ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΑΠΟΦΘΕΓΜΑΤΑ & ΛΟΓΟΙ ΣΟΦΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 31
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 21:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το λογικό και το πάθος σας είναι το πηδάλιο και τα πανιά της θαλασσοπόρας ψυχής σας .
Αν τα πανιά σας ή το πηδάλιο σας σπάσει , το καράβι σας θα χορεύει ήθα παρασύρεται από τα κύματα , ή θα σταθεί ακίνητο στη μέση της θαλασσας.
Γιατί το λογικό , όταν κυβερνά μόνο , είναι μία δύναμη που φυλακίζει , και το πάθος αφύλαχτο είναι μία φλόγα που καίει μέχρι την καταστροφή .
Για τούτο ,αφήστε την ψυχή σας να ανυψώνει το λογικό σας μέχρι τα ύψη του παθους , για να μπορεί να τραγουδά .
κι αφήστε την να κατευθύνει το πάθος σας με το λογικό , για να μπορεί το πάθος σας να ζει μέσα από την καθημερινή αναστάτωσή του , και σαν τον φοίνικα να ξαναγεννιέται από τις στάχτες του .

<Χαλιλ Γκιμπραν>

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2003, 23:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω και ζητώ την αγάπη σας. Ναι θέλω να με αγαπάτε. Η αγάπη σας με ωραιώνει, η αγάπη σας με κάνει να ξεπερνάω τον μικρό άνθρωπο μέσα μου, η αγάπη σας μου επιτρέπει, μου ρίχνει φως να αναζητήσω το απέραντο ανθρώπινο μεγαλείο μέσα μου. Ναι, σας το ζητώ, θέλω πράγματι να με αγαπάτε. Η αγάπη σας μου δίνει φτερά, με θεώνει, με κάνει να νιώθω άρχοντας γιατί ζητάω και τολμώ να ζητώ την αγάπη σας που και εσείς παντού γύρω σας ψάχνεται, σε όλα στα βιβλία σας, στα σχολεία σας, στις δουλειές σας, στις μόδες σας, στους έρωτές σας.

ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ......ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΤΕ....



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2003, 09:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

«Για τους Θεούς δεν μπορώ να ξέρω να υπάρχουν ή όχι ούτε πως είναι, γιατί πολλά με εμποδίζουν να το μάθω, μεταξύ αυτών και το σκοτεινό του πράγματος και η συντομία της ζωής..»

Πρωταγόρας


Το ψάρι άργησε να τσιμπίσει φίλε Αντώνιε..?ΧΕ,ΧΕ,( Που το ήξερες όντως ψαράκι είμαι...)

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 15/03/2003 09:52:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2003, 13:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια και τσίμπησε το ψαράκι ας βάλω και εγώ ότι μάζεψα από αλλού......

"Όταν μιλούν δυο άνθρωποι , κι ο ένας θυμώσει ξαφνικά , εκείνος που εγκαταλείπει την συζήτηση είναι ο σοφός....."


ΕΥΡΥΠΙΔΗΣ

«Είμαι απόλυτα πεπεισμένος πως η ψυχή είναι άφθαρτη και πως η δράση της εξακολουθεί έπ’ άπειρον. Είναι σαν τον ήλιο που μας φαίνεται ότι δύει την νύχτα , ενώ στην πραγματικότητα , πάει να μεταδώσει το φως του κάπου αλλού..»

ΓΚΑΙΤΕ

Edited by Πλωτίνος σε άλλα τόπικ. Ποιος είπε ότι τα αποφθέγματα είναι μόνο για να ανοίγουν εσωτερικούς δρόμους αλήθειας και ζωής;;;;; Ο καλός μου φίλος ο Πλωτίνος είναι το χαρακτηριστικότερο παράδειγμα. Μιλάει πάντα με αποφθέγματα. Ειναι ο μοναδικός που γεμίζει όλα τα άλλα τόπικ με αποφθέγματα εκτός από αυτό εδώ...


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2003, 13:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Το χαμόγελο που στέλνεις ξαναγυρνά σε σένα..."


Ινδική σοφία


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 15/03/2003 15:38:54

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 17/03/2003 22:42:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2003, 18:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φΊΛΕ ANTONIOS1997 ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΊΣΤΗΚΑ...

Αλήθεια υπάρχουν πράγματα
που ενώ προχωρούν μπροστά
τα βλέπουμε πίσω.
Και πράγματα που φαίνονται κρύα,
και μετά είναι ζεστά.
Ακόμη υπάρχουν πράγματα
που φαίνονται ισχυρά
και μετά είναι αδύναμα.
Και πράγματα που φαίνονται νέα,
κι όμως φθείρονται γρήγορα.
Να γιατί πρέπει να αποφεύγεις τα άκρα.


Είναι σοφία το να γνωρίζεις τους άλλους
και φώτιση το να γνωρίσεις τον εαυτό σου
Ο κυρίαρχος των ανθρώπων είναι ισχυρός.
Ο κύριος του εαυτού του είναι πανίσχυρος.
Ευτυχία είναι το να είσαι ευχαριστημένος
και δυστυχία το να επιβάλλεσαι στους άλλους .
Διάρκεια είναι να παραμένεις στην θέση σου
αιωνιότητα είναι να πεθαίνεις και να χάνεσαι.


Έχω ακούσει ότι ο άνθρωπος του Τάο
ποτέ δε συναντά μια τίγρη ή ένα βουβάλι
Γιατί έτσι ;
Γιατί δεν υπάρχουν σ’ αυτόν μέρη
να γαντζωθούν τα νύχια της τίγρης
ή να χτυπήσουν τα κέρατα του βουβαλιού,
ούτε μέρος για να μπήξει ο στρατιώτης το ξίφος του.
Γιατί δεν υπάρχουν σ’ αυτόν σημεία θανάτου


Μάτια... Παρατηρούν... Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 17:37:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το βέβαιο είναι ότι δεν γνωρίζω
κανένα έθνος -όσο σοφό και ανεπτυγμένο
ή όσο βάρβαρο και αν είναι -που να
μην πιστεύει σε μια αποκάλυψη του μέλλοντος
και να μην αναγνωρίζει σε μερικους την ικανότητα
να το προλέγουν.

ΚΙΚΕΡΩΝΑΣ (106-43 π.Χ)


Οι γραμμές που χαράζουν τα χέρια
των ανθρώπων δεν υπάρχουν έτσι χωρίς λόγο,
αλλα συνδέονται με την ύπαρξη του Εγώ μας
και την επιρροή που έχουν τα άστρα επάνω
στην ανθρώπινη ύπαρξη ..

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (384-323 π.Χ)


Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 00:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεννιέμαι από τον πόνο, μέσα στον πόνο. Μοναχικός καβαλάρης με δανεικό άλογο σε ξένο δρόμο. Γυρεύω την πρωτιά, πατώντας στα χνάρια αυτών που πέρασαν πρώτα και βλέπω πρώτους αυτούς που ακολουθούν. Το λίγο φώς δεν με αφήνει να βλέπω, το πολύ με στραβώνει. Το σοζυγιάζω για να καταλαγιάσουν τα μάτια μα ο νους αγριεύει, φωνάζει κι επαναστατεί: «Ότι βλέπεις, το βλέπεις μια φορά! »

Απο την Κνωσσό στην Ιρλανδία - Κώστας Δανδουλάκης


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Edited by - Silverwolf on 17/03/2003 00:45:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 14:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα!

''Περιπλανιεμαι ολη νυχτα στο οραμα μου...
Σκυβοντας με τα ματια μου ορθανοιχτα πανω απο τους κοιμωμενους,
Ασυναρτητη και μπερδεμενη, χαμενη στον κοσμο μου,
αταιριαστη, αντιφατικη....
Σταματωντας για λιγο, ατενιζοντας, σκυβωντας και ξαγρυπνωντας...''

---?---


''Πανω απ'ολα, η αληθινη αγαπη ζει στη μνημη.''
-ΜΠΑΛΖΑΚ-

''Μη ρωτας ποτε να σου πουν γιατι σε αγαπουν.''
-ΜΠΛΕΙΚ-

''Υπαρχουν λιγοι ανθρωποι που μπορουν να μη ντρεπονται, γιατι, ενω αγαπηθηκαν καποτε, τωρα μπορει να μην αγαπιουνται.''
-ΛΑ ΡΟΣΦΟΥΚΩ-

''Η αγαπη ειναι ενα μερος της ανθρωπινης ζωης, της γυναικας ομως, ολοκληρη η υπαρξη της.''
-ΒΥΡΩΝ-

ΦΙΛΙΚΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 20:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
13.1 Εάν ταίς γλώσσαις τών ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον.
13.2 και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν, καν έχω πάσαν την πίστιν ώστε όρη μεθιστάναι, αγάπην δε μη έχω, ουθέν είμι.
13.3 καν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντα μου, και εάν παραδώ το σώμα μου ίνα καυχήσωμαι, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ωφελούμαι.
13.4 Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται η αγάπη, ου ζηλοί, ου περπερεύεται, ου φυσιούται,
13.5 ούκ ασχημονεί, ού ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ού λογίζεται το κακόν,
13.6 ου χαίρει επί τή αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία·
13.7 πάντα στέγει, πάντα πιστεύει, πάντα ελπίζει, πάντα υπομένει.
13.8 Η αγάπη ουδέποτε πίπτει. είτε δε προφητείαι, καταργηθήσονται· είτε γλώσσαι, παύσονται· είτε γνώσις, καταργηθήσεται.
13.9 εκ μέρους γαρ γινώσκομεν και εκ μέρους προφητεύομεν· 13.10 όταν δε έλθη το τέλειον, το εκ μέρους καταργηθήσεται. 13.11 ότε ήμην νήπιος, ελάλουν ως νήπιος, εφρόνουν ως νήπιος, ελογιζόμην ως νήπιος· ότε γέγονα ανήρ, κατήργηκα τα του νηπίου.
13.12 βλέπομεν γαρ άρτι δι΄ εσόπτρου εν αινίγματι, τότε δε πρόσωπον προς πρόσωπον· άρτι γινώσκω εκ μέρους, τότε δε επιγνώσομαι καθώς και επεγνώσθην. 13.13 νυνί δε μένει πίστις, ελπίς, αγάπη, τα τρία ταύτα· μείζων δε τούτων η αγάπη.


ΠΡΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΟΥΣ Α΄ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΑΥΛΟΥ



ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 21:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΝΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2003, 17:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Σχόλια πάνω στο Busido".

Το αληθινό θάρρος έγκειται στο να ζει κανείς όταν είναι σωστό να ζήσει και να πεθάνει όταν είναι σωστό να πεθάνει.
Προτού μιλήσετε, ζυγίστε κάθε λέξη, σκεπτόμενοι το θάνατο με πλήρη γνώση του τι απαιτεί η τιμή ενός Σαμουράι.
Αναρωτηθείτε αν αυτό που έχετε να πείτε είναι αλήθεια. Ας είναι ο θάνατος μέτρο για κάθε σας πράξη.
Τρώτε με μέτρο, αποφεύγοντας την απόλαυση.
Θυμηθείτε τη λέξη θάνατος, όταν έχετε τελειώσει τις καθημερινές ασχολίες. Να την έχετε πάντα κατά νου.
Να σέβεστε τον κανόνα του κορμού και των κλαδιών. Να τον ξεχάσετε σημαίνει ότι δεν ήσασταν ποτέ ικανοί να κατανοήσετε τι είναι αρετή.
Ενας άνθρωπος που απεχθάνεται την αρετή δεν είναι Σαμουράι. Οι γονείς του αντιπροσωπεύουν τον κορμό του ίδιου του σώματός του, ενώ αυτός είναι συγγενικό κλαδί.
Ενας Σαμουράι συμπεριφέρεται σαν γιος και πιστός υπήκοος. Δεν θα εγκαταλείψει τον άρχοντά του ακόμη και αν ο αριθμός των υπηκόων του μειωθεί από εκατό σε δέκα και από δέκα σε έναν.
Σε καιρό πολέμου θα χρειαστεί η απόδειξη της πίστης και της αφοσίωσής του να σταθεί εμπρός στα εχθρικά βέλη, αν είναι απαραίτητο, χωρίς να φοβάται για τη ζωή του.
Η αφοσίωση, το πνεύμα του δικαίου και η γενναιότητα είναι οι τρεις φυσικές αρετές του Σαμουράι.
Το γεράκι δεν θα φάει σπυρί από σιτηρά ακόμη κι αν πεθάνει από την πείνα. Ετσι ο Σαμουράι χρησιμοποιεί μια οδοντογλυφίδα, υποκρινόμενος ότι έχει χορτάσει, ακόμα κι αν δεν έχει φάει τίποτα.
Αν στον πόλεμο χάσει τη μάχη και αναγκαστεί να παραδώσει το κεφάλι του, θα δηλώσει το όνομά του άφοβα και θα πεθάνει χαμογελαστός, χωρίς ευτελή έκφραση στο πρόσωπό του.

Μάτια... Παρατηρούν... Δεν μπορούν να δουν...

Edited by - Cronos on 19/03/2003 17:18:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2003, 17:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΩΔΙΚΑΣ BUSIDO
Δεν έχω γονείς. Ο Ουρανός και η Γη είναι οι γονείς μου.
Δεν έχω Θεία δύναμη. Η υπακοή είναι τα μέσα μου.
Δεν έχω μαγική δύναμη. Η εσωτερική δύναμη είναι η μαγεία μου.
Δεν έχω ζωή ούτε θάνατο. Το αιώνιο είναι η ζωή και ο θάνατός μου.
Δεν έχω σώμα. Η ανδρεία είναι το σώμα μου.
Δεν έχω μάτια. Η αστραπή είναι τα μάτια μου.
Δεν έχω αυτιά. Η ευαισθησία είναι τα αυτιά μου.
Δεν έχω μέλη. Η ταχύτητα είναι τα άκρα μου.
Δεν έχω σκοπούς. Η ευκαιρία είναι οι σκοποί μου.
Δεν έχω θαύματα. Το (πεπρωμένο) Δάρμα είναι το θαύμα μου.
Δεν έχω αρχές. Οι αρχές μου είναι η προσαρμοστικότητα σε όλα τα πράγματα.
Δεν έχω φίλους. Ο Νους είναι ο φίλος μου.
Δεν έχω εχθρούς. Η αφροσύνη είναι ο εχθρός μου.
Δεν έχω πανοπλία. Η βούληση και η δικαιοσύνη είναι η πανοπλία μου.
Δεν έχω κάστρα. Το ατάραχο πνεύμα είναι το κάστρο μου.
Δεν έχω σπαθί. Το όνειρο του πνεύματος είναι το σπαθί μου.


Μάτια... παρατηρούν... Δεν μπορούν να δουν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2003, 19:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Πόλεμος είναι για τους ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ, και για τους φτωχούς η ΜΑΧΗ!
ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ….ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 19/03/2003 20:23:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2003, 23:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θελεις να βοηθησεις τον Κυβερνητη της χωρας με το Ταο;
Μην τον αφησεις με την βια να κατακτησει τον κοσμο γιατι θα προκαλεσει καταστροφες
Οπου περνουν στρατοι, αγκαθια φυτρωνουν
Οπου μεγαλες στρατιες συγκρουονται χροινα πεινας και κακων ακολουθουν
Ετσι ο καλος στρατηγος φτανει στο σκοπο του και μετα σταματα
Δεν πανηγυριζει για την νικη που κερδισε
φτανει στο σκοπο του μα δεν καυχιεται
φτανει στο σκοπο του μα δεν ζητα τιμες και θριαμβους
Εκανε κατι που δεν μπορεσε να αποφυγει
φτανει στο σκοπο του αλλα οχι με την βια ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 02:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου...
Με λύπη παρακολούθησα μια αψημαχία...
Με χαρά παρακολούθησα το ΓΡΗΓΟΡΟ τέλος της...
Το ΙΔΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ και ακόμα πίο πολύ, εύχομαι ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ που πάει να ξεκινήσει, να λάβει τέλος...
Μακάρι να ΜΗΝ ξεκινήσει κάν...

Λόγο της ημέρας που ξημερώνει, κάθησα και ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ την απάντηση του αρχηγού ΣΗΑΤΛ, της Ερυθρόδερμης φυλής των ΝΤΟΥΑΜΙΣ ως απάντηση στον κυβερνήτη Ισαάκ Στήβενς το 1855!!!
Ολόκληρη η απάντηση είναι ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ ΕΠΙΚΑΙΡΗ....


"...ο καλός μας πατέρας στην Ουάσινγκτον
(πιστεύω πώς είναι ΚΑΙ δικός μας πατέρας ΤΩΡΑ, όπως ΚΑΙ δικός σας
αφού
μετακίνησε τα σύνορά του πρός τα βόρεια)
ο μεγάλος και καλός πατέρας μας λέω,
μας παραγγέλνει ότι ΑΝ συμμορφωθούμε ΘΑ μας προστατέψει.
Η δύναμη των γεναίων πολεμιστών του
θα γίνει ακλόνητο τείχος για μας
και τα λαμπρά πολεμικά καράβια του θα γεμίσουν τα λιμάνια μας,
και έτσι οι παλαιοί εχθροί μας απο το Βορρά,
οι Χίντας και οι Τάμπσιονς,
θα πάψουν να τρομάζουν τις γυναίκες, τα παιδιά και τους γέροντές μας.
ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.
ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;;;"

Αρχηγός Σηάτλ

Αλήθεια, ΤΟΤΕ και ΤΩΡΑ το ίδιο "παραμύθι" πρός τον αδύναμο...
Ως πότε θα ρωτήσω εγώ;;;;


ΚΕΛΣΟΣ Ο ΒΡΑΔΥΝΟΣ…
(γράφει κυρίως βράδυ και κυρίως bruno)

Υ.Γ 'Οχι ΜΟΝΟ Μπρούνο... αλλά κυρίως ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΕΣ, άγνωστους στο πολύ κόσμο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 03:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AΧ, ΚΕΛΣΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!

Μας έδωσαν πολλές υποσχέσεις, τόσες πολλές που μόνο ελάχιστες από αυτές μπορώ να θυμηθώ, αλλά δεν κράτησαν παρά μόνο ΜΙΑ.
Υποσχεθηκαν ότι θα πάρουν την γη μας, και την πήραν.
Red Cloud, Oglala Sioux

ΛΙΓΕΣ ΑΠΛΕΣ ΛΕΞΟΥΛΕΣ.
ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΟΜΩΣ ΤΟΣΗ ΠΙΚΡΙΑ.
ΤΗΝ ΠΙΚΡΙΑ ΕΝΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΡΧΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΟΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΦΕΡΜΕΝΟΥΣ.
ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕ ΑΚΡΙΒΑ.


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Edited by - Silverwolf on 20/03/2003 03:52:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 03:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Sagoyewatha (ή Red Jacket), αρχηγός της φυλής Seneca όταν ένας χριστιανός ιεραπόστολος τον ρώτησε γιατί δεν ήθελε να τον αφήσει να μείνει με τον λαό του απάντησε:

«Μου έχουν πει ότι η θρησκεία σας, σας δόθηκε από τους προγόνους σας, και εχεί περάσει από πατέρα σε υιό. Και έμεις έχουμε μια θρησκεία που δόθηκε από τους προγόνους μας σε εμάς, τα παιδιά τους. Με αυτόν τον τρόπο λατρεύουμε. Μας διδάσκει να είμαστε ευγνώμονες για όλα όσα λαμβάνουμε, να αγαπάμε ο ένας τον άλλο και να είμαστε ενωμένοι. Ποτέ δεν μαλώνουμε για την θρησκεία, γιατί είναι ένα θέμα που αφορά προσωπικά κάθε άνθρωπο και το Μέγα Πνεύμα. Δεν επιθυμούμε να καταστρέψουμε την θρησκεία σου ή να αλλάξουμε την πίστη σου. Απλά θέλουμε να απολαμβάνουμε την δική μας.»


Πάντα επίκαιρο...


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Edited by - Silverwolf on 20/03/2003 04:22:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 11:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΨΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΑΣ......
Άκουσα ότι στις βραδυνές επιθέσεις (που είναι και οι σκληρότερες) οι δορυφόροι δίνουν απευθείας συντεταγμένες στα έξυπνα όπλα των δολοφόνων-ειρηνοποιών, και ο υπερβολικός φωτισμός του πλανήτη δημιουργεί προβλήματα. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, αλλά εγώ θα το κάνω. Ίσως λέω ίσως μέσα από τη ματαιοδοξία μου να βοηθήσω έστω και ένα παιδάκι εκεί κάτω να κλάψει λιγότερο. Τόσο αδύναμος αισθάνομαι, και τόσο λυπημένος......αλλά ίσως αυτό με βοηθήσει να προσευχηθώ για αυτούς που δεν γνωρίζω και έτσι η προσευχή μου να φτάσει πιο ψηλά......


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 17:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μάτια... Παρατηρούν... Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 20:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αν έστω και ένα παιδι σε κάποια άκρη του κόσμου πεθαίνει απο την πείνα ή από τον πόλεμο , τότε ο πολιτισμός μας έχει αποτύχει οικτρά!"

καζαντζάκης

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 12:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ

DREAMWALKER
"ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 12:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΕΓΩ ΜΟΝΑΧΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΩΣΩ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΣΩΘΕΙ ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ"
ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

"ΔΡΥΟΣ ΠΕΣΟΥΣΗΣ ΠΑΣΑ ΑΝΗΡ ΞΥΛΕΥΕΤΑΙ"
"ΑΛΩΠΕΚΙΖΕΙΝ ΠΡΟΣ ΕΤΕΡΑΝ ΑΛΩΠΕΚΑ"

"Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ"

"ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΗ"

DREAMWALKER
"ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 20:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή είναι η φύση των ανθρώπων και δεν αλάζει...


<θουκιδίδης>

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 20:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εβραιοχριστιανοι καταστρεψαν την Αρχαια Σοφια,αντικαθιστωντας την με την Νεα Κενοτητα.
Εβραιοχριστιανοι κατεστρεψαν,λεηλατησαν και βιασαν τον Νεο Κοσμο.
Εβραιοχριστιανοι σκοτωνουν γυναικοπαιδα στο Ιρακ,για το ΚΕΡΔΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ.
Ποσα πρεπει να γινουν ακομη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 11:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αγαπήσαμε τα φανταστικά φαντάσματα
κι έτσι ο σκάνθαρος τραβολογά την ψυχή.
Μη γένοιτο αλλά έγινε στη θάλασσα
του βρόμικου λόγου που οι άνθρωποι
όλη την ώρα συνεχώς και ασταμάτητα λένε.
Κι ενώ ο άνθρωπος είναι βουτηγμένος στο δηλητήριο,
σε μια δηλητηριώδη ανάλατη σκιά
και σκοτεινότητα του εσωτερικού του έσω ανθρώπου,
σε ένα συνεχές ψυχοφθόρο σκοτάδι,
δεν κατανοεί τον απλό λόγο
που του λεει ότι πρέπει να βαδίσει τη ζωή του,
όλο τον βίο του πάνω από την ταραγμένη θάλασσα.

ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ


ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. T-SEEKER, CRONOS, ΣΙΣΙΦΕ, SILVERWOLF, ΠΛΑΤΩΝΑ, ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΧΑΙΡΟΜΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ.....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΣΟΥΣ ΛΕΙΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ......


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 17:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ
ΟΜΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ
ΠΟΝΗΡΕ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΕ
ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ,
ΓΙΑ ΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΠΑΙΔΑ ΤΟΥ ΙΡΑΚ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 22:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΑΝΤΩΜΙΕ ΚΑΙ ΗΛΙΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ "ΜΑΛΩΝΕΤΕ" ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.
ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΝΧΩΡΕΙΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΙΟΛΑΣ...
ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΘΕΜΑ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΣΕ ΧΟΡΙΣΤΟ topik Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΣΩ mail;
ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΤΙΔΙΚΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ...

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ.

ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΑΝ ΣΑΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ Η ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΑΘΟΣ.


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 23:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Είσαι πάντα ελεύθερος να αλλάξεις γνώμη και να διαλέξεις άλλο μέλλον και άλλο παρελθόν.."

"Ποτέ δεν συμβαίνει να έχεις μία επιθυμία χωρίς να έχεις συγχρόνως και την δύναμη για την πραγμάτωση της. μπορεί ωστόσο να χρειαστεί να εργαστείς για αυτό.."

Ρ ΜΠΑΧ

EDITED BY ΠΛΩΤΙΝΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ. ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΥΩ......
ΚΑΛΗ ΜΟΥ SILVERWOLF ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΛΗΘΩ.......


ANTONIOS1997
""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""

Edited by - ANTONIOS1997 on 23/03/2003 12:38:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2003, 00:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Mην προσποιηθείς ότι είναι βροχή,
απλά δάκρυσε και εσύ μαζί με τον ουρανό..



cassiopeia 2003

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 31 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy