ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Arxitas
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2008, 17:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arxitas
Φιλε trexagireve καταρχας εχω να κανω πολλες παρατηρησεις για τα λεγομενα σου.

1. Αγιος Κοσμας : «το κακό θα έρθει από τους μορφωμένους»

Δεν εχεις καταλαβει πως οι μορφωμενοι εχουν ηδη κανει το κακο και συνεχιζουν.Αναφορικα σου λεω πως οσον αφορα την Ελλαδα μας οι μορφωμενοι δρουν υποχθονια και αλλαζουν την ιστορια μας, κλεβουν ανηλεος τους πολιτες, σβηνουν μεθοδευμενα τη πιστη των ελληνορθοδοξων,προωθουν την υπογεννητικότητα,επιβαλλουν αρθρωα την εξαφανιση του ελληνισμου.
Οι μορφωμενοι δε από ολοκληρο το κοσμο κανουν τα χειροτερα.Κατασκευαζουν οπλα μαζικης καταστροφης,κλεβουν τον πλουτο αλλων λαων,εκσυχρονιζουν τις κοινωνιες με σκοπο την αλλοιωση πολιτισμων,εξαναγκαζουν τη μαζα του λαου να υπακουει και να επικροτει τα εργα τους και κατασκευαζουν ηλεκτρονικα chip για να τα εμφυτεψουν στους ανθρωπους.

2. Αγιος Κοσμας : «Απο ψηλά, μέσα απο το λιμάνι θαρθη ο χαλασμός».

Αν τη διαβασες σωστα θα ειδες τη λεξη «χαλασμος».Εσυ κανεις λογο πως δε θα υπαρχει ουτε μια τουφεκια.Απορω πως καταφερες να το συνδεσεις… Εδώ γινεται λογος για καποιο λιμανι.Πως το συνεδεσες με το λιμανι της Θεσσαλονικης?
Και εγω σου λεω πως αναφερεται σε καποιο αεροπλανοφορο που θα πλεει στα υδατα και τα αεροπλανα του θα καταστρεφουν τα παντα στο περασμα του.Το αμφισβητεις?

3. Αγιος Κοσμας : «Οι Τουρκοι θα φύγουν, Αλλα θα ξανάρθουν πάλι και θα φθάσουν ως τα Εξαμίλια. Στο τέλος θα τους διώξουν εις Κόκκινη Μηλιά. απο τους Τούρκους το 1/3 θα σκοτωθη, το αλλο τρίτο θα βαπτισθη και μονάχα το 1/3 θα πάη στην Κόκκινη Μηλιά».

Μου φαίνεται πως ξεχασες τη σημαντικότερη προφητεια που αφορα έναν πιθανο πολεμο αναμεσα στην Ελλαδα και την Τουρκια και απλως την αναφερω…

4.Αγιος Κοσμας : «Απο τρία μπουγάζια στενά, Κρά, Κράψη και Μουζίνα, θα περνουν πολλα στρατεύματα για την Πόλι. Καλον εινε τα γυναικόπαιδα να βγουν στα βουνά. Θα σας ρωτουν αν εινε μακρυα η Πόλι· Εσεις να μη λέτε την αλήθεια, διότι θα σας κακοποιήσουν. Ο στρατος αυτος δεν θα φθάση στην Πόλι, στη μέση του δρόμου θα μάθη οτι ο πόλεμος ετελείωσε».

Εδώ αναφερει λεπτομερεστατα πως θα κινηθει ο στρατος και μαλλον εννοει τις νατοικες δυναμεις.Λες οι Τουρκοι να ερθουν εδώ για να ξαναπανε εκει?

5.Αγιος Κοσμας : "Θα έρθη καιρός που δεν θα ακούτε (μαθαίνετε) τίποτε"
Δυο μηνες στερουμεθα ενημερωσης (λογο "DVD").

Εγω αυτό το εγραψα γιατι πολυ απλα αυτο αφουγκραζεται πλεον συσσωμη η ελληνικη κοινωνια.Το DVD είναι η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι και πλεον ολοι εχουν καταλαβει ότι δεν υπαρχει ενημερωση.Παρολα αυτά μου δινεις την εντυπωση πως δεν αντιλαμβανεσαι τον παλμο της κοινωνιας.

6.Γεροντας Παισιος : Ο προφήτης Ηλίας τροχάει και ετοιμάζει την μαχαίρα του! Και μάλιστα πρώτα θα αρχίσει από τους Πατριάρχες, δεσποτάδες , παπάδες και μοναχούς !

Καλύτερα να κρινουν αυτοι που μπορουν να κρινουν και όχι αυτοι που δεν μπορουν.Εμεις σαν ανθρωποι μονο ταπεινότητα και ευγνωμοσυνη χρειαζεται να δειχνουμε.

Παρεμπίπτοντος μερικα πραγματα τα εκανες «γαργαρα» όπως αυτά που ανεφερα για τη προφητεια του Βατικανου, το δικο μου «σεναριο εθνικης προδοσιας» αλλα και μερικα θεματα που εσυ ο ιδιος εθεσες.
Τελος οφειλω να πω πως δειχνεις μια συμπεριφορα ύβρις πορευομένη.


Ευχαριστω για την υπομονή σας.
ΑρχύταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2008, 18:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Άρα δεν έχεις να μου κάνεις παρατηρήσεις, αλλά να
συμφωνήσεις, αρχικά.
…Αυτά έλεγα κι εγώ (κι όχι ότι με χαλάει που τα ξαναλές…)
Για το λιμάνι, ξέρω για το Νατοϊκό τμήμα. Τι δεν
Καταλαβαίνεις; Ή το θεωρείς απίθανο να μας προδώσουν
(και πάλι) οι …σύμμαχοι μας;
Η ημιμάθεια, καλέ μου Αρχίτας, χειρότερη της αμάθειας…
Δεν θα έρχονται για μας, από τα τρία στενά οι καλοί μας
αλλά, γιατί οι Ρώσοι θα έχουν καταλάβει την τουρκία και
Την Πόλη κι οι δυτικοί, θα έχουν φωτιά στα μπατζάκια τους.
Δηλαδή εσύ πριν το «DVD» …ενημερωνόσουνα;
Τι να σου πώ…εγώ όχι. Απλά «διαβάζω» τα τα σημάδια
Των ενεργειών τους…
Με συγχωρείς για την προφητεία του …Βατικανού, αλλα
Δεν σου λέω που την έχω γραμμένη ….Το ποιόν εξυπηρετεί
Όμως, θα σου πω, κάποιο μεντραγάκι… Λες να με ενδιαφέρει
Το πώς «μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσαι»;
Εδώ καράβια χάνονται , βαρκούλες αρμενίζουν και με το συμπάθιο
Για το χιούμορ, φίλε μου…
Όσο για το ποιος πρέπει να κρίνει…
Γιατί να μην κρίνω εγώ; Η αν θέλεις παίζουμε κι άλλα παιχνίδια
Εκτός από ..την κολοκυθιά…
Πορευομένη θα σού’ λεγα τώρα για την σοβαροφάνεια σου,
Αλλά, τέλος πάντων. Τόσα βρισίδια έχω φάει΄
η ακαδημαική ύβρις μας μάρανε;…
Ευθυμήσαμε πάλι…
Για το αν αντιλαμβάνομαι τον παλμο της κοινωνίας…
Ως δημοσιογράφος και αναλυτής της, αυτό νόμιζα ότι έκανα
Ξέρω γω τώρα…
Για τον προφήτη Ηλία και τον Ενώχ που αναφέρεσαι,
Σου’χω νέα: Θα είναι κάτω στο Ισραήλ, κατά βάση, ως
Τελευταία ελπίδα σωτηρίας για τους εβραίους, γιατί κι
Από αυτούς θα σωθούνε 144.000 Άλλο τίποτα;…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arxitas
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2008, 19:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arxitas
Αρα με λιγα λογια ξεκιναει ο πολεμος με αιτια τα εξι ναυτικα μιλια οπου και θα διαρκεσει τρεις μερες και μετα εισβαλει στη Τουρκια η Ρωσια.Τοτε επεμβαινει και το ΝΑΤΟ και μεσο ελληνικου νατοικου λιμανιου στη Θεσσαλονικη οι τουρκοι και οι υπολοιποι συμμαχοι οδευουν για την Πολη. Εν τω μεταξυ η Ελλαδα δε θα συμμετεχει στο πολεμο αυτό.

Εφοσον και ο Αγιος Κοσμας ειπε πως «οταν θα ιδητε το χιλιάρμενο στα ελληνικα νερά, τότε θαρθη».Συμφωνω πως θα χρησιμοποιηθεί το εν λόγω λιμανι.Ωστοσο θεωρεις προδοσία το γεγονος πως το ΝΑΤΟ θα χρησιμοποιησει τη Γη μας για να αντεπιτεθει στη Ρωσια ?Η θεωρεις πως με αφορμη την αποβαση νατοικων δυναμεων στη Θεσσαλονικη οι Τουρκοι θα κανουν και μια επιθεση στην Ελλαδα?Μη ξεχνας πως ο πολεμος αυτος θα γινει για ένα κομματι γης (συγκεκριμμενα για την Πολη οπου και είναι ενας διεθνης παιχτης στο κοσμο του εμποριου).Και στο ενδιαμεσο θα εχουνε συμβει πραματα και θαυματα στους ουρανους (μιλω για την τριτη ημερα του πολεμου που θα είναι Παρασκευη)και θα ξεχωρισει η ηρα από το σιταρι.

Τωρα για την προφητεια του Βατικανου η οποια με λιγα λογια λεει την αναλαμπη της ορθοδοξιας παγκοσμιος δε πιστευω αυτό να ωφελει κανενα μεντραγακι η εκτος εάν θελουν να ριξουν σταχτη στα ματια των ελληνορθοδοξων που συναμα όμως και οι ελληνορθοδοξοι μιλανε για αναλαμπη της ορθοδοξιας παγκοσμιος.Τωρα… συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να είναι συμπτωση.

Εγω φιλτατε trexagireve δεν ενημερωνομαι για τα δρωμενα στο τοπο μου καιρο τωρα.Και αυτό επειδη τα Μ.Μ.Ε. είναι κατευθυνομενα και δρουν ως διαμορφωτές των γεγονοτων και όχι ως καταγραφεις.Αυτό γινεται βεβαια γιατι ο καθενας «μεγαλοεκδοτακος» χρησιμοποιει τα Μ.Μ.Ε. και δημοσιογραφικα τσιρακια του για εξυπηρετηση των συμφεροντων του.
Ωστοσο και εγω διαβαζω τα σημαδια των ενεργειων τους και για αυτό λεω…
«Βαζουμε ΒΕΤΟ στα Σκοπια και αυτό εξαγριωνει τους Αμερικανους γιατι στεκoμαστε εμποδιο στα σχεδια τους και χρησιμοποιουν το υποχειριο τους τη Τουρκια εναντιων μας με πολεμο.»

Αμα θες να κρινεις κρινε… Εγω ξερω το «Μη κρινεις ινα μη κριθεις» και πρεπει να το μεταφερω και στους συνανθρωπους μου.

Σοβαροφανεια μπορεις να το πεις ναι… το οφειλω όπως προειπα στους αναγνωστες και στους χρηστες του Forum.Και εν παση περιπτωση και στην Αρχαια Αθηνα τη γενέτειρα της Δημοκρατιας οποιος ηθελε το λογο μπορουσε να ανεβει στο βημα και να μιλησει οσο του επετρεπε ο χρονος του (μια σταμνα νερο).Επρεπε όμως να φοραει υποχρεωτικα στεφανι δαφνης στη κεφαλη του.Σοβαροφανεια….και ειμαι υπερηφανος.

Υπερηφανος ειμαι και επειδη όπως προειπα ειμαι και αμαθής και όχι ημιμαθης…
Γνωριζω ότι δε γνωριζω τιποτα και προσπαθω κάθε μερα να μαθαινω περισσοτερα.
Αλλωστε αμα γνωριζα κατι η νομιζα πως γνωριζα κατι δε θα βρισκομουν εδώ ψαχνοντας να μαθω…

Ευχαριστω για την υπομονή σας.
ΑρχύταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2008, 21:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Αρχίτας πως μπερδεύεσαι έτσι; Εγώ έγραψα ότι
Στα πλαίσια αποσταθεροποίησης των Βαλκανίων,οι
«φίλοι» μας αμερικάνοι θαεπιτρέψουν στους τούρκους
Να μας επιτεθούν και τότε θα τους χτυπήσουν οι Ρώσοι.
Έχει γραφεί ξεκάθαρα από τον Πατροκοσμά, ότι οι τούρκοι
θα μας επιτεθούν-εισβάλλουν για μιάμιση μέρα και τότε θα
βρουν αφορμή οι Ρώσοι και θα τους επιτεθούν. Συγκεκριμένα,
«ένα καρβέλι μισό κι ένα ολόκληρο» λέει ο Άγιος του Θεού
Κοσμάς, θα μπούν οι τούρκοι στην Ελλάδα (κι είναι αξιοσημείωτο
Ότι λέει ένα καρβέλι μισό, δηλαδή απόγευμα και ένα ολόκληρο,
Μια ακόμη μέρα. Ακολούθως τους επιτίθενται οι Ρώσοι, με
Συντριπτικά όπλα, ώστε να τους διαλύσουν ως κράτος, επίσης για
Μιάμιση μέρα, για να ησυχάσουν κι οι «ειρηνιστές» που μας βλέπουν
Αιμοβόρους. Έχει γραφεί η πανωλεθρία των τούρκων, καθώς,
Όπως λέει η προφητεία, «θα ρίξουνε πολύ στρατό (στην Ελλάδα)
Και όταν θα τους χτυπήσουνε οι Ρώσοι «και δεν θα μπορούνε να
Τον πάρουνε πίσω…», καθώς και ότι «μια γριά γυναίκα θα κυνηγάει
Με μια ρόκα (ξύλο) 10 τούρκους», γιατί χωρίς πατρίδα,όσοι
Μείνουν στην Ελλάδα, θα πανικοβληθούν και θα είναι έρμαια
Στα χέρια μας, χάριν Θεού.
Όσο για τους …»συμμάχους» δεν θα θέλουν να βοηθήσουνε
Εμάς αλλά τους πραγματικούς τους συμμάχους τους τούρκους
Και γι’ αυτό θα σπεύδουν προς την Πόλη. Αλλά, λέει ακόμη,
Το προφητικό κείμενο,όπως με το Βερολίνο στον 2ο Παγκόσμιο,
Αλλά και την Πρίστινα στο Κόσσοβο, οι Ρώσοι θα έχουν λάβει
Καίρια σημεία και για πρώτη φορά, φίλε μου θα δείς ποιόν θα πάνε
Μετά να προστατεύσουν οι …ανεξάρτητοι δυτικοί. Την μητέρα
Των Πορνών, Ιερουσαλείμ, καθώς οι Ρώσοι, με τους Σύρους,
Θα κινούνται απειλητικά στα σύνορα Συρίας- Ισραήλ. Γι’ αυτό
Και οι δυτικοί για 5-6 μήνες θα στρατοπεδεύσουν μεταξύ Συρίας
Και Ισραήλ, για να προστατεύσουν το εβραϊκό κράτος…
Η συνέχεια με τον δεύτερο πόλεμο σε …άλλο επεισόδιο…
Αγαπητέ Αρχίτα, δεν κρίνω, γνωρίζω κι όχι αφ’ εαυτού μου.
Για μένα αυτά που εσύ λες κρίση είναι απλά μαθηματικά
Που ο καθένας θα υπολόγιζε αν ήξερε και αν συνδύαζε,
Αυτά που ξέρω…
Για την σοβαροφάνεια, μάθε ότι είναι το αντίθετο του
Σοβαρός, γιατί άλλο να είσαι κι άλλο να φαίνεσαι…
Συγχώρησε με για το στυλ μου, αλλά πηγάζει από
Μέσα μου κι ειλικρινά προσπαθώ να το κόψω,αλλά,
Δεν έχω δηλώσει τέλειος…Και πάλι συγνώμη αν σε πίκρανα
Δεν είχα την πρόθεση…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arxitas
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2008, 23:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arxitas
Ομολογω πως τωρα με βοηθησες αρκετα αγαπητε trexagireve και καταλαβα τι εννοεις ακριβως και πως το συμπεραινεις και οφειλω ενα ευχαριστω για αυτο και μια συγνωμη που ημουν τοσο αδιακριτος αλλα οπως ειπα ειμαι εδω για να μαθω.


Ευχαριστω για την υπομονή σας.
Αρχύτας

Edited by - Arxitas on 11/02/2008 23:12:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2008, 08:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ trexagireve, προσπερνώ - προς το παρόν - τα τραγελαφικά κι ανυπόστατα συμπεράσματα που εξάγεις στο μήνυμα που έχεις στείλει στις "11/02/2008, 10:06:56" καθώς θεωρώ ότι η μόνη αντιμετώπιση που μπορώ να έχω απέναντι τους είναι χιουμοριστική.

quote:
Τολμάς να συζητήσουμε γι' αυτά ή θα ξαναγράψεις
για το οψίμως "αγαπημένο" σου θέμα, εμένα δηλαδή;...

Νομίζω πως θα ήμουν στο χείλος της αυτοκαταστροφής εάν είχα ως αγαπημένο μου θέμα κάτι το οποίο θεωρώ ότι αρχίζει να γίνεται κουραστικό...

Εν πάσει περιπτώσει, όπως έχω ξαναγράψει στο παρόν θέμα - τόσο σ' αυτό όσο και στο πρώτο μέρος - ως άνθρωπος δε μπορώ να πιστέψω ότι θα γίνει ένας πόλεμος επειδή κάποιες προφητείες προβλέπουν κάτι τέτοιο.
Παρόλα αυτά, με ενδιαφέρει μια ερευνητική προσέγγιση των προφητειών, η ανάλυση του πνεύματος με το οποίο αυτές δόθηκαν αλλά και τις αιτίες γέννησης τους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2008, 11:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε D Incubus, κάτι πρέπει να …έχασα γιατί
Σε βλέπω πολύ θυμωμένο και δεν κατάλαβα τι έγινε…
Κι όπως είπαμε, «αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω…»
Δεν πειράζει,εγώ ως χριστιανός…σε συγχωρώ…
΄Οσον αφορά την ερευνητική προσέγγιση των προφητειών,
Δες αν σήμερα μοιάζουν πολύ κοντά στα ισχύοντα δεδομένα.
Δεν κατάλαβα όμως, αν έχεις διαβάσει το ανωτέρω κείμενο μου
Για τις προφητείες…
Όσο για το που...με βάζεις, έ όχι και στο χείλος
της αυτοκαταστροφής, δά!!!Μόνο τότε με σκέφτεσαι;
Αν σε κουράζω που απαντώ στις προσβολές σου, τι να πω
δημοκρατία έχουμε...ακόμη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2008, 12:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΚΟΣΟΒΟ, ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ !!
ΑΡΧΙΣΕ Ο ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΝΕΟ ΨΥΧΡΟ ΠΟΛΕΜΟ.

http://www.naftemporiki.gr/news/static/08/02/11/1474180.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2008, 16:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Η ανακήρυξη της ανεξαρτησίας του Κοσόβου από "τρομοκράτες" θα ματαιωθεί, λέει ο Κοστούνιτσα

Ο σέρβος πρωθυπουργός Βόισλαβ Κοστούνιτσα καταδίκασε σήμερα την πρόθεση "τρομοκρατών" να κηρύξουν την ανεξαρτησία της σερβικής επαρχίας του Κοσόβου και επανέλαβε ότι η Σερβία "θα ματαιώσει" την ανακήρυξη αυτή.

"Δεν θα επιτρέψουμε ούτε στιγμή την ύπαρξη ενός τέτοιου δημιουργήματος", υπογράμμισε ο Κοστούνιτσα σε δήλωσή του προς το ανεξάρτητο πρακτορείο Beta.
Η σερβική κυβέρνηση "θα ματαιώσει κάθε παράνομη πράξη αναφορικά με μια μονομερή ανακήρυξη της ανεξαρτησίας αυτού του ψεύτικου κράτους επί του σερβικού εδάφους", πρόσθεσε.

"Αυτή (η ανεξαρτησία) πρέπει να ματαιωθεί νομικά την ίδια στιγμή που θα ανακηρυχθεί από καταδικασμένους τρομοκράτες", υπογράμμισε υπαινισσόμενος τον κοσοβάρο πρωθυπουργό Χασίμ Θάτσι.

Ο Θάτσι, πρώην ηγέτης των αλβανών ανταρτών του Κοσόβου, καταδικάσθηκε το 1997 από τη σερβική δικαιοσύνη σε κάθειρξη δέκα ετών για τρομοκρατία, ιδιαίτερα για μια επίθεση εναντίον σέρβων αστυνομικών λίγα χρόνια πριν ξεσπάσει η σύγκρουση του 1998-1999 μεταξύ σερβικών δυνάμεων και αλβανών αυτονομιστών.


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arxitas
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2008, 14:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arxitas
Αγιος Κοσμας - 80. «Η αιτία θα έλθει από τα Δελειατά».

Κατά την 101η της συλλογής Τριανταφύλλου: «Ο πολύ μεγάλος πόλεμος θα αρχίσει από ένα μικρό κράτος». Επίσης στην 102η Τριαντ: «Ο πόλεμος θα ξεκινήσει από ένα μικρό κρατίδιο Οθωμανών. Οι Έλληνες θα πάνε στον πόλεμο τελευταίοι, για νεκροθάφτες. Στο τέλος οι χριστιανοί θα νικήσουν».

Πιθανοτατα εδω γινεται αναφορα στο Κοσοβο και τα γεγονοτα συνδεονται με την επερχομενη αναγνωριση του ψευδοκρατους απο τις ΗΠΑ αλλα και απο την Ευρωπαικη Ενωση και την αντιθεση της Ρωσιας.

Ειναι γνωστο πως οι Αμερικανοι ζητανε αναγνωριση του Κοσοβου απο πολλες χωρες συμπερλαμβανομενης και της Ελλαδας με πιθανο ανταλλαγμα τη διευθετηση του Σκοπιανου εαν αναγνωρισουμε το Κοσοβο πραγμα που ειναι σαφως "σταχτη στα ματια".Η Ελλαδα βεβαια δε μπορει και δε θα αναγνωρισει το Κοσοβο εαν τυχον αυτο ανεξαρτητοποιηθει για τους εξης λογους :
1. Θα συστρατευθει με τη Κυπρο γιατι μια τετοια αναγνωριση προμηνυει αναγνωριση του ψευδοκρατους των Τουρκοκυπριων.
2.Δινει αφορμη στη Τουρκια να ζητησει ανεξαρτητοποιηση των μουσουλμανικων μειονοτητων της Θρακης.
3.Η Ελλαδα πλεον βαδιζει "σιγα σιγα" σε μια κοινη γραμμη και με τη Ρωσια η οποια ειναι καθετα αντιθετη με μια μονομερους αναγνωριση του Κοσοβου.

Το ενδεχομενο μη αναγνωρισης απο την Ελλαδα στη επερχομενη ανεξαρτητοποιηση του Κοσοβου αλλα και το Βετο κατα των Σκοπιων στο ΝΑΤΟ (καθως χρονικα συμπιπτουν) ισως αποτελεσει την αφορμη για αντιποινα απο τις ΗΠΑ (οπως δηλωσε και καποιος Αμερικανος αξιωματουχος)εις βαρος της Ελλαδας μεσω του υποχειριου τους τη Τουρκια.

Τελος παραθετω μια "πληροφορια" που βρηκα στο διαδικτιο.

"Είναι γεγονός ότι η διαρρεύσασα προς τα έξω απόφαση της λέσχης Μπίλντεμπεργκ το 1998, μιλούσε για άνοιγμα του θέματος του Αιγαίου μετά το Κόσσοβο."

Ευχαριστω για την υπομονή σας.
ΑρχύταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2008, 20:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
«Δεν ντρέπεστε Ευρωπαίοι;»
«Λάβρος» κατά Ευρώπης ο Πούτιν για το Κόσοβο με ευθεία αναφορά στο Κυπριακό


Με ευθεία αναφορά στην κατεχόμενη βόρεια Κύπρο ο Ρώσος πρόεδρος κατηγορεί την Ευρώπη για δύο μέτρα και δύο σταθμά στο ζήτημα του Κόσοβου, χαρακτηρίζοντας επαίσχυντη, ανήθικη και παράνομη την αναγνώριση την πρόθεση αναγνώρισης της απόσχισης της νότιας σερβικής επαρχίας.

Η τελευταία ετήσια ομιλία του Βλαντιμίρ Πούτιν ενώπιον 1.000 δημοσιογράφων στο Κρεμλίνο ήλθε στην τελική ευθεία της πορείας ανεξαρτητοποίησης του Κοσσυφοπεδίου με την 17η Φεβρουαρίου να προβάλλει εδώ και ημέρες ως η ημερομηνία μονομερούς ανακήρυξης της ανεξαρτησίας.

Την επομένη της πιθανολογούμενης απόσχισης (18 Φεβρουαρίου) συνεδριάζει το Συμβούλιο Γενικών Υποθέσεων της Ευρωπαϊκής Ένωσης, το οποίο αναμένεται να υιοθετήσει μία γενική διακήρυξη για το μέλλον του Κοσόβου, λαμβάνοντας υπόψη την ανεξαρτησία, και καλώντας σε διατήρηση της σταθερότητας.

Είκοσι έως 22 ευρωπαϊκές κυβερνήσεις, αναμένεται να αναγνωρίσουν ταχύτατα την ανεξαρτησία. Τουλάχιστον πέντε -Κύπρος, Ελλάδα, Ρουμανία, Σλοβακία και Ισπανία- δεν θα κινηθούν άμεσα προς αναγνώριση, με τη Λευκωσία να έχει ήδη διαμηνύσει ότι ως θέση αρχής ουδέποτε θα το πράξει.

Στην πιο σκληρή επίθεση έως σήμερα ο Βλαντιμίρ Πούτιν κατηγόρησε την Ευρώπη ότι ακολουθεί δύο μέτρα και δύο σταθμά, στηρίζοντας και προωθώντας την ανεξαρτησία του Κοσσυφοπεδίου, ενώ την ίδια στιγμή δεν αναγνωρίζει άλλα αυτονομιστικά κινήματα.

«Θα πω για μία ακόμη φορά με έμφαση ότι θεωρούμε πως η μονόπλευρη υποστήριξη στη διακήρυξη της ανεξαρτησίας του Κοσόβου είναι ανήθικη και παράνομη. Είναι επαίσχυντη η προσέγγιση σε αυτά τα ζητήματα με δύο μέτρα και δύο σταθμά» είπε στην τελευταία, άκρως σημαντική ομιλία του, που δίνει το στίγμα της επερχόμενης ρωσικής διακυβέρνησης υπό τον Ντμίτρι Μεντβέντεφ.

«Δεν θέλω να πω ο,τιδήποτε θα μπορούσε να προσβάλλει οποιονδήποτε, αλλά για 40 χρόνια η βόρεια Κύπρος έχει πρακτικά ανεξαρτησία. Γιατί αυτή δεν την αναγνωρίζετε; Δεν ντρέπεστε Ευρωπαίοι που έχετε δύο μέτρα και δύο σταθμά;» δήλωσε σε έντονο ύφος ο Βλαντιμίρ Πούτιν σε μία ακόμη αναφορά στο θέμα του Κυπριακού από ρωσικής πλευράς.

Σε διεθνές φόρουμ προ ημερών ο Ρώσος αναπληρωτής πρωθυπουργός Σεργκέι Ιβανόφ, πρώην υπουργός Αμυνας και ισχυρός άνδρας του Κρεμλίνου, είχε δηλώσει ότι μία μονομερής αναγνώριση της ανεξαρτησίας του Κοσόβου μπορεί να οδηγήσει στην αναγνώριση του κατοχικού ψευδοκράτους στην Κύπρο.

Σε απάντηση στον Σ.Ιβανόφ είχε έλθει η δήλωση της Κύπριας υπουργού Εξωτερικών Ερατούς Μαρκουλλή ότι η Κύπρος δεν ανησυχεί από μονομερή αναγνώριση του Κοσσυφοπεδίου, για να έλθει αναπόφευκτα το θέμα του Κοσόβου στο επίκεντρο της προεκλογικής αντιπαράθεσης στην Κύπρο με τον πρόεδρο του ΔΗΣΥ Ν.Αναστασιάδη να επικρίνει την κυβερνητική στάση και να κρούει «καμπανάκι» για τον κίνδυνο αλυσιδωτών αντιδράσεων στο Κυπριακό.

Στην ομιλία που παραχώρησε την Πέμπτη ο Ρώσος πρόεδρος χαρακτήρισε επίσης «ψέμα» το επιχείρημα της Δύσης ότι το Κόσοβο αποτελεί μοναδική περίπτωση και επανέλαβε την προειδοποίησή του ότι η υποστήριξη της ανεξαρτησίας δημιουργεί επικίνδυνο προηγούμενο για άλλες περιοχές.

«Έχουμε την Αμπχαζία, τη Νότια Οσετία και την Υπερδνειστερία, και λένε ότι το Κόσοβο αποτελεί μοναδική περίπτωση» τόνισε αναφερόμενος στις τρεις αποσχισθείσες, φιλορωσικές, περιοχές στις πρώην σοβιετικές δημοκρατίες της Γεωργίας και της Μολδαβίας. «Δεν υπάρχουν ιδιαιτερότητες εκεί και όλοι το καταλαβαίνουν αυτό απόλυτα» είπε.

* Την περασμένη Κυριακή ο Σεργκέι Ιβανόφ είχε δηλώσει την Κυριακή ότι ακόμα και αν η Δύση αναγνωρίσει το ανεξάρτητο Κόσοβο, η Ρωσία δεν θα αναγνωρίσει τις προαναφερθείσες περιοχές.

Πέραν των προειδοποιήσεων, ο Ρώσος πρόεδρος δεν έκανε κάποια συγκεκριμένη αναφορά στην πιθανή ρωσική αντίδραση στην αναγνώριση της ανεξαρτησίας του Κοσόβου από τη Δύση, διεμήνυσε όμως ότι η Ρωσία έχει έτοιμο σχέδιο.

«Αν κάποιος λάβει μια ανόητη, άνομη απόφαση, αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να ενεργήσουμε παρόμοια. Δεν θα πιθηκίσουμε τη συμπεριφορά τους, αλλά φυσικά αυτό θα είναι ένα σήμα για μας και θα αντιδράσουμε σε τέτοια συμπεριφορά από τους εταίρους μας για να εγγυηθούμε την ασφάλειά μας. Έχουμε ένα έτοιμο σχέδιο και ξέρουμε τι θα πράξουμε» είπε.

Ακυρη κηρύσσει την ανεξαρτησία η Σερβία

Η Σερβία ανακήρυξε εκ προοιμίου άκυρη την ανακήρυξη της ανεξαρτησίας του Κοσόβου.

Ο διαιρεμένος κυβερνητικός συνασπισμός της Σερβίας συσπειρώθηκε την Πέμπτη και υιοθέτησε κείμενο, το οποίο κηρύσσει άκυρη και παράνομη την ανεξαρτησία του Κοσόβου. «Η Σερβία δεν θα επιτρέψει την ταπείνωσή της από ένα 'κράτος-μαριονέτα' στο έδαφός της» δήλωσε ο Σέρβος πρωθυπουργός Βόισλαβ Κοστούνιτσα.

Λίγο μετά την υιοθέτηση του κειμένου ο Βόισλαβ Κοστούνιτσα εμφανίστηκε στην κρατική τηλεόραση, δηλώνοντας στους Σέρβους ότι η απόσχιση του Κοσόβου, την οποία η κυβέρνηση ουδέποτε θα αποδεχθεί, θα «γίνει πραγματικότητα σε λίγες ημέρες». Η δήλωση Κοστούνιτσα αποτελεί παραδοχή ότι η Σερβία δεν μπορεί πλέον να εμποδίσει τις εξελίξεις.

Συνεδριάζει το Συμβούλιο Ασφαλείας

Κεκλεισμένων των θυρών συνεδριάζει εκτάκτως την Πέμπτη το Συμβούλιο Ασφαλείας των Ηνωμένων Εθνών κατόπιν αιτήματος της Σερβίας. Στη Νέα Υόρκη βρίσκεται ήδη ο Σέρβος υπουργός Εξωτερικών Βουκ Γέρεμιτς, ο οποίος θα ζητήσει -τυπικά πλέον- να αποτραπεί η απόσχιση, επαναλαμβάνοντας ότι έρχεται σε παραβίαση του ψηφίσματος 1244 που εγγυάται την εδαφική ακεραιότητα.

Εντούτοις, στη συνεδρίαση δεν αναμένεται να ληφθεί κάποια απόφαση· η σερβική πλευρά θα εκθέσει τις απόψεις της για το Κόσοβο και οι εκπρόσωποι των χωρών μελών θα τοποθετηθούν επί του θέματος χωρίς να διεξαχθεί στο τέλος ψηφοφορία.

Ευρωπαίοι διπλωμάτες ελπίζουν σε μία έστω αόριστη έγκριση από τον ΓΓ του ΟΗΕ της δικαστικής-αστυνομικής αποστολής που θα σταλεί στο Κόσοβο, δεδομένου ότι το ρωσικό βέτο εμποδίζει το «πράσινο φως» του Συμβουλίου Ασφαλείας του ΟΗΕ. Η Γενικός Γραμματέας έχει αποφύγει μέχρι στιγμής να σχολιάσει τη νομιμότητα της αποστολής, υπό το βάρος της πίεσης της Μόσχας που τονίζει ότι υπονομεύεται το κύρος του ΣΑ.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από Associated Press


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 14:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Παιδιά τελειώνουν τα ψέμματα.
Οι Αμερικανοί μας απειλούν για το θέμα Σκοπίων και Κοσόβου.
Οι Ρώσοι απειλούν για επερχόμενο παγκόσμιο χάος!! (ο νοών νοείτω).
Η αναγνώριση του Κοσόβου έφτασε....

Δύσκολα τα πράγματα. Και να σκεφτείς ότι ένα χρόνο πριν κάποιοι κοροϊδεύαν το ενδεχόμενο πολέμου. Τώρα πια, πιστεύουν δεν πιστεύουν....τα βλέπουν με τα μάτια τους.

Σήμερα το www.army.gr έχει ΠΟΛΥ μα ΠΟΛΥ αποκαλυπτικά πράγματα. Σας προτρέπω να τα διαβάσετε.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 15:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
********************************************************************
Η Ρωσία συνδέει το Κόσοβο με τη Γεωργία και ο «χορός» των εξελίξεων αρχίζει...

Σε απόσταση «αναπνοής» από την απόσχιση του Κοσσυφοπεδίου, η Ρωσία περνά σε -αναμενόμενο- επόμενο στάδιο προειδοποιώντας ότι θα αναγνωρίσει τις φιλο-ρωσικές αποσχισθείσες επαρχίες της Γεωργίας, εφόσον η Δύση στηρίξει τη μονομερή ανακήρυξη της ανεξαρτησίας του Κοσόβου.


Η ρωσική κυβέρνηση έχει κατ' επανάληψη υπαινιχθεί ότι θα αντιδράσει στην ανεξαρτησία του Κοσσυφοπεδίου προσφέροντας διπλωματική αναγνώριση στις γεωργιανές επαρχίες της Νότιας Οσετίας και της Αμπχαζίας, οι οποίες είναι ντε φάκτο ανεξάρτητες έπειτα από τις ένοπλες συγκρούσεις των αρχών της δεκαετίας του '90 και οι πολίτες τους έχουν λάβει ρωσικό διαβατήριο.

Κατά πάγια τακτική η Μόσχα έχει συνδέσει το καθεστώς του Κοσσυφοπεδίου με αποσχισθείσες περιοχές της πρώην Σοβιετικής Ένωσης, τονίζοντας ότι η αναγνώριση της νότιας σερβικής επαρχίας ως ανεξάρτητο κράτος δημιουργεί νόμιμο προηγούμενο που θα ακολουθήσουν και άλλοι...
********************************************************************

Και δείτε και το άλλο στρατόπεδο..
http://www.army.gr/daily_press/20080215/40.jpg

Μερικά από αυτά τα τρομερά που συμβαίνουν γύρω μας.
Όπου να' ναι θα σκάσει και η "πίεση" των ΗΠΑ στην Ελλάδα. Ξέρετε τώρα πια......

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PetrosRhodes
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 16:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PetrosRhodes
The Final Countdown πλησιάζει. Στόχος των Σιωνιστών είναι το Αιγαίο και ο Διαμελισμός της Ελλάδας. Ήδη αυτά που συζητάμε τώρα είναι γνωστά από την δεκαετία του '80. Μόνο που δεν ξέραμε με πιο τρόπο θα εξελιχθούν τα γεγονότα. Βλέπεις τότε υπήρχε μια Γιουγκοσλαβία ενωμένη(δύναμη στα βαλκάνια όπου έπρεπε να διασπαστεί και σε αυτό το κατάφεραν καλα οι Σιωνιστές) μία ΕΣΣΕΔ (δεν κατάφεραν να την διαλύσουν) μία Κίνα (που θέλει να "βγει προς τα έξω") ένα Ιράν που αναπτύσει πυρινική Τεχνολογία (ένα ακόμα αγκάθι για την Αμερική).
Αν κοιτάξετε τον Παγκόσμιο χάρτη θα δείτε παντού αγκάθια.
Όμως την Ελλαδίτσα μας που προσπάθησαν με χίλιους δυο τρόπους να την διαλύσουν δεν τα κατάφεραν. Στις λέσχες μπίλντερμπεργκ αποφάσησαν να θέσουν σε εφαρμογή το σχέδιο "overkill" της Ελλάδας. Διάλυση της από μέσα προς τα έξω. Πρώτα Οικονομικά ( και μην μου πείτε ότι δεν έχει γίνει, ο μέσος Έλληνας ζει κάτω άπό τα όρια φτώχιας). Μετά εδαφικά (βλέπε Κόσσοβο). Αλλά δεν θα τους περάσει και δεν θα τους περάσει γιατί η Ελλάδα έχει τον φύλακα Άγγελο της. Πλέον τα γεγονότα τρέχουνε αστραπή. Τα μέσα μαζικής ενημέρωσης προσπαθούνε να κρατήσουνε αποχαυνωμένο τον Έλληνα. Ξεσπάει ένα σκάνδαλο του στυλ "Ζαχόπουλος" και ξεσκεπάζοντε κατά συρροή τρανταχτά επώνυμα ονόματα. Η Ελλάδα είναι διεφθαρμένη από προδότες πολιτικούς αλλά...
κάποιοι παλεύουν και στο τέλος θα νικήσουν..γιατί το καλό πάντα νικάει το κακό.

Ήδη το Γενικό Επιτελείο Στρατού έδωσε εντολή για δήθεν πιλοτικό πρόγραμμα εώς το 2010 να εξοπλιστούν οι εθνοφύλακες με το 70% του Ρουχισμού σε περίπτωση που γίνει κάτι να μην τρέχουνε τελευταία στιγμή. Πολλά τα στοιχεία και πολλοί παραμένουν τυφλοί.

Ήρθε η ώρα. Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικιά μας θάνε.
Η Ελλάδα ασκεί βέτο..η Αμερική "στήνει" σκηνικό στο αιγαίο με το υποχείριο της την Τουρκία. Όμως αυτή την φορά δεν θα είναι "Ίμια" θα είναι η Αρχή του τέλους. Ο κόκκινος στρατός θα κατεύει προς τα κάτω.. οι Κούρδοι αντάρτες βρήσκουν χρόνο για ανασύνταξη. Η Τουρκία βρήσκετε σε χρόνο dt με 3 μέτωπα ανοικτή ( Ελλάδα - Ρωσσία - Κούρδοι αντάρτες). Οι Ευρωπαικές δυνάμεις τρέχουν στην πόλη να φάνε από την μερίδα του λέοντος. Όλο αυτό το σκηνικό,η αναμπουμπούλα που θα επικρατήσει εμάς θα μας βγει σε καλό. Εξάλλου χέρομαι που ο Έλληνας στρατιώτης είναι με την φραπεδιά στο χέρι!!! Ναι χέρομαι γιατί δεν είναι πολεμοχαρής.

Υ.Γ. amalia σε παρακαλώ δες το μύνημα που σου άφησα για το πραγματικό μου account δεν μπορώ να κάνω ανάκτηση κωδικού.ευχαριστώ.

OmasEpsilon


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 17:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε PetrosRhodes έχεις τόσο δίκαιο για την απροχώρητη πλέον σαπίλα στην Ελλάδα.

Έχουμε φτάσει στην εξαθλίωση του ανθρώπου. Πραγματικά μόνο και μόνο αυτό είναι ΤΟ σημάδι. Έφτασε ο κόμπος στο χτένι. Μέχρι και ο δικομματισμός κατέρρευσε (πριν από 2-3 χρόνια θα ήταν ανέκδοτο).

Θα ξεκολλήσει ο κόσμος από την Ζαχοπουλιάδα μόλις αρχίσουν να μιλάνε οι ειδήσεις για ένα άλλο θέμα που ίσως προκύψει εις τας ημέρες μας αγαπητοί φίλοι........την υφαλοκρηπίδα!

Ο Θεός να ελεήσει όλον τον κόσμο.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 18:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ας κρατησουμε την ψυχραιμια! Ουτε υπερβολες ουτε τιποτα! ο,τι ειναι να γινει ας γινει... δεν χρειαζεται ουτε να το εκβιαζουμε ουτε να βιαζομαστε!

Πολλα γινονται, οπως και την περιοδο του ψυχρου πολεμου, αλλα τοτε εμεναν μονο στα "λογια", αφου ποτε δεν ηρθε ο 3ος ΠΠ τοτε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heartbroken
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 19:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heartbroken
"πρωτα θα γινουν οι φωτιες μετα οι πλημμυρες μετα οι σεισμοι και μετα θα αρχισουν τα γεγονότα" το ακουσα πριν 1 χρονο περιπου και γελαγα μα ελα που εγιναν ολα τι αλλο να πω ο θεος βοηθος.

Ο καιρός γαρ εγγύς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 19:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Φετος ειναι κρισιμη χρονια που θα κριθουν παρα πολλα πραγματα.Οι Φυλακες της Ελλαδος ειναι σε ετοιμοτητα.
>.<Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 19:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μην ανησυχείς αγαπητέ Heartbroken, αν ο Θεός μεθ ημών,
Ουδείς καθ’ ημών. Απλώς τώρα διαλέγουμε στρατόπεδα
Κι όλοι μας θα πάρουμε μέρος.
Τώρα είναι η ώρα της κρίσης, τώρα μέσα μας αποφασίζουμε
Αν ζητάμε τα πρόσκαιρα ή τα αιώνια. Τώρα διαλέγουμε Θεό
Αγάπης και συγχώρησης ή Θεό εκδικητή. Οι τάξεις έχουν
Σαλευθεί και δεν μπορείς να πεις ποιος είναι τι…
Κύριος είδε…
Φίλε Predator, συγνώμη αν σου το χαλάμε πάνω που
βολεύτηκες, αλλά,όντως , φέτος είναι τα γεγονότα....
Είσαι έτοιμος με το G3 που έλεγες;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 21:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
(για να το ριξουμε και λιγο στην πλακα)


οχι εγω δεν εχω G3... μονο AK-47! Σου φθανει? Σκοτωνει τους εχθρους???

Κοιτα φιλε τρεχαγυρευε! μπορει να μην ξεκινησαμε καλά μαζι σου (και προσωπικα), μπορει να νευριασα και εγω μαζι σου και εσυ μαζι μου, αλλα νομιζω οτι το προβλημα ειναι οτι βιαζομαστε να κρινουμε τις καταστασεις!

Δεν ξερω να σου απαντησω αν θελω να επαληθεφθουν οι προφητειες... και πριν 2 χρονια, αλλα μελη μπηκαν στο forum και ηταν και τοτε σιγουροι οτι θα γινουν τα γεγονοτα, ομως ποτε δεν εγιναν! καθε χρονο γινονται τα ιδια! δεν θα ηταν καλυτερα να το αφηναμε να ερθει απο μονο του?

Και κατι ακομα... οσο αφορα αυτους που δεν πιστευουν σε καποια θρησκεια, αποκαλουμενοι αθεοι, δεν αξιζουν τετοια συμπεριφορα, αρκει να μην προκαλουν πρωτοι! Στο κατω κατω, ειναι δικαιωμα τους (το εχω πει και εγω, αλλα και οι περισσοτεροι εδω μεσα) και κανεις δεν μπορει να τους πει γιατι δεν πιστευουν ή να τους πεισουν!

Σου ειναι ευχαριστω να σε αντιμετωπιζουν τοσο εχθρικα οπως οταν μπηκες? οπως και εγω? Βεβαια, δεν περιμενω καλη απαντηση σε αυτο το μηνυμα μου, αλλα προσπαθω να κανω μια αρχη!

Και κατι ακομα... ειπαμε οτι δεν μετριεται η πιστη σε κιλα (ή γραμμαρια οπως η "ζωη") αλλα στην Βασιλεια Του, ολοι ΜΑ ολοι ειμαστε ισαξιοι... ακομα και οι "αθεοι" θα κριθουν...

Και να συνεχισω επι του θεματος, παλιοτερα ειχα "την πωρωση" του να γινει ενας ελληνοτουρκικος πολεμος! Αλλα μεγαλωνοντας, καταλαβα οτι δεν θα ωφελησει (κυριοτερα) κανεναν, ισως να "ευτυχησουν" σε καλο αποτελεσμα, καποιοι αλλοι!

Τωρα, αμα ειναι θελημα Θεου, καλως να ερθει ΟΤΑΝ ερθει...ειτε ειναι το 2008 (που αρκετοι υποστηριζετε) ειτε ειναι το 2+++

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 21:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλες PREDATOR οφείλεις να ομολογήσεις ότι τα γεγονότα τώρα δεν έχουν καμία σχέση με αυτά πριν από 2 χρόνια.....

Σίγουρα θα έρθει στην ώρα του όπως λες, αλλά είναι αρκετά μεγάλη η πιθανότητα να μην αργήσουν και πολύ...

Σήμερα είδα για πρώτη φορά στις ειδήσεις να κάνουν κάποια εκτενή αναφορά στα του Κοσόβου με άκρο σκεπτικισμό

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2008, 22:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ Predator, σ’ ευχαριστώ που μπορούμε να
Κάνουμε μια προσπάθεια να δείξουμε ότι είμαστε
Αρκετά μεγάλοι, ώστε να συζητάμε για ένα θέμα, που
Αν βγει αλήθεια, αυτό το καλοκαίρι, τότε το μόνο σίγουρο
Είναι ότι όσο προετοιμασμένοι και να είμαστε, θα βρούμε
Μεγάλο πρόβλημα μπροστά μας…
Βλέπεις, φίλε μου,το κακό δεν είναι ο πόλεμος, αλλά ότι
Όλοι μας ζούμε σε ένα κόσμο απατηλό και κυριολεκτικά
Αν χάσουμε κάποιες από τις «συνηθισμένες» ανέσεις μας,
Θα έχουμε πρόβλημα…
Ένας πόλεμος με την τουρκία, δεν θα είναι τόσο πόλεμος
Με πολλούς νεκρούς, όπως αναφέρει κι ο Πατροκοσμάς, αλλά,
Πόλεμος φθοράς.
Να σου το θέσω αλλοιώς; Μπορούμε να ζήσουμε άνετα αν κοπεί
Το….ρεύμα; Αν χαλάσει το υδρευτικό σύστημα με δολιοφθορά, τι
Νερό θα πίνουμε;… Ξέρεις δεν είμαστε προετοιμασμένοι για πόλεμο
Κι αυτό θα αποδειχθεί ιδιαίτερα άσχημο για μετά…
Αν μας χτυπήσουν οι τούρκοι μ’ αυτό τον τρόπο, θα’ ναι για να μην
Δείξουνε άσχημα στον υπόλοιπο κόσμο. Οπότε θα μας κάνουνε πόλεμο
Φθοράς, τέτοιον ώστε οι ζημιές να μην μας αφήσουν να σηκώσουμε κεφάλι
Γρήγορα και πάλι….
Όσο για το 2008,πέραν του ότι φέτος συμπληρώνονται τα 555 χρόνια που είδε ο Μωάμεθ ο Πορθητής σε όραμα, για να του υποδεικνύει για πόσο θα κρατήσουν
Την Πόλη, υπάρχουν πολλά άλλα σημάδια…
Βασικά, το θέμα είναι ότι τώρα θα δώσουν άδεια κι οι Αμερικάνοι στους «φίλους»
Μας τούρκους, για να ολοκληρώσουνε την αναταραχή στα Βαλκάνια και να κάνουν
Ζημιά και στην Ε.Ε. που το ευρώ της έχει κάνει το δολάριο τενεκεδάκι…
Επίσης, οι νέες βελτιωμένες σχέσεις με την Ρωσία, δεν αρέσουν στους Αμερικάνους και φυσικά, θα κάνουν ότι «μπορούν» για να μην έχει έξοδο στην Ευρώπη είτε με το φυσικό αέριο, είτε με τον νέο πετρελαιοαγωγό. Οι αμερικάνοι μας έχουν απειλήσει
Ευθέως, σε πληροφορώ, ότι τέτοιες κινήσεις θα έχουνε συνέπειες και δεν εννοούν
Απλά το θέμα με τα Σκόπια…
Υπάρχουν κι άλλοι λόγοι για να γίνει φέτος η σύρραξη και το πιστεύω, επίσης, για το μεντραγάκι, αν μπεις στο site του θα δεις τις «προφητείες» του και μαθηματικά θα καταλήξεις στον ίδιο παρανομαστή…
Φίλε, δεν θα πολεμήσουμε, όμως θα έχει σημασία η στάση που θα κρατήσουμε,
Ο καθένας ατομικά, μετά γιατί το οικονομικό κραχ που θα ακολουθήσει θα οδηγήσει
Τον κόσμο σε μεγαλύτερη αναταραχή…
Το σφράγισμα να φοβηθείς περισσότερο… Αυτό έχει να κάνει με την αυτοδιάθεση
Του καθενός κι εκεί θα χαθούν ψυχές….
Δεν είναι κακό να είναι κανείς προετοιμασμένος για κάποια σενάρια...
Ας πούμε ότι πρόκειται για άσκηση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arxitas
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 01:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arxitas

"Ω παίδες Ελλήνων, ίτε, ελευθερούτε πατρίδα ελευθερούτε δε παίδας , γυναίκας , Θεών τε πατρώων έδη , θήκας τε προγόνων. Νυν υπέρ πάντων ο αγών."

Ευχαριστω για την υπομονή σας.
ΑρχύταςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 02:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
-Μακάρι να μη γίνει ποτέ και πουθενά πάλι πόλεμος! αλλά είναι το χόμπι του ανθρώπου τελικά! αφού παρά τις κατστροφικές του συνέπειες εξακολουθεί να τους κάνει!
-Πάντως τα χλορά πάντα καίγονται κοντά στα ξερά!
-Η διαφθορά είναι κακός σύμβουλος! και μια και όλοι γράφουμε αλλά και παραδεχόμαστε ότι υπάρχει! σε καμία περίπτωση δε θα μας ευνοήσει ένας απυευθείας πόλεμος με τον Τούρκο! γιατί θεωρώ δεδομένο ότι λόγω της διαφθοράς τόσο οι άμεσοι όσο και οι έμεσοι προδότες είναι κατά χιλιάδες περισσότεροι από το παρλθόν!......... κι όχι τίποτα άλλο! δε μου αρέσει να χάνω!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 11:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Για τον πόλεμο που θα γίνει, δεν είναι θέμα ποιος τον θέλει από μας.
Κανείς μας δεν θέλει να τρέχει, να βλέπει πτώματα και βία, αλλά,
Ξαναλέμε, αν γίνει, είμαστε πολύ ανέτοιμοι. Θα μας ξενερώσει εντελώς,
Για να το πούμε πιο λαϊκά…
Αυτό που λέω είναι ότι δεν ξέρουμε από πόλεμο…Και δεν μιλάω για ταινίες
Της τηλεόρασης. Μιλάμε για πράγματα πολύ χειρότερα που θα’ ρθούν μετά
Από αυτόν…
Πείνα, αλληλοσπαραγμός, βίαιες ενέργειες πάσης φύσεως, αλλά, για μένα
Προσωπικά το χειρότερο είναι ότι έχουμε χάσει τον άνθρωπο μέσα μας
Και σ’ αυτή την περίπτωση θα ξεπέσει ακόμη πιο πολύ το επίπεδο μας…
Αυτό με ενδιαφέρει γιατί θα δούμε πόσο υποκριτική και υποβαθμισμένη
Είναι η εποχή μας, παρά τη χλίδα και την γκλαμουριά μας…
Αυτό είναι που με κάνει και ντρέπομαι περισσότερο για μας….
Όσο για τις προφητείες, λένε μικρά σπίτια να κάνετε, για να μην μπαίνουν μέσα, καθώς οι βάρβαροι γείτονες μας για πλιάτσικο θα ρθούνε…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 12:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Χαίρεται σε όλους έπειτα από αρκετές βδομάδες.
Ο Πατροκοσμάς είπε ότι πρώτα θα διαμελιστεί η Αυστρία. Μήπως αύριο με την απόσχιση του Κοσόβου εκπληρώνεται η προφητεία?
Ο Πάτερ Παίσιος ανάφερε -αν θυμάμαι σωστά: Όταν δείτε να συζητείται από την τηλεόραση το θέμα της υφαλοκρυπήδας τότε ο πόλεμος είναι κοντά. Νομίζω ότι δεν συζητείται τέτοιο θέμα σήμερα. Εάν κάποιος είναι ενημερωμένος ας μας πει.
Όσο αφορά το θέμα του πολέμου εμείς στη Κύπρο είμαστε κοντά στον εχθρό. Τους βλέπουμε καθημερινά. Το 2004 που άνοιξαν τα κατοχικά οδοφράγματα επισκεύτηκα αρκετές φορές τις κατεχόμενες περιοχές. Είναι απίστευτο το πόσο στρατό έχουν σε μια στενή λουρίδα γης.


Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 12:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλημέρα Κύπριε αδελφέ ακρίτα,
Εσείς ζείτε αληθινά ως πατριώτες και σίγουρα πιο Έλληνες
Από μας…
Ο Πατροκοσμάς εννοούσε την Αυστροουγγαρία που διαμελίστηκε
Μετά τον Α΄ Παγκόσμιο. Η υφαλοκρηπίδα συζητιέται εδώ και καιρό.
Είναι αυτό που λέει ότι «θα το λύνουν 99 φορές με το μελάνι (στα χαρτιά) και
Μια με πόλεμο» .
Τους τούρκους μην τους φοβάσαι εκεί. Εδώ θα χτυπήσουνε και μάλιστα,
Με την βοήθεια των προδοτών του ΝΑΤΟ καθώς θα μπούνε με νατοϊκές στολές.
Βλέπεις δεν είναι άντρες…Θυμάμαι ότι όταν μπήκανε στην Κύπρο είχανε
Τους στρατιώτες τους δεμένους με αλυσίδες στα τάνκς για να μην το σκάσουνε..
Κι αν δεν ήταν οι που…Εγγλέζοι, να αποπροσανατολίσουνε τα δικά μας καράβια κι
Αεροπλάνα, θα τους είχαμε πετάξει στη θάλασσα …
Είναι σχέδια άλλων να περάσουμε ότι είναι να περάσουμε, φίλε μου…
Κάνε κουράγιο όμως, κοντά είναι κι η αναλαμπή της ορθοδοξίας…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heartbroken
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2008, 15:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heartbroken
http://news.pathfinder.gr/world/news/457567.html

Ο καιρός γαρ εγγύς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 14:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Για δείτε και αυτό το εντελώς "απρόσμενο" γεγονός που τρομάζει το ΥΠΕΞ της Ελλάδας.

http://www.army.gr/daily_press/20080217/27.jpg

Συμπτώσεις?????

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2008, 18:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΣΕΡΒΟΣ ΕΠΙΣΚΟΠΟΣ


http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_17/02/2008_222225Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy