ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 13:45:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μια θεωρία έχετε, Βιομηχανικούλη μου...Μονο αυτό...
Όλα τα άλλα τα "βαφτιζετε", όπως θέλετε.....
Και δεν μου λες,για να καταλάβω, όταν ζητάω αποδείξεις
για ζωή πριν απο 10000 χρόνια,πρέπει να απαντήσω εγώ;...Γιατί ζητάς απαντήσεις, σε κάτι που ρώτησα εγώ....
Τον γιατρό, που λέγαμε....
Αγαπητέ μου Δήμο,σου έχω πει ότι κάνω κι εγώ δικές μου μελέτες
και μαζεύω στοιχεία,για διάφορα πράγματα, που με αφορούν...
Ένα απο αυτά, είναι, όπως λέει και η αρχαία ελληνική μυθολογία,
ότι στην Θεσσαλία, ήταν η αρχή του ανθρώπου,αλλά και ταιριάζει με τα στοιχεία που δίνουν,ολοι οι λαοί, για τον κήπο της Εδέμ...
Τα νεολιθικά ευρήματα, συμπληρώνουν, άλλα στοιχεία που έχω,ότι στη
Θεσσαλία, ξεκίνησε, αυτό που λέμε άνθρωπος.....
Με αποδείξεις.....

Είναι πολύ σημαντικό αυτό που αναφέρεις φίλε μου και θα ήθελα -αν μπορούσες- να μου αναφέρεις τα στοιχεία που αναφέρεσαι...

Ευχαριστώ!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 13:50:01  Εμφάνιση Προφίλ
ΡΕ άλεξ τι ρωτάς; Θες να φας ξύλο ή να θεωρηθείς σατανιστής και μετά να φας ξύλο; Μη βλέπεις εμένα, εγώ τη γλυτώνω γιατί με προστατεύουν οι Νεφελίμ, μεγάλη η χάρη τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 13:53:31  Εμφάνιση Προφίλ
Να κανω μια παρενθεση?γιατι πρεπει να ασχολουμαστε με το ποτε κτιστηκε ο κοσμος?εχουμε το πιο σημαντικο γεγονος την ενανθρωπηση του Σωτηρος την πνευματικη διαθηκη που μας παρεδωσε για εμας τους χριστιανους η βιβλος δεν ειναι μια εγκυκλοπαιδεια η ενα βιβλιο ιστοριας μην πεφτετε την παγιδα που επεσαν οι δυτικοι και εξεπεσαν σε αιρεση .Πολλες φορες μιαλει αλληγορικα η βιβλος και το ξερουμε αυτο.Μην παρασυρεστε σε ανουσιες κουβεντες!!!

http://www.youtube.com/watch?v=RCHErevvc84
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 14:02:04  Εμφάνιση Προφίλ
Προσωπικά δεν είμαι ο ειδικός για να αποφανθεί περί αυτών των θεμάτων αλλα υπάρχουν διαφορες έρευνες που έχουν δημοσιοποιηθεί...

http://users.forthnet.gr/ath/deleps/Unknown_Hellenic_History/katal1.htm


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 14:27:57  Εμφάνιση Προφίλ
Τρεχα,
ας αφησουμε τα αστρα και τις ραδιοχρονολογησεις και ας κανουμε αυτο που τοσο καλα κανανε οι προγονοι μας,ας παρατηρησουμε...


Εχεις περασει ποτε απο τον ισθμο της κορινθου;
Εχεις δει κανενα νταμαρι,καλα στον καμπο οχι αλλα εκει κοντα στα τεμπη και νταμαρι να μην εχει ολο και καμια κατολισθηση γινετε.
Τι παρατηρουμε σε ολες τις παραπανω περιπτωσεις;
Διαφορετικα στρωματα εδαφους απο εναποθεσης υλικων,τους καλουμενους απο την εδαφολογια εδαφικους οριζοντες.

Εχεις διαβασει ποτε για ανασκαφες σε αρχαιολογικους χωρους;
Το βαθος που υπολογιζετε για ευρηματα απο το 1000πχ,αν δεν εχει συμβει καποια κατολισθηση,ειναι 7-8μ!
Συνεχης εναποθεση εδαφικου υλικου λοιπον σε μια επιφανεια επι 3000χρονια δημιουργουν ενα στρωμα παχους 7-8 μετρων!Τουλαχιστον οσον αφορα τον ελλαδικο χωρο οπου δεν απαντωνται ακραια καιρικα φαινομενα.
Πως λοιπον δικαιολογης εσυ την υπαρξη οριζοντων με αρκετες δεκαδες μετρα;
Αντε και δε σε καλυπτει το εδαφος,γνωριζεις φανταζομαι την υπαρξη σταλακτιτων και σταλαγμιτων.Διαβασε παρακατω για το χρονικο διαστημα που χρειαζεται για το σχηματισμο τους..."Η απάντηση, λοιπόν, στο ερώτημα για το πόσα χρόνια χρειάστηκαν οι τεράστιοι σταλακτίτες και σταλαγμίτες του σπηλαίου της Αλιστράτης για να σχηματιστούν, είναι δεκάδες εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια".Εκτος λοιπον και αν ο θεος εφτιαξε μεχρι ενα σημειο και μετα αφησε τη φυση να συνεχισει απο εκει το βλεπω λιγαααααακι απιθανο να μετραμε μονο 7500 χρονια,εκτος και αν δεν εννοεις τα γηινα...


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 14:34:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Να κανω μια παρενθεση?γιατι πρεπει να ασχολουμαστε με το ποτε κτιστηκε ο κοσμος?εχουμε το πιο σημαντικο γεγονος την ενανθρωπηση του Σωτηρος την πνευματικη διαθηκη που μας παρεδωσε για εμας τους χριστιανους [η βιβλος δεν ειναι μια εγκυκλοπαιδεια η ενα βιβλιο ιστοριας μην πεφτετε την παγιδα που επεσαν οι δυτικοι και εξεπεσαν σε αιρεση .Πολλες φορες μιαλει αλληγορικα η βιβλος και το ξερουμε αυτο.Μην παρασυρεστε σε ανουσιες κουβεντες!

Συμφωνώ ρε Βελισσάριε και θεωρώ ότι οποιοσδήποτε μπορεί να συνυπάρξει με τέτοιες αντιλήψεις. Το θέμα είναι ότι ορισμένοι αναζητούν ΕΞΟΥΣΙΑ (όπως έχουν απροκάλυπτα ομολογήσει) και όχι γνώση(από την επιστήμη) ή σωτηρία(από τη θρησκεία). Τι πρέπει να γίνει με αυτούς; Χωρίς να είμαι προφήτης σου λέω ότι απλώς θα αγνοήσουν την προτροπή σου.

Εαρινέ, μπούρδες και προπαγάνδα των άθεων σατανιστών κομουνιστών (ταυτόχρονα) είναι όλα αυτά που συστήνεις και το ξέρεις καλά. Ντροπή σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 14:44:10  Εμφάνιση Προφίλ
Μόνο αυτά ρε geostat;


Αν θες να μιλήσουμε για γεωλογικά δεν είναι μόνο οι εναποθέσεις αλλά και οι διαβρώσεις. Τα φαράγγια, το γκραν κάνυον κτλ κτλ είναι αποτέλεσμα τέτοιων διεργασιών επί δεκάδες χιλιάδες χρόνια ( Ο τρέχα θα ζητήσει βίντεο)


Η δημιουργία του πετρελαίου και των υπόλοιπων ορυκτών καυσίμων κτλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 14:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εγώ, θα κάνω, μια απλή ερώτηση, σε όλους σας και στη....λογική
σας: Αν ήσαστε θεοί,αν φτιάχνατε ,ενα κόσμο, θα τον φτιάχνατε να δείχνει νέος, αλλά, να έχει αυτά τα υλικά, που απαιτούνται,για να υπάρχει, ως εν ζωή κατάσταση;....Δεν θα φτιάχνατε, τις κατάλληλες συνθήκες, ώστε να ξεκινήσει η ζωή, η αρχή, απο κεί που θέλατε, εσείς;;...¨Εφτιαξε, ή όχι ο Θεός τον κόσμο;....
Για να το θέσω απλά, για μένα είναι θέμα πιστης.....Με την γνωστή, βέβαια,έννοια της πιστης, όχι των νεοτεριστών..Την απλή έννοια,την έννοια,οπου πίστη, σημαίνει γνωριζω, όχι πιστεύω τυφλά....
Αν θέλετε, όποιοι τουλάχιστον, σκεφτείτε για τι πράγμα μιλάω...
Μην τυφλώνεστε απο ότι μπορεί να γίνει...Σκεφτείτε αν δέχεστε
Θεό, που έφτιαξε τον κόσμο, ή κόσμο που έγινε μόνος του, μετά απο εκατομμύρια χρόνια...
Εγώ πιστεύω, ότι τον έκανε ο Θεός....Δίχως βοήθεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 15:00:07  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα,
Εγω θα επαιρνα τα 7500 μη γηινα χρονια για να ξεφυγω,εσυ συνεχιζεις με ενα θεο που θελει να μας ξεγελασει για την παλαιοτητα της γης...εμπορο στο μοναστηρακι τον καταντησες!


Industrial,
Ειμαι της δημιουργιας ρε φιλε...


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 15:04:54  Εμφάνιση Προφίλ
πως ενας τυφλος που δεν εχει δει ποτε το φως ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΥΦΛΟΣ ??? φανταζομαι οτι δεν μπορει να το γνωριζει καθως ΠΙΣΤΕΥΕΙ οτι αυτη ειναι η ζωη , ετσι ειναι η ζωη , δεν το ξερει και μαλλον δεν το μαθαινει ποτε και εαν το μαθει θα το αγγιξει ισως με πολυ δυσκολια και πολυ βοηθεια απο τους γυρω του!!!!

βλεπουμε παραπανω, απο ολους σχεδον , να ανοιγουν μικρες ή μεγαλες τρυπες στο σκοτεινο δωματιο της θρησκειας και να βλεπουν μεσα απο αυτες τι εχει ο εξω κοσμος , ολοι σχεδον και παλι , βλεπουν το φως , ο τυφλος ομως μενει τυφλος και δεν αρκει που ειναι τυφλος ειναι και κουφος και ενω ολοι του μιλανε και του φωναζουν για το φως αυτος στο κοσμο του !!!

ειναι πολυ ευκολο να καταβει κανεις το ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΠΙΣΤΗ , συμφωνω η κακη πιστη, αυτη που βλεπουμε λιγο παραπανω !!!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 15:25:51  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί ΠΑΛΙ αλλάζεις θέμα; Τέθηκαν τόσα ερωτήματα και εσύ ΣΙΩΠΑΣ.Γιατί; Φοβάσαι τα ερωτήματα; Η' μάλλον καλύτερα, επειδή υπάρχει ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑ να αποπροσανατολιστεί ο διάλογος, δείχνεις ΔΕΙΛΙΑ να αντιμετωπίσεις τα ερωτήματα γιατί τότε θα αναγκαστείς να ομολογήσεις την ανεπάρκειά σου; Τέτοιο αντριλίκι για ξύλο αλλά απάντηση στις ερωτήσεις δε βλέπωα από κανέναν.

Πραγματικά,ΤΟΣΑ λογικά σφάλματα σε μία μόνο πρόταση ΜΟΝΟ ένας απόφοιτος 3 πανεπιστημίων (ΠΟΙΩΝ καλέ όμως, δε μας είπες) μπορεί να χωρέσει

quote:
Αν ήσαστε θεοί,αν φτιάχνατε ,ενα κόσμο, θα τον φτιάχνατε να δείχνει νέος, αλλά, να έχει αυτά τα υλικά, που απαιτούνται,για να υπάρχει, ως εν ζωή κατάσταση;

1.Πρώτα πρώτα, αυτή η πρόταση πάσχει εννοιολογικά και συντακτικά. Τι πάει να πει "εν ζωή κατάσταση"; Ζει ο πλανήτης;

2.Αυτό λέμε τόση ώρα ότι ΔΕΝ τον έφτιαξε να δείχνει νέος.

3. Τι πάει να έχει τα υλικά που απαιτούνται; Ποια εννοείς και πώς; Γιατί να απαιτείται οτιδήποτε από ένα παντοδύναμο Θεό; Υπακούει σε κάποιους κανόνες;

4. Τι πάει να πει "αν ήμασταν Θεοί"; Ο Θεός εξ ορισμού είναι μια αψυχολόγητη οντότητα. Θες να μας πεις ότι ξέρεις πώς σκέφτεται ο Θεός; Ότι ξέρεις το σχέδιο του; Ποιος νομίζεις ότι είσαι;

5. Αν έφτιαξε έναν νέο κόσμο ώστε να μοιάζει παλιός τότε είναι ΠΟΝΗΡΟΣ και εξαπατά.


quote:
.Δεν θα φτιάχνατε, τις κατάλληλες συνθήκες, ώστε να ξεκινήσει η ζωή, η αρχή, απο κεί που θέλατε, εσείς;

Μπορεί όμως ,και εδώ είναι το κενό της λογικής σου, οι κατάλληλες συνθήκες να είναι απλώς ένα σύμπαν με τη δυνατότητα να εμφανιστεί κάπου ο άνθρωπος. Αν έχει φτιάξει τους νόμους και τα φαινόμενα της φύσης όπως του βλέπουμε, δηλαδή την εξέλιξη, τη βαρύτητα, τον ηλεκτρισμό κτλ μπορεί και μόνο με αυτά ΗΔΗ να δημιούργησε την ευνοϊκή περίσταση για να δημιουργηθεί ΚΑΠΟΥ ο άνθρωπος.


Και ποιος μου λέει ότι ο Θεός βιάζεται; Φοβάται μήπως πεθάνει; Βιάζεται να τελειώσει τη δουλειά γρήγορα; Έχει και κάτι άλλο να κάνει; Να κατεβάσει τα σκουπίδια;Το "από εκεί που θέλουμε εμείς" στην ανθρώπινη κλίμακα εμπεριέχει το στοιχείο της (ανθρώπινης) βιασύνης. Το από εκεί που θέλει ο Θεός μπορεί να είναι 15 δις χρόνια πριν. Δηλαδή θα ισχυριστείς ότι κατέχεις το σχέδιο του Θεού; Του μιλάς κάθε βράδυ;

quote:
Εφτιαξε, ή όχι ο Θεός τον κόσμο;....

Ο δικός σου Θεός, έτσι όπως τον εννοείς, ούτε τον έφτιαξε ούτε υπάρχει, ακριβώς όπως δεν υπάρχει Θεός του κεραυνού. Παρόλα αυτά η έννοια του Θεού παραμένει συμβατή με την επιστημονική αλήθεια ΓΕΝΙΚΩΣ. Δηλαδή ο κάθε πιστός άνθρωπος δεν απειλείται από τα πορίσματα της επιστήμης. Αντίθετα οι διψασμένοι για εξουσία, όπως ομολογεί ο εκπρόσωπός τους, ΓΟΧ έχουν πρόβλημα γιατί ο Θεός τους ΔΕΝ υπάρχει.


quote:
Για να το θέσω απλά, για μένα είναι θέμα πιστης.....Με την γνωστή, βέβαια,έννοια της πιστης, όχι των νεοτεριστών..Την απλή έννοια,την έννοια,οπου πίστη, σημαίνει γνωριζω, όχι πιστεύω τυφλά

Μπούρδες γνωρίζεις. Τίποτα δε γνωρίζεις. Αν δεν μπορείς να δικαιολογήσεις ΜΠΟΥΡΔΕΣ γνωρίζεις.


quote:
Αν θέλετε, όποιοι τουλάχιστον, σκεφτείτε για τι πράγμα μιλάω...
Μην τυφλώνεστε απο ότι μπορεί να γίνει...Σκεφτείτε αν δέχεστε
Θεό, που έφτιαξε τον κόσμο, ή κόσμο που έγινε μόνος του, μετά απο εκατομμύρια χρόνια...
Εγώ πιστεύω, ότι τον έκανε ο Θεός....Δίχως βοήθεια.

Ωραία. Ακριβώς αυτός ο Θεός που βασίζεται σε ΨΕΜΜΑΤΑ και διαστρεβλώσεις ΔΕΝ υπάρχει. Θεός γενικά μπορεί ή όχι να είναι(
"υπάρχει"). Δε με αφορά, ας πιστεύει ο καθένας ό,τι θέλει.


Ξαναρωτάω, και για κάποιον περίεργο λόγο η ερώτηση αυτή ΕΠΙΣΗΣ θα πέσει στο βρόντο, τι πάει να πει βοήθεια; Αν "ξεκίνησε" έναν κόσμο με συγκεκριμένους νόμους, όπως συμβατά με την επιστήμη ισχύει, ΗΞΕΡΕ ότι αυτός θα του απέδιδε αυτά που ήθελε ΑΡΓΑ ή ΓΡΗΓΟΡΑ. Έτσι ήταν το σχέδιο του. Για τον ίδιο "παράλογο" λόγο που έβαλε τον εαυτό σου σε μαρτύρια...


Αλλά για κάτσε... Τι πάει να πει χωρίς βοήθεια; Είπε κανένας ότι τον βοηθούσε κάποιος; Με την ΙΔΙΑ λογική, η φωτιά που έκαψε τα Σόδομα και τα Γόμορα ήταν "βοήθεια" άρα ο Θεός σου δεν υπάρχει. Ποιος λέει ότι ο Θεός ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να χρησιμοποιεί τους νόμους της φύσης για να κάνει το θέλημά του


quote:
Εγω θα επαιρνα τα 7500 μη γηινα χρονια για να ξεφυγω,εσυ συνεχιζεις με ενα θεο που θελει να μας ξεγελασει για την παλαιοτητα της γης...εμπορο στο μοναστηρακι τον καταντησες!

Και λίγα λες geostat. Ο Θεός του τρέχα εξαπατά,είναι δειλός και βλάκας. Κατ'εικόνα και καθ'ομοίωσιν


quote:
Ειμαι της δημιουργιας ρε φιλε

Της δημιουργίας ποιανού πράγματος;

Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 15:26:24

Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 15:27:00

Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 15:28:54

Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 15:30:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 15:31:24  Εμφάνιση Προφίλ
ειναι αμαρτημα να σκεφτει για ΤΕΤΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ !!!! αρα δεν μπαινει καν στο κοπο !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 15:36:27  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν είναι αμάρτημα. Ο άνθρωπος ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ διαρκώς το θέμα της συζήτησης, ειδικά όταν τρώει τάπες για να δημιουργείται ένας αχταρμάς και να μη φαίνεται ότι δεν έχει απαντήσεις. Αν είχες διαβάσει τη λίστα των "τεχνικών" που χρησιμοποιούν οι όμοιοι του στη συζήτηση που είχα παραθέσει στο Νο2 θα έβλεπες ότι ΚΑΘΕ ποστ του ακολουθάει ΓΡΑΜΜΗ. Μία από αυτές είναι η ΑΛΛΑΓΗ θέματος και η ερώτηση "πιστεύεις στον Ιησού". Ακριβώς αυτό μόλις έκανε. ΤΥΧΑΙΟ; ΔΕ νομίζω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 15:46:51  Εμφάνιση Προφίλ
το εχω διαβασει και δεν θα διαφωνησω , αλλα εχω μιλησε με ατομα σαν αυτο και οι ποιο πολυ μετα την συζτηση πανε και κανουν μετανιες για να συγχωρεθουν που μιλησαν ΜΑΖΙ ΜΟΥ !!!

Εχω ξαδερφο με το συγκεκριμενο προβλημα , ο οποιος ειναι ψυχωσικος (εαν το λεω καλα) και εαν δεν παρει φαρμακα μας λεει τα κουφα του τρεχα!!!!(αραγε τι του αλλαζει το φαρμακο και ο θεος παει περιπατο ? γιατι οταν παιρνει το φαρμακο ειναι ΝΟΡΜΑΛ???) εδω ο ηγουμενος στους "σφιγμενους" (γιατι πηγε και κλειστηκε στο ορος 2-3 μηνες ) του ειπε οτι καθε φορα που το ματι του θα πεφτει σε διαφημιση με γυμνη γυναικα θα κανει 500 μετανιες χωρις να σκεφτει οτι ο ανθρωπος εχει προβλημα και το τελευταιο που του χρειαζεται ειναι η σωματικη ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 9εχει παει σε μια μερα καμια 10φορες μου λεει η γυναικα του!!!!!), να μην εχει τιποτα με χρωμα στο σπιτι γιατι το χρωμα ειναι του διαβολου και εσκισε ολες τις κουρτινες ... τα εχουμε δει ολα , εαν δεις μια τετοια περιπτωση ανακαλυπτεις , εαν δεν το εχει κανεις ηδη , οτι ο θεος ειναι ασθενεια και συγκεκριμενα κατα "φαντασιαν" !!!!!!

οποτε κρατα μια πισινη οτι μπορει να κανει τωρα μετανοιες γιατι μπηκε σε πειρασμο να ΣΚΕΦΤΕΙ !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 25/10/2010 16:09:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 15:56:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

τρεχα,
Εγω θα επαιρνα τα 7500 μη γηινα χρονια για να ξεφυγω,εσυ συνεχιζεις με ενα θεο που θελει να μας ξεγελασει για την παλαιοτητα της γης...εμπορο στο μοναστηρακι τον καταντησες!


Industrial,
Ειμαι της δημιουργιας ρε φιλε...


You've got to fight for your right

to fight


Δημιουργικέ μου άνθρωπε εσύ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 16:02:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Εγώ, θα κάνω, μια απλή ερώτηση, σε όλους σας και στη....λογική
σας: Αν ήσαστε θεοί,αν φτιάχνατε ,ενα κόσμο, θα τον φτιάχνατε να δείχνει νέος, αλλά, να έχει αυτά τα υλικά, που απαιτούνται,για να υπάρχει, ως εν ζωή κατάσταση;....Δεν θα φτιάχνατε, τις κατάλληλες συνθήκες, ώστε να ξεκινήσει η ζωή, η αρχή, απο κεί που θέλατε, εσείς;;...¨Εφτιαξε, ή όχι ο Θεός τον κόσμο;....
Για να το θέσω απλά, για μένα είναι θέμα πιστης.....Με την γνωστή, βέβαια,έννοια της πιστης, όχι των νεοτεριστών..Την απλή έννοια,την έννοια,οπου πίστη, σημαίνει γνωριζω, όχι πιστεύω τυφλά....
Αν θέλετε, όποιοι τουλάχιστον, σκεφτείτε για τι πράγμα μιλάω...
Μην τυφλώνεστε απο ότι μπορεί να γίνει...Σκεφτείτε αν δέχεστε
Θεό, που έφτιαξε τον κόσμο, ή κόσμο που έγινε μόνος του, μετά απο εκατομμύρια χρόνια...
Εγώ πιστεύω, ότι τον έκανε ο Θεός....Δίχως βοήθεια...

ειλικρινά δεν μπορώ να δεχτώ ότι μπορεί να υπάρχει άτομο που να πιστεύει τόσο μεγάλες μπαρούφες, η άποψη αυτή είναι η κορωνίδα της μπούρδας
πραγματικά θα έπρεπε η πολιτεία να πάρει τα παιδιά του και να τα μεγαλώσει σε ένα υγείες περιβάλλον και όχι στην χαβούζα της αρρωστημένης θρησκοληψίας που έχει καταντήσει το σπίτι του

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

_________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ
ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΙΩΝ ΠΟΥ ΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

4/11/2010
_________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 19:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ειλικρινά, πάντως, προφανώς, δεν μπορείτε να απαντήσετε
και μου κάνει φοβερή εντύπωση, πόσο περιγραφικοί και αναλυτικοί, είστε υπερ του χαρακτήρα και του ατόμου μου...
Τι να πω ρε παιδιά...Μπας και είστε...κορίτσια;...
Κουτσομπόλες μου εσείς!!!
Αλήθεια, στοιχεία, λέω, απο κάτι που να αναφέρεται ,σε ιστορία, πάνω απο τα 7.500 χρόνια, που ανακαλύπτει, η αρχαιολογική σκαπάνη,
έχετε;..
Ξέρω ότι πειράζει την καλομαθημένη σε απίθανες εκδοχές,φαντασία σας,
αλλά, το ενδεχόμενο να είναι πιο απλά τα πράγματα, δεν το συζητάτε
δηλαδή;
Αλλά, το ωραίο, είναι, που δνε μου αφήνετε, εσείς οι δημοκράτες,δικαίωμα, να έχω την άποψη μου..Τυφλός, κουφός, μουγκός
ανάπηρος...Ρε σείς, το ξανάπαμε,τόσο δηλητήριο,μόνο απο την ...43 χρονη γερονοτοκόρη της πολυκατοικίας, θα άκουγα...
Μήπως, μπήκα αλλού;....
Ρε σείς,το τι πιστεύετε, χωρίς αποδείξεις, όσα παραμύθια κι αν σας πουλήσαν ,είναι καθαρά δική σας υποθεση..Όπως και δική μου, να πιστεύω ΄ολόκληρη την πίστη μου κι όχι επιλεκτικά...
Εσείς,που με κρίνετε, έχετε Θεό, ή ειναι ....υπο κατασκευή;...
Και φυσικά, ως οπαδοί, δεν μπορείτε να συνδιαλλαγείτε...Μόνο βρισιές, ειρωνίες και απο θέσεις, τα αμελέτητα...
Διαβάστε τουλάχιστον μην μπαίνετε, έτσι απροετοίμαστοι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 19:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
θα βαλω στοιχεια μονο απο την νεότερη παλαιολιθική περίοδο
quote:

Νεότερη παλαιολιθική

Στην νεότερη παλαιολιθική περίοδο, που καμιά φορά αναφέρεται και σαν τελική παλαιολιθική, (περίπου 25000-10000 π.Χ.), συνεχίζεται η κατοίκηση των θέσεων της μέσης παλαιολιθικής, αλλά κατοικούνται και νέες θέσεις σε όλη την Ελλάδα. Τα εργαλεία ίσως έχουν κάποια σχέση με τη γραβέττια φάση της δυτικής Ευρώπης. Η παρουσία στο Φράγχθι οψιανού από την Μήλο αποδεικνύει ότι έχει αναπτυχθεί η ναυτιλία, ήδη από μια τόσο πρώιμη φάση (11η χιλιετηρίδα). Επίσης από το Φράγχθι μαρτυρείται η ιστορικής σημασίας διαπίστωση κάποιας συνέχειας ανάμεσα στην νεότερη παλαιολιθική και την επιπαλαιολιθική ή μεσολιθική περίοδο, που ακολουθεί. Η συνέχεια αυτή επιτρέπει τον ισχυρισμό ότι τουλάχιστον κάποιο μέρος του παλαιολιθικού πληθυσμού της νεότερης παλαιολιθικής επιβιώνει και μέχρι την επιπαλαιολιθική περίοδο.[quote]


άντε να δούμε τι χοντρομαλακία θα πεις πάλι μπουνταλά

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 19:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
quote:
1.Πρώτα πρώτα, αυτή η πρόταση πάσχει εννοιολογικά και συντακτικά. Τι πάει να πει "εν ζωή κατάσταση"; Ζει ο πλανήτης;



φυσικα, καθε πλανητης και καθε αστρο ειναι ενας ζωντανος οργανισμος, νεκρα στο συμπαν υπαρχει μονο στο μυαλο μερικων μερικων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 19:53:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
φυσικα, καθε πλανητης και καθε αστρο ειναι ενας ζωντανος οργανισμος, νεκρα στο συμπαν υπαρχει μονο στο μυαλο μερικων μερικων...

Ε μα ναι δεν έχουμε ξαναπεί για τις ζωντανές πέτρες, τους ζωντανούς καταρράκτες και τα ζωντανά κοιτάσματα πετρελαίου;;;;;


quote:
Ειλικρινά, πάντως, προφανώς, δεν μπορείτε να απαντήσετε
και μου κάνει φοβερή εντύπωση, πόσο περιγραφικοί και αναλυτικοί, είστε υπερ του χαρακτήρα και του ατόμου μου


Άλλος είναι αυτός που δεν απαντάει


quote:
Τι να πω ρε παιδιά...Μπας και είστε...κορίτσια;...
Κουτσομπόλες μου εσείς!


Πάντως σίγουρα εσύ δεν είσαι άντρας.

quote:
Αλήθεια, στοιχεία, λέω, απο κάτι που να αναφέρεται ,σε ιστορία, πάνω απο τα 7.500 χρόνια, που ανακαλύπτει, η αρχαιολογική σκαπάνη,
έχετε;

1. Με ποια κριτήρια χρονολογούν ΣΩΣΤΑ μέχρι το 7500 πχ (ή το 5500 ) και μετά χρονολογούν λάθος;

2. Να μας πεις ΠΟΙΑ μέθοδο χρονολόγησης θεωρείς σωστή;

3. Αν τα φέρω θα παραδεχτείς δημοσίως ότι είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ; Η' θα κάνεις ότι δεν τα είδες ή ότι ΔΕ μετράμε σωστά γιατί ήταν ληγμένος ο άνθρακας;


quote:
Ξέρω ότι πειράζει την καλομαθημένη σε απίθανες εκδοχές,φαντασία σας,
αλλά, το ενδεχόμενο να είναι πιο απλά τα πράγματα, δεν το συζητάτε
δηλαδή;

Η "απλή" εξήγηση των φαινομένων μέσω του Θεού καταργήθηκε από τους αρχαίους προγόνους μας. Μόνο εσύ και οι Ζουλού απομείνατε να εξηγείτε έτσι τον κόσμο.


quote:
Αλλά, το ωραίο, είναι, που δνε μου αφήνετε, εσείς οι δημοκράτες,δικαίωμα, να έχω την άποψη μου..Τυφλός, κουφός, μουγκός
ανάπηρος..


Τυφλός και κουφός είσαι ΜΟΝΟ για την αλήθεια. Για το ψέμμα και την παραπληροφόρηση γίνεσαι ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΣ και ενεργητικότατος. Τα λεφτά βλέπεις..


Ποιος σου απαγόρεψε να έχεις άποψη; Μια χαρά γράφεις τις μαλακίες σου... Αν ήσουν στον πολιτισμένο κόσμο (Γερμανία) ΜΟΝΟ για αυτά που έχεις πει για το ολοκαύτωμα θα έμπαινες φυλάκα. Πιο δημοκρατία από αυτό που έχεις δε γίνεται.


quote:
Ρε σείς,το τι πιστεύετε, χωρίς αποδείξεις, όσα παραμύθια κι αν σας πουλήσαν ,είναι καθαρά δική σας υποθεση

Παραμύθια πουλάνε μόνο οι εξουσιολάγνοι ΓΟΧ. Και εσύ είσαι ή εντεταλμένος ή απλά ηλίθιος που τα διαδίδεις.

quote:
Όπως και δική μου, να πιστεύω ΄ολόκληρη την πίστη μου κι όχι επιλεκτικά

Ποια πίστη σου ρε κακομοίρη; Ποια ολόκληρη ρε κίβδηλε;

quote:
Εσείς,που με κρίνετε, έχετε Θεό, ή ειναι ....υπο κατασκευή;.

Μαλάκας σαν το δικό σου πάντως δεν είναι.


quote:
Και φυσικά, ως οπαδοί, δεν μπορείτε να συνδιαλλαγείτε...Μόνο βρισιές, ειρωνίες και απο θέσεις, τα αμελέτητα...
Διαβάστε τουλάχιστον μην μπαίνετε, έτσι απροετοίμαστοι...

χαχαχαχα... Ακόμα περιμένω να μου πεις ΠΟΥ διάβασες αυτά που έλεγες ότι έχει πει ο Δαρβίνος. "Κριτικέ" της εξέλιξης που ΟΥΤΕ τι λέει δεν ξέρεις... χαχαχαχα...ΠΟΙΟΣ μιλάει για διάβασμα...

Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 19:54:26

_________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ
ΥΒΡΙΣΤΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ
ΚΑΤΑΦΟΡΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ

4/11/2010
_________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Να το έλεγε κανένας άλλος ρε Βιομηχανικούλη, να έλεγα, αλλά, εσύ η..κοτάρα, του φόρουμ;...
Αμνησία έπαθες, πάλι;...
Και δεν μου λες, ....ζωντανό αλτσχάιμερ μου, εσύ, τι δεν απάντησα, ωρέ; Με μένα μιλας, ή με άλλον;...
Πάσχεις;...Τι ρώτησες ποτέ;...
Και πέραν απο τα αντριλίκια,που καταλαβαίνω είναι της ηλικίας σου,δεν μας αφήνεις καμιά φορά, να κάνουμε κουβέντα;
Ενοχλείς, πώς το λενε;...Μονο φασαρία είσαι...
Δεν σε βάζουμε κριτή...Κατάλαβε το...
Ψωνάρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:05:47  Εμφάνιση Προφίλ
Πάλι θα βρίσεις; Πάλι θα αλλάξεις θέμα;


Ρε είναι απλά τα ερωτήματα. Αφού είσαι τόσο άντρα απάντα τα

1. Με ποια κριτήρια χρονολογούν ΣΩΣΤΑ μέχρι το 7500 πχ (ή το 5500 ) και μετά χρονολογούν λάθος;

2. Να μας πεις ΠΟΙΑ μέθοδο χρονολόγησης θεωρείς σωστή;

3. Αν τα φέρω θα παραδεχτείς δημοσίως ότι είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ; Η' θα κάνεις ότι δεν τα είδες ή ότι ΔΕ μετράμε σωστά γιατί ήταν ληγμένος ο άνθρακας;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δηλαδή, όταν σου υπενθυμίζω, ότι όση φαντασία κι αν βάζεις, δεν μπορείς να με κρίνεις, σε βρίζω;...
Τοσο ψώνιο,δλδ;....
Αλλά, είπαμε, λίγη ξεκούραση ,θές...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:18:49  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά από ΑΛΛΗ μία επίδειξη ΑΝΔΡΙΣΜΟΥ και ΘΑΡΡΟΥΣ από τον τρέχα, ο οποίος ΕΠΙΜΕΝΕΙ να μην απαντάει ας ασχοληθούμε λίγο με την αλήθεια


Στην Dordogne της Γαλλίας, στην περιοχή La Gravette έχουν βρεθεί ίχνη πολιτισμού που έφτιαχνε εργαλεία. Χρονολογούνται στα 28000-22000 χρόνια πριν

Δείγματα του πολιτισμού


http://en.wikipedia.org/wiki/Gravettian


Άλλο; Το πασίγνωστο εύρημα του Κρο Μανυόν επίσης από τη Γαλλία


Παράδειγμα μια βραχογραφία

επίσης έχουν βρει μικρά γλυπτά γυναικείων θεοτήτων

χρονολόγηση; 16000 χρόνια πριν


Αυτό είναι ένα μικρό δείγμα...

Θα συνεχίσουμε

Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 20:19:46

Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 20:20:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
και ενώ ο τρέχα κάνει την κότα και δεν απαντά ας δούμε μερικά ακόμη ευρήματα που ανήκουν σε πολύ παλαιότερη εποχή από αυτή που ο θεός του έφτιαξε την γη


http://sfrang.com/historia/selida100.htm#3

quote:
Ο άνθρωπος του Κρομανιόν ήταν σε θέση να επιδίδεται σε πολλών ειδών καλλιτεχνικές δραστηριότητες, σε αντίθεση με τον άνθρωπο του Νεάντερταλ που φαίνεται να ήταν περιορισμένες. Σε σπήλαια της Ιταλίας, Γαλλίας, Ισπανίας και Πορτογαλίας έχουν εντοπιστεί τοιχογραφίες με ηλικία μέχρι περίπου 45.000 ετών. Επίσης έχουν βρεθεί σε παγετώνες περί τις 'Αλπεις διάφορα αγαλματίδια και άλλες κατασκευές με ηλικία μέχρι και 35.000 ετών. Για παράδειγμα:

* Στο Willendorf της Αυστρίας έχει βρεθεί αγαλματίδιο από ασβεστόλιθο, ύψους περίπου 11 εκατοστών και ηλικίας περί τα 25.000 χρόνια που παριστάνει γυναίκα εκείνης της εποχής, η οποία έχει ονομαστεί Αφροδίτη (Venus) του Willendorf.
* Στο Brassempouy της Γαλλίας έχει βρεθεί γυναικεία κεφαλή από χαυλιόδοντα μαμούθ, μεγέθους περί τα 4 εκατοστά και ηλικίας περί τα 22.000 χρόνια.
* Στην περιοχή Schwaebische Alp
της νότιας Γερμανίας βρέθηκε φλάουτο από κόκκαλο κύκνου, του οποίου οι λίγες οπές ταιριάζουν με αντίστοιχες του σύγχρονου φλάουτου. Σε ανακατασκευή αυτού του οργάνου από ειδικό ξύλο (Holunder) παίζει ο χειριστής μια σύγχρονη μελωδία ().


«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι ακόμα της μόδας.»
—Ethan Allen

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Πολλές κακές λεξούλες συσσωρεύονται στις τελευταίες δημοσιεύσεις, ειδικά αυτή που έχει επιφανειακή ομοιότητα με μια γνωστή πολιτεία της Μαλαισίας

Συνιστώ ψυχραιμία και αυτοσυγκράτηση σε μερικούς, ενώ σε κάποιους άλλους επειγόντως μελέτη προϊστορικής αρχαιολογίας, γεωλογίας και παλαιοντολογίας για μια καλύτερη κατανόηση του κόσμου.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:22:03  Εμφάνιση Προφίλ
O Κρο Μανυόν, άθεε, ήταν πέρα από κάθε αμφιβολία άνθρωπος σαν εμάς. Είχε ακόμα και καλλιτεχνικές ανησυχίες και δημιουργικότητα. Χαίρομαι που ΚΑΙ εσύ αναφέρεσαι σε αυτόν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εντάξει ρε παιδιά, έχει πήξει το μυαλό σας και δεν καταλαβαίνετε,
δεν πειράζει,να το κάνω πιο λιανά...Λέω, κάτι που να αναγράφει τέτοιες χρονολογίες,οπως αυτές που αναφέρετε και επιμένετε,με ...πίστη βαθεία, ότι έτσι είναι, έχουν κάτι,ορισμό,
που να αποδεικνύει τον χρόνο κι όχι να έχει μετρηθεί,υπολογιστεί, καθώς γίνονται ...λάθη στις μετρήσεις;
Τέτοιες αποδείξεις, έχετε λέω;...
Για τη νεολιθική Θεσσαλία, τίποτε;...
Κουφαμάρα;...
Ρε Βιομηχανικέ, ακόμη αν έκανε η κότα το αυγό ή το αυγό την κότα σκέφτεσαι;....
Άσε το, μην το κουράζεις...Θα μας βγεις ΠΕ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:29:14  Εμφάνιση Προφίλ
Επίσης παλαιοντολογικά ευρήματα, από Ελλάδα:


σπήλαιο Πετραλώνων Χαλκιδικής, που ανασκάφτηκε από τον ανθρωπολόγο Άρη Πουλιανό (1968-1981).
σπήλαιο Ασπροχάλικο, κοντά στο χωριό Άγιος Γεώργιος Πρεβέζης, που ανασκάφτηκε από Άγγλους αρχαιολόγους (1962-1967, 1981).
σπήλαιο Κλειδί, κοντά στο χωριό Κλειδωνιά Κονίτσης, που ανασκάφτηκε από Άγγλους αρχαιολόγους (1983-1986).
Κωρύκειο άντρο Παρνασσού, που ανασκάφτηκε από Γάλλους αρχαιολόγους (1970-1971).
σπήλαιο Απήδημα στη Αρεόπολη της Μάνης,
σπήλαιο Φράγχθι Αργολίδας, που ανασκάφτηκε από Αμερικανούς αρχαιολόγους (1967-1976).
σπήλαιο Θεόπετρας Νομού Τρικάλων, που ανασκάφτηκε από την αρχαιολόγο Δρ. Νίνα Κυπαρίσση-Αποστολίκα (1987-2008)

Τι πήγαν και βρήκαν οι σατανιστές; Παλαιολιθικά ερήματα

quote:
Λέω, κάτι που να αναγράφει τέτοιες χρονολογίες,οπως αυτές που αναφέρετε και επιμένετε,με ...πίστη βαθεία, ότι έτσι είναι, έχουν κάτι,ορισμό,
που να αποδεικνύει τον χρόνο κι όχι να έχει μετρηθεί,υπολογιστεί, καθώς γίνονται ...λάθη στις μετρήσεις;

Μα ναι, ήταν ΛΗΓΜΕΝΟΣ ο άνθρακα με τον οποίο τα μέτρησαν. Αυτό είναι το επιχείρημα του τρέχα.

Ξέρεις, τότε οι άνθρωποι, ούτε τα ζώα δεν πεθαίνανε με καρτελάκι που ν α λέει την ημερομηνία θανάτου.


Ξαναρωτάω ,την ΚΟΤΑΡΑ, να μας πει με ΠΟΙΟΝ τρόπο θέλει να έχει μετρηθεί ο χρόνος


Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 20:29:34

Edited by - IndustrialAngel on 25/10/2010 20:54:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2010, 20:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
"Ξαναρωτάω ,την ΚΟΤΑΡΑ, να μας πει με ΠΟΙΟΝ τρόπο θέλει να έχει μετρηθεί ο χρόνος"...
Έ τώρα, Βιμοηχανικούλη, αν αρχίσεις και μιλάς με τον εαυτό σου,
...αυτισμός η υπόθεση....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy