ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μετανάστες-Τι πιστεύετε;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Black_Swan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 20:44:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

έλα ρε γνωρίζεις λοιπόν με τι ασχολούμαι και τι όχι; μπράβο και ξέρεις ότι έχω και βίλα; δεν μου λες που είναι να την κάνω από το δυάρι που πληρώνω και ενοίκιο; όχι τίποτε άλλο γιατί είναι κρίμα να έχω βίλα και να μην την χρησιμοποιώ
ρε κάτι άτομα που κυκλοφορούν, έτσι λοιπόν εξηγείται χαμηλή νοημοσύνη = αγάπη για τους λάθρο

ναι ρε άθεε όλα τα γνωρίζω και χαίρομαι που σε ξεκόλησα λίγο και γέλασες έστω και μαζί μου..δεν έχω πρόβλημα να κάνω τον κόσμο να γελάει...γιατί είχε κολλήσει η βελόνα και το μόνο που κάνεις είναι να παραπονιέσαι και να γκρινιάζεις!

quote:

διακοπές; 5άστερο ξενοδοχείο χαχαχαχαχαχαχαχα
έχεις πολλή πλάκα τελικά
είδες ότι έγραψες πατάτα για την ιταλία,αυστραλία κλπ και τώρα προσπαθείς με ανυπόστατα ψέματα να κερδίσεις έδαφος
αλλά ας δούμε λίγα πράγματα για τα αραβικά εμιράτα


δεν είπα κάτι διαφορετικό από αυτά που αναφέρεις και κάνεις αντιγραφή από το wiki... εγω δεν χρησιμοποιω σκονάκια για να με βοηθήσουν στο να γράψω την άποψη μου

quote:

τι από αυτά που είπα είναι ανέφικτο μικρή μου;


όλα "μικρέ" μου αν δεν το καταλαβαίνεις είναι γιατί χαμηλη νοημοσύνη = μίσος για τους κακόμοιρους μετανάστες.

Και τελικά ρε άθεε δηλαδή δεν έχεις καθόλου καρδιά? όταν ακούς έγκυες γυναίκες και μωράκια 40 ημερών να πνίγονται στο αιγαίο στην προσπάθεια τους να περάσουν στη χώρα? άσχετα αν είναι λαθρομετανάστες? μα πως μπορείς να είσαι τόσο άκαρδος?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 21:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
δεν είπα κάτι διαφορετικό από αυτά που αναφέρεις και κάνεις αντιγραφή από το wiki... εγω δεν χρησιμοποιω σκονάκια για να με βοηθήσουν στο να γράψω την άποψη μου

δεν είπες κάτι διαφορετικό από αυτά που αναφέρω;
μας δουλεύεις εσύ έλεγες ότι στα αρ. εμ. δεν πάει κανείς γιατί εκεί είναι δυνάστες χειρότεροι από τους δυνάστες που έχουν στις χώρες τους και τώρα μου λες ότι έλεγες τα ίδια με εμένα
όσο για τις μπούρδες με τα σκονάκια, έφερα αποδείξεις για το τι γίνετε εκεί που εσύ έλεγες για δυνάστες και ότι δεν πάει κανείς να εργαστεί

quote:
όλα "μικρέ" μου αν δεν το καταλαβαίνεις είναι γιατί χαμηλη νοημοσύνη = μίσος για τους κακόμοιρους μετανάστες.

τότε μπορείς να μου πεις πως είναι ανέφικτο κάτι που λειτουργεί σε όλες τις χώρες;

quote:
Και τελικά ρε άθεε δηλαδή δεν έχεις καθόλου καρδιά? όταν ακούς έγκυες γυναίκες και μωράκια 40 ημερών να πνίγονται στο αιγαίο στην προσπάθεια τους να περάσουν στη χώρα? άσχετα αν είναι λαθρομετανάστες? μα πως μπορείς να είσαι τόσο άκαρδος?

θα σου πω τι με στεναχωρεί
το ότι κλείνει το χαμόγελο του παιδιού
το ότι έχουμε ένα εκατομμύριο ανέργους
το ότι άτομα με αναπηρίες παίρνουν στην καλύτερη 350 ευρώ κρατική βοήθεια
το ότι υπάρχουν άτομα που παίρνουν 300 ευρώ σύνταξη
το ότι υπάρχουν άτομα που τρώνε από τα σκουπίδια
αν θες μπορώ να παραθέσω ακόμη παρά πολλά που πρέπει να λύσουμε πρώτου δούμε τα προβλήματα των άλλων

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 21:40:09  Εμφάνιση Προφίλ
Black_Swan
Δεν είναι άκαρδος ... Ακραίος είναι

κι απορώ γιατι το ψάχνεις ακόμα (?)

αποπειραθήκαμε 2-3 να κάνουμε διάλογο , εις μάτην
και πως θα μπορούσαμε με ενα άτομο που δε χάνει ευκαιρία να χαρακτηρίζει τους συνομιλητές του "χαμηλής νοημοσύνης"
(και αλλα υποτιμητικά)
μια και δεν διακατέχονται όλοι από τα δολοφονικά του αισθήματα
(τα οποία απορρέουν απο τις δεκάδες δολοφονικές λύσης που ΘΑ ήθελε να ισχύουν ...)

Ευτυχώς για τον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ μας, "άνθρωποι" τύπου άθεου, αποτελούν την ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ

Αυτά που λέει να πάει να τα πει στις γυναίκες των ακριτικών νησιών μας που οσο κι αν ΔΕΝ τους θέλουν τους λαθρομετανάστες,
κάθε φορά που τους "ξεβράζει" η θάλασσα, τρέχουν να δώσουν ενα ποτήρι γαλα , νερο ,λίγο ψωμί και κανένα παλιό ρούχο στα παιδιά και τις μανάδες τους...

Να πάει να τα πει στους λιμενικούς της Πάτρας
(που παρά τις "ψιλές" που ρίχνουν στους "αντιδραστικούς")
πάντα ένας αναλαμβάνει να μαζέψει (ρεφενε) απο συναδέρφους κανενα ευρω για να πάει να αγοράσει καμια τυρόπιτα, για αυτους που συλλαμβάνουν, μια και δεν προβλέπετε κονδύλι για σίτιση τους (!)
Ακομα και παιχνίδια εχουν πάρει σε παιδάκι (για το γαλα δε το συζητο, καθημερινά)
Ξέρεις ποια ήταν η ατάκα που μου είπε ο αξιωματικός που μου τα ειχε πει αυτά ?
"τα λυπάμαι , τι φταίνε κι αυτά, εχω κι εγώ παιδιά ...."

Προς μεγάλη απογοήτευση τον ΑΚΡΑΙΩΝ ο Έλληνας είναι ΕΛΛΗΝΑΣ
και όχι ... Γερμανοτσολιας !

Τους ζήσαμε κι αυτούς και ξέρουμε πως σκέφτονται ...
Ξέρεις βρε εκείνους τους νοσταλγούς με τη ΣΒΑΣΤΙΚΑ ...

ΑΛΛΑ εδω είναι ΕΛΛΑΔΑ !

κανείς νοήμων δεν χαίρετε για την κατάσταση ,
ΟΛΟΙ θέλουμε να φύγουν οι λαθρομετανάστες ,
αλλά ΟΧΙ να ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΟΥΝ !

Αυτη είναι η διαφορά που ΔΕΝ μπορεί να καταλάβει ο άθεος

Βέβαια είμαι σε θέση να "δεχτώ" την άποψη του
(που σαφώς εχει το δικαίωμα να εχει)
Αλλα οχι να θεωρεί την ΑΛΛΗ άποψη "χαμηλής νοημοσύνης"
εκει κάποιο πρόβλημα παίζει δεν εξηγείτε διαφορετικά

ΥΓ
(δώσε γκάζι άθεε ! να φάμε κανένα ban να ηρεμήσουμε και οι δυο ! )


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 21:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
βρε βρε ο AitheroVamon έλα βρε τι έγινε νέα προσπάθεια να πέσω στο επίπεδο σου και να με μπανάρουν;
δεν μου λες κάτι βρε εντολοδόχε πότε είπα εγώ να σκοτώσουμε τους λάθρο αυτό που λέω είναι άμεση απέλαση
βλέπεις το ψέμα έχει κοντά ποδάρια καλό λοιπόν θα ήταν να μου φέρεις στοιχεία που εγώ λέω να δολοφονήσουμε τους λάθρο και μην μου πεις για τίποτε φύλαξη συνόρων γιατί ξέρουμε ότι εσύ έκανες 19 μήνες στην τανάγρα
αλλά άλλοι έκαναν σύνορα και ξέρουν την διαδικασία φύλαξης
και κάτι ακόμη
από την στιγμή που εσείς είστε τόσο ευαίσθητοι γιατί δεν μαζεύει καμιά δεκαριά ο κάθε ένας σπίτι του να τους ταΐζει;

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

_________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικής έκφρασης που βάλλεται
κατά ομάδων ανθρώπων.

Οι λαθρομετανάστες είναι ανθρώπινα όντα
και η απαξιωτικού χαρακτήρα συντόμευση "λάθρο"
αποτελεί κατάφωρη προσβολή απέναντι στην
έννοια άνθρωπος.

8/6/2011
_________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 22:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
βλέπεις το ψέμα έχει κοντά ποδάρια καλό λοιπόν θα ήταν να μου φέρεις στοιχεία που εγώ λέω να δολοφονήσουμε τους λάθρο

Συγνώμη βρε αθεε,αλλά αυτό που έδειξε ο ψηλός στα πόστ του τί ήταν?Αν θυμάμαι καλά έλεγε,αθεος είπε: η λύση για να μην μπαίνουν παράνομα οι μετανάστες στην χώρα είναι να τους πυροβολούν,κάτι τέτοιο έλεγε αν όχι ακριβώς το ίδιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 22:15:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
πότε είπα εγώ να σκοτώσουμε τους λάθρο

ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ ...

quote:
νέα προσπάθεια να πέσω στο επίπεδο σου

το επίπεδο μου έχει φανεί 9 χρόνια που μετέχω στο φόρουμ
ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που το αμφισβήτησε είσαι εσύ !
ούτε αυτό σου λέει κάτι ?


Τώρα για το που εχω υπηρετήσει μάλλον δεν θυμάσαι καλά ,
οχι οτι εχει κανένα νόημα,
απλά σε μερικά νευραλγικά σημεία πρέπει να εχει και κάποιες γνώσεις ο δόκιμος αδελφέ και τους "τσιμπάνε" για να κάνουν τη δουλειά τους
τέλος πάντων, ετσι κι αλλιώς ειναι άθλια η συζήτηση για το αν ειναι πατριώτης όποιος εχει υπηρετήσει στα σύνορα και μόνο...



α ρε αθεε ... πλανεμένος εισαι κι εσυ , δε φταις κατα βαθος


Προς admin:
πως τα πήγα boss ? τον έχουμε ?


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 22:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
όλοι γνωρίζουν (όλοι; καλά δεν το δένω και κόμπο) την εκστρατεία των γαλατών κατά της ελλάδας είναι γνωστό ότι είχαν φέρει μαζί τους και τα γυναικόπαιδα με σκοπό να εγκατασταθούν μόνιμα εδώ σύμφωνα λοιπόν με τους αλληλέγγυους κακώς οι έλληνες πολέμησαν και καταδίωξαν τους γαλάτες
στο κάτω κάτω τι έκαναν; καμία επιδρομούλα, κάτι ψιλοεκλεψιές, λεπτομέρειες μωρέ, εξάλλου η ανέχεια τους είχε οδηγήσει εκεί


“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 22:27:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
λογικό είναι, δεν σου έχει ξανατύχει να σου απαντούν με αδιάσειστα επιχειρήματα
Η αλήθεια είναι δεν μου 'χει ξανατύχει κανείς που να ισχυρίζεται ότι όποιος φεύγει απ' τη χώρα του χωρίς τη γιαγιά και τον παπού του είναι λωποδύτης που πάει σε άλλες χώρες με σκοπό να σκοτώσει και βιάσει. Τέτοια επι.. χειρήματα, είναι πράγματι ανεπανάληπτα. Αλλά όσον αφορά στο να ζητάω στοιχεία και να μου δείχνουν... μπλογκ, με στοιχεία που ο συγγραφέας δεν αποκαλύπτει τις πηγές τους, είναι πράγμα συνηθισμένο. Ας πάμε παρακάτω για να τελειώνουμε όμως

quote:
όπως βλέπω δεν έχεις διαβάσει το θέμα και τις θέσεις μου άντε να τις ξαναποστάρω και μην κάνεις το άχαρο "λάθος" να τους λες μετανάστες είναι ΛΑΘΡΟμετανστες
Τόση ωρα για τους λαθρο μιλάμε. Χρειάζεται να στο διευκρινίζω για να το καταλάβεις, να βάζω ολόκληρη τη λεξούλα κάθε φορά; Εδώ εσύ δεν την έχεις γράψει μια φορά ολόκληρη τη λέξη. Αντε λοιπόν, παρακάτω
quote:
έχω πει πολύ απλά
τέλος της λαθρομετανάστευσης, θα πρέπει να βγει ανακοίνωση για πόσους χρειαζόμαστε αν χρειαζόμαστε και σε ποιους τομείς
πχ
1000 εργάτες
200 πυρηνικοί επιστήμονες
50 καρδιοχειρουργοί
κλπ

αυτή η λίστα θα δοθεί στις πρεσβείες των χωρών και θα έρθουν όσοι πληρούν τις προϋποθέσεις
οι λαθρομετανάστες θα πρέπει να απελαθούν άμεσα με έξοδα του κράτους τους
ακόμη όταν συλλαμβάνεται μετανάστης να διαπράττει κάποια παρανομία θα δικάζεται θα απελασεταί με απαγόρευση δια παντός της εισόδου στην χώρα
και θα στέλνεται στην χώρα του για να εκτίσει την ποινή που του έχει επιβληθεί


Αν ο Χ. Παπουτσής τηρήσει όσα λέει ότι θα κάνει, παρόμοια μέτρα με αυτά που αναφέρεις παραπάνω, θα εφαρμοστούν. Για να δούμε...
quote:
για τους μετανάστες υπάρχουν οι λάθρο είναι το πρόβλημα
Και για τους μετανάστες πρέπει να γίνουν κάποιες μεταρρυθμίσεις γιατί το κράτος τους κάνει εδώ και καιρό τη ζωή δύσκολη. Αλλά επείγει το θέμα των λαθρο.
quote:
αναφέρεσαι στους λάθρο πάλι; κοίτα τα πράγματα είναι απλά οι λάθρο όπου πιάνονται ο νόμος επιβάλει την επιστροφή στην τελευταία χώρα που βρίσκονταν πχ όσοι περνάνε από τουρκία πρέπει να τους επιστρέφουν στην τουρκία στην καλύτερη περίπτωση, στην χειρότερη όπως στην λαϊκή βόρεια κορέα είναι εκτέλεση
το άτομο που θέλει να μεταναστεύσει νόμιμα μπορεί εκτός από κάτι χώρες "λαικες" όπως κούβα ή πρώην ανατολικό μπλοκ που εκεί ζητούσαν πολιτικό άσυλο
Θεωρώ ότι επιλεκτικά σε κάποιους λάθρο θα έπρεπε να δοθεί νομιμοποίηση.
quote:
οι μετανάστες αυτοί που έχουν έρθει νόμιμα είναι συσπειρωμένοι με τους πολίτες γιατί και αυτοί πολίτες είναι, οι λάθρο μαχαιροβγάλτες δεν νοιάζονται
Οι λάθρο νοιάζονται και αυτοί γιατί και αυτοί ακόμα πλήττονται απ' την κρίση. Βέβαια όχι όλοι τους (οι περισσότεροι είναι οπορτουνσιτές) ο καθένας ανάλογα με την ασχολία του.
Π.χ. αυτός που πουλάει απομιμήσεις των Nike (όπως αυτές που φοράω αυτή τη στιγμή) τον συμφέρει η κρίση, γιατί ο κόσμος τώρα στρέφεται στα κατώτερα αγαθά. Αυτός όμως που πουλάει πλαστελίνες, αμαξάκια κλπ, πλήττεται γιατί μειώνεται η κατανάλωση αγαθών που δεν ικανοποιούν βασικές ανάγκες (ενδεχομένως και των ναρκωτικών δηλαδή που είναι αγαθά πολυτελείας, αν και έχουν ανελαστική ζήτηση).

Καταλήγω δηλαδή σε αυτό που είπα και πριν, ότι οι μετανάστες(λάθρο και μη) θα συσπειρωθούν λόγω συμφερόντων. Όπως είπες νομίζω παλαιότερα, οι λαθρο παρασιτούν. Ποιον όμως παρασιτούν; Τον ελληνικό λαό, την ελληνική κυρίως μικρο-μεσαία αστική τάξη. Αν η τάξη την οποία παρασιτούν πάψει να υπάρχει,(η μεσαία γίνει κατώτερη, η κατώτερη φτωχή κλπ) θα αναγκαστούν να κινητοποιηθούν. Και επειδή τα μέλη της νεοσύστατης κατώτερης τάξης των ελλήνων θα ορμίξουν στους λαθρο, πριν αρχίσουν να σφάζονται και μεταξύ τους, οι λαθρο θα αναγκαστούν να κάνουν κάτι.

quote:
ΛΆΘΡΟμετάναστευση μην "μπερδεύεσαι" και οφείλεται στους λαθροεγκληματίες
Σε ρωτάω πού οφείλεται η αύξηση του λαθρο-εγκλήματος, μου λες στους λαθρομετανάστες(που είναι λωποδύτες, δολοφόνοι κλπ κλπ). Ωραία. Επομένως, αν ένας σκύλος σου δαγκώσει το πόδι δεν φταίει ο ιδιοκτήτης που τον άφησε ελεύθερο, ούτε ο δήμος που δεν τον μαζεύει, φταίει ο σκύλος, που από τη φύση του έχει περιορισμένες δυνατότητες. Έτσι είναι κατ' αντιστοιχία και οι κατώτερες οικονομικά τάξεις, αυτές που είναι κάτω απ' τα όρια της φτώχιας και επιπλέον έχουν να αντιμετωπίσουν την κοινωνική απομόνωση, των ρατσισμό(.....) και γενικά την ηθική, ψυχολογική και οικονομική καταρράκωση.
quote:
αφού λοιπόν δεν δικαιολογεί γιατί το αναφέρεις, για να μας πεις ότι δεν κάνουν μόνο οι λάθρο εγκλήματα, και; δηλαδή αν με πιάσουν να κλέβω εγώ θα πω δεν το κάνω μόνο εγώ;
Όχι, αλλά αν είσαι κλέφτης και έχεις κλέψει, δεν θα έχεις το θράσος να κατακρίνεις αφ υψηλού κάποιον άλλον, για το ότι έχει κλέψει.
Δεν θα λες δηλαδή για τον άλλον ότι είναι "ζώο", ενώ εσύ είσαι ο αψεγάδιαστος "άνθρωπος"...

quote:
αχ βρε αλληλέγγυε μια ζωή τις ίδιες διαστρεβλώσεις προσπαθείτε να κάνετε στα λεγόμενα του άλλου αλλά μια ζωή τρώτε τα μούτρα σας

7. Ποιο θύμα του ιμπεριαλισμού θα εγκατέλειπε στις τύχες τους μανάδες παππούδες και παιδιά στη ζώνη της κόλασης, για να σώσει το τομάρι του, όντας ο ίδιος σε ηλικία ετοιμοπόλεμου λοκατζή, καταφεύγοντας στην Ελλάδα??? εδώ πάει το
οι μόνοι που εγκαταλείπουν (τις χώρες τους) είναι οι λωποδύτες που σφίγγει ο κλοιός και γύρο τους, έτσι πάνε σε μια άλλη χώρα και εκεί συνεχίζουν το έργο τους οι λοιποί μεταναστεύουν μαζί με τις οικογένειες τους από την εμπόλεμη ζώνη



Δεν διαστρέβλωσα τίποτα. Αυτό που λες ήταν και είναι παράλογο. Αλλά προφανώς δεν το βλέπεις.

Εσύ λες ότι όποιος απειλείται με πόλεμο και δεν κάθεται να τις φάει είναι κατ' ανάγκη κάποιος που προηγουμένως ήταν μέλος της μαφίας, δολοφόνος, κλέφτης, βιαστής και δε ξέρω τι άλλο (γιατί βέβαια λες ότι με τέτοια πρόθεση έρχεται στην Ελλάδα όλοι οι λαθρο).
Και αν ο άλλος δεν έχει οικογένεια; Πρέπει ντε και καλά να έχει; Οπότε αν έρθει χωρίς οικογένεια -που το 'χεις σίγουρο, 100% ότι θα έχει- είναι σίγουρα λωποδύτης;
Λες και είναι λίγοι αυτοί που έρχονται για να βρουν δουλειά ώστε να στείλουν λεφτά πίσω στην οικογένεια τους, στη χώρα τους.

quote:
άμεση απέλαση των λαθρομεταναστών ένας απλός νόμος
Όκ, είναι μια λογική άποψη.
quote:
και εγώ σου ξαναλέω άλλο ο μετανάστης και άλλο ο ΛΆΘΡΟμετανστης οι λάθρο που επιλεγούν εμάς το κάνουν γιατί ξέρουν ότι οι πράξεις τους θα μείνουν ατιμώρητες
Αμ έλα που το μπλοκ σου αναφέρει τον πραγματικό λόγο που η Ελλάδα μαζεύει μετανάστες, και ο οποίος δεν έχει να κάνει με τα ρατσιστικά-συνωμοσιολογικά σου επιχειρήματα:
"Από πολλούς η αύξηση της εγκληματικότητας, από τις αρχές της δεκαετίας του 1990 και μετά, αποδίδεται αρχικά στο μαζικό μεταναστευτικό ρεύμα που εισέρρευσε κυρίως από τα βόρεια σύνορά της, μετά την κατάρρευση των καθεστώτων του λεγόμενου “υπαρκτού σοσιαλισμού” και τις συνακόλουθες ανακατατάξεις στη χερσόνησο του Αίμου και στη ραγδαία αύξηση τη δεκαετία του 2000 της μεταναστευτικής ροής Ασιατών και Αφρικανών προς την Ελλάδα, στην προσπάθειά τους να μεταβούν στις Χώρες της κεντρικής Ευρώπης."

Εσύ ίσως θεωρείς ότι οι ξένοι "κυνηγάνε" το φοβερό βιοτικό επίπεδο του έλληνα, που ζει σε ένα κράτος με πληθώρα θέσεων εργασίας που τα πάντα δουλεύουν ρολόι.
Είτε αυτό, είτε ήθελαν να πάνε στην Ευρωπαϊκή Ευρώπη και όχι στο ελλαδοχώρι, που όμως ο φοβερός ευρωπαϊκός νόμος Δουβλίνο ΙΙ (...κάτι θα 'ξεραν οι Ευρωπαίοι) δεν τους άφησε. Ας κρίνει ο καθένας μόνος του.

quote:
ενώ εσύ λες ότι το κράτος θα πρέπει να αφήσει να πεθάνουν οι πολίτες του και να βοηθήσει τους λάθρο
Αυτός το λες εσύ. Εγώ τίποτα τέτοιο δεν είπα.
quote:
με λίγα λόγια εσύ δεν είσαι άνθρωπος αλλά ζώο και αν μπορείς να κάνεις μια εγκληματική πράξη αυτό που σε σταματά δεν είναι η συνείδηση σου αλλά ο φόβος της τιμωρίας και το ίδιο λες ότι γίνετε και με τους λάθρο
βλέπεις λοιπόν που έρχεσαι στα λόγια μου
Η εγκληματικότητα είναι μισή-μισή φίλε μου. Καταρχήν, αν θες να αποκαλείς τους αλλοδαπούς εγκληματίες ζώα, να αποκαλείς έτσι και τους έλληνες, γιατί πριν 5 χρόνια ήταν δυό φορές περισσότερα τα ελληνικά "ζώα" σε σχέση με τα αλλοδαπα (κρίνοντας βέβαια απ' τις στατιστικές του μπλοκ που παρέθεσες).
quote:
όταν συλλαμβάνεις τον λάθρο στα σύνορα τον στέλνεις κατευθείαν πίσω του λες μεταβολή και τον πούλο
όταν τον πιάνεις στην ενδοχώρα τότε τον ρωτάς από που είναι και τον στέλνεις πάλι πίσω σε συνεργασία με την χώρα του
Σε γενικές γραμμές, αυτό είναι το σωστό.

Λοιπόν, εδω σταματάω την κουβέντα μας, γιατί είναι αντιπαραγωγική, δεν μου προσφέρει τίποτα και δε προσφέρει και σε κανέναν άλλο. Χάρηκα που τα είπαμε. Εγώ, σε γενικές γραμμες, δεν διαφωνώ με τις προτάσεις σου, διαφωνώ όμως με τη προσέγγισή σου, που τη θεωρώ ρατσιστική. Αυτά. Καλή τύχη στην Ελλάδα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 19/05/2011 22:47:54

_________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικής έκφρασης που βάλλεται
κατά ομάδων ανθρώπων.

Οι λαθρομετανάστες είναι ανθρώπινα όντα
και η απαξιωτικού χαρακτήρα συντόμευση "λάθρο"
αποτελεί κατάφωρη προσβολή απέναντι στην
έννοια άνθρωπος.

8/6/2011
_________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 22:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:

quote:
βλέπεις το ψέμα έχει κοντά ποδάρια καλό λοιπόν θα ήταν να μου φέρεις στοιχεία που εγώ λέω να δολοφονήσουμε τους λάθρο

Συγνώμη βρε αθεε,αλλά αυτό που έδειξε ο ψηλός στα πόστ του τί ήταν?Αν θυμάμαι καλά έλεγε,αθεος είπε: η λύση για να μην μπαίνουν παράνομα οι μετανάστες στην χώρα είναι να τους πυροβολούν,κάτι τέτοιο έλεγε αν όχι ακριβώς το ίδιο.


είπα στον ψηλό ότι πρέπει να εφαρμόζεται η διεθνής αντιμετώπιση παραβίασης των συνόρων
σε κάθε χώρα ο συνοριοφύλακας όταν διαπιστώνει παράνομη είσοδο φωνάζει να σταματήσει ο εισβολέας το γνωστό αλτ και αν ο εισβολέας συνεχίσει τότε ο συνοριοφύλακας έχει κάθε δικαίωμα να ανακόψει την είσοδο του,
αυτό πετυχαίνεται με χρήση του όπλου


quote:
το επίπεδο μου έχει φανεί 9 χρόνια που μετέχω στο φόρουμ
ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που το αμφισβήτησε είσαι εσύ !
ούτε αυτό σου λέει κάτι ?

πολλά πάρα πολλά

quote:
Τώρα για το που εχω υπηρετήσει μάλλον δεν θυμάσαι καλά ,

έχεις δίκιο ανδραβίδα έκανα λάθος 19 μήνες ανδραβίδα στην πελοπόννησο

quote:
οχι οτι εχει κανένα νόημα,

έχει να είχες υπηρετήσει στα σύνορα θα ήξερες τους διεθνείς κανόνες φύλαξης συνόρων

quote:
απλά σε μερικά νευραλγικά σημεία πρέπει να εχει και κάποιες γνώσεις ο δόκιμος αδελφέ και τους "τσιμπάνε" για να κάνουν τη δουλειά τους

παράξενο αλλά δοκίμους έχουμε σε όλες τις μονάδες

quote:
τέλος πάντων, ετσι κι αλλιώς ειναι άθλια η συζήτηση για το αν ειναι πατριώτης όποιος εχει υπηρετήσει στα σύνορα και μόνο...



η αναφορά μου έχει να κάνει καθαρά με το πως φυλάγονται τα σύνορα κάποιος που δεν έχει υπηρετήσει στα σύνορα λογικό είναι να μην ξέρει

quote:
α ρε αθεε ... πλανεμένος εισαι κι εσυ , δε φταις κατα βαθος

το ποιος είναι πλανεμένος φαίνεται

quote:
Προς admin:
πως τα πήγα boss ? τον έχουμε ?

δεν το βλέπω


“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Black_Swan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 22:41:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Atheos: "δεν είπες κάτι διαφορετικό από αυτά που αναφέρω;
μας δουλεύεις εσύ έλεγες ότι στα αρ. εμ. δεν πάει κανείς γιατί εκεί είναι δυνάστες χειρότεροι από τους δυνάστες που έχουν στις χώρες τους και τώρα μου λες ότι έλεγες τα ίδια με εμένα
όσο για τις μπούρδες με τα σκονάκια, έφερα αποδείξεις για το τι γίνετε εκεί που εσύ έλεγες για δυνάστες και ότι δεν πάει κανείς να εργαστεί"

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

Atheos: "μετά έχουμε την τυνησία αλγερία μαρόκο που είναι ποιο κοντά στις ιταλία ισπανία και φυσικά η νότιος αφρική είναι ποιο κοντά στην αυστραλία από ότι σε εμάς οπότε πρέπει να βρείτε ένα άλλο επιχείρημα
να μην πω ότι κάποιος ισλαμιστής είναι λογικό να πάει σε μια ισλαμική χώρα λόγο ίδιας κουλτούρας"


quote:

Black_Swan
"τόσο απλή απορία...τι να πάνε να κάνουν εκεί οι μετανάστες??? φεύγουν άπό τον έναν αφέντη να πάνε σε χειρότερο? Κάπου διάβασα και για σαουδική αραβία..είμαστε σοβαροί? μιλάμε για τον ορισμό της ανελευθερίας και των ολοκληρωτικών καθεστώτων.. συνέλθετε λίγο..! Άθεε έχεις κολλήσει τόσο πολύ! Αλήθεια.. μένεις στο κέντρο? σε κάποιες από αυτές τις περιοχές που είναι φίσκα στους μετανάστες?ή μένεις σε καμιά πολυκατοικία μόνο με πακιστανούς?ή σε έχει βλάψει κάποιος τους προσωπικά? γιατί μόνο έτσι μπορώ να δικαιολογήσω τη μανία και το αμόκ που σε έχει πιάσει με το θέμα."

ορίστε τι είπα! που είδες τα εμιράτα? στη σαουδική αραβία αναφέρθηκα που την ανέφερες πιο πριν.. και σε αλγερίες και μαρόκο... είναι προφανές ότι δεν συμπεριλαμβάνω ευρωπαικές χώρες ... μη μου βάζεις λόγια που δε είπα!

quote:

τότε μπορείς να μου πεις πως είναι ανέφικτο κάτι που λειτουργεί σε όλες τις χώρες;

δεν έχεις διαβάσει και δεν ξέρεις τίποτα από ότι ισχύει ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.. αναφέρθηκαν και από άλλους συνομιλητές πιο πριν.. δε θα κάθομαι να επαναλαμβάνω γιατί δεν έχει νόημα...

quote:

και κάτι ακόμη
από την στιγμή που εσείς είστε τόσο ευαίσθητοι γιατί δεν μαζεύει καμιά δεκαριά ο κάθε ένας σπίτι του να τους ταΐζει;

που ξέρεις εμείς τι κάνουμε? φυσικά και δε θα το ανακοινώσουμε εδώ ούτε θα παινευόμαστε ότι βοηθάμε.. αυτό είναι προσωπικό μας θέμα...είναι τόσο απλό αν θέλουμε να βοηθήσουμε μαζί τους μένουμε άλλωστε.. εκεί που μένεις εσύ (αν και δυάρι-μια χαρά σε βρίσκω) σε περιοχή όμως χωρίς λαθρομετανάστες...είσαι ήδη προνομιούχος και ας μην το ξέρεις.. εμείς βλέπουμε τη δυστυχία και τη φτώχια καθημερινά. Και ναι με ενοχλεί που η σύνθεση του πληθυσμού στη γειτονιά μου είναι 30% Έλληνες 40% πακιστανοί και 30% αλβανοί και λοιπές εθνότητες. Αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα και με αυτό πρέπει να μάθω να ζω είτε μου αρέσει είτε όχι.
Επίσης αυτό που με παρηγορεί και με συγκινεί είναι ένα αγοράκι (μάλλον Μογγολικής προέλευσης) που βλέπω να πηγαίνει σε ελληνικό δημοτικό σχολείο και να μαθαίνει ελληνικά.. εκτός του ότι μου είναι πολύ συμπαθές αυτό όταν μεγαλώσει θα έχει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ... και ακόμα και αν δεν κυλάει ελληνικό αίμα στις φλέβες του θα μιλάει ελληνικά και θα έχει για τόπο του την Ελλάδα... κατάλαβες? και αναφέρομαι στο τεράστιο δημογραφικό μας πρόβλημα που ευτυχώς θα μας το λύσουν οι μετανάστες αγαπητέ μου!
Βέβαια πρέπει να κλεισει η κάνουλα της λαθρομετανάστευσης γιατί σε κάποια φάση θα αλλοιωθεί τελείως ο ντόπιος πληθυσμός αλλά στο σημείο που αντέχει την αφομοίωση είναι ευεργετικός στην παρούσα φάση εφόσον ξέρουμε να τον εκμεταλλέυτούμε..(βλέπε Αμερική με τις 1000 φυλές όπου όλοι αισθάνονται υπερήφανοι που είναι Αμερικάνοι άσχετα απο την προέλευση τους)

quote:

θα σου πω τι με στεναχωρεί
το ότι κλείνει το χαμόγελο του παιδιού
το ότι έχουμε ένα εκατομμύριο ανέργους
το ότι άτομα με αναπηρίες παίρνουν στην καλύτερη 350 ευρώ κρατική βοήθεια
το ότι υπάρχουν άτομα που παίρνουν 300 ευρώ σύνταξη
το ότι υπάρχουν άτομα που τρώνε από τα σκουπίδια
αν θες μπορώ να παραθέσω ακόμη παρά πολλά που πρέπει να λύσουμε πρώτου δούμε τα προβλήματα των άλλων

ξέρεις τι σε στεναχωρεί πραγματικά άθεε? ο ίδιος σου ο εαυτός...το ότι πρέπει να βρεις εξιλαστήρια θύματα για να καλύψεις το κενό σου.. να κατηγορείς συνέχεια κάποιους ώστε να αισθανθείς εσύ καλύτερα με την δυστυχία τους..και είναι κρίμα γιατί λες πως υπήρξες μετανάστης και θα έπρεπε να έχεις διαφορετική αντιμετώπιση στο θέμα.. αλλά αυτό το έχω παρατηρήσει και από άλλους όμοίους σου... ο σκλάβος γίνεται ο χειρότερος αφέντης όταν έρθει η ώρα του να εξουσιάσει.. αν δεν ήταν οι μετανάστες να ασχολείσαι είμαι σίγουρη πως θα ήταν κάτι άλλο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2011, 22:46:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ο σκλάβος γίνεται ο χειρότερος αφέντης όταν έρθει η ώρα του να εξουσιάσει..


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 14:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Η αλήθεια είναι δεν μου 'χει ξανατύχει κανείς που να ισχυρίζεται ότι όποιος φεύγει απ' τη χώρα του χωρίς τη γιαγιά και τον παπού του είναι λωποδύτης που πάει σε άλλες χώρες με σκοπό να σκοτώσει και βιάσει. Τέτοια επι.. χειρήματα, είναι πράγματι ανεπανάληπτα.

βρε λασπολόγε της κακιάς ώρας προσπαθείς ανεπιτυχώς να παραποιήσεις τα λεγόμενα μου για πολλοστή φορά εκτός και αν είσαι τόσο ηλίθιος που δεν καταλαβαίνεις τι λέω
ας δούμε τι απαντάς στην τοποθέτηση μου περί φυγής από την εμπόλεμη ζώνη

quote:
quote:
αχ βρε αλληλέγγυε μια ζωή τις ίδιες διαστρεβλώσεις προσπαθείτε να κάνετε στα λεγόμενα του άλλου αλλά μια ζωή τρώτε τα μούτρα σας
7. Ποιο θύμα του ιμπεριαλισμού θα εγκατέλειπε στις τύχες τους μανάδες παππούδες και παιδιά στη ζώνη της κόλασης, για να σώσει το τομάρι του, όντας ο ίδιος σε ηλικία ετοιμοπόλεμου λοκατζή, καταφεύγοντας στην Ελλάδα??? εδώ πάει το
οι μόνοι που εγκαταλείπουν (τις χώρες τους) είναι οι λωποδύτες που σφίγγει ο κλοιός και γύρο τους, έτσι πάνε σε μια άλλη χώρα και εκεί συνεχίζουν το έργο τους οι λοιποί μεταναστεύουν μαζί με τις οικογένειες τους από την εμπόλεμη ζώνη


Δεν διαστρέβλωσα τίποτα. Αυτό που λες ήταν και είναι παράλογο. Αλλά προφανώς δεν το βλέπεις.
Εσύ λες ότι όποιος απειλείται με πόλεμο και δεν κάθεται να τις φάει είναι κατ' ανάγκη κάποιος που προηγουμένως ήταν μέλος της μαφίας, δολοφόνος, κλέφτης, βιαστής και δε ξέρω τι άλλο (γιατί βέβαια λες ότι με τέτοια πρόθεση έρχεται στην Ελλάδα όλοι οι λαθρο).
Και αν ο άλλος δεν έχει οικογένεια; Πρέπει ντε και καλά να έχει; Οπότε αν έρθει χωρίς οικογένεια -που το 'χεις σίγουρο, 100% ότι θα έχει- είναι σίγουρα λωποδύτης;
Λες και είναι λίγοι αυτοί που έρχονται για να βρουν δουλειά ώστε να στείλουν λεφτά πίσω στην οικογένεια τους, στη χώρα τους.


σύμφωνα λοιπόν με εσένα είναι λογικό σε μια εμπόλεμη ζώνη ο άντρας να αφήνει πίσω του τα γυναικόπαιδα και να φεύγει σε άλλη χώρα, ενώ είναι παράλογο να παίρνει μαζί του από την εμπόλεμη ζώνη τα γυναικόπαιδα

μετά το γυρνάς στο ότι μπορεί να μην έχει γυναικά και παιδιά και μετά πάλι μου λες ότι φεύγει για να εργαστεί και να στείλει λεφτά στην γυναικά και τα παιδιά του που πριν λίγο έλεγες ότι δεν έχει


quote:
Αλλά όσον αφορά στο να ζητάω στοιχεία και να μου δείχνουν... μπλογκ, με στοιχεία που ο συγγραφέας δεν αποκαλύπτει τις πηγές τους, είναι πράγμα συνηθισμένο. Ας πάμε παρακάτω για να τελειώνουμε όμως

καλό είναι να πας σε κάποιον οφθαλμίατρο λοιπόν γιατί οι πηγές αποκαλύπτονται και δεν είναι άλλες από ετήσια έκθεση της ελληνικής αστυνομίας για την εγκληματικότητα και είναι μια ερεύνα που έχει κάνει το newstl ένα ειδησιογραφικό πόρταλ του ευαγγέλατου, (ηλεκτρονική εφημερίδα)
το μόνο που έχεις να κάνεις λοιπόν είναι να βρεις τις εκθέσεις που δίνει η αστυνομία (δίνουν και ανά μηνά) και να κάνεις σύγκριση

quote:
Τόση ωρα για τους λαθρο μιλάμε. Χρειάζεται να στο διευκρινίζω για να το καταλάβεις, να βάζω ολόκληρη τη λεξούλα κάθε φορά; Εδώ εσύ δεν την έχεις γράψει μια φορά ολόκληρη τη λέξη. Αντε λοιπόν, παρακάτω

αφού λοιπόν μιλάμε για τους λάθρο θα γράφεις ή λάθρο ή λαθρομετανάστες και όχι μετανάστες, μην διαστρεβλώνεις την πραγματικότητα

quote:
Αν ο Χ. Παπουτσής τηρήσει όσα λέει ότι θα κάνει, παρόμοια μέτρα με αυτά που αναφέρεις παραπάνω, θα εφαρμοστούν. Για να δούμε...

για κάτσε μέχρι τώρα φωνάζεται ότι τα μέτρα που προτείνω είναι φασιστικά, τελικά είναι ή όχι


quote:
Οι λάθρο νοιάζονται και αυτοί γιατί και αυτοί ακόμα πλήττονται απ' την κρίση. Βέβαια όχι όλοι τους (οι περισσότεροι είναι οπορτουνσιτές) ο καθένας ανάλογα με την ασχολία του.
Π.χ. αυτός που πουλάει απομιμήσεις των Nike (όπως αυτές που φοράω αυτή τη στιγμή) τον συμφέρει η κρίση, γιατί ο κόσμος τώρα στρέφεται στα κατώτερα αγαθά. Αυτός όμως που πουλάει πλαστελίνες, αμαξάκια κλπ, πλήττεται γιατί μειώνεται η κατανάλωση αγαθών που δεν ικανοποιούν βασικές ανάγκες (ενδεχομένως και των ναρκωτικών δηλαδή που είναι αγαθά πολυτελείας, αν και έχουν ανελαστική ζήτηση).
Καταλήγω δηλαδή σε αυτό που είπα και πριν, ότι οι μετανάστες(λάθρο και μη) θα συσπειρωθούν λόγω συμφερόντων. Όπως είπες νομίζω παλαιότερα, οι λαθρο παρασιτούν. Ποιον όμως παρασιτούν; Τον ελληνικό λαό, την ελληνική κυρίως μικρο-μεσαία αστική τάξη. Αν η τάξη την οποία παρασιτούν πάψει να υπάρχει,(η μεσαία γίνει κατώτερη, η κατώτερη φτωχή κλπ) θα αναγκαστούν να κινητοποιηθούν. Και επειδή τα μέλη της νεοσύστατης κατώτερης τάξης των ελλήνων θα ορμίξουν στους λαθρο, πριν αρχίσουν να σφάζονται και μεταξύ τους, οι λαθρο θα αναγκαστούν να κάνουν κάτι.

οι λάθρο νοιάζονται μόνο για την τσέπη τους
όταν δουν ότι το θύμα τους δεν τους προσφέρει άλλο, θα την κάνουν για άλλες χώρες που θα υπάρχουν αρκετοί αλληλέγγυοι να τους υποστηρίξουν

όσο για το λαθρεμπόριο (μαϊμού προϊόντων ή όχι) είναι και αυτό κλοπή του κράτους και κατ επέκταση του κοινωνικού σύνολου να μην αναφέρω ότι πολλά μαγαζιά κλείνουν λόγο των λαθρεμπόρων



quote:
Σε ρωτάω πού οφείλεται η αύξηση του λαθρο-εγκλήματος, μου λες στους λαθρομετανάστες(που είναι λωποδύτες, δολοφόνοι κλπ κλπ). Ωραία. Επομένως, αν ένας σκύλος σου δαγκώσει το πόδι δεν φταίει ο ιδιοκτήτης που τον άφησε ελεύθερο, ούτε ο δήμος που δεν τον μαζεύει, φταίει ο σκύλος, που από τη φύση του έχει περιορισμένες δυνατότητες. Έτσι είναι κατ' αντιστοιχία και οι κατώτερες οικονομικά τάξεις, αυτές που είναι κάτω απ' τα όρια της φτώχιας και επιπλέον έχουν να αντιμετωπίσουν την κοινωνική απομόνωση, των ρατσισμό(.....) και γενικά την ηθική, ψυχολογική και οικονομική καταρράκωση.

με λίγα λόγια μου λες ότι οι κατώτερες κοινωνικά τάξεις έχουν μειωμένη αντίληψη και μειωμένο ανθρωπισμό
αυτό και αν είναι φασιστικό
και όλα αυτά για να προσπαθήσεις να δικαιολογήσεις τα εγκλήματα των λάθρο
αλλά και στο παράδειγμα με τον σκύλο ο σκύλος θανατώνεται και ο ιδιοκτήτης του τιμωρείται βάση του εκάστοτε νόμου
σε καμία περίπτωση ο σκύλος δεν είναι άμοιρος ευθυνών

quote:
Όκ, είναι μια λογική άποψη.

μα η άμεση απέλαση των λάθρο είναι φασιστική, έτσι λέτε

quote:
Αμ έλα που το μπλοκ σου αναφέρει τον πραγματικό λόγο που η Ελλάδα μαζεύει μετανάστες, και ο οποίος δεν έχει να κάνει με τα ρατσιστικά-συνωμοσιολογικά σου επιχειρήματα:
"Από πολλούς η αύξηση της εγκληματικότητας, από τις αρχές της δεκαετίας του 1990 και μετά, αποδίδεται αρχικά στο μαζικό μεταναστευτικό ρεύμα που εισέρρευσε κυρίως από τα βόρεια σύνορά της, μετά την κατάρρευση των καθεστώτων του λεγόμενου “υπαρκτού σοσιαλισμού” και τις συνακόλουθες ανακατατάξεις στη χερσόνησο του Αίμου και στη ραγδαία αύξηση τη δεκαετία του 2000 της μεταναστευτικής ροής Ασιατών και Αφρικανών προς την Ελλάδα, στην προσπάθειά τους να μεταβούν στις Χώρες της κεντρικής Ευρώπης."
Εσύ ίσως θεωρείς ότι οι ξένοι "κυνηγάνε" το φοβερό βιοτικό επίπεδο του έλληνα, που ζει σε ένα κράτος με πληθώρα θέσεων εργασίας που τα πάντα δουλεύουν ρολόι.
Είτε αυτό, είτε ήθελαν να πάνε στην Ευρωπαϊκή Ευρώπη και όχι στο ελλαδοχώρι, που όμως ο φοβερός ευρωπαϊκός νόμος Δουβλίνο ΙΙ (...κάτι θα 'ξεραν οι Ευρωπαίοι) δεν τους άφησε. Ας κρίνει ο καθένας μόνος του.

για το βιωτικό επίπεδο και τις δουλειές εσείς το λέτε, εγώ λέω ότι για τους λάθρο εγκληματίες η ελλάδα είναι ο εύκολος τόπος εφαρμογής των εγκλημάτων τους, αν στην ελλάδα εφάρμοζαν την άμεση απέλαση τότε δεν θα είχαν μαζευτεί όλου αυτοί εδώ
τώρα μαζεύονται και σου λέει, μέχρι και αν πάω στην κεντρική ευρώπη εδώ μια χαρά θα την βγάζω


quote:
Η εγκληματικότητα είναι μισή-μισή φίλε μου. Καταρχήν, αν θες να αποκαλείς τους αλλοδαπούς εγκληματίες ζώα, να αποκαλείς έτσι και τους έλληνες, γιατί πριν 5 χρόνια ήταν δυό φορές περισσότερα τα ελληνικά "ζώα" σε σχέση με τα αλλοδαπα (κρίνοντας βέβαια απ' τις στατιστικές του μπλοκ που παρέθεσες).

η εγκληματικότητα είναι μισή μισή αλλά ο πληθυσμός είναι ένα προς δέκα οπότε τα λάθρο ζώα είναι δεκαπλάσιες φορές περισσότερα από τα ντόπια ζώα

quote:
Σε γενικές γραμμές, αυτό είναι το σωστό.
Λοιπόν, εδω σταματάω την κουβέντα μας, γιατί είναι αντιπαραγωγική, δεν μου προσφέρει τίποτα και δε προσφέρει και σε κανέναν άλλο. Χάρηκα που τα είπαμε. Εγώ, σε γενικές γραμμες, δεν διαφωνώ με τις προτάσεις σου, διαφωνώ όμως με τη προσέγγισή σου, που τη θεωρώ ρατσιστική. Αυτά. Καλή τύχη στην Ελλάδα

πως είναι δυνατόν να λέω σωστά πράγματα και αυτά να είναι συγχρόνως και ρατσιστικά; αυτό μόνο ένας αλληλέγγυος μπορεί αν το απαντήσει

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

_________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικής έκφρασης που βάλλεται
κατά ομάδων ανθρώπων.

Οι λαθρομετανάστες είναι ανθρώπινα όντα
και η απαξιωτικού χαρακτήρα συντόμευση "λάθρο"
αποτελεί κατάφωρη προσβολή απέναντι στην
έννοια άνθρωπος.

8/6/2011
_________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 14:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
ορίστε τι είπα! που είδες τα εμιράτα? στη σαουδική αραβία αναφέρθηκα που την ανέφερες πιο πριν.. και σε αλγερίες και μαρόκο... είναι προφανές ότι δεν συμπεριλαμβάνω ευρωπαικές χώρες ... μη μου βάζεις λόγια που δε είπα!

αλγερία και μαρόκο είπα ότι έχουν ποιο εύκολη πρόσβαση στην ισπανία και ιταλία και όχι ελλάδα
ας δούμε λίγο που υπάρχει το μπέρδεμα

είπα

η ευρώπη δεν έχει δουλειές να προσφέρει μόνο θύματα και αυτό ψάχνουν
λοιπόν οι χώρες όπως κορέα ιαπωνία κίνα, (αφού δεν τους αρέσει το ντουμπάι ή άλλες αραβικές χώρες) χώρες στην ασία που είναι σε ανάπτυξη και μπορούν να εργαστούν είναι ποιο κοντά στο πακιστάν,μπαγκλαντές και λοιπές ασιατικές χώρες από την ελλάδα

μετά έχουμε την τυνησία αλγερία μαρόκο που είναι ποιο κοντά στις ιταλία ισπανία και φυσικά η νότιος αφρική είναι ποιο κοντά στην αυστραλία από ότι σε εμάς οπότε πρέπει να βρείτε ένα άλλο επιχείρημα
να μην πω ότι κάποιος ισλαμιστής είναι λογικό να πάει σε μια ισλαμική χώρα λόγο ίδιας κουλτούρας


και η απάντηση σου ήταν ότι σε αυτές τις χώρες (που εγώ λέω ότι είναι ποιο κοντά στις χώρες τους και ποιο εύκολο να βρουν εργασία)οι δυνάστες είναι χειρότεροι από τους δυνάστες των χωρών τους για σαουδική αραβία δεν έκανα λόγο

quote:
που ξέρεις εμείς τι κάνουμε? φυσικά και δε θα το ανακοινώσουμε εδώ ούτε θα παινευόμαστε ότι βοηθάμε.. αυτό είναι προσωπικό μας θέμα...είναι τόσο απλό αν θέλουμε να βοηθήσουμε μαζί τους μένουμε άλλωστε.. εκεί που μένεις εσύ (αν και δυάρι-μια χαρά σε βρίσκω) σε περιοχή όμως χωρίς λαθρομετανάστες...είσαι ήδη προνομιούχος και ας μην το ξέρεις.. εμείς βλέπουμε τη δυστυχία και τη φτώχια καθημερινά. Και ναι με ενοχλεί που η σύνθεση του πληθυσμού στη γειτονιά μου είναι 30% Έλληνες 40% πακιστανοί και 30% αλβανοί και λοιπές εθνότητες. Αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα και με αυτό πρέπει να μάθω να ζω είτε μου αρέσει είτε όχι.
Επίσης αυτό που με παρηγορεί και με συγκινεί είναι ένα αγοράκι (μάλλον Μογγολικής προέλευσης) που βλέπω να πηγαίνει σε ελληνικό δημοτικό σχολείο και να μαθαίνει ελληνικά.. εκτός του ότι μου είναι πολύ συμπαθές αυτό όταν μεγαλώσει θα έχει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ... και ακόμα και αν δεν κυλάει ελληνικό αίμα στις φλέβες του θα μιλάει ελληνικά και θα έχει για τόπο του την Ελλάδα... κατάλαβες? και αναφέρομαι στο τεράστιο δημογραφικό μας πρόβλημα που ευτυχώς θα μας το λύσουν οι μετανάστες αγαπητέ μου!
Βέβαια πρέπει να κλεισει η κάνουλα της λαθρομετανάστευσης γιατί σε κάποια φάση θα αλλοιωθεί τελείως ο ντόπιος πληθυσμός αλλά στο σημείο που αντέχει την αφομοίωση είναι ευεργετικός στην παρούσα φάση εφόσον ξέρουμε να τον εκμεταλλέυτούμε..(βλέπε Αμερική με τις 1000 φυλές όπου όλοι αισθάνονται υπερήφανοι που είναι Αμερικάνοι άσχετα απο την προέλευση τους)

για μισό λεπτό το να κλείσουμε την κάνουλα της λαθρομετανάστευσης είναι φασιστικό, έτσι λέτε
το δημογραφικό θα λυθεί όταν ανεβεί το βιωτικό επίπεδο των νόμιμων πολιτών και όχι με εισαγωγή πολιτών
η αμερίκη είναι ένα συνονθυλεύματα λαών χωρίς ιστορία χωρίς τιπωτά και μέσα στην αμερική υπάρχουν το μικρό τόκιο το μικρο πεκίνο η ελληνική παροικία κλπ κλπ κλπ
και τέλος αφού βοηθάς τόσο τους λάθρο πες μου που μένεις να σου στείλω και μερικούς έλληνες που ζουν στους δρόμους εκτός και αν θες να βοηθάς μόνο λάθρο


quote:
ξέρεις τι σε στεναχωρεί πραγματικά άθεε? ο ίδιος σου ο εαυτός...το ότι πρέπει να βρεις εξιλαστήρια θύματα για να καλύψεις το κενό σου.. να κατηγορείς συνέχεια κάποιους ώστε να αισθανθείς εσύ καλύτερα με την δυστυχία τους..και είναι κρίμα γιατί λες πως υπήρξες μετανάστης και θα έπρεπε να έχεις διαφορετική αντιμετώπιση στο θέμα.. αλλά αυτό το έχω παρατηρήσει και από άλλους όμοίους σου... ο σκλάβος γίνεται ο χειρότερος αφέντης όταν έρθει η ώρα του να εξουσιάσει.. αν δεν ήταν οι μετανάστες να ασχολείσαι είμαι σίγουρη πως θα ήταν κάτι άλλο...

αν πας για ψυχολόγος άλλαξε επάγγελμα θα πεθάνεις στην ψάθα
όσο για την αντιμετώπιση των μεταναστών από έναν μετανάστη, σου λέω οι μετανάστες καλοδεχούμενοι οι ΛΑΘΡΟμετανστες να πάνε πίσω

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

_________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικής έκφρασης που βάλλεται
κατά ομάδων ανθρώπων.

Οι λαθρομετανάστες είναι ανθρώπινα όντα
και η απαξιωτικού χαρακτήρα συντόμευση "λάθρο"
αποτελεί κατάφωρη προσβολή απέναντι στην
έννοια άνθρωπος.

8/6/2011
_________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 15:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Παρασκευή, 20 Μαΐου 2011

ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΕΝΟΠΛΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΤΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ
5/20/2011 12:29:00 μμ EGLIMATIKOTITA.GR 2 comments
Αποστολή με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
BlogThis!
Μοιραστείτε το στο Twitter
Μοιραστείτε το στο Facebook
Μοιραστείτε το στο Google Buzz

Θερμό επεισόδιο πριν από λίγη ώρα στην περιοχή του Έβρου, όταν Τούρκοι δουλέμποροι άνοιξαν πυρ σε βάρος 4 αστυνομικών της συνοριακής Φύλαξης των παράνομων περασμάτων και 2 Γερμανών κομάντο του Frontex και παρολίγο να προκληθεί οξύ διπλωματικό επεισόδιο.
Το επεισόδιο συνέβη σύμφωνα με πληροφορίες, σημειώθηκε στη νησίδα «Αντάς» που βρίσκεται από ελληνικής πλευράς στην περιφέρεια του Τυχερού. Η συγκεκριμένη νησίδα από την τουρκική πλευρά προσεγγίζεται μόνο με...
βάρκες, ενώ η απόσταση που τη χωρίζει από την ελληνική όχθη, λόγω της χαμηλής στάθμης είναι εύκολα προσπελάσιμη με τα πόδια.
Το τελευταίο διάστημα είχε διαπιστωθεί, πως υπήρξε συστηματική μετατόπιση των εισροών από τα χερσαία σύνορα χαμηλότερα προς το Τυχερό, με τους δουλέμπορους να αποβιβάζουν κατά ομάδες τους πρόσφυγες στη νησίδα, αφήνοντας τους στη συνέχεια να διανύσουν μόνοι τους και με ασφάλεια το δρόμο προς την Ελλάδα.
Για το συγκεκριμένο λόγο, σύμφωνα με πληροφορίες, αποφασίστηκε να τοποθετηθούν μικτές αστυνομικές δυνάμεις πάνω στη νησίδα, ώστε ν’ αποτρέπονται οι αποβιβάσεις.
Χθες τη νύχτα έγιναν κατ’ επανάληψη απόπειρες προσέγγισης από τουρκικά πλοιάρια, πλην όμως η θέα των αστυνομικών απέτρεψε το «δέσιμο» στη νησίδα. Το πρωί στην περιοχή θεάθηκε μία μαύρη βάρκα με ένοπλους, οι οποίοι αρχικά πυροβόλησαν με καραμπίνες στον αέρα και στη συνέχεια με στοχευμένες βολές κατά Ελλήνων και Γερμανών αστυνομικών, χωρίς να γίνει γνωστό εάν ανταποδόθηκαν τα πυρά.
Ούτως ή άλλως πάντως θα ήταν δώρο άδωρον, με το δεδομένο ότι η μεταξύ τους απόσταση μπορεί να ήταν εντός βεληνεκούς για τις καραμπίνες των δουλέμπορων, αλλά εκτός για τα πιστόλια των συνοριακών φυλάκων.
Ενημερώθηκε για το περιστατικό ο Τουρκικός Στρατός κι εκεί ακριβώς άρχισε να πλέκεται ένα άλλο θρίλερ. Μόλις έκαναν την εμφάνιση τους Τούρκοι στρατιώτες και ένας Γερμανός του Frontex ανασηκώθηκε για να τους χαιρετίσει, δέχτηκε πυροβολισμό πιθανότητα από δουλέμπορο που ήταν κρυμμένος, χωρίς ωστόσο ακόμη να έχει αποκλειστεί το ενδεχόμενο ο πυροβολισμός να προήλθε από Τούρκο στρατιώτη, μετά από άνωθεν εντολή, καθώς θα θεωρήθηκε ότι υπήρξε από την ελληνική πλευρά κατοχή ενδιάμεσου και άρα ουδέτερου εδάφους.
Καλού κακού πάντως, οι αστυνομικοί πήραν την εντολή ν’ απομακρυνθούν από τη νησίδα, τόσο για την ασφάλεια τους όσο και για την αποφυγή ενός διπλωματικού επεισοδίου. Ο τουρκικός Στρατός προχώρησε τελικά στη σύλληψη 90 ατόμων κι εξετάζεται ακόμη εάν μεταξύ τους συγκαταλέγονται και οι δουλέμποροι.


κατά τους αλληλέγγυους είμαι φασίστας που λέω ότι οι συνοριοφύλακες πρέπει να κάνουν χρήση των όπλων τους
εδώ δέχτηκαν πυρά από τους δουλεμπόρους κατά τα αλλά είναι φασιστικό να φιλάς τα σύνορα σου

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 15:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Παρασκευή, 20 Μαΐου 2011

Αδίστακτοι εγκληματίες «χτυπούν» στην επαρχία...Χτυπούν και σκοτώνουν για λίγα ευρώ
5/20/2011 12:26:00 μμ EGLIMATIKOTITA.GR


Δεν έχουν τέλος τα κρούσματα εγκληματικότητας στην επαρχία, ενώ έντονο προβληματισμό προκαλεί και η αύξηση των δολοφονιών. Τα πιο πρόσφατα περιστατικά σημειώθηκαν σε Βοιωτία και Βόλο.

Επί δώδεκα ολόκληρες ημέρες έδινε μάχη για να κρατηθεί στη ζωή ο 68χρονος ιδιοκτήτης ενός σπιτιού στην περιοχή Θεσπιές της Βοιωτίας, που είχε την ατυχία να βρεθεί αντιμέτωπος με τρεις κακοποιούς οι οποίοι τον....
ξυλοκόπησαν ανελέητα για να τον ληστέψουν. Τελικά, όμως, άφησε την τελευταία του πνοή σε νοσοκομείο της Αθήνας!

Ο άτυχος άντρας έτυχε να μπει στο σπίτι του χωρίς να γνωρίζει ότι είχαν εισβάλλει διαρρήκτες με σκοπό να κλέψουν. Μόλις αντίκρισε τους δράστες, δέχθηκε επίθεση από έναν από αυτούς ο οποίος τον έσπρωξε με αποτέλεσμα να πέσει στο δάπεδο και να υποστεί κάταγμα στη λεκάνη του. Όμως, παρά τις κραυγές πόνου του 68χρονου, ο αδίστακτος κακοποιός δεν σταμάτησε αλλά συνέχισε να τον ξυλοκοπά!

Οι δράστες άρπαξαν 1.200 ευρώ που είχε στο παντελόνι του το θύμα, εξαφανίστηκαν και τα ίχνη τους δεν εντοπίστηκαν παρά τις έρευνες της Αστυνομίας. Αρκετή ώρα αργότερα, οι συγγενείς του βρήκαν βαριά τραυματισμένο τον 68χρονο και τον μετέφεραν αρχικά στο νοσοκομείο της Θήβας. Όμως, λόγω της κρίσιμης κατάστασης της υγείας του, διακομίστηκε σε νοσοκομείο της Αθήνας όπου υπέκυψε στα βαριά τραύματά του.

Δολοφονήθηκε 55χρονη μέσα στο σπίτι της

Άγρια δολοφονημένη βρέθηκε μια 55χρονη γυναίκα μέσα στο σπίτι της στην περιοχή Άγιος Γεώργιος Ιωλκού στον Βόλο, αρκετές ημέρες μετά την εξαφάνισή της! Το σπίτι βρέθηκε αναστατωμένο, δείγμα ότι η άτυχη ιδιοκτήτρια είχε πέσει θύματα κακοποιών που είχαν εισβάλλει για να κλέψουν!

Τα ίχνη της άτυχης γυναίκας είχαν χαθεί από μέρες και όταν οι γείτονές της που την αναζητούσαν χτύπησαν την πόρτα της, την βρήκαν παραβιασμένη. Ανήσυχοι για την τύχη της ενοίκου που ζούσε μόνη, ειδοποίησαν την Αστυνομία, άνδρες της οποίας μπήκαν στο σπίτι και βρήκαν την 55χρονη νεκρή. Οι δολοφόνοι την είχαν δέσει χειροπόδαρα με πλαστική ταινία και την είχαν φιμώσει!

Στη συνέχεια, οι άγνωστοι δράστες ερεύνησαν ανενόχλητοι όλα τα δωμάτια τους σπιτιού και εξαφανίστηκαν χωρίς να τους αντιληφθεί κάποιος από τους περιοίκους, δίχως να έχει εξακριβωθεί τι έκλεψαν. Η Ασφάλεια Βόλου ερευνά για τον εντοπισμό τους από τα δακτυλικά αποτυπώματα που βρήκε στο σπίτι, ενώ η σορός του θύματος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για νεκροτομή, ώστε να διαπιστωθούν τα ακριβή αίτια θανάτου.

Θύμα ληστείας έπεσε μέσα στο σπίτι της και μια άλλη γυναίκα, στον οικισμό Ρωμανού στην Πύλο Μεσσηνίας. Οι δυο άγνωστοι που εισέβαλαν στο σπίτι, την ανάγκασαν με την απειλή όπλου να τους παραδώσει τα κοσμήματά της αξίας 8.000 ευρώ, ενώ άνοιξαν και το κατάστημα που διατηρεί η γυναίκα στο ισόγειο του κτιρίου και άρπαξαν 130 ευρώ!
Π/Θ


θέλουν ή δεν θέλουν εκτέλεση τα καθίκια που τα κάνουν αυτά;
ασχέτου εθνικότητος

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 15:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Παρασκευή, 20 Μαΐου 2011

ΚΤΗΝΗ -Πέντε ΛΑΘΡΟΕΠΟΙΚΟΙ βίαζαν επι μία ωρα 17χρονο
5/20/2011 12:14:00 μμ EGLIMATIKOTITA.GR
Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες την πέμπτη 12 μαιου γύρω στις 3:30 μετά τα μεσάνυχτα 17χρονος νεαρός 'Ελληνας που γύρισε στο σπίτι του από διασκέδαση έπεσε θύμα βιασμού από 5 λαθρομετανάστες.
Ο βιασμός έγινε σε πάρκο πλησίον της Λεωφόρου Γαλατσίου στην περιοχή Γκράβα στα Πατήσια όπου έχουν σημειωθεί κατά το. παρελθόν αρκετά κρούσματα βιασμών από αλλοδαπούς.

Τον 17χρονο βρήκε τα ξημερώματα..
στο πάρκο ,σε κακή κατάσταση με κατεβασμένα τα ρούχα και αιμόφυρτο ,νεαρό ζευγάρι που περνούσε από την περιοχή.
Σύμφωνα με την καταθέση του νεαρού ,που δόθηκε στους αστυνομικούς ,οι πέντε δράστες ήταν αλλοδαποί μελαμψού χρώματος ,οι οποίοι βίαζαν τον ατύχο νέο επί μια ώρα περίπου.
Ο νεαρός φέρεται να είπε ότι θα αναγνώριζε τους βιαστές του αν τους ξαναέβλεπε.
Σύμφωνα με πληροφορίες που ελέγχονται ένας εκ των βιαστών είναι ένας πλανόδιος λαθροπωλητής της περιοχής.
Ο βιασμός αυτός έρχεται να προστεθεί σε άλλους πολλούς ακόμη που έχουν συμβεί τον τελευταίο καιρό και οι οποίοι έχουν αποσιωπηθεί από τα ΜΜΕ.


μπα ψέμα θα είναι και αυτό αφού είναι καλά παιδιά οι λάθρο

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

_________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικής έκφρασης που βάλλεται
κατά ομάδων ανθρώπων.

Οι λαθρομετανάστες είναι ανθρώπινα όντα
και η απαξιωτικού χαρακτήρα συντόμευση "λάθρο"
αποτελεί κατάφωρη προσβολή απέναντι στην
έννοια άνθρωπος.

8/6/2011
_________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2011, 15:23:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Παρασκευή, 20 Μαΐου 2011

Πάτρα: Αλλοδαποί πήγαν να βιάσουν ομαδικά Ελληνίδα την ώρα που έβγαινε από εκκλησία!..Σε κατάσταση σοκ η κοπέλα υπέστη αφωνία και χρήζει ιατρικής φροντίδας
5/20/2011 12:07:00 μμ EGLIMATIKOTITA.GR
Εφιαλτικές στιγμές φέρεται να έζησε μία νεαρή κοπέλα προχθές τα ξημερώματα την ώρα που ανέβαινε τις σκάλες της Αγιου Νικολάου στο κέντρο της Πάτρας...


Σύμφωνα με το dete.gr, αλλοδαποί της επιτέθηκαν με άγριες διαθέσεις. Οπως καταγγέλλει η ίδια, αποπειράθηκαν να την βιάσουν, και μάλιστα εξαιτίας του σοκ που υπέστη νοσηλεύεται ακόμη στο νοσοκομείο.

Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά αρκετοί αλλοδαποί φέρεται να έπεσαν πάνω της, η ίδια όμως άρχισε να ουρλιάζει με αποτέλεσμα να αναγκαστούν να φύγουν ενώ διερχόμενοι ακούγοντας τις φωνές έσπευσαν στο σημείο.

Η κοπέλα στην κυριολεξία έχασε τη μιλιά της και από το σοκ υπέστη αφωνία και χρήζει ιατρικής φροντίδας. Πρόκειται για ένα ακόμη κρούσμα απόπειρας βιασμού στην Πάτρα. Πριν από λίγες ημέρες μία γυναίκα είχε δεχθεί επίθεση ενώ περπατούσε έξω από το Αρχαίο Ωδείο της πόλης (κοντά στις σκάλες της Αγίου Νικολάου) και μάλιστα οι αλλοδαποί είχαν καταφέρει να της βγάλουν το εσώρουχο.


δεν γίνονται αυτά τα πράγματα, σκευωρίες είναι εκτός και αν ήθελαν να λύσουν το δημογραφικό πρόβλημα της ελλάδας

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Edited by - αθεος on 20/05/2011 15:26:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2011, 17:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
Σάββατο, 21 Μαΐου 2011

Ποιός ἀποφυλάκισε τοὺς δολοφόνους;
5/21/2011 04:49:00 μμ EGLIMATIKOTITA.GR

Αποφυλακισμένοι εγκληματίες που είχαν ζητήσει πολιτικό άσυλο οι φονιάδες του Μ.Καντάρη

Νὰ ρωτήσω τὸν Καστανίδη;

Ἐρωτῶ λοιπόν:

Ἐὰν δὲν σοῦ φθάνουν οἱ φυλακές, γιατί δὲν κλείνεις τὰ σύνορα;

Ἐὰν δὲν μπορῆς νὰ συντηρήσῃς τόσους ἐγκληματίες, γιατί δὲν τοὺς ἀπελαύνεις;

Ἐὰν δὲν μπορῇς νὰ ἀνταποκριθῇς ὡς ὑπουργός, προασπίζοντας τὰ συμφέροντα τοῦ Ἑλλήνος πολίτου, γιατί δὲν παραιτεῖσαι;

Θὰ πρέπῃ ....
νὰ ἀπαντήσω; Ἢ νὰ περιμένουμε τὴν πλήρη ἀποδυνάμωσι τῶν πολιτῶν;

Θὰ πρέπῃ νὰ ἀρχίσουν νὰ αὐτοδικοῦν οἱ πολίτες ἢ νὰ περιμένουμε κι ἄλλους Μανώληδες;

Θὰ πρέπῃ νὰ γίνῃ ὅλη ἡ Ἑλλάς γκέτο, ὴ θὰ σφραγίσετε τὰ σύνορα, θὰ μαζέψετε κάθε κατακάθι καὶ θὰ τὸ στείλετε πακέτο στὴν χώρα του;

Θὰ κάνετε κάτι γιὰ τὸ ὁποῖο πληρώνεστε ἢ θὰ ἐξακολουθήσετε νὰ ὑπηρετεῖτε τὰ ὅποια ἀφεντικά σας;

Εγκληματίες που είχαν αποφυλακιστεί με … τις ευεργετικές διατάξεις του νόμου και μάλιστα είχαν ζητήσει και άσυλο στην Ελλάδα ήταν οι δύο Αφγανοί που έχουν ομολογήσει ήδη την δολοφονία του τραγικού 44χρονού Μανώλη Καντάρη! Σήμερα οδηγούνται στην εισαγγελά αφού συνελήφθησαν χθες κατά τη διάρκεια επιχείρησης της Αστυνομίας σε εγκαταλελειμμένο κτίριο επί της οδού Μενάνδρου.

Και οι δύο παρέμεναν στην Ελλάδα έχοντας υποβάλλει αιτήματα για παροχή ασύλου.

Όπως γράψαμε ήδη από χιθες ομολόγησαν ότι πήραν από τον άτυχο 44χρονο την κάμερα που κρατούσε στο χέρι του για να καταγράψει τη γέννηση του δεύτερου παιδιού του, την οποία πούλησαν στη συνέχεια στο Μοναστηράκι για 120 ευρώ.

Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr

Οι δύο που συνελήφθησαν είναι Αφγανοί, 27 και 20 ετών, οι οποίοι ομολόγησαν την πράξη τους, ενώ ο τρίτος που αναζητείται είναι υπήκοος Πακιστάν. Όπως έγινε γνωστό, ο 27χρονος είχε συλληφθεί στις 3 Δεκεμβρίου 2010 για διακίνηση χασίς, προφυλακίστηκε και αφέθηκε ελεύθερος στις 5 Απριλίου 2011.

defencenet

Δυστυχῶς, ὅσα καὶ νὰ σᾶς γράψουμε, ὅσα καὶ νὰ σᾶς ποῦμε, ὅσα κι ἐὰν ἀνακαλύψουμε, κάθε ἡμέρα ποὺ περνᾶ μᾶς ἐπιβεβαιώνετε μόνον ἔνα:

Τὴν πιστή σας ἀφοσίωσι στὶς ἀρχὲς τῶν δικῶν σας ἀφεντικῶν. Οὔτε τὰ προσχήματα πλέον δὲν διατηρεῖτε! Οὔτε κἂν αὐτά!

Φιλονόη.

Υ.Γ. 1. Σαφῶς καὶ δὲν φταίει μόνον ὁ Καστανίδης. Τὰ νομοσχέδια δὲν τὰ κουβαλάει ἕνας στὴν πλάτη του ἀλλὰ ὅλοι ὄσοι τὰ ψηφίζουν. Ὅπως τὸ μνημόνιο, ὅπως τὸν ΛΑΘΡΟνόμο, ὅπως τὴν ὑποχρεωτικὴ δωρεὰ ὀργάνων…. Παραιτήσεις φυσικὰ δὲν περιμένουμε… Τὴν ξέρουμε τὴν τύχη σας… Ὅπως καὶ τὴν δική μας φυσικά…..

Υ.Γ. 2. Εἶναι πιό εὔκολο γιὰ κάποιον ὑπουργό νὰ ἀποφασίζῃ πὼς μπορεῖ ἔνα κατακάθι νὰ κυκλοφορῇ ἐλεύθερο, γιὰ νὰ μπορῇ νὰ ἐξακολουθῇ τὶς ἀνομίες του, ἀπὸ τὸ νὰ τὸν φορτώσῃ μὲ χειροπέδες σὲ ἔνα ἀεροπλᾶνο καὶ νὰ τὸ στείλῃ πακέτο στὴν χώρα του; Εἶναι πιό ἠθικό νὰ ἀπαλλάξῃ τὴν κοινωνία ἀπὸ ληστές, δολοφόνους, βιαστές ἢ νὰ τοὺς κρατήσῃ ἐδῶ ὡς τε νὰ ἐπαναλαμβάνουν καθημερινῶς τὰ ἐγκλήματά τους;

Υ.Γ.3. Στὶς χῶρες τους στήνουν δημόσιες κλεμᾶλες. Ἐκεῖ μᾶς πᾶτε;
Φιλονόη ἐκ τοῦ Πόντου


κατά τους αλληλέγγυους είμαι φασίστας όταν λέω άμεση απέλαση των λαθρομεταναστών και απαγόρευση εισόδου στην χώρα όσων έχουν καταδικαστικές αποφάσεις

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2011, 20:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
Κυριακή, 22 Μαΐου 2011

Το ίδιο το κράτος δολοφόνησε των Μανώλη Καντάρη..Διαβάστε γιατί...
5/22/2011 01:37:00 μμ EGLIMATIKOTITA.GR

Ο δολοφόνος του Μανώλη κυκλοφορούσε επι 3 χρόνια παράνομα στο κέντρο της Αθήνας. Είχε συλληφθεί πριν από τα Χριστούγεννα με ναρκωτικά αλλά αποφυλακίστηκε λίγο πριν το Πάσχα με ευνοϊκούς όρους.Σύμφωνα με το νόμο Καστανίδη.Τον ίδιο νόμο που βάζει φυλακή (χωρίς κανέναν ευνοϊκό όρο) όποιον ΈΛΛΗΝΑ χρωστάει ψίχουλα στο διαλυμένο δημόσιο (από τις λαμογιές των ίδιων πολιτικών που τον ψήφισαν) αλλά ο ίδιος νόμος για να κάνει ΔΉΘΕΝ αποσυμφόρηση των φυλακών,γεμίζει την κοινωνία με πρεζέμπορους,δολοφόνους και βιαστές ανηλίκων που έχουν πάρει και μεταπτυχιακό στην ψειρού...

Ο ένας από τους δολοφόνους του 44χρονου οικογενειάρχη Μανώλη Καντάρη κυκλοφορούσε σαν σκιά με ένα μεγάλο μαχαίρι στο ζωνάρι του και τρομοκρατούσε περαστικούς στα στενά της Ομόνοιας.

Η αποκάλυψη αυτή ξεπερνάει την λογική. Λαθρομετανάστης, συλλαμβάνεται με ναρκωτικά, φυλακίζεται, κάνει χρήση ευνοϊκών διατάξεων του νόμου - παρότι λαθραίος - και αφήνεται ελεύθερος αντι να απελαθεί από την χώρα!

'Οπως λένε οι αστυνομικοί, όταν αποφυλακίστηκε, έφτιαξε μια ομάδα και λήστευαν και τρομοκρατούσαν περαστικούς στην Ομόνοια.
Σύχναζε όπως γράφει η εφημερίδα σε ένα βρόμικο γκέτο του κέντρου και από εκεί είχε συλληφθεί με 16 γραμμάρια χασίς.
Αυτό που είχε καταλάβει πολύ καλά ήταν πως μπορούσε να κάνει ότι θέλει αφού το ελληνικό κράτος στην περίπτωσή του δεν είχε δείξει καμμία σοβαρότητα...
Την είδηση για το άρθρο την είδαμε στο Π/Θ

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2011, 13:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Δευτέρα, 23 Μαΐου 2011

Βίντεο-Η μητέρα του Μανώλη Καντάρη ξεσπάει:Ο γιος μου τάιζε τους μετανάστες
5/23/2011 10:12:00 πμ EGLIMATIKOTITA.GR

Συγκλονίζουν τα λόγια της μητέρας του άτυχου 44χρονου, Μανώλη Καντάρη, ο οποίος έπεσε νεκρός από μαχαιριές που δέχτηκε λίγο πριν μεταφέρει τη σύζυγό του στο μαιευτήριο. Όπως δήλωσε ο νεκρός γιος της λυπόταν τους μετανάστες και συχνά του έδινε χρήματα...


http://www.dailymotion.com/video/xiugto_mitera-44xronou_news#from=embediframe

Μια ανωτερότητα και μια ξεχωριστή ανθρωπιά αξιοθαύμαστη χαρακτηρίζουν την χαροκαμένη μάνα του 44χρονου Μανώλη Καντάρη, που μαχαιρώθηκε από μετανάστες για μια βιντεοκάμερα , λίγο πριν μεταφέρει τη σύζυγό του στο μαιευτήριο...
Όπως δήλωσε η ίδια στον τηλεοπτικό σταθμό Alpha, δεν επιθυμεί το "κακό κανενός", ενώ μιλώντας για το νεκρό γιο της αναφέρθηκε στην συμπάθεια που είχε στους μετανάστες αφού τους αγόραζε τυρόπιτες και τους έδινε χρήματα.

"Τους λυπόταν . 'Επαιρνε τυρόπιτες. Αν είχε ένα ευρώ , ήθελε να το προσφέρει. Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι έχασα το παλικάρι μου. Άφησε πίσω τα παιδιά του", δήλωσε η μητέρα.
Υπενθυμίζεται πως μια μέρα πριν είχαν συγκλονίσει στοιχεία της δικογραφίας της υπόθεσης με έναν καταστηματάρχη αλλοδαπό να υποστηρίζει πως ένας εκ των δραστών του είχε πει: "Φώναζε κλέφτης κλέφτης, τι να έκανα;".

"Δεν θέλω να μιλήσω μαζί τους . Όχι, όχι. Ας τους δικάσεις η κοινωνία. Δεν μπορώ να πω εγώ κάτι", είπε η μητέρα του άτυχου 44χρονου.
news247



όταν εγώ λέω ότι πρώτοι οι αλληλέγγυοι θα νιώσουν το μαχαίρι στον λαιμό από τους λάθρο είμαι φασίστας

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

_________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικής έκφρασης που βάλλεται
κατά ομάδων ανθρώπων.

Οι λαθρομετανάστες είναι ανθρώπινα όντα
και η απαξιωτικού χαρακτήρα συντόμευση "λάθρο"
αποτελεί κατάφωρη προσβολή απέναντι στην
έννοια άνθρωπος.

8/6/2011
_________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2011, 20:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
http://www.eglimatikotita.gr/2011/05/blog-post_3920.html
quote:

ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ - ΦΟΒΟΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ...Για τα μέτρα κατά των λαθρομεταναστών...
Ζωηρές ανησυχίες εκφράζονται από έγκυρους διπλωματικούς κύκλους, αλλά και στελέχη των Αρχών Ασφαλείας, ότι το Ισλάμ έχει αρχίσει να θεωρεί την Ελλάδα εχθρική χώρα, μετά τα μέτρα που παίρνει κατά των λαθρομεταναστών που στην πλειοψηφία τους είναι μουσουλμάνοι.

Υπάρχουν φόβοι ότι αυτή η μεταστροφή θα έχει συνέπειες όχι μόνο....
σε διπλωματικό επίπεδο, αλλά και σε τρομοκρατικές ενέργειες ως αντίποινα. Στην αρνητική εικόνα των ισλαμιστών συνέβαλε για την Ελλάδα η απόφαση για επιχειρήσεις-σκούπα και απέλαση όλων εκείνων των μεταναστών που δεν έχουν άδεια διαμονής. Σύμφωνα με στοιχεία των Υπηρεσιών Ασφαλείας, οι μετανάστες, νόμιμοι και παράνομοι, που βρίσκονται στην Ελλάδα αυτήν τη στιγμή μπορεί και να φτάνουν τα 2 εκατομμύρια! Τα τεράστια προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί από την ανεξέλεγκτη είσοδο λαθρομεταναστών θα είχαν αποφευχθεί αν από την αρχή είχαμε κλείσει τις πόρτες. Δεν το κάναμε όμως και τώρα που... γεμίσαμε από λαθραίους αλλοδαπούς είναι δύσκολο να σταλούν πίσω στις χώρες τους. Οι δουλέμποροι συνεχίζουν πάντως να φέρνουν... καραβάνια λαθρομεταναστών στην Ελλάδα. Προχθές δουλέμποροι που εμποδίστηκαν να «περάσουν» λαθρομετανάστες από την περιοχή του Έβρου άνοιξαν πυρ από την τουρκική μεθόριο κατά των αντρών της FRONTEX και της ΕΛΑΣ!

Και αυτό είναι μια ακόμη επιβεβαίωση των τεράστιων κερδών που έχουν τα κυκλώματα από τη διακίνηση λαθρομεταναστών.
Το Παρόν


“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 15:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
μπήκαμε στην τελική ευθεία, την πέφτουν και στους αλληλέγγυους τώρα

http://www.youtube.com/watch?v=wOTTB0SkEcA&feature=player_embedded

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2011, 15:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Τρίτη, 24 Μαΐου 2011

Ωρολογιακή βόμβα μεταδοτικών νοσημάτων στην καρδιά της Αθήνας - Έκτακτα μέτρα από το υπουργείο Υγείας
5/24/2011 03:40:00 μμ EGLIMATIKOTITA.GR

Λοιμώδη νοσήματα υψηλής μεταδοτικότητας, όπως φυματίωση, ψώρα, ηπατίτιδες, AIDS, σύφιλη, εμφανίζουν στην πλειοψηφία τους οι αλλοδαποί που διαβιούν στο κέντρο της Αθήνας, σύμφωνα με έκθεση του Κέντρου Ελέγχου Πρόληψης Νοσημάτων (ΚΕΕΛΠΝΟ). Υπενθυμίζεται ότι στην Αθήνα, σύμφωνα με την ΕΛ.ΑΣ. διαβιούν περισσότεροι από 100.000 παράνομοι μετανάστες. Ενδέχεται πολύ σοβαρά, εφόσον αποφεύγουν τον έλεγχο των αρχών, η πλειοψηφία τους να μην γνωρίζει ότι νοσεί κάποιες από αυτές τις μεταδοτικές ασθένειες.

Συγκεκριμένα ....
σε ότι αφορά την φυματίωση, οι ειδικοί του ΚΕΕΛΠΝΟ τονίζουν ότι δεδομένου πως είναι νόσος του αναπνευστικού, κυρίως μεταδιδόμενη με τον συγχρωτισμό και τα σταγονίδια, οι ασθενείς αυτοί αποτελούν «υγειονομική βόμβα» στον κοινωνικό ιστό.

Το υπουργείο Υγείας γνωρίζοντας ασφαλώς ότι οι υψηλές θερμοκρασίες του καλοκαιριού μπορούν να προκαλέσουν έκρηξη μετάδοσης ασθενειών σε μεγάλο μέρος του πληθυσμού, σχεδιάζει να ρίξει στην μάχη ειδικά υγειονομικά κλιμάκια με σκοπό την καταγραφή των κρουσμάτων και παραπομπή τους σε νοσηλεία, σε συνεργασία με όλα σχεδόν τα νοσηλευτικά ιδρύματα του ΕΣΥ, από τα Πατήσια μέχρι τους Αμπελόκηπους, την Κυψέλη ως το Παγκράτι και το Γκάζι.

Οι κινητές μονάδες του ΚΕΕΛΠΝΟ εφοδιασμένες με ιατροτεχνολογικό εξοπλισμό και στελεχωμένες με ειδικό επιστημονικό προσωπικό θα κινούνται καθημερινά στο ιστορικό κέντρο της πρωτεύουσας, κυρίως σε πλατείες και «κόκκινες» περιοχές στις οποίες από τους δειγματοπληπτικούς ελέγχους έχει παρατηρηθεί μεταδοτική έξαρση.
Σύμφωνα με το ΚΕΕΛΠΝΟ, στην υπηρεσία του κοινού θα διατεθεί και ειδική τηλεφωνική γραμμή σε άμεση σύνδεση με τους επικεφαλείς των μονάδων για την άμεση μετάβαση των υγειονομικών κλιμακίων στα σημεία που εντοπίζονται κρούσματα ασθενειών.


σύμφωνα με τους αλληλέγγυους το να γίνετε ελεγχομένη είσοδος στην χώρα είναι φασιστικό, ενώ το στιλ μπάτε σκύλοι αλέστε και αλεστικά μην δίνετε είναι ανθρωπιστικό
αυτά είναι κάποια από τα αποτελέσματα της αλληλέγγυας εισόδου

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 00:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος

http://www.greekalert.com/2011/05/blog-post_4550.html
quote:
Πριν λίγη ώρα στην συνεδριάση του 6 δημοτικού διαμερίσματος Αθηνών σημειώθηκε επεισόδιο μεταξύ εκπροσώπων των επιτροπών κατοίκων (Αγίου Παντελεήμονα, Αττικής κ.α) και την γνωστή πολυκάτοικο και δημοσιογράφο Μαρίνα Βήχου. Σε ένα ρεσιτάλ προοδευτικότητας η "δημοσιογράφος" επιτέθηκε και έριξε στα μάτια μιας κατοίκου εντομοκτόνο σπρέυ. Αυτή την στιγμή βρίσκεται στο τμήμα Αγίου Παντελεήμονα όπου βρίσκονται και δεκάδες κατοικοι για να προβούν σε μηνύσεις!

σύντομα περισσότερα

ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 12:11

Εξακολουθούν να βρίσκονται στο τμήμα και οι κάτοικοι και η δημοσιογράφος Μαρίνα Βήχου.
Από ενημέρωση που έχουμε από τους κατοίκους
Όταν προσήλθε το περιπολικό μετά από καταγγελία των κατοίκων η πολυκάτοικος έδωσε το σπρέυ σε φίλη της και αρνήθηκε την πράξη...στην συνέχεια αφού πήραν και την φίλη της...είπε πως το είχε αγοράσει και το δοκίμαζε!!!

Εντύπωση προκάλεσε και η στάση της προέδρου(παράταξη Καμίνη) του 6 δημοτικού διαμερίσματος που ενώ ήταν μπροστά στο συμβάν αρνήθηκε να το καταδικάσει και προσπάθησε να συνεχίσει την συνεδριαση σαν να μην συνέβει τίποτα!!!


μην πει κανείς ότι οι αλληλέγγυοι είναι φασιστές, μην τολμήσει να το πει κανείς, δημοκράτες είναι οι άνθρωποι και μόνο με δημοκρατικές διαδικασίες κινούνται

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 00:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Αθεε τι κολλημα εχεις φαει με τους αλλοδαπους!

Τα περισσοτερα που αναφερεις ειναι σωστα,δεν συμφωνω με τις εντελως ακραιες θεσεις,αντιποινα κ.τ.λ.

Ειναι πλεον θεμα καθαρα πολιτικης βουλησης οι απομακρυνση των παρανομων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2011, 02:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Αθεε τι κολλημα εχεις φαει με τους αλλοδαπους!

με τους αλλοδαπούς κανένα, με τους λαθρομετανάστες έχω πρόβλημα


quote:
Τα περισσοτερα που αναφερεις ειναι σωστα,δεν συμφωνω με τις εντελως ακραιες θεσεις,αντιποινα κ.τ.λ.

πότε είπα εγώ για αντίποινα;;;;;;;;;;;;;


quote:
Ειναι πλεον θεμα καθαρα πολιτικης βουλησης οι απομακρυνση των παρανομων.


ααα!!!!! καλά περίμενε εσύ από τα 300 καραγκιοζάκια

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2011, 02:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

quote:
Αθεε τι κολλημα εχεις φαει με τους αλλοδαπους!

με τους αλλοδαπούς κανένα, με τους λαθρομετανάστες έχω πρόβλημα


quote:
Τα περισσοτερα που αναφερεις ειναι σωστα,δεν συμφωνω με τις εντελως ακραιες θεσεις,αντιποινα κ.τ.λ.

πότε είπα εγώ για αντίποινα;;;;;;;;;;;;;


quote:
Ειναι πλεον θεμα καθαρα πολιτικης βουλησης οι απομακρυνση των παρανομων.


ααα!!!!! καλά περίμενε εσύ από τα 300 καραγκιοζάκια

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ




Αθεε αν προσεξες καλα δεν ειπα εγω οτι ειπες εσυ λεω αυτα που ακουγονταν απο αλλους για αντιποινα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2011, 14:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Βρε παρε εσυ ενα τσεκουρι και βγες στο δρομο!
Ο αθεος θα σε ακολουθησει!
Απο αποσταση γιατι στη θεα του αιματος τον πιανουν αναγουλες!

όταν ο άλλος έχει ατράνταχτα επιχειρήματα, μεστό λόγο και ακλόνητες αποδείξεις που στηρίζουν τα λεγόμενα του τότε υποκλίνομαι
στις μπουρδολογίες απλά γελώ


quote:
Αθεε αν προσεξες καλα δεν ειπα εγω οτι ειπες εσυ λεω αυτα που ακουγονταν απο αλλους για αντιποινα

έτσι όπως το έχεις γράψει φαίνεται ότι εγώ μιλώ για αντίποινα και έχω ακραίες θέσεις

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2011, 14:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Σάββατο, 28 Μαΐου 2011

Κατηγορούμενη η “διακτινιζόμενη κάτοικος” Μαρίνα Βήχου
5/28/2011 12:24:00 πμ EGLIMATIKOTITA.GR

Επίθεση με ... σπρέυ baygon έκανε η γνωστή "διακτινιζόμενη κάτοικος" των περιοχών του κέντρου Μαρίνα Βήχου, εναντίον μιας επαγγελματία από τον Άγιο Παντελεήμονα. Όλα έγιναν κατά την διάρκεια συνεδριάσεως του συμβουλίου του 6ου δημοτικού διαμερίσματος, σχετικά με την υπόθεση μίας έκρηξης στο μαγαζί ενός αλλοδαπού. Το συμβούλιο λοιπόν κάλεσε επαγγελματίες της περιοχής, έτσι ώστε να εξεταστεί ο τρόπος με τον οποίο δίνονται οι άδειες λειτουργίας - σχετικά με την ασφάλεια - κλπ. Και ενώ η συνεδρίαση προχωρούσε κανονικά, η κ. Βήχου προφανώς καταλήφθηκε από κάποιου είδους "μανία" και επιτέθηκε κατά της γυναίκας φωνάζωντας έξω κατσαρίδα και την ψέκασε με το ...
baygon. Προφανώς επειδή η συγκεκριμένη επαγγελματίας είναι η σύζυγος του κ. Γιαννάτου ο οποίος πρωτοστατεί στον αγώνα των κατοίκων του Αγίου Παντελεήμονα, εναντίον των λαθρομεταναστών και της υποβάθμισης της ζωής των Ελλήνων.
Όπως είναι φυσικό οι παρευρισκόμενοι κάλεσαν την αστυνομία, η οποία συνέλαβε την κ. Βήχου και την οδήγησε στο αστυνομικό τμήμα. Εκεί, για να μην ξεκινήσουν τα γνωστά υπόγεια "τερτίπια" της αριστεράς έφτασαν αρκετοί πολίτες, οι οποίοι μαζεύτηκαν έξω από το τμήμα, ενώ φυσικά στο τμήμα προσήλθε και το θύμα της επίθεσης. Εκεί προσήλθε άμεσα και ο Θάνος Πλεύρης, ως δικηγόρος του θύματος.
Κατατέθηκε μήνυση κατά της κ. Βήχου για επίθεση και εξύβριση, ενώ αυτή για να "καλυφθεί" κατέθεσε μήνυση κατά του θύματος για ... εξύβριση. Η διαδικασία λόγω μιας περίεργης διαδικασίας δεν πήγε στο αυτόφωρο, αλλά πήρε τακτική δικάσιμο την επόμενη ημέρα, και αφού η κ. Βήχου κρατήθηκε για αρκετές ώρες στο τμήμα. Το ενδιαφέρον είναι ότι υπάρχει συνωστισμός ... μαρτύρων κατηγορίας, αφού ακόμη και διαμερισματικοί σύμβουλοι της παράταξης του Καμίνη, σοκαρισμένοι από αυτό που είδαν, δήλωσαν την προθεσή τους να βρεθούν στο δικαστήριο.
Ακριβώς σε τέτοιου είδους κινήσεις οδηγεί η "αγάπη" των μήντια προς την άκρα αριστερά. Την κάνει να πιστεύει ότι είναι πάνω από κάθε είδους νόμο, πάνω από τις κοινωνικές συμβάσεις. Και οδηγεί σε κάθου είδους βία από την πλευρά των δήθεν ... ανθρωπιστών.
www.elkosmos.gr


ή αλλιώς η δημοκρατία των αλληλέγγυων

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2011, 15:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Παρασκευή, 27 Μαΐου 2011

Μας έφεραν τον "πολιτισμό" τους...Ξανά τα ίδια...Πακιστανοί σκότωσαν και τεμάχισαν Πακιστανό που κρατούσαν για όμηρο
5/27/2011 05:41:00 μμ EGLIMATIKOTITA.GR

Τέλος έδωσε η Ασφάλεια Αττικής, στην υπόθεση της αποτρόπαιης δολοφονίας Πακιστανού, του οποίου το πτώμα είχε βρεθεί κομμάτι κομμάτι. Όπως προέκυψε από την αστυνομική έρευνα, οι δράστες είναι τρεις άλλοι Πακιστανοί 22, 26 και 34 ετών, οι οποίοι είχαν απαγάγει το θύμα για λύτρα.

Το τεμαχισμένο πτώμα ....
είχε βρεθεί τεμαχισμένο στο ΧΥΤΑ Άνω Λιοσίων (το κεφάλι) και το υπόλοιπο σε κομμάτια, σε διαμέρισμα στους Αμπελοκήπους. Οι δράστες είχαν βάλει φωτιά στο πτώμα, με σκοπό να εξαφανίσουν τα ίχνη. Το έγκλημα όμως αποκαλύφθηκε στις 4 Ιανουαρίου, όταν οι αρχές εντόπισαν το κεφάλι του Πακιστανού.

Οι ομοεθνείς του θύματος, τον κρατούσαν όμηρο και ζητούσαν χρηματικό ποσό από τον πατέρα του στο Πακιστάν, προκειμένου να τον αφήσουν ελεύθερο. Επειδή όμως τους γνώριζε, τον σκότωσαν και τεμάχισαν το πτώμα για να τον εξαφανίσουν, πετώντας το ένα μέρος στη χωματερή και το άλλο στο διαμέρισμα. Σε βάρος των κατηγορούμενων εκδόθηκαν εντάλματα σύλληψης, ενώ όπως έγινε γνωστό ο 26χρονος είναι ήδη προφυλακισμένος και για άλλη απαγωγή ομοεθνή του που είχε διαπράξει.


για όσους λένε ότι οι λάθρο με την κουλτούρα που φέρνουν βάζουν μια ωραία πινελιά στον καμβά της ντόπιας κουλτούρας

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

_________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικής έκφρασης που βάλλεται
κατά ομάδων ανθρώπων.

Οι λαθρομετανάστες είναι ανθρώπινα όντα
και η απαξιωτικού χαρακτήρα συντόμευση "λάθρο"
αποτελεί κατάφωρη προσβολή απέναντι στην
έννοια άνθρωπος.

8/6/2011
_________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2810059
Maintained by Digital Alchemy