ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 10:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γαρατζώτης Γιάννης το μέλος Ζιπ σου θέτει κάποια καίρια ερωτήματα και εσυ επιμελώς αποφεύγεις να απαντήσεις επι της ουσίας.

Σαν να έχει δίκιο ο Ζιπ,που λέει ότι βλέπεις το φόρουμ σαν το ταβάνι του ψυχολόγου σου.

Θέλω να ερωτήσω εσένα και τους σύν εσού κλώνους "υποστηριχτές" σου,έμμεσους και άμεσους: << μετα απο τόσο καιρό και τόσους διαξιφισμούς,δεν έχετε καταλάβει ότι δεν μας ενδιαφέρει η περίπτωσή σας?Οτι δεν μας απασχολεί η Ν.Α και κάθε παραπλήσιο σωματείο?Μήπως την αδιαφορία μας την εκλαμβάνεται ώς σιωπηρή αναγνώριση?>>

Αν το βλέπετε έτσι είστε πολύ μακρυα νυχτωμένοι!!!

Προσωπικά βλέπω μια προσπάθεια εκ μέρους σας,δήθεν για ισονομία και ισοπολιτεία,σε ένα φόρουμ,που δεν σας ανήκει και αποτελεί το αντίπαλον δέος σε κάθε σας μ α λ α κ ι α και παραπληροφόρηση,που έχετε υποστεί,συνεπεία της πλύσης εγκεφάλου απο την δήθεν θεοσοφία της Ν.Α.


Σήμερα έλαβα στο mail μου το κατωτέρω,απο το διαγραμμενο μέλος pantelis 1.

quote:

padelis peto ***@gmail.com

12:19 μ.μ. (Πριν από 22 ώρες)

προς Εμένα
Καλά ρε Νικόμαχε, αλήθεια γουστάρεις ένα ζυγό πάνω από το κεφάλι σου και όχι μια δίκαια διαχείριση χωρίς καρπούζια και μαχαίρια και προτιμήσεις;;;
Δεν το πιστεύω αυτό ρε φίλε!

Δε μου λες, που χάθηκες; Φαντάστικα ότι σου έριξαν κόκκινη κάρτα!



Είναι εμφανέστατη σε αυτο το προσωπικό μήνυμα η προσπάθεια χειραγώγησης ή χειραφέτησης αν θέλεις,των μελών του φόρουν,εναντίον της διαχείρησης,δια λόγους ύποπτους και πάντως διάφορους της ισονομίας?
Θεωρείτε το πρόσωπο που βρίσκεται πίσω απο το ψευδώνυμο Νικόμαχος,προφανώς ηλίθιο και εύκολο θύμα των βρωμερών επιδιώξεών σας.

Οι σκοποί σας,όποιοι και άν είναι αυτοί και είναι φυσικά εμφανέστατοι,είναι καταδικασμένοι σε αποτυχία,επειδή σε αυτο το φόρουμ δεν υπάρχει ζυγός!!!

Είμαστε άτομα ελεύθερα και ανεξάρτητα,χωρίς ποδηγέτηση απο κανέναν,που συζητάμε για διάφορα θέματα λέγοντας ελεύθερα την γνώμη μας και τις απόψεις μας,αρκεί να μην προσβάλουμε το κοινό αίσθημα.Ενίοτε υποπίτουμε,λόγω προκεχωρημένης ηλιθιότητας,των συνομιλητών μας,σε απρεπείς χαρακτηρισμούς με την αποδοχή της ανάλογης ποινής.Τι το καό βρίσκεις σε αυτο κ.Γαρατζώτη και οι συν εσού?

Θέλεις με την άσκηση πνευματικής βίας,να μας επιβάλλεις αυτο που εσυ θεωρείς σωστό?

Βεβαίως και να το κάνεις.
Σε κάποιο φόρουμ του οποίου την διαχείρηση θα έχεις εσύ και οι όμοιοί σου.Και τα πρόβατα που θα είναι τα μέλη σας.

Εδω όπως βλέπεις,απο την 'εκτενή" συμμετοχή μας,Α Δ Ι Α Φ Ο Ρ Ο Υ Μ Ε !!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

_____________________________________________________
Έγινε επέμβαση στην email διεύθυνση που εμφανίζεται
στο παρόν μήνυμα ώστε να μην φαίνεται

28/2/2012
_____________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 11:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μόνο που δεν κάνετε είναι να "αδιαφορείτε"!

Δεν νομίζω πως χρειάζεται να επαναφέρω τα όσα παρόμοια έχεις πει, χωρίς ποτέ να τα τηρήσεις.

Αδιαφορείτε, αδιαφορείτε, αλλά όλο εδώ είστε.

Όσο για την προτροπή..., να απαντήσω στον Ζιπ.
Πως μπορεί κάποιος να απαντήσει σε εκτός θέματος αρλουμπολογίες?

Το θέμα, διαρκώς, προσπαθείτε να το φέρετε γύρω από εμένα και όχι γύρω από την Νέα ακρόπολη.

Ποτέ δεν σχολιάσατε κάποια πληροφορία που σας έδωσα για αυτή την οργάνωση.

Το μόνο που θέλετε, είναι να γυρίσετε την συζήτηση, γύρω από την προσωπικότητά μου και να "βρείτε" κάτι που να "μπορείτε" να πιαστείτε για να μου επιτεθείτε.

Αυτή είναι η μόνη αλήθεια. Όλοι το έχουν καταλάβει.

Καλά, ρε Νικόμαχε. Που γνώριζε ο παντελής το προσωπικό e-mail σου?

Πολύ οικειότητα διακρίνω, με τον παντελή.
Τι έτρεχε, πίσω από τις πλάτες μας και πίσω από τις πλάτες της Διαχείρισης?
Τι παιχνίδια παίζατε?
Τι άλλαξε, απ ότι φαίνεται, και τα τσουγκρίσατε τώρα?
Μίλησέ μας, πες μας λίγα περισσότερα.
Γιατί δεν αρκέστηκες να επικοινωνείς με τον παντελή, μέσω Π.Μ, αλλά του έδωσες και την ηλεκτρονική σου διεύθυνση.
Δεν ήθελες να μάθει η Διαχείριση αυτά που λέγατε μεταξύ σας?

Μήπως, τελικά, κάποιοι από τους κλώνους, δεν ήταν παρά δημιούργημα δικό σας για να φέρετε εις πέρας διάφορα παιχνίδια εξουσίας που πολύ πιθανά να υποβόσκουν στο φόρουμ, πολύ πιο πριν από τότε που γράφτηκα μέλος εγώ?

Τι τελικά συμβαίνει?
Η οικειότητα, είναι πασιφανής σε όλους. Έτσι δεν είναι?

Δεν χρειάζεται πάντως να απαντήσεις. πρέπει και εγώ να αρχίσω τον σχολιασμό μου στην υπόλοιπη "Δυναμική" συνέντευξη της Νέας Ακρόπολης.

Αλήθεια, όμως, γιατί κλειδώθηκε το θέμα των συνεντεύξεων?

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 11:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτές τις μέρες, έφτασε στα χέρια μου (μαζί με πολλά άλλα), το βιβλίο του Λιβράγκα..."Φιλοσοφικές Θέσεις για ένα καλύτερο κόσμο" των εκδόσεων Νέα Ακρόπολη του 1994 και με αριθμό ISBN 960-8407-05-2.
Με ένα γρήγορο ξεφύλλισμα, μπορώ να σας πω πως είναι πολύ πιο ελαφρύ και ανώδυνο από το "πολιτικό ιδεώδες".
Οι θέσεις βέβαια για την ομοφυλοφιλία,απ ότι είδα, είναι αυτές ακριβώς που μας μετέφερε και ο Μυρμιδόνας (θα σχολιαστούν εκτενέστερα, αργότερα).

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 11:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Dr Jekyll Mr Hyde:
quote:
(...) τότε συναντηθείτε και λύστε το απο κοντά. Όπως αρμόζει, σε άνδρες (και γυναίκες ενίοτε).

Να υποθέσω άραγε πως εσύ τότε δεν ανήκεις ούτε στην μία ούτε στην άλλη κατηγορία;
Έτσι απλά, επειδή μου θύμησες πως σου είχαμε ζητήσει κι εμείς να συναντηθούμε από κοντά κάποια στιγμή και το αρνήθηκες σθεναρά θα έλεγα! Εξαιτίας της εμπλοκής σου σε κάποιες "περίεργες" καταστάσεις, για κάποιους διπλούς λογαριασμούς κ.λπ. ... Και δεν ήταν εξάλλου και η μοναδική περίοδος που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ενεπλάκεις ή υποδαύλισες προβληματικές καταστάσεις.

Θα το έβρισκα επίσης εξαιρετικά αντιαισθητικό(τουλάχιστον) το να επιχειρείς κιόλας να μας κάνεις μάθημα.
Μήπως είναι έτσι Dr Jekyll Mr Hyde;

Πολύ θράσος και μεγάλη αλαζονεία διακρίνω για ακόμη μία φορά...



Αγαπητέ Admin, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το μήνυμά μου ήταν λίγο σκληρό και υπεροπτικό. Έχεις δίκαιο, και λάθος μου. Από την άλλη πλευρά το θέμα νομίζω δεν είναι αν συμφωνούμε με το ποιος λέει κάτι, ούτε με το πώς το λέει, αλλά με το τι λέει. Τέλος πάντων, επειδή αναφέρθηκες στη δική μου στάση, έχω να παρατηρήσω τα εξής σε σχέση με την δική μου περίπτωση. Κατ'αρχήν εγώ δεν είχα κανένα προσωπικό πρόβλημα, με κανέναν. Ούτε με εσάς, ούτε με άλλα μέλη (και με όσα μέλη οποτεδήποτε είχα κάποιο προσωπικό πρόβλημα, το έυσα). Επομένως εσείς θελήσατε να δοθεί προσωπική λύση, για ένα ζήτημα που δεν είναι προσωπικό. Επομένως γιατί εγώ να συναντηθώ μαζί σας; Έχω κάτι προσωπικό μαζί σας; Ούτε έχω και ούτε είχα.
Επιπλέον, αν εγώ ήμουν ταραχοποιός, και μου ζητήσατε για αυτό το λόγο να συναντηθούμε, που εγώ δεν απασχόλησα και τόσο το φόρουμ όσο ο Γιάννης, με την ίδια ογική, γιατί δεν κάνατε το ίδιο και με τον Γιάννη; Τέλος πάντων, αυτά είναι ψιλά γράμματα, εγώ δέχομαι ότι είναι διαφορετική η κατάσταση. Απλά, πρέπει κάπου να τελειώσει.


Αυτά...

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 27/02/2012 12:04:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 12:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γαραντζώτης γιάννης

Ποτέ δεν σχολιάσατε κάποια πληροφορία που σας έδωσα για αυτή την οργάνωση.


Τι να σχολιάσουμε βρε άνθρωπέ μου ; Εσύ μας δίνεις πληροφορίες, εμείς διαβάζουμε. Γιατί πρέπει σώνει και ντε να σχολιάσουμε ; Να σχολιάσουμε για κάτι που δεν ξέρουμε ; Εσύ, έτσι κάνεις ; Σχολιάζεις κάτι που δεν ξέρεις ;

Συνέχιζε να μας δίνεις πληροφορίες για αυτήν την οργάνωση. Κανένα απολύτως πρόβλημα! Τις διαβάζουμε, τις φιλτράρουμε και βγάζουμε τα συμπεράσματά μας [ και πολλά μέλη ΗΔΗ τα έχουν γράψει τα συμπεράσματά τους ]. Συνεπώς, ΠΟΥ το πρόβλημα ; Γιατί τα βάζεις με την διαχείριση ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 12:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γαραντζώτης γιάννης,

Δεν νομίζω πως η διαχείριση έχει κάποιο πρόβλημα να γράφεις εσύ κάποιες πληροφορίες για αυτήν την οργάνωση. Απλώς, τα παιδιά του esoterica.gr σου λένε : "Γράφε λίγο προσεχτικά, γιατί μιλάμε για κάποιους ανθρώπους που στο κάτω - κάτω, αυτοί το επέλεξαν να είναι εκεί. Είναι επιλογή τους και κάποιοι από αυτούς έχουν αφιερώσει τον χρόνο τους, την προσωπική τους εργασία. Είναι επιλογή τους ρε παιδί μου και δεν έχεις το δικαίωμα να τους προσβάλεις". Αυτό σου λένε. Εσύ πάλι, αυτούς τους ανθρώπους [ τα μέλη της Ν.Α. δηλ ] τους χαρακτηρίζεις "επικίνδυνους βλάκες". Με ποιο δικαίωμα ρε φίλε ; Τι είσαι εσύ ; Ποιος είσαι ; Ποιος σου δίνει το δικαίωμα να προσβάλεις κάποιους ανθρώπους εξ' αιτίας των επιλογών τους ; Για την Ν.Α πες ότι θες. Ότι γουστάρεις. Τα μέλη της Ν.Α όμως, τι σου φταίνε ; Τα μέλη αυτού του forum, τι σου φταίνε και τους λες "λακέδες της εξουσίας" ; Εμ σ' αφήνουνε να γράφεις, εμ τους βρίζεις.

Άντε ρε κόψε τις μαλακίες ... Άντε κόψε τις μαλακίες! 'Αντε μπράβο ...

Το γεγονός πως έχεις "προηγούμενα" με την διαχείριση [ ΕΣΥ, σίγουρα έχεις. Δεν ξέρω αν και η διαχείριση έχει "προηγούμενα" μαζί σου. ] είναι πασιφανές. Ήρθες δηλ. στο forum για τα λύσεις ; Πάρε τηλ. τους ανθρώπους αυτούς, πάρε τηλ. την amalia ή κι εγώ δεν ξέρω ποιον άλλον θες, βρεθείτε κάπου εκτός forum και κουβεντιάστε. Γιατί προσβάλεις τα μέλη του forum ;;; Αυτό δεν καταλαβαίνω. Γιατί προσβάλεις τα μέλη της Ν.Α ;;; Σε πείραξε κανένας τους ; Είσαι τόσο άρρωστος ρε αγόρι μου ; Τόσο προβληματικός χαρακτήρας ;

Λες να σχολιάσουμε. Τι να σχολιάσουμε ρε φίλε ; Τον Λιβράγκα ; Χεστήκαμε πατόκορφα ρε φίλε για τον Λιβράγκα. ΕΣΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, δεν ασχολούμαστε εμείς. ΕΣΥ ήρθες να μας πεις για τον Λιβράγκα, δεν ήρθαμε να σου πούμε εμείς. Το topic αυτό, ήταν "απενεργοποιημένο" από το 2004! Κανένας δεν ασχολιόταν! Κανένας! Συνεπώς, πως λες ότι ασχολούμαστε εμείς ; 8 χρόνια εμείς αυτό το θέμα το είχαμε γραμένο στα παπάρια μας. Και τον Λιβράγκα και τον Μιβράγκα ... χεστήκαμε! Κι έρχεσαι τώρα εσύ που μας έχεις πρήξει με τον Λιβράγκα και λες κι από πάνω : "Εσείς ασχολείστε!". Ε, όχι ρε φίλε ... όχι. Νομίζω, δεν πας καλά ...

Edited by - zip on 27/02/2012 12:41:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 12:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν νομίζω πως η διαχείριση έχει κάποιο πρόβλημα να γράφεις εσύ κάποιες πληροφορίες για αυτήν την οργάνωση. Απλώς, τα παιδιά του esoterica.gr σου λένε : "Γράφε λίγο προσεχτικά, γιατί μιλάμε για κάποιους ανθρώπους που στο κάτω - κάτω, αυτοί το επέλεξαν να είναι εκεί. Είναι επιλογή τους και κάποιοι από αυτούς έχουν αφιερώσει τον χρόνο τους, την προσωπική τους εργασία. Είναι επιλογή τους ρε παιδί μου και δεν έχεις το δικαίωμα να τους προσβάλεις". Αυτό σου λένε. Εσύ πάλι, αυτούς τους ανθρώπους [ τα μέλη της Ν.Α. δηλ ] τους χαρακτηρίζεις "επικίνδυνους βλάκες". Με ποιο δικαίωμα ρε φίλε ; Τι είσαι εσύ ; Ποιος είσαι ; Ποιος σου δίνει το δικαίωμα να προσβάλεις κάποιους ανθρώπους εξ' αιτίας των επιλογών τους ; Για την Ν.Α πες ότι θες. Ότι γουστάρεις. Τα μέλη της Ν.Α όμως, τι σου φταίνε ;
Και εγώ αυτό κατάλαβα φίλε Ζιπ, για αυτό πιστεύω ότι είναι χαζό το όλο αυτό που γίνεται, καθώς βασίζεται σε αυτό ακριβώς που λες. Εγώ θα πρότεινα στον Γαραντζώτη να κηρύξει ανακοχή με την διαχείριση, το ίδιο και η διαχείριση με αυτόν, και να συνεχίσει όσο θέλει ο Γαραντζώτης να μιλάει για το θέμα με τρόπο βέβαια που να μην προσβάλλονται προσωπικότητες. Το να έχουμε δίκαιο, δεν μας δίνει το δικαίωμα να προσβάλλουμε κανέναν, ούτε να μιλάμε άσχημα για κανέναν. Εγώ το είχα πει στον Γαραντζώτη, εγώ αυτό που θέλω είναι αντικειμενική παράθεση πληροφοριών. Φυσικά και μπορεί να πει την άποψη του και τις εμπειρίες και τα συναισθήματά του σχετικά με την Ν.Α. (και την κάθε Ν.Α.) αλλά στα πλαίσια που αυτό γίνεται με σεβασμό.
Απο κει και πέρα, εγώ προσωπικά δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποια προσπάθεια "φίμωσης" από την πλευρά της διαχείρισης. Νομίζω ότι το πρόβλημά της είναι αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω. Ακόμα και αν αποδεχτούμε ότι η διαχείριση σχετίζετε με την Ν.Α. -που για μένα είναι πιθανό- αυτό δεν αποτελεί απόδειξη για κάποια προσπάθεια φίμωσης. Για αυτό προτείνω να σταματήσουν επιτέλους οι διενέξεις, και να συνεχίσει η ροή του θέματος και η ροή πληροφοριών κανονικά.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 27/02/2012 12:39:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 12:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά ρε Ζιρ, εσύ δεν τρώγεσαι με τίποτα.
Εγώ τα βάζω με την Διαχείριση, ή αυτή με εμένα?
Βγήκα ποτέ, πρώτος εγώ και να ασχοληθώ μαζί τους?

Αυτοί μου επιτίθενται και εγώ αμύνομαι.
Τόσο δύσκολο είναι να το χωνέψεις?
Αυτό δεν λέω , τόσες φορές?
Έχεις μήπως διαφορετική άποψη?
Φέρε μας ένα παράδειγμα που να επιτέθηκα πρώτος εγώ.

Όσο για τα υπόλοιπα που λες, φυσικά και είναι δικαίωμά σας να σχολιάσετε ή όχι αυτά που σας μεταφέρω για την ΝΑ.
Αν δεν το κάνετε όμως, μην θεωρείτε πως, κάνετε και διάλογο...
Αυτό είναι τρελό.

Σχολιάστε, αν μπορείτε, τις θέσεις του Λιβράγκα για την ομοφυλοφιλία.
Ούτε άχνα δεν βγάλατε και ερχόσαστε μετά και διαρρηγνύετε τα ιμάτιά σας, λέγοντας ένα σωρό χαζά.


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 12:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ, για να μη νομίζεις πως αφήνω και τίποτα αναπάντητο.
Που είδες εμένα να κατηγορώ κάποιον, στο φόρουμ, σαν λακέ της εξουσίας?
Φέρε μου μια δημοσίευσή μου.
Ο Μακεδόνας είναι αυτός που έκανε κάτι τέτοιο!
Που είδες να χαρακτηρίζω τα μέλη τις Νέας Ακρόπολης σαν επικίνδυνους βλάκες?
Μπορείς να αποδείξεις κάτι τέτοιο?

Εγώ τέλος είμαι που προσβάλλω κάποιον προσωπικά ή αυτοί εμένα?
Για δες την συνέντευξη που έδωσαν οι της ΝΑ το2004 και δες τόσα που έχουν πει εναντίον μου διάφορα μέλη του φόρουμ.


Κόψε τις μαλακίες φίλε μου...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 12:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νάτος πάλι ο Λιβράγκα! Ρε φίλε, βλέπεις στον ύπνο σου τον Λιβράγκα ; Τον βλέπεις πουθενά στο σπίτι σου ; Έξω από την πόρτα σου ; Σε έχει στοιχειώσει ο Λιβράγκα τίποτε ; Φίλε, δεν πας καλά ...

ΔΕΣ τι λες !

quote:
γαραντζώτης γιάννης

Όσο για τα υπόλοιπα που λες, φυσικά και είναι δικαίωμά σας να σχολιάσετε ή όχι αυτά που σας μεταφέρω για την ΝΑ.


και στην επόμενη γραμμή :

quote:
γαραντζώτης γιάννης

Σχολιάστε, αν μπορείτε, τις θέσεις του Λιβράγκα για την ομοφυλοφιλία.


"Δικαίωμά σας είναι να μην σχολιάζετε αλλά ... σχολιάστε!"

Ρε μεγάλε, είσαι καλά ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 12:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως είναι δικαίωμά σας να σχολιάζετε κάτι ή όχι, έτσι είναι και δικαίωμά μου να ζητάω από τα μέλη του φόρουμ να σχολιάσουν κάτι.
Φτάνει πια η τρέλα.

Σου ξαναλέω...κόψε τις μαλακίες!

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γαραντζώτης γιάννης,

quote:
Αυτοί μου επιτίθενται και εγώ αμύνομαι.

Δεν σου επιτίθεται κανένας. Νομίζεις πως σου επιτίθονται. Άλλο τι νομίζεις ότι κάνουν, άλλο τι κάνουν.

quote:
Έχεις μήπως διαφορετική άποψη?

Εννοείται.

quote:
Φέρε μας ένα παράδειγμα που να επιτέθηκα πρώτος εγώ.

Πάρα πολλά παραδείγματα, στο μέρος μέρος του topic.

quote:
Που είδες να χαρακτηρίζω τα μέλη τις Νέας Ακρόπολης σαν επικίνδυνους βλάκες? Μπορείς να αποδείξεις κάτι τέτοιο?

Δες παρακάτω :

quote:
από http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3351&whichpage=14&ARCHIVE=

γαραντζώτης γιάννης - Σήμερα, το να είσαι σε μια τέτοια οργάνωση θεωρώ πως είναι καθαρά θέμα βλακείας. [ Συνεπώς, όσοι ΣΗΜΕΡΑ είναι μέλη της Ν.Α, το κάνουν επειδή είναι βλάκες ]

[ Παρακάτω μας "εξηγείς" τι σημαίνει ο "βλάκας της Ν.Α" ]

γαραντζώτης γιάννης - Μετά από όλα αυτά μπορούμε να πούμε πως αυτού του είδους οι βλάκες μπορεί να αποδειχτούν οι πιο επικίνδυνοι από τους ανθρώπους γιατί πιστεύοντας στην εξυπνάδα τους αντιμετωπίζουν τους άλλους με τόση αλαζονεία, λες και είναι μυρμήγκια.( Α! ξέχασα, έχουν δίκιο γιατί ανήκουν στο μέλλον, στην έκτη ή αρεία φυλή) Αυτού του είδους οι επικίνδυνοι βλάκες δεν ενδιαφέρονται για τη σοβαρότητα αυτών που υποστηρίζουν, αλλά τη στόχευση...


quote:
Εγώ τέλος είμαι που προσβάλλω κάποιον προσωπικά ή αυτοί εμένα? Για δες την συνέντευξη που έδωσαν οι της ΝΑ το2004 και δες τόσα που έχουν πει εναντίον μου διάφορα μέλη του φόρουμ.

Πού σε πρόσβαλαν το 2004 ; Στα forums του esoterica.gr ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γαραντζώτης γιάννης

Όπως είναι δικαίωμά σας να σχολιάζετε κάτι ή όχι, έτσι είναι και δικαίωμά μου να ζητάω από τα μέλη του φόρουμ να σχολιάσουν κάτι.


Ρε Ναπολέων, αναγνωρίζεις ή δεν αναγνωρίζεις το δικαίωμά μας να μην σχολιάζουμε αν δεν το επιθυμούμε ; Αν το αναγνωρίζεις, τότε ρε φίλε γιατί προκαλείς λέγοντας :

quote:
γαραντζώτης γιάννης

Σχολιάστε, αν μπορείτε, τις θέσεις του Λιβράγκα για την ομοφυλοφιλία.


;;;

Γιατί βάζεις το "αν μπορείτε" ;;; Τι υπονοείς ; Ότι δεν μπορούμε ;

Edited by - zip on 27/02/2012 13:07:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε Ζιρ, ακόμα να βρείς "αποδείξεις" για το ψέμα που ισχυρίζεσαι, ότι δηλ αποκάλεσα κάποιον συγκεκριμένα..."λακέ της εξουσίας".

Δεν νομίζεις πως έχεις μεγάλο θράσος , να τολμάς να εκσφενδονίζεις τέτοια ψέματα εναντίον μου, μόνο και μόνο για να προσβάλλεις την υπόληψή μου στα άλλα μέλη του φόρουμ.

Θα έπρεπε να ντρέπεσαι...
Αλλά θα μου πει κάποιος... Μόνο γι αυτό?

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου απάντησα. Διάβασε παραπάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γαραντζώτης γιάννης,

quote:
Δεν νομίζεις πως έχεις μεγάλο θράσος , να τολμάς να εκσφενδονίζεις τέτοια ψέματα εναντίον μου, μόνο και μόνο για να προσβάλλεις την υπόληψή μου στα άλλα μέλη του φόρουμ.

Την υπόληψή σου άνθρωπέ μου, την έχεις κάνει εσύ πρώτος κουρέλι εδώ και 4 μήνες! Εγώ δεν σου κάνω τίποτε. Καμιά προσπάθεια δεν κάνω. Τα καταφέρνεις εσύ να ξεφτυλίζεσαι πολύ καλά από μόνος σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nays (ρωταει)

Απεστάλη: 15/02/2012, 17:07:59 Διαβασα πολύ λίγο αλλά θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

Έχει σχεση το σάιτ του esoterica με την οργάνωση Νέα Ακρόπολη;

Dr Jekyll Mr Hyde (της απανταει καταφατικα και με σιγουρια )
Οχι δεν εχει.

Εν συνεχεια ο Dr Jekyll Mr Hyde την 27/02/2012, 12:25:13 λεει...Ακόμα και αν αποδεχτούμε ότι η διαχείριση σχετίζετε με την Ν.Α. -που για μένα είναι πιθανό-

Τελικα ρε Ντοκτορ τι εχεις αποσαφηνισει στο μυαλο σου ,οτι σχετιζεται ή δεν σχετιζεται του σαιτ με την Ν.Α !

Αντιφατικος φαινεσαι.................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, είσαι και στραβός μαζί με όλα τα άλλα!
Όταν λένε, στο φόρουμ, πως με διώξανε για οικονομικές ατασθαλίες, αυτό δεν το είδες?
τι έγινε, ακόμα να δικαιολογήσεις το ψέμα σου περί λακέ της εξουσίας?

Γιατί τόσο ψέμα?

Ναι , πιστεύω πως δεν μπορείτε να σχολιάσετε τις θέσεις του Λιβράγκα για τους ομοφυλόφιλους.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin
Έτσι απλά, επειδή μου θύμησες πως σου είχαμε ζητήσει κι εμείς να συναντηθούμε από κοντά κάποια στιγμή και το αρνήθηκες σθεναρά θα έλεγα! Εξαιτίας της εμπλοκής σου σε κάποιες "περίεργες" καταστάσεις, για κάποιους διπλούς λογαριασμούς κ.λπ. ... Και δεν ήταν εξάλλου και η μοναδική περίοδος που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ενεπλάκεις ή υποδαύλισες προβληματικές καταστάσεις.

Με τρώει η περιέργια ποιες καταστάσεις υποδαύλισα, πέρα από τους δύο τρολ λογαριασμούς που είχα φτιάξει παλιότερα. Εντάξει, είναι κάπως εκτός θέματος, αλλά αν θέλεις και έχεις όρεξη πες μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γαραντζώτης γιάννης

Ναι , πιστεύω πως δεν μπορείτε να σχολιάσετε τις θέσεις του Λιβράγκα για τους ομοφυλόφιλους.


Μάλιστα ... δεν μπορούμε. Το ενδεχόμενο να έχουμε γραμμένο τον Λιβράγκα και τις θέσεις του για την ομοφυλοφιλία στα παπάρια μας, σου περνάει από το μυαλουδάκι σου ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γαραντζώτη Γιάννη δεν εχω διαβασει εκτενώς αυτά που λεγατε γι αυτο μήπως θα μπορούσες να πεις ποιες είναι οι θέσεις του Λιβράγκα για την ομοφυλοφιλία ή να παραπεμψεις κάπου που έχει ειπωθει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου απέδειξα άνθρωπέ μου, ότι λες τα μέλη της Ν.Α "επικίνδυνους βλάκες" ;

Σε ρωτάω :

Με ποιο δικαίωμα το κάνεις αυτό ;;;

* [ Να μάθεις να απαντάς κι εσύ σε ερωτήσεις. Όχι μόνο να ρωτάς. Και για τους "λακέδες" θα σου απαντήσω εγώ και για όλα ... ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάλι σεξιστικά υπονοούμενα?

Τι έγινε Admin? Στο απυρόβλητο και ο Zip?


Zip, σιγά μην τα πατήσεις και πέσεις...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι Ζιπ, δεν απέδειξες τίποτα. Το μόνο που απέδειξες είναι πως είσαι ένας μεγάλος ψεύτης. Εγώ, στη σελ 14 στο πρώτο μέρος έγραφα..."Στη Ν.Α. γνώρισα πολύ λίγα άτομα που απ΄όσα έλεγαν και όσα έκαναν να γίνεται φανερό πως δεν είναι και πολύ έξυπνα, αυτούς θα τους αποκαλούσα απλοϊκούς ή έντιμους βλάκες. Οι περισσότεροι ανήκαν σε μια άλλη κατηγορία ανθρώπων, που ενώ είχαν μια μεγάλη ευφυΐα, κατάφερναν να την ακυρώσουν εξαιτίας των διαφόρων ψυχολογικών προβλημάτων τους."

Οι περισσότεροι, λέω, οι περισσότεροι.
Δεν μιλάω, ούτε για όλους, ούτε για κανένα προσωπικά.

Απλά, στραβωμένος από τις ψυχολογικές σου τσίμπλες, διαβάζεις ότι θέλεις.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γαραντζώτης γιάννης,

είδες τι ωραία που απαντάς τώρα ; είδες τι ωραία που "κάνεις τον Κινέζο" ; είδες τι ωραία που νομίζεις πως μπορείς να κατευθύνεις τον συνομιλητή σου σε ότι μαλακία θες ;

Ναι, εγώ είμαι στο απυρόβλητο. Όχι από τον Admin, ούτε από την amalia. Είμαι στο απυρόβλητο επειδή λέω την αλήθεια.

Απάντησε σε αυτά που σε ρωτάω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γαραντζώτης γιάννης

..."Στη Ν.Α. γνώρισα πολύ λίγα άτομα που απ΄όσα έλεγαν και όσα έκαναν να γίνεται φανερό πως δεν είναι και πολύ έξυπνα, αυτούς θα τους αποκαλούσα απλοϊκούς ή έντιμους βλάκες. Οι περισσότεροι ανήκαν σε μια άλλη κατηγορία ανθρώπων, που ενώ είχαν μια μεγάλη ευφυΐα, κατάφερναν να την ακυρώσουν εξαιτίας των διαφόρων ψυχολογικών προβλημάτων τους."

Οι περισσότεροι, λέω, οι περισσότεροι. Δεν μιλάω, ούτε για όλους, ούτε για κανένα προσωπικά.


Και πάλι ... ούτε αυτό έχεις το δικαίωμα να το κάνεις. Είτε μιλάς για τους περισσότερους που ήταν ευφυείς, είτε για όλους, είτε ακόμη και για ... έναν που ήταν "επικίνδυνος βλάκας", πάλι δεν έχεις το δικαίωμα να το κάνεις.

Είναι σαν να λες "Οι περισσότεροι ήταν ευφυείς αλλά υπήρχαν και κάποιοι, έστω λίγοι, που ήταν επικίνδυνοι βλάκες"

Σε ξαναρωτάω :

Με ποιο δικαίωμα το κάνεις αυτό ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nays γεια σου. Αυτά περί ομοφυλοφιλίας, τα έχει μεταφέρει ο Μυρμιδόνας στην σελ 8.
Αν σε ενδιαφέρει να τα σχολιάσουμε, καλώς. Μετέφερέ τα εδώ και εγώ μπορώ να μεταφέρω και άλλα για το ίδιο θέμα.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντησε επίσης σ' αυτό :

Γιατί προκαλείς τα μέλη του παρόντος forum λέγοντάς τους "Σχολιάστε, αν μπορείτε, τις θέσεις του Λιβράγκα για την ομοφυλοφιλία.";;;

Απάντησε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε ρε ψευτόμαγκα ... άντε ρε και αρκετά ασχολήθηκα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 13:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβασα μέχρι και τη μέση της σελιδας, θα διαβασω και την υπολοιπη αργοτερα. Συνταρακτικά αυτά που λετε και φυσικά βγαινει το παρακατω συμπερασμα

quote:

Δηλαδή αν επικρατούσε η ακροπολιτανικη εξουσία στον κόσμο, αντί για φυλακές, θα χρειαζόμασταν άσυλα ή τοπούς εξορίας για να μην μολυνθούμε από τις αρρώστιες τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy