ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΜΑΓΕΙΑ ,, Η ΨΥΧΟΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kalikatzaros
troll

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 19:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalikatzaros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά αν δεν είσαι ψυχικά ασθενείς και δεν ακροβάτης, όπως και όλοι που ασχολούνται δεν νομίζω να τα καταφέρεις.

Οι ψυχικα ασθενεις δεν παραδεχονται οτι ειναι τρελοι, γινονται πολλες φορες βιαιοι και εχουν αφηρημενες "θρησκευτικες εμπειριες"..
Οι αποκριφιστες πραγματι βγαινουν εκτος του πεδιου της λογικης με μοναδικο αισθητηρα την ψυχη τους.. ωστοσο εχουν επιγνωση του τι κανουν και οτι αυτα που βιωνουν δεν ειναι λογικα.. γινονται ανθρωποι χαμηλων τονων (μοιαζουν με καλογερους.. αλλα καλογεροι του διαβολου).. και οι εμπειριες τους εχουν συνεχεια και συγκεκριμενο αποτελεσμα..

quote:

Δηλαδή πρέπει να συμβιβαστείς ότι την μαγεία την ασκούν τα πνεύματα και αυτά επικαλείσαι, μέσο του διαβόλου, για να μην αισθανθείς ξεχωριστός.

Και αφού θα ασκείς μαγεία και θα επεμβαίνεις στην βούληση της φύσης δεν θα αισθανθείς κάπως;

Άλλα όχι Θεός;


Κανενας δεν μπορει να επηρεασει τους νομους της Φυσης.. ο αποκρυφιστης κατανοει και εκμεταλευεται τους νομους της Φυσης..
Δεν μπορει να επεμβει στο νομο της βαρυτητας και να παρει μια μαγικη σκουπα ή ενα μαγικο χαλι και να αρχισει να πεταει τη νυχτα με Πανσεληνο..
Η μαγεια αυτη εχει να κανει με ταχυδακτυλουργια και τσαρλατανισμο..
Ωστοσο μπορει να εκμεταλευτει το νομο της Φυσης οπου "το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο" και να γινει "το μεγαλο ψαρι".. φυσικα η Φυση εχει προνοησει να υπάρχουν και να συνεχισουν να υπάρχουν πολλα "μικρα ψαρια"..

quote:

Ε δεν μας είπες και τίποτα που δεν ξέραμε και εγώ που είμαι Χριστιανή Ορθόδοξη τα έχω ακούσει.

Ακόμα και αυτό το ξέρει και ο γείτονας ότι όντως ο εγκέφαλος μας δουλεύει με σύμβολα, αλλά αφού δεν είσαι ψυχικά ασθενείς και πέφτεις σε έκσταση μόνο με χημείες, πως μπορείς να τα διαβάζεις, να τα αποκρυπτογραφείς μάλλον;


Μα ολα οσα βιωνουμε εχουν να κανουν με τη χημεια του σωματος μας..
Εσυ που εισαι χριστιανη ορθοδοξος δηλαδη πως πεφτεις σε εκσταση?
Σε φωτιζει το Αγιον Πνευμα και ερχεσαι σε οργασμο?
Ή μηπως οταν θελεις να κανεις παιδι μυριζεις κανα κρινο?
χο χο χο χο χο (ανατριχιαστικο σατανικο γελιο)..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 19:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να γίνεις το μεγάλο ψάρι ανάμεσα στα μικρά,να ρε παιδί μου,κοιτά να δεις,πως το λένε...Α ναι...Δεν χρειάζεται να είσαι και αποκρυφιστής ή ιδιαίτερα ξεχωριστός,οποιοσδήποτε το κάνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 19:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kalikatzaros
Οι ψυχικα ασθενεις δεν παραδεχονται οτι ειναι τρελοι, γινονται πολλες φορες βιαιοι και εχουν αφηρημενες "θρησκευτικες εμπειριες"..

Αν η επαφή σου με το αντικείμενο της μεταφυσικής(!), είναι αντίστοιχου επιπέδου με αυτήν της επαφής σου με την ψυχική υγεία, ψάξου. Είναι εντελώς πιθανό όταν νομίζεις πως μιλάς με τον διάολο, στην πραγματικότητα να σου κάνει πλάκα κάποιος ραδιοερασιτέχνης...

Υ.Γ. Οτι είσαι ******* το έχω καταλάβει από πολύ νωρίς. Από που χάνεις λάδια δεν έχω καταλάβει.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.

Edited by - DSM on 30/12/2013 19:55:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 19:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι ψυχικα ασθενεις δεν παραδεχονται οτι ειναι τρελοι, γινονται πολλες φορες βιαιοι και εχουν αφηρημενες "θρησκευτικες εμπειριες"..
Οι αποκριφιστες πραγματι βγαινουν εκτος του πεδιου της λογικης με μοναδικο αισθητηρα την ψυχη τους.. ωστοσο εχουν επιγνωση του τι κανουν και οτι αυτα που βιωνουν δεν ειναι λογικα.. γινονται ανθρωποι χαμηλων τονων (μοιαζουν με καλογερους.. αλλα καλογεροι του διαβολου).. και οι εμπειριες τους εχουν συνεχεια και συγκεκριμενο αποτελεσμα..


Δηλαδή οι αποκρυφιστές δεν έχουν ίχνος ψυχικής νόσου, απλά ονειρεύονται;

quote:

Κανενας δεν μπορει να επηρεασει τους νομους της Φυσης.. ο αποκρυφιστης κατανοει και εκμεταλευεται τους νομους της Φυσης..
Δεν μπορει να επεμβει στο νομο της βαρυτητας και να παρει μια μαγικη σκουπα ή ενα μαγικο χαλι και να αρχισει να πεταει τη νυχτα με Πανσεληνο..
Η μαγεια αυτη εχει να κανει με ταχυδακτυλουργια και τσαρλατανισμο..


Συγνώμη αν μπερδεύτηκα αλλά νόμιζα ότι μιλούσα με δάσκαλο του χόγκουαρτς.

quote:

Ωστοσο μπορει να εκμεταλευτει το νομο της Φυσης οπου "το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο" και να γινει "το μεγαλο ψαρι".. φυσικα η Φυση εχει προνοησει να υπάρχουν και να συνεχισουν να υπάρχουν πολλα "μικρα ψαρια"..


Ναι συμφωνώ υπάρχουν και τα πιράνχας που τρώνε τα μεγάλα ψάρια.


quote:

Μα ολα οσα βιωνουμε εχουν να κανουν με τη χημεια του σωματος μας..
Εσυ που εισαι χριστιανη ορθοδοξος δηλαδη πως πεφτεις σε εκσταση?
Σε φωτιζει το Αγιον Πνευμα και ερχεσαι σε οργασμο?
Ή μηπως οταν θελεις να κανεις παιδι μυριζεις κανα κρινο?
χο χο χο χο χο (ανατριχιαστικο σατανικο γελιο)..


Γιατί πρέπει να με φωτίσει κάτι εκείνη την στιγμή δεν έχω ελεύθερη βούληση;

Εσένα δηλαδή ακόμα και εκεί σε κινεί;

Νόμιζα ότι ήταν το γέλιο του Άγιου Βασίλη αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalikatzaros
troll

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 20:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalikatzaros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδή οι αποκρυφιστές δεν έχουν ίχνος ψυχικής νόσου, απλά ονειρεύονται;

Ο θιβετιανος μοναχος που αυτοπυρπολειται και δεν αισθανεται καν τη φωτια δεν ονειρευεται..
Γιατι και αυτοι χρησιμοποιουν μανταλα αντι για "μαγικες σφραγιδες".. εχουν ειδικους ψαλμους.. κτλ
Πρεπει να ψαξεις τι ειναι υπνος και ονειρα.. δεν εχουν καμια σχεση με τον αποκρυφισμο..
Το πιο κοντινο παραδειγμα που μπορω να δωσω ειναι οι K-holes που προκαλει η κεταμινη με αποκοπη του εγκεφαλου απο το νευρικο συστημα..
Δηλαδη ο εγκεφαλος δεν αναγνωριζει καν τι ειναι ανθρωπος και πως μοιαζει..

quote:

Γιατί πρέπει να με φωτίσει κάτι εκείνη την στιγμή δεν έχω ελεύθερη βούληση;

Εσένα δηλαδή ακόμα και εκεί σε κινεί;


Ο ανθρωπος ειναι μικρογραφια του Συμπαντος και ειναι το μοναδικο ζώο με μια τρυπα στο DNA του, που σημαινει οτι προοριζεται να εξελιχτει..
Το νευρωνικο δικτυο του ανθρωπου ειναι πιο πολυπλοκο απο το Συμπαν..
Η ελευθερη βουληση μας ειναι μια ψευδαισθηση ακριβως οπως η ελευθερια στην ανθρωπινη κοινωνια..
Εξαλλου και η ελευθερη βουληση υπακουει στους φυσικους νομους.. ενα ηλεκτροχημικο σημα στο νευρωνικο μας δικτυο ειναι και αυτη..

Edited by - kalikatzaros on 30/12/2013 21:47:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 21:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ανθρωπος ειναι μικρογραφια του Συμπαντος και ειναι το μοναδικο ζώο με μια τρυπα στο DNA του, που σημαινει οτι προοριζεται να εξελιχτει..

Τρύπα στο DNA, έ? Εκτός από τα περί την ψυχή, σφάζεις και τα της βιολογίας, έ?

quote:
Το νευρωνικο δικτυο του ανθρωπου ειναι πιο πολυπλοκο απο το Συμπαν..

Με λίγα λόγια, ο άνθρωπος δεν περιλαμβάνεται στο Σύμπαν, άρα μπορεί να είναι όσο περιπλοκότερος από αυτό γουστάρει. Ά! Και νευρολογία σφάζεις άμα λάχει...

Κελεπούρι λέμε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 21:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εσύ DSM σφάζεις ανηλεώς troll!!!

Η δική μου "συνταγή" νομίζω ήταν η καλύτερη.

Του έδωσα δωρεάν εισητήριο για τον...Ωρίωνα!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 22:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτσε βρε Νικόμαχε. Γιατί το στέλνεις το παλουκάρι στον Ωρίωνα?

Εδώ να μείνει, μπας και μας ανοίξει τα μάτια επιτέλους. Πιάνει τα πάντα. UHF, VHF, ότι κυκλοφορεί κι εκπέμπεται, από Υμηττό και Πάρνηθα, μέχρι κόλαση και υπερπέραν. Ο άνθρωπος είναι θησαυρός γνώσεων. Φωτεινός παντογνώστης λέμε. Μπαξές ολάκερος.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 22:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλικάντζαρε δεν σε προλαβαίνω ρε φίλε αλήθεια, δεν ξέρω σε τι να σου πρωτοαπαντήσω. Πάντως πολύ σοβαρά τώρα, έρχονται τα Φώτα να χεις το νου σου.. ξέρεις τι παθαίνουν οι καλλικάτζαροι τα φώτα...


quote:
Η δυναμη της μαγειας πηγαζει απο το διαβολο.. αν δεν εχετε καποιο δεσμο μαζι Του τοτε απλως χανετε το χρονο σας..
Δεν αφορα κανεναν η σχεση μου με το διαβολο αλλα αναγκαζομαι να πω καποια πραγματα για να καταλαβετε τι ειναι μαγεια..

Σοφέ καλικάτζαρε δεν σου ζητήθηκε να μας ενημερώσεις. Αλλά φυσικά και θα μας ενημερώσεις, για αυτό μπήκες εδώ άλλωστε....
Τουλάχιστον ρε φίλε ενημέρωσε μας σωστά.

Η δύναμη της μαγείας πηγάζει από τη ΦΥΣΗ. Η μαγεία αποτελείται από δύο μαγικά (ουουουουουου) συστατικά: Τη ΘΕΛΗΣΗ και την ΦΑΝΤΑΣΙΑ. Δεν τα λέω εγώ οι φίλοι σου οι μάγοι (Κρόουλυ, Λεβί Μακγκρέγκορ) τα λένε. Αλλο η θέληση και άλλο το θέλημα καλλικάτζαρε. Το ότι θες να γίνεις το παιδί για τα θελήματα ουδεμία σχέση έχει με μαγεία. Η μαγεία είναι παντού γύρω μας, και είναι απόλυτα φυσική σε πληροφορώ. ΒΑΣΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΓΑΣΙΑ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ, ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ. Να γίνεσαι καλύτερος ΑΝΘΡΩΠΟΣ, για να μη σε πάρει ο φίλος σου. Νους υγιής εν σώματι υγιές. Τα λέγαν και οι αρχαίοι. Τα συμβόλαια τώρα, πάνε να αποφύγουν ακριβώς αυτό: την εργασία. Χαρακτηριστικό παράδειγμα κοινού νεοέλληνα.

Αυτά που μας λες παραπάνω (που δεν θες αλλά αναγκάζεσαι, σε απειλεί το πληκτρολόγιο)ανήκουν στις επικλήσεις, και μαλιστα στις εωσφορικές αίματος. Να σου σκάσει ο βουντού της νέας Ορλεάνης να του πεις τέτοια να μην ξέρεις που σε πονεί και που σε σφάζει.

Μαγεία είναι να μπορείς να αλλάζεις την πραγματικότητα κατά ΒΟΥΛΗΣΗ.

Βασικό σημείο να σταθούμε εκτός από την ΕΡΓΑΣΙΑ είναι η αλχημεία. Οταν ξέρεις τα συστατικά, όλα είναι πιο απλά...

Στη μαγεία ουσιαστικά έχεις δημιουργήσει κάτι ήδη στο αιθερικό, με τη φαντασία, οπότε μετά το υλοποιείς στο υλικό με τη θέληση.

Πες μου τη σχέση έχουν όλα αυτά με διαόλους και τριβόλους...κοίτα που υπεραμύνομαι της μαγείας, θου Κύριε φυλακή το στόματι μου..

Το κακό με τη μαγεία είναι ότι επηρρεάζεις τον "κόσμο" του άλλου. Και όταν στερείς την ελευθερία απομακρύνεσαι από το Θεό, και πλησιάζεις το κενό. Παίρνεις δλδ το δρόμο το ζαβό. Είναι πρακτικά αδύνατο πχ να γίνεις πλούσιος χωρίς να τα "φας" από κάποιον που τα άξιζε.

Οι επικλήσεις δεν είναι η ίδια η μαγεία. Τις χρησιμοποιείς (τις θεωρώ ότι πιο ανόητο) για να κάνουν κάτι "μαγικό" (ουουουουου) κάποιοι άλλοι στη θέση σου, γιατί απλά είσαι ανίκανος να το κάνεις. Οι αλχημιστές πχ θεωρείται ότι καλούσαν στοιχειακά της γής (το Γκίμλι δα!) για να τους βοηθήσουν να φτιάξουν χρυσάφι. Ο κρόουλυ και δεν ξέρω γω ποιοι (δεν θέλω να μάθω αλήθεια) για να κάνουν κάποια "θελήματα".
Γενικά όλη η ιστορία με τις επικλήσεις είναι το γεγονός ότι επειδή ο άνθρωπος βιάζεται και θέλει το γρήγορο και έυκολο, δεν μπαίνει στην διαδικασία να το κατανοήσει πρώτα. Και εκεί την πατάει.

Θα σου πω κλείνοντας το ποστ κάτι "μαγικό" (ουουουουου) καλικάτζαρε. Ολη η ζωή που ζούμε καθημερινά είναι μαγική. Ο κόσμος μας είναι πλασμένος από κακούς μάγους που σου προβάλλουν αυτή την εικόνα που έχεις για δαύτον, και τη θεωρείς αληθινή. Από παιδί στο κάνουν αυτό. Από το σχολείο.Με τις διαφημίσεις και τις χαζοταινίες στο ενισχύουν. Με την "εργασία" και τον τρόπο που αυτή λειτουργεί σε κάνουν μέρος του.
Αν τώρα εσύ γίνεις αλχημιστής, και δεις τα βασικά συστατικά του κόσμου αυτού, εσωτερικά και υλικά ξαφνικά θα πάθεις κάτι αναπάντεχο!

Θα καταλάβεις ότι τίποτα δεν είναι τόσο δεδομένο όσο φαίνεται.
Ετσι, τα παιδάκια στη Ρουάντα θα πάψουν να πεθαίνουν φυσιολιγικά, επειδή πεινάνε, θα πεθαίνουν επειδή κανείς δεν φρόντισε έχουν πηγή τροφής, ή μάλλον επειδή κάποιοι φρόντισαν να μην έχουν.

Η οικονομική κρίση στην Ελλάδα θα πάψει να υπάρχει επειδή υπάρχει, αλά θα υπάρχει επειδή κάποιοι σε κορόιδεψαν. Ξαφνικά θα κοιτάς ότι παίρνεις ένα λάχανο και δίνει ένα κομμάτι χαρτί και θα απορείς, τι διάολο, ένα κ@λόχαρτο ισούται με κάτι φυσικό που σου δίνει ζωή; Θα αρχίσεις να ψάχνεσαι, θα κοιτάς πίσω από αυτό που βλέπεις, θα κοιτάς την αιτία και τα κίνητρα, θα αρχίσεις να γίνεσαι ΜΑΓΟΣ. Φυσικά και χωρίς συμβόλαια.

Οταν θα μιλάει ένας πολιτικός στην τηλεόραση και εσύ αντί να ακούς τις αρλούμπες του θα ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΕΙΣ τα ΚΙΝΗΤΡΑ, αβίαστα, θα είσαι ένας μικρός ΜΑΓΟΣ. Θα γράφεις στα... παπούτσια σου τα σκουπίδια της πληροφόρησης, θα βλέπεις την πραγματικότητα. Και όταν θα τη βλέπεις, τότε θα μπορείς και να την αλλάξεις, όπως όταν πιάνεις ένα κουτάκι κοκα κόλα και το σφίγγεις και αυτό σπάει. Φυσικά.

ΤΟ αστρικό πεδίο είναι κάτι φυσικό καλικάτζαρε, υπάρχει. Οι σκεπτομορφές υπάρχουν είναι κάτι το φυσικό. Αφύσικο θα ήταν να μην υπάρχουν.
Σταματάω εδώ, είναι ατελείωτη η συζήτηση. Και εδώ μιλάμε για Υψηλή Μαγεία, όχι για επικλήσεις και φοβισμένους που θέλουν δύναμη στο πιάτο. Και έχε υπόψη σου ότι ο μεγαλύτερος Μύστης( πφφ τον σιχαίνομαι αυτόν τον όρο, προτιμώ το άνθρωπος), ο μαγαλύτερος ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ήταν ο Χριστός. (Αν ήταν υπαρκτός μην τσακωθούμε και για αυτό τώρα.) Την ξεφτίλισε την πραγματικότητα της εποχής του, και καθόρισε το μέλλον όλης της ανθρωπότητας, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.
Τι είναι καλύτερο, να παρακαλάς για κάτι ή να το διεκδικείς επειδή ΜΠΟΡΕΙΣ; Επειδή έτσι θες να είναι (Φαντασία) και το διεκδικείς (Θέληση). Αν θες τα παρακάλια καλό κενό να έχεις. Θα σου πρότεινα την αληθινή δύναμη. Οτι νομίζεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 22:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και εσύ DSM σφάζεις ανηλεώς troll!!!

Η δική μου "συνταγή" νομίζω ήταν η καλύτερη.

Του έδωσα δωρεάν εισητήριο για τον...Ωρίωνα!!


Βρε Νικόμαχε πρασβάλλεις τα τρολλ τώρα... τα τρολλ είναι μεγάλα με μπρατσάρες.

Ο φίλος μας είναι καλλικάτζαρος. Κάτσε και έρχονται τα Φώτα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 23:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λες να τον χάσουμε, με τα Φώτα Ιταλέ?

DSM τι ήθελες?
να τον στείλω στον...διάολο?
να κάνει συμβόλαια?

Στον Ωρίωνα, θα τον περιμένει ο Ταξιάρχης ο Γαβρήλος και θα του ξηγηθεί...διαβολικά!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2013, 23:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν επιμένω.

Ο Regulus διακτινίστηκε στο σπίτι του στον Λέοντα, o kalikatzaros πάει για Μπετελγκέζ στον Ωρίωνα.

Κράτα μου μια θέση στον Αλντεμπαράν όμως. Έτσι. Για προσωπικούς λόγους.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 00:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαίως, αλλά όχι με το αστρόπλοιο της γραμμής μέσω Αιγύπτου.
θα σε πετάξω με το προσωπικό μου σκάφος.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 00:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις Νικόμαχε, αυτό το θέμα με την τρύπα στο ανθρώπινο DNA και μόνο, με προβλημάτισε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalikatzaros
troll

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 00:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalikatzaros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η δύναμη της μαγείας πηγάζει από τη ΦΥΣΗ. Η μαγεία αποτελείται από δύο μαγικά (ουουουουουου) συστατικά: Τη ΘΕΛΗΣΗ και την ΦΑΝΤΑΣΙΑ. Δεν τα λέω εγώ οι φίλοι σου οι μάγοι (Κρόουλυ, Λεβί Μακγκρέγκορ) τα λένε. Αλλο η θέληση και άλλο το θέλημα καλλικάτζαρε. Το ότι θες να γίνεις το παιδί για τα θελήματα ουδεμία σχέση έχει με μαγεία. Η μαγεία είναι παντού γύρω μας, και είναι απόλυτα φυσική σε πληροφορώ. ΒΑΣΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΓΑΣΙΑ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ, ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ. Να γίνεσαι καλύτερος ΑΝΘΡΩΠΟΣ, για να μη σε πάρει ο φίλος σου. Νους υγιής εν σώματι υγιές. Τα λέγαν και οι αρχαίοι. Τα συμβόλαια τώρα, πάνε να αποφύγουν ακριβώς αυτό: την εργασία. Χαρακτηριστικό παράδειγμα κοινού νεοέλληνα.

Αυτά που μας λες παραπάνω (που δεν θες αλλά αναγκάζεσαι, σε απειλεί το πληκτρολόγιο)ανήκουν στις επικλήσεις, και μαλιστα στις εωσφορικές αίματος. Να σου σκάσει ο βουντού της νέας Ορλεάνης να του πεις τέτοια να μην ξέρεις που σε πονεί και που σε σφάζει.

Μαγεία είναι να μπορείς να αλλάζεις την πραγματικότητα κατά ΒΟΥΛΗΣΗ.

Βασικό σημείο να σταθούμε εκτός από την ΕΡΓΑΣΙΑ είναι η αλχημεία. Οταν ξέρεις τα συστατικά, όλα είναι πιο απλά...

Στη μαγεία ουσιαστικά έχεις δημιουργήσει κάτι ήδη στο αιθερικό, με τη φαντασία, οπότε μετά το υλοποιείς στο υλικό με τη θέληση.

Πες μου τη σχέση έχουν όλα αυτά με διαόλους και τριβόλους...κοίτα που υπεραμύνομαι της μαγείας, θου Κύριε φυλακή το στόματι μου..

Το κακό με τη μαγεία είναι ότι επηρρεάζεις τον "κόσμο" του άλλου. Και όταν στερείς την ελευθερία απομακρύνεσαι από το Θεό, και πλησιάζεις το κενό. Παίρνεις δλδ το δρόμο το ζαβό. Είναι πρακτικά αδύνατο πχ να γίνεις πλούσιος χωρίς να τα "φας" από κάποιον που τα άξιζε.

Οι επικλήσεις δεν είναι η ίδια η μαγεία. Τις χρησιμοποιείς (τις θεωρώ ότι πιο ανόητο) για να κάνουν κάτι "μαγικό" (ουουουουου) κάποιοι άλλοι στη θέση σου, γιατί απλά είσαι ανίκανος να το κάνεις. Οι αλχημιστές πχ θεωρείται ότι καλούσαν στοιχειακά της γής (το Γκίμλι δα!) για να τους βοηθήσουν να φτιάξουν χρυσάφι. Ο κρόουλυ και δεν ξέρω γω ποιοι (δεν θέλω να μάθω αλήθεια) για να κάνουν κάποια "θελήματα".
Γενικά όλη η ιστορία με τις επικλήσεις είναι το γεγονός ότι επειδή ο άνθρωπος βιάζεται και θέλει το γρήγορο και έυκολο, δεν μπαίνει στην διαδικασία να το κατανοήσει πρώτα. Και εκεί την πατάει.

Θα σου πω κλείνοντας το ποστ κάτι "μαγικό" (ουουουουου) καλικάτζαρε. Ολη η ζωή που ζούμε καθημερινά είναι μαγική. Ο κόσμος μας είναι πλασμένος από κακούς μάγους που σου προβάλλουν αυτή την εικόνα που έχεις για δαύτον, και τη θεωρείς αληθινή. Από παιδί στο κάνουν αυτό. Από το σχολείο.Με τις διαφημίσεις και τις χαζοταινίες στο ενισχύουν. Με την "εργασία" και τον τρόπο που αυτή λειτουργεί σε κάνουν μέρος του.
Αν τώρα εσύ γίνεις αλχημιστής, και δεις τα βασικά συστατικά του κόσμου αυτού, εσωτερικά και υλικά ξαφνικά θα πάθεις κάτι αναπάντεχο!

Θα καταλάβεις ότι τίποτα δεν είναι τόσο δεδομένο όσο φαίνεται.
Ετσι, τα παιδάκια στη Ρουάντα θα πάψουν να πεθαίνουν φυσιολιγικά, επειδή πεινάνε, θα πεθαίνουν επειδή κανείς δεν φρόντισε έχουν πηγή τροφής, ή μάλλον επειδή κάποιοι φρόντισαν να μην έχουν.

Η οικονομική κρίση στην Ελλάδα θα πάψει να υπάρχει επειδή υπάρχει, αλά θα υπάρχει επειδή κάποιοι σε κορόιδεψαν. Ξαφνικά θα κοιτάς ότι παίρνεις ένα λάχανο και δίνει ένα κομμάτι χαρτί και θα απορείς, τι διάολο, ένα κ@λόχαρτο ισούται με κάτι φυσικό που σου δίνει ζωή; Θα αρχίσεις να ψάχνεσαι, θα κοιτάς πίσω από αυτό που βλέπεις, θα κοιτάς την αιτία και τα κίνητρα, θα αρχίσεις να γίνεσαι ΜΑΓΟΣ. Φυσικά και χωρίς συμβόλαια.

Οταν θα μιλάει ένας πολιτικός στην τηλεόραση και εσύ αντί να ακούς τις αρλούμπες του θα ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΕΙΣ τα ΚΙΝΗΤΡΑ, αβίαστα, θα είσαι ένας μικρός ΜΑΓΟΣ. Θα γράφεις στα... παπούτσια σου τα σκουπίδια της πληροφόρησης, θα βλέπεις την πραγματικότητα. Και όταν θα τη βλέπεις, τότε θα μπορείς και να την αλλάξεις, όπως όταν πιάνεις ένα κουτάκι κοκα κόλα και το σφίγγεις και αυτό σπάει. Φυσικά.

ΤΟ αστρικό πεδίο είναι κάτι φυσικό καλικάτζαρε, υπάρχει. Οι σκεπτομορφές υπάρχουν είναι κάτι το φυσικό. Αφύσικο θα ήταν να μην υπάρχουν.
Σταματάω εδώ, είναι ατελείωτη η συζήτηση. Και εδώ μιλάμε για Υψηλή Μαγεία, όχι για επικλήσεις και φοβισμένους που θέλουν δύναμη στο πιάτο. Και έχε υπόψη σου ότι ο μεγαλύτερος Μύστης( πφφ τον σιχαίνομαι αυτόν τον όρο, προτιμώ το άνθρωπος), ο μαγαλύτερος ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ήταν ο Χριστός. (Αν ήταν υπαρκτός μην τσακωθούμε και για αυτό τώρα.) Την ξεφτίλισε την πραγματικότητα της εποχής του, και καθόρισε το μέλλον όλης της ανθρωπότητας, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.
Τι είναι καλύτερο, να παρακαλάς για κάτι ή να το διεκδικείς επειδή ΜΠΟΡΕΙΣ; Επειδή έτσι θες να είναι (Φαντασία) και το διεκδικείς (Θέληση). Αν θες τα παρακάλια καλό κενό να έχεις. Θα σου πρότεινα την αληθινή δύναμη. Οτι νομίζεις.


Αγαπητε, αυτα τα ρομαντικα και τα περι σκεπτομορφων και ναρκοφιλοσοφιων ειναι για τα παιδακια που θελουν να "μαγευσουν" γκομενιτσες που δεν τους καθονται ή για τιποτε καλλιτεχνες που περνουν παραισθησιογονα για να τους ερθει εμπνευση..
Η ζωη ειναι ενα ωραιο ταξιδι.. χαμογελα.. μην το βαζεις κατω.. και λοιπες ποιητικες αηδιες.. Αναγουλα μου ηρθε..

Ειμαι πολυ σαφης σε αυτα που λεω..
Η ζωη ειναι αρενα αιματος.. δεν ειναι ωραια..
και αν ο ανθρωπος καταφερνει να εξελισεται ειναι μεσα απο το διαρκη αγωνα του για επιβιωση.. ουτε απο την ηθικη ουτε απο τις αρετες..
Επιβιωνει ο δυνατοτερος και ετσι το ειδος αναπτυσεται..
Δεν επιβιωνει ο πιο ηθικος και πιο ανθρωπιστης..
Η σημερινη κοινωνια παραμενει στα βασικα ιδια με την κοινωνια ολων των αλλων εποχων..

Η θεληση ή θελημα ή οποιος αλλος ορος σας αρεσει απο μονος του δεν ειναι αρκετος για να επιβληθεις στα αρπακτικα της κοινωνιας..
Στη φαντασια σας μπορει.. στον υλικο κοσμο δεν αρκει..
Να θυμηθουμε οτι ο Κροουλι δεν καταφερε να απεξαρτηθει ποτε απο τα ναρκωτικα.. και αφου κατέστρεψε τις ζωες των "μαθητων" του πεθανε σε μαυρο χαλι..
Ο αποκρυφιστης δεν ειναι καλλιτεχνης.. αντιθετως πολλοι καλλιτεχνες το παιζουν αποκρυφιστες για φιγουρα..

Για να γινεις πλουσιος πρεπει να παθιαστεις με το χρημα καθεαυτο και οχι με τις ανεσεις που θα σου προσφερει..
Αυτη ειναι η διαφορα μεταξυ πλουσιου και φτωχου..
Τον νοιαζει τον πλουσιο αν εσυ δεν εχεις να φας αμα σε απολυσει και πας να αυτοκτονησεις?
Τον νοιαζει μονο πως θα βγαλει χρημα..
Τραβα στη Συγγρου να δουλεψεις θα σου πει.. χα χα χα

Ο χριστος σας ειναι ενα λογοτεχνικο υβριδιο που μεταφερει απλως την δουλικη χριστιανικη φιλοσοφια στην κοινωνια μας..
Ο χριστιανισμος ειναι γεννημα του ιουδαισμου και ο ιουδαισμος δεν ειναι τιποτε αλλο απο παραλλαγη της αρχαιας αιγυπτιακης θρησκειας που γνωρισαν οι Εβραιοι οσο ηταν σκλαβοι στην Αιγυπτο..
Θρησκειες δηλαδη για παραγωγη σκλαβων.. τροφη για τα αρπακτικα..
Κανενας σοβαρος ανθρωπος δεν μπορει να δεχτει τις αηδιες που γραφει μεσα η βιβλος..

Για την αγαπη του χριστου λοιπον να σταματησει να πληρωνεται το παπαδαριο και να τα δωσουμε στα παιδακια της Ρουαντα..
Πραγματικα σας λυπαμαι..

Πολυ γενικα θα αναφερω..
Ο ανθρωπος εχει αλλαξει πολλες μορφες για να προσαρμοστει στις περιβαλλοντικες συνθηκες.. οταν η Γη ηταν καλυμενη με νερο ηταν ψαρι..
οταν για καποιο λογο χαθηκε καποια ποσοτητα νερου απο τη Γη και φανηκε η ξέρα εγινε αμφιβιο.. κατι σα βατραχος
οταν αποφασισε για καποιο λογο να ζησει μονο στη ξηρα και εμοιαζε με ουρακοταγκο επρεπε να κυνηγησει αγρια ζωα για να τραφει..
ζωα που δεν ειχε καμια ελπιδα απεναντι τους..
Πηρε λοιπον φοβισμενος και πολυ πεινασμενος ενα κομματι ξυλο και το εκανε να μοιαζει με το ζωο που θα σκοτωνε..
το κοιταξε επιμονα επι ωρα και εφερε στο μυαλο του το ζωο που θα αντιμετωπιζε..
Καποια στιγμη αρχισε να το χτυπαει με μανια με μια πετρα..
Οταν ειχε εντονη την επιθυμια να σκοτωσει και θεληση να επιβιωσει τοτε το πεταξε κατω με δυναμη και ετρεξε να βρει το θηραμα του..
Αυτη ειναι η μαγεια!
Ουτε ηθικη.. ουτε νομοι.. ουτε φρου φρου και αρωματα..
Βεβαια στην εποχη μας τα αγρια θηρια ειναι πολυ χειροτερα και εχουν ανθρωπινη μορφη..

Οι επικλησεις, τα αρωματα, το κερι και η φλογα του, οι ψαλμοι και ολα τελος παντων τα μεσα που χρησιμοποιουνται στη μαγεια και στις θρησκειες εχουν σκοπο να δημιουργησουν συγκεκριμενα ερεθισματα στον εγκεφαλο μας μεσω των αισθησεων μας..
Δεν ανοιγεις πορτες λεγοντας "σουσαμι ανοιξε" ή "αμπρακαταμπρα".. χα χα χα
Πραγματι μερικες φορες χρησιμοποιειται και αιμα.. οπως στο συμβολαιο που θα κανω με το διαβολο..

Στο τελος της ημερας τα παιδακια θα συνεχισουν να πεθαινουν στην Ρουαντα.. οι ελληνες πολιτικοι θα συνεχισουν να σας πιανουν κοροιδα.. το παπαδαριο θα συνεχισει να σας πουλαει τα ναρκωτικα του.. τα ΜΜΕ θα συνεχισουν την προπαγανδα τους.. θα ερθει και η οικονομικη αναπτυξη..
Τα αρπακτικα θα συνεχιζουν να τρεφονται απο σας.. θα συνεχισετε να γλυφετε το αφεντικο σας και να περιμενετε τις εκπτωσεις για να παρετε καινουργιο σοβρακο.. και να χρησιμοποιειτε το αστρικο πεδιο και σκεπτομορφες για να "αδειαζουν τα μπιστολια σας"..
Εγω ομως δεν θα ειμαι σαν εσας..




(_(
('')
_ " )>,_ .-->
_>--w/((_ >,_.'
///Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 00:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξέρεις Νικόμαχε, αυτό το θέμα με την τρύπα στο ανθρώπινο DNA και μόνο, με προβλημάτισε.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.



Γιατί DSM?

Είναι ευρέως γνωστό, στους επιστημονικούς κύκλους, ότι οι τρελοί έχουν μία μελανή οπή στο DNA τους.

Αυτή η οπή, λειτουργεί ώς ανακλαστήρας ιδεών.
Τις καταπίνει ολοκληρωμένες, αλλά τις βγάζει...ροκανίδια.

Θέλεις ένα παράδειγμα?
Εδώ:


quote:
Καλικάντζαρος
Ο ανθρωπος εχει αλλαξει πολλες μορφες για να προσαρμοστει στις περιβαλλοντικες συνθηκες.. οταν η Γη ηταν καλυμενη με νερο ηταν ψαρι..
οταν για καποιο λογο χαθηκε καποια ποσοτητα νερου απο τη Γη και φανηκε η ξέρα εγινε αμφιβιο.. κατι σα βατραχος
οταν αποφασισε για καποιο λογο να ζησει μονο στη ξηρα και εμοιαζε με ουρακοταγκο επρεπε να κυνηγησει αγρια ζωα για να τραφει..
ζωα που δεν ειχε καμια ελπιδα απεναντι τους..


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 01:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε να δεις τι συμβαίνει:

Το όλον στα αγγλικά , περιγράφεται από την λέξη Whole, και η τρύπα από την λέξη hole.

Whole. W-hole. W hole

Νομίζω πως πίσω από αυτήν την ιστορία, κρύβεται ένας βαθύς μυστικιστικός συμβολισμός...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 01:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ DSM.

Αν προσέξεις το τελευταίο σου σχήμα, είναι το αρχικό της λέξης:


****ER !!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 01:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συμφωνώ DSM.

Αν προσέξεις το τελευταίο σου σχήμα, είναι το αρχικό της λέξης:


****ER !!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Καλά πολλά αστέρια έχει ο γουανκερ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 10:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kalikatzaros
Στο τελος της ημερας τα παιδακια θα συνεχισουν να πεθαινουν στην Ρουαντα.. οι ελληνες πολιτικοι θα συνεχισουν να σας πιανουν κοροιδα..
Άρα, η λύση κατ'εσέ, είναι το να γίνει κάποιος εθελούσια κορόιδο;
quote:
Ο χριστος σας ειναι ενα λογοτεχνικο υβριδιο που μεταφερει απλως την δουλικη χριστιανικη φιλοσοφια στην κοινωνια μας..
Μα εσύ είσαι που ζητάς να γίνεις δούλος σε (όποια οντότητα) σου παρουσιαστεί ως ο διάβολος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kalikatzaros
troll

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 10:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalikatzaros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
kalikatzaros
Στο τελος της ημερας τα παιδακια θα συνεχισουν να πεθαινουν στην Ρουαντα.. οι ελληνες πολιτικοι θα συνεχισουν να σας πιανουν κοροιδα..
Άρα, η λύση κατ'εσέ, είναι το να γίνει κάποιος εθελούσια κορόιδο;
quote:
Ο χριστος σας ειναι ενα λογοτεχνικο υβριδιο που μεταφερει απλως την δουλικη χριστιανικη φιλοσοφια στην κοινωνια μας..
Μα εσύ είσαι που ζητάς να γίνεις δούλος σε (όποια οντότητα) σου παρουσιαστεί ως ο διάβολος.

Η λυση ειναι να γινεις εθελουσιο αρπακτικο που θα προτιμαει περισσοτερο το κρεας των αρπακτικων παρα των κοροιδων..

Ο ανθρωπος ποτε του δεν λατρεψε αλλη οντοτητα εκτος απο τον εαυτο του..

Ο διαβολος γινεται εγω και εγω γινομαι χειροτερος απο το διαβολο..

(_(
('')
_ " )>,_ .-->
_>--w/((_ >,_.'
///Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 11:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο διαβολος γινεται εγω και εγω γινομαι χειροτερος απο το διαβολο..
Το συμβόλαιο πού κολλάει σε αυτό..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 11:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα που εκδηλώθηκες, δεν μου φαίνεται οτι θέλεις πραγματικά να κάνεις συμβόλαιο με τον διάβολο. Κάτι άλλο θέλεις, το οραματίζομαι ήδη. Να στο το περιγράψω λίγο γραφικά, κάτι σαν να μαζέψεις ένα-δυό "φιλαράκια" ακόμα, να πάρετε μερικά κουμπούρια, να φορέσετε μάσκες, και να πάτε για "απαλωτρίωση" σε καμιά χρηματαπαοστολή. Αυτός είναι ο δρόμος που βλέπω οτι βαδίζεις, αν δεν το έχεις συνειδητοποιήσει, έγω το βλέπω. Αν τώρα επικαλεστείς και τον διαβολο να σε βοηθήσει, αυτό θα είναι η μεταφυσική χροιά του θέματος. Τι άλλο να πω; Καλή τύχη μάγκες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalikatzaros
troll

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 12:26:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalikatzaros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ζωη δεν συντελειται χωρις καποιου ειδους βια..
Ειναι απολυτως φυσικο να ασκησεις καποιου ειδους βια για να επιβιωσεις και να γινεις καλυτερος..

Οι ανθρωποι που αναγκαζονται να ληστεψουν, να εκπορνευτουν, να δουλευουν μαυρα για λιγα χρηματα, που παντρευονται για να επιβιωνουν καλυτερα κτλ ειναι απλως κοροιδα.. τα μεγαλυτερα κοροιδα ολων..
Σκοπος ειναι να χρησιμοποιησεις το συστημα εναντιον του συστηματος και να βγεις και κερδισμενος απο αυτο..
Ειναι αυτο που κανουν οι πολυ πλουσιοι..
Χρησιμοποιουν τους νομους προς οφελος τους και ταυτοχρονα τους γελοιοποιουν..
Δεν πέρνουν καποιο ρισκο.. δεν κανουν κατι παρανομο.. παιζουν με τους ορους του παιχνιδιου.. μονο που το παιχνιδι ειναι στημενο υπερ τους..

Ο διαβολος δειχνει το δρομο..
Δεν εχει να κανει με τη μορφωση και το χαρακτηρα του ανθρωπου δηλαδη..
Να σας πω ενα παραδειγμα για να μην μιλαω αλλο γενικα..
Ο Σταλιν προοριζοταν να γινει παπας οταν ηταν παιδι..
Ωστοσο ο θανατος της μητερας του τον σοκαρε τοσο πολυ που αναθεωρησε τα παντα στη ζωη του.. και αποφασισε να γινει χειροτερος απο το διαβολο..
Πιστευω οτι τα καταφερε.. Προσωπικα τον θαυμαζω..
Μπορειτε να γινετε σα το Σταλιν? Να κανετε και την Ελλαδα παγκοσμια υπερδυναμη? χα χα χα

Αλλο παραδειγμα ειναι οι "μαυροι" κληρικοι του Μεσαιωνα..
Εκμεταλευονταν τον χριστιανισμο που ηταν της μοδας και εκαναν τα δικα τους..
Ειχαν αποκτησει χρημα.. διοργανωναν οργια με παρθενες για να τις "ευλογησουν".. σκοτωναν οποιον γουσταραν με την κατηγορια οτι εκανε συμβολαιο με το διαβολο.. χα χα χα

Υπαρχουν πολλα παραδειγματα..

Νομιζω οτι το θεμα το εχω εξαντλησει και πρεπει να αυτοεξορκιστω..

(_(
('')
_ " )>,_ .-->
_>--w/((_ >,_.'
///

Edited by - kalikatzaros on 31/12/2013 12:31:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 12:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάπως έτσι είναι αλλά πρόσεξε να δεις τι γίνεται: Άλλο να χρησιμοποιήσεις το σύστημα εναντίων του συστήματος και άλλο να γίνεις αντικοινωνικός. Το πρώτο το κάνουν οι πλούσιοι, οι οικονομικά επιτυχημένοι γενικώς και το κάνουν με νόμιμο τρόπο. Το δεύτερο το κάνουν γενικά οι αφελείς, τα κορόιδα μάλλον, γιατί παραβλέπουν ότι το σύστημα υπάρχει για να προστατεύει του πρώτους από τους δεύτερους.

Νομίζουν δηλαδή ότι χωρίς κόπο θα επιτύχουν οικονομικά ή και κοινωνικά, με θεμιτό ή αθέμιτο τρόπο. Κάποιοι πιάνουν τα κουμπούρια και γίνονται εγκληματίες, με μηδενικό όφελος -κοιτάξτε απλά τις στατιστικές για να καταλάβετε τι εννοώ- και κάποιοι επιλέγουν απλά μια νομιμοφανή αντικοινωνική συμπεριφορά, που κυμαίνεται από τον άκρατο ατομισμό έως την μισανθρωπία.

Και στη μια και στην άλλη περίπτωση είναι χαμένοι, και δεν κερδίζουν τελικά απολύτως τίποτα, ούτε το κοκαλάκι που θα πετάξουν οι πρώτοι -οι κορυφές στην τροφική αλυσίδα- στην μεγάλη μάζα των "καλών παιδιών" του συστήματος.
Που βρίσκεται η λύση; Στην αλλαγή του συστήματος. Αν δεν το επιλέξει όμως η κοιμώμενη μάζα, αν παραμένει αγκυροβολημένη πεισματικά στα πιστεύω της, το σύστημα δεν αλλάζει.

Τώρα καλικάντζαρος, ψυχολογικά σε βλέπω όχι παλαβό που υπαινίσσονται κάποιοι, αλλά αφόρητα αγανακτισμένο, και μπορώ να μαντέψω το γιατί, έτσι είναι όλοι οι Ελληνες, λίγο ή πολύ. Απλά η λύση δεν βρίσκεται εκεί που την ψάχνεις, εκεί βρίσκεται η απαρχή της εγκληματικής σκέψης. Ακόμα και να μείνεις μόνο σε αυτήν, ιδεολογικά ας πούμε, πάλι κινδυνεύεις. Εκτός το όποιο κακό θα σου κάνει εσωτερικά θα έλξεις εξωτερικά ομοίως σκεπτόμενους, οι οποίοι δεν θα έρθουν για να γίνετε φιλαράκια, μάλλον θα έρθουν για να εφαρμόσουν αυτά που πιστεύουν επάνω σου.

Χρειάζεσαι λοιπόν να αποτραβηχτείς για λίγο από τις δημόσιες αλαζονικές δηλώσεις και την ιντερνετική συγγραφή αλλοπρόσαλλων μεταφυσικών προεκτάσεων και να αρχίσεις ενδοσκόπηση. Να επικεντρωθείς στο τι πραγματικά θέλεις να γίνεις και μόλις το αποφασίσεις, έλα ξανά και (αρκετοί εδώ) θα σου πούμε πως να το πετύχεις. Όχι προς Θεού ότι υπάρχουν εδώ οι γνώστες της απόλυτης αλήθειας, απλά θα σου μεταδώσουν μερικοί τι έχουν βρει έως σήμερα, στα λίγα έως πολλά χρόνια εμπειρίας που κουβαλάνε. Αυτά.

Edited by - Heretic on 31/12/2013 12:58:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kalikatzaros
troll

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 13:32:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kalikatzaros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κάπως έτσι είναι αλλά πρόσεξε να δεις τι γίνεται: Άλλο να χρησιμοποιήσεις το σύστημα εναντίων του συστήματος και άλλο να γίνεις αντικοινωνικός. Το πρώτο το κάνουν οι πλούσιοι, οι οικονομικά επιτυχημένοι γενικώς και το κάνουν με νόμιμο τρόπο. Το δεύτερο το κάνουν γενικά οι αφελείς, τα κορόιδα μάλλον, γιατί παραβλέπουν ότι το σύστημα υπάρχει για να προστατεύει του πρώτους από τους δεύτερους.

Νομίζουν δηλαδή ότι χωρίς κόπο θα επιτύχουν οικονομικά ή και κοινωνικά, με θεμιτό ή αθέμιτο τρόπο. Κάποιοι πιάνουν τα κουμπούρια και γίνονται εγκληματίες, με μηδενικό όφελος -κοιτάξτε απλά τις στατιστικές για να καταλάβετε τι εννοώ- και κάποιοι επιλέγουν απλά μια νομιμοφανή αντικοινωνική συμπεριφορά, που κυμαίνεται από τον άκρατο ατομισμό έως την μισανθρωπία.

Και στη μια και στην άλλη περίπτωση είναι χαμένοι, και δεν κερδίζουν τελικά απολύτως τίποτα, ούτε το κοκαλάκι που θα πετάξουν οι πρώτοι -οι κορυφές στην τροφική αλυσίδα- στην μεγάλη μάζα των "καλών παιδιών" του συστήματος.
Που βρίσκεται η λύση; [b]]Στην αλλαγή του συστήματος[/b. Αν δεν το επιλέξει όμως η κοιμώμενη μάζα, αν παραμένει αγκυροβολημένη πεισματικά στα πιστεύω της, το σύστημα δεν αλλάζει.

Τώρα καλικάντζαρος, ψυχολογικά σε βλέπω όχι παλαβό που υπαινίσσονται κάποιοι, αλλά αφόρητα αγανακτισμένο, και μπορώ να μαντέψω το γιατί, έτσι είναι όλοι οι Ελληνες, λίγο ή πολύ. Απλά η λύση δεν βρίσκεται εκεί που την ψάχνεις, εκεί βρίσκεται η απαρχή της εγκληματικής σκέψης. Ακόμα και να μείνεις μόνο σε αυτήν, ιδεολογικά ας πούμε, πάλι κινδυνεύεις. Εκτός το όποιο κακό θα σου κάνει εσωτερικά θα έλξεις εξωτερικά ομοίως σκεπτόμενους, οι οποίοι δεν θα έρθουν για να γίνετε φιλαράκια, μάλλον θα έρθουν για να εφαρμόσουν αυτά που πιστεύουν επάνω σου.

Χρειάζεσαι λοιπόν να αποτραβηχτείς για λίγο από τις δημόσιες αλαζονικές δηλώσεις και την ιντερνετική συγγραφή αλλοπρόσαλλων μεταφυσικών προεκτάσεων και να αρχίσεις ενδοσκόπηση. Να επικεντρωθείς στο τι πραγματικά θέλεις να γίνεις και μόλις το αποφασίσεις, έλα ξανά και (αρκετοί εδώ) θα σου πούμε πως να το πετύχεις. Όχι προς Θεού ότι υπάρχουν εδώ οι γνώστες της απόλυτης αλήθειας, απλά θα σου μεταδώσουν μερικοί τι έχουν βρει έως σήμερα, στα λίγα έως πολλά χρόνια εμπειρίας που κουβαλάνε. Αυτά.


Edited by - Heretic on 31/12/2013 12:56:19


Πραγματικα συμπονω τους ψυχολογους και φιλοσοφους που κοπιαζουν για να αλλαξουν το συστημα και βρισκονται στο πατο της πυραμιδας σηκωνοντας το βαρος ολων μας..
Πολυ συγκινητικη η προσφορα τους.. κλαψ κλαψ..
Εγω το μονο που κανω ειναι να σας πεταω στα μουτρα την πικρη αληθεια..
Ειμαι μονο το μεσο που κανει τη δουλεια του διαβολου..
με μεγαλη χαρα γιατι ο διαβολος ειναι η απολυτη αληθεια..
Παρτε αυτα που εχετε βρει και ξερετε..


(_(
('')
_ " )>,_ .-->
_>--w/((_ >,_.'
///Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 13:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η έννοια της λέξης Ωραίο,φίλε καλικάντζαρε,δεν πρέπει να υπάρχει στο μυαλό σου και αυτό είναι κάτι πραγματικά λυπηρό.

Υπήρχαν,υπάρχουν και θα υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που η ζωή δεν τους τα φέρνει όπως θα περίμεναν,αλλά η αντίδραση τους στο τέλος είναι αυτή που ξεχωρίζει τους όμορφους,αληθινούς και δυνατούς από τους φυγόπονους,άσχημους,αδύναμους,αυτοκαταστροφικούς και καταστροφικούς για τους άλλους.

Αυτοί που καταφεύγουν στις εύκολες λύσεις,θυσιάζοντας τους υπολοίπους στο βωμό της προσωπικής τους ευμάρειας,είναι τα ανθρωπόμορφα τέρατα που λυμαίνονται χιλιάδες χρόνια τώρα την ανθρωπότητα,καταληστεύοντας κάθε της προσπάθεια για κάτι καλό και έχε υπόψη σου πως,ότι και αν κάνουν,το κάνουν από έλλειψη εσωτερικής δύναμης.

Είναι ανυπόφορο να βλέπεις τα καθίκια των τηλεοράσεων να είναι εκεί που είναι,με τον τρόπο που είναι,για τους λόγους που είναι και να σκέφτεσαι,πως είναι απολύτως φυσικό αυτό που κάνουν,αφού γνωρίζουν τους ανθρώπινους νόμους και τους εκμεταλλεύονται,αφού προτιμούν να είναι τα αρπακτικά στο δικό τους προσωπικό παράδεισο εύκολων θηραμάτων.

Η δειλία στο μεγαλείο της.Όλοι τους σύγχρονοι Εφιάλτες.

Είναι ανυπόφορο να θαυμάζεις ανθρώπους που δεν παράγουν έργο,που λειτουργούν σαν παράσιτα και καρκινικά κύτταρα.Μεγαλώνουν,μεγαλώνουν ληστεύοντας τροφή απ'τα υπόλοιπα κύτταρα για να πεθάνουν και αυτά μια μέρα μαζί με το υπόλοιπο σύνολο.Έτσι είναι όλοι αυτοί.Κανένα ένστικτο αυτοσυντήρησης.Σωστοί Κέρκωπες.Το τέλος τους είναι γνωστό.

Σίγουρα δεν ξέρεις τι σημαίνει διάβολος,διότι αν ήξερες θα αντιλαμβανόσουν πως ότι έχεις πει αυτοαναιρείται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 13:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα μου αρέσει πολύ, που όχι μόνο τον παίρνετε στα σοβαρά, αλλά προσπαθείτε να τον νουθετήσετε κιόλας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 14:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM όσο και να σου φαίνεται περίεργο, ο καθένας μας κουβαλάει ένα σταυρό. Οσο και να λέει ανοησίες ο καλλικάτζαρος, προφανώς έχει ανάλογα βιώματα που του δημιούργησαν αυτή την εντύπωση για τον κόσμο. Κατ αρχάς είναι φανερό έχει παντελή έλλειψη συναισθημάτων μέσα του. Αυτό σημαίνει ότι κάπου έχει φάει τη φάπα του από τη ζωή και έγινε έτσι.

Δεν τον δικαιολογώ, είναι απαράδεκτο να είναι τόσο αδύναμος, όλοι τρώμε φάπες και δεν πετάμε μαργαριτάρια, αλλά αν περιφρονείς κάποιον τότε υποβιβάζεις τον εαυτό σου πιο κάτω από αυτόν. Το θέμα είναι αυτός να έρθει προς το φώς, όχι να του θυμίζεις ότι είναι στο σκοτάδι.

Παρεπιπτόντως καλλικάτζαρε όντως με αυτά που λες αυτοαναιρείσαι, δεν έχει καμία σχέση ο διάολος με αυτά. Η ειδικότητα του είναι να σου στερεί την ελπίδα να ξέρεις. Μην τρως το τυράκι.

Και να ξέρεις ότι ειδικά τις τράπεζες, αν τις ξάφριζες για μένα καλή πράξη θα κανες. Διαολεμένα καλή μπορώ να πω...

Heretic για να έρθει η αλλααγή του συστήματος πρέπει πρώτα να αλλάξουμε εμείς. Θέλει παιδεία, όχι σχολεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2013, 14:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Italos

quote:
αλλά αν περιφρονείς κάποιον τότε υποβιβάζεις τον εαυτό σου πιο κάτω από αυτόν

Να με συγχωρείς κιόλας, αλλά δεν περιφρονώ τις ανεκδιήγητες παπαριές που γράφει, αλλά την επιμονή του να μας αποδείξει την ορθότητά τους.

Γενικά, το πρόβλημα δεν είναι στο οτι κάποιος είναι καραγκιόζης, αλλά στην επιμονή του να μας αποδείξει πως το να είσαι καραγκιόζης είναι σπουδαία υπόθεση.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy