ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 10:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ
ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!

http://tovima.dolnet.gr/demo/owa/tobhma.print_unique?e=B&f=14177&m=H01&aa=1&cookie=

ΠΕΡΑΣΤΕ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ
ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 10:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
http://www.vembos.gr/news.html

«Έχω καλά και κακά νέα» είπε ο σκηνοθέτης της ταινίας Ρόλαντ Έμεριχ στους υπεύθυνους παραγωγούς ενώ η ταινία γυριζόταν. «Θα αρχίσω από τα κακά: ο πλανήτης κινδυνεύει και θα καταστραφεί πολύ σύντομα. Τα καλά νέα είναι ότι το φιλμ θα μας φέρει χρήμα με τη σέσουλα». (Βήμα, 27.3.2004)

"E ρε κορόιδα!"

Ο Έμεριχ είναι απ΄ αυτούς που τρίβουν προκαταβολικά τα χέρια τους. Υπάρχουν κι ένα σωρό επιφανείς και αφανείς ήρωες που προωθούν με κάθε τρόπο το Τροπάρι χωρίς να αποκομίζουν κανένα υλικό όφελος. Βλέπετε αυτοί είναι οι Αγνοί Ιδεολόγοι που εξασφαλίζουν το εισιτήριό τους για τον παράδεισο. Ή οι Χρήσιμοι Ηλίθιοι όπως έλεγε και κάποιος παλιός πανέξυπνος τσοπάνης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 18:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker
Γεια σας , φίλτατοι ... "συμφορείς"(Από το συν+φορουμ)

Σα να πήρε το μάτι μου και το αυτί μου οτι στις 6/6/2012 θα γίνει η επόμενη "έκλειψη ηλίου" από την Αφροδίτη.

Αν κάνω λάθος , παρακαλώ , διαψεύστε με
Πάντα δικός σας

###bajanacker###

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 23:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
quote:

Γεια σας , φίλτατοι ... "συμφορείς"(Από το συν+φορουμ)

Σα να πήρε το μάτι μου και το αυτί μου οτι στις 6/6/2012 θα γίνει η επόμενη "έκλειψη ηλίου" από την Αφροδίτη.

Αν κάνω λάθος , παρακαλώ , διαψεύστε με
Πάντα δικός σας

###bajanacker###

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####


δεν ξερω για τοτε αλλα καπου τωρα ή εγινε ή προκειτε να γινει "εκκλιψη" απο την αφροδιτη, σιγα την εκκλιψη δηλαδη με γυμνο ματι δεν γινετε αντιλιπτο



I Stand Alone


www.agc2004.tk
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 07:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker
Τελικά είχα δίκιο ... όπως πάντα
και για του λόγου το αληθές
http://news.pathfinder.gr/periscopio/64665.html
http://www.ofa.gr/venus2004.html

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 11:11:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΧΕΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

ΑΛΛΑ .......... ΑΥΤΗ ΕΔΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....

http://tovima.dolnet.gr/demo/owa/tobhma.print_unique?e=B&f=14177&m=H01&aa=1&cookie=

ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑ !

ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ !!

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ !!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΤΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 13:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
οι απαισιοδοξοι ετιμαστε τα κιτ επιβιωσεις
οι εσιοδοξοι παρτε τις σανιδες σας και ετοιμαστιτε για snowboard

ετσι οπως παμε δηλαδη δεν θα παμε ουτε απο πλανητη αλλα ουτε απο καποια υπερφυσικη δυναμη αλλα απο τα αποτελεσματα τις βλακειας μας

χανοματε ρεεεεεεεεεεεεεεε



I Stand Alone


Aigio Guardians Clan
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 14:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko

Παιδιά, το τί θα συμβεί το 2012, μόνο το 2012 θα το μάθουμε. Βάλτε το καλά στο μυαλό σας. Η καταστροφολογία μερικών καταντάει εκνευριστική. Είναι βέβαια απόλυτα σεβαστή η γνώμη του καθενός, αλλά έχουν κυκλοφορήσει κατά καιρούς πολλές ημερομηνίες "καταστροφών" κπλκλπ, οι οποίες πέρασαν...Τώρα βάλαμε το 2012, που είναι μακρυά για να έχουμε καιρό να λέμε...Φέτος έχουμε 2004. Γιατί δεν ζείτε στο 2004 και προσπαθείτε να ζήσετε το 2012? Χαίρομαι αν έχετε λύσει όλα σας τα προβλήματα και το μόνο που σας απασχολεί πλέον είναι το έτος 2012. Και είμαι ένας ανθρωπος που ειλικρινά πιστεύω σε πολλά "ανεξήγητα" αλλά ώς ένα βαθμό. Δεν μπορούμε να κάνουμε χρήση του "αγνώστου" που είναι το μέλλον για να επιχειρηματολογούμε. Και αλήθεια, όσοι πιστεύουν όλα αυτά γιατί δεν παρίνουν ένα χωράφι ΤΩΡΑ να αρχίσουν να το καλλιεργούν, να έχουν όσα απαραίτητα αγαθά μπορούν από μόνοι τους και να απομονωθούν ώστε να σωθούν από τα μεγάλα δεινά που έρχονται? Τι δουλειά έχετε στο Ιντερνετ? Κι αυτό δεν είναι αρνητικό της παγκοσμιοποίησης? Κι αυτό δεν είναι "όπλο" του Σατανά? (λένε κάποιοι...)Παρατήστε όλα τώρα και τρέξτε να σωθείτε. Αλλιώς σταματήστε να διαδίδετε μπούρδες για τις οποίες δεν ξέρετε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 15:44:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΧΕΤΕ ΣΕ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

ΑΛΛΑ .......... ΑΥΤΗ ΕΔΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....

http://tovima.dolnet.gr/demo/owa/tobhma.print_unique?e=B&f=14177&m=H01&aa=1&cookie=

ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑ !

ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ !!

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ !!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ 5-10 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΤΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αν και όπως έχω ξαναγράψει, δεν πιστεύω ότι το 2012 θα συμβεί η συντέλεια του κόσμου ή οτιδήποτε άλλο καταστροφικό, διάβασα το άρθρο ΨΥΧΗ και ... μου ‘φυγε η ψυχή! Είναι για να προβληματίζεσαι.... τουλάχιστον!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 15:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Ψυχή κάπου μέσα στο αρθρο στο οποίο μας παραπέμπεις δείχει μία φωτογραφία με ένα σχόλιο από κάτω ότι ο Παρθενώνας πλυμηρίζει. Επειδή είδα την ταινία αυτός δεν είναι ο Παρθενώνας είναι μία δημόσια βιβλιοθήκη της Νέας Υόρκης. Τώρα όσο για την ταινία είναι καθαρά εμπορική. Οσο πιό μεγάλη η καταστροφή τόσο περισσότερο πουλάει! Η καταστροφή δεν πρόκειται να γίνει γιατί η φύση έχει πολούς μηχανισμούς για να αντιμετοπίσει τις ανθρώπινες καταστροφικές παρεμβάσεις μας. Γράψε στο Google μείωση ηλιοφάνειας και θα με καταλάβεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stema
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 20:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stema
Έκανα κάποιο λάθος σχετικά με το πρώτο μύνημα.Παρακολουθώ αρκετό καιρό τα forums του esoterika ήταν καιρός για κάποιο λάθος,με την ευκαιρία θα ήθελα να σας χαιρετήσω όλλους και υπόσχομαι να επιστρέψω έχοντας κάτι να προσθέσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 23:51:38  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς ήλθες στην παρέα μας stema!
Aν θέλεις να διαγράψεις το μήνυμα αυτό πήγαινε στο εικονίδιο άκρα δεξιά που μοιάζει με κάδο σκουπιδιών ή κατ'άλλους με κιονόκρανο και κάνε κλικ.


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 05/06/2004 23:53:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 00:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
ΠΡΟΣ ΜΕΛΕΤΗΤΗ

Εδω και πανω απο ενα μηνα δεν μπαινω πλεον στο site διοτι βλεπω οτι δεν εχω να κερδισω απολυτως τιποτα απο τις συζητησεις που γινονται. Καμια αποψη δεν παρατιθεται, ολοι περιμενουν τους αλλους να πουνε κατι απλως για να το κρινουν. Ετσι δεν γινεται συζητηση ομως. Σημερα λοιπον, μετα απο παρα πολλες μερες ξαναμπηκα να δω τι "παιζεται", αν εχει πει κανεις τιποτα καλο...

Ευχαριστω για την προσκληση στον Χαρδαβελλα, αλλα το ξερεις πολυ καλα οτι ΜΕΛΕΤΗΤΗ οτι μαλλον "γραφικοι" θα χαρακτηριστουμε παρα οτι θα κερδισουμε κατι απο ολο αυτο το τηλεοπτικο τσιρκο, διοτι κατι τετοιο μου θυμιζει πολλες φορες η εκπομπη του Χαρδαβελλα. Κατι σαν την Στεφανιδου και τη Λαμπιρη που φερνουν προσκεκλημενους να κουτσομπολεψουν και τους αφηνουν να τσακωνονται σαν τα κοκορια...

Το ξερεις πολυ καλα πως οι αποψεις μας αυτες δεν μπορουν να τεκμηριωθουν. Το μελλον θα δειξει αν οσα λεμε ειναι αληθεια ή οχι. Και στο κατω κατω ποιος ο λογος να τα δημοσιοποιησουμε ολα αυτα? Σαμπως θα μας πιστεψει κανεις απο το ευρη κοινο? Μηπως θα σωθει κανεις αν τελικα γινει κατι?? Και γω και εσυ που το ψαχνουμε το πραγμα, εχουμε τον τροπο να σωθουμε?? Δεν νομιζω... Ποιος ο λογος να πανικοβαλουμε τον κοσμο. Εσυ εχεις εναν βραχυπροθεσμο σκοπο= να προωθησεις ενα βιβλιο που εγραψες με αυτο το θεμα. Εγω δεν εχω τιποτα. Ειλικρινα αυτο το γραφω καλοπροαιρετα. Και εγω αν ειχα γραψει ενα βιβλιο θα πηγαινα με χιλια στον Χαρδαβελλα!!!

Μπορεις να χρησιμοποιησεις τις αποψεις μου χωρις copyright, ανετα!! Σωσε οσους μπορεις!!

Αληθεια, ποτε θα ειναι η εκπομπη??
Το μονο που μπορεις να πεις, ειναι να δημοσιοποιησεις την υπαρξη του forum αυτου και πως καποια ατομα ενδιαφερονται να μαθουν και πως καποια ατομα συζητανε το θεμα αυτο.
Και μονο αυτο να ακουσω να λες θα με ευχαριστησει.
Ευχαριστω και παλι για την προσκληση. Και μονο που με καλεσες δειχνεις οτι σεβεσαι τις αποψεις μου παρ'ολο που ειναι αντιθετες με τις δικες σου.

Χρηστος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 04:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS
ΧΡΗΣΤΟ-Ρ ΕΔΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΤΤΟΝ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ,

1ον. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΕΠΟΥΔΕΝΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΘΑ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΝΑ ΤΣΙΡΚΟ ΣΕ ΣΤΥΛ ΛΑΜΠΥΡΗΣ ΚΑΙ ΤΑΤΙΑΝΑΣ. ΟΤΑΝ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ ΤΟΤΕ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ,

2ον. ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΡΙΣΤΑΤΩΜΕΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΓΡΑΦΙΚΟ ΕΩΣ ΤΡΕΛΛΟ Ή ΚΑΙ ΑΙΡΕΤΙΚΟ.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΚΠΟΜΠΗ, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ, ΕΤΣΙ ΣΟΒΑΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ.
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΡΗΣΤΟ-Π ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΠΑΡΕΒΡΕΘΕΙΣ. ΚΑΘΕ ΕΜΠΕΡΙΣΤΑΤΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.
ΣΚΟΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΟΛΟΙ, ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.....

ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ ΤΑ ΕΞΕΙΣ,
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΕ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ HOLLYWOOD ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΕΡΝΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΕ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ".
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΕΛΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ, ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΤΟ HOLLYWOOD ΠΡΟΩΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΣΚΕΙ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΙ "ΚΟΒΕΙ" ΤΑΙΝΙΕΣ, ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΣ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΟΥΝ, ΜΕ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΑΤΗ "ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ" ΟΠΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΟΛΟΣΧΕΡΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ (Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ) ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ....

ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΤΑΝ ΩΣ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΩΣ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΩΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΙ ΜΑΣ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΑΥΡΙΟ (ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΕΔΩ ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΙΝΔΙΑΝΙΚΩΝ ΦΥΛΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ "ΑΡΧΑΙΩΝ" ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΖΩΝΤΕΣ).

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΟΙ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΤΕΧΝΗΤΩΝ ΑΥΤΟΝΟΜΩΝ ΒΙΟΑΠΟΙΚΙΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΙΚΗΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΚΑΙ Η ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΑΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΛΛΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΓΙΑ ΜΕΤΟΙΚΗΣΗ ΕΚΕΙ.

ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ?
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΝΑ ΔΙΑΣΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ DNA ΤΩΝ "ΑΞΙΩΝ" ΤΗΣ ΓΗΣ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΜΕΣΩ ΜΙΑΣ "ΚΙΒΩΤΟΥ" Ή ΒΙΟΑΠΟΙΚΙΑΣ Ή ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΙΚΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ Ή ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΑΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΒΙΩΣΙΜΗ.....


ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


69 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 17:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ...

ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ , GRIGORIANOS ΚΑΙ ΤΟΝ Χρηστος-Ρ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ?

ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΙΤΕ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ?

ΕΔΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΠΩΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΥΠΑΡΧΗ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΓΙΑ 5,000,000 ΕΛΛΗΝΕΣ.

ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΕΔΩ ΑΜΑΣΗΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΝΟΥΜΕ ?
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ ?

Η ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΙΑ.

ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Χρηστος-Ρ. ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.

ΝΑΙ ΗΛΘΑ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ.

ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ <ΣΧΕΔΟΝ> ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΟΡΙΣΤΟΛΟΓΙΕΣ ΛΕΤΕ.

ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΛΟΙΠΟΝ ?

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 21:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΙΑΝΟ

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ
Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΤΣΙ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ
ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΕΤΕ ΟΣΑ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΤΕ ΣΕ
ΜΙΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ.
ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙ
ΠΛΕΟΝ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 2012.
ΕΔΩ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ , ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΘΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ
ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2012,
[ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΘΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ]
ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΩ
ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΩ ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ.
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΚΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ 2550 ΕΤΩΝ
[ΤΟΣΟ ΛΕΓΕΙ Η ΒΙΒΛΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΤΕΙΤΟ Η ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΑΠΟ ΞΕΝΑ ΕΘΝΗ ]
ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΜΕΣΣΙΑΣ ,
ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ.
ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΧΡΗΣΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ , ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ
ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ.
ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ ΔΟΓΜΑΤΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΕΡΙ ΑΛΛΩΝ ΜΕΡΙΜΝΟΥΝ
ΚΑΙ ΤΥΡΒΑΖΟΥΝ.
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΧΡΗΜΑΤΑ , ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ
ΤΑ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΔΩΡΕΑΝ.
ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΚΔΟΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ
ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ , ΕΤΣΙ ΧΡΕΙΑΣΘΗΚΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ
ΤΟ ΕΦ ΑΠΑΞ ΜΟΥ , ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ.
Ο ΠΥΡΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ.
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΜΟΥ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.

Η ΜΕΛΕΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1999 ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΠΑΛΗΘΕΥΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΑΠΟ ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ.

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΗΣΩ ΟΤΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM , NA ΤΡΕΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ
ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΤΟΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΝΤΙΛΟΓΟ.
ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ
ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 2 ΙΣΤΟΡΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΠΟΥ
ΤΡΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡΟΥ ΤΩΝ ΠΕΡΣΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΣΟΒΑΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

ΕΑΝ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ ΣΑΣ ΔΕΣΜΕΥΘΕΙΤΕ
ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΜΗ ΦΕΙΔΟΜΕΝΟΣ ΚΟΠΟΥ
ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.

ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΕΑΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ!

ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑΘΗΣ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 09:33:43  Εμφάνιση Προφίλ
Σε ακούμε ΜΕLETHTH ...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΘΝΗΤΟΣ
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 10:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΘΝΗΤΟΣ
ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΙΑ ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ....
ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΣΣΙΑ ΤΟΥΣ...
ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΝΟΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ....
ΟΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ ΤΗΝ ΧΙΛΙΟΧΡΟΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ.....
ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΣΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΧΕ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ "ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ-ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ" ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ ΤΟΥ ΑΙΤΩΛΟΥ ΑΚΡΙΒΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΤΟΥ ΤΕΛΟΥΣ....
ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΑΡΑΓΑΡΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΙΔΗΜΩΝ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΤΙΣ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ ΤΟΥ.....
ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΨΙΛΟΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ....
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ


ΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 13:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΖΩΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ-ΓΕΓΟΝΟΤΑ-ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΑ
ΑΝ ΝΑΙ.....
ΤΟΤΕ ΣΥΝΔΕΣΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΕΛΙΔΑ
http://www.startpoint.gr/page.aspx?ID=660
( ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΟΛΗ )ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟ ΤΩΝ ΠΥΛΩΝ
ΕΠΙΚΕΙΤΕ ΑΛΛΑΓΗ ?

ΛΕΣ ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 10:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΨΥΧΗ
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΨΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ.
Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΣ ΤΟ
ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΥΠΟ ΣΗΜΕΙΩΣΗ.
ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΠΙΟ ΠΡΟΩΘΗΜΕΝΟ
ΒΗΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 2012 ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΟΥ
ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΣΙΓΑ - ΣΙΓΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑΘΗΣ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 11:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΘΝΗΤΟ

ΦΙΛΕ ΑΛΛΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΗ.

1) ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Η ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΙΑ , ΒΛΕΠΕ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΜΑΓΙΑ ΠΟΥ
ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ , Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΣΤΙΣ
22 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2012.
ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ [ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ],
ΕΙΝΑΙ Η ΓΗΪΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ 1000 ΧΡΟΝΙΑ
ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΤΟΝ ΑΡΧΙΚΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ
ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ.

2) ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΠΛΗΘΟΥΣ
ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ, ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ
ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ, ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΩΝ ΜΑΡΤΥΡΩΝ.
ΕΞΗΓΗΣΑ ΟΤΙ Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ
ΤΩΝ ΕΔΑΦΙΩΝ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.
ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕΛΕΤΗ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΥΠ ΟΨΙΝ ΟΛΑ ΤΑ ΕΔΑΦΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ
ΔΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.
ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 1000
ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΓΕΝΙΑ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ
ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙ ΤΟ
ΠΑΖΛ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

3) Ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΝΑΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΕΠ ΟΝΟΜΑΤΙ ΠΡΟΕΣΤΟ ΑΝΘΙΜΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΕΣΕ ΕΞΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΟΥ
ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕΙ ΤΟ "ΚΑΘΑΡΟ ΝΕΡΟ" ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ
ΜΕ ΤΟ ΑΜΦΙΒΟΛΟΥ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΟΣ ΝΕΡΟ ΑΛΛΩΝ ΠΗΓΩΝ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΠΑΪΣΙΟΥ
ΤΟΥ ΚΟΣΜΑ ΤΟΥ ΑΙΤΩΛΟΥ ΤΟΥ ΝΑΣΤΡΑΔΑΜΟΥ κ.α.

ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ
ΒΙΒΛΟ [ ΚΥΡΙΩΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΑ ΔΙΑΘΗΚΗ, ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ
ΗΛΙΘΙΟΙ ΖΗΤΟΥΝ ΝΑ ΠΑΨΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ ],
ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ
ΚΥΡΟΥ Β' ΤΩΝ ΠΕΡΣΩΝ ΕΩΣ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.
ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ
ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΠΑΨΕΙΣ ΝΑ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΕΙΣΑΙ ΘΝΗΤΟΣ.

ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑΘΗΣ


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 11:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ,
ΕΔΩΣΕ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΕΙ ΜΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
ΟΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΘΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ
ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ, ΣΑΝ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ.

ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑΘΗΣ


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sirXris
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 12:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sirXris
Στάθη, έχω δει και έχω διαβάσει αποσπάσματα από την ανάλυση σου σχετικά με τη δευτέρα παρουσία, όπως παρουσιάζεται στη χριστιανική θρησκεία. Πραγματικά, σου αξίζουν συγχαρητήρια γι αυτή σου τη μελέτη. Όμως...

quote:
1) ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Η ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΙΑ , ΒΛΕΠΕ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΜΑΓΙΑ ΠΟΥ
ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ , Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΣΤΙΣ
22 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2012.

... καλό είναι να μην αποκαλούμε ειδωλολατρικό ή αιρετικό οτιδήποτε είναι διαφορετικό από αυτό που πιστεύουμε. Επίσης, οι Μάγιας δε μιλάνε για καταστροφή του κόσμου. Το ότι το ημερολόγιό τους τελειώνει την ημερομηνία που αναφέρεις (δεν προφητεύεται η ημερομηνία όπως γράφεις) σημαίνει κάτι εντελώς διαφορετικό.

Και πάλι συγχαρητήρια, συνέχισε την έρευνά σου, σε παρακολουθούμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 13:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ
--------------------------------
ΕΙΣΑΓΩΓΗ - ΥΠΑΡΞΗ ΘΕΟΥ
----------------------
ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ - ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΠΝΕΥΣΤΟ.

ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΪΝΣΤΑΪΝ.
ΔΑΣΚΑΛΕ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ;
ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΗ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΥΣΙΚΟΙ ΝΟΜΟΙ ΠΟΥ ΔΙΕΠΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ;
ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ.
ΤΟΤΕ ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟΘΕΤΗ ΤΟΥΣ!
------------------------------

ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ
ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ.ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΙΕΡΟ ΒΙΒΛΙΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ
ΠΡΟΡΡΗΣΙΣ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ.
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΣΑΝ ΛΟΓΟ ΘΕΟΥ.


ΒΙΒΛΟΣ - Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
-------------------------
ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΙΝΗΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ
ΒΙΒΛΟΣ.
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΟ 66 ΒΙΒΛΙΩΝ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 1490 π.Χ.
[ ΜΩΥΣΗΣ ], ΕΩΣ ΤΟ 96 μ.Χ. ΠΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ Η ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ , ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΣΤΗΝ ΠΑΤΜΟ.
"ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ" ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΟ 40 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ ΤΟΣΟ ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΦΑΣΚΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.
ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΗΙΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ
ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΠΩΣ ΑΡΧΙΚΑ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ.
ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΜΝΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ.
ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΒΛΙΚΗ
ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ.
ΚΑΤΙ "ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ" , ΟΠΟΥ Η ΑΦΗΓΗΣΗ ΑΠΤΕΤΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΣ ΗΞΕΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ Η
ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.

ΙΩΒ Κς 7 : ΚΡΕΜΑ ΤΗΝ ΓΗ ΕΠΙ ΤΟ ΜΗΔΕΝ

ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΜΩΫΣΗΣ , 1490 π.Χ.


Ο ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΕΩΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
--------------------------------------
ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΕΚΔΗΛΩΘΗΚΕ ΕΝΑ ΚΙΝΗΜΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ
ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ.
ΣΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΓΕΙΤΟ ΕΝΑΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΡΟΣΧΩΡΗΣΑΝ
ΤΟ 1/3 ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΛΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΖΕΥΓΑΡΙ.
Ο ΘΕΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΑΝΤΙΔΡΑ ΟΠΩΣ ΘΑ
ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ
ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ.

ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΔΕΙΧΘΕΙ Η ΑΠΟΤΥΧΙΑ
ΤΟΥΣ , ΣΑΝ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΩΝ ΛΑΘΕΜΕΝΩΝ ΤΟΥΣ "ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ" ΕΠΙΛΟΓΩΝ.
ΟΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΟΡΙΣΕ
ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
ΤΗΣ ΓΗΣ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΤΑΞΗ ΤΟΥ.

"ΤΡΕΧΕΙ" ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΜΕΣΩ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΤΑ
ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΩΣΤΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΕΣ ΤΟΥ, ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

ΘΑ ΤΡΕΞΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΠΟΥ
ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡΟΥ Β' ΤΩΝ ΠΕΡΣΩΝ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ
ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.

ΣΕ ΚΑΘΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΠΙΟ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ
ΑΝΤΙΛΟΓΟ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ
ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑΣ.


1ος ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
---------------------------------------
ΔΑΝΙΗΛ ΙΑ 1-2: ΕΝ ΤΩ ΠΡΩΤΩ ΕΤΕΙ ΔΑΡΕΙΟΥ ΤΟΥ ΜΗΔΟΥ
----------------------------------
[ Ο ΔΑΡΕΙΟΣ Ο ΜΗΔΟΣ ΗΤΑΝ ΒΑΣΙΛΙΑΣ - ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΒΑΒΥΛΩΝΟΣ,
ΕΥΘΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΟ Β'.
ΕΤΣΙ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΚΥΡΟΥ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ Η ΙΔΙΑ Η ΒΙΒΛΟΣ.
ΔΑΝΙΗΛ Ε 30-31: ΤΗΝ ΑΥΤΗ ΝΥΧΤΑ ΕΦΟΝΕΥΘΗ Ο ΒΑΛΤΑΣΑΡ
Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΤΩΝ ΧΑΛΔΑΙΩΝ , ΚΑΙ ΔΑΡΕΙΟΣ Ο ΜΗΔΟΣ
ΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑΝ ΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΤΩΝ 62.
ΔΑΝΙΗΛ ς 28: ΚΑΙ ΕΥΗΜΕΡΗΣΕΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΑΝΙΗΛ ΕΝ ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
ΤΟΥ ΔΑΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΚΥΡΟΥ ΤΟΥ ΠΕΡΣΟΥ.]

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΣΤΟΝ ΔΑΝΙΗΛ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ:

" ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΣΟΙ ΑΝΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΙΔΟΥ ΑΚΟΜΗ 3 ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΓΕΡΘΗ ΕΝ ΤΗ ΠΕΡΣΙΑ ΚΑΙ Ο 4ος
ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΩΤΕΡΟΣ ΠΑΡΑ ΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΡΑΤΑΙΩΘΗ
ΕΝ ΤΩ ΠΛΟΥΤΩ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΕΙ ΔΙΕΓΕΙΡΕΙ ΤΟ ΠΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ."

ΠΡΟΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΕΡΜΗΝΕΙΑ
---------------------------------------------------------

ΟΙ 3 ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΠΟΥ ΒΑΣΙΛΕΨΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΣΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΥΡΟ ΗΤΑΝ
Ο ΚΑΜΒΥΣΗΣ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΟΥ,
Ο ΓΑΥΜΑΤΑΣ ΕΝΑΣ ΣΤΑΣΙΑΣΤΗΣ ΠΟΥ ΒΑΣΙΛΕΨΕ ΜΟΛΙΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ,
Ο ΔΑΡΕΙΟΣ Ο ΥΣΤΑΣΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΕΤΡΕΨΕ ΤΟΝ ΓΑΥΜΑΤΑ ,

Ο 4ος ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΤΥΠΑΓΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΑΝ Ο ΞΕΡΞΗΣ η ΑΣΣΟΥΗΡΗΣ
Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΤΗΣ ΕΣΘΗΡ.

ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΙΧΕ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ 480 π.Χ.
------------------------------------------------------

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ;
ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΟΝ ΔΑΝΙΗΛ;
ΝΑΙ η ΟΧΙ;
ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ!

ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑΘΗΣ



MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 17:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95
quote:

"ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ" ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΟ 40 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ ΤΟΣΟ ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΦΑΣΚΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.

Τουλάχιστον άμα δεν το ψάξεις αρκετά:
http://www.infidels.org/library/modern/jim_meritt/bible-contradictions.html

quote:

ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΗΙΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ
ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΠΩΣ ΑΡΧΙΚΑ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ.

Ούτε καν.

quote:

1ος ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
---------------------------------------
ΔΑΝΙΗΛ ΙΑ 1-2: ΕΝ ΤΩ ΠΡΩΤΩ ΕΤΕΙ ΔΑΡΕΙΟΥ ΤΟΥ ΜΗΔΟΥ
----------------------------------
[ Ο ΔΑΡΕΙΟΣ Ο ΜΗΔΟΣ ΗΤΑΝ ΒΑΣΙΛΙΑΣ - ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΒΑΒΥΛΩΝΟΣ,
ΕΥΘΥΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΟ Β'.
ΕΤΣΙ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΚΥΡΟΥ.
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ Η ΙΔΙΑ Η ΒΙΒΛΟΣ.
ΔΑΝΙΗΛ Ε 30-31: ΤΗΝ ΑΥΤΗ ΝΥΧΤΑ ΕΦΟΝΕΥΘΗ Ο ΒΑΛΤΑΣΑΡ
Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΤΩΝ ΧΑΛΔΑΙΩΝ , ΚΑΙ ΔΑΡΕΙΟΣ Ο ΜΗΔΟΣ
ΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑΝ ΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΤΩΝ 62.
ΔΑΝΙΗΛ ς 28: ΚΑΙ ΕΥΗΜΕΡΗΣΕΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΑΝΙΗΛ ΕΝ ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
ΤΟΥ ΔΑΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΚΥΡΟΥ ΤΟΥ ΠΕΡΣΟΥ.]

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΣΤΟΝ ΔΑΝΙΗΛ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ:

" ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΣΟΙ ΑΝΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΙΔΟΥ ΑΚΟΜΗ 3 ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΓΕΡΘΗ ΕΝ ΤΗ ΠΕΡΣΙΑ ΚΑΙ Ο 4ος
ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΩΤΕΡΟΣ ΠΑΡΑ ΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΡΑΤΑΙΩΘΗ
ΕΝ ΤΩ ΠΛΟΥΤΩ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΕΙ ΔΙΕΓΕΙΡΕΙ ΤΟ ΠΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ."

ΠΡΟΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΕΡΜΗΝΕΙΑ
---------------------------------------------------------

ΟΙ 3 ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΠΟΥ ΒΑΣΙΛΕΨΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΣΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΥΡΟ ΗΤΑΝ
Ο ΚΑΜΒΥΣΗΣ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΟΥ,
Ο ΓΑΥΜΑΤΑΣ ΕΝΑΣ ΣΤΑΣΙΑΣΤΗΣ ΠΟΥ ΒΑΣΙΛΕΨΕ ΜΟΛΙΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ,
Ο ΔΑΡΕΙΟΣ Ο ΥΣΤΑΣΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΕΤΡΕΨΕ ΤΟΝ ΓΑΥΜΑΤΑ ,

Ο 4ος ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΤΥΠΑΓΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΑΝ Ο ΞΕΡΞΗΣ η ΑΣΣΟΥΗΡΗΣ
Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΤΗΣ ΕΣΘΗΡ.

ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΙΧΕ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ 480 π.Χ.
------------------------------------------------------

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ;
ΒΓΗΚΕ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΟΝ ΔΑΝΙΗΛ;
ΝΑΙ η ΟΧΙ;


Κατά κάποιον fuzzy τρόπο και αν κάνουμε αρκετές παραδοχές, ναι. Βγήκε. Συγκεκριμένα οι "λεπτομέρειες" στις οποίες δεν επαληθεύεται η
προφητεία είναι:

α) Η Ελλάδα δεν ήταν βασίλειο, αλλά πολλά μικρά ανεξάρτητα κρατίδια. Όταν την εποχή εκείνη έλεγαν "Ελλάδα" εννοούσαν (γεωγραφικά) αυτό που σήμερα εμείς λέμε Ανατολική Στερεά και Πελοπόννησο. Αυτό θα το κρατήσω για αργότερα.
β) Ο τέταρτος βασιλιάς (Ξέρξης) χτύπησε την Ελλάδα. Το ίδιο όμως έκανε ο τρίτος βασιλιάς, δηλαδή ο Δαρείος. Η προφητεία σιγεί περίεργα ως προς αυτό. Το ενδιαφέρον είναι ότι εξίσου σιωπηλές είναι οι Περσικές ιστορικές πηγές ως προς αυτό το θέμα. Φαίνεται πως η ήττα στο Μαραθώνα αντιμετωπίστηκε από τους Πέρσες ως ένα μάλλον ατυχές συμβάν και δε διαδόθηκε στα εσωτερικά. Άλλωστε η Αυτοκρατορία κέρδισε την Ιωνία, τη Μακεδονία και τη Θεσσαλία. Αντιθέτως, η ήττα στη Σαλαμίνα που ακολουθήθηκε από το Χρυσό Αιώνα των Ελλήνων και τελικά από την καταστροφή της Περσικής Αυτοκρατορίας ήταν πολύ πιο δύσκολο να μείνει κρυφή. Το κρατάμε και αυτό.
γ) Δε γνωρίζουμε κατά πόσον ο Ξέρξης ήταν πλουσιότερος των προηγούμενων. Ωστόσο προσωπικά πολύ αμφιβάλλω για αυτό, γιατί η Περσική Αυτοκρατορία έφτασε στην ύψιστη ακμή της επί Κύρου του Μέγα (δηλαδή του πρώτου βασιλιά). Επιπλέον ο Ξέρξης δεν επονομάστηκε Μέγας όπως ο Κύρος και ο Δαρείος Α'.
δ) Αυτόν το "Γαυμάτα" δε μπόρεσα να τον βρω πουθενά, αν όμως έχεις κάποια αρχαία πηγή που να τον αναφέρει δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα να δεχθώ την ύπαρξή του.

Όλα αυτά όμως δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία. Σημασία έχει ένα ερώτημα που θα έπρεπε να είχε γίνει από την αρχή:
Η προφητεία γράφτηκε πριν ή μετά τα γεγονότα; Εγώ νομίζω το δεύτερο. Διότι:

α) Η Ελλάδα έγινε βασίλειο για πρώτη φορά επί Αλεξάνδρου. Συνεπώς η χρήση του όρου 200 χρόνια πριν είναι λίγο ύποπτη. Εκτός αν πρόκειται για λάθος στη μετάφραση. Αλλά τότε όλη η προφητεία πρέπει να αναθεωρηθεί.
β) Αγνοεί την εκστρατεία του Δαρείου και γνωρίζει την εκστρατεία του Ξέρξη, όπως θα αναμέναμε από κάποιον που είχε εκ των υστέρων πληροφόρηση από τους Πέρσες.
γ) Θα περίμενε κανείς αναφορές και από άλλους λαούς της εποχής ότι οι Εβραίοι προγνώριζαν ένα τόσο σημαντικό γεγονός. Αντιθέτως, σιγή.
δ) Δεν έχουμε κανένα λόγο να υποθέσουμε ότι το κείμενο γράφτηκε ταυτόχρονα με τα γεγονότα. Τα περισσότερα αρχαία ιστορικά κείμενα εξιστορούν πράγματα που συνέβησαν 100 ή και 1000 χρόνια πριν.
ε) Αυτό που έχουμε στα χέρια μας είναι η μετάφραση των Εβδομήκοντα, ένα κείμενο της ύστερης αλεξανδρινής εποχής με αποδεδειγμένα πολλές παρεμβάσεις στο αρχικό κείμενο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2004, 09:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95
Επίσης από το 586π.Χ. -και όχι 585- που είναι η Βαβυλωνιακή κατάκτηση μέχρι το 1967μ.Χ. -που είναι η επανάκτηση της Ιερουσαλήμ- έχουμε 2553 χρόνια, όχι 2550. Μικρή η διαφορά, αλλά σημαντική. Αν τουλάχιστον δεχθούμε ότι η χρονολόγηση της Βαβυλωνιακής κατάκτησης είναι σωστή.

Όμως υπάρχει ένα σαφώς μεγαλύτερο πρόβλημα για την ερμηνεία σου:

To 164 (ή 165) π.Χ., έγινε η επανάσταση των Μακκαβαίων και η Ιερουσαλήμ (μαζί με την υπόλοιπη Ιουδαία) έγινε και πάλι εβραϊκή μέχρι το 60π.Χ. περίπου που την κατέκτησαν οι Ρωμαίοι. Δηλαδή για 100 χρόνια. Αυτό γιατί δε μετράει για απελευθέρωση της Ιερουσαλήμ από ξένα έθνη, μόλις 400 χρόνια μετά τη Βαβυλωνιακή κατάκτηση;
Στο κάτω-κάτω τότε η Ιερουσαλήμ απελευθερώθηκε για τα καλά και την πατούσαν μόνο Εβραίοι για έναν ολόκληρο αιώνα, καμία σχέση με το '67 που:
α) Η μισή πόλη παρέμεινε υπό αμφισβητούμενο καθεστώς.
β) Ο πληθυσμός της όπως σωστά επισημαίνει ο AVATARGR περιλαμβάνει Άραβες, Αρμένιους, Έλληνες, Ρώσους, Ιταλούς, Αμερικάνους, ό,τι να 'ναι τέλος πάντων. Όλοι αυτοί πατούν μια χαρά το ποδάρι τους.
γ) Έχουν περάσει μόλις 40 χρόνια και ούτε καν έχει κλείσει το θέμα, σε αντίθεση με την ξεκάθαρη νίκη των Μακκαβαίων το 2ο αιώνα.

Αν ήμουν ιστορικός του μέλλοντος και με ρωτούσαν πότε η Ιερουσαλήμ ήταν "εβραϊκότερη" (δηλαδή ανήκουσα χωρίς έξωθεν αμφισβήτηση σε ανεξάρτητο εβραϊκό κράτος και κατοικούμενη από εβραίους), αναμφίβολλα θα προτιμούσα την περίοδο των Μακκαβαίων και όχι τη σημερινή για απάντησή μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2004, 11:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ SIRXRIS

ΦΙΛΕ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟΝ ΟΡΟ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΙΑ.
ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΩ ΤΟΥΣ
ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΣΑΝ ΤΟΝ ΓΙΑΧΒΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ.

ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑΘΗΣ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2004, 12:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ JUNK 95

ΦΙΛΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΣΟΥ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΘΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΣΤΟ
ΠΛΗΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΑ ΓΙΑ ΚΕΡΔΟΣ
ΧΡΟΝΟΥ.

1) ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ
--------------------------------

ΣΥΓΧΩΡΕΣΕ ΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΑΓΓΛΙΚΑ.
ΜΕΤΕΦΡΑΣΕ ΜΙΑ ΑΝΤΙΦΑΣΗ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ.

2) ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ
----------------------------------------------------

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΡΟΦΗΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΗΓΗΣΗ ΤΟΥ
ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.
ΑΠΟ ΤΟ 539 π.Χ. ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΒΑΒΥΛΩΝΑ ΣΤΟΝ ΚΥΡΟ
ΕΩΣ ΤΟ 2012 μ.Χ. ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΕΦ' ΟΛΟΥ
ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΧΑΝΕΤΑΙ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ,
ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΚΥΡΙΩΤΕΡΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ .[ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ]

3) ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ
ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΓΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ.
------------------------------------------------------------

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΕΤΑΙ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΗΜΕΡΕΣ , 2000 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΤΗΣ.
ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΥ Β ΟΠΟΥ ΕΓΙΝΕ
Η ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΤΩΝ ΕΒΔΟΜΗΚΟΝΤΑ.

4) ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΥΜΑΤΑ
------------------

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΗΝ 55ΤΟΜΗ "ΥΔΡΙΑ"
ΤΟΜΟΣ 17 σελ. 4

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΚΡΙΒΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΙΘΜΗΣΗ
ΤΩΝ ΒΑΣΙΛΙΑΔΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΣΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΞΕΡΞΗ.

5) ΓΙΑ ΤΑ 2550 ΕΤΗ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΙΣ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ
---------------------------------------------
ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑ ΧΑΘΟΥΜΕ.
ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ 2550 ΕΤΗ
ΠΟΥ Ο ΔΑΝΙΗΛ ΚΑΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΕΓΟΥΝ ΟΤΙ Η ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΘΑ ΠΑΤΕΙΤΑΙ
ΑΠΟ ΞΕΝΑ ΕΘΝΗ.
Η ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟΥΣ ΒΑΒΥΛΩΝΙΟΥΣ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 586 π.Χ.
ΤΟ ΕΤΟΣ ΤΟΥΣ ΕΛΗΓΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.
ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΤΟΥ 585 π.Χ. ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗ ΓΕΔΑΛΙΑ
ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΩΝ ΒΑΒΥΛΩΝΙΩΝ.
ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΓΕΔΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΑΝΤΙΠΟΙΝΩΝ ΤΩΝ ΒΑΒΥΛΩΝΙΩΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΙΓΑ - ΣΙΓΑ ΝΑ ΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ.
ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ Η ΕΚΚΕΝΩΣΗ ΤΗΣ ΓΗΣ ΗΤΑΝ ΓΕΓΟΝΟΣ.
ΤΟ ΒΔΕΛΥΓΜΑ ΤΗΣ ΕΡΗΜΩΣΙΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΗΤΑΝ ΟΡΑΤΟ ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ.
ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΩΡΑ.
Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΤΑ 2550 ΕΤΗ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΡΠΟΛΗΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 586 π.Χ.
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΜΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΛΑΟΥ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ ΣΥΝΕΤΕΛΕΣΘΗ ΤΕΛΟΣ ΜΑΪΟΥ ΤΟΥ 585 π.Χ.

6)ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΩΝ ΜΑΚΑΒΒΑΙΩΝ
-----------------------------------

ΤΑ 100 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΑΠΟΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ 2550 ΕΤΗ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΗΣ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΣΤΑ ΞΕΝΑ ΕΘΝΗ.
Ο ΙΗΣΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ Η ΡΩΜΗ ΠΑΤΟΥΣΕ ΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ
ΤΟΝΙΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΙΣ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ.
ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΘΑ ΠΑΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΞΕΝΑ ΕΘΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΛΗΞΟΥΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ.
ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ ΣΤΟΥΣ ΜΑΚΑΒΒΑΙΟΥΣ.

ΑΠΟ 7/6/1967 ΜΕ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΩΝ 2550 ΕΤΩΝ [ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ]
Ο ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ.
Ο ΙΗΣΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΓΕΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ
ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΛΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡΧΟΜΕΝΗ.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ
---------------------
Η ΒΙΒΛΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΜΙΑ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝΤΩΝ ΑΥΤΗΝ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ Ο ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΟΣ ΠΟΥ ΤΙΝΑΖΕΙ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ η ΕΝΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞ ΙΣΟΥ ΑΝΟΜΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΣΡΑΗΛΙΝΟ
ΣΤΡΑΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΝΚΣ ΣΤΗ ΡΑΜΑΛΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΑΔΙΑΚΡΙΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΕΡΟΥΣ.
ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.
ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ 2ο ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑΘΗΣ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2004, 12:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
Ο 2ος ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ
-------------------------------------------------------------

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ:

ΔΑΝΙΗΛ ΙΑ 3-4:
ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΣΗΚΩΘΗ ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΞΟΥΣΙΑΖΕΙ
ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΚΑΜΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΑΥΤΟΥ.
ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΣΤΑΘΗ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΤΡΙΦΤΗ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ,
ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΙΡΕΘΗ ΕΙΣ ΤΟΥΣ 4 ΑΝΕΜΟΥΣ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ.
ΠΛΗΝ ΟΥΧΙ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ ΑΥΤΟΥ ΟΥΔΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟΥ
ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣΕ.
ΔΙΟΤΙ Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΚΡΙΖΩΘΗ ΚΑΙ ΔΙΑΜΕΡΙΣΘΗ ΕΙΣ ΑΛΛΟΥΣ
ΕΚΤΟΣ ΤΟΥΤΩΝ.


ΑΥΤΑ ΕΙΠΕ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΟΝ ΔΑΝΙΗΛ.
Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΑ ΕΚΠΛΗΡΩΣΕ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ.
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΕΞΟΥΣΙΑΣΕ ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΗΤΑΝ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.
Η ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΙΡΕΘΗΚΕ ΣΤΟΥΣ 4 ΑΝΕΜΟΥΣ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ.
4 ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΗΛΘΑΝ ΣΕ ΥΠΑΡΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ.
ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΣΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΑΠΟΓΟΝΟ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ.
ΟΙ ΣΤΡΑΤΗΓΟΙ ΤΟΥ ,
1)Ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ.
2)Ο ΣΕΛΕΥΚΟΣ ΠΗΡΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΚΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΙΝΔΙΑ.
3)Ο ΛΥΣΙΜΑΧΟΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ Μ.ΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΡΑΚΗ.
4)Ο ΚΑΣΣΑΝΔΡΟΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ.

ΣΑΣ ΒΕΒΑΙΩΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΙ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ
ΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΑΣ.
ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΑΝ ΠΡΟΒΛΕΨΕ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΕΠΟΠΟΙΙΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΣΕ 4 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΧΙ
ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ ΤΟΥ!
ΝΑΙ η ΟΧΙ;


ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΑΘΗΣ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2004, 14:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95
Δε με ικανοποιούν οι εξηγήσεις σου. Ειδικά η περίοδος των Μακκαβαίων δε μπορώ να καταλάβω με ποια λογική χαρακτηρίζεται ασήμαντη παρένθεση. Διήρκεσε σχεδόν το τριπλάσιο από τη μέχρι τώρα κατοχή της Ιερουσαλήμ. Επειδή αυτά τα 100 χρόνια ήταν παλιά, δε σημαίνει ότι κράτησαν λιγότερο. Ένας αιώνας σταθερότητας είναι πολύ περισσότερο απ' ό,τι έχει να επιδείξει η συγκεκριμένη περιοχή τα τελευταία 7000 χρόνια. Οι ίδιοι οι Εβραίοι έχουν αφιερώσει τη δεύτερη σημαντικότερη γιορτή τους (το Χανουκα) σε αυτό το γεγονός.

Ούτε με ικανοποιεί αυτό το "ας αγνοήσουμε 1-2 βασιλιάδες". Όσο μικρότερες απαιτήσεις ακριβείας έχουμε από μία προφητεία τόσο αδυνατίζει η αποδεικτική ισχύς της όποιας επαλήθευσης.

Όσο για τις αντιφάσεις, θα περιοριστώ σε 2-3 πιο σημαντικές:
1) Η μισή Γένεσις όταν αναφέρεται στο Θεό χρησιμοποιεί τη λέξη LHM = Elohim, η οποία είναι πληθυντικός και σημαίνει "οι Θεοί". Η άλλη μισή λέει JHVH.
2) Η βασιλεία του Αχαζία ξεκινά αλλού στα 22 του και αλλού στα 42 του. Αυτή είναι μία μόνο από τις εκατοντάδες ιστορικές λεπτομέρειες που αποδίδονται διαφορετικά εδώ κι εκεί, με πιο τρανό παράδειγμα τη γενεαλογία του Ιησού που οι δύο εκδοχές της έχουν μοναδικό κοινό σημείο τον Αβραάμ στο ένα άκρο και τον Ιησού στο άλλο.
Παρεμπιπτόντως, η ηλικία των 5000 περίπου ετών που προκύπτει για την ανθρώπινη παρουσία στη Γη αν κάνουμε όλες τις προσθαφαιρέσεις δε φαίνεται να ισχύει με κανέναν τρόπο. Για την ακρίβεια οι τύποι έχουν πέσει γύρω στα 160.000 χρόνια έξω στην καλύτερη περίπτωση.
3) Είναι τουλάχιστον προβληματικό το ότι σε καμιά δεκαριά σημεία της Καινής Διαθήκης αναφέρεται ότι η Βασιλεία του Ιησού θα έρθει πριν
τελειώσει αυτή (η τότε) γενιά.

Αλλά δε θα ήθελα να ασχοληθούμε με όλα αυτά. Λάθος μου που το ανέφερα.
Ας προχωρήσουμε καλύτερα στον επόμενο σταθμό του χρονοδιαγράμματος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2021484
Maintained by Digital Alchemy