ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Pasxalis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2004, 19:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pasxalis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE Zephyr EUXARISTO GIA TIN SYMBOULI EXO AKOU KAI EGO OTI EINAI POLI EPIKINDINO ALLA BASIKA PSAXNO TA LOGIA GIA NA OLOKLIROSO TIN SYLOGI MOU APO EBIRIES KAI TELETOURGIKA EPANO STO THEMA

Εκ δίων κακών το μη χείρον βέλτιστον!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

niklet
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2004, 13:08:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους niklet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pasxali to paixnidi nomizo exeis katalavei pos paizetai...se sumvouleuo na min to epixeiriseis giati pote den ksereis ti ginetai...mauti tin proipothesi sou leo oti to pneuma boreis na to kaleseis kapos etsi:pneuma eisai do? an den laveis apantisi simainei oti den irthe i ora sou na to deis akoma..ALLA MIN TO EPIXEIRISEIS..EUKOLA TO KALEIS DUSKOLA TO DIOXNEIS !!take care!!


DON'T WORRY
AN EINAI NA PAEI STRAVA KATI THA PAEI XEIROTERA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 02:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι".

επειδη δεν ειναι καθολου παιχνιδακι και ουτρ αστειο το θεμα
πρεπει να σταματησετε να το αποκαλειτε "παιχνιδι".

Η επικινδυνη επικληση πνευματων ειναι πιο σωστος τιτλος

Φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Υπερασπιστης
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 15:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Υπερασπιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετισματα σε ολους σας.Ειμαι ενα καινουργιο μελος σε αυτο το site. Εχω διαβασει αρκετα και απο εδω για το λεγομενο "παιχνιδι ποτηρακι".(Συμφωνω,οτι υπο ορισμενες προϋποθεσεις μονο παιχνιδι δεν μπορει να καταλειξει...)Ορισμενα απο αυτα που ηδη γνωριζω ειναι οτι για να "παιξεις" αυτο το "παιχνιδι" χρειαζονται το λιγοτερο 3 ατομα.Μπορουν να λαβουν μερος βεβαια και περισσοτερα,αλλα τοτε,συμφωνα με οσα διαβασα σε προηγουμενες σελιδες, μετατρεπεται σε αρκετα πιο επικινδυνο.Στη συνεχεια,απο ο,τι εχω καταλαβει,τα ατομα αυτα καθονται γυρω απο ενα τραπεζι και ενα απο αυτα προσπαθει με καποιους τροπους να καλεσει καποιο πνευμα.Βεβαια,βασικο στοιχειο ειναι οτι πρεπει να υπαρχει και ενα ποτηρι πανω σε αυτο το τραπεζι. Η απορια μου ειναι η εξης:τα υπολοιπα ατομα τι κανουν σε ολη αυτη τη διαδικασια,εκτος απο τις πιθανες τους ερωτησεις.Δηλαδη συμμετεχουν με καποιο τροπο?(οπως να αγγιξουν το ποτηρι?) Και ας υποθεσουμε οτι το πνευμα ερχεται.Πως καταλαβαινουμε την εμφανιση του και πως τι μας απανταει στις ερωτησεις που του θετουμε?Μηπως χρειαζεται να χρεισημοποιησουμε και κατι αλλο σε ολη αυτη τη διαδικασια?(Απο ο,τι διαβασα σε προηγουμενες σελιδες αυτου του θεματος,χρησιμοποιημε γραμματα και κατι αλλα πραγματα.)Δυστυχως δεν καταφερα να βγαλω καποια ακρη σε αυτο το θεμα,και θα ηθελα καποιος "καλος" να με βοηθησει βγαλω.Ευχαριστω εκ των προτερων. Πιστευω να συνεχιστουν οι συζητησεις σας(και απο σημερα μας)πανω σε διαφορα θεματα.Ελπιζω να μην σας κουρασα(απο τωρα).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 16:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως-ηλθες φιλε Υπερασπιστη,

σε βρισκω λιγο 'ορεξατο' για να παιξεις αυτο το 'παιχνιδο'=επικληση πνευματων.
αντι να ρωτας για τις λεπτομερεις του πως γινεται αυτο,
θα επρεπε πρωτα να ρωτησεις εαν και πως διωχνεις το πνευμα που καλεις... γιατι ειναι ζητημα ζωης και Θ Α Ν Α Τ Ο Υ !

οσο το γιατι χρειαζονται αρκετα ατομα, για την συγκεντρωση ενεργειας.

κανε μια ερευνα πρωτα στο google για το τι επαθαν οσοι εκαναν επικληση πνευματων και ξανασκεψου το -

η πιο απλα ρωτα να σου πει τη γνωμη του ο 'eviL' αυτος που ξεκινησε το topic εδω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Υπερασπιστης
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 16:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Υπερασπιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως σε βρηκα φιλε μου Taigete.Βασικα,για να σου πω την αληθεια, δεν μου εχει περασει ακομη απο το μυαλο να κανω κατι σχετικο.Η' και να μου εχει περασει ως ιδεα,δεν εχει "καθησει" ακομη μεσα μου. Γι' αυτο το λογο δεν ρωτησα για το πως διωχνεις το πνευμα που εχεις καλεσει.Εξαλλου,απο ο,τι εχω διαβασει απο προηγουμενες σελιδες, οντως εχεις δικιο οτι ειναι αρκετα δυσκολο να ξεφορτωθεις αυτο το "πραγμα" που καλεσες.
Επιμενω και παλι,οτι θα ηθελα καποιος να μου περιγραψει την ολη διαδικασια καθως και το τι πραγματα χρειαζομαστε για να την πραγματοποιησουμε,αυτη που ορισμενοι αποκαλουν "το παχνιδι ποτηρακι".Τονιζω οτι ο μονος λογος που θελω να μαθω αυτα που ρωρω,ειναι η περιεργεια και το ενδιαφερον μου πανω σε αυτο.(Το οποιο ξεκινησε απο μια ταινια που ειδα πριν ορισμενες μερες σε συνδρομητικο καναλι και ετσι μου ξαναγεννηθηκε η περιεργεια για κατι που ειχα ξανακουσει στο παρελθον και ηρθε η ωρα να το διελευκανω στο παρον, ωστε να ειμαι προσεχτικος σε προκλησεις στο μελλον).Θα ηταν πολυ ευγενικο εκ μερους του eVil να μου απαντησει και εκεινος σε αυτα τα ερωτηματα μου.Αλλα πιστευω οτι εκεινος θα φαινοταν πιο "χρησιμος" σε αλλου ιδους ερωτησεις μας.(προφανως πολυ πιο σημαντικες και επικινδυνες)Χωρις αυτο να σημαινει οτι ανυψωνω τον eVil και μειωνω ολους τους υπολλοιπους ή το αντιθετο.Ολοι ειμαστε μια παρεα,μια ομαδα ισως,που εχουμε καποιες αποριες, τις εκθετουμε και μαθαινουμε.Νομιζω?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Υπερασπιστης
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 18:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Υπερασπιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδη θεωρω σωστο να μην "δημοσιοποιηθει" η ολη διαδικασια,οποιος φιλος θελησει να μου απαντησει,θα ηταν καλυτερα να μου το στειλει στο προσωπικο e-mail μου.Ευχαριστω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ex
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 21:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ex  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΣΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ.
ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΤΤΟ Η ΛΟΤΤΟ,ΤΖΟΚΕΡ,ΛΑΧΕΙΩΝ;
ΑΛΛΙΩΣ,ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ.

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Υπερασπιστης
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 21:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Υπερασπιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω για Προπο,Λοττο ή Τζοκερ.Αλλα εμενα προχθες μου εδωσε το Χ της Ελλαδας με την Τουρκια για το στοιχαμα φιλε ex... Αν σε ενδιαφερει το Παμε Στοιχημα κανε καμια επικληση και θα βγαλεις πολλα.

Σε φιλω και γω. Σταυρωτα μαλιστα.(Αα ρε φιλε)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 10:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΕ ΓΥΡΝΑΤΕ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟ 1984-5 .

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΕ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΜΑΕΣΤΡΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΤ.ΑΦΡΙΚΗ ΟΠΟΥ ΚΑΤΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΑΥΤΗΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΩ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΩΣ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΛΕΓΕ ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ .

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΡΩΤΑΓΕΣ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΑΠΑΝΤΑΓΕ ΕΙΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΤΕ ΚΑΚΟ . ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ. ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΜΕΝΕ ΣΙΩΠΗΛΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΤΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΜΟΥ .

- ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΑΚΙ ΗΤΑΝ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ .
- ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΑΚΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ . ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ

ΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ .
ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ .

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ Η ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 4-5 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΚΑΛΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 19:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπερασπιστης σε καλωσοριζω στον υπεροχο κοσμο του Esoterica...
Καταρχην φιλοι μου...Καλησπερα σας...
Να υπενθυμισω κατι γιατι πολλοι αναγνωστες δεν εκαναν ΚΑΝ τον κοπο να διαβασουν ολα αυτα τα υπεροχα posts που υπαρχουν σε αυτο το θεμα...με αποτελεσμα να διαβαζω...
quote:
Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι".

επειδη δεν ειναι καθολου παιχνιδακι και ουτρ αστειο το θεμα
πρεπει να σταματησετε να το αποκαλειτε "παιχνιδι".


Καταρχην ολοι συμφωνουμε οτι δεν ειναι παιχνιδι...
Και απο την αρχη κιολας σταματησαμε να λεμε με την σοβαρη εννοια την λεξη "παιχνιδι"
γιατι οντως δεν ειναι παιχνιδι..
Ειναι μια τελετη σε μορφη επικαλεσης καποιου εξωπραγματικου και αυλου πραγματος...

Επισης...δεν ειναι αναγκαιο να πουμε "Σε καλω να ερθεις πνευμα ταδε...μπλα μπλα"
εμεις τοτε απλα ειχαμε ρωτησει"εισαι εδω?"
και μας απαντησε μετακινοντας το ποτηρι στην λεξη "ναι"

Χαιρετω...

Com by C-Creations @ 2oo4


http://members.lycos.co.uk/ezpeace/forum/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 13:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ.

ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ . ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΟΠΤΙΚΕΣ ΓΩΝΙΕΣ . ΚΑΘΟΛΙΚΑ ΠΛΕΟΝ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΞΑΡΧΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ . ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΑ ΠΕΡΡΙΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ . ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ;;;;;
ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΜΩΣ ΜΗΠΩΣ Η ΙΔΙΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥΣ .

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΛΙΓΟ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΞΑΤΕ,

1, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΧΑΝΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
2, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΟΙΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ ΑΠΙΣΤΟ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ.
3, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΛΕΞΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ (ΑΚΑΤΑΛΑΒΙΣΤΙΚΑ ΑΠΛΑ)
4, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΕΦΕΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΟΤΑΝ ΝΕΥΡΙΑΖΑΤΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ.
5, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΛΕΓΕ ΨΕΜΜΑΤΑ .
6, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΝΑΙ Η ΟΧΙ .


ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΤΕ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ, ΓΝΩΡΙΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ Η ΘΕΜΙΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ.

ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΠΩΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΚΟΒΕΙ ΒΟΛΤΕΣ , ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ .

ΚΑΘΙΜΕΝΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΠΩΝΤΑΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΕΛΑΦΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΙΚΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΦΗΣ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ . ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΙΚΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΣΑΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ . ΜΕ ΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ ΤΕΝΤΩΜΕΝΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΛΑΦΡΙΑΣ ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ . ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΖΗΤΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟ ΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΩ ΔΙΑΦΥΓΗΣ. ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΡΩΤΑΕΙ ΖΗΤΑΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Ο ΙΔΙΟΣ Η ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΥΠΑΡΞΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΤΟΣΟ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΟΔΗΓΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ .

1, ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΤΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΤΟ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΝΑΙ . ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΧΙ
2, ΟΤΑΝ ΠΑΛΙ ΡΩΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΒΑΝ Ο ΟΔΗΓΗΤΗΣ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΞΕΚΙΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ . ΟΤΑΝ ΕΙΔΙΚΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΣΤΟΝ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΚΛΙΚΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ . ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΟΝ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΝΟΗΜΑ Η ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΑΡΓΗ . ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΑΚΙ;;;;;.
3, ΑΚΟΜΗ ΑΝ ΤΟ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΤΟ ΠΟΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΛΕΞΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ .

ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ 2-3 .

ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΑΛΛΑ ΦΡΟΝΙΜΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΕΜΑΣ . (ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ).

ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΦΙΛΟΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΑΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ. ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΒΛΕΠΑΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ .

ΣΗΜΕΙΩΝΩ: ΟΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ 50-60-70 ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ (ΠΟΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΜΕ ΦΟΒΙΣΑΝ ΔΙΟΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ) ΗΤΑΝ Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΣΤΟ ΝΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΚΑΙ ΜΗ .

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 12:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω μια απορία... Όταν κάνεις μια ερώτηση στο πνεύμα, το πνεύμα ακούει τον ήχο της φωνής σου? Έχει δηλαδή ανθρώπινες αισθήσεις όπως η ακοή ή μήπως συλλαμβάνει τις σκέψεις σου μέσω των εγκεφαλικών κυμμάτων? Αν συμβαίνει το τελευταίο τότε με τον ίδιο τρόπο διαβάζει και τις απαντήσεις που έχεις στο μυαλό σου...

You can find all you need in your mind...if you take the timeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Υπερασπιστης
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 13:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Υπερασπιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι μου.Χθες το βραδυ,μετα τις 1 πρεπει να ηταν,αποφασισε ενα παιδι απο την παρεα μας να "παιξουμε" το συγκεκριμενο παιχνιδι.Επειδη δεν ηθελα να κανω κατι τετοιο(και γι'αυτο "ευθυνεστε"εσεις)σηκωθηκα απο το τραπεζι και εφυγα.Απο ο,τι μου ειπαν θα φευγανε απο την καφετερια που ειμασταν και θα πηγαιναν σε ενος το σπιτι.Επικοινωνησα σημερα το πρωι με εναν απο τα παιδια και μου ειπαν οτι ενα μελος της παρεας λιποθυμησε την στιγμη που ρωταγαν το πνευμα.Πηρα αμεσως τηλεφωνο αυτο το κοριτσι και μου εξηγησε τι συνεβη.Με παρακαλεσε να παω στο σπιτι της,κατι που εκανα αμεσως.
Οταν την ειδα ηταν μια χαρα,γι'αυτο για μια στιγμη μου περασε απο το μυαλο η ιδεα οτι ισως μου εκαναν καποια πλακα επιδη δεν πηγα μαζι τους.Αλλα η περιγραφη ολου του γεγονοτος απο αυτη με τις παραμικρες λεπτομερειες,αλλα και η φερεγγυοτητα που διακρινει αυτη την κοπελα με εκαναν να την πιστεψω.
Το συμβαν εχει ως εξης:Αφου καλεσαν το πνευμα,αρχισαν να του θετουν καποιες ερωτησεις.Το ρωταγαν διαφορα πραγματα,για το παρελθον και το παρρον.Εκεινο τους απανταγε,μεχρι ομως που η συγκεκριμενη κοπελα του εθεσε μια ερωτηση(και την μοναδικη)που αφορουσε το παρρον.Το ρωτησε λοιπον ""που βρισκεται αυτη την στιγμη ο "..."(το ονομα μου)"" Αμεσως το πνευμα σχηματισε τη λεξη "Γιαννα" και αυτη την στιγμη το ποτηρι αρχισε να κανει κατι παραδοξα πραγματα που εκαναν την κοπελα που συμμετησχε να λιποθυμησει.
Το παραδοξο σε ολα αυτα ειναι οτι το πναυμα πετυχε διανα το μερος που ημουν.Αμεσως μολις ακουσα το "Γιαννα" σκεφτηκα οτι αποκλειεται να τους το ειπε εκεινη,για τον απλουστατο λογο ο,τι δεν την γνωριζουν αυτη την κοπελα.Την Γιαννα την ξερω μονο εγω και σιγουρα κανενας απο τα παιδια της παρεας.
Ακουγοντας ολα αυτα,γυρισα απιτι,οπου και σας γραφω αυτο το περιστατικο.Πως ειναι δυνατον το πνευμα να γνωριζε που ημουν.?
Τονιζω οτι την Γιαννα δεν την γνωριζε κανεις απο αυτους και συνεπως το πνευμα τους αποκαλυψε κατι το πραγματικο που εκεινο ειδε, εκεινη την δεδομενη στιγμη.Το γεγονος εχει και συνεχεια,πολυ πιο δραματικη,αλλα επειδη εχω ορισμενες δουλειες,οταν βρω χρονο θα συνεχισω.Θα τα ξαναπουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kathy e
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 21:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kathy e  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas apo ena neo melos! eixa kapote ena filo o opoios moy proteine mia mera na paiksoyme ayto to paixnidaki! ego arnhthika giati imai fovitsiara!
meta apo kairo milhsa me kapoion parapsixologo kai moy ekshghse to poso epikindino einai to 'paixnidi' ayto.

AYTO POY THELO NA TONISO EINAI OTI SE TETOIES SYGENTROSEIS DEN EMFANIZONTAI POYE KALA PNEYMATA.AYTA DEN EXOYN ANAGH NA DEIKSOYN TH DYNAMH TOYS SE KANENA!!PREPEI NA TA ANAZHTHSEIS GIA NA TA BREIS ALLA OXI APLA ME ENA PAIXNIDAKI SAN AYTO.OPOS EIPE KAI O XRISTOS POY FISIKA ENOOYSE NA APAITHSEIS KATI POY PSAXNEIS KAI THELEIS POLI.
EINAI TYXAIO TO OTI H SYGENTROSH GINETAI META TA MESANYXTA?????????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 13:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό δεν το ήξερα...΄πρέπει να είναι υποχρεωτικά βράδυ...?!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zampoudikos
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2004, 09:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pros: Evil.
Kalimera sas den exo xrono na diavaso olla auta pou exete grapsi kai
giauto tha ithela na mou pite (idika o evil) pos akrivos paizete auto to paixnidi?
Thelo analitiki perigrafi kai oti allo xriazete.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΤΟΛΗ
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2004, 12:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΤΟΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ZAMBOYDIKO ΓΥΡΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ...
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙΣ.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zampoudikos
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2004, 14:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Diavasa stin arxi alla den katalava ti grafeis, kai pou to grafeis?
Diladi thelo na mou pite kapies leptomeries.
Euxaristo.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 17:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αντι να ψαχνετε πως να καλεσετε,
να κοιταξετε πως να το διωξετε..
Και διαβαστε τι επαθαν οσοι το καλεσαν..
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ .-

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon-Seaker
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2004, 00:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon-Seaker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Paides oti kai an pite diskolevomai na pistewo afto pou lene gia to pothraki... to dokimasa mazi me 3 atoma stin arxh kai meta me 4.. Na perigrawo pos akribos egine to thema.. Itan 7 i ora kowame xartakia me olla ta gramata ta ballame se kyklo (mazi me to nai-oxi kai tous arithmous) klisame patzouria , anawame kairia , valame anapoda pothraki kai eipame mazi "Pevma se kalo thelo na kano erwtiseis boithame se parakalo" 3-6fores kai istera apo 1 ora prospathias to mono pou kataferame na feroume einai nevra gelio anxos kai malakia... an kai neos user sto forum to dokimasa me filous... 2 fores tin mia 3 atoma kai tin allh 4 ta apotelesmata itan hmmm den eipirxan apotelesmata afta (ena pragma isos na eftekse o enas mlks wilogelouse tin oloi diarkia tis teleths alla den nomizo na einai aftos o paragontas tis apotixeias) Help me plzz... skeftomai na balo enan demon mesa mou gia na me boithisei ston skopo mou... !!! kai kai allo ama mazeftoun 15-20-30 atoma ti mporoun na kalesoun ??? tin arxh tou kakou kati poio megalo kai apo ton diavolo??? kai an ontos emfanisth diavolos ti tha ginei tha mas antalaxei tis wixes gia mia efxh??? plzz apantiste

ΔεληπορανίδηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon-Seaker
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2004, 00:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon-Seaker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Peste mou akribos ti prepei na kano pote pou kai pos plzz help (plaka ekana gia ton demon pou thelo na mpei mesa mou den eimai kanas mlks)alla paides eleos arxizo na pistevo pos einai psilomlks to ollo thema xoris na thelo na thikso ton evil...

ΔεληπορανίδηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zampoudikos
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2004, 10:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalimera paides.
To savvatokyriako Dokimasa na kano to paixnidi.
Ixame mazefti tin proti fora pou to kaname (Savvato)mia parea.
Ego tou eipa na kanoume auto meto potiri.
Telos panton Dioxnoume tous alous na pane na kathisoun se ena allo domatio aste na min mas enoxloun.Itan 1 i ora pou to kaname epidi eixa diavasi oti ena paidi apo to forum to ekane tetia ora.Kopsame komatakia apo xarti kai grapsame epano gramata kai arithmous.
Kaname peripou kana misaoro kai legame (pnaima eisai edo? diksemas kati kai tetia).Den egine apolitos tipota.
Meta pame kai vriskoume tous alous kai zitame apo ena paidi na erthi kai autos na to kanoume mazi.
Stin arxi distaze giati itan kai ligo fovitsaris.
Molis mpenei mesa kai autos kani ena paidi tin proti erotisi pnevma eisai edo?
Tote to kantili pou ixame anapsi gian na vlepoune kounithike opos tha kouniotan otan eixe aera(to kantili einai auto pou exei dipla tin eikona tou xristou.Molis egine auto ta dio apo ta paidia etrksan kai vgikan ekso apo to domatio.Tote trexoume kai emis apo piso tous.
Tou ksanaparakaloume na mpoune mesa.To idio skiniko kai se mia erotisi pali to mono pou egine itan na kounithi to filo tis ntoulapas ena ekatosto tote pali ksana vgikan ekso.
Kai meta pou ksanampikame den egine apolitos tipota.
Tin epomeni mera (kyriaki) to idio pali 4 atoma mono pou apo kato apo kato apo to potiri eixa sximatisi mia pentalfa se ena xarti kai anapsa 2 keria ta opoia ta evala epono sto trapezi.
Den egine apolitos tipota.Tora tha prospathisou to epomeno savvato na to ksanakanoume kai tha ithela apo esas kamia pio simantiki leptomeria i na mou pite ti ekana lathos.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2004, 12:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσες φορές να πούμε ότι δεν είναι παιχνίδι!!!!! όταν καλείς όντα του κατώτερου αστρικού θα φας το κεφάλι σου.
Παλιός γνωστός μου σε σπίτι φίλης του είχαν καλέσει πνεύμα, το οποίο ήρθε δεν έφευγε και τα έσπασε όλα μέσα στο σπίτι.Αποτέλεσμα η κοπέλα του σπιτιού πήγε στο ψυχιατρείο και ο γνωστός μου (30 χρονών τότε) κοιμόταν για μία εβδομάδα με την μητέρα του μαζί λόγω του φόβου.
Άλλος γνωστός έκανε το ποτηράκι, κουνήθηκε απλά η λάμπα και το επόμενο πρωί ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟ ΣΚΑΤΑ!!!!!!!!! μετά φώναξαν τον παπά για τα επακόλουθα...
ΕΙΠΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zampoudikos
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 09:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ayto to paixnidi (pou den einai pexnidi) emeis pou to kaname katantise ena poli ksekardisko paixnidi.
Idika otan legame pneuma eisai do kai diafora tetia mas epiane to
gelio kai ksana aptin arxi.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αρχάγγελος
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 11:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αρχάγγελος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτάξτε παιδιά... ένα πράγμα μπορεί να γίνει για να το διαπιστώσουμε. Απλώς να το παίξουμε. Αν όντως δω το ποτηράκι να κινείται τότε μου φτάνει. Δε χρειάζεται να το ρωτήσω ποιες είναι οι δυνάμεις του. Όμως ρε γ****ο γιατί όποτε πάω να παίξω τέτοια παιχνίδια ποτέ δεν συμβαίνει τίποτα. Σαν το παιχνίδι "Ελαφρύς σαν πούπουλο και ξερός σαν ξύλο". Αυτοί που μας το έδειξαν πως παίζεται μας είπαν ότι πέτυχε σ' αυτούς αρκετές φορές. Όταν το παίξαμε απλώς τους κοιτούσαμε σαν μ*****ς που προσπαθούν να μας δουλέψουν και μας κάνανε να ασχοληθούμε με βλακείες έστω και για 10 λεπτά. Μήπως τελικά φταίω εγώ, μήπως με φοβούνται τα πνεύματα. Αν όχι τότε τι μπορεί να συμβαίνει και δεν έχω δει ποτέ κάτι παράξενο σε τέτοια παιχνίδια. Έχω δει άλλα παράξενα να συμβαίνουν αλλά μπορεί και να ήταν η φαντασία μου. Όταν συμβαίνουν απλώς το ξέρεις. Θα πει κανείς ότι είμαι δύσπιστος αλλά όχι. Είμαι απλά ένας προγραμματιστής (αριθμοί, εντολές... συγκεκριμένα πράγματα πάντα και όχι ότι νά 'ναι) και βλέπω λίγο τα πράγματα από πιο επιστημονική πλευρά. Αν όμως δω έστω και ΛΙΓΟ παράξενο μπορώ και να πιστέψω. Πως να πιστέψω πχ στον Χριστό όταν δεν τον είδα. Ας εμφανιστεί σήμερα ένας μεσσίας να δούμε μέσω της επιστήμης τι σόι τρελάρα είναι. Τότε με τον Χριστό κανείς δεν μπορούσε να αποδείξει αν όντως είναι... ας πούμε "μαγικός" τώρα όμως θα μπορούσαν. Έχω ακούσει για ανθρώπους να λένε ότι μπορούν να λυγίσουν κουτάλια... εγώ τα λιγύζω με το στόμα καμιά φορά όταν τρώω. Είναι γελοίο, ούτε μια φορά δεν έχει καταγραφεί από κάμερα κάτι τέτοιο? Την μια δεν υπήρχε κάμερα (βολικό και σίγουρο ψέμα) την άλλη έλιωσε η ταινία (τώρα βγήκαν και οι κάμερες που γράφουν σε DVD), την άλλη υπήρχε πολλή αρνητική ατμόσφαιρα και απλώς δεν λειτούργησε. ΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΩ.


Υ.Γ. Λυπάμαι αν χαλάω την ατμόσφαιρα του forum με την αντικειμενικότητα και λογικότητά μου αλλά είμαι ένας άνθρωπος που ψάχνεται και θέλει απαντήσεις και πάνω απ' όλα αποδείξεις. Ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G_G
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2004, 19:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G_G  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalispera pedia.ime foititis stin agglia k kanw potiraki mazi me tous sigatoikous mou edw k enan mina prosopika exw kani potiraki 4 fores me apoluti epitixia. aposo kserw 3 ine gia emena oi vasikoi kanones: 1 na kalis pada ena kalo pneyma k se aditheti peiptosi na to dioxnis , 2 na min kanis pote sou melodikes erootisis , 3 na min zitas apo to pneyma epidiksi ts dunamis tou.i aporia mou ine i eksis: se periptosi pou kalesis kapoio kalo pneyma k kanis mia melodiki erotisi( oxi melodiki erotisi tou tupou pioi ine oi arithmoi tou lotto i poia ine i kopela pou tha padreftw ta opoia tha sou alaksoun rizika tin zwi sou se periptosi pou ta mathis), endexete na sou sumvi pali kati kako sto mellon ? aplos thelw na kserw an ine to idio epikindino na kanis melodikes (akakes an borw na to thesw etsi) erotisis se kala i se kaka pneymata.
Parakalw na mou apadisi kapoios pou exi diastayrwmenes plirofories panw sto thema
Polous xeretismous !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G_G
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2004, 21:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G_G  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pedes sorry gia ta greeklish mou alla etsi exw mathi na grafw :)

Epidi diavasa pws sxedon pada otan epikalis pneyma ine kako egw borw na pw me megali veveotita pos opote exoume kalesi emis pneyma ine pada kalo k ologos ine oti otan to rotame: ise kalo pneyma? to pneyma den paei sto nai alla paei pada ston stayro! k opote tou ixame zitisi na kani kati gia emas: px thelis na mas diksis tin dynami sou? i apadisi itan oxi .
i epomeni fisika erotisi itan: giati den thes? k egrafe tin leksi xristos diladi den to afinei o xristos na dixni tin dinami tou.

Afto ixe epanalifthi 3 fores me diaforetika pneymata opote ine, as to pw, diastaurwmeno.

Basika egw to potiraki to xrisimopoio ws ergalio. tin teleftea fora ekana potiraki prosopika gia na vrw pou itan ta klidia mou pou ta ixa xasi edw k 2 evdomaes .Fisika mou ipe pou akrivws itan opos ixe gini k me alles periptosis me diafora adikimena pou epsaxna egw i oi filoi mou.

Tha borousa na sas pw para poles periptosis gia tin padognwsia pou dixnoun na katexoun ta pneymaata pou kaloume alla den ine tou parodos.(isws opos diavasa apo alous users na boroun na diavazoun tin skepsi mou k na kseroun pou ta ixa ksexasi an k stin sugekrimeni periptosi den ta ixa afisi egw stin kouzina dipla apo to rafi me to tsai)

Afto pou me provlimatizi k tha ithela na voithisw ine oti ine poles oi apories k poles oi apadisis pou dinode alla fenete oti oso pio polu rotame k mas apadane diafora atoma sxetika i mi (kata poso sxetika den kserw ) toso perisoteres ine oi apories pou genioude. exw idi anoiksi ena room sto irc chat me onomasia: potiraki

Skopos mou ine na mazeftoune ta atoma pou endiaferode na gnorizoun se afto to thema mazi me atoma pou boroun na dwsoun kapoies apadisis oste na bgazoume ena suberasma (giati o tropos me ton opoio dinode oi apadisis sto esoterika ine polu xronovoros k oxi toso apotelesmatikos oso to live chat) etsi oste na boroume meta na kanoume edw post tis apadisis me pio tekmiriomeno k diastaurwmeno tropo

Osoi endiaferode na sumetexoun stis sizitisis pou tha kanoume gyrw apo to potiraki boroun na akolouthisoun ta eksis vimata:

1) Pigenoun sto site www.mirc.com

2) kanoun klik sto mirc program (kata protimisi afto pou grafi greece)

3) to katevazete to egathistate k otan to anoiksete grafete ta stoixia sto parathyraki pou anoigi apo monotou (kata protimisi pseudi ektos tou nickname sas

4)grafete stin grami edolwn tou programatos: /server aetos.irc.gr (to aetos borite na to alaksete ite me: nana , nini , styx

5) afou bite ston server meta patate tin edoli /join potiraki k iste mesa sto room.

Elpizo na min ginome enoxlitikos aplos psaxno tropo na boithisw k na boithithw panw se afto to thema giati i gnwsi ine dynami.

Polous xeretismous sta anisixa meli :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paralias
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2004, 16:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paralias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πω ρε παιδιά..
Μόνο εγώ είμαι τόσο κότα που δεν εχω καμία διάθεση να δοκιμάσω τίποτα απ όλα αυτά?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2004, 01:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άλλος γνωστός έκανε το ποτηράκι, κουνήθηκε απλά η λάμπα και το επόμενο πρωί ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟ ΣΚΑΤΑ!!!!!!!!! μετά φώναξαν τον παπά για τα επακόλουθα...
Δηλαδή ο γνωστός σου είδε λίγο τη λάμπα να κουνιέται και χέστηκε;

(αστειάκι)

quote:
Τι να πω ρε παιδιά..
Μόνο εγώ είμαι τόσο κότα που δεν εχω καμία διάθεση να δοκιμάσω τίποτα απ όλα αυτά?!
Μέχρι στιγμής κότες είμαστε εσύ, εγώ και... ο φίλος του Γιάννακα...

Πάντως, πέρα από την διάθεση να αναζητήσετε πειραματικά τους νόμους που διέπουν τον... άλλο κόσμο, καλό θα ήταν να διαβάσετε -όσοι δεν το έχουν ήδη κάνει- τα αρχικά posts στο θέμα. Είναι εξαιρετικά ψυχαγωγικά και επιμορφωτικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy