ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2005, 00:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη lencolas θα γινω και εγω κοινοτυπος αλλα πρεπει και εγω με την σειρα μου να σε ευχαριστησω για το υπεροχο ταξιδι στα αξεχαστα παιδικα μας χρονια...
Εγω καρφωνομουν τα πρωινα και εβλεπα απο μικυ μαους τα κλασσικα,μεχρι θαντερκατς και σπαρτακο..υπεροχα χρονια,υπεροχα παιδικα..
Τον Casper το φαντασματακι το θυμαστε;
Μια φορα εδειχνε η ερτ μεχρι και τον ισοβιτη του αρκα σε θεατρο με μαριονετες,το θυμαστε;
Παντως θα ηταν υπεροχα οντως να κανει η ερτ ενα αφιερωμα στα παιδικα που γεμιζαν τις παιδικες μας ψυχες με ονειρα...
και φυσικα θα επρεπε να φτιαξουν μια αναλογη ιστοσελιδα να την βλεπουμε να θυμομαστε περασμενες εποχες..(πωπω σαν γερος στο τελος της ζωης μου μιλαω..)
ελπιζω αυτο το θεμα να συνεχιζει να εμπλουτιζεται γιατι ειναι το πιο γλυκο και ομορφο θεμα στο εσοτερικα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2005, 12:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους! Ομολογώ ότι είμαι κι εγώ λάτρης των παλιών cartoons, συγκεκριμένα της δεκαετίας του '80, ιδιαίτερα της Candy-Candy. Μάλιστα έψαξα πρόσφατα στα video clubs της γειτονιάς μου και με απογοήτευση βρήκα μόνο μία κασέτα της. Πάλι καλά ίσως θα 'πρεπε να πω...Σε μικρή έρευνα που έκανα στο διαδίκτυο και περιμένοντας ανάλογα απογοητευτικά αποτελέσματα, με έκπληξη είδα πολλές προσωπικές ιστοσελίδες αφιερωμένες στην Candy-Candy, κυρίως από ισπανόφωνες χώρες. Υπάρχει λοιπόν ολόκληρο fun club της Candy-Candy στο εξωτερικό. Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε το ίδιο και εδώ στην Ελλάδα όσες (=δε νομίζω να υπάρχουν και πολλά αγόρια θαυμαστές της) από εμάς λατρεύουμε και ακόμα θυμόμαστε την γλυκιά Candy των παιδικών μας χρόνων;
quote:

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2005, 16:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω την εντυπωση οτι εμεις εδω στην ελλαδα χανουμε την παιδικοτητα μας..δεν βρισκω αλλη εξηγηση γιατι δεν υπαρχει ενδιαφερον για αυτα στο ελληνικο διαδικτυο και υπαρχει στο εξωτερικο..δεν εχουμε αναλογη κουλτουρα εμεις δυστυχως..ενω στην ιαπωνια πχ τα μανγκα κομικς και κινουμενα σχεδια κανουν παταγο σε καθε ηλικια..
Παντως χαιρομαι που υπαρχει αυτο το τοπικ για να χαλαρωνουμε και να αναπολουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2005, 22:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα, θυμήθηκα ακόμα μία πολύ αγαπημένη μου σειρά που παρακολουθούσα στην αρχή της εφηβείας μου : "ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΤΕΓΚΡΑΣΙ". Τη θυμάται κανείς από εσάς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Katrina
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2005, 17:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katrina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lencolas σε ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα δεν καταλαβα τιποτα.Ειναι κατι που δεν εχω ξανακανει και δεν το ξερω καθολου. Παντως ευχαριστω και παλι που ενδιαφερθηκες να απαντησεις. Tindomiel γιατι δεν κοιτας στο ebay εχει παρα πολλα μικρα πονυ που πουλανε πιστευω να βρεις οτι ψαχνεις.Εχει και τον paradise δεν ξερω αν θυμασαι? Για μενα ειναι το καλυτερο απο τη συλλογη με τα πονυ. Ενα ροζ σπιτι με πισινα. Το ειχανε φερει λιγα μαγαζια το 86 αλλα η τιμη του ηταν απλησιαστη 100000 δρχ. τωρα θα το βρεις το πολυ 100 ευρο. t_de23 πως θα γινει να μου τα γραψεις η να μου τα πουλησεις τα επεισοδια της Kandy? Εχω τις 3 πρωτες κασσετες που βγηκαν αλλα τις αλλες οχι.Απο μικρα πονυ εχω ολη τη σειρα απο το 1 ως το 14 αν σε ενδιαφερει.Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις απο που μπορω να κατεβαζω παλια παιδικα εκτος απο τα p2p προγραμματα.Νighwish πολυ ωραια η σελιδα που εδωσες. Να προτεινω και γω ενα site με παιδικα της Manga www.onlyshojo.com/home1024.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 17:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυβελη ναι,μαρεσε και μενα!
παιδια,προτεινω το παρον τοπικ να γινει μονιμο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 21:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους, ένας τόπος όπου μπορούμε να αφήσουμε ελεύθερο το παιδί μέσα μας!
Ελάτε όλοι στην παιδική χαρά μας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 15:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ,επειδη εμεινε στασιμο το τοπικ...θα η8ελα να επαναλαβω την παρακληση μου στους διαχειριστες να μεινει μονιμο το τοπικ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 14:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

CANDY CANDY


χαχαχαχαχαχαχα Θυμάμαι την Αδερφή μου που το έβλεπε ...... χαχαχαχα

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 14:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.geocities.com/Tokyo/Harbor/1992/

Αφού δεν μπορώ να βάλω την εικόνα παραπάνω το Link

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marva
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 16:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους marva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Saved by the bell

Θυμάστε; Εντάξει, δεν είναι παιδικό. Εγώ όμως ήμουν παιδί και στην εφηβεία μου, οπότε πιάνεται!!!

Ωραία χρόνια.

Τα δικά μας παιδιά τί θα έχουν να θυμούνται;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marva
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 16:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους marva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Saved by the bell

Θυμάστε; Εντάξει, δεν είναι παιδικό. Εγώ όμως ήμουν παιδί και στην εφηβεία μου, οπότε πιάνεται!!!

Ωραία χρόνια.

Τα δικά μας παιδιά τί θα έχουν να θυμούνται;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady Croft
Μέλος 1ης Βαθμίδας


100 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 12:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady Croft  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε παιδια δεν γνωριζω ουτε ενα απο τα προαναφερθεντα παιδικα!για ποια εποχη μιλατε?την πληστοκαινο?


πλακιτσα!απλα εγω το πιο παλιο παιδικο που θυμαμαι ειναι το καρουσελ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SOFITSAKI
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2005, 13:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOFITSAKI  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ SITE ΜΕ TRAILERS ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ 80;ΟΠΩΣ
FRAGGLE ROCK
CANTY-CANTY
ΦΡΟΥ-ΦΡΟΥ
MUPPET SHOW
EYXARISTV!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
holgerson
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 16:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους holgerson  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά με συγκινήσατε πολύ.
Συγχαρητήρια σε όποιον ξεκίνησε αυτό το θέμα και σε όσους απάντησαν τόσο θερμά, ώστε πλέον αισθάνομαι πως δεν είμαι μόνη μου!! Κι άλλοι είναι κολλημένοι με τα 80s παιδικά!
Απορώ πως η ΕΡΤ δεν τα ξαναπαίζει, ούτε έχει κάνει κάποιο αρχείο διαδικτυακά με πληροφορίες για τις εκπομπές που έχει προβάλει... Κρίμα!

ΥΓ: Αλήθεια, πως μπορώ να τοποθετήσω εικόνες στα μηνύματά μου; Έχω αρκετές και θα' θελα να τις μοιραστώ μαζί σας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 16:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ,ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΟ ΕΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΛΙΓΟ,ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ 'ΜΑΙ ΠΑΛΙ!!!!
ΛΟΙΠΟΝ,ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΨΑΞΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΗΣ ΣΤΟ ΝΕΤ.ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΜΑΣ.....

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 06/08/2005 16:37:15

Edited by - lencolas on 06/08/2005 16:48:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 16:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ααααα!!! Μακαρονάδα!
Kabamaru


"Κονξ Ομ Πανξ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 16:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FULL HOUSE



ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΕΠΑΙΖΕ O JOHN STAMOS,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΩΡΑΙΑ ΣΕΙΡΑ ΗΤΑΝΕ...

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 06/08/2005 16:56:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Atva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 16:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

FRAGGLE ROCK
Και ειδικά η σοφή-Χαβούζα που μιλούσε και έδινε συμβουλές!!!!


"Κονξ Ομ Πανξ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 17:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Saved by the Bell


ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 17:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ/Η ATVA,ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ...
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ,ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΒΑΛΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΚΑ,ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΒΑΡΙΑ..
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΕΣ ΠΟΙΑ ΗΔΗ ΒΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑ ΤΗΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΝΕΩΝ...
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 06/08/2005 17:09:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stratoulis
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 11:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stratoulis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον Φρου-φρου δε ψάχνατε;
Πάρτε τον ¨
http://www.pumuckl.de/ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 03:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia kai apo emena...mipws jerei kaneis pws legontai 2 paidika pou epezan mono se video(toul egw ekei ta exw dei mono)...sto 1 itan 3 paidia paidia (2 agoria kai 1 koritsi)ta opia eixan girisei stin epoxi twn dinosaurwn,opou to pio xaraktiristiko tou paidikou itan to akontio pou eixe karfwsei to 1 paidi sto mati enos tiranosaurou pou tous kinigage se olo to paidiko(ta paidia eixan kai ena filo dinosauro pou to eixan vrei mwro kai to eixan swsei)...sto allo paidiko itan 3 kati san aeroplana kai ginontousan 1 rompot gia na polemisoun tous ejwgiinous...an sas voithaei auto o enas xeiristis epeze fisarmonika...!!!Ama mou legate poia itan tha me euxaristouse poli...ta psaxnw para poli kairo!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 04:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε όσους άρεσε το robotech, αυτό το site περιέχει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ φωτογραφίες βασισμένες στο καρτούν. ΠΟΡΩΣΗ!
http://robotech.by.ru/

Edited by - velial on 26/08/2005 04:46:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

THORN
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 17:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους THORN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DRAGONS AND DUNGEONS

Ξεχάσατε το ανεπανάληπτο "Dragons and Dungeons" στα ελληνικά "Μάγοι και δράκοι" που σήμερα είναι δυσεύρετο μιας και η εταιρία παραγωγής του που έκλεισε δεν το πούλησε κι έτσι ούτε ξαναπροβλήθηκε. Προσπάθησαν να το μεταφέρουν στο cinema με τεράστια αποτυχία-όχι εμπορικά μόνο.


Επίσης θυμάμαι και το πολύ καλό "Sophie et Virginie". Δυο αδερφές, η Σοφία και η Βιργινία, μένουν ξαφνικά ορφανές μετά από ένα ταξίδι των γονιών τους. Σιγά σιγά ανακαλύπτουν πως κάτι άλλο κρύβεται πίσω από αυτό.

Επίσης ένα άλλο με μια Sissy όχι όμως αυτό με την πριγκίπισσα. Ήταν μια όμορφη καστανή κοπέλα που με ένα μικρό ραβδάκι μεταμορφωνόταν σε όποια γυναικεία μορφή ήθελε για να βοηθήσει τον κόσμο. Θυμηθήκατε κάτι;

Επίσης ένα άλλο manga με 5 χαρακτήρες εκ των οποίων η μια πριγκίπισσα, που μεταμορφώνονταν όπως οι power rangers και είχαν σκάφη. Η πριγκίπισσα ήταν η ροζ. Δε θυμάμαι τον τίτλο του ή κάτι άλλο.

Πολύ καλό και το Conan the adventurer από τα καλύτερα cartoons. Έχω και το theme song του για όποιον ενδιαφέρεται.

Το Rambo επίσης υπέροχο. Ο χαρακτήρας του Ραμπο είναι όμοιος με αυτόν του Conan. Το προσέξατε?

Νομίζω ξεχάσατε και το "Darkwing Duck" με το παπί-σουπερ ήρωα.

Ξεχάσατε επίσης και το cartoon του οποίου πάλι τον τίτλο ξέχασα και στο οποίο πρωταγωνιστές ήταν ΚΑΙ οι Τσιπ και Ντέηλ. Το θυμάστε;

Ένα άλλο cartoon όπου ήταν μια επίλεκτη ομάδα στρατιωτών που κυνηγούσαν εγκληματίες. Κι αυτό από τα καλύτερα.

Στους X-men και στους G.I.Joe ακόμη περίμενα μεγαλύτερη αναφορά. Ακόμη νομίζω δεν είπατε για τους "Τρεις Σωματοφύλακες" και για το "Ρομπέν των Δασών".

Είναι και δεκάδες άλλα που θυμάμαι λίγα πράγματα και αμυδρά και μπορεί να μην καταλάβετε κι αν σας εξηγήσω. Όταν θυμηθώ θα σας πω. Εντωμεταξύ έχω και εικόνες αλλά χμ... δεν ξέρω πως τις βάζουμε εδώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

THORN
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 17:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους THORN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέχασα το βασικό: να σας ευχαριστήσω γιατί μέσα από αυτό το topic αναβίωσα την παιδική μου ηλικία με όλες τις αναμνήσεις. Υπήρξε η εποχή που ο κόσμος της τηλεόρασης επιδρούσε στα παιδιά και στον κόσμο τους-μας τότε δηλαδή. Τώρα στα 18 μου αντιλαμβάνομαι ότι αυτή η χρυσή εποχή των έξυπνων καρτούνς, με τα υπέροχα χρώματα, την πρωτοτυπία, την φαντασία όχι μόνο δεν έβλαπταν την αισθητική αλλά τη βοηθούσαν κιόλας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 01:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To Goldorak to thimaste???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 18:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CANDY


www.candycandy.net
http://www.candycandy.com.mx/

Edited by - Jaya on 01/09/2005 19:15:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 19:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Alma Libre....


Έπεσα χτύπησα Ε! και τι μ' αυτό... οι φίλοι μου ας είν' καλά...
Μ' έχεις κουφάνει με Lencolas με όλες τις καταχωρήσεις που έχεις κάνει!!!
Είμαστε της ίδιας γενειάς λοιπόν…

Πόσο μ’ έχει συγκινήσει το συγκεκριμένο Topic!!!!
(Καλά χαλάρωσε…)

ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΟΤΕ!!!!!


Edited by - Jaya on 01/09/2005 19:28:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 01:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τρέεεεχουν -Γαργαρα νερά

Λουλούυυδια- ολο ευωδιά

Εκείιι- που ζειιιι
Ο φιίιιι λος μααας

Ειναι ο ΤΑΟΤΑΟ

Παγίιιιδες- εχει η ζωη πολλεεες
Μικρουυλη φιλε προσεχε καλαααα! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1425781
Maintained by Digital Alchemy