ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
i dont know
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 16:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους i dont know  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος i dont know  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι egnarts εχθες μολις διαβασα γιατο περιστατικο με τα δυο παιδια απο τη δραμα...Λοιπων η γνωμη μου ειναι η εξης...πρωτα απο ολα δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι τα δυο παιδια λενα αληθεια οπως και κανενας αλλωστε...δευτερων μπορει να το εγραψαν για να δειξουν σε καποιους αλλους οτι το περιοδικο λεει ψεματα σχετικα με αυτα που γραφει και οτι {μασαει}αυτα που τα δυο παιδια εγραψαν...ομως το περιοδικο δεν τους κανει το χατηρι ..[γιατι δεν ειναι σιγουροι αν λενε αληθεια και τους δουλεβει ψιλο γαζι]...αν παντως θελεται να μαθεται καποια πραγματα που δινουν φως...οσο αφορα την ομαδα εψιλον...{.....}

)+(Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 17:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
........ναι......., θέλουμε........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

i dont know
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 20:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους i dont know  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος i dont know  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον...κατα τα λεγομενα του Γεωργιου Γκιολβα ο οποιος ισχυριζεται οτι ειναι μελλος τις ομαδας {Ε} λεει οτι η ομαδα {Ε} στηριζεται στο υπεροπλο το οποιο εχει στην κατοχη του ο Γκιολβας και ειναι κρυμενο 18 μετρα κατω απο τον ολυμπο.Επισης λεει οτι το οπλο αυτο εχει τεραστεια ισχυ και χρειαζεται 15 δισεκατομυρια για να το ολοκληρωσει.ε Λοιπον εγω γιατι να μην τον πιστεψω,αφου ειχε βγει δημοσιως και ειχε πει οτι εχει εφευρει 100 εφευρεσεις εκ των οποιων δεν τις αποκαλυπτει ολες.Μια απο αυτες ειναι το κοσμοσκαφος που πεταει σε κενο αερος και μπορει να πεταξει για παραδειγμα Αθηνα Αμερικη σε λιγοτερο απο ενα τεταρτο και μια αλλη που θυμαμαι ειναι η μηχανη που αποροφαει ολες τις βλαβερες ουσιες του τσιγαρου και δεν παθαινεις τιποτα.{και ολα αυτα τα ειπε στον αερα}Η συσκευη αυτη πωλειται σε ενα καταστημα στην Αθηνα και επισης στην Ιταλια και μια χωρα αλλη που δεν θυμαμαι.Για μενα αυτος ο ανθρωπος ειναι μεγαλο κεφαλι,αφου το αποδυκνυει λοιπον γιατι να μην πιστεψω τα λεγομενα του περι {εψιλον}.Ενα το κρατουμενο...Απο την αλλη ο Ανεστης Κεραμυδας μας λεει στο βιβλιο {το αινιγμα των [Ε]} οτι απο τωρα μεχρι το 2012 η αμερικη θα αρχισει να καταρεει και την θεση της θα την παρει η Ελλαδα.Ομως επισης ειχε προβλεψει και αλλα πραγματα τα οποια εχουν βγει αληθινα.{Αυτα τα οποια γραφει ο Κεραμυδας του τα λενε{αλλοι} και βγαινουν αληθινα.Λοιπον γιατι να μην τον πιστεψω.Οταν αυτος πρωτοειπε οτι ο Κριμυζης ειναι ο εγγεφαλος της ΝΑΣΑ ολοι τον κοροιδευαν και τον ελεγαν μυθομανη,ομως μετα απο δυο χρονια ο ιδιος ο κρυμιζης το επιβεβαιωσε σε μια συνεντευξη που του πηραν.Και αυτα του τα λενε αλλοι...ποιοι... μηπως οι{ε}?Αυτο που ειπε ο Κεραμυδας οτι η Ελλαδα θα γινει παντοδυναμη απο το 2012 και μετα,συνχεεται με το οτι ο Γκιολβας να τελειωσει το υπεροπλο {το οποιο εχει σχεδον ετοιμο αλλα θελει 1.500.000.000 να δαπανησει για να το τελειωσει}συν και αλλα τρανταχτα τα οποια θελουν ωρες συζητησης για ηποθουν.αααα και κατι αλλο...θα ηθελα να ειχα και την δικια σας γνωμη για τα λεγομενα των δυο παιδιων απο την δραμα που αποκαλυπτει το περιοδικο strange.

)+(Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 21:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άμα μού δώσεις 1,5 δις σού φτειάχνω και γώ ένα τσίφτικο σούπερΕξαφανιζόλ αποτέτοιο που ούτε ο Κεραμυδάς δε θα με βρίσκει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 21:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιέργως, συμφωνώ μαζί σου αγαπητέ kakao

Ή θα βρούμε το δρόμο ή θα τον δημιουργήσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 04:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δουλεβει grafetai sta Ellhnika me ypsilon oxi bhta

epishs h logikh tou oti afou to eipe sthn thleorash tote isxyei mou akougete paaaaaara polu asteia kai ilithia :)Epishs egrapses 2 posts pou ousiastika den mas eipes tpt apolutws pou na mhn exei graftei (kai pio emperistatomena malista) sauto to thread...auta
kai gw exw katw apo to spiti mia purhnikh vomva alla metaxy mas giati mporei na to mathei kanas kakos sionistis kai na mou tin klepsei ok?? :p

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 14:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ:
ΞΑΝΑΕΙΔΑ ΤΟ Independence Day ,ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΣΕΞΑ ΤΑ ΕΞΗΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΚΑ:
1.TO "ΕΧΘΡΙΚΟ" ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΛΑΝΗΤΟΕΙΔΗΣ
2.Η ΠΡΩΤΗ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΣΚΑΦΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΙΡΑΚ
3.Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΠΟΥ ΣΩΖΕΙ ΤΗΝ ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΟΣ
4.ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ Ν.ΥΟΡΚΗ

ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

i dont know
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 20:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους i dont know  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος i dont know  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μονο πραγμα που θα πεισει εσας και εμενα ειναι αν η προφητειες του Κεραμυδα{τις οποιες του τις εχουν πει κατα τα λεγομενα του οι {Ε}}βγουν αληθινες.Π.Χ το 2001 στο βιβλιο το αινιγμα των εψιλων του Γιαννη Κουρου ο Κεραμυδας εγραψε οτι η Αμερικη θα αρχισει να καταρεει. εεε εσεις αν λοιπον διαβαζεται και τιποτα κατι τετοιο συμβαινει ηδη{το μυνημα του Μπιλ Λαντεν το ειδατε?}Οσο αφορα τον Γιωργο Γκιολβα αν λεει ψεματα σχετικα με το μπεβατρο να πατε στο εργαστηριο του στην πεντελη να δειτε τι εχει ανακαλυψει αυτος ο ανθρωπος...Γιατι συμφωνα με τα λεγομενα σας ο Γκιολβας ειναι τρελος και γραφει μα\κιες.ε λοιπον πως ενας τρελος δημιουργει μια συσκευη που αποροφαει με μαγνητικα κυματα τις βλαβερες ουσιες του τσιγαρου?Αν θελεται να μαθετε για τις συσκευες του γκιολβα η να αγορασεται καποια απο αυτες ζητηστε τον στην Πεντελη.Αυτα προς το παρων...

)+(Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 23:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες μας διεύθυνση (του Γκιόλβα ντε...)

Ή θα βρούμε το δρόμο ή θα τον δημιουργήσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 00:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TI ennoeis h amerikh katareei?? kati san thn rwssia me thn ptwsh tou kommounismou?? an nai den to vlepw vasika... gia pes mou paradeigmata :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 15:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΑΠ' ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ, ΕΧΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΜΦΥΤΕΥΜΑ, ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΣΙΠΑΚΙ, ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 16:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΟΣ ΚΥΒΕΡΝΑ ΤΟ HOLLYWOD ? H THN ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ?
ΟΧΙ ΠΑΝΤΩΣ Η Ε ..
http://www.heretical.com/British/mindbend/holly.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 22:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και παλι...

Βασικα θα ηθελα να μου πειτε τι ακριβως εγινε με αυτα τα 2 παιδια και το περιοδικο να παρω και εγω μια ιδεα.

Κατι το οποιο με εντυπωσιασε παντως στην μεχρι τωρα θητεια μου ειναι το ποσοι γνωριζουν για την Ομαδα Ε εστω και λιγο και γενικοτερα με το ολο θεμα των Ολυμπιων.
Στο θαλαμο μου που εχει 20 ατομα, οι 7 ασχολουντε λιγο εως πολυ και μπορω να πω οτι ειναι και καθημερινο θεμα συζητησης πλεον. Δεν εχω ακουσει βεβαια τιποτα το διαφορετικο απο οσα λεμε και εμεις εδω.

Παντως πιστευω οτι το κεντρικο θεμα και ζουμι ακομα και στην ιστορια των Ε ειναι οι Ολυμπιοι και ο εκ νεου ερχομος τους. Μαλλον εκει θα πρεπει να στραφει η προσοχη κυριως.


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 01:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απόλυτα με τον Alastis

Θαρσείν χρή ταχ΄ αύριον έσετ΄ άμεινον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 04:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To diavasa to symvan sto strange kai den to vriskw kan axio logou .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 12:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν καποιος μπορει να μου πει τι εγινε με τα 2 παιδια ,να παρω και εγω μια ιδεα, εχει καλως...

Εχω την εντυπωση παντως οτι αν υπαρχει τελικα δοση αληθειας στο ολο θεμα, σιγα σιγα θα αρχισει να φενεται.
Προσωπικα πιστευω οτι κατι θα γινει, αλλα δεν το θετω μεσα σε στενα χρονικα ορια βεβαια.
Κατι πραγματα για το HAARP, κατι η Μυθωδια του Παπαθανασιου που ειναι σαν επισημο προσκλητηριο στον ΔΙΑ και την παρεα του να ξαναρθουν και δεν ξερω και τι αλλο ακομα, οδηγουν σε καποια συμπερασματα.

Ιδωμεν...


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr.Doom
Μέλος 1ης Βαθμίδας


138 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 13:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr.Doom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το περιστατικο εχει ως εξης: Δυο νεαροι πριν λιγο καιρο πριν ειχαν επισκεφτει ενα υποτιθεμενο στοιχειωμενο σπιτι και λιγο πριν μπουν μεσα δυο αντρες ντυμενοι στα μαυρα ακριβως σαν τους men in black τους πλησιασαν και και αφου συσταθηκαν ως μελη της Εψιλον τους ειπαν και διαφορα αλλα πραγματα μεταξυ των οποιων οτι καλυτερα οι δυο νεαροι να μην βρισκονται στο εξωτερικο μεταξυ του 2010-2015. Οι δυο νεαροι ομως δεν τους πιστεψαν και ζητησαν αποδειξη και εκεινοι τους εδειξαν τις ταυτοτητες τους οι οποιες συμφωνα παντα με το strange ηταν γραμμενες στην Ανδρομεδεια γλωσσα. Η αναφορα του χρονικου αυτου διαστηματος στο οποιο δεν θα πρεπει να βρισκονται εκτος Ελλαδας εχει να κανει παλι συμφωνα με το Strange τη χρονολογια στην οποιαν η Εψιλλον θα δρασει καταστρεφοντας καθε ανθελληνικο στοιχειο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 17:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχας το θεωρω επιοικως αστειο το υποτιθεμενο συμβαν...

Κατα 2ον δεν συμφωνω με το οτι οι Ε ,αν υπαρχουν, θα καταστρεψουν οτιδηποτε ανθελληνικο και εδω ειναι μια παγιδα πιστευω.
Εμφανιζεται η ομαδα με τη μορφη δημιου απο καποιους σε οτιδηποτε, θα ελεγα, μη ελληνικο γενικοτερα. Δεν συμφωνω εδω.

Αν υπαρχουν, αποστολη τους και μονο μου φενεται οτι ειναι η διασφαλιση της επανεισοδου των Ολυμπιων και καταστροφη ΜΟΝΟ των σχεδιων αποτροπης αυτης. Τιποτα αλλο.

Εδω θα ηθελα την αποψη των μελων για το βιβλιο του Καλογερακη που παρουσιαζει τον ευατο του να εχει επαφη με τους Ολυμπιους. Ποια η γνωμη κιολας για τον ιδιο τον Καλογερακη?

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 18:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε I dont know αναφέρθηκες στο μήνυμα του Μπιν Λάντεν...
επειδή δεν κατάλαβα μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 14:52:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ALASTIS ΦΑΝΤΑΡΑΚΙ ΕΕ ? ΘΑ ΠΗΞΕΙΣ ΝΕΟΣ (ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ)..
ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ :
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ Ε ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ,ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΟΡΑΤΟ ΑΡΧΗ ΤΟΥ 21,ΜΑΛΛΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΛΠΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΣΥΝΑΝΤΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΤΑΙ.
ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΣΠΡΩΞΑΝ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ Ε ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 15:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ Ε ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

ή φίλε Alastis για να κοιμηθούν περισσότερο
αφού την σωτηρία τους την έχουν αναλάβει άλλοι και αυτοί δεν θα χρειάζεται να κάνουν κάτι...


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολοι κατι χρειαζεται να κανουμε σιγουρα, οπως και να εχουν τα πραγματα.

Το ολο θεμα ξαναλεω, εχει πιο πολυ να κανει με την επανεμφανιση των Ολυμπιων και καλα. Εμενα προσωπικα αυτο, δεν μου φενεται και τελειως απιστευτο, δηλαδη η επαφη με αλλον πολιτισμο.

Εγω πιστευω οτι παντως ΟΝΤΩΣ κατι γινεται (πες το ενστικτο ας πουμε), αλλα δεν μπορω αυτη τη στιγμη να επιχειρηματολογησω πανω σε αυτο. Με σωστη αντιστοιχεια και ερμηνευση διαφορων γεγονοτων ,βγαινουν καποια θεωριτικα και μονο συμπερασματα αλλα τιποτα αλλο προς το παρον.

Απαντηση για τον Καλογερακη κανεις????

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 17:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ρωτήσω κάτι?
Νομίζετε ότι ο Έλληνας θα στηριχθεί σε "κάτι", για το οποίο δεν έχει απτές αποδείξεις?
Δεν μπορείς να περιμένεις σωτηρία και να επαναπαύεσαι (συμφωνώ με old tiger). Πρέπει και ο ίδιος να δράσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 18:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΤΟΜΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΜΟΝΟ Η ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ,ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ..ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΗΤΑΝ Η ΟΜΑΔΑ Ε..Η ΕΠΑΝΑΠΑΥΣΗ ΚΑΙ Ο ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΜΟΣ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ,ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΛΟΥΚΙ ΤΗΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΨΑΞΙΜΑΤΟΣ..ΑΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΠΑΥΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΛΑ..
ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ..
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ "ΕΣΠΡΩΞΑΝ" ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Ε ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ..
ΕΞΑΛΛΟΥ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΥΠΗΡΧΕ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΝΩΤΕΡΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ..
ΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΗΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Ε ,ΜΕΤΑΞΥ ΣΟΒΑΡΟΥ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΟΥ ,ΠΕΤΑΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΣΙΜΠΑΕΙ..ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑΤΟΥΑΖ(ΟΧΙ ΜΟΝΙΜΟ..) ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟΝ ΣΕΙΡΙΟ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ..
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΦΗΜΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΤΗΣ ΑΡΧ.ΕΛΛΑΔΑΣ ,ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΤΙΚΟ..

ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΥΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ?
ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ,ΜΕ ΕΝΑ ΠΙΑΣΙΑΡΙΚΟ ΤΙΤΛΟ,ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΑΙΓΛΗ ΛΟΓΩ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΥΠΕΡΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΟΝΤΟΤΗΤΩΝ ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ,ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΘΝΙΚΗ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ,ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΥΣΤΙΚΟΠΑΘΕΙΑ ,ΔΕΝΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ..ΟΠΟΙΟΣ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΟΛΗ ΙΔΕΑ ,ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ,ΟΜΩΣ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΑΤΟ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ CATCH22,ΟΣΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΧΩΝΕΣΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ,ΑΛΛΑ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ,ΕΙΣΑΙ ΠΙΑ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ 3ο ΟΡΟΦΟ..(1ος οροφος το σεξ,2ος στομαχι..)


Edited by - beyond on 15/09/2003 18:53:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 16:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ρωτησω κατι και εγω βρε παιδια? Ο Ciber Jim αναφερει¨"η θρυλική Ομάδα Κατράκη και τα μέλη της ( πολλά έχουν διαδοθεί για τις περιβόητες εργασίες τους και για το βιβλίο Κοσμοσκάφος στα γύρο Έψιλον του Γ. Λευκοφρύδη)"

Μηπως μπορει καποιος ή και ο ιδιος να μου το εξιγισει αυτο λογω του οτι αναφέρει το επίθετο μου?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 16:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα:)))))))))

μια απλη απορια θα εκφρασω

μπορει καποιος να μας γραψει κατι στην ανδρομεδεια γλωσσα???

τουλαχιστο να εχουμε μια ελαχιστοτατη ιδεα για το πως περιπου ειναι????

ζηταω πολλα????

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 18:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μπορει καποιος να μας γραψει κατι στην ανδρομεδεια γλωσσα???


Iά!Ιά!Ιθάκουα!Ιθ΄ΚΟΥ! κφ'αγιάκ βουλγκτμμ. Ιά!Ουγκ!Κθούλου φταγκν!Σουμπ-Νιγκουράθ!Ιθάκουα ναφλφταγκν!Φ'νγκλούι μγκλου'ναφ Ρ'λυέ βγκαχ'ναγκλ φταγκ!

Την μετάφραση δεν την δίνω, γιατί θα έρθει ο thoth και θα με κλαδέψει

Βέβαια φίλε manos πρέπει να παραδεχθώ ότι δεν είναι Ανδρομέδεια αυτά που έγραψα, αλλά Κθουλοειδή (μεταξύ μας δεν έχει και πολύ μεγάλη σημασία).

Οταν ήμουν μικρός η μάνα μου επέμενε να μάθω μία ξένη γλώσσα καθώς τόνιζε : "Τι θα γίνεις όταν μεγαλώσεις, αν δεν ξέρεις ούτε μία ξένη γλώσσα; Κανένας δεν θα σε παίρνει στην δουλειά του."
Και επειδή έβλεπε πολύ μπροστά, μου είπε : "Θα μάθεις Κθουλοειδή. Δεν λέει ο Lovecraft ότι όταν τα αστέρια θα είναι στην κατάλληλη θέση, οι Μεγάλοι Παλαιοί θα ξαναέρθουν στην γη; Και πως θα βγαίνουν στα διάφορα παράθυρα του Χατζηνικολάου, Ευαγγελάτου και ΣΙΑ, χωρίς ένα μεταφραστή;"

Σοφές κουβέντες...και τις ακολούθησα...βέβαια ακόμα περιμένω τα άστρα
έτσι όποτε βρίσκω την ευκαιρία τα εξασκώ, για να είμαι έτοιμος


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 18:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη mariline ποιο ακριβως ειναι το επιθετο σου, εννοεις τα Κατρακης και Λευκοφρυδης ???
Εχεις καποια σχεση με καποιον απο αυτους?


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 21:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
old tiger:)))))))))))

κθουλου απο οσα λιγα γνωριζω,ειναι ενας κακος δαιμονας.

εσυ δεν εισαι κακος ,ουτε δαιμονας,οποτε ουτος η αλλως η "γλωσσα" κθουλου που καθησες και εμαθες σου ειναι αχρηστη

δεν ηθελα να φανει πως παρεμβηκα στην συζητηση,για να την μειωσω η οτιδηποτε αλλο.

αν και δεν χρειαζεται να πω περισσοτερα,γιατι λιγο-πολυ,οι περισσοτεροι γνωριζουν τις σκεψεις και τις ιδεολογιες μου.

καλη η προσπαθεια σου,μου θυμισες το κομματι που ειχαν πει στην eurovision,με την γλωσσα που δεν υπαρχει

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 23:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν ηθελα να φανει πως παρεμβηκα στην συζητηση,για να την μειωσω η οτιδηποτε αλλο.


Nα την μειώσεις;
Mάλλον προσπάθησες να την βάλεις σε μία πιο σωστή βάση

Εγώ από την άλλη, μάλλον εξέφρασα την απογοήτευσή μου για τα τόσα χρόνια μελέτης μίας ξένης γλώσσας, που δεν μου έχει φανεί χρήσιμη εώς τώρα

Υ.Γ. Έχασε και η ομάδα...που είσαι Ράμογλου;



Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy