ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ - «Κουσούρι» για την Πυρά?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 11:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή γίνεται πολύ λόγος για την αγάπη......

Είμαι άντρας και αισθάνομαι ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ για κάποιον φίλο μου άντρα. ΑΓΑΠΗ !!! Δεν ένοιωσα ποτέ την ανάγκη να κάνω sex μαζί του όμως. Γιατί μπερδεύουμε την ομοφυλοφιλία με την αγάπη ? Κανείς δεν κατηγορεί την αγάπη μεταξύ δύο αντρών ή δύο γυναικών. Η σεξουαλική έλξη έιναι βίτσιο όμως. Στα πλαίσια των σεξουαλικών προτημίσεων υπάρχουν πολλές διαστροφές. Υπάρχουν παιδόφιλοι, νεκρόφιλοι, ζωόφιλοι, κάθε ειδους φετιχιστές... Όλα έχουν βρει την εξληγησή τους από την ψυχολογία. Υπάρχουν μέσα στην φύση και στην κοινωνία, θα τα θεωρήσουμε φυσιολογικά όμως ? Όχι βέβαια.... Μην μπλέκουμε λοιπόν μια σεξουαλική προτίμηση με την αγάπη, είναι ΑΣΧΕΤΟ ! Και δεν θέλω να γίνει σύγκριση του ομοφυλόφιλου με τον ζωόφιλο πχ... Και οι δύο είναι άνθρωποι όμως ανήκουν σε διαφορετική ψυχική κατάσταση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 11:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λέει η Rosa_Nera :

"ΔΕΝ έχω καταλάβει για ποιο λόγο μου συμβαίνει αυτό και νιώθω πολλές τύψεις απέναντι στον εαυτό μου που δεν έχω καν τη δύναμη να βγω στον κόσμο και να πω, ορίστε η κοπέλα που αγαπάω. που ΑΓΑΠΑΩ! Γιατί για αγάπη μιλάμε, για έρωτα..."

Και ποιός θα σε παρεξηγήσει που αγαπάς την κοπέλα ??? Τι εννοείς έρωτας ???

Μην με παρεξηγείτε που τα λέω χύμα, όμως αγαπάμε περίεργα εμείς οι άνθρωποι και δεν νομίζω πωε μπορεί να υπάρξει μια αντικειμενική τοποθέτηση της έννοιας αγάπης. Γιατί αγαπάω μέχρι θανάτου την γυναίκα μου πχ, αγαπάω τον φιλό μου (αυτόν που ούτε να το δοιανοηθώ να κάνω sex μαζί του), αγαπάω και την γάτα μου ρε παιδιά.... Την αγαπάω πραγματικά, έχει ψυχούλα και αυτό το ζωντανό....

Και ξέρω ανθρώπους που ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ πλεον και ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ τους. Μπορεί κάποιος να αμφισβητήσει την αγάπη κάποιου για τον σκύλο του πχ, ακόμα και σε επίπεδο να τον βάζει πάνω από κάθε άλλο άνθρωπο ? Τι γίνεται όμως όταν αυτή η σχέση γίνεται σεξουαλική ? Πρόβλημα δεν είναι ? Πρόβλημα δεν είναι όταν το κουνελάκι προσπαθεί να κανει σεξ στο απαθές κουταβάκι ? Η σεξουαλική ορμή είναι πάνω από την λογική. Είναι ένστικτο, άρα... μπλέκουμε !!!

Όλοι γεννιόμαστε ίδιοι (όσον αφορά τις σεξουαλικές κατευθήνσεις). Αυτά τα περί "γεννήθηκα ομοφυλόφιλος" είναι απλά Μα...ίες ! Στις πρώιμες ηλικίες δεν έχουμε τέτοιες ανησυχίες, αγοράκια και κοριτσάκια όλα ίδια. Κάποια στιγμή το ένστικτο ξυπνάει. Δεν κάνει διακρίσεις, κάποιες περιοχές γίνονται τόσο ευαίσθητες στην επαφή που δεν κάνουν διακρίσεις τι τις άγγιξε... Όλοι μας περάσαμε αυτή την φάση, μας ερέθισε η επαφή ανεξάρτητα άμα ήτανε αγοράκι, κοριτσάκι, το σκυλί μας ή το μαξιλάρι μας..... Εκεί παίζεται το παιχνίδι και εκεί παίζει το ρόλο του ο γονιός και τα όποια ερεθίσματα θα πάρει το παιδί από το περιβάλλον του. Για γυρίστε το μυαλό σας όλοι σας σε εκείνη την ηλικία και δείτε οι ομοφυλόφιλοι τι ερεθίσματα είχατε τότε.... Ίσως βρείτε την απάντηση στο ερώτημα που σας βασανίζει......

Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σπαρτιάτης
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 13:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σπαρτιάτης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλοι γεννιόμαστε ίδιοι (όσον αφορά τις σεξουαλικές κατευθήνσεις). Αυτά τα περί "γεννήθηκα ομοφυλόφιλος" είναι απλά Μα...ίες !

Γενικά συμφωνώ μ'αυτά που λες , αλλα εδω κάνεις λάθος.Πολλές φορές υπάρχουν ορμονικές διαταραχες στον οργανισμό, που είναι ικανές να οδηγήσουν εναν ανθρωπο στην ομοφυλοφιλία.Κι αυτό συνήθως παρουσιάζεται απο τη γέννηση του ανθρώπου.
Δε γεννιόμαστε καθόλου ολοι ιδιοι.Μάλιστα κάποιοι γεννιούνται κι ερμαφρόδιτοι, αλλα αυτό είναι αλλο θέμα, διαφορετικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 15:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
Όλοι γεννιόμαστε ίδιοι (όσον αφορά τις σεξουαλικές κατευθήνσεις). Αυτά τα περί "γεννήθηκα ομοφυλόφιλος" είναι απλά Μα...ίες !

Δεν μπορείς να λες πως "αυτά τα περί γεννήθηκα ομοφυλόφιλος είναι απλά μαλακίες " γιατί θα μπορούσα και εγώ πανεύκολα να πω πως αυτά που λες εσύ είναι απλά .....
Δεν έχεις ίσως διαβάσει τίποτα επί του θέματος πιο ψαγμένα
Διάβασε κάνα βιβλίο με έρευνες γιατί οι αμπελοφιλοσοφίες είναι πολύ εύκολο πράγμα
Ναι είμαι ανώμαλος . Γεννήθηκα ανώμαλος , όπως κάποιος γεννήθηκε με την Χ αρώστια.
Αν ο κόσμος χωρά τα άτομα με ειδικές ανάγκες , γιατίνα μη χωρά και τους ομοφυλόφιλους ? ακόμα κιαν είναι έτσι
Και ποιός ορίζει το ομαλό από το ανώμαλο ?
Ας κάνουμε λοιπόν το εξής
Δεν θα ξανακάνω ΠΟΤΕ έρωτα με άτομο του ιδίου φύλου , αν και εσύ δεν ξανακάνεις έρωτα με γυναίκα ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ αν είναι να κάνεις παιδί
Διότι για την εξέλιξη του είδους δεν είναι ο έρωτας ?
Αν ναι , τότε κακώς κάνεις έρωτα για την ευχαρίστησή σου
Το ίδιο κάνει και ο ομοφυλόφιλος
Αλλο .......................
Βρήκες το φάρμακο κατά της ομοφυλοφιλίας ? μπορώ να το πάρω και να λειτουργεί το σώμα μου με γυναίκα ?
Αν ναι τότε μπορείς να πεις ότι το βρήκες και δεν το ήθελα
Ελα επίσης και πες μου γιατί στα 10 μου εγώ φαντασιωνόμουν αντρικό σώμα να με αγγίζει και όχι γυναικείο
Ελα και πες μου γιατί στην προσπάθειά μου να αγγίξω γυναίκα μπορούσα κάλεστα να κάνω εμετό
Ναι οκ ....... θες να με πεις ανώμαλο ? πες με
Ανωμαλία όμως είναι ότιδήποτε μας κόβει από την πνευματική μας εξέλιξη
Αν είναι έτσι τότε ανωμαλία είναι όσα μας ταλαιπωρούν
Αυτό που εσύ λες ανωμαλία εγώ το λέω δοκιμασία
Γιατί μιλάς έξω από το χορό
Σκέψου μόνο το εξής
Εχεις τόσο άγχος μη τυχόν δεν λειτουργήσει το συγκεκριμένο σημείο του σώματός σου σε κάποια σου επαφή με κοπέλα
Φαντάσου αυτούς που αυτό το άγχος ήταν δεδομένη κατάσταση από την προεφηβική τους ηλικία
Μην βγάζεις λοιπόν δικές σου θεωρίες γιατί αν εγώ είμαι ομοφυλόφιλος δεν φταίνε οι γονείς μου ( όπως άφησες να εννοηθεί )

Edited by - simboy on 06/07/2005 16:00:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 18:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ομαλό - Ανώμαλο.... Φίλε Simboy (ελπίζω να μου επιτρέπεις τον χαρακτηρισμό), όπως πρόσεξες δεν μπήκα στην διαδικασία να σε χαρακτηρίσω ανώμαλο. Ο παιδόφιλος που πηδάει εξάχρονα άγουρα κοριτσάκια είναι normal δηλαδή ? Όχι βέβαια....
Δεν σας λέω ανώμαλους, σας θεωρώ "άτομα ιδιαιτέρων σεξουαλικών προτημίσεων". Δεν καταλαβαίνω γιατί να γίνεται τόσος ντόρος γι'αυτό. Ποιός σε ελέγχει στο κρεββάτι σου ? Με νοιάζει εμένα τι σου αρέσει εσένα ? Όχι βέβαια !!! Ξέρεις τι μου την δίνει όμως ? Αυτή η ανάγκη να υπερασπιστείτε την διαφορετικότητά σας και να την εμφανιζετε ως κάτι φυσιολογικό.... Δεν είναι φυσιολογικό, πως να το κάνουμε. Η φύση ξεχώρισε τα φύλλα και έδωσε συγκεκριμένους ρόλους.
Ξέρεις καλά ποιοί είναι αυτοί οι ρόλοι. Είσαι άντρας από την φύση σου, τώρα αν εσύ σιχαίνεσαι να έρθεις σε επαφή με γυναίκα είναι δικιά σου ιδιαιτερότητα. Άν είναι ορμονικό δεν ξέρω. Δεν το έχω εξετάσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 18:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή Simboy θεωρείς ότι γεννήθηκες ομοφυλόφιλος ? Δεν σου κάνω επίθεση, είμαι απλά περίεργος να δω πως τεκμηριόνεται η άποψη αυτή, γιατί εγώ που είπα πως είναι μ...ίες δέχτηκα ήδη δύο επικρίσεις. Έχει ενδιαφέρον να γνωρίζω αν εσυ και ο Σπαρτιάτης έχετε επιστημονική άποψη επί αυτού.
Πάμε λίγο στο θέμα του σεξ. Το σεξ είναι για αναπαραγωγή αλλά είναι και για ευχαρίστηση φίλε Simboy. Απλά ευχαριστιόμαστε με διαφορετικό τρόπο. Συνεπώς δεν χρειάζεται να κάνουμε καμμία συμφωνία
Στα δέκα σου φαντασιωνόσουνα αντρικά κορμιά, εγώ στα δέκα μου έκλεγα όταν ο κολλητός μου δεν με ήθελε για παρέα και ήθελε ένα άλλο αγόρι. Τα δέκα είναι πολύ περίεργη ηλικία για τους άντρες φίλε μου. Στα δέκα το πουλάκι μας είναι υπερευαίσθητο σε κάθε επαφή και το ξέρουμε όλοι οι άντρες εδώ πολύ καλά. Στα δέκα σου παίζεις πάλη με τον ίδιο σου τον αδελφό και σου σηκώνεται μόλις τον καβαλήσεις... Τι σημαίνει, ότι είμασταν ομοφυλόφιλοι ? Όχι βέβαια....

Λες Simboy :

Σκέψου μόνο το εξής
Εχεις τόσο άγχος μη τυχόν δεν λειτουργήσει το συγκεκριμένο σημείο του σώματός σου σε κάποια σου επαφή με κοπέλα
Φαντάσου αυτούς που αυτό το άγχος ήταν δεδομένη κατάσταση από την προεφηβική τους ηλικία......


Τι εννοείς με αυτό ??? Που κατατάσεις την προεφηβική ηλικία ? Μα στα 10 σου αναρωτιώσουνα άμα σου σηκωνότανε ? Sorry άμα κατάλαβα λάθος, θέλω πραγματικά να μου εξηγήσεις τι εννοείς.

Και τέλος, δεν φταίνε οι γονείς σου άμα εσύ προτιμάς τους άντρες. Και έννοια σου, πολλές μανάδες κατέστρεψαν πολλά αγοράκια, όπως και πολλοί θείοι, ξάδελφοι και οικογενειακοί φίλοι έχουνε βάλει το χεράκι τους (για να μην πω τίποτα άλλο) στον να διαμορφώσουν τις ερωτικές κατευθύνσεις ενός έφηβου (και προέφηβου).... Κάνω λάθος ?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 19:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
STAY AWAY,GOD IS GAY

ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ.......ΧΙΛΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OSIRIS_A_K
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 20:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_A_K  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν γεννήθηκα σε λάθος τόπο, σε λάθος χρόνο.
Δεν ξέρω αν είμαι ένα λάθος της φύσης .
Δυστυχώς δεν ξέρω, δεν ξέρω.
Το μόνο που ξέρω είναι ότι είμαι άνθρωπος.
Άνθρωπος με ψυχή.
Αισθάνομαι.
Αναπνέω.
Ζω.
Αγαπώ .
Γιατί ?
Για να επιβιώσω?
Γιατί ,γιατί ?
Γιατί πρέπει να επιβιώσω?
Για να εξαντλήσω όλες τις αισθήσεις μου?
Για αυτό λιπών ζω ?
Για αυτό αναπνέω?
Για να Γελάω, να κλαίω να γεύομαι, να αγγίζω, να ερωτεύομαι να Αγαπώ
Όλα είναι τόσο υπέροχα τέλια θεόσταλτα !!

1981
Άνοιξα τα μάτια μου, είδα το πρώτο φως, τι υπέροχη αίσθηση, ναι είμαι πάλι εδώ επιτέλους.
Άρχισα την ζωή μου γέλιο, χαρά, αγάπη, τι υπέροχες αισθήσεις, παιχνίδι, διασκέδαση και ότι άλλο όμορφο μπορεί να ονειρεύεται ένας άνθρωπος
Ζούσα μια τέλια ζωή που ευχόμουν να μην τελείωση ποτέ.

1993
Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση του κόσμου μου
Μέρα με μέρα ο κόσμος μου θα αρχίσει να καταρρέει.
Το αίσθημα της αγάπης, το αίσθημα του έρωτα, άρχιζαν να επιδρούν μέσα μου και τότες συνέβη η μεγαλύτερη έκρηξη που έχω νιώσει ποτέ μέσα στην καρδία μου, μέσα στην ψύχη μου.
Άλλαξα, Μεταμορφώθηκα εσωτερικά, ολοκληρωτικά.

Δεν έδωσα σημασία στα αισθήματα μου και έτσι συνέχυσα την ζωή μου
Παιχνίδι χαρά διασκέδαση αγάπη και πάλι, αλλά….. τον έρωτα, τον είχα στο περιθώριο .

1998
Κατάλαβα ότι τόσα χρόνια προχωρούσα το δρόμο της ζωής μου με ένα πόδι.
Ναι το κατάλαβα.
Και πάλι ώμος δεν έδωσα σημασία στον ερώτα
Και πάλι συνέχισα τον δρόμο έχοντας στο περιθώριο τα μεγαλύτερα, τα ομορφότερα συναισθήματα μου.

2005
Νιώθω άδειος, κενός, ανολοκλήρωτος .
Τόσα χρόνια χωρίς αγάπη και έρωτα..
Τι ανόητος που είμαι νόμιζα ότι θα γίνω ευτυχισμένος αλλά πως.?
Αφού η ευτυχία = αγάπη
Ακολούθησα τον εύκολο δρόμο, Τον δρόμο της κοινωνίας
Αλλά συνχρόνος διάβαινα ένα δρόμο με πόνο ένα δρόμο με θλίψη εσωτερική, ψυχική .

ΠΡΕΠΕΙ να γίνεις σκληρός θα παλέψεις με των έρωτα και την αγάπη και αν νικήσεις θα πάρεις το μεγαλύτερο έπαθλο ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ ΑΠΟΔΟΧΗ
Τι ωραία λέξει, τι αξίζει μπροστά στον Έρωτα και στην Αγάπη
ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ ΑΠΟΔΟΧΗ..
Θα σπάσεις τον κρίκο της ζωής σου, τον κρίκο τον αισθημάτων σου.
Θα στερηθείς έρωτα αγάπη γέλιο χαρά
Και όλα αυτά γιατί θέλεις να είσαι αποδεχτός με .Α. κεφαλαίο, καθαρώς εξωτερικά αλλά... εσωτερικά ?
Τι γίνετε εσωτερικά??
Άφησα πίσω μου το πιο σημαντικό στοιχείο της ζωής, αυτό που σου δίνει δύναμη να συνεχίσεις να ζεις .
Αγάπη & Έρωτας.
Τι ανόητος που είμαι
Συγγνώμη ψυχή μου που σου προκάλεσα τόσο πόνο αυτά τα χρόνια.
Συγνώμη που σου στέρησα τον Ερώτα.
Συγνώμη που σου στέρησα την Αγάπη.
ΣΥΓΝΩΜΗ..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lakerman
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 12:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lakerman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας ρε παιδιά
διστυχώς δεν μπορέσα να δίαβασω όλες τις απαντήσεις άλλα δίαβασα αρκετές για να μπώ στο νόημα....άλλωτε γελούσα...αλλωτε τα πήρα στο καρανίο....τέλος πάντων όμως αποφάσισα να πώ και εγώ τη γνώμη μου..
Λοιπόν κατα αρχήν αυτή η συζήτηση για το τί έιναι φυσιολογικό και τί οχι με έχει κουράσει πολύ...Για μενα ότι γίνέται μεταξύ ενηλίκων και με τη θέληση τους είναι φυσιολγικό....αυτό ξεχωρίζει τους ομοφιλόφιους άπο δίαφορες άλλες "διαστροφές" όπως ή ζωοφιλία, νεκροφιλία..παιδεραστία κτλ....απλώς είναι μία συνειδήτη πράξη μεταξύ δύο(συνήθως) ανθρώπων οι οιποίοι επιθυμούν το ίδιο πράγμα.....να αγαπησουν και να αγαπηθούν ή απλώς να συνεβρεθούν ερώτικά...κάθε τρίτη γνώμη περιτέυει φιλοι μου....σταματηστε να υποδεικνυετε στον καθένα πως θα την βρέι...κάνενας νόημων άνθρωπος δεν μπόρέι να δεχθεί να του υποδεικύουν τους ερωτικούς του συντρόφους...κανείς δεν σας ζητάει να συμμετεχετε και αν ακόμα σας το ζήτησουν πείτε άπλως ένα ΟΧΙ όπως θα λέγατε σε ένα πρόσωπο του αντιθετου φύλου που δεν σας έλκει σεξουαλικά....δεν έιναι ανάγκη να βγάλετε όλόκληρη θεωρία για την αρνηση σας ή για την συμπεριφορά των άλλων....η απειλή απο την αγάπη και τον έρωτα υπάρχει μόνο σε άρρωστα μυαλά...έιτε ετεροφυλόφιλα έιτε ομοφυλόφιλα.
Έχω διαβάσει πολύ για το θέμα (σαν ομοφυλόφιλος) και πιστέψτε με ΔΕΝ ύπαρχουν απάντησείς για το αν γεννιέσαι ή γίνεσαι ομοφιλόφιλος.....αυτό που έχέτε να κάνετε είναι να μας αποδεχθείτε όπως είμαστε και να φροντίζεται για την ευτίχια μας όπως θα φροντίζατε για κάθε συνάθρωπο σας.....και το ίδιο να κάνουμε και εμείς....με άλλα λόγια ας μήν κάνουμε την ζώη μας πίο δύσκολη....
Δεν αποτελώ απέιλη για κανέναν παρα μόνο για αυτούς που απειλούν τη ζώή μου και την αξιοπρέπεια μού.
(δεν απευθύνομαι σε κανέναν συγκεκριμένα άλλα στο ανθρώπινο έιδος)
Ευχαριστώ.

lakerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 21:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Lakerman δεν τα λες και άσχημα....
'Εχω μία μικρή ένσταση όσον αφορά αυτό που λες περί "δύο ενηλίκων". Γιατί προσωπικά έχω ακούσει πολλές φορές την ίδια ιστορία, με τον μπερδεμένο έφηβο (ή ανήλικο) που γνωρίζει τον ομοφυλλοφιλικό έρωτα από κάποιον ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΟ (κατά εμέ) ενήλικο.... Το τι κάνουν δύο ενήλικοι φυσικά και δεν ενδιαφέρει κανέναν.
Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί στην εποχή μας γίνεται ακόμα αναφορά περί "περιθωριοποίησης" των ομοφυλοφύλων. Ποιός σας ενοχλεί ? Ποιός σας κατατρέχει ? Ειδικά σε μια εποχή που έχετε κατακλύσει κάποιους χώρους (καλιτεχνικούς πχ), έχετε καταντήσει κάποιες περιοχές αποκλειστικά δικές σας, έχετε τα club σας, έρχεστε άνετα σε επαφή χωρίς να χρειάζεται να κρύβεστε.... Γιατί να νοιώθει πλέον μοναξιά ένας ομοφυλόφιλος ? Είναι στην εποχή μας δύσκολο ένας ομοφυλόφιλος να ταιριάξει με ετερόφυλους ? Ή κα;ι αν ακόμα τον απορίπτει ο περίγυρός του, είναι δύσκολο να βρει ανταπόκριση και επάφη όταν υπάρχουν τόσα μέρη αποκλέιστικά για ομοφυλόφιλους (από bars μέχρι internet societies) ??? Μήπως τελικά είναι οι ίδιοι οι gay που αρέσκονται να νιώθουν κατατρεγμένοι ? Μήπως τελικά είναι τα δαιδαλόδη ψυχολογικά προβλήματα που φταίνε για όλα ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 21:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Ασχετα με το αν μου είναι αποκρουστική η εικόνα δύο αντρών να κάνουν sex, προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να συζητάω με ένα gay. Δεν σε θεωρώ άρρωστο πχ ή απόβρασμα της κοινωνίας. Τον αν σε θεωρώ άτομο με παράξενες σεξουαλικές προτιμήσεις δεν νομίζω πως σου κάνει και κανένα κακό, έτσι δεν είναι ? Άμα αρχίσουμε την κουβέντα περί βίτσιου και ανωμαλίας, δεν θα βγάλει πουθενά...
Μέσα από την ανταλλαγή απόψεων γνωρίζουμε καλύτερα όχι μόνο τον διαφορετικό, αλλά και τον ίδιο τον εαυτό μας. Εμένα προσωπικά μου αρέσει που συζητάω μαζί σας τόσο άνετα, έστω και να μου φαντάζει εφιαλτικό να δω τον γιό μου (πχ) ομοφυλόφιλο στο μέλλον... Βέβσια εφιαλτικό θα ήταν εξίσου άμα ήτανε εξαρτώμενος από ναρκωτικά... (ή βάζελος - έτσι για να κάνουμε και λίγη πλάκα)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 02:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
allow me....

quote:
ΠΡΕΠΕΙ να γίνεις σκληρός θα παλέψεις με των έρωτα και την αγάπη και αν νικήσεις θα πάρεις το μεγαλύτερο έπαθλο ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ ΑΠΟΔΟΧΗ

quote:
Άφησα πίσω μου το πιο σημαντικό στοιχείο της ζωής, αυτό που σου δίνει δύναμη να συνεχίσεις να ζεις .
Αγάπη & Έρωτας.

προσεχε ομως γιατι το δευτερο μπορει να σε σκοτωσει.....ενω το πρωτο μονο να σε βοηθησει

ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ.......ΧΙΛΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OSIRIS_A_K
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2005, 13:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_A_K  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Deghar Adhark μπορείς να μου πεις τον ερώτα πως τον εννοείς εσύ?
μήπως δεν έχεις ερωτευτεί ποτέ? και αν ερωτεύτηκες πως επέζησες μέχρι τώρα? μιας και αναφέρεις ότι ο έρωτας σκοτώνει!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cottus
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 17:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cottus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
decadance

quote:
Γιατί η ομοφυλοφιλία χλευάζεται στο "ΣΥΜΠΟΣΙΟ"?

Σου παραθετω μια ιστοριουλα απο το ΣΥΜΠΟΣΙΟ..

Καποτε,πριν τον κατακλυσμο,υπηρχανε στον κοσμο τρια φυλα.
Ο αντρας,η γυναικα και ο ερμαφροδιτος.
Ειχανε 4 ποδια,4 χερια και 2 κεφαλια και οι δυναμεις τους ητανε απιστευτες.
Ητανε πληρη οντα και ικανοποιημενα αφου ζουσανε αυτονομα χωρις να ψαχνουν καποιο ταιρι για να ολοκληρωθουν.
Ζουσανε και χαιροταν την ζωη οσο κανεις μας σημερα δεν μπορει.
Η εξελιξή τους δε,ητανε τετοια που οι θεοι φοβηθηκαν μην τους περασουν.
Ετσι σκαρφιστηκαν ενα τεχνασμα.
Τους χωρισαν στα δυο.
Ετσι εχασαν την πνευματικη τους δυναμη και ξοδευαν την περισσοτερη ενεργεια τους και τον χρονο τους στην αναζητηση του χαμενου τους αλλου μισου..
Μισοι ανθρωποι,δεν ηταν πλεον ευτυχισμενοι.
Απο τοτε και μεχρι σημερα οι ανθρωποι βρισκονται στην αναζητηση του υπολειπου μισου τους..
Οποιος ητανε αντρας ψαχνει να το βρει σε αντρες.
Οποιος ητανε γυναικα ψαχνει να το βρει σε γυναικες
Και τελος οποιος ανηκε στο φυλο του ερμαφροδιτου ψαχνει στο αντιθετο φυλο..


Πως φαίνεται ότι δεν έχεισ διαβάσει καν το βιβλίο,

Αυτό δεν είναι μύθος, είναι μια ιστορία , που εφήυρε την ώρα εκείνη ο Α4ριστοφάνης.

Και άρεσε στους υπολοίπους συμποσιαστές γιατι τους έκανε να γελάσουνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cottus
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 17:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cottus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η λεξη ομοφιλοφιλια προτοχρησιμοποιηθηκε στο τελος του 18ου αιωνα.
Αυτοι που απαγορευοταν να μετεχουν στην Εκκλησια του Δημου και να ψηφιζουν ηταν οι αντρες που εξασκουσαν το επαγγελμα του πορνου.
Γενικως οι αρχαιοι Ελληνες εξυμνουσαν τον ερωτα που γεννιεται και ξεκινα απ την ψυχη.
Η ''των αφροδισιων συνουσια'' ηταν αυτο που οι αρχαιοι κατηγορουσαν.
Η ερωτικη συνευρεση που μονο σκοπο ειχε την ικανοποιηση της γενετησιας ορμης πιστευανε πως υποβιβαζει τον ανθρωπο στο επιπεδο του ζωου.
Αντιθετα ο ερωτας που προερχεται απο την ψυχη τον εξυψωνει.
Ψαξτο κι αν βρεις πως εχω αδικο,εδω ειμαι


Ναι ναι , ο ουράνιος και ο πάνδημος έρωτας.

Αλλά μην τα προσαρμόζεις όπως 8ες

ο ουράνιος δεν ήταν σατκική επαφή , αλλά πνευματική.

Αυτά εξηγούσε ο Πλάτων και απο κει βγαίνει και ο Πλατωνικός Ερωτας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cottus
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 17:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cottus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
decadance

Όλες οι επίλεκτες μονάδες στρατών, όλων των χωρών βασίζονται στα ζεύγη.Όπως και τα ελληνικά Ο.Υ.Κ.

Είναι ζεύγη που αναπτυσοουν μεγάλους συναισ8ηματικους δεσμούς. Δεν έχει καμία σχέση με ερωτικές σχέσεις.

Ρώτα όποιον Ο.Υ.Κα θες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cottus
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2005, 18:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cottus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μιας και μιλάμε για μύθους ακούστε έναν.

Όταν ο Δίας έβαζε τις αρετές στον άνθρωπο, ξέχασε να βάλει την Ντροπή.
Μην έχοντας από που να την βάλει, αποφασίζει νατην βάλει από τον πρωκτό.
Στην αρχή η ντροπή δεν ήθελε να μπεί με τίποτα.
Στο τέλος ο Δίας την έπeισε.Και η ντροπή μπήκε στον άνθρωπο από τον πρωκτό με τον όρο να μην γίνεται σαρκική επαφή από εκεί, γιατί όταν θα συμβεί 8α φύγει από τον άνθρωπο.

ΑΙΣΩΠΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decadance2
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 23:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decadance2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tωρα καταλαβα φιλε Cottus γιατι καποιοι ανθρωποι σημερα δεν ντρεπονται με τιποτα..την εχουν καλα σφραγισμενη την ``πυλη``της ντροπης..
Γι αυτο ολοι προσπαθουν να ζησουν με `ηθικους`` κανονες παραβλεποντας την ελλειψη ηθους.
Το να ακολουθησεις ηθικους κανονες ειναι σχετικα ευκολο,το να εχεις Ηθος,θελει δουλεια και ``δουλεμα``του εαυτου..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κρου Ασάν
Νέο Μέλος

France
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 03:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κρου Ασάν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΤΑΞΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΥΡΑ ΠΙΑ ΟΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ (ΘΗΛΥΚΟΙ ΚΑΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟΙ). ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ (ΛΕΣ ΔΛΔ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΓΜΕΝΟ ΕΠΙΣΚΟΠΑΤΟ ΔΕΝ ΒΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΝΤΟΡΟΘΥ ΚΑΙ ΣΟΥΛΤΑΝΕΣ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ). ΑΠΛΑ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΞΕΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ GAY ΚΑΙ ΤΟΛΜΑΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ. ΠΟΛΛΟΙ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΞΥΠΝΟΙ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΙ. ΕΚΕΙΝΟ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΠΤ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΙΔΙΟΤΥΠΗ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΝΝΑΦΙΟΥ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΥΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ 'Η ΔΥΟ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΑΝ ΤΑ ΚΡΥΑ ΤΑ ΝΕΡΑ ΝΑ ΦΙΛΙΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΛΑΟΣ ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ ΚΟΛΟΚΙΘΟΠΙΤΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the poet acts
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 03:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the poet acts  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα, πρώτα απ'όλα..
quote:

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί στην εποχή μας γίνεται ακόμα αναφορά περί "περιθωριοποίησης" των ομοφυλοφύλων. Ποιός σας ενοχλεί ? Ποιός σας κατατρέχει ? /...έρχεστε άνετα σε επαφή χωρίς να χρειάζεται να κρύβεστε.... /Μήπως τελικά είναι οι ίδιοι οι gay που αρέσκονται να νιώθουν κατατρεγμένοι ? Μήπως τελικά είναι τα δαιδαλόδη ψυχολογικά προβλήματα που φταίνε για όλα ???


δηλαδή εσύ βλεπεις συχνά ομοφ. στους δρόμους να φιλιούνται μπροστά σου, όπως εσύ ή οποιοσδήποτε "ομαλός" κάνει ανενόχλητος;όσο για τα ψυχολογικά, μάλλον συμφωνώ.. με την καταπίεση όλα αλλάζουν. αλλά φαντάζομαι ότι μάλλον δεν έχεις ιδέα -κ μην το παίρνεις προσωπικά- περί τίνος πρόκειται. ο καθένας την κολοκυθόπιτά του λοιπόν..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cottus
Μέλος 1ης Βαθμίδας


128 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 21:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cottus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
decadance2

φίλε μου εσύ ξεκίνισες τον φαύλο κύκλο των μύθων.

Οι μύθοι καi οι παροιμίες δείχνουν τις κοινωνικές αντιλήψεις της κάθε εποχής.

Απλώς αυτό
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GANYMIDES
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 00:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GANYMIDES  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέκα τρείς, επαναλαμβάνω, δέκα τρείς (!!) ιστονηματικές σελίδες προκειμένου να κριθεί η Φύση παράγουσα;
Υπάρχει άρα γε ψήγμα σοβαρότητος σε Ανθρώπους "κινώντες την πτέρνα" εναντίον Συνανθρώπων οι οποίοι ΔΕΝ επέλεξαν σεξουαλική συμπεριφορά αλλά γονιδιακώς "κληρονόμησαν"; Διότι, εν εναντία περιπτώσει και υπό το βάρος της κατακραυγής (...βεβαίως υπό των "αναμαρτήτων" των πρώτων τον λίθον...) αφ΄εαυτού τους θα ανεθεώρουν σεξουαλική συμπεριφορά ΑΝ, βεβαίως, ήταν εφικτό.
Σοβαρευτείτε, Συνέλληνες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spanish eyes
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 00:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spanish eyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
13 ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΓΕΜΑΤΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ(ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΡΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ). 13 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ,ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΙΚΟ(ΝΑΙ ΟΚ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΛΕΞΗ.ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΙΘΕΤΑ ΕΙΠΟΘΗΚΑΝ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 13 ΣΕΛΙΔΕΣ),ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ Η ΕΣΕΙΣ...
ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΟΥΝ,ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΟΥΝ..ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ;;ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΚΑΝΕΝΑΝ(ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΒΕΒΑΙΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ).ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟΙ ΔΗΘΕΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ;;ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ..

Nadie más que tú,sabe adivinar adonde voy,nadie pudo descubrir ,lo que yo realmente soy..Ha sembrado paz en mi interior....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the poet acts
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 04:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the poet acts  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα..

1

quote:
ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ..

μέγα λάθος: γνωρίζουν πώς είναι να κατακρίνεσαι συνεχώς, κι έτσι συνήθως κρατούν το δικό τους (βρωμό)στομα κλειστό. συγγνώμη, αλλά..

2

quote:
ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΟΥΝ,ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΟΥΝ..

ένα έχω να πω φίλε/φίλη spanish eyes: είσαι πολύ μπροστά.. μήπως κατά βάθος είσαι λίγο gay;(πλάκα κάνω)χωρίς πλάκα πάντως, πρόκειται περί μεγάλης διαπίστωσης..

what drives you on, can drive you mad..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 10:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους!
Θα ήθελα να παραθέσω και την δική μου γνώμη επί του θέματος.
Προσωπικά, δεν είμαι gay. Όχι οτι το θεωρώ ντροπή ή κάτι κακό, απλά δε με ελκύουν ερωτικά οι άνδρες. Έχω άνδρες φίλους κι ειδικά 2 κολλητούς τους οποίους τους αγαπω και τους νοιάζομαι. Αλλά ως εκεί.
Στη σχολή μου ένας συμφοιτητής μου ήταν ομοφυλόφιλος και δε ντρεπόταν να το πεί. Και καλά έκανε, γούστο του και καπέλο του.
Μιλούσαμε, είχαμε βγεί και για καφέ κι ήταν ένα άτομο ok. Μάλιστα, με είχε βοηθήσει και σε μερικά μαθήματα με σημειώσεις κτλ. Θέλω να πώ πως δεν πιστεύω πως διαφέρουν σε τίποτα από έναν άνδρα που του αρέσουν οι γυναίκες. Το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του είναι δικό του θέμα κι αφορά εκείνον. Όταν κάνω παρέα με κάποιο άτομο δεν κοιτάω τις προτιμήσεις του 'η οτιδήποτε άλλο, αλλά το αν μπορεί να σταθεί δίπλα μου ως φίλος.
Δεν ξέρω αν ένας ομοφυλόφιλος γεννιέται έτσι ή είναι κάτι το επίκτητο, δεν είμαι ειδικός στο να κρίνω εγώ αυτό το θέμα. Πάντως δεν το θεωρώ διαταραχή ή οτιδήποτε άλλο.
Αυτό που με ενοχλεί είναι να μου "κολλήσει" ένας με προκλητικό τρόπο.
Έτυχε μια φορά και τα πήρα στο κρανίο γιατί δεν καταλάβαινε από λόγια και δεν έφευγε. Τα πήρα στο κρανίο...
Δε θα με ενοχλούσε ακόμα και να δώ 2 άνδρες ή γυναίκες χεράκι-χεράκι στο δρόμο ή να φιλιούνται. Δικαίωμα τους, όπως δικαίωμα μου είναι κι εμένα να κάνω το ίδιο με τισ κατά καιρούς κοπέλες μου.
Αυτό που θέλω να πώ εν ολίγοις, είναι να υπάρχει μια διακριτική προσέγγιση πρός κάποιο άτομο του ιδίου φύλου και να μην γίνεται χυδαία...
Αυτά! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sougias
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 14:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sougias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Είναι λοιπόν κατανοητό ότι η φύση ωθεί τα θηλυκά να είναι σε επαφή με τα αρσενικά από τη γέννησή τους και η ηδονή σε αυτά είναι φανερό ότι έχει δοθεί σύμφωνα με τη φύση, ενώ (η επαφή) των αρσενικών με τα αρσενικά και θηλυκών με τα θηλυκά ενάντια στη φύση (παρά φύσιν)" Πλάτωνος Νόμοι

Δε φταίνε οι ομοφυλόφιλοι που γεννήθηκαν έτσι αλλά δε μπορούν να μας το παρουσιάζουν ως κάτι φυσιολογικό. Δεν είναι τίποπα παραπάνω από ένα λάθος της φύσης (για το οποίο επαναλαμβάνω δεν ευθύνονται οι ίδιοι). Είχα δει πριν καιρό στις ειδήσεις ένα θέμα σχετικά με ένα κατσικάκι που γεννήθηκε με 5 πόδια.
Κατσικάκι με 5 πόδια ----> ανωμαλία της φύσης
Άνδρας που θέλει να συνευρεθεί με άλλον άνδρα----> ανωμαλία της φύσης

Αυτό που με ενοχλεί αφάνταστα είναι το ότι τουλάχιστον οι άνθρωποι αυτοί δεν κάνουν κάτι για να κρύψουν το πρόβλημά τους. Αν εγώ είχα 3 χέρια θα έκανα τα πάντα για να ξεφορτωθώ το ένα ώστε να διορθώσω το σφάλμα της φύσης. Οι ομοφυλόφιλοι από την άλλη παρουσιάζουν το ελάττωμά τους σαν χάρισμα και το προβάλλουν συνεχώς.

Γιατί;Γιατί κάνουν παρελάσεις; Γιατί διαδηλώνουν; Έχουν παράπονο από την κοινωνία; Αν βρίσκονταν στην αρχαία Ελλάδα τώρα θα ήταν νεκροί (αν ζούσαν σε πόλεις όπως η Σπάρτη) ή σε κατ'οίκον περιορισμό (αν ζούσαν στην Αθήνα).
Γιατί θέλουν να παντρεύονται; Για να υιοθετούν παιδιά; Τα παιδάκια τα ρωτήσατε πριν τους καταστρέψετε τη ζωή; Πώς θα δώσεις ένα μωρό σε ομοφυλόφιλο;;; Ποιος είναι ο σκοπός σου, το να δημιουργήσεις άτομα με ψυχολογικά προβλήματα;

Ακόμα περισσότερο όμως με ενοχλεί το πώς προσπαθούν οι άνθρωποι αυτοί
να παρουσιάσουν μεγάλες προσωπικότητες του παρελθόντος σαν ομοίους τους. Βγάζουν τους αρχαίους Έλληνες gay ώστε, αφού είναι γελοίοι οι ίδιοι, τουλάχιστον να καταφέρουν να γελοιοποιήσουν και κανένα άλλο. Ακούστηκε νωρίτερα ότι ο Ιερός Λόχος ήταν στρατός ομοφυλοφίλων... γιατί;; επειδή προτιμούσαν να πεθάνουν οι ίδιοι απ'το να πεθάνει κάποιος συμπολεμιστής τους; Επειδή η φιλία τους ήταν τόσο ισχυρή που κατατρόπωνε κάθε εχθρό; Ή μήπως επειδή δεν ξέρετε ότι οι λέξεις "εραστής - ερωμένος" είχαν στην αρχαία Ελλάδα διαφορετική σημασία;( το ίδιο συμβαίνει και με λέξεις όπως "παιδεραστία"- "παιδεραστείν" )
Έχει αναρωτηθεί κανένας γιατί ο Σωκράτης λέει στον μαθητή του Κριτία να μην έχει σεξουαλικές διαθέσεις προς τον Ευθύδημο, τον ερωμένο του;
Ή γιατί ο Πλάτωνας λέει συνέχεια "παιδεραστείν ορθώς";
Αντιθέτως για τους βαρβάρους έλεγαν: "Αριαίω δε βαρβάρω όντι, ότι μειρακίοις καλοίς ήδετο..." που σημαίνει "Στον Αριαίο εξ'άλλου, που ήταν βάρβαρος, διότι ευχαριστιόταν με όμορφα παιδιά..."
Το ακούσατε αυτό; Δε χρησιμοποιείται το ρήμα ερω αλλά το ήδομαι= ευχαριστιέμαι
Οι όροι εραστής-ερωμένος δείχνουν το δάσκαλο και το μαθητή και το παιδεραστείν αφορά την αγωγή του παιδιού, όπως λέει ο Πλάτωνας.
Πριν λοιπόν όλοι αυτοί οι ομοφυλόφιλοι και οι ένθερμοι υποστηρικτές τους ξεφτιλίσουν τους προγόνους μας καλό θα ήταν να ανοίξουν κανά βιβλίο να ξεστραβωθούν...

Τα είπα και ξαλάφρωσα!! Τώρα όσοι θέλετε να με πείτε φασιστικό γουρούνι, σατανά και ό,τι άλλο θέλετε κάντε το... να ξέρετε όμως ότι αυτό δεν αλλάζει την αλήθεια για τους gayΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spanish eyes
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 17:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spanish eyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλημέρα..

1

quote:
ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ..

μέγα λάθος: γνωρίζουν πώς είναι να κατακρίνεσαι συνεχώς, κι έτσι συνήθως κρατούν το δικό τους (βρωμό)στομα κλειστό. συγγνώμη, αλλά..

2

quote:
ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΟΥΝ,ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΟΥΝ..

ένα έχω να πω φίλε/φίλη spanish eyes: είσαι πολύ μπροστά.. μήπως κατά βάθος είσαι λίγο gay;(πλάκα κάνω)χωρίς πλάκα πάντως, πρόκειται περί μεγάλης διαπίστωσης..

what drives you on, can drive you mad..


ΑΓΑΠΗΤΕ POETS ACTS ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΜΕΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΑΚΙΣΑΝ ΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΝ ΔΕ ΧΡΙΣΤΟ ΤΟΝ ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝ.ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΕΝΑ ΧΙΛΙΟΣΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΠΡΟΣ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ...ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the poet acts
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 03:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the poet acts  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και πάλι καλημέρα..

quote:

δεν κάνουν κάτι για να κρύψουν το πρόβλημά τους.

όπως, ας πούμε, να παντρεύονται γυναίκες -παρά τη δική τους φύση-, να κάνουν οικογένειες και να γίνονται δυστυχισμένοι;; δανείζομαι τα λόγια σου:

quote:
Ποιος είναι ο σκοπός σου, το να δημιουργήσεις άτομα με ψυχολογικά προβλήματα;
νομίζω απαντάς μόνος σου.. σκέψου μόνο πώς θα ήταν αν ζούσες εσύ σε μια κοινωνία ομοφυλοφύλων.. γενικά πάντως, ισχύει κι αυτό που λέει στα αγγλικά ο στίχος στο τέλος.

quote:

Έχουν παράπονο από την κοινωνία;

μπα,όχι.. άλλωστε ζούμε σε μια κοινωνία ισότητας και αγάπης που αποδέχεται ουσιαστικά το διαφορετικό..

quote:
Γιατί θέλουν να παντρεύονται;

είναι αυτές οι αηδίες περί ισότητας που λέγαμε.. χώρια από την ίδια την πραξη που κατοχυρώνει νομικά τη σχέση. δηλ, μπορεί να έχεις μια σχέση 30 χρόνια και να χωρίσεις: στην περίπτωση του γάμου, μπορείς να διεκδικήσεις "πραγματα". σ'αυτήν της συμβίωσης, μπαα.. ένα απλό πχ είναι αυτό τώρα.

quote:
Για να υιοθετούν παιδιά; Τα παιδάκια τα ρωτήσατε πριν τους καταστρέψετε τη ζωή; Πώς θα δώσεις ένα μωρό σε ομοφυλόφιλο;;;

καλά, τώρα δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ κιόλας ως προς το ότι τα παιδιά πρέπει να μεγαλώνουν σε σπίτια με ετεροφυλόφυλους γονείς.. σίγουρα υπάρχουν όμως ζευγάρια ομοφ που θα μεγάλωναν ένα παιδί 1000 φορές καλύτερα από άλλα ζευγάρια. ερώτηση: τι είναι προτιμότερο για ένα παιδί: ετερ γονείς που το κακοποιούν ή ομοφ;

quote:
Ποιος είναι ο σκοπός σου, το να δημιουργήσεις άτομα με ψυχολογικά προβλήματα;

όσο γι'αυτό δε χρειάζεται ν'ανησυχείς.. οι ετεροφυλόφυλοι κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά...

quote:
να ξέρετε όμως ότι αυτό δεν αλλάζει την αλήθεια για τους gay

[αλήθεια για τους gay]: ωραίο αστείο κι αυτό.. ΑΛΗΘΕΙΑ.. εννοώ, πού την έμαθες εσύ;;;;;

συγγνώμη για όλα τα σημεία όπου υπάρχει ειρωνεία, χωρίς βέβαια αυτό να "νομιμοποιεί" κιόλας τη χρήση της.

what drives you on, can drive you mad..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 03:21:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα... Μόνο αυτό έχω να πω. Σουγιά είσαι ανόητος.
Μπορεί να το αρνηθείς αλλά αυτό δε θα αλλάξει το γεγονός ότι εσύ και όσοι ενστερνίζονται τις απόψεις σου, ότι είστε ανόητοι!! Και το λεώ αυτό χωρίς να θέλω να σε θίξω, και με όλη την ειλικρίνεια μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 04:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί να μην κάνει ο καθένας μας ό,τι γουστάρει και να μην κοιτάει το τί κάνει ο άλλος?
Εγώ πχ την βρίσκω να κάνω έρωτα με γυναίκες, ο άλλος με το να κάνει έρωτα με άνδρες. Πού είναι το κακό σε όλο αυτό αν ως άτομο είναι ok απέναντι μας και δε μας βλάπτει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy