ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 10:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εδω, πληροφοριες και για αλλα σχεδια αεροσκαφων της USAF και USN

http://www.airspacemag.com/military-aviation/f19.html

και εδω για καποια "σχεδια" των Σοβιετικων, απο πληροφοριες της USAF

http://www.designation-systems.net/usmilav/coverdesignations.html


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 12:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω, απολυτα μαζι σου,φίλε μου PREDATOR για τις εξελίξεις, στα επόμενα δεκα χρόνια κι ίσως, αυτό εξηγεί την πρεμούρα πολλών,
να είναι μπροστά και διεκδικητές, για ότι θα ρθεί μετά απο 10 χρόνια...
Αλλά, τώρα, προετοιμάζουν, το έδαφος, με ..διαφήμιση και ψεύτικα στοιχεία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 12:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα συμφωνήσω, απολυτα μαζι σου,φίλε μου PREDATOR για τις εξελίξεις, στα επόμενα δεκα χρόνια κι ίσως, αυτό εξηγεί την πρεμούρα πολλών,
να είναι μπροστά και διεκδικητές, για ότι θα ρθεί μετά απο 10 χρόνια...
Αλλά, τώρα, προετοιμάζουν, το έδαφος, με ..διαφήμιση και ψεύτικα στοιχεία....

ηδη, οι Μεγαλες Δυναμεις προσπαθουν να "φθασουν" την τεχνολογικη εξελιξη των ΗΠΑ... χωρις βεβαια να προσπαθουν "αμεσα" απο μονοι τους. Παρακολιυθουμε δηλαδη να δειχνουν ενα "καποιο" ενδιαφερον για μερικη απο την τεχνολογια των ΗΠΑ (οπως το Global Hawk, αν και με πιο περιορισμενες δυνατοτητες, καθως οι ΗΠΑ δεν θελουν να δωσουν παραπανω στοιχεια αυτης της τεχνολογιας)...

Βεβαια, κανεις δεν ξερει τι σχεδιαζουν οι Ευρωπαιοι... εχουν δει πολλα τα ματια μας και απο αυτους! Ενα παραδειγμα ειναι ο Επιταγχυντης Νετρονιων (που αμα ηθελαν θα το κρατουσαν και μυστικο)


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 13:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή,όμως,αγαπητέ μου PREDATOR,δεν είναι μόνο οι ΗΠΑ,που
ασχολούνται με αυτό το "σπορ" το θέμα είναι, με ποιούς συνεργάζονται
αυτοί, όλοι, για να πετύχουν μια τέτοια εξέλιξη, που δείχνει, έστω παράξενη για τον άνθρωπο, ητοι ξένη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 15:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιαπετ
Μπορεί να έχεις δίκαιο, όμως εμένα μου φαίνεται δυσανάλογο το επίτευγμα σε σχέση με το χρόνο.


Εγώ δε βλέπω κάτι περίεργο. Τέτοιου είδους εξελίξεις είναι στενά συνδεδεμένες με την ικανότητα γρήγορης εκτέλεσης πολύπλοκων υπολογισμών. Η αλματώδης και ανατροφοδοτούμενη εξέλιξη των ηλεκτρονικών υπολογιστών είναι αποφασιστικής σημασίας στην επιτυχή προσομοίωση πολύπλοκων συστημάτων και την τεχνολογική πρόοδο σε όλα τα επίπεδα.

quote:
γιαπετ
Νομίζω, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος, ότι μέχρι το Β' Π.Π. όλα έβαιναν πιο φυσιολογικά στην εξέλιξη των πτητικών, από εκεί και μετά μου φαίνεται σαν να... καταβάλλουν προσπάθεια για να δώσουν στην εξέλιξη μια φυσιολογική τεχνολογική ροή και να μην παρουσιάσουν τα άλματα, με τα οποία προχωρούν.

Σα να κρατιούνται δηλαδή.....



Μήπως αναφέρεσαι σε στρατιωτικά μυστικά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 19:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά τα σκάφη που είδαμε,σε καμία περίπτωση δέν πρέπει να αναιρούν την θεωρία των ufo.Το οτι υπάρχει μυστική τεχνολογία κατα πολύ πιό αναπτυγμένη σε σχέση με αυτή που βλέπουμε,δέν σημαίνει απαραίτητα οτι τα ufo προήλθαν απο τους ανθρώπους ώς πολεμικά σκάφη.Είναι πολύ αυθαίρετη αυτή η σκέψη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 21:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτά τα σκάφη που είδαμε,σε καμία περίπτωση δέν πρέπει να αναιρούν την θεωρία των ufo.Το οτι υπάρχει μυστική τεχνολογία κατα πολύ πιό αναπτυγμένη σε σχέση με αυτή που βλέπουμε,δέν σημαίνει απαραίτητα οτι τα ufo προήλθαν απο τους ανθρώπους ώς πολεμικά σκάφη.Είναι πολύ αυθαίρετη αυτή η σκέψη.

Δηλαδή εσύ προτιμάς να λες πως πρόκειται για σκάφη που προήλθαν από άλλους πλανήτες και τα οποία μεταφέρουν νοήμοντα όντα από κόσμους δεκάδες (τουλάχιστον) έτη φωτός μακριά? Τελικά ποια σκέψη είναι πολύ αυθαίρετη?

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 21:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί πιστεύεις οτι θα είναι ή το ένα ή το άλλο?Δεν μπορούν να ισχύουν και τα δύο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 22:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΟΥΜΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΑ ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ 'ΥΛΙΚΑ', ΠΑΡΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ...


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2010, 23:10:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή τι μη γεωμετρικό σχήμα θα έπρεπε να είχαν για να θεωρηθούν εξωγηίνα? και απο τι υλικό είναι φτιαγμένα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 00:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ αγαπητέ μου allzzaro, γιατί έχεις κολλήσει, οπωσδήποτε, με
την έννοια εξωγήινη προέλευση και δεν αρκείσαι στο μη ανθρώπινη;
Θα δούμε μετά, απο που είναι...
Γιατι, υπάρχει μια συγκεκριμένη πηγη, τέτοιας ενέργειας και στόχων,
που είναι εύκολο να την καταλάβει κανείς...
Άρα,μιλάμε για μια συνεργασία ανθρώπων, με άποιων άλλων, πνευματικών όντων...Και λέω πνευματικών, επειδή, η επικοινωνία που υπάρχει με αυτούς, είναι μέσω μέντιουμ και πνευματιστών...
Πέρα απο το τι λένε, εγώ, τους αντιμετωπίζω,σαν πνευματικές οντότητες, όχι εξωγήινους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 00:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί πιστεύεις οτι θα είναι ή το ένα ή το άλλο?Δεν μπορούν να ισχύουν και τα δύο?

Φυσικά μπορούν να ισχύουν και τα δύο. Αλλά είναι πιο αποδεκτό να ισχύει μόνο το ένα... Βεβαίως μπορεί ένα στα 1000 "Αγνώστης" Ταυτότητας Ιπτάμενα Αντικείμενα να είναι πράγματι εξωγήινης προέλευσης... Αλλά ποιος θα δώσει βαρύτητα σε κάτι που εμφανίζεται μία φορά κάθε... πφφφ... δε ξέρω, 5 χρόνια? Και τίθεται κάτω από τον κατάλογο "ΕΞΩΓΗΙΝΑ"? Τώρα θα μου πεις όλος ο κόσμος, όπως πραγματικά συμβαίνει, αλλά γιατί συμβαίνει αυτό? Διότι κάθε πολίτης που βλέπει ένα φρίσμπι στον αέρα το θεωρεί UFO (το οποίο δε σημαίνει καν ότι πρόκειται για εξωγήινη φυλή). Ο καθένας προσπαθεί να πιστέψει αυτό που θέλει και, στην περίπτωσή μας, την ύπαρξη νοήμουσας ζωής έξω από τη Γη (πέρα από το ηλιακό μας σύστημα για να μη μου πείτε για διαστημικούς σταθμούς ). Η ελπίδα που τρέφουν οι πλείστοι γι'αυτό το θέμα είναι απροσδιόριστη και προσπαθούν με την κάθε ευκαιρία που αναδύεται να ικανοποιήσουν αυτή την επιθυμία. Εξαιτίας όμως αυτού του αυθορμητισμού στην υποκειμενικότητα του καθενός που πιστεύει χωρίς να ψάξει, πολλοί ανθρώποι έχουν αηδιάσει και προσπαθούν να καταρρίψουν τις ψεύτικες ερμηνείες με λογικά επιχειρήματα μέχρις ότου φτάσουν σε ένα κενό... όπου πρόκειται για κάτι αληθινό παρά για μία ανθρώπινη φαντασίωση. Εκεί, αντί ο αναζητητής της αλήθειας να ερευνήσει το γεγονός περισσότερο, το βάζει στην άκρη επειδή έχει βαρεθεί να αναλύει παρόμοια συμβάντα με απόλυτη κατάντια το ξεσκέπασμα της, όχι και τόσο ενθαρρυντικής, αλήθειας.

Είναι προτιμότερο λοιπόν το θέμα με τα UFO να θεωρείται γήινης προέλευσης παρά να συνεχίσει αυτή η έρευνα που μόνο απογοήτευση έχει φέρει μέχρι στιγμής. Σου λέω ο κόσμος έχει τρελαθεί με τους εξωγήινους σήμερα! Η κατάσταση έχει καταντήσει τραγική.


Πέρα απ'όλα αυτά όμως, εγώ προσωπικά, θεωρώ πως τα εξωγήινης προέλευσης σκάφη είναι φαινόμενο, μόνο που η δίψα μας για ικανοποίηση της ανάγκης μας περί "υπάρχουν κι άλλοι εδώ κοντά?" θόλωσε την αλήθεια προωθώντας μας σε ανήθικες μεθόδους.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 00:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδή τι μη γεωμετρικό σχήμα θα έπρεπε να είχαν για να θεωρηθούν εξωγηίνα? και απο τι υλικό είναι φτιαγμένα?





ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΑΣ. ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΗΜΑ-ΥΛΙΚΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ. ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΕΞΩ-ΓΗΙΝΟΥΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ! ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ, Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΗ-ΟΡΑΤΗΣ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΜΑΤΙ, Η ΑΠΕΙΡΟ-ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ...



NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 10:21:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φυσικά μπορούν να ισχύουν και τα δύο. Αλλά είναι πιο αποδεκτό να ισχύει μόνο το ένα... Βεβαίως μπορεί ένα στα 1000 "Αγνώστης" Ταυτότητας Ιπτάμενα Αντικείμενα να είναι πράγματι εξωγήινης προέλευσης... Αλλά ποιος θα δώσει βαρύτητα σε κάτι που εμφανίζεται μία φορά κάθε... πφφφ... δε ξέρω, 5 χρόνια? Και τίθεται κάτω από τον κατάλογο "ΕΞΩΓΗΙΝΑ"? Τώρα θα μου πεις όλος ο κόσμος, όπως πραγματικά συμβαίνει, αλλά γιατί συμβαίνει αυτό? Διότι κάθε πολίτης που βλέπει ένα φρίσμπι στον αέρα το θεωρεί UFO (το οποίο δε σημαίνει καν ότι πρόκειται για εξωγήινη φυλή). Ο καθένας προσπαθεί να πιστέψει αυτό που θέλει και, στην περίπτωσή μας, την ύπαρξη νοήμουσας ζωής έξω από τη Γη (πέρα από το ηλιακό μας σύστημα για να μη μου πείτε για διαστημικούς σταθμούς ). Η ελπίδα που τρέφουν οι πλείστοι γι'αυτό το θέμα είναι απροσδιόριστη και προσπαθούν με την κάθε ευκαιρία που αναδύεται να ικανοποιήσουν αυτή την επιθυμία. Εξαιτίας όμως αυτού του αυθορμητισμού στην υποκειμενικότητα του καθενός που πιστεύει χωρίς να ψάξει, πολλοί ανθρώποι έχουν αηδιάσει και προσπαθούν να καταρρίψουν τις ψεύτικες ερμηνείες με λογικά επιχειρήματα μέχρις ότου φτάσουν σε ένα κενό... όπου πρόκειται για κάτι αληθινό παρά για μία ανθρώπινη φαντασίωση. Εκεί, αντί ο αναζητητής της αλήθειας να ερευνήσει το γεγονός περισσότερο, το βάζει στην άκρη επειδή έχει βαρεθεί να αναλύει παρόμοια συμβάντα με απόλυτη κατάντια το ξεσκέπασμα της, όχι και τόσο ενθαρρυντικής, αλήθειας.

Είναι προτιμότερο λοιπόν το θέμα με τα UFO να θεωρείται γήινης προέλευσης παρά να συνεχίσει αυτή η έρευνα που μόνο απογοήτευση έχει φέρει μέχρι στιγμής. Σου λέω ο κόσμος έχει τρελαθεί με τους εξωγήινους σήμερα! Η κατάσταση έχει καταντήσει τραγική.


Πέρα απ'όλα αυτά όμως, εγώ προσωπικά, θεωρώ πως τα εξωγήινης προέλευσης σκάφη είναι φαινόμενο, μόνο που η δίψα μας για ικανοποίηση της ανάγκης μας περί "υπάρχουν κι άλλοι εδώ κοντά?" θόλωσε την αλήθεια προωθώντας μας σε ανήθικες μεθόδους.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ


Καταλαβαίνω οτι υπάρχουν οι βλάκες και απο τις δύο πλευρές,αυτών που πιστεύουν και αυτών που είναι σκεπτικιστές με το θέμα.

Αυτό που μου περιέγραψες,και ο τρόπος επίσης,μου έκανε εντύπωση γιατί πάνω κάτω και εγώ τα ίδια θα έλεγα αλλά υποστηρίζοντας την άλλη πλευρά.

Όπως και να χει,αυτό που δέν ξέρεις,είναι η ύπαρξη ανώτερων διαστάσεων,τα ufos έχουν πρόσβαση σε αυτές τις διαστάσεις,αυτός είναι και ο λόγος που η απόσταση για εκείνα δέν παίζει σημαντικό ρόλο.

Απο την πλευρά μου,αφήνω ανοιχτό τον νού μου και δέν κρίνω αρνητικά καμία πιθανότητα.Η ουσία είναι οτι δέν ξέρουμε τίποτα απο την θέση που είμαστε,μόνο υποθέσεις κάνουμε.Μπορεί να μήν υπάρχουν,αλλά μπορεί και να υπάρχουν και να ζούν ανάμεσά μας,εξάλου "ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 13:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτές οι διαστάσεις που λές, αγαπητέ μου strangez2, είναι
απαραίτητο να είναι εξωγήινες;Γιατί, πνευματικά, υπάρχουν πολλές διαστάσεις,οπως με το αστρικό σώμα, που απο κει καταλαβαίνει
κανείς, εύκολα, ότι στην ουσία, μονο πνευματικά .....εξωγήινοι, υπάρχουν....
Κι αυτό κάτι λέει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 13:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτές οι διαστάσεις που λές, αγαπητέ μου strangez2, είναι
απαραίτητο να είναι εξωγήινες;

Δέν είπα οτι είναι εξωγήινες,πώς θα μπορούσε να συμβεί αυτό?

Απλά λέω οτι υπάρχουν ανώτερες διαστάσεις για τις οποίες η κοινή γνώμη έχει άγνοια.Οι εξωγήινοι έχουν την γνώση τους και μπορούν να τις εκμεταλευτούν για τα διαστρικά τους ταξίδια,έχετε ακούσει ποτέ τον όρο,"υπερδιάστημα"?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 14:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μένα φίλε μου strangez2, αυτές οι οντότητες, είναι πνευματικές
καθαρά, είναι,δε, σε μια χαοτική κατάσταση και δεν έχουν καμία σχέση
με ανώτερη πνευματική οντοτητα,αλλά, με διαταραγμένα όντα....
Εξωγήινοι, δεν υπάρχουν, πνεύματα, άλλω διαστάσεων,όπως και ποιά είναι θα ήθελα να συζητήσουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 15:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε τρεχα.... τι είναι οι διαστάσεις να είναι γήινες ή εξωγήινες;

Όντα;;

Η διάσταση είναι πεδίο ύπαρξης και επίπεδο συνειδητότητας, δεν είναι χωράφι.

quote:
Γιατί, πνευματικά, υπάρχουν πολλές διαστάσεις,οπως με το αστρικό σώμα, που απο κει καταλαβαίνει
κανείς, εύκολα, ότι στην ουσία, μονο πνευματικά .....εξωγήινοι, υπάρχουν....

Βεβαίως, ως συνήθως, έχεις μπερδέψει έννοιες και καταστάσεις και δεν βγαίνει νόημα απ' αυτά που γράφεις...

Προσπαθώντας να σε ερμηνεύσω, θα σου πω μόνο ότι τα σώματα (αστρικό, αιθερικό, φυσικό κλπ.) είναι οχήματα του πνεύματος με σκοπό να το διευκολύνουν στον σκοπό του, ανάλογα με το περιβάλλον που βρίσκεται.

Αυτό το "μόνο πνευματικά εξωγήινοι υπάρχουν" μόνο εσύ μπορείς, ενδεχομένως, να το καταλάβεις.

Όλοι είμαστε πνευματικά όντα, άσχετα με το σώμα που χρησιμοποιούμε τη δεδομένη στιγμή. Και οι εξωγήινοι (να είσαι σίγουρος ότι όχι απλά υπάρχουν, αλλά βρίσκονται δίπλα σου), είναι πνευματικά όντα, όπως κι εμείς, περισσότερο εξελιγμένα από εμάς (κάποιοι απ' αυτούς) που μπορούν να χρησιμοποιούν το ανάλογο σώμα σε κάθε περίσταση.

Ελέγχοντας την μοριακή δομή τους και τους κραδασμούς τους, αλλάζουν συχνότητα, κατά βούλησιν, παίρνουν όποια μορφή θέλουν και δεν μπορούμε να τους δούμε, όταν δεν το θέλουν.

Επίσης χρησιμοποιούν ενέργεια που δεν μπορούμε, πιθανόν, να αντιληφθούμε, διότι δεν γνωρίζουμε ακόμη ούτε πηγές ούτε τρόπο εκμετάλλευσης ούτε μετατροπή της σε κίνηση και πολλά άλλα ακόμη.

Δυνατότητες που, εν δυνάμει, υπάρχουν και σ΄ εμάς, αλλά βρίσκονται στη μοριακή μας μνήμη, τη μνήμη που έχει κάθε κύτταρό μας και που το πεπερασμένο των δυνατών εγκεφαλικών μας λειτουργιών, δεν μπορεί ούτε να αντιληφθεί και βεβαίως, ούτε να διαχειριστεί...

Επομένως είναι πολύ κουτό να χαρακτηρίζεις κάποια όντα, διαταραγμένα τη στιγμή που δεν μπορείς να αντιληφθείς τη δομή τους και αγνοείς παντελώς τις δυνατότητές τους...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 17:00:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω άν είναι χρήσιμο ένα σχετικό ένα βίντεο για την συμπαντική γεωμετρία (γεωμετρία άλλων διαστάσεων).
Από: το σύμπαν που αγάπησα
http://en.kendincos.net/video-thprvdnl-%CF%84-%CF%83-%CF%80%CE%B1-%CF%80-%CE%B1-%CF%80-%CF%83%CE%B1--%CE%B5-%CE%B5%CF%84-%CE%B1-%CF%84-%CF%83-%CF%80%CE%B1-%CF%84-.html

Edited by - mimosa on 07/07/2010 17:02:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 17:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκτός κι άν οι εξωγήινοι ταξιδεύουν μέσα στο ηλιακό μας σύστημα. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 19:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καταλαβαίνω οτι υπάρχουν οι βλάκες και απο τις δύο πλευρές,αυτών που πιστεύουν και αυτών που είναι σκεπτικιστές με το θέμα.

Αυτό που μου περιέγραψες,και ο τρόπος επίσης,μου έκανε εντύπωση γιατί πάνω κάτω και εγώ τα ίδια θα έλεγα αλλά υποστηρίζοντας την άλλη πλευρά.

Όπως και να χει,αυτό που δέν ξέρεις,είναι η ύπαρξη ανώτερων διαστάσεων,τα ufos έχουν πρόσβαση σε αυτές τις διαστάσεις,αυτός είναι και ο λόγος που η απόσταση για εκείνα δέν παίζει σημαντικό ρόλο.

Απο την πλευρά μου,αφήνω ανοιχτό τον νού μου και δέν κρίνω αρνητικά καμία πιθανότητα.Η ουσία είναι οτι δέν ξέρουμε τίποτα απο την θέση που είμαστε,μόνο υποθέσεις κάνουμε.Μπορεί να μήν υπάρχουν,αλλά μπορεί και να υπάρχουν και να ζούν ανάμεσά μας,εξάλου "ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ".


Ωραία, τότε το "ζήτημα" λύθηκε
Μια ερώτηση μόνο: Από πού συμπαιρένεις πως δεν ξέρω για τις ανώτερες διαστάσεις? Συγγνώμη φίλε, αλλά τώρα με θίγεις... Τέλος πάντων, απλά να συμπλρώσω την αναφορά σου για την πρόσβαση των UFOs σε ανώτερες διαστάσεις... Εκτός από την εξήγηση του "είναι και ο λόγος που η απόσταση για εκείνα δεν παίζει σημαντικό ρόλο", προσθέτω και πως αυτός είναι ο λόγος που ο χρόνος δεν παίζει κάποιο ρόλο για εκείνα. Για να είμαστε ρεαλιστές, το "η απόσταση δεν παίζει σημαντικό ρόλο" είναι κάπως αμφιλεγόμενο. Μιλάμε για ανώτερες διαστάσεις, δηλαδή διαστάσεις επιπλέον στις δικές μας, σωστά? Οπότε και σε κόσμους ανώτερων διαστάσεων ακόμα εμφανίζονται οι 3 χωρικές διαστάσεις του δικού μας κόσμου με κάποιες επιπλέον (χωρικές ή/και μία χρονική)

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 19:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve
quote:
Άρα,μιλάμε για μια συνεργασία ανθρώπων, με άποιων άλλων, πνευματικών όντων...Και λέω πνευματικών, επειδή, η επικοινωνία που υπάρχει με αυτούς, είναι μέσω μέντιουμ και πνευματιστών...
Πέρα απο το τι λένε, εγώ, τους αντιμετωπίζω,σαν πνευματικές οντότητες, όχι εξωγήινους...

Aπορία..
Η συνεργασία αυτή πως μπορεί να είναι τόσο μυστική?
Χιλιάδες ρεπόρτερ και ερευνητές δεν έχουν ανακαλύψει απολύτως τίποτα εκτός του Ρόσγουελ που και αυτό διαψεύδεται.
Πού κρύβονται? που είναι οι βάσεις τους?
Η θεωρία περί πνευματικών όντων καθώς και αλλων διαστάσεων είναι απλά μια θεωρία και τίποτα παραπάνω.
Να σε ρωτήσω κάτι ρε Βαγγέλη?
Σε κάποια αλλη διάσταση χωρίς υλικό σώμα, χωρίς εγκέφαλο μπορούν να σκέφτονται? μπορούν να αποφασίζουν για το καλό ή το κακό? μπορούν να έχουν κάποιες πρωτοβουλίες? μπορούν να αποφασίζουν αν μετενσαρκωθούν σε κάποιο υλικό σώμα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 20:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Γιάπετ, συμμερίζομαι, τις απόψεις σου για τις διαστάσεις και αυτό θέλω να πω, ότι απάτη, είναι η υπόθεση εξωγήινοι,γιατί, είναι απλά πνευματικές οντότητες, που επιθυμία τους είναι να λάβουν ΣΑΡΚΑ ΚΑΙ ΟΣΤΑ.....Με αυτό το σκοπό, παρουσιάζονται ως εξωγήινοι, παραπλανώντας μας, ενώ είναι ένας εχθρός και επιβουλος του ανθρωπου,η ίδια η έννοια της υπαρξης των...
Αυτό λες πως δεν κατάλαβες, παρακάτω, όπου γράφω, απλά, ότι δεν υπάρχουν εξωγήινοι, αλλά, εξωγήινες, δλδ,όχι ανθρώπινες, οντότητες, με δικούς τους σκοπούς...
Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι, ρώτα, δεν είναι κακό....
Τέλος, ξέρω πολύ καλά, αυτά τα όντα, που λέμε...Αυτή είναι η διαφορά μας...
Φίλε μου allzzaro, ειλικρινά, θα πρόσβαλε την αξιοπρέπεια μου, να με κοροιδέψουν ,αυτά τα όντα, που θέλουν να ρθουν στη δική μας διάσταση και ήδη το έχουν πετύχει, με σειρά τελετών,ανα τις δεκαετίες των τελευταιων αιώνων, ακόμη και μέσα στο κτίριο του ΟΗΕ, στη Νέα Υόρκη...
Ἐχω δει πολλα ανατριχιαστικά βίντεο με τελετές με ανθρώπους, που
με βεβαιώνει, μετά απο τις γνώσεις μου στη μαγεία και τον αποκρυφισμο, ότι είναι η ίδια συνωμοσία, όπως τόσων αιώνων, με μάγους σαν τον Άλιστερ Κράουλυ,την Μπλαβάτσκυ,κλπ....
Δειτε τι κόσμο "οραματίζονταν" αυτοί οι άνθρωποι...Θα δείτε αυτόν τον κόσμο γύρω σας....
Τυχαίο;Δεν νομίζω...Έχει πέσει πολύ δουλειά, αλλά, μπορέι κανείς, πραγματικά, να πολεμήσει την αλήθεια με το ψέμα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 22:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΝΟΙΞΕΙ,ΟΠΩς ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ...
ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ MY CAPTAIN, ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΤΗς ΚΡΑΤΙΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΑ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΝΤΟΚΙΜΚΑΝΤΕΡ ΓΙΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ( ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΥΣΤΗΡΙΑΚΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ), ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΕΝΟ.

ΤΩΡΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ...
ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΑΦΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΤΕ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ,ΔΗΛΩΝΩ ΑΓΝΟΙΑ...

ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ,ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ trexagireve ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΩΣ ΘΕΣΗ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟΝ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ.

ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΟΝΤΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΩΣ ΤΕΡΑΤΑ,ΜΕ ΜΟΡΦΗ ΕΝΤΟΜΩΝ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΚΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΓΗΙΝΟΥΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΙΖΟΥΝ" !!!
ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΤΟΥ trexagireve, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ!!!
ΣΩΣΤΑ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ...
ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΥΨΩΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΑΜΒΛΥΝΣΗ ΤΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΩΝ...
ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΑΣΧΗΜΙΑ,ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΟΜΟΡΦΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΝΟΙΑ ΕΜΠΕΡΙΕΧΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΠΙΟ ΕΚΤΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ,ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΑΥΤΗ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 22:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΤΟΥ trexagireve, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ!!!
ΣΩΣΤΑ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ...
ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΥΨΩΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΑΜΒΛΥΝΣΗ ΤΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΩΝ...
ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΑΣΧΗΜΙΑ,ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΟΜΟΡΦΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΝΟΙΑ ΕΜΠΕΡΙΕΧΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ...


Τι σημαίνει όμορφος; Φαίνεσαι να ξέρεις ιστορία...Σε παλιούς πίνακες όμορφη γυναίκα δεν είναι μια χοντρούλα που με τα σημερινά κριτήρια θα της λέγανε κάνε διαίτα; Τα μπερδεύω, θύμισε μου εσύ, στο Μπαρόκ ή στην Αναγέννηση;

Θα ήθελα λοιπόν Καπποδίστρια να μου πεις τι εννοείς όμορφος ...

Edited by - IndustrialAngel on 09/07/2010 22:54:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΟΝΤΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΩΣ ΤΕΡΑΤΑ,ΜΕ ΜΟΡΦΗ ΕΝΤΟΜΩΝ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΚΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΓΗΙΝΟΥΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ "ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΙΖΟΥΝ" !!!
ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΤΟΥ trexagireve, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ!!!
ΣΩΣΤΑ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ...
ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΥΨΩΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΑΜΒΛΥΝΣΗ ΤΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΩΝ...
ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΑΣΧΗΜΙΑ,ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΟΜΟΡΦΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΝΟΙΑ ΕΜΠΕΡΙΕΧΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ...

Να παραθέσω κάτι δικό μου? Αφού είναι τόσο ανώτεροι αυτοί οι εξωγήινοι και πολιτισμικά υπερεξελιγμένοι (σε σχέση με εμάς πάντοτε), τότε με ποια λογική να δώσουν βαρύτητα στην εμφάνιση. Αφού διαθέτουν την τόσο υψηλή πνευματική καλλιέργεια, δεν υπάρχει λόγος να ενδιαφέρονται στην εξωτερική εμφάνιση. Ή μήπως θα μου πεις "νου υγιής εν σώματι υγιεί" (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για την ορθογραφία ). Γιατί δηλαδή αυτοί να θέλουν να έχουν ένα τέλειο κορμί από τη στιγμή που διαθέτουν "υπέρτατη" γνώση? Από τη στιγμή που κατέχουν τη σοφία σε τέτοιο υψηλό βαθμό, δεν στέκει το "είμαι όμορφος επειδή έχω ωραία φυσικά χαρακτηριστικά".

Θυμάμαι χαρακτηριστικά σε ένα παλιό τηλεπαιγνίδι όπου ο διαγωνιζόμενος έπρεπε να καταλάβει την ταυτότητα κάποιων ανθρώπων που του εμφανίζονταν στη σκηνή με μερικές επιλογές. Για παράδειγμα έπρεπε να καταλάβει ποιος είναι ταξιτζής ή DJ ή αθλητής στίβου και άλλα παρόμοια. Σε αυτό το τηλεπαιγνίδι ο διαγωνιζόμενος είχε και διάφορες βοήθειες εκ των οποίων και η βοήθεια από ειδικούς που μπορούσαν να σαρώσουν τα χαρακτηριστικά ενός ατόμου και να εξάγουν μια αναφορά για την ταυτότητά τους. Μια μέρα λοιπόν προέκυψε και μία ταυτότητα στη λίστα με την ετικέτα "έχει IQ 160". Οι ειδικοί σε αυτή την περίπτωση αναγνώρισαν τον κάτοχο αυτού του τίτλου με την εξήγηση ότι "το ντύσιμό του είναι πολύ απλό. Φαίνεται πως δεν δίνει σημασία στα ρούχα που σε συνδυασμό με το γαλήνιο ύφος και το βλέμμα το "τσακπίνιο" υποδεικνύουν ένα άνθρωπο με υψηλή σκέψη".
(*Φυσικά η ερμηνεία "έχει IQ 160" δεν ήταν και πολύ ταιριαστή, αλλά ήταν ο πιο εκλαϊκευμένος τρόπος παρουσίασης)

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ MY CAPTAIN, ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΤΗς ΚΡΑΤΙΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ, ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΑ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΝΤΟΚΙΜΚΑΝΤΕΡ ΓΙΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ( ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΥΣΤΗΡΙΑΚΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ), ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΕΝΟ.

Yποκλίνομαι σε μία απο τις μεγαλύτερες κυρίες του esoterica.
Στην καλή μας Μοργκάνα Καποδίστρια..
Θα ήθελα να μας σχολιάσεις τα ντοκυμαντέρ αυτά και πιστεύω οτι τα σχόλια σου αυτά θα ρίξουν αρκετό φώς για την υπόθεση που συζητάμε.
Θυμάσαι... οπως τον παλιό καλό καιρό..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 10:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια είναι πως με τον θάνατο, γενιέται κάτι νέο, γι αυτό κανείς δεν πρέπει να φοβάται τον θάνατο και πόσο μάλλον το φόρουμ αυτό,
που απέχει μακράν, άλλων, και δεν μπορεί κανένας τρεχαγύρευε, να το επηρεάσει ή καθορίσει...Δεν το λέω σαν κοπλιμάν..Είμαι σκληρός άνθρωπος στις επιλογές μου...Διάλεξα το "εσωτέρικα", έστω για ανάγνωση για το επίπεδο που διαθέτει και το εύρος των θεμάτων του, πολύ σημανιτκό ζήτημα, για ανθρώπους με ανάλογο μήκος κύμματος,εύρους πνεύματος...
Όχι ότι είδα κάτι άγνωστο..Έχει σημασία να βλέπεις ανθρώπους που το ψάχνουν και δεν κάνουν επίδειξη γνώσεων, που ασχολούνται τόσο, που
να έχουν ανησιχίες, προβληματισμούς,τέτοιους, που να βγαίνουν συμπεράσματα...Πιστεύω, ότι η γνώση, εξελίσσεται, ενώ η αντίληψη της αλήθειας, γίνεται ευρύτερη, χωρίς να διαψεύδει το ότι ξέρουμε....
Η φίλη Καποδίστρια,έδειξε κάποιες εικόνες, που, είναι μεσαιωνικής προελεύσεως,η πρώτη,αλλα απο συγκεκριμένο χώρο,ενώ η δεύτερη, είναι νεότερη αλλά, είναι στο ίδιο μήκος και τεχνοτροπία της πρώτης: Είναι σύμβολα βασικά των μάγων και αλχημιστών του μεσαιωνα..Οποιόδήποτε βιβλίο μαγείας, γρημόριο, ή πρακτικές,αν ανοίξει κανείς, θα δει,ότι την πρώτη, ειδικά, την έχουν βασική,ως την εικόνα που δείχνει τον άνθρωπο αστέρι, μέσω των δυνατοτήτων του,τον κυρίαρχο του κόσμου,
της γής και του ατρικού χώρου....Πολλοί το πέτυχαν...
Αυτό ήταν τότε το ζητούμενο, αυτό είναι και τώρα, στην εποχή μας, η αλχημιστική προσέγγιση, των δεδομένων του ανθρώπου...Η χημική ανάλυση και επίλυση όλων.....
Απο την άλλη,οι μόνοι που μπορούν να παίξουν με τον άνθρωπο με αυτό το ζητούμενο του, είναι όσοι παρεμβαινουν στην διαδικασία εξέλιξης, που ακολουθεί ο άνθρωπος....Αυτά τα όντα, εξ ορισμού, ενάντια στην φυσική πορεία των πραγμάτων, γίνονται επίβουλα του έργου που γίνεται, οπότε, αποκηρρύσονται εκ του σχεδίου του έργου και αντιτάσσονται στην πρόοδο του ανθρώπου, στην αλλαγή του σε ένα ανώτερο όν...Τέτοια εχθρικά προς τον άνθρωπο όντα,υπήρξαν κάποιοι άνθρωποι, κι έχουν πλησιάσει πολλές φορές στην ιστορία του ανθρώπου...Δεν είναι η πρώτη...Απλά, τοτε, είχαν άλλη εμφάνιση τη δική τους..Τώρα, μετασχηματίζονται, σε εξωγήινους, για να πετυχουν, ότι δεν πέτυχαν τόσο καιρό, μιας και ο χρόνος, τελειώνει...
Λέμε για την ομορφιά...Τοχω πει πολλές φορές, βλεπω τα μικρά παιδιά, πόσο πιο εξελιγμένα, πιο όμορφα, πιο λεπτές γραμμές έχοντα, είναι και δεν μπορώ να δω παρά λογικό,οτι τα ανώτερα όντα, πρέπει να δειχνουν πιο όμορφα απο τον άνθρωπο,που είναι πιο πίσω τους...
Έχουμε δει τέτοιες θρησκευτικές παρουσιάσεις, με τέτοια πλάσματα, όπως το όραμα του Δανιήλ,αλλά και άλλα..Τα ανώτερα όντα, είναι όμορφα,έλκουν δεν τον άνθρωπο, ως θεία, εκ της καθαρότητος των...
Απο την άλλη,υπάρχουν κάποιοι που κρύβονται, που λένε,ότι πρέπει να γινει εκείνο, το άλλο και μετά, αυτό, για να μιλήσουμε, να επικοινωνήσουμε,που κρύβονται γενικώς..Δεν δείχνουν ανώτεροι, αλλά, ξένοι..Ξένοι προς την έννοια άνθρωποι, όχι ξένοι απο τη γή.
Έρε παιδιά, κάποιο πρόβλημα υπάρχιε...Θέλει φαντασία;...
Και φυσικά,το μεγάλο μυστικό, είναι ότι κάποιοι θα ζήσουν και κάποιοι όχι μετά το 2012...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 11:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι σημαίνει όμορφος; Φαίνεσαι να ξέρεις ιστορία...Σε παλιούς πίνακες όμορφη γυναίκα δεν είναι μια χοντρούλα που με τα σημερινά κριτήρια θα της λέγανε κάνε διαίτα; Τα μπερδεύω, θύμισε μου εσύ, στο Μπαρόκ ή στην Αναγέννηση;

Θα ήθελα λοιπόν Καπποδίστρια να μου πεις τι εννοείς όμορφος ...


ΑΓΑΠΗΤΕ/Η, IndustrialAngel,
ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΙΣ "ΧΟΝΤΡΟΥΛΕΣ" ΤΩΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΩΝ ΖΩΓΡΑΦΩΝ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΟ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΙΑΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ,ΤΟΤΕ...
ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΟΙ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΕΙΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ-ΑΡΜΟΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ-ΠΛΟΥΤΟ !!!
ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?
ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΕΥΤΡΑΦΕΙΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΝΑΠΑΡΙΣΤΟΜΕΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ, ΠΙΟ ΑΦΡΑΤΕΣ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΕΡΡΕΑΝ ΤΟ ΕΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ "ΥΨΗΛΗΣ"-ΑΡΙΣΤΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΘΕΣΗΣ. Ο ΚΑΛΟΖΩΪΣΜΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟΡΡΟΙΑ ΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ, ΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΤΑΞΗΣ ...
ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΖΩΓΡΑΦΟΙ ΤΟΤΕ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΑΠ' ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΚΕΙΝΩΝ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ, ΖΩΝΤΑΣ, ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ, ΣΤΑ ΑΡΧΟΝΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΙΑΡΚΟΥΣΑΝ ΤΑ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΖΗΤΟΥΝΤΑΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ...

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΨΩ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΙΝΑΚΑ ΤΟΥ ΜΠΟΤΙΤΣΕΛΙ " Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ" . ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.

ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΟΜΟΡΦΙΑ,ΤΟ ΚΑΛΛΟΣ,Η ΑΡΜΟΝΙΑ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΚΦΡΑΣΤΗ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΕΧΝΗ !!!
Η ΑΠΛΟΤΗΤΑ, ΤΟ ΛΙΤΟ, ΟΙ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΣ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΑΡΜΟΝΙΑΣ...


Υ.Γ. ΟΙ ΟΣΤΕΟΜΕΝΕΣ "ΜΟΝΤΕΛΕΣ" ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΩΣ ΠΡΟΤΥΠΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ-ΑΡΜΟΝΙΑΣ,...
ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΩΣ ΤΕΤΟΙΑ (ΠΡΟΤΥΠΑ ΔΗΛ.) ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ

Edited by - kapodistria on 10/07/2010 12:04:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 12:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί δηλαδή αυτοί να θέλουν να έχουν ένα τέλειο κορμί από τη στιγμή που διαθέτουν "υπέρτατη" γνώση? Από τη στιγμή που κατέχουν τη σοφία σε τέτοιο υψηλό βαθμό, δεν στέκει το "είμαι όμορφος επειδή έχω ωραία φυσικά χαρακτηριστικά".

ΑΓΑΠΗΤΕ/Η LQG,
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ,ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ ΠΩΣ Η ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΜΒΛΥΝΣΗ ΤΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΩΝ.ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΟΝΤΙΝΟ. ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΡΟ 50-60 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.
ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΕ ΠΡΩΤΟΓΟΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΕΣΤΩ ΤΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ...

ΟΣΟ ΑΝΕΛΙΣΣΕΣΑΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ, ΤΟΣΟ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙΣ ΥΛΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ... ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΜΒΛΥΝΣΗ ΤΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΡΡΟΙΑ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΓΑΛΗΝΗΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΑΘΡΕΠΤΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ... ΚΥΡΙΩΣ ΔΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.28125
Maintained by Digital Alchemy