ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ Νο5!!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 12:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλημέρα κι από μένα!

Τί το πιάσατε τώρα αυτό το θέμα με τους σεισμούς; Αφού ξέρετε, αγριεύομαι. Πάλι με σφυρίχτρα και φακό κάτω απ'το μαξιλάρι θα κοιμηθώ απόψε...

Keraynos, σε ζηλεύω εκεί που είσαι!!!

Elo μου, δεν κερνάς κανά ουζάκι μαζί μ' εκείνους τους συνοδευτικούς μεζέδες; Μου 'ρθε μια λιγούρα τώρα...

Αυτό σήμερα σέρνεται πάλι ή μου φαίνεται;

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 14:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
αρχικα, περιμενα για να μπω, περιπου 5 λεπτα... μολις μπηκα, η αναμονη επεσε στο λεπτο... και τωρα "πεταει"... μηπως μας κανει "κολπακια" ??


Αληθεια... φοβασε τους σεισμους??

το θεμα ειναι να μην πανικοβαλεσαι...γιατι υπαρχει κινδυνος για ατυχηματα, και περισσοτερο οπως το εν λογω περιστατικο στην Ροδο... προσοχη λοιπον, με ψυχραιμια


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 14:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Γεια σας παιδιά!

Φίλη loukritia χαίρομαι που διoρθώθικε το δυαδικτικό σας προβλημά.

quote:
PREDATOR - αρχικα, περιμενα για να μπω, περιπου 5 λεπτα...

Εγώ περίμενα μερίπου δέκα λεπτά για να μπω.

Φίλη keraynos, πράγματι έχεις πολύ ωραία θέα. Κι εμείς βλέπουμε βουνά και θάλασσα στην περιοχή μας.

Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 15:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Καλημερούδια...
quote:
Ο Τσελέντης δήλωσε στον Αντ1, "ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τέτοιας τάξεως μεγέθη σε τέτοια βάθη."

Δεν χρειάζεται να το αναφέρει κάποιος σεισμολόγος - είναι λογικό.
Όμως οι "πολίτες" το μόνο που κάνουν είναι να σκούζουν και να χε... σε περίπτωση σεισμού, χωρίς ποτέ μάλιστα να θελήσουν να μάθουν την αλήθεια - τους αρέσουν φαίνεται τα θρίλερ...
Στον σεισμό του 99, μεσημέρι και βράδυ κοιμήθηκα μέσα στο σπίτι μου, όταν χιλιάδες άλλοι κοιμήθηκαν στον δρόμο ή στα αυτοκίνητα τους...
Είπαμε ψυχραιμία και γνώση...
Βέβαια το πιο σπαστικό ήταν οι μετασεισμικές δονήσεις να με πιάνουν στην τουαλέτα...

Αλήθεια έχετε σκεφτεί ποτέ την πιθανότητα να μπορούν να προβλέψουν τους σεισμούς;
"Σε τρεις ημέρες θα γίνει σεισμός μεγέθους 4,5R στην Αττική" - και θα ΑΔΕΙΑΖΕΙ η Αθήνα... Σε μία ώρα θα μποτιλιάρουν οι εθνικές και οι χεσμένοι θα φτάνουν μέχρι την Βουλγαρία...

Κάτι σε δροσιστικό δεν έχει το μαγαζί;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 15:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Πως τα πάτε με την ζέστη;
Εγώ έχω αρχίσει να μην την παλεύω...

quote:
Βέβαια το πιο σπαστικό ήταν οι μετασεισμικές δονήσεις να με πιάνουν στην τουαλέτα...

Ευτυχώς αυτό δε μου έτυχε αλλά το σκεφτόμουν έντονα!
Πάντως κι εγώ όταν έγινε ο σεισμός έμεινα στο σπίτι μου, δεν πήγα πουθενά και το βράδυ κοιμήθηκα στο δωμάτιο μου.
Βέβαια είχα μια ανησυχία μήπως δεν ξυπνήσω το πρωί...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 16:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Eγώ πάλι αγαπητέ OAHNNSEA ανήκω στην κατηγορία των χεσμένων-με το σεισμό του '99 στη Λευκάδα ξενιτεύτηκα για να ρίξω έναν υπνο της προκοπής
Δεν ξέρω τί θα πει η λέξη ψυχραιμία όταν πρόκειται για σεισμό...

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 16:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
εγω εχω ζησει τον 2ο μεγαλο σεισμο της Κοζανης (5,4 ριχτερ), αλλα δεν φοβηθηκα...


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 16:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Πως τα πάτε με την ζέστη;
Εγώ έχω αρχίσει να μην την παλεύω...






In anticipation of my resurrection...




πριν απο 1 ωρα, ειχαμε 38 βαθμους εδω στη Κοζανη.. αλλα σιγα σιγα αρχιζει και πεφτει... θα πεσει το βραδυ στους 19 !!!



"Say HELLO to My Little Friend"


Edited by - PREDATOR on 15/07/2008 16:56:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 16:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημερούδια...
quote:
Ο Τσελέντης δήλωσε στον Αντ1, "ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τέτοιας τάξεως μεγέθη σε τέτοια βάθη."

Δεν χρειάζεται να το αναφέρει κάποιος σεισμολόγος - είναι λογικό.
Όμως οι "πολίτες" το μόνο που κάνουν είναι να σκούζουν και να χε... σε περίπτωση σεισμού, χωρίς ποτέ μάλιστα να θελήσουν να μάθουν την αλήθεια - τους αρέσουν φαίνεται τα θρίλερ...
Στον σεισμό του 99, μεσημέρι και βράδυ κοιμήθηκα μέσα στο σπίτι μου, όταν χιλιάδες άλλοι κοιμήθηκαν στον δρόμο ή στα αυτοκίνητα τους...
Είπαμε ψυχραιμία και γνώση...
Βέβαια το πιο σπαστικό ήταν οι μετασεισμικές δονήσεις να με πιάνουν στην τουαλέτα...

Αλήθεια έχετε σκεφτεί ποτέ την πιθανότητα να μπορούν να προβλέψουν τους σεισμούς;
"Σε τρεις ημέρες θα γίνει σεισμός μεγέθους 4,5R στην Αττική" - και θα ΑΔΕΙΑΖΕΙ η Αθήνα... Σε μία ώρα θα μποτιλιάρουν οι εθνικές και οι χεσμένοι θα φτάνουν μέχρι την Βουλγαρία...

Κάτι σε δροσιστικό δεν έχει το μαγαζί;



που χανεσε εσυ βρε ψυχη? που βρισκεσαι?


θες κατι δροσιστικο?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 17:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
να τα μας παλι....


Δύο σπίτια παραδόθηκαν στις φλόγες στον Άγιο Μελέτιο στην Οινόη

Δύο σπίτια, στο χωριό Αγιος Μελέτιος, παραδόθηκαν στις φλόγες εξαιτίας της μεγάλης πυρκαγιάς που ξέσπασε το πρωί της Τρίτης στην Οινόη, στα σύνορα με τον Δήμο Δερβενοχωρίων της Βοιωτίας.

Λόγω των ισχυρών ανέμων, η πυρκαγιά έχει διασπαστεί σε δύο μεγάλα μέτωπα, τόσο προς την ανατολική πλευρά των Δερβενοχωρίων όσο και προς τη δυτική.

Οι δυνάμεις της Πυροσβεστικής που επιχειρούν για την κατάσβεση της πυρκαγιάς ενισχύθηκαν και έχουν φτάσει τα 30 οχήματα με 70 πυροσβέστες, 96 άτομα πεζοπόρο τμήμα, 7 αεροσκάφη και 2 ελικόπτερα.

Πυρκαγιά ξέσπασε το πρωί της Τρίτης και στο χωριό Κοξαρέ στο Ρέθυμνο. Διάσπαρτες εστίες φωτιάς έχουν ανάψει πάνω στο δρόμο της περιοχής του χωριού ενώ οι φλόγες καίνε χαμηλή βλάστηση. Στην περιοχή έχει σπεύσει ένα ελικόπτερο και 11 οχήματα με 30 πυροσβέστες.

Εν τω μεταξύ, σύμφωνα με το ημερήσιο δελτίο της Πολιτικής Προστασίας, πολύ υψηλός είναι ο κίνδυνος εκδήλωσης πυρκαγιάς στο μεγαλύτερο τμήμα της Στερεάς Ελλάδας, στο δυτικό τμήμα της Ηπείρου, στα Επτάνησα, στους νομούς Θεσσαλονίκης και Κιλκίς, στη δυτική Χαλκιδική και στη Μαγνησία.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

το "κοκκαλο" πρεπει να σαπισε.... απο την πληγη του μαχαιριου


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 18:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Απειλούνται περιουσίες
Ανεξέλεγκτες διαστάσεις παίρνει η πυρκαγιά στην Οινόη


Εκτός ελέγχου , λόγω των ανέμων, είναι η πυρκαγιά η πυρκαγιά που ξέσπασε το πρωί στην Οινόη.

Όπως έχει γίνει γνωστό, η φωτιά πέρασε κοντά από το χωριό Πάνακτον, με αποτέλεσμα να καούν αυλές σπιτιών.

Λόγω των ισχυρών ανέμων, η πυρκαγιά έχει διασπαστεί σε διάφορα μέτωπα, ένα από τα οποία απείλησε το εργοστάσιο της ΠΥΡΚΑΛ, όπου υπάρχουν εκρηκτικά, με αποτέλεσμα να σημάνει συναγερμός.

Η φωτιά έφτασε πολύ κοντά στην είσοδο του εργοστασίου, αλλά η επέμβαση της Πυροσβεστικής ήταν άμεση. Πυροσβεστικές δυνάμεις παραμένουν περιμετρικά των αποθηκών, ενώ σύμφωνα με το υπουργείο Εθνικής Αμυνας οι εγκαταστάσεις δεν κινδυνεύουν.

Στη μάχη για την κατάσβεση της πυρκαγιάς έχει ριχτεί πολύ ισχυρή πυροσβεστική δύναμη, με 11 αεροσκάφη, 3 ελικόπτερα, 51 οχήματα με 140 πυροσβέστες και 143 άτομα πεζοπόρο τμήμα, ενώ οι δυνάμεις αυξάνονται προοδευτικά.

Πυρκαγιά και στην Κρήτη

Πυρκαγιά ξέσπασε το πρωί της Τρίτης και στο χωριό Κοξαρέ στο Ρέθυμνο. Διάσπαρτες εστίες φωτιάς έχουν ανάψει πάνω στο δρόμο της περιοχής του χωριού ενώ οι φλόγες καίνε χαμηλή βλάστηση. Στην περιοχή έχει σπεύσει ένα ελικόπτερο και 11 οχήματα με 30 πυροσβέστες.

Εν τω μεταξύ, σύμφωνα με το ημερήσιο δελτίο της Πολιτικής Προστασίας, πολύ υψηλός είναι ο κίνδυνος εκδήλωσης πυρκαγιάς στο μεγαλύτερο τμήμα της Στερεάς Ελλάδας, στο δυτικό τμήμα της Ηπείρου, στα Επτάνησα, στους νομούς Θεσσαλονίκης και Κιλκίς, στη δυτική Χαλκιδική και στη Μαγνησία.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 18:43:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους .
Τώρα για τους σεισμούς ναι μεν δεν πρέπει να υπάρχει πανικός αλλα δεν πρέπει να
Υπάρχει και εφησυχασμός δηλαδή σε περίπτωση μεγάλου σεισμού δεν θεωρώ λογικό
Να κάτσω να κοιμηθώ την ιδία μερα στο σπίτι μου καθώς πρέπει να περάσουν δυο μέρες
Ώστε να επιβεβαιωθεί ότι ήταν ο μεγάλος Αλλα και να έρθει κάποιος να ελέγξει τις ζημίες . .
Predator 5,4 είναι λίγο για εμάς εδώ βεβαία παίζει ρολο και το βάθος που γίνεται
Ο σεισμός καθώς το 99 ηταν 5,9 αλλα επιφανειακός γι αυτό έκανε τόσες ζημίες
Προσωπικά οδηγούσα όταν έγινε ο σεισμός και νόμιζα ότι έπαθα λάστιχο καθώς
Δεν μπορούσα να ελέγξω το τιμόνι καλά, ήμουν τυχερός καθώς πριν λίγη ώρα κουβαλαγα
Ένα ψυγείο που είχαμε πάρει δυο ορόφους αν μας έπιανε ο σεισμός την ώρα που το καβαλάγαμε δεν ξέρω τι θα είχε γίνει και ήμουν και απ την κάτω μερια που ως γνωστόν
Είναι και το περισσότερο βάρος .
Του 1981 τον θυμάστε ?εγώ τον θυμάμαι αν και ήμουν 4 ετών ήταν βραδινός αυτός και
Θυμάμαι έτρωγα ρυζόγαλο κόπηκε και το ρεύμα ήταν και χειμώνας ήταν πιο τρομακτικός .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 21:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλησπέρα σε όλους .
Τώρα για τους σεισμούς ναι μεν δεν πρέπει να υπάρχει πανικός αλλα δεν πρέπει να
Υπάρχει και εφησυχασμός δηλαδή σε περίπτωση μεγάλου σεισμού δεν θεωρώ λογικό
Να κάτσω να κοιμηθώ την ιδία μερα στο σπίτι μου καθώς πρέπει να περάσουν δυο μέρες
Ώστε να επιβεβαιωθεί ότι ήταν ο μεγάλος Αλλα και να έρθει κάποιος να ελέγξει τις ζημίες . .
Predator 5,4 είναι λίγο για εμάς εδώ βεβαία παίζει ρολο και το βάθος που γίνεται
Ο σεισμός καθώς το 99 ηταν 5,9 αλλα επιφανειακός γι αυτό έκανε τόσες ζημίες
Προσωπικά οδηγούσα όταν έγινε ο σεισμός και νόμιζα ότι έπαθα λάστιχο καθώς
Δεν μπορούσα να ελέγξω το τιμόνι καλά, ήμουν τυχερός καθώς πριν λίγη ώρα κουβαλαγα
Ένα ψυγείο που είχαμε πάρει δυο ορόφους αν μας έπιανε ο σεισμός την ώρα που το καβαλάγαμε δεν ξέρω τι θα είχε γίνει και ήμουν και απ την κάτω μερια που ως γνωστόν
Είναι και το περισσότερο βάρος .
Του 1981 τον θυμάστε ?εγώ τον θυμάμαι αν και ήμουν 4 ετών ήταν βραδινός αυτός και
Θυμάμαι έτρωγα ρυζόγαλο κόπηκε και το ρεύμα ήταν και χειμώνας ήταν πιο τρομακτικός .



o σεισμος ηταν σε βαθος (ευτυχως)... ομως δεν ηταν οπως ο πρωτος που εγινε στην Κοζανη το 1995... 6,3 (στα Γρεβενα κοντα) σε 3 χιλιομετρα βαθος!!!

εκεινο δεν τον "εζησα"


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 21:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
λοιπον παιδια... καλη ξεκουραση... τα λεμε αυριο


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 07:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα σε όλους .

quote:
loukritia -Τί το πιάσατε τώρα αυτό το θέμα με τους σεισμούς; Αφού ξέρετε, αγριεύομαι. Πάλι με σφυρίχτρα και φακό κάτω απ'το μαξιλάρι θα κοιμηθώ απόψε

Πρόσεξε μόνο μην ξεχαστείς και βγεις από το σπίτι σου με το κράνος και την σφυρίχτρα επάνω σου…

Εδώ που τα λέμε όμως φιλαράκια, κάτι τέτοιες στιγμές, ειδικά τα πρώτα 2,3 δευτερόλεπτα είναι πολύ περίεργες .
Πολύ λίγος χρόνος για να βάλεις τις σκέψεις σου σε σειρά….

Τέλος πάντων, τέλος αυτή η κουβέντα γιατί βλέπω την Λουκρητία να έχει ολονυκτία και σήμερα….

Πάμε για τα καφεδάκια μας…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 08:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
PREDATOR,
Αυτό είναι - νερά, πολλά νερά.... Παγωμένα νερά...
Παγωμένοι ωκεανοί... Χιονισμένα βουνά...
ΤΟ ΜΙΣΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!

Καλημέρα σε όλους... Και καλό κουράγιο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 08:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Καθώς κοιμήθηκα στις 5 και σηκώθηκα στις 7 - άργησα κι ένα μισάωρο στην δουλειά - ένας παγωμένος και πολύ δυνατός φραπές είναι ό,τι πρέπει για να ξυπνήσω...

quote:
PREDATOR,
Αυτό είναι - νερά, πολλά νερά.... Παγωμένα νερά...
Παγωμένοι ωκεανοί... Χιονισμένα βουνά...
ΤΟ ΜΙΣΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!

Εσύ πουλάκι μου, πριν κάποιους μήνες χαιρόσουν που είχαμε χειμώνα, χιόνια, κρύο κλπ.
Τώρα είναι η ώρα της εκδίκησης της ζέστης, έτσι για να μάθεις!
Χαχα!





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 09:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλημερα...


σημερα εχει πολυ δυνατο αερα!!!

7 με 8 μποφορ μεσα στην πολη!!!! και η θερμοκρασια στους 22 !


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 09:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Καθώς κοιμήθηκα στις 5 και σηκώθηκα στις 7 - άργησα κι ένα μισάωρο στην δουλειά - ένας παγωμένος και πολύ δυνατός φραπές είναι ό,τι πρέπει για να ξυπνήσω...





In anticipation of my resurrection...



θα αντεξεις ολη μερα σημερα?


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 09:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Σε πύρινο κλοιό η Αττική
Μεγάλη πυρκαγιά στην περιοχή του Ασπροπύργου


Αθήνα
Τελευταία ενημέρωση 09:20



Πυρκαγιά ξέσπασε τα ξημερώματα της Τετάρτης σε περιοχή του Ασπροπύργου σε σημείο που βρίσκονται σπίτια και επιχειρήσεις. Στο σημείο έσπευσαν ισχυρές δυνάμεις της πυροσβεστικής, ενώ τουλάχιστον τέσσερις αποθήκες και κοντέινερ καταστράφηκαν.

Στη διάρκεια της νύχτας ξέσπασαν σχεδόν ταυτόχρονα άλλες τρεις πυρκαγιές σε Μενίδι, Μέγαρα και Τατόι, οι οποίες τέθηκαν υπό έλεγχο.

Σε ύφεση βρίσκεται η φωτιά που ξέσπασε σε χορτολιβαδική έκταση στην περιοχή των Ευζώνων στο Κιλκίς. Οι προσπάθειες της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, συνεχίστηκαν όλη τη νύχτα με δύναμη 35 πυροσβεστών και 12 οχήματα.

Σε εξέλιξη η φωτιά στην περιοχή Σόκολο Αριδαίας, ενώ στην περιοχή επικρατεί χαμηλή νέφωση δυσχεραίνοντας τις προσπάθειες των πυροσβεστικών δυνάμεων.

Στην περιοχή έχει αναπτυχθεί δύναμη 28 πυροσβεστών, με 5 οχήματα. Οι επικρατούσες καιρικές συνθήκες καθιστούν δύσκολη την επέμβαση των εναέριων μέσων πυρόσβεσης.

Σύμφωνα με το ημερήσιο δελτίο της ΓΓ Πολιτικής Προστασίας, πολύ υψηλός είναι ο κίνδυνος εκδήλωσης πυρκαγιών στο δυτικό τμήμα της ηπειρωτικής χώρας, το σύνολο των νησιών του Αιγαίου, στους νομούς Θεσσαλονίκης, Κιλκίς, Χαλκιδικής και Σερρών, στα Επτάνησα, στο δυτικό τμήμα της Ηπείρου, στους νομούς Αχαΐας, Ηλείας, Κορινθίας και Μεσσηνίας και στο Λασίθι.

Newsroom ΔΟΛ



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 10:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα και από μένα

Πάγοι;;;!!!! ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!
Χειμώνας;;;!!!!ΜΠΡΡΡΡΡΡ!!!Είδαμε και πάθαμε να ζεσταθεί το κοκκαλάκι μας!
Κάτι που θα μας δροσίσει χωρίς να μας παγώσει

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 10:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλημέρα και από μένα

Πάγοι;;;!!!! ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!
Χειμώνας;;;!!!!ΜΠΡΡΡΡΡΡ!!!Είδαμε και πάθαμε να ζεσταθεί το κοκκαλάκι μας!
Κάτι που θα μας δροσίσει χωρίς να μας παγώσει

Wolf



εεε... ηταν ειδικη παραγγελεια για τον OANNHSEA , που ξερω οτι του αρεσει ο χειμωνας!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 11:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Καλημέρα σε όλους!

Εμείς 18 βαθμούς έχουμε σήμερα. Κάνει καλή μέρα το πρωί, μετά όμως το απόγευμα μας τα χαλάει

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα μου εδώ, αύριο το πρωί πετάω για Ελλάδα. Δεν έχουμε ίντερνετ εκεί οπότε σας χαιρετώ όλους και σας εύχομαι καλό καλοκαίρι!

Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 11:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
καλο καλοκαιρι και σε σενα φιλη Isolde... καλα να περασεις...



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 11:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Μάχη σε πολλά μέτωπα
Υπό έλεγχο η πυρκαγιά στον Ασπρόπυργο - Νέα μέτωπα σε Ανδρο και Κεφαλλονιά


Αθήνα
Τελευταία ενημέρωση 09:50



Πυρκαγιά ξέσπασε τα ξημερώματα της Τετάρτης σε περιοχή του Ασπροπύργου σε σημείο με σπίτια και επιχειρήσεις.

Το πρώτο πύρινο μέτωπο εκδηλώθηκε στις 2.15 τα ξημερώματα στη βιομηχανική ζώνη της Νέας Ζωής, για να ακολουθήσουν άλλα τρία μέτωπα, όπως είπε στο Αθηναϊκό Πρακτορείο ο δήμαρχος Ασπρόπυργου Νικόλαος Μελετίου.

Η φωτιά επεκτάθηκε στην περιοχή Κύριλος, όπου κάηκαν ολοσχερώς επαγγελματικές εγκαταστάσεις με είδη υγιεινής (πλακάκια μπάνιου) και υπέστη σημαντικές ζημιές επιχείρηση αυτοκινήτων.

Στη συνέχεια, με τους δυνατούς άνεμους οι φλόγες κατευθύνθηκαν προς το κομμάτι της Πάρνηθας που συνορεύει με τον Ασπρόπυργο, στο κομμάτι που έμεινε ανέπαφο από την περσινή πυρκαγιά.

«Το πύρινο μέτωπο κατασβέστηκε με εναέρια μέσα το πρωί, ενώ προλάβαμε μια αναζωπύρωση που πήγε να εκδηλωθεί στις 7» είπε ο δήμαρχος.

Μια ώρα νωρίτερα, στις 6.00, η τέταρτη εστία φωτιάς εκδηλώθηκε στη χωματερή στα σύνορα του Ασπρόπυργου με τα Ανω Λιόσια.

Επιπλέον, μια βιομηχανία ξύλου, μια βιομηχανία ψυγείων και δύο αποθήκες τυλίχθηκαν στις φλόγες, ενώ έχουν καταγραφεί ζημιές σε αυλές σπιτιών.

Στη διάρκεια της νύχτας ξέσπασαν σχεδόν ταυτόχρονα άλλες τρεις πυρκαγιές σε Μενίδι, Μέγαρα και Τατόι, οι οποίες τέθηκαν υπό έλεγχο.

Σε ύφεση βρίσκεται η φωτιά που ξέσπασε σε χορτολιβαδική έκταση στην περιοχή των Ευζώνων στο Κιλκίς. Οι προσπάθειες της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, συνεχίστηκαν όλη τη νύχτα με δύναμη 35 πυροσβεστών και 12 οχήματα.

Σε εξέλιξη η φωτιά στην περιοχή Σόκολο Αριδαίας, ενώ στην περιοχή επικρατεί χαμηλή νέφωση δυσχεραίνοντας τις προσπάθειες των πυροσβεστικών δυνάμεων.

Στην περιοχή έχει αναπτυχθεί δύναμη 28 πυροσβεστών, με 5 οχήματα. Οι επικρατούσες καιρικές συνθήκες καθιστούν δύσκολη την επέμβαση των εναέριων μέσων πυρόσβεσης.

Δύο νέες πυρκαγιές ξέσπασαν στην Κεφαλλονιά (σε δασική έκταση), όπως και στην Ανδρο κοντά στο λιμάνι.

Σύμφωνα με το ημερήσιο δελτίο της ΓΓ Πολιτικής Προστασίας, πολύ υψηλός είναι ο κίνδυνος εκδήλωσης πυρκαγιών στο δυτικό τμήμα της ηπειρωτικής χώρας, το σύνολο των νησιών του Αιγαίου, στους νομούς Θεσσαλονίκης, Κιλκίς, Χαλκιδικής και Σερρών, στα Επτάνησα, στο δυτικό τμήμα της Ηπείρου, στους νομούς Αχαΐας, Ηλείας, Κορινθίας και Μεσσηνίας και στο Λασίθι.


Newsroom ΔΟΛ



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 12:05:12  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σε όλους .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 17:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
πολυ ησυχια επικρατει και σημερα!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 17:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
αν και "ασχετο"


Sakis στη Μόσχα
Ο Σάκης Ρουβάς θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στη Eurovision του 2009


Την Ελλάδα θα εκπροσωπήσει ξανά ο Σάκης Ρουβάς στον 54ο Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision, που θα πραγματοποιηθεί στη Μόσχα τον Μάιο του 2009.

Η φετινή του συμμετοχή θα είναι η δεύτερη καθώς το 2004 είχε και πάλι εκπροσωπήσει την Ελλάδα στον διαγωνισμό με το τραγούδι «Shake it» σε σύνθεση Νίκου Τερζή και στίχους Νεκτάριου Τυράκη. Το «Shake it» είχε καταλάβει την 3η θέση.

Newsroom ΔΟΛ



"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 19:04:47  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα πολύ νωρίς δεν είναι για eurovision predator?απο τώρα το κανόνισαν ποιος
Θα πάει ?.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 19:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde
Συμφωνώ, πολύ νωρίς είναι. Αλλά έλα ντε που το κανόνισαν! Εγώ πάντως τώρα το μαθαίνω, δεν το ήξερα.

Love wothout genelove is like an important question without answer.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy