ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 17:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
quote:
macedon
elo

quote:
Ναι, στην μεταθανάτιο ζωή…. ΚΟΛΑΣΗ..

A, εντάξει. Αλλά γιατί έχω την εντύπωση ότι ο ανώνυμος επαγγελματίας χριστιανός εννοεί κάτι άλλο;



θέλει να σου πει πως όταν πεθάνεις θα πας στην κόλαση για όλα αυτά που λες εναντίον του χριστιανισμού.
Γιατί πολύ απλά στον παράδεισο πάνε ΜΟΝΟ οι χριστιανοί, δεν έχει να κάνει δλδ με καλούς και κακούς, έχει να κάνει ΜΟΝΟ με χριστιανούς και μη χριστιανούς.
Γι αυτό γίνε χριστιανός αν δεν θες να καείς στα καζάνια της κόλασης.

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 18:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ μου IndustrialAngel, όσο εσύ...διασκεδάζεις με τα τεχνάσματα κα τις σοφιστίες, εγώ πεθαίνω ΑΠΟ ΠΛΉΞΗ....
Κι όσο για τον....εργοστασιάρχη, ....επιδότηση ξέρεις αν παιρνει;Γιατί ο Θεός, δεν έχει ανάγκη τίποτε....Άρα, πρέπει να καταλάβεις κι εσύ, πέραν της ...εργασιακής ανάγκης, υπάρχουν κι άλλοι σκοποί, που μπορεί να έγινε ο άνθρωπος...
'Όπως, λέω εδώ και καιρό, για κυρίαρχος του κόσμου τούτου...Το σκέφτηκες καμιά φορά, ότι μπορεί να μας εκανε ο Θεός ιδιοκτήτες του κόσμου αυτού, αλλά, εμείς, παιδιά όντες, να παίζουμε με αυτόν και να τον ΚΑΤΑΣΤΡΈΦΟΥΜΕ, ΌΣΟ ΜΠΟΡΟΎΜΕ;
Κι ότι κάποια στιγτμή, πρέπει να καταλάβουμε τι ρόλο βαράμε εδώ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 18:49:21  Εμφάνιση Προφίλ
το τι κερδίζει ο Θεός από τη δημιουργία του κόσμου και του ανθρώπου είναι δικό σου πρόβλημα trexagireve. Αν απορείς για αυτό κακώς δηλώνεις θεϊστής, γιατί δεν ξέρεις τι πιστεύεις. Η σκοπιμότητα δημιουργίας του κόσμου είναι καθαρά ζήτημα θρησκείας.


Μπορείς να συλλάβεις την έκταση της ταπεινότητας που θα διδάξει στον άνθρωπο η γνώση ότι προέρχεται από τα ζώα σε αντίθεση με την αντίληψη ότι είναι κυρίαρχος εξουσιαστής και σατράπης και ότι μπορεί να θυσιάζει φυσικό περιβάλλον και οργανισμούς για να ικανοποιεί τις ορέξεις του;

Edited by - IndustrialAngel on 06/02/2010 18:49:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 18:53:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
quote:
Όχιαγαπητή μου mimosa,που συνεχίζεις να μην προσέχεις τι γράφω, μιλάμε ιγα σήμερα, που έγινε μόδα η ευθανασία,με μπόλικα περιστατικά και ειδικές κλινικές θανάτου, με ανάλογες άδειες οικείων....Τόσο προοδευτικά....
Επ αυτού, λέω, πιστεύεις, σωστα τους σκοτώνουν;

Με συγχωρείς, δεν κατάλαβα ότι αλλάξαμε θέμα...
Άλλο η ευθανασία, δεν ξέρω πού έχει γίνει μόδα, υπάρχουν και νόμοι. Σε κάποιες χώρες βέβαια ισχύει για περιπτώσεις ανίατων ασθενειών.
Διάβασε http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=13070&catid=7.
Προσωπικά εγώ, δέν έχω γνώμη για το θέμα. Διχάζομαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 19:00:08  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι ενδεικτικό πάντως του χαμηλού επιπέδου νοημοσύνης αυτού που ξεκινάει από το κώμα, φτάνει στους κλινικά νεκρούς αδυνατώντας να διαχωρίσει τις έννοιες και καταλήγει στην ευθανασία που είναι ζήτημα κοινωνικό και ελάχιστα επιστημονικό, δηλητήρια και τρόποι να αυτοκτονήσει κάποιος υπήρχαν πολύ πριν θεμελιωθεί η σύγχρονη επιστήμη, όλα αυτά για να μηδενίσει την αξία και την προσφορά της επιστήμης στη σύγχρονη ζωή επειδή είναι οπισθοδρομικός,αντιδραστικός και εγωιστής. Αλλά ας μην ανοίξουμε και το θέμα της ευθανασίας εδώ

Edited by - IndustrialAngel on 06/02/2010 19:01:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 19:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Είμαι υποχρεωμένος να συμφωνησω με τον συνδίκτυο IndustrialAngel, ότι ειναι δείγμα μεγάλης ανωριμότητας να μην μπορείς να ξεχωρίσεις τι σου λέει ο άλλος....Να σου λέει για ανθρώπους - φυτά, που λειτουργούν και να μην το καταλαβαίνεις,αντί αυτού, να εφευρίσκεις 25 άλλες κατηγορίες για να μην παραδεχτείς το ηθικό και ανθρώπινο δίλημα: Δικαιούμαστε να σκοτώνουμε κάποιον ανάπηρο;
Ειναι επικίνδυνη, για μένα, η αβάσταχτή ελαφρύτητα, που εκτοξεύει ο καθεις κοτσάνες...Γινεται επικίνδυνη η ζωή, γιατί κανένας δεν βάζει φραγμό σε τιποτε,ότι κι να λέει, όσα όρια κι αν ξεπερναει, προκειμένου να κατοχυρώσει τον εγωισμό του....
Λέμε, λοιπόν, φίλε μου για ανθρώπους, που θεωρούνται κλινικά νεκροί,που δεν επικοινωνούν με το περιβάλλον, ή έτσι φαινεται στη σωματική λειτουργία, κινητικά, λεκτικά και αντιληπτικά....Ότί, οι άνθρωποι αυτοί, λέμε,είναι ακόμη ζωντανοί...Έχεις θέση επ αυτού, ή για το αν μπορούμε να σκοτώνουμε τέτοιους ανθρώπους, με άδεια συγγενών, γιατρών και άλλων, ήτοι,να τους "κόβουμε" απο τα μηχανήματα, που τουες κρατανε στη ζωή;Συμφωνεις με την ιδέα ύπαρξης, νόμιμων κλινικών αυτοκτονίας; Και τι διαφορά έχει αυτό απο την απλή αυτοκτονία;Γιατί να διαφέρουν;Γιατι το ένα παράνομο και το άλλο νόμιμο;Κι αυτο που στηρίζεται;
Κοινώς, υπάρχει καμιά λογική, που πρέπει να διέπει τα πράγματα, ή λέμε ότι μας καπνίσει, για να δείχνουμε ωραίοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 19:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Μα, την απόφαση για την ευθανασία την παίρνει ο ίδιος ο ασθενής.
Τι σχέση έχουν αυτοι που βρίσκονται σε κώμα; Ξέρεις γιατρούς που σκοτώνουν ανθρώπους που ΔΕΝ έχουν χαρακτηριστεί εγκεφαλικά-κλινικά νεκροί;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 19:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Όταν κάποιος αυτοκτονει, αγαπητή μου mimosa, έχουν σημασία για σένα,
οι συνθήκες που το κάνει,ή ότι αυτοκτονεί;Ειναι νόμιμη ή παράνομη, μια τέτοια ενέργεια;...
Τόσο απλά, δεν μπορουμε να μιλήσουμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 19:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Αυτό να το ρωτήσεις κάποιον που πάσχει από καρκίνο με μεταστάσεις παντού (ζωτικά όργανα) π.χ, έχει 3 μήνες ζωής, τους οποίους γνωρίζει ότι θα τους περάσει με αφόρητους πόνους, και αποφασίζει να τερματίσει τη ζωή του 2 μήνες νωρίτερα.
Δεν έχω γνώμη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 19:55:48  Εμφάνιση Προφίλ
ο νόμος λέει ότι κλινικά νεκρός είναι αυτός που δεν παρουσιάζει εγκεφαλική δραστηριότητα, δηλαδή ηλεκτρεγκεφαλογράφημα γραμμή, αυτοί που μελετήθηκαν παρουσίαζαν εγκεφαλική δραστηριότητα για αυτό και κατάλαβαν οι επιστήμονες ότι αντιλαμβάνονταν το περιβάλλον.Άρα δυστυχώς ακόμα οι κλινικά νεκροί ΔΕΝ έχουν ελπίδες. Αν στο μέλλον βρεθεί τρόπος να σώζονται και αυτοί που είναι κλινικά νεκροί τότε ο νόμος θα τροποποιηθεί. Προσπάθησε να καταλάβεις και να διαχωρίσεις τους όρους, προσπάθησε να καταλάβεις ότι αφού διέγνωσαν εγκεφαλική δραστηριότητα οι άνθρωποι δεν ήταν κλινικά νεκροί


Όμως προσπάθησε να καταλάβεις ότι χωρίς επιστήμη ΔΕ θα είχαμε το δίλημα να βγάλουμε ή όχι από τα μηχανήματα τον κλινικά νεκρό (και σε καμία περίπτωση αυτόν που είναι σε κώμα, αυτός είναι ζωντανός και μπορεί να σηκωθεί άγνωστο πότε, ακόμα και μετά από 20 χρόνια όπως πρόσφατα ένας ρώσος που έπεσε σε κώμα σοβιετικός και ξύπνησε στις μέρες μας) , γιατί απλούστα δε θα υπήρχαν μηχανήματα να τον κρατάνε ζωντανό. Θα είχε πεθαίνει προ πολλού. Χωρίς ιατρική θα χάναμε πολλούς περισσότερους συνανθρώπους μας. Μακάρι να προχωρήσουν ακόμα πιο πολύ να πεθαίνουν ακόμα λιγότεροι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 20:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Λοιπόν, τώρα κατάλαβα γιατί συμβαίνει όλο αυτό, και το ΄σχόλιο του ψηλού για τα μηχανήματα.
http://www.oodegr.com/oode/koinwnia/metamos3.htm
Αυτό το άρθρο είναι γεμάτο ανακρίβειες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 20:19:28  Εμφάνιση Προφίλ
αυτό συμβαίνει γιατί μερικοί είναι ξερόλες και δεν μπορούν καταλάβουν ότι δεν υπάρχει πάντα μαύρο και άσπρο στη ζωή. Και βιάζονται να εξαπολύσουν πολεμικές, προσπαθώντας ίσως να ικανοποιήσουν κάποιο παλιό τους άχτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 20:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητή μου mimosa, δεν την βγάζεις έτσι εύκολα "καθαρή", στο θέμα αυτό..Το "παίζεις" κι ευαισθητη,με όλο το θάρρος.....Δεν λέω αν έχεις γνωμη για κάτι αόριστο, αλλά τι γνώμη έχεις για τις κλινικές θανάτου,Άουσβιτς για μένα,όπου, με την όποια δικαιολογία, σκοτώνουν ελεύθερα ανθρώπους,ενώ αύριο, αυτό, θα αφορά και σε άλλες κατηγορίες
συνανθρώπων μας,περιθωριακοί, ναρκομανείς και άλλα ...παράγωγα της μοντέρνας Νέας Εποχής, που, βέβαια, πέραν της επικεφαλίδας, δεν ειναι νέα, αλά παλιά...Πριν χιλιάδες χρόνια, ρίχνανε τα πιδιά στον Καιάδα....Και αλλού...Ματαιοπονούν όμως...Δεν πρόκειται να γυρίσει ο άνθρωπος ,σε μια τέτοια εποχή...Αυτή η εποχή, με αυτά που κάνει,τους δήθεν "νεοτερισμούς" της, αυτοκτονεί η ίδια και οδηγεί την ανθρωπότητα, σε αδιέξοδα...
Θα αποτελέσει μια άσχημη παρένθεση στην ιστορία του ανθρώπου..Και τοτε, θέλω να δώ, ποιός θα νοιώθει και τόσο περήφανος, που την έζησε, ή την ασπάστηκε...
Αλλά, φταίει η...τηλεόραση,επειδή βλέπουμε τα πάντα και έχουμε γνώμη για τα πάντα...
Απαιτείται, όμως και λίγη σοβαρότητα...Σε κάποια ζητήματα, τουλάχιστον, ας μην γινόμαστε παραδοξοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 20:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
quote:
αλλά τι γνώμη έχεις για τις κλινικές θανάτου,Άουσβιτς για μένα,όπου, με την όποια δικαιολογία, σκοτώνουν ελεύθερα ανθρώπους,ενώ αύριο, αυτό, θα αφορά και σε άλλες κατηγορίες


Δέν έχω υπ όψη μου τέτοιες περιπτώσεις.
Εσύ αν έχει στοιχεία να τα παραθέσεις για να δούμε ποιοί είναι αυτοί οι αιμοδιψείς δολοφόνοι-γιατροί και υπο ποιές συνθήκες δολοφονούν το θύμα. Θα τους κάνουμε μήνυση.
Άμα σου λέω ότι φαντάζεσαι διάφορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 21:09:58  Εμφάνιση Προφίλ
Πραγματικά με προκαλείς, δε θέλω να χαλάσω το θέμα γιατί η ευθανασία είναι παντελώς άσχετη με το αντικείμενο, αλλά νιώθω υποχρεωμένος να απαντήσω.


Λόγοι για να ζητάει κάποιος την ευθανασία:

1.Αξιοπρέπεια, μιας και εκτός από μεγαλοχριστιανός φαντάζομαι πρέπει να είσαι και μεγαλοπατριώτης, θα ξέρεις την ιστορία με τις Σουλιώτισσες. Για να μη γίνουν χανούμισσες και τα παιδιά τους δουλάκια δηλαδή για την αξιοπρέπεια τους αυτοκτόνησαν. Άμα διαφωνείς τι θα έχεις να λες στις εορτές της 25ης; Φαντάσου μια εκφυλιστική ασθένεια που θα σε μετρέψει σε ένα άβουλο ον που δε θα μπορεί να πηγαίνει στην τουαλέτα και να είσαι στο έλεος αυτό που σε φροντίζουν. Φαντάσου να σε βλέπει η οικογένεια σου ανίκανο. Δε σου στερεί την αξιοπρέπεια;

2.Πόνος, μιλάμε για αφόρητο πόνο, πόνο που δεν έχεις νιώσει και δεν μπορείς να φανταστείς, διαρκή και ανυποχώρητο. Ποιος σαδιστής Θεός θέλει να πεθαίνουμε μετά από πολλούς πόνους; Αφού όταν είσαι ανήμπορος ούτε καλές πράξεις ούτε αμαρτίες μπορείς να κάνεις. Ποια σαδιστική κοινωνία θέλει ανθρώπους χωρίς ελπίδες να υποφέρουν για να δείξει την "εν χριστώ καλοσύνη" της; Η ζωή είναι αναμφισβήτητα δώρο, η ζωή με φρικτούς πόνους είναι μια άλλη περίπτωση


3. Νομίζω οφείλουμε να αφήσουμε στον άνθρωπο την ελευθερία να ελέγχει το σώμα του και να καθορίζει τη στιγμή του θανάτου του, αν αυτός το επιθυμεί.


Προσωπικά αν πάθαινα κάτι τέτοιο θα ήθελα να παλέψω μέχρι τελευταίο δευτερόλεπτο, μήπως και ανακαλυφθεί θεραπεία μέσα στο διάστημα που θα παλεύω. Το ίδιο λέω και σε πολύ δικό μου άνθρωπο που παλεύει με τον καρκίνο. Αλλά δεν είμαι στη θέση του, δεν πονάω και δεν υποφέρω όπως αυτός

Σε όλα αυτά ΔΕΝ έχει κανένα ρόλο η επιστήμη. Άνθρωποι αυτοκτονούσαν όταν δεν άντεχαν την αρρώστια πολλά χρόνια πριν θεμελιωθεί η σύγχρονη επιστήμη. Είναι ένα ξεκάθαρα κοινωνικό ζήτημα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 21:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το θέμα ρε φιλαράκι IndustrialAngel,με οτ που σε πορκαλ΄, το πολύ πολύ να δειξεις τι πιστεύεις πραγματικά,ρίποτε άλλο...Είναι, επίσης, θέμα, ότι εσύ,για ένα εγωισμό, χάνεις την ανθρωπιά σου,αν το πρόσεξες...Επισης, δεν μας λές, αν ήσουν εσύ ο
..υποψήφιος ....ευθανων, τι θα έλεγες,αν άλλοι αποφάσιζαν και έλεγαν ότι δεν δικαιούσαι να ζείς...
Άσε φιλαράκι, την χάσαμε την αξιοπρέπεια πατριώτη!!!!
Και σου επαναλαμβάνω, γιατί ..κωφεύεις,οι αυτοκτονούντες, έχουν τα ίδια δικαιώματα, με τους ανθρώπους φυτά;Να επιτρέπεται,δλδ, ελευθερα η αυτοκτονία;
Θα απαντήσεις, ή σε ...προκαλώ πάλι και θα με αγνοήσεις, γράφοντας άλλα;
Καλή μου mimosa, που ζεις;Δεν έχεις ακουσει για κλινικές θανάτου σε Αυστρία, Ελβετία,αλλά και ΗΠΑ,κι αλλού;Ψάξε το λίγο, να μου πεις, πόσο μοντέρον το θεωρείς και πόσο ..φιλάνθρωπο...
Γιατί είναι δείγμα προόδου, όπως τα ...μπουρδέλα ζώων στη Δανία,ή τα δικαιώματα των ανηλίκων στο σέξ, μιας και είμαστε πλέρια δημοκράτες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 21:57:37  Εμφάνιση Προφίλ
άλλα λέει η θειά μου άλλα ακούν τα αφτιά μου. Ρε φίλε μιλάμε για ανθρώπους που έχουν πλήρη συνείδηση και διαύγεια και έχουν δηλώσει δεν αντέχουν και θέλουν να πεθάνουν. Τι τους κάνεις αυτούς τους ανθρώπους Άμα πεθάνεις επειδή το θέλουν άλλοι λέγεται δολοφονία. Αλλά με ενοχλεί η μεγαλοψυχία σου που θέλεις να μαρτυράνε οι άνθρωποι στη γη για να ικανοποιήσεις τις σαδιστικές θεότητες της φαντασίας σου. Γιατί περί σαδισμού πρόκειται.


Σου έχει τύχει άνθρωπος να βογγάει συνέχεια από τους πόνους και το χειρότερο να του έχουν πει ότι ΔΕ θα βελτιωθεί, ότι το τούνελ του δεν έχει φως; Τι του λες; τι κάνεις; Τον βάζεις σε ένα δωμάτιο και τον παρακολουθείς να υποφέρει; Και μετά νιώθεις χαρά που ακολουθείς το λόγο του Θεού;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 22:19:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

άλλα λέει η θειά μου άλλα ακούν τα αφτιά μου. Ρε φίλε μιλάμε για ανθρώπους που έχουν πλήρη συνείδηση και διαύγεια και έχουν δηλώσει δεν αντέχουν και θέλουν να πεθάνουν. Τι τους κάνεις αυτούς τους ανθρώπους Άμα πεθάνεις επειδή το θέλουν άλλοι λέγεται δολοφονία. Αλλά με ενοχλεί η μεγαλοψυχία σου που θέλεις να μαρτυράνε οι άνθρωποι στη γη για να ικανοποιήσεις τις σαδιστικές θεότητες της φαντασίας σου. Γιατί περί σαδισμού πρόκειται.


Σου έχει τύχει άνθρωπος να βογγάει συνέχεια από τους πόνους και το χειρότερο να του έχουν πει ότι ΔΕ θα βελτιωθεί, ότι το τούνελ του δεν έχει φως; Τι του λες; τι κάνεις; Τον βάζεις σε ένα δωμάτιο και τον παρακολουθείς να υποφέρει; Και μετά νιώθεις χαρά που ακολουθείς το λόγο του Θεού;


Φίλε μου , αυτά τα οποία λές για να τα ακούσει κάποιος θα πρέπει να μην εινα δογματικός και συναισθηματικά αγκυλωμένος αλλα και φορτισμένος ταυτόχρονα!

Πιστεύω και απεταξάμην , συγκροτεί το ολο σκηνικό που εδράζεται ο ψυχισμός κάποιων συνανθρώπων μας!

Απεταξάμην ... απαντούν με καμάρι και αισθάνονται καλοί άνθρωποι , εξαγνισμένοι και ηθικά καλοί!

Απαντούν "απεταξάμην" ....αλλα η αναπόφευκτη ερώτηση ορίζεται και απο την θεμελιώδη απορία του παρατηρούντα το γελειώδες σκηνικό του παππά και του "πιστού" ...αναρρωτώμενος :"Αποτάσσεται τι ακριβώς??"

-Την κακιά σκέψη?
-Την ζήλεια?
-Την μοχθηρία και όλα τα άσχημα συναισθήματα που αναβλύζουν απο το είναι τους .... ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥΣ???
-Την ενοχή?
-Τον φόβο?
-Την εξάρτηση?
-Την κακεντρέχεια?

Ποτέ δεν πρόκειται , να αλλάξουν και το δείγμα το έχεις κάθε μέρα , φίλε μου...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 22:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Με το να δικαιώνεις το νικνέιμ σου,IndustrialAngel, δεν με εντυπωσιάζεις...Εκός απο προσωπικούς χαρκτηρισμούς και προβοκατόρικες συμπεριφορές, δεν ξέρετε τίποτε άλλο στο "γήπεδο" που πάτε....Άλλο πράγμα, όμως, το "γήπεδο" κι άλλο ο διάλογος...Εννοώ, πρέπει να έχεις θέσεις και να μπορείς να τις υποστηρίξεις, όχι απλά να τις λές και να μην ξέρεις πότε κανεις λάθος και να το αναγνωρισεις κι όλας...
Για ανθρώπους, που επειδή ειναι φυτά τους σκοτώνουν,τους ...ευθανατώνουν, αλλά και για περιπτώσεις ανιάτων,που θέλουν να πεθάνουν, μιλάω....Έχουν δικαίωμα και οι απανταχού αυτόχειρες, τότε, ξαναλέω,είναι έτσι;Συμφωνείτε, ότι με την πρώτη ερωτική απογοήτευση,ας πούμε,να"κόβει" φλέβα η Μαρούλα, γιατί ο Κωστάκης δεν την θέλει;Γιατί,ξέρεις ένας νόμος, αν βγει, μετά με διάφορα παραθυράκια, περνάνε πολλα...
Παράδειγμα, με τον αντιτρομοκρατικό, τώρα σε "πιάνουν" οι μπάτσοι, χωρίς τις απαραίτητες νόμιμες διαδικασίες και σε κρατάνε "μέσα", όσο θέλουνε, χωρίς να ενημερώνουν κανέναν...Σε κάποια φάση, όποιος αντιδρά θα συλαμβάνεται και θα "χανεται", στα πλαίσια κάποιας τέτοιας ....διαδικασίας και ποιος θα τολμά να ρωτήσει γιατί;...Τόση δημοκρατία σας περνάνε και δεν καταλαβαίνετε...
Για να τελειώνουμεδε, με τις ...αυτοκτονίες,ο νόμος λέει, οτι κανένας άνθρωπος,δεν έχει δικαίωμα να πάρει απόφαση και να αυτοκτονήσει...Η ζωή του καθενός, είναι μοναδική, δεν κρίνεται με κάποια γενικά κριτήρια, ή λόγω ιδιομορφων περιστάσεων, όπου κάποιοι
επιβιώνουν και μετά οι υπόλοιποι, "τους τρώει το χώμα"...
Μιλάμε για έναν πολύ επικίνδυνο και ιδιόμορφο ρατσισμό, που καλλιεργειται στην εποχή μας....
Αυτά, τώρα, όχι ότι περιμένω να τοποθετηθείς και να παρεις θέση, πάλι κάτι χαζό για μένα θα πεις, αλλά, διαβάζουν και γράφουν κι άλλοι...Ας δούμε τι λενε κι οι υπόλοιποι...
Όσο για κακία και μοχθηρία,φιλική συμβουλή, πρόσεξε μην δαγκωθείς καμιά μέρα και ...αυτοδηλητηριαστείς...Αν καταλαβαίνεις τι λέω...
Κανένας με θέσεις;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 22:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis
Καλησπέρα σε όλους

Αγαπητέ trexagireve

quote:
Για να τελειώνουμεδε, με τις ...αυτοκτονίες,ο νόμος λέει, οτι κανένας άνθρωπος,δεν έχει δικαίωμα να πάρει απόφαση και να αυτοκτονήσει

Θα μπορούσες να μας προσκομίσεις το συγκεκριμένο νόμο του Κράτους; εκτός αν εννοείς την εκκλησιαστική ηθική, οπότε δε συμπεριλαμβάνει όλους όσοι δε θέλουν να εντάσσονται στην Εκκλησία.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 22:57:30  Εμφάνιση Προφίλ
industry είναι η βιομηχανία όχι το γήπεδο. Το nickname εκφράζει πρώτον ότι ακούω πολύ industrial music, ότι σπουδάζω μηχανικός και ότι είμαι διαλακτικός με τη θρησκεία.

Δεύτερον έχω πάει σε γήπεδο μόνο μια φορά στη ζωή μου σε φιλικό αγώνα.


Αν αυτοκτονήσει κάποιος, βάλτον φυλάκή, εκτελεσέ τον, φτύστον βασάνισε τον...Δε νομίζω να τον νοιάξει... Είναι νεκρός, δε νιώθει πλέον. Ο νόμος μεγαλοφυία μου απαγορεύει την απόπειρα όχι την αυτόκτονία...


Δε σου εύχομαι να έχεις στο σπίτι σου μάνα, πατέρα ή παιδί με ανίατη ασθένεια και να σου λέει μέσα στα βογγητά κάθε μέρα:"πότε θα με πάρει ο Θεός να ησυχάσω" και να σε βλαστημάει όταν του λες κουράγιο.Ναι να σε βρίζει, όπως το διαβάζεις, το έχω ζήσει. Δε σου εύχομαι να πρέπει να διαλέξεις εσυ για τον εαυτό σου μια ζωή μέσα σε πόνο ή έναν ήρεμο θάνατο. Επειδή έχω ζήσει και ζω τέτοιες νοσηρές καταστάσεις δεν το εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου. Σε ρώτησα στα σοβαρά να μου πεις τι θα τους κάνουμε αυτούς τους ανθρώπους.Θα τους αφήνουμε να υποφέρουν για να ικανοποιούμε το σαδισμό μιας Θεότητας; Πες μου όταν κάνεις οποιαδήποτε καλή πράξη νίωθεις αγαλλίαση,χαρά ικανοποίηση; Το χαμόγελο του ευεργητημένου δεν είναι ανεκτίμητο; Και όμως όταν ο δικός σου άνθρωπος πονάει κάνεις μια "καλή πράξη" που λέγεται ζωή με πόνο και δε νιώθεις καλά για αυτό και ο ίδιος ο ευεργετημένος σε βλαστημάει γιατί είναι ζωντανός.


Κάποιες στιγμές η χειρότερη καταδίκη είναι η ζωή. Είναι ωραία όταν πονάει ο άλλος, δε σε νοιάζει. Λες ας αντέξει πρόβλημα του. Κάθεσαι αραχτός στο πισάκι σου, έχεις την οικογένεια σου υγιή πίνεις και 2 τζούρες σουμάδα που έχεις δίπλα σου και λες για ρατσισμούς,για new age. Το πρόβλημα το έχουν άλλοι. Αγάπη είναι θυσία ναι, αλλά του εαυτού μας, όχι του άλλου. Το θέμα είναι να μη δυσαρεστήσεις το σατράπη-Θεό ή να μη βασανίζεις τον άνθρωπο.


Και για όσο καιρό ΔΕΝ τα ζεις θα λες ότι λέω μπούρδες, αν όμως κάποια μέρα(που δε στο εύχομαι) η πραγματικότητα σου χτυπήσει την πόρτα, να δούμε τότε ποια εξυπνάδα θα σε γλυτώσει


Edited by - IndustrialAngel on 06/02/2010 22:58:39

Edited by - IndustrialAngel on 06/02/2010 23:00:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 23:06:09  Εμφάνιση Προφίλ
Αμάν ρε Κωστάκη και σύ..για νόμο είπε ο Ευάγγελος , δεν συγκεκριμενοποίησε..οπότε όλοι οι νόμοι είναι πιθανοί..

Κοίταξε να δείς για να καταλαβαίνεις τι περίπου "παίζεται" με κάποιους..

Οι απαντήσεις είναι του τύπου"Ή θα βρέξει ή θα χιονίσει ή καλό καιρό θα κάνει..." , οπότε ότι και να συμβεί είναι μέσα σ'ολα..

Κάποιος εδώ μέσα -ονόματα δεν λέμε..- έχει αναγάγει την συγκεκριμέμη μέθοδο σε επιστήμη , της οποίας βεβαίως-βεβαίως ...ηγείται!!!

Είναι φίλος μου όμως και τον αγαπάω...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 23:58:59  Εμφάνιση Προφίλ
trexagireve

quote:
Έχουν δικαίωμα και οι απανταχού αυτόχειρες, τότε, ξαναλέω,είναι έτσι;

Βεβαίως και έχουν. Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να διαχειρίζεται τη ζωή του όπως ακριβώς επιθυμεί, εφ'όσον δεν θίγει άλλους ανθρώπους.

quote:
Συμφωνείτε, ότι με την πρώτη ερωτική απογοήτευση,ας πούμε,να"κόβει" φλέβα η Μαρούλα, γιατί ο Κωστάκης δεν την θέλει;

Αν με το "συμφωνείτε" εννοείς αν έχει το δικαίωμα, η απάντηση είναι "σαφώς και συμφωνώ. Δική του είναι η ζωή".

Αν με το "συμφωνείτε" εννοείς αν το θεωρώ σωστό, η απάντηση είναι όχι. Η δική μου όμως γνώμη για τη ζωή κάποιου άλλου δεν έχει καμία απολύτως σημασία.

Σε κάθε περίπτωση, αν είναι τόσο ηλίθιος ώστε να το σκεφτεί έστω, ακόμη κι αν δεν το κάνει τότε θα το κάνει όταν θα του έρθει ο πρώτος λογαριασμός της ΔΕΗ. Σε κάθε περίπτωση είναι ελεύθερος να αυτοκτονήσει όπως και όποτε επιθυμεί. Δικαίωμά του είναι.

quote:
Γιατί,ξέρεις ένας νόμος, αν βγει, μετά με διάφορα παραθυράκια, περνάνε πολλα...

Η ευθανασία δεν είναι αυτοκτονία, γιατί λείπει το στοιχείο της αυτοχειρίας. Η αυτοκτονία δεν διώκεται ποινικά, η ευθανασία (τουλάχιστον στην Ελλάδα και σε όσες ευρωπαϊκές χώρες γνωρίζω) θεωρείται ένα είδος φόνου.

quote:
Παράδειγμα, με τον αντιτρομοκρατικό, τώρα σε "πιάνουν" οι μπάτσοι, χωρίς τις απαραίτητες νόμιμες διαδικασίες και σε κρατάνε "μέσα", όσο θέλουνε, χωρίς να ενημερώνουν κανέναν...

Λάθος. Οι "νόμιμες διαδικασίες" είναι αυτές που δίνουν το δικαίωμα στους αστυνομικούς να σε κρατάνε... Μη λες βλακείες.

quote:
Για να τελειώνουμεδε, με τις ...αυτοκτονίες,ο νόμος λέει, οτι κανένας άνθρωπος,δεν έχει δικαίωμα να πάρει απόφαση και να αυτοκτονήσει.

Ποιός νόμος το λέει αυτό βρε αγράμματε δικηγόρε; Κανείς νόμος δεν τιμωρεί τον αυτόχειρα (και πώς θα μπορούσε άλλωστε; Να τον φυλακίσει μετά την αυτοκτονία του;)

Το άρθρο 301 του Ποινικού Κώδικα τιμωρεί αυτόν που έπεισε κάποιον να αυτοκτονήσει (τον ηθικό αυτουργό δηλαδή). Ακόμη και στην ευθανασία (άρθρο 300) ο νόμος αντιμετωπίζει το θέμα με επιείκεια, μη χαρακτηρίζοντάς τον "φόνο εκ προθέσεως". Και οι δύο περιπτώσεις είναι πλημελήματα.

ΥΓ: Πώς έχεις καταφέρει να γράψεις 9.125 μηνύματα και να μην έχεις πει ούτε μία σοβαρή πρόταση; Πρέπει να είναι αυτό που λέμε "χάρισμα".

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 00:04:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Παρόλο, λοιπόν, που μέσα από τα άρθρα και με αφορμή την εν λόγω ανακάλυψη, αρχίζει να γίνεται λόγος για αναθεώρηση των όσων μέχρι σήμερα δέχεται η επιστημονική κοινότητα στον εν λόγω τομέα

mimosa
Με την άδειά σου, το ότι υπάρχει εγκεφαλική δραστηριότητα σε ανθρώπους που βρίσκονται σε κώμα, ότι δεν είναι νεκροί δηλαδή (!), δεν το ανακάλυψαν τώρα.

Τώρα ανακάλυψαν οτι νιώθει και επικοινωνεί με τον τρόπο του.

Αυτό δεν σημαίνει ότι όλα αυτά τα χρόνια τους σκότωναν!



Γιατί δεν το είχαν ανακαλύψει και παλαιότερα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 00:22:13  Εμφάνιση Προφίλ
IndustrialAngel, καλη δυναμη και πολυ κουραγιο φιλε ... ξερω ακριβως για τι μιλας και οπως το ειπες , ουτε στον χειροτερο εχθρο ... σε μενα το μονο παρηγορο ηταν οτι ειχαν μεγαλη ηλικια (85-90) και δεν ηταν νεοι γιατι τοτε πιστευω θα ηταν ΑΣΗΚΩΤΟ, αλλα ο ΠΟΝΟΣ .... μας ελιωνε πραγματικα ΟΛΟΥΣ ... ΔΕΝ αντεχα ... και παρακαλουσα ειτε να φυγουν γρηγορα ειτε να τους δωσουν ενα φαρμακο και να τελειωσουν !!!!!! το χειροτερο ειναι οτι ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ ειναι η τελευταια εικονα που εχω απο αυτους !!!!

ΓΙΑΤΙ δεν εχουμε δικαιωμα στην αυτοκτονια ? δεν εχουμε ελευθερη ΒΟΥΛΗΣΗ ? δεν μας ανηκει ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ? σημερα καποιος που το κανει κρινεται ψυχασθενης , και πραγματι σε πολλες περιπτωσεις ειναι , ετσι σε κλεινουν σε ψυχιατρειο ακολουθεις αγωγη και ισως εαν εισαι ο τυχερος την γλυτωνεις... ομως υπαρχει και η συνειδητη ενεργεια ΕΚΕΙ γιατι να μην ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ να το κανεις ? ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ , θα συμφωνησω μπορει να ειναι χαζο , μπορει ομως και να μην ειναι καθως κανεις δεν ξερει ΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ο αλλος ... και απο την αλλη ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣ ΩΣ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ? ποσο ευκολο ειναι να κανεις μια τετοια ενεργεια ???

οσο αφορα την ευθανασια , ειναι επισης δικαιωμα του ασθενη να το ζητησει , για τους συγγενεις ειναι ποιο δυσκολο να πει καποιος , γιατι μπορει καποιος να το σκεφτει κακοπροαιρετα και να καθαριζει ανθρωπους , εαν ομως οι συγγενεις αποφασιζουμε με αγαθη σκεψη , ναι θα επρεπε να ειναι εφικτο... εγω απο τους δικους μου το εχω ζητησει να μη με αφησουν να πονεσω ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ !!!!

συμφωνω δυσκολα πραγματα , δυσκολες αποφασεις ... αλλα και να λιωνεις απο τον πονο 2 και 3 χρονια .... πρεπει να εισαι ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΣ εαν μπορεις να κανεις κατι και δεν το κανεις !!!!

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 00:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Ψηλέ, ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω.
Τηλεπάθεια, δεν διέθεταν για να μπούν στο μυαλό του ανθρώπου που βρίσκεται σε κόμμα και να δούν αν σε ηχητικό ερέθισμα ο εγκέφαλός "ακούει" και ανταποκρίνεται. Δηλ. προσπάθεια επικοινωνίας που δεν γίνεται αντιληπτή με το γυμνό μάτι του γιατρού, συγγενή κλπ.
Αυτό το πράγμα το κατέγραψαν με τομογράφους. Αυτή τη συγκεκριμένη δραστηριότηtα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 00:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
quote:
Συμφωνείτε, ότι με την πρώτη ερωτική απογοήτευση,ας πούμε,να"κόβει" φλέβα η Μαρούλα, γιατί ο Κωστάκης δεν την θέλει;

Θα γινόσουν πολύ καλός σκηνοθέτης και σεναριογράφος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 00:59:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ψηλέ, ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω.
Τηλεπάθεια, δεν διέθεταν για να μπούν στο μυαλό του ανθρώπου που βρίσκεται σε κόμμα και να δούν αν σε ηχητικό ερέθισμα ο εγκέφαλός "ακούει" και ανταποκρίνεται. Δηλ. προσπάθεια επικοινωνίας που δεν γίνεται αντιληπτή με το γυμνό μάτι του γιατρού, συγγενή κλπ.
Αυτό το πράγμα το κατέγραψαν με τομογράφους. Αυτή τη συγκεκριμένη δραστηριότηtα.


Καλή μου mimosa σε ρώτησα κάτι πολύ απλό, γιατί δεν θες να μου απαντήσεις;;

Γιατί οι επιστήμονες δεν είχαν ανακαλύψει και πριν π.χ. 20 χρόνια πως ο ασθενής "νιώθει και επικοινωνεί με τον τρόπο του".


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 01:06:26  Εμφάνιση Προφίλ
Ρωτάς τα αυτονόητα

Γιατί ΔΕΝ είχαν γίνει τα πειράματα για να το αποδείξουν. Όταν με το καλό αποδειχτεί κάτι τότε το μαθαίνουν οι επιστήμονες, τότε το μαθαίνουμε και εμείς. Δεν μπορούν να καμπυλώσουν το χωροχρόνο και να μάθουν κάτι πριν συμβείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 01:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
quote:
trexa

Για να τελειώνουμεδε, με τις ...αυτοκτονίες,ο νόμος λέει, οτι κανένας άνθρωπος,δεν έχει δικαίωμα να πάρει απόφαση και να αυτοκτονήσει...



Σώπαααα Σοβαρααααά?
Τότε τι σκ@τ@ ελεύθερη βούληση είναι αυτή που έδωσε ο Θεός σας στον άνθρωπο?????
Ξέρεις τι θα πει ελεύθερη βούληση????

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy