ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 08:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι εχω, ο Μανος Κατρακης ηταν νονος και θειος μου, θα μου πει τωρα καποιος? Εχει καμια σχεση ο Κτρκης με αυτους? Γιατι στην οικογενεια μας δεν ξερουμε κατι......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 10:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει μια μόνο οικογένεια με το επώνυμο αυτό σε όλη την Ελλάδα οπότε αγαπητή φίλη , μάλλον δεν γίνεται αναφορά σε κάποιον απο την οικογένεια σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 10:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει μια μόνο οικογένεια με το επώνυμο αυτό σε όλη την Ελλάδα οπότε αγαπητή φίλη , μάλλον δεν γίνεται αναφορά σε κάποιον απο την οικογένεια σου

Φίλε Adonie φαντάζεσε ότι δεν ξέρει για ποιό Κατράκη μιλάει η κοπέλλα?
Λες να μην ξέρει αν ο θείος της και νονός της ήταν οΜάνος Κατράκης και όχι ό οποιοσδήποτε (συνώνυμος) Μάνος Κατράκης?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 11:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Avallon , ασφαλώς και δε μιλώ για τον συγγενή της.
Αλλωστε δεν αναφέρθηκε κανείς σε κάποιον Μ.Κατράκη αλλά στην ομάδα Κατράκη.
Και επειδή η κοπέλα ζήτησε να μάθει μήπως με εκείνον τον Κατράκη (και όχι τον θεατράνθρωπο) μπορεί να έχει κάποια σχέση , απάντησα έμμεσα οτι μάλλον πρόκειται για απλή συνωνυμία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 14:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χαιρετω όλα τα υπέροχα-προβληματισνένα (ευτυχως) μελη....το κειμενο που θα ακολουθησει ειναι copy απο ένα άλλο ενεργο θεμα στο οποιο εγραψα, καθως όμως ειναι μεγαλο και δεν εχω χρονο γιατι ειμαι στο γραφειο ειπα να το αντιγραψω...καποια πραγματα μπορει να σας φανουν ασχετα...όμως μιλαω για την αφυπνιση...και για την δική μου αφύπνιση...(προκειται για καποιες απαντησεις που αδωσα και που μπορουν ισως να σας αφυπνισουν....την ψυχη....και ειναι τουλαχιστον μια βασικη και καλη αρχη!!!!!)

Ανοίγω αυτό το θέμα...και είναι ένα θέμα που ίσως να έχει αρχίσει νε γεννιέται...ειδικά τον τελευταίο καιρό! Καλό είναι να διαβάζουμε, να παίρνουμε πληροφορίες...αλλά κλείνοντας τα μάτια και αφήνοντας μοναδικό πληροφοριοδότη μας τα συναισθήματά μας παρέα με το γνήσιο ελληνικό ένστικτό μας...ίσως...να λάβουμε γνήσιες πληροφορίες...Σαν να βάζατε μία ντισκέτα στο PC του εγκεφάλου μας...Κλείστε λοιπόν τα μάτια και ταξιδέψτε...δεν έχετε τίποτα να χάσετε...ίσως...να κερδίσετε....(κάποιοι από εσας...!

"Τι όμορφος που είναι ο ουρανός λίγο πριν την Ανατολή...μία γαλήνη...πόση μεγάλη ενέργεια...αμέτρητα εικονίδια...με πολλές διευθύνσεις...."
......................................................................
....Δεν θα ήθελα,ακομη,να διατυπώσω την αποψή μου και τον λόγο που ρωτάω τους συννειδητοποιημένους Ελληνες για την προσωπική τους αφύπνηση. Πρόσφατα είχα μία εμπειρία, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, για τα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ δεδομένα που μας έχουν φιλτράρει (μην ξεχάτε πως η ΑΝΤΙΚΕΙΜΑΝΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ!!!!!)
Περιμένω όμως να διαβάσω και δικές σας απόψεις-εμπειρίες. Ίσως να ήταν προιόν της φαντασίας μου...ίσως και όχι...γιατί βαθιά μέσα μας το ξέρουμε πότε αυτό που νιώθουμε είναι αληθινό και ΔΥΝΑΤΟ! Στα μάτια μου θύμιζε επιστημονική φαντασία...αλλά...την καρδιά (τουλάχιστον σαν γνήσια Ελληνίδα που είμαι),δεν την αμφισμητώ...Κάποιοι ίσως έχουν καταλάβει τι εννοώ...Δεν θα μπω σε λαπτομέριες ακόμα...πάντως ύστερα από αυτή την εμπειρία είμαι ένας άλλος ανθρωπος τώρα...και σιγουρα νιώθω (πηρα την επιβεβαίωση απο τουτη την εμπειρία),απίστευτη καλοσύνη μέσα μου! Όλα αυτά όμως γίναν όταν έκλεισα τα μάτια, συγκεντρώθηκα πραγματικα και ήμουν ανοιχτή σε όλα, βγαζοντας τις παρωπιδες του κατεστημένου.....Τα μάτια πολλες σε μπλοκάρουν, σε οδηγούν στην παραπληροφόρηση...σαν τα ΜΜΕ.....Οπότε...με τα μάτια ακουμε τις προτάσεις...και κλείνοντάς τα κάνουμε την εσωτερική μας επεξεργασία...γεμίζουμε τον σκληρό μας δίσκο με πληροφορίες...και σιγά σιγά κάνουμε την αποκωδικοποίηση...(πολύ ηλεκτρονικά ακούγονται όλα αυτά,ε?....μα....αν τα ΜΜΕ και όλα τα αλλα που χρησιμοποιούμε μας φέρνουν σε επικοινωνία με όλους τους ανθρώπους της ΓΗΣ....τότε...στην περιπτωση που υπάρχουν εξωγήινοι...τα μαθηματικα και οι Η/Υ είναι σίγουρα κατα την γνωμη μου ενας κρικος επικοινωνίας με τους μη γηινους...
Δεν θα γράψω περισσότερα....και ότι αναφερα τονίζω ότι είναι μόνο η δικιά μου αποψη και τίποτα παραπάνω...
Και ένα τελευταίο....Σκεφτήκατε ποτε ότι μπορεί να έχει γίνει κάποιο "λαθος",στους υπολογισμους της χρονολογίας και των ετών...και κάποια από αυτά που γραφει η Καινη Διαθήκη, να μην έχουν ακόμα γίνει...??? (και το πράγμα το παω πίσω πολύ πισω.....)

Μα.....μόνο σκέψεις και τίποτε αλλο...γιατί και εγώ ψαχνώ, χρόνια τώρα να βρω την ΑΛΗΘΕΙΑ.....όπως και πολλοί Ελληνες (είναι τυχαίο?)

Περιμένω την θετική-αρνητική σας (παντού υπάρχουν ζευγαρια ετερόνυμων ή ομόνυμων....), αποψη......!
Φιλάκια...
.................................................................
Οταν αναφερθηκα στο γνησιο ελληνικο ενστικτο δεν εννοούσα σιγουρα ότι οι υπολοιποι άνθρωποι στερουνται καποιας νοησης. Σιγουρα στις αλλες χωρες υπηρχαν και υπαρχουν ακομη ανθρωποι με μεγαλο ΙQ. Ειμαι μια Ελληνιδα που δεν εχει ζησει μονιμα καπου εξω,παρα μονο για λιγες μερες. Γι'αυτο τον λογο μπορω να μιλαω μονο για τους γνησιους Ελληνες και αυτο γιατι τους εχω παρατηρησει...Αν ημουν Γαλλιδα θα μιλαγα για τους γνησιους Γαλλους....Η λεξη κλειδι ΔΕΝ ηταν ο Ελληνας αλλα το "γνησιο"...και φυσικα υπαρχουν διαφορες αναμεσα στους Ελ. τους Γαλλους τους Ινδους κτλ. Αυτο που ηθελα να τονισω ειναι πως ο γνησιος ανθρωπος μπορει να "γεννησει" γνησια πραγματα. Οκ...μπορεί να φανηκε ρατσιστικό, δεν ειχα τετοια προθεση,ηθελα μονο να δειξω την γνησιοτητα που υπαρχει στον ανθρωπο και που αν την καταλαβει και την νιωσει τοτε αυτος εδω ο "κοσμος" θα γινοταν σιγουρα καλυτερος...Ο πολιτισμος, και κυριως η καλλιεργεια των ανθρωπων-η δημιουργεια δεν θα ειχε φτασει σε αυτο το σημειο αν "καποιοι" δεν ειχαν πιστεψει πραγματικα στο γνησιο ενστικτο τους...και δεν θα ειχε πεσει στην στην τρυπα της στασιμοτητας αν ολοι οι ανθρωποι σταματουσαν να αφουγκραστουν εστω και για 10 λεπτα την φυση, να ακουσουν τι εχει να τους πει (και φυσικα δεν εννοω οτι θα αρχισει η φυση να γενναει φθογγους- λεξεις- προτασεις....),αλλα αν ειναι ανοιχτοι πραγματικα να ακουσουν το αερακι, να μυρισουν την ατμοσφαιρα στην πολη και στην εξοχη ( και να συγκρινουν..). Και παλι θα πω πως ΔΕΝ εννοω οτι θα αρχισει να μας μιλαει το δεντρο του γειτονα ή το γλαστρακι που βρισκεται πανω στο γραφειο μου....Τα ζωα, εκεινε που ζουν ΕΛΕΥΘΕΡΑ εξω στην φυση, πως καταφερνουν νομιζετε και επιβιωνουν απο τα δυσκολα κατα καιρους φαινομενα (εκτος απο εκεινα που εχει φυσικα προκαλεσει ο "ανθρωπος" με την μολυνση του περιβαλλοντος...σε εκεινη την περιπτωση τα "πιανουμε αδιαβαστα"...)? Τα πουλια πως ξερουν ποτε θα "μεταφερθουν" σε αλλες περιοχες? Ο σκυλος σας πως ξερει πως θα γινει σεισμος και ειναι ανησυχος ολο το βραδυ, ισως και απο την προηγουμενη μερα? Εχουν μαθει απο παντα να ακολουθουν το γνησιο ενστικτο τους το οποιο εχει παραμεινει ετσι γιατι ΔΕΝ το ακουμπησε ο "ιος" της λογικής! Βεβαια, η λογική ειναι κατι πολυ σημαντικο για την εξελιξη της ανθρωποτητας ( και αυτο ειναι που μας διαφοροποιει απο τα αλλα ζωα...), μονο...που ο ανθρωπος εχει την ταση να χρησιμοποιει το καθετι που "αποκτα" με λαθος τροπο..π.χ. ο καπνος: ενω ηταν αρκετα εξυπνος (και ενας Θεος ξερει πως του "κατεβηκε" αυτη η ιδεα),να τον βαλει πανω στην πληγη, αργοτερα αρχισε να τον καπνιζει με αποτελεσμα σιγα σιγα να επηρεαστουν και οι υπολοιποι του "ειδους". Το DNA (απιστευτη ανακαλυψη ειδικα γιάυτον που εχει χασει το χερι του, το ποδι,το ενα του δαχτυλο κτλ)....τώρα θελει να αναπλασει ολοκληρο ανθρωπο....Πολλα τα παραδειγματα....Το βασικο ειναι πως εχουμε ξεχασει να ακουμε και εννοω να ακουμε πραγματικα: σωμα και ψυχη...με αποτελεσμα να ακουμε ο,τι μας λενε και μας δειχνουνε...Τα ζωα ομως συνεχιζουν να βλεπουν ο,τι βλεπουν και να ακουνε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Αρα δεν θα πρεπει να ξεχναμε τις γνησιες αξιες...στην τελικη τοσα χρονια για να καταφεραμε νε επιβιωσουμε κατι σημαινει αυτο. Γιατι τωρα όλα τα αλλαζουμε? Ισως να θεωρω τον Ελληνα καπως ιδιαιτερο λαο για το λογο το οτι ειναι πολυ συναισθηματικος,οσοι τουλαχιστον εχουν καταφερει να μην πεσουν σε αυτη την τρυπα που προαναφερα...ισως και γι'αυτο οι αλλοι να μας θεωρουν λιγο...απειθαρχητους,τεμπεληδες κ.α! Οχι δεν ειναι ετσι...απλα πολυ απλα εμεις συνεχιζουμε οσο μπορουμε (...γιατι οι συνθηκες δυσκολευουν),να δουλευουμε για να ζουμε και οχι να εχουμε καταληξει να ζουμε για να δουλευουμε....ισως και γι'αυτο πιστευω πως: η αφυπνιση θα γινει απο γνησιους ανθρωπους σε ολο τον πλανητη...και οτι θα ξεκινησει απο εμας...γιατι ακομα εχουμε κρατησει σημαντικες αξιες (οσο και να θελουν οι αλλοι να τις διακομοδουνε π.χ Γαμος αλα ελληνικα...).Τελος για να κλεισω το θέμα γνησιο ελληνικο ενστικτο θα συμφωνησω με τον φιλο μου (iamblixos)...οτι ο Ελληνας ειναι δασκαλος (αποδειξεις υπαρχουν), οποτε η "αφυπνιση" ισως θα πρεπει να ξεκινησει απο εμας τους Γνησιους Ελληνες (...σκεφτητε και λιγο ποιητικα...δεν ειναι ολα εππιπεδα...το ξερω πως μετα την τουρκοκρατια δυσκολα υπαρχει μη αιμομιξια...μιλαω για γνησια συναισθηματα, κληρονομια ολων των ανθρωπων μα που καποια στιγμη αν δεν προσεξουμε χανεται....)Εξαλλου ειδαμε και στο παρελθον πως ο Ελληνας-Δασκαλος συνεβαλλε σε....αρκετα.
Απο την αλλη,δεν ειμαι μαγισσα, ουτε περναω τις ωρες μου με το να συζητω με τα πουλια τα δεντρα και την χλοη.....οποτε ομως βρεθω κοντα τους τα αυτια μου ειναι μεγαλυτερα απο τα ματια μου! Οταν αναφερθηκα πως βρηκα την αληθεια δεν εννοουσα οτι βρηκα τι γινεται μετα απο εδω! Βρηκα την αληθεια της ζωης...με οτι προσωπο-σχημα-μυρωδια ηταν...Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ...ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ!(πχ. το θεμα ειναι "η χαρα": εγω μπορει να το εκφρασω με ενα χαμογελο...εσυ μια αναπηδηση απο το χωμα...ο αλλος φωναζοντας δυνατα "ζητωωωωωωω!".....ισως και απο αυτο μπορουμε να καταλαβουμε πως υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι ανθρωποι αλλα η αληθεια ειναι μια: ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!!!!) Μαθετε ή θυμηθειτε λοιπον να ακουτε την ψυχη σας....!
Τελος θα ηθελα να πω κατι για την ομαδα "Ε"....στην οποια δεν ανηκω, αν και πιστευω πως ειναι πολυ παρεξηγημενη...ισως και αν ισχυει οντως αυτος ο φανατισμος, ισως λεω, να ειναι και ο εσχατος πλεον τροπος για να σωθει ακομα και την τελευταια στιγμη αυτο το ιδιαιτερο και ξεχωριστο(για καποιους αγνωστους λογους), ειδος: Ο ΑΝΘΡΩΟΠΟΣ!Εξαλλου η ιστορια εχει δειξει πως ο ανθρωπος "αρχιζει και λειτουργει" μονο σε οτι τον τραβαει για να κανει κακο...γιατι λοιπον να μην το χρησιμοποιησουμε και εμεις σαν οπλο που μπορει σαν 1 εππιπεδο να ειναι (ο φανατισμος) κακος ιος...αλλα που στο τελος να εχει καλα αποτελεσματα? Γνωμη μου ειναι να χτυπησουμε το "κακο" με τον ιδιο του τον εαυτο...τοτε μονο θα καταλαβει ποσο ασχημο ειναι...("μην κανεις στους αλλους αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν")...και γιατι η αφυπνηση να αρχισει με τους Ελληνες? Μα φυσικα επειδη εχουμε την ψυχη και τον φανατισμο να πολεμαμε για τα ιδανικα ακομα και με την ιδια μας την ζωη (ΑΝΑΤΟΛΗ) χωρις να γινομαστε ερμαια κανενος...οπως και το οτι ειμαστε πολιτισμενοι ανθρωποι και μπορουμε να σταθουμε ανταξια διπλα στις ευρωπαικες χωρες (ΕΥΡΩΠΗ)....και αγαπαμε την φυση(εχουμε μια απιστευτη χωρα πλουτισμενη με φυση πχ. Β.Ελλαδα)....Με λιγα λογια? Μπορουμε να επικοινωνισουμε με ολους τους λαους και να κανουμε ΔΙΑΛΟΓΟ οπως κανενας αλλος (Ασιατης-Ευρωπ-Αμερικ-Ανατολ)!!!! Σιγουρα υπαρχουν και αλλοι που εχουν αυτες τις αξιες μεσα τους...απλα ο Ελληνας το εχει αποδειξει και παλαιοτερα με τους τοσους αγωνες για την ελευθερια, αγωνες των ΝΕΩΝ για την Δημοκρατια κ.α.....Θα ηταν κριμα να μην συνεχισουμε αυτο που ξεκινησαν καποτε αυτοι οι ανθρωποι και χυθηκε τοσο αιμα για να μπορουμε τωρα εμεις εδω να διατυπωνουμε ακομα και παγκοσμιως-δικτυακα την γνωμη μας! Θελετε να γινετε ρομποτακια? Καλως! Οι γνησιοι ομως ανθρωποι που νιωθουν ακομα δεν θα κατσουν με σταυρωμενα τα χερια,παγκοσμιως μιλαω, και φυσικα καθ'οτι εμεις σαν λαος εχουμε και μια προιστορια με τετοιου ειδους εναντιωσεις ισως να ξεκινησουμε εμεις πρωτα τον "αγωνα".....Μπορουμε και αγγιζουμε τους λαους με εναν περιεργο τροπο που αν το σκεφτητε δεν ειναι τιποτα παραπανω απο το οτι μιλαμε με την καρδια, απευθυνομαστε στα ματια και ο,τι εχουμε να πουμε το λεμε, καμια φορα χωρις να σκεφτομαστε γι'αυτο ειμαστε και λιγο αφελεις...Πρωτα αγγιζουμε τους καλλιτεχνες...μιας και η τεχνη ειναι πλεον ο μοναδικος μας συμμαχος και κρικος επικοινωνιας με τους αλλους...! (θεατρο-ποιηση-κινηματογραφος [=γραφη καποιου,με πλαγιο και κρυφο τροπο γιατι οποιος τολμαει να το πει καθαρα δεν την βγαζει πλεον καθαρη],κινηματος)
Α! και κατι που μπυ ηρθε μολις τωρα: Σκεφτητε την εκδοχη να μην υπαρχει οντως αυτη η ομαδα "Ε"....και ετσι απλα δημιουργηθηκε απο στομα σε στομα....και εγινε γνωστη και στο εξωτερικο...σαν μια ομαδα που πολεμαει για να μην χαθει το ανθρωπινο ειδος...σκεφτητε ποσοι "ξενοι" αφυπνιστηκαν με γνησια ανθρωπινα συναισθηματα, και που αν το καλοσκεφτητε μονο οταν ακουσαν οτι προκειται για μια ομαδα "φανατισμου" σαν κατι "Χιτλερ" να πουμε....μονο τοτε ειχαν την περιεργεια να το ψαξουν....Μηπως τελικα πρεπει λοιλον το "κακο" να το χτυπησουμε με κακο? Αρκει βεβαια να εχουμε την λογικη (περα απο τα ενστικτα) να το κοψουμε εκει που πρεπει! Δεν ξερω.....ισως....
Λοιπον, το ξερω πως ξεφυγα...εγω απλα στην αρχη ηθελα να σας ξυπνησω τα αυτια της ψυχης σας, να δειτε την ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΛΗΘΕΙΑ-ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΝΗΣΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ-ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΣΕ ΑΛΛΗ "ΜΟΡΦΗ" ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ-ΨΥΧΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ!
Ζητω συγνωμη για την πολυλογια μου, ισως να βγηκα απο το θεμα....ισως και οχι....και παλι ομως ειχατε την ΕΠΙΛΟΓΗ να μην διαβασετε αυτα που εγραψα πατωντας μοναχα ενα μικρο κουμπακι....!
Δεν εχω χρονο να διαβασω τι εγραψα....τα ισως λαθη που εγραψα θα μου τα βρειτε εσεις....γιατι εχω μαθει να ακουω!
Και παλι ομως θα πω να κλεισετε τα ματια και να δειτε....την δικη σας αληθεια που σας περιμενει τοοοοοσο καιρο και να την χαιδεψετε....ποσο μονη θα νιωθει......Εγω τώρα πια νιωθω γαληνη αν και ξερω οτι υπαρχει δρομος μπροστα-ομως εχω τωρα πια εναν πολυ καλο συμμαχο: Την αληθεια μου!!!!!!!!!!
Φιλακια....και παλι συγνωμη....παντου υπαρχουν-ευτυχως-γνησιοι ανθρωποι.....για να δουμε....θα ξυπνησουν ποτε απο μονοι τους ή θα πρεπει να τους ξυπνησουμε εμεις, εστω και μα το ζορι....?

Ισως να ειμαι ηδη infected....οποτε ξυπνηστε για να μην γινετε και εσεις....για να με κανετε καλα ΕΣΕΙΣ!!!!!!!

Μου αρέσει να μοιραζομαι εμπειριες και καταστασεις με άλλους ανθρώπους...ο λογος που δεν μπηκα στην διαδικασία να περιγραψω την εμπειρια μου είναι γιατι δεν εχει σημασία το αποτέλεσμα...αλλά η διαδικασία...Επισης, δεν θα ήθελα να επηρρεάσω κανέναν λέγοντας αυτό ακριβώς που είδα γιατί πήγαζε από μέσα μου, ήταν ο δικός μου "κωδικας" που όμως μεταφράζοντας τον συμφωνα με την κοινή μας "γλωσσα", και αναφέρομαι στην ψυχή όλων των ανθρώπων(αλίμονο αν δεν είχαμε κοινα χαρακτηριστικα-υλικα και μη-πως θα επιβιώναμε?)...πήρε την μορφη και την εννοια της ΑΛΗΘΕΙΑΣ. Θα μου πεις και πως ξέρω ότι ήταν η ΑΛΗΘΕΙΑ....? Καμια φορά το "ξερουμε" γιατι ετσι απλά το..."ξέρουμε"...μα...ακόμα και αν εκανα λαθος,(κυριο χαρακτηριστικό του ανθρώπου-οπότε καλά κανω και δεν γράφω τουλαχιστον ακόμα για την εμπειρία μου)....αν κάνω λοιπον λαθος πιστεύεις ότι τουλάχιστον δεν άξιζε να σας το αναφέρω,έτσι με αυτον τον ισως λάθος τρόπο διατύπωσης....Και εγώ έχω απορίες,ψάχνομαι ακόμα,απλώς ύστερα από εκείνο το "συμβάν" νιώθω πιο δυνατη...Μην μπεις στην παγίδα να μάθεις αυτό που είδα...χάνεις την ουσία...την δική σου ουσία...την μοναδικότητά σου.....
Φυσικά μπορεί να λέω ένα σωρό μ------ς......αξίζει όμως να το δοκιμάσεις...όταν θα είσαι πραγματικά ανοιχτή/ος τότε θα είναι και η ψυχή σου σε εσενα....ασέ την ύλη....κοιτα πισω από την διαφάνεια...
ΦΙΛΑΚΙΑ!

"...και ειναι οι νυχτες σκοτεινες...γιατι το φως δεν φτανει να φωτησει τις αμετρητες ψυχες που μενουν μονες..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 14:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μου αρέσει να μοιραζομαι εμπειριες και καταστασεις με άλλους ανθρώπους...ο λογος που δεν μπηκα στην διαδικασία να περιγραψω την εμπειρια μου είναι γιατι δεν εχει σημασία το αποτέλεσμα...αλλά η διαδικασία...

Mα καλή μου το αποτέλεσμα το ξέρουμε ήδη: you are infected!
Απλά θέλουμε να μάθουμε την διαδικασία...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 22:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ 14 ΣΕΛΙΔΕΣ!!!!!(φυσικα δε διαβαζα ολη την ωρα εχουμε και αλλα πραγματα να κανουμε!!!!!)

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΑΥΤΟ!!¨:

Καλημέρα...
Φίλε μου" ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ"...αν ξαναδιαβάσεις όσα έχω γράψει,θα καταλάβεις μέσα από τα λόγια μου αυτήν την διαδικασία...και το τονίζω πως είναι τόσο απλή...είναι η διαδικασία να αρχίσεις να "ακους" την ψυχή σου...χωρίς να την επηρρεάζεις με εξωτερικούς-υλικούς παράγοντες...ίσως να της κάνεις δώρο ένα ηλιοβασίλεμα...Βλέποντας αυτή την "θέα"...σίγουρα αυτή η φωνούλα που ακους μέσα σου,η εσωτερική σου φωνή,θα αρχίσει να λεει για το πόσο όμορφο είναι το τοπίο,βαζοντάς εσένα στην διαδικασία να εκτιμήσεις περισσότερο την φύση...επειτα,και ύστερα από αλλες τέτοιες εκτιμήσεις,θα καταλάβεις τον ρόλο του ανθρώπου πάνω στην γη δηλαδή την δυναμη που έχει να ομορφαινει και παραλληλα να καταστρέφει...με αποτέλεσμα να αρχίσεις,ίσως,να νιώθεις ένα είδος οργής μέσα σου....(ακριβώς την πορεία του προσωπικού σου συλλογισμού δεν ειμαι σε θέση εγώ να την γνωρίζω...)Το βασικό ειναι να αρχίσεις να νιώθεις μια απιστευτη ευαισθησία...που οδηγεί στην συγκίνηση...και έχει σαν αποτέλεσμα την ΑΓΑΠΗ προς την Φυση και φυσικά την συνειδητοποίηση της αξίας του ανθρώπου....και το πόσο τυχερος ειναι που ειναι ανθρωπος σε αυτο τον πλανήτη...Οταν αρχισεις να τα ΝΙΩΘΕΙΣ αυτά (αυτό που φωνάζω σε όλους τους ανθρωπους καθε μερα ειναι "ΝΙΩΣΤΕ! ΝΙΩΣΤΕ!")...Όταν λοιπόν αρχισεις και τα αισθανεσαι όλα αυτα θα νιώθεις ετοιμος να υπερασπιστεις την Φυση...και φυσικά τον ανθρωπο...Θα αρχίσεις να "ΕΚΤΙΜΑΣ" τα φυσικά-και μη υλικά αγαθά...καθως και την αξία του ανθρώπου....Δεν ειμαι σε θέση να σου πω ακριβως για εσενα πια θα ειναι η καλλητερη διαδικασια..όμως το κοινο μας θα ειναι εκεινο το σφηνακι που θα πιουμε μαζί...το special cocteil...(το εχω γράψει παραπάνω..)
Νομίζω πως έχεις καταλάβει τι εννοώ...κάποια μη-υλικά πράγματα δεν μπορουμε να τα εκφράσουμε με λογια παρά μονο με πράξεις...ή με την "ΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ".....Ελπίζω να σε κάλυψα...και αν όχι...θα σου έλεγα να ξαναδιαβάσεις αυτά που έχω γραψει...διαβάζοντας τα,με περισσότερη προσοχη,είμαι σίγουρη πως θα νιώσεις "κατι"....Τα απλά πραγματα καμιά φορα ειναι και όλη η ουσία...αργότερα το πραγμα μπλέκεται...και αντε να θυμηθεις την αρχική ιδέα-ρίζα......

Σημερα θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι που εγραψα...μπορει να ειναι παιδικό αλλα πιστεψτε με απο μεσα του ισαως να μπορει ο καθ'ένας να βρει την δική του αληθεια....την δική του "σχεση"....

...Το τραπεζάκι στο μπαλκόνι ένιωθε μοναξιά...μαζεύτηκαν καρεκλες...μικρες,κοντες,ψηλές,λιγνες...παλιες φρεσκοβαμμενες...Μα....που να χωρεσουν ολες αυτες..σε ενα τραπεζακι???? Κι ευθυς εγινηκε συμβουλιο,με Δικαστη την γλαστρα...κερακια γιναν ενορκοι,κατηγορος η λαμπα....Περασανε σκαμπο πολλα,που ειχαν μαξιλαρια...σκαμνάκια που'ταν ορφανα-τους ελειπαν οι βιδες-...και...ενας μεγάλος καναπες,τρανος θωρουσε οτι ηταν...εφωναζε,βρυγχοτανε..μοναχα φλυαρουσε....Κανεις απ'όσους ρωτησα το νοημα ειχε βγάλει....Κι ασχετα δυο τασακια πεταξαν χαμογελα ειρωνειας.......Πολυ μανουρα και κακο για μια μονο λεξη..σερναμενη που γλυστησε στο πατωμα..λιγο πριν παιξει ο ήλιος με τις κορδελλες του,γυρνώντας γυρω-γυρω....και...όλα αυτα προτου να βγει ο ανθρωπος να κλαψει....Καλυτερα να τα'βλεπε...να αλλαζε κι'αποψεις......
.....................................................................
(ΜΟΝΑΞΙΑ-ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ-ΑΝΑΤΟΛΗ-ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΤΙΣ Μ------Σ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ-).....σαν πρωτο εππιπεδο πανω κατω βλεπουμε αυτα τα θεματα...ο καθ'ενας όμως μπορει διαβαζοντας το να νιωσει άλλα πραγματα....αφηστε την ψυχη σας λοιπον ελευθερη και το πνευμα σας να πεταξουν που τόοοοοοοοοοοοσα χρόνια εχουν σκουριάσει μέσα σε αυτό το "κρανος-σωμα!!!!!!!! Σιγουρα ένα "φαρμακο" ειναι η τεχνη που δεν ειναι τιποτε αλλο παρα δημιουργημα εκφρασης της ψυχης καθε καλλιτεχνη....γιατί λοιπον δεν κανετε και εσεις ενα δωρο στην ψυχουλα σας? Νομίζω της ΑΞΙΖΕΙ!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα....Δεν εχω να πω άλλα, παρα μονο αν μου δωσετε το ερεθισμα εσεις τωρα.....Αυτα που ηθελα να πω τα ειπα...οποιος καταλαβε...καταλαβε....

ΑΓΑΠΗ-ΣΕΒΑΣΜΟΣ-ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ....ένα ουρανιο τοξο με πολυχρωμα συναισθηματα...
ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΞΑΝΑ-ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....ΜΠΟΡΟΥΜΕ...ΕΓΩ ΗΔΗ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΥΣΗ ΜΟΥ...και δεν διαφερω καθολου σε τιποτα απο εσας...γιατι λοιπον οχι και εσεις?
......................................................................

.....και γιναν όλα μωβ...με αποχρώσεις ροζ...και πιτσιλιες απο κοκκινο......

_____________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________


ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 14 ΣΕΛΙΔΕΣ!!

1.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΑΝΤΗΘΙΚΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!!!!


Κ Α Τ Ι Κ Α Ι Ν Ο Υ Ρ Ι Ο ! ! ! ! ! ? ? ? ? ? ? ? ?


"ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 13:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ http://www.e-e-e.gr
ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΠΩΜΑΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΛΦΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ????

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ http://www.e-e-e.gr>>>>>>ΓΝΩΣΙΣ>>>>>>ΦΑΚΕΛΟΙ Χ>>>>>>>ΠΩΜΑΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΩΝ!!!!!!!!


"ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 20:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!


ΑΥΤΟ:


ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ;

Μέσα σ’ αυτόν τον κοινωνικό κυκεώνα, κανείς δεν ενδιαφέρεται που διαστρεβλώνεται η Ιστορία μας, συκοφαντείται το παρελθόν μας και αλλοιώνεται το μέλλον μας. Οι υπεύθυνοι, τι κάνουν; Τίποτα. Έτσι απλά, τίποτα. Όταν το κάθε τι ε-λληνικό διώχνεται, δεν κάνουν τίποτα! Όταν διδάσκεται στα ε-λληνικά σχολεία το ρατσιστικό, σοβινιστικό και αποτρόπαιο βιβλίο της Παλαιάς Διαθήκης , όπου πλην των μυρίων βδελυγμάτων του, χαρακτηρίζει τους Έ-λληνες απογόνους των Εβραίων (!!) και επίσης ότι η δημιουργία του κόσμου έγινε, όπως λένε το 4.000 π.Χ, χρονολογία που στην ιερή ΕΛΛΑΣ , ανθούσαν πάνω από 20 πολιτισμοί και πολύ πριν ο εβραίος θεός φτιάξει το σύμπαν και τα υποτιθέμενα παιδιά του, ο Ελληνισμός μεγαλουργούσε, δεν κάνουν τίποτα!!!

Κανένας υπεύθυνος εκπαιδευτικός φορέας δεν αντέδρασε, όταν μέσα στο βιβλίο Θρησκευτικών της Α τάξης του γυμνασίου(‘Προετοιμασία των ανθρώπων για το νέο κόσμο του θεού’, ΟΕΔΒ) οι Σπαρτιάτες αναφέρονται σαν απόγονοι εβραίων ούτε ανησύχησαν όταν στο βιβλίο μια ανιστόρητη χαλκογραφία σελ 208 ( δες εικόνα)παριστάνει τον κοσμοκράτορα Αλέξανδρο να προσκυνά έναν εβραίο ιερέα! Ο Μέγας Αλέξανδρος ουδέποτε επισκέφθηκε την Ιερουσαλήμ , αλλά κατέλαβε τη Παλαιστίνη, εγκατέστησε φρουρά και συνέχισε την πορεία του. Ούτε που ασχολήθηκε με τους εβραίους, τους οποίους θεωρούσε ικανούς μόνο για χειρονακτικές εργασίες και λαό β’ κατηγορίας. Και αν ποτέ ο Αλέξανδρος συναντούσε τον εβραίο ιερέα ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΣΕ αφού «ουκ είθισται τοις Ελλησιν άνθρωπον προσκυνέειν… ουδένα άνθρωπον δεσπότη αλλά τους θεούς προσκυνείτε»(Ξενοφ.Αναβ3,2,12)Αν θέλετε κι’ άλλα επιχειρήματα, ορίστε: α)η πανοπλία του άνδρα που υποτίθεται ότι είναι ο Αλέξανδρος, δεν είναι ελληνικού τύπου αλλά ρωμαϊκού. β)ο στρατιώτης που προσκυνά, δεν φορά μεταλλική ζώνη. γ)Αυτός που υποτίθεται ότι είναι ο εβραίος ραβίνος, φοράει-όπως φαίνεται στη χαλκογραφία-τη παπική τιάρα η οποία έχει ένα σταυρό. Αλλά όπως γνωρίζει κι ο Λόβιγγερ, πρόεδρος της εβραϊκής κοινότητας των Αθηνών, οι Ραβίνοι ΔΕΝ φορούσαν τιάρες με σταυρούς, διότι τα αγνοούσαν τελείως!!

Ασυγχώρητη ανοχή υπάρχει όταν διδάσκονται τα Ελληνόπουλα ότι η Ε-λληνική γραφή που προϋπήρχε με τη σημερινή της μορφή πριν από 6.000 π.Χ. , είναι έργο άλλων!! Παρόμοια ιεροσυλία συντελείτε όταν ανεχόμαστε μια ανύπαρκτη «Ινδοευρωπαϊκή» φυλή, προκειμένου να ξεχαστεί η «Άρεια Ελληνική φυλή». Γιατί είναι σωβινισμός όταν θυμόμαστε ποιοι είμαστε και δεν είναι σωβινισμός αυτά που δίδαξε ο «Αληθινός» θεός, ο θεός της «Αγάπης» όταν αποκάλεσε τους Εβραίους εκλεκτούς και σπέρμα άγιο!!!!!! Για πρώτη φορά και σε παγκόσμια κλίμακα φαίνεται η χειρότερη μορφή ρατσισμού από θεό, προτρέποντας μάλιστα να σφάξουν τους μη εκλεκτούς για να είναι ο θεός τους (Δευτερονόμιο Η 16-ΙΒ 29-ΙΓ 15,16-Κ13,14,15,16,17)!!!!

Έως πότε θα δεχόμαστε αυτή τη παραπληροφόρηση; Έως πότε στα Ελληνόπουλα θα μαθαίνουν ότι οι ανά τον κόσμο δολοφόνοι εβραίοι, αυτοί που έκαψαν τα ιερά βιβλία της Αλεξάνδρειας, ήταν ο εκλεκτός λαός του θεού;; Έως πότε θα ανεχόμαστε αυτή τη πλύση εγκεφάλου, μέσα από τα εβραϊκά τεχνάσματα, την βιομηχανία μάρκετινγκ, από τις Χολιγουντιανές ταινίες (βλ Επαφή, Άφιξη, Ημέρα Ανεξαρτησίας, Αρμαγεδώνκλπ),και από τα συγγράμματα «σοφών» και «αγίων» ανθρώπων, όπου στα οποία η Ελλάς, το λίκνο του κόσμου, αναφέρεται ως «χώρα κάλπικη και εβραικρατούμενη»;;; Το παρελθόν της Ελλάδας, όσο μεγαλειώδες κι αν ήταν, πήρε τη θέση του στην παγκόσμια Ιστορία. Το ερώτημα είναι : Σήμερα τι γίνεται;;;

Η ΕΛΛΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ

396μ.Χ.,μετά το θάνατο του αυτοκράτορα Θεοδόσιου.

Η Ελλάς καταστρέφεται στο όνομα του Ιησού και των Νόμων του Αρκαδίου. Πρόκειται για τη χειρότερη γενοκτονία λαού, καθώς θανατώθηκε το 75% του Ελληνικού πληθυσμού, σύμφωνα με υπολογισμούς των μεγαλύτερων ερευνητών της εποχής μας.

Ο Χριστιανισμός, έχοντας συνείδηση της ύποπτης καταγωγής του, στράφηκε με τρομερό μίσος ενάντια στους κοινωνικούς θεσμούς της Ελλάδας. Θεωρούσε την επιστημονική γνώση, θεμελιωμένη απ’ τη σοφία των αρχαίων Ελλήνων, ως τον πιο επικίνδυνο εχθρό του.

Τα φανατισμένα πλήθη γκρέμισαν ακαδημίες, έκαψαν βιβλία, ισοπέδωσαν σχολές, λήστεψαν ναούς και σπίτια, έκλεισαν μαντεία, τυράννησαν επιστήμονες, έσφαξαν φιλοσόφους, έσπασαν αγάλματα, σταύρωσαν ιερείς του Δωδεκάθεου και άλλους τους έκαψαν ζωντανούς.

Η Σπάρτη έγινε σκόνη και οι κάτοικοί της σφαγιάστηκαν, εκτός από λίγους που κρύφτηκαν στον Ταΰγετο. Οι Δελφοί και η Ολυμπία καταστράφηκαν καθώς και η Ελευσίνα, υπό τις πανηγυρικές ιαχές των δολοφόνων Χριστιανών. Τις πληροφορίες αυτές έχουμε συγκεντρώσει από μελέτη ιστορικών της εποχής και ιδιαίτερα από τον Ζώσιμο(‘ΙΣΤΟΡΙΑ’.Ε’,6).

Δεκαεφτά χρόνια μετά τα παραπάνω γεγονότα , το 415 μ.Χ. κατακρεουργήθηκε η Ελληνίδα φιλόσοφος Υπατία, από τα χέρια ενός τέρατος, του χριστιανού Κύριλλου. Ο Κύριλλος και οι οπαδοί του ξεγύμνωσαν στη μέση του δρόμου την Υπατία, άναψαν φωτιά, έκοψαν με όστρακα τις σάρκες της άμοιρης κοπέλας και τις πετούσαν στη φωτιά, υπό τους έξαλλους πανηγυρισμούς των Χριστιανών. Σήμερα ο Κύριλλος θεωρείται από τους Χριστιανούς ως ένας από τους πιο καλλιεργημένους και φιλεύσπλαχνους όλων των εποχών. Μάλιστα , τον περασμένο αιώνα, ο Αθανάσιος Πάριος(γνωστός ιερωμένος της Ορθοδοξίας),έγραψε στο γελοίο βιβλίο του «ΑΝΤΙΦΩΝΗΣΙΣ»,ότι κάθε τι που έπραξε ο Κύριλλος ήταν θεάρεστο έργο, ενώ για τον Αριστοτέλη, τον Πλάτωνα και άλλους Έλληνες, έγραψε αυτά ακριβώς: «…ήταν άφρονες και καθάρματα, ενώ η σοφία αυτών ήτο μηδαμινή μπροστά στη σοφία του Κυρίλλου, του Γρηγορίου και του Βασιλείου».

Έτσι παραποιήθηκαν τα διάφορα ιστορικά γεγονότα της αρχαίας Ελλάδας, για να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα των εβραίων και των χριστιανών. Να λοιπόν πως σφαγιάσθηκε ένας λαός με φωτεινή λάμψη χάριν μιας θρησκείας που γέμιζε ενοχές τους πιστούς της και απειλώντας τους συνεχώς με τιμωρίες και πύρινα μαρτύρια.

ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ…

Στις μέρες μας,οι σιωνιστές δηλώνουν στα Μ.Μ.Ε. (Μέσα Μαζικής Επικοινωνίας) οτι τη γραφή την πήραν οι Έλληνες από τους Φοίνικες κι ότι αυτό δεν τους μειώνει διότι οι αρχαίοι εβραίοι της Παλαιστίνης είχαν φιλικές σχέσεις με τους εκεί Έλληνες. Το αν οι εβραίοι αγαπούσαν τους Έλληνες, θα το εξακριβώσουμε από τα ιερά τους κείμενα:

«Και εξηγείρω τα τέκνα σου Σιών,κατά των τέκνων σου,Ελλάς, και εγώ ο Κύριος θα βοηθήσω εσάς,ω Ιουδαίοι μου, να εξαφανίσετε από προσώπου γης τα τέκνα των Ελλήνων και θα τους πιείτε το αίμα ωσάν πίνουν τον οίνον». («προφήτης» Ζαχαρίας Θ’,13-15)

«και εξολοθρεύσω Κρήτας και απολώ τους καταλοίπους την παραλίαν».

(«προφήτης» Ιεζεκιήλ. ΚΕ’ Ιστ’-ιζ).

«Αλλίμονο στους Κρήτας που κατοικούν πλησίον της θαλάσσης».

(«προφήτης» Σοφονίας,βδ’-ζ).

«Θα διασκορπίσει ο Θεός την Συρίαν προς την Ανατολή και τους Έλληνες προς τη Δύση».

(«προφήτης» Ησαϊας,Θ’, ια’-ιβ’).

Πως σας φαίνονται οι φίλοι μας οι εβραίοι;Πιστέυετε οτι έχουν αλλάξει ως τις μέρες μας,με το κάλλυμα του ψευτοχριστιανισμού;;Και μετά αναρωτιούνται γιατί αυτοπυρπολούνται οι Κούρδοι!Αν ήξεραν τι μας περιμένει!!!!

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ;

«Ο εβραίος ένα πράγμα γνωρίζει μόνο: να παίρνει τα αγαθά των άλλων. Είναι μόνο του παίρνω.(Χένρυ Φορντ, «Ο ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΒΡΑΙΟΣ», σελ 16-18)

ΟΙ Εβραίοι της διασποράς, μέσω των χωρών που βρίσκονται, ελέγχουν την οικονομία και όπου κριθεί σκόπιμο, «εκλέγονται» και Πρόεδροι, Πρωθυπουργοί κλπ, έτσι βάζουν τους Νεοάτλαντες-Αμερικανούς, τους Άγγλους, τους Γερμανούς ή τους Γάλλους να φαίνονται σε κάθε κυρίαρχο ζήτημα διεθνούς κρίσης. Και φυσικά , όλες οι παραπάνω κυβερνήσεις, για να μη γραφτεί στην Ιστορία (τουλάχιστον ανοιχτά) ο έκφυλος και προδοτικός ρόλος τους, βάζουν και κάποιες δικές τους τοπικές κυβερνήσεις να αντιμάχονται! Στη προκειμένη περίπτωση οι Άγγλο -Αμερικανό-Γάλλοι κλπ, βάζουν την Τουρκία, του μεγάλου Τουράν, να φαίνεται στο Αιγαίο-Θράκη ,εξού και οι διεκδικήσεις της Αλβανίας στην Ήπειρο-ο ίδιος ο Σαλί Μπερίσα είναι εβραίος, οι διεκδικήσεις των Σκοπίων στη Μακεδονία-ο ίδιος ο Κύρο Γκλιγκόρωφ (Μωϋσής Μωϋσέγιεφ) είναι εβραίος κλπ .Και φυσικά όλα για το καλό των λαών, έτσι λοιπόν οι Κούρδοι «βαφτίζονται» τρομοκράτες, γιατί στην ουσία δεν ανήκουν στο μεγάλο Τουράν, δεν είναι Τατταρο-μογγολικής καταγωγής αν και Μουσουλμάνοι, αλλά Ε-λληνικής εξ Αρείων και γι’ αυτό πρέπει να αφανιστούν από τη γενέτειρα του πολιτισμού τους που είναι τουλάχιστον 15.000 ετών! Ταυτόχρονα όμως, οι Κοσοβάροι (Αλβανικής καταγωγής), έχουν δικαιώματα και πρέπει να ελευθερωθούν, ώστε να αποκτήσουν και αυτοί πατρίδα στο νέο αυτό κόσμο! Τέλος, κάτι που κανείς δεν αναφέρει, οι σημερινοί Αλβανοί χωρίζονται σε δύο κύριες φυλές, τους Γκέγκιδες και τους Τόσκιδες, έχουν, επί το πλείστων, καταγωγή απ’ το Τουράν και συγκεκριμένα, είναι Δυναρικό φύλο, ονόματι Αλανοί που τους έφεραν οι Βυζαντινοί απ’ τη Κασπία θάλασσα, στην σημερινή Αλβανία!

Apollonios

ΚΑΙ ΑΥΤΟ:

Η ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΦΥΛΗ

Σ’αυτό το κεφάλαιο εξετάζουμε την Ιστορία,τις παραδόσεις και τα «πιστεύω» της γείτονως χώρας Τουρκίας, μιας χώρας που μέχρι χθες αποτελούσε (κι ίσως αποτελεί ακόμη) τον χειρότερο εχθρό των Ελλήνων, μετά τους Άτλαντες. Δεν έχω σκοπό να δημιουργήσω εθνικιστική προπαγάνδα, ούτε ρατσιστική υπεροψία στους φίλους/εςαναγνώστες/στριες του κειμένου, αλλά καλό θα ήταν να μάθουμε επιτέλους το πραγματικό πρόσωπο της Τουρκίας…

*Τούρκοι

«Νε μουτλού Τιουρκιούμ ντιενέ (Είμαι περήφανος που γεννήθηκα Τούρκος)»

Απ’την επιγραφή που βρίσκεται στην Κύπρο,απέναντι στον Πενταδάχτυλο…

Το Τούρκικο έθνος είναι Ταταρομογγολικής καταγωγής.Ξεκίνησε από τα υψίπεδα του Ατλάϊ (από τη ρίζα του ονόματος Ατλ-Ατλαντίδα κλπ) της Κεντρικής Ασίας κατά τον 5ο αιώνα π.Χ. και είτε σαν μισθοφόροι είτε σαν νομάδες, έφθασαν στη Μεσόγειο, όπου κι εγκαταστάθηκαν τον 12ο αιώνα. Αρχικά επρόκειτο για ομάδα από 400 οικογένειες, με αρχηγό τον Οσμάν τον Α, που κατόρθωσε (όχι τυχαία) μέσα σε 200 χρόνια να γίνει ολόκληρη αυτοκρατορία και να απειλήσει την «καρδιά» της Ευρώπης,την Βιέννη.

Στο πέρασμα από τον 13ο και 14ο μ.Χ. αιώνα, όταν οι Οθωμανοί Τούρκοι προσπαθούσαν να επιβληθούν πλήρως στους ομοεθνείς τους Σελτζούκους ώστε να εδραιώσουν ένα κυρίαρχο κράτος που κάποτε θα αντικαθιστούσε στον γεωπολιτικό χάρτη τη Βυζαντινή Αυτοκρατορία, βρίσκουμε και τις απαρχές του Τούρκικου ρατσισμού. Βέβαια,η επίσημη ιδεολογία του Οθωμανικού κράτους της εποχής είναι κατ’αρχήν υπερ-εθνικιστική: το ζητούμενο είναι ( μέσω του Μωεθανισμού σαν μανδύα) η ολοκλήρωση της αποστολής του Μωάμεθ, με την εξάπλωση του Ισλάμ σε όλους τους λαούς της γης.Εντολοδόχος αυτής της «ιερής» αποστολής παρουσιάζεται ο Οσμάν, ο πρώτος Οθωμανός σουλτάνος και ιδρυτής της δυναστείας των Οσμανλίδων, την οποία θα καταργήσει το 1923 ένας άλλος εβραίος απ’τη Θεσσαλονίκη, ο Κεμάλ-Ατατούρκ (ο Τέλειος-Πατέρας των Τούρκων).

*Αποσυμβολισμός των ισλαμικών συμβόλων

Το αγαπημένο χρώμα των Τούρκων είναι το γκρίζο, σύμφωνα με την παράδοσή τους, ένας γκρίζος λύκος οδήγησε τους προγόνους τους από τα βάθη της Ασίας στη γη των Ελλήνων, τη Μικρά Ασία.Από τότε ο Γκρίζος Λύκος έγινε σύμβολο του έθνους των Τούρκων και του Παντουρκισμού.Το άλλο μεγάλο σύμβολο (όσον αφορά τον θρησκευτικό τομέα) το μισοφέγγαρο, υιοθετήθηκε απ’τους Τούρκους ως εξής:

Μεταφερόμαστε σε μια χειμωνιάτικη νύχτα του 340 π.Χ. Ο Φίλιππος,βασιλιάς της Μακεδονίας, οδήγησε τους άντρες του σε μεγάλη επίθεση εναντίων των οχυρών του Βυζαντίου. Εκείνη τη στιγμή όμως μια μεγάλη λάμψη εμφανίστηκε στον ουρανό,που ίσως τη προκάλεσε η πτώση κάποιου μετεωρόλιθου, αποκάλυψε τις κινήσεις των Μακεδόνων. Η επίθεση αποκρούστηκε και για ανάμνηση της νίκης τους,οι Βυζαντινοί έβγαλαν ένα νόμισμα που απεικόνιζε ένα μισοφέγγαρο, έμβλημα της θεάς Εκάτης. Η Τιτάνισα Εκάτη, εκτός απ’το μισοφέγγαρο, είχε για σύμβολο και την δάδα (δηλαδή τον πυρσό), κάτι σαν το «χέρι της δόξας» στο άγαλμα της Ελευθερίας στη Νέα Υόρκη.Το μισοφέγγαρο λοιπόν ήταν πολύ δημοφιλές στο Βυζάντιο, ακόμα κι όταν η πόλη ξαναχτίστηκε μετά από 7 αιώνες με το όνομα Κωνσταντινούπολη.Κι έτσι όταν η Πόλη έγινε ,μετά την άλωσή της απ’τους Τούρκους το 1453, το μεγάλο κέντρο του Ισλάμ, αυτό το μισοφέγγαρο έγινε το σύμβολο της Οθωμανικής κυριαρχίας και της Μωαμεθωνικής θρησκείας!

*Ο νεογέννητος Γκρίζος Λύκος

Ο Εμβέρ ήταν ο πρόδρομος των σύχγρονων Γκρίζων Λύκων ιδρύοντας,στις αρχές του 1900, την οργάνωση «Ιτζί». Η οργάνωση αυτή είχε καθαρά στρατιωτική δομή και τα μέλη της έπαιρναν στρατιωτική εκπαίδευση για να είναι ικανοί σε ενδεχόμενη χρησιμοποίησή τους σε αποστολές. Τα σύμβολά τους και οι τίτλοι τους,ήταν καθαρά τουρκικοί και προ-ισλαμικοί χαρακτήρες, όπως ο Ογκχότζ (μυθικός ήρωας των Τούρκων) που γεννήθηκε απ’τον Γκρίζο Λύκο. Προσευχόντουσαν στον Ταρνί,τον θεό των Μογγολικών φυλών, και όχι στον Αλλάχ!Οι Ιτζί τέλος, θεωρούσαν όλους τους Τουράνους αδέλφια.

Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΖΟΥΜ ΧΟΥΡΙΕΤ

Ο ιδρυτής της τουρκικής εφημερίδας «Τζουμ Χουριέτ» («Ζήτω η Δημοκρατία») ήταν ο Σαντάτ Σεμαβέ, εβραίος απ’ την Αλβανία. Ο γιος του Σεμαβέ εκδίδει σήμερα μια άλλη εφημερίδα , ανθελληνική βέβαια, ονόματι Γκιουναϊντίν. Στις μέρες μας, η Χουριέτ είναι η επίσημη εφημερίδα της Τουρκίας , τον ανθελληνικό αγώνα της χρηματοδοτεί και στηρίζει ένας άλλος εβραίος καταγόμενος εκ Θεσσαλονίκης, ο Μπουρλά.

Είναι άξιο προς ανάγνωση το ποίημα του πασίγνωστου Τούρκου δημοσιογράφου Ιπεκτσί , με τίτλο «Το Μίσος», που γράφτηκε στις 14-7-1974 στην εν λόγο εφημερίδα, ακολουθώντας τα γεγονότα της Τουρκικής εισβολής στη Κύπρο. Μάλιστα, μετά το θάνατο του Ιπεκτσί, δημιουργήθηκε από Τούρκους ελληνιστές το «βραβείο Ιπεκτσί» για την προσέγγιση της Ελληνοτουρκικής φιλίας! Με αυτό το βραβείο έχουν «τιμηθεί» πολλοί εξέχοντες Έλληνες, όπως ο Κ.Μητσοτάκης, ο Μ.Θεοδωράκης κ.α. Τώρα το πως εννοούν την φιλία, μας το εξηγεί ο ίδιος ο Ιπεκτσί, στο ποίημα του…

«Το Μίσος»
«Όσο υπάρχει ο πρόστυχος ο Έλληνας σ’ αυτό το κόσμο
δε βγαίνει μα το θεό αυτό το μίσος από μέσα μου.

Σαν στέκομαι και τον κοιτάζω τον σκύλο

δε βγαίνει μα το θεό αυτό το μίσος από μέσα μου,

χιλίων γκιαούρηδων τα κεφάλια δεν σβήνουν ένα μίσος.

Εκδίκηση να πάρω είναι ο μοναδικός μου στόχος

σαν αναμετρηθώ στης μάχης το πεδίο

χιλίων γκιαούρηδων τα κεφάλια να κλαδέψω σε μια μέρα

δε βγαίνει μα το θεό αυτό το μίσος από μέσα μου,

χιλίων γκιαούρηδων τα κεφάλια δεν σβήνουν ένα μίσος.

Τα κεφάλια τριάντα χιλιάδων να πολτοποιούσα

Τα δόντια δέκα χιλιάδων με την τανάλια να έβγαζα

εκατό χιλιάδων τα πτώματα να σκορπούσα στις ρεματιές

δε βγαίνει μα το θεό αυτό το μίσος από μέσα μου,

χιλίων γκιαούρηδων τα κεφάλια δεν σβήνουν ένα μίσος.

Ο κόσμος όλος ξέρει πόσο ανώτερος είναι ο Τούρκος

και πόση κακοήθεια φωλιάζει στο μυαλό του Έλληνα

πέντε χιλιάδων τα πτώματα να έκαιγα στους κλιβάνους

δε βγαίνει μα το θεό αυτό το μίσος από μέσα μου,

χιλίων γκιαούρηδων τα κεφάλια δεν σβήνουν ένα μίσος.

Σαράντα χιλιάδες τους να σούβλιζα με την λόγχη μου,

ογδόντα χιλιάδες τους να έστελνα στη κόλαση

εκατό χιλιάδες τους να κρεμούσα στο σκοινί

δε βγαίνει μα το θεό αυτό το μίσος από μέσα μου,

χιλίων γκιαούρηδων τα κεφάλια δεν σβήνουν ένα μίσος!

Όμορφο, ε; Πάνω σ’ αυτό το ποίημα λοιπόν έχει στηριχθεί η Ελληνοτουρκική φιλία των δύο λαών από τους φίλους μας Αμερικανούς, Εβραίους, Γερμανούς, κλπ.!!!

ΠΑΝΤΟΥΡΚΙΣΜΟΣ

Μια προσπάθεια σύζευξης των θεμελιωδών αρχών του Παντουρκισμού και του Πανισλαμισμού θα κάνει το 1988 ο –τότε- Πρόεδρος της Τουρκικής Δημοκρατίας Τ.Οζάλ, με το βιβλίο του «Η Τουρκία στην Ευρώπη». Πρώτος στόχος του Οζάλ είναι να ενοποιήσει τον Τουρκικό παράγοντα στο χρόνο, ώστε να αποδείξει ότι το όραμά του έχει αρκετά ιστορικά παραδείγματα. Υποστηρίζει ότι οι Τούρκοι είναι οι φορείς όλων των πολιτισμών που άνθησαν κατά καιρούς στην Ανατολική Μεσόγειο, όπως ο Χιττίτικος, ο Λυδικός, ο Ιωνικός, ο Βυζαντινός κλπ, ενώ οι φυλές που αναπτύχθηκαν στη περιοχή όπως οι Πελασγοί, οι Μίνωες της Κρήτης, οι Μυκηναίοι, οι Κάρες, οι Λέλεγες, ήταν τούρκικης καταγωγής! Πιο συγκεκριμένα όμως, ο Τούρκος συγγραφέας Σαλισίχ Σαλαχατίν γράφει:

« …Οι Τούρκοι πάντοτε σεβάστηκαν τα ανθρώπινα δικαιώματα σε αντίθεση με τους Έλληνες , οι οποίοι πάντοτε τα καταπάτησαν….

….Οι Τούρκοι έφεραν τον πολιτισμό στην Κύπρο… Ο Κυπριακός λαός που μιλάει Ρωμαϊκά κι είναι Ορθόδοξος υποδέχτηκε τους Τούρκους σαν λυτρωτές…

…Οι Τούρκοι στη περιοχή του Αιγαίου 2.480 π.Χ. , ερχόμενοι απ’ την Κεντρώα Ασία, δημιούργησαν τους εξής πολιτισμούς:

1)Στη Κρήτη τον Μινωικό πολιτισμό

2)Τον Κυκλαδικό πολιτισμό

1)Στην Πελοπόννησο τον Μυκηναϊκό πολιτισμό…

…Ο Έλλην επιστήμων Θαλής είναι Τούρκος…Το όνομα του το έχει πάρει από τη περιοχή Ταλάς της Φεργκάνα και το συναντούμε σε κείμενα των Ουιγκόρ…(!)

…Ο μυθολογικός ήρωας Ηρακλής είναι Τούρκος, το πραγματικό του όνομα είναι Γιαρακλής…

…Το αληθινό όνομα του μεγάλου επιστήμονος Ομήρου είναι Ομέρ…

Όπως αντιλαμβάνεστε από τα παραπάνω ,οι Τούρκοι έχουν θέσει τις βάσεις του Δυτικού πολιτισμού. Σήμερα, κανείς από τους σοβαρούς Ιστορικούς δεν αποδέχεται το πρότυπο της Ελληνικής κουλτούρας…..»

Salisik Salahattin

Εδώ πρέπει να σημειώσω ότι μέρος του έργου που διαβάσατε απ’ το παραπάνω κείμενο του Τούρκου συγγραφέα δια της, υπ’ αριθμό 07833 και υπό ημερομηνία 12 Ιουνίου 1967, αποφάσεως της Γενικής Δ/νσεως Εκδόσεων και εντύπου εκπαιδευτικού υλικού του Τουρκικού Υπουργείου Εθνικής Παιδείας, έχει συσταθεί σαν βοήθημα όχι μόνο των μαθητών αλλά και των υπαλλήλων του Υπουργείου των Εξωτερικών , του Υπουργείου Ε. Άμυνας και λοιπών κρατικών υπηρεσιών της Τουρκίας!

Όπως πρέπει να αντιλαμβάνεται ο νέο-έλληνας, σε ένα πιθανό μελλοντικό πόλεμο μεταξύ Ελλάδας-Τουρκίας, ο Τούρκος στρατιώτης δεν θα έχει την αίσθηση ότι επιτίθεται σε μια ξένη χώρα, αλλά θα έχει την εντύπωση (μέσω της Τούρκικης προπαγάνδας) ότι επιτίθεται για να ξαναπάρει ένα κομμάτι της Ιστορίας του, του πολιτισμού του και της πατρίδας του!

ΤΟΥΡΚΙΑ: ΕΧΘΡΟΣ Ή ΦΙΛΟΣ;

Λέγεται πως σε κανονικές συνθήκες, ένα κράτος έχει ένα στρατό. Στη Τουρκία όμως συμβαίνει το ανάποδο: ένας στρατός έχει ένα κράτος! Δυστυχώς , αν και με τα πρόσφατα γεγονότα (τους δύο σεισμούς σε Ελλάδα και Τουρκία) οι σχέσεις των δύο χωρών άλλαξαν προς το καλύτερο, δεν μπορώ να πω ότι δεν ισχύει πια αυτό που έγραψα στην αρχή του κειμένου ή ότι θεωρώ τους Τούρκους φίλους. Και εδώ θα μου πείτε μερικοί: -Καλά ρε φίλε, τι άλλο θέλεις πια να γίνει για να πειστείς ότι ο Τούρκος άλλαξε;;. Και εγώ μάλλον θα απαντήσω κάπως έτσι: -Εγώ δεν θέλω τίποτα, γιατί δεν πιστεύω ότι μπορεί να αλλάξουν αυτοί που σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους θεωρούσαν τους Έλληνες «σατανάδες», αυτοί που έδωσαν τόσες πίκρες στην ανθρωπότητα και ιδιαίτερα στην Ελληνική φυλή –το καταμαρτυρούν άλλωστε η άλωση της Πόλης το 1453, τα 400 χρόνια σκλαβιάς του έθνους μας, οι γενοκτονίες των Αρμένιων, των Κούρδων , η λεηλασία των Ποντίων το 1915, των Ιώνων το 1922 που από κανένα διεθνή οργανισμό έχουν αναγνωρισθεί (ούτε και πρόκειται), η εισβολή του Αττίλα και η διχοτόμηση της Κύπρου, οι εν ψυχρώ δολοφονίες των Τάσου Ισαάκ και Σολομώντα Σολωμού πριν τέσσερα χρόνια σχεδόν, και άλλα –μικρά και μεγάλα- γεγονότα που δύσκολα σβήνουν απ’ τη μνήμη μας.

Η Τουρκία κάποτε θα πρέπει να τιμωρηθεί σκληρά για τα εγκλήματα που έχει διαπράξει -τότε μόνο θα σωθεί η γύρω περιοχή. Κορυφαίοι αναλυτές και συγγραφείς, υποστηρίζουν ότι αυτό δύσκολα θα γίνει γιατί η Τουρκία ήταν, είναι και θα είναι το δεξί χέρι των εξουσιαστών, στη προσπάθειά τους να αφανίσουν και το τελευταίο εμπόδιό τους που παρεμβάλλεται στα υποχθόνια σχέδιά τους, είτε αυτό λέγεται Ελλάς, είτε Κουρδιστάν είτε Αρμενία κλπ.

ΣΑΝ ΕΠΙΛΟΓΟΣ
Σε περίπτωση που ανατραπεί η Ν.Τ.Π (Νέα Τάξη Πραγμάτων), το τέλος της Τουρκίας θα είναι πολύ άσχημο. Είναι άγνωστο (μέχρι τώρα) αν θα υπάρξει αντίδραση από τις παραδοσιακά εχθρικές δυνάμεις προς το Μεγάλο Τουράν, όπως η Ελλάς, η Ρωσία, η Σερβία , η Αρμενία και Συρία. Θα αφήσει άραγε η Κίνα και η Ινδία το Ν.ΑΤ.Ο να επιβάλλει τη Ν.Τ.Π.; Τι ρόλο θα μπορούσε να παίξει η Ορθοδοξία στην –τυπική τουλάχιστον- ένωση του «Ορθοδόξου τόξου» Ελλάδος –Ρωσίας - Σερβίας; Πώς θα μπορούσαν οι Σουνίτικες δυνάμεις (Συρία, Ιράκ, Παλαιστίνη) να ενωθούν με τις Ορθόδοξες, ώστε να αποτρέψουν τη βοήθεια της Δύσης προς το Τουράν; Και τέλος, ποιος ο ρόλος των Σούφι και των Έψιλον σε αυτό το σχέδιο; Απάντηση σε αυτά τα λογικά ερωτήματα δεν θα βρούμε προς το παρόν. Θα δούμε όμως τι σκέφτονται οι εξουσιαστές για αυτά:

« Ο Ελληνικός λαός είναι δυσκολοκυβέρνητος και για αυτό πρέπει να τον πλήξουμε βαθιά στις πολιτισμικές του ρίζες. Τότε ίσως να συνετισθεί. Εννοώ δηλαδή να του πλήξουμε τη γλώσσα, τη θρησκεία, τα πνευματικά και ιστορικά του αποθέματα, ώστε να εξουδετερώσουμε κάθε δυνατότητά του να αναπτυχθεί και να επικρατήσει στα Βαλκάνια, στη Μέση Ανατολή, στην Ανατολική Μεσόγειο , σε όλη τέλος πάντων αυτή τη νευραλγική περιοχή, περιοχή μεγάλης στρατηγικής σημασίας για μας και για τη πολιτική των Η.Π.Α.»

Από την ομιλία του Τέκτονος Χένρι Κίσσιγκερ (Εβραϊκής καταγωγής) , τον Σεπτέμβριο του 1994, σε ξενοδοχείο της Ουάσιγκτον παρουσία στρατιωτικών, πολιτικών και επιχειρηματιών της Αμερικανικής ελίτ…

Apollonios


ΟΙ Ε ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΙΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ Γ..........ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ

ΥΓ: ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ!!!!
ΥΓ2: ΕΞΑΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΕΛΙΤΣΕΣ!!!!!!! ;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 07:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ..ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΤΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ..
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ..ΑΥΤΑ ΑΡΚΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΕΞΑΜΕ,ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ (ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ,ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΙΔΕΩΔΕΣ,ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ.....) ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΩΣΑΜΕ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 11:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ beyond,
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΞΑΛΟΥ ΟΙ Ε ΔΕ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΥΠΕΡΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΑΝΙΣΟΥΝ ΟΛΟΥΣ. ΑΛΛΑ Ο ΑΠΛΟΣ ΛΑΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΥΠΝΗΣΤΕΙ!! ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΡΧΗΓΟ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ,ΚΑΘΩΣ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ, ΝΑ ΔΙΑΔΙΔΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ... ΕΒΡΑΙΟΥ!!

ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ: ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΠ ΤΟ ΣΙΟΝΙΣΜΟ κτλ ΘΑ ΤΟΝ ΨΗΦΗΣΟΥΜΕ??!?!?!?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 12:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν σε αγγιξουν πραγματικα αυτα που λεει-οσα λεει,οπως τα λεει ?.

αν ξερεις οτι το μοναδικο που εχει να σου προσφερει ειναι προσπαθεια?,

αν νιωθεις οτι δεν προσφερει πονο ,αλλα εκπολιτισμο?,

αν προστατευσει τους απλους εβραιους και οχι τους σκοταδιστες εβραιους?,

αν νιωσεις πως η Ελλαδα ειναι το Α και το Ω για εκεινον?

αν ενωσει χριστιανους-δωδεκαθειστες για εναν σκοπο?

αν ολα αυτα που τωρα μοιαζουν κατι παραπανω απο ουτοπια..

τα νιωσεις σε μια οντωτητα????

αν δεν φερνει τον διχασμο ,αλλα την ενωση για εναν σκοπο?

αν δεν φερνει φωτια-αλλα υδωρ?????

αν ειναι πραος και αντικρουει με γαληνη και κεραυνοβολα επιχειρηματα τα οσα του καταλογιζουν?????

χωρις να σχολιαζει αργοτερα τα οσα του ειπαν-ποιοι του τα ειπαν????
απλα Ναι:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 24/09/2003 12:14:55

Edited by - manos on 24/09/2003 12:16:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epta
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 14:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΥΤΡΩΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΦΥΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑΒΓΕΙ Ο ΑΝΘΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΡΠΙΣΕΙ. Ο ΣΠΟΡΟΣ ΕΠΕΣΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ.ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΓΟ. ΣΠΟΡΟΣ-ΚΟΡΜΟΣ-ΦΥΛΛΑ-ΑΝΘΗ-ΚΑΡΠΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΟΧΗ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 18:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΦΙΛΟΙ. ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ http://www.e-e-e.gr
ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΠΩΜΑΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΝΤΑΛΦΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ????

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ PLEASE!!!!!!!

"ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 18:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ:

ΠΡΟΛΟΓΟΣ

Όταν έλαβα την απόφαση να γράψω την άποψή μου σχετικά με τη προέλευση της Ελληνικής φυλής, προβληματίστηκα αρκετά. «Είναι δυνατόν» , σκέφτηκα, «σε ένα και μόνο έγγραφο να αναλύσω τη θεωρία της Ανδρομέδειας καταγωγής των Ελλήνων, όταν υπάρχουν άλλες θεωρίες που κάνουν λόγο για καταγωγή του ανθρώπου (και κατά συνέπεια των Ελλήνων) από τους πιθήκους ή για τη περιβόητη θεωρία της Ινδοευρωπαϊκής φυλής;Και τι να πρωτογράψω;» . Στη σκέψη και μόνο του κειμένου, με έπιανε απελπισία.Τελικά, στο σημείο που ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω (έστω και προσωρινά), προχώρησα στη συγγραφή του κειμένου.Έτσι απλά.Κάτι η βοήθεια «κάποιων» (!) , κάτι το ένστικτό μου, και..ας μη πολυλογώ άλλο καλύτερα, γιατί από ιστορικό κείμενο θα καταλήξει αυτοβιογραφία!Ελπίζω να με καταλάβατε.Επίσης,αγαπητέ/ή αναγνώστη/στρια, στο κείμενο θα αναφερθώ μόνο στην καταγωγή των Ελλήνων και σε τίποτε άλλο, εφόσον οποιαδήποτε προσπάθεια σύζευξης και άλλων κειμένων που αφορούν την ελληνική φυλή,θα καταντήσει την ιστοσελίδα αυτή βαρετή για μερικούς.Άλλωστε,αν κάποιος θέλει να μάθει κάτι συγκεκριμένο,υπάρχει και το e-mail. Τέλος, προς όλους εκείνους τους ..δύσπιστους που θα αμφισβητίσουν τα λεγόμενά μου, έχω να απαντήσω από τώρα με την ανεπανάληπτη εκείνη ρήση του Σωκράτη,όπου απευθυνόμενος στους μαθητές του είπε κάποτε:«Βέβαια δεν σας λέω ότι όλα όσα ακούσατε σήμερα, είναι απόλυτα σωστά, είναι όμως όμορφα και αξίζει το κόπο να γελαστείτε με αυτά».

Καλή ανάγνωση.

Apollonios

ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΙΟΙ, ΕΝΑ ΑΣΤΕΙΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ

Μερικοί θα ρωτήσουν:«Γιατί ταλαιπωρείσαι άδικα;Η εμφάνιση των Ελλήνων,αποδίδεται στην Ινδοευρωπαϊκή φυλή.Το γράφουν και τα βιβλία μας,αυτό διδάσκονται τα ελληνόπουλα στο σχολείο.» Δεν είναι όμως έτσι.Κανείς ακριβώς δεν ξέρει πως εμφανίστηκε η ελληνική φυλή. Εκτός κι αν ξέρει και δεν θέλει να μιλήσει.Ήρθε από το πουθενά;Ήταν αποτέλεσμα γεννετικών πειραμάτων από εξωγήινους; Κι αν ναι,πότε,πως και γιατί έγινε κάτι τέτοιο;Δεν θα απαντήσω ο ίδιος, γιατί δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ούτε όμως και να διαψεύσω αν το παραπάνω όντως ισχύει.Τα ίχνη βλέπετε των Ελλήνων χάνονται στα βάθη της Ιστορίας.Μπορώ όμως να σας παραπέμψω στα αρχαία (για εμάς) κείμενα των Ησίοδου, του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη,τα οποία κρύβουν πολλά περισσότερα απ’ότι αρχικά φαίνεται:

«Όταν έρχοταν ο καιρός να μεγαλώσουν, πολύ λίγον καιρό ζούσαν,επειδή υπέφεραν πολλά βάσανα από την ανοησία τους,διότι δεν μπορούσαν να κρατούν μακριά ο ένας απ’τον άλλο την αυθάδη βία..» (Ησίοδος: Έργα και Ημέραι,125-145)

Κατά τον Πλάτων :

« …εγένοτο από τη γη και όχι ο ένας απ’τον άλλο» (Πλάτων:Πολιτικός,Δ’.)

Κατά τον Αριστοτέλη:

«Δεν προήρχοντο από το σπέρμα, αλλά αντιθέτως το σπέρμα προήλθε από αυτούς»

(Αριστοτέλης: Μετά τα Φυσικά, 7,30)

Για να ψάξει κάποιος την Ιστορία του Έλληνα,πρέπει να γυρίσει πίσω στο χρόνο και να μελετήσει τα κωδικοποιημένα συγγράματα των προγόνων μας.Αν κάποιος θέλει μπορεί να διαφωνήσει με εμένα, δεν μπορεί να κάνει το ίδιο όμως και με τους σοφούς προγόνους μας και να βγάλει ψεύτη έναν Πλάτων ή έναν Αριστοτέλη…

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ…

Όπως είπα και παραπάνω, είναι αφάνταστα δύσκολο να ισχυριστεί κάποιος ότι η ελληνική φυλή –και συγκεκριμένα οι 12 «θεοί» αυτής-ήταν εξωγήινη ώστε να μπορέσει να πει με σιγουριά τους λόγους που διαφέρει από τα υπόλοιπα έθνη-φυλές της γης (αν και όλα τα στοιχεία δείχνουν,όπως θα διαπιστώσουμε και παρακάτω, ότι όσο απίθανο κι αν πρόκειται,αυτή είναι ίσως η αλήθεια!) .Μα αν δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε τα στοιχεία αυτά, μπορούμε εύκολα να διαψεύσουμε κάποια άλλα.Αναφέρομαι φυσικά στην –τουλάχιστον γελοία- θεωρία περί «πιθηκίσια» καταγωγή των Ελλήνων. Όχι ο Αμερικανός, όχι ο Άγγλος αλλά ο σύγχρονος Έλληνας παρακαλώ, προτιμάει να λέει ότι κατάγεται από τους πιθήκους ή από τους Ινδοευρωπαίους προκειμένου να ξεχαστεί η Ελληνική Πελασγική Φυλή. Διάβασε, νεο-έλληνα, τα παρακάτω γεγονότα-επιχειρήματα, ώστε να ξέρεις τους λόγους που ΔΙΑφέρεις από τις υπόλοιπες φυλές του πλανήτη μας ! :

Αν πράγματι δεχθούμε τα λεγόμενα των ένδοξων προγόνων μας (και δεν είναι λίγα), εύκολα υπάρχει μια «λογική» εξήγηση για τη καταγωγή μας:Οι Ανδρομέδειοι πριν από εκατομμύρια χρόνια, με τους εξελιγμένους κατοίκους του Αστερισμού του Λαγού και του Κυνός,έστειλαν μια ειδική ομάδα που είχε σαν αποστολή να δει σε τι κατάσταση ήταν ο πλανήτης Γη .Οι απεσταλμένοι,έφτασαν στη Γη με τρία διαστημόπλοια και διεπίστωσαν πως οι άνθρωποι δεν είχαν εξελιχθεί καθόλου. Μόνο ο άνθρωπος του Νεάτερνταλ είχε καταφέρει να ξεχωρίσει αλλά κι αυτός εξαφανίστηκε πριν από 30.000 χρόνια,εξαιτίας μιας σοβαρής κλιματολογικής αλλαγής.Στη θέση του αναδείχθηκε ο γνωστός μας “Homo Sapiens”. Οι διαστημάνθρωποι πριν φύγουν, ανέθεσαν σε κάποια μέλη της ομάδας τους να μείνουν στο πλανήτη,οι τελευταίοι διάλεξαν σαν τόπο διαμονής τη χώρα μας, που τότε ονομάσθηκε ΣΕΛΛΑΣ ή ΗΕΛΛΑΣ ή ΕΛΛΑΣ(Κεραμυδάς Ανεστης:Ατλαντίς, Σαγκάν και Κρόφσκι:Ευφυής Νους στο Σύμπαν).Οι Ανδρομέδειοι άρχισαν να τεκνοποιούν μεταξύ τους και οι απόγονοί τους,οι Έλληνες,αφού μυήθηκαν σε πολύ μικρή ηλικία, κατάφεραν να αναγεννήσουν τον πλανήτη υλικά και πνευματικά. Δυστυχώς όμως νέοι σεισμοί και καταποντισμοί έπληξαν το «ξανθό» Ελληνικό γένος,αλλά πάντα σωζόταν ο Ελληνισμός.Υπήρχαν όμως και κάποια μυστικά, τα οποία δεν τα δίδαξαν οι ουράνιοι Έλληνες στα παιδιά τους γιατί δεν ήταν σε θέση-αφού ήταν πια θνητοί –να τα υλοποιήσουν επιτυχώς,αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.Αφήστε λοιπόν τους άλλους να ...περηφανεύνονται για τη πιθηκίσια καταγωγή τους όσο θέλουν, εξάλλου δικαίωμά τους είναι…

Η ΓΡΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΥΜΑ

Αυτό το δεύτερο επιχείρημα, δεν μας βοηθάει και τόσο να εξηγήσουμε την άγνωστη προέλευση των Ελλήνων,μας δίνει όμως στοιχεία της πανάρχαιας ανάπτυξή τους!

Είναι γεγονός ότι στα Ελληνικά σχολεία, τα παιδιά μαθαίνουν πως την γραφή την ανακάλυψαν οι Φοίνικες και τη δανείστηκαν αργότερα οι Έλληνες.Πρόκειται για τεράστιο ψέμα, που έχει και τις «ευλογίες» του Ελληνικού Υπουργείου Παιδείας.

Αλλά υπάρχουν μερικά γεγονότα. Εδώ γράφω μόνο δύο:

Πρώτον, έχουν βρεθεί σε αρκετές περιοχές του πλανήτη (και όχι μόνο στην Ελλάδα),αγγεία, βάζα και κεραμικά θραύσματα με χαραγμένα σύμβολα σχεδόν ίδια με αυτά του ελληνικού αλφαβήτου.Χρονολογούνται γύρω στο 6.000 με 5.500 π.Χ. !

Δεύτερον, μέσα στην Ιλιάδα (Ραψωδία Ζ) ο Όμηρος γράφει: «..ο Σίσυφος χάραξε στις οπλές των βοδιών τη φράση:ο Αυτόλυκος με κλέβει». Δηλαδή,πολύ πριν την εποχή του Οδυσσέα, την γραφή την γνώριζαν ακόμα και οι βοσκοί,αφού είχαν την δυνατότητα να διαβάζουν και να γράφουν. Ας μην μας διαφεύγει το γεγονός ότι για να υλοποιηθεί μια γραφή, χρειάζονται μερικές εκατονταετίες. Επίσης,υπάρχουν ερευνητές που υποστηρίζουν ότι η ελληνική γραφή είναι τουλάχιστον 12.000 (!) ετών (James Churchward,«Λεμουρία,η χαμένη ήπειρος θεών κι ανθρώπων»,εκδ.Ιάμβλιχος, σελ 115-118) ή και παραπάνω (28.000)!!!

Συνεπώς οι υποστηρικτές της Σημιτοφοινικής καταγωγής του αλφαβήτου,πιάνονται για άλλη μια φορά ..αδιάβαστοι. Και μια που τους ανέφερα (τους Φοίνικες), θα σας πληροφορήσω και τους λόγους που εξαφανίστηκαν απ’την Ιστορία, γιατί ούτε κι αυτό θέλουν να το ξέρουμε ,τα πιόνια των εξουσιαστών:α) Οι Φοίνικες ηττήθηκαν κατά κράτος στη ναυμαχία της Σαλαμίνας το 480 π.Χ. ,όταν ήταν με το μέρος των Περσών. β)Το 322 π.Χ. ο Έλληνας-θεός Αλέξανδρος,γιος του Φιλλίπου και της Ολυμπιάδας κατά σάρκα και του Ζηνός-Διός κατά πνεύμα,κατέστρεψε την πρωτεύουσά τους,την Τύρο, επειδή οι Φοίνικες μισούσαν αφάνταστα τους Έλληνες. γ) Τέλος, όσοι ζούσαν στην μεγάλη αποικία τους, την Καρχηδόνα της Λιβύης,βρήκαν το θάνατο το 146 π.Χ. , όταν την λεηλάτησαν οι Ρωμαίοι στρατιώτες. Πάμε παρακάτω!

ΣΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΡΕΕΙ ΘΕΙΑ ΟΥΣΙΑ: Ο ΙΧΩΡ.

Ένα από τα αγαπημένα μου!Για την ουσία Ιχώρ ( ή Ιγώρ), έχουμε αρκετές αναφορές από τους Έ-λληνες σοφούς-επιστήμονες,όπως τον Όμηρο ,τον Πλάτωνα και τον Ιουλιανό.Έιναι η ουσία που κυκλοφορούσε στο αίμα των Ελλήνων Θεών και τους ξεχώριζε απο τους κοινούς θνητούς ώστε να γράψει ο Όμηρος : « ρέε δ’άμβροτον αίμα θεοίο, ιχώρ, οις περ τε ρέει μαχάρεσση θεοίσιν»(Ιλιάς Ε 340 και Οδύσσεια 405).

Κατά τον Πλάτωνα: « Ο ιχώρ,το υγρόν, ο ορός του αίματος είναι απαλός, της μαύρης και οξείας χολής είναι δριμύς, όταν αναμειγνύεται ένεκα θερμότητος με αλμυρά συστατικά, τότε το ονομάζουμε οξύ φλέγμα»! (Πλάτων :Τίμαος,39,3)

Την ουσία αυτή οι θεοί-Ανδρομέδειοι την μετέφεραν στο γένος που αυτοί δημιούργησαν,τους πυρφόρους Έ-λληνες, ως κληρονομιά και ίσως είναι αυτή που μας κάνει τόσο διαφορετικούς από τα άλλα έθνη της γης.Αναφέρεται ως υγρό στοιχείο -τουλάχιστον για τους 12 θεούς-εξωγήινους- αλλά κατά την γνώμη μου είναι ασύνθετο και άυλο και δεν υπόκειται στους νόμους της χημικής σύνθεσης και αποσύνθεσης.Με λίγα λόγια, είναι ουσία άφθαρτη κι αθάνατη.Η έντονη επίδραση της ακτινοβολίας του Σειρίου τα τελευταία δέκα χρόνια,ευνοεί κατά 95% την Ελλάς,με αποτέλεσμα να ενεργοποιείται δραστήρια ο Ιχώρ (αφυπνίζονται όλοι όσοι έχουν ελληνικά γονίδια).

ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ Α.Τ.Ι.Α

Άλλο ένα μικρό αλλά όχι ασήμαντο γεγονός είναι κι αυτό των «ελληνικών» Α.Τ.Ι.Α (Αγνώστου Ταυτότητος Ιπτάμενα Αντικείμενα). Ενισχύει δε,την άποψη πως οι Έλληνες είναι «παιδιά» όντων που ζουν σε άλλους πλανήτες(στη περίπτωσή μας εκείνων του Σειρίου*) και όχι «δημιουργήματα» των ανύπαρκτων Ινδοευρωπαίων,όπως υποστηρίζουν οι φανατικοί σιωνιστές.Και εξηγώ: υπάρχουν πολλές αναφορές και μαρτυρίες επιστημόνων ή και απλών ανθρώπων για «επισκέψεις» U.F.O στην Ελλάδα.Αυτό φυσικά δεν είναι κάτι καινούριο.Το αξιοσημείωτο όμως είναι ότι πολλά από αυτά τα οχήματα ή αντικείμενα ή ότι άλλο είναι τέλος πάντων, φέρουν στην «κοιλιά» τους σύμβολα και λέξεις καθαρά ελληνικού χαρακτήρα,όπως λόγου χάριν, το περίφημο Ε που βρίσκεται σε μνημείο στην Ιωλκό του Βόλου (δες εικόνα), την λέξη ελεφθερία(γραμμένη ανορθόγραφα)(δες εικόνα) ή και άλλα σύμβολα, που σε αρκετές περιπτώσεις τα συναντούμε σε ελληνικούς αρχαίους ναούς, ιστορικά μνημεία, επιγραφές,αγγεία, αμφορείς κλπ. Σύμπτωση;

*Σε αυτό το σημείο είναι απαραίτητο να κάνω μια διευκρίνηση για τη φράση «καταγόμαστε απ’τον Σείριο». Όπως είναι γνωστό σε μερικούς,ο Γαλαξίας μας αποτελείται από 250.000.000.000 αστέρια περίπου. Τα άστρα είναι ήλιοι,όπως κι δικός μας Ήλιος.Αν δεν φαίνονται τόσο φωτεινά όπως κι ο Ήλιος μας,οφείλεται στην τεράστια απόστασή τους απ’τη γη (είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι το κοντινότερο άστρο προς εμάς, μετά τον Ήλιο, απέχει 4.5 έτη φωτός,δηλαδή λίγο παραπάνω από 40 τρισεκατομμύρια χλμ!). Τα άστρα χωρίζονται σε δύο κατηγορίες, τους Νάνους και τους Γίγαντες. Ο Ήλιος μας είναι ένα αστέρι μεσαίου μεγέθους,απέχει από τη γη 150.000.000 χλμ.,τα οποία το φως διανύει σε 8 λεπτά, και έχει θερμοκρασία 6.000 βαθμούς Κελσίου (Νάνος), ενώ ο Σείριος είναι αστέρι Γίγας,απέχει από τη γη οκτώ έτη φωτός (ανήκει στον Αστερισμό του Κυνός) κι έχει θερμοκρασία επιφάνειας γύρω στους 10.000 βαθμούς Κελσίου.Οι δε πλανήτες είναι ουράνια σώματα,που κινούνται γύρω από τα άστρα.Όταν λοιπόν λέμε ότι «καταγόμαστε απ’τον Σείριο», δεν σημαίνει ότι καταγόμαστε από το ίδιο το αστέρι αλλά από κάποιον πλανήτη του. Αυτά προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

ΕΛΛΗΝΕΣ,ΤΟ ΓΕΝΟΣ Τ’ΟΥΡΑΝΟΥ

Ακόμα και με αυτά τα λίγα επιχειρήματα, δεν καλύψα αρκετά την ουσία του κειμένου.Τουλάχιστον στο σημείο που ήθελα εγώ. Και ποια είναι η ουσία;

Είναι, ΄Ελληνα, ότι βρίσκεσαι εδώ για κάποιο σκοπό! Με την λέξη «Έλληνα», δεναναφέρομαι σε αυτούς που απλά λένε πως έχουν γεννηθεί στον γεωγραφικό χώρο της Ελλάδας αλλά σε εκείνους που μέσα στο σώμα, στη ψυχή και στο πνεύμα τους, βρίσκονται (έστω και ναρκωμένα) τα ελληνικά γονίδια, γονίδια που οι ίδιοι οι θεοί μας χάρισαν για να μας θυμίζουν που και που τον σκοπό μας: Να περάσουμε την θεία ουσία και στις επόμενες γενιές,όπως γίνεται εδώ και χιλιάδες χρόνια, ώστε η φυλή μας να καταλάβει τις πραγματικές δυνάμεις που διαθέτει και να μεγαλουργήσει ξανά. Ίσως περάσουν πολλά ακόμα χρόνια για να γίνει κάτι τέτοιο ,όμως να θυμάστε ότι οι μισέλληνες τρέμουν, στη ιδέα και μόνο,της πνευματικής ανάστασης των Ελλήνων. Για αυτό τον λόγο εξάλλου,έχουν πέσει σαν τα κοράκια, επάνω στις πολιτισμικές μας ρίζες,προσπαθώντας να μας πλήξουν τη γλώσσα,τον πολιτισμό κλπ.Ότι δεν κατάφεραν οι Ναζί στον Β Παγκόσμιο Πόλεμο με τα όπλα, το καταφέρνουν σήμερα οι Σιωνιστές με το χρήμα!Αλλά όσο υπάρχει έστω κι ένας Έ-λληνας στο πλανήτη, δεν θα πετύχουν ποτέ την τελοιοποίηση των σχεδίων τους,όσο κοντά κι αν έχουν φτάσει σε αυτό. Πάντα θα ζουν με τον φόβο της ανατροπής τους από τους Έλληνες. Τα αίτια γι’ αυτό υπάρχουν στον γενετικό κώδικα των Ελλήνων. Μπορεί αυτό να ακούγεται ρατσιστικό αλλά υπάρχει το εξής φαινόμενο: οι Έλληνες ουδέποτε υπήρξαν ρατσιστές, σε αντίθεση με τους Εβραίους ,και αποδέχτηκαν και τους άλλους λαούς. Ο Κόδρος, ο Θησέας , ο Λεωνίδας, οι Σουλιώτες, οι Ναουσαίες της Αραπίτσας, ριχνόταν στο βωμό της θυσίας από αυτοσεβασμό πρώτα και για να σωθούν κι οι άλλοι. Δεν είχαν μεταθανάτιες βλέψεις για αμοιβές και παραδείσους. Οι ελληνική φυλή θεωρείται ιερή. Ψάξτε στην Ιστορία και θα βρείτε τον λόγο…

Appolonios


ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑΣ!!!!!

ΥΓ:ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ!!!!ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!ΕΠΕΙΓΟΝ

"ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διγενής Aκρίτας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 02:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διγενής Aκρίτας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ινδοευρωπαίοι, Πελασγοί, εξωγήινοι;
Πίθηκοι ή Ανδρωμέδειοι;

Επειδή αποδεδειγμένα διάφορα είδη ανθρώπων υπήρξαν στην γη πριν τον χόμο σάπιενς, (κατώτερα του βέβαια) ας κάνουμε κάποιες υποθέσεις.
Εάν ισχύει ότι εξωγήινοι κάνανε επιμιξία με τους τότε γήινους , και τελικά δημιουργήθηκαν οι έλληνες που δώσανε τα φώτα του πολιτισμού στους υπόλοιπους γήινους, γιατί αυτή η ομοιότητα στα εξωτερικά χαρακτηρίστηκα με τους υπόλοιπους πιθηκάνθρωπους που εξελίχθηκαν τυχαία;
Αυτό έχει δύο απαντήσεις.
Ή οι έλληνες έκαναν επιμιξίες με όλους τους υπόλοιπους ευρωπαίους, οπότε όλοι οι δυτικοί είναι απόγονοι των αρχαίων ελλήνων ( έτσι δεν υπάρχει ανωτερότητα της φυλής μας έναντι των άλλων ευρωπαίων, και όσων άλλων έχουνε ευρωπαϊκή καταγωγή) ή στην κοινή πορεία του ανθρώπινου γένους η εξέλιξη είναι η ίδια(με εξωγήινους ή μη) .
Τώρα θα μου πείτε γιατί εμείς οι έλληνες ήμασταν τότε, κλάσεις ανώτεροι πνευματικά από όλους τους άλλους λαούς;
Και αυτό δύο απαντήσεις έχει, (αν και νομίζω ότι θα μπορούσε να είχε και παραπάνω….).
Ή οι εξωγήινοι μας διδάξαν με τα γνωστά αποτελέσματα στην παιδία μας και στο αρχαίο πνεύμα μας
ή λόγω της γεωγραφικής μας θέσης έγινε αυτό που έγινε.
Και όταν λέω λόγο της γεωγραφικής μας θέσης εξηγώ.
Γεωπολιτικά και πριν ακόμα τον κατακλυσμό του Δευκαλίωνα ήμασταν στο κέντρο του κόσμου.
Πολλές φυλές αρκετά κοντά μας και με ένα κλίμα μάλλον καλό.
Πολλή μετά τον κατακλυσμό ήμασταν ξανά στο κέντρο του κόσμου και με ένα κλίμα υπέροχο.
Και εδώ μην ξεχνάτε τους φυσικούς φιλόσοφους.
Τοπία μοναδικά, μαγευτικά, που μέχρι τώρα ξεχωρίζουν για την σπάνια ομορφιά τους εντρύφησαν στα τότε ελληνικά φύλα την αίσθηση της απόλυτης αρμονίας και ομορφιάς.
Χάρη σε αυτήν την αίσθηση και τα τόσο όμορφα μνημεία που μας έχουν αφήσει οι πρόγονοί μας. Αίσθηση που κουβαλάμε ακόμα μέσα μας, αίσθηση που έκανε τους πρώτους φιλόσοφους να καταπιαστούν με το μεγαλείο της φύσης να το υμνήσουν και να γεννήσουν την επιστήμη.
Πάντως σαν ανοιχτό μυαλό που είμαι δεν αποκλείω τίποτα διότι καμία απόδειξη δεν έχω. Αλλά ούτε και πιστεύω σε κάτι που καμία απόδειξη δεν φέρει.


Όσο για το αν η γραφεί είναι ελληνικό η φοινικικό επίτευμα όπως λες, εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.
Γιατί η αρχαία ελληνική γλώσσα (και γραφή) είναι μοναδική και τέλεια, ενώ η φοινικική ατελής και ξεχασμένη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 07:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
για να βάλεις εικόνα θα γράψεις το παράδειγμα
που δίνω .

Δηλαδή ανάμεσα στα attributes που θα
βγούν πατώντας το κουμπί "Εισαγωγή Εικόνας",
γράφεις την πλήρη διεύθυνση της εικόνας και το
όνομά της.(έτσι το esoterica θα την "βρεί"
και θα την "φορτώσει")
Κάνε και μια προεπισκόπηση να δείς αμα πέτυχε.
Καλή επιτυχία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 23:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΦΙΛΕ steelspring.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΑΝΑΚΤΩΡΟΥ ΤΟΥ ΜΕΝΕΛΑΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΕΝΗΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ.!!!!!!!!!
ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ(βλ. ΕΒΡΑΙΟΥΣ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΑΨΑΝΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟΙ.
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΙΧΟ FORUM http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1789
ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΤΕ ???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 23:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΦΙΛΕ steelspring. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ "ΦΙΛΕ" ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ..... ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΑΠ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ SITE??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 23:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

5 ΕΨΙΛΟΝ!!!!!!!!! ΤΥΧΑΙΟ?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 17:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
se mena den emfanizete kamia eikona

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 10:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ.

Edited by - ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ on 27/09/2003 18:01:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 21:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα παιδια:)))))))

κανεις αντιγραφη-επικολληση σε ενα αρχειο η καταλογο τις φωτο που θελεις.

στην συνεχεια ,ανοιγεις τον κειμενογραφο στο τοπικ που θελεις να τις τοποθετησεις.

πατας πανω απο τον κειμενογραφο το τετραγωνακι που αναγραφη "εισαγωγη εικονας".

π.χ img c:/ονομα φωτο.jpg /img αναμεσα τους αφου εχεις κανει δεξι κλικ την φωτο-στα properties ,γραφεις το μονοπατι π.χ c:/ονομα φωτο.jpg και αυτο ηταν.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 27/09/2003 21:24:41

Edited by - manos on 27/09/2003 21:26:09

Edited by - manos on 27/09/2003 21:27:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epta
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 22:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,Η ΕΝΝΟΙΑ ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΙΟΣ ΣΥΝΑΝΤΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΤΟ...1934 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ,ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΓΓΛΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΣΤΙΣ ΙΝΔΙΕΣ...ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΝΤΟΛΟΔΟΧΟΣ,Η ΘΕΩΡΙΑ ΑΥΤΗ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΛΟΥΣ...ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΕΨΕ ΑΠΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΔΟΛΦΟ.. -ΛΑΟΙ ΜΕ ΚΟΜΠΛΕΞ ΛΟΓΩ ΜΗ ΄΄ΕΝΔΟΞΗΣ'' ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΥ ΕΘΝΟΥΣ,ΣΤΟ ΠΡΩΗΝ ΑΝ.ΒΕΡΟΛΙΝΟ,ΕΙΧΕ ΧΑΡΤΕΣ ΜΠΟΛΙΚΟΥΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΙΝΔ/ΩΝ ΠΡΙΝ 40.000 ΧΡΟΝΙΑ,ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ''ΙΝΔΙΕΣ''ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΑΒΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΕΧΡΙ ΕΥΡΩΠΗ. ΟΙ ΑΘΕΟΦΟΒΟΙ ΕΙΧΑΝ ΧΑΡΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ''ΝΗΣΙΔΕΣ'' ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΟΠΟΥ ΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΘΑΡΟΙ ΙΝΔ/ΑΙΟΙ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΟΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΣΚΑΒΑΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ. ΟΥΤΕ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΕΙΧΕ ΑΜΜΟ.ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΟΛΟ ΤΟΒΕΡΟΛΙΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ,ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΑΜΜΟ.ΕΧΕΙ ΔΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΛΙΜΝΕΣ-ΕΛΗ ΟΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ..ΜΠΑΝΙΟ.ΟΛΗ ΗΒΟΡΕΙΟΚΕΝΡΙΚΗ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΛΙΩΣΙΜΟ ΤΩΝ ΠΑΓΩΝ ΗΤΑΝ ΕΛΟΣ. ΟΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΒΓΑΛΛΕΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.. ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΙΖ. ΠΩΣ ΟΙ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΤΩΝ ΠΟΙΩΝ''ΕΧΟΥΜΕ'' ΤΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ ΛΕΝΕ Η ΘΑ ΛΕΓΑΝΕ ''ΝΥΝ ΚΑΙ ΑΕΙ'' Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 23:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπερα μου σε ολους.

Ειλικρινα κουραστηκα να διαβασω τοσες σελιδες για ενα θεμα αλλα πιστευω οτι αξιζε τον κοπο.Θα ηθελα να καταθεσω και εγω την αποψη μου για μερικα θεματα.

1ον)Η ομαδα Ε για εμενα δεν ξερω αν υπαρχει,ξερω ομως οτι υπαρχει μια δυναμη που ειναι κατι αντοιστιχο του Σιωνισμου και προστατευει αιωνες για να μην πω χιλιετιες την Ελληνικη φυλη.Δεν ειναι τυχαιο που αλλοι λαοι που αναπτυξανε πολιτισμο χαθηκαν στα βαθη της ιστοριας ενω η Ελλαδα η οποια εχει υποφερει τα πανδεινα απο αρχη γεννησεως κοσμου οπως ξερουμε σημερα καταφερνει ακομα και μεχρι τις μερες μας να αναπτυσετε και να δινει το παρον της στα ιστορικα ραντεβου.

2ον)Πιστευω στην καταγωγη των Ελληνων απο την Ανδρομεδα συμφωνα με τα οσα εχω διαβασει κατα καιρους,ενα απλο παραδειγμα ειναι οτι καθε διαστημικη αποστολη της NASA εχει κατι το Ελληνικο,πραγμα το οποιο δεν ειναι τυχαιο,αλλα ολα αυτα δεν μπορουνε να γινουνε πιστευτα στον απλο Ελληνα οταν πανω απο την Ελλαδα κυριαρχει το ρασο.Χριστιανισμος και Ελλαδα δεν πανε μαζι.Λυπαμαι που το λεω αλλα ο Ελληνας πολιτισμο δεν προκειτε να ξαναδημιουργησει οσο τον εξουσιαζει τον ρασο.Ο Ελληνας εχει ελευθερο πνευμα και σκεψη και δυστηχως το ρασο τον φυλακιζει και δεν τον αφηνει να αναπτυξει το πνευμα και την σκεψη του.

3ον)Η λυτρωση της Ελληνικης φυλης θα ερθει συντομα και πολυ φοβαμαι οτι αυτον τον οποιο ονομαζουνε ΑντιΧριστο οι δηθεν καλοι αυτου του κοσμου να ειναι και ο πραγματικος λυτρωτης της φυλης μας.Το 666 που εχει για αριθμο του ειναι ιερος αριθμος για τους Ελληνες ακομα και η 5αλφα ειναι ιερη και οχι το 5κτινο αστερι του Ισραηλ.Ειναι δυο διαφορετικα πραγματα αυτα και τα εχουμε μπερδεξει.Αλλωστε για την δικη μας φυλη τοσο μισος οσο εχει δειξει στην ιστορια και δειχνει μεχρι σημερα ο Χριστιανισμος δεν προκειτε να συναντησουμε ακομα και αν ο ΑντιΧρστος ειναι αυτο που ονομαζουνε οι Χριστιανοι θηριο.

Αυτα απο εμενα για πρωτο μυνημα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 01:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΟΚΙΜΗ 2η:


5 ΕΨΙΛΟΝ. ΤΥΧΑΙΟ???????(ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ)

ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Tyanea. ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΔΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣΤΑ. ΟΤΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΑΠ ΤΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ (ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΗ, ΕΛΛΗΝΙΚΗ) ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΣΕΙΡΙΟ ΙΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑΝ ΩΣ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ, ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΦΩΣ(ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΣΤΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΟΥΡΑΝΟ) ΑΙΩΣΦΟΡΟ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΑ, ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ (ΠΕΝΤΑΛΦΑ κτλ) ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΩΣ ΣΥΜΒΟΛΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ. ΚΑΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΟ.

ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ. ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΠΟΥ Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ(ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΩ ΜΕΓΑ ΓΙΑΤΙ ΔΙΕΠΡΑΞΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΠΠΟΥΔΩΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥΣ) ΑΝΑΚΥΡΗΞΕ ΤΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΩΣ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ. ΔΟΛΟΦΟΝΙΘΙΚΑΝ ΤΟΣΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΝ ΤΟΣΑ ΙΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑΟΙ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΣΠΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΠΑΜΕ ΑΠ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Ο ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ ΕΜΠΟΔΙΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΗΞΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΑΚΟΜΑ ΣΥΝΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΒΡΑΔΥΝΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΕΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ. ΝΑ ΜΗ ΣΥΝΕΧΙΖΩ. ΕΝΩ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΠΡΟΩΘΟΥΣΕ ΤΗΝ ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ, ΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ!!!!!!!

"Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ!!!!"

Edited by - ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ on 28/09/2003 01:16:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 01:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pali den fenete tpt.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 05:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτη η καραμελα που αναμασανε ολοι οτι και καλα καθε αποστολη στο διαστημα ειχε κατι το ελληνικο πρωτον συγνωμη που θα σας διαλυσω την θεωρια αλλα ουτε ο σπουτνικ ουτε το τσαλεντζερ ειχαν ελληνικα ονοματα οπως και δεκαδες αλλες αποστολες... επισης αν οι εξωγηινοι προγονοι μας οπως εσεις λετε εχουν τοσο προηγμενη τεχνολογια ειναι τοσο χαζοι και με το να βλεπουν ενα διαστημοπλοιο να χει ελληνικο ονομα με λατινικους χαρακτηρες το αφηνουν να επιτυχει την αποστολη του?...δηλαδη ακουγετε αυτη η θεωρια τοσο απλοικα ηλιθια κατ εμε.. αυτα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 10:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να φανεί η εικόνα πρέπει να βρίσκεται στο διαδίκτυο και όχι στο σκληρό σου δίσκο....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 12:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΤΣΑΛΕΝΤΖΕΡ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΤΥΧΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΤΙΝΑΧΤΙΚΕ!!!!!! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ. ΚΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΡΟΣΕΧΩΣ.(ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.28125
Maintained by Digital Alchemy