ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ - «Κουσούρι» για την Πυρά?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sougias
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 13:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sougias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όπως, ας πούμε, να παντρεύονται γυναίκες -παρά τη δική τους φύση-, να κάνουν οικογένειες και να γίνονται δυστυχισμένοι;;

Είπα εγώ τέτοιο πράγμα; Εγώ είπα να κρύβουν το πρόβλημα τους. Δεν είναι ανάγκη δηλαδή όποτε βλέπουν κάποιoν να λένε "Γεια σου, είμαι ο τάδε και είμαι gay". Ας το κρατάνε για τον εαυτό τους
quote:

μπα,όχι.. άλλωστε ζούμε σε μια κοινωνία ισότητας και αγάπης που αποδέχεται ουσιαστικά το διαφορετικό..

Δε νομίζω ούτε να τους δέρνει η αστυνομία, ούτε να τους βάζουν φυλακή, ούτε να τους στέλνουν εξορία. Τους επιτρέπουν να κάνουν διαδηλώσεις, να έχουν δικά τους bar, δικά τους περιοδικά, δικά τους site στο Internet. Κοινωνία αγάπης και ισότητας όπως την εννοείς εσύ δεν υπήρξε ποτέ και ούτε θα υπάρξει, δε νομίζω όμως ότι οι gay καταπιέζονται
quote:

είναι αυτές οι αηδίες περί ισότητας που λέγαμε.. χώρια από την ίδια την πραξη που κατοχυρώνει νομικά τη σχέση. δηλ, μπορεί να έχεις μια σχέση 30 χρόνια και να χωρίσεις: στην περίπτωση του γάμου, μπορείς να διεκδικήσεις "πραγματα". σ'αυτήν της συμβίωσης, μπαα.. ένα απλό πχ είναι αυτό τώρα.

Αν γι'αυτό το λόγο θέλουν να παντρεύονται τότε τους προτείνω να πάνε σε ένα συμβολαιγράφο και να ξεμπερδεύουν με αυτά τα νομικά προβλήματα

quote:

καλά, τώρα δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ κιόλας ως προς το ότι τα παιδιά πρέπει να μεγαλώνουν σε σπίτια με ετεροφυλόφυλους γονείς.. σίγουρα υπάρχουν όμως ζευγάρια ομοφ που θα μεγάλωναν ένα παιδί 1000 φορές καλύτερα από άλλα ζευγάρια. ερώτηση: τι είναι προτιμότερο για ένα παιδί: ετερ γονείς που το κακοποιούν ή ομοφ;

Ένα απλό παράδειγμα: πάει σχολείο το παιδάκι και οι δάσκαλοί του λένε να έρθουν ο μπαμπάς και η μαμά να τους γνωρίσουν. Ποιος θα είναι ο μπαμπάς και ποιος η μαμά;
Άλλο παράδειγμα: τα παιδάκια γράφουν για την οικογένειά τους και στη συνέχεια διαβάζουν όσα έγραψαν στην τάξη. Ο Βασιλάκης έχει ομοφυλόφιλους γονείς. Όταν έρθει η σειρά του διαβάζει: "Με λένε Βασιλάκη. Ο πατέρας μου λέγεται Μήτσος και η μητέρα μου Μπάμπης"
Την κοροϊδία που θα φάει δεν θα την ξεπεράσει σε όλη του τη ζωή.
Σε παρόμοιες καταστάσεις θα βρίσκεται το παιδί συνεχώς. Και όσο για το "μην τους ακούς Βασιλάκη, ο κάσμος είναι κακός" δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει αυτό κατανοητό από ένα μικρό παιδί.

quote:

[αλήθεια για τους gay]: ωραίο αστείο κι αυτό.. ΑΛΗΘΕΙΑ.. εννοώ, πού την έμαθες εσύ;;;;;

Η αλήθεια είναι αυτή που ορίζεται από τη ίδια τη φύση. Αν η φύση ορίζει ότι φυσιολογικό είναι το να είσαι ομοφυλόφιλος τότε ζητάω συγγνώμη

Όσο για αυτόν που με είπε ανόητο θέλω να του πω ότι τουλάχιστον εγώ μίλησα με επιχειρήματα. Μάλλον ο ίδιος δεν γνωρίζει τί σημαίνει να δικαιολογείς τη άποψή σου. Δε με πειράζει καθόλου όμως... όπως είπε και η Αντιγόνη "από έναν ανόητο θεωρούμε ανόητος"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 17:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Απλά κατά τη γνώμη μου ορίσμενες φορές δε χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα τα πράγματα μιλάνε από μόνα τους. Όπως πχ. στη δική σου περίπτωση...
Αύτα από μένα. Take care.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
the poet acts
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 02:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the poet acts  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα..... προς όλους
και ειδικά (όχι ιδιαίτερα)προς κύριο σουγιά,

1
quote:
Είπα εγώ τέτοιο πράγμα;

κατάλαβα ότι εννοείς να μη δείξουν ποτέ την ΑΛΗΘΕΙΑ για τον εαυτό ΤΟΥΣ... οπότε, άκυρο.

2

quote:
Εγώ είπα να κρύβουν το πρόβλημα τους. Δεν είναι ανάγκη δηλαδή όποτε βλέπουν κάποιoν να λένε "Γεια σου, είμαι ο τάδε και είμαι gay". Ας το κρατάνε για τον εαυτό τους

νόμιζα οτι δε θα έβλαπτε λίγη ειλικρίνεια.. έστω.. νομίζω πάντως ότι εμένα θα μ'ενοχλούσε αν κάποιος μού είχε αποκρύψει την αλήθεια για κάτι τέτοιο. νομίζω.

3

quote:
Κοινωνία αγάπης και ισότητας όπως την εννοείς εσύ δεν υπήρξε ποτέ και ούτε θα υπάρξει,..

αυτό εννοείται, εφόσον υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που έχουν τις ίδιες απόψεις. ερώτηση: πώς ακριβώς την εννοώ εγώ;;


4

quote:
Αν γι'αυτό το λόγο θέλουν να παντρεύονται τότε τους προτείνω να πάνε σε ένα συμβολαιγράφο και να ξεμπερδεύουν με αυτά τα νομικά προβλήματα

κάτι που ίσως παραπάνω δεν προσεξες:

quote:
ένα απλό πχ είναι αυτό τώρα.
Για ποιό λόγο θα παντρεύονταν 2 ετροφυλόφυλοι; ε, για τον ίδιο και οι άλλοι.. δεν πρόκειται τόσο για το γάμο, όσο για το ότι στερείται από τους ομοφ ένα αναφαίρετο για τους υπολοίπους δικαίωμα. ίσως αν νομιμοποιείτο, να μην πήγαινε κανένας κιόλας να παντρευτεί. πρόκειται απλώς για ένα ΔΙΚΑΙΩΜΑ.

5εγώ:

quote:

καλά, τώρα δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ κιόλας ως προς το ότι τα παιδιά πρέπει να μεγαλώνουν σε σπίτια με ετεροφυλόφυλους γονείς.. σίγουρα υπάρχουν όμως ζευγάρια ομοφ που θα μεγάλωναν ένα παιδί 1000 φορές καλύτερα από άλλα ζευγάρια. ερώτηση: τι είναι προτιμότερο για ένα παιδί: ετερ γονείς που το κακοποιούν ή ομοφ;

εσύ:

quote:
Ένα απλό παράδειγμα: πάει σχολείο το παιδάκι και οι δάσκαλοί του λένε να έρθουν ο μπαμπάς και η μαμά να τους γνωρίσουν. Ποιος θα είναι ο μπαμπάς και ποιος η μαμά;
Άλλο παράδειγμα: τα παιδάκια γράφουν για την οικογένειά τους και στη συνέχεια διαβάζουν όσα έγραψαν στην τάξη. Ο Βασιλάκης έχει ομοφυλόφιλους γονείς. Όταν έρθει η σειρά του διαβάζει: "Με λένε Βασιλάκη. Ο πατέρας μου λέγεται Μήτσος και η μητέρα μου Μπάμπης"
Την κοροϊδία που θα φάει δεν θα την ξεπεράσει σε όλη του τη ζωή.
Σε παρόμοιες καταστάσεις θα βρίσκεται το παιδί συνεχώς. Και όσο για το "μην τους ακούς Βασιλάκη, ο κάσμος είναι κακός" δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει αυτό κατανοητό από ένα μικρό παιδί.

.... δεν απάντησες στην ερώτηση.(και ούτε είσαι υποχρεωμένος κιόλας..) δε νομίζω ότι εν προκειμένω διαφωνούμε πάντως..

6

quote:
Η αλήθεια είναι αυτή που ορίζεται από τη ίδια τη φύση. Αν η φύση ορίζει ότι φυσιολογικό είναι το να είσαι ομοφυλόφιλος τότε ζητάω συγγνώμη

προσωπικά, έχω ακούσει για ζώα που έχουν τέτοιες τάσεις εκ φύσεως. δυστυχώς δεν μπορώ να σε παραπέμψω κάπου, και ούτε το έχω ψάξει κι ιδιαίτερα. και ούτε με νοιάζει τι λέει η "φύση" ή αν το θεωρείς εσύ φυσιολογικό ή όχι. οι ομοφυλόφυλοι υπάρχουν και αυτό δε θ'αλλάξει, που να χτυπάνε τον κ*λο τους κάτω οι ομο-ιδεάτες σου..

7

quote:
Όσο για αυτόν που με είπε ανόητο θέλω να του πω ότι τουλάχιστον εγώ μίλησα με επιχειρήματα.

ε, ναι.. ας μη βριζόμαστε..
(απάντησα) με περισσότερη ψυχραιμία αυτή τη φορά.. ελπίζω όλοι να κάνουμε το ίδιο. κι εγώ αηδιάζω με πολλές απόψεις που ακούω, προσπαθώ όμως -στο μέτρο του δυνατού- να συγκρατούμαι. καλές διακοπές!! εγώ την κάνω..

what drives you on, can drive you mad..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 07:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, έχω να πώ τα εξής:
1) Τέθηκε ως θέμα οτι μπορεί να είναι προτιμότερο να μεγαλώνει ένα παιδί με ομοφυλόφιλους γονείς που το αγαπούν παρά με ετεροφυλόφιλους που το κακοποιούν. Κατά τη γνώμη μου, μπορεί να είναι σωστή αυτή η αντίληψη, δεν διαφωνώ. Όμως, αποκλείεται 2 ομοφυλόφιλοι γονείς να κακοποιούν τα παιδιά τους? Μόνο οι ετεροφυλόφιλοι τα κακοποιούν?
Επιπλέον, έχετε αναλογιστεί πόσα ψυχολογικά προβλήματα θα έχει ένα παιδί μεγαλώνοντας σε μία τέτοια οικογένεια? Τι πρότυπα θα έχει λάβει ώστε αργότερα να δημιουργήσει την δική του οικογένεια? Αν είναι ετεροφυλόφιλος εννοώ... Μήπως γίνει ομοφυλόφιλος επειδή θα νομίζει πως αυτό είναι το φυσιολογικό? Τι εμπαιγμούς θα έχει για την οικογένεια του στο σχολείο από τα υπόλοιπα παιδιά?
Δεν είμαι κατά των ομοφυλόφιλων, αντιθέτως, συμφωνώ πως πρέπει να κάνουν ό,τι γουστάρουν ελεύθερα. Είναι η προσωπική τους ζωή και γούστο τους να την ζήσουν όπως αυτοί επιθυμούν.
Όμως, η απόκτηση ενός παιδιού είναι μεγάλο θέμα και πρέπει να το σκεφτούν σοβαρά.
2) Συμφωνώ πως πρέπει να παντρεύονται μεταξύ τους.
Όπως εγώ αργότερα θα παντρευτώ τη γυναίκα που θα θελήσω να περάσω την υπόλοιπη ζωή μου μαζί της, έτσι κι αυτή μπορούν να κάνουν κάτι ανάλογο.
Αυτό όμως δεν μπορεί να γίνει στην εκκλησία επειδή οι Χριστιανοί δεν το αποδέχονται αυτό και το θεωρούν αμαρτία κτλ.
Ένας γάμος στο Δημαρχείο μπορεί να λύσει όμως το πρόβλημα και το ζευγάρι δεν θα έχει κανένα Χριστιανό παπά να τους επικρίνει... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sougias
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 15:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sougias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

πώς ακριβώς την εννοώ εγώ;;

Εσύ μιλάς για ισότητα και αγάπη μεταξύ όλων των ανθρώπων. Εγώ λέω ότι και κάποτε αν υπάρξει τέτοια κοινωνία (που δεν το βλέπω) θα υπάρχει ισότητα και αγάπη ανάμεσα στους "ομοίους". Όταν ο άλλος είναι διαφορετικός από εσένα ( δε μιλάω μόνο για ομοφυλόφιλους, διαφορετικός μπορεί να είναι και κάποιος για διάφορες άλλες αιτίες) καλώς ή κακώς πρέπει να συγκρίνεται με τους ομοίους του.

quote:

οι ομοφυλόφυλοι υπάρχουν και αυτό δε θ'αλλάξει, που να χτυπάνε τον κ*λο τους κάτω οι ομο-ιδεάτες σου..


Βεβαίως υπάρχουν και δε βλέπω πού διαφωνούμε. Τα ποστ μου αναφέρονταν κυρίως στο αν η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσιολογικό και ποτέ δε θυμάμαι να είπα "αφανίστε τους"

Edited by - sougias on 25/07/2005 15:39:12

Edited by - sougias on 25/07/2005 15:40:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lakerman
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 11:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lakerman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι, αγαπητέ sougia,
παλιότερα απόψεις σαν τις δικές σου θα με εξόργιζαν...τώρα απλώς με κάνουν να χαμογελώ θλιμμένα....φίλε μου ό λαός μας πολύ σοφά λέει ότι "έξω απο το χωρό πολλά τραγούδια λέμε".....φαντάσου για ένα λεπτό τον εαυτό σου σε ένα κόσμο αντεστραμένο....να επιθυμείς μ΄όλο σου το είναι μία γυναικά και έγω να σου λέω ότι είσαι "μη φυσιολογικός" και πρέπει να έχεις σχέσεις μόνο με άντρες...και εσύ να προσπαθείς να μας πείσεις ότι δέν μπορείς να κάνεις αλλιώς...γιατί το νιώθεις μέσα σου, στο μυαλό σου, στην ψυχή σου, στο σώμα σου....πόσο θα άντεχες φίλε μου;Πίστεψε με δέν είναι έυκολο...επειδή είμαι ομοφυλόφιλος δεν σημαίνειότι αγαπάω ή πονάω λιγότερο...γιατί εγώ θα πρέπει να το κρύβω ότι είμαι gay ενώ εσύ μπορεις να κάνεις γνωστή τη σεξουαλική σου ταυτοτητα;το μόνο που αλλαζει είναι ότι δεν θα το ξέρεις εσύ(και κάθε έσυ).αυτό σε ενοχλεί; το να γνωρίζεις με ποιον έχεις να κάνεις;Γιατί έισαι τόσο επιθετικός για κάτι που ουσιαστικά δεν σε αφορά( αν δεν σε αφορα);
Δεν σε βρίσκω ανόητο αλλα πήγενε το μυαλό σου λίγο πιο μακρία και σκέψου το γιατί έχεις αυτή τη στάση; σε τί σε ενοχλώ εγώ(και κάθε εγώ);νομίζω ότι αν το σκεφτείς σοβαρά θα δείς ότι δεν έχουμε να χωρίσουμε ΤΙΠΟΤΑ...θα μου πεις ότι λές απλώς την αποψη σου....δές όμως πως ήρθε και διαμορφώθηκε αυτή η αποψη στο μυαλό σου....εχείς επιχειρήματα γιά κάτι που δεν το ένιωσες ποτέ ενώ εγώ το ζώ κάθε μέρα....ποιός είναι πιο έμπειρος λοιπόν;
Κάποιοι λένε ότι δεν υπάρχει κατατρεγμός των gay, διοτι οι gay ;έχουν τους χώρους τους, τα μπάρ τους, κτλ....μα αυτό απο μόνο του είναι κατατρεγμός...γιάτι εγώ πρέπει ναι ζώ και κινόύμε σε γκέτο;
Και κάτι τελευταίο για τη φύση....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΗ για να ΚΡΙΝΕΙΣ τη φύση αν κάνει λάθη ή όχι(το βρίσκω γαλοίο έτσι και αλλιώς)θα πρέπει να είσαι γνώστης της ολότητας της και να σταθείς απένατι της και όχι μέσα της πράγμα αδύνατον.απορώ με αυτούς που τόσο έυκολα χαρακτηρίζουν κάτι φυσιολογικό ή μη φυσιολογικό....εγώ θεωρώ πως είμαι πολύ πολύ πολύ λιγος για να κρίνω τη φύση(ή οπως αλλιώς θελετε το λέτε).....
Αυτά φίλοι μου για τη ώρα...
Sougia, τα λέμε.

lakerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sougias
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 16:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sougias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φαντάσου για ένα λεπτό τον εαυτό σου σε ένα κόσμο αντεστραμένο....να επιθυμείς μ΄όλο σου το είναι μία γυναικά και έγω να σου λέω ότι είσαι "μη φυσιολογικός" και πρέπει να έχεις σχέσεις μόνο με άντρες...


δε θυμάμαι να ανέφερα πουθενά ότι πρέπει να αναγκάζουμε τους ομοφυλόφιλους να "τα φτιάχνουν" με άτομα του άλλου φύλου

quote:

γιατί εγώ θα πρέπει να το κρύβω ότι είμαι gay ενώ εσύ μπορεις να κάνεις γνωστή τη σεξουαλική σου ταυτοτητα;


Έστω ότι βλέπεις έναν άνθρωπο για πρώτη φορά. Πρέπει σώνει και καλά να πας να του πεις ότι είσαι ομοφυλόφιλος; Ούτε εγώ θα του πω ότι είμαι ετεροφυλόφιλος στα καλά καθούμενα. Σε φίλους-οικογένεια πες ότι θέλεις.
Πρέπει όμως να παραδεχτείς ότι υπάρχουν ομοφυλόφιλοι στην Ελλάδα που προκαλούν όσο τίποτα άλλο (ξέρεις, με όλα αυτά περί παρελάσεων, διαδηλώσεων, διαστρέβλωση ιστορίας κτλ για τα οποία μίλησα στο πρώτο ποστ)

quote:

Δεν σε βρίσκω ανόητο αλλα πήγενε το μυαλό σου λίγο πιο μακρία και σκέψου το γιατί έχεις αυτή τη στάση; σε τί σε ενοχλώ εγώ(και κάθε εγώ);


Σε τίποτα, φθάνει να μη συμμετέχεις και εσύ σε αυτά άνέφερα στην παραπάνω παρένθεση και τα οποία θεωρώ προσβλητικά

quote:

Κάποιοι λένε ότι δεν υπάρχει κατατρεγμός των gay, διοτι οι gay ;έχουν τους χώρους τους, τα μπάρ τους, κτλ....μα αυτό απο μόνο του είναι κατατρεγμός...γιάτι εγώ πρέπει ναι ζώ και κινόύμε σε γκέτο;


αν όλα αυτά τα μπαρ κτλ τα είχαν ανοίξει ετεροφυλόφιλοι για να "πετάξουν" μέσα τους ομοφυλόφιλους τότε πράγματι θα μιλούσαμε για γκέτο. Αυτά όμως τα έχουν ανοίξει οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι, άρα οι ίδιοι επιθυμούν να αποστασιοποιούνται από τους υπόλοιπους ανθρώπους

quote:

Και κάτι τελευταίο για τη φύση....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΗ


Κι όμως υπάρχει! Το κάθε πράγμα μέσα στη φύση έχει συγκερκιμένη λειτουργία. Αν δεν την επιτελεί τότε είναι άχρηστο για τη φύση. Στο ζήτημά μας, η φύση έδωσε στους ανθρώπους γεννητικά όργανα με σκοπό την αναπαραγωγή και όρισε ότι για να αναπαραχθούν οι άνθρωποι χρειάζεται αρσενικό+θηλυκό. Αυτή είναι δηλαδή η "φυσική" λειτουργία τους.
Τώρα βέβαια είμαι σίγουρος ότι θα βγούμε κάπως off topic γιατί μάλλον το ζήτημα με τη φύση θα μας απασχολήσει αρκετά στη συνέχεια Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 16:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

με λένε wolfowitz και ειμαι ανθρωποφαγος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κολίμπρι
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κολίμπρι  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Και κάτι τελευταίο για τη φύση....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΗ

--------------------------------------------------------------------------------


Κι όμως υπάρχει! Το κάθε πράγμα μέσα στη φύση έχει συγκερκιμένη λειτουργία. Αν δεν την επιτελεί τότε είναι άχρηστο για τη φύση. Στο ζήτημά μας, η φύση έδωσε στους ανθρώπους γεννητικά όργανα με σκοπό την αναπαραγωγή και όρισε ότι για να αναπαραχθούν οι άνθρωποι χρειάζεται αρσενικό+θηλυκό. Αυτή είναι δηλαδή η "φυσική" λειτουργία τους.
Τώρα βέβαια είμαι σίγουρος ότι θα βγούμε κάπως off topic γιατί μάλλον το ζήτημα με τη φύση θα μας απασχολήσει αρκετά στη συνέχεια


Συμφωνώ οτι στη φύση καθετι έχει συγκεκριμένη λειτουργία.Και για αυτό τον λόγο υπάρχουν τα γεννητικά όργανα(αναπαραγωγή). Αλλά η προσωπική ευχαρίστηση και συγκεκριμένα η σεξουαλική ευχαρίστη δεν χρειάζεται απαραίτητα έναν άνδρα και μια γυναίκα. Για την αναπαραγωγή είναι αφύσικο να έχουμε δύο αιδεία, αλλά όχι για το σεξ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lakerman
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 13:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lakerman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε τίποτα, φθάνει να μη συμμετέχεις και εσύ σε αυτά άνέφερα στην παραπάνω παρένθεση και τα οποία θεωρώ προσβλητικά

Θεωρείς ότι προσβάλουν εσένα ή αυτούς που συμμετέχουν;και με ποιό τρόπο;Δεν το καταλαίνω.
η αλήθεια παντως είναι πως εγώ δεν συμμετεχω σε τέτιου είδους εκδηλώσεις αλλα για λόγους που δεν έχουν να κανουν με προσβολή αλλα με το ότι παρα έιναι αμερικανιές για μένα. Συμφωνώ όμως με την διεκδίκηση των δικαιώματων και της ισοτήτας σε οργανομένο επίπεδο πχ κοινοβοόυλιο, ευρωκοινοβούλιο κτλ. (διαφωνώ κάθετα με τον θρησκευτικό γάμο)

quote:
άρα οι ίδιοι επιθυμούν να αποστασιοποιούνται από τους υπόλοιπους ανθρώπους

ειλικρινά με έκανες και γέλασα.(χωρίς παρεξήγηση)αυτό έγινε διοτι πριν μερικά χρόνια καποιους τους πετάξαν βιάια απο "φυσιολογικά" μαγαζιά, τους ξυλοκοπήσαν επειδή κοιτάξαν καποιον ή επιεδή φέρθηκαν τρυφερά στον συντροφο τους ή στη καλύτερη περιπτωση γελούσαν μαζί τους. Πίστεψε με είναι περισσότερο θέμα ασφαλέιας και άνεσης του να βρίσκεσαι σε ένα χώρο που τουλάχιστον δεν κυνδινέυει η σωματική και ψυχική σου ακεραιοτήτα. Αν μπορούσα να φλέρταρω με κάποιον σέ οποιονδήπτε χώρο χωρίς τους παραπάνω κυνδίνους πραγματικά δεν θα ξαναπατούσα το πόδι μου σε gay μπαρ.

quote:
Κι όμως υπάρχει! Το κάθε πράγμα μέσα στη φύση έχει συγκερκιμένη λειτουργία. Αν δεν την επιτελεί τότε είναι άχρηστο για τη φύση. Στο ζήτημά μας, η φύση έδωσε στους ανθρώπους γεννητικά όργανα με σκοπό την αναπαραγωγή και όρισε ότι για να αναπαραχθούν οι άνθρωποι χρειάζεται αρσενικό+θηλυκό. Αυτή είναι δηλαδή η "φυσική" λειτουργία τους.
Τώρα βέβαια είμαι σίγουρος ότι θα βγούμε κάπως off topic γιατί μάλλον το ζήτημα με τη φύση θα μας απασχολήσει αρκετά στη συνέχεια

Με αυτή τη λόγική καθέ ανθρωπος που δεν χρησιμοποιει τα γεννητικά του όργανα για να αναπαράγεται κάνει κατι αφύσικο. δηλάδη λέμε ότι θέλω να κάνω τρία παιδιά άρα πρέπει να κάνω τρείς φορές έρωτα (ή λίγο περισσότερες αν δεν πιάσει με την πρώτη)μέχρι να πετύχω τον στόχο μου. Αρα ο αυνανισμός, ο στοματικός έρωτας, ο πρωκτικός έρωτας(μεταξύ αντρα και γυναίκας) είναι αφύσικα. Επίσης οι άνθρωποι που δέν μπορούν να κάνουν παιδιά ή δέν θέλουν είναι "αχρηστοι". Μου αρέσει αυτή η θεωρία γιατί αισθάνομαι ότι ο κόσμος είναι γεμάτος "αφύσικους" ανθρώπους σαν και εμένα.
quote:
Συμφωνώ οτι στη φύση καθετι έχει συγκεκριμένη λειτουργία.Και για αυτό τον λόγο υπάρχουν τα γεννητικά όργανα(αναπαραγωγή).

Εγω γιατί δεν είμαι ένα "κάθε τι" που η φύση μου όρισε να λειτουργω με τον τρόπο που λειτουργώ; Ξέρεις τι δε μου άρέσει όταν με κρίνουν σαν μη φυσιολογικό(δεν αναφέρομαι σε έσένα) το ότι η κριτηκή προέρχεται απο άλλα φυσιολογικά ή μη φυσιολογικά όντα και όχι άπο τον ίδιο τον "κατασκευαστή"... η ΦΥΣΗ επιμένει να κάνει το ίδιο "λάθος" σε ποσοστό 5-10% στο σύνολο του πλήθυσμού απο τότε που υπάρχει και ο άνθρωπος, μήπως τελικά δεν έιναι "λάθος" αλλα είναι απλώς μια διαφορετική εκδήλωση της ανθρώπινης σεξουαλικότητας;Μήπως το έχουμε κάνει μέγα θέμα χωρίς να υπάρχει λόγος;


lakerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sougias
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 16:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sougias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θεωρείς ότι προσβάλουν εσένα ή αυτούς που συμμετέχουν;και με ποιό τρόπο;Δεν το καταλαίνω.


χεράκι χεράκι και φιλάκια στο στόμα απλώς και μόνο για να προκαλέσουν. Αυτός είναι ο μοναδικός σκοπός τους. Αν έκαναν κάτι παρόμοιο ετεροφυλόφιλοι θα το ονόμαζαν παρέλαση νεοναζί


quote:
Πίστεψε με είναι περισσότερο θέμα ασφαλέιας και άνεσης του να βρίσκεσαι σε ένα χώρο που τουλάχιστον δεν κυνδινέυει η σωματική και ψυχική σου ακεραιοτήτα. Αν μπορούσα να φλέρταρω με κάποιον σέ οποιονδήπτε χώρο χωρίς τους παραπάνω κυνδίνους πραγματικά δεν θα ξαναπατούσα το πόδι μου σε gay μπαρ.

Δεκτό.Αν πρόκειται για ασφάλεια τότε πάώ πάσο. Βέβαια δε νομίζω ότι τα πράγματα είναι τόσο επικίνδυνα για τους ομοφυλόφιλους στην Ελλάδα. Έχουμε δει πολλές υπερβολές αλλά δε νομίζω ότι είναι τόσο τρομερά στη χώρα μας. Τι να πούνε δηλαδή και οι άλλοι στο Ιράν (αν θυμάμαι καλά) που τους κρέμασαν πριν καμιά βδομάδα


quote:

Με αυτή τη λόγική καθέ ανθρωπος που δεν χρησιμοποιει τα γεννητικά του όργανα για να αναπαράγεται κάνει κατι αφύσικο. δηλάδη λέμε ότι θέλω να κάνω τρία παιδιά άρα πρέπει να κάνω τρείς φορές έρωτα (ή λίγο περισσότερες αν δεν πιάσει με την πρώτη)μέχρι να πετύχω τον στόχο μου. Αρα ο αυνανισμός, ο στοματικός έρωτας, ο πρωκτικός έρωτας(μεταξύ αντρα και γυναίκας) είναι αφύσικα.

Αν το καλοσκεφτείς οι άνθρωποι τη σημερινή εποχή φαίνεται να έχουν μπλέξει κάπως τις διάφορες "εισόδους" τους. Ο στοματικός έρωτας, ο πρωκτικός και όλα τα άλλα που λες είναι κατά μία έννοια ανωμαλίες (). Το ότι δεν χαρακτηρίζονται έτσι οφείλεται στην άποψη που επικρατεί ότι οι άντρες "δίνουν" και οι γυναίκες "παίρνουν" (αλλιώς ήθελα να το πω αλλά τέλος πάντων). Τώρα το από "παίρνουν" είναι λεπτομέρεια για τους περισσότερους φτάνει να ισχύει ο παραπάνω κανόνας...
Άλλωστε και στο γήπεδο φωνάζουμε "τους γαμ**** η Πανάθα". Και αυτό ανωμαλία είναι. Θα έπρεπε να σημαίνει ότι όλοι οι Παναθηναϊκοί είναι gay. Κι όμως το λέμε για να δείξουμε ακριβώς το αντίθετο. Και εδώ δηλαδή ισχύει το "αφού τον "δίνω" είμαι άντρακλας"

quote:

Επίσης οι άνθρωποι που δέν μπορούν να κάνουν παιδιά ή δέν θέλουν είναι "αχρηστοι". Μου αρέσει αυτή η θεωρία γιατί αισθάνομαι ότι ο κόσμος είναι γεμάτος "αφύσικους" ανθρώπους σαν και εμένα.


Είναι άχρηστοι ως προς το θέμα της αναπαραγωγής. Το ζήτημα είναι ότι όσοι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά λέμε ότι πάσχουν από κάποια ασθένεια (που μάλιστα τις περισσότερες φορές η ιατρική μπορεί να θεραπεύσει). Με την ίδια λοιπόν λογική και η ομοφυλοφιλία πρέπει να χαρακτηριστεί ως ασθένεια

quote:

η ΦΥΣΗ επιμένει να κάνει το ίδιο "λάθος" σε ποσοστό 5-10% στο σύνολο του πλήθυσμού απο τότε που υπάρχει και ο άνθρωπος, μήπως τελικά δεν έιναι "λάθος" αλλα είναι απλώς μια διαφορετική εκδήλωση της ανθρώπινης σεξουαλικότητας;Μήπως το έχουμε κάνει μέγα θέμα χωρίς να υπάρχει λόγος;


Και τα σιαμαία γεννιούνται πάντα σε κάποιο ποσοστό. Μήπως λοιπόν όλοι οι άνθρωποι θα έπρεπε να γεννιόμαστε ενωμένοι στο κεφάλι ή την κοιλιά ή δεν ξέρω και 'γω πού;;
Το ότι έχει γίνει μέγα θέμα είνα αλήθεια. Δε νομίζω ότι έχει πραγματικά αξία να συνεχίσουμε αφού δε πιστεύω ότι στο τέλος της κουβέντας θα έχει αλλάξει κάποιος από τους δυο μας γνώμη. Απλώς θα επαναλαμβάνουμε τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 22:55:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν η ομφυλοφιλια ειναι φυσιολογικη τοτε και η κτηνοβασια,νεκροφιλια, ειναι φυσιολογικη

απο την στιγμη που και κτηνοβατες αλλα και νεκροφιλοι γεννιουντε απο την αρχη της ανθρωποτητας σε καποιο ποσοστο οπως γεννιουντε και ομοφυλοφιλοι σε καποιο ποσοστο


φυσιολογικο ειναι και το να παιζω δυο τρεις γυρους μποξ με την κοπελα μου πριν καταλιξουμε στο κρεβατι

φυσιολογικο ειναι να την βρησκω και να το κανω μονο σε μερη που υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να με πιασουν

φυσιολογικο ειναι και να βαζω φωτιες και να τις βλεπω την ωρα που το κανω αφου ετσι την βρησκω

φυσιολογικο ειναι και η κοπρανολαγνεια και η ουρολαγνεια

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 23:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Λοιπόν τώρα τι πρέπει να κάνω?? Αναρωτιέμαι... Να αρχίσω να ουρλιάζω μπας και μερικοί άνθρωποι εδώ μέσα (αλλά και γενικότερα) το κατανοήσουν!!! Έδω και πάρα πολλά χρόνια οι ψυχολόγοι δε θεώρουν την ομοφυλοφιλία ψυχική ασθένεια. Την έχουν δεχτεί ως κάτι φυσιολογικό και ως άλλη μια έκφανση της σεξοθαλικότητας των ανθρώπων. Τώρα γιατί ο καθένας λέει το μακρύ του και το κόντο του δεν το καταλαβαίνω. Από τη στιγμή που η επιστήμη μίλησε ας σωπάσουμε εμείς. Λοίπον βρείτε τα με τον εαυτό σας και αποδεχτείτε το.

Γιγενής πραγματίκα δεν καταλαβαίνω πως τα συσχετίζεις όλα αυτά με την ομοφυλοφιλία!!! Λοίπον καλό θα ήταν πριν γράψουμε κάτι να σκεφτόμαστε πρώτα!!!!!

Γεια χαρά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 23:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Cryagnus

<<Γιγενής πραγματίκα δεν καταλαβαίνω πως τα συσχετίζεις όλα αυτά με την ομοφυλοφιλία!!!>>

λεω οτι αφου η ομοφυλοφιλια ειναι φυσιολογικη γιατι να μην ειναι και αυτα;;;;;;;;


Cryagnus

<<Λοίπον καλό θα ήταν πριν γράψουμε κάτι να σκεφτόμαστε πρώτα!!!!!>>

συμφωνω


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 11:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αν η ομφυλοφιλια ειναι φυσιολογικη τοτε και η κτηνοβασια,νεκροφιλια, ειναι φυσιολογικη

απο την στιγμη που και κτηνοβατες αλλα και νεκροφιλοι γεννιουντε απο την αρχη της ανθρωποτητας σε καποιο ποσοστο οπως γεννιουντε και ομοφυλοφιλοι σε καποιο ποσοστο


Λοιπον, η θεωρηση σου αγνοει ενα σημαντικο παραγοντα.

Οι ομοφυλοφιλοι συμφωνουν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ για αυτο που κανουν. Και
στα πλαισια του δικαιωματος της αυτοδιαθεσης η κοινωνια οφειλει
να δεχτει τις επιογες τους.

Ο Κτηνοβατης, απο την αλλη πλευρα, δεν τη ρωταει την κατσικα τη
Μαλαμω, η οποια η κακομοιρα δεν μπορει και να μιλησει για να
διαμαρτυρηθει.

Αρα δεν μπορεις να τα εξομοιωνεις.


Αγγελος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lakerman
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 15:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lakerman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sougia θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το θέμα δέν έχει τελειώμο......αλλα δέν μπορώ να μην απαντήσω....
quote:
χεράκι χεράκι και φιλάκια στο στόμα απλώς και μόνο για να προκαλέσουν. Αυτός είναι ο μοναδικός σκοπός τους. Αν έκαναν κάτι παρόμοιο ετεροφυλόφιλοι θα το ονόμαζαν παρέλαση νεοναζί

Ποκαλείται μονο όποιος ΘΕΛΕΙ να προκληθεί( για πολλούς και διάφορους λογους)
quote:
Τι να πούνε δηλαδή και οι άλλοι στο Ιράν (αν θυμάμαι καλά) που τους κρέμασαν πριν καμιά βδομάδα

Νιώθω ήδη τυχερός ....που έχω να κάνω με σένα και όχι με Ιρανούς
Καλά αυτο για το "δίνουν" και "πάιρνουν" το αφήνω ανάπαντητο.....το θέωρημα του Sougia του Μηλίσιου
quote:
Και τα σιαμαία γεννιούνται πάντα σε κάποιο ποσοστό. Μήπως λοιπόν όλοι οι άνθρωποι θα έπρεπε να γεννιόμαστε ενωμένοι στο κεφάλι ή την κοιλιά ή δεν ξέρω και 'γω πού;;


Καταρχήν κανείς δεν έιπε ότι επείδη υπάρχουν ομοφυλοφιλοι σημαίνει ότι πρέπει όλοι να γίνουν ομοφιλοφιλοι...
Και κατα δέυτερον μηλάμε γιά αλλα ποσοστά....
Σιαμαία γενιούνται 1 ανα 300.000
Ομοφυλόφιλοι 15.000 ανα 300.000( με 5% επι του πληθυσμού) Δηλαδή σε μία πόλη 4.000.000 εκατ. κατοίκων σαν την Αθήνα υπάρχουν περίπου 200.000 ομοφυλόφιλοι....ενώ στην Ελλαδα των 10.000.000 υπάρχουν 500.000 ( κόμμα με 10-15 έδρες στη βουλή)σε ποιό γιατρό να πάνε να θεραπέυσουν την "ασθένεια" τους;
quote:
Οι ομοφυλοφιλοι συμφωνουν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ για αυτο που κανουν. Και
στα πλαισια του δικαιωματος της αυτοδιαθεσης η κοινωνια οφειλει
να δεχτει τις επιογες τους.

Πέσ΄τα Αγγελε-Χρυσόστομε....γιατί μάλλον κάποιοι δεν ξέρουν όυτε καν γιατι πράγμα μηλάμε ( δεν αναφέρομαι στο φίλο μου τον sougia ο οποίος τουλάχιστον συζητάει)....αλλα διστύχώς και η βλάκεια και η κακία είναι...."φυσιολογική" και πρεπει να τους "αποδεχτούμε"


lakerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sougias
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 16:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sougias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ομοφυλόφιλοι 15.000 ανα 300.000.Σε ποιό γιατρό να πάνε να θεραπέυσουν την "ασθένεια" τους;


Σε ψυχολόγο. Γιατί πολύ απλά οι περισσότεροι δεν γεννήθηκαν ομοφυλόφιλοι. Έγιναν για άλλους λόγους (πχ ερωτική απογοήτευση όπως η απόρριψη από το άλλο φύλο, η φοβερή λογική ότι "και ο τάδε τραγουδιστής είναι gay και πρέπει γίνουμε σαν και αυτόν" και άλλα τέτοια). Αφού λοιπόν κάποτε ήταν ετεροφυλόφιλοι γιατί να μη μπορούν να ξαναγίνουν μετά από κάποια θεραπεία;
Επομένως το ποσοστό που μας δίνεις δεν είναι αληθές.Δεν έχουμε 15.000 ΝΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ανά 300.000 αλλά λιγότερους. Ακόμα και σε αυτούς όμως το πρόβλημα εξηγείται ιατρικά ( κάτι συμβαίνει με τα γονίδια. Δεν ξέρω ακριβώς τι, κάποιος βιολόγος θα μας έλυνε την απορία).
Και στις δύο περιπτώσεις (είτε γεννιέσαι είτε γίνεσαι) μιλάμε για ασθένεια.Απλά στην πρώτη περίπτωση το πρόβλημα είναι οργανικό ενώ στην δεύτερη ψυχολογικόΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 20:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sougia.

Το να αποκαλουμε "ασθενη" καθε εναν που αποκλινει απο την
συμπεριφορα της πλειοψηφιας ειναι αρκετα επικυνδινο και
υπονομευει τις βασικες δημοκρατικες αρχες του πολιτευματος μας.

"Ασθενεις" ηταν οσοι δεν δεχονταν το λογο της καθολικης εκκλησιας
το μεσαιωνα και το "φαρμακο" ηταν η ιερα εξεταση

"Ασθενεις" ηταν οσοι δεν δεχονταν τον Σταλιν ως πατερα τους στην
Σοβιετικη ενωση και το "φαρμακο" ηταν η Σηβηρια

"Ασθενεις" ηταν και οι κομμουνιστες στην Ελλαδα επι χουντας
και για να ανανηψουν τους στελνανε αναγκαστικες διακοπες
στη μακρονησο.

Καλο θα ηταν να μαθουμε να ειμαστε ανεκτικοι στο διαφορετικο
διοτι δημοκρατια δεν σημαινει οχλοκρατια, αλλα σεβασμος στη
μειοψηφια.


Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 00:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας,
με λένε wolfowitz και ειμαι ανθρωποφαγος


wolfowitz, είσαι σε λάθος δωμάτιο...!

((Δεν τα μάθες? Οι "απαυτ-ούνοι" δεν είναι άνθρωποι...))

[σελ.400... esoterica-eksoterica]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sougias
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 13:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sougias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το να αποκαλουμε "ασθενη" καθε εναν που αποκλινει απο την
συμπεριφορα της πλειοψηφιας ειναι αρκετα επικυνδινο και
υπονομευει τις βασικες δημοκρατικες αρχες του πολιτευματος μας.

Όταν αυτή η απόκλιση δικαιολογείται ιατρικώς τότε μιλάμε για ασθένεια

quote:

"Ασθενεις" ηταν οσοι δεν δεχονταν το λογο της καθολικης εκκλησιας
το μεσαιωνα και το "φαρμακο" ηταν η ιερα εξεταση

"Ασθενεις" ηταν οσοι δεν δεχονταν τον Σταλιν ως πατερα τους στην
Σοβιετικη ενωση και το "φαρμακο" ηταν η Σηβηρια

"Ασθενεις" ηταν και οι κομμουνιστες στην Ελλαδα επι χουντας
και για να ανανηψουν τους στελνανε αναγκαστικες διακοπες
στη μακρονησο.



Ωραία τα λες, αλλά εγώ δε μίλησα ούτε για εκτελέσεις, ούτε για εξορίες

quote:

Καλο θα ηταν να μαθουμε να ειμαστε ανεκτικοι στο διαφορετικο
διοτι δημοκρατια δεν σημαινει οχλοκρατια, αλλα σεβασμος στη
μειοψηφια.


Δημοκρατία σημαίνει να αποφασίζουν οι πολλοί. Δημοκρατία επίσης σημαίνει, ναι μεν να κάνεις ό,τι θέλεις, φθάνει όμως να σέβεσαι τους άλλους. Το κράτος δεν ενεργεί βάσει αυτών που θέλει η μειοψηφία. Αυτός ο "σεβασμός στη μειοψηφία" έχει φέρει τη χώρα σε αυτά τα χάλια.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα με Αλβανό λαθρομετανάστη. Μπαίνει στη χώρα παράνομα αλλά δε μπορούμε να τον διώξουμε γιατί θα μας πουν και ρατσιστές. Έτσι του παραχωρούμε δικαιώματα που δε θα έπρεπε να έχει (πχ το δικαίωμα της ψήφου) τον αφήνουμε να ζει ελεύθερα σε βάρος Ελλήνων (αν ο άλλος μπήκε παράνομα είναι εγκληματίας άρα ποιος μας λέει ότι θα φοβηθεί να κλέψει - σκοτώσει -βιάσει κτλ;;). Και στο τέλος τον βγάζουμε και στα κανάλια (αφού έχουμε δημοκρατία) να μας λέει ότι το 1821 οι Αλβανοί βοήθησαν στην ελληνική επανάσταση (θεωρώντας μάλιστα Αλβανούς τους Έλληνες ήρωες) και ότι δεν περνάει καλά εδώ γιατί είμαστε ρατσιστές επειδή δεν αφήνουμε τα παιδιά τους να κρατάνε τη σημαία στις παρελάσεις για το "ΟΧΙ" (κρίμα που δεν ξέρει ότι ο εχθρός το '40 δεν ήταν οι Ιταλοί μόνοι τους αλλά και οι Αλβανοί εθελοντές που πήγαιναν μαζί τους) και άλλες τέτοιες μπούρδες.
Αυτό ήταν ένα απλό παράδειγμα με το οποίο θέλω να σου δείξω ότι ο "σεβασμός στη μειοψηφία" στην Ελλάδα μας φθάνει στο άλλο άκρο, να μας καβαλάει δηλαδή στο τέλος η μειοψηφία.


Τέλος πάντων, εγώ το σταματάω εδώ. Δε θα απαντήσω ξανά γιατί δεν έχει πραγματικά σημασία να συνεχιστεί αυτή η κουβέντα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

the poet acts
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 05:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the poet acts  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοίτα να δεις.. και μόλις επέστρεψα..

χαίρομαι για κάποιες καινούριες παρουσίες, και δη για τον lakerman. ομολογώ ότι είσαι μπροσταααααά!

γιατί άραγε όλοι απαντούν στον sougia;; (λέω εγώ τώρα..)

το μόνο στο οποίο θα συμφωνήσουμε είναι, δυστυχώς, το εξής:

quote:

Τέλος πάντων, εγώ το σταματάω εδώ. Δε θα απαντήσω ξανά γιατί δεν έχει πραγματικά σημασία να συνεχιστεί αυτή η κουβέντα.

αυτό είναι αλήθεια, και μακάρι να άλλαζες γνώμη: τότε τα πράγματα θα'ταν αλλιώς γι'αυτούς τους οποίους δυσκολεύετε με τα λεγόμενά σας.. ή μακάρι ν'αλλάζαμε εμείς γνώμη: τότε τα πράγματα θα'ταν καλά -και όχι "καλύτερα"- για μας, και μάλλον δε θα το συζητούσαμε τώρα. μάλλον θα'μασταν σε κανα φυσιολογικό μέρος για φυσιολογικούς ανθρώπους, και όχι σε κάποιο forum με αφύσικους...

αυτά τα ολίγα... με φιλικούς χαιρετισμούς.

what drives you on, can drive you mad..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 17:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΑΚΕΡΜΑΝ δεν ξέρω αν είχες διαβάσει άλλα μου άρθρα
Συμφωνώ και επαυξάνω μαζί σου
Κουσούρι για την ΠΥΡΑ είναι η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ της κοινωνίας μας.
Εγώ είμαι ομοφυλόφιλος και την ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ την έχω νιώσει στο πετσί μου
Δεν έχουν ΙΔΕΑ οι ετερόφυλοι ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΝΟΙΑ τι σταυρός είναι και πόσο πονάει να σε θεωρούν όλοι λάθος της φύσης.
Αλλά νιώθω όμως και τόσο πιο ώριμος σε σχέση με κάτι str8 τύπους που πατήσαν τα 30 και τα μόνα τους ενδιαφέροντα είναι η μπάλα και η χαζογκόμενα που θα ρίξουν στο μπαράκι

Πιστεύω εις ένα Θεό
Πατέρα ΠαντοκράτοραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

uedigo
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 20:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους uedigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν με ενδιαφερει η σεξουαλικη προτιμηση του καθενος ειναι αλλωστε προσωπικο δικαιωμα του.Μεεξοργιζειομωςτο γεγονος οτι υπαρχουν ατομα τα οποια συστηματικα επιδιωκουν να προβαλλουν τις σεξουαλικες προτιμησεις τους με τροπο προκλητικο για τον κοινωνικο περιγυρο.Γνωρισα και γνωριζω ανθρωπους με διαφορετικες προτιμησεις απο εμενα αλλα ηταν αξιοπρεπεις και κοσμιοι,εν ατιθεσει με εκεινους που προβαλλουν τη διαφορετικοτητα τους ως μοναδικο τροπο προβολης και καταξιωσης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
infer0s
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 05:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους infer0s  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω πιστευω οτι ελαχιστοι ομοφυλοφιλοι γεννιουνται εχοντας γεννετικη ανωμαλια στο σωμα και παραγουν περισσοτερες ορμονες του αλλου φυλου με αποτελεσμα να εχουν θυληπρεπη η αντρικα χαρακτηριστικα στο σωμα και στη συμπεριφορα τους απο μικρη ηλικια,αυτοι πιστευω ειναι και οι πραγματικοι ομοφυλοφιλοι και κανενας δεν μπορει να τους κατηγορισει αφου δεν ειχαν δυνατοτητα επιλογης αφου γεννιθηκαν ετσι,αυτα τα ατομα θα πρεπει(μιας και η επιστημη εχει προχωρησει)να κανουν αλλαγη φυλου αν ειναι αναγκη και με τα εξοδα της πολυτειας για να μπορουν να ζησουν μια φυσιολογικη ζωη με ενα ατομο του αλλου φυλου οπως πιστευω και οτι κανου οι περισσοτεροι ομοφυλοφιλοι αυτου του ειδους.Αυτου του ειδους οι ομοφυλοφιλοι ειναι και οι"πραγματικοι"κατα τη γνωμη μου αφου πραγματικα γεννιουνται με ενα σωματικο προβλημα που η σημερινη επιστιμη οπωσ ειπαμε μπορει να το λυσει,οι υπολοιποι ομοφυλοφιλοι ειναι ομοφυλοφιλοι απο επιλογη.Ο ερωτας κατα τη γνωμη μου δεν εχει φυλο 1 ατομο μπορει να ερωτευτει ενα αλλο για τον ψυχολογικο του κοσμο για το χαρακτηρα του την εξυπναδα του το στυλ του την πρωσοπικοτητα του κ.τλ.π εχει κατι που τον μαγνιτιζει και τον κανει να τον ερωτευθει ομως ο ερωτασ με το σεξ εχουν μια τεραστια διαφορα και αποσταση.το σεξ εκφραζει σωματικη αναγκη ζωοδη ενστικτα κυριως για απολαυση και αναπαραγωγη και οχι λογικη.Ο ανθρωπος ομως ειναι λογικο ον και οχι ζωο και δρα προτιστως με τη λογικη και το μυαλο το ποιο περιλαμβανει και αυτο που λεμε καρδια και ψυχη οταν ερωτευεσαι καποιν τον ερωτευεσαι με τη "καρδια σου" και οχι με τα γεννετικα σου οργανα και το ενστικτο που σου λενε μονο να ανπαραχθεις και να απολαυσεις για αυτο νιωθεις την αναγκη να βαλεις περα τις πρωσοπικες σου αναγκες για το ατομο αυτο ακομακαι να πεθανεις πραγματα εντελωσ εναντια στο ενστικτο επιβιωσεις και αυτοσυντηρησης που υπαρχει στη φυση και αδινοητι για αλογα οντα που δε ξερουν τι ειναι αγαπη.Αν οι ανθρωποι δρουσαν με το ενστικτο και τις ορμες τους ως βασικο στοιχειο της συμπεριφορας τους θα ειχαμε αλληλοβιαστει και αλληλοσκοτωθει και θα πολεμουσαμε συνεχεια ο ενας τον αλλον γιαυτο και ζουμε με βαση κυριως το μυαλο και εχουμε πολιτισμο,τα παραδειγματα ομοφυλοφιλιας στη φυση δεν ειναι σοβαρα κατα τη γνωμη και δεν μπορουμε να τα περνουμε σοβαρα αφου υπαρχουν και παραδειγματα ζωων που κανιβαλιζουν,τρωμε κοπρανα,που αληλοσκοτωνται για την αρχηγια το φαι τα θυλικα,που δεν καθαριζονται συχνα κ.τ.λ.π αλλα εμεις δεν παραδειγματιζομαστε απο αυτα και δρουμε αλλιως γιαυτο κια ειμαστε εδω που ειμαστε και γραφουμε μυνηματα στο φορουμ και εκεινα ειναι εκει που ειναι...οποτε τα επειχηρηματα αυτα παρα ειναι απλοικα και αντικρουοναται ευκολα.οσον αφορα τους ομοφυλοφιλους"επιλογης" που ειναι και οι περισσοτεροι και αυτοι που βγαινουν κυριως στη τηλεοραση αυτοι δεν γεννιουντια με κανενα σωματικο-ορμονικο προβλημα αλλα για απο καποιο ψυχολογικο λογο γινονται ομοφυλοφιλοι αυτοι οι ανθρωποι λοιπον εχουν καποιο βιτσιο στο μυαλο τουσ για καπιο λογο και 'φτιαχνονται"με αλλους αντρες η γυναικες οπωσ καποιοι φτιαχνοντια με φετιχ,σαδομαζοχισμους,ζωα,παιδια κ.τ.λ.τα βιτσια αυτα ειναι καθαρα στο μυαλο τους και οχι στο σωμα τους ενα απλο πειραμα μπορει να δειξει οτι το τι μας "φτιαχνει" ειναι καθαρα δημιουργημα του μυαλου και οχι σωματικη αναγκη Φανταστητε(οι αντρες) να σας δεσουν τα ματια και να σας βαλουν σε ενα δωματιο με μια ομορφη γυναικα(η απλα να σβησουν τα φωτα στο δωματιο)αλλα μολις μπητε να ερθει στη θεση τησ ενας αντρας με τρυφερα χερια σαν γυναικια και χωρις να σας μυλησει να αρχισει να αυνανινιζει το πεος σας,εσεις μη βλεποντας και εχονατας στο μυαλο σας οτι ειναι μια γυναικα θα νιωσεστε ηδον η και θα εκσπερματωσετε κανονικα και θα νιωσετε απολαυση και χαρα ενω θα εχετε κανει σεξουαλικη πραξη με ενα αντρα αλλα το μυαλο σας θα εχει την εικονα τησ γυνιακας που σασ φτιαχνει και αυτο ειναι που δημιουργη την υδονη επειδη αυτο σασ αρεσει και θελετε. βλεπουμε λοιπον οτι το σεξ εξαρτατε απο τι μασ φτιαχνει στο μυαλο υποσεινιδειτο και αυτο ψαχνουμε.οπως λοιπον θεωρει η κοινη λογικη και οι κανονες των ανθρωπινων κοινωνιων ψυχολογικη αρρωστια το να "φτιαχνονται"καποιοι ανθρωποι με παιδια(παιδεραστες) ζωα(κτηνοβατες)γυναικες που δε τους θελουν(βιαστες)νεκρα σωματα(νεκροφυλοι)και αλλα πολλα που σελιδες ολοκληρεσ δε αρκουν για να αναφερω γιατι προσπαθουν να μασ πεισουν καποιοι οτι και το ειδος τησ ομοφυλοφιλιας απο επιλογη ενω το ατομο σωματικα εινα φυσιολογικο και λογο καποιου γεγονοτος η συνθηκων της ζωης να αλλαζει και να εκδηλωνει αυτη την ψυχολογικη ασθενια δεν χρειζει ιατρικη θεραπιας οπως και οι αλλες περιπτωσεις που αναφερθηκαν(παραδειγμα αυτου ειναι κληρικοι πχ γιωσακης που απο μικρι ηλικια κλινονται σε μοναστηριο απο γονεισ μην εχοντασ ωριμασει σεξουαλικα χωρισ να εχουν κανει σχεσεις με αλλας κοπελες τα ατομα αυτα πεφτουν θυματα τον ανωμαλων ιερεων(σωστα οι ομοφυλοφιλοι ιεριες ειναι ανωμαλοι οχι ομοφυλοφιλοι)που τα βιαζουν σωματικα και ψυχικα τα παιδια αυτα υστερα δε μπορουν να γινου φυσιολογικα εχουν ειδη καταστραφει απο αυτα τα ατομα και μην εχωντας εμπειρια με κοπελες δε μορουν να σθναψουν σχεσεις με γυναικες και συνιθυζουν ακομα και αν αρχικα δεν ηθελαν να εχουν ερωτικεσ σχεσεις με αντρες και στη συνεχεια κανουν και οι ιδιοι το ιδιο στα νεα ατομα που ερχονται στο μοναστηρι και δεωνιζουν τη κατασταση αυτη,πιστευω οτι πολλοι ομοφυλοφιλοι "δημιουργοθνται"απο τετοια η παρομοια γεγονοτα οπωσ αν ενα παιδι βιαστει απο εναν αντραπχγονεα,παππου,υπευθυνου ορφανοτροφεοιυ πρεζακια που κανουν μαζι χρηση η οταν ο νεοσ ανγκαζετε να εχει τον "ενεργητικο" ρολο για χρηματα προωθησηκ.τλ. το θεμα ειναι απλο ητα απο ναγκη ητε με το ζορι οσο το κανεις συνυθιζεις,οπωσ το τσιγαρο οταν προτοδοκιμαζεις εχει αηδιαστικη γευση το νιωθεις οτι σου κανει κακο αλλα λογω συνθηκων παρεας συνεχιζεις να καπνιζεις μεχρι που το συνιθυζεις και στο τελωσ γινεται ακομα και αναγκη.το γεγονος οτι ειναι ψυχολογικο το θεμα ενισχυετε απο την υπαρξη πολλων γκει με αρρενωποτατα η θυληκοτατα χαρακτηρηστηκα πανεμορφα ατομα με φυσιολογικοτατουσ οργανισμουσ οι ομοφυλοφιλοι που ειναι ψυχικα αρρωστη και δεν θελου επισης να κανουν αλλαγη φυλου πραγμα που ενισχυει τη θεωρια περι ψυΧολογικου προβληματος αφου νιωθουν γυναικεσ η αντρες ενω παρραληλα δε θελουν να αλλαξουν φυλο!?δεν ειναι παραλογο αυτο δεν ειναι δειγμα πνευματικης ανισορροπιας?τα παραδειγματα αυτον των γκει ειναι πολλα κυριως στο χωρο του θεαματοσ και τησ τηλεορασης μηπωσ αυτοι δεν εχουν χρηματα για μια τετοια επεμβαση?τελως παντων εγω πιστευω οτι μονο οι γκευ που γενιουνται με σωματικο προβλημα ειναι πραγματικα ομοφυλοφιλοι και μη καταδικαστεοι και η μη ανοχη τους θα ταν ρατσιστικη οπως η μη ανοχη των ανπηρων καθυστερημενωνκ.τ.λ.π και αποτελουν το ελαχιστο ποσωστο τον γκει οι υπολοιποι ειναι ομοφυλοφιλοι λογω επιλογησ λογω καποιου ψυχολογικου λογου που δημιουργηθηκε απο καποιο τραυμα η απο συνθηκες και χρειζουν ψυχολογικης θεραπιας οπως και οι παιδεραστες,νεκροφιλοι κ.τ.λ. οι ανθρωποι αυτοι ειναι ανισσοροποι και δεν ειναι σε θεση να μεγαλωσουν πεδια η συμπεριφορα τουσ μπορει να δειχνει φυσιολογικη στους γυρο αλλα αυτο δε συμενει τιποτα αφου πολλοι δολοφωνοι βιαστες δειχνουν οι πιο αθωοι ανθρωποι αλλα απλα κρυβουν το προβλημα τους απο τουσ γυρω.η αποδοχη οτι καποιος γενιεται ομοφυλοφιλοσ και οτι η ομοφυλοφιλια ειναι στο γενετικου κωδικα και δε μπορει να γινει τιποτα για αυτο ειναι ισοπεδωτικη ρατσιστικη γενικη(με αυτη τη λογικη καποιοι λαοι αρα και τα παιδια αυτων ειναι κατωτεροι πιο χαζοι πιο καλοι στα σπορ η στο διαβασμα κτλ) και απολυτη και δινει ευκολη λυση στο θεμα και μπλοκαρει σημαντικες ερευνες που θα μπορουσαν να γινουν και ειχαν γινει απο ψυχολογους για να βοηθηθουν αυτοι οι ανθρωποι και να θεραπευτουν να γινουν φυσιολογικη και να αποκτησουν οικογενια ακαι δικα τουσ παιδια που ειναι κατι πολυ διαφορετικο απο την ιυοθεσια πιστεψεμε.Αυτεσ τισ σκεψεις μου σας τις λεω γιατι ετσι νιωθω θα μπορουσα να το πεξω ανετοσ νεωτεριστης και πολυ προχωρημενοσ αν και ειμαι μικρος μπορω να καταλαβω πωσ ειναι να εχεισ παιδι αφου εχω μικρο αδερφο και στη ζωη μου ζω με το σλοκγαν μη κανεις στους αλλους αυτο που δε θα ηθελες να κανουν σε εσενα ετσι αφου εγω δε θα θελαο αδερφος μου η το παιδι μου η οι γονεις μου να ειναι ομοφυλοφιλο και ολα τα προβληματα που θα ειχαι ετσι δε μπορω να το παιξω υπερανω οταν το προβλημα αφορα τα παιδια η τα αδελφια καποιου αλλου συναθρωπου μου αδιαφοραντας για το πονο και τα βασανα που θα χα και γω στη θεση του οπωσ καθε λογικος ανθρωπος για αυτο και σας τα ειπα ολα αυτα.

Μη ξεχνατε ανοχη δε σημενει αποδοχηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 21:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
inferOs, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, η έλλειψη σημείων στίξης και παραγράφων στο μήνυμα σου με δυσκόλεψε στο να διαβάσω τα όσα λές....

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

infer0s
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 17:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους infer0s  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω πιστευω οτι ελαχιστοι ομοφυλοφιλοι γεννιουνται εχοντας γεννετικη ανωμαλια στο σωμα και παραγουν περισσοτερες ορμονες του αλλου φυλου με αποτελεσμα να εχουν θυληπρεπη η αντρικα χαρακτηριστικα στο σωμα και στη συμπεριφορα τους απο μικρη ηλικια,αυτοι πιστευω ειναι και οι πραγματικοι ομοφυλοφιλοι και κανενας δεν μπορει να τους κατηγορισει αφου δεν ειχαν δυνατοτητα επιλογης αφου γεννιθηκαν ετσι,αυτα τα ατομα θα πρεπει(μιας και η επιστημη εχει προχωρησει)να κανουν αλλαγη φυλου αν ειναι αναγκη και με τα εξοδα της πολητειας για να μπορουν να ζησουν μια φυσιολογικη ζωη με ενα ατομο του αλλου φυλου οπως πιστευω και οτι κανου οι περισσοτεροι ομοφυλοφιλοι αυτου του ειδους. Aυτου του ειδους οι ομοφυλοφιλοι ειναι και οι"πραγματικοι"κατα τη γνωμη μου αφου πραγματικα γεννιουνται με ενα σωματικο προβλημα που η σημερινη επιστιμη οπως ειπαμε μπορει να το λυσει,οι υπολοιποι ομοφυλοφιλοι ειναι ομοφυλοφιλοι απο επιλογη.Ο ερωτας κατα τη γνωμη μου δεν εχει φυλο 1 ατομο μπορει να ερωτευτει ενα αλλο για τον ψυχολογικο του κοσμο για το χαρακτηρα του την εξυπναδα του το στυλ του την πρωσοπικοτητα του κ.τλ.π εχει κατι που τον μαγνιτιζει και τον κανει να τον ερωτευθει ομως ο ερωτας με το σεξ εχουν μια τεραστια διαφορα και αποσταση.το σεξ εκφραζει σωματικη αναγκη ζωοδη ενστικτα κυριως για απολαυση και αναπαραγωγη και οχι λογικη.Ο ανθρωπος ομως ειναι λογικο ον και οχι ζωο και δρα προτιστως με τη λογικη και το μυαλο το ποιο περιλαμβανει και αυτο που λεμε καρδια και ψυχη οταν ερωτευεσαι καποιν τον ερωτευεσαι με τη "καρδια σου" και οχι με τα γεννετικα σου οργανα και το ενστικτο που σου λενε μονο να ανπαραχθεις και να απολαυσεις για αυτο νιωθεις την αναγκη να βαλεις περα τις πρωσοπικες σου αναγκες για το ατομο αυτο ακομα και να πεθανεις πραγματα εντελως εναντια στο ενστικτο επιβιωσεις και αυτοσυντηρησης που υπαρχει στη φυση και αδινοητο για αλογα οντα που δε ξερουν τι ειναι αγαπη. Αυτο πιστευω συνεβενε κυριως στην αρχαια ελλαδα οπου οι γυναικες λογω του οτι ηταν αμορφοτες και απαιδευτες ενω οι αντρες ειχαν υψηλο επιπεδο μορφωσης δεν μπορουσαν να επικοινωνισουν μεταξυ τους αφου ηταν σε αλλα νοητικα επιπεδα.Ετσι απκετες φορες οι αντρες εροτευονταν μεταξυ τουσ αλλα αυτεσ ηταν αλλες εποχες και πρεπει να τισ κρινουμε με αλλα κριτηρια. Αν οι ανθρωποι λοιπον δρουσαν με το ενστικτο και τις ορμες τους ως βασικο στοιχειο της συμπεριφορας τους θα ειχαμε αλληλοβιαστει και αλληλοσκοτωθει και θα πολεμουσαμε συνεχεια ο ενας τον αλλον γιαυτο και ζουμε με βαση κυριως το μυαλο και εχουμε πολιτισμο. τα παραδειγματα ομοφυλοφιλιας στη φυση δεν ειναι σοβαρα κατα τη γνωμη και δεν μπορουμε να τα περνουμε σοβαρα αφου υπαρχουν και παραδειγματα ζωων που κανιβαλιζουν,τρωμε κοπρανα,που αληλοσκοτωνται για την αρχηγια το φαγητο τα θυληκα,που δεν καθαριζονται συχνα αφηνοθν πισω τα αρρωστα μελη της αγεληςκ.τ.λ.π αλλα εμεις δεν παραδειγματιζομαστε απο αυτα και δρουμε αλλιως γιαυτο κια ειμαστε εδω που ειμαστε και γραφουμε μυνηματα στο φορουμ και εκεινα ειναι εκει που ειναι...οποτε τα επειχηρηματα αυτα παρα ειναι απλοικα και αντικρουοναται ευκολα. Οσον αφορα τους ομοφυλοφιλους"επιλογης" που ειναι και οι περισσοτεροι (και αυτοι που βγαινουν κυριως στη τηλεοραση)αυτοι δεν γεννιουντια με κανενα σωματικο-ορμονικο προβλημα αλλα για καποιο ψυχολογικο λογο γινονται ομοφυλοφιλοι αυτοι οι ανθρωποι.Λοιπον εχουν καποιο βιτσιο στο μυαλο τους για καπιο λογο και 'φτιαχνονται"με αλλους αντρες η γυναικες οπωσ καποιοι φτιαχνοντια με φετιχ,σαδομαζοχισμους,ζωα,παιδια κ.τ.λ.τα βιτσια αυτα ειναι καθαρα στο μυαλο τους και οχι στο σωμα τους ητε
γινονται ομοφυλοφιλοι απο καποιον αλλο ομοφοιλοφιλο που ητε τουσ βιαζει η τουσ επηρεαζει και παρασερνει στο δρομο που εχουν ακολουθησει στη ζωη τους. Ενα απλο πειραμα μπορει να δειξει οτι το τι μας "φτιαχνει" ειναι καθαρα δημιουργημα του μυαλου και οχι σωματικη αναγκη Φανταστητε(οι αντρες) να σας δεσουν τα ματια και να σας βαλουν σε ενα δωματιο με μια ομορφη γυναικα(η απλα να σβησουν τα φωτα στο δωματιο)αλλα μολις μπητε να ερθει στη θεση της ενας αντρας με τρυφερα χερια σαν γυναικια και χωρις να σας μυλησει να αρχισει να αυνανινιζει το πεος σας,εσεις μη βλεποντας και εχονατας στο μυαλο σας οτι ειναι μια γυναικα θα νιωσεστε ηδον η και θα εκσπερματωσετε κανονικα και θα νιωσετε απολαυση και χαρα ενω θα εχετε κανει σεξουαλικη πραξη με ενα αντρα αλλα το μυαλο σας θα εχει την εικονα τησ γυνιακας που σας "φτιαχνει" και αυτο ειναι που δημιουργη την υδονη επειδη αυτο σας αρεσει και θελετε.βλεπουμε λοιπον οτι το σεξ εξαρτατε απο τι μας φτιαχνει στο μυαλο υποσεινιδειτο και αυτο ψαχνουμε(για αυτο και δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα και καποιων ειναι αρωστημενα). Οπως λοιπον θεωρει η κοινη λογικη και οι κανονες των ανθρωπινων κοινωνιων ψυχολογικη αρρωστια το να "φτιαχνονται"καποιοι ανθρωποι με παιδια(παιδεραστες),(ζωα(κτηνοβατες),γυναικες που δε τους θελουν(βιαστες),νεκρα σωματα(νεκροφυλοι)και αλλα πολλα που σελιδες ολοκληρες δεν αρκουν για να αναφερω γιατι προσπαθουν να μας πεισουν καποιοι οτι και το ειδος τησ ομοφυλοφιλιας απο επιλογη ενω το ατομο σωματικα εινα φυσιολογικο και λογο καποιου γεγονοτος η συνθηκων της ζωης το εχουν κανει να αλλαΞει και να εκδηλωνει αυτη την ψυχολογικη ασθενια δεν χρειζει ιατρικη θεραπιας οπως και οι αλλες περιπτωσεις που αναφερθηκαν (παραδειγμα αυτου ειναι κληρικοι πχ γιωσακης που απο μικρη ηλικια κλεινονται σε μοναστηρι απο γονεις μην εχοντας ωριμασει σεξουαλικα χωρις να εχουν κανει σχεσεις με αλλας κοπελες τα ατομα αυτα πεφτουν θυματα τον ανωμαλων ιερεων(σωστα οι ομοφυλοφιλοι ιεριες ειναι ανωμαλοι οχι ομοφυλοφιλοι)που τα βιαζουν σωματικα και ψυχικα.Τα παιδια αυτα υστερα δε μπορουν να γινου φυσιολογικα εχουν ειδη καταστραφει απο αυτα τα ατομα και μην εχωντας εμπειρια με κοπελες δε μορουν να σθναψουν σχεσεις με γυναικες και συνιθυζουν ακομα και αν αρχικα δεν ηθελαν να εχουν ερωτικεσ σχεσεις με αντρες και στη συνεχεια κανουν και οι ιδιοι το ιδιο στα νεα ατομα που ερχονται στο μοναστηρι και δεωνιζουν τη κατασταση αυτη, πιστευω οτι πολλοι ομοφυλοφιλοι "δημιουργοθνται"απο τετοια η παρομοια γεγονοτα οπως αν ενα παιδι βιαστει απο εναν αντραπχγονεα,παππου,υπευθυνου ορφανοτροφεοιυ πρεζακια που κανουν μαζι χρηση η οταν ο νεοσ ανγκαζετε να εχει τον "ενεργητικο" ρολο για χρηματα προωθησηκ.τλ. το θεμα ειναι απλο ειτε απο αναγκη ειτε με το ζορι οσο το κανεις συνυθιζεις, οπως το τσιγαρο οταν προτοδοκιμαζεις εχει αηδιαστικη γευση το νιωθεις οτι σου κανει κακο αλλα λογω συνθηκων παρεας συνεχιζεις να καπνιζεις μεχρι που το συνιθυζεις και στο τελως γινεται ακομα και αναγκη. το γεγονος οτι ειναι ψυχολογικο το θεμα ενισχυετε απο την υπαρξη πολλων γκει με αρρενωποτατα (η θυληκοτατα αν ειναι γυναικεσ) χαρακτηριστηκα πανεμορφα ατομα με φυσιολογικοτατους οργανισμους και ορμονες ,καθως και των ομοφυλοφιλων που ειναι ψυχικα αρρωστοι και δεν θελου να κανουν αλλαγη φυλου πραγμα που ενισχυει τη θεωρια περι ψυΧολογικου προβληματος αφου νιωθουν γυναικεσ η αντρες ενω παρραληλα δε θελουν να αλλαξουν φυλο!?δεν ειναι παραλογο αυτο δεν ειναι δειγμα πνευματικης ανισορροπιας?τα παραδειγματα αυτον των γκει ειναι πολλα κυριως στο χωρο του θεαματος και της τηλεορασης μηπωσ αυτοι δεν εχουν χρηματα για μια τετοια επεμβαση? τελως παντων εγω πιστευω οτι μονο οι γκεοι που γενιουνται με σωματικο προβλημα ειναι πραγματικα ομοφυλοφιλοι και μη καταδικαστεοι και η μη ανοχη τους θα ταν ρατσιστικη οπως η μη ανοχη των αναπηρων καθυστερημενωνκ.τ.λ.π και αποτελουν το ελαχιστο ποσωστο τον γκει οι υπολοιποι ειναι ομοφυλοφιλοι λογω επιλογης λογω καποιου ψυχολογικου λογου που δημιουργηθηκε απο καποιο τραυμα η απο συνθηκες και χρειζουν ψυχολογικης θεραπιας οπως και οι παιδεραστες,νεκροφιλοι κ.τ.λ. οι ανθρωποι αυτοι ειναι ανισσοροποι και δεν ειναι σε θεση να μεγαλωσουν πεδια η συμπεριφορα τουσ μπορει να δειχνει φυσιολογικη στους γυρο αλλα αυτο δε συμενει τιποτα αφου πολλοι δολοφωνοι βιαστες δειχνουν οι πιο αθωοι ανθρωποι αλλα απλα κρυβουν το προβλημα τους απο τουσ γυρω και σοταν συζητανε,κινουνται μπροστα σε ξενους συμπεριφερονται κανονικοτατα. η αποδοχη οτι καποιος γενιεται ομοφυλοφιλοσ και οτι η ομοφυλοφιλια ειναι στο γενετικου κωδικα και δε μπορει να γινει τιποτα για αυτο ειναι ισοπεδωτικη ρατσιστικη γενικη(με αυτη τη λογικη καποιοι ανθπωποι ,λαοι (αρα και τα παιδια αυτων) ειναι κατωτεροι,κακοι,πιο χαζοι πιο καλοι στα σπορ η στο διαβασμα κτλ) και απολυτη και δινει ευκολη λυση στο θεμα και μπλοκαρει σημαντικες ερευνες που θα μπορουσαν να γινουν και ειχαν γινει απο ψυχολογους για να βοηθηθουν αυτοι οι ανθρωποι και να θεραπευτουν να γινουν φυσιολογικη και να αποκτησουν οικογενια ακαι δικα τουσ παιδια που ειναι κατι πολυ διαφορετικο απο την ιυοθεσια πιστεψεμε. Αυτες τισ σκεψεις μου σας τις λεω γιατι ετσι νιωθω θα μπορουσα να το παιξω ανετος νεωτεριστης και πολυ προχωρημενος αλλα αν και ειμαι μικρος μπορω να καταλαβω πως ειναι να εχεις παιδι αφου εχω μικρο αδερφο και στη ζωη μου ζω με το σλοκγαν μη κανεις στους αλλους αυτο που δε θα ηθελες να κανουν σε εσενα ετσι αφου εγω δε θα θελα ο αδερφος μου η το παιδι μου να ειναι ομοφυλοφιλοι και ολα τα προβληματα που θα ειχαι ετσι δε μπορω να το παιξω υπερανω οταν το προβλημα αφορα τα παιδια η τα αδελφια καποιου αλλου συναθρωπου μου αδιαφοραντας για το πονο και τα βασανα που θα χα και γω στη θεση του οπως καθε λογικος ανθρωπος για τουσ λογους που σας ανεφερα παραπανω διοτι θα ειχα ενα ανισορροπο ατομο και οχι γιατι ισωσ δεν θα γινοταν αποδεχτος απο τη κοινωνια για αυτο και σας τα ειπα ολα αυτα.

Μη ξεχνατε η ανοχη δε σημενει αποδοχη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cryagnus
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 22:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cryagnus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ήθελα να 'ξερα infer0s εαν η δική σου ασθένεια παίρνει θεραπεία ή απλά μιλάμε για μια ανίατη περίπτωση. Πραγματικά λυπάμαι .... (και την επόμενη φορά πριν γράψεις οποιαδήποτε ασυναρτησία σου κατέβει στο κεφάλι κάτσε σκεψου δυο πράγματα, αναλογίσου και μετά μίλα).Επίσης γιατί έστειλες το μήνυμά σου δύο φορές ; θεωρείς πως γράφεις τόσο σημαντικά πράγματα που πρέπει να τα διαβάσουν όλοι;

Αυτά από έμενα... Καλή συνέχειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 03:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το θέμα της φύσης που τέθηκε και για το αν η ομοφυλοφιλία θεωρείται "λάθος" της φύσης...

Εγώ θα συμφωνήσω ότι πράγματι έτσι είναι και ότι η ομοφυλοφιλία συνιστά αφύσικη σεξουαλική συμπεριφορά...

Όμως επειδή δεν μπορούμε να χρησιμοποιούμαι δύο μέτρα και δύο σταθμά στις κρίσεις μας, θα πρέπει να λάβω υποψη μου και κάποια άλλα πράγματα. Όπως πχ το αν η ερωτική πράξη μεταξύ φυσιολογικά ετεροφυλόφυλων ανθρώπων γίνεται με τον τρόπο που η φύση επιτάσσει (ή φαίνεται να επιτάσσει)...Αυτό λοιπόν με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι διάφορες σεξουαλικές πρακτικές, οπως η πιο απλή ας πούμε ο στοματικός έρωτας (για να μην πω για...άλλες),είναι αφύσικες και θα πρέπει να θεωρηθούν διαστροφές...Ποιός θα με πείσει ότι η φύση θεωρεί το στοματικό ερωτα σωστό και τον ομοφυλοφιλικό λάθος? Επίσης θεωρώ τη χρήση μέσων προφύλαξης και την ελεγχόμενη εκσπερμάτωση εκτός κόλπου πολύ μεγαλύτερες διαστροφές, μιας και δεν είναι απλά αφύσικες, αλλά στρέφονται κατευθείαν ενάντια στη βούληση της φύσης (αναπαραγωγή του είδους).

Άρα οι μόνοι φυσιολογικοί είναι αυτοί που "το κάνουν" με τον γνωστό παραδοσιακό τρόπο αυτό δηλαδή που η φύση και η...Εκκλησία μας επιτάσσουν. Όλοι οι υπόλοιποι βράζουμε στο ίδιο καζάνι της...ακολασίας...Και τυχαίνει να είμαστε η πλειοψηφία...


Σχετικά με τους ομοφυλόφιλους. Με έχουν πειράξει και μένα κάποιες φορές στη ζωή μου. Και έχω βρίσει πολύ άσχημα τέτοιο άτομο. Όταν όμως ο θυμός έφυγε και σκέφτηκα καλύτερα, κατάλαβα ότι η ηλίθια συμπεριφορά κάποιου δεν εξαρτάται από τη σεξουαλική του προτίμηση και ότι φυσικά ανάμεσα στους ομοφυλόφιλους θα υπάρχουν και αρκετοί ηλίθιοι ομοφυλόφιλοι, όπως ακριβώς άλλωστε συμβαίνει και με μας τους "φυσιολογικούς".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mercury

<<Άρα οι μόνοι φυσιολογικοί είναι αυτοί που "το κάνουν" με τον γνωστό παραδοσιακό τρόπο αυτό δηλαδή που η φύση και η...Εκκλησία μας επιτάσσουν. Όλοι οι υπόλοιποι βράζουμε στο ίδιο καζάνι της...ακολασίας...Και τυχαίνει να είμαστε η πλειοψηφία...>>

αυτο λεω και εγω
αν δεχτουμε σαν φυσικο τον ομοφυλοφιλο γιατι να μην δεχτουμε σαν φυσιολογικο και τον ουρολαγνο,κοπρανολαγνο,σαδομαζοχιστη
γιατι να λεμε οτι αυτοι ειναι ανωμαλοι ενω ο ομο ειναι φυσιολογικος;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 22:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης θεωρώ τη χρήση μέσων προφύλαξης και την ελεγχόμενη εκσπερμάτωση εκτός κόλπου πολύ μεγαλύτερες διαστροφές, μιας και δεν είναι απλά αφύσικες, αλλά στρέφονται κατευθείαν ενάντια στη βούληση της φύσης (αναπαραγωγή του είδους).

Mercury, τα μέτρα αυτά προφύλαξης κάθε άλλο παρά ανώμαλα είναι.
Αν ήταν έτσι θα έπρεπε ένα ζευγάρι να αποκτούσε κάθε χρόνο κι από ένα παιδί και μετά θα είχαμε πρόβλημα υπερπληθυσμού κτλ.
Είναι σα μέτρο αυτοπροστασίας του ανθρώπινου είδους.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy