ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ύψος βουνών και λεξάριθμοι
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 15:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

amalia

Ο gentleman εξέφρασε την αντίθεσή του στο χλευασμό που δέχτηκαν κάποιοι άνθρωποι για τις απόψεις τους.
Πολύ σωστά έκανε και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που τόλμησε και το είπε.



τον επιβραβευεις και για τον τροπο που το εκανε δηλαδη?

"Αλιεία υπηρετών και σαδιστική διασκέδαση",
η "Εσωτερική Αναζήτηση" των αχρείων",
"Στα όρια της ψυχοπαθολογίας",
"το τέρας που ασκεί ψυχολογική βία",
"θα σ' είχαν ξεσκίσει στις μηνύσεις, δηλωμένε σαδιστή βριλ",
"Από το σαδιστικό υπόκοσμο που έχει γεμίσει τα forums Εσωτερισμού με διαφημίσεις για τις ορειβατικές εκδρομές του, μακρυά",
"ΣΑΔΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ, Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΧΡΕΙΩΝ",
"Παραπλανητικά διαφήμιζαν το εμπόρευμά τους σαν να ήταν φιλικές εκδρομούλες, του στυλ "πάμε στην σπηλιά του Νταβέλη",
"Όλοι ρόμπες"

ΜΠΡΑΒΟ ΤΖΕΝΤΛΥ ΜΑΝ!


quote:

Μην ξεχνάς, ότι κι εσύ ο ίδιος και ο κάθε ένας από εμάς, θα μπορούσε να βρεθεί στη μέση μία μικρής ομάδας ανθρώπων και όλοι να γελάνε μαζί του.



εχω βρεθει εν μεσω ομαδας αυτοδιαφημιζομενων τεκτονων καποτε, που δεν με χλευαζε απλα, αλλά λασπολογουσε (το θυμασαι?) και δεν ζητησα την βοηθεια κανενος μελους ή φιλου μου

μαλιστα ειχα ζητησει απο τους φιλους μου ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ και το εκαναν, οπως ζητησα την επεμβαση των συντονιστων που ομως το εκαναν αφου αρχισα και εγω τα μπινελικια (τα γραπτα μενουν ειπαμε)


quote:

Θα ήθελες τότε να υπάρχει ένας gentleman, που να τολμήσει να διαμαρτυρηθεί για σένα, ακόμα κι αν δεν συμφωνούσε για τις απόψεις σου, ένιωθε όμως το χρέος να μην σε αφήσει μοναχό σου ανάμεσα στην τρομοκρατία ανθρώπων, που δεν τους κοστίζει τίποτε να πονούν τον άλλον.



ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ

ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΠΑΝΟ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΛΗΤΗ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ

βλεπω ομως οτι συμφωνεις απολυτα με τον τζεντλυ μαν, αφου χρησιμοποιεις τις αγαπημενες του εκφρασεις, οπως "τρομοκρατία ανθρώπων, που δεν τους κοστίζει τίποτε να πονούν τον άλλον"

αυτην την εντυπωση εχεις για τα ατομα για τα οποια μιλαμε?

τοτε δεν εχω πλεον τιποτα αλλο να πω επι του θεματος


quote:

Εσύ ο ίδιος όμως, απαντώντας στα γραφόμενά του, γελάς δυνατά (δεν ξέρω πως να το πάρω αυτό,



με το μαλακο


quote:

θα ήθελα να το δω ως χιούμορ, αλλά παραείναι ειρωνικές οι εκφράσεις που συνοδεύουν τα καλογυαλισμένα δόντια από τα χαμόγελα



καλυτερα να τον ελεγα ψυχασθενη, αχρειο, κομπλεξικο και ΡΟΜΠΑ, ε?

οσο για τα γυαλισμενα δοντια, εσεις τα βαλατε στα σμαϊλις του φορουμ

μηπως να τα μπαναρατε για ειρωνια και χλευασμο?


quote:

και απαξιώνεις ακόμα και τη διάθεσή του να καταδείξει κάτι, που είναι καταφανώς άδικο: Το δούλεμα! Το "ψιλό γαζί" που για πολλές σελίδες έχουν δεχτεί κάποιοι άνθρωποι, επειδή πιστεύουν σε κάτι, που για κάποιους θεωρείται υπερβολικό.



απο ποτε το δουλεμα ειναι αδικημα?

στο ξαναζητησα πιο πανω: ανεφερε συγκεκριμενα τοπικ που επεσε δουλεμα να διαπιστωσουμε ολοι αν ηταν αδικο

γιατι τα βζιν βζουν, τα ιντιγκο και οι ενεργοποιησεις του ντι εν εϊ ειναι νομιζω υπερβολικα για τους περισσοτερους και οχι μονο για καποιους


quote:

Δικαίωμά τους να το πιστεύουν Jonnie!



και δικαιωμα των μελων να σχολιαζουν ελευθερα

θα μπαινει ο καθε πυροβολημενος και θα αρχιζει ανενοχλητα να παραπλανει και εμεις δεν επιτρεπεται ουτε να γελαμε?


quote:

Αξίζει αυτό το χλευασμό;



το ατομο?

οχι, και κανεις δεν προσωποποιει την πλακα στον θεματοθετη - ειπε κανεις τον παΝο αχρειο ή ψυχασθενη, οπως εκανε ο δον τζεντλυ? - το δουλεμα πεφτει στα εξωφρενικα ΘΕΜΑΤΑ


quote:

Υποστήριξε Jonnie αυτά που πραγματικά είναι άδικα.



δεν ειμαι σουπερ ηρωας υπερασπιστης των αδικημενων σαν τον φιλο μας τον τζεντλυ, αλλά αν πεσω πανω σε αδικια αντιδρω αυθορμητα


quote:

Αλλά μην τα βάζεις όλα στο ίδιο καλάθι.



εσυ τα βαζεις αυτη τη στιγμη στο ιδιο καλαθι

καποια τοπικ ειναι τοσο εξωφρενικα που θαπρεπε να κανατε οι συντονιστες αυτο που κανουν τα μελη


quote:

Αλλιώς με τη στάση σου θυσιάζεις οποιαδήποτε αλήθεια θέλει να σου πει ο άλλος, ακόμα και ότι καλό θα μπορούσες να πάρεις από αυτήν.



ωραιο θεμα για τοπικ και συζητηση: "ποια αληθεια αποκομισατε απο τα συγκεκριμενα θεματα οπως βρυκολακες, προφητειες, βιασμος απο εξωγηινες, ενεργοποιηση του ντι εν εϊ, λεξαριθμοι κτλ?"

θα γραψεις εσυ ποια αληθεια ειδες να πηγαινει χαμενη επειδη μου διεφυγε?


quote:

Αιχμηρός ο λόγος σου.



αιχμηρο το χιουμορ μου (αλλά παντα χιουμορ - γελαω πρωτος την ωρα που τα γραφω )


quote:

Μην τον στρέφεις όμως τυφλά σε ότι θεωρείς ότι βρίσκεται απέναντί σου. Γιατί μπορεί απέναντί σου να είσαι εσύ...



αμαλια μου αυτα ειναι παιγνιδια λεξεων

γνωριζεις πολυ καλα σε τι επιπεδο εφτασε η λασπολογια απεναντι μου

εγω τουλαχιστον περιοριζομαι αυστηρα στο χιουμορ (κυνικο ξεκυνικο, χιουμορ ειναι)


quote:

gigenis

κυριες και κυριοι η γη ειναι επιπεδη

ναι ναι ειναι επιπεδη

στην περιμετρο της γης υπαρχουν αστρικες πυλες που σε μεταφερουν στην απεναντι μερια

η διαθλαση που δημιουργητε κοντα στις αστρικες πυλες κανουν τον ταξιδιωτη να νομηζη οτι βλεπε ιμπροστα του γη το ιδιο προβλημα δημιουργητε και βλεποντας την γη απο το διαστημα

η αληθεια ειναι κρυμενη απο τους σκουλικιους

μια εξωγηινη φυλη που θελει να κατακτησει τον κοσμο

ελεγχει τους ανθρωπους απο την σκωληκοειδης αποφυση
πρεπει ολοι να την βγαλουν
αλλα οχι με την συμβατικη ιατρικη γιατι αυτη ελεγχεται απο τους κακους
και κατα την διαρκεια της επεμβασεις τα ραματα που χρησημοποιουν
ειναι απο υλικο που αντικαθηστουν την απωλεια της αποφυσης

οσο για την πεντελη ειναι γνωστο στους ελευθερα σκεπτομενους οτι εκει παλια υπηρχαν
πεντε-ελη των οποιων οι αναθυμιασεις εμποδιζαν τους σκουλικιους να εισβαλουν στην γη
οι δουλοι των σκουλικιους ομως εριξαν τονους χωμα στα ελη αυτα και ετσι εγινε η πεντελη

εχθρος των σκουλικιους ειναι τα ψαρια



συνΟλυμπιε ελπιζω να δωσεις το σπανιο αυτο υλικο στον agnostic για το επομενο τευχος του περιοδικου ΑΚΛΑΥΤΟΝ


quote:

τζεντλυ μαν

Δεν ξέρω τι είναι η εσωτερική αναζήτηση. Εγώ για έρευνα στο υπερφυσικό και τη θρησκειολογία ήρθα.



οκεϋ, μαθημα πρωτον: εσωτερικη αναζητηση λεγεται η προσπαθεια να κοιταξεις μεσα σου, να δεις τα περιεχομενα και να βρεις πως θα αυτοβελτιωθεις

το γνωθι σαυτον το εχεις ακουστα? (τραγουδι του Γονιδη ειναι )


μαθημα δευτερον: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ, ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ, ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΦΥΣΙΚΟ

η δε συγκριτικη θρησκειολογια ειναι απο τις αγαπημενες μου επιστημες κι αυτο με κανει κοκκινο πανι στην αρενα του μυθος και θρησκεια


quote:

Όχι για σαδιστική διασκέδαση.



δηλαδη δεν ηδονιζοσουν την ωρα που εβριζες ωμα ανθρωπους και ενασχολησεις?

οταν γραφεις για τον βριλ, νιωθεις ριγη?


quote:

> σαν ανθρωπος που επι 47 χρονια ασκει την εσωτερικη αναζητηση

Από την κούνια στο κουρβέτι. Τους 9 μήνες στην κοιλιά της μάνας σου τους έβαλες;



μαθημα τριτον: μην εισαι προβλεψιμος!

τσιμπησες αμεσως στο τυρακι και μου δινεις την ευκαιρια να ολοκληρωσω: ειμαι Ολυμπιος


quote:

Δεν το 'ξερα πως εκτός από σπηλαιολογο-φάγος στη φαντασίωσή σου το παίζω και "εσωτεριστής".



σε φανταζομαι ψηλο, αδυνατο, μακρυα μαλλια, γενακι, μαυρη ρομπα με κουκουλα, καθιστο μεσα σε μια πενταλφα να διαβαζεις υπο το φως κεριων για τις ερευνες του "υπερφυσικου"

σπηλαιολογοφαγος δεν μπορεις να γινεις ουτε στην φαντασια μου...


quote:

Αλήθεια όσοι διαβάζουν "Strange" και "Τρίτο Μάτι" ή τα άρθρα του esoterica, είναι εσωτεριστές; O OANNHSEA πχ;



ρωτησα παραπανω τι εννοειτε εσωτεριστη αλλά δεν ειδα απαντηση

ο ΟΑΝΝΗΣΕΑ παντως μου φαινεται υποπτος - να τον προσεχεις


quote:

Κι άντε τώρα να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας.



κανε πλαστικη στην προβοσκιδα και στα αυτια - αυτος που εφτιαξε τον Ψινακη καλος πρεπει να ειναι


quote:

Εγώ δεν αναδεικνύω γελοιότητες, η γελοιοποίηση είναι μορφή σοφισμού είπαμε.



ξεχασα εσυ εισαι υπερασπιστης των αδικημενων - για τους Ινδιανους της επαρχιας Τσιαπας κανεις τιποτα?


quote:

Εγώ έδωσα παραδείγματα 3 αντισυμβατικών ιδεών που γράφεις και ξαναγράφεις (και τις ψιλο-πιστεύω κι εγώ)



μαθημα τεταρτον: μην πιστευεις, ερεύνα


quote:

> ειναι γελοια τα ποτηρακια και οι επικλησεις, αν μπορεις να μου αποδειξεις οτι δεν ειναι γελοια με πρακτικο τροπο

Τράβα σε κάναν Yngwie για πρακτικές αποδείξεις, εγώ δεν ρισκάρω τη ζωή μου.



για να τα φοβασαι τα πιστευεις!


quote:

> αυτος ειναι και σε οποιον αρεσει
> αν δεν γινεται ανεκτος ενας κυνικος τυπος, τοτε πως γινονται ανεκτες οι "κατινες"
> επαιζε τον ρολο του κακιστου ... ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ
> δεν διαμαρτυρηθηκε ποτε για τα μπαναρισματα

Κατά τ' άλλα δεν υποστηρίζεις κανέναν.



οχι δεν υποστηριζω κανεναν - σου περιεγραψα πως εχουν τα πραγματα


quote:

> το ποστ σου δειχνει ξεκαθαρη εμπαθεια για την σπηλαιολογια

Το κοινό του esoterica δεν είναι χαζοί.



συμφωνω!

και τα γραπτα μενουν!!!


quote:

Είναι ξεκάθαρο ότι αναφέρομαι στην αλιεία ατόμων από τους γνωστούς και μη εξαιρετέους που πόσταραν διαφημιστικά κατεβατά σε όλα τα topics ανεξαρτήτως θέματος.



σε ξαναρωταω, ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΤΙ ΛΕΣ???

να τους κανουν τι οι σπηλαιολογοι αυτους που μπορει να παρασυρθουν απο διαφημιστικα μηνυματα?


quote:

Δεν θα αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας.



δεν θα κανεις πλαστικη δηλαδη?

ετσι πρεπει, να αποδεχομαστε τον εαυτο μας οπως ειναι!


quote:

Μια παροιμία λέει δεν μπορείς να μάθεις καινούριο κόλπο σε παλιό σκυλί.



γαφ!


quote:

Δεν είναι καθόλου ανθρωποκεντρικής αντίληψης. Οργανισμό έχει και ο σκύλος, οργανισμό έχει και το σκουλήκι, οργανισμό έχουν όλες οι μορφές ζωής, από την αμοιβάδα ως τη φάλαινα, τμήματα ενός μεγαλύτερου οικολογικού συστήματος, το οποίο είναι τμήμα ενός πλανητικού συστήματος, της γαίας, κι αυτή είναι με τη σειρά της ζωντανός οργανισμός και τμήμα μεγαλύτερων συστημάτων, και ούτω καθ εξής μέχρι τον υπερσυμπαντικό "οργανισμό".



επιμενεις?

η ανθρωπινη αντιληψη δεν ειναι αυτη που μας ωθει να συγκρινουμε ανομοια πραγματα?

πιστευεις οτι τα ηλεκτρονια ειναι μικρες μπαλιτσες που περιστρεφονται γυρω απο τον πυρηνα σαν πλανητες, επειδη ετσι συμβαινει στον μακροκοσμο?


quote:

Νόηση έχουν όλες οι υποδιαιρέσεις της ύλης, ορατής και αόρατης, από τον κρύσταλλο που σχηματίζεται δύσκολα ή εύκολα, διάβαζε μορφογενετικά πεδία, μέχρι το σύμπαν σαν ολότητα.



νοηση εχουν και τα ζωα

την κατανοουμε?

οχι φυσικα

τοτε πως την συγκρινουμε με την ακομη πιο δυσκολο να κατανοηθει ανοργανη νοηση?


quote:

Αυτές είναι οι αντιλήψεις της ΟΕΑ.



και εγω αντιπροσωπευω Την Υπηρεσια, την ΥΑΠ


quote:

Κατ' εμέ, δεν είναι είναι παρά παιχνίδια της γλώσσας (τι πάει να πει "ζωή"; τι πάει να πει νόηση; έχουν νόηση τα Windows XP; έχει νόηση ένα νευρωνικό δίκτυο ή ένα έμπειρο σύστημα;)



επιτελους αρχισες να μιλας σοβαρα

ενδιαφερον θεμα για συζητηση - διαλεξε τοπικ να την αναπτυξουμε, γιατι αυτο ειναι ασχετο με το θεμα και θα κλειδωθει οπου ναναι


quote:

Το θέμα είναι εσύ να δεις τι παίζεται.



εγω γραφω βιωματικα και ουδολως με απασχολει αν με κατι που εγραψα συμφωνει ή διαφωνει ο οποιοσδηποτε


quote:

Καταλαβαίνω ότι δεν είναι ότι πιο ευχάριστο να σε συγκρίνουν με άτομα που θεωρείς πολύ βλάκες ή ψυχάκηδες, όσο κι αν η σύγκριση περιορίζεται μόνο στη θρησκεία.



μαθημα πεμπτον: η ανιμιστικη αντιληψη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ - ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ

ο τροπος με τον οποιο κοιτας το Συμπαν (διαβασε τους προσωκρατικους φυσιολατρες φιλοσοφους και θα καταλαβεις οτι αυτη η αντιληψη διαχεοταν σε ολες τις επιστημες)


quote:

Αλλά στην αστρική προβολή, και στην εξέλιξη από "νετρονιακή φάση" σε "αεριώδη φάση" κλπ, και στη μετεμψύχωση, και στο "νόα" και την "ψυχή", και στα "ακασικά αρχεία", εκτός από την ΟΕΑ σ' αυτά πιστεύουν και οι θεοσοφιστές.



αν αφαιρεσεις την μετενσαρκωση και την ψυχη, ολα τα άλλα μου ειναι αγνωστα

και δεν με ενδιαφερει τι "πιστευουν" οι ΟΕΑ ή οι θεοσοφιστες


quote:

Αν θεωρείς και τους θεοσοφιστές βλάκες ή ψυχάκηδες, τι να πω.



ριξε καταλογο ονοματων και θα σου πω


quote:

Δεν ταιριάζει στην Ελληνική θέαση του κόσμου, η περιφρόνηση για τις θ
ρησκευτικές πεποιθήσεις των άλλων.



πως βρεθηκαμε στις θρησκευτικες πεποιθησεις απο την υπερασπιση παΝο?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 15:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
συνΟλυμπιε ελπιζω να δωσεις το σπανιο αυτο υλικο στον agnostic για το επομενο τευχος του περιοδικου ΑΚΛΑΥΤΟΝ

αυτα και αλλα πολλα

quote:
μαθημα δευτερον: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ, ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ, ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΦΥΣΙΚΟ

κρυβε λογια συνολυμπιε η γνωση δεν ειναι για ολους


quote:
τσιμπησες αμεσως στο τυρακι και μου δινεις την ευκαιρια να ολοκληρωσω: ειμαι Ολυμπιος

ειναι αληθεια δεν εχει χασει συναθριση για συναθριση ολυμπιων

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 15:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


και μιας και μιλαμε για το τοπικ του παΝο, σκεφθηκατε ποτε την πιθανοτητα να τον πιστεψει καποιος ανηλικος, να προσπαθησει να ενεργοποιησει το ντι εν εϊ του και να βαλει το χερι του στο βραστο νερο???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 16:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
και μιας και μιλαμε για το τοπικ του παΝο, σκεφθηκατε ποτε την πιθανοτητα να τον πιστεψει καποιος ανηλικος, να προσπαθησει να ενεργοποιησει το ντι εν εϊ του και να βαλει το χερι του στο βραστο νερο???

κολλας σε κατι λεπτομεριες ωρες ωρες

ενταξει και τι εγινε
σημασια εχει οτι πρεπει να λεει την εσωτεριστικη του βζιν βζουνια
χωρις να χρειαζεται να αποδηξει τα λεγομενα του

ειπαμε ο εσωτεριστης εδω εχει μια αβαντα που δεν εχει ο σκεπτικιστης

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 17:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Νυν υπέρ ανηλίκων ο αγών!! Το αιώνιο επιχείρημα τών τηλεμάκηδων για να τρομάξουνε τις χήνες!!

κυρ-αστυνόμε:

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 18:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
άραγε, δεν υπάρχουν οι ίδιες ανησυχίες για την σχέση τών ανηλίκων με τα ενθεογενή τόπικ?

ε, κυρ-γιάννη...?

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 20:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
>> Δεν ταιριάζει στην Ελληνική θέαση του κόσμου, η περιφρόνηση για τις θρησκευτικές πεποιθήσεις των άλλων.

> πως βρεθηκαμε στις θρησκευτικες πεποιθησεις απο την υπερασπιση παΝο?

O PaNo έχει επηρεαστεί από θρησκευτικής οργάνωση. Αντικείμενο της χλεύης, οι θρησκευτικές του πεποιθήσεις. Ποιανού οι πεποιθήσεις είναι πιο γελοίες, του PaNo, της ΟΕΑ ή του jbg, δεν θα κρίνω.


> η ανιμιστικη αντιληψη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ - ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ

Η ανιμιστική αντίληψη δεν μας πολυνοιάζει τι είναι, αυτό που λέμε είναι ότι οι θρησκευτικές σου αντιλήψεις έχουν overlap με της ΟΕΑ, κοίτα κανά λεξικό τι πάει να πει θρησκεία, και θυμίσου το, θυμίσου το όταν ανάβεις τα καντήλια στο εκκλησάκι της σπηλιάς, ή όταν ο άνεμος σου στέλνει καμιά κούκλα στο κεφάλι (λέμε τώρα). Μου θύμισε αυτά που έγραφε ένας καλόγερος ότι η θεία πρόνοια του έφερε το κατάλληλο πρόσωπο να τον επισκεφτεί και τέτοια.

Δεν περιφρονώ καμία αντίληψη, δικαίωμά του καθενός να πιστεύει ότι θέλει, γιατί σε αυτά τα πράγματα κανείς δεν κατέχει την απόλυτη αλήθεια. Κρίμα όμως που δεν αποδέχεσαι το δικαίωμα αυτό για τους άλλους. Η δική σου θρησκευτική αντίληψη σοβαρή, όλοι οι άλλοι ρόμπες.


> αυτοί δεν κάναν άλλη δουλειά από το να περιφέρονται από topic σε topic προσβάλλοντας δικαίους και αδίκους. Όλοι ρόμπες.

Tο "Όλοι ρόμπες" εδώ αναφέρεται στους δικαίους και αδίκους. Δηλαδή ότι όλους πηγαίνανε να τους βγάλουν ρόμπες τα παλικάρια μας, δικαίους και αδίκους. Αρκεί να έθεταν προς συζήτηση αντισυμβατικές τους εμπειρίες.

Έρχεται στο forum κάποιος για να κάνει πλάκα, πατώντας στην ευγένεια των διαχειριστών, σαν τον άλλο που έλεγε ότι τον βίασαν εξωγήινες. Σ' αυτόν, ορμάτε μακεδονομάχοι, γ...τε ελεύθερα.

Έρχεται κάποιος στο στυλ Ogygos, που δεν πιστεύει λέξη από αυτά που λέει, αλλά κοροιδεύει τους συνομιλητές του, τεστάροντας τη δημόσια αντίδραση στο βιβλίο του και ρυθμίζοντας ανάλογα το περιεχόμενο, στο οποίο βιβλίο ενδεχομένως προπαγανδίζει και θρησκευτικο-πολιτικές σκοπιμότητες (ίσως Ολύμπιοι Κριναετοί κι έτσι). Αν είναι ξεκάθαρο ότι μας δουλεύει ψυχρά, γ....τε ελεύθερα.

Έρχεται κάποιος και σας λέει κρεατόμαζες και τσογλάνια (πάλι καλά που δε σας είπε και goyim ). Γ...τε ελεύθερα.

Αλλά στον άλλο που λέει μια τρομακτική εμπειρία του με πνεύματα, κάτι που πιστεύει δηλαδή ότι του συνέβη, ή σ' αυτόν που ψάχνει για στοιχειωμένα σπίτια, ή σε όποιον τα πιστεύει αυτά που λέει, είναι άδικη η επίθεση και ανεπίτρεπτη σε πολιτισμένους ενήλικες.

"Κάνεις λάθος φίλε μου, έχεις πέσει θύμα πλάνης", τέτοια λέμε σ' αυτούς, αν έχουμε στοιχειώδη παιδεία.

Ευγένεια, και φιλοξενία της ιδέας που δεν πιστεύουμε που έλεγε και ο Αριστοτέλης.


> πιστευεις οτι τα ηλεκτρονια ειναι μικρες μπαλιτσες που περιστρεφονται γυρω απο τον πυρηνα σαν πλανητες, επειδη ετσι συμβαινει στον μακροκοσμο?

Όταν εγώ διάβαζα τι είναι ηλεκτρονιακό νέφος και τροχιακό, εσύ βάραγες νούμερα στο στρατό αδερφέ, δεκτό πάντως ότι η ανθρώπινη αντίληψη μας ωθεί στο να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα αφού εξ ορισμού το τι ονομάζουμε καρέκλα πηγάζει από τη σύγκριση διαφορετικών αντιληπτών πραγμάτων, και ομοίως εξ ορισμού το τι ονομάζουμε νόηση είναι κι αυτό σύμβαση της γλώσσας και ομαδοποίηση ανομοίων.


> μαθημα τεταρτον: μην πιστευεις, ερεύνα

Αδερφέ, όταν εγώ έκανα ακαδημαϊκή έρευνα, εσύ κλάδευες τριανταφυλλιές.


> μαθημα δευτερον: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ, ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ, ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΦΥΣΙΚΟ

Εγώ ξέρω φυσική, ξέρω πότε βρίσκομαι εντός σημερινής φυσικής και πότε όχι. Υπερφυσικό εξ ορισμού λέμε αυτό που δεν εξηγείται με τη μέχρι τώρα φυσική. Το υπερφυσικό του παρελθόντος, είναι η φυσική του σήμερα. Κι ενδεχομένως η παρωχημένη τεχνολογία του αύριο. Τα ΄παμε αυτά.

Και κοίτα κανά λεξικό τι σημαίνει δηλωμένος σαδιστής ("Είμαστε σαδιστές"), τι σημαίνει τέρας (μτφ άνθρωπος πολύ κακός, διεστραμμένος), τι παραδεχόσουν εσύ για το βριλ (κάκιστος), τι σημαίνει αχρείος (ανήθικος, αναιδής), πότε η πλακίτσα γίνεται ψυχολογική βία απ' το πρωί ως το βράδυ πόσα posts την ημέρα, και μετά έλα πες μας αν είναι δικαιολογημένα ή όχι.

Καταλαβαίνω ότι η δυνατότητα να βγάζεις γέλιο είναι υπαρξιακό ζήτημα για σένα. Εμένα με κάνεις να γελάω ακόμα κι όταν η χλεύη πέφτει πάνω μου. Αυτή τη δυνατότητα, να μας επιτίθεσαι και να γελάμε, δεν πρέπει να την έχει κανείς άλλος εδώ μέσα. Αλλά δεν είναι δυνατό να κάνεις τα στραβά μάτια στα ατελείωτα αίσχη του βριλ, και να σου φταίω εγώ ξαφνικά μετά από 4 μήνες.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 17/12/2006 22:18:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 20:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

hendrix

Νυν υπέρ ανηλίκων ο αγών!!



βρε καλως τον χεντριξ!

ναι υπερ των ανηλικων ο αγων, σε χαλαει?


quote:

Το αιώνιο επιχείρημα τών τηλεμάκηδων για να τρομάξουνε τις χήνες!!



δεν ηθελα να σε τρομαξω καλη μου χηνα, αλλά μπερδευτηκα με τους ελεφαντες ο ζωοφιλος...


quote:

άραγε, δεν υπάρχουν οι ίδιες ανησυχίες για την σχέση τών ανηλίκων με τα ενθεογενή τόπικ?



ολα Ενθεογενη ειναι στο Συμπαν, γιατι ανησυχεις?

εκτος κι αν εννοεις κατι αλλο, οπότε ριχτο στα ισα (κοχονες χρειαζονται ειπαμε)


quote:

ε, κυρ-γιάννη...?



μπαρμπα γιαννης περικαλω - δεν ειμαι κυριος


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 22:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

gentleman

Η ανιμιστική αντίληψη δεν μας πολυνοιάζει τι είναι



δεν νοιαζει εσενα, για να μπορεις να συγκρινεις εμενα με την ΟΕΑ (αυτο θα γινει ανεκδοτο!)

μ αρεσει ο τροπος που "ερευνας" παντως!


quote:

κοίτα κανά λεξικό τι πάει να πει θρησκεία



στο λεξικο θα ψαξω τι θα πει θρησκεια???

εσυ εκει μελετας συγκριτικη θρησκειολογια?


quote:

και θυμίσου το όταν ανάβεις τα καντήλια στο εκκλησάκι της σπηλιάς, ή όταν ο άνεμος σου στέλνει καμιά κούκλα στο κεφάλι (λέμε τώρα)



εγω αγαπητε μου απλα υπαρχω - αν βρω σβηστα καντηλια τα αναβω, σε όποια θρησκεια κι αν ανηκουν, γιατι ειμαι ευλαβης (την γνωριζεις την εννοια?)

αν βρω σκουπιδια τα μαζευω (γιατι ειμαι ευλαβης)


σε θρησκεια δεν ανηκω γιατι δεν "πιστευω" αλλά βιωνω


και μιας και την ανεφερες, τι σου λεει το περιστατικο με την κουκλα?

ειμαι ψευτης, ειμαι ψυχασθενης, ή βιωσα κατι Ανεξηγητο?


quote:

Δεν περιφρονώ καμία αντίληψη, δικαίωμά του καθενός να πιστεύει ότι θέλει, γιατί σε αυτά τα πράγματα κανείς δεν κατέχει την απόλυτη αλήθεια.



δικαιωμα του καθενα να πιστευει, και δικο μου δικαιωμα να μην πιστευω εξ αποκαλυψεως αληθειες


quote:

Κρίμα όμως που δεν αποδέχεσαι το δικαίωμα αυτό για τους άλλους. Η δική σου θρησκευτική αντίληψη σοβαρή, όλοι οι άλλοι ρόμπες.



κοιτα, ρομπα εγω δεν αποκαλεσα κανεναν!

εσυ τοκανες

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια


quote:

Έρχεται στο forum κάποιος για να κάνει πλάκα, πατώντας στην ευγένεια των διαχειριστών, σαν τον άλλο που έλεγε ότι τον βίασαν εξωγήινες. Σ' αυτόν, ορμάτε μακεδονομάχοι, γ...τε ελεύθερα.

Έρχεται κάποιος στο στυλ Ogygos, που δεν πιστεύει λέξη από αυτά που λέει, αλλά κοροιδεύει τους συνομιλητές του, τεστάροντας τη δημόσια αντίδραση στο βιβλίο του και ρυθμίζοντας ανάλογα το περιεχόμενο, στο οποίο βιβλίο ενδεχομένως προπαγανδίζει και θρησκευτικο-πολιτικές σκοπιμότητες (ίσως Ολύμπιοι Κριναετοί κι έτσι). Αν είναι ξεκάθαρο ότι μας δουλεύει ψυχρά, γ....τε ελεύθερα.

Έρχεται κάποιος και σας λέει κρεατόμαζες και τσογλάνια (πάλι καλά που δε σας είπε και goyim). Γ...τε ελεύθερα.



παιδια ειναι, να τα δειρεις ή να τα γ......ς???

quote:

Αλλά στον άλλο που λέει μια τρομακτική εμπειρία του με πνεύματα, κάτι που πιστεύει δηλαδή ότι του συνέβη, ή σ' αυτόν που ψάχνει για στοιχειωμένα σπίτια, ή σε όποιον τα πιστεύει αυτά που λέει, είναι άδικη η επίθεση και ανεπίτρεπτη σε πολιτισμένους ενήλικες.



ριξε συγκεκριμενες περιπτωσεις για να τις συζητησουμε και μην προσπαθεις να κερδισεις τις εντυπωσεις με απροσδιοριστιες


quote:

Όταν εγώ διάβαζα τι είναι ηλεκτρονιακό νέφος και τροχιακό, εσύ βάραγες νούμερα στο στρατό αδερφέ



ελαααα!

εγω υπηρετησα την Περμιο περιοδο, στο Β ταγμα σαυριχθυων

εσυ εισαι παλιοσειρα, ε?

και γνωστης, και γνωστης


quote:

δεκτό πάντως ότι η ανθρώπινη αντίληψη μας ωθεί στο να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα αφού εξ ορισμού το τι ονομάζουμε καρέκλα πηγάζει από τη σύγκριση διαφορετικών αντιληπτών πραγμάτων, και ομοίως εξ ορισμού το τι ονομάζουμε νόηση είναι κι αυτό σύμβαση της γλώσσας και ομαδοποίηση ανομοίων.



ωπ, αρχισες παλι να μιλας σοβαρα!

και ειπες την μαγικη λεξουλα: αντιληψη


δευτερο τοπικ για ανοιγμα ωστε να συζητησουμε σοβαρα αν αφησεις τις εμπαθειες


quote:

Αδερφέ, όταν εγώ έκανα ακαδημαϊκή έρευνα, εσύ κλάδευες τριανταφυλλιές.



για την ακριβεια ποτιζα βραχοκηπους εκεινη την περιοδο


υποκλινομαι στα πτυχεια σου και την ανωτεροτητα σου!!!


quote:

Υπερφυσικό εξ ορισμού λέμε αυτό που δεν εξηγείται με τη μέχρι τώρα φυσική.



δεν το λεμε ανεξηγητο, ή Αγνωστο?


quote:

Και κοίτα κανά λεξικό τι σημαίνει δηλωμένος σαδιστής ("Είμαστε σαδιστές"), τι σημαίνει τέρας (μτφ άνθρωπος πολύ κακός, διεστραμμένος), τι παραδεχόσουν εσύ για το βριλ (κάκιστος), τι σημαίνει αχρείος (ανήθικος, αναιδής), πότε η πλακίτσα γίνεται ψυχολογική βία απ' το πρωί ως το βράδυ πόσα posts την ημέρα, και μετά έλα πες μας αν είναι δικαιολογημένα ή όχι.



ρε συ σουχει δημιουργησει ψυχολογικα τραυματα ο βριλης

στο επομενο σπηλαιο θα τον βαλω να κουβαλησει αυτος τα υλικα


quote:

Καταλαβαίνω ότι η δυνατότητα να βγάζεις γέλιο είναι υπαρξιακό ζήτημα για σένα.



ειναι!

γελαω αρα υπαρχω

γελανε αρα προσφερω


quote:

Εμένα με κάνεις να γελάω ακόμα κι όταν η χλεύη πέφτει πάνω μου.



τωρα μ εφτιαξες!

οταν σημερα διαβαζε η κορη μου τι σου απαντουσα και διπλωμενη στα γελια μου ειπε "περνας καλα στο εσωτερικα", ειπα "ναναι καλα αυτος ο τζεντλυ!"

αμοιβαια τα αισθηματα, οπότε περνάμε καλα αμφοτεροι!


quote:

Αυτή τη δυνατότητα, να μας επιτίθεσαι και να γελάμε, δεν πρέπει να την έχει κανείς άλλος εδώ μέσα.



ειμαι μοναδικος λες?

με κοπλιμενταρετε κυριε πρεσβη!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 23:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
η αυθαιρετη νοημαδοτηση τυχαιων περιστατικων της ζωης και η φανατικη επιμονη σε αυτο συνιστα παραληρημα

οχι, το συμπαν δεν ειναι ενθεογενες και ετσι ευτυχως δεν προκειται να το καπνισουμε

η διαστρεβλωση που επιχειρεις με την κοπτορραπτικη των quotes ειναι ενδεικτικη ενδειας επιχειρηματων

...

φιλικη συμβουλη εντος του πλαισιου σου διατυπωμενη σε υφος "αστρολογικον":

εχεις παρει λαθος στροφη σε καποιο σημειο και κινδυνευεις να χασεις την ολοκληρωση της ψυχολογικης εμπειριας σου - οι κακες παρεες αποπροσανατολιζουν !

...


_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 00:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
>> κοίτα κανά λεξικό τι πάει να πει θρησκεία

> στο λεξικο θα ψαξω τι θα πει θρησκεια???

Από εκεί θα αρχίσουμε, για να σταματήσεις να νομίζεις ότι δεν έχεις θρησκεία και είσαι υπεράνω θρησκευτικών συμπεριφορών.


> σε θρησκεια δεν ανηκω γιατι δεν "πιστευω" αλλά βιωνω

Πιστεύεις και παρα-πιστεύεις, και μάλιστα και ένα κομμάτι πρέπει να ξεκίνησε εξ αποκαλύψεως. Αλλά αυτό είναι για άλλο topic.


> και μιας και την ανεφερες, τι σου λεει το περιστατικο με την κουκλα?
> ειμαι ψευτης, ειμαι ψυχασθενης, ή βιωσα κατι Ανεξηγητο?

Δεν το πολυκατάλαβα το περιστατικό.

Δεν έχω καμία αμφιβολία πάντως ότι τα πιστεύεις αυτά που λες.

Οπότε αν στην πορεία προκύψει ότι κάνεις λάθος, θα στο πούμε μαλακά, δε θα σε πούμε μαλάκα.


>> Κρίμα όμως που δεν αποδέχεσαι το δικαίωμα αυτό για τους άλλους. Η δική σου θρησκευτική αντίληψη σοβαρή, όλοι οι άλλοι ρόμπες.

> ρομπα εγω δεν αποκαλεσα κανεναν! εσυ τοκανες

Κάνεις λάθος. Εγώ είπα ότι για τους βριλ και σια όλοι ρόμπες είναι, αν τολμήσουν να καταθέσουν αντισυμβατική εμπειρία. Ξέρεις εσύ από αντισυμβατικές εμπειρίες.

Ξεκολλήσαμε από το ανύπαρκτο άχτι μου με τη σπηλαιολογία, τώρα μας προέκυψε ότι τους αποκάλεσα ρόμπες. Λες να μου πάει η προβοσκίδα;


> αν βρω σκουπιδια τα μαζευω (γιατι ειμαι ευλαβης)

Τι είναι η ΥΑΠ είπαμε; Υπηρεσία απορριματοφάγων πεντέλης;


>> Αλλά στον άλλο που λέει μια τρομακτική εμπειρία του με πνεύματα, κάτι που πιστεύει δηλαδή ότι του συνέβη, ή σ' αυτόν που ψάχνει για στοιχειωμένα σπίτια, ή σε όποιον τα πιστεύει αυτά που λέει, είναι άδικη η επίθεση και ανεπίτρεπτη σε πολιτισμένους ενήλικες.

> ριξε συγκεκριμενες περιπτωσεις για να τις συζητησουμε και μην προσπαθεις να κερδισεις τις εντυπωσεις με απροσδιοριστιες

Ίσως να μη συνέβηκε συγκεκριμένο γεγονός έτσι ακριβώς. Εγώ ως ξεκάθαρο παράδειγμα το αναφέρω, προς αποφυγή.


>> Όταν εγώ διάβαζα τι είναι ηλεκτρονιακό νέφος και τροχιακό, εσύ βάραγες νούμερα στο στρατό αδερφέ

> εγω υπηρετησα την Περμιο περιοδο, στο Β ταγμα σαυριχθυων. εσυ εισαι παλιοσειρα, ε?

Τι έκανες το 1980;


>> Υπερφυσικό εξ ορισμού λέμε αυτό που δεν εξηγείται με τη μέχρι τώρα φυσική.

> δεν το λεμε ανεξηγητο, ή Αγνωστο?

Λεξικό έχεις; Το δικό μου λέει:

υπερφυσικός, επ., αυτός που είναι πάνω από τη φύση, έξω από τους φυσικούς νόμους.


>> Αδερφέ, όταν εγώ έκανα ακαδημαϊκή έρευνα, εσύ κλάδευες τριανταφυλλιές.

> για την ακριβεια ποτιζα βραχοκηπους εκεινη την περιοδο. υποκλινομαι στα πτυχεια σου και την ανωτεροτητα σου!!!

Μη μας κάνεις μαθήματα (μάθημα πρώτον, μάθημα δεύτερον, μάθημα τρίτον) στο αντικείμενό μας, και δε θα λέμε κι εμείς τίποτα για το δικό σου.

Και τώρα θα σου αποκαλύψω μια ιδέα μου για την κηπουρική. Στα σοβαρά.

Ας την πούμε, αειανθή κήπο. Να βρούμε πολλά σπάνια και λιγότερο σπάνια φυτά, και να βάλουμε ένα που να ανθίζει φεβρουάριο (αμυγδαλιά;), ένα που να ανθίζει Μάρτιο (βιολέτα;), και ούτω καθεξής ώστε να υπάρχει κάτι ανθισμένο ανά πάσα στιγμή, 365 μέρες το χρόνο. Γίνεται;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 18/12/2006 00:14:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 01:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gentleman:
quote:
Ας την πούμε, αειανθή κήπο. Να βρούμε πολλά σπάνια και λιγότερο σπάνια φυτά, και να βάλουμε ένα που να ανθίζει φεβρουάριο (αμυγδαλιά;), ένα που να ανθίζει Μάρτιο (βιολέτα;), και ούτω καθεξής ώστε να υπάρχει κάτι ανθισμένο ανά πάσα στιγμή, 365 μέρες το χρόνο. Γίνεται;

Πολύ φοβάμαι gentleman, ότι τουλάχιστον σ' αυτό το τόπικ δε θα το μάθουμε.
Κρίμα! Και θα είναι ωραία ιδέα.

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται με μία εκκρεμότητα:
Να μάθουμε κάπου κάπως κάποτε, για το πως γίνεται ένας αειανθής κήπος

Χαίρεται.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy