ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AGS2008
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2008, 16:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AGS2008
Δεν ξέρω αν οι απειλες των Ρωσων είναι στον αέρα. Ειδικά οταν τις εκφραζει ο πρεσβευτής τους στο ΝΑΤΟ.. Παραθέτω κατι που βγήκε χθες στο φορουμ του Αγιου Ορους. (athos.edo)

Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2008 12:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΗΓΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΤΙΣ ΙΕΡΑΣ ΜΟΝΗΣ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ LADA, ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΞΕΛΙΣΩΝΤΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΙΩΣΗΦ Ο ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΝΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΦΗΤΕΨΑΝ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ.

Συντομα θα φανεί λοιπον αν είναι λογια του αέρα ή κοσμοιστορικές εξελιξεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2008, 16:26:53  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν παίζοντε οι Τουρκαλάδες ώρες ώρες. Με το έτσι θέλω μπαίνουνε σε ξένα κράτη βορβαδίζουνε κυνηγάνε δήθεν τρομοκράτες. Έλεος Δεν τους βλέπω για πολύ να "υπάρχουνε" στο χάρτη. Άντε να σβήσουνε αυτοί μπας και πάρουμε τα πάνω μας και εμείς. Να σου πω μετά εγώ κουνιέτε ο Αλβανός και ο Σκοπιανός? Αλλά έτσι είναι αυτά.. έχεις πλάτες κουνιέσε και κωλοτρύβεσε.

από το Link που μας έδωσε ο συμφορουμήτης παραπάνω:

Με χρήση βίας απειλεί η Μόσχα αν Ε.Ε. και ΝΑΤΟ αγνοήσουν τον ΟΗΕ στο Κόσοβο

Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ON LINE
Παρασκευή, 22 Φεβρουαρίου 2008 11:40

Με χρήση βίας απειλεί η Μόσχα αν το ΝΑΤΟ ή η Ευρωπαϊκή Ένωση αγνοήσουν τον ΟΗΕ στο θέμα του Κοσόβου.

Όπως μετέδωσε το πρακτορείο Interfax, ο αντιπρόσωπος της Ρωσίας στο ΝΑΤΟ, Ντιμίτρι Ρογκοζίν, τόνισε ότι «εάν σήμερα η Ευρωπαϊκή Ένωση υιοθετήσει μία ενιαία θέση ή το ΝΑΤΟ υπερβεί τα όρια και το σκοπό της αποστολής του στο Κόσοβο, οι οργανισμοί αυτοί θα αγνοήσουν τον Οργανισμό των Ηνωμένων Εθνών και τότε εμείς θα πρέπει να καταφύγουμε στη χρήση βίας, δηλ. μίας στρατιωτικής δύναμης, έτσι ώστε να μας σεβαστούν».

Χοντραίνει το σκηνικό από τους Ρώσσους, φένοντε πολύ αποφασισμένοι και δεν τους κόβω απλά να μπλοφάρουν. Μάλλον αγαπητοί μου φίλοι προετοιμάζουν το έδαφος σιγά σιγά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2008, 17:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Πιστεύω και εγώ ότι αυτά που λένε οι Ρώσοι είναι "λόγια του αέρα". Πράγματι, από τον αέρα θα βομβαρδίσουν τη Τουρκία σε λίγο καιρό....

Καλύτερα να δούμε τα πράγματα πιο ρεαλιστικά. Δεν πρόκειται για μπλόφες, τα γεγονότα τρέχουν ασύλληπτα

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2008, 19:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Τρομερά πράγματα γίνονται γύρω μας την ώρα που ένας ολόκληρος λαός βολεύεται στον καναπέ για τα επόμενα συνταρακτικά επεισόδια της "Ζαχοπουλιάδας"

ΧΑΟΣ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ


Σύμφωνα με μυστική έκθεση ανάλυση του διεθνούς Αμερικανικού Ιδρύματος Στρατηγικών Μελετών INTERNATIONAL STRATEGIC STUDIES ASSOCIATON (από τα πλέον γνωστά think tank και αδρά χρηματοδοτούμενο από την Αμερικανική κυβέρνηση γιαυτό και πολύ ισχυρό σε επιρροή αλλά και πληροφορίες ) Defense and Foreign Affairs (αμυντικών και εξωτερικών υποθέσεων ) τους προσεχείς μήνες έρχεται μεγάλη αναταραχή και ανακατάξεις στα Βαλκάνια. Αναταραχή η οποία φαίνεται να αποτελεί τη συνέχεια όσων ξεκίνησαν το 1992 και οδήγησαν στην περιβόητη συμφωνία Ντέϊτον. Η έκθεση, και μάλιστα με τη διαβάθμιση "Comfidential" (εμπιστευτική) παρουσιάζει ιδιαίτερα μεγάλο ενδιαφέρον ειδικά για τις αναφορές της στην Ελλάδα. Σύμφωνα με τους αναλυτές που υπογράφουν το εμπιστευτικό κείμενο - ανάλυση βασισμένο πάντα σε πληροφορίες που προέρχονται από τις Αμερικανικές, και άλλες με αυτές συνεργαζόμενες μυστικές υπηρεσίες άλλων χωρών, τα Βαλκάνια δεν αποκλείεται να αιματοκυλιστούν για ακόμα μια φορά. Επίκεντρο των εξελίξεων-επιχειρήσεων το Κόσσοβο, τα Σκόπια (για την ακρίβεια αναμένεται ξεσηκωμός των αλβανόφωνων της περιοχής) και το Σερβικό Μαυροβούνιο.

Την έκθεση έφερε στο φως της δημοσιότητας ο διακεκριμένος και έμπειρος συνάδελφος Λάμπρος Παπαντωνίου σε εκτενή ανάλυση - ανταπόκριση για το συνεργαζόμενο αποκλειστικά με το Greek American News Agency παγκόσμιο δίκτυο πολιτών ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ, ο οποίος με τις αποκαλύψεις αλλά και τις καυτές ερωτήσεις που καθημερινά υποβάλλει στους Αμερικανούς φαίνεται να έχει ενοχλήσει αρκετές φορές το κέντρο(την Αθήνα). Η έκθεση αποκτά ιδιαίτερη βαρύτητα και σημασία ειδικά για την Ελλάδα, διότι έρχεται σε μια στιγμή που επικρατεί ρευστή κατάσταση στην ευαίσθητη περιοχή, μετά την μονομερη ανακήρυξη της ανεξαρτησίας της περιοχής του Κοσσόβου που βρίσκεται εντός Σερβικού εδάφους, αλλά και τις διαπραγματεύσεις για την ονομασία των Σκοπίων εν όψει και της Συνόδου του ΝΑΤΟ στις αρχέ Απριλίου. Σύμφωνα με πληροφορίες μας έχει σημάνει συνεγαρμό στις Ελληνικές και Βουλγαρικές μυστικές υπηρεσίες ενώ την κατάσταση παρακολουθεί από κοντά και η Τουρκική MIT η οποία άμμεσα προσετρεξε σε υποστήριξη προς το Κόσσοβο(ήταν από τις πρώτες χώρες που έσπευσαν να αναγνωρίσουν). Τα προχθεσινά επεισόδια(αν και όλοι οι δυο πλευρές τα υποβάθμισαν και σωστά έπραξαν) στα Σκόπια εναντίον της Ελληνικής διπλωματικής αντιπροσωπείας φαίνεται να επιβεβαιώνουν την μυστική αμερικανική ανάλυση εντείνοντας τους φόβους για τις εξελίξεις στην περιοχή μας.

Τονίζεται, και αυτό δεν πρέπει να διαφεύγει της προσοχής μας, πως η εξέλιξη αυτή δεν είναι άσχετη με τις δηλώσεις του μεγάλου "αρχι-τέκτονα" και ρυθμιστή της εξωτερικής πολιτικής των ΗΠΑ Χ. Κίσιγκερ περί Βαλκανιοποίησης της Μέσης Ανατολής καθώς και με το όλο σχέδιο που έχει καταρτιστεί για το σχηματισμό βάση σχεδίου step by step του χάρτη της Νέας Μέσης Ανατολής που έγκαιρα είχε αποκαλύψει κατά αποκλειστικότητα το Greek American News Agency τον Νοέμβριο του 2006. Υπενθυμίζεται ότι με βάση το σχέδιο αυτό-που το οποίο συνδέεται με τις ανακηρύξεις των νέων κρατών-τις οποίες φοβούνται οι Ρώσσοι αφού στην επικράτεια τους μόνο υπάρχυν πολλές εστίες έντασης οι οποίες οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια σε απανωτές μονομερείς ανακηρύξεις- που θα ακολουθήσουν με τη διαδικασία του ντόμινο. Αλλαγές και ανακατάξεις που θα οδηγήσουν και στις παγκόσμιες αλλαγές των συνόρων- για τις οποίες είχε μιλήσει και η πρώην πρόεδρος της βουλής Α. Ψαρούδα Μπενάκη όταν ανακοιώνε στον Κάρολο Παπούλια το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας του 2005 που τον ανέδειξε στο ύπαττο αξιώμα- άρα και στο νέο χάρτη που σχηματίζεται στα πρώτα χρόνια του 21ου αιώνα.

ΕΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΤΟΥ Λ. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ

«Στο χρονικό διάστημα, Μάρτιος-Απρίλιος 2008, προβλέπεται μεγάλη εξέγερση και βία στα Βαλκάνια από Αλβανούς εξτρεμιστές ( σ.σ. δεν λέει τρομοκράτες), οι οποίοι έχουν ένα οργανωμένο δίκτυο διακίνησης όπλων, τόσο στο Κοσσυφοπέδιο, όσο και στα FYROM. Πρόκειται για την Θερμή Άνοιξη των Βαλκανίων, που θα την υποκινήσουν εθνικιστές Αλβανοί εξτρεμιστές (τρομοκράτες).

Οι πληροφορίες προέρχονται από την Ελλάδα, την FYROM και από το Κοσσυφοπέδιο. Η νέα ανταρσία θα υποκινηθεί από παράνομους εξοπλισμένους Αλβανούς ηγέτες και πολιτικούς, στο Κοσσυφοπέδιο και στο FYROM. Οι ομάδες προς το παρόν κάθονται ήσυχα, αλλά, όταν φύγει η Ειρηνευτική Δύναμη (UNMIK) από το Κοσσυφοπέδιο, θα αρχίσουν οι επιχειρήσεις. Απόδειξη η εμφάνιση μιας παράνομης παραστρατιωτικής δραστηριότητας Αλβανών οπλοφόρων με μάσκες, που ήδη έχουν στήσει σημεία ελέγχου, σε χωριά του Δυτικού Κοσσυφοπεδίου»! Και αφού απαριθμεί μια σειρά ενόπλων περιστατικών, που έλαβαν χώραν πρόσφατα, συνεχίζει αποκαλυπτικά-και το τονίζουμε όλως ιδιαίτερα: «Πρόκειται για προσπάθεια αποσταθεροποίησης των Σκοπίων και του Μαυροβουνίου. Και παράλληλα υπάρχει, όμως, και μακροχρόνια στρατηγική, για την προσάρτηση και αφομοίωση μεγάλων περιοχών, που διαβιούν σε αυτές τη χώρες, για την δημιουργία μιας Μεγάλης ή Εθνικής Αλβανίας. Τα σημεία ελέγχου βρίσκονται στα χέρια της παράνομης οργάνωσης ΑΝΑ ή ΑΚSH.(Albanιan National Army)».

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ

Αναφερόμενη η «ανάλυση» στη διακίνηση παράνομων όπλων, γράφει μεταξύ των άλλων:

«Οι Αλβανοί εξτρεμιστές (σ.σ. τρομοκράτες), που βρίσκονται μέσα στο Κοσσυφοπέδιο, θα προσπαθήσουν, με πολιτικές πιέσεις, να αποσταθεροποιήσουν τις γειτονικές χώρες. Τον Δεκέμβριο του 2006, η KFOR είχε ανακοινώσει την κατάσχεση μιας μεγάλης ποσότητας όπλων, που κατευθυνόταν για το Μαυροβούνιο. Τους έπιασαν Ιταλοί στρατιώτες, που αργότερα συνέλαβαν 5 Αλβανούς, οι οποίοι ήσαν αναμεμιγμένοι. (Στο σημείο αυτό η Έκθεση βρίθει λεπτομερών από τους τύπους των όπλων, που κατασχέθηκαν, που δεν μπορεί να συλλάβει νους ανθρώπινος πως έφθασαν αυτά στο Κοσσυφόπεδιο και είναι πρόδηλο, με τη βοήθεια του ΝΑΤΟ και των εκεί αμερικανών στρατιωτών, που βρίσκονται γι' αυτήν ακριβώς την δουλειά και όχι ασφαλώς για την επιβολή της τάξεως). Και συνεχίζει, επικεντρωμένη η «ανάλυση» στο Μαυροβούνιο:

«Το 20% του Μαυροβουνίου είναι Αλβανοί και Βόσνιοι Μουσουλμάνοι. Είναι αδύνατοι τελείως. Το Μαυροβούνιο χωρίς πλέον την υποστήριξη από τις δυνάμεις ασφαλείας της Σερβίας, αφού ανεξαρτητοποιήθηκε, θα το κυριαρχηθεί από τους καλά εξοπλισμένους Αλβανούς εξτρεμιστές (σ.σ. τρομοκράτες). Η απειλή βρίσκεται πολύ ψηλά και θα παραμείνει έτσι μέχρι το τέλος του 2008»!!!

ΣΚΟΠΙΑ

Η Στρατηγική Αμερικανική Ανάλυση καταγίνεται στη συνέχεια με το Νότο, τα Σκόπια, όπου αναφέρει ότι οι Αλβανοί εξτρεμιστές (σ. σ. τρομοκράτες), μέχρι τώρα, έχουν κάνει θραύσεις, παραθέτοντας απίστευτες λεπτομέρειες, που μόνο μια Υπηρεσία του Intelligence, με την παρουσία δεκάδων πρακτόρων επί τόπου, θα είναι σε θέση να γνωρίζει, και υποστηρίζει το εξής απίστευτο, που θα πρέπει να εμβάλλει, αναμφισβήτητα, σε ιδιαίτερη ανησυχία τις αρμόδιες Αρχές Ασφαλείας της Ελλάδας! Συγκεκριμένα, γράφει:

«Η αλβανική οργάνωση National Liberation Army (ΝLA) είναι εκείνη η οποία ελέγχει την είσοδο και έξοδο παράνομων όπλων. Τα περισσότερα όπλα προέρχονται εκεί από οργανωμένη μαφία, που λειτουργεί στην Αλβανία, από το χωριό Veleshta, που βρίσκεται κοντά στην Στρούγκα. Ειδικά αυτό το χωριό έχει άμεσους δεσμούς με τους Αλβανούς του Κοσσυφοπεδίου, που πρόκειται βασικά για κατοίκους οι οποίοι προέρχονται από το Κοσσυφοπέδιο. Στο χωριό αυτό, περί τους 20 με 25 άνδρες, είναι υπεύθυνοι για την διακίνηση αυτών των όπλων, μέσα σε καλά σφραγισμένα φορτηγά αυτοκίνητα, που περνούν το συνοριακό φυλάκιο Kafasan, από την Αλβανία ή δια μέσου των ορέων προς τα χωριά Radolishta και Frangono και από εκεί στο Velestha, που προωθούν παράνομα όπλα προς το Τetovo, Aracinovo κοντά στα Σκόπια, και στα χωριά της περιοχής Kumanovo. Πρόκειται για 8 -10 ένοπλες ομάδες που διακινούν όπλα προς τα Σκόπια»!!!

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mikede12345
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2008, 20:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikede12345
quote:

Πιστεύω και εγώ ότι αυτά που λένε οι Ρώσοι είναι "λόγια του αέρα". Πράγματι, από τον αέρα θα βομβαρδίσουν τη Τουρκία σε λίγο καιρό....

Καλύτερα να δούμε τα πράγματα πιο ρεαλιστικά. Δεν πρόκειται για μπλόφες, τα γεγονότα τρέχουν ασύλληπτα

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;



συμφωνω απολυτα!!
ας ετοιμασουμε απο τωρα την ξηρα τροφη
πραγματι τα γεγονοτα τρεχουν και το μπαμ θα γινει απο στιγμη σε στιγμηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heartbroken
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2008, 02:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heartbroken
egw eimai mikros ama arxisw na ta lew ayta pou exw dei kai exw psaksei stous goneis mou tha me perasoun gia trelo.Apo oti exw katalavei oi profiteies arxizoun na epalitheuontai.

Ο καιρός γαρ εγγύς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2008, 09:23:53  Εμφάνιση Προφίλ
Εμείς βρησκόμαστε σε μειονεκτική θέση όσο υπάρχει η Τουρκία. Αυτό πρέπει να το καταλάβετε. Είναι το υποχείριο της Αμερικής. Χωρίς Τουρκία η Ελλάδα απεγκλοβίζεται απο τα συσσορευμένα "εξωτερικά" της προβλήματα και της απειλές της γείτονος χώρα. Αυτό το αγκάθι που λέγεται Τουρκία θα κοπεί σύριζα μια και καλή. Οι μεγάλες δυνάμεις στα βαλκάνια θέλουνε χώρες που να συμβιβάζοντε μαζί τους. Η Τουρκία δεν μπορεί να συμβιβαστεί γιατί είναι στρατοδοιηκούμενη και ξέρουμε πολύ καλά πως σκέφτοντε και ενεργούν οι στρατιωτικοί. Για αυτό και θα φάνε το κεφάλι τους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2008, 09:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Heartbroken δεν χρειάζεται να πανικοβάλλεσαι ούτε να πεις σε κάποιον τίποτα. Όταν έρθουν τα πράγματα όπως διαφαίνονται, τότε θα τα εξηγήσεις στους δικούς σου για να μην πανικοβληθούν (όσο αυτό είναι δυνατό βέβαια).

Άλλωστε που ξέρεις, μπορεί να γίνει κανένα θαύμα και να μας δώσει και άλλη πίστωση χρόνου ο Θεός. Δύσκολο μεν, αδύνατο όχι.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2008, 10:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Δεν ξέρω αν οι απειλες των Ρωσων είναι στον αέρα. Ειδικά οταν τις εκφραζει ο πρεσβευτής τους στο ΝΑΤΟ.. Παραθέτω κατι που βγήκε χθες στο φορουμ του Αγιου Ορους. (athos.edo)

Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 21, 2008 12:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΗΓΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΤΙΣ ΙΕΡΑΣ ΜΟΝΗΣ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΤΗΝ LADA, ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΞΕΛΙΣΩΝΤΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΙΩΣΗΦ Ο ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΝΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΦΗΤΕΨΑΝ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ.

Συντομα θα φανεί λοιπον αν είναι λογια του αέρα ή κοσμοιστορικές εξελιξεις...



φιλε μου, ειπαμε: "εστω και προσωρινα"... αμα ηθελαν να γινουν πραξη, θα ειχαν επεμβει νωριτερα


Φιλε Omas Epsilon... εχουμε αποκτησει και αλλους εχθρους! Αλβανους και Σκοπιανους... Αυτα τα προβληματα που μας διχαζουν ειναι χειροτερα!

Εγω που ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ Μακεδονας, δεν ανεχομαι τον Σκοπιανο, να μου αναιρει αυτο το δικαιωμα!

Ας βαφτιζαν την χωρα τους "Βαρδαρης" οπως ηταν πριν τον Β'ΠΠ !!!

Ειναι Σλαβοι, δεν εχουν καμια σχεση με τους Ελληνομακεδονες του 3ου π.Χ. αιωνα (ηρθαν στο προσκηνιο τον 7ο αι. μ.Χ. (μαζι με τους Βουλγαρους, που ουσιαστικα ειναι ιδια ρατσα)


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2008, 17:00:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
[b]Φιλε Omas Epsilon... εχουμε αποκτησει και αλλους εχθρους! Αλβανους και Σκοπιανους...[b] Αυτα τα προβληματα που μας διχαζουν ειναι χειροτερα!

Εγω που ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ Μακεδονας, δεν ανεχομαι τον Σκοπιανο, να μου αναιρει αυτο το δικαιωμα!

Ας βαφτιζαν την χωρα τους "Βαρδαρης" οπως ηταν πριν τον Β'ΠΠ !!!

Ειναι Σλαβοι, δεν εχουν καμια σχεση με τους Ελληνομακεδονες του 3ου π.Χ. αιωνα (ηρθαν στο προσκηνιο τον 7ο αι. μ.Χ. (μαζι με τους Βουλγαρους, που ουσιαστικα ειναι ιδια ρατσα)


Αυτό ακριβώς ενωώ όταν λέω ότι η Ελλάδα θα απεγκλοβιστεί από τα εξωτερικά της προβλήματα όταν κοπεί το αγκάθι που λέγετε Τουρκία. Σε προηγούμενο μου post είπα ότι όσο υπάρχει Τουρκία υπάρχουν οι Αλβανοί και οι σκοπιανοί να μας κουνιούντε. Για αυτό η Τουρκία όταν και αν με το καλό διαλυθεί τότε θα δεις τι θα πει Ελλάδα στα Βαλκάνια και όχι μόνο. Εδώ φοβόμαστε να εξορύξουμε το πετρέλαιο μας από το αιγαίο (εντός Ελληνικών υδάτων) λόγω Τουρκίας. Το συμφέρων της Ελλάδας είναι να εξαφανιστεί αυτή η λαίλαπα από δίπλα μας.

Η Ελλάδα έχει την ισχυρότερη οικονομία στα Βαλκάνια καθώς και στρατιωτικά είμαστε τρομερά εξοπλισμένοι. Το λέω αυτό διότι στις μέρες μας αν δεν έχεις στρατό είσαι ξοφλημένος.

Με τα γεγονότα να εξελίσοντε τόσο γρήγορα αρχίζω να πιστεύω ότι οι πρώτοι και τελευταίοι ολυμπιακοί αγώνες γίνανε στην Ελλάδα.

Βέτο, αν...

Η ελληνική κυβέρνηση μέχρι στιγμής εμμένει στην επίσημη θέση της, ζητώντας μία και μοναδική κοινά αποδεκτή ονομασία για κάθε χρήση (erga omnes), η οποία θα χρησιμοποιείται από την Ελλάδα, τους διεθνείς οργανισμούς, τις διμερείς σχέσεις των Σκοπίων με άλλα κράτη, καθώς και σε όλα τα κρατικά έγγραφα της χώρας αυτής. Αν δεν υπάρξει κοινά αποδεκτή συμφωνία, η Ελλάδα θα εξαναγκαστεί να προχωρήσει σε βέτο στην ένταξη των Σκοπίων στο ΝΑΤΟ, τον προσεχή Απρίλιο.

Για να δούμε αν ασκηθεί τι θα γίνει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

555
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2008, 22:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 555
Καλησπερα σας!
Τελικα αρχισαν να συμβαινουν ε? :)
Eτσι...

Δεν εχω κατι να συμπληρωσω ,απο οτι βλεπω λετε οσοι συμμετέχετε ορθα πραγματα..θα μιλησω μονο με ενα βιντεο..
http://www.youtube.com/watch?v=Kfzb0wsqQSY

Το βαζω επιτηδες για να ψαρωσω καποια συγκεριμενα ατομα (οχι καποιον απο τους μετεχοντες).
Θα καταλαβετε και εσεις ποιοι ψαρουλιδες ειναι..μπαμ θα κανουν αν τολμησουν και μιλησουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2008, 00:58:31  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε 555 απλά ανατρίχιασα με το βιντεάκι. Εγώ ένα έχω να πω. Τους τελευταίους μήνες έχω αρχίσει να αναθεωρώ πολλά πράγματα κυρίως γύρω από τον εαυτό μου. Νιώθω αδέρφια ότι αλλάζω... βλέπω αδέρφια ότι πολλοί Έλληνες αλλάζουνε.. ξυπνάνε.. αφυπνήζοντε από τον λίθαργο που μας επέβαλαν. Ο κόσμος αλλάζει. Νομίζω ότι πρέπει να έρθουμε όλοι πιο κοντά στην εκλησσία ή έστω στην νοοτροπία που μας αρμόζει σαν ορθόδοξους.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους εδώ μέσα διότι χάρη σε εσάς απέκτησα το έρεισμα να "ψαχτώ" να "ψάξω" να μάθω να ρωτήσω και έμαθα πολλά. Η ζωή μου άλλαξε ριζικά ( κυρίως ο τρόπος σκέψης ) όταν το καλοκαίρι μου συνέβει κάτι πολύ προσωπικό και με "πήρε" από κάτω. Έτσι με την βοήθεια ενός γνωστού που επανεμφανίστηκε στην κατάλληλη περίοδο της ζωής μου, μου πρότεινε να πάω σε μία Ιερά μονή όπου θα παρεβρησκότανε γνωστός γέροντας. Με απλά και κοφτά λόγια του έθεσα τους προβληματισμούς μου και με απλές κουβέντες μου έδωσε να καταλλάβω πολλά. Μου είπε 1-2 πραγματάκια που με συγκλόνησαν. Από τότε νιώθω πως ότι μου συμβαίνει και ότι μου συνέβηκε δεν ήτανε τυχαίο. Είναι κάποια πράγματα στην ζωή που δεν είναι τυχαία. Νομίζω πως "πήρα" το μάθημα μου (για αυτό που μου συνέβηκε) και τώρα όλα αλλάζουν αργά και σταθερά προς το καλύτερο ( πάντα σε προσωπικό επίπεδο αναφέρομαι). Και όλα αυτά χάρη σε κάποιους ανθρώπους που βρέθηκαν στον δρόμο μου. Ίσως ήταν θέλημα θεού. Έτσι λοιπόν ίσως είναι θέλημα θεού για την πατρίδα μας να ξαναβρεί την χαμένη της ταυτότητα.

Edited by - OmasEpsilon on 24/02/2008 01:03:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2008, 14:21:17  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.enet.gr/online/dspphoto?id=212861

Ρίξτε μια ματιά στο χάρτη που δημοσιεύει η Ελευ8εροτυπία....

και αυτά είναι μόνο στην (ευρύτερη) γειτονιά μας

Σκεφτείτε τι γίνεται (και τι 8α γίνει) σε Ασία,Αφρική,κλπ


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 24/02/2008 14:46:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2008, 15:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
OmasEpsilon! συμφωνώ μαζί σου και μπράβο σου! λόγω όμως της εκτεταμένης διαφθοράς στη χώρα μας νομίζω ότι σε έναν πόλεμο ακόμη και με ένα θεωρητικά υποδεέστατο εχθρό! θα τα βρούμε μπστούνια! Αν δε σοβαρευτεί η χώρα γρήγορα και από μέσα θα μας έχουν για την πλάκα οί από έξω!
-Αν δεν ξυπνησουν οι Έλληνες και δε διώξουν με τις κλωτσιές τους νυν καραγκιόζηδες της Βουλής! σε λίγα χρόνια και αφού δεν έχουμε γίνει μειονότητα στη χώρα μας! η αλλαγή των συνόρων στην Ελλάδα θα γίνει χωρίς να το καταλαβουμε, θα το θεωρούμε και φυσική αλλαγή!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mikede12345
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2008, 18:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikede12345
καλησπερα παιδια!!
εγω εχω να πω κατι
οτι αυτα που προφητευσε ο πατηρ παισιος πριν απο λιγα χρονια
ερχεται καντα ο καιρος πια στο να γινουν τα γεγονοτα στα οποια αναφερθηκε!!!
εξαλου το ειπε καθαρα
θα ζειτε και θα τα δειτε ολα!!
και θα τα δειτε οταν ερθει μια καινουργια γενια πολιτικων!
οπως βλεπουμε εχει ερθει αυτη η καινουργια γενια πολιτικων
και οι εξεληξεις θα ειναι ραγδαιες
δεν ξερω αν θα γινει κατι αυτην την χρονια
το μονο βεβαιο ειναι οτι θα γινουν τα γεγονοτα
αν οχι αυτη την χρονια σε 4-5 χρονια θα γινουν οπως εξελισονται
τα πραγματα
για το μονο που δεν θα γινει ειναι η δευτερα παρουσια
κατι το οποιο ουδεις γνωριζει
εξαλου και ο παπουλης παισιος το ειπε θα τα δειτε ολα
θα γινουν γεγονοτα που θα συγκλονισουν την ανθρωποτητα
δεν θα ειναι η δευτερα παρουσια
αλλα ο κοσμος θα αλλαξει προς το καλυτερο
και ολα θα ειναι πολυ καλυτεραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AGS2008
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2008, 23:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AGS2008
Φιλοι μου θυμάστε την φράση απο την προφητεια-ποιημα του γέροντος Ιωσηφ Βατοπαιδινου .. κραυγή πολέμου έρχεται απο την Βουλγαρία...?
Λετε αυτη η είδηση που βγηκε σημερα στο in.gr να έχει σχεση? Εγω πολυ το φοβάμαι...


Όπως επίσης έγινε γνωστό, η Βουλγαρία διοργανώνει την Παρασκευή και το Σάββατο τη Διαδικασία για Συνεργασία στην Νοτιοανατολική Ευρώπη με την συμμετοχή στο ίδιο τραπέζι των συνομιλιών της Σερβίας και του Κοσόβου, για πρώτη φορά μετά την ανακήρυξη της ανεξαρτησίας του Κοσόβου.

Όπως δήλωσε ο αρχηγός της βουλγαρικής διπλωματίας Ιβάϊλο Καλφίνε «θα είναι μία δύσκολη διάσκεψη επειδή είναι το πρώτο μεγάλο διεθνές γεγονός όπου θα καθίσουν στο ίδιο τραπέζι η Σερβία και το Κόσοβο» και πρόσθεσε ότι η χώρα του θα κάνει ότι μπορεί για να βοηθήσει.

Στη σύνοδο μετέχουν χώρες με διαφορετικές θέσεις σχετικά με την ανεξαρτησία του Κοσόβου. Η Σερβία, η Ρουμανία και η Κύπρος αντιτίθενται ενώ η Αλβανία και η Τουρκία έχουν αναγνωρίσει το Κόσοβο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2008, 23:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
*******************************************************************
Όπως επίσης έγινε γνωστό, η Βουλγαρία διοργανώνει την Παρασκευή και το Σάββατο τη Διαδικασία για Συνεργασία στην Νοτιοανατολική Ευρώπη με την συμμετοχή στο ίδιο τραπέζι των συνομιλιών της Σερβίας και του Κοσόβου, για πρώτη φορά μετά την ανακήρυξη της ανεξαρτησίας του Κοσόβου.

Όπως δήλωσε ο αρχηγός της βουλγαρικής διπλωματίας Ιβάϊλο Καλφίνε «θα είναι μία δύσκολη διάσκεψη επειδή είναι το πρώτο μεγάλο διεθνές γεγονός όπου θα καθίσουν στο ίδιο τραπέζι η Σερβία και το Κόσοβο» και πρόσθεσε ότι η χώρα του θα κάνει ότι μπορεί για να βοηθήσει.

Στη σύνοδο μετέχουν χώρες με διαφορετικές θέσεις σχετικά με την ανεξαρτησία του Κοσόβου. Η Σερβία, η Ρουμανία και η Κύπρος αντιτίθενται ενώ η Αλβανία και η Τουρκία έχουν αναγνωρίσει το Κόσοβο.
******************************************************************

"Κραυγή πολέμου έρχεται από τη Βουλγαρία" ????????
Ίδωμεν

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2008, 00:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin
quote:

εξαλου και ο παπουλης παισιος το ειπε θα τα δειτε ολα
θα γινουν γεγονοτα που θα συγκλονισουν την ανθρωποτητα
δεν θα ειναι η δευτερα παρουσια
αλλα ο κοσμος θα αλλαξει προς το καλυτερο
και ολα θα ειναι πολυ καλυτερα


Δε νομίζω να έχει ειπωθεί από τον π.Παίσιο ότι τα πράγματα θα πάνε προς το καλύτερο. Αυτό το αφήνει κενό. Αν κάνο λάθος διορθώστε με.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heartbroken
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2008, 14:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heartbroken
nomizw pos to exei enoeisi gt eipe pos i ellada tha megalwsei.

Ο καιρός γαρ εγγύς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mikede12345
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2008, 17:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikede12345
για το οτι τα πραγματα θα πανε καλυτερα
ενοουσε οτι ο κοσμος θα στραφει προς τον θεο
και θα μετανοησει και ο κοσμος θα πιστευσει και θα γεμισουν
οι εκκλησιες με κοσμο και θα ψαχνεις τοτε να βρεις απιστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2008, 21:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΟΣΟΒΟ

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=4669&subid=2&tag=4417&pubid=1081102Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2008, 22:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Για να μην ξεχνάμε το άλλο μέτωπο το οποίο και πιθανώς θα είναι αυτό που θα φέρει την ΕλληνοΤουρκική κρίση. Μια κρίση που θα έχει σίγουρα κάποιο αμερικανικό χέρι από πίσω, και θα δράσει ως μοχλός πίεσης προς την Ελλάδα λόγω του διαφαινόμενου βέτο προς τα Σκόπια. Μια κρίση που με βάση της προφητείες θα είναι και το έναυσμα για τον γενικό πόλεμο.

Ο Παϊσιος είχε πει ότι ο Μάρτης πολεμά για την Ελλάδα!! Λέτε να ήξερε κάτι??

******************************************************************
Μέσα στον Μάρτιο οι διεθνείς διαγωνισμοί για έρευνα και εξόρυξη
Η Αθήνα αρχίζει γεωτρήσεις για πετρέλαιο στα ελληνικά χωρικά ύδατα - μιμούμενη το παράδειγμα της Τουρκίας

Έρευνες για τον εντοπισμό και την εξόρυξη πετρελαϊκών κοιτασμάτων στον θαλάσσιο χώρο του Αιγαίου αλλά και του Ιονίου αρχίζει η Αθήνα, μιμούμενη το παράδειγμα της Άγκυρας που ξεκίνησε ήδη τις διαδικασίες εξόρυξης στην περιοχή μεταξύ των παραλίων της ηπειρωτικής Τουρκίας και της Ίμβρου. Αρμόδια στελέχη του υπουργείου Ανάπτυξης δηλώνουν αισιόδοξα για τα αποτελέσματα, επισημαίνοντας το μεγάλο όφελος που μπορεί να προκύψει τόσο για τα ενεργειακά αποθέματα της χώρας όσο και για την εθνική οικονομία.
Σύμφωνα με πληροφορίες, οι πρώτοι διαγωνισμοί θα αφορούν την εξόρυξη πετρελαίου στην Επανομή και το Κατάκολο και θα ακολουθήσουν άλλες περιοχές σε άλλα σημεία του Αιγαίου. Σε κάθε περίπτωση, η Ελλάδα έχει αποφασίσει να κινηθεί στα χωρικά της ύδατα- όπως έκανε και η Τουρκία- εφόσον το ζήτημα της υφαλοκρηπίδας και των συναφών θεμάτων του Αιγαίου παραμένουν σε εκκρεμότητα.
Έτσι με πρωτοβουλία του υπουργού Ανάπτυξης Χρήστου Φώλια, όλα τα αρχεία που διέθεταν η ΔΕΠ και τα ΕΛΠΕ για τους υδρογονάνθρακες έχουν περάσει στο υπουργείο. Εντός των ημερών, στο πλαίσιο του Συμβουλίου Εθνικής Ενεργειακής Πολιτικής θα συγκροτηθεί επιτροπή αποτελούμενη από προσωπικότητες, η οποία θα έχει ρόλο τόσο στο επιστημονικό μέρος όσο και στο διαδικαστικό για τη γεώτρηση. Πάντως, ήδη έχει αποφασιστεί πως οι σχετικοί διαγωνισμοί θα είναι διεθνείς και οι όροι που θα διέπουν τις συμφωνίες με τις εταιρείες που θα αναλάβουν τη γεώτρηση θα ακολουθήσουν το παράδειγμα της βρετανικής πρακτικής, που έχει μακρά εμπειρία λόγω των κοιτασμάτων της στη Βόρεια Θάλασσα
********************************************************************

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΛΗΝ.-
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2008, 02:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΗΝ.-
Οπως βλεπουμε,οι εξελιξεις τρεχουν.Οι Γεροντες μας τα 'λεγαν αλλα εμεις δεν κοιταμε να γινουμε καλυτεροι μεσα μας,αλλα ποτε θα γινει το "μπαμ".Σαν ΕΛΛΗΝΕΣ ειμαστε ετοιμοι;Υπαρχει ομοψυχεια στους Ελληνες;Τα μεγαλα "κεφαλια" ειναι "πιασμενα"και περιμενει 1 θαυμα ο απλος Ελληνας πολιτης να αισθανθει,αυτα που του λεγαν στο σχολειο οτι υπηρξε.
Επρεπε να φτασουμε ως εδω για να κανουμε το αυτονοητο με τα πετρελαια μας;Οι Ρωσοι ξυπνησαν απο των ληθαργο της νεας ταξης ηλιθιων(ας ειναι καλα ο KGBητης).Αυτοι εχουν τον δικο τους ρολο.Οι Τουρκοι εχουν "ανοιχτει" παντου αλλα η αλαζονεια τους θα τους καταστρεψει.Ολα εχουν τη σειρα τους.
Υπομονη και εκγρηγορση ΕΛΛΗΝΕΣ

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2008, 08:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ Heartbroken, θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς έτσι ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2008, 18:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
Το ανεξάρτητο Κόσοβο «τρύπα» στη γεωγραφία

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=4669&subid=2&tag=4417&pubid=1099117

http://video.e-go.gr/default.asp?catid=11336&subid=2&tag=8349&pubid=552414

http://video.e-go.gr/default.asp?catid=11336&subid=2&tag=8349&pubid=552414
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2008, 18:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Πυρά Μεντβέντεφ κατά ΗΠΑ. Αρκεί να ανάψετε ένα σπίρτο και το σύνολο της περιοχής θα πάρει φωτιά, δηλώνει ο διάδοχος του Ρώσου Προέδρου, Ντιμίτρι Μεντβέντεφ, αναφερόμενος στους χειρισμούς της Δύσης στην υπόθεση του Κοσόβου

********************************************************************
Για υποδαύλιση αστάθειας στην Ευρώπη μέσω της υποστήριξης της ανεξαρτησίας του Κοσσυφοπεδίου κατηγορεί τις ΗΠΑ ο Ντμίτρι Μεντβέντεφ. «Δεν έχετε παρά να ανάψετε ένα σπίρτο και το σύνολο θα πάρει φωτιά» λέει ο διάδοχος του Βλαντιμίρ Πούτιν στη ρωσική προεδρία.

«Με τις αποφάσεις αυτές [περί αναγνώρισης της απόσχισης], που, ας είμαστε ειλικρινείς, υποκινούνται από την άλλη πλευρά του ωκεανού, θέτουν την Ευρώπη σε δυσχερή θέση [...] η Αμερική δεν διακινδυνεύει τίποτε, είναι πολύ μακριά» δήλωσε ο Ντμίτρι Μεντβέντεφ κατά τη διάρκεια επίσκεψής του την Τετάρτη στο Νίζνι Νοβγκορόντ.

«Το θλιβερότερο όλων είναι ότι η σταθερότητα και η ασφάλεια ολόκληρης της περιοχής απειλείται. Δεν έχετε παρά να ανάψετε ένα σπίρτο και το σύνολο θα πάρει φωτιά» συνέχισε ο πρώτος αντιπρόεδρος της ρωσικής κυβέρνησης και επικεφαλής του ενεργειακού κολοσσού της Gazprom, που εκλέγεται χωρίς καμία αμφιβολία την Κυριακή στη ρωσική προεδρία.

Ο Ντμίτρι Μεντβέντεφ είχε ακολουθήσει, και θα συνεχίσει να ακολουθεί, τον Βλαντιμίρ Πούτιν στη σκληρή επίθεσή του κατά της Δύσης για τη στήριξη της ανεξαρτησίας του Κοσσυφοπεδίου, όμως είναι η πρώτη φορά που στράφηκε μεμονωμένα κατά των Ηνωμένων Πολιτειών, σημειώνει το Reuters.

Τη Δευτέρα ο Μεντβέντεφ είχε πραγματοποιήσει επίσκεψη στο Βελιγράδι, επαναβεβαιώντας την απόλυτη ρωσική στήριξη στη σερβική κυριαρχία στο Κοσσυφοπέδιο σε μία στιγμή που γίνονται ορατές οι αποσχιστικές τάσεις των Σέρβων του βόρειου Κοσόβου και ο Χασίμ Θάτσι σπεύδει να προειδοποιήσει το Βελιγράδι να μην επιχειρήσει να «αγγίξει ούτε μία ίντσα εδάφους».

Επιστροφή των Ρώσων ζητούν οι Σέρβοι

Εν τω μεταξύ, την Τετάρτη οι Σέρβοι κάτοικοι της Κοσόβσκα Μιτρόβιτσα ζήτησαν την επιστροφή των Ρώσων στρατιωτών που μετείχαν στη δύναμη της KFOR. Η έκκληση έγινε από το Σερβικό Εθνικό Συμβούλιο, μία οργανωτική συσπείρωση των ηγετών του σερβικού θύλακα της βόρειας Μιτρόβιτσα.

"Το Σερβικό Εθνικό Συμβούλιο καλεί τη Ρωσία να επαναφέρει την δύναμή της στην KFOR, προκειμένου να σταθεροποιήσει την κατάσταση σε περιοχές όπου οι Σέρβοι είναι πλειο ψηφία", είπε ο ηγέτης του Συμβουλίου Μίλαν Ιβάνοβιτς.

Σημειώνεται ότι η Ρωσία απέσυρε τις δυνάμεις της από τη νατοϊκή KFOR στα μέσα του 2003. Η δύναμη έχει μειωθεί σήμερα σε 16.000 άνδρες, από 45.000.

Την ίδια ώρα δεκάδες σέρβοι αξιωματικοί της αστυνομικής δύναμης στην ανατολική περιοχή Γκνίλιανε του ανατολικού Κοσόβου δεν εμφανίστηκαν σήμερα στην εργασία τους.

Οπως ανακοίνωσε ο εκπρόσωπος της περιφερειακής αστυνομίας Ισμέτ Χασάνι "η πλειοψηφία των σέρβων αξιωματικών της αστυνομίας στη Γκνίλιανε δεν ήλθε για δουλειά σήμερα το πρωί".

Σε μια άλλη εξέλιξη, η Γερμανία έκλεισε την Τετάρτη για άγνωστη χρονικό διάστημα το προξενείο της στο Βελιγράδι, με αποτέλεσμα να εμποδίζεται πλέον η μετάβαση Σέρβων πολιτών στη χώρα αυτή.

Το προξενείο θα παραμείνει κλειστό μέχρι να δοθεί νέα εντολή από το Βερολίνο, διευκρίνισε διπλωματική πηγή στο Βελιγράδι, προσθέτοντας ότι μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν σχέδια για την επαναλειτουργία του.
********************************************************************

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΛΗΝ.-
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2008, 22:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΗΝ.-
Εχθες η τσουράπω η Χιλαρυ στο ντιμπειτ δεν ηξερε πως τον λενε τον νεο προεδρο της Ρωσιας(ΜΕΝΤΒΕΝΤΕΦ).ΘΑ ΤΟΝ ΜΑΘΟΥΝΕ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΗ.

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2008, 12:09:46  Εμφάνιση Προφίλ
Δείτε τα:

http://video.google.com/videoplay?docid=-413789689025454563
http://video.google.com/videoplay?docid=6468706484785217166

Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός ντοκιμαντέρ

http://video.google.com/videoplay?docid=5646622627287201017


Edited by - OmasEpsilon on 28/02/2008 12:29:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Calderanian
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2008, 23:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Calderanian
Το τι θα γίνει εσχατολογικά, από την άποψη των πολέμων και δρωμένων,είναι ένα θέμα που θεωρητικά έχει την αδιαπραγμάτευτη
αλήθεια του: θα γίνει και θα τα δούμε... Αυτό όμως που δεν αναφέρεται συχνά από εμάς τους "Ογδοήτες" είναι ο άνθρωπος
τι ρόλο παίζει και πόσο μπορεί ή όχι να φανεί ανώτερος των περιστάσεων...
Γιατί έχει γραφεί ότι ο σημερινός άνθρωπος όχι απλά δεν έχει
αρετές που θα τον στηρίξουν, αλλά, και μέσα στην επιφανιακή του πολιτισμένη εμφάνιση, κρύβει από κάτω ένα ζώο, που σε περίπτωση ενός πολέμου, θα ξεπεράσει τα ζώα της ζούγκλας...Κι αυτό δεν βλέπω να το συζητάμε πολύ...Προφανώς γιατί όοι πιστεύουμε για τον εαυτό μας ότι έχουμε το ανάλογο επίπεδο...
Αυτό που έχει γραφτεί, λοιπόν, είναι
ότι θα δούμε καλά πόσο έχουμε χάσει τον άνθρωπο μέσα μας
για τον ψευτοπολιτισμό μας...
"Trexagireve"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2008, 09:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Αλλα πραγματα πρεπει να θεσουμε ως προταιρεοτητες και οχι τα "εσχατολογικα" των προφητειων! καταλαβαινεις τι εννοω φιλε "τρεχαγυρευε"...

2 ειναι τα μειζωντα... μαλλον 3 για την ακριβεια... Σκοπια, "Μεγαλη Αλβανια", και Θρακη


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.3125
Maintained by Digital Alchemy