ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Είμαστε μπροστά σε μια νέα επιδημία? (η νόσος των χοίρων ξαναχτυπά)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 03:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
medtech

H λασπολογια και η παραπλάνηση του trexagireve (και όχι "trexa" όπως τον αναφέρεις) θα λάβουν την αντιμετώπιση που τους αρμόζει, όπως το έχουμε δηλώσει.
Το τι έκανε ο trexagireve το ξέρουμε πολύ καλά και έχουμε ξεκαθαρίσει εξ' αρχής ότι δεν το επικροτούμε.

Αυτό που μας προβληματίζει είναι, το εάν εσύ και η στάση σου αξίζουν δικαίωση. Και το θέμα αυτό είναι ξεχωριστό από το πρώτο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 03:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εφόσον υπάρχουν νέα στοιχεία το θέμα μπορεί να παραταθεί για λίγο ώστε να
καταθέσουν και άλλοι τις απόψεις τους επί του ζητήματος, αν τυχόν θέλουν, για να βοηθήσουν λίγο την κατάσταση.

Σπεύδω.
Ο τρέχαγύρευε είναι ο Σατανάς μεταμφιεσμένος σε Χριστιανό ορθόδοξο και τσιγγλάει την κλάσσική γεροντοκόρη μέντ-τεκ. Κατάσταση τρέχα γύρευε δηλαδή. Προτείνω η υπόθεση να μπεί στο αρχείο, δεν αξίζει.

Μην διστάσετε να με κάνετε μπάν, αρκούμαι να διαβάζω, δεν έχω πρόβλημα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 09:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα γιατι???? γιατι ολα αυτα?


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 12:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τελικά, ποια νομίζεις ότι είσαι medtech και προσβάλλεις έτσι τους άλλους;

Διάβασε παραπάνω αυτά που σου γράφω για την αμετροέπεια και σκέψου ότι όταν παραθέτει κάποιος links τα οποία παραπέμπουν σε συζητήσεις, σε αρκετές σελίδες μάλιστα, θα πρέπει να διαθέσει τον απαιτούμενο χρόνο και προσοχή ώστε να τα διαβάσει.



Παραξενο Amalia ΔΙΟΤΙ

Α)τα links δεν ειναι απαραιτητα διοτι το μηνυμα ξεκαθαρα δεν στοιχειοθετει τιποτα απο αυτα που λεει οτι διαβασε ο trexagireve.

Ο a.zoras ΡΩΤΑΕΙ ΔΕΝ ΔΙΑΨΕΥΔΕΙ.Επισης δεν δηλωνει προεδρος.Επισης ο συλλογος ειναι η ΠΕΤΙΕ δεν ειναι ο συλλογος των εργαστηριακων γιατρων.

Για να σου δωσω να καταλαβεις ποσο σοβαρη συκοφαντια ειναι αυτη του trexagireve που ισχυριστικε οτι εγω δηλωσα μελος του συλλογου εργαστηριακων γιατρων,θα σου θυμισω ενα νομο περι αντιποιησης επαγγελματικης ιδιοτητας.Ξερεις τι ειπε ο trexagireve με αλλα λογια;Ειπε οτι εγω ΕΓΩ παρουσιαστηκα ως γιατρος!(αφου μελη του συλλογου εργαστηριακων γιατρων μπορουν να ειναι φυσικα ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΡΟΙ).

Καταλαβαινεις τωρα ποσο σοβαρη ειναι η συκοφαντια;;;;;;;;;

Β) σε προηγουμενο μηνυμα σου στο παρον νημα δηλωσες οτι τοτε ειχατε ακολουθησει και ερευνησει τα links (α και ευχαριστω πολυ που δεν με ειδοποιησε κανεις για την εμφανιση του a.zoras ωστε να μπορεσω να υπερασπιστω τον εαυτο μου αλλα εξαφανισε σιωπηλα το μηνυμα,αφηνωντας ηθελημενα ή αθελητα,λανθασμενες εντυπωσεις οπως φαινεται απο 3 διαφορετικα μηνυματα χρηστων σε αυτο το νημα "και εγω κατι θυμαμαι" λεει ο Ψηλος).

Αφου τα ειχατε ερευνησει,γιατι τα ξαναερευνατε;Θα βρητε τιποτα καινουργιο λετε πχ. αδιασειστες αποδειξεις οτι ειμαι εξωγηινος πρακτορας;;;;;;;


quote:
πάψε λοιπόν επιτέλους να είσαι τόσο προκλητική και προσβλητική. Τι άλλο χρειάζεται να πει κανείς για να το καταλάβεις


Προσβλητικη και τριχες κατσαρες!

Για καποια που την σκυλοβριζει καποιος συνεχεια (και δεν βλεπουμε ΚΑΜΙΑ επεμβαση στα μηνυματα του ενω του αθεου στο ιδιο νημα,μια προσβολη παρατηρηθηκε σε μια δημοσιευση του και κοκκινιστηκε την ΙΔΙΑ μερα,ειμαι πολυ πολιτισμενη.

Τι αλλο πρεπει να πει κανεις για να δει οτι δεν χρειαζεται καμια περαιτερω ερευνα,το ζητημα τελειωσε,ο trexa διαβασε ενα μηνυμα και το παρερμηνευσε;;;

ΥΓ.Εκτος αν τα links που αναφερεις ειναι αυτες οι 3 σελιδες οι οποιες δεν θελουν χρονο 3 ημερων για να αναγνωστουν!

ΥΓ2 Για τις υβρεις του trexa ειδοποιηθηκαν επισης διαχειριστρια και συντονιστες και παλι τιποτα δεν εγινε!Εκει δεν χρειαζεται ενδελεχη ερευνα,η βρισια ειναι βρισια.Του αθεου διαγραμμιστηκε την ιδια μερα,οι υβρεις του trexa ειναι αφημενες να στολιζουν το forum...

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 21/09/2010 01:41:47

Edited by - medtech on 21/09/2010 01:46:48

Edited by - medtech on 21/09/2010 01:49:26


Φίλη Med-Tech καλημέρα!
Θα ήθελα να πώ -ξανά- το εξής:"Ούτε σένα , ούτε τον Αζόρα...ούτε και κανέναν άλλο σε προσωπικό επίπεδο δεν γνωρίζουμε εδώ μέσα...κάποιοι μπορεί εκτός να έχουν εκ του σύνεγγυς γνωρισθεί μεταξύ του...ωστόσο ΕΔΩ μιλάμε με αγνώστους και αναφερόμενοι σε αυτούς με τα Νικ-νέϊμς τους...!!!

Οπότε δεν υπάρχει η δυνατότητα να απευθυνθούμε σε κάποιο συγκεκριμμένο φυσικό πρόσωπο και να προσβάλλουμε την υπόληψή του , απο την στιγμή που ούτε το πραγματικό του όνομα αυτό έχει καταθέσει αλλα ούτε και τους τίτλους σπουδών του ή οτιδήποτε άλλο προσωπικό αφορά το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ!

Ειλικρινά δεν γνωρίζω , γιατί αυτή η εμμονή σου και γιατί μιλάς για την υπόληψή σου...την υπόληψη ΠΟΙΟΥ..???

Σε γνωρίζουμε προσωπικά , ούτως ώστε να πεί κανείς ... ότι υπέστης ηθική ή άλλη βλάβη ... ποιά υπέστη ???

Η Med-Tech..???

Και ποιά είναι η εν λόγω Κυρία..???

...έχει τίτλους σπουδών η Med-Tech..???

Kαι το ξανα-είπα , ότι είναι ο καθένας -ως ιδιότητα- είναι δικό του θέμα και αφορά τον ίδιο φίλη Μεντ-Τεκ...!!!

Προσωπικά βλέπω , ότι με την συμπεριφορά σου προκαλείς...και θα σου ξανα-υπενθυμίσω ότι εδώ δεν κάνουμε διαγωνισμό πτυχίων...αλλα κατάθεση απόψεων , τα πτυχία ας κρεμασθούν σε καναν τοίχο του διαμερίσματος ή γραφείου του καθενός να καμαρώνει ο ίδιος..και ας χρησιμοποιηθούν για την δουλειά του καθενός και όπου τους ζητηθούν!!

Την καλημέρα μου!!!

ΣΗΜ:"Η φωτιά φταίει αν εμείς πάμε και καθήσουμε πάνω της φίλη μου...ή εμείς οι ίδιοι , που ενω γνωρίζαμε τις συνέπειες καθήσαμε πάνω της"???

Και για μένα και για τον καθένα εδώ μέσα , είσαι απλά ένας απλός συνομιλητής μου -σεβαστός κατα τ'αλλα- αλλα τίποτα περισσότερο ...

Με την ιδιότητά σου -αποδεδειγμένη- μετέχεις σε άλλες δραστηριότητες της ζωής σου , εδώ δεν έχεις καμμιά ιδιότητα , ούτε και γώ , ούτε και κανένας άλλος...πόσο απλά να σου το πώ για να το καταλάβεις..???

Ακόμα και τίτλους σπουδών να κατέθετες...δεν μου λέει απολύτως τίποτα αυτό..δικό σου και πάλι θέμα και αν σπούδασες κάτι το σπούδασες για σένα και όχι για να το διαφημίζεις και να προβάλλεσαι , θεωρώντας πως όταν λές κάτι με την ιδιότητά σου ... θα θεωρείται ως κανόνας..!!!

Λοιπόν ας σταματήσει η "πτυχιολογία"...και σαν δεν μπορείς να "συνεννοηθείς" με κάποια μέλη , έχεις επιλογή...

Μην μιλάς μαζί τους..!!!

Αυτό το :"Μπαμπά , μου πήρε το παιχνίδι , μαλλωσέ τον"... να σταματήσει , σε παρακαλώ πολύ..!!!

Και μένα με "διαολίζει" ώρες - ώρες ο Βαγγέλης αλλα βρίσκω τον τρόπο να το ξεπερνάω...και πλέον μάλιστα θεωρώ ότι υπάρχει αμοιβαίος σεβασμός αναμεσά μας...το θεωρώ επίτευγμα αυτό!!!

Στο πρόσωπο του Βαγγέλη και του καθενός άλλου , μπορούμε να δούμε πτυχές του ιδίου του εαυτού μας φίλη μου...δες το κατάματα και μην υπεκφεύγεις , θα το ξανα-βρείς μπροστά σου και δεν μπορείς όπου βρίσκεσαι να καλείς "συντονιστές" να σε λυτρώσουν...

Μόνοι μας πρέπει να μάθουμε να χειριζόμαστε τα πράματα..!!!

Άποψή μου και μάλιστα τελευταία μου τοποθέτηση για το ζήτημα!!!

Καλημέρα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 12:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώρε, σφάζονται παλικάρια, λέμε!!!
Καλό χειμώνα, mimosa...Τι λέει;...Δριμύτερη, ή..δημήτρια;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 17:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μα γιατι???? γιατι ολα αυτα?

Γιατί δεν έγινε απο την αρχή αυτό που έπρεπε να γίνει και εχει γινει και στο παρελθόν με μεγάλη επιτυχία
κλειδώνετε προσωρινά ενα θέμα και οι λογαριασμοί απενεργοποιούνται για 2-3 μέρες και ολοι ηρεμούν ...
Αλλα (γνώμη μου) οι διαχειριστές έκανα το λάθος και πίστεψαν οτι θα ηρεμήσουν τα πνεύματα απο μονα τους ,
και τωρα ο καθένας που εχει πρόβλημα ή με τη meditech ή με τον trexagireve (ονόματα δε λεω κι αρχίσουμε κανένα νεο γύρο) γράφει την χαζομάρα του ,και βλέπεις εκφράσεις που προσβάλουν πρώτα αυτούς που τις γράφουν κι έπειτα την αισθητική αυτού που τα διαβάζει ...

Τουλάχιστον ας μεταφερθεί το θέμα σε άλλο νήμα , και οσοι διαθέτουν λογική ας μην ασχοληθούν με το θεμα ,
οσοι θέλουν να βρίσουν ή να βγάλουν κόμπλεξ υπερ ή κατα της meditech και του trexagireve(γιατί περι αυτού πρόκειται)
ας πανε εκει και να βγάλουν τα μάτια τους με τους διαχειριστές οχι ομως να κοσμούν τις πρωτες σελίδες του φόρουμ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 17:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....Κρατάει χρόνια, αυτή η διάκριση,αυτες οι κατινιές,περί δικαιωμάτων, ανθρωπίνων, προφανώς....
Ευτυχώς, που δεν το συντηρεί κανείς, παιδιά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 17:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ώρε, σφάζονται παλικάρια, λέμε!!!
Καλό χειμώνα, mimosa...Τι λέει;...Δριμύτερη, ή..δημήτρια;...

Εμένα γιατί δεν με είχες πεί νιάνιαρο όταν λογομαχούσαμε; Με έχεις περάσει για θείτσα; Φτού σου, σου αξίζει η όποια τιμωρία σου επιβληθεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 17:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mimosa:"Εμένα γιατί δεν με είχες πεί νιάνιαρο όταν λογομαχούσαμε; Με έχεις περάσει για θείτσα; Φτού σου, σου αξίζει η όποια τιμωρία σου επιβληθεί."
...Όχι καλή μου,δεν σε έβλεπα νιάνιαρο,απλά,γιατί εσύ είσαι γυναίκα...Αυτό φαίνεται..
Και πιστεύω, πιο κολακευτικό απο το κοπέλα....Αν με εννοεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 17:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον, βλέπεις ότι τα χτυπήματα της μοίρας είναι απανωτά, πάταξον. Πές απεταξάμην τον Σατάνα (τρίς). Πόσο καιρό έχεις να κοινωνήσεις τρέχαγύρευε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 18:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
14 ολόκληρα χρόνια καλή μου....Και το μέλλον, ομιχλώδες...
Μάντεψε γιατί....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 18:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πανεύκολο. Σε έχουν κυριεύσει οι διαόλοι και δε σε αφήνουν να πάς.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 18:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα, μια χαρά τον καταφέρνω τον φιλαράκο που ανέφερες, με κρατάει σε εγρήγορση....Απλά,έχω ένα στόμα, που δεν συμβιβάζεται και έζησα ως αμαρτωλός πολύ καιρό...
Αυτοί δεν συγχωρούνται: Οι μετανοούντες και οι ομιλητικοί..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 19:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλη Med-Tech καλημέρα!
Θα ήθελα να πώ -ξανά- το εξής:"Ούτε σένα , ούτε τον Αζόρα...ούτε και κανέναν άλλο σε προσωπικό επίπεδο δεν γνωρίζουμε εδώ μέσα...κάποιοι μπορεί εκτός να έχουν εκ του σύνεγγυς γνωρισθεί μεταξύ του...ωστόσο ΕΔΩ μιλάμε με αγνώστους και αναφερόμενοι σε αυτούς με τα Νικ-νέϊμς τους...!!!


Okay θα σου αποκαλυψω ενα τρομερο και επτασφραγιστο μυστικο:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΤΟ INTERNET.

Καθε χρηστης μπορει να εντοπιστει και να βρεθει οχι μονο το ονοματεπωνυμο του,αλλα και το τι εφαγε χθες βραδυ.


quote:
Ο τρέχαγύρευε είναι ο Σατανάς μεταμφιεσμένος σε Χριστιανό ορθόδοξο και τσιγγλάει την κλάσσική γεροντοκόρη μέντ-τεκ.

Kαι οι υβρεις συνεχιζονται....


quote:
Προσωπικά βλέπω , ότι με την συμπεριφορά σου προκαλείς...και θα σου ξανα-υπενθυμίσω ότι εδώ δεν κάνουμε διαγωνισμό πτυχίων...αλλα κατάθεση απόψεων , τα πτυχία ας κρεμασθούν σε καναν τοίχο του διαμερίσματος ή γραφείου του καθενός να καμαρώνει ο ίδιος..και ας χρησιμοποιηθούν για την δουλειά του καθενός και όπου τους ζητηθούν!!


Μα εδω περα η διαμαχη δεν αφορα την αποκτηση πτυχιων ή μη,ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ υποστηριξη εκ μερους του χρηστη trexagireve οτι εγω δηλωσα οτι ειμαι μελος του συλλογου εργαστηριακων γιατρων.

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ;

quote:
Γιατί δεν έγινε απο την αρχή αυτό που έπρεπε να γίνει και εχει γινει και στο παρελθόν με μεγάλη επιτυχία
κλειδώνετε προσωρινά ενα θέμα και οι λογαριασμοί απενεργοποιούνται για 2-3 μέρες και ολοι ηρεμούν ...
Αλλα (γνώμη μου) οι διαχειριστές έκανα το λάθος και πίστεψαν οτι θα ηρεμήσουν τα πνεύματα απο μονα τους ,
και τωρα ο καθένας που εχει πρόβλημα ή με τη meditech ή με τον trexagireve (ονόματα δε λεω κι αρχίσουμε κανένα νεο γύρο) γράφει την χαζομάρα του ,και βλέπεις εκφράσεις που προσβάλουν πρώτα αυτούς που τις γράφουν κι έπειτα την αισθητική αυτού που τα διαβάζει ...

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!

O δικος μου λογαριασμος γιατι να απενεργοποιηθει;Συκοφαντισα εγω κανεναν;Η μηπως ανταπεδωσα τις υβρεις που συνεχως εκτοξευε προς το προσωπο μου ο χρηστης trexagireve;;

Zητησα αποδειξεις για οσα ισχυριζοταν και απετυχε να υποστηριξει τις θεσεις του.

YΓ Προσπαθησα να συμμετεχω δημιουργικα στο νημα δινοντας πληροφοριες για τους ιους της γριπης,το γιατι προκαλουν τοση ανησυχια στην επιστημονικη κοινοτητα (γιατι οι επιδημιες γριπης εχουν προκαλεσει εκατομβες θυματων φυσικα),γιατι χρειαζονται καθε χρονο καινουργια εμβολια γιαυτους (γιατι εχουν υψηλα ποσοστα μεταλλαξης φυσικα ως RNA ιοι) και γιατι υπηρχε τοση ανησυχια για τον ιο Η1Μ1 (ανηκε σε εκεινους τους τυπους των ιων που μπορουν να προκαλεσουν πανδημιες).

Να σας ζητησω συγνωμη,που δεν συμμετεχω στο πανηγυρι της συνομωσιολογιας επειδη εχω καποιες παραπανω γνωσεις απο τον μεσο πληθυσμο;Nα παμε να μαστιγωσουμε τους καθηγητες μου που μου διδαξαν ιολογια,ανοσολογια κτλ.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 21/09/2010 19:29:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 19:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ καλή μου medtech, έχει να κάνει, με το αν μπορούμε όλοι να μιλάμε, ανεξαιρέτως πτυχίου...
Κι ότι γίνεται, αυτό το παράλογο έχει..Δηλαδή, ο κάθε άνθρωπος, εφόσον ψηφίζει, έχει δικαιώματα, άλλα ως πολίτης, δεν μπορεί να μην σκέφτεται και πέραν της απλής γνώσης, πέραν του τι απλά λέει η επιστήμη...Αυτό,είναι δημοκρατία..
Πάντα, θα σκέφτεται και άλλες κατευθύνσεις που εξελίσσονται, υπαρκτές και ανύπαρκτες, αλλά, έτσι ο άνθρωπος λειτουργεί...
Δεν είναι μηχάνημα, να περιμένεις πειθαρχία επιππεδου στρατού, στην αντίληψη, αλλά και στην άσκηση της επιστήμης, όταν ακούει και ζει διάφορα...
Τα προσωπικά,τώρα, που υπάρχουν εδώ μέσα, έχουν ελαφρύ χαρακτήρα, απο όλους..Αυτό πιστεύω εγώ..Και δεν γίνονται,σε καμία περίπτωση, για να πειράξουν, ή πλήξουν κάποιον...Και για σένα και για μένα, ξέρω, ότι θέλουμε να επικοινωνήσουμε,οπότε, μάλλον μάθαμε να το κάνουμε άγαρμπα, ή μας κάνανε, με τους ρυθμούς που ζούμε....
Όπως και νάχει, εγώ διαβάζω τι γράφεις και καταλαβαίνω και τη λογική σου..Εσύ, γιατι αρνείσαι να δείς, ότι υπάρχουν και συμφέροντα, που πλέον, επιχειρούν, έστω, να κατευθύνουν την επιστήμη;..Το δέχεσαι;....
Σκέτα, χωρίς αναφορές σε μένα σε σένα..Μια απλή αποδοχή, μας φέρνει ακριβώς στην ίδια πλευρά..Γιατι κι εγω πιστεύω,οτι η επιστήμη, προσπαθεί να κάνει τη δουλειά της...
Το πετυχαίνει;Μένει ανεπηρέαστη απο συμφέροντα, κατευθύνσεις, προδιαγεγραμένες, για την ανθρωπότητα, που κανείς δεν έχει το δικαίωμα να ορίζει;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 19:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ καλή μου medtech, έχει να κάνει, με το αν μπορούμε όλοι να μιλάμε, ανεξαιρέτως πτυχίου...
Κι ότι γίνεται, αυτό το παράλογο έχει..Δηλαδή, ο κάθε άνθρωπος, εφόσον ψηφίζει, έχει δικαιώματα, άλλα ως πολίτης, δεν μπορεί να μην σκέφτεται και πέραν της απλής γνώσης, πέραν του τι απλά λέει η επιστήμη...Αυτό,είναι δημοκρατία..

Οχι trexagireve.Το θεμα δεν εχει να κανει με την ελευθερια της εκφρασης.Το θεμα ηταν η γριπη των χοιρων και ο καθενας κατεθεσε τις αποψεις του χωρις να τον εμποδισει κανενας.

Εσυ ομως παρερμηνευσες τον ορο "ελευθερια της εκφρασης" και προχωρησες σε υβρεις και σε συκοφαντια.

Ειναι παγια τακτικη σου αυτη και οχι μια σπανια στιγμη αδυναμιας,το να σκυλοβριζεις οποιον διαφωνει μαζι σου.Και τον Industrial Angel εχεις λουσει να θυμισω (μονο που αυτος ανταποδιδει τις υβρεις σου εγω παλι δεν θελω να ξεπεσω στο επιπεδο σου).

Καταλαβε κατι trexagireve.

Η ελευθερια του λογου σε ενα δημοκρατικο πολιτευμα εχει ορια.Δεν μπορεις να βριζεις και να συκοφαντεις.

quote:
Τα προσωπικά,τώρα, που υπάρχουν εδώ μέσα, έχουν ελαφρύ χαρακτήρα, απο όλους..Αυτό πιστεύω εγώ..Και δεν γίνονται,σε καμία περίπτωση, για να πειράξουν, ή πλήξουν κάποιον...Και για σένα και για μένα, ξέρω, ότι θέλουμε να επικοινωνήσουμε,οπότε, μάλλον μάθαμε να το κάνουμε άγαρμπα, ή μας κάνανε, με τους ρυθμούς που ζούμε....

Εαν θες να επικοινωνουμε χωρις εντασεις,να μαθεις τροπους και να μαθεις να χανεις με αξιοπρεπεια.

quote:
Όπως και νάχει, εγώ διαβάζω τι γράφεις και καταλαβαίνω και τη λογική σου..Εσύ, γιατι αρνείσαι να δείς, ότι υπάρχουν και συμφέροντα, που πλέον, επιχειρούν, έστω, να κατευθύνουν την επιστήμη;..Το δέχεσαι;....

Σου ειπα εγω οτι δεν υπαρχουν συμφεροντα;;;Σαφως και υπαρχουν.Εσυ γιατι δεν μπορεις να δεχτεις οτι ειναι αδυνατο να το καταφερουν,δηλ να ελεγξουν πληρως την επιστημη για τον απλουστατο λογο οτι οι επιστημονες σε καθε επιστημονικο πεδιο,α)εχουν μεγαλο αριθμο β)προερχονται απο διαφορετικες χωρες γ)ανηκουν τοσο σε δημοσιους οσο και ιδιωτικους οργανισμους με τους τελευταιους να εχουν αλληλοσυγκρουομενα συμφεροντα;;;

Γιατι δεν με ακους και δεν πας να μελετησεις μερικα βασικα πραγματα για την ιολογια,την ανοσολογια και την θεωρια της εξελιξης;Δεν λεμε να αποκτησεις πανεπιστημιακες γνωσεις.Μαθε μερικα βασικα πραγματα,αν θες να κατανοησεις το φαινομενο που συζηταμε σε αυτο το νημα.

Δεν χρειαζεται καν να αγορασεις ακριβα επιστημονικα βιβλια.Υπαρχει αρκετο εκπαιδευτικο υλικο διαθεσιμο δωρεαν στο internet

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 20:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να κάνουμε ρε φιλαράκι medtech, εγώ νόμιζα, ότι απαντάω σε ύβρεις, όχι ότι βρίζω..Δεν πειράζει,ας εισαι εσυ καλύτερος άνθρωπος απο μενα...
Αλλά, επι του ζητήματος, η τοποθέτηση του καθενός και η επιχειρηματολογία του,επιβάλει μια αποδοχή, η οποία όταν δεν υπάρχει,είναι που δείχνει ποιός βρίζει και μπορεί να κάνει ή όχι διάλογο...
Δεν τα λέω αυτά, για να συνεχίσουμε την κόντρα, αλλά, γιατί,
ποτέ δεν αμφισβήτησα, ότι υπάρχουν επιστήμονες, που εργάζονται για το καλό..Αλίμονο,άνθρωποι είναι,το καλό όλων θέλουν, αλλά, τα μεγάλα συμφέροντα,είτε φαρμακευτικών εταιριών, ειτε εταιριών όπλων,αυτή τη στιγμή κυβερνάνε τον κόσμο..Πεθαίνουν άνθρωποι για συμφέροντα,το ξέρεις...
Εκεί, επειδή, το επίπεδο,που έχουμε ειναι πολύ επικίνδυνο για τον άνθρωπο, είναι που θέλει προσοχή η κάθε μπροστινή κίνηση της ανθρωπότητας..Δεν θέλει ενθουσιασμό,υπερβολές εφαρμογής, που μπορεί να αποβουν ολέθρια για το είδος μας...
Πολλά εργαστήρια, φιλαράκι, πολλοί ιοί...΄
Αληη δουλειά δεν έχουν;..
Γιατί δεν βγαίνουν άλλες έρευνες, που να βελτιώνουν τη ζωή του ανθρωπου κι όχι να την κάνουν προβληματικότερη;Ποιό πολλές, εννοώ, το κατάλαβες..Να δείχνουν, ότι γίνεται έργο, όχι ζημιά...
Γιατί, παράδειγμα, με τα εμβόλια που κυκλοφορούν, δεν είναι βέβαιο,ότι χρησιμεύουν...Δες τον ιό του Δυτικού Νείλου..
Μονο υπερήλικες..Κατά λάθος;...
Μήπως, όλοι πέρισυ κάνανε εμβόλιο για την νέα γρίπη;
Μπορεί κάτι τέτοιο να το σκεφτείς και να το ψάξεις;
Εμένα με προβλημάτισε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 21:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολλά εργαστήρια, φιλαράκι, πολλοί ιοί...

Το μεγαλυτερο εργαστηριο παραγωγης ιων ειναι η ΦΥΣΗ trexagireve.

Η φυση μας εχει δωσει τρομερους ιους οπως της ευλογιας,της πολυομυελιτιδας,της ιλαρας,του AIDS,τους ερπητοιους,τον τρομερο ιο Ebola,κτλ

Να σε ενημερωσω επισης οτι γενετικα τροποποιημενοι ιοι,χρησιμοπουνται απο τους επιστημονες για να γιατρευτουν ασθενειες οπως ο καρκινος (μελετουνται ιοι οι οποιοι προσβαλουν και καταστρεφουν επιλεκτικα καρκινικα κυτταρα) και γενετικες ασθενειες οπως οπου χρησιμοποιουνται ιοι-φορεις του φυσιολογικου γονιδιου για να εισβαλουν μεσα στα κυτταρα με το προβληματικο γονιδιο και να εισαγουν στο DNA το σωστο γονιδιο.

quote:
Γιατί δεν βγαίνουν άλλες έρευνες, που να βελτιώνουν τη ζωή του ανθρωπου κι όχι να την κάνουν προβληματικότερη;Ποιό πολλές, εννοώ, το κατάλαβες..Να δείχνουν, ότι γίνεται έργο, όχι ζημιά...

Καλα σοβαρα μιλας;Δεν εχεις υποψη ερευνες που εχουν βελτιωσει την ζωη του ανθρωπου;Tα αντιβιοτικα,τα εμβολια,η μεθοδολογια της μεταμοσχευσης,οι μεθοδοι βελτιωσης ζωικης και αγροτικης παραγωγης επεσαν απο τον ουρανο;;;;;;;

quote:
Γιατί, παράδειγμα, με τα εμβόλια που κυκλοφορούν, δεν είναι βέβαιο,ότι χρησιμεύουν...Δες τον ιό του Δυτικού Νείλου..

Υπαρχει εμβολιο ή φαρμακο για τον ιο του Δυτικου Νειλου;(δεν γνωριζω προσωπικα αν υπαρχουν).

O μονος τροπος αντιμετωπισης για την αποτροπη της μολυνσης που προταθηκε προς το παρον στην Ελλαδα ειναι οι ψεκασμοι για να σκοτωθουν τα κονουπια που τον φερουν και βεβαια οι κουνουπιερες και τα εντομοαπωθητικα.

quote:
Μονο υπερήλικες..Κατά λάθος;...

Οι υπερηλικες ειναι πιο ευαισθητοι οργανισμοι.Οποτε καθολου καταλαθος.

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 21/09/2010 21:55:26

Edited by - medtech on 21/09/2010 21:57:10

Edited by - medtech on 21/09/2010 21:57:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 22:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μεταλλαγμένους ιούς, που έγιναν επίτηδες, επικινδυνότεροι, λέω,
φίλη...Για τη σκοπιμότητα και την ...τυχαία διασπορά τους, ανα τον κόσμο...Πόσες φορές,βγήκαν στην...κυκλοφορία, τι έγινε...
Και φυσικά, τα εμβόλια, που ακολούθησαν,μοιάζουν εντελώς άσχετα με τους ιούς, καθώς, μετατρέπονται σε πανάκεια,που δεν είναι και τόσο σίγουρο, τόσο πολύπλοκα και δίχως χρόνια ερευνών,σκευάσματα, που είναι..Για τους μεταλλαγμένους ιούς των τελευταίων χρόνων,
μιλώντας πάντα...Εδώ, υπάρχει το πρόβλημα, κατ εμέ, με όσα κάνει η επιστήμη...
Δεν έχει πορεία, σκοπό..Μοιάζει να περιεργάζεται απλά τις δυνατότητες της...
Αυτό, επαναλαμβάνω, μπορεί να αποβεί άσχημο,για την ανθρωπότητα...
Και βέβαια, αν βάλεις εδώ και συμφέροντα διαφόρων κύκλων, που ...σπονσονάρουν την επιστήμη, μπορείς να δείς πόσο επικίνδυνη μπορεί να γίνει η γνώση και αν είναι η ώρα, να αποκτήσει σκοπό, εφάμιλλο του σκοπου της ανθρωπότητας...
Κοινώς, γιατί αυτή η υστερία; Κάθε μέρα πεθαίνουν εκατομμύρια άνθρωποι απο ασθένειες, σε πολιτισμένες και μη περιοχές..Τι μπορεί να κάνει η επιστήμη γι αυτό;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 22:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για μεταλλαγμένους ιούς, που έγιναν επίτηδες, επικινδυνότεροι, λέω,
φίλη...Για τη σκοπιμότητα και την ...τυχαία διασπορά τους, ανα τον κόσμο...Πόσες φορές,βγήκαν στην...κυκλοφορία, τι έγινε...

Που ειναι τα στοιχεια που αποδεικνυουν κατι τετοιο trexagireve;;

Ειναι ανοητο να ξαμολας εναν επικινδυνο λοιμογονο παραγοντα στην ευρεια κυκλοφορια για τον απλουστατο λογο οτι τιποτα δεν εγγυαται οτι δεν θα χτυπησει και τους δικους σου πληθυσμους.Ιδιατερα σημερα που οι ανθρωπινες μετακινησεις γινονται πολυ ευκολοτερα και συχνοτερα σε σχεση με το παρελθον.

quote:
Και φυσικά, τα εμβόλια, που ακολούθησαν,μοιάζουν εντελώς άσχετα με τους ιούς, καθώς, μετατρέπονται σε πανάκεια,που δεν είναι και τόσο σίγουρο, τόσο πολύπλοκα και δίχως χρόνια ερευνών,σκευάσματα, που είναι.

Μα τι λες trexagireve;Τα εμβολια κυριως τα προληπτικα καταφεραν και εθεσαν σε ελεγχο πολλες μεταδικες ασθενειες.

Καταφεραν μαλιστα να εξαφανισουν μια τρομερη ασθενεια την ευλογια απο προσωπου γης!

Πολυπλοκα σκευασματα δεν ειναι.Η αρχη της λειτουργιας τους ειναι η εισαγωγη στον οργανισμο του μικροοργανισμου νεκρου ή αδρανοποιημενου ή τμηματων αυτου του οργανισμου,με σκοπο την παραγωγη προστατευτικων αντισωματων εναντιον του συγκεκριμενου μικροοργανισμου.

quote:
.
Κοινώς, γιατί αυτή η υστερία; Κάθε μέρα πεθαίνουν εκατομμύρια άνθρωποι απο ασθένειες, σε πολιτισμένες και μη περιοχές..Τι μπορεί να κάνει η επιστήμη γι αυτό;....

Τι μπορει και τι εχει κανει η επιστημη;Eφτιαξε εμβολια και φαρμακα,βελτιωσε τις μεθοδους παραγωγης τροφης να λιγα μονο απο τα πραγματα που μπορεσε να κανει η επιστημη.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 22:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Για μεταλλαγμένους ιούς, που έγιναν επίτηδες, επικινδυνότεροι, λέω,
φίλη...Για τη σκοπιμότητα και την ...τυχαία διασπορά τους, ανα τον κόσμο...Πόσες φορές,βγήκαν στην...κυκλοφορία, τι έγινε...

Που ειναι τα στοιχεια που αποδεικνυουν κατι τετοιο trexagireve;;

Ειναι ανοητο να ξαμολας εναν επικινδυνο λοιμογονο παραγοντα στην ευρεια κυκλοφορια για τον απλουστατο λογο οτι τιποτα δεν εγγυαται οτι δεν θα χτυπησει και τους δικους σου πληθυσμους.Ιδιατερα σημερα που οι ανθρωπινες μετακινησεις γινονται πολυ ευκολοτερα και συχνοτερα σε σχεση με το παρελθον.

quote:
Και φυσικά, τα εμβόλια, που ακολούθησαν,μοιάζουν εντελώς άσχετα με τους ιούς, καθώς, μετατρέπονται σε πανάκεια,που δεν είναι και τόσο σίγουρο, τόσο πολύπλοκα και δίχως χρόνια ερευνών,σκευάσματα, που είναι.

Μα τι λες trexagireve;Τα εμβολια,κυριως τα προληπτικα καταφεραν και εθεσαν σε ελεγχο πολλες μεταδοτικες ασθενειες.

Καταφεραν μαλιστα να εξαφανισουν μια τρομερη ασθενεια την ευλογια απο προσωπου γης!

Πολυπλοκα σκευασματα δεν ειναι.Η αρχη της λειτουργιας τους ειναι η εισαγωγη στον οργανισμο του μικροοργανισμου νεκρου ή αδρανοποιημενου ή τμηματων αυτου του οργανισμου,με σκοπο την παραγωγη προστατευτικων αντισωματων εναντιον του συγκεκριμενου μικροοργανισμου.

quote:
.
Κοινώς, γιατί αυτή η υστερία; Κάθε μέρα πεθαίνουν εκατομμύρια άνθρωποι απο ασθένειες, σε πολιτισμένες και μη περιοχές..Τι μπορεί να κάνει η επιστήμη γι αυτό;....

Τι μπορει και τι εχει κανει η επιστημη;Eφτιαξε εμβολια και φαρμακα,βελτιωσε τις μεθοδους παραγωγης τροφης να λιγα μονο απο τα πραγματα που μπορεσε να κανει η επιστημη.

The plural of anecdote is not data.


Edited by - medtech on 21/09/2010 22:20:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 22:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείς καλή μου medtech, αλλά, δεν είναι μεταλλαγμένοι οι ιοί του Έμπολα, του HIV, του SARS,της γρίπης των πουλερικών,κλπ,μέχρι τον της γρίπης των χοίρων, που δεν αρρώστησε ούτε ένα γουρούνι;...
Φυσικοί ιοί είναι;...Δεν κατασκευάστηκαν, κυριολεκτικά, σε εργαστήρια;..Πλήρωσε ποτέ κανένας, τους νεκρούς, απο ένα έστω ιό, ...απελευθερωθέντα;..
Αυτά τα λογικά, ερωτηματικά, δεν μπορείς να δογματίζεις, ότι δεν πρέπει,ως υπόλογη, η επιστήμη, να απαντήσει...
Δεν μιλάω για όλα τα εμβόλια, αλλά, των τελευταίων 4 δεκαετιών...
Απο τότε, που άρχισαν οι μεταλλαγμένοι ιοί, να κάνουν βόλτες στον κόσμο..
Εντελώς συμπτωματικά,γίναν πολύ πρόωρα,έρευνες, αποτελέσματα,ασφάλεια των, δεν υπήρχε καμία εγγύηση αποτελέσματος, παρά το ότι ήταν γνωστοί ιοί..Είχαν τους ιούς, αλλά, όχι την θεραπεία..Δεν είναι τουλάχιστον επιπόλαιο αυτό;...
Έλεγχο θέλω, θέλεις, να κάνει η επιστήμη..Να μην υπάρχει αυτή η ακαταίσχετη ..έξοδος ιών, έστω...Τοχουμε σίγουρο κάθε χρόνο ότι θα φύγει κάποιος..Γιατι;....
Και μη μου πεις, διάδοση..Λέω για ύποπτες εμφανίσεις, όχι τυχαία φαινόμενα..Αυτά, απο όσο διάβασα, εκφυλίζονται,δίχως άσχημα αποτελέσματα...
Να δούμε μια φορά που βρισκόμαστε,τι πρέπει να κάνουμε..Όλοι μαζι, όχι ο καθένας μόνος του...Συντονισμένα, όχι στην πορεία του ο καθένας, ειμαστε μαζί...
Αυτό το ρόλο που έχει η επιστήμη, πρέπει να τον τιμά πιο πολύ....Ειναι πολύ υπεύθυνος ρόλος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 23:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Medtech και Trexagireve, είναι ευτυχές βέβαια το γεγονός, ότι ξεκινήσατε έναν θετικότερο τρόπο διαλόγου μεταξύ σας.

Ωστόσο, έχουν παραμείνει ανοιχτά κάποια θέματα.
Θα απευθυνθώ σε σένα trexagireve:

Στο συγκεκριμένο θέμα που ανέκυψε στη σελίδα 10 του παρόντος θέματος, με το μήνυμά σου (Απεστάλη: 18/08/2010, 11:13:37) όντως συκοφάντησες τη medtech. Ανέφερες κάποια πράγματα που την προσβάλλουν, βγάζοντάς την ψεύτρα και μάλιστα παρουσιάζοντας μια άσχημη εικόνα για τη medtech ως "απατεώνισα" - σύμφωνα με τα δικά σου λόγια, που την εκθέτει. Μια πράξη που ήταν άδικη, εφόσον ούτε η medtech είχε ισχυριστεί αυτά που ανέφερες (περί σωματείου στο οποίο "άνηκε"), ούτε και ποτέ υπήρξε κάποιος πρόεδρος για να διαψεύσει αυτά, που ούτως ή άλλως ποτέ δε δήλωσε η medtech. Παραπέρα, όταν σου ζητήσαμε να φέρεις στοιχεία γι' αυτά που έγραψες, συνέχισες να την προσβάλλεις, επέδειξες μια γενικότερα άσχημη συμπεριφορά στη συζήτηση και τελικά... το μήνυμα που παρέθεσες ως "στοιχείο" (και τα links στα οποία αυτό παρέπεμπε) σε καμιά περίπτωση δεν στοιχειοθετούσε όσα είχες αναφέρει για τη medtech. Εξάλλου, το συγκεκριμένο μήνυμα στο οποίο στηρίχτηκες για να υποστηρίξεις όσα έγραψες, το είχαμε ήδη μεταφέρει στη "ΣΑΛΑΤΑ" και το είχαμε καταδείξει ως κακόβουλη προσπάθεια κατά της medtech.

Δυστυχώς, παρόλο που το όλο θέμα συνέχισε να συζητείται εφόσον δώσαμε ένα περιθώριο για να γίνει αυτό, δεν έδειξες να έχεις καταλάβει το βάρος και τη σοβαρότητα του παραπτώματος αυτού: το ότι χρησιμοποίησες κάποια στοιχεία που θυμόσουν/είδες/ή οτιδήποτε άλλο, τους άλλαξες το νόημα και τα παρέθεσες με σκοπό να μειώσεις το συνομιλητή σου σε μια διαφωνία. Αλλά για τόσο σοβαρά πράγματα, όπως η αξιοπρέπεια ενός συνομιλητή μας, δε μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε. Χρειάζεται μεγάλη προσοχή. Κάτι τέτοιο είναι πολύ διαφορετικό από κάποια "βαριά κουβέντα" που μπορεί να ειπωθεί όταν σε μια συζήτηση ανάψουν τα αίματα. Είναι διαφορετικό για παράδειγμα, να πεις τον άλλο άσχετο, να πεις τον άλλο κολλημένο, ή οτιδήποτε άλλο, από το να επικαλεσθείς υποτιθέμενα στοιχεία που τον βγάζουν ψεύτη και δημιουργό προβλημάτων στον ευρύτερο επαγγελματικό του κύκλο. Αυτό, είναι συκοφάντηση.

Γενικότερα trexagireve, η στάση σου στις συζητήσεις έχει συχνότατα αποτελέσει αφορμή για πολλές διαμάχες και εντάσεις που φθείρουν τις συζητήσεις στις οποίες γίνονται (στο παρελθόν μάλιστα, όταν είχες πρωτομπεί στα forums, είχε απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου για 10 ημέρες). Βέβαια, ούτε και η medtech δεν είναι αθώα όσον αφορά τη συμμετοχή της σε μη δημιουργικό κλίμα σε κάποιες συζητήσεις. Αλλά το συγκεκριμένο συμβάν που έγινε στο παρόν θέμα, δηλαδή το διαστρεβλωτικό μήνυμά σου που συκοφαντούσε τη medtech, ξεπέρασε αρκετά τα όρια. Θα μπορούσε κάποιος ίσως να πει πως το όλο αρνητικό κλίμα της συζήτησης που είχε δημιουργηθεί μεταξύ σας καλλιέργησε την ένταση και έφερε δυσάρεστες εξελίξεις, αλλά όπως και να είναι, η συγκεκριμένη διαστρέβλωση ήταν απαράδεκτη.

Τα παραπάνω που γράφω ευελπιστούμε να τα σκεφτείς σοβαρά. Ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί χρονικά για 2 βδομάδες, κάθε πράξη και επιλογή άλλωστε, έχει και ένα τίμημα. Ευχόμαστε στο διάστημα αυτό να σκεφτείς με θετικό τρόπο τα όσα έγιναν και πού βρισκόταν το λάθος. Αυτή η κατανόηση θα βοηθούσε ώστε να μην επαναληφθεί!

Ο λογαριασμός σου ωστόσο, θα παραμείνει ενεργός μέχρι αύριο, στην περίπτωση που θα ήθελες να τοποθετηθείς επί του θέματος.

Τέλος, στα μηνύματα με διαστρεβλωτικό και συκοφαντικό περιεχόμενο, θα γίνουν οι απαιτούμενες επεμβάσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 23:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με συγχωρείς καλή μου medtech, αλλά, δεν είναι μεταλλαγμένοι οι ιοί του Έμπολα, του HIV, του SARS,της γρίπης των πουλερικών,κλπ,μέχρι τον της γρίπης των χοίρων, που δεν αρρώστησε ούτε ένα γουρούνι;...

Οταν λες μεταλλαγμενοι εννοεις γενετικα τροποποιημενοι δηλ εβαλε χερι ο ανθρωπος και τους μετατρεψε σε κατι φονικο;


Oχι δεν ειναι γενετικα τροποποιημενοι απο τον ανθρωπο ιοι!

Ειναι ιοι που προεκυψαν απο την φυσικη διεργασια της εξελιξης.

Ε...ο ιος της γριπης των χοιρων ειναι ιος που προσβαλει τον ανθρωπο...οχι τα γουρουνια.Λεγεται ετσι επειδη προεκυψε απο ανταλλαγη γενετικου υλικου με εναν ιο γριπης των γουρουνιων.

quote:
Φυσικοί ιοί είναι;...Δεν κατασκευάστηκαν, κυριολεκτικά, σε εργαστήρια;..

Nαι ειναι φυσικοι ιοι.Το πιο τρομερο εργαστηρι παραγωγης ιων ειναι η ιδια η φυση.

Αχ βρε trexagireve ασε την Βιβλο και πιασε κανα βιβλιο Βιολογιας.

quote:
Εντελώς συμπτωματικά,γίναν πολύ πρόωρα,έρευνες, αποτελέσματα,ασφάλεια των, δεν υπήρχε καμία εγγύηση αποτελέσματος, παρά το ότι ήταν γνωστοί ιοί..Είχαν τους ιούς, αλλά, όχι την θεραπεία..Δεν είναι τουλάχιστον επιπόλαιο αυτό;...

Βασικα trexa αν το σκεφτεις,αποκλειεται καποιο κρατος να απελευθερωσει φονικο παραγοντα χωρις να εχει καποιο ειδους αντιδοτο για να τον αντιμετωπισει.Για τον απλουστατο λογο οτι τιποτα δεν εγγυαται οτι δεν θα αρρωστησουν και οι δικοι του πληθυσμοι,ο δικος του στρατος και οι δικοι του αμαχοι πολιτες.

Για σκεψου λιγο...

Επισης πριν απελεθευρωθει για χρηση στην αγορα καποιο εμβολιο προηγουνται πολλες δοκιμες.

Στην περιπτωση του H1M1 υπηρξε επισπευση της παραγωγης και διαθεσης εξαιτιας του κινδυνου.

Και παλι υπηρξαν ελαχιστα περιστατικα σοβαρων παρενεργειων σε σχεση με το συνολο των εμβολιασθεντων ατομων.

Λες οτι διαβασες πραγματα που σε κανουν να πιστευεις οτι ιοι απελευθερωνονται επιτηδες.

ΠΟΥ τα διαβασες ολα αυτα;

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 23:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Eυχαριστω τους διαχειριστες για την παρεμβαση

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 23:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
medtech
Καταφεραν μαλιστα να εξαφανισουν μια τρομερη ασθενεια την ευλογια απο προσωπου γης!


Μια και το ανέφερες, θυμάμαι που διάβασα κάποτε ότι ο ιός αυτός δατηρείται ακόμα σε εργαστήρια. Αληθεύει; Αν ναι, τι γίνεται σε περίπτωση που ξεφύγει από εκεί; Τι δυνατότητες ταχείας παρασκευής του εμβολίου σε μεγάλη κλίμακα ή ανάπτυξης και εφαρμογής κάποιας θεραπείας για όσουν προσβληθούν υπάρχουν;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2010, 23:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια και το ανέφερες, θυμάμαι που διάβασα κάποτε ότι ο ιός αυτός δατηρείται ακόμα σε εργαστήρια. Αληθεύει; Αν ναι, τι γίνεται σε περίπτωση που ξεφύγει από εκεί; Τι δυνατότητες ταχείας παρασκευής του εμβολίου σε μεγάλη κλίμακα ή ανάπτυξης και εφαρμογής κάποιας θεραπείας για όσουν προσβληθούν υπάρχουν;


Ναι αληθευει οτι ο ιος συντηρουνταν μονο σε καποια εργαστηρια.Δεν ξερω αν συντηρειται ακομα ή αν εχει καταστραφει.

Αν υπαρχει ακομα και ξεφυγει απο εκει,υποθετω οτι θα εμβολιασουν τον πληθυσμο κατα του ιου για να αποφυγουν τα χειροτερα και ισως βαλουν καποιους πληθυσμους σε καραντινα για να αποφυγουν την περαιτερω διαδοση.

Η τεχνολογια παραγωγης του εμβολιου ειναι γνωστη και υπαρχει μεγαλη εμπειρια απο το παρελθον για τα υπερ και κατα του εμβολιου.Δεν ξερω τι δυνατοτητες υπαρχουν για παραγωγη του εμβολιου σε μεγαλη κλιμακα ευχομαι ομως να υπαρχουν αρκετα μεγαλες δυνατοτητες γιατι αλλιως κλαφτα χαραλαμπε.

Ομως η περιπτωση της ευλογιας ειναι ενα πληγμα κατα των οσων ισχυριζονται οτι διαφοροι επιστημονες βγαζουν στην αγορα ιους με σκοπο να κερδισουν χρηματα απο τα εμβολια και τα φαρμακα.

Γιατι ενω στην περιπτωση της ευλογιας,υπηρχε ενας διαθεσιμος ιος απο την φυση,δεν τον αφησαν να μολυνει τους πληθυσμους συνεχεια,για να κερδιζουν απο αυτον συνεχεια πουλωντας εμβολια, αλλα εκαναν συστηματικες εκστρατειες εμβολιασμου των πληθυσμων σε παγκοσμιο επιπεδο (αναμεσα σε αυτους και σε φτωχους πληθυσμους που δεν ειχαν χρηματα να πληρωσουν το εμβολιο),με στοχο να εκριζωσουν την ασθενεια και τελικα το καταφεραν!

Παρομοια προσπαθεια γινεται σημερα και για την πολιομυελιτιδα.

ΥΓ εμενα ο προσωπικος μου εφιαλτης ειναι μην ξεφυγει οχι απο τα εργαστηρια αλλα απο τις φυσικες ενδημικες του εστιες στην Αφρικη,ο ιος Ebola.


The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 21/09/2010 23:52:25

Edited by - medtech on 21/09/2010 23:53:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2010, 11:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα, διαφωτιστικότατη.

Εντούτοις ομολογώ ότι το σχόλιό σου για τον ebola έστειλε μερικούς ηλεκτρικούς παλμούς στο νωτιαίο μυελό μου. Απ' όσο ξέρω, ο ιός μεταδίδεται με επαφή με μολυσμένα σωματικά υγρά. Υπάρχει περίπτωση μέσω φυσικής μετάλλαξης να αλλάξει και ο μηχανισμός μετάδοσης;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2010, 12:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή αγαπητή μου amalia, εγώ μεταφέροντας, μια δήλωση άλλου, που υπήρχε στο φόρουμ, που την ήξερες, είναι συκοφάντης και άλλοι,δεν λεω ονόματα γιατι δεν είναι του τυπου μου,που με βριζουν συνέχεια,
προφανώς κατ εσέ,ΕΧΟΥΝ το δικαίωμα;
Δεν κάνεις καλό έτσι...Βαδίζεις άσχημο δρόμο να το ξέρεις...
Κανένα άλλο σχόλιο...
Δεν ξαναγράφω στο εσωτέρικα και τελείωσαμε...Αφού δεν αντέχετε διάλογο και μάλιστα, τις απαντήσεις σε βρισιές, μάλλον,σας αρέσουν οι μονόλογοι κάποιοι εδώ μέσα, έστω στις βρισιές...Λυπάμαι,αλλά, δεν γίνεται να με βρίζουν και να μην απαντήσω, με τον τρόπο μου...Εσείς δεν κοιτάτε του βρίζοντες,γι αυτό και διακρίνετε..Κοιτάτε άτομα επιλογής σας,ομολογείστε το, όχι ελεύθερους συνομιλητές.....
Ειναι ανανδρία να μην δίνεις στον άλλο το δικαίωμα να κανει ότι του κάνουν, ειδικά, ωόταν τον βρίζουν..Ξεχαρμάνιασμα κάποιων το λένε, που έχουν προφανέστατα, προνόμια, ως γνωστοί...
Η διάκριση αυτή, δεν πρόκειται ποτέ να ισχύσει για ανθρώπους...
Ειναι σε μεγάλη πλάνη, όσοι την ασκούν κι απλά εκμεταλεύονται την εξουσία...
Αυτή είναι η απάντηση μου...
Και το κόβω γιατί δεν αντέχετε...Χάρηκα, για όσους γνώρισα, στον διάλογο,εδώ,έχουμε διευθύνσεις, η επικοινωνια μας, θα συνεχιστεί με προσωπικά μηνύματα...Δεν μπορώ την υποκρισία που βλέπω...


___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ

25/9/2010
___________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2010, 13:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα μπροουσες να πεις μια γμνη συγνωμη ρε φιλε ...
ή
θα μπορουσες να φερεις τα στοιχεια που μας επρηξες τα ΤΟΥΤ οτι εχεις ...

αλλα προτιμας για αλλη μια φορα να κλαιγεσαι και να κυνηγας μαγισες ...

αντε κατσε 2 βδομαδουλες να χαλαρωσεις και μετα ξαναγραψε ... δεν εγινε και τιποτα ... !!! μη σε χαλαει τιποτα δεν μπορει να σε αγγιξει ... τωρα εαν μπορει να σε αγγιξει ? εε τοτε γιατι να σε χαλασει ? απολαυσε το ΧΑΧΑΧΑ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2021484
Maintained by Digital Alchemy