ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 13:48:42  Εμφάνιση Προφίλ
Wicca.... ρωτάς τι είμαι?!

ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ 'ΜΑΙ!!!!

Seekeraki, εμένα το internet με έχει βοηθήσει πάρα πολύ σχετικά με την συλλογή πληροφοριών. Ένα από τα sites που θα σου πρότεινα είναι το: http://www.astralvoyage.com/

Δεν ξέρω αν το έχεις δει τυχαία, πάντως για μένα δίνει τρομερά σημαντικές πληροφορίες.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 14:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΕΣΥ ΕΙΡΙΝΑΚΙ ΕΧΕΙΣ ΒΓΕΙ ΣΥΝΙΔΙΤΑ Η ΑΣΥΝΙΝΙΔΙΤΑ;
ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΡΟΤΙΣΑ ΑΥΤΟ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 14:53:25  Εμφάνιση Προφίλ
Wiccaki, δυστυχώς συνειδητά... Μακάρι να είχα τέτοιο "χάρισμα"... πρέπει όμως να παραδεχτώ ότι κάποιες φορές (τον τελευταίο μήνα) που ένιωσα ότι είχα "μπει" ήδη στην διαδικασία ασυνείδητης ΑΠ και είχα φτάσει στις δονήσεις... από τον φόβο μου... ξύπνησα.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 15:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΕΙΡΗΝΑΚΙ, ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΒΓΕΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ (ΠΟΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ)
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΓΗΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 15:47:11  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε μου, αν διαβάσεις τις προηγούμενες απαντήσεις μου το αναφέρω.

Δυστυχώς οι επισκέψεις μου είναι περιορισμένες, αλλά το παλεύω!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 11:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΕΙΡΗΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΕΝΑ-ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟΣ.
1 ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ. (ΕΥΚΟΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ)
2 ΡΥΘΜΙΚΗ ΑΝΑΠΝΟΗ
3...;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 12:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
ΕΙΡΗΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΕΝΑ-ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟΣ.
1 ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ. (ΕΥΚΟΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ)
2 ΡΥΘΜΙΚΗ ΑΝΑΠΝΟΗ
3...;

Wicca μου, μετά την χαλάρωση και την ρυθμική αναπνοή φυσιολογικά έρχεται το τρίτο βήμα.

Σου δίνω οδηγίες με οπτικό υλικό παρακάτω




"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 12:36:09  Εμφάνιση Προφίλ
... Δώστε μου μισή μέρα να συνέλθω από τα γέλια!!!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 13:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1
Εγώ, αγαπητή Oneiric, είμαι 79 κιλά...

Μπορώ, νομίζεις, να κάνω ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ή κινδυνεύω να σπάσω κανένα κόκκαλο?...

Περιμένω με αγωνία την απάντησή σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 15:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΛΑΣΩ.
ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΩ.
ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 15:38:30  Εμφάνιση Προφίλ
Wiccaki σου παραθέτω μερικά παλιά μου "σημειώματα" στο θέμα:

quote:
έχω διαβάσει άπειρα sites & βιβλία για το θέμα και γι' αυτό θα σου πω το εξής:
Όλα αυτά που διαβάζουμε είναι συμβουλευτικά. Ξέρω για τα chakras και την ενεργοποίησή τους, όμως δεν τα "χρησιμοποίησα", τουλάχιστον συνειδητά ας πούμε. Όλα αυτά μου φαινόντουσαν πολύ "σύνθετα" και στο μυαλό μου προσπάθησα να τα απλοποιήσω. Έτσι λοιπόν έμαθα να χαλαρώνω, ηρέμησα και φαντάστηκα ότι ανεβαίνω σε μία σκάλα η οποία ξεκινούσε ακριβώς πάνω από το σώμα μου. Αυτό με βοήθησε να αποφύγω όλες τις πολύπλοκες μεθοδολογίες που έχω διαβάσει και να αποσπάσω το μυαλό μου από τον "στόχο" του.
Αυτό είναι ένα παράδειγμα του πόσο απλό μπορείς να το κάνεις, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα συμβεί με την πρώτη προσπάθεια. Προσωπικά προσπαθούσα μήνες ολόκληρους και φαντάσου ότι ακόμα έχω πολλά πράγματα να ξεπεράσω στο επίπεδο του φόβου

quote:
Προσωπικά προσπαθούσα μερικούς μήνες (2-3) μέχρι να καταφέρω να κάνω μία συνειδητή αστρική προβολή, αφού δεν "ευλογήθηκα" με αυτό το "δώρο" (το να μου συμβαίνει δηλαδή αυθόρμητα). Το "προσπαθούσα" σημαίνει να το σκέφτομαι αρκετά κατά την διάρκεια της ημέρας, το να ξαπλώνω στο κρεβάτι μου σε θέση που να αισθάνομαι άνετα, να προσπαθω να χαλαρώσω και να φανταστώ εικόνες. Εικόνες που με βοηθούν να "βγω", να "ανέβω" (όπως θέλει ο καθένας το λέει). Άλλες φορές φαντάζομαι ότι υπάρχει πάνω από το κεφάλι μου ένα σχοινί και προσπαθώ να το πιάσω, άλλες ότι υπάρχει μία σκάλα και προσπαθώ να ανέβω... ανάλογα την στιγμή.Και κάποια στιγμή πραγματοποιήθηκε.

Σαν συμβουλή, αν μου επιτρέπεις, σου λέω να προσπαθήσεις να φανταστείς απλά πράγματα και όχι όλα αυτά που περιγράφουν τα βιβλία.

Υ.Γ. Να είσαι ο εαυτός σου και όχι ο σοβαρός-wicca!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 19:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΟΒΑΡΟΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΤΙΠΩΣΗ


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tonouxten
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 21:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonouxten
Γεια σου wacci,
Τελικά έχεις δίκιο, αυτό είναι το βιβλίο που διάβασα!

Επειδή ξέρω ότι θα με καλωσόριζες, πάντα καλωσορίζεις τα καινούργια μέλη είπα να σε προλάβω. Τώρα όσο αφορά το νέο μέλος….Εντάξει, ούτε ένα λαθάκι δεν μπορούμε να κάνουμε εδώ μέσα;….παλιό ήθελα να πω, μην με μαλώνεις.
Γιατί θέλεις τόσο πολύ να πετύχεις μια α.π;
Αν τα καταφέρεις που θέλεις να πάς και γιατί;

Α! και κάτι ακόμα. Συγνώμη που θα σε απογοητεύσω αλλά δεν είμαι φίλος αλλά φίλη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 10:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 15:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies
γειά σας παιδιά,
δεν ξέρω αν όντως συμβαίνουν όλα αυτά που λέτε ή απλά μπορεί κάποιος από την επιθυμία του να τα φαντάζεται,αλλά μου φαίνονται αρκετά επικίνδυνα για να ασχοληθεί κάποιος. Στις συζητήσεις όλα είναι καλά και ωραία αλλά στην πράξη???δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ξανά με τέτοιου είδους θέματα, ούτε έτυχε να διαβάσω κάτι σχετικό. Απλά τις προάλλες ασχολήθηκα εντελώς τυχαία με την αύρα, αν διαβάσετε στο σχετικό topic, είχα ένα αποτέλεσμα, αλλά ψιλοφοβήθηκα και δεν ξέρω αν μπορέσω να το ξανακάνω. Ίσως αυτά που είδα και αισθάνθηκα να ήταν η φαντασία μου (παρόλο που δε νομίζω) αλλα ποιός το λέει ότι όλα αυτά που βλέπουμε ή αισθανόμαστε (αν είναι πραγματικότητα) δεν είναι κάτι κακό, που προέρχεται από κάποια "ανώτερη διαβολική" δύναμη????
φιλικά,
μαρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

qex
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους qex
hallo
file mariearies panta fobomaste oti den gnorizoume.sto thema tis auras k ego exo proxorisei arketa kai me entiposiazei auti i ikanotita.den mporo na katalabo ton logo pou sou prokalei fobo...oso gia tin AstralProjecting k ego tin katafera mia fora..alla xoris na to epithimio..htan se katastasi megalou thimou...k me eksantlise para polu...

Is DaRkNeSs LeAdInG mE?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies
ε οχι και φίλε mariearies!! γυναίκα είμαι, μαρία με λένε βρε συ qex!!
δηλαδή για πες μου εσύ τι έχεις κάνει με την αύρα? εγώ ψιλοφοβήθηκα γιατί αρχικά ήμουν μόνη στο σπίτι και στη φάση που είχα χαλαρώσει ένοιωσα σα να υπνωτίζομαι από μόνη μου...!!απλά αν συνέβαινε κάτι (δεν ξέρω τι,απλά κάτι??) δεν θα είχα κανέναν να με βοηθήσει....είχα χαλαρώσει πάρα πολυ με κλειστά μάτια και ενώ ήθελα να τα ανοίξω αρχικά δεν μπορούσα και καθώς φοβήθηκα, κουνήθηκα ολόκληρη για να επανέλθω στη φυσιολογική κατάσταση. Μετά συνέχισα για την αύρα χωρίς να φτάσω όμως στο προηγούμενο σημείο χαλάρωσης. Σίγουρα για ότι έχεις άγνοια το φοβάσαι περισσότερο και δεν ξέρεις που θα μπλέξεις αν το ξεκινήσεις.....
αν θες πες κι εσύ την εμπειρία σου.
μαρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

qex
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 16:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους qex
sigmoni fili mou
oso afora tin AstralProject den tha ithela na anafertho.signomi.oso afora thn aura katafera na do ena kapno giro apo to soma mou.pisteuo oti itan i auteriki ayra.k ligo apo tin sinestimatiki...auto emena antithetos me esena mou edose dimani gia na sinexiso...enoiotha oti katafera kati....

Is DARKNESS leading me?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 17:20:46  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα φίλοι μου.

Η προσωπική μου άποψη Μαρία, είναι οτι δεν τα φανταζόμαστε αυτά που περιγράφουμε σ' αυτό το θέμα, τουλάχιστον μιλώντας για όσα περιγράφω εγώ. Τα ζω.

Καλό απόγευμα.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 19:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΑ ΖΗΣΩ;
ΒΡΕ ΕΙΡΗΝΗ... ΕΣΥ ΒΓΙΚΕΣ, ΕΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙΣ... ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 11:36:29  Εμφάνιση Προφίλ
... με λουράκι?!

Υ.Γ. Συνεχίζεις εντατικά τις προσπάθειες?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 12:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΝΑΙ ΜΕ ΛΟΥΡΑΚΙ, ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΔΕΝΤΡΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΙΠΙ ΜΟΥ.

ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΑΚΟΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΨΥΧΗ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 21:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεο μελος και το βρηκα το σαιτ σημερα χαρη στην εκπομπη της δρουτσας! Ειμαι πολυ χαρουμενος που εχει θεμα για την αστρικη προβολη γιατι ως τωρα ειμουν μονο σε ξενα σαιτ.
Τωρα οσο αφορα το θεμα γνωριζω αρκετα και μαλιστα ειχα την δευτερη εξωσωματικη μου εμπειρια συνηδειτα πριν 5 μερες. Γνωριζω πολλες μεθοδους και ευχαριστως να τις μοιραστω. Οσο αφορα την εμπειρια μου τωρα

Ασχολουμαι εδω και δεκαπεντε μερες κανοντας διαλογισμο και ενω εκανα την κλασικη μου ασκηση οπου χαλαρωνω πρωτα το σωμα με βαθειες αργες αναπνοες και ειμαι συγκεντρωμενος στην αναπνοη, εκπνοη μου μετα το δευτερο σταδιο ηταν, να αδειασω τελειως το μυαλο μου απο σκεψεις με σκοπο να το φτασω στην γνωστη κατασταση που ειναι απαραιτητη για την αστρικη προβολη και ονομαζεται "Τrance state". Εφτασα σε ενα σημειο οπου η αναπνοη μου ειχε ηρεμησει τελειως, σαν να μην αναπνεα καθολου και το μυαλο μου επισης απιστευτα ηρεμο και διαυγες. Μετα με πηρε ο υπνος και ενω ονειρευομουν ειχα και συναισθηση του δωματιου μου (μισοκοιμισμενος δηλαδη). Καποια στιγμη επαψα να ονειρευομαι και ενω ημουν στο κρεβατι μου με κλειστα τα ματια ετσι ξαφνικα ενιωσα να φευγω απο το σωμα μου και ενω αιωρωμουν λιγο πιο πανω απο το σωμα μου, σκεφτηκα να παω στο ταβανι και τοτε σταματησα, δεν ξερω γιατι αλλα μαλον επειδη ακομα δεν ειμαι εμπειρος και ξαναπροσγειωθηκα αργα στο σωμα μου και ανοιξα τα ματια μου.

Αυτη δεν ηταν η πρωτη μου εμπειρια, η πρωτη ετυχε πριν δυο χρονια ενω ημουν πολυ χαλαρος στο κρεβατι για ωρες και ειχα καταφερει να εχω την συγκεντρωση μου μονο σε ενα πραγμα, μια σκεψη, πραγμα απαραιτητο για να βγεις απο το σωμα σου.

Ελπιζω να μην σας κουρασα

Μπειτε και σε αυτο το σαιτ:http://www.whiteoakdesign.net/timekillers/astral/index2.html
οπου εχει ενα φανταστικο ιντρο με βιντεακι και καπου 30 μεθοδους για να το καταφερετε.

Παρτε και αλα δυο πολυ καλα σαιτ επι του θεματος :

http://www.astralforum.com/phpBB2/

http://www.astralsociety.com/


Edited by - Κωστας on 17/09/2003 22:31:45

Edited by - Κωστας on 18/09/2003 01:06:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 07:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios
Φίλε Κώστα καλωσήρθες στην παρέα.
Μπήκες αρκετά δυναμικά , λόγω και της όποιας εμπειρίας έχεις στην Α.Π.
Οι πληροφορίες σου και τα site που προτείνεις είναι πολύ καλά.

Καλή συνέχεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 08:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Σε ευχαριστω φιλε, χαιρομαι παρα πολυ που το ανακαλυψα το σαιτ αυτο και επιτελους θα μιλαω για το θεμα στην γλωσα μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 08:56:50  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε μου wicca

Αυτό που θα σου ακολουθώ εγώ είναι να μην "κολλάω" τόσο πολύ στο "τεχνικό" κομμάτι του θέματος. Δεν σκέφτομαι δηλαδή τόσο τις αναπνοές μου, ούτε ν' ακολουθώ κάποια ειδική πρακτική.

Χαλαρώνω σε στάση που να αισθάνομαι άνετα και φαντάζομαι πως είμαι σε μία βρύση την οποία όταν ανοίγω με λούζει με λευκό φως. Αυτή είναι και η "προστασία" μου στους αστρικούς κόσμους. Μετά, συνεχίζοντας να είμαι χαλαρή, φαντασιώνομαι διάφορες καταστάσεις οι οποιες θα με βοηθήσουν να "βγω"... ίσως τόσο απλά.

Φίλε Κώστα καλως ήρθες!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 10:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΒΡΥΣΗ;
ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.
ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΑΣΚΙΣΗ ΒΓΕΝΕΙΣ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ;
ΠΟΣΑ ΛΕΠΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ;
ΠΟΥ ΠΑΣ;
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΑ ΦΑΡΣΑΛΑ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 12:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Σ' ευχαριστω πολυ oneiric1
Απ' οτι διαβασα στα προηγουμενα μηνυματα τα πας μια χαρα με την αστρικη προβολη! Εντυπωση μου εκανε η DCD που εχει το χαρισμα να βγαινει οποτε θελει!! Δεν πειραζει ομως γιατι η αστρικη προβολη ειναι κατι το οποιο μαθαινεται μεσα απο συνεχες πρακτικες και απο οτι ξερω μπορει να παρει απο δυο μηνες ως δυο χρονια, αναλογως ποσο κανει κανεις εξασκηση. Εγω ας πουμε κανω καθε μερα η μερα παρα μερα το αργοτερο. Δεν ειναι κατι που το μαθαινεις σε μια νυχτα ουτε πολυ συντομα. Αυτα τα λεω για τα αλλα παιδια απο εδς που θελουν να το καταφερουν αμεσα. Και εγω στην αρχη ειμαι ακομα!!

Φιλικα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 19:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
ΠΡΟΣΟΧΗ!! Μολις διαβασα σε ενα ξενο σαιτ μια τεχνικη που προσφερει ενα ατομο το οποιο μπορει να καταφερει να νιωσει τις δονησεις και μετα να βγει απο το σωμα του μεσα σε 2 λεπτα!!!
Η επιτυχια του οφειλεται σιγουρα στην εξασκηση αλα υποστηριζει οτι παιζει ρολο η ωρα και το να εχεις ξυπνησει και να ξανακοιμηθεισ μετα απο λιγο κοντα στις τρεις φορες ωστε το σωμα να ειναι ηδη αρκετα κουρασμενο και για αυτο οσοι το δοκιμασανε ειχαν αποτελεσμα πολυ γρηγορα!! Συμφωνω απολυτα γιατι και εγω την εμπειρια μου την ειχα ετσι απλα οταν ενιωθα το σωμα μου εξουθενωμενο ξυπνωντας στισ 3 το βραδυ.
Τωρα αυτα που λεει ειναι φυσικα στα αγγλικα και για αυτο παρακαλω να μου πει καποιος αν επιτρεπεται να τα κανω paste εδω αλιως να δωσω το λινκ να το διαβασετε απο εκει!
Επισης ασ μου πει καποιος γιατι δεν καταφερνω να βαλω φωτογραφια? Παταω ¨εισαγωγη εικονας μετα κανω paste και μετα παλι εισαγωγη εικονας. Το κανω σωστα?

Ευχαριστω

Edited by - Κωστας on 18/09/2003 23:09:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 22:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca
ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΑΩ ΟΛΟΥΣ.
ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ (ΕΝΙΩΘΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΚΟΜΠΡΕΣΕΡ)ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΒΟΥΗΤΟ,ΚΑΙ ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ.ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy