ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 13:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
quote:

Η απάντηση στο τί υπάρχει μετά, καλή μου Bizarre, δεν μπορεί να είναι 1,2 ποστ. Είναι θέμα ολόκληρο και το παρόν θέμα δεν είναι Η ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ αλλά Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.

Περιληπτικά θα έλεγα ότι υπάρχουν 7 επίπεδα από τα οποία περνάει η ψυχή.
Το κατώτερο επίπεδο μπορεί ευκολα να το δει κανείς στην κόλαση του Δαντη. Ανάλογα με την εξέλιξή της περνάει γρήγορα από τα κατώτερα επίπεδα του Αστρικού πεδίου (Κάμα Λόκα). Η "Θιβετανική βίβλος των νεκρών" είναι ένα πολύ καλό βιβλίο να διαβάσει κανείς.

Υπάρχει όπως προείπα μεγάλη βιβλιογραφία στο θέμα "Η ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ" σε ένα βιβλιοπολείο στυλ "ΠΥΡΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ" μπορεί να βρει πολλά και αξιόλογα βιβλία.

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή δεν έχω το χρόνο να ανοίξω τόπικ με περιγραφές ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"



Gretel υπάρχει topic «Μετά τον θάνατο τι?» ή κάπως έτσι εδώ, στο οποίο μέχρι και πριν ένα μήνα περίπου συζητούσαμε για το τι είναι μετά. Δεν θυμάμαι να μας έλυσες την απορία. Κανέναν μάλιστα δεν θυμάμαι να είπε ότι ξέρει τι υπάρχει μετά. Επειδή, πράγματι δεν είναι αυτό το θέμα του τόπικ, σε παρακαλώ αφού ξέρεις να απαντήσεις στο τόπικ που σου λέω γιατί θα λύσεις την απορία πολλών μελών.

Ο λόγος που έκανα αυτή την ερώτηση εδώ είναι για να καταλάβω την ουσία της αστρικής προβολής. Για μένα ουσία δεν είναι να κόβω βόλτες στο δωμάτιο. Και αφού υπάρχουν άνθρωποι που ισχυρίζονται ότι έχουν φτάσει σε επίπεδα ανώτερα και έχουν επαφές με μυστήριες οντότητες, θέλω να μάθω τι είναι αυτές, πώς συμπεριφέρονται, αν και πώς μας επηρεάζουν και τι μυστικά μπορούν να μας αποκαλύψουν. Για μένα αυτό είναι το νόημα και αυτό ρωτάω. Και όχι, δεν θέλω να δοκιμάσω μόνη μου γιατί ακόμη και αν το έκανα, δεν νομίζω ότι είναι απλό να φτάσει κανείς σε αυτά τα επίπεδα που μιλάω και μια απλή βόλτα δεν είναι αυτό που με ενδιαφέρει.

Πραγματικά, θέλω να γράψεις ό,τι ξέρεις στο άλλο τόπικ. Αφού έχεις πληροφορία και ξέρεις ότι είναι σωστή, πρέπει να την μοιραστείς με τα υπόλοιπα μέλη που δεν ξέρουν. Αυτό υποτίθεται ότι προσπαθούμε να κάνουμε εδώ, νομίζω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 15:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Gretel υπάρχει topic «Μετά τον θάνατο τι?» ή κάπως έτσι εδώ, στο οποίο μέχρι και πριν ένα μήνα περίπου συζητούσαμε για το τι είναι μετά. Δεν θυμάμαι να μας έλυσες την απορία. Κανέναν μάλιστα δεν θυμάμαι να είπε ότι ξέρει τι υπάρχει μετά. Επειδή, πράγματι δεν είναι αυτό το θέμα του τόπικ, σε παρακαλώ αφού ξέρεις να απαντήσεις στο τόπικ που σου λέω γιατί θα λύσεις την απορία πολλών μελών.

Ο λόγος που έκανα αυτή την ερώτηση εδώ είναι για να καταλάβω την ουσία της αστρικής προβολής. Για μένα ουσία δεν είναι να κόβω βόλτες στο δωμάτιο.


Χμμμ. Αρχικά πριν ένα μήνα δεν ήμουν εδώ γιατί έλειπα όλο το καλοκαίρι.

Θα επισκεφτώ το τόπικ που μου λες αλλά γιατί αγνοείς την βιβλιογραφία?

Όσα και να πει κανείς σε ένα τοπικ δε θα κάτσει σίγουρα να γράψει 150 σελίδες. Δεν είναι απλό το θέμα. Αλλο είναι να σου πω εγώ πως εξελίχθηκε ο άνθρωπος, από που ήρθε η ψυχή του, και άλλο είναι να διαβάσεις την "ΑΠΟΚΡΥΦΟ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ" του JINARAGIADASA εκδ. Τετρακτύς, η ΑΛΙΚΗ ΜΠΕΪΛΗ έχει γράψει πολλά βιβλία. Kαι φυσικά όσα ανεφερα και προτύτερα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 16:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη βιβλιογραφία.
Αυτό που σου είπα από την αρχή, για τα βιβλία, είναι ότι υπάρχουν πολλά και το κάθε ένα παρουσιάζει άλλη άποψη. Εγώ δεν μπορώ να ξέρω ποια είναι η αλήθεια από όλες αυτές που παρουσιάζονται. Εσύ λες ότι ξέρεις, άρα σου ζητάω να μας την πεις, ώστε αρχικά να την ξέρουμε (και θα πρέπει να συμφωνήσουν και όλοι οι ειδήμονες της αστρικής προβολής – γιατί για τη δικιά σας αλήθεια λέμε και δεν μπορεί να έχετε διαφορετικές) και μετά μας λες και ποιο είναι το απόλυτα σωστό βιβλίο να το συμβουλευτούμε για τις λεπτομέρειες. Πες μας όμως εσύ γενικά τι γίνεται.
«Μετά το θάνατο που» είναι το τόπικ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 19:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

quote:
Αυτό που σου είπα από την αρχή, για τα βιβλία, είναι ότι υπάρχουν πολλά και το κάθε ένα παρουσιάζει άλλη άποψη. Εγώ δεν μπορώ να ξέρω ποια είναι η αλήθεια από όλες αυτές που παρουσιάζονται.

Νομίζω ότι πρότεινα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ. Διάβασε τί λέει ο Πλάτωνας για το θάνατο, νομίζω είναι αξιόπιστος.


quote:
Εσύ λες ότι ξέρεις, άρα σου ζητάω να μας την πεις, ώστε αρχικά να την ξέρουμε (και θα πρέπει να συμφωνήσουν και όλοι οι ειδήμονες της αστρικής προβολής – γιατί για τη δικιά σας αλήθεια λέμε και δεν μπορεί να έχετε διαφορετικές) και μετά μας λες και ποιο είναι το απόλυτα σωστό βιβλίο να το συμβουλευτούμε για τις λεπτομέρειες. Πες μας όμως εσύ γενικά τι γίνεται.


Aγαπητή έχεις λάθος εντύπωση.
Δεν είμαι ο Ερμής ο Τρισμέγιστος, ούτε ο Ορφέας που κατέβηκε στον Άδη.
Η α.π. και όποια επαφή "ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ" έχεις εκεί, είναι ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

Δεν νομίζω να έδωσα την εντύπωση κανενός Μύστη που βγαίνει από το σώμα του και έρχεται σε επαφή με το Βούδα, το Χριστό ή όποιον άλλον.

Η α.π. δεν είναι περίπατος, είναι δυνατότητα επικοινωνίας με τον αστρικό κόσμο, που εσύ πηγαίνεις όταν βλεπεις όνειρα και κάποιος που κάνει α.π. πηγαίνει συνειδητά. Σε ποιο επίπεδο πάει κανείς είναι θέμα ψυχής.


quote:
«Μετά το θάνατο που» είναι το τόπικ

Μήπως μπορείς να δώσεις λίνκ γιατί έχει κολλήσει ο υπολογιστής μου και δε μπορών να το ψάξω?



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 14/09/2005 19:44:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 22:09:28  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητή Bizarre
οι διαφορές που παρατηρείς στη βιβλιογραφία και στις περιγραφές οφείλονται αφενός στο γεγονός ότι δεν έχουν όλοι πραγματικές αστρικές εμπειρίες από όσους λένε ότι έχουν, αφετέρου στο ότι δεν βιώνουν όλοι το ίδιο πράγμα και με τον ίδιο τρόπο.
Υπάρχει και ένας τρίτος λόγος που είναι η δυσκολία ύπαρξης συνέχειας της μνήμης. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μη μεταφέρονται οι εξωσωματικές εμπειρίες που έχει κανείς στη μνημη αυτούσιες και πλήρεις όταν ξυπνά αλλά αλλοιωμένες ή να μη τις θυμαται καθόλου.
Οι παραστάσεις από τους αόρατους κόσμους αποθηκεύονται βέβαια και μπορούν αν γίνουν προσπαλάσιμες και να επανέλθουν στη συνειδητή μνήμη υπό προϋποθέσεις, αλλά σε πολλούς ανθρώπους αυτό είναι αδύνατο για πολλών είδών λόγους, ακόμη και για λόγους που σχετίζονται με το περιβάλλον που ζουν και με τα άτομα που συναναστρέφονται.

Το τι γίνεται μετά θάνατο δε μπορεί να το ξέρει πλήρως ένας αστρικός ταξιδιώτης έστω και συνειδητός. Δεν το ήξεραν ούτε οι διορατικοί που έγραψαν τα βιβλία της θεοσοφικής εταιρείας που προτείνει η gtetel και τα οποία είναι χρήσιμα μέχρις ένα σημείο όμως.

Όι παραδόσεις έχουν πάντα μεγαλύτερο βάθος και μπορούν αν αποκαλύψοπυν πολλά μυστικά αν τις μελετήσουμε με προσοχή καισ τοχαστούμε πάνω σε αυτές. Ο στοχασμός και η ανάλυση μας οδηγεί στην αποκάλυψη των μυστηρίων, όχι η αστρική προβολή από μόνη της.

Για να είναι χρήσιμη και αξιόλογη η ικανότητα της αστρικής προβολής πρέπει να είναι αποτέλεσμα του χτίσίματος της "γέφυρας" μεταξύ των κόσμων. Όταν αυτή χτίζεται ενοποιούνται εντός μας οι κόσμοι και έχουμε ταυτόχρονη εμπειρία, συνειδητή, περισσότερων του ενός.
Όσα επίπεδα γεφυρωθούν από εμάς τόσα είναι εκείνα στα οποία έχουμε πρόσβαση και αντίληψη. Στις ενδιάμεσες φάσεςι και πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία για ένα επίπεδο έχουμε συγκεχυμένες εικόνες, "αισθήσεις" και αντίληψη του επιπέδου που δεν έχει ακόμη γεφυρωθεί.

Η γέφυρα για την οποία μιλάω έπειδή συνδέει πολλά επίπεδα σαν πολλά χρώματα σε μία ενότητα έχει ονομαστεί γεφυρα του ουρανίου τόξου ή και κλιμακα του Ιακώβ ή και με άλλες ονομασίες.
Στην πραγματικότητα υπάρχει ήδη σε όλους τους αβνθρώπους αλλά επειδή είναι λίγες οι ενέργειες των αόρατων κόσμων στους περισσότερους είναι λεπτή σαν τρίχα γι αυτούς και τη βιώνουν σαν τέτοια όταν περνούν τις μεταθανάτιες εμπειρίες που αντιστοιχούν στη σύνθεσή τους.

Θα δεις αν μελετήσεις τις παραδόσεις ότι γινεται λόγος από ανθρώπους που πέυθαναν και επέστρεψαν για ένα γεφύρι που πέρασαν ,"γεφύρι της τρίχας" στην ελληνική λαική παράδοση, και με το ίδιο όνομα και στην ζωροαστρική και σε άλλες ακόμη με το ίδιο ή παρόμοι όνομα. Το πλάτος του γεφυριού διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο και είναι πλάτύτερο για όσυς το έχουν δομήσει σε μεγαλύτερη έκταση. Αν αυτή η δόμηση φτάσει σε μεγάλα μέτρα και γεφυρωθούν πολλά επίπεδα τότε από κάποιο σημείο και μετά αποκτά ο άνθρωπος τη δυνατότητα της μετουσίωσης της ύλης του και κατά συνέπεια αντιστρέφεται η διαδικασία φθοράς του οργανισμού.
Μόνο ένας τέτοιος άνθρωπος μπορέι να σου πει τι ακριβώς συμβαίνει μετά θάνατο γιατι και όι άλλοι άνθρωποι θα σου λένε τι ΒΙΩΣΑΝ και θα θεωρούν ότι αυτός είναι ο κανόνας. Δε βιώνουν όλοι τα ίδια. Και αυτό θα το δεις στους βίους των αγίων να λέγεται με σαφήνεια. Άλλοι περνούν δικιμασίες άλλοι όχι , γιατί τις πέρασαν εν ζωή. Η Θιβετανική βίβλος των Νεκρών λέει σε πολλά σημεία ότι ο ίδιος ο άνθρωπος συμμετέχει σε αυτά που βλέπει και είναι συνδημιουργός των εικόνων αυτών που θα δει και των εμπειριών που θα βιώσει. Προβάλεται μάλιστα σαν σημαντικό το να κατανοήσει κανείς αυτή την αλήθεια και θεωρείται ότι ακόμη και να την ακούσει μπορεί να τον βοηθήσει να την κατανοήσει.
πειδή δεν παρακολουθώ συχνά το παρόν θέμα και δεν είχα χρόνο να ψάξω για το άλλο κατέθεσα εδώ τις σκέψεις μου αυτές.Δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες και δεν ξέρω αν έχουν ειπωθεί και από άλλους όσα είπα παραπάνω.
Διάβασε τις εμπειρίες από βίους αγίων για τις μεταθανάτιες καταστάσεις και τις παραδόσεις των λαών. θα βρείς πλούτο πληροφοριών.
Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες ή κάτι πέρα από αυτό και πιο συγκεκριμένο στείλε προσωπικό μύνημα μιας και δε μπαίνω συχνά εδώ.

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 01:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus
Ευχαριστώ που μου απαντήσατε.
Όσο για τα βιβλία που λες μπορείς να πείσ τίτλο και εκδοτικό οίκο
αν μπορείς πες μου όλα τα βιβλία που ξέρεις σε παρακαλώ είναι αρκετα σημαντικό να δώ αν τα συπτώματα που είχα είναι απο αστρική προβολή και όχι παιχνίδια που μου παίζει το μυαλό μου.

Ευχαριστω και σύγνώμη

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 10:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Ευχαριστώ για την απάντηση φιλόσοφε.

Gretel, ας μην το συνεχίσουμε. Είπες ότι ξέρεις τι γίνεται μετά και μέσω της αστρικής προβολής, ερχόμαστε σε επαφή με τους νεκρούς και μαθαίνουμε.
Δεν νομίζω να είναι έτσι, γιατί τότε θα είχαν λυθεί πολλά μυστήρια, μεταξύ των οποίων και αυτό για το οποίο συζητήσαμε. Και προφανέστατα δεν έχουν λυθεί. Τα βιβλία που μου λες είναι αυτά που εσύ πιστεύεις. Και όπως ξέρεις δεν είναι κοινώς αποδεκτά από όλους. Δεν θα είχα πρόβλημα από την αρχή αν έλεγες πώς αυτή είναι απλά η γνώμη σου. Εσύ όμως είπες ότι ξέρεις και έδειξες να απορείς που κάποιοι δεν ξέρουν! Άλλο νομίζω και άλλο γνωρίζω. Η διαφορά είναι τεράστια. Και όταν λέμε «αλήθεια» εννοούμε ΜΙΑ και μοναδική.
Αν θέλεις να γράψεις στο topic, λέγεται όπως σου είπα, και δεν μπορώ να βάλω link γιατί η αναζήτηση κολλάει και σε μένα.

Ο φιλόσοφος με κάλυψε. Ναι, ερχόμαστε σε επαφή, αλλά η συνείδησή και η δική μας και η δική τους δεν είναι τέτοια, ώστε να γίνουν τέτοιες συζητήσεις – αποκαλύψεις. Κρατάω αυτό και με καλύπτει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sephirothsw
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 23:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sephirothsw
γεια σας παλι παιδια.ηθελα να παρο μερικες συμβουλες πανο στιν αστρικι προβολη.διαβασα μερικες τεχνικες για να την πετυχεις και προσπαθω καθε βραδυ εδω κα μια βδομαδα.αυτο που καταφερα μεχρι τωρα ειναι να ανακαλυψω εναν ωραιο τροπο για να με παιρνει ο υπνος.να τι κανο:
καθομαι ξαπλομενος με τιν μπροστινη πλευρα του σωματος προς το ταβανι.κλεινο τα ματια.προσπαθω να μην σκευτομαι τιποτα και παιρνο αργες και βαθιες αναπνοες.
αποτελεσμα:
ΡΟΧΑΛΙΖΩ.
μηπως κανω κατι λαθος.
τα λεμε

"just one more thing...
The people and the friends that we have lost.
Or the dreams that have faded...
never forget them..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2005, 19:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Καλή μου Bizzare, μπορείς να κρατήσεις και κάτι άλλο, που έχει αναφερθεί σε αρκετούς απο τους εκατοντάδες συγγραφείς του θέματος (μετα τον θάνατο τί και πού!), και με το οποίο συντάσσομαι ασυζητητί:
Οπως όταν κοιμάσαι βγαίνεις ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ στο αστρικό, κι άν έρθω εγώ και σου πώ 'ε, τί γίνεται, έχεις καταλάβει οτι είσαι στο αστρικό', εσύ θα αρχίσεις να μου λές αρλούμπες, γιατί θα είσαι κοιμισμένη (και πιθανά μάλιστα να μήν με θυμάσαι κάν όταν ξυπνήσεις, γιατί όντως δεν 'έρχονται' όλες οι αναμνήσεις μαζί μας στον ξύπνιο μας όταν επιστρέφουμε), παρόμοια, οι νεκρές προσωπικότητες που μπορείς να συναντήσεις στο αστρικό ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΕΣ, οπότε όταν πάς να ρωτήσεις κάποιον νεκρό 'τί γινεται καλέ; έχεις καταλάβει οτι τα ραδίκια φυτρώνουν πάνω σου;', αυτός θα κοιτάει το κενό και θα 'ονειρεύεται'!
Αυτό δηλαδή που εμποδίζει την επικοινωνία είναι οτι αυτό που μένει στο αστρικό δεν είναι η ψυχή του αποθανώντα, αλλά το αποτύπωμά του, η προσωπικότητα που έχει δημιουργήσει όσο ζούσε εδώ, και η οποία ανάλογα με το πόση 'δυναμική' είχε, και πόσο ταίζεται απο τις σκέψεις όσων έμειναν πίσω να την κλαίνε μπορεί να ζήσει απο ελάχιστα εως ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ! Η ψυχή του αποθανώντα δεν είναι προσβάσιμη για πάνω απο ελάχιστες μέρες (μπορείς να ψάξεις στα βιβλία πόσες ακριβώς), και ακόμα κι αν ερχόσουν σε επαφή μαζί τους ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑΝ παρά μόνο ΟΣΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ, δηλαδή αυτά που η οικονομία του σύμπαντος, δηλαδή ο ΝΟΜΟΣ, θα επέτρεπε...
Απο όλα αυτά μπορείς να πιστέψεις και να κρατήσεις ό,τι θέλεις. Προσωπικά ποτέ δεν συμφώνησα με την τακτική 'κρατάω ό,τι μου πάει', πάντα προτιμούσα ακόμα και να φάω συνειδησιακό χαστούκι μαθαίνοντας κάτι που ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ, εφόσον ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, παρά να κοιμάμαι περισσότερο στον ξύπνιο μου, κρατώντας ό,τι θα μου φαινόταν ωραίο και ευχάριστο...
Σε αυτό το σημείο δηλαδή θα συμφωνήσω με την Gretel: ΨΑΞΤΟ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ, κι όταν λέω ψάξτο δεν εννοώ μόνο να κάτσεις να μαζέψεις θεωρίες και γνώμες, αλλά να δουλέψεις με τον εαυτό σου και να αφήσεις την θεικότητα μέσα σου να σου δώσει όλες τις εμπειρίες που μπορείς να αντέξεις (λόγω εξελικτικής θέσης) και που θα σε βοηθήσουν να προχωρήσεις σε άλλο επίπεδο...
Την αγάπη μου...ειλικρινά...
Πέγκυ
ΥΓ να πώ οτι διαφωνώ κάθετα με το μέλος που αναφέρθηκε στην ύπνωση... Δεν υπάρχει πιο επικίνδυνη πρακτική. Κανείς δεν είναι ικανότερος να σε κατευθύνει σε άλλα επίπεδα απο την ίδια σου την ψυχή. Οτιδήποτε εξωτερικό μπορεί να αποβεί ακόμα και μοιραίο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OpaqueNeptune
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 06:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OpaqueNeptune
quote:

ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ. ΑΣΤΡΙΚΑ ΚΕΛΥΦΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΕΚΡΟ ΜΕΧΡΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ -ΕΚΤΟΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΔΕ ΦΕΥΓΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ-.


Θα ήθελα να ρωτήσω:
1. Πώς μπορείτε να ασχολείστε με αυτά και να μην τρομάζετε.. Αν δεχτούμε ότι αστρική προβολή μπορεί να γίνεται.. πώς ξέρεις τι είδους οντότητες συναντάς.. Είναι καλό να τις συναντάς?
2. Νομίζω ότι είχα παρόμοιες εμπειρίες ασυναίσθητα, κατά τη διάρκεια του ύπνου. Τον τελευταίο χρόνο επειδή έχασα την μητέρα μου την έχω δει 2 φορές μέσα στην πρώτη εβδομάδα μετά που μας άφησε και άλλες 4 φορές μετά. Τις πρώτες 2 φορές ήταν ιδιαίτερα λαμπερή και είχε ένα σώμα εφηβικό θα έλεγα που είχε κατάσαρκα κάτι σαν χιτώνα.. γυμνή αλλά ντυμένη θα έλεγα.. Την αμέσως επόμενη φορά ήταν κανα δυο μήνες μετά και πήγα σε ένα μέρος σαν ξενοδοχείο χωρίς έπιπλα και έφτιαχνε τα πράγματά της εκεί και με έδιωχνε. Η άλλη φορά ήταν όνειρο δε νομίζω ότι ήταν κάτι άξιο αναφοράς. Μετά την είδα σε κάποια προσπάθεια να επικοινωνήσω μαζί της.. Αισθανόμουν ότι με είχε αφήσει. Ένα μήνα προσπαθούσα να την ονειρευτώ και τελικά την είδα και μου είπε ότι να μην στεναχωριέμαι και δεν έχει πεθάνει.. και εκείνη λέει στην αρχή έτσι νόμιζε.. εκείνη τη στιγμή σκέφτηκα ότι ονειρέυομαι και κατέβαλα προσπάθεια να μην ξυπνήσω επειδή ήθελα να της πω ότι είμαστε καλά (σημ. η μαμα μου νοσηλευόταν μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν είχα την πολυτέλεια να της κρατάω το ΄χερι όταν έφυγε), και έκανα νια κίνηση να την αγγαλιάσω και μου φάνηκε ότι πήρε άλλη μορφή. ΤΡΟΜΑΞΑ! Από τότε άλλη μια φορά κοιμόμουνα και αυτό σίγουρα είναι αστρική προβολή γιατί κοιμόμουνα και σαν να σηκώθηκε το κεφάλι μου και κοίταξε στο προσκέφαλό μου και την είδα να κάθεται εκεί.. Και τρόμαξα πολύ και ήθελα να φωνάξω στην αδελφή μου και δεν ακουγόμουνα. Σε αυτή τη φάση όντως σαν να έφευγα και κάτι με τραβούσε στο σώμα μου.. Μιλάμε ανατριχιάζω και μόνο που το λέω!!

Θέλω να πω πώς γίνεται κανείς να επιδιώκει αυτά τα πράγματα.. Επίσης αυτές οι μορφές δεν ήταν η μητέρα μου? (σημ τις 2 τελευταίες φορές που περιγράφω την έβλεπα πιο σκοτεινη φιγούρα)

Θα εκτιμήσω οποιαδήποτε απάντηση αλλά προσπαθήστε να μην πείτε κάτι που μπορεί να μου γίνει έμμονη ιδέα.. Νομίζω θα μου στρίψει καμιά ώρα :(
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 18:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Λυπάμαι για την απώλειά σου Opaque... Καταλαβαίνω και τον φόβο σου αν αυτό που βλέπεις είναι αυτό που 'ήξερες' (η μητέρα σου). Η αλήθεια είναι πως ο φόβος είναι ο νούμερο ένα εχθρός για να μήν προχωρήσει κάποιος συνειδητά στο αστρικό πεδίο. Οπως έχει ειπωθεί πολλές φορές και σε αυτό το φόρουμ, πολύ συχνά βλέπουμε ακόμα και δικούς μας υλοποιημένους φόβους...
Δεν ξέρω αν αυτή η μορφή που είδες μετά τις δύο πρώτες φορές ήταν η προσωπικότητα της μητέρας σου ή ο ίδιος σου ο φόβος (πιστεύω οτι ήταν το πρώτο). Κράτα μέσα σου τις πρώτες εικόνες που είχες, γιατί αν θές την γνώμη μου ΕΚΕΙΝΗ ήταν η ψυχή της μητέρας σου. Εκείνο το φώς που είδες με το 'ένδυμα' που σύντομα θα άλλαζε.
Οι υπόλοιπες εικόνες θεωρώ οτι ήταν η προσωπικότητά της που σημαίνει οτι δεν ήταν κάτι κακό, γιατί ΚΑΙ η προσωπικότητά της σε αγαπούσε προφανώς!!!! Αλλωστε τις περισσότερες φορές, και εν ζωή, με την προσωπικότητά της είχες να κάνεις. Τί να φοβηθείς απο αυτό που σε λάτρευε;
Μήν τρομάζεις λοιπόν, ούτε υπάρχει λόγος να δημιουργείς έμμονες ιδέες στον εαυτό σου. Κινείσαι ήδη με το ένα πόδι στο αστρικό (όταν κοιμάσαι), οπότε είναι τελικά χαζό -αν το καλοσκεφτείς- να φοβάσαι κάτι στο οποίο ήδη βρίσκεσαι... Μην φοβάσαι, και κράτα την ομορφότερη ανάμνηση της μητέρας σου. Ετσι κι αλλιώς θα σε ακολουθεί, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Απο σένα εξαρτάται, γιατί οι αναμνήσεις μας είναι αυτές που τραβούν τις προσωπικότητες των αγαπημένων μας. Αν χρειάζεσαι να την νιώθεις δίπλα σου, αυτή η ίδια η προσωπκότητα θα είναι κοντά σου, και θα μπορείς να την εμπιστευτείς ΟΣΟ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΣΟΥΝ ΕΝ ΖΩΗ. Δεν αλλάζει τίποτε σε αυτό το σημείο, μετά τον θάνατο.
Ελπίζω να κατάλαβες τί θέλω να πώ και, προς Θεού, μήν υποκύπτεις σε εμμονές τέτοιου τύπου...
Την αγάπη μου,
ΠέγκυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Raving-Raven
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 16:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Raving-Raven
quote:

γεια σας παλι παιδια.ηθελα να παρο μερικες συμβουλες πανο στιν αστρικι προβολη.διαβασα μερικες τεχνικες για να την πετυχεις και προσπαθω καθε βραδυ εδω κα μια βδομαδα.αυτο που καταφερα μεχρι τωρα ειναι να ανακαλυψω εναν ωραιο τροπο για να με παιρνει ο υπνος.να τι κανο:
καθομαι ξαπλομενος με τιν μπροστινη πλευρα του σωματος προς το ταβανι.κλεινο τα ματια.προσπαθω να μην σκευτομαι τιποτα και παιρνο αργες και βαθιες αναπνοες.
αποτελεσμα:
ΡΟΧΑΛΙΖΩ.
μηπως κανω κατι λαθος.
τα λεμε

"just one more thing...
The people and the friends that we have lost.
Or the dreams that have faded...
never forget them..."



Δεν είναι ανάγκη να είσαι ανάσκελα όταν κανείς προβολή. Ξάπλωσε (ή κάτσε) σε όποια στάση σε βολεύει


http://e-chord.50webs.com

Edited by - Raving-Raven on 20/09/2005 17:02:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 00:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
test!
eimai neos den gnorizo pou na grapso ti
katanoiste me!!!

gatakiaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 01:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Λοιπον τα καταφερα νομιζο!
Εγο ειμαι 30 ετων μενο στον Αλιμο
Εδο και καποια χρονια βλεπο ενα ονειρο ανα διαστιματα!
ειναι προβολι φυσικα.να πο εδο οτι εχο διαβασει ολο το φορουμ απο τιν αρχι ενα ενα οτι εχουν γραψει ολοι!!!!!!! και συνεχιζο!!!
ειμαι στον αερα πεταο πανο απο την γη ψιλα και το ξερο οτι ειμαι εκει
εχο συνιδιση του οτι ειμαι εκει ψιλα
λοιπον επιδει το εχο κανει πολλες φορες προσπαθο να ανεβο και αλλο ψιλα να ανεβο στον ουρανο!
και ξερετε τι συμβενει?βλεπο κατι κολονες ξιλινες με συρματα που πιγενουν απο κολονα σε κολονα οπος τις δεη ακριβος!!! αυτα τα συρματα μου κοβουνε τι φορα καθος ανεβενο στον ουρανο αλλα τα καταφερνο και τα περναο με καποιο μικρο φοβο βεβαια.
λοιπον συνεχιζο και ανεβενο ποιο ψιλα στον ουρανο τοτε ειναι που παγονο τι βλεπο ξερετε? και ειναι το ιδιο καθε φορα.
Βλεπο τεραστιες κολονες τις δεη τις σιδερενιες τους πιλονες αυτες βλεπο και συρματα τεραστια να συνδεοντε απο κολονα σε κολονα και παγονο δεν με εφινουν δεν μπορο να ανεβο ψιλοτερα ειναι κατι σαν ρευμα που με κτυπαει οταν πεσο πανο στα καλοδια μπορο βεβαια να περασο αναμεσα τους αλλα δεν ειναι ευκολο διοτι ειναι πολλα και πυκνα!!!
ετσι πεφτο παλι προς την γη!
δεν εννοο βεβαια οτι ειμαι πληρος συνηδητοποιημενος στιν προβολι αυτη αλλα αυτο βλεπο καθε μα καθε φορα που ειμαι στον ουρανο και πεταο και προσπαθο να ανεβο ψιλα στον ουρανο!!!
να ροτισο κατι ...... Μαιρη εισαι εδο με νικ νειμ????
Μαιρη ειμαι ο Αντωνης ο φιλος του γραφιστα!!!
Μαιρη αν εισαι εδο στο φορουμ σε παρακαλο στιλε μου μινιμα στο μαιλ μου αρμακος@ηοτμαιλ.ψομ καταλαβενετε νομιζο!!!
το εχει δει καποιος αυτο το ονειρο?
συμενει κατι οτι δεν μπορο δεν μου επιτρεπετε μιπος να ανεβο τοσο ψιλα στον ουρανο?
να ροτισο λιγακι κατι πολυ συμαντικο για μενα αλλα κανεις δεν το εχει αναφερει α μια στιγμι ειμαι σαββατογενιμενος απλα το λεο, λοιπον υπαρχει ιλικια μεχρι τιν οποια πρεπει ο ανθροπος να καλιεργισει τιν δυνατοτιτα αστρικις προβολις??? ειμαι 30 ετων .... εχο καποιο οριο για να την καλιεργισο και μετα τελος? μπορει και καποιος παππους να το κανει???? εχοντας βεβαια καλη υγεια!!! απλα επιδει περνει ο καιρος και τα χρονια γιαυτο ροταο!!!
Γρετελ μπορεις να μου απαντισεις σε αυτο?
Παντος οτι και να γινετε με τις προβολες
οτι και να ειναι αυτι δυνατοτιτα
νομιζο οτι υπαρχουν διαφορα που δεν θελουν να γνοριζει ο πολυς κοσμος
αυτο μου θιμιζει τιν αρχαια Αιγυπτο οπου οι λιγοι γνοριζαν για την γεομετρια και αλα ενο ο λαος γνοριζε τιν τιφλα του.
μαλον μετα 2000 χρονια ισος ολοι μας να γνοριζουμε και να πραγματοποιουμε αστρικι προβολι καθιμερινα.
Λοιπον δεν λεο αλλα σιμερα αλλα θελο να κρατισο επαφη με το φορουμ εδο!!!!
Μαιρη και παλι εαν μπενεις εδο παρακαλο στιλε μου μαιλ!!!!
Να ειστε καλα ολοι σας!!!!

gatakiaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 14:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki
Χθες το βράδυ προσπάθησα συνειδητά αυτή την φορά να επιτύχω αστρική προβολή. Ενώ μετά από ένα σημείο καταλάβαινα το μούδιασμα και ένιθα βαρύ κάπως το σώμα μου...σίγουρα γινόταν η αρχική διεργασία...προσπαθούσα να σκεφτώ το αγόρι μου για να καταφέρω να βρεθώ εκεί..ή γενικώς προσπαθούσα να ταξιδέψω. Όμως δεν μπορούσα. Η αλήθεια έιναι ότι φοβόμουν λιγάκι...
μερικές ερωτήσεις πάνω σε αυτό.
1ον. έτσι γίνεται? δηλ.σκέφτεσαι κάτι και βρίσκεσαι εκεί, ή ξαφνικά περιφέρεσαι μόνος σου.
2ον. υπάρχει περίπτωση να μην ξαναγυρίσεις ποτέ στο σώμα σου?

σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν είναι πολύ "κουλές" η ερωτήσεις μου.

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 15:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus
Καλησπέρα σε όλους
Στην αρχή σκεύτικα να άνοίξω ένα καινουριο θέμα προκειμένου να κάνω τις ερωτήσεις μου γιατι αυτο που θα σας πώ είναι ολίγον τι παράξενο.

Εδω και κάποιο μικρό χρονικό διάστημα το βράδυ όταν πέφτω για ύπνο πριν κοιμηθω προσπαθώ να βρεθώ σε αστρική προβολή,
τι κάνω,
ξαπκλωνω στο κρεβάτι μου χαλαρώνω ηρεμώ την αναπνοή μου στο ελάχιστο μέχρι και 15 αναπνοές το λεπτό και πάντα αναπνέω απο την μύτη, και φαντάζομαι τον εαυτό μου όσο ποιο έντονα μπορώ να βγαίνει απο το σώμα μου και να εωρείται, η αλλήθεια είναι πως δεν τα κατάφερα αλλα ένιωθα κάποια περίεργα πράγματα και θέλω οποιος ξέρει να μου πεί αν είναι συπτώματα αστρικής προβολής.
Ενώ ήμουν ξαπλωμένος ανάσκελα και τα χέρια μου δίπλα απο τους γοφούς μου, αντίστοιχα τα ένιωθα να έιναι μαζί το ένα να ακουμπάει το άλλο αλλα ταυτόχρονα τα ένιθα και μουδιασμένα, πάντα όταν προσπαθώ για αστρική προβολή τα άκρα μου μουδιάζουν σε σημείο που να μην τα νοιώθω δεν ξέρω γιατί αλλα αυτό γίνεται,
κάποια άλλη στιγμη ενοιωθα πάλι τα χέρια μου να ακουμπάν τους μηρούς μου αλλα και πάλι τα χέρια ακουμπούσαν στο σεντόνι του κρεβατιού μου,
κάποια στιγμή ενω προσπαθούσα για αστρική προβολή έχασε τελείως τον χρόνο και άκουγα κάποιον να μου μιλάει και συγκεκριμένα γυναίκαι αλλα ξαφνικά συνήλθα και παραξενεύτικα πάρα πολύ γιατί είμαι σίγουρος οτι δεν ήταν όνειρο αφου ήμουν ξύπνιος και το ξέρω αυτό,
οταν προσπάθησα να θυμηθώ τι μου είπαι δεν μπορούσα θυμάμαι την μορφή της και περίπου το μέρος αλλα δεν μπορώ να θημυθώ πως ήταν,
Λόγου το ότι δουλέυω την νύχτα πολλές φορές γυρίζω σπίτι και είμαι πτώμα και πέφτω κατ'ευθείαν για ύπνο τις ημέρες που δεν ασχολούμε με Α.Π. μόλις ξαπλώσω και αρχίζω να ηρεμώ απο την ένταση της ημέρας νοιώθω το σώμα μου να κουνιεται να κάνει νινήσεις πολυ μικρες πάντα μέσα στο χώρο του κρεβατιού μου αλλα το νοιώθω πολύ εντονα, και πλέον οταν θέλω το σταματάω και όταν θέλω το ξαναξεκινάω.
Αλλά δεν νοιώθω να βγαίνω απο το σώμα μου νοιώθω απλός κάποιες κινήσεις που γίνονται τις κινήσεις δεν τις ελέγχω εγώ δεντς κατευθείνω σύμφωνα με την θελλησή μου γίνονται απο μόνες τους.
θα ήθελα οποιος γνωρίζει κάτι να το αναφέρει

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 16:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki
morpheaus
geia sou k pali! σήμερα συναντιόμαστε στα ίδια θέματα. Σχετικά με την αστρική προβολή δεν ξέρω πολλά πράγματα θεωρητικά ούτε εχω διαβάσει βιβλία κτλ. Είχα ομως μια εμπειρία που έχω αναφέρει στην 13η σελίδα νομίζω .. και μετά από΄τότε έχω παρόμοιες εμπειρίες σε αρχικό επίπεδο. δηλ αυτό το μούδιασμα που νιώθεις η περίεργη αίσθηση των κινήσεων σου ολα αυτά είναι ένα πρώτο στάδιο. Τώρα οι πιο ειδικοί ας μιλήσουν κ ας μου λύσουν κ τις δικές μου απορίες που έχω γράψει πιο πάνω.


"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 16:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus
Οκ χαίρομαι που το λες αυτό
ετσι ξέρω πως οι κόποι μου δεν πάνε χαμένοι
ελπίζω να απάντησει κάποιος που έχει διαβάσει πάνω στο θέμα αλλα και μόνο που πάντησες και έχεις πάρομοια συπτώματα είναιαρκετό.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rainman
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2005, 20:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rainman
Σας χαιρετώ όλους και όλες, είμαι το νεώτερο πιστεύω μέλος του φόρουμ σχετικά με την αστρική προβολή και κατά σύμπτωση Σαββατογεννημένος.Αφιέρωσα όλο μου το απόγευμα διαβάζοντας το σύνολο σχεδόν όσων έχετε γράψει και ειλικρινά το χάρηκα.Η πρώτη μου γνωριμία με το θέμα ήταν πριν πολλά χρόνια όταν είχα διαβάσει το βιβλίο 'ο ταξειδιώτης του ουρανού'- αν θυμάμαι καλά τον τίτλο- του Τζακ Λόντον.Η δική μου εμπειρία αφορά μόνο το τίναγμα και την αίσθηση πως πέφτω από κάπου ψηλά, οπότε και ξυπνώ απότομα.Το ξέρω πως έχω πολύ δρόμο μπροστά μου και θα προσπαθήσω να μάθω πολύ περισσότερα γιά το θέμα.Καλώς σας βρήκα.

Τίποτα δεν είναι δυνατότερο από την θέληση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 17:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
παγωνα και λοιποι παροντες χαιρομαι πολυ που μετα απο καιρο ξαναγραφω στο φορουμ .:)ελπιζω να με θυμαστε.το παιδι (παιδι λεμε τωρα!)με τισ εμπειριες συνειδητης αστρικης προβολης και με ενα μαλλον επιτυχημενο αστρικο ραντεβου με καποιν απο εδω!ημουν σε μια φαση υφεσης τωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 16:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Γεια σας!Ειμουν και πριν μελος αλλα ξεχασα τα στοιχεια μου και εκανα νεο αccount.Λοιπον!
Μου ετυχε ενα συμβαν στον υπνο μου και θελω να μου πειτε αν ειναι συμπτωμα αστρικης.Ειμαι 13.5 χρονων και σαββατογενημενος.Ενα βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω.Η τηλεοραση δεν ειχε τιποτα και αποφασισα να κλεισω τα ματια και να σκεφτω τιποτα.Συγκεκριμενα σκεφτομουν πως να στησω το δικτυο και την συνδεση adsl.Το σκεφτομουν πολυ εντονα αναμεσα στα ματια και μετα απο μιση ωρα κοιμηθηκα.Σε καποια στιγμη μετα απο 2 ωρες υπνου ξυπνησα αλλα τιποτα δεν μπορουσα να κινησω.Ουτε να ανοιξω τα ματια,ουτε χερια,ουτε ποδια εντελως παραληση.Προσπαθουσα να μιλησω μα ματαια.Μετα απο μισο λεπτο,δεν θυμαμαι αν ανοιξα τα ματια ή οχι αλλα αρχισα να βλεπω με ζωηρα χρωματα και ενα βουητο ,σαν ενα ορμητικοτατο ποταμι,να ακουγεται στα αυτια μου το δωματιο στο οποιο κοιμαμαι.Δεν ενιωθα το σωμα μου και ημουν αναλαφρος αλλα δεν εβλεπα το σωμα μου παρα μονο το δωματιο.Εκεινη την στιγμη σκεφτηκα πως πετουασα και αρχισα να τρανταζομαι.Τρομαξα και αρχισα να φωναζω αλλα μιλια απο το στομα μου δεν εβγαινε.Καταλαβα πως μαλλον ηταν αστρικη γιατι η μερα ηταν πολυ κουραστκη και ειχα μια σταση στο κρεββατι πολυ χαλαρωτικη!Καποια στιγμη προσπαθησα να μιλησω οσο πιο δυνατα μπορυσα αλλατο μονο που καταφερα ηταν ενα μουγκρητο μεταξυ μιας αγελαδας η σαν μια φωνη μικρου μωρου.Μετα απο αυτο σταματησε το βουητο και αρχισα να νιωθω το σωμα μου και να ανακτω τις αισθησεις.Μετα απο αυτο φοβομουν να κοιμηθω και απο τοτε κοιμαμαι με ανοικτη την τηλεοραση(Απλα για να μου κουρασει τα ματια και να με παρει ο υπνος)
Πως το εξηγητε?
Κρατειστε το thread ζωντανο! γιατι απο τοτε που εστειλα τους φιλους μου στην σελιδα,και συγκεκριμενα σ'αυτο το thread ''εχουν δειψα''για να διαβαζουν νεες απαντησεις σχετικα με την αστριη...

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 15:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Παιδια πειτε μου γιατι θελω να κανω!!!!Μην πεθανει το thread

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 23:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Νομίζω θα συμφωνήσουν όλοι πως ήταν μία εμπειρία αστρικής εξόδου (όχι ολοκληρωμένης, αλλά στα πρώτα της στάδια). Μήν φοβάσαι. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Αν πιστεύεις κάπου, θα σε βοηθήσει να προσευχηθείς (ή να προσεύχεσαι γενικώς).
Κατά τ'άλλα, μία συμβουλή. Προσπάθησε να μήν κοιμάσαι με την τηλεόραση ανοικτή. Οι 'δονήσεις' της, ακόμα κι όταν είναι κλειστή και κοιμάσαι στον ίδιο χώρο με αυτή (εφόσον γενικά χρησιμοποιείται) δεν βοηθάνε και πολύ, ποσο μάλλον όταν 'παίζει' την ώρα που το αστρικό σου ταξιδεύει... Κόψε αυτή την συνήθεια αν μπορείς
καλή επιτυχία και καλή δύναμηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 15:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Lοιπον
Προσωρινα μενω στο σπιτι της γιαγιας μου επειδη το σπιτι σοφατιζεται και δεν ειναι ετοιμο.Αναγκαστηκα κοιμαμαι με την τηλεοραση στο ιδιο δωματιο.Αλλα και παλι ο μπαμπας μου ροχαλιζει στα πολυ υψηλα dB!!!Στο νεο σπιτι μονο τον υπολογιστη θα εχω στο δωματιο και κλειστη την πορτα!Θα προσπαθησω να καταφερω και την τηλεκινηση αφου θα ειμαι εντελως υσηχος!Α,επειδη ειμαι μικρος μπορω να καταφερω τις ''δυνατοτητες καλυτερα''?Και ειναι ασφαλες Η αστρικη ,η θα ξυπνησω και θα παω να κατεβασει κανα κουτακι ηρεμιστικα?
Θελω να καταφερω και την τηλεπαθεια.Λογικα ΑΝ θα εχω καταφερει την τηλεκινηση θα εχω κανει τον εγκεφαλο να λειτουργει ολο το μερος και οχι το 10% οποτε θα μπορω να κανω και τηλεπαθεια.

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 12:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Μήν βιάζεσαι stefa(νε?)... Μήν ασχολείσαι με όλα μαζί, μην δοκιμάζεις ό,τι πρακτική πέφτει στα χέρια σου. ΔΙΑΒΑΖΕ όσο μπορείς, ΕΡΕΥΝΗΣΕ όσο μεγαλύτερο μέρος του χώρου μπορείς, και να θυμάσαι οτι οι 'δυνάμεις' δεν πρέπει να είναι το ζητούμενο, γιατί το πιο πιθανό είναι να σου γυρίσει μπούμερανγκ αυτή σου η επιθυμία... ΔΙΑΒΑΣΕ, ΔΙΑΒΑΣΕ, και ΔΙΑΒΑΣΕ... κατά τ'άλλα και ο υπολογιστής δεν είναι καλό να είναι στο ίδιο δωμάτιο την ώρα του ύπνου. Προσπάθησε τουλάχιστον (αν δεν γίνεται να είναι αλλού), να κάνεις καμμιά προσευχή πρίν κοιμάσαι, και αν μπορείς γύρνα την οθόνη του υπολογιστή να μήν 'κοιτάει' απευθείας πάνω στο κρεβάτι σου... Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, αλλά μάλλον δεν είναι για σένα, αυτή την στιγμή τουλάχιστον.
Κάτι τελευταίο: με την τηλεκίνηση δεν σημαίνει οτι θα λειτουργήσει όλος ο εγκέφαλος. υποθέτω οτι αυτά είναι πράγματα που ακούς δεξιά κι αριστερά. Ο,τι ακούς να προσπαθείς να το επιβεβαιώνεις ΔΙΑΒΑΖΩΝΤΑΣ ακόμα περισσότερο. Αν λειτουργήσει όλο το μέρος του εγκεφάλου σου, μάλλον θα το καταλάβεις, γιατί πιθανά θα φτάσεις στην ένωση με το ΕΙΝΑΙ σου, και σίγουρα έρευνες που έχουν γίνει σε ανθρώπους τηλεκινητικούς έχουν αποδείξει οτι ένα μικρό τμήμα του εγκεφάλου δείχνει να 'ενεργοποιείται' εκείνη την ώρα, αλλά ΟΧΙ ΟΛΟΣ (με καμμία απο αυτές τις δυνάμεις δεν ενεργοποιείται όλος, και πάντως ακόμα κι αυτό το μέρος του εγκεφάλου δεν ενεργοποιείται μόνιμα και σταθερά - δεν είναι πάντα ελεγχόμενο δηλαδή, στον βαθμό που είναι το υπόλοιπο μέρος που χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι).
Τώρα με το ίντερνετ μπορείς να ψάξεις τα πάντα, αλλά ας μήν είναι η μόνη σου πηγή! Επειδή φαντάζομαι είσαι μικρός και τα οικονομικά σου δεν το επιτρέπουν, ίσως είναι η καλύτερη λύση το ίντερνετ, αλλά γενικά προσπάθησε να μήν μένεις σε αυτό. Προς το παρόν κάνε αναζήτηση στο 'τηλεκίνηση' και στο 'πειράματα τηλεκίνησης' και δές τί θα σου βγάλει. Επίσης, κάνε μία αναζήτηση στο 'εγκεφαλικά κύματα', στο 'εγκέφαλος και τηλεκίνηση' κτλ... ΔΙΑΒΑΣΕ και μήν ζητάς τίποτε περισσότερο απο το να γίνεις καλύτερος, όχι δυνατότερος...
Σε φιλώ,
Πέγκυ
ΥΓ Η ηλικία δεν συσχετίζεται απαραίτητα με όλες αυτές τις ικανότητες, αλλά φαίνεται οτι στην εφηβεία η αναστάτωση των ορμονών κτλ επιφέρει κάποια αναστάστωση και στα ανώτερα σώματα (φυσιολογικό, αφού συνδέονται στενά). Συνήθως όμως είναι και οι εμπειρίες ανάλογες (όσο πιο αναστατωμένο είναι το 'σύστημά' μας, τόσο πιο μπερδεμένες και ανεξέλεγκτες οι εμπειρίες). Γι'αυτό προσπάθησε να ηρεμήσεις τουλάχιστον τον ενθουσιασμό σου, και να αντιμετωπίσεις την πιθανότητα ή και την πραγματικότητα όσων σου συμβούν ή σου συμβαίνουν ΨΥΧΡΑΙΜΑ και ΗΡΕΜΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 19:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Σας χαιρετω ολους γνωστους και αγνωστους στο forum!
Eιχα αρκετο καιρο να επικοινωνησω με το εσοτερικα λογω καποιων προβληματων...οι αστρικες μου περιπλανησεις υστερα απο μια περιοδο εξαρσης (εβγαινα συνειδητα μεχρι και 3, 4 φορες την εβδομαδα )παρουσιαζουν μια πτωση..:( σχεδον καθολου δηλαδη,αλλα πρεπει να φταιει και το οτι δεν εχω και την εντονη ΠΡΟΘΕΣΗ να το προκαλεσω λογω καποιων αλλων προβληματων αγχος κ.τ.λ
Επειτα λοιπον απο εναν συμαντικο αριθμο συνειδητων εμπειριων εκ των οποιων 2 και κοινες και η μια με ενα μελος του forum οποια πραγματικα με σοκαρε εχω πειστει 100% οτι η συνειδηση μπορει να προβληθει καπου ειτε αυτο ειναι ενα ονειρικο περιβαλλον ειτε συμβαινει με την μορφη μιας αστρικης προβολης.αλλωστε για τους γνωριζωντες ειτε μιλαμε για α.π. ειτε για συνειδητο ονειρο αναφερομαστε στο ιδιο βασικο πρωτογενες ψυχικο φαινομενο το οποιο διαφοροποιητε αναλογα με την ιδιαιτερη ψυχικη νοητικη και αστρικη κατασταση του καθε ατομου προκαλωντας ποικιλιες αναλογων φαινομενων.
οποιος θα ηθελε τον προσκαλω σε ενα αστρικο ραντεβου!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 20:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ROBERTO, ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ...
ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ. ΚΑΛΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΟΛΑ;

Α.Ρ.
ΤΙΓΡΗΣ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.

ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΗ, ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΥΣ ΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 20:04:00  Εμφάνιση Προφίλ
Για το Μορφέα :
Με παρακίνησε το ερώτημά σου και όσα περιγράφεις να δώσω μια απάντηση σύμφωνα με όσα νομίζω ότι γνωρίζω.

quote:
Ενώ ήμουν ξαπλωμένος ανάσκελα και τα χέρια μου δίπλα απο τους γοφούς μου, αντίστοιχα τα ένιωθα να έιναι μαζί το ένα να ακουμπάει το άλλο αλλα ταυτόχρονα τα ένιθα και μουδιασμένα, πάντα όταν προσπαθώ για αστρική προβολή τα άκρα μου μουδιάζουν σε σημείο που να μην τα νοιώθω δεν ξέρω γιατί αλλα αυτό γίνεται,

Ασυνήθιστο αλλά όχι αδύνατο ή αφύσικο.Έχω νιώσει όχι το ίδιο αλλά κάτι παρόμοι: να αγγίζονται τα χέρια μου ενώ δεν ακουμπούν μεταξύ τους σε παρόμοιες προσπάθειες. Αλλά ήταν πιο κοντά. οπότε το αποδίδω σε αίσθηση που μεταφέρεται μέσω του λεγόμενου αιθερικού σώματος.

Για την ακρίβεια όταν προσπαθεί κανέις να κάνει αστρική προβολή βγαινουν από το σώμα του κάποοιες ουσίες ππου σχηματίζουν προσωρινά κάποια νήματα και προεκτέινονται λιγότερο η περισσότερο από το σώμα.
Τα νήματα αυτά είναι πολύ ευματάβλητα και σχηματίζονται από πολύ πτητικές ουσίες οι οποίες προβάλλουν από πολυάριθμα μικρά νευρικά κέντρα στο σώμα. Αν σχηματιστεί επαφή μεταξύ δύο τέτοιων νημάτων θα έχεις την αίσθηση ότι ότι αγγίζονται δύο μέρη του σώματός σου μεταξύ τους διότι τα νήματα μεταφέρουν ερεθίσματα(=ενεργειακούς παλμούς σαν τους ηλεκτρικούς) από μέσα προς τα έξω δια των πολυάριθμων νευρικών κέντρων που είναι κόμβοι επικοινωνίας εκείνη τη στιγμή.


quote:
κάποια άλλη στιγμη ενοιωθα πάλι τα χέρια μου να ακουμπάν τους μηρούς μου αλλα και πάλι τα χέρια ακουμπούσαν στο σεντόνι του κρεβατιού μου,
κάποια στιγμή ενω προσπαθούσα για αστρική προβολή έχασα τελείως τον χρόνο και άκουγα κάποιον να μου μιλάει και συγκεκριμένα γυναίκα αλλα ξαφνικά συνήλθα και παραξενεύτικα πάρα πολύ γιατί είμαι σίγουρος οτι δεν ήταν όνειρο αφου ήμουν ξύπνιος και το ξέρω αυτό,
οταν προσπάθησα να θυμηθώ τι μου είπαι δεν μπορούσα θυμάμαι την μορφή της και περίπου το μέρος αλλα δεν μπορώ να θημυθώ πως ήταν,

Λόγω της χαλάρωσης και που έχεις εκείνες τις στιγμές ανοίγονται παράθυρα επικοινωνίας με πλευρές του εαυτού σου που δε χρησιμοποιείς συνήθως αλλά και με όψεις της φύσης που δεν αντιλαμβάνεσαι συνήθως.

Η φωνή που άκουσες ή που ακούει κανείς σε τέτοιες περιπτώσεις δεν είναι από έξω συνήθως αλλά μια "μετάφραση" ερεθισμάτων που αλμβάνει κανείς από έξω. Αν πχ κάποιος στείλει σε 10 ανθρώπους ένα και το αυτό μύνημα τηλεπαθητικό άλλοι θα το ακούσουν ως φωνή γυναίκας, άλλοι ως φωνή άντρα , άλλοι θα το δουν ως εικόνα, άλλοι θα το νιώσουν ως αίσθηση κ.ο.κ.

Από όπου και αν προέρχεται λοιπόν η φωνή να ξέρεις ότι δεν είναι αλάνθαστη και αν ακόμη σου πει πολλά σωστά πράγματα.Πολύ πιθανό είναι να ξαναεμφανιστεί. Η έλλειψη ενέργειας που έχεις λόγω κόπωσης αντενδείκνυται για αστρικά ταξίδια. Άλλωστε δεν προσφέρει καμμιά αλάνθαστη γνώση ούτε αποκαλύπτονται τα "μυστικά του ουρανού" όταν κάνει κανείς αστρικές προβολές.
Αστρικές προβολές κάνουμε όλοι αλλά δε τις θυμόμαστε γιατί λείπουν οι "συνδετικές ουσίες" που θα δομούσαν μια συνειδητότητα που θα γεφύρωνε τις δύο καταστάσεις. Αυτό συμβαίνει επειδή ο τρόπος ζωής μας είναι αντίθετος με την ύπαρξη αυτής τη γέφυρας και την καταστρέφει. Γιαυτό και δεν καρποφορούν οι προσπάθειες των περισσοτέρων. Το πρώτο βήμα λοιπόν είναι να έχει κανείς το σωστό επριβάλλον για να ασκηθεί και το σωστό τρόπο ζωής που θα επιτρέψουν τη δόμηση της γέφυρας.
Αλλιώς θα καταλήγει σε ημίμετρα όπως πολλοί που έγραψαν και βιβλία μάλιστα διδάσκοντας τους άλλους πως να φτάσουν σε αυτό ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ θεωρούσαν ως αστρική προβολή, το οποίο όμως δεν ήταν παρά ένας εγκλωβισμός και ταξίδι μέσα στις δικές τους σκεπτομορφές.Και εννοώ σαν παράδειγμα τον Καστανέντα και τον Σαμαέλ Αούν Βεόρ.


quote:
Λόγου το ότι δουλέυω την νύχτα πολλές φορές γυρίζω σπίτι και είμαι πτώμα και πέφτω κατ'ευθείαν για ύπνο τις ημέρες που δεν ασχολούμε με Α.Π. μόλις ξαπλώσω και αρχίζω να ηρεμώ απο την ένταση της ημέρας νοιώθω το σώμα μου να κουνιεται να κάνει νινήσεις πολυ μικρες πάντα μέσα στο χώρο του κρεβατιού μου αλλα το νοιώθω πολύ εντονα, και πλέον οταν θέλω το σταματάω και όταν θέλω το ξαναξεκινάω.
Αλλά δεν νοιώθω να βγαίνω απο το σώμα μου νοιώθω απλός κάποιες κινήσεις που γίνονται τις κινήσεις δεν τις ελέγχω εγώ δεντς κατευθείνω σύμφωνα με την θελλησή μου γίνονται απο μόνες τους.
θα ήθελα οποιος γνωρίζει κάτι να το αναφέρει

Πρέπει αν νιώθεις κάτι σαν παλμούς με συχνότητα λίγα Hertz( πχ 3 παλμοί ανά δευτερόλεπτο ως 10). Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ γενικά σε καταστάσεις χαλάρωσης και διαπίστωσα ότι οφείλεται στο νευρικό σύστημα. Δεν είναι ψευδαίσθηση αλλά πραγματική κίνηση. Θυμάμαι πως υπήρχε πριν αρκετές δεκαετίες κάποιος μοναχός που είχε μια πολύ έντονη εκδήλωση ενός παρόμοιου φαινομένου όποτε πήγαινε να προσευχηθεί(κάτι σαν κομπρεσσέρ να φανταστείτε!!!).

Το νευρικό σύστημα και οι παλμοί που διαδίδονται δια του νευρικού συστήματος αλλά και δια των νημάτων που ανέφερα προηγουμένως δημιουργούν μικρές συσπάσεις σε πολλές μικρες ομάδες μυών επειδή το σύστημα (όλος ο άνθρωπος και ειδικότερα από φυσικής -υλικής απόψεως) δεν έχει αποκτήσει τη δυνατότητα να συνδέει τις δύο καταστάσεις ομαλά και να μεταβαίνει από τη μια στην άλλη ομαλά. Η συνηδητότητα που πάει να χρησιμοποιήσει μια τα νήματα και μια τα νεύρα ταλαντεύεται μεταξύ αυτών και δημιουργεί αθέλητες συσπάσεις και όλο το φαινόμενο του παλμού αυτού, επειδή δεν μπορεί να αποκολληθεί και να εισέλθει σε άλλο σώμα καθώς αυτό δεν μπορεί να σχηματιστεί ακόμη, ούτε ξέρει πως να λειτουργήσει ακόμη σε ένα τέτοιο.Έτσι δρα και χρησιμοποιεί αυτόματα τα κανάλια που ήδη υπάρχουν του νευρικού και ένα μέρος από τα νήματα που προβάλλονται από το σώμα.

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 20:11:09  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ roberto24
αν πραγματικά προβάλλεσαι αστρικά και συνατήθηκες και με άλλο μέλος γιατί δεν επισκέπτεσαι και εμένα ; Ακόμη και αν δεν αισθανθώ την παρουσία σου θα μπορείς να μου πεις τι είδες και θα ξέρω ότι ήρθες.
Σε προσκαλώ λοιπόν.
Θα ήταν ενδιαφέρον να μιλήσετε και οι δύο για αυτό που είδατε και πως το βιώσατε ο καθένας. Το κάνατε μεταξύ σας; Μπορείτε να παρουσιάσετε κάποια στοιχεία που να δείχνουν την αστρική συνάντησή σας και που θα βοηθούσαν και άλλους να σας συναντήσουν αν το επιθυμειτε;

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 20:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2
quote:
Για την ακρίβεια όταν προσπαθεί κανέις να κάνει αστρική προβολή βγαινουν από το σώμα του κάποοιες ουσίες ππου σχηματίζουν προσωρινά κάποια νήματα και προεκτέινονται λιγότερο η περισσότερο από το σώμα.
Τα νήματα αυτά είναι πολύ ευματάβλητα και σχηματίζονται από πολύ πτητικές ουσίες οι οποίες προβάλλουν από πολυάριθμα μικρά νευρικά κέντρα στο σώμα. Αν σχηματιστεί επαφή μεταξύ δύο τέτοιων νημάτων θα έχεις την αίσθηση ότι ότι αγγίζονται δύο μέρη του σώματός σου μεταξύ τους διότι τα νήματα μεταφέρουν ερεθίσματα(=ενεργειακούς παλμούς σαν τους ηλεκτρικούς) από μέσα προς τα έξω δια των πολυάριθμων νευρικών κέντρων που είναι κόμβοι επικοινωνίας εκείνη τη στιγμή.

Μίλησες πολύ συγκεκριμένα (μάλιστα περιέγραψές και διαδικασία με λεπτομέρεια) οπότε αυτό δείχνει οτι κάπου διάβασες/ξέρεις/κατέληξες απο προσωπική μελέτη σε συγκριμένα συμπεράσματα, πράγμα ίσως σπάνιο για το "μεταφυσικό"

Εδώ όμως μιλάς και για διεργασίες του φυσικού. Λογικά για να έχεις αυτά τα στοιχεία με αυτή την ακρίβεια κάποια έρευνα θα έγινε. Τι ουσίες ακριβώς εκρίνονται? Που μπορεί κάποιος να βρεί περισσότερα στοιχεία για αυτές?

(Αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο,θα μπορούν να ανιχνευτούν,πως αλλιώς τις βρήκαν, να μετρηθούν και να χαρακτηρισθούν)

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1953125
Maintained by Digital Alchemy