ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 admina
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 21:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne
Jimmerlus:
quote:
Και κάτι άλλο που ξέχασα να γράψω... Cybermaster είσαι και πολύ ηλίθιος ώρες ώρες.

Ε ,μα πια!! Κάποιος έπρεπε να το πει.......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 21:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Οταν ''τρεχαν'' ορισμενα ''μελη''φανερα και ''μη''-δεν εννοω εσας που γραφετε εδω,ασχετοι-να επεναφερουν στην ζωη ενα ''κοριτσακι''.Που μπορει να ηταν ενηλικο,αν και ειχε περασει μολις τις πρωτες μερες ενηλικιωσης του.Που ειχε παρει μερος σε ''κατι''''καπου''.Απο ολους εσας.Την ''βιτρινα'' που το σπρωξατε ''καπου''.Και τους αλλους που ειναι τα αφεντικα σας.--------------------------------Παλι λεω ψεματα----αμαλια παλι λεω ψεματα-----Και δεν ειναι μονο αυτο εδω.-----Να γραψω κανενα βιβλιο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 21:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Αλλά φίλη Αμαλία δεν μπορώ, να μου έρχεται...
μου έρχεται...
quote:

Jimmerlus έχεις σαφώς το δικαίωμα να επενδύεις την σκέψη σου σε όποια εκδοχή της αλήθειας επιλέξεις.

Ωστόσο, δεν έχεις δικαίωμα στον χώρο αυτόν, να προσβάλλεις ένα άλλο μέλος. Πράγμα που κάνει κατά συρροήν βέβαια ο φίλος ngw - αλλά αυτός αποτελεί ένα μέλος, που ο σκοπός της συμμετοχής του στις συζητήσεις μας είναι ευδιάκριτος στο θέμα αυτό που άνοιξε και η απενεργοποίησή του είναι μία πραγματικότητα που θα γίνει γεγονός, μόλις ολοκληρώσει το "επιστημονικής φαντασίας" σενάριο διαγαλαξιακής επίθεσης υπεροντοτήτων, που παρακολουθούμε όλοι στο τόπικ αυτό.

Για σένα όμως, ισχύει η πάρουσα και μόνο προειδοποίηση.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!



Άντε καλή μου Αμαλία να ρωτήσω...
Να καρδιά μου, ξέρεις ζηλεύω και λιγάκι...είναι και εκείνο το θεματοφύλακες... Τι το ήθελες, τι το ήθελες;
Θα σκάσω Φίλη... Θα σκάσω!!!

Για το θέμα δεν μπορώ να έχω άποψη είπαμε...Αχ λόγε!


Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 21:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Τα μπιχλιμπιδατα αυτοκινητα που αγορασαν μερικοι μεσω του εσοτερικα;ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟ ΜΗΔΕΝ.---------Ξερω αμαλια μπορει να τους τα εκανες εστ δωρο που εχεις λεφτα.-------Αρε μητροπανο στα λαδαδικα στην αγαπημενη σαλονικη-αν και ειμαι απο αθηνα- θα συμβαιναει παντα το ιδιο.-------Αγορακια και κοριτσακια.------Και οι χημικες ουσιες;-----Παλι εσεις;------Τελικα το εσοτερικα ειναι.------Μυριζε και μυριζει.Αυτο το ειχαν πει πολλοι ειδικοι του χωρου.-----αμαλια μηπως λεω ψεματα παλι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 22:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
χοντροαμαλια φροντισε να σβησεις τιποτα και εσενα θα καρφωσω πρωτη.----Δεν ειμαι καρφι αλλα μετα απο αυτα που ''κανατε''καποιος πρεπει να σας σταματησει.------Αν μπορεις να διαβασεις μετα την ντοπα που σιγουρα θαχεις παρει.--------Θα τα πουμε......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 12:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Μιράκολο, μιράκολο! Το esoterica ειναι εδώ....! Ή μήπως βρίσκομαι στο twillight zone? Μα που γράφω τέλος πάντων? Δεν έπρεπε να είναι κλειστό το φόρουμ τώρα και όλοι οι συγγενείς και φίλοι φυλακή?

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 15:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ngw βιάζεσαι πολύ καθώς φαίνεται και δεν κάνει καλό η πολύ βιασύνη.
Τα περισσότερα από τα μηνύματά σου έχουν υποστεί επεμβάσεις στα σημεία που γράφεις με ανάρμοστες εκφράσεις και προσβάλλεις μέλη τα οποία φιλοξενούμε στον διαδικτυακό αυτό τόπο. Να είσαι σίγουρος, πως αυτό θα συνεχίσει να γίνεται, κι ας κουβαλήσεις εδώ όλους τους χρωματιστούς υποχθόνιους "κάποιους" σου.

Οσον αφορά τις "ομορφιές" που γράφεις για μένα, έχουν ήδη ξεπεράσει το όριο της απλής και ανόητης λασπολογίας - με την οποία δεν ενδιαφέρομαι να ασχοληθώ - και κινούνται επικίνδυνα στο πεδίο του ποινικού αδικήματος. Οπότε στην περίπτωση αυτή φίλε μου, γράψε κι άλλα! Αν νομίζεις πως το να απευθύνεις δημόσια τόσο σοβαρές κατηγορίες για μια φυσική οντότητα δεν μπορεί να έχει νομικές συνέπειες...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 16:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus
Amalia συγγνώμη για την απρεπή συμπεριφορά μου προς το μέλος Cybermaster αλλά έχω αγανακτήσει με αυτά που γράφει!!! Είναι ανάγκη να προκαλεί τον NGW; Αφού λέει, ότι πρόκειται να πεί θα το πει, αλλά το πότε είναι άλλο θέμα!!!

quote:
Τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω πραγματικά γιατί συνεχίζει να υπάρχει αυτό το topic. Είναι για να αποδείξει στους έξυπνους ανθρώπους την αποθέωση της ακαταμάχητης ανθρώπινης ανοησίας.


Thoth ωραίος!!! Έγραψες!

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 18:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Ειμαι ο ngw.Φαινεται πως το game χαθηκε για μια ακομη φορα.-------Ειμαι υποχρεωμενος να ζητησω δημοσια συγνωμη απο την Αμαλια,τον Αντμιν καιτους δημιουργους του εσοτερικα.---- Ελαβα ορισμενα μειλς αποκαλυπτικα και τα δημοσιευσα.Ενταξει εκανα λαθος.-----------Ολα τελειωνουν εδω.....Ζητω απο τους δημιουργους του εσοτερικα να σβησουν ολα τα θεματα που εχω γραψει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 19:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Ειμαι ο ngw.Φαινεται πως το game χαθηκε για μια ακομη φορα.-------Ειμαι υποχρεωμενος να ζητησω δημοσια συγνωμη απο την Αμαλια,τον Αντμιν καιτους δημιουργους του εσοτερικα

Και έτσι περνάμε στην επόμενη θεματική ενότητα, με θέμα


" Η επόμενη μέρα έεεεφτασεεεεεε ...."

Και τώρα, τι ;

Αποκαλύψεις ή συγνώμες ?

* * * Άμα δεν μπορείς, άλλαξε δουλειά * * *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 19:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
quote:

Ειμαι ο ngw.Φαινεται πως το game χαθηκε για μια ακομη φορα.-------Ειμαι υποχρεωμενος να ζητησω δημοσια συγνωμη απο την Αμαλια,τον Αντμιν καιτους δημιουργους του εσοτερικα.---- Ελαβα ορισμενα μειλς αποκαλυπτικα και τα δημοσιευσα.Ενταξει εκανα λαθος.-----------Ολα τελειωνουν εδω.....Ζητω απο τους δημιουργους του εσοτερικα να σβησουν ολα τα θεματα που εχω γραψει.




Και φυσικά δεν πιστεύω ΚΑΠΟΙΟΣ να ζβήσει τα έργα και τις ημέρες του ...


Δεν θα πρέπει να χαθεί μέσα στην ανωνυμία ο κύριος τάδες... διότι υπάρχει και με άλλους λογαριασμούς μέσα και το ξέρετε αυτό!
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 19:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Προς τους δημιουργους του εσοτερικα.Ηδη παιρνω καποιοια μηνυματα που μου λενε πως ειμαι κοτα και αδερφη.Φυσικα δεν απαντω και την κανω απο αυτο το θεμα.-----Διαγραψτε το.ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 20:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σου ngw.

Τα παρακάτω στα γράφω με κάθε επιφύλαξη. Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι εννοείς αυτό που έγραψες στο τέλος.

Εάν τα εννοείς, πραγματικά και δεν μπλοφάρεις, γράφω τα παρακάτω. Αν κάνω λάθος και απλώς προσπαθείς να μας κοροϊδέψεις με άλλον τρόπο, δεν πειράζει. Ρίσκαρα κι έχασα.

Λοιπόν...

Εκεί που έφτασε το πράγμα νομίζω ότι είναι αδύνατο να σβηστούν τα μηνύματα αυτά. Ίσως απλά να κλειδωθεί και αποσυρθεί το topic αλλά θα πρέπει να υπάρχει για να είναι μάρτυρας όλων όσων διαδραματίστηκαν εδώ.

Νομίζω (εάν δεν κάνω λάθος) ότι υπάρχει σοβαρή σκέψη να ξεκινήσει μια επίσημη νόμιμη διαδικασία αναγνώρισης των IP διευθύνσεών σου μέσω του provider που χρησιμοποίησες. Έχουν εκτυπωθεί τα μηνύματά σου, με την ημερομηνία που έχουν σταλεί και θα ζητηθεί από τον provider μέσω εισαγγελικής εντολής, να αποσταλούν οι αριθμοί τηλεφώνων από τους οποίους έχεις κάνει σύνδεση κάθε φορά.

Εκτός... εκτός...

Σου προτείνω εάν το εννοείς πραγματικά ότι έχεις μετανιώσει για αυτά που έγραψες να βοηθήσεις αυτούς που προσπάθησες να βλάψεις δίνοντας περισσότερα στοιχεία για αυτό που λες:

quote:
Ελαβα ορισμενα μειλς αποκαλυπτικα και τα δημοσιευσα.Ενταξει εκανα λαθος.--

Κάνε προώθηση όλων των email που σου έχουν σταλεί στον ADMIN ή την Αμαλία. Αυτό θα δείξει ότι είσαι ειλικρινής στο ότι δεν θέλεις να συνεχιστεί αυτή η ιστορία και θα βοηθήσεις να αποδοθούν οι ευθύνες εκεί που συγκεντρώνονται. Σε αυτούς τους δειλούς, συκοφάντες, που προσπάθησαν να σε χρησιμοποιήσουν.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 20:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Εγω ειπα αποχορω απο το θεμα.----Τοχω ξαναπει ουτε που ξερω τους δημιουργους του εσσοτερικα ουτε που με ξερουν.Δεν εχουμε συναντηθει ποτε.--------Οι πληροφοριες που ελεγα ηταν αυτες που ''ειχα'',απο αυτους που ηταν ''διπλα'' τους.Τωρα ποιοι ηταν αυτοι;Εδω δεν τους ξερουν αυτοι,περιμενετε απο μενα.------------Συμβουλη προς το εσοτερικα.Καντε ''τσεκαρισμα'' ποιοι ειναι διπλα σας.-Ειπαμε εμενα ουτε με εχετε δει ποτε ουτε σας εχω δει.-------Και κατι αλλο γιατι αποχορω απο δω.-Γιατι αυτοι που μου στελνουν πληροφοριες.Ειναι τοσο δυσαρεστες.-------Οποτε ας τις στειλουν μονοι τους.Εγω ΑΠΟΧΩΡΩ.-Απο οτι καταλαβα ειναι ''θεμα''του ιδιου του εσοτερικα.-----Δεν ξερω τι θα γινει ουτε με νοιαζει.-------Συμβουλη.Διαγραψτε......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 21:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Νομίζω (εάν δεν κάνω λάθος) ότι υπάρχει σοβαρή σκέψη να ξεκινήσει μια επίσημη νόμιμη διαδικασία αναγνώρισης των IP διευθύνσεών σου μέσω του provider που χρησιμοποίησες.

Οχι thoth, δεν κάνεις λάθος. Ηδη έχουν ξεκινήσει όλες οι προβλεπόμενες νομικές διαδικασίες.

quote:
Ειμαι ο ngw.Φαινεται πως το game χαθηκε για μια ακομη φορα.-------Ειμαι υποχρεωμενος να ζητησω δημοσια συγνωμη απο την Αμαλια,τον Αντμιν καιτους δημιουργους του εσοτερικα.---- Ελαβα ορισμενα μειλς αποκαλυπτικα και τα δημοσιευσα.Ενταξει εκανα λαθος.-----------Ολα τελειωνουν εδω.....Ζητω απο τους δημιουργους του εσοτερικα να σβησουν ολα τα θεματα που εχω γραψει.

ngw, δεν κατανοώ το νόημα του παραπάνω μηνύματός σου. Ποιο "game" χάθηκε, και ποιοι το έπαιζαν;
Ποιος σε υποχρεώνει να ζητήσεις δημόσια συγνώμη; Η συνείδησή σου, το ανυπόστατο των κατηγοριών σου ή πιστεύεις πως γράφοντας αυτήν την "διπλωματική" συγνώμη, απαλλάσεσαι από την κατηγορία για συκοφαντική δυσφήμηση ανθρώπων που ούτε καν γνωρίζεις;

Οι δηλώσεις σου εμπεριέχουν πολλά "υπονοούμενα" και φοβάμαι πως στην περίπτωση που το μήνυμά σου αυτό είχε σαν σκοπό να πάρεις πίσω όλα τα μυθεύματα που ανέπτυξες στα προηγούμενα μηνύματά σου, αυτό είναι εκ των πραγμάτων αδύνατο.

Αλλωστε, τα γραπτά μένουν, και ίσως μόνο μια ειλικρινής συγνώμη θα μπορούσε τουλάχιστον να αποτελέσει την ελάχιστη δικαίωση απέναντι σε αυτούς που έχεις προσβάλλει, θίξει, συκοφαντίσει δημόσια.

Αλλά ούτε και αυτό δεν έγινε.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 21:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Προς τον άνθρωπο που βρίσκεται πίσω απο το ψευδώνυμο ngw.


Πως έπεσες τόσο χαμηλά ρε φίλε? Καταλαβαίνεις τι μας είπες?

Επέτρεψες σε άγνωστα σου ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ να σε χρησιμοποιήσουν σα

ΜΑΡΙΟΝΕΤΑ...

...ΜΑΡΙΟΝΕΤΑ...ΜΑΡΙΟΝΕΤΑ...

Και όλα αυτά γιατί ΤΥΦΛΩΘΗΚΕΣ απο το μίσος και το φθόνο.

Και η πηγή τόσου φθόνου:το δίκαιο κλείδωμα ενός topic!

Συνειδητοποιείς την αθλιότητα της κατρακύλας σου ή απλά προσπαθείς

να γλυτώσεις το τομάρι σου? Χρειάζεσαι βοήθεια απο ειδικό γιατρό

φίλε.Δεν πας καθόλου καλά.


Admin και amalia.Είναι δικό σας θέμα τι θα κάνετε με αυτόν τον

άνθρωπο.Παρόλα αυτά θα σας παρακαλέσω να σκεφτείτε την ψυχική κόλαση

μέσα στην οποία ζει, και θα σας ζητήσω να τον

λυπηθείτε. Η ύπαρξη του είναι και η τιμωρία του μαζί.

Πρωτή φορά λυπάμαι τόσο πολύ ένα άνθρωπο.Έχω συγκλονιστεί

πραγματικά...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 21:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Χαίρομαι Αμαλία που τελικά πήρατε απόφαση να δράσετε. Έτσι όπως βλέπω τα πράγματα, ο ngw είναι η κορυφή του παγόβουνου και είναι καλό να μάθετε πώς να μπορείτε να υπερασπίζεστε αποτελεσματικά τον εαυτό σας, από ανώνυμους, δειλούς και μοχθηρούς συκοφάντες.

Ngw, αυτοί που σου στέλνουν email δεν είναι δίπλα σε κανέναν Συντονιστή του Esoterica. Πολύ πιθανά να είναι κάποιοι αποτυχημένοι "Is-no-good" που αφού δεν έγιναν χαλίφηδες στην θέση του Χαλίφη (γιατί μόνο αυτή την θέση θα ζήλευαν με τα μούτρα που έχουν) προσπαθούν να "χτυπήσουν" το Esoterica πίσω από ψευδώνυμα και ανδρείκελα-μαριονέτες. Και αυτός είναι ο μόνος τρόπος να χτυπήσουν το Esoterica, διότι άλλον δεν έχουν.

Πάντως εγώ σου έδωσα μια αξιοπρεπή λύση για να αποδείξεις την ειλικρίνειά σου και να δείξεις έμπρακτα τη συγνώμη σου. Δεν με άκουσες. Θα με θυμηθείς αλλά, μάλλον, τότε δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτε. Όπως θέλεις.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ngw
Μέλος 1ης Βαθμίδας


134 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 21:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ngw
Εγω ηδη εχω δηλωσει δημοσια συγνωμη.Και ολα οσα εχω γραψει τα παιρνω πισω.Τι άλλο πρεπει να κανω;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 22:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Αυτό που κάνουμε ολοι μας...

.... να σκέφτεσαι πριν μιλήσεις..

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 22:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
ngw σε καταπιε το χαος τελικα.
και εισουν τοσο φλογερος που τελικα καηκες.
ας ειναι...
τωρα πρεπει να δωσεις διευθηνσεις και ονοματα,αλλιως
δεν συγχωρηται τιποτα.

τις τελευταιες μερες με φοβισες πολυ,ειδικα εκει που ελεγες οτι τα φορουμς θα κλεισουν.Δεν παιζουν και πολυ μ'αυτα τα πραγματα.
Γι αυτο σου ελεγα εκει στην αρχη αν εισαι ερμης μιλα ομως
εσυ εισουν ερμαιο...

τωρα αν ειμουν αντμιν θα σε βιαζα σε εκεινη την παραλια,θα σε πουλαγα σκλαβο και με τα λεφτα θα επαιρνα την αμαλια και θα πηγαινα διακοπες αυτο ειναι ξερεις τελειως φωτια προς τον παγο---

ομως υπαρχει και κατι ελπιδοφορο για σενα.ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΕΙΣ ΦΥΛΑΚΗ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ

Αντε καλη τυχη και να προσεχεις γιατι καμμια μερα μπορει ολο και καποιος να σε πετυχει και να σε κανει απο αναγνωριστικο -αγνωριστο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 22:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS
ngw πρίν δυό εβδομάδες απάντησα εκτώς των άλλων...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=8&TOPIC_ID=4619
------------------------------------------------------------------
Αν τίποτα απο όλα αυτά δεν συμβαίνει είσαι κατηγορούμενος εσύ
με "Συκοφάντιση κατ'εξακολούθηση" και οι υπεύθυνοι του χώρου
μπορούν να ζητήσουν αρκετά υψηλή αποζημίωση. Πρόσεχε λοιπόν
γιατί άν δεν είσαι πλούσιος και απλά παρανοϊκός τότε για μένα
έχεις σοβαρό πρόβλημα.

Η μόνη διέξοδός σου είναι να δηλώσεις και επίσημα οτι είσαι ψυχικά
ασθενής. Το δρομοκαϊτιο δεν είναι μακριά...
------------------------------------------------------------------
και απάντησες αμέσως "Τελικά είστε ηλίθιοι".

Μιλούσες όχι όπως κάποιοι σου είπαν κάτι αλλα σάν να ήσουν εσύ εκεί.
Έλεγες είμαστε και όχι είμαι, που δεν διαχώριζες την θέση σου απο
κάποιους άλλους αλλα ήσουν ένα με αυτούς.

Αυτό που δεν αναρωτήθηκες ίσως ήταν το εξής...

Εσωτεριστές που κάνουν "κακές" πράξεις δεν ξέρουν το νόμο του κάρμα;

Καλή "τύχη"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2004, 23:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit
Για περαστε μια βολτα κι απο εδω:http://www.geocities.com/dimphsyc/SCIZOPHRENIA.htm

KI APO EΔΩ:http://alex.eled.duth.gr/philocosmia/k27.htm


«Είμαι το Πνεύμα που αρνείται διαρκώς»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 01:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
.ngw..


It's time to play the game.....
TIME TO PLAY THE GAME!!
Hahahaha
Hahaha
It's all about the game, and how you play it
All about control, and if you can take it
All about your debt, and if you can pay it
It's all about pain, and who's gonna make it
I am the game, you don't wanna play me
I am control, no way you can change me
I have heavy debts, no way you can pay me
I am the pain, and I know you can't take me
Look over your shoulder, ready to run
Like a Cleaveland bitch from a smoking gun!
I am the game and I make the rules
So move on outta here and die like a fool
Try to figure out what my move's gonna be
Come on over, sucker, why don't you ask me?
Don't you forget there's a price you can pay
Cause I am the game and I want to play
It's time to play the game
Hahaha
TIME TO PLAY THE GAME!!!
It's all about the game, and how you play it
It's all about control, and if you can take it
It's all about your debt, and if you can pay it
It's all about the pain, and who's gonna make it
I am the game, you don't wanna play me
I am control, there's no way you can change me
I am your debt, and you know you can't pay me
I am your pain, and I know you can't take me
Play the game
You're gonna be the same
You're gonna change your name
You're gonna die in flames
Hahaha
TIME TO PLAY THE GAME!!!
It's time to play the game
It's time to play the game
It's time to play the game
Hahaha
TIME TO PLAY THE GAME!!!!
Hahahaha


http://www.angolotesti.it/M/testi_canzoni_motorhead_886/testo_canzone_the_game_98187.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 04:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.
quote:
Εγω ηδη εχω δηλωσει δημοσια συγνωμη.Και ολα οσα εχω γραψει τα παιρνω πισω.Τι άλλο πρεπει να κανω;

Κανε και μια πιπα τωρα...ξερεις .... της ειρηνης..
Ρε δε παμε καλα....


Φιλικα.....ΚΑΝΕΝΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 04:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Μάλλον αναμενόμενη η κατάληξη αυτού του θέματος...

Τώρα αναρωτηθείτε πως έγινε και ενα τέτοιο θέμα έγινε 15 σελίδες μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διαστημα και τι διαστάσεις πήρε
και βγάλτε πόρισμα



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 10:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
quote:


Εκεί που έφτασε το πράγμα νομίζω ότι είναι αδύνατο να σβηστούν τα μηνύματα αυτά. Ίσως απλά να κλειδωθεί και αποσυρθεί το topic αλλά θα πρέπει να υπάρχει για να είναι μάρτυρας όλων όσων διαδραματίστηκαν εδώ.

Νομίζω (εάν δεν κάνω λάθος) ότι υπάρχει σοβαρή σκέψη να ξεκινήσει μια επίσημη νόμιμη διαδικασία αναγνώρισης των IP διευθύνσεών σου μέσω του provider που χρησιμοποίησες. Έχουν εκτυπωθεί τα μηνύματά σου, με την ημερομηνία που έχουν σταλεί και θα ζητηθεί από τον provider μέσω εισαγγελικής εντολής, να αποσταλούν οι αριθμοί τηλεφώνων από τους οποίους έχεις κάνει σύνδεση κάθε φορά.

Εκτός... εκτός...

Σου προτείνω εάν το εννοείς πραγματικά ότι έχεις μετανιώσει για αυτά που έγραψες να βοηθήσεις αυτούς που προσπάθησες να βλάψεις δίνοντας περισσότερα στοιχεία για αυτό που λες:

quote:
Ελαβα ορισμενα μειλς αποκαλυπτικα και τα δημοσιευσα.Ενταξει εκανα λαθος.--

Κάνε προώθηση όλων των email που σου έχουν σταλεί στον ADMIN ή την Αμαλία. Αυτό θα δείξει ότι είσαι ειλικρινής στο ότι δεν θέλεις να συνεχιστεί αυτή η ιστορία και θα βοηθήσεις να αποδοθούν οι ευθύνες εκεί που συγκεντρώνονται. Σε αυτούς τους δειλούς, συκοφάντες, που προσπάθησαν να σε χρησιμοποιήσουν.


Για άλλη μία φορά, θα βρεθώ ΣΥΜΦΩΝΟΣ με τον φίλο Τριμέγιστο...
Διαφωνώ ΜΟΝΟ σε αυτό που αναφέρει: " ΕΚΤΟΣ... ΕΚΤΟΣ..."
Κανένας ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΣ...
ΚΑΝΕΝΑΣ...

Προσυπογράφω λοιπόν τα όσα έγραψε και κάνω μια ΠΑΡΑΚΛΙΣΗ - ΠΡΟΤΑΣΗ πρός την Συντονιστική ομάδα των Forums του Esoterica.gr:
Σας παρακαλώ πολύ να κάνετε έλγχο σε ΟΛΕΣ ΤΙΣ IP...
ΣΕ ΟΛΕΣ...

Νομίζω πως ΑΡΚΕΤΑ έχουν καταταλαιπωρηθεί τα Forums απο όλους αυτούς τους ΑΝΟΗΤΟΥΣ που διπλοεγγράφονται, τριπλοεγγράφονται κλπ, κλπ.
ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΕΝ ΤΕΛΟΣ, αφού δυστυχός αφήσατε να γίνει η ΚΑΚΗ ΑΡΧΗ...

Θα ήταν ένα έγκλημα ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ, να παραμείνουν ΜΕΣΑ στα Forums όλοι αυτοί που σκοπό ΕΙΧΑΝ - ΕΧΟΥΝ και που δυστυχώς ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ, την ΟΡΘΗ ενημέρωση - συζήτηση - προβλιματισμούς, ΕΠΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.
Μια προσπάθεια του Esoterica.gr που την αγκάλιασα ΟΛΟΨΥΧΑ απο την πρώτη κι'όλας μέρα λειτουργίας των χώρων συζήτησης (Forums).

Παρακαλώ πολύ, εισακούστε με...
Μάλλον ΟΛΟΙ κερδισμένοι θα βγούμε απο αυτό το ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 11:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic
Επιτέλους τέλος!

Αν και έχω στενοχωρηθεί αρκετά για αυτή την ανθρώπινη ύπαρξη που βρίσκεται πίσω από το ψευδώνυμο ngw γιατί μέσα από τα μυνήματά του ξεδιπλώθηκε μια διαταραγμένη παρουσία.

Παρακολούθησα όλες τις συζητήσεις σιωπηλά γιατί είδα πως το άτομο αυτό ήταν στον 'κόσμο του'. Δεν έπαιρνε από λόγια και έτσι το 'έφαγε το κεφάλι του'.

Στενοχωριέμαι διπλά γιατί έχω καταλήξει σε δύο συμπεράσματα που με λυπούν το ίδιο.
1. ή ο ngw αποτελεί μια διαταραγμένη προσωπικότητα που έχει ανάγκη ιατρικής βοήθειας και παρακολούθησης ή
2. ο ngw είναι ένα έφηβο ανόητο παιδάκι που για χαβαλέ μόνος του ή με άλλους έκανε όλη αυτή την ιστορία. Από τον τρόπο γραφής των μηνυμάτων του, πιστεύω πιο πιθανή την δεύτερη εκδοχή.
Καταρχήν δεν είχε συνοχή στον λόγο του. Πολλές φορές δεν καταλάβαινα τι ήθελε να μας πει. Οι προτάσεις και οι λέξεις που χρησιμοποιούσε άνηκαν σε λεξιλόγιο μικρού παιδιού.
Ο φόβος του για τις επερχόμενες συνέπειες συναινεί στο τελευταίο συμπέρασμα.

Εσείς βέβαια (admin,amalia,κ.α) ξέρετε για ποιον πρόκειται και σίγουρα πως σκοπευέτε να δράσετε.
Εγώ αυτό που έχω να σας πω είναι να 'νερώσετε λίγο το κρασί σας' εφόσον βλέπετε και εσείς πως πρόκειται για μια 'διαφορετική' προσωπικότητα που ίσως και να χρειάζεται την βοήθεια και την συμπαράστασή σας.
Από την άλλη καταλαβαίνω πως σας έχει θίξει σε πολύ μεγάλο βαθμό και θέλετε την δικαίωσή σας.

Να ξέρετε ότι η δικαίωσή σας είναι όλοι οι συνομιλητές μου που ούτε μια φορά δεν αμφισβήτησαν την αθωότητά σας αν και λίγοι σας ξέρουν σε προσωπικό επίπεδο. Είναι όμως τέτοια η θεματολογία αυτού του forum, είναι τέτοια η προϊστορία σας εδώ μέσα, ήταν τέτοια η στάση σας απέναντι στον ngw που δεν αφήσατε την παραμικρή αμφιβολία να πλανάται.

Ελπίζω ο ngw να ήταν και ο τελευταίος που αποπηράθηκε να κάνει κακό στο forum.
Από εμένα συγχαρητήρια για την στάση που κρατήσατε.

Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 11:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios
Γεια σας. Με λένε Γιώργο και είμαι ένας παρανοϊκός μπάσταρδος.

Ίσως λοιπόν φταίει η παράνοια που αυτή η υπόθεση εξακολουθεί να μου φαίνεται περίεργη...

Δηλαδή πρέπει να πιστέψουμε ότι ο φίλος νούγκω υπήρξε τόσο απερίγραπτα ανόητος ώστε να πάρει στα σοβαρά τα email που του εστάλησαν ανώνυμα, να ξεκινήσει -χωρίς κανένα στοιχείο στα χέρια του- πόλεμο στο esoterica, να κάνει όσα έκανε συνδεόμενος από το σπίτι του και όχι από πχ ένα internet cafe και στο τέλος να μην εκμεταλευτεί την ευκαιρία που του προσφέρει ο φίλος Thoth για εξιλέωση;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 15:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΕ THIOS ΓΙΩΡΓΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ.
ΑΝ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΝΟΥΝΓΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΕΑΡΗ, ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ή ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΝ ΚΑΝΑΝΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΚΛΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΧΘΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΟΣ ΩΣ ΕΞΑΓΝΙΣΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ "ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ", ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ.
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΝΟΥΝΓΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 15, Ή ΠΟΛΥ ΑΦΕΛΗΣ.
ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΕ ΤΟ ΣΚΟΙΝΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΕΛΟΙΟΣ ΝΑ ΣΕ ΛΕΕΙ ΑΔΕΡΦΗ, ΑΝΩΜΑΛΗ, ΗΛΙΘΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΙΑ, ΑΠΑΤΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΕ "ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΕ ΞΕΓΕΛΑΣΑΝ".

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΠΕΙ "ΤΟΣΑ ΤΟΥΣ ΕΣΟΥΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΗΝΥΣΗ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ. ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ? ΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ, ΠΟΙΟΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ?".

ΟΧΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΩΝ Ε-MAILS ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΣΕ ΟΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ. ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΟ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ "ΠΕΤΑ ΠΕΤΑ ΛΑΣΠΗ" ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ.

ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΡΕ ΝΟΥΝΓΟΥ ΣΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΚΡΑΤΑ ΠΙΣΙΝΗ ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ. ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 15:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ευχαριστούμε ιδιαίτερα αγαπητή mystic για τα καλά σου λόγια, αλλά περισσότερο απ'όλα για τις ευγενικές σου προθέσεις!

Θα ήθελα να σε διαβεβαιώσω ότι δεν είναι ο σκοπός μας να "κυνηγήσουμε" κανέναν ως προσωπικότητα, ούτε να καταστρέψουμε την ιδιωτική ζωή ανθρώπων και κυρίως τα πράγματα τα οποία αγαπούν και οραματίζονται.

Ο στόχος μας δεν ήταν και ούτε πρόκειται ποτέ να είναι να καταρρακώσουμε προσωπικότητες ακόμη και αυτές που εκφράζονται εντελώς κακόβουλα...

Στόχος μας είναι όμως να προασπίσουμε όλα αυτά που θεωρούμε άξια, αγνά, δίκαια και όμορφα, για τους εαυτούς μας και για τους άλλους. Δηλαδή αυτά που μαζί η μεγάλη πλειονότητα των Μελών των Forums αγωνιζόμαστε να προωθήσουμε μέσα από την καθημερινή μας συνδιαλλαγή και προσπάθεια.

Σε αυτόν τον στόχο έχουμε προ καιρού δεσμευτεί με απόλυτο τρόπο.
Δεν είναι δυνατόν να αφήσουμε το περιθώριο λοιπόν, όταν και όπως περνάει από το χέρι μας, στη συνέχιση "καταστροφικών" δράσεων από ανθρώπους που δρουν λιγότερο ή περισσότερο συνειδητά.

Θεωρούμε ότι πάντα ο στόχος τέτοιων "επιθέσεων" όπως του ngw για παράδειγμα αλλά και όλων των άλλων, βαχυχρόνιων ή μακροχρόνιων, επιπόλαιων ή οργανωμένων, ήταν και είναι όλα τα Μέλη των Forums και όσα ευγενή προσπαθούν να διοχετεύσουν.

Δεν είναι προσωπικό το ζήτημα λοιπόν, είναι ανώτερου επιπέδου και ευρύτερης κλίμακας και επιβάλει την υγιή μας δράση, ισορροπημένη όσο πιο πολύ γίνεται αλλά και σθεναρή, χωρίς προσωπικές αιχμές αλλά και χωρίς υπερβολικό συναίσθημα που μπορεί να θολώσει την κρίση μας και να μας απομακρύνει από τους στόχους μας.

Ελπίζουμε, και με την βοήθειά σας, να έχουμε τη δύναμη να κάνουμε πάντα αυτό που είναι Ορθό.

Θα ακολουθήσει, αργότερα στην πορεία του Θέματος, Επίσημη Ανακοίνωση του ESOTERICA σχετικά με το που βρισκόμαστε, τι σκοπεύουμε να κάνουμε στη συνέχεια, ποιες οι σκοπιμότητες και ποιες οι δεσμεύσεις μας.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy