ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NoNeedForAName
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 04:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NoNeedForAName  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα γεια από μένα, αυτό είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ!

Έχω δεχτεί 2 φόρες αυτού του είδους την "επίσκεψη". Αρχικά πρέπει να πω ότι μεγάλωσα στην επαρχία αλλά εδώ και αρκετά χρόνια ζω στην Αθήνα. Κάθε Πάσχα, Χριστούγεννα, και ένα διάστημα το καλοκαίρι, πηγαίνω στο πατρικό μου σπίτι για να δω την οικογένεια μου, συνολικά περίπου ένα μήνα τον χρόνο, σε διάρκεια. Όμως και τις 2 φορές που μου έτυχε αυτό, ήμουν εκεί, στατιστικά λίγο περίεργο. Την πρώτη φορά, πριν από 4 χρόνια, κοιμόμουν ανάσκελα και ξαφνικά ένιωσα μία μεγάλη πίεση στο στήθος μου. Τα έχασα γιατί δεν είχα ακούσει ή ξαναζήσει κάτι τέτοιο. Αρχικά δεν μπορούσα να κουνηθώ αλλά μετά από αρκετή προσπάθεια και αφού αντιστάθηκα έντονα, σαν να προσπαθούσα να πετάξω κάποιον που είχε καθήσει στην κοιλιά μου, σιγά σιγά μπόρεσα να σηκωθώ. Όταν έκανα την προσπάθεια αυτή ήμουν ΞΥΠΝΙΟΣ, γιατί αντιστάθηκα συνειδητά. Την δεύτερη φορά όμως τα είδα όλα. Κοιμόμουν (ή βρισκόμουν σε μία ενδιάμεση κατάσταση, δεν θυμάμαι ακριβώς) μπρούμιτα, όταν ξαφνικά αισθάνθηκα σαν κάποιος να πάρκαρε ένα φορτηγό στην πλάτη μου, ενώ μούδιασα ολόκληρος. Ήταν τόσο έντονο, που θυμάμαι χαρακτηριστικά πως ένιωσα κάτι σαν βουητό στα αυτιά μου, ακριβώς όπως καμία φορά ζαλίζεσαι όταν σηκωθείς απότομα. Κατάλαβα τι γινόταν, αφού είχα την προηγούμενη εμπειρία. Θυμάμαι πως είχα δίπλα από το πρόσωπο μου την παλάμη του δεξιού χεριού μου και προσπάθησα να κουνήσω τα δάχτυλα μου αλλά δεν μπόρεσα. Επίσης προσπάθησα να πω κάτι, αλλά τίποτα. Αυτή την φορά δεν μπόρεσα να αντισταθώ σχεδόν καθόλου, λες και ήταν τελείως πέρα από τις δυνάμεις μου. Αν και δεν μπορείς να υπολογίσεις πόσο διαρκεί αυτό, υποθέτω πως κράτησε περίπου 5 με 10 δευτερόλεπτα. Μετά το μούδιασμα μάλλον σταδιακά υποχώρησε, σηκώθηκα τρομαγμένος μου πήρε αρκετή ώρα για να χαλαρώσω. Πρέπει να πω ότι καμία από τις 2 φορές δεν είδα κάτι, ούτε σκιά ούτε τίποτε αλλο, το μόνο που ξέρω είναι ότι από τότε κοιμάμαι μόνο πλάγια, ούτε ανάσκελα ούτε μπρούμιτα, με με κάποιο φωτάκι αναμένο. Προφανώς δεν είπα τίποτα καινούριο, αλλά όσοι από εσάς δεν έχει ζήσει μία τέτοια εμπειρία να ξέρετε ότι είναι πολύ εύκολο να προσπαθήσει κάποιος να ερμηνεύσει ένα τέτοιο φαινόμενο αν δεν έχει συμβεί στον ίδιο, αλλά αν σας τύχει ένα τέτοιο περιστατικό σίγουρα θα σας βάλει σε σκέψεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2008, 18:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ηρθες στην ομορφη παρεα μας..
Εχει τυχει σε πολλους αυτο που λες,και στον αδελφο μου.
Η γιαγια μου,ειχε πει να μην κοιμομαστε ανασκελα για αυτον τον λογο.
Δε εμφανιζεται μονο σαν σκια,η σαν γυναικα,μερικες φορες δεν βλεπεις τιποτα,απλα νιωθεις..
Αν περασες καποια δυσκολη περιοδο,αυτου του ειδους οι οντοτητες εκμεταλλευονται την αδυναμια σου-δεν υπαρχουν αρκετες ψυχικες αμυνες-και προσπαθουν να σου απορροφησουν ενεργεια..
Καθε ψυχικη ενταση δημιουργει ενεργεια.Απο την πιο μεγαλη λυπη,οργη,φοβος κ.ο.κ..
Πιστευω πως αν σκεφτουμε εκεινη την στιγμη κατι ομορφο,κατι που μας δινει δυναμη,εστω μια προσευχη,δεν βρισκει προσφορο εδαφος και φευγει..
Εγω βαζω λιγο ψωμακι κατω απο το μαξιλαρι μου.Εχοντας την πεποιθηση πως αυτο,θα το αποτρεψει,δεν με ενοχλει και δεν εχω καν εφιαλτες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TheAllseeingeye
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2008, 15:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheAllseeingeye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά μηπως προκειται περι αστρικης οντοτητας? Δεν μπορει αυτο το πραγμα οτι κι αν ειναι να δια8ετει αλη8ινο σωμα. Εγώ πάντως χρησιμοποιω την αυρα μου για προστασια. Σκεφτομαι οτι απο το σώμα μου αναβλύζει ενεργεια και οτι την πλα8ω γυρω μου σαν κουκουλι. Μετα απο λιγο νιω8ω ασφαλης. Καποιος απο δω ειπε οτι του εχει συμβει σε πληρη εγρηγορση και αυτο με προβληματιζει. Ομως ακομη και οταν νομιζουμε οτι ειμαστε σε πληρη εγρηγορση αυτο δεν ειναι απολυτο οτι ειναι ετσι κιολας. Πιστευω ειναι γνωστο οτι η υπνωτικη μας κατασταση αλλαζει σταδια συνεχως κατα τη διαρκεια της ημερας. Πάνω σε αυτο θα μπορουσαν να στηριχ8ουν αρκετες υπο8εσεις, οπως π.χ. την πι8ανότητα αυ8υποβολής. Οχι οτι απ τον τροπο που περιγραφτηκε το φαινομενο μοιαζει για κατι τετοιο. Αλλα απ την αλλη δεν μπορει να ειναι φυσικο σωμα αυτο που σε πιεζει στο στη8ος. Υπαρχουν ενα σωρο λεπτομερειες που αν ε3ετασ8ουν κανουν αδυνατη τη παρουσια φυσικου σωματος στο χωρο. Οπως π.χ. 8ορυβο οπως ερχεται η οπως φευγει η οντοτητα, σημαδια παρουσιας καποιου στο χωρο κι ενα σωρο αλλα.

Edited by - TheAllseeingeye on 20/09/2008 15:57:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 06:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μπορουσαμε να πουμε πως προκειται και για αστρικες οντοτητες γιατι οχιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
r3naki
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 10:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους r3naki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
egw ayto pou kserw k katalava me vasi tis empiries ton filon mou k ligo aptis dikes mou einai pws i mora opote erxete sto krevati sou
panta ginete kati k tis perisoteres fores einai provlima igias...

Den mporw na dextw pws i mora erxete kai sou prokali ta provlimata...ayto pou mporw na dextw omos opos eipan k poloi gnostoi k filoi einai pws prospathei na se proidopoihsei gia kati pou erxete kai prepei na to prosexeis kala...

einai i fisi tou anthropou ayti pou fovate to aneksigito...kati pou den gnorizei i pou den mporei na katalabei to mualo...omos skeytite ligaki k kapies ales ekdoxes k oxi monaxa mia!

i psoropiki mou empiria einai i eksis :

sta 16 xronia prin opos eseis etsi k egw tin wra pou koimomoun ksafnika mou kopike i anapnoi kai i milia k enstanthika kapion na mou piezei ton thoraka olokliro...3 meres meta apoktaei i oikogenia mou sta kala tou kathoumeno apo vlakia logo ena megalo oikonomiko provlima pou mexri simera plironoume....

Prin 3 xronia pali tin enstanthika k mou pieze ton thoraka kai 3 meres meta pethane to skuli mou pou megalosa mazi tou apto dimotiko ws ta 18-19...fisika me ponese para poli :)

Prin 6 mines peripou pali tin enstanthika kai mou pieze ton thoraka k twra exw anapnefstika provlimata....

meta apo ola ayta egw tha eprepe na pistepsw pws ayti mou ta prokali i pws ayti prospathei na mas proidopoihsei gia kati pou erxete sintoma?

Egw lew to deytero gt sto proto den steki :) den einai dinaton na se kiniga ena ailo ... den exei logo !

xDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 11:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή r3naki, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια στις Συζητήσεις του Esoterica.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε τα μηνύματα σου να είναι πιο ευανάγνωστα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dimka
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2008, 14:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να κανω και εγω μια ερωτηση στους γνωστες τους αντικειμενου.

Αρκετες φορες λιγο μετα την φαση της αρχικης υπνωσης στην οποια εχεις καποια αντιληψη του περιβαλλοντος χωρου, μου εχει τυχει να ξυπναω λογω τρανταγματων που νιωθω στο κορμι μου. Αρχικα νομιζω πως ειναι σεισμος μιας και τα νιωθω για καποια ελαχιστα δευτερολεπτα μετα το ξυπνημα με φθινουσα ομως ενταση. Το παραξενο ειναι πως το δευτερολεπτο πριν ξυπνησω το τρανταγμα αυτο το νιωθω σαν να εχω αγκαλιασει ενα κομπρεσερ...
Μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2008, 19:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

φιλη dimka

Μετά την φθίνουσα ένταση σηκώνεσαι από το κρεβάτι; ή λες «α πέρασε ας ξανακοιμηθώ».
Επίσης αν σηκώνεσαι νιώθεις κουρασμένη;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2009, 02:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας παιδια μολις εγινα καινουργιο μελος στο forum!
ειχα και εγς μια προσωπικη εμπειρια με το (θεμα) μορα!
στα μερη μου το αποκαλουν (νταβαρα)! ειχε ερθει και σε μενα ενα βραδυ και ενιωθα 2 χερια πανω μου να με κουνανε στο κραβατι με απιστευτη δυναμη και ταχυτητα!δεν μπορουσα οθτε να κουνιθω ουτε και να φωναξω!
μιλαμε για ενα ανθρωπο με πανελληνια διακριση στην αρση βαρων!
ενιωθα οτι η δυναμη μου με ειχε εγκαταληψει! αλλα οσο προσπαθουσα να αντιδρασω τοσο πιο πολθ με ταρακουνουσε!
οταν αποφασησα να παραδωθω σε αυτο το πραγμα ενιωθα το κορμι μου να κρυωνει! στο τελος εφυγε ξαφνικα οπωσ και ειχε ερθει! ενιωθα θυμαμε παρα πολυ καλα 2 χερια που με ειχαν σφυξει στο προσωπο και στα χερια!
(εκεινο το βραδυ ακουγα μουσικη στα walkman) και συγκεκριμενα (heavy metal) αλλα η μουσικη ηταν τοσο σιγα ωστε να μπορω να ακουω τι γινετε μεσα και εξω απο το δωματιο!
εκανα και εγω 3 μερες να κοιμηθω γιατι νομιζα οτι θα ξαναερχοταν!
θελω να τονισω οτι ( δεν κοιμομουνα)!και τα θυμαμε ολα με λεπτομερια!

αφου πηγα μετα στον παππα του χωριου και τον ρωτησα με ειπε οτι αυτο το πραγμα ειναι μια καταραμενη ψυχη παγιδευμενη αναμεσα στους 2 κοσμους (ζωντανων και και νεκρων)!

σε ενα διπλανο χωριο ειχε ακουστει οτι εναν το πετουσε απο τοιχο σε τοιχο! τον ειχε σακατεψει!

πιστευω οτι αυτο το πραγμα ηταν κατι το αληθινο γιατι υπηρχε αμεση επαφη! και οτι καμια φαντασια ανθρωπινη μπορει να αναπαραγει το συνεσθημα τις επαφης εστο σε τετοιο σημειο!

ευχαριστω

γιωργοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2009, 08:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Γεια σου giorgos_s1 καλώς ηρθες.

Ξέρω πόσο αλήθεια είναι αυτό που έζησες και πιστεύω ότι αυτό που σου είπε ο ιερέας μπορεί να έχει μια δόση αλήθειας. Συμβαίνουν και αυτά , παρόλο που δεν έχω ακούσει την επίσημη άποψη της εκκλησιάς επάνω στο θέμα :

quote:
οτι αυτο το πραγμα ειναι μια καταραμενη ψυχη παγιδευμενη αναμεσα στους 2 κοσμους (ζωντανων και και νεκρων)!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2009, 17:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πιστευω οτι το καλητερο θα ηταν μια καμερα να μας καταγραφει καθε νυχτα
ωστε να μπορει να φανει τι ειναι αυτο τελικα!
και ξερετε οτι μεχρι και με θερμικη καμερα εχουν καταγραφει απιστευτα
πραγματα! που δεν φαινοταν με μια κανονικη!

αλλα το θεμα ειναι διατηθετε κανενας να το κανει αυτο?
και ναι θα ξαναερθει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 14:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Πράγματι θα ήταν πολύ ενδιαφέρων αν όλα αυτά τα φαινόμενα συνδυαζόντουσαν με κάποια επιστημονικά όργανα αλλά και την μελέτη του τι συμβαίνει εκείνη την στιγμή στο σώμα.

Π.χ θερμοκρασία , εγκεφαλικοί ρυθμοί, χτύποι καρδιάς και πολλά αλλά.
Σίγουρα κάποιοι τα έχουν κάνει.

Αυτή είναι μια απεικόνιση για την μώρα ή για τον ίσκιο που σε πλακώνει.Θα μπορούσε να είναι και μια προσωποποίηση του υποσυνείδητου φόβου μας .

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 15:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
που μπορουμε να βρουμε αυτες τις μελετες?

εχει καταγραφει εστω σαν εικονα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 15:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς δεν έχω κάτι στα χέρια μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 17:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε μου δεν ξερω το ονομα σου αλλα μολις εστηλα ενα e-mail σε μια σελιδα στο αγιο οροσ για το αν ξερουν τι ειναι η ή το μορα!

μολις με απαντησουν θα το περασω μεσα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 20:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προς το παρον το μονο που βρηκα καπως λογικη αναφορα στο θεμα ειναι αυτο το link

http://www.betkc.net/xrikos/index.php?option=com_content&view=article&id=232:qq--&catid=73:---helen&Itemid=137

αν και το θεορω λιγο τραβηγμενο!
δεν υπαρχει ομως που θενα μια επιστημονικη εξηγηση!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 20:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Πολύ ¨αποκαλυπτικό¨ άρθρο μου φάνηκε κατά το τέλος!

Φίλε giorgos_s1 έχεις διαβασει καθολου το τοπικ;

Πολύ αναφέρονται σε αυτά που βρήκες. Εγώ πάλι έχω αναφερθεί ότι αυτή η παραλυσία είναι μια φυσική εξέλιξη για μια αστρική έξοδο με την διάφορα ότι λέγετε Μoρα όταν σε αυτό το μεταβατικό στάδιο δέχεσαι επίθεση από μια αστρική οντότητα ή έχεις φτιάξει εσύ μια ας το πούμε σκεπτομορφη που σου επιτίθεται γιατί αντιπροσωπεύει τους φόβους σου.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 10/02/2009 20:50:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2009, 17:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου θα σου απαντησω σε αυτο το θεμα μεσα απο ερωτηση!

οχι δεν ειναι καπιο δημιουργημα του φοβου μου! γιατι εμαθα στην ζωη μου να μην φοβαμαι και αν μου τυχει κατι να το αντιμετοπιζω!
αλλα και μια αστρικη οντοτητα δεν νομιζω να ειναι! γιατι μου ακουγετε λιγο τραβηγμενο!

εγω θελω να σε προβηματισω αλλιως!
μπορεις να δεχτεις την (ΜΟΡΑ) σαν πνευμα? που οντως υπαρχει και προσπαθει να κανει οτι κανει?

αν το παρω το θεμα ως αστρικη οντοτητα τοτε μιλαμε για διακτινησμο και τηλεμετακινηση! εδω θα ξεφυγει πολυ το θεμα!

αλλα δεν σου εκανα την κυρια ερωτηση απο την αρχη
πιστευεις στον κοσμο των πνευματων?

αν ναι τοτε μπορουμε να βγαλουμε μια ακρη αλλα αν το παρουμε σαν κατι (εξωγηινο) θα δεις και θα δω θεωριες εκτος λογικης!

παντος καλα κανεις και θυγεις και αυτο το θεμα! θα θα ηθελα πολυ να διαβασω την γνωμη σου περι των 2 θεματων!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2009, 18:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φίλε giorgos_s1

Η γνώμη μου είναι βγαλμένη μέσα από την εμπειρία. Και πάντα στο βαθμό που η συνείδηση μου μου επιτρέπει. Αυτό σημαίνει πως αν αυξήσω την συνείδηση μου θα δω πράγματα που τώρα δεν βλέπω ή δεν καταλαβαίνω.

quote:
εγω θελω να σε προβηματισω αλλιως!
μπορεις να δεχτεις την (ΜΟΡΑ) σαν πνευμα? που οντως υπαρχει και προσπαθει να κανει οτι κανει?

Εδώ τώρα αντιμετωπίζουμε πρόβλημα ορισμού τα πνεύματα και οι αστρικές οντότητες σε τι διαφέρουνε; Που κατοικούν οι μεν και που οι δεν;

quote:
πιστευεις στον κοσμο των πνευματων?

Ναι.

quote:
παντος καλα κανεις και θυγεις και αυτο το θεμα! θα θα ηθελα πολυ να διαβασω την γνωμη σου περι των 2 θεματων!

Φίλε giorgos_s1 έχω απαντήσει σε πολλά στις προηγούμενες σελίδες. Αν θες μπορούμε να τα αναλύσουμε περισσότερο

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 01:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πες μου τι ακριβως εζησες εσυ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 09:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε giorgos_s1

Αυτή ήταν η πρώτη μου εμπειρία και είναι γραμμένη στην σελίδα 8 .

quote:
Είναι κάτι που το έπαθα όταν ήμουν μικρός και δεν υπήρχε ένας άνθρωπος για να μου εξηγήσει τι είναι. Από την μητέρα μου άκουσα πρώτη φορά αυτή την λέξη <<ΜΟΡΑ>>. Αργότερα κάποιοι άλλοι μου το περιγράψανε σαν <<Ο ΙΣΚΙΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΕΙ>>.


Η πρώτη μου εμπειρία ήταν ως εξής.
<<Ήμουν ξαπλωμένος στο κρεβάτι μου και με κλειστά μάτια παρατηρούσα αυτά που γινόντουσαν μέσα μου .Ήταν σαν ένα παιχνίδι. Έβλεπα διάφορα σχέδια να σχηματίζονται μπροστά στην νοητική μου οθόνη. Κάποια στιγμή άρχισα να βλέπω να σχηματίζεται με έναν γραμμικό τρόπο το δωμάτιο μου.

Μου άρεσε αυτό και μου έκανε φοβερή εντύπωση. Έπαιξα λίγο με αυτό γεμάτος θαυμασμό.

Μετά από λίγο άκουσα έναν ήχο στο δεξί μου αυτί. Αυτός ο ήχος άρχισε να δυναμώνει και να γίνεται πιο υψηλός ως προς την συχνότητά του. Ξαφνιάστηκα αλλά παρόλα αυτά ακολούθησα την εμπειρία.

Ο ήχος γινόταν όλο και πιο υψηλός και γέμισε το κεφάλι μου .Στο αποκορύφωμα αυτής της διαδικασίας ένιωσα έναν κραδασμό σε όλο μου το σώμα. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ να κουνήσω το σώμα μου.

Αυτή η κραδασμική συχνότητα που ήταν απλωμένη σε όλο μου το σώμα και η ακινησία του σώματος μου μου προκάλεσαν πανικό. Προσπαθούσα μάταια να κουνήσω το σώμα μου, οι χτύποι της καρδιάς μου αυξηθήκανε
.Προσπαθούσα να φωνάξω αλλά το μόνο που γινότανε ήταν να νιώθω να κουνιούνται ελαφρά τα χείλη μου.

Τότε πέρασε από το μυαλό μου ότι πεθαίνω και ότι θα παρακολουθώ τα πάντα χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι. Σκέφτηκα ότι θα με θάβανε και ότι τα αγαπημένα μου πρόσωπα θα κλαίνε και εγώ να μην μπορώ να τους πω ότι (είμαι εδώ) .

Σκέφτηκα ότι θα έπρεπε να λιώσει το σώμα μου για να μπορέσω να συνεχίσω την άγνωστη πορεία μου. Η ώρα περνούσε και οι κραδασμοί έγιναν τόσο υψηλοί που δεν τους ένιωθα πια.

Άρχισα να νιώθω ότι πλέω στον αέρα, μετά ένιωθα ότι βούλιαζα μέσα στο κρεβάτι μου, αλλά δεν ήθελα να αποχωριστώ το σώμα μου επειδή αν το άφηνα δεν ήξερα τη θα γινόταν.

Άρχισα να ακούω διάφορους ήχους και φωνές ατόμων που ήταν μέσα στο σπίτι. Στην πραγματικότητα μόνο η μητέρα μου ήταν εκεί .
Γίνανε και άλλα αλλά δεν θέλω να σας κουράσω. Σε όλα τα topic που διάβασα βρήκα κοινές εμπειρίες.

Μετά από κάποια ώρα συγκεντρώθηκα στο μεγάλο δάκτυλο του δεξιού μου ποδιού και κατάφερα να το κουνήσω . Αυτό ήταν, τώρα είχα και πάλι τον ελέγχω του σώματός μου.

Σηκώθηκα και έκατσα στο κρεβάτι άλλα ένιωθα πολύ κουρασμένος και εξαντλημένος .Μετά από μερικά λεπτά όλα ήταν και πάλι εντάξει.

Από εκείνη την μέρα και μετά είχα συνεχώς παρόμοιες εμπειρίες. Ήμουν σε ένα χώρο που δεν γνώριζα .Δεν υπήρχε κανείς για να με βοηθήσει. Αλλά λόγω του ότι μου συνέβαινε παρά πολύ συχνά (έως και 3 φορές την ιδία νύχτα, κάποιες φορές)

Αναγκάστηκα να μάθω τι είναι η ΜΟΡΑ και εξοικειώθηκα με αυτό που ανακάλυψα δίνοντας μου πρόσβαση σε έναν αθέατο κόσμο.


Και συμπληρώνω στον κόσμο της 5ης διαστάσεις που είναι η περιοχές του αστρικού και του νοητικού επιπέδου.

Θέλω να σου πω ότι μιλάω για αυτά τα θέματα, όχι γιατί έχω ακούσει κάτι, αλλά επειδή έχω δει.

Το θέμα είναι πόσο μπορεί κανείς να δει. Αν δει λίγο τότε δεν μπορεί να καταλάβει πολλά και έχει δίκιο γιατί αυτή είναι η πραγματικότητα για αυτόν.

Διαβάζω αυτά που λέγονται και καταλαβαίνω πολλά γιατί είναι μέσα στις δυνατότητες μου. Όμως έχω διαβάσει αλλά, από ανθρώπους που είναι δάσκαλοι και νιώθω πως είναι έτη φωτός μπροστά μου.

Πάντα σε όλες τις εμπειρίες παίζει ρόλο ο βαθμός, ας το πούμε έτσι, της συνειδητοτητας.
Ένας πραγματικά αφυπνισμένος ξέρει να πει για τα μυστήρια της ζωης και του θανάτου.

Ενώ μια συνείδηση που δεν έχει αναπτυχθεί ( και η αναπτύξει δεν είναι να διαβάσει πολλά βιβλία) βιώνει διάφορα φαινόμενα χωρίς να μπορεί να τα εξηγήσει πραγματικά.

Φαντασου ένας σκύλο που κοιτάζει και γαυγίζει ένα πλυντήριο. Βλέπει, αντιδρά σε σχέση με αυτό αλλά δεν μπορεί να καταλάβει τι λειτουργία εκτελεί!

Κάπως έτσι είμαστε και εμείς βλέπουμε, αντιδρούμε ,φωνάζουμε, φοβόμαστε αλλά δεν καταλαβαίνουμε πραγματικά και τότε αρχίζουμε να δίνουμε ο καθένας σύμφωνα με τις αντιλήψεις και τις πεποιθήσεις ή τις καταβολές που έχουμε διαφορές εξηγήσεις, που στην πραγματικότητα είναι ένα φίλτρο για το τι είναι η αλήθεια.

Παρόλα αυτά έτσι είναι. Εσύ δίνεις μια εξήγηση μέσα από το δικό σου φίλτρο που μπορεί να είναι πολύ παχυλό κάποιος άλλος μέσα από ένα φίλτροα που είναι πιο λεπτό και κάποιος άλλος δεν έχει κανένα φίλτρο.
Έτσι υπάρχουν βαθμοί και βαθιοί ως προς την κατανόηση των φαινόμενων.
Για αυτό λέω « στο βαθμό που η κατανόηση μου μου επιτρέπει»


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NightElf
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 16:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NightElf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!Μετά από διάβασμα και των 15 σελίδων που καταλαμβάνει το θέμα,αποφάσισα να σας πω τη δική μου εμπειρία και γνώμη και ελπίζω να σας βοηθήσω αρκετά.Εμένα λοιπόν,η "κυρία" αυτή(που διόλου κυρία είναι αφού προσπαθεί να πνίξει) με επισκέπτεται από τα 14-15 μου,και αν όχι κάθε βράδυ,τότε καθε 2 βράδια.Στην αρχή τρόμαζα πολύ,πρόσπαθούσα να κουνήσω ή να φωνάξω τους γονείς μου σε βοήθεια.Αλλά δεν μπορούσα.΄Οταν το έψαξα παραπάνω,βρήκα μια περογραφή πολυ κοντινή σε αυτό που μου συνέβαινε,όχι όμως ακριβώς ίδια.Οι επιστήμονες το ονομάζουν παράλυση ύπνου.Δεν με κάλυψε εντελώς η επιστημονική προσέγγιση,έτσι διάβασα και αλλού ότι όντως υπαρχει Μόρα,είναι μία γυναίκα (άλλοι λένε απτη μυθολογία και αλλοι από την εποχή μετά Χριστόν,κάτι άλλα διάβαζα ότι σχετίζεται με τον Αδάμ και κάτι άλλα που μου φάνηκαν κουλά)Τέσπά,αυτή είχε χάσει λέεί το παιδί της και από τότε περιφέρεται κ παίρνει τις πνοές των νεογέννητων για να ζήσει.Κ ότι επειδή σκότωνε παιδιά,ο Θεός για να την τιμωρήσει τις πήρε τον σκούφο και έχασε την υλική της υπόσταση.Και ψάχνει το σκούφο της και όταν τον βρει θα γίνει κανονική γυναίκα και πάλι.Η και αλλού διάβαζα ότι εμφανίζεται με μαύρα και μάυρο σκούφο και έχει κόκκινα μάτια.Και για να την διώξεις πρέπει να πεις μία προσευχή.Ολα αυτά εμένα μου φανήκαν ανακριβή,οπότε δεν έδωσα βάση.Δεν με ενδιαφέρει να εξηγήσω τι είναι,εξάλλου πιστεύω στο μεταφύσικό,διαβάζω σολομωνική,πιστεύω και στα πνεύματα.Τα τελευταία 3 χρόνια έμαθα να αντιμετωπίζω το θέμα πολυ χαλαρά.Απλά ξέρω ότι θα έρθει,ξέρω τι θα πάθω,οπότε όταν το παθαίνω,χαλαρώνω και απλά περιμένω να φύγει.Να θυμάστε ότι δεν πρέπει να φοβάστε.Πιστεύω πως από το φόβο τραβάει ενέργεια η Μόρα,όπως και κάθε αλλο πνεύμα,οπότε...ΧΑΛΑΡΑ!!!

...Lost in Necropolis...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 16:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου nightelf!

αυτο που λες ειναι οντως αληθεια!οταν και εγω αποφασισα να μην αντιδρασω αλλο τοτε αρχισε να μειωνετε η δυναμη με την οποια με ταρακουνουσε στο κεβατι μου! αλλα και ακριως το αντιθετο οσο προσπαθουσα να το πολεμισω απο πριν τοσο πιο πολυ δυναμωνε!αν διαβασες στα προηγουμενα κειμενα μας μαζι με τον ( ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ) ειπα οτι θα ηταν μια προκλιση να καταγραφει ενα ατομο την ωρα που δεχετε (ΕΠΙΘΕΣΗ) απο την μορα ή απο αυτην την αστρικη οντοτητα!επειδη το ζεις συχνα θα μορουσε να κινηματογραφεισεις τον ιδιο σου τον εαυτο!

αλλα εμενα μου γεννιετε ενας αλλος προβληματισμος! το οτι αν βαλεις καμερα να σε καταγραφει την ωρα που κοιμασε δεν θα ρθει! εχω αυτην την πεπιθεση! παντος θα ηταν προκληση πιστευω αω το εκανε καποιος και καταφερνε να δει τι ακριβος ειναι!

Οσο για σενα φιλε μου (ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ) αυτο το πραγμα που εβλεπες ι βλεπεις το βλεπω και εγω σε συχνοτητα οποτε θελω! μια ψυχεδελια να γεμιζει τιν κορες των ματιων μου και να αλλαζουν συνεχεια σχηματα και χρωματα! σε αυτο το πραγμα σε καταλαβαινω απολυτα!

αλλα αυτο που ενιωθες οτι βουλιαζεις εγω το παθενω μερικεσ φορες στον ξυπνιο μου! δλδ εκει που ειμαι νομιζω οτι με καταπινει η γη! και οτι και να προσπαθησω να πιαστω απομακρυνετε!

ειναι αυτο που ειπες οτι ο καθενας το εξηγει βαση την δικια του λογικη και αντιλιψη!

θα πω κατι και ισος γελασετε αλλα αν παρατιρησεις το νοημα που βγαινει απο την ταινια (THE MATRIX) σε μερικα πραγματα εχουν δικιο!
δλδ δεν ειναι αληθεια οτι βλεπεις αλλα και αυτο που βλεπεις πως το αντιλαμβανεσε ως αλειθεια? ειναι περικα πραγματα που μερικες φορες στο λεει στα ισια! ειδικα στην πρωτη ταινια!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 17:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλεη NightElf

Καλώς ηρθες στην παρέα μας. Μπράβο σου που διάβασες όλες τις σελίδες. Έτσι είσαι ενημερωμένος σε αυτά που έχουν προηγηθεί.

Σε κάποιες προηγούμενες σελίδες είχα πει ότι ο φόβος ελκύει αρνητική ενεργεία άρα και οντότητες που έρχονται για να τραφούν από τα δικά μας σκοτάδια.

Όπως λες χαλαρώστε. Και δεν είναι περίεργο ότι όταν χαλαρώνεις αντί να πεθάνεις ή να πνιγείς ή οτιδήποτε άλλο αυτή η δυσαρμονική κατάσταση περνάει!!!

Αν συνεχίζεις τα βραδιά να μπαίνεις σε αυτό που εγώ λέω ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ ή ΤΩΝ ΣΥΧΝΟΤΗΤΩΝ που συνοδεύονται από παραλυσία του σώματος ,τότε χαλάρωσε όπως λες και με την πρόθεση και την συγκέντρωση οδήγησε όλους τους κραδασμούς στα πόδια.

Μπορείς και στο κεφάλι αλλά θα σου φανεί ανυπόφορο παρόλο που δεν πρόκειται να πάθεις τίποτε.

Παίξε λίγο με αυτό. Μετά οι κραδασμοί περνάνε και εμείς μένουμε με συνείδηση μέσα στο ακίνητο σώμα μας. Αστο το φυσικό σώμα δεν χρειάζεται να το κινήσεις κοιμάται!

Τώρα λειτουργεί το Αστρικό σώμα. Είναι αυτό που νιώθεις ότι πλέει ή βουλιάζει μέσα στο στρώμα ή που πλέει προς τα πλάγια ή ανεβαίνει προς τα επάνω.

Με μια αποφασιστική κίνηση και με την πρόθεση ξεκάθαρη βγες από το φυσικό σώμα και…

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 12/02/2009 17:17:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 17:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε giorgos_s1

quote:
Οσο για σενα φιλε μου (ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ) αυτο το πραγμα που εβλεπες ι βλεπεις το βλεπω και εγω σε συχνοτητα οποτε θελω! μια ψυχεδελια να γεμιζει τιν κορες των ματιων μου και να αλλαζουν συνεχεια σχηματα και χρωματα! σε αυτο το πραγμα σε καταλαβαινω απολυτα!

Δεν εννοούσα αυτό αλλά δεν πειράζει.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 18:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να σε ρωτησω κατι αλλο τωρα! την εκπομη θερμοκρασιας πιστευς εχεις δει πως αναβληζει απο καποια αποσταση οκ?

σου εχει τυχει να καθεσε και να βλεπεις ενα περιγραμα ανθρωπου διαφανες σαν την εκπομπη θερμοτητας να ειναι διπλα σου? και μερικεσ φορες να κινητε?
γιατι εγω το βλεπω πολυ συχνα αυτο το πραγμα και ειδικα οταν δεν ειμαι στις καλες μου! ( ψυχολογηκα)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NightElf
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 19:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NightElf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτο που λες ειναι οντως αληθεια!οταν και εγω αποφασισα να μην αντιδρασω αλλο τοτε αρχισε να μειωνετε η δυναμη με την οποια με ταρακουνουσε στο κεβατι μου! αλλα και ακριως το αντιθετο οσο προσπαθουσα να το πολεμισω απο πριν τοσο πιο πολυ δυναμωνε!αν διαβασες στα προηγουμενα κειμενα μας μαζι με τον ( ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ) ειπα οτι θα ηταν μια προκλιση να καταγραφει ενα ατομο την ωρα που δεχετε (ΕΠΙΘΕΣΗ) απο την μορα ή απο αυτην την αστρικη οντοτητα!επειδη το ζεις συχνα θα μορουσε να κινηματογραφεισεις τον ιδιο σου τον εαυτο!

Απλά χαλάρωσε!Σκέψου ότι δεν πρόκειται να πάθεις τίποτα,σκέψου θετικά,πέστης από μέσα σου να φύγει.Όταν καταλάβει ότι δεν μπορεί να σου κανει κακό,φεύγει!Όσο για το να τραβήξω την όλη φάση με κάμερα,δεν το χα σκεφτεί,αλλά ούτε και το ψήνω.Αντιμετωπίζω το όλο θέμα σαν κάτι από το οποίο ίσως δεν θα αποδεσμευτώ ποτέ,αλλά δεν θα πάθω κιόλας τίποτα γιατί μπορώ να το παλέψω.
Όσο για το περίγραμμα ανθρώπου που λες ότι βλέπεις,τα βλέπω και γω συχνά.Κυρίως τα βράδια.Μπορεί να είναι οτιδήποτε.Πνεύματα,ο προσωπικός σου άγγελος ή δαίμονας,αλλά και άλλες υπαρξεις,αόρατες για εμάς.Είναι δίπλα μας συνεχώς αλλά δεν μπορούμε να τις δούμε!Θυμάμαι ένα περιστατικό που με είχε παραξενέψει.Ένα βράδυ είχα αράξει κ κάπνιζα,και όπως έβγαινε ο καπνός σχημάτιζε την εικόνα μιας γιαγιάς,πολυ έντονα και με λεπτομέρειες!!

...Lost in Necropolis...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 19:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε giorgos_s1

Ναι πολλές φορές. Και έχω παρατηρήσει ότι δεν έχουν μόνο οι άνθρωποι αλλά όλα τα πράγματα.

Όταν κάποιος κινείτε,το φαινόμενο είναι πιο έντονο.

Αυτό το διάφανο που λες είναι η αύρα,αλλά δεν την βλέπεις ξεκάθαρα. Αυτός είναι και ο λόγος που είναι διάφανη.

Αν την έβλεπες ,θα έβλεπες πολύ ωραία ή και περίεργα χρώματα που φέρνουν στο ηλεκτρικ ή σαν αυτά του ουράνιου τόξου.

Αν μπορούσες να δεις περισσότερο θα έβλεπες ότι τα χρωματιστά φωτεινά περιγράμματα εκτίνονται σε μεγάλη απόσταση και αν αυτό συνεχίζονταν και άλλο θα έβλεπες ότι όλα τα πράγματα κατά κάποιο τρόπο ακουμπάνε το ένα με το άλλο.

Στο τέλος το μόνο που μπορείς να δεις είναι ένας κόσμος χρωματιστού ζωντανού φωτός που πάλετε σαν καλειδοσκόπιο.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giorgos_s1
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 19:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giorgos_s1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τωρα μαλλον εσυ δεν καταλαβες φιλε μου!
δεν σου λεω οτι βλεπω καποιον και γυρο του την αυρα!
απλα μια αυρα σε σχημα ανθρωπου!

σκεψου εσενα π.χ αλλα σαν αυρα!

αυτο το πραγμα ενοουσα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2009, 21:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε giorgos_s1

Είναι δυνατόν να συμβεί. Κάποιοι με μια φωτογραφική μηχανή που έχει υπέρυθρες κατάφεραν να φωτογραφήσουν πράγματα που το ανθρώπινο μάτι δεν βλέπει.
Δοκίμασε όταν βλέπεις αυτό που λες να το φωτογραφήσεις με υπέρυθρες.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 12/02/2009 21:26:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy