ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΙ ΖΩΔΙΟ ΕΙΣΑΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 32
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 01:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μιά Υδροχοίνα επί το έργον!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 13:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς τη φίλη Avallon... Μόλις διάβασα το αφιέρωμά σου στους Κριούς...Σωστή, σωστή, αλλά έχω μια μικρη διαφωνία ...Λες ότι στις γυναίκες κριούς δεν αρέσει η υποταγή. Χμμμμ....έχεις ερωτευτεί ποτέ σκορπιό????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

butterfly
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 13:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους butterfly  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MERCURY σε ευχαριστώ :) :) :),

καθ'οτι με διακρινει η περιεργεια, ψαχνω να μαθω για τον Καρκινο...

μια ερωτηση: " Μπορώ να πάρω την κουρτίνα 3 ??":) :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 14:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μόλις διάβασα το αφιέρωμά σου στους Κριούς...Σωστή, σωστή, αλλά έχω μια μικρη διαφωνία ...Λες ότι στις γυναίκες κριούς δεν αρέσει η υποταγή. Χμμμμ....έχεις ερωτευτεί ποτέ σκορπιό????

Περαστικός ήμουν. Είδα φως και μπήκα. Αλλά αυτό μου κίνησε το ενδιαφέρον.

Υποταγή Κριού στον Σκορπιό;

Εδώ που τα λέμε οι Σκορπιοί είναι λίγο απαράδεκτοι. Το κλασικό αντιπολεμικό σύνθημα "Make love not War" το κάνουν... "Make the Love, War" !!!

Χμμμ... που έκρυψα το μαστίγιο;;;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 14:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
dld an ta ftiaxei skorpios me skorpio ti ginetai?
tote tha shmanei to telos tou kosmou?!

Filika,Tzo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

butterfly
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 14:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους butterfly  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να'μαι παλι!! πρεπει να ζητήσω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ειδικα απο σενα
Mercury...γιατι μολις εμαθα πως τα στοιχεία που σου εδωσα ηταν λαθος !!
Τα ματακια μου ειδαν το πρωτο φως νταλα μεσημερι ( 12.00-12.10) μιας δευτερας...(μπερδευτηκα με τον αδελφο μου...)
ΣΥΓΝΩΜΗ!!!

Να και ενα σλογκαν μου..."Παλι ρεζιλι εγινες, πεταλουδιτσα μου !!Μπραβο, τα καταφερες για αλλη μια φορα!!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 15:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Μόλις διάβασα το αφιέρωμά σου στους Κριούς...Σωστή, σωστή, αλλά έχω μια μικρη διαφωνία ...Λες ότι στις γυναίκες κριούς δεν αρέσει η υποταγή. Χμμμμ....έχεις ερωτευτεί ποτέ σκορπιό????

Περαστικός ήμουν. Είδα φως και μπήκα. Αλλά αυτό μου κίνησε το ενδιαφέρον.

Υποταγή Κριού στον Σκορπιό;

Εδώ που τα λέμε οι Σκορπιοί είναι λίγο απαράδεκτοι. Το κλασικό αντιπολεμικό σύνθημα "Make love not War" το κάνουν... "Make the Love, War" !!!

Χμμμ... που έκρυψα το μαστίγιο;;;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"



Φίλε thoth. Και όμως γυρίζει....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 16:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε katze,
ΟΧΙ δεν είχα την τιμή να τσιμπηθώ με Σκορπιό(ή να με τσιμήσει?)
Εσύ είχες κάποια εμπειρία με Σκορπιό? Πως ήταν? Υπάρχει ελπίδα για τέτοιου είδους σχέση? Απ'όσο ξέρω όχι...

Φίλε Τρισμέγιστε...τα φώτα σου... αφού υπόψιάζομαι ότι κάτι παραπάνω ξέρεις για το θέμα Κριός-Σκορπιός...


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 04/09/2003 16:46:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 17:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υποταγή;... Τι εννοείς katze; Απόλυτη κ γενική; Ή ερωτικής φύσης;...
Η αλήθεια είναι ότι οι Σκορπιοί κάνουν "κάτι" στους Κριούς.... Εμένα πάντως πιο κοντά στην "υποταγή" με έφερε Κριός.... Αρκετά κοντά... κ μετά την έκανα τρέχοντας...


Communicating at an unknown rate...

Edited by - Valnta on 04/09/2003 17:05:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 17:05:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΩ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΘΕΝΟΣ (ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ)...((Χ Ι Ο Υ Μ Ο Ρ))

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΩΔΙΟ ΠΑΡΘΕΝΟΣ.

In HELLAS she was Demeter (Roman Ceres), Mother Goddess of the Earth, and goddess of agriculture; and at the same time, her daughter Persephone (Roman Prosperina). Persephone was raised as a follower of Artemis, and promised never to marry; but she was abducted by Hades (Pluto).
Demeter left her fields and wandered the earth in search of her daughter; during her exile, nothing would grow. Zeus ordered Hades to return Persephone; but Persephone had tasted the pomegranate seed, and was bound to Hades. As a compromise, Persephone spent half the year in the underworld, and the other half with the gods. Virgo is visible in the evening sky from spring until fall; in winter the earth is barren.
By combining Demeter with her daughter, Virgo represents both chastity and fertility.

In Mesopotamia, Virgo was the goddess Ishtar, whose husband Tammuz was taken to the Underworld. Just as with Demeter, Ishtar left her fields, which became barren. The gods ordered the release of Ishtar and Tammuz.

In Egypt Virgo was Isis, who fled the monster Typhon, and scattered grain along her path.
The brightest star in Virgo is Spica, the ear of grain. In the Islamic zodiac, astronomers were sometimes reluctant to picture the human form, and the entire constellation was pictured as a sheaf of wheat.

In China, parts of Virgo and Leo were seen as the COURT OG THE ROYAL PRINCE.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΥΓΙΕΙΣ.
ΦΙΛΙΚΑ ΚΥΒΟΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 19:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ...

Σκορπιός-Κριός:
Μεγάλη ένταση - Μικρή διάρκεια.
Μεγάλο πάθος - Λίγα λόγια.
Γλυκιά αρχή - Πικρό... τέλος.

Εντάξει δεν είναι και τόσο δραματικά τα πράγματα αλλά τα μεγαλοποίησα για να αναδείξω τις διαφορές.

Πάντως οι πρωτεργάτες αυτού του forum ανήκουν σε ζώδια που κυβερνούνται παραδοσιακά από τον Άρη (Σκορπιοί-Κριοί).

Τι να σημαίνει αυτό άραγε;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
morph
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 20:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επειδη ειναι κριμα οι ταυροι να μενουν στο κατω κατω μερος της λιστας
θα προσθεσω και εγω οτι ειμαι
ΤΑΥΡΟΣ (με ωροσκοπο ΛΕΟΝΤΑ αν δεν κανω λαθος).

ΔΩΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΤΑΥΡΟΥΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΗΚΕΙ
(και δεν εννοω σε υαλοπωλειο)

"de profundis domine, τι ζώον είμαι..."
Ρεμπω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 00:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκορπιός-Κριός:
Μεγάλη ένταση - Μικρή διάρκεια.
Μεγάλο πάθος - Λίγα λόγια.
Γλυκιά αρχή - Πικρό... τέλος.

Χμμμ... Kαλά το φαντάστηκα ότι θα ήταν κάπως έτσι... η αλήθεια είναι όμως ότι υπάρχει όντως μεγάλη έλξη...

quote:
Πάντως οι πρωτεργάτες αυτού του forum ανήκουν σε ζώδια που κυβερνούνται παραδοσιακά από τον Άρη (Σκορπιοί-Κριοί).
Τι να σημαίνει αυτό άραγε;

Tα πάντα...


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 05/09/2003 00:23:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 09:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς τις φίλες Κριαρίνες:

Διαφωνώ με τον Thoth...
Οχι μικρή διάρκεια. Οχι, καθόλου θα έλεγα. Και αυτό ήταν ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟ για μένα τουλάχιστον, γιατί βαριέμαι γενικώς πολύ εύκολα. Κανένας από τους (3 έως τώρα) σκορπιούς μου δε με έκανε να βαρεθώ , ακόμα και όταν τελείωναν οι σχέσεις δεν ήταν από βαριεστημάρα...Αυτοί οι άντρες έχουν νομίζω μεγάλη σταθερότητα. Ως τυπικός Κριός με ανασφάλειες...(νομίζω ξέρετε τι εννοώ) με κάποιον μαγικό τρόπο ένιωθα πάντα απόλυτα ασφαλής μαζί τους. Το πιο σημαντικό όμως ειναι αυτό που λέω για την υποταγή...(όχι σεξουαλική). Το πιο σημαντικό για μένα - την ελευθερια μου- δεν ένιωσα να μου την καταπιέζουν ποτέ... παρόλο που το έκαναν ...Θέλω να πω έχουν έναν τρόπο περίεργο να "επιβάλλονται". Εκανα ο,τι ήθελαν αυτοί, αλλά χωρίς να νιώθω καθόλου καταπιεσμένη. Δεν μπορώ να εξηγήσω πώς!
Είναι πολύ "άντρες" ρε παιδί μου ! Επίσης διαφωνώ με τον Thoth και για το τέλος - για μένα δεν ήταν ποτέ πικρό, και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω και τις πιο γλυκές αναμνήσεις από αυτούς, και τους θυμάμαι πάντα με πολλή πολλή αγάπη... Τους 2 δηλαδή, γιατί με τον τρίτο είμαστε τα τελευταία 3 χρόνια μαζί

Πάντως για τους σκορπιούς και τους κριούς, τα βιβλία λένε : "είναι πολύ δύσκολο να υπάρξει ισορροπία σε μια τέτοια σχέση, αλλά αν ο άνδρας σκορπιός καταφέρει να υποτάξει τη γυναίκα κριό, τότε ζουν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα...."
Εύχομαι να σας συμβεί

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 10:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Katze αυτό που λες εσύ για τους Σκορπιούς λέω εγώ για τους Υδροχόους.
Ποτέ δεν μπόρεσε ένας Υδροχόος να με κάνει να βαρεθώ...και μετά από 3 χρόνια σχέση στην οποία βρισκόμασταν κάθε μέρα(!) είμασταν σαν την πρώτη μέρα γνωριμίας... Αλλά βλέπεις με έφαγε η κτητικότητά μου που για τους Υδροχόους είναι το παν η Ελευθερία τους...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 11:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
για τους Υδροχόους είναι το παν η Ελευθερία τους...

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 11:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει ελπίδα για τέτοιου είδους σχέση?

Να χτυπησω λιγο το καμπανακι? Ας μη μπουμε στην παγιδα να χαρακτηριζουμε καλες ή κακες τις σχεσεις βασιζομενοι στα ζωδια, ρολο παιζουν και οι εμπειριες του καθενος, τα θελω του, ο τροπος που μεγαλωσε και..και...και .... αλλα ακομα και αν θελουμε να το ψαξουμε απο ζωδιακη πλευρα ας μην ξεχναμε οτι έχουμε τον ωροσκοπο και την σεληνη που μας επηρεαζουν πολυ. Γιαυτο βλεπουμε τοσα ατομα ναι μεν του ιδιου ζωδιου αλλα εντελως διαφορετικα μεταξυ τους...ισως και γιαυτο βλεπουμε και σχεσεις ανθρωπων, που αντιπροσωπευουν ζωδια τα οποια οι συναστριες λενε οτι δεν ταιριαζουν, παρολαυτα εχουν μια πολυ ομορφη σχεση.

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 11:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΟ?

ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΥΒΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 11:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι και να πούμε, όσο και αν υπερασπιστεί ο καθένας το δικό του ζώδιο τα στραβά και τα ανάποδα δεν θα πάψουν να υπάρχουν σε όλους μας, σε άλλους λίγο σε άλλους πολύ (βλέπε Υδροχόους…. για «λίγο» ).

Κανείς μας δεν κάνει με όλους οπότε ας απολαύσουμε τα καλά που έχουν αυτοί που είναι δίπλα μας και όσο για τα στραβά …. Ε ή μαθαίνουμε να ζούμε με αυτά ή λέμε χαίρεται.

Αυτό δεν σημαίνει πως θα πρέπει να πάψουμε να δουλεύουμε πάνω σε αυτά προκειμένου τα λίγα να γίνουν ελάχιστα.

Να έχετε όλοι μια υπέροχη ημέρα … έστω και βροχερή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 14:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιαυτο βλεπουμε τοσα ατομα ναι μεν του ιδιου ζωδιου αλλα εντελως διαφορετικα μεταξυ τους...ισως και γιαυτο βλεπουμε και σχεσεις ανθρωπων, που αντιπροσωπευουν ζωδια τα οποια οι συναστριες λενε οτι δεν ταιριαζουν, παρολαυτα εχουν μια πολυ ομορφη σχεση.

Tρανταχτό παράδειγμα οι δίδυμες του esoterica Αμαλία και Λίλιθ(Αιγώκεροι)που όμως είναι τόσο διαφορετικές...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 14:37:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη μου Avallon αν παρατηρησεις ολα τα διδυμακια ειναι εντελως διαφορετικοι χαρακτηρες. Ο λογος? Η αστρολογια υποστηριζει πως το δευτερο (απο τα διδυμα)παιδι που θα γεννηθει θα ειναι μεν το ιδιο ζωδιο με το πρωτο αλλα τα περισσοτερα στοιχεια του θα τα εχει απο το ζωδιο που ειναι ακριβως απεναντι του στο ζωδιακο κυκλο την στιγμη της γεννησης

Ολα εχουν την αιτιολογια τους λοιπον

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 23:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάνε λάθη ελεύθερα,μου αρέσει να διορθώνω!

Λοιπόν,για γέννηση στις 7 Μαίου 1969,στις 12:05 μμ τοπική ώρα Βερολίνου έχουμε ωροσκόπο στην 29η μοίρα του Λέοντα.Αυτό σημαίνει
οτί αν γεννήθηκες λίγο μετά τις 12 και 10 περνάμε στην Παρθένο,πράγμα που εγώ προσωπικά δεν θεωρώ πιθανό,ιδίως απο τη στιγμή που διάβασα το αγαπημένο σου απόφθεγμα (στο profile)
Το "Ζήσε τη στιγμή!" είναι "λιονταρίσιο" σύνθημα (και γενικά των ζωδίων της φωτιάς).Η προσέγγιση των Παρθένων στο θέμα του χρόνου
μπορεί να συνοψισθεί στο γνωμικό "Αξιοποίησε το χρόνο σου κάνοντας κάτι χρήσιμο γιά τον εαυτό σου ή για άλλους".Η διαφορά φιλοσοφίας
ζωής ανάμεσα στα δύο αυτά ζώδια είναι χαοτική.
Νομίζω οτι το λύσαμε το πρόβλημα τελικά!
Και μια διόρθωση,η 7η Μαίου του '69 ήταν πράγματι Τετάρτη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 23:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TI διάβασαν τα γαλαζοπράσινα μου μάτια πάλι?

[Οι Σκορπιοί είναι και "πολύ άνδρες"]

Δεν κατάλαβα δηλαδή εμείς οι αρσενικοί των υπόλοιπων αστερισμών τι έχουμε να ζηλέψουμε από τους Σκορπιούς?
Γιά να τους χαλάσω λίγο το image γιατί πολύ πάνω τους το πήρανε!

Στο στιγμιότυπο παρακολουθούμε μια γλυκιά υποταγμένη Κριαρίνα να παραδίδεται χωρίς αντίσταση στο αισθησιακό άγγιγμα ενός τυπικού Σκορπιού άνδρακλα. (μπρρρρρρρ......)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 00:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν κατάλαβα δηλαδή εμείς οι αρσενικοί των υπόλοιπων αστερισμών τι έχουμε να ζηλέψουμε από τους Σκορπιούς?

Συμφωνα με τις φημες των ερωτισμο τους - αλλα ξεπερασε το

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 04:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα:))))))))))))

υδροχοος

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

butterfly
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 09:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους butterfly  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ,Ταύρος με ωροσκόπο Λέων...ναι, αυτή είμαι και μ'αρέσει, λέμεεε!!!!

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 03:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σελίδα τα πάντα σχετικά με τον Σκορπιό...
http://www.scorpiosite69.freeserve.co.uk/

και εγω Σκορπιουδάκι είμαι..

Γιώργος
...μην φοβάσαι δεν θα σε δαγκώσω........πολύ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 09:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και καλή εβδομάδα... Είναι πολύ αστείο αλλά νομίζω ότι έσπειρα τη διχόνοια... Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων δεν είπα ότι μόνο οι σκορπιοί είναι άντρες. Γι' αυτό απευθυνόμουν στις φίλες κριαρίνες...΄νομίζω εκείνες καταλαβαίνουν τι εννοώ
Οσο για τη φωτο του φίλου Mercury, παρακαλώ παρατηρήστε προσεκτικά και θα δείτε τον "ανδρισμό" του σκορπιού, ο οποίος με ένα και μόνο κράτημα στο λαιμό της κριαρίνας έχει "επιβάλλει την τάξη" (δεν πα να χτυπιέται αυτή, το ίδιο που της κάνει !!!!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pitsiriki
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 08:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pitsiriki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκορπιός...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 13:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΙΤΣΑ ΠΑΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΖΩΟΔΙΟ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 32 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1400146
Maintained by Digital Alchemy