ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO Η ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 09:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για τον Ελικώνα μονοπάτι πήρα
κι όταν ο Απόλλωνας θα παίζει λύρα
μες στη νύχτα ευκαιρία θα γυρέψω
τα εννιά κορίτσια που φυλάει να του κλέψω

Θα κλέψω την Καλλιόπη, θα πάρω την Κλειώ
χαρτί και καλαμάρι να μάθω να κρατώ
Θα πάρω την Ευτέρπη, να 'ρθεί κι η Ερατώ
το ποίημα της αγάπης να μάθω σα νερό
Να πέζει η κωμωδία κι η Θάλεια θα 'ρθει
Η Μέλπομένη μόνη αν μείνει θα χαθεί

Κάτω από το θρόνο το λαμπρό του Δία
ζουν εννιά κορίτσια από την Πιερία
ο Απόλλωνας για ύπνο σαν πλαγιάσει
τα εννιά κορίτσια που φυλλάει θα τα χάσει

Για τον Ελικώνα μονοπάτι πήρα
κι όταν ο Απόλλωνας θα παίζει λύρα
μες στη νύχτα ευκαιρία θα γυρέψω
τα εννιά κορίτσια που φυλλάει να του κλέψω

Μα και την Τερψιχόρη ν' αφήσω δεν μπορώ
γιατί στα βήματά της θα μάθω το χορό
Πολύμνια τη λένε και είναι ευλαβική
θα ρθεί για να με μάθει ζωή ασκητική
Κοντά μου η Ουρανία στ' αστέρια θα βρεθεί
Θα κλέψω εννια κορίτσια το χρόνο που θα 'ρθει

Κάτω από το θρόνο το λαμπρό του Δία
ζουν εννιά κορίτσια από την Πιερία
ο Απόλλωνας για ύπνο σαν πλαγιάσει
τα εννιά κορίτσια που φυλλάει θα τα χάσει

Για τον Ελικώνα μονοπάτι πήρα
κι όταν ο Απόλλωνας θα παίζει λύρα
μες στη νύχτα ευκαιρία θα γυρέψω
τα εννιά κορίτσια που φυλλάει θα του κλέψω




" ΜΗ ΖΩΗΝ ΜΕΤ'ΑΜΟΥΣΙΑΣ" , ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ

ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ Η ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΡΦΩΣΗ (ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ...)


ΕΠΕΙΔΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,ΜΟΝΑΧΑ Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ MY CAPTAIN ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ,ΘΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟ
ΜΕ ΠΟΛΥ,ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ!!!



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 09:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(ενω παράλληλα αύξανε το μεγεθος του εγκεφαλου και η χωρητικότητα του κρανίιου)

Θές να πείς οτι όσο αναπτυσόταν η νόηση στον άνθρωπο,αναλογικά μεγάλωνε και ο εγκέφαλος? Αν είναι έτσι τότε σε κάτι χιλιάδες χρόνια απο τώρα θα έχουμε κεφάλι ελέφαντα σε χωρητικότητα,σε ανθρώπινο σώμα .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 09:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θές να πείς οτι όσο αναπτυσόταν η νόηση στον άνθρωπο,αναλογικά μεγάλωνε και ο εγκέφαλος? Αν είναι έτσι τότε σε κάτι χιλιάδες χρόνια απο τώρα θα έχουμε κεφάλι ελέφαντα σε χωρητικότητα,σε ανθρώπινο σώμα


Ναι αυτό θέλω να πω.

Ποιος ξέρει τι θα συμβεί στο μέλλον φίλε.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 09:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Με συγχωρεις για την επισήμανση, αγαπητή μου Καποδίστρια,
αλλά .....ποιος σου ειπε, ότι εκτός ορισμένων ρομαντικών, υπάρχουν πολλοί εδώ που θέλουν να συννενοηθούν, να επικοινωνήσουν και να δουν την άποψη του άλλου;
Αλλά, εσύ συνέχισε,χρειαζεται και ο διάλογος εκτός απο τους άχρηστους δεκάρικους μερικών...

ΑΓΑΠΗΤΕ τρεχαγυρευε
ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΩ?
ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ!!!
ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΕΔΩ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ(?)ΣΥΝΕΥΡΕΣΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝ ΓΕΝΕΙ...
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΛΕΓΟΜΑΙ, ΑΛΛΑ Μ'ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ Μ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΛΛΟ ΣΚΟΠΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΜΑΘΕΙΑ
Ή ΕΠΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ
ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΨΗ ΟΞΥΝΟΙΑΣ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 10:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kapodistria

ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ!!!
ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΕΔΩ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ(?)ΣΥΝΕΥΡΕΣΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝ ΓΕΝΕΙ...
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΛΕΓΟΜΑΙ, ΑΛΛΑ Μ'ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ Μ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΛΛΟ ΣΚΟΠΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΜΑΘΕΙΑ
Ή ΕΠΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ
ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΨΗ ΟΞΥΝΟΙΑΣ...


Αυτά που γράφεις φίλη kapodistria είναι κάπως αόριστα, αδιαφανή και ισοπεδωτικά. Γιατί δεν εντάσσεις στις υποθέσεις σου και το ενδεχόμενο της προσωπικής μας αδυναμίας αντιπαράθεσης σε ένα θέμα που γνωρίζουμε ελάχιστα και επιφανειακά? Οταν σου αμφισβητούν μια θέση(όπως στα περί γονότυπου-φαινότυπου) είτε παρουσιάζεις τα στοιχεία που την ενισχύουν, είτε -αν δεν έχεις- μπορείς να εξετάσεις τα υπάρχοντα, να αναγνωρίσεις ενδεχομένως το λάθος σου ή απλά να το προσπεράσεις ήρεμα και κουλαριστά, χωρίς αχρείαστα υπονοούμενα για άτομα που "πραγματικά αξίζουν" να συνδιαλέγεσαι(ποια είναι αυτά?), "ημιμαθείς πάσχοντες από έλλειψη οξύνοιας, με μοναδικό σκοπό την καταστροφή του διαλόγου" κλπ, κλπ...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 11:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Agnostic, ξέρεις ότι λίγο πολύ όλοι ,σε βλέπουμε σαν απο
τα πιο θετικά άτομα του φόρουμ και φυσικά δεν το λέω σαν κοπλιμάν, αλλά σαν γεγονός,άρα, δεν μπορει να μην καταλαβαίνεις τι λέει η φίλη Καποδίστρια...Για τη στείρα κόντρα, τον εγωισμό, τα πάθη μιλάει, ούτε καν για τις θέσεις, δεν λέει η γυναίκα...
Απο σένα υπάρχει θετικότητα, προσφορά,καθώς, ακόμη και σε αντιπαράθεση, λές στοιχεία, απόψεις...Κι αυτό κάποιοι το κάνουν, ή τουλάχιστον το προσπαθούν και δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις τον άλλο για το πόσο το πετυχαίνει...Αλλά, η διαφορά με κάποιον που μπαίνει μόνο και μονο για να κάνει ζημιά, είναι σαφώς, κάτι άλλο, που πρέπει να καταδεικνύεται, σαν εισβολή, ενόχληση, όχι όμως, σαν σνομπισμός...
Πολλές φορές, επειδή δεν έχω χρόνο,γράφω γρήγορα κι επειδή είμαι αριστερόχειρας κάνω λάθη, γράφοντας, φέρνω ένα παράδειγμα, αυτό δεν είναι κατακριτέο...Αντιθέτως,όμως, η συνεχόμενη προσβολή προς άτομα, η ειρωνία και η ύβρις, σκέτα, είναι κάτι που πρέπει να καταδικάζεται κι όχι να επικροτείται,ή να "παραγράφεται", όταν αφορά κάποιους χαιδεμένους...
Κοινώς, λίγη ωριμότητα γιατι υπάρχει πολύ καλό επίπεδο και αυτο γίνεται γιατί υπάρχει πνευματικότητα...Δεν σβύνει με τιποτε και αντέχει στα πάντα...Έτσι είναι όταν πραγματικά αναζητάς την αλήθεια..Τίποτε δεν αντέχει μπροστά της..
Δεν χρειάζεται τη δική μας υπεράσπιση, είναι πιο δυνατή απο μας,
που θέλουμε να την ..."προστατεύσουμε"...
Μήπως, έτσι την φυλακίζουμε, όμως; Σε χρυσό κλουβί,οπως κάναμε με όλα τα δόγματα, όλες τις πνευματικές γνώσεις,στην ιστορία του ανθρώπου;..
Ίσως έτσι πιστεύουμε, ότι μπορούμε να σκοτώσουμε κι αυτή μαζί, με ότι άλλο σκοτώσαμε μέχρι τώρα...
Και φυικά, αγαπητέ Agnostic, δεν αφορά εσένα, ότι γράφω, αλλά, όλους μας...Με όσο ποσοστό αναλογεί στον καθένα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 12:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θές να πείς οτι όσο αναπτυσόταν η νόηση στον άνθρωπο,αναλογικά μεγάλωνε και ο εγκέφαλος? Αν είναι έτσι τότε σε κάτι χιλιάδες χρόνια απο τώρα θα έχουμε κεφάλι ελέφαντα σε χωρητικότητα,σε ανθρώπινο σώμα


Για ψάξε ρε stranger2 έτσι από περιέργεια τα κρανία των ανθρωπιδών να δεις τι έπαιζε με τη χωρητικότητα του εγκεφάλου τους,αν αυξανόταν προοδευτικά ας πούμε... Και όχι δε χρειάζεται να γίνουμε σαν ελέφαντες, λίγα κυβικά εκατοστά παραπάνω φτάνουν... Έχει να κάνει με το πόσες περισσότερες ΣΥΝΑΨΕΙΣ νευρικών κυττάρων θα έχουμε και όχι πόσα κύτταρα κατ'απόλυτο αριθμό.


quote:
ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΜΑΘΕΙΑ
Ή ΕΠΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ
ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΨΗ ΟΞΥΝΟΙΑΣ


Δεν κατάλαβα...Όποιος δε συμφωνεί μαζί σου είναι αμαθής; Βέβαια εδώ ούτε λίγο ούτε πολύ είπες ότι ο μέσος άνθρωπος της εποχής μας είναι πιο μπροστά στην "πνευματική ανέλιξη" από το Σωκράτη, οπότε δεν πρέπει να μου προκαλεί έκπληξη...

Edited by - IndustrialAngel on 11/07/2010 12:14:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 12:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...Βέβαια εδώ ούτε λίγο ούτε πολύ είπες ότι ο μέσος άνθρωπος της εποχής μας είναι πιο μπροστά στην "πνευματική ανέλιξη" από το Σωκράτη, οπότε δεν πρέπει να μου προκαλεί έκπληξη...

ΤΡΙΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΘΟΝΤΑΝ ΣΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ ΤΟ ΤΑΜΠΟΥΡΙ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 12:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτά που γράφεις φίλη kapodistria είναι κάπως αόριστα, αδιαφανή και ισοπεδωτικά. Γιατί δεν εντάσσεις στις υποθέσεις σου και το ενδεχόμενο της προσωπικής μας αδυναμίας αντιπαράθεσης σε ένα θέμα που γνωρίζουμε ελάχιστα και επιφανειακά? Οταν σου αμφισβητούν μια θέση(όπως στα περί γονότυπου-φαινότυπου) είτε παρουσιάζεις τα στοιχεία που την ενισχύουν, είτε -αν δεν έχεις- μπορείς να εξετάσεις τα υπάρχοντα, να αναγνωρίσεις ενδεχομένως το λάθος σου ή απλά να το προσπεράσεις ήρεμα και κουλαριστά, χωρίς αχρείαστα υπονοούμενα για άτομα που "πραγματικά αξίζουν" να συνδιαλέγεσαι(ποια είναι αυτά?), "ημιμαθείς πάσχοντες από έλλειψη οξύνοιας, με μοναδικό σκοπό την καταστροφή του διαλόγου" κλπ, κλπ...



ΑΓΑΠΗΤΕ Agnostic,
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ,ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΣΑΣ...
Ο ΦΙΛΤΑΤΟΣ trexagireve,
ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ ΠΛΗΡΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
ΑΝ ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ,ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.
ΝΑ ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΩΣ ΕΞΙΛΕΩΣΗ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 13:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ!!!
ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΕΔΩ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ(?)ΣΥΝΕΥΡΕΣΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝ ΓΕΝΕΙ...
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΛΕΓΟΜΑΙ, ΑΛΛΑ Μ'ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ Μ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΛΛΟ ΣΚΟΠΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΑΜΑΘΕΙΑ
Ή ΕΠΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ
ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΨΗ ΟΞΥΝΟΙΑΣ...




το να είσαι άπλα ηλίθια,που έχει καταπιεί αμάσητο ένα συνονθύλευμα από κοτσάνες και λόγο μη δυνατότητας τεκμηρίωσης των ηλιθιοτήτων που χαζοχαρούμενα πιστεύεις,λες ότι φταίνε οι άλλοι που δεν αποδέχονται τις μπούρδες που ξερνάς,ούτε που σου πέρασε από το κουφιοκέφαλο σου

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 11/07/2010 13:13:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 13:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου άθεε, η λέξη ηλίθιος μπορει να ....επιστραφεί, αν οι αποδείξεις των όσων λέμε,είναι ικανές,αφού καλύπτουν, εκατομμύρια ανθρώπων....
Δεν σου είπε κανείς να αλλάξει,ούτε να ζητάς απο τον άλλο να αλλάξει,αφου άλλως είναι ηλίθιος...Να συζητάς τις θέσεις του άλλου με προσοχή, ώστε να βγεις σωστός, σε ενδιαφέρει; Κι όχι για το εγώ, αλλά, για τον διάλογο..Ειναι η εποχή, εξ άλλου, όπου όλα αμφισβητουνται...
Δοκίμασε λίγο να ...αμφισβητήσεις τον ....τροπο που αντιδράς, σε ότι δεν συμωφωνείς....Με το συμπάθιο, φίλε μου...
Ας αποσυμφορήσουμε λίγο το φόρουμ ,απο εκρήξεις...Ειμαστε όλοι αρκετά εκρηκτικοί,ζωή να χουμε!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 13:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου άθεε, η λέξη ηλίθιος μπορει να ....επιστραφεί, αν οι αποδείξεις των όσων λέμε,είναι ικανές,αφού καλύπτουν, εκατομμύρια ανθρώπων....

μα αποδείξεις ζήτησα αλλά δεν έλαβα, τώρα το ότι εκατομμύρια πιστεύουν διάφορες μπούρδες δεν μου λέει κάτι, εδώ η πλειοψηφία βγάζει το πασοκ και την νδ τόσα χρονιά, αυτό τα κάνει ικανά κόμματα ή δείχνει ότι οι ψηφοφόροι τους είναι χοντρομαλάκες-βολεψάκηδες;

quote:
Δεν σου είπε κανείς να αλλάξει,ούτε να ζητάς απο τον άλλο να αλλάξει,αφου άλλως είναι ηλίθιος...Να συζητάς τις θέσεις του άλλου με προσοχή, ώστε να βγεις σωστός, σε ενδιαφέρει;

με ενδιαφέρει η αλήθεια, αν ο άλλος καταφέρει να τεκμηριώσει τις θέσεις του τότε θα γίνω υποστηρικτής των θέσεων του

quote:

Δοκίμασε λίγο να ...αμφισβητήσεις τον ....τροπο που αντιδράς, σε ότι δεν συμωφωνείς....Με το συμπάθιο, φίλε μου...
Ας αποσυμφορήσουμε λίγο το φόρουμ ,απο εκρήξεις...Ειμαστε όλοι αρκετά εκρηκτικοί,ζωή να χουμε!!!!

κινήθηκα στο μετρό του διάλογου που έθεσε η kapodistria

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

Edited by - αθεος on 11/07/2010 13:27:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 13:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αφού καλύπτουν, εκατομμύρια ανθρώπων

Και στο ιπτάμενο τέρας από σπαγγέτι πιστεύουν 12 εκατομμύρια άνθρωποι...Το αποδέχεσαι ως δημιουργό του σύμπαντος;


quote:
Να συζητάς τις θέσεις του άλλου με προσοχή, ώστε να βγεις σωστός, σε ενδιαφέρει; Κι όχι για το εγώ, αλλά, για τον διάλογο


Η Καποδίστρια αρνήθηκε το διάλογο, δε μας έδωσε κανένα στοιχείο, δε μας εξήγησε καλά καλά τι εννοεί...Το ότι συμφώνησε μαζί σου δε σημαίνει ότι έγινε διάλογοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 14:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγο πιο κουλ ρε φίλε άθεε...Ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα,σημαίνει σπίθες....
Κι έπεσαν πολλές μαζί,τελευταία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 15:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσες φορές θα στο πώ instustrialangel δεν ζητούν τέτοιου είδους στοιχεία. Ψάχνουν και τα βρίσκουν. Αν δεν τα βρίσκεις σημαίνει οτι δεν έχεις τα προσόντα να τα βρείς.
Τουλάχιστον εκτίμησε αυτά που σου λέει και προσπάθησε να μάθεις κάτι παραπάνω απο αυτό που σου δίνουν. Αυτό είναι σοφία και η Μοργκάνα ξεχειλίζει απο αυτό Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 15:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πόσες φορές θα στο πώ instustrialangel δεν ζητούν τέτοιου είδους στοιχεία. Ψάχνουν και τα βρίσκουν. Αν δεν τα βρίσκεις σημαίνει οτι δεν έχεις τα προσόντα να τα βρείς.
Τουλάχιστον εκτίμησε αυτά που σου λέει και προσπάθησε να μάθεις κάτι παραπάνω απο αυτό που σου δίνουν. Αυτό είναι σοφία και η Μοργκάνα ξεχειλίζει απο αυτό


ότι ποιο ηλίθιο έχω διαβάσει και εξηγούμαι, αν εγώ πω

ο allzzaro είναι ο βιαστής δολοφόνος των 30 παιδιών που βρέθηκαν θαμμένα στον εθνικό κήπο τότε σύμφωνα με την τοποθέτηση σου allzzaro
εγώ δεν χρειάζεται να φέρω καμία απόδειξη απλά θα πρέπει να πας φυλακή, άσχετα αν δεν υπάρχουν πτώματα, αν δεν υπάρχει καμία εξαφάνιση παιδιών, αν γενικά όλα όσα λέω είναι άπλα ηλιθιότητες του χαζοχαρούμενου εγκέφαλου μου

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 17:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για ψάξε ρε stranger2 έτσι από περιέργεια τα κρανία των ανθρωπιδών να δεις τι έπαιζε με τη χωρητικότητα του εγκεφάλου τους,αν αυξανόταν προοδευτικά ας πούμε... Και όχι δε χρειάζεται να γίνουμε σαν ελέφαντες, λίγα κυβικά εκατοστά παραπάνω φτάνουν... Έχει να κάνει με το πόσες περισσότερες ΣΥΝΑΨΕΙΣ νευρικών κυττάρων θα έχουμε και όχι πόσα κύτταρα κατ'απόλυτο αριθμό.

Ναι βρε,το ξέρω αυτό πλάκα έκανα.Αν και ποτέ δέν ξέρεις τί μπορεί να συμβεί στο μέλλον.Ο εγκέφαλος με ενδιαφέρει πολύ και διαβάζω οτιδήποτε επιστημονικό (και όχι μόνο) για αυτόν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 18:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΡΓΩ ΠΕΤΟΥΣΕ!!!
ΣΤΑ ΟΡΦΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΥ ΡΟΔΙΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ 1131-1136, ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ :
«…ΑΛΠΕΙΣ ΚΕΙΝΟΙΣΙΝ ΜΕΡΟΠΕΣΣΙΝ, ΑΧΛΥΣ Δ’ ΕΠΙΚΕΚΛΙΤΑΙ ΑΙΕΙ, ΕΝΘΑ Δ’ ΑΦΟΡΜΗΘΕΝΤΕΣ ΕΠΟΙΓΟΜΕΝΟΙΣΙ ΠΟΔΕΣΣΙΝ…»
«ΟΙ ΑΛΠΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗ ΑΙΧΜΗ,ΕΠΙΚΑΘΕΤΑΙ ΔΕ ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΚΕΙ ΟΜΙΧΛΗ.ΑΠΟ ΕΔΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝΤΕΣ ΒΙΑΣΤΙΚΑ…»
ΣΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ 133-161 ΛΕΕΙ: «ΚΑΝΘΟΣ Δ’ ΕΥΒΟΙΗΘΕΝ ΑΒΑΝΤΙΑΔΗΣ ΕΠΕΡΗΣΕΝ ΟΝ ΔΗ ΜΟΙΡ’ ΕΔΑΜΑΣΣΕ ΤΕΛΟΣ Δ’ ΕΠΕΘΗΚΕΝ ΑΝΑΓΚΗ ΦΘΙΣΘΑΙ ΥΠΕΡ ΛΙΒΥΗΣ…»
ΔΗΛ. «ΤΟΥΤΟ, ΤΟΝ ΚΑΝΘΟ ΤΟΝ ΑΒΑΝΤΙΩΤΗ ΚΑΤΕΝΙΚΗΣΕΝ Η ΜΟΙΡΑ, ΚΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΕΠΕΒΑΛΕ ΝΑ ΑΠΟΘΑΝΗ ΥΠΕΡΑΝΩ ΤΗΣ ΛΙΒΥΗΣ…»

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ότι ποιο ηλίθιο έχω διαβάσει και εξηγούμαι, αν εγώ πω

ο allzzaro είναι ο βιαστής δολοφόνος των 30 παιδιών που βρέθηκαν θαμμένα στον εθνικό κήπο τότε σύμφωνα με την τοποθέτηση σου allzzaro
εγώ δεν χρειάζεται να φέρω καμία απόδειξη απλά θα πρέπει να πας φυλακή, άσχετα αν δεν υπάρχουν πτώματα, αν δεν υπάρχει καμία εξαφάνιση παιδιών, αν γενικά όλα όσα λέω είναι άπλα ηλιθιότητες του χαζοχαρούμενου εγκέφαλου μου


Αν καταλάβαινες αθεε τι είπα ίσως να μην το θεωρούσες τόσο ηλίθιο.
Δεν κατάλαβες ομως και το χαρακτήρισες ηλίθιο γιατί απλά τόσο σου κόβει.
Εγώ λοιπόν δεν είπα οτι δεν υπάρχουν στοιχεία ειπα να ψάξει να τα βρεί τα στοιχεία.
Να καταλαβαινόμαστε τι λέμε και πρίν απαντήσετε σε κάτι ξαναδιαβάστε τι έχετε γράψει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ "ΑΡΓΟΝΑΥΤΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ" ΚΑΙ "ΑΡΓΩ",Ο ΛΟΦΟΣ ΤΗΣ ΓΟΡΙΤΣΑΣ,ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΙΩΛΚΟΥ,ΚΑΙ ΤΟ ΚΤΙΣΜΑ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΑΝΕΣΤΡΑΜΕΝΑ "Ε" !!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ίδιο πράγμα λέμε είσαι βιαστής και δολοφόνος 300 παιδιών που τα έχεις θάψει στον εθνικό κήπο, αν θες αποδείξεις γι αυτό που λέω ψάξε βρες τες,σκάψε όλο τον εθνικό κήπο

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ότι ποιο ηλίθιο έχω διαβάσει και εξηγούμαι, αν εγώ πω

ο allzzaro είναι ο βιαστής δολοφόνος των 30 παιδιών που βρέθηκαν θαμμένα στον εθνικό κήπο τότε σύμφωνα με την τοποθέτηση σου allzzaro
εγώ δεν χρειάζεται να φέρω καμία απόδειξη απλά θα πρέπει να πας φυλακή, άσχετα αν δεν υπάρχουν πτώματα, αν δεν υπάρχει καμία εξαφάνιση παιδιών, αν γενικά όλα όσα λέω είναι άπλα ηλιθιότητες του χαζοχαρούμενου εγκέφαλου μου


Αν καταλάβαινες αθεε τι είπα ίσως να μην το θεωρούσες τόσο ηλίθιο.
Δεν κατάλαβες ομως και το χαρακτήρισες ηλίθιο γιατί απλά τόσο σου κόβει.
Εγώ λοιπόν δεν είπα οτι δεν υπάρχουν στοιχεία ειπα να ψάξει να τα βρεί τα στοιχεία.
Να καταλαβαινόμαστε τι λέμε και πρίν απαντήσετε σε κάτι ξαναδιαβάστε τι έχετε γράψει..



ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ MY CAPTAIN ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ...
ΑΠΛΑ ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ...

ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΡΧΑΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ???
ΕΔΩΣΑ ΕΝΑΥΣΜΑ, ΤΗΝ ΑΡΓΩ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η kapodistria τα γυρνούσε όλα σε βίντεο και ο τρέχα έγραφε το σενάριο υπάρχουν αποδείξεις ψάξτε να τις βρείτε

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αντιρατσιστικές οργανώσεις σας κατηγορούν ως ρατσιστές γιατί όλα τα θύματα ήταν ελληνοπούλα και ρωτάνε τι έχουν τα αλλοδαπά παιδάκια και δεν τα χρησιμοποιούσατε;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θελει χιούμορ, άθεε, για να διακρίνονται κι οι καλλιεργημένοι...
Cool!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ MY CAPTAIN ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ...
ΑΠΛΑ ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ...

Δεν έχει ξανακούσει λέει κάτι πιο ηλίθιο
Εχει το θράσος να το χαρακτηρίζει ηλίθιο
Αφού δεν κατάλαβε τι εννοώ, δεν το ξαναδιαβάζει μπάς και το καταλάβει.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ MY CAPTAIN ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ...
ΑΠΛΑ ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙ...

Δεν έχει ξανακούσει λέει κάτι πιο ηλίθιο
Εχει το θράσος να το χαρακτηρίζει ηλίθιο
Αφού δεν κατάλαβε τι εννοώ, δεν το ξαναδιαβάζει μπάς και το καταλάβει.


ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΕΔΩ,ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ?
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ. ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΘΕ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΠΑΝΤΟΙΟΤΡΟΠΩΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:39:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αποκάλυψα την αλήθεια και δεν το άντεξες,έτσι allzzaro;
είσαι ένας ρατσιστής βιαστής δολοφόνος μικρών παιδιών και οι συνεργάτες σου είναι ο τρέχα και η kapodistria όσο για αποδείξεις αν ψάξεις θα τις βρεις

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 19:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΕΔΩ,ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ?
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ. ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΘΕ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΠΑΝΤΟΙΟΤΡΟΠΩΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ...

που είναι οι πληροφορίες λοιπόν για την μπούρδα που είπες περί εξωτερικής εμφάνισης και πνευματικής ανόδου;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 20:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αποκάλυψα την αλήθεια και δεν το άντεξες,έτσι allzzaro;
είσαι ένας ρατσιστής βιαστής δολοφόνος μικρών παιδιών και οι συνεργάτες σου είναι ο τρέχα και η kapodistria όσο για αποδείξεις αν ψάξεις θα τις βρεις

Μεθυσμένος είσαι ρε φίλε?
Δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος ρε φίλε να σου δώσει στοιχεία?
Δεν είναι υποχρεωμένη η Καποδίστρια να σου δώσει στοιχεία.
Τι συγχέεις ρε φίλε μια υπόθεση νομικού χαρακτήρα με αυτά που συζητάμε.
Και γιατί να σου δώσει στοιχεία, οταν τα στοιχεία αυτά θα τα χλευάσεις. Τα στοιχεία υπάρχουν και οποιος θέλει μπορεί να ψάξει να τα βρεί. Τα εχουμε ζητήσει χιλιάδες φορές ειδικά με την Καποδίστρια πρίν απο χρόνια σε εκατοντάδες φόρουμ.
Δεν μπορεί τώρα να έρχεται ο καθένας και να μας τσαμπουνάει ``δώσε στοιχεία``. Ψάξε ρε φίλε αυτή τη δουλειά δηλαδή θα κάνουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy