ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ένα μικρό διάλειμμα στην τεκμηριωμένη γνώση.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 08:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εγώ σου φταίω ρε Γιάπετ, άμα δεν καταλαβαίνεις;Σου γράφω, ότι η κατασκευή τέτοιων ανθρωπαριων, ήταν στόχος των αλχημιστών.....Κι επειδή η εποχή μας, είναι τέτοια, γίνονται πολλά με αυτή την διάσταση, δρώμενα....
Αυτά τα ανθρωπάρια, τα χρησιμοποιούν, για να οδηγούν αυτές τις οργανουλικές μηχανές...Δεν είναι εύκολο για άνθρωπο...
Πειράματα, κάνουν οι άνθρωποι...
Δεν φαίνεται;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2010, 10:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Φίλε γιαπετ σχετικά με το ερώτημά σου πώς υποθέτω ότι ήταν ο κόσμος πριν το 3500 π.Χ. παραθέτω λόγω έλειψης χρόνου τρία links, σχετικά σύντομα και κατατοπιστικά:

Νεολιθική περίοδος

Μεσολιθική περίοδος

Παλαιολιθική περίοδος

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 00:32:19  Εμφάνιση Προφίλ
Δημήτρη, θα τους ρίξω μια ματιά και θα ψάξω να βρώ links με αντίθετη άποψη...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 00:34:51  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα.... είχα την εντύπωση ότι οι αλχημιστές προσπαθούσαν να μεταστοιχειώσουν μέταλλα σε χρυσό και μάλιστα όχι με στόχο τον πλουτισμό, αλλά την..... αθανασία!!!!

Δεν ήξερα ότι δημιουργούσαν βιορομπότ.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2010, 08:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν είναι κακό, που δεν ασχολήθηκες με την μαγεία, αγαπητέ μου γιάπετ,αλλά, αυτά τα ζητούμενα, φιλοσοφική λίθος, το ανθρωπάριο,
η μετατροπή σε χρυσό, η αορασία,ήταν τα δεδομένα, σαν να λέμε, για να θεωρείσαι, ότι ασχολείσαι πραγματικά....
Και τώρα,σήμερα, το ίδιο ισχύει...Απλά, η αλχημεία, τώρα, περνάει σαν επιστήμη, όχι σαν μαγική, σκοτεινή τέχνη, όπως ήταν και γίνεται αποδεκτή...Αλλά, έτσι, ότι δεν πέτυχαν τον μεσάιωνα, είναι σαν να πιστέυουν, ότι θα το πετύχουν τώρα...
Κι έχουν πολλές ηγεσίες, για να δειλιάσουν να το επιχειρήσουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 18:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
quote:
Βέβαια, δεν θεωρώ ως τέτοια την περιοχή 51 στη Νεβάδα, γιατί, αυτή, μόνο μυστική δεν είναι

Πάει αυτή, τώρα έχουμε τη βάση Dulce στο Μεξικό που υπιτίθεται ότι συνεργάζονται άνθρωποι με εξωγήινους μαζί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 18:52:56  Εμφάνιση Προφίλ
Και όχι μόνο mimosa μου. Και όχι μόνο...

Νομίζω ότι η βάση που αναφέρεις βρίσκεται στις ΗΠΑ, στο Ν. Μεξικό, αλλά μπορεί να μη θυμάμαι καλά.

Στην Αριζόνα υπάρχουν Στρατιές βιορομπότ (τα... γνωστά πράσινα ανθρωπάκια) έτοιμα να παίξουν ρόλο εξωγήινου κατακτητή, όταν θα κρίνουν κάποιοι ότι χρειάζεται να μας πείσουν πως κατακτήθηκε η γη από εξωγήινα όντα.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2010, 21:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Όντως, μου ξέφυγε το Ν.
Κάποια γνωστή μου Αμερικανίδα μου έλεγε για μια υπόγεια βάση στο Maryland. Το πιό μυστήριο μυστήριο όμως είναι το αεροδρόμιο στο Denver:
http://kemanakh.blogspot.com/2007_12_01_archive.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2010, 12:48:11  Εμφάνιση Προφίλ
Γιά σας!
Γιά να συνεισφέρω κι εγώ με την σειρά μου στις ανεξήγητες ή περίεγες περιπτώσεις τής μυθολογίας, τα παρακάτω είναι από τον Ομήρο.

(...)ου γαρ Φαιήκεσσι κυβερνητήρες έασιν, ουδέ τι πηδαλι' εστί, τά τ' άλλαι νήες έχουσιν. αλλ' αυταί ίσασι νοήματα και φρένας ανδρών, και πάντων ίσασι πόλιας και πίονας αγρούς ανθρώπων, και λαίτμα τάχισθ' αλός εκπερόωσιν ηέρι και νεφέλη κεκαλεμμέναι. ουδέ ποτέ σφιν ούτε τι πημανθείναι έπι δεος απολέσθαι.
Οδ. Ραψ. θ, 560.
Δηλαδή τα πλοία των Φαιάκων δεν είχαν πηδάλια ούτε πηδαλιούχους, όπως εκείνα τών άλλων λαών, αλλά γνώριζαν τις προθέσεις των ανδρών και εκινούντο ταχύτατα, περιβαλόμενα από σύνεφα και ομίχλη. Και γνώριζαν όλες τις πόλεις και τα χωράφια των ανθρώπων. Και ποτέ δεν χάνονται.(GPS; υπολογιστής; έχω φαντασία;)

Edited by - Αίολος on 25/07/2010 12:49:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2010, 13:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
....Ναυσιπλοία,με τον...άνεμο και τα ρεύματα που υπηρχαν, μήπως;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2010, 22:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
quote:
(GPS; υπολογιστής; έχω φαντασία;)

Το σωστό είναι το γ!!!
Οργιώδη μάλιστα!!!
Σε λίγο μπορεί να θέσουμε και το έργο του Λουκιανού σαν τον πρώτο καταγεγραμμένο γαλαξιακό πόλεμο...
Μόνο οι Σκιές και οι Βορλόν λείπουν από το παραμύθι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 13:36:47  Εμφάνιση Προφίλ
Σωστά το λες! Το Γ'! Κάτι που το στερείσαι φαίνεται.
Υπάρχουν και τα vimanas...
Εκεί να δεις φαντασία!
Είναι τόπικ που δεν χρειάζονται αποδείξεις.
Μόνον φαντασία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 14:11:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μόνο οι Σκιές και οι Βορλόν και οι κένταυροι λείπουν από το παραμύθι...
Κένταυροι... Πόση φαντασία έχει ο κόσμος!

Από το 1994 στην βιβλιοθήκη Hodges του πανεπιστημίου Tennessee στο Knoxville των Η.Π.Α, εκτίθεται ένα πραγματικά καταπληκτικό έκθεμα. Μέσα σε μία γυάλινη προθήκη υπάρχει ο σκελετός ενός ενήλικα κενταύρου μαζί με διάφορα αγγεία που αποτελούσαν τα ταφικά κτερίσματα. Στην επιγραφή της προθήκης διαβάζουμε ότι είναι ο ένας από τους τρεις σκελετούς κενταύρων που βρέθηκαν το 1980 σε ανασκαφή 8 χιλιόμετρα νοτιοανατολικά του Βόλου και χρονολογείται στην δεκάτη τρίτη χιλιετία π.Χ. Στο πίσω μέρος της προθήκης υπάρχει μία πινακίδα με την ανατομία του κενταύρου, τον χάρτη της Ελλάδας και μία απεικόνιση κενταύρου από την ζωφόρο του Παρθενώνα. Μία τρίτη πινακίδα στα δεξιά της προθήκης αναγράφει την φράση “πιστεύεται στους Κενταύρους?”.

Από τον Sesostris.

Edited by - Αίολος on 28/07/2010 14:27:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 19:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ασ'το Αίολε

Η απάτη με τον Κένταυρο έχει μπαγιατέψει εδώ και καιρό.

http://www.skepdic.gr/entries/Kapa/centaur.htm


Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 28/07/2010 19:03:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 19:50:48  Εμφάνιση Προφίλ
Το 1992, ο Beauvais Lyons, καθηγητής τέχνης στο Πανεπιστήμιο του Τενεσύ, και ο Neil Greenberg, καθηγητής οικολογίας και εξελικτικής βιολογίας στο ίδιο πανεπιστήμιο, κινητοποιήθηκαν για να συλλέξουν πόρους ώστε να φέρουν τον Κένταυρο στο πανεπιστήμιο τους. Αυτό το κατάφεραν το 1994, οπότε και αποτελεί μόνιμο πλέον έκθεμα.

Κάτι τέτοια διεγείρουν την αχαλίνωτη φαντασία μου, Agnostic, και με κάνουν να πσυλιάζομαι ότι κάτι δεν πάει καλά εδώ... Δύο χρόνια για να "συλλέξουν πόρους"; Πολύ ακριβή "φάρσα" μου φαίνεται για κάτι που κατασκευάστηκε για μάθημα...

...αλλά κάτι τέτοια διεγείρουν το ευάερο καλλίτερα και φαντάζεται διάφορα. Μέχρι και ούφο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 20:19:27  Εμφάνιση Προφίλ
Μόλις διαπίστωσα ότι αυτό με τούς Φαίακες, έχει παίξει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2010, 21:26:45  Εμφάνιση Προφίλ
Και μιας και δεν έχω τι να κάνω, θα συνεχίσω Agnostic με τους Κενταύρους.

In 1993, Lyons drove to Oshkosh to retrieve the centaur. He said it took a year to prepare it for installment in the library. The preparations included the design and construction of a showcase in which to display the centaur, as well as an investigation of Tennessee laws in order to prevent any legal problems that may have been encountered.

It was necessary to determine that the exhibit would not be considered an “abuse of corpse,” Lyons said, citing a statute that prohibits the mistreatment of a corpse “in a manner offensive to the sensibilities of an ordinary person.”
Από εδώ.

Αυτό το "abuse of corpse" βγάζει μάτι...
Μάλλον δεν γνώριζαν, μετά από τόσα χρόνια, ότι ήταν τεχνητο ε;
Τι λές;
Εχω φαντασία όμως ε;

Edited by - Αίολος on 28/07/2010 21:46:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2010, 02:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Αίολε, πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό.

Γιατί άργησαν να βρουν τους πόρους από τη μία (λες και ξέρουμε τις διαδικασίες που χρειάζονταν για να φέρουν το έκθεμα στο Πανεπιστήμιό τους), γιατί γράφει abuse of corpse από την άλλη.
Επειδή χρησιμοποιήθηκαν δύο σκελετοί αληθινών πλασμάτων (ανθρώπου και πόνυ) έπρεπε να ληφθεί υπόψη και το σχετικό νομοθετικό πλαίσιο ώστε να μην θεωρηθεί κακοποίηση πτώματος το όλο ζήτημα.

Φυσικά και γνώριζαν ότι ήταν τεχνητό τόσο ο κατασκευαστής όσο και οι μεταφορείς του.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2010, 20:51:03  Εμφάνιση Προφίλ
Για να καταλάβω ρε παιδιά...Αν ένα σάιτ λέει ότι κάτι είναι έτσι έχει ΣΙΓΟΥΡΑ δίκιο, ενώ αν κάποιο άλλο λέει ότι το πρώτο σάιτ έχει φάρσα έχει ΣΙΓΟΥΡΑ άδικο;;;;;

Μια απλή ερώτηση...Υπάρχει πουθενά αναφορά σε κάποιον αρχαίο Έλληνα για Κινέζους; Μπορεί να φαίνεται χαζή η ερώτηση μου αλλά έχω ένα σκοπό. Η λογική μου είναι ότι αν ήταν περισσότερο προοδευμένοι από όσο νομίζουμε οι αρχαίοι ημών θα είχαν τουλάχιστον γνώση ΟΛΩΝ των φυλών και των λαών της γης και επίσης γνωρίζουμε ότι τότε ΣΙΓΟΥΡΑ υπήρχε μεγάλος Κινέζικος πολιτισμός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2010, 11:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Πάρα πολύ σωστή ερώτηση, αγαπητέ μου IndustrialAngel...
Και με ποιά κριτήρια, γίνεται η...διαλογή....Γιατι, είναι προβλημα
στο διαλογο,το τι θεωρείται ορθόν και τι λάθος...
Πως γινεται αυτό;...
Δεν γίνεται ποτέ διάλογος, επι της ουσίας και απλά πελαγοδρομούμε,
στις θάλασσες των εννοιών, με γνώμωνα, σωστό λάθος, ότι αλλος
καθορίζει...
Παράλογο και απολυταρχικό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 16:31:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φυσικά και γνώριζαν ότι ήταν τεχνητό τόσο ο κατασκευαστής όσο και οι μεταφορείς του.
Ναι ρε Agnostic, αλλα δεν μου κάθονται καλά μερικά πράγματα.
Δύο χρόνια προσπάθειες να συγκεντρωθεί το (απόρρητο) όποιο ποσό.
Ενας χρόνος, με τα αντίστοιχα έξοδα, για να προετοιμαστεί το σημείο και ο χώρος φιλοξενίας τού εκθέματος, στον χώρο με τα αληθινά.

Και όλα αυτά, σύμφωνα με τους ισχυρισμούς των καθηγητάδων, για μία "φάρσα" ΜΟΝΟΝ στούς τότε φοιτητές, διότι όλοι οι επόμενοι και όλη η πόλη μαζι, ήξεραν ότι είναι ψεύτικο!

Ε, δεν μπορώ να το φάω αυτό Agnostic...
Χοντρό δεν είναι;

...και κάτι άλλο: ο κατασκευαστής και ο μεταφορέας, μας λες, γνώριζαν ότι είναι ψεύτικο.
Ο αγοραστής το γνώριζε;


Edited by - Αίολος on 11/08/2010 16:34:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 16:47:47  Εμφάνιση Προφίλ
Καταλαβαίνω βέβαια, την δύσκολη θέση της καθεστηκυίας τάξης των των επιστημόνων ή "επιστημόνων".
Εάν δεχθούν την ύπαρξη των κενταύρων, για παράδειγμα, τότε θα πρέπει ν' αναθεωρήσουν ΠΟΛΛΑ!
Με άλλα λόγια, να παραδεχτούν το λάθος της μέχρις τότε θεώρησης ή αυθάιρετης βεβαιώτητας,- πολύ δύσκολο από μόνο του - και να σκίσουν τα βιβλία τους και φτού κι απ' την αρχή.
Καθόλου ευχάριστο για τον εγωισμό και την τσέπη τους...
Τις περισσότερες φορές αυτό μετράει ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 20:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το γεγονός, ότι αυτή η απάτη, μπορεί να γίνει αποδεκτή, έστω απο μέρος της κοινής γνώμης,γιατί,έτσι το θέλουν,με σκοπό, την υποστήιρξη της θεωρίας της εξέλιξης και των μύθων,σε μια οργιώδη, απο φαντασία, κατευθύνσεις,Νέα εποχή, το αμφισβητεις,
αγαπητέ μου Αίολε;...
Ο Χώκινς, λεει, δεν μας κάνει η γή, πρέπει να παμε αλλού...
Απο που ως που η κρίση;
Τι ξέρουμε για τον πλανήτη μας, ώστε να λέμε,αν κανει ή όχι για τα επομενα 200 χρόνια,όπως λένε σήμερα, ή αν μας χωράει;
Γιατι βάζουν τον πλανήτη Άρη, σαν επόμενο χώρο αποίκισης για
την ανθρωπότητα;
Τι απίθανες πραγματικότητες, μας φέρνουν και γιατί;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 17:30:43  Εμφάνιση Προφίλ
ΚαλησπέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 17:44:42  Εμφάνιση Προφίλ
Μη μου πείς ότι δεν αισθάνεσαι καλλίτερα κάτω απ' αυτόν τον τίτλο;;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 17:44:54  Εμφάνιση Προφίλ
11/02/2012, 17:07:27
quote:

quote:
Γιαπετ
Εννοείς το θεό της βίβλου προφανώς...

Μέσα εδώ είναι κι αυτός, αλλά... απ' την άλλη πάντα!!!!


Εξήγησέ λίγο αν θες, τι θέλει η μια και τι η άλλη πλευρά, και σε ποιον είναι υποτελείς αυτές

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/02/2012 19:16:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 17:56:00  Εμφάνιση Προφίλ
Για υποτέλεια, δεν νομίζω να μπαίνει θέμα, απλά θεωρώ ότι υπάρχει μια διαμάχη για τα πρωτεία σε πολλές γωνιές του κόσμου.

Είτε γιατί υπάρχει άφθονο Αργώ στο ηλιακό μας σύστημα, είτε για λόγους απλής κατάκτησης, οι οντότητες της γειτονιάς μας, διεκδικούν πλανήτες, ηλιακά συστήματα, γαλαξίες κλπ. κλπ.

Προσωπικά δεν θα ξαφνιαζόμουν αν άρχιζαν να μας βγάζουν στη φόρα διάφορα (πιστεύω ότι σε μικρό βαθμό γίνεται αυτό) περί αστρικών κοινωνιών που βρίσκονται σε εμπόλεμη κατάσταση ΚΑΙ για το δικό μας πλανήτη...

Στις πρώτες σελίδες του παρόντος υπάρχουν θέσεις που θα διευκολύνουν ίσως μια τέτοια κουβέντα.



ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 17:56:17  Εμφάνιση Προφίλ
Δηλαδή εδω μιλάμε ελεύθερα χωρίς παρεξηγήσεις?
πονηρέ Γιάννη...!!!

Μέσα να ξεσαλώσουμε...!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 18:00:50  Εμφάνιση Προφίλ
Εμ έτσι δεν είναι;;
Εκ των προτέρων δηλώνουμε ότι θα πούμε, για πολλούς, τρέλλες!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2012, 18:01:58  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Πολεμικές φυλές απο τον Σείριο,την Λύρα,τις Πλειάδες,την Ανδρομέδα,τον Βοώτη,λυμαίνονται τον γαλαξία όπως οι πειρατές του μαυρογένη.

Υπάρχουν καλοί και κακοί,αλλά όλοι έχουν ενα κοινό γνώρισμα.Δουλεύουν για πάρτη τους.Καταστρέφουν πολιτισμούς και αναγεννούν άλλους έτσι για πλάκα.

Αυτη είναι η μία άποψη.

Η άλλη είναι ότι πράγματι υπάρχουν καλοί που ενδιαφέρονται μόνο για να δίνουν και όχι για να παίρνουν.Εφτιαξαν συμμαχία και κυνηγούν τους κακούς όπως ο νέλσον τους πειρατές απο νησί σε νησί [πλανήτη σε πλανήτη].

Γενική εικόνα αυτη έτσι Γιάννη? You can call me Marios.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy