ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Η ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 10:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενοχλείται κανείς απ'αυτή την ζούγκλα που έχει καταλήξει να είναι η ελληνική κοινωνία ή το θέμα μας είναι η Άνω/κάτω/σαπέρα Μακεδονία και ποιος είναι χειρότερος ανάμεσα σε Κούλη και Αλέξη;

Kαι βεβαίως να συζητήσουμε και γι'αυτό.
Για τα πάντα να συζητήσουμε αρκεί να μάς δείξεις ότι έχεις προσωπική άποψη.
Σε έχει πλακώσει ο άλλος στα προσωπικά emails και σε έχει κάνει φερέφωνό του...αηδία.

Άκου λοιπόν μικρέ μου.
Για το θέμα του συγχωρεμένου οροθετικού.

Βγαίνει όλη η lgbt κοινότητα και βρίζει και καταριέται για τους αδίστακτους φονιάδες που λιντσάρανε το χαμογελαστό παιδί!!!
Βγαίνουν και από την άλλη πλευρά οι άλλοι και λένε για το δικαίωμα της αυτοδικίας.

Άκου λοιπόν τι θα σου πω και εγώ.
Ανοησίες είναι αυτά.
Χρειάζεται ρεαλισμός και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Ο συγκεκριμένος 'ληστής' (καλή του ώρα όπου και αν είναι) ήταν εντελώς light, soft περίπτωση. Δεν ήταν καν ληστής. Δεν το είχε ξανακάνει. Λόγω κάποιας εξάρτησης αποφάσισε να κάνει αυτό που έκανε χωρίς να ξέρει τι να κάνει και τι όχι.

Οι ίδιοι 'σκληροί' καουμπόηδες που πήραν το νόμο στα χέρια τους, εάν είχαν απέναντί τους μία περίπτωση πραγματικού εγκληματία, φονικού και επικίνδυνου, θα είχαν σκύψει το κεφάλι και δεν θα είχαν βγάλει άχνα. Τα εν λόγω λιοντάρια σε ένα άλλο πλαίσιο θα ήταν γατάκια (και εδώ που τα λέμε, εννοείται πως όταν κινδυνεύει η ζωή σου είναι εντελώς ανόητο να σταματήσεις έναν επικίνδυνο ληστή).

Επίσης έχοντας δει το βίντεο δύο φορές δεν νομίζω ότι είδα πραγματικό λιντσάρισμα. Όταν ένας αδέξιος ληστής επιχειρήσει να αποδράσει από ένα σπασμένο τζάμι τότε εννοείται πως οι δύο τρεις πιο θαρραλέοι περαστικοί θα τον αρχίσουν στα λακτίσματα (και οι οποίοι δεν έχουν ιδέα ότι ο συγκεκριμένος εγκληματίας δεν το έχει ξανακάνει ποτέ στην ζωή του).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 10:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως επίσης και οι εκπρόσωποι τύπου της Ν.Δ , οι οποίοι χρησιμοποιούν συνεχώς σαν πρόσχημα το θέμα της ονομασίας για να καταλήξουν - εμμέσως πλην σαφώς - στο '' Μαυρίστε τον Τσίπρα στις επόμενες εκλογές .''

Οι εκπρόσωποι τύπου της ΝΔ τί περίμενες να πουν δηλαδή? Χειροκροτήστε τον Τσίπρα? Αυτά ούτε έγιναν ποτέ στην Ελλάδα, ούτε θα γίνουν.

Από την άλλη, το ποιος και πόσο θα μαυρίσει τον Τσίπρα στις επόμενες εκλογές δεν θα χρειαστεί να έχει 'πρόσχημα' την Μακεδονία.
Βεβαίως το "Μακεδονικό" ήταν και είναι ένα από τα μεγαλύτερα φάουλ του καραγκιόζη,
αλλά δεν θα μαυριστεί γι'αυτό, ούτε μόνο εξ αυτού.
Δόξα τω Θεώ έχει δώσει τα ρέστα του ο άνθρωπος σε λόγους και αιτίες για να μαυριστεί.

quote:
Τώρα για τον τίτλο του θέματος θα προτιμούσα κάτι σε ''Πόση αρρώστια παίζει να κουβαλάς για να λιντσάρεις ένα μισοπεθαμένο και αιμόφυρτο τοξικομανή που επιχείρησε να σε ληστέψει (ή απλά έτυχε να περνάς από εκεί)'' Μεγάλος και ''αντιεμπορικός'' για τίτλος , όμως πιστεύω ταιριαστός.

Δεν ξέρω πόσο και τί μεγέθους 'λιντσάρισμα' ήταν αυτό,
αλλά το θέμα πάλι καταντάει να χάνει το μέτρο, ως συνήθως.

Αυτό δηλαδή που μας λείπει κατά κόρον ως έθνος και ως κοινωνία.

quote:
Βγαίνει όλη η lgbt κοινότητα και βρίζει και καταριέται για τους αδίστακτους φονιάδες που λιντσάρανε το χαμογελαστό παιδί!!!
Βγαίνουν και από την άλλη πλευρά οι άλλοι και λένε για το δικαίωμα της αυτοδικίας.

Άκου λοιπόν τι θα σου πω και εγώ.
Ανοησίες είναι αυτά.
Χρειάζεται ρεαλισμός και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.


Εδώ συμφωνώ με τον Κοστ.
Βγαίνουν οι άλλοι και κάνουν πορείες, επειδή 'σκοτώσανε' τη γελαστή drag queen.
Δεν τη σκότωσε κανείς, μόνος του έφαγε το κεφαλάκι του.
Πήρε το ρίσκο, αποφάσισε για τους φ,χ,ψ προσωπικούς του λόγους να πάει να ληστέψει, και λούστηκε τις συνέπειες, μια εκ των οποίων είναι το σακάτεμα στο ξύλο ή ο θάνατος, αν σε πιάσουν στα πράσα ή αν είσαι και άσχετος ή σοφτ "ληστής".

Σε τέτοια μεγέθη προφανώς και μπορεί να λειτουργήσει η αυτοδικία, γιατί μέχρι εκεί μπορεί.
Κανείς δεν θα κάνει αυτοδικία αν έχει μπροστά του τη συμμορία με τα καλάσνικωφ ή τις βαριοπούλες,
αλλά αν έχεις εναν βλαμμένο που μέρα μεσημέρι σπάει τζαμαρίες και μπουκάρει σε μαγαζιά του ρίχνεις το πρώτο χεράκι.

Δηλαδή τι θα περίμενες να κάνει ο ιδιοκτήτης με τη φόρτιση και την ένταση της στιγμής? Να του πιάσει κουβέντα και να τον κεράσει κανα καφέ?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 23/09/2018 10:57:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 11:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και επίσης Pythagora χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω κανέναν, αλλά πες μου ειλικρινά: πες ότι τα έφερνε η τύχη και ήσουν εκεί την στιγμή εκείνη. Καταλαβαίνεις ότι ένας 'επικίνδυνος κακοποιός' επιχειρεί να διαφύγει από το κατάστημα. Έχεις την ευκαιρία -εκ του ασφαλούς- να του δώσεις μία δύο κλωτσιές ώστε να ακινητοποιηθεί και τελικά αποφασίζεις να το κάνεις.

Πού να φανταστείς ότι με δύο κλωτσιές ο άνθρωπος αυτός τελικά θα πεθάνει?
Και πού να φανταστείς ότι τελικά δεν ήταν καν 'εγκληματίας'?

Δεν δικαιολογώ κανέναν, ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεών του, ωστόσο η μοίρα/τύχη μπορεί στον καθένα από εμάς να παίξει τα πιο τρελά παιχνίδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 11:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κάτι άλλο, προς τα θλιβερά παπαγαλάκια του Σύριζα πιο πάνω, ας ενημερωθούν επιτέλους για το 'σύνδρομο Αρκά'.

Τι είναι το σύνδρομο αυτό?

Είπε να κάνει ο άνθρωπος ένα χιουμοριστικό σχόλιο σε βάρος του Σύριζα εν έτει 2015. Οι γνωστοί θρασύδειλοι τραμπούκοι του ίντερνετ τού την έπεσαν, και από τότε ο Αρκάς τούς έχει πάει κωλοφεράτζα (έτσι όπως τους αξίζει).

Κάτι αντίστοιχο και εδώ.
Ο γνωστός λιγδιάρης τα έβαλε με το λάθος άτομο. Και αυτή η λίγδα ακόμη δεν ζήτησε συγγνώμη...Και παρότι διαρκώς βρίζει το φόρουμ δεν έχει καν την αξιοπρέπεια να ξεκουμπιστεί. Θα τα λούζεται λοιπόν διαρκώς έτσι για να γουστάρει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 11:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε να δεις τώρα κάτι εκπληκτικά συμπεράσματα που βγαίνουν από το esoterica. Τελικά καταλήγω πως για ένα ποσοστό από τη εμφανή ηλιθιότητα που κουβαλάει ο μλκας της διπλανής πόρτας φταίει ο Walt Disney. Το ήρθε κάποτε το όραμα ότι θα ανατραφούν οι επόμενες γενιές με τα υποπροϊόντα της αποβλάκωσης του μέσου Αμερικάνου, και φτάσαμε σήμερα να εμφανίζεται ένα άρρωστο κουτάβι που ισχυρίζεται πως είδε μέσα μέχρι και αστρολογικούς συμβολισμούς. Σχήματα και μορφές στα σύννεφα, προδότες να ξεπουλάνε τη Μακεδονία, λες και δεν έχουμε πήξει ως τώρα στους γιωτάδες, τους φυγόστρατους, στις ντακότες τα κλαψομ@νια και τους ανάπηρους, που σάλταραν στο άρμα του καρνάβαλου που λέγεται Ελληναριό και να κράζει για τ' όνομα.
Για τ' όνομα... του Γιαχβέ, του Δία, του Κρίσνα... βάλε ότι θες.

Μακεδονία ρε! Όπως λέμε Μακεδονικός χαλβάς; Με τέτοιο τρόπο. Δικό μου ρεεεε

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 11:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εννοείται ότι η 'Φαντασία' του Ντίσνευ είναι μία αλληγορία περί της Μουσικής των Σφαιρών, και αυτή είναι μία από τις πολλές ανακαλύψεις 'εικονολογικού' χαρακτήρα που έχω κάνει. Και που εσύ δεν θα καταλάβαινες ποτέ.

Κατά τ'άλλα η ζωή στο Κεντ εδώ μια χαρά εξελίσσεται (ξέρω ότι ενδιαφέρεσαι γι'αυτό το λέω), από Οκτώβρη αρχίζω να δίνω διαλέξεις και σεμινάρια. Θεωρώ ότι οι φοιτητές μου θα είναι πολύ τυχεροί που θα διδαχτούν από έναν άνθρωπο με τέτοιο συνδυασμό γνώσεων, ήθους και χιούμορ.

Αλίμονο σε σένα ξοφλημένε, που η μόνη σου επαφή με την τέχνη είναι στον θίασο της γειτονιάς...περιφέρεις την μυστικοπαθή και μίζερη ύπαρξή σου από φόρουμ σε φόρουμ...και χωρίς να το καταλαβαίνεις όλα πάνω σου φωνάζουν 'μισάνθρωπος'...και ξέρεις, το να είναι κάποιος μόνος κι έρημος δεν είναι κακό...το να είναι όμως μισάνθρωπος αυτό είναι πολύ κακό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 14:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Pythagora, προφανώς και είμαι off topic. Όπως επίσης και οι εκπρόσωποι τύπου της Ν.Δ , οι οποίοι χρησιμοποιούν συνεχώς σαν πρόσχημα το θέμα της ονομασίας για να καταλήξουν - εμμέσως πλην σαφώς - στο '' Μαυρίστε τον Τσίπρα στις επόμενες εκλογές .''

Τώρα για τον τίτλο του θέματος θα προτιμούσα κάτι σε ''Πόση αρρώστια παίζει να κουβαλάς για να λιντσάρεις ένα μισοπεθαμένο και αιμόφυρτο τοξικομανή που επιχείρησε να σε ληστέψει (ή απλά έτυχε να περνάς από εκεί)'' Μεγάλος και ''αντιεμπορικός'' για τίτλος , όμως πιστεύω ταιριαστός.


Άχου το μωρέ.. είναι αριστερόΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 14:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σχήματα και μορφές στα σύννεφα, προδότες να ξεπουλάνε τη Μακεδονία, λες και δεν έχουμε πήξει ως τώρα στους γιωτάδες, τους φυγόστρατους, στις ντακότες τα κλαψομ@νια και τους ανάπηρους, που σάλταραν στο άρμα του καρνάβαλου που λέγεται Ελληναριό και να κράζει για τ' όνομα.
Εμένα ρε παιδιά, εσείς που ψηφίσατε ΣΥΡΙΖΑ, γιατί με λέγατε γιουσουφάκι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 15:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πύρινε κακώς ανεβάζεις τους τόνους των 'πολιτισμένων' πολιτικών συζητήσεων του φόρουμ...σε προειδοποιώ πως αν συνεχίσεις θα έχεις να κάνεις με το δημόσιο μένος του απλού λαού (στην καλύτερη θα την βγάλεις με απειλητικά νιαουρίσματα, εάν επιμείνεις όμως κινδυνεύεις με επώνυμες καταγγελίες).


Νομίζω πάντως ότι είσαι άδικος. Ανίκανο δεν είναι το Αλέξη, ίσα-ίσα αποδείχτηκε ικανότατος πολιτικός εξοντώνοντας κάθε ίχνος εσωτερικής αντιπολίτευσης και επιβάλλοντας λατρεία στο πρόσωπό του. Με άλλα λόγια, είναι ένας μικρός Αντρέας, χωρίς όμως την μόρφωση, την εμπειρία και την προσωπικότητα διεθνούς κύρους που είχε ο άλλος.


Θα σου πώ πάντως τι με ενοχλεί εμένα σε αυτή την συμμορία (διότι περί συμμορίας πρόκειται).

-Δεν με ενόχλησε και τόσο πολύ το σκληρό αντι-λαϊκό μνημόνιο που υπέγραψαν (διότι ήταν απολύτως αναμενόμενο έτσι χάλια που τα κάνανε οι ανίδεοι στην αρχή).
-Ακόμα και αυτά τα σκληρά μέτρα από το νόμο Κατρούγκαλου, οι περικοπές συντάξεων, η κατάργηση του ΕΚΑΣ, οι αφόρητοι φόροι που μάς καπέλωσαν, η δέσμευση της χώρας με υπερπλεονάσματα, οι (όποιες) ιδιωτικοποιήσεις σε εξευτελιστικές τιμές, ο χαμός από πλειστηριασμούς και κατασχέσεις, η κατάργηση των απεργιών, καθώς και ένα σωρό άλλα δεινά που έφερε η πρώτη φορά 'αριστερά'.

Εντάξει, σίγουρα με ενόχλησαν και αυτά, εκείνο όμως που με ενοχλεί περισσότερο είναι ο ηθικός ξεπεσμός, η αλητεία, η πόλωση, και λοιποί ρύποι που διαρκώς εκπέμπονται από το εν λόγω κόμμα και τους υποστηρικτές του.

'Ή εμείς ή αυτοί'.
'Τους τελειώνουμε τώρα'.

Αυτό είναι το σύνθημα....
Κανένα μέσο πλέον δεν είναι αρκετά αθέμιτο, καμία τακτική και συκοφαντία δεν είναι αρκετά ανήθικη προκειμένου να καταφέρουμε τον σκοπό...διότι τώρα που πιάσαμε εξουσία δεν φεύγουμε ποτέ. Αυτό είναι το νέο ήθος που φέρνει ο Σύριζα, η εκδίκηση της γυφτιάς. Και αυτό είναι δυστυχώς το ήθος της νέας Ελλάδας..

Να έχεις έναν Καρανίκα να πληρώνεται αδρά για να είναι υπεύθυνος στρατηγικού σχεδιασμού (!) το οποίο επί της ουσίας είναι ένα σταλινικής έμπνευσης σχεδιάκι εξύβρισης κάθε αντιφρονούντα.
Να έχεις έναν γιδοβοσκό Πολάκη που κάνει το ίδιο.

Βγήκαν επιστήμονες οι οποίοι εξέθεσαν αυτή την ψευτο-ανάλυση περί οργανωμένων εμπρησμών, βγήκε και ένας άλλος επιστήμονας που τόλμησε να πει ότι θα μπορούσε η περιοχή να έχει εκκενωθεί εντός μίας ώρας, και σαν αποτέλεσμα οι Πολάκηδες βγήκαν δείχνοντας το σπίτι του επιστήμονα σε όλη την Ελλάδα!

Αυτά είναι τα νέα ήθη Πύρινε, και έχε υπόψιν, αυτό αντανακλάται άμεσα στην κοινωνία. Ειδικά ο κομματικός στρατός και οι πιστοί του Σύριζα ακολουθούν την ίδια τακτική, μία σειρά από τυχάρπαστους κουκουλοφόρους εντός και εκτός διαδικτύου ανά πάσα στιγμή έτοιμους να κυλιστούν να πετάξουν λάσπη σε οποιονδήποτε τολμήσει να κριτικάρει τον αρχηγό Αλέξη!

Προφανώς είναι οι ίδιοι που λέγανε μέχρι το 2015 ότι η μοναδική λύση για την χώρα είναι να βγούμε από το ευρώ!
Και που τώρα πανηγυρίζουν για την μνημονιακή στροφή του Αλέξη.
Κρίμα για την Ελλάδα, εγώ αυτό έχω να πω. Η όποια ευκαιρία της κρίσης για μία συλλογική ενδοσκόπηση και εξέλιξη φαίνεται πως πήγε χαμένη.


Εξαιρετική ανάλυση.
Πες μου τώρα κάτι.
Αυτόν τον τον διχασμό, τη παρακμή και γενικά τον παραλογισμό που πρεσβεύει ο ΣΥΡΙΖΑ και ο συνεργάτης του, πριν γίνουν κυβέρνηση δεν υπήρχανε; Τώρα ξαφνικά εμφανίστηκαν; Πριν γίνουν κυβέρνηση πρεσβεύανε την ακμή δηλαδή και τώρα την παρακμή;

Κάτι έχω χάσειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 18:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πυθαγόρα, δεν με ενδιαφέρει αν μαυρίσουν τον Τσίπρα στις επόμενες εκλογές, ούτε ο λόγος που θα τον μαυρίσουν. Ούτε περιμένω από τους πολιτικούς αντιπάλους της εκάστοτε κυβέρνησης να χειροκροτούν. Αυτό που με ενοχλεί είναι να χρησιμοποιείται ένα θέμα ( καλή ώρα η ονομασία των Σκοπίων ) για να γίνεται πολιτική ή έστω, αντιπολιτευτική προπαγάνδα.

Όσον αφορά στον ληστή τώρα : Το ότι ήταν ομοφυλόφιλος και οροθετικός δεν έχει καμία σχέση με το συμβάν. Η lgbt κοινότητα καπηλεύεται το γεγονός αυτό για τα δικά της συμφέροντα. Ο καταστηματάρχης και ο υπόλοιπος κόσμος δεν θα μπορούσε να το γνωρίζει αυτό, έτσι κι αλλιώς. Επίσης, προφανώς και ο ιδιοκτήτης θα ήταν απόλυτα δικαιολογημένος να αντιδράσει, αν το έκανε για αυτοάμυνα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, όμως, αυτός και όποιος άλλος συμμετείχε βρήκε ευκαιρία να ξεσπάσει τα νεύρα του, τα ψυχολογικά του και ότι άλλο θες, σε έναν εύκολο στόχο. Το πραγματικά ανησυχητικό είναι ότι η αυτοδικία και η κάθε μορφής βία τείνουν να γίνουν κανόνας στην Ελλάδα και τέτοια σκηνικά να γίνουν καθημερινότητα . Γιατί τέτοιες καταστάσεις είναι συνηθισμένες σε υποανάπτυκτα κράτη, σε παρακμιακές και εκφυλισμένες κοινωνίες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 19:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Αυτό που με ενοχλεί είναι να χρησιμοποιείται ένα θέμα ( καλή ώρα η ονομασία των Σκοπίων ) για να γίνεται πολιτική ή έστω, αντιπολιτευτική προπαγάνδα.

Mάθε να ξεχωρίζεις την 'προσωπική γνώμη' από την 'προπαγάνδα'.
Εδώ και 14 χρόνια έχω γράψει άπειρα σεντόνια στο φόρουμ όπου εκφράζω τις καθαρά προσωπικές μου απόψεις.
Προπαγάνδα κάνουν κάτι ψωριάρηδες καθεστωτικοί Συριζαίοι που όποιος τολμήσει να κάνει κριτική στο κόμμα τους τον βγάζουν εθνικιστή και φασίστα. Ελπίζω να το κατάλαβες τώρα Ilias και να μην χρειαστεί να στο ξανα-εξηγήσω.


quote:
Αυτόν τον τον διχασμό, τη παρακμή και γενικά τον παραλογισμό που πρεσβεύει ο ΣΥΡΙΖΑ και ο συνεργάτης του, πριν γίνουν κυβέρνηση δεν υπήρχανε; Τώρα ξαφνικά εμφανίστηκαν; Πριν γίνουν κυβέρνηση πρεσβεύανε την ακμή δηλαδή και τώρα την παρακμή;

Ο διχασμός προϋπάρχει στο ελληνικό γονίδιο Πύρινε. Δεν περιμέναμε τον Σύριζα για αυτό. Οι κόντρες δεξιών-αριστερών στην Ελλάδα μάς κρατάνε εδώ και δεκαετίες πίσω.
Ή μήπως νομίζεις ότι οι δεξιοί είναι τίποτα καλύτεροι?
Ο Σαμαράς τον Γενάρη του 2015 έκανε κάτι πρωτοφανές στην αλλαγή της κυβέρνησης να μην περιμένει στην αλλαγή της φρουράς, κίνηση συμβολική σαν να του λέει 'δεν θα αντέξεις ούτε έξι μήνες'. Μπορώ να σού θυμίσω τους τραμπούκους της ΟΝΝΕΔ και πολλά άλλα.

Αυτό όμως που τα στρατευμένα Συριζόπουλα δεν μπορούν να καταλάβουν είναι ότι όπως ο πολύς κόσμος τα έχωνε στους Σαμαρο-βενιζέλους έτσι και τα τώρα θα τα χώνουμε στον συρφετό του Τσίπρα, διότι αυτός κυβερνάει.

Όποιος δεν γουστάρει να ακούει θα αλλάζει κανάλι.
Και όποιος ψωριάρης ξανα-διανοηθεί να το πάει επί προσωπικού θα ξευτυλίζεται επί τόπου.

Edited by - kost on 23/09/2018 19:03:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 19:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και πώς να μην σχολιάσεις με τόσα ευτράπελα;
Οι αριστεροί του esoterica (ο συγκεκριμένος δηλαδή) απ'όσο θυμάμαι ανέβαζε άρθρα από το iskra, το οποίο βλέπω εδώ φωνάζει εξαιτίας της μεγάλης ποινικής δίωξης του Λαφαζάνη!

Φαντάσου τώρα Πύρινε τι έχουν πάθει οι σκληροπυρηνικοί Συριζαίοι.
Ρε παιδί μου έχω γνωρίσει πολλούς Συριζαίους οι οποίοι μού λένε 'έχεις δίκιο, ο Τσίπρας είναι καραγκιόζης, μάς εξαπάτησε και συνεχίζει να το κάνει'. Οι άνθρωποι παραδέχονται το αυτονόητο, παρότι ένα ποσοστό εξ'αυτών θα ξανα-ψηφίσει Σύριζα για δικούς του λόγους. Αυτό το σέβομαι.
Έλα όμως που έχεις αυτό το ποσοστό από σκύλους του κόμματος οι οποίοι όχι μόνο κατάπιανε αμάσητες μία σειρά από απίστευτες κωλοτούμπες αλλά και οι οποίοι είναι προ πολλού στα κάγκελα για χάρη του αρχηγού.

Τελούν στην πιο μεγάλη άρνηση, πλέον καταδιώκουν και βρίζουν εκείνους που υμνούσαν (Λαφαζάνη, Κωνσταντοπούλου, Βαρουφάκη), και ακριβώς επειδή δεν διαθέτουν το παραμικρό επιχείρημα καταφεύγουν στις λάσπες και τα κόπρανα...

Και εγώ θα το ξαναπώ, η μόνη τους δικαιολογία είναι πως είτε διορίστηκαν/αναβαθμίστηκαν επί Σύριζα είτε περιμένουν να διοριστούν (η γνωστή αλήθεια 'το μη χείρον βέλτιστον είναι αυτό που θα με διορίσει').

Δεν υπάρχει άλλη δικαιολογία. Σε οποιοδήποτε άλλο σενάριο πρέπει να είναι κάποιος ηλίθιος ή ψυχοπαθής ή γενικώς καμμένος ιδεολογικά για να θίγεται όταν τού κατηγορούν την κυβέρνηση!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2018, 22:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kost
Ο διχασμός προϋπάρχει στο ελληνικό γονίδιο Πύρινε. Δεν περιμέναμε τον Σύριζα για αυτό.
Ο κακός εαυτός κάποιου ανθρώπου προυπάρχει, όμως αυτό δεν δικαιολογεί εκείνες τις προσωπικότητες που νομιμοπούν αυτόν τον κακό εαυτό και ενθαρρύνουν με κάθε τρόπο την εκδήλωσή του

Και ο κακός εαυτός των Γερμανών που έγιναν Ναζί προϋπήρχε όπως και ο κακός εαυτός των Ρώσων που αργότερα έστελναν τους πρώην συντρόφους τους στα Γκούλαγκ, αυτό δεν ξέρω κατά πόσο αποτελεί δικαιολογία για τους κάθε τύπου Γκαιμπελς και Γκαιμπελίσκους που παίρνουν την εξουσία

Εν τέλει ο κάθε λαός έχει την δική του ιστορική ευθύνη να μην υποκύπτει στα δικά του κατώτερα ένστικτα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 10:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://tvxs.gr/news/ellada/gkalop-tatianas-skai-gia-eprepe-na-lintsaristei-o-zak-kostopoylos

Παίρνω σαν αφορμή την παραπάνω είδηση για να προτείνω να στηθεί ένα αντίστοιχο γκάλοπ εδώ μέσα για μένα. Από το να βλέπεις ένα-δυο τρόμπες να χοροπηδάνε σαν λυσσασμένοι κάθε μέσα, ελπίζοντας πότε θα παρεκτραπώ πρώτος για να την πατήσω, καλύτερα να δοθεί η τελική λύση (die Endlösung). Η ιστορία θα πάει κάπως έτσι:

Το ιστορικό μέλος του esoterica και ερευνητής kost, απέδειξε μετά από μελέτες και αναζητήσεις πολλών μηνών, ότι το υποτιθέμενο μέλος της σελίδας heretic είναι troll, μάλιστα το χειρότερο troll που πέρασε από τη σελίδα. Ακούγεται μάλιστα ότι πρόκειται για έναν από τους χειρότερους ανθρώπους που μπορεί να συναντήσεις σε όλη τη ζωή σου. Οπότε κάπως πρέπει κάπως να προστατευτεί το forum από τις επιθέσεις που εξαπολύει κάθε λίγο και λιγάκι, εναντίων διαφόρων αξιοσέβαστων μελών. Οπότε ψηφίζουμε:

1) Να παραμείνει στη σελίδα, να συνεχίσει τρολάρει, να κράζει, να δυσφημεί και να καταστρέφει τις υπολήψεις αθώων ανθρώπων. Και ειδικά πολύ ανώτερων και πιο απαραίτητων στη κοινωνία από αυτόν; Αναφέρονται χαρ/κα oι seismic, sol-mix, kost, χρήστος ελ, πύρινος κλπ;
2) Να διαγραφεί άμεσα;
3 Να διαγραφεί άμεσα και να αναρτηθεί κείμενο με διαπόμπευσή του στην πρώτη σελίδα;
4) Να διαγραφεί και να απειληθεί ταυτόχρονα ότι θα γίνει το (3) αν δεν ζητήσει συγνώμη απ όλους φεύγοντας, δηλώνοντας πόσο λάθος έκανε που γράφτηκε εδώ μέσα;
5) Το (4) συν να αποκαλύψει ο ίδιος ποιος είναι, να γίνει φυσικά διαπόμπευση από τα διάφορα αγανακτισμένα μέλη που έθιξε και όποιο άλλο τρολ θέλει, να πάει στα τσακίδια και μετά από 1 μήνα να σβηστούν τα σχετικά με αυτό.
6) Να του κάνουμε όλα τα παραπάνω έτσι κι αλλιώς, αλλά να μη διαγραφεί. Καλύτερα να μείνει και να μας τροφοδοτεί με νέο υλικό.

Τείνω να καταλήξω ότι το καλύτερο είναι το (5). Πρέπει να ομολογήσω ότι ήδη ντρέπομαι τόσο πολύ για αυτές τις αθλιότητες που έχω κάνει, που γράφω με κόκκινα για να καταλάβετε πως έχω κοκκινίσει ολόκληρος από την ντροπή μου.

Οπότε ψηφίστε όσοι μπορείτε, ώστε να ξεκινήσουν οι διαδικασίες!

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 10:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα Heretic μπορείς να μου στείλεις σε π.μ τι να ψηφίσω; Για να μην κάνω καμιά μα...κία το λέω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 14:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Βρε μείνε και γράφε, μού είναι εντελώς αδιάφορο...
Κανείς δεν σού είπε να φύγεις.

Και ποιά υπόληψή μου βρε ρεζίλη?
Αυτό κατάλαβες??
Είσαι εσύ στην παραμικρή θέση να μού κάνεις την οποιαδήποτε ζημιά ρε ξευτυλισμένε???

Το θέμα εδώ είναι άλλο. Το θέμα είναι ότι σε εμένα κρετίνε δεν θα ξανα-αναφερθείς με τον οποιονδήποτε τρόπο. Προχθές και πάλι εσύ το ξεκίνησες, με κάτι βλακείες περί 'εγγράφων' και κάτι υπονοούμενα για 'κουτάβια'. Διότι σε τρώει ο τέτοιος σου. Συνέχισε το και μια χαρά θα τα πηγαίνουμε οι δυό μας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 14:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το esoterica δεν είναι για τις προσωπικές σας διαφορές!
μπορειτε να τις λύσετε με emails, ένα τηλέφωνο,
στην αλάνα, στα δικαστήρια,
ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ποσώς μας νοιάζει, αλλά ΟΧΙ εδώ μέσα!

Απο το επόμενο post, οποιουδήποτε απο τους δυο σας,
που θα αναφερθεί η θα υπονοήσει πάλι στα της κόντρας σας,
θα υπάρξει οριστική διαγραφή !

Σας έχει γίνει παρατήρηση τόσες φορές!!!
έφτασα σε σημείο να σας παρακαλέσω, έναν έναν προσωπικα!!!
για σταθείτε ρε μάγκες,
(γιατί απο αυτή τη γλώσσα πρέπει να παίρνετε, τη "μόρφωση" σας δεν την βλέπω πουθενά )
σας είπε κανένας οτι εχω την όρεξη καθε μερα να ασχολούμαι με τις ορμόνες σας;

Λοιπόν, τέλος εδώ! όποιος θέλει να συνεχίσει στο esoterica,
είναι ευπρόσδεκτος, όποιος δε θέλει ας το κάνει μόνος του τίμια κι αντρίκια!
αλλιως θα με αναγκάσετε να το κάνω εγώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 15:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon πραγματικά θαυμάζω την υπομονή σου!

Νομίζω πως το όλο ζήτημα δεν είναι πώς θα διαλύσει ο ένας "εχθρός" τον άλλο, αλλά το πώς θα ξεκάνουν εσένα!!!

Πέρα από την πλάκα, σκεφτείτε το εξής: ο τρόπος με τον οποίο συμμετέχετε στις συζητήσεις επηρεάζει πολύ περισσότερο την γενική τους εικόνα τώρα παρά παλαιότερα που ανανεωνόντουσαν 40, 50 και βάλε θέματα την ημέρα. Πάρα πολλά θέματα έχουυν καταντήσει αρένα και ο ρόλος του ανθρώπου που διαχειρίζεται τις συζητήσεις (του AitheroVamon) έχει καταντήσει ρόλος θηριοδαμαστή! Αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει εάν δεν αλλάξει η νοοτροπία των αντιπαραθέσεων. Πάρτε την ευθύνη των πράξεών σας και συμβάλλετε στο να ξαναγίνει αυτός ο τόπος ένας δημιουργικός χώρος αντιπαραθέσεων.

Δεν είμαστε χωροφύλακες και τα μέλη του forum είναι ελεύθερα και υπεύθυνα άτομα. Φτάνει να το συνειδητοποιήσουν και οι ίδιοι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 17:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την άλλη πάλι σκέφτομαι, αντε τωρα να εξηγήσεις τους αποτυχημένους χλιδάνεργους της Ελλάδας, ειδικά κάποιους που μετακόμισαν σαν αφορμή για να συνεχίζουν τη ΣΚΑΠΕ*, οτι ο χειρότερος πολιτευτής του Σύριζα, είναι αρκετά καλύτερός τους. Τουλάχιστον τα ψέματά τους οι πρώτοι τα ταΐζουν στο εκλογικό σώμα και βγάζουν κάτι. Καρέκλες ας πούμε; Ναι, μαγκιά τους. Ο δεύτεροι τι βγάζουν; Μόνο για να κάνουν τη γύρα τους σε κάποιο άδειο φορουμ; Τόση κατάντια;

* σχολή κατανάλωσης πατρικής περιουσίας

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 18:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Aitherovammon, μην μπλέκεις τις 'ορμόνες' του καθενός με την έννοια της περηφάνιας και αγανάκτησης.


Για να τελειώνουμε...από την δική μου πλευρά θα τα πω μία φορά...

Για πολλά χρόνια εδώ πάντα ειρήνευα, εναρμόνιζα και έφερνα 'πολιτισμό' στις συζητήσεις.
Τα τελευταία χρόνια με παρέσυρε το χαμηλό επίπεδο των ομιλητών, αυτή η διάχυτη αγένεια, καφρίλα και προσβλητικότητα.

Αρπάχτηκα με διάφορους εθνικιστές ή και χρυσαυγίτες που προκαλούσαν, αρπάχτηκα με αριστερούς, αρπάχτηκα με Χριστιανούς βαρεμένους, με τρολ, αρπάχτηκα με την γνωστή τριανδρία που μού είχε κάνει συντονισμένη επίθεση για διάφορους λόγους.

Ακόμα και σε αυτά υπήρχε ένα όριο, μία μικρή κατανόηση.
Η αλητεία όμως του εν λόγω μέλους πριν κανά μήνα δεν είχε προηγούμενο. Απίστευτη αλητεία προϊόν του απίστευτου θράσους που κουβαλάει και της αίσθησης ατιμωρησίας που εισπράττει εδώ μέσα.

Θα το πω λοιπόν για τελευταία φορά. Όσο αυτός ο λεχρίτης αναφέρεται στο πρόσωπό μου έστω και με υπονοούμενα (και το τονίζω αυτό) θα τον βρίζω με τα χειρότερα λόγια έτσι όπως τού αρμόζει (το να συναντηθούμε σε αλάνα που προτάθηκε δεν είναι λύση, διότι εάν τον κτυπήσω θα πάω φυλακή και δεν το θέλω αυτό).

Είναι πραγματικά κρίμα ένας τόσο αξιόλογος άνθρωπος όπως εγώ να πέφτει σε τέτοια επίπεδα, ωστόσο θα το ξαναπώ ότι δεν γεννήθηκε το ανθρωπάκι που νομίζει ότι θα παίξει μαζί μου υπό το κάλυμμα της ανωνυμίας.

Έχω επιλέξει να γράφω στο συγκεκριμένο φόρουμ και μονάχα σ'αυτό.
Γράφω πολλά χρόνια.
Είμαι το πολυ-γραφότερο μέλος.
Σε πραγματική έκταση λέξεων ξεπερνάω τον νο. 1 PREDATOR.

Ωστόσο, δεν ζητάω επουδενί ευνοϊκή μεταχείριση (είμαι πολύ εγωιστής για κάτι τέτοιο)
Ούτε και θα ζητήσω τον λόγο από κανέναν ούτε και πρόκειται να επανέλθω με δεύτερο λογαριασμό (η 'αξιοπρέπεια' είναι η ύψιστη αρχή μου).


Επίσης μού είναι εντελώς αδιάφορο αν θα διαγραφώ...στα παλιά μου τα παπούτσια...θα στενοχωρηθώ μια-δυο ημέρες και μετά θα πέσει delete στην μνήμη μου...συνεπώς η 'απειλή' διαγραφής σε εμένα δεν πιάνει...ο άλλος είναι που πασχίζει μην και διαγραφεί.

Αυτό που πρωτεύει είναι πως όσο καιρό γράφω εδώ μέσα (είτε μερικές ώρες ακόμα είτε 5 χρόνια) μην ξανα-διανοηθεί ο λεχρίτης αυτός να πετάξει το παραμικρό υπονοούμενο για εμένα.

Και από εμένα τέλος εδώ, και ελπίζω να είμαστε όλοι συνεννοημένοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 18:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Από την άλλη πάλι σκέφτομαι, αντε τωρα να εξηγήσεις τους αποτυχημένους χλιδάνεργους της Ελλάδας, ειδικά κάποιους που μετακόμισαν σαν αφορμή για να συνεχίζουν τη ΣΚΑΠΕ*, οτι ο χειρότερος πολιτευτής του Σύριζα, είναι αρκετά καλύτερός τους. Τουλάχιστον τα ψέματά τους οι πρώτοι τα ταΐζουν στο εκλογικό σώμα και βγάζουν κάτι. Καρέκλες ας πούμε; Ναι, μαγκιά τους. Ο δεύτεροι τι βγάζουν; Μόνο για να κάνουν τη γύρα τους σε κάποιο άδειο φορουμ; Τόση κατάντια;
* σχολή κατανάλωσης πατρικής περιουσίας

Συνεχίζει ο αυτιστικός...τώρα το είδα το μήνυμα αυτό.

Δικά μου λεφτά βγάζω εδώ και πάρα πολλά χρόνια ξευτύλα. Σε καμία περιουσία δεν βασίστηκα ποτέ και η καριέρα μου εδώ πάνω πάει εκπληκτικά (μπορείς να το επιβεβαιώσεις και από το Κεντ αυτό). Αλίμονο σε σένα μόνε και έρημε που η ζωή και ο χρόνος στα έφεραν έτσι και έχεις φρικάρει από το mid-life crisis...που ευχόσουν το 2015 να βγούμε έξω από το ευρώ έτσι ώστε να μοιραστούμε όλοι μαζί το ναυάγιο της δικής σου ζωής...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 18:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και κάτι τελευταίο.

Είναι απαράδεκτο που σβήστηκε το μήνυμά μου στο άλλο θέμα, και γι'αυτό θα το ξανα-γράψω εδώ

Η μοναδική Κατίνα του φόρουμ είσαι εσύ.
Ο πάτος σου είναι παροιμιώδης.

Παλιά έστελνες εμαιλ σε προβληματικές γκόμενες παριστάνοντας τον ψυχο-γιατρό (ακόμα και αυτές στο τέλος σε τρολάρανε).
Μετά έστελνες εμαιλ σε εμένα θάβοντας εκείνους που μού την έπεφταν.
Μετά έστελνες εμαιλ σε αυτούς θάβοντας εμένα.
Και τώρα στέλνεις εμαιλ σε μέλη όπως ο ilias1990 μπας και αποκτήσεις κανά σύμμαχο.

Αυτό είσαι και τίποτα άλλο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 18:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Για τα δε υποκριτικά καμώματά σου ουδέν σχόλιον...για να διασκεδάζεις τα ΚΑΠΗ της γειτονιάς...μέχρι εκεί είσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 18:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.doctify.co.uk/London/Psychiatry

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 18:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Διακρίνω χρόνια εμμονή με τον κλάδο της ψυχιατρικής...τόσο απωθημένο να φορέσεις την λευκή μπλούζα; και τελικά τι έγινε με εκείνες τις περίεργες που πλεύριζες/συμβούλευες? Σού έκατσε καμιά?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 19:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω και ένας άσχετος να διαβάσει το θέμα εύκολα διακρίνει τα υπονοούμενα και τις ύβρεις.
Δεν υπάρχει πρόβλημα παιδιά. Έτσι που το πάτε θα τα κλείσουμε τα forums και όντως θα τα βρείτε στις αλάνες ή και πουθενά.
Εφόσον δεν παίρνετε από λόγια.
Σας το έγραψα με τον ένα τρόπο.
Σας το γράφω με τον άλλο.
Τι παραπάνω να πω;
Τόσα χρόνια και έχουμε φτάσει στο σημείο αυτό. Δεν υπάρχει ούτε ενέργεια ούτε θέληση από μέρους μας να κάνουμε τους χωροφύλακες. Τα κουκιά είναι μετρημένα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 20:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μόνιμη διαγραφή είναι η λύση, εμένα προσωπικά καλό θα μού κάνετε...ξεπέφτω πάρα πολύ να συνομιλώ με ένα τέτοιο θρασύδειλο υποκείμενο που τόλμησε να απειλήσει ότι θα ανακατευτεί στην ζωή μου.

Άιντε, διαγραφές να τελειώνουμε.

Σε περίπτωση όμως που διαγράψετε μονάχα εμένα μην τολμήσει το βρωμόσκυλο να με πιάσει στο στόμα του (ούτε κατά υπονοούμενο) γιατί τότε θα στραφώ απέναντί σε εσάς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 21:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το "θρασύδειλο υποκείμενο", το "βρωμόσκυλο" με τα λοιπά κοσμητικά έχει να αναφέρει στον υποψήφιο διδάκτορα στο σοβάντισμα τοίχων και ταβανιών, ότι είναι υπόλογος για την δημοσιοποίηση προσωπικών μου στοιχείων και δεδομένων, κάποια από αυτά που αφελώς του εμπιστεύτηκα, κάποια που βρήκε μόνος του (μιας και έχει σαν χόμπι το cyberstalking) και κάποια (αρκετά) που κατασκεύασε ο ίδιος, προκείμενου να με εκθέσει με όποιο τρόπο μπορεί.

Μιας και όπως δήλωσε, χρησιμοποίησε σαν ορμητήριο πειρατών τις εγκαταστάσεις ενός ξένου πανεπιστημίου, θεώρησα πρέπον, σύμφωνα και με τα ethics της χώρας που ανήκει, να τους ενημερώσω για τη δράση του, με το πιο ενδεδειγμένο τρόπο. Αν φυσικά δεν έχει σχέση με αυτά που καταγγέλλω, το θέμα θα λήξει χωρίς καμιά συνέπεια. Αν βρεθούν στοιχεία (πχ γνωρίζω ότι κάποια ξένα ιδρύματα διατηρούν έως και δυο χρόνια logs), τότε καλό ξεμπέρδεμα.

Πλέον δεν λυπάμαι καθόλου για ότι έγινε, μιας και στην Ελλάδα δεν βρίσκεις το δίκιο σου, πιστεύω πως θα το βρω στο εξωτερικό. Ένας μανιακός λιγότερος στο νετ είναι πάντα ευχάριστα νέα για όλους.

Η κόλαση είναι άδεια και όλοι οι διάβολοι είναι εδώ (Γουίλιαμ Σαίξπηρ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 21:16:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ώπα μισό λεπτό, εδώ το πράγμα γίνεται ενδιαφέρον.

Αντρέα, Αμαλία, η διαγραφή μου αναβάλλεται για μία ημέρα, διότι το σίχαμα μόλις είπε κάτι που δεν κατάλαβα...


Τι εννοείς, έκανες κάποια τραγελαφική καταγγελία που αγνοώ???
Θέλεις να μάς πεις περισσότερα πάνω σε αυτό, ή θα πρέπει να το ανακαλύψω μόνος μου?


Επίσης τι ακριβώς εννοείς σίχαμα όταν λες ότι κάποια στοιχεία τα 'κατασκεύασα μόνος μου'???

Θέλεις να δημοσιεύσω εδώ τώρα επί τόπου το γυναικουλίστικο θάψιμο που μού έριχνες για τους Νικόμαχο-DSM τον Απρίλιο του 2016????

Μίλα Κλανιάκη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2018, 21:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πλέον δεν λυπάμαι καθόλου για ότι έγινε, μιας και στην Ελλάδα δεν βρίσκεις το δίκιο σου, πιστεύω πως θα το βρω στο εξωτερικό.

Ποιό δίκιο σου βρε κακόμοιρε και φουκαράΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy