ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 14:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy
Παιδια δεν ξερω για αυτη τη θεωρια , αν και υπαρχει αναλογη δοξασια στην Ελληνικη μυθολογια (βλπ ΑτρεΑς ) Αυτη η θεωρια ειναι πολυ ενδιαφερουσα ,ξερετε αν υπαρχει αναλογια στα επιστημονικα αποτελεσματα που ισχυουν τωρα? Υπαρχει βιβλιο μπου να αναφερεται μονο στη θεωρια του Βελοκοφσκι ?

Ευχαριστω - Νιωθω οτι βρισκω μεντορες

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 16:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
Εμανουελ Βελικοφσκι γεννημένος στο Βιτεμπσκ ,ρωσοεβραιος στην καταγωγή.
Σπούδασε μαθηματικά στην μοσχα,συνεχισε σπουδάζοντας ιατρικη,αποφοιτησε
το 1921 και σπούδασε
ψυχιατρική στην Βιέννη με τον μαθητή του Φρουντ Βίλχελμ Στεκελ.
Το 1924 πήγε στην Παλαιστίνη και δούλεψε σαν ψυχίατρος δείχνοντας ενδιαφέρον για την αρχαιολογία της Παλαιστίνης.
Όταν διάβασε το «Μωυσης και μονοθεϊσμός» του Φρουντ επηρεάσθηκε τρομερά.
Το βιβλίο υποστήριζε ότι ο Μωυσης δεν ήταν εβραίος αλλά αιγύπτιος!
Επίσης ότι ήταν οπαδός της θρησκείας του του Φαραώ Ακενατον που δημιούργησε και λάτρευε μια νέα θρησκεία του βασιλιά ήλιου και που τελικά εκθρονίστηκε .
Επίσης λέει ότι ο Μωυσης δραπέτευσε από την Αίγυπτο και επέβαλε την νέα θρησκεία του ενός θεού στους εβραίους.

Ο βελικοφσκι προχώρησε ακόμα περισσότερο από τον δάσκαλο του τον Φρουντ,
Υποστήριξε ότι ο Φαραώ Ακενατον είναι ο Οιδίποδας της ελληνικής μυθολογίας και ότι ο μύθος του Οιδίποδα γεννήθηκε από το γεγονός ότι ο Ακενατον παντρεύτηκε την μητέρα του!

Ακόμα πιο τρελή ήταν η θεωρία του ότι η Αφροδίτη δεν ήταν πλανήτης αλλά κομήτης ο οποίος είχε αποσπασθεί από τον Δια και πηγαινοερχόταν μέσα στο ηλιακό σύστημα και μέχρι να σταθεροποιηθεί προκαλούσε καταστροφές , πλημμύρες , σεισμούς καθώς και ότι τάιζε τους εβραίους το «μάννα» όταν έφευγαν από την Αίγυπτο ή γκρέμιζε τα τείχη της Ιεριχούς.


Μεγάλη τρελάρα ο φροϋδιστής ψυχίατρος Βελικοφσκι!!!


Βέβαια μέσα στην τρελά του είπε και σωστά (¨?!)όπως όταν ισχυρίστηκε ότι η Αφροδίτη πρέπει να περιστρέφεται σε αντίθετη κατεύθυνση από τους άλλους εσωτερικούς πλανήτες(σωστότατο!)
Ότι πρέπει να έχει πυκνή ατμόσφαιρα(σωστότατο!)
Και ότι πρέπει να έχει επιφανειακή θερμοκρασία πολύ υψηλή γιατί δεν είχε χάσει όλη την θερμοκρασία της εκρηκτικής απόσπασης από τον Δια(σωστότατο!)

Τα βιβλία του είναι:

Κόσμοι σε σύγκρουση
Αιώνες στο χάος
Γη σε αναστάτωση


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!

Edited by - τυχερουλης on 08/07/2004 20:37:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 18:53:51  Εμφάνιση Προφίλ
Avallon, μάλλον με παρεξήγησες.Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να προσβάλλω ούτε τα forums του esoterica ούτε όλους όσους αφιερώνουν τον χρόνο τους προσπαθώντας να ρίξουν φώς σε κάποια από τα μεγαλύτερα μυστήρια που βρήσκει μπροστά του οποιοσδήποτε "ψάχνεται".Απλά όπως θα πρόσεξες πέρα από κάποιες σελίδες και μετά,στο συγκεκριμένο θέμα αναμασώνται τα ίδια και τα ίδια και στο τέλος καταλήγουμε σε προσωπικές αντιπαραθέσεις ξεφεύγοντας από το αρχικό θέμα.Στο κάτω κάτω δικαίωμα του καθενός είναι να γράφει την άποψη του,έτσι;
Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skydancer
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 19:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skydancer
TIPOTA!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 19:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
Με ευκαιρια την ψιλο-επιθεση που "δεχτηκα" απο τον AFRO στο προηγουμενο μηνυμα, θελω να πω τα εξης:
Με ολα αυτα που αναφερω, σκοπο δεν εχω να τρομαξω κανεναν και ουτε ειμαι εγω αυτος που θα φερει την καταστροφη.
Γραφεις AFRO: "ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΡΗΘΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ (ΑΛΛΑ ΤΟΥ VOYAGER, ΑΛΛΑ ΤΟΥ CASSINI)". Αποφανθηκες δηλαδη??
Κοιτα, το τι ειναι προφανες και τι οχι ασε να το κρινουμε ολοι μας.
Αλλωστε αυτο μας ελειπε, σε καθε αποστολη δισεκατομυριων δολαριων, επειδη τα διαστημοπλοια ειναι διαφορετικα, να εχουμε και διαφορετικες μετρησεις. Δεν εχουμε να κανουμε με φωτογραφικες καμερες, να μου πεις οτι αναπτυχθηκαν σε 25 χρονια και εχουν καλυτερη ευκρινεια. Απλα ραδιοσηματα συνελλεξαν...
Και αν καποια πραγματα τα υπονοει η NASA (και η καθε NASA) προκειμενου να δικαιολογησει καταστασεις, εννοειται οτι ετσι θα εκανε σε καθε περιπτωση.

Εγω παιδια, το μονο που κανω ειναι να σας μεταφερω αυτα που βρισκω στο Internet και στα διαφορα βιβλια, ο,τι εχει σχεση με το θεμα του 2012, παντα κατω απο το πρισμα της θεωριας που υποστηριζω σαν πιο επικρατουσα, περι αναστροφης των μαγνητικων πολων. ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! Το θεμα με τις 10+ ωρες ηταν λαθος μου στη βιασυνη μου και το παραδεχτηκα. Αλλωστε στο αρχικο μηνυμα οπου για πρωτη φορα το ανεφερα, μιλησα για "μερικα λεπτα". Το εαν τα μερικα λεπτα ειναι σημαντικο ή οχι (οπως θεωρει ο AFRO οτι δεν ειναι σημαντικο) ειναι αλλο θεμα και γι'αυτο το λογο αλλωστε σας παραθετω και τα sites και τα Links οπου αναλυονται οι θεσεις αυτες. Τιποτα απ'ολα αυτα δε ειναι δικη μου θεωρια!!

Οσο για το αλλο που γραφει ο AFRO <<ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΓΗΣ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ. ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΡΓΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΩΝ MILLISECONDS>> , στο link που σας εδωσα
http://www.enterprisemission.com/_articles/06-30-2004_Cassini/addendum-cassin_imission.htm
αναφερει οτι "Since 1972, a total of over 30 "leap seconds" have been added to Earth's day length (!) - an enormous slowing of the Earth's rotation in such a brief period of time". Τωρα, οσοι γνωριζουν αγγλικα, θα ξερουν την ακριβη μεταφραση της λεξης enormous...

Φιλικωτατα


Edited by - Χρηστος-Ρ. on 08/07/2004 19:08:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 19:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
Προσεξτε αυτο που κανει το μελος SKYDANCER!!!!
Μπαινει σε διαφορα topic και γραφει μια λεξη, ασχετη κατα κυριο λογο, προφανως για να ανεβασει τον αριθμο των μηνυματων του στο forum και να ανεβει βαθμιδα μελους!!!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!
Καλοοοοοο!!!
Πως δεν το ειχα σκεφτει???
Και καθομαι και γραφω μηνυματα 500 λεξεων καθε φορα... Τι χαζος. Αν "εσπαγα" τα μηνυματα μου σε 2-3 τωρα θα ειχα πολυ μεγαλο αριθμο και θα ειχα ανεβει βαθμιδα...
Κοιτα να δεις!!

Edited by - Χρηστος-Ρ. on 13/07/2004 12:05:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skydancer
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 20:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skydancer
asxeth??? esu mallon eisai asxetos........diavase to topic kai des thn leksi mou........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 21:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

asxeth??? esu mallon eisai asxetos........diavase to topic kai des thn leksi mou........



Μη μου πεις οτι θιχτηκες!!!
Μπηκα και ειδα, μη στενοχωριεσαι...
Ο καθενας βεβαια κανει ο,τι θελει δημοκρατια εχουμε. Εγω αλλωστε δεν κατεκρινα το οτι δεν λες τιποτα, απλα μου αρεσε ο τροπος που μαζευεις μοναδες... σορυ κιολας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skydancer
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 21:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skydancer
oute kan iksera ti einai autes oi monades kai se ti xrhsimeuei auth h bathmida prin thn anafereis........twra pou to les omws...mphka shmera prwth fora.....kai exw parapanw apo tis mises sou......xexexexexe

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

afro
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 11:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους afro
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΧΡΗΣΤΟ-Ρ,
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΨΙΛΟ-ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΚΑΤΑ 10 ΩΡΕΣ Κ.Λ.Π.
ΞΕΡΕΙΣ ΕΧΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΥΠΕΡ-ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΛΟΓΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.

ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΗ.
ΛΟΓΙΚΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ 10-11 ΩΡΕΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΕΞΙ ΛΕΠΤΑ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΚΑΝ ΑΠΟ ΡΑΔΙΟΣΗΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΡΑΔΙΟΣΗΜΑΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΝΑ ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ ΣΤΑ ΣΗΜΑΤΑ Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΕΙΔΙΚΟΣ (JUNK95?) ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙ.
ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΥΜΒΕΙ ΜΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΩΝ 6 ΛΕΠΤΩΝ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ.
Η ΓΗ Π.Χ., ΑΠΟ ΤΟ 1820 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1999 ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΗΛΙΑΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΤΑ 2 MILLISECONDS. ΔΥΟ MILLISECONDS ΣΕ 179 ΧΡΟΝΙΑ!
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΒΡΑΝΔΥΣΗ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΑ 'LEAP SECONDS' ΜΕ ΤOΝ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ! ΤΑ LEAP SECONDS ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙΣ.

ΦΙΛΙΚΩΤΑΤΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 11:58:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μπαινει σε διαφορα topic και γραφει μια λεξη, ασχετη κατα κυριο λογο, προφανως για να ανεβασει τον αριθμο των μηνυματων του στο forum και να ανεβει βαθμιδα μελους!!!!!Πως δεν το ειχα σκεφτει???
Και καθομαι και γραφω μηνυματα 500 λεξεων καθε φορα... Τι χαζος. Αν "εσπαγα" τα μηνυματα μου σε 2-3 τωρα θα ειχα πολυ μεγαλο αριθμο και θα ειχα ανεβει βαθμιδα...

Tι είναι αυτά ρε παιδιά?
Ποιός σας είπε ότι ο αριθμός μηνυμάτων παίζει τόσο σημαντικό ρόλο?
Ποιός σας είπε ότι εγώ με τα 2400 μηνύματα έχω περισσότερα δικαιώματα ή αξιώσεις εδώ μέσα?
Μήπως τελικά ο admin θα έπρεπε να το ξανασκεφτεί και να καταργήσει αυτή την "διάκριση"?
Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας...έχετε σκεφτεί τώρα τελευταία πόσες αστρονομικές ανακαλύψεις έχουν γίνει και με τι ρυθμό αυτές γίνονται τώρα τελευταία?
Μέχρι το 2012 έχουν να δούν τα ματάκια μας...
Ενα απλό παράδειγμα από το BBC news της 11 Σεπτ.2002!...
New 'moon' found around Earth
Noμίζω ότι πέρασε σχετικά στα αζήτητα...σε σχέση με το γάμο Ντέμη-Βανδής
Οσοι ενδιαφέρονται για περισσότερες λεπτομέρειες http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/2251386.stm

Zephyr! Οκ!
Ελπίζω και συ να κατάλαβες το λάθος σου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 12:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
Προς AFRO

quote:

ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΗ ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΗ.
ΛΟΓΙΚΑ ΟΜΩΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ 10-11 ΩΡΕΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΕΞΙ ΛΕΠΤΑ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΚΑΝ ΑΠΟ ΡΑΔΙΟΣΗΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΡΑΔΙΟΣΗΜΑΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΝΑ ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ ΣΤΑ ΣΗΜΑΤΑ Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΕΙΔΙΚΟΣ (JUNK95?) ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙ.
ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΥΜΒΕΙ ΜΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΩΝ 6 ΛΕΠΤΩΝ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ.
Η ΓΗ Π.Χ., ΑΠΟ ΤΟ 1820 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1999 ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΗΛΙΑΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΤΑ 2 MILLISECONDS. ΔΥΟ MILLISECONDS ΣΕ 179 ΧΡΟΝΙΑ!
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΒΡΑΝΔΥΣΗ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΑ 'LEAP SECONDS' ΜΕ ΤOΝ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ! ΤΑ LEAP SECONDS ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙΣ.


Εχεις μπερδεψει λιγο τα πραγματα...
Εγω δεν γραφω κατι που ακουσα/διαβασα και μετα το γραφω στο forum και λεω "ρε παιδια, για ποιους λογους λετε να εγινε αυτο??"
Δεν παμε εμεις εδω να βγαλουμε συμπερασματα!! Ποιοι ειμαστε?!?!?
Μην τρελαθουμε, ελεος!!
Απλως παραθετουμε θεματα που βρισκουμε απο βιβλια και το ιντερνετ και τα συζηταμε.
Ετσι λοιπον, για το θεμα των ραδιοσηματων και της μειωσης περιστροφης Γης και Κρονου, ανεφερα παραπομπες (links) που μας λενε ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ συνεβει αυτο, πως συνεβει, κτλ κτλ. δεν ζηταω απο εσας (απο ολους μας) να πουμε γιατι εγινε αυτο...
Εδω μιλαμε για τεραστιους οργανισμους του μεγεθους NASA, JPL κτλ που εχουν πει πραγματα και θα καθησουμε εμεις να πουμε "μαλλον ειχαν διαφορετικα μηχανηματα τα δυο διαστημοπλοια" η' "ας μλιλησει καποιος ειδικος απο εδω μεσα (JUNK95?)" οπως εγραψες!!
Ουτε ξερω τι δουλεια κανει ο JUNK95, α ειναι ειδικος, ουτε ξερω τι δουλεια κανεις εσυ, ουτε ξερεις τι δουλεια κανω εγω! Το θεμα δεν ειναι να βρουμε λυση σε κατιπαραξενο που ακουσαμε/διαβασαμε!! Το θεμα ειναι να συζητησουμε τις λυσεις που ηδη εχουν δωσει οι ειδικοι αλλα και οι ερευνητες (θελοντας να πω πως δεν χρειαζεται να παιρνουμε και στα σιγουρα αυτα που λεει η NASA διοιτ υπαρχει και η πιθανοτητα να θελουν να καλυψουν θεματα μιας και ειναι κυβερνητικος οργανισμος η για τους οποιους δικους τους λογους)

Επισης, AFRO, θελω να μου δωσεις παραπομπη (link) για να δω και εγω αυτο με τη μειωση της Γης κατα μερικα miliseconds τα τελευταια 179 χρονια που λες! Εγω εδωσα τις παραπομπες μου γι'αυτο που λεω και μαλιστα σας ειπα οτι το ονομαζουν "enormous slow down". Τωρα θα μου επιτρεψεις να πιστεψω εκεινους και οχι εσενα. Τουλαχιστον δωσε μου ενα link για να δω και μια αντιθετη αποψη.

Προς AVALLON,
αγαπητη μου, ενα ψιλο-αστειακι πηγα να κανω, τιποτα σπουδαιο, ας μη τα παιρνουμε και ολα στα σοβαρα. Βεβαια, το θεμα των μηνυματων ειναι κατι. Αλλο να βλεπεις 33 μηνυματα και αλλο 1243!! Σημαινει οτι ασχολειται πιο πολυ, οτι συζηταει πιο πολυ, οτι ειναι περισσοτερο ενεργος. Ειναι θεμα κυρους στο forum. Αλλα δεν το δινω και πολυ σημασια.

Αυτα. Ciao!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 13:35:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αλλο να βλεπεις 33 μηνυματα και αλλο 1243!! Σημαινει οτι ασχολειται πιο πολυ, οτι συζηταει πιο πολυ, οτι ειναι περισσοτερο ενεργος.

Η ότι απλά είναι πιο παλιός!... (τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω)
quote:
Ειναι θεμα κυρους στο forum. Αλλα δεν το δινω και πολυ σημασια.

και πολύ καλά κάνεις...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
afro
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 14:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους afro
ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-Ρ

ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΟ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ) ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΥ.
ΣΤΟ http://www.nasa.gov/mission_pages/cassini/media/cassini-062804.html
ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΙ ΛΕΠΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΥΤΟ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ 2150 ΧΡΟΝΙΑ (ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ) Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ?

ΓΙΑ ΔΕ ΤΑ MILLISECONDS ΤΗΣ ΓΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟ tycho.usno.navy.mil/leapsec.html ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΜΦΕΡΗΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ ΕΣΥ.

QUOTE
The length of the mean solar day has increased by roughly 2 milliseconds since it was exactly 86,400 seconds of atomic time about 1.79 centuries ago (i.e. the 179 year difference between 1999 and 1820). That is, the length of the mean solar day is at present about 86,400.002 seconds instead of exactly 86,400 seconds
UNQUOTE

ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΕΝΤΟΣ 'ΟΡΙΩΝ' ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ.

ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ, ΦΙΛΙΚΑ (ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΘΕΙ Η ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΙΣ ΤΗΣ ΜΙΝΙ-ΕΠΙΘΕΣΗΣ)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 19:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
AFRO,
τωρα που δινεις παραπομπες εισαι πολυ περισσοτερο πιστευτος. ΟΚ.
Θεμα παρεξηγησης δεν υπαρχει. Φυσικα και ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του. Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να πιστεψει καλα και σωνει αυτα που λεει καποιος. Γι'αυτο θα πρεπει να δινουμε ολοι μας τις παραπομπες μας και τις πηγες μας ωστε να μπορουμε να γυρισουμε και να πουμε "χμμμ... το site σου δινει μια αλλη διασταση στο θεμα... ισως πρεπει να το ψαξω προς αυτη την κατευθυνση".
Τα sitew λοιπον που δινεις λενε διαφορετικα απο αυτα που λενε αυτα που εδωσα εγω.
Αρα το πραγμα μπερδευεται καπως. Κανεις μας δεν ειναι ειδικος να ξεχωρισει και να πει ποιος εχει δικιο.
Το μελλον θα δειξει.
Εγω παντως να επισημανω πως σημερα 9 Ιουλιου, μπαινουμε στην ΕΚΤΗ ΜΕΡΑ ελλειψης ενημερωσης και φωτογραφιων απο την αποστολη του Cassini...

Για ολα οσα συζηταμε εδω μεσα, ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

Ειλικρινα δεν υπαρχει λογος παρεξηγησης AFRO. Αλλωστε απο κατι τετοιες κοντρες βγαινουν θετικα συμπερασματα, μας κανουν να το ψαχνουμε καλυτερα και γιατι οχι να λεμε που και που οτι καναμε λαθος βρε αδερφε! Και οταν καποιος μενει στις θεσεις του προβαλοντας επιχειρηματα, τοτε ειναι που ανεβαινει στην υποληψη των αλλων!

Επαναλαμβανω παντως, πως επειδη τα θεματα που συζηταμε και ολα αυτα με τα οποιοα καταπιανομαστε, ειναι συνηθως πραγματα με ελαχιστη τεκμηριωση και ενημερωση, ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2004, 13:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
Εχει υποθει ξανα σε αυτο το ΘΕΜΑ, πως αυτο που ισως γινει το 2012 να ειναι η ελευση ενος ουρανιου σωματος κοντα απο τη Γη το οποιο λογω της ελξης να προκαλεσει σεισμους, κατακλυσμους, καταποντισμους. Αυτο το ουρανιο σωμα ισως περναει περιοδικα και προκαλει τις καταστροφες που γνωριζουμε απο την Ιστορια/Προιστορια, ισως και οχι. Συμφωνα με μια θεωρια, αυτο το ουρανιο σωμα ισως ειναι ο πλανητης Νιμπιρου, ο πλανητης των "θεων" Ανουνακι/Νεφελιμ κατα την Σουμεριακη Παραδοση. Η ιστορια αυτου του πλανητη και των κατοικων του αναφερεται στα βιβλια του σουμεριολογου Ζαχαρια Σιτσιν "ο 12ος πλανητης" και "Το χαμενο βιβλιο του Αρχοντα ΕΝΚΙ".

Το παρακατω κειμενο το εγραψα αρχικα για τους συνομιλητες μου στο ΘΕΜΑ "Γιατι μας δημιουργησε ο Θεος?" στο forum. Πιστευω ομως οτι δεν χανετε να το διαβασετε και εσεις διοτι ισως εχει καποια αξια και στη δικη μας συζητηση (και μιας και σπαταλησα καποιο χρονο να το γραψω...)

<<<<
Παρακατω θα σας δωσω μια ιδεα του τι λεει το βιβλιο "Το χαμενο βιβλιο του Ενκι" σε συνδιασμο με το "Ο 12ος πλανητης" και τα δυο του Ζαχαρια Σιτσιν, σουμεριολογου.
Παραλοιπω τους προλογους και μπαινω κατευθειαν στο θεμα. Μερικοι ισως σοκαριστουν...

Στο Μουσειο Ασμολιαν του Λονδινου υπαρχουν σε δημοσια θεα πυλινες πινακιδες που ανακαλυφθηκαν σε ανασκαφες στη μεσοποταμια, εκει οπου θεωρειται πως εζησαν οι Σουμεριοι, ενας λαος ο οποιος θεωρειται ο πρωτος που ανεπτυξε πολιτισμο στη Γη. Μαλιστα ο πολιτισμος των Σουμεριων δεν εχει δειγματα πρωιμης μορφης, αλλα "γεννιεται" αποτομα και κατευθειαν φθανει στο απογειο του μεσα σε μερικες δεκαδες χρονια (συμφωνα παντα με τους αρχαιολογους). Ολα αυτα ειναι γνωσεις της επισημης ακαδημαικης αρχαιολογιας. Οι πυλινες αυτες πλακες ειναι χιλιαδες, ονομαζονται "Σουμεριακοι Βασιλικοι Καταλογοι" και περιγραφουν τον πολιτισμο των Σουμεριων, την καθημερινη ζωη καθως και τις γενεαλογιες των βασιλιαδων ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΘΕΩΝ ΤΟΥΣ.

Μια παρτιδα απο αυτες τις πινακιδες εχει μεταφραστει και εξηγει (συμφωνα παντα με τους μεταφραστες αρχαιολογους) τον τροπο που δημιουργηθηκε ο Σουμεριακος Πολιτισμος:

Την εποχη οπου στη Γη η εξελιξη ειχε φτασει στη δημιουργια των Νεαντερταλ (περιπου το 450.000 πΧ) μια φυλη απο εναν αλλο πλανητου ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ, οι Ανουνακι απο τον πλανητη Νιμπιρου (σουμεριακες ονομασιες) εφτασε στη Γη. Ο Νιμπιρου ειναι ενας πλανητης με τεραστια ελλειπτικη τροχια, ο οποιος ερχεται κοντα στη Γη καθε 3.600 χρονια (Ακομα κατι τετοιο δεν εχει επιβεβαιωθει απο τη NASA, αλλα ας μην ξεχναμε πως ο πλουτωνας ανακαλυφθηκε τη δεκαετια του 60 αν δεν κανω λαθος ενω τον Ιανουαριο ανακαλυφθηκε και ο Sedna...)
Οι Ανουνακι λογω προβληματικης ατμοσφαιρας στον πλανητη τους ειχαν ανακαλυψει ενα τροπο επαναδημιουργιας της χρησιμοποιωντας χρυσαφι και αλλα ορυκτα. Ομως εκεινη την εποχη (450.000 πΧ) ειχαν αρχισει να εχουν ελλειψη. Οποτε εστειλαν μια αποστολη (περιπου 1.000 ατομα) στους υπολοιπους πλανητες του ηλιακου συστηματος και η αποστολη ηρθε και εγκατασταθηκε στη Γη.
Το διαστημοπλοιο τους εμεινε σε τροχια γυρω απο τη Γη, ενω η κυρια αποστολη προσεδαφιστηκε στη σημερινη Μεσοποταμια.
Οι "Αρχηγοι" της αποστολης ηταν η Οικογενεια του αρχοντα Ανου, ο οποιος εμεινε στο διαστημοπλοιο, σε τροχια γυρω απο τη Γη, ενω τα παιδια του ΕΝ.ΚΙ και ΕΝ.ΛΙΛ κατεβηκαν στη Γη. Αρχικα την εξορυξη των ορυκτων εκαναν οι υπολοιποι ανουνακι της αποστολης, στρατιωτες και υπαξιωματικοι δηλαδη. Μετα απο καποιο διαστημα ομως στασιασαν και αρνηθηκαν να συνεχισουν την βαρια δουλεια στα ορυχεια. Οποτε οι Αρχοντες ΕΝ.ΚΙ και ΕΝ.ΛΙΛ αποφασισαν να δημιουργησουν δουλους/εργατες για να συνεχισουν τη δουλεια. Πηραν το πιο εξυπνο ον πανω στη Γη, τον ανθρωπο του Νεαντερταλ εκεινη την εποχη και με γεννετικη μεταλλαξη τον εκαναν πιο εξυπνο, στη μορφη του homo sapiens. [παρατηρηση: ετσι μπορει να εξηγηθει το προβλημα του χαμενου κρικου στη αλυσιδα της εξελιξης του Δαρβινου απο τη μια, αλλα και να δικαιολογησουμε ΟΛΕΣ τις παραδοσεις ΟΛΩΝ των αρχαιων λαων οτι ο ανθρωπος δημιουργηθηκε απο τον "θεο" ή τους "θεους" αν προτιματε].

Αρα συμφωνα με τα βιβλια του Σιτσιν (τα οποια βασιζονται σε επισημες μεταφρασεις αρχαιων σουμεριακων κειμενων τα οποια βρισκονται σε μουσειο οπως ειπαμε παραπανω) ο σημερινος ανθρωπος ειναι γεννετικη μεταλλαξη με σκοπο τη δουλεια...
ΑΡΑ, ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΤΕ, ΣΚΛΑΒΟΙ!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!

(και λιγη πλακα δεν βλαπτει!)

Ποια ειναι η συνεχεια??
Μετα απο χρονια και ενω ειχαν δημιουργηθει 4 αποικιες (μια στη Σουμερια, μια στην Αιγυπτο, μια στην Ινδια και μια μυστικη, οπου μονο οι "θεοι" Ανουνακι ζουσαν) οι αρχοντες ΕΝ.ΚΙ και ΕΝ.ΛΙΛ ηρθαν σε αντιπαραθεση για τη διαδοχη του θρονου στην Οικογενεια απο τον πατερα τους Ανου που ηταν στα τελευταια του.
Ο ΕΝ.ΚΙ κατηγορουσε τον ΕΝ.ΛΙΛ πως αν και μεγαλυτερος στην ηλικια, ηταν νοθος οποτε επρεπε αυτος να παρει την αρχηγεια, κτλ κτλ κτλ. Ο ΕΝ.ΛΙΛ τα πηρε στο κρανιο και ειπε "τερμα ο,τι καναμε στη Γη, παμε να φυγουμε, γυριζουμε πισω στον πλανητη μας Νιμπιρου και εκει θα λυσουμε το θεμα της διαδοχης". Ο ΕΝ.ΚΙ σαλταρε και απειλησε πως αν ο ΕΝ.ΛΙΛ την κοπανησει να φυγει θα τον καταριψει και αυτον και οποιον τον ακολουθησει. Ο ΕΝ.ΛΙΛ οντας προς το παρον ο ¨αρχαιοτερος" εγραψε τον ΕΝ.ΚΙ στα παλια του τα παπουτσια (αν φορουσανε τοτε...) και καλεσε στρατιωτικο συμβουλιο με θεμα οχι μονο την επιστροφη των Ανουνακι στον Νιμπιρου αλλα και την τυχη των homo sapiens στη Γη. Η αποψη του ΕΝ.ΛΙΛ ηταν πως απο τη στιγμη που θα εφευγαν οι Ανουνακι απο τη Γη δεν θα επρεπε να αφησουν πισω ιχνη των δημιουργηματων τους και θα επρεπε να επαναφερουν τη Γη στην κατασταση που ηταν πριν ερθουν αυτοι. Οποτε αποφασισε να δημιουργησει με πυρηνικα οπλα εναν κατακλυσμο, ο οποιος θα επνιγε τους homo sapiens αλλα και κατα καποιο τροπο θα επανεφερε την Φυση σε μια προηγουμενη κατασταση με ηφαιστιακες αναταρεχες, ανακατανομη των υδατων κτλ κτλ κτλ.
Ο Αρχοντας ΕΝ.ΚΙ οντας αυτος που δημιουργησε τους homo sapiens (α ναι, αυτο δεν το ειπαμε: ηταν ο αρχηγος της επιστημονικης ομαδας ενω ο EΝ.ΛΙΛ ο αρχηγος της στρατιωτικης ομαδας) δεν ηθελε να σκοτωσει τα δημιουργηματα του, αλλα απο την αλλη μερια δεν ηθελε να εναντιωθει προς ολους τους Ανουνακι (αν και δεν τον πειραζε να εναντιωνεται στον ΕΝ.ΛΙΛ). Οποτε συμβουλεψε εναν προστετευομενο του homo sapiens ο οποιος ηταν αρχηγος ή ιερεας μια πολης ανθρωπων, πως να σωθει απο τον επερχομενο κατακλυσμο κατασκευαζοντας μια βαρκα/κιβωτο οπου να επαιρνε και οσα ειδη ζωων μπορουσε ωστε να συνεχιστει η ζωη μετα τον κατακλυσμο.
[παρατηρηση: ετσι μπορει να εξηγηθει η υπαρξη σε ΟΛΟΥΣ τους αρχαιους πολιτισμους -απο τους Ελληνες μεχρι τους Ινδους και απο τους Μαγια μεχρι τους Ισραηλιτες- της αναμνησης του Κατακλυσμου και της υπαρξης καποιων που σωθηκαν οταν εμφανιστηκε ο "θεος" και τους ειπε πως να σωθουν].

Θελετε συνεχεια???
Οταν αποφασιστηκε να φυγουν οι Ανουνακι ο ΕΝ.ΚΙ δεν εφυγε αλλα μπηκε σε τροχια γυρω απο τη Γη για να δει τα αποτελεσματα του Κατακλυσμου. Ο ΕΝ.ΛΙΛ την εκανε και πηγε προς τον πλανητη ΑΛ.ΑΛΟΥ (πλανητης Αρης στα σουμεριακα). Εκει πεθανε και οταν περασε η υπολοιπη αποστολη τον βρηκε πεθαμενο και για να μεινει αιωνια στη μνημη, κατασκευασαν ενα ολοκληρο βουνο με τη μορφη του να βλεπει τους ουρανους αιωνια. [παρατηρηση: αυτη μπορει να ειναι μια εξηγηση του "Προσωπου στον Αρη" που εχει φωτογραφηθει απο διαφορα διστημοπλοια που περασαν τα τελευταια χρονια απο εκει]

Τη συνεχεια την ξερετε: Ο Νωε για τους Ισραηλιτες, ο Γκιλγκαμες για τους Σουμεριους, ο Δευκαλιωνας για τους Ελληνες και ποσοι αλλοι δεν θυμαμαι απο αλλες παραδοσεις, γλιτωσαν τον Κατακλυσμο και εζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα...
Α και κατι αλλο. Αν θυμαμαι καλα το διαστημοπλοιο που ηταν σε τροχια ( η κατοικια των θεων τους και εκει οπου δημιουργηθηκε ο homo sapiens), ονομαζοταν EDEN...
(αυτο το τελευταιο δεν το θυμαμαι καλα, θα το ξαναψαξω)

Λεπτομερειες και λοιπες πληροφοριες στα βιβλια "Ο 12ος πλανητης" και "Το χαμενο βιβλιο του Αρχοντα ΕΝΚΙ" του Σιτσιν.

Επαναλαμβανω, τα παραπανω βασιζονται σε επισημες μεταφρασεις χιλιαδων πυλινων πλακων απο τη Σουμερια.
Για να ειναι λαθος, ειτε ολη η μεταφραση ειναι λαθος, ειτε οι σουμεριοι ιερεις που την γραψανε σπασανε πλακα με τις ερχομενες γενεες των ανθρωπων, στην προκειμενη περιπτωση, με εμας!!!

Ολη αυτη η ιστορια βεβαια δεν εξηγει πως δημιουργηθηκε ο κοσμος ολοκληρος, το συμπαν, η φυση ακομα και οι Ανουνακι. Ακομα και οι Νεαντερταλ οπως λεει η μεταφραση ηταν αποτελεσμα της εξελιξης της φυσης!!
Αρα αν εξαιρεσουμε εμας, τους homo sapiens, εστω και αν δεχθουμε οτι ειμαστε γεννετικη μεταλλαξη των Νεαντερταλ, ολα τα αλλα ποιος τα εφτιαξε?????

Το γενικοτερο ερωτημα παραμενει λοιπον...

>>>

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 00:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy
quote:

Εχει υποθει ξανα σε αυτο το ΘΕΜΑ, πως αυτο που ισως γινει το 2012 να ειναι η ελευση ενος ουρανιου σωματος κοντα απο τη Γη το οποιο λογω της ελξης να προκαλεσει σεισμους, κατακλυσμους, καταποντισμους. Αυτο το ουρανιο σωμα ισως περναει περιοδικα και προκαλει τις καταστροφες που γνωριζουμε απο την Ιστορια/Προιστορια, ισως και οχι. Συμφωνα με μια θεωρια, αυτο το ουρανιο σωμα ισως ειναι ο πλανητης Νιμπιρου, ο πλανητης των "θεων" Ανουνακι/Νεφελιμ κατα την Σουμεριακη Παραδοση. Η ιστορια αυτου του πλανητη και των κατοικων του αναφερεται στα βιβλια του σουμεριολογου Ζαχαρια Σιτσιν "ο 12ος πλανητης" και "Το χαμενο βιβλιο του Αρχοντα ΕΝΚΙ".

Το παρακατω κειμενο το εγραψα αρχικα για τους συνομιλητες μου στο ΘΕΜΑ "Γιατι μας δημιουργησε ο Θεος?" στο forum. Πιστευω ομως οτι δεν χανετε να το διαβασετε και εσεις διοτι ισως εχει καποια αξια και στη δικη μας συζητηση (και μιας και σπαταλησα καποιο χρονο να το γραψω...)

<<<<
Παρακατω θα σας δωσω μια ιδεα του τι λεει το βιβλιο "Το χαμενο βιβλιο του Ενκι" σε συνδιασμο με το "Ο 12ος πλανητης" και τα δυο του Ζαχαρια Σιτσιν, σουμεριολογου.
Παραλοιπω τους προλογους και μπαινω κατευθειαν στο θεμα. Μερικοι ισως σοκαριστουν...

Στο Μουσειο Ασμολιαν του Λονδινου υπαρχουν σε δημοσια θεα πυλινες πινακιδες που ανακαλυφθηκαν σε ανασκαφες στη μεσοποταμια, εκει οπου θεωρειται πως εζησαν οι Σουμεριοι, ενας λαος ο οποιος θεωρειται ο πρωτος που ανεπτυξε πολιτισμο στη Γη. Μαλιστα ο πολιτισμος των Σουμεριων δεν εχει δειγματα πρωιμης μορφης, αλλα "γεννιεται" αποτομα και κατευθειαν φθανει στο απογειο του μεσα σε μερικες δεκαδες χρονια (συμφωνα παντα με τους αρχαιολογους). Ολα αυτα ειναι γνωσεις της επισημης ακαδημαικης αρχαιολογιας. Οι πυλινες αυτες πλακες ειναι χιλιαδες, ονομαζονται "Σουμεριακοι Βασιλικοι Καταλογοι" και περιγραφουν τον πολιτισμο των Σουμεριων, την καθημερινη ζωη καθως και τις γενεαλογιες των βασιλιαδων ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΘΕΩΝ ΤΟΥΣ.

Μια παρτιδα απο αυτες τις πινακιδες εχει μεταφραστει και εξηγει (συμφωνα παντα με τους μεταφραστες αρχαιολογους) τον τροπο που δημιουργηθηκε ο Σουμεριακος Πολιτισμος:

Την εποχη οπου στη Γη η εξελιξη ειχε φτασει στη δημιουργια των Νεαντερταλ (περιπου το 450.000 πΧ) μια φυλη απο εναν αλλο πλανητου ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ, οι Ανουνακι απο τον πλανητη Νιμπιρου (σουμεριακες ονομασιες) εφτασε στη Γη. Ο Νιμπιρου ειναι ενας πλανητης με τεραστια ελλειπτικη τροχια, ο οποιος ερχεται κοντα στη Γη καθε 3.600 χρονια (Ακομα κατι τετοιο δεν εχει επιβεβαιωθει απο τη NASA, αλλα ας μην ξεχναμε πως ο πλουτωνας ανακαλυφθηκε τη δεκαετια του 60 αν δεν κανω λαθος ενω τον Ιανουαριο ανακαλυφθηκε και ο Sedna...)
Οι Ανουνακι λογω προβληματικης ατμοσφαιρας στον πλανητη τους ειχαν ανακαλυψει ενα τροπο επαναδημιουργιας της χρησιμοποιωντας χρυσαφι και αλλα ορυκτα. Ομως εκεινη την εποχη (450.000 πΧ) ειχαν αρχισει να εχουν ελλειψη. Οποτε εστειλαν μια αποστολη (περιπου 1.000 ατομα) στους υπολοιπους πλανητες του ηλιακου συστηματος και η αποστολη ηρθε και εγκατασταθηκε στη Γη.
Το διαστημοπλοιο τους εμεινε σε τροχια γυρω απο τη Γη, ενω η κυρια αποστολη προσεδαφιστηκε στη σημερινη Μεσοποταμια.
Οι "Αρχηγοι" της αποστολης ηταν η Οικογενεια του αρχοντα Ανου, ο οποιος εμεινε στο διαστημοπλοιο, σε τροχια γυρω απο τη Γη, ενω τα παιδια του ΕΝ.ΚΙ και ΕΝ.ΛΙΛ κατεβηκαν στη Γη. Αρχικα την εξορυξη των ορυκτων εκαναν οι υπολοιποι ανουνακι της αποστολης, στρατιωτες και υπαξιωματικοι δηλαδη. Μετα απο καποιο διαστημα ομως στασιασαν και αρνηθηκαν να συνεχισουν την βαρια δουλεια στα ορυχεια. Οποτε οι Αρχοντες ΕΝ.ΚΙ και ΕΝ.ΛΙΛ αποφασισαν να δημιουργησουν δουλους/εργατες για να συνεχισουν τη δουλεια. Πηραν το πιο εξυπνο ον πανω στη Γη, τον ανθρωπο του Νεαντερταλ εκεινη την εποχη και με γεννετικη μεταλλαξη τον εκαναν πιο εξυπνο, στη μορφη του homo sapiens. [παρατηρηση: ετσι μπορει να εξηγηθει το προβλημα του χαμενου κρικου στη αλυσιδα της εξελιξης του Δαρβινου απο τη μια, αλλα και να δικαιολογησουμε ΟΛΕΣ τις παραδοσεις ΟΛΩΝ των αρχαιων λαων οτι ο ανθρωπος δημιουργηθηκε απο τον "θεο" ή τους "θεους" αν προτιματε].

Αρα συμφωνα με τα βιβλια του Σιτσιν (τα οποια βασιζονται σε επισημες μεταφρασεις αρχαιων σουμεριακων κειμενων τα οποια βρισκονται σε μουσειο οπως ειπαμε παραπανω) ο σημερινος ανθρωπος ειναι γεννετικη μεταλλαξη με σκοπο τη δουλεια...
ΑΡΑ, ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΤΕ, ΣΚΛΑΒΟΙ!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!

(και λιγη πλακα δεν βλαπτει!)

Ποια ειναι η συνεχεια??
Μετα απο χρονια και ενω ειχαν δημιουργηθει 4 αποικιες (μια στη Σουμερια, μια στην Αιγυπτο, μια στην Ινδια και μια μυστικη, οπου μονο οι "θεοι" Ανουνακι ζουσαν) οι αρχοντες ΕΝ.ΚΙ και ΕΝ.ΛΙΛ ηρθαν σε αντιπαραθεση για τη διαδοχη του θρονου στην Οικογενεια απο τον πατερα τους Ανου που ηταν στα τελευταια του.
Ο ΕΝ.ΚΙ κατηγορουσε τον ΕΝ.ΛΙΛ πως αν και μεγαλυτερος στην ηλικια, ηταν νοθος οποτε επρεπε αυτος να παρει την αρχηγεια, κτλ κτλ κτλ. Ο ΕΝ.ΛΙΛ τα πηρε στο κρανιο και ειπε "τερμα ο,τι καναμε στη Γη, παμε να φυγουμε, γυριζουμε πισω στον πλανητη μας Νιμπιρου και εκει θα λυσουμε το θεμα της διαδοχης". Ο ΕΝ.ΚΙ σαλταρε και απειλησε πως αν ο ΕΝ.ΛΙΛ την κοπανησει να φυγει θα τον καταριψει και αυτον και οποιον τον ακολουθησει. Ο ΕΝ.ΛΙΛ οντας προς το παρον ο ¨αρχαιοτερος" εγραψε τον ΕΝ.ΚΙ στα παλια του τα παπουτσια (αν φορουσανε τοτε...) και καλεσε στρατιωτικο συμβουλιο με θεμα οχι μονο την επιστροφη των Ανουνακι στον Νιμπιρου αλλα και την τυχη των homo sapiens στη Γη. Η αποψη του ΕΝ.ΛΙΛ ηταν πως απο τη στιγμη που θα εφευγαν οι Ανουνακι απο τη Γη δεν θα επρεπε να αφησουν πισω ιχνη των δημιουργηματων τους και θα επρεπε να επαναφερουν τη Γη στην κατασταση που ηταν πριν ερθουν αυτοι. Οποτε αποφασισε να δημιουργησει με πυρηνικα οπλα εναν κατακλυσμο, ο οποιος θα επνιγε τους homo sapiens αλλα και κατα καποιο τροπο θα επανεφερε την Φυση σε μια προηγουμενη κατασταση με ηφαιστιακες αναταρεχες, ανακατανομη των υδατων κτλ κτλ κτλ.
Ο Αρχοντας ΕΝ.ΚΙ οντας αυτος που δημιουργησε τους homo sapiens (α ναι, αυτο δεν το ειπαμε: ηταν ο αρχηγος της επιστημονικης ομαδας ενω ο EΝ.ΛΙΛ ο αρχηγος της στρατιωτικης ομαδας) δεν ηθελε να σκοτωσει τα δημιουργηματα του, αλλα απο την αλλη μερια δεν ηθελε να εναντιωθει προς ολους τους Ανουνακι (αν και δεν τον πειραζε να εναντιωνεται στον ΕΝ.ΛΙΛ). Οποτε συμβουλεψε εναν προστετευομενο του homo sapiens ο οποιος ηταν αρχηγος ή ιερεας μια πολης ανθρωπων, πως να σωθει απο τον επερχομενο κατακλυσμο κατασκευαζοντας μια βαρκα/κιβωτο οπου να επαιρνε και οσα ειδη ζωων μπορουσε ωστε να συνεχιστει η ζωη μετα τον κατακλυσμο.
[παρατηρηση: ετσι μπορει να εξηγηθει η υπαρξη σε ΟΛΟΥΣ τους αρχαιους πολιτισμους -απο τους Ελληνες μεχρι τους Ινδους και απο τους Μαγια μεχρι τους Ισραηλιτες- της αναμνησης του Κατακλυσμου και της υπαρξης καποιων που σωθηκαν οταν εμφανιστηκε ο "θεος" και τους ειπε πως να σωθουν].

Θελετε συνεχεια???
Οταν αποφασιστηκε να φυγουν οι Ανουνακι ο ΕΝ.ΚΙ δεν εφυγε αλλα μπηκε σε τροχια γυρω απο τη Γη για να δει τα αποτελεσματα του Κατακλυσμου. Ο ΕΝ.ΛΙΛ την εκανε και πηγε προς τον πλανητη ΑΛ.ΑΛΟΥ (πλανητης Αρης στα σουμεριακα). Εκει πεθανε και οταν περασε η υπολοιπη αποστολη τον βρηκε πεθαμενο και για να μεινει αιωνια στη μνημη, κατασκευασαν ενα ολοκληρο βουνο με τη μορφη του να βλεπει τους ουρανους αιωνια. [παρατηρηση: αυτη μπορει να ειναι μια εξηγηση του "Προσωπου στον Αρη" που εχει φωτογραφηθει απο διαφορα διστημοπλοια που περασαν τα τελευταια χρονια απο εκει]

Τη συνεχεια την ξερετε: Ο Νωε για τους Ισραηλιτες, ο Γκιλγκαμες για τους Σουμεριους, ο Δευκαλιωνας για τους Ελληνες και ποσοι αλλοι δεν θυμαμαι απο αλλες παραδοσεις, γλιτωσαν τον Κατακλυσμο και εζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα...
Α και κατι αλλο. Αν θυμαμαι καλα το διαστημοπλοιο που ηταν σε τροχια ( η κατοικια των θεων τους και εκει οπου δημιουργηθηκε ο homo sapiens), ονομαζοταν EDEN...
(αυτο το τελευταιο δεν το θυμαμαι καλα, θα το ξαναψαξω)

Λεπτομερειες και λοιπες πληροφοριες στα βιβλια "Ο 12ος πλανητης" και "Το χαμενο βιβλιο του Αρχοντα ΕΝΚΙ" του Σιτσιν.

Επαναλαμβανω, τα παραπανω βασιζονται σε επισημες μεταφρασεις χιλιαδων πυλινων πλακων απο τη Σουμερια.
Για να ειναι λαθος, ειτε ολη η μεταφραση ειναι λαθος, ειτε οι σουμεριοι ιερεις που την γραψανε σπασανε πλακα με τις ερχομενες γενεες των ανθρωπων, στην προκειμενη περιπτωση, με εμας!!!

Ολη αυτη η ιστορια βεβαια δεν εξηγει πως δημιουργηθηκε ο κοσμος ολοκληρος, το συμπαν, η φυση ακομα και οι Ανουνακι. Ακομα και οι Νεαντερταλ οπως λεει η μεταφραση ηταν αποτελεσμα της εξελιξης της φυσης!!
Αρα αν εξαιρεσουμε εμας, τους homo sapiens, εστω και αν δεχθουμε οτι ειμαστε γεννετικη μεταλλαξη των Νεαντερταλ, ολα τα αλλα ποιος τα εφτιαξε?????

Το γενικοτερο ερωτημα παραμενει λοιπον...

>>>



Μια παρατηρηση μονο .Η κατοικια των αρχαιων ελληνων θεων ονομαζεται ολυμπος , δηλαδη , αυτος που λαμπει ολοκληρος ...Δε θα μπορουσε να υποδηλωνει ενα υπταμενο αντικειμενο πανω απο τη γη?ή μηπως τελικα ο Ολυμποσ και η ελλαδα εινα το τετερτο μερος οπου οι θεοι κατοικουσαν ,αν και προσωπικα θα λεγα στην λατινικη αμερικη για να δικαιολογησω την αναφορα των Μαγιας

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 09:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗ NASA!!!
Βαριεμαι να το μεταφραζω. Παρακατω εξηγει γιατι μας γραψανε λιγο στα παλια τους τα παπουτσια τοσες μερες. Με λιγα λογια, ο Κρονος (και φυσικα ο Cassini) ηταν πισω απο τον Ηλιο.
Τι να πεις...
Παραθετω αυτουσιο το email τους.


NASA NEWS
JET PROPULSION LABORATORY

Carolina Martinez (818) 354-9382
Jet Propulsion Laboratory, Pasadena, Calif.

News Release: 2004-174 July 12, 2004

Cassini-Huygens Mission Status Report

The Cassini spacecraft emerged from behind the Sun today after being in solar conjunction since July 5. The most recent spacecraft telemetry was acquired from the Deep Space Network's Goldstone tracking station near Barstow, Calif., today. The spacecraft is in excellent health and operating normally.

Just before Cassini began its transit behind the Sun, it snapped pictures of Saturn's moons
Mimas, Tethys, Rhea and Iapetus. These and other new pictures from Saturn can be found as raw images at http://saturn.jpl.nasa.gov/multimedia/images/raw/index.cfm .

Solar conjunction occurs when the Sun is between the spacecraft and Earth. During this time, the spacecraft conducts only limited science observations. Command and downlink capability is reduced to a minimum, with an uplink command file consisting of 10 commands sent every five minutes, 10 to 20 times a day. The purpose of this test is to assess the spaceraft's ability to receive commands from Earth when the signal path goes so close to the Sun.

The Cassini-Huygens mission is a cooperative project of NASA, the European Space Agency and the Italian Space Agency. The Jet Propulsion Laboratory, a division of the California Institute of Technology in Pasadena, manages the Cassini-Huygens mission for NASA's Office of Space Science, Washington, D.C. JPL designed, developed and assembled the Cassini orbiter.

For the latest images and more information about the Cassini-Huygens mission, visit http://saturn.jpl.nasa.gov and http://www.nasa.gov/cassini .

-end-

Αυτα πληροφοριακα, λογω του οτι ειπαμε αρκετα σε προηγουμενα μηνυματα. Σορυ που δεν εχουν και τοση σχεση με το ΘΕΜΑ μας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 10:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.

[/quote]

Μια παρατηρηση μονο .Η κατοικια των αρχαιων ελληνων θεων ονομαζεται ολυμπος , δηλαδη , αυτος που λαμπει ολοκληρος ...Δε θα μπορουσε να υποδηλωνει ενα υπταμενο αντικειμενο πανω απο τη γη?ή μηπως τελικα ο Ολυμποσ και η ελλαδα εινα το τετερτο μερος οπου οι θεοι κατοικουσαν ,αν και προσωπικα θα λεγα στην λατινικη αμερικη για να δικαιολογησω την αναφορα των Μαγιας

Ad astra per Aspera
[/quote]

Αυτο ακριβως ειχα σκεφτει και εγω!! Μεχρι στιγμης δεν βρηκα καποιο σημειο οπου να αναφερεται η τεταρτη τοποθεσια. Ισως σε καποιο αλλο βιβλιο του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

afro
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 10:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους afro
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΧΡΗΣΤΟ-Ρ, ΚΑΤΑ ΑΡΧΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΣΜΟΛΙΑΝ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΕΝΑ SEARCH ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ Α-Ζ ΤΩΝ ΜΟΥΣΕΙΩΝ ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΣΟΥΜΕΡΙΟΥΣ, ΣΤΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ, ΚΛΠ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ. ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΙΘΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΗΣΑΝ ΠΡΟΙΟΝ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΠΑΡΕΜΒΟΛΗΣ Η ΟΧΙ. ΕΑΝ ΝΑΙ, ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΟΡΜΑΛ ΣΤΑΔΙΑΚΗ (ΔΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ), ΤΟ ΟΤΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ (ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ,) ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ 2000 ΠΧ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΑΘΩΣ ΥΠΟΤΑΧΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΚΚΑΔΙΑΝΟΥΣ(?)(AKKADIANS), ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΘΑ ΑΠΕΚΛΕΙΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΣΟΥΜΕΡΙΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ.

ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΥΛΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΣΠΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΟ 4000 ΠΧ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΑΝ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΗΣΑΝ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΥΛΗΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΔΥΟΝΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ. ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ ΠΙΣΤΕΥΑΝ (ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΗΣΑΝ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΩΝ ΣΠΗΛΑΙΩΝ. ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΤΕΙΟ.

ΦΙΛΙΚΩΤΑΤΑ,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 10:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio
http://www.ashmol.ox.ac.uk/
Ashmolean Museum
Beaumont Street
OXFORD OX1 2PH UK
Tel: Oxford (01865) 278000
Fax: Oxford (01865) 278018Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 10:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio
Ας τη μαζέψει κάποιος ρε παιδιά ( τη σελίδα )

Για να τη διαβάσω θέλω οθόνη μέχρι το δίπλα δωμάτιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 11:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΧΡΗΣΤΟ-Ρ, ΚΑΤΑ ΑΡΧΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΣΜΟΛΙΑΝ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΕΝΑ SEARCH ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ Α-Ζ ΤΩΝ ΜΟΥΣΕΙΩΝ ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.


Οπως εγραψε και ο lamogio η διευθυνση ειναι η παρακατω. Γιατι νομιζω οτι εισαι απεναντι μου ιδιαιτερα... επιθετικος να το πω... σκεπτικιστης να το πω... καλα κανεις βεβαια, αλλα φαινεται λιγο σαν υπαρβολικη αντιδραση σε ο,τι λεω...
Τελοσπαντων, ας μεινουμε απλα στην δικαιολογια οτι απλως δεν εψαξες καλα το internet και οτι δεν ειναι τελικα αρκετα τα χρονια που εμεινες στο Λονδινο...

http://www.ashmol.ox.ac.uk/
Ashmolean Museum
Beaumont Street
OXFORD OX1 2PH UK
Tel: Oxford (01865) 278000
Fax: Oxford (01865) 278018


Α, ξεχασα: Φιλικωτατα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 12:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

Ας τη μαζέψει κάποιος ρε παιδιά ( τη σελίδα )

Για να τη διαβάσω θέλω οθόνη μέχρι το δίπλα δωμάτιο.


Ναι ρε παιδια! Ενας administrator ρε παιδια! δεν διαβαζει κανεις??
Νομιζω οτι τη χαζομαρα την εκανα εγω γιατι αυτο εμφανιζεται απο τοτε που εγραψα εκεινο το μηνυμα για τον SKYDANCER και εβαλα ολα εκεινα τα XAXAXAXAXAXA που γεμισαν την οθονη...
Θα περιμενω μια-δυο μερες και αν δεν το φτιαξει κανεις administrator θα σβησω εκεινο το μηνυμα μου. (μπορω ε?)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 12:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
ΟΚ, βαριεμαι να περιμενω. Μπηκα και εσβησα τα ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Τωρα ολα οκ, ε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seascout
Νέο Μέλος

Cyprus
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 12:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seascout
Αν παει το θεμα 17η σελιδα δεν θα χρειαζομαστε 3 οθονες ελπιζω να αλλαξει σελιδα με αυτο το reply

Edited by - seascout on 13/07/2004 12:13:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

afro
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 12:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους afro
LAMOGIO KAI ΧΡΗΣΤΟ-Ρ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ASHMOLEAN.

ΧΡΗΣΤΟ-Ρ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΥΟΣΟΥΝΑ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΘΕΣΗ!
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ. 12 ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟΝ.
ΑΛΛΑ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΕΝΩ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΧΦΟΡΔΗ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Ο ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΤΗΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 15:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy
Λοιπον , δεν μπορουμε να ισχυριστουμε οτι κατεβηκε απο τα βορεια μια φυλή προηγημένη απο τη στιγμη που δεν εχουμε ευρυματα . Τα ευρυματα που υπαρχουν τωρα ειναι τα ημερολογια των Σουμεριων και λενε ξεκαθαρα για εξωγηινους (βλεπε -ιπταμενο αντικειμενο πανω απο τη γη ).Αν τωρα σε εκεινη την περιοχη βρουμε σκελετους δυο διαφορετικων "ειδων" ανθρωπου απο ακριβως την ιδια περιοδο , τοτε το συζηταμε . Αλλα μια καθοδος δε θα σημαινε και εξελιξη του erctus σε sapiens ....Λοιπν θα κοιταξω κατι που μολις σκεφτηκα και θα σας πω ... Αλλα οχι !Τα ευρυματα αυτα ... οι πλακες δηλαδη , ποτε χρονολογουνται ?Απαντηστε !Ειναι πολυ σημαντικο

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 18:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

Τα ευρυματα αυτα ... οι πλακες δηλαδη , ποτε χρονολογουνται ?Απαντηστε !Ειναι πολυ σημαντικο


3.500 με 4.000 πΧ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 19:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΣΟΥΜΕΡΙΟΥΣ, ΣΤΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ, ΚΛΠ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ. ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΙΘΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΗΣΑΝ ΠΡΟΙΟΝ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΠΑΡΕΜΒΟΛΗΣ Η ΟΧΙ. ΕΑΝ ΝΑΙ, ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΟΡΜΑΛ ΣΤΑΔΙΑΚΗ (ΔΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ), ΤΟ ΟΤΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ (ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ,) ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ 2000 ΠΧ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΑΘΩΣ ΥΠΟΤΑΧΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΚΚΑΔΙΑΝΟΥΣ(?)(AKKADIANS), ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΘΑ ΑΠΕΚΛΕΙΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΣΟΥΜΕΡΙΩΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ.

ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΥΛΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΣΠΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΟ 4000 ΠΧ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΑΝ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΗΣΑΝ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΥΛΗΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΔΥΟΝΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ. ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ ΠΙΣΤΕΥΑΝ (ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΗΣΑΝ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΩΝ ΣΠΗΛΑΙΩΝ. ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΤΕΙΟ.



Παρατηρηση:
Οταν λεμε "οι Αιγυπτιοι εκαναν αυτο", "οι Σουμεριοι ηξεραν εκεινο", "οι Μαγιας ειχαν αυτες τις γνωσεις", "οι Ελληνες ηξεραν το αλλο", ποτε κανεις δεν εννοει τον πληθυσμο στο συνολο του!!
Ποτε κανεις δεν εννοει οτι ο απλος αιγυπτιος, ο ελληνας, ο μαγια, ο σουμεριος, ο αγροτης, ο βοσκος, ηξερε αστρονομια, ιατρικη, επιστημες.
Αυτα ολα ηταν γνωσεις των ιερατειων!
Παιδια μην μπερδευομαστε. Η ελιτ τοτε ειχε γνωσεις, "παρμενες" απο αλλου, απο αλλους.
Αναιρουμε δηλαδη τα παντα AFRO;;
Οι βοσκοι Σουμεριοι εφτιαχναν νομοθεσιες με τον Χαμουραμπι και αλλους πριν απο αυτον, οι βοσκοι Σουμεριοι ειχαν αναπτυξει την ιατρικη, οι βοσκοι Σουμεριοι ειχαν αστρονομικες γνωσεις για τους πλανητες, την καμπυλοτητα της Γης, για τον Ηλιο σαν κεντρο του ηλιακου συστηματος, της μεταπτωσης του αξονα και ολα τα αλλα τα οποια εχουν αποδειχτει και ειναι γνωστα και στην επισημη αρχαιολογια;; Τα αναιρουμε ολα;;
Και φυσικα ας μην παιρνουμε μονο τους Σουμεριους. Ολοι οι μεγαλοι αρχαιοι λαοι γνωριζαν πραγματα. Πραγματα τα οποια ο δικος μας πολιτισμος τα γνωρισε μετα την Αναγεννηση. Επρεπε να ερθει ο Κοπερνικος για να μαθουμε οτι ο Ηλιος ειναι το κεντρο του ηλιακου συστηματος και η Γη γυριζει γυρω του. Επρεπε να ερθει η Αναγεννηση για να γινει ευρεως γνωστο στο δικο μας πολιτισμο οτι η Γη ειναι στρογγυλη. Σου προτεινω AFRO να διαβασεις λιγο Πλατωνα, τα βιβλια του Τιμαιος και Κριτιας.
Παιδια, επειδη ζουμε σε αυτον τον πολιτισμο ΤΩΡΑ, ας μην νομιζουμε οτι ολα τα ανακαλυψαμε εμεις...
Και φυσικα οποιος μενει σε γνωσεις των σχολικων βιβλιων και των εγκυκλοπαιδειων, εννοειται οτι θα θεωρει ολους τους αρχαιους στο συνολο τους αγραμματους βοσκους και γεωργους.
Ειλικρινα θα μπορουσα να γραψω παρα πολλα στο θεμα, με παραπομπες και τεκμηριωση απο βιβλια, αλλα το ΘΕΜΑ ειναι αλλο εδω και ηδη πιστευω οτι εχουμε πει πολλα πανω σε αυτο το ζητημα.

Edited by - Χρηστος-Ρ. on 13/07/2004 19:29:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy