ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 **** Π Ε Ν Τ Ε Λ Η ****
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 13:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μερικοι δεν ξερουν γιατι ακριβως επελεξαν την περιοχη για βολτα


γραφει ο φιλος jbg
(XD ΑΥΤΟ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;)
Εχεις απολυτο δικιο γιατι εχω μιλησει με ανθρωπους οι οποιοι επισκεπτονται σε τακτα διαστηματα την περιοχη χωρις λογο και μαλιστα οχι για τις φημες η τα φαινομενα.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΑΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΠΗΓΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΝ ΕΛΘΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΧΕΣΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!
ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ!! (Ισως να με διαβαζει αυτος που μου το ειχε πει)

Ναι μενω Αθηνα αλλα μετακινουμαι συχνα
Δεν εχει σημασια σε τι θα μπορουσα να σου φανω χρησιμος;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 23:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

σε τι θα μπορουσα να σου φανω χρησιμος;



jonniebegood@internet.gr


jonniebegood@pathfinder.gr


στειλε μου μια διευθυνση να τα πουμε...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 02:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

φιλοι του Πεντελικου ορους και του σπηλαιου του Πανος...


αν και σχετικα προσφατα επισκεφθηκα την σπηλια, οι φορες ηταν αρκετες για να διαπιστωσω και εγω και οσοι με συντροφευαν, οτι στον χωρο συχναζουν εκτος των ασχετων και των παλαβων καθε ειδους, πολλα ατομα που πλησιαζουν την περιοχη με σεβασμο, δεος και αγαπη


τελευταια γνωριμια ο Κωστας, νεαρος οικοδομος που δεν ειχε διαβασει τιποτα για την σπηλια, αλλα πριν 3 χρονια την ειδε στον υπνο του και του γεννηθηκε η επιθυμια να παει

και πηγε και παει οποτε βρει ευκαιρια

δεν γνωριζε οτι απο εκει βγηκαν τα μαρμαρα του Παρθενωνα, ουτε οτι υπηρξε ιερος χωρος για παρα πολλους αιωνες


κι ομως εδειχνε ενα σεβασμο, που εκδηλωνοταν και με το να μαζευει τα σκουπιδια των αλλων - κατι που εκανε χρονια και ο Τασος, και που κανω και εγω, και διαφοροι αλλοι οποτε πανε


αφου γνωρισαμε αρκετα ατομα (και αυτο συνεχιζεται) σκεφθηκαμε την ιδρυση καποιας ομαδας απο ολα αυτα τα ατομα, ενος συλλογου φιλων του σπηλαιου, ειτε για την αρχαιολογικη του αξια για μας τους ελληνες, ειτε για την ιεροτητα του χωρου την οποια αναγνωρισαν και οι χριστιανοι φυσικα

ενας συλλογος εθελοντων που αγαπουν το μερος και θα προσπαθησει σε πρωτη φαση να καθαρισει τον χωρο απο τα ξενα προς την περιοχη υλικα (μπαζα, παλιοσιδερα, σκουπιδια, γκραφιτι)


σημαντικο επομενο βημα θα ειναι η τοποθετηση μαρμαρινου ογκου (απο την γυρω περιοχη) ή πλακας στην οποια να χαραχθουν βασικες πληροφοριες για την περιοχη (μαρμαρα Παρθενωνα, ιερο του Πανος, των Νυμφων, του Μιθρα και τελος του Χριστου)

οτι δεν ειναι η σπηλια του νταβελη με τους ανυπαρκτους σατανιστες αλλα μια αξιολογη περιοχη που αξιζει σεβασμο


και φυσικα ομαδικες επισκεψεις και βολτες σε ολο το Πεντελικον ορος

οσοι νιωθετε οτι θελετε και μπορειτε να βοηθησετε, γινετε μελη στο κλαμπ που δημιουργησαμε εδω, αν και οι περισσοτεροι που εχουμε ηδη γνωρισει στην σπηλια, δεν πολυμπαινουν στο δικτυο


εκει θα αποθηκευσουμε και οτι καινουργιο υλικο εχουμε

http://clubs.pathfinder.gr/pan_aipolion


περισσοτερες λεπτομερειες στο κλαμπ


ναστε καλα


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 02:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
JBG ΓΕΙΑ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ EMAIL ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ

fotografosgr@hotmail.com


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 15:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Johnnybegood εχω κάνει αιτηση στο club σας σαν hawkwind78 (pathfinder email login). Δηλαδη ο hawkwind78 που σας ζητησε να εγγραφει είμαι εγω.


Φιλικά ο τυφλός οδηγός και φύλακας της γνωσης

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 15:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XD: "Όταν άρχισα να ασχολούμαι με την περιοχή της Πεντέλης και την περίφημη σπηλιά (λόγο μιας παράξενης ή ύποπτης προσωπικής εμπειρίας βιωμένη μαζί με άλλα δυο άτομα �αυτό που θα έλεγε ο Μπαλανος ως συνάντηση με «περίεργους ανθρώπους» -όχι με καρέ πουκάμισο πάντως) διάβασα διάφορα βιβλία που λίγο ως πολύ μεταξύ δικών τους πληροφοριών αφιέρωναν άλλοτε αρκετές σελίδες ή άλλοτε κάποιες αναφορές στις απόψεις του Μπαλανού χρησιμοποιώντας ως βασική πηγή τους το «Αίνιγμα της Πεντέλης».

XD αν διαβάσεις απο τα πρωτα topiks για την Πεντέλη θα δείς και την δική μου περιεργη ιστορια πριν 11 χρόνια στο βουνο σε μια συναντηση που είχα με παραξενο ανθρωπο. Ισως βρείς στοιχεία που ταιριαζουν με τη δική μου εμπειρία.

Φιλικά ο τυφλος οδηγός και φύλακας της γνώσης

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2004, 07:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR:

Ταιριάζει γάντι και αν ισχύει τότε πρέπει να τεθεί το ερώτημα κατά πόσον είναι γνωστό στους διάφορους ερευνητές και ποίος ο πραγματικός ρόλος τους στην συγκεκριμένη υπόθεση (άραγε θα μπορούσαν να είναι πιόνια ή παίκτες ή να μετεξελίχθηκαν στην πορεία του «παιχνιδιού» εν αγνοία τους από κάποια σε κάποια άλλη κατηγορία)..

BLIND GUARDIAN:

Βρήκα την αναφορά σου στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=774&ARCHIVE=&whichpage=1 και είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, στην σελ. 328 του γνωστού πια βιβλίου υπάρχουν κάποιοι προβληματισμοί για το θέμα των «Τεχνιτών Ψευδαισθήσεων», πάντως στις αρχές του ’90 είχαν ξανά φουντώσει τα έργα στην σπηλιά και είχε δημιουργηθεί μέγα πολιτικό ζήτημα στον «Τύπο» μεταξύ κυβέρνησης & αντιπολίτευσης για το «τι ακριβώς» επρόκειτο να κατασκευαστή εκεί.. (..σίγα που μάθαμε τελικά.. αλλά λέμε τώρα )


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2004, 12:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

"Όταν άρχισα να ασχολούμαι με την περιοχή της Πεντέλης και την περίφημη σπηλιά (λόγο μιας παράξενης ή ύποπτης προσωπικής εμπειρίας βιωμένη μαζί με άλλα δυο άτομα


φιλε BLIND GUARDIAN, μια ερωτηση: εξακολουθεις να πηγαινεις στη σπηλια?


μπηκα στο τοπικ με τις εμπειριες απο το σπηλαιο και διαβασα την ιστορια σου, οπως και αναφορες αλλων περι πυλης


εγω επεσα τυχαια πανω στο ανοιγμα μιας πυλης στην Πεντελη πριν χρονια παντως


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2004, 23:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...και ποίος ο πραγματικός ρόλος τους στην συγκεκριμένη υπόθεση (άραγε θα μπορούσαν να είναι πιόνια ή παίκτες ή να μετεξελίχθηκαν στην πορεία του «παιχνιδιού» εν αγνοία τους από κάποια σε κάποια άλλη κατηγορία)..


Αγαπητε XD πηρες την ερωτηση απο το ...πληκτρολογιο μου
Αραγε ...πιονα η παικτες αναρωτιεσαι....ισως οι εμπνευστες και δημιουργοι του πειραματος θα ελεγα εγω.
Ενα πειραμα που ισως ξεκινησε ως αστειο ...καποτε ελαβε τετοιες προεκτασεις που μπορει να μην τις φανταζονταν ουτε οι ιδιοι οι εμπνευστες του.
Μια τελειως ..αυθαιρετη... σκεψη μου ειναι οτι μπορει και οι ιδιες οι ..υπηρεσιες που ενεπλακησαν να επεσαν θυμα... του εμπνευστη της ολης ιστοριας.
Φανταζομαι οτι ο ¨εμπνευστης¨ απο μια γωνια θα γελαει με την εξελιξη των πραγματων αλλα θα πρεπει να νοιωθη και ικανοποιηση για το αποτελεσμα που ειχε η ιδεα του!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2004, 23:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω επεσα τυχαια πανω στο ανοιγμα μιας πυλης στην Πεντελη πριν χρονια παντως

Φιλε lbg ....αυτο που αναφερεις ακουγεται πολυ ενδιαφερον!!
Θελεις να αναφερθεις εστω περιληπτικα στο τι σου συνεβη;


Edited by - ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR on 03/09/2004 23:08:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2004, 02:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Φιλε lbg ....αυτο που αναφερεις ακουγεται πολυ ενδιαφερον!!
Θελεις να αναφερθεις εστω περιληπτικα στο τι σου συνεβη;


διαβασε την ολοκληρη, αξιζει

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3522

και κανε τον κοπο να διαβασεις και στην τελευταια σελιδα στα τελευταια μηνυματα τι βιωσαμε με την κορη μου

την ψηνω να το περιγραψει με δικα της λογια, οπως αυτη το βιωσε

ο Αριστοτελης στα Μεταφυσικα του λεει για τα ανεξηγητα φαινομενα: προερχονται απο αλλη διασταση αλλα εχουν αμεση σχεση με τον παρατηρητη τους

περιεχουν καποιο μηνυμα για αυτον

εγω μετα την εμπειρια δεν την περασα στο ντουκου αλλα την εψαχνα μαζευοντας πληροφοριες

εχω βλεπεις λοξα με την εξελιξη της φυσικης, την παγκοσμια θεολογια, την αρχαιολογια, την ψυχολογια κτλ κτλ - αξιοπιστη πληροφορια ναναι και ας αφορα οτιδηποτε

ηθελα να επισκεφθω και την σπηλια αλλα δεν ευρισκα ανθρωπο να με παει

την ανοιξη που μας περασε μεσω φορουμ δημοσιοποιησα την ιστορια και βρηκα ατομο να με ξεναγησει


απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα στην ερμηνεια του φαινομενου, οχι σε επιστημονικο επιπεδο αλλα σε προσωπικο

καταλαβα το μηνυμα


και μαλιστα καταλαβα οτι εχασα και πολυτιμο χρονο


τα δε φαινομενα στη σπηλια συνεχιζονται - μερικες φορες εντονα αλλα μερικες φορες πρεπει να εισαι παρατηρητικος


και το ξαναλεω: τυφλοι ειναι οι "ερευνητες" ???

ειναι αραγε θεμα αντιληψης και οπτικης γωνιας, ή η περιοχη διαλεγει σε ποιους θα αποκαλυψει τα μυστικα της?


και τα δυο τα βρισκω να ισχυουν


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Προλέγων
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2004, 23:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Προλέγων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΡΜΑΡΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 1030 = 4
ΤΟ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ = 1030 = 4
ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΡΜΗΣ = 1030 = 4


ΒΟΥΝΟ ΠΕΝΤΕΛΗ = 1070 = 8
ΚΟΥΦΙΟ = 1070 = 8


ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1165 = 4
ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ = 1165 = 4
Η ΙΕΡΗ ΓΕΩΔΑΙΣΙΑ = 1165 = 4
Ο ΠΑΡΘΕΝΩΝ = 1165 = 4
Ο ΛΕΥΚΟΣ ΟΙΚΟΣ = 1165 = 4


ΤΟ ΟΡΟΣ ΠΕΝΤΕΛΗ = 1288 = 1
ΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥΝΕΛ = 1288 = 1
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΔΙΑ = 1288 = 1


ΣΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1365 = 6
Ο ΚΥΚΕΩΝ = 1365 = 6
ΦΑΕΘΩΝ = 1365 = 6


ΣΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1415 = 2
ΣΤΕΨΙΣ = 1415 = 2


Η ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1503 = 9
Ο ΠΥΡΗΝΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ = 1503 = 9
ΘΕΟΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ = 1503 = 9


ΜΑΡΜΑΡΟ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 1538 = 8
ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ = 1538 = 8
ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΕΠΑΦΗ = 1538 = 8
ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΙΣ = 1538 = 8


ΣΠΗΛΑΙΟ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1565 = 8
ΧΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ = 1565 = 8
ΤΟ ΠΛΟΙΟΝ ΛΕΩΝ = 1565 = 8
Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΔΙΟΣ = 1565 = 8
ΟΙ ΕΛΩΧΙΜ = 1565 = 8
Η ΒΕΛΤΙΩΣΙΣ = 1565 = 8


ΟΡΟΣ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 1626 = 6
Ο ΑΧΕΡΩΝ = 1626 = 6
ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΚΟΣΜΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ = 1626 = 6
Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΣ = 1626 = 6


ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΡΕΥΜΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 1726 = 7
ΤΟ ΥΠΕΡΣΥΜΠΑΝ = 1726 = 7
ΠΡΩΙΝΟ ΑΣΤΕΡΙ = 1726 = 7


ΚΟΡΥΦΗ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 1776 = 3
ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΝ ΡΕΥΜΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 1776 = 3
ΕΣΩ ΣΥΜΠΑΝ = 1776 = 3


ΤΟ ΜΑΡΜΑΡΟ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 1908 = 9
ΦΩΣΤΗΡ = 1908 = 9
ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ = 1908 = 9


ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1985 = 5
ΟΙ ΨΥΧΕΣ = 1985 = 5
Η ΓΕΝΝΗΣΙΣ ΑΣΤΡΩΝ = 1985 = 5
ΔΙΣΚΟΣ ΦΑΙΣΤΟΥ = 1985 = 5


ΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΡΕΥΜΑ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 2096 = 8
ΓΩΝΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ = 2096 = 8
ΓΕΝΝΗΣΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ = 2096 = 8
ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΑΣΤΕΡΙ = 2096 = 8


ΛΗΣΤΑΡΧΟΣ ΝΤΑΒΕΛΗΣ = 2105 = 8
ΕΡΗΜΩΣΙΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ = 2105 = 8


Ο ΛΗΣΤΑΡΧΟΣ ΝΤΑΒΕΛΗΣ = 2175 = 6
ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΤΟΥ ΔΑΥΙΔ = 2175 = 6
ΠΥΡΗΝΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ = 2175 = 6


ΣΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ = 2185 = 7
ΦΩΤΟΜΕΤΡΟ = 2185 = 7


ΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΡΕΥΜΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 2604 = 3
Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ = 2604 = 3


ΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΝ ΡΕΥΜΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ = 2654 = 8
Η ΕΓΕΡΣΙΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ = 2654 = 8


ΠΕΝΤΕΛΗ = 478 = 1
ΠΗΓΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ = 478 = 1


Η ΠΕΝΤΕΛΙΚΗ ΓΗ = 527 = 5
Ο ΣΠΙΝΘΗΡ = 527 = 5
ΔΙΔΑΚΤΗΡΙΟ = 527 = 5


Η ΠΕΝΤΕΛΙΚΗ ΓΑΙΑ = 531 = 9
ΑΚΤΙΣ = 531 = 9
ΛΥΡΑ = 531 = 9
ΑΤΟΜΟΝ = 531 = 9
ΠΑΝΟΣΙΟΝ = 531 = 9


ΝΤΑΒΕΛΗΣ = 596 = 2
ΠΤΗΣΗ = 596 = 2


Ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ = 666 = 9
ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ = 666 = 9
ΙΑΠΕΤΟΣ = 666 = 9


ΣΠΗΛΙΑ ΝΤΑΒΕΛΗ = 725 = 5
Η ΣΦΙΓΓΑ = 725 = 5
ΛΕΥΚΟΣ = 725 = 5
ΣΕΙΣΜΟΣ = 725 = 5
ΤΟ ΟΝΕΙΡΟΝ = 725 = 5
ΤΟ ΕΠΟΣ = 725 = 5


Η ΣΠΗΛΙΑ ΝΤΑΒΕΛΗ = 733 = 4
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ = 733 = 4


ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ = 795 = 3
ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ = 795 = 3
Ο ΛΕΥΚΟΣ = 795 = 3
Ο ΣΕΙΣΜΟΣ = 795 = 3


ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ = 845 = 8
ΤΕΛΕΤΕΣ = 845 = 8


ΟΡΟΣ ΠΕΝΤΕΛΗ = 918 = 9
ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ = 918 = 9
ΑΚΤΙΝΑ ΤΕΣΛΑ = 918 = 9
Ο ΠΑΝΔΑΜΑΤΟΡΑΣ = 918 = 9
ΔΩΔΕΚΑΘΕΟ = 918 = 9


ΠΕΝΤΕΛΙΚΟ ΜΑΡΜΑΡΟ = 922 = 4
ΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΝ = 922 = 4
ΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΣ = 922 = 4
ΤΟ ΡΑΝΤΑΡ = 922 = 4
Η ΘΕΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ = 922 = 4
ΑΓΓΕΛΙΚΩΝ = 922 = 4
ΕΙΣΒΟΛΕΥΣ = 922 = 4


Έσεται Ήμαρ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 14:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1165 = 4

ΣΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1365 = 6

ΣΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1415 = 2

Η ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1503 = 9

ΣΠΗΛΑΙΟ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1565 = 8

ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ = 1985 = 5

ΣΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ = 2185 = 7

ΣΠΗΛΙΑ ΝΤΑΒΕΛΗ = 725 = 5

Η ΣΠΗΛΙΑ ΝΤΑΒΕΛΗ = 733 = 4

ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ = 795 = 3

ΣΠΗΛΑΙΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ = 845 = 8


Δε ξεχάσαμε τίποτα ??

Μήπως κανα απαρέμφατο ή κανά υπερσυντέλικο ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Υπερασπιστης
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 15:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Υπερασπιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους.

Εχω μια απορια ρε παιδια.Τι σημαινουν οι φρασεις και διπλα απο αυτες ενας αριθμος που ακολουθει?Μηπως ποσο στοιχιζει το τετραγωνικο σε καθε περιοχη?Αν καποιος ξερει μπορει να με πληροφορησει και εμενα, για την περιοχη της Γλυφαδας ομως?(Γλυφαδα=?)

Και λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει φιλοι μου.Το καντατησαμε το θεμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 15:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο δεύτερος αριθμός είναι το πυθαγόρειο άθροισμα, το οποίο εδώ δεν νομίζω ότι πολυκολλάει.

Όσον αφορά τον πρώτο αριθμό... προτιμώ να αποφύγω να σχολιάσω. Δεν θέλω να γίνομαι συνέχεια κακός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Υπερασπιστης
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 16:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Υπερασπιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Thios,οταν αναφερεις ο πρωτος αριθμος...τι ακριβως εννοεις γιατι,εγω τουλαχιστον βλεπω εναν αριθμο και αριστερα αυτου μια φραση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Υπερασπιστης
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 16:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Υπερασπιστης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αστο,καταλαβα τι εννοεις.Αληθεια,γνωριζεις πως βγαινει ο πρωτος 4ψηφιος αριθμος?Περιεργα πραγματα σκεφτεστε βρε παιδια με τα νουμερα αυτα.Που θελετε να καταληξεται με ολα αυτα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 17:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με όλο το σεβασμό που έχω για την Πεντέλη, της οποίας ήμουν και μόνιμος κάτοικος για αρκετά χρόνια, μήπως λέω μήπως προσπαθούμε δια περίπλοκων και ανεξιχνίαστων μεθόδων (βλ. αριθμοαντιστοιχίες τρίτου τύπου που προηγήθηκαν) να αποδείξουμε κάτι που μου διαφεύγει εντελώς...? Μία σειρά αριθμών από μόνη της δε λέει και πολλά πράγματα, αν δε, πάμε επίτηδες να αντιστοιχήσουμε αριθμούς με έννοιες πάντα κάτι μας βγάζει.... Λοιπόν, τι ακριβώς εννοούσε ο ποιητής γιατί ξαφνικά νιώθω απίστευτα ηλίθια.....

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 19:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

... μήπως προσπαθούμε δια περίπλοκων και ανεξιχνίαστων μεθόδων (βλ. αριθμοαντιστοιχίες τρίτου τύπου που προηγήθηκαν) να αποδείξουμε κάτι

Πιο πολλά για αυτές τις μπούρδες θα βρείς σε άλλα τοπικ στο ΓΝΩΣΗ.
Πάντα με κάποιον τίτλο ανάλογο των αριθμών.
Περιεχόμενο και "αλήθειες" όμως αμφιβάλω αν θα βρεις.

¨οπως ΔΙΑΣ = ΑΡΟΤΡΟ, έτσι και ΕΠΟΣ = ΠΕΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 20:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΤΑΒΕΛΗΣ = 596 = 2
ΠΤΗΣΗ = 596 = 2



ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑ;
Ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΤΗΣΗ η
Η ΠΤΗΣΗ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ
ευχαριστω



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 22:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

μήπως λέω μήπως προσπαθούμε δια περίπλοκων και ανεξιχνίαστων μεθόδων (βλ. αριθμοαντιστοιχίες τρίτου τύπου που προηγήθηκαν) να αποδείξουμε κάτι που μου διαφεύγει εντελώς...?

Μία σειρά αριθμών από μόνη της δε λέει και πολλά πράγματα, αν δε, πάμε επίτηδες να αντιστοιχήσουμε αριθμούς με έννοιες πάντα κάτι μας βγάζει....

Λοιπόν, τι ακριβώς εννοούσε ο ποιητής γιατί ξαφνικά νιώθω απίστευτα ηλίθια.....



ετσι ηλιθιος νιωθω και εγω μερικες φορες που γραφω στο φορουμ


η φυσιολογικη μου αντιδραση ειναι να την κοπανησω, ΑΛΛΑ τοτε δεν θα στεριωσει ποτε σοβαρη συζητηση εξ αιτιας ασχετων παρεμβολων


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 00:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νομίζω πως ακριβώς γι' αυτό το λόγο jonniebegood τα είπαμε όλοι ολα αυτά..... για να δείξουμε ακριβώς το άσχετο της παρεμβολής. Ή αν στο τέλος τέλος υπάρχει κάτι σχετικό να το μάθουμε μπας και ξεστραβωθούμε... μην ανησυχείς για τη σοβαρότητα της συζήτησης, νομίζω πως όλοι χρειαζόμαστε ένα διάλειμα κάπου κάπου

και παρά τις όποιες παρεμβολές μέχρι τώρα (αν και με κάποιες εμμονές στο θέμα της σπηλιάς, πρόβλημα το οποίο παρουσιάζουν και άλλα topic με παρόμοιο περιεχόμενο) πιστεύω πως μαθαίνουμε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα εδώ

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 00:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα
.....νομίζω πως όλοι χρειαζόμαστε ένα διάλειμα κάπου κάπου
ειπε ο galadriel
Σαν πολυ δεν κρατησε το διαλλειμα;
Καποιοι φιλοι εχουν καιρο να φανουν ...glinaaea που εισαι ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 00:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα
.....νομίζω πως όλοι χρειαζόμαστε ένα διάλειμα κάπου κάπου
ειπε ο galadriel
Σαν πολυ δεν κρατησε το διαλλειμα;
Καποιοι φιλοι εχουν καιρο να φανουν ...glinaaea που εισαι ;
Σας προτεινω να δειτε στην σελιδα του ΙΡΑΝΟΝ την παρουσιαση και επεξηγηση των συμβολων που υπαρχουν χαραγμενα στην ΠΕΝΤΕΛΗ.
Ελπιζω να μην εμφανιστουν παλι σε κανενα περιοδικο γιατι πραγματι εχουν κανει καταπληκτικη παρουσιαση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 08:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλή σας μέρα.
Φίλε Φωτογράφε, δεν είμαι μακρυά. Παρακολουθώ το θέμα πολύ προσεκτικά.
Δεν μπαίνω όμως γιατί δεν έχω να προσθέσω κάτι σημαντικό περισσότερο από τα δικά σας. Επί πλέον είναι και θέμα χρόνου τον οποίον δεν διαθέτω πολύ και προσπαθώ να τον εκμεταλευτώ εκεί που νομίζω ότι χρειάζεται πιό πολύ. Συγνώμη.
Έχω όμως να σας ρωτήσω μήπως κάποιος απο σας πήρε και διάβασε ένα τρίτομο έργο του Τιμόθεου. Κ. Κιλίφη, Αρχιμανδρίτη της Μονής Πεντέλης.
Αυτοί οι τρείς τόμοι αφορούν την Πεντέλη. Εκυκλοφόρησαν τώρα τελευταία και τους είδα χθές στην μονή που είχα πάει γιά επίσκεψη. Επειδή όμως δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να τους πάρει κανείς, και δεδομένου ότι κοστίζει έκαστος 30 ευρώ, δεν τόλμησα να τους πάρω.
Αν λοιπόν τους έχει πάρει κάποιος, ίσως θα μπορούσε να μας δώσει κάποια στοιχεία. Σας ευχαριστώ.
Τώρα ψάχνω γιά κάτι συγκεκριμένο, γιά κάποιους ναούς της Πεντέλης. Όταν έχω τα νέα που θέλω θα σας τα δώσω.
Φιλικότατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 18:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε glinaaea
Το πρωτο βιβλιο του ΚΙΛΗΦΗ ηταν ενας τομος τωρα ακουω απο εσενα οτι εγινε τριτομο!!!
Παντως δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα με το βιβλιο εκεινο.
Τωρα για τους τρεις τομους τι να πω θα παω να ριξω μια ματια να δω περι τινος προκειτε.
Τους πουλα ολους μαζι η εναν εναν γιατι 90 ευρω ειναι καπως... θα ελεγα.
Μα τι στο καλο εβαλε και γεμισε 3 τομους;
Μπραβο πατερ... μου φαινεται το πιασε το νοημα....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 19:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλοι μου γειά σας.
Φίλε φωτογράφε, μπορείς να τους πάρεις ξεχωριστά αν θέλεις.
Ο λόγος δε που έκανα την ερώτηση γιά τα βιβλία του είναι επειδή μου είχε δωθεί ευκαιρία και συζήτησα γιά πολύ λίγο μαζί του κάποια φορά και είδα ότι οι πιό πολλές εξηγήσεις που δίνει γιά κάποια θέματα κυμαίνονται από το εντελώς ιδιώμορφο στο παράλογο μέχρι και το τρελό.
Δεν μπορώ να του δώσω ακριβή χαρακτιρισμό.
Απλά αν θέλεις δώσε μου τις δικές σου εντυπώσεις γι αυτό το βιβλίο που διάβασες. Ευχαριστώ.
Φιλικότατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 22:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ίδα ότι οι πιό πολλές εξηγήσεις που δίνει γιά κάποια θέματα κυμαίνονται από το εντελώς ιδιώμορφο στο παράλογο μέχρι και το τρελό.

αυτος δεν ειναι που ειχε μιλησει σε εκεινη την εκπομπη του χαρδαβελα??

ειχε πει τοτε πως: πρεπει να φυγουν τα ΟΥΦΟ και τα φαντασματα απο την σπηλια - δεν ειναι μονο η σπηλια μυστηριωδης αλλα ολο το βουνο!!

δεν θυμαμαι ακριβως τα λογια του αλλα αυτες τις αποψεις τις εχω ξανακουσει και σε συνδυασμο με τους χριστιανοπαγανιστες που αναφερει ο μπαλανος - ε κανω κατι παραξενους συνειρμους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 00:28:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε glinaaea η άποψή μου είναι ότι δεν αξίζει τον κόπο να ασχολείσε με το τι γράφει ο Κιλίφης.
Δεν τον θεωρώ και πολύ αξιόπιστο έστω και αν τον έχω δει μόνο μέσα από την TV.

Τώρα τελευταία όμως πολύ βιβλίο πέφτει.
Έχει εξελιχθεί σε επιχείρηση.
Δεν ξέρω πως σας φαίνεται εσάς, αλλά εμένα μου φαίνεται καθαρή απάτη.
Διότι όταν γράφεις ένα σωρό ανυπόστατα πράγματα τα οποία δεν τα πιστεύεις αλλά τα γράφεις μόνο και μόνο για να πουλήσεις, τότε τι είναι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 00:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
συζήτησα γιά πολύ λίγο μαζί του κάποια φορά και είδα ότι οι πιό πολλές εξηγήσεις που δίνει γιά κάποια θέματα κυμαίνονται από το εντελώς ιδιώμορφο στο παράλογο μέχρι και το τρελό.

Το πολύ τρελό δηλαδή;;;
Και δε του φαινόταν….
Πάντως αν θες πες μας τι περίπου σου είπε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy