ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ VS ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ-ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 11:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΦΙΛΕ ΑΙΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΣΑΝ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΥΠΝΗΣΩ.
ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΩ.ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ.
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΛΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΦΥΠΝΙΣΗ.ΑΤΟΜΑ ΣΠΟΥΔΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.
ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.
ΕΝΑ ΧΕΛΙΔΟΝΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ,ΑΝΤΙΔΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ.

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΧΑΡΑΖΕΙ.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΠΙΘΥΜΟΥΝ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΝ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ

ΕΡΡΩΣΘΕ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 22:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ.

ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝΕ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 100 ΜΕΛΗ.

ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΟΥΣ.

ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΟ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ.

ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ.
(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ)

ΜΑΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.
ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ.ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΑΣ.ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΑΣ.

ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ???????????????????????
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ.

"Πατριωτισμός είναι όταν
η αγάπη για τους δικούς σου ανθρώπους
έρχεται πρώτη.
Εθνικισμός είναι όταν
το μίσος για τους άλλους
έρχεται πρώτο."
Charles de Gaule

ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΣ ΦΡΑΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ.
ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΕΙΑ.
ΤΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ.
ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΩ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΩΝ.

ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΣΩΣΤΟΣ.

ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ.
ΚΑΝΤΕ ΔΙΑΛΟΓΟ.
ΜΗΝ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΤΑΙ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ.
ΕΙΤΕ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ,ΕΙΤΕ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ,ΕΙΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ,ΕΙΤΕ ΕΒΡΑΙΟΙ, ΕΙΤΕ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΜΗΝ ΚΡΥΒΕΣΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΚΡΥΨΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΝΔΕΕΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΝΤΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.
ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.

ΜΗΝ ΔΙΑΣΥΡΕΤΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ,ΠΟΥ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΓΝΩΣΗ.
ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΑΝΕΤΑΙ ΝΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΧΩΡΟΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ.

ΕΙΠΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 01:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΠΟΛΥ ΣΩΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ.ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΕΟΣ,ΚΑΘΟΛΙΚΟΣ,ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ,ΙΝΔΟΥΙΣΤΗΣ,ΒΟΥΔΙΣΤΗΣ,ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΟΥ ΙΕΧΩΒΑ,ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΗΣ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΣΧΥΡΟΓΝΩΜΩΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΕΡΕΥΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 12:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ LOUCAS,ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ?
ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ..

ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΑΝ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΕΠΙ ΑΙΩΝΕΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ,ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΟΤΑΝ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΟΜΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ? ΧΛΩΜΟΝ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φαεθων
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 15:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φαεθων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ LOUCAS .
Η ΑΦΕΛΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ (Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΣΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ)ΤΕΘΗΚΕ ΜΕ ΓΝΩΜΟΝΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΝΑΝ ΓΟΝΙΜΟ ΔΙΑΛΟΓΟ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ Ο ΤΑΓΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 16:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΦΑΕΘΩΝ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΑΜΕΣΟΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ.
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ.
ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ.

ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ????
ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΛΛΗΝΑΣ?????
ΣΕΒΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ?????
ΘΕΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ??????

ΕΑΝ ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΟΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ.
ΚΑΙ ΕΜΜΕΣΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ

ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΣΥΝΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΛΛΑΔΑΣ, Η ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.
ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΞΑΝΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.
ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΡΙΞΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ.

ΦΙΛΕ BEYOND

ΣΩΣΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.
ΚΑΙΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΟΠΟΥΝ ΟΙ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ.
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΚΟΠΟΥΝ.

ΚΑΙ ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΜΑΛΑ.
ΕΑΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΠΛΑ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΜΟΙΟΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΤΩΡΑ.

ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ.

ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΘΕΛΗΣΗ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.

ΕΡΡΩΣΘΕ


THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 20:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετα απο μια περιοδο αποχης επεστρεψα ξανα.
Σιγουρα μερικοι χαρηκανε για την απουσια μου η ισως πιστεψανε οτι εγκατελειψα την προσπαθεια μου.
Δυστηχως για αυτους ειμαι και παλι εδω.Δεν βλεπω κατι να εχει αλλαξει ,οι γνωστες κοντρες παραμενουνε και ως συνηθως συμπερασμα μηδεν.Ας μπω και εγω λοιπον στην κουβεντα.

Loucas λες:

quote:
ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ.ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ.
(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ)


Ξεχασες φιλε μου τους αθεους και τους Εθνικους.Ακομη Χριστιανοι δεν υπαρχουν παρα μονο Εβραιοχριστιανοι,εκτος και εαν ξεχασανε την μητρα που τους γεννησε.Οσο για τους Σατανιστες απορω εαν υπαρχει κατι τετοιο.Νομιζω οτι εχουμε ενα επιπεδο και καλο θα ητανε να το κρατησουμε γιατι εχει περασει πολυ καιρος απο τοτε που η γιαγια μου μου διαβαζε παραμυθακια για να με παρει ο υπνος.

quote:
"Πατριωτισμός είναι όταν
η αγάπη για τους δικούς σου ανθρώπους
έρχεται πρώτη.
Εθνικισμός είναι όταν
το μίσος για τους άλλους
έρχεται πρώτο."
Charles de Gaule


Πατριωτισμος φιλε Loucas σημανει να αγαπας την πατριδα σου περισσοτερο απο τους δικους σου ανθρωπους και να εισαι ετοιμος να τους θυσιασεις οπως και τον ευατο σου για τα ιδανικα του εθνους σου.
Γιατι αν πατριωτισμος ειναι η αγαπη για τους δικους σου ανθρωπους τοτε ολοι πατριωτες θα ητανε.Ειμαι σιγουρος οτι ολοι αυτοι που εχουνε κυβερνησει την Ελλαδα τα τελευταια 60 χρονια οτι αγαπουσανε τους δικους τους ανθρωπους,αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν ητανε πατριωτες.
Για τον Εθνικισμο σηκωνει πολυ κουβεντα αλλα το να θες να ενταξεις στην πατριδα σου τα αγια χωματα που αιωνια κατοικουσανε οι προγονοι σου και αφησανε το αιμα τους εκει και τωρα αυτα τα χωματα ειναι σκλαβωμενα,αυτο φιλε μου δεν σημαινει οτι μισεις ολους τους αλλους.

quote:
ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΣΥΝΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΛΛΑΔΑΣ, Η ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.

Ελληνας γενιεσαι φιλε μου,δεν γινεσαι!
Αλλιμονο εαν πιστευεις οτι μπορει καποιος που γεννηθηκε στη Ρουαντα η στο Πακισταν να γινει Ελληνας.
Τα εγγονια του που θα εχουνε γεννηθει στο γεωγραφικο χωρο της Ελλαδος ναι ισως μπορεσουνε να γινουνε Ελληνες.


Φαεθων

quote:
Η ΑΦΕΛΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ (Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΣΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ)ΤΕΘΗΚΕ ΜΕ ΓΝΩΜΟΝΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΝΑΝ ΓΟΝΙΜΟ ΔΙΑΛΟΓΟ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ Ο ΤΑΓΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ?

Φιλε Φαεθων θα σου θεσω μια πολυ απλη ερωτηση αφου μιλας για βιολογικη σχεση.
Εσυ απο που πιστευεις οτι καταγονται ολοι αυτοι που ειναι γυρω απο τον Ελλαδικο χωρο?
Μια μητρα νομιζεις οτι τους γεννησε?
Γιατι φιλε μου οσοι πιστευουνε οτι οι νεοελληνες δεν εχουνε βιολογικη σχεση με τους αρχαιους γιατι πολυ απλα ειχαμε 400 χρονια τον Τουρκο απο πανω μας πιστευω οτι θελουνε να το πιστεουνε γιατι δεν νιωθουν Ελληνες.
Εμεις τους ειχαμε 400 χρονια και αυτοι μας ειχανε απο την εποχη του Μ.Αλεξανδρου μεχρι την πτωση της Βασιλευουσας.
Αρα πιανου το dna κυλαει σε πιανου τις φλεβες?


«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 21:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΤΥΑΝΕΑ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΟΤΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕΣ.
ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.

ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.

ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ.

ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΥΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΩ ΕΙΣ ΠΕΡΑΣ(ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ)ΜΟΝΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.

ΕΑΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Ο ΣΑΤΑΝΙΣΜΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΠΟΧΗ.
Ο ΣΑΤΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΛΕΤΕΣ ΤΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΤΟΜΑ.
ΑΚΟΜΑ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΔΕΝ ΞΕΧΑΣΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ.
ΕΙΤΕ ΥΠΑΡΧΗ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ,ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΥΜΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΤΡΟΠΑΙΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΥΠΡΙΟΣ.ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ.
ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ.
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΠΡΙΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΣ.
ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΤΙΜΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΤΜΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ.


"Πατριωτισμός είναι όταν
η αγάπη για τους δικούς σου ανθρώπους
έρχεται πρώτη.
Εθνικισμός είναι όταν
το μίσος για τους άλλους
έρχεται πρώτο."
Charles de Gaule

ΜΕ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΛΛΩ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.
ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.

ΜΕΤΑ ΕΡΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΛΕΣ:
Αλλιμονο εαν πιστευεις οτι μπορει καποιος που γεννηθηκε στη Ρουαντα η στο Πακισταν να γινει Ελληνας.
Τα εγγονια του που θα εχουνε γεννηθει στο γεωγραφικο χωρο της Ελλαδος ναι ισως μπορεσουνε να γινουνε Ελληνες.

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΨΕΥΔΕΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ:
Εσυ απο που πιστευεις οτι καταγονται ολοι αυτοι που ειναι γυρω απο τον Ελλαδικο χωρο?
Μια μητρα νομιζεις οτι τους γεννησε?
Γιατι φιλε μου οσοι πιστευουνε οτι οι νεοελληνες δεν εχουνε βιολογικη σχεση με τους αρχαιους γιατι πολυ απλα ειχαμε 400 χρονια τον Τουρκο απο πανω μας πιστευω οτι θελουνε να το πιστεουνε γιατι δεν νιωθουν Ελληνες.
Εμεις τους ειχαμε 400 χρονια και αυτοι μας ειχανε απο την εποχη του Μ.Αλεξανδρου μεχρι την πτωση της Βασιλευουσας.
Αρα πιανου το dna κυλαει σε πιανου τις φλεβες?

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΣΥΝΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΕΛΛΑΔΑ.
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ.


ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΤΩΡΙΝΟ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ.

ΕΑΒ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΠΡΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.

ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.
ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΦΤΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ.
ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ.

ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΡΔΙΑ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

ΕΡΡΩΣΘΕ.

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ


THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 11:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά προς Θεού!!!!! Κάποιος σε αυτό τον τόπο αναζήτησης είπε κάτι πραγματικά σωστό, που δε βασίζεται σε γνώσεις και βιβλία, σε γνώμη ή σε παρερμηνεία, και εξακολουθούμε ο καθένας να λαμβάνει τα δικά του.

Διόρθωσε με Λουκά αν κάνω εγώ λάθος τελικά:

Βασιστείτε στα κοινά μας για να προχωρήσετε ή για να κάνετε εποικοδομητικό διάλογο και μη ψάχνετε τις διαφορές για να μπείτε σε αντιπαραθέσεις.


Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 11:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο για το ποιοί είμαστε οι Έλληνες μια καλή αρχή είναι οι μελέτες του Άρη Πουλιανού και η έρευνα του Δ. Δημόπουλου "Η καταγωγή των Ελλήνων"..........

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 12:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι κωμικοτραγικο παντως,
η θρησκεια που κυνηγησε και εγκλγματισε οσο κανεις αλλος πανω στον Ελληνισμο,
τωρα που αρχισε να αδυνατιζει,
να προσπαθει να στηριχτει απο τον Ελληνισμο ! ! !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 13:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Loucas


Και βεβαια γνωριζω τις τελετες που γινονται στο ονομα του Σατανα και τα αποτελεσματα που εχουνε αλλα οταν μιλαω για παραμυθια,μιλαω για το προσωπο του Σατανα.
Τελετες με ασχημα αποτελεσματα μπορει να κανουνε αυριο και μερικα ατομα στον Γκουφη,αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχει κι ολας.
Ο Σατανας δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενα κατασκευασμα τις Εκκλησιας για να ελεγχει το ποιμνιο της με το "απολυτο κακο".
Φιλε μου εχω βρεθει σε Σατανιστικη τελετη και πιστεψε με ουτε διαολους ειδα ουτε Σαταναδες.Αυτοι που θελανε να τους δουνε τους βλεπανε,εγω το μονο που εβλεπα ητανε 15 βλακες να λατρευουνε κατι μη υπαρκτο.

Οσον αφορα για Πατριωτισμο κ Εθνικισμο φιλε μου ,δεν μπορω να μου γραφεις αλλα και να πρεπει εγω να καταλαβω αλλα.
Οπως το ειδα αυτο που μου εγραψες το ερμηνευσα και εδωσα την δικη μου εκδοχη για το τι σημανει.Αλλη φορα να το εξηγεις κι ολας.
Καταλαβαινω το τι εννοεις οταν λες οτι ο ενας Ελληνας στρεφεται εναντιον του αλλου,αλλα αυτο φιλες μου εχει να κανει με πολιτικη και οχι σε σχεση με την αγαπη προς το εθνος.
Οταν δεν αγαπαω τον ιδιο μου τον αδερφο,δεν αγαπαω και το ιδιο μου το εθνος και το μονο που μου μενει ειναι η αγαπη μου προς το κομμα και τη σημαια του.
Η Ελληνικη σημαια του χωραει ολους οπου και αν ανηκουνε και αν πιστευουνε,αρκει πρωτα να πιστευουνε σε αυτη.


quote:
ΜΕΤΑ ΕΡΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΛΕΣ:
Αλλιμονο εαν πιστευεις οτι μπορει καποιος που γεννηθηκε στη Ρουαντα η στο Πακισταν να γινει Ελληνας.
Τα εγγονια του που θα εχουνε γεννηθει στο γεωγραφικο χωρο της Ελλαδος ναι ισως μπορεσουνε να γινουνε Ελληνες.

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΨΕΥΔΕΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ:
Εσυ απο που πιστευεις οτι καταγονται ολοι αυτοι που ειναι γυρω απο τον Ελλαδικο χωρο?
Μια μητρα νομιζεις οτι τους γεννησε?
Γιατι φιλε μου οσοι πιστευουνε οτι οι νεοελληνες δεν εχουνε βιολογικη σχεση με τους αρχαιους γιατι πολυ απλα ειχαμε 400 χρονια τον Τουρκο απο πανω μας πιστευω οτι θελουνε να το πιστεουνε γιατι δεν νιωθουν Ελληνες.
Εμεις τους ειχαμε 400 χρονια και αυτοι μας ειχανε απο την εποχη του Μ.Αλεξανδρου μεχρι την πτωση της Βασιλευουσας.
Αρα πιανου το dna κυλαει σε πιανου τις φλεβες?



Στο ενα μιλαω για το Dna και την βιολογικη σχεση και στο αλλο για το να συνηδητοποιησει πραγματικα το οτι ειναι Ελληνας.
Ο Τουρκος της Μ.Ασιας βιολογικα Ελληνικο Dna κυλαει στις φλεβες του,ομως πνευματικα παραμενει Τουρκος.Ισως σε βοηθησα να καταλαβεις τι εννοω.


quote:
ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΤΩΡΙΝΟ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ.

Ναι αλλα γεννηθηκανε απο Ελληνες γονεις η εστω απο εναν απο τους δυο να ειναι Ελληνας.
Δεν μπορει και το επαναλαμβανω χωρις να εχεις ουδεμια σχεση με Ελλαδα να γινεις Ελληνας.

quote:
ΕΑΒ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΠΡΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.


Αυτο σηκωνει τεραστια κουβεντα φιλε μου και εχω ερθει και σε διενεξη πολλες φορες γι αυτο.
Εισαστε Ελληνες φιλε μου ομως δυστηχως δεν το δειχνετε και σε αυτο φταιτε και εσεις αλλα και αυτοι που σας κυβερνανε,οπως αντιστοιχα συμβαινει και στην Ελλαδα αυτο.
Γιατι αν ερθω σαν εξωτερικος παρατηρητης θα δω μια διαφορετικη σημαια,ενα διαφορετικο νομισμα και μια πολιτικη που με συνενοχη της Ελληνικη ηγεσια οδηγει στο ξεπουλημα της Κυπρου.
Δεν θα ξεχασω οταν ο Κληριδης πηγε στη κατεχομενη Κυπρο και δεχτηκε να του αφαιρεθει η Ελληνικη σημαια απο το αυτοκινητο.Με δακρυα εβλεπα τα γεγονοτα που στοιχισαν την ζωη των 2 παλλικαριων στη νεκρη ζωνη αλλα με οργη εβλεπα τον προεδρο σας να δινει το χερι του λιγο καιρο μετα στον σφαγεα αυτων των παιδιων.
Ειναι καποια πραγματα που πονανε φιλε μου στο συγκεκριμενο θεμα και πονανε πολυ.
Αλλα παλι σου λεω δεν φταιτε μονο εσεις αλλα και η πολιτικη σας ηγεσια οπως και στην Ελλαδα.
Ξεφευγω ομως απο το θεμα οποτε ας το κλεισω εδω.

και μια διορθωση:

quote:
Μια μητρα νομιζεις οτι τους γεννησε?

Εδω ηθελα στο Μια να γραψω Ποια και η απαντηση ειναι η Ελληνικη.
Γιατι οπως λεει και η Πύρρα το βιβλιο του Α.Πουλιανου κρυβει πολλες αληθειες.

Πασχαλη

quote:
Ειναι κωμικοτραγικο παντως,
η θρησκεια που κυνηγησε και εγκλγματισε οσο κανεις αλλος πανω στον Ελληνισμο,
τωρα που αρχισε να αδυνατιζει,
να προσπαθει να στηριχτει απο τον Ελληνισμο ! ! !


Αυτοι ξεψυχανε φιλε μου,αστους.
Το πληρωμα του χρονου θα τους βρει εκει που τους αξιζει.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 14:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΑΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗΣ.

ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΦΕΝΕΤΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ.

ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΗΝ ΕΝΟΣ Η ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΟΙΟ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ.
ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΛΕΙΣΤΟΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΜΑΣΩΝΙΚΕΣ ΣΤΟΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.

ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΗΧΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΓΑΠΗ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ.

ΓΙΑΥΤΟ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΘΟΡΥΒΑ.

ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΟΡΥΒΟΙ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ.

ΦΙΛΗ ΠΥΡΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.

ΦΙΛΕ ΠΑΣΧΑΛΗ.
ΑΥΤΗ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ.
ΑΠΛΩΣ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙ.
ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ.

ΝΕ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

ΕΡΡΩΣΘΕ.

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 15:33:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μεγαλύτερο πατριώτη που έχω γνωρίσει στη ζωή μου είναι Κυπραίος. Και όχι πατριώτης στα στενά πλαίσια της δικής του χώρας, την Κύπρο, αλλά στα εκτεταμένα του Ελληνισμού. Ένα παλικάρι ενεργό σε όλα τα πεδία της ζωής, σύγχρονο με καλλιέργεια και μόρφωση (την μόρφωση την αναφέρω γιατι τα τελευταία χρόνια η μόρφωση άρχισε να ταυτίζεται με αθεία και έλλειψη πατριωτισμού) το οποίο στο άκουσμα της πατρίδας του, στο άκουσμα όλων αυτών που πέρασε ο ελληνισμός, δάκρυα χύνονται από τα μάτια του. Ναι υπάρχουν ηλίθιοι Κυπραίοι, όπως και Ελλαδίτες όμως. Παραμένουν όμως ένα από τις σημαντικότερες κοιτίδες και συνεχιστές του Ελληνισμού.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 16:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από τις τελευταίες απαντήσεις σε αυτό το θέμα θα μπορούσα να πιαστώ σε πολλά σημεία και να ανταπαντήσω. Αλλά με αυτόν τον τρόπο θα έκανα ακριβώς αυτό που ο αξιόλογος φίλος Λουκάς, ωρύεται με το δίκιο του ότι είναι λάθος τρόπος, και ήρθα και εγώ και συμφώνησα μαζί του, αν και πολλές φορές δεν το ακολούθησα.

Απλά έρχομαι και θέτω μία ερώτηση, όχι για να δημιουργήσω νέα πηγή συζητήσεων ή και αντιπαραθέσεων, αλλά για να τονίσω την αμοιβαιότητα κάποιων πραγμάτων καθώς και να αφυπνίσω των μυαλών κάποιων που χαίρονται να εκφέρουν απόλυτα τη γνώμη τους.

Ο τίτλος είναι: Θρησκείες vs Ελληνισμού. Και συμφωνώ ότι έχουν γίνει πολλά ευτράπελα εναντίον του Ελληνισμού από τις θρησκευτικές ηγεσίες. Έχετε αναλογιστεί ότι μέσα σε αυτόν τον τόπο διακίνησης ιδεών συμβαίνει όμως ένα άλλο φαινόμενο? : "Ελληνισμός" vs Θρησκείας. Και λέγοντας Ελληνισμό, φυσικά δεν αναφέρομαι στην Ελληνική Αντίληψη, ούτε στην πραγματική έννοια του Ελληνισμού, αλλά σε εκείνους που αυθαίρετα καθιστούν τον εαυτό τους γνήσιους εκπροσώπους του Ελληνικού ιδεώδες και με τρόπο και μέθοδο "μη ελληνικό" καταφέρονται εναντίον μιας διδασκαλίας η οποία σε μεγάλο ποσοστό της αναπαράγει το μεγαλείο της Ελληνικής Σκέψης. Είναι σα να λέμε ότι αν ο Αϊνστάιν έκλεψε τη θεωρία της σχετικότητας από κάποιον άλλον τότε παύει η θεωρία να έχει αξία, είναι σα να λέμε ότι επειδή κάποιες εφευρέσεις που στηρίχτηκαν στις ελληνικές επιστήμες ή σε παλαιότερες ελληνικές εφευρέσεις, που για κάποιον λόγο παραμερίστηκαν στην εποχή τους, και τελικά προωθήθηκαν από εβραίους παύουν να είναι χρήσιμες στον κόσμο και δεν πρέπει να τις χρησιμοποιούμε.

Ας μην ακολουθήσουμε τα λάθη του παρελθόντος και αυτό που συνέβη εναντίον του Ελληνισμού ή και ακόμη συνεχίζεται, να το κάνουμε και εμείς οι Έλληνες εναντίον μιας άλλης ιδεολογίας ακόμη και αν το πράττουμε με ηπιότερο τρόπο.

Είμαστε Έλληνες και λόγω του απώτερου παρελθόντος μας, της ιστορίας μας, όλων αυτών που έχουμε περάσει, των μαθημάτων και παθημάτων μας, των ιδιαιτέρων χαρακτηριστικών μας, των "ελληνικών" μας ιδιοτήτων, οφείλουμε να συμπεριφερόμαστε ως ΕΛΛΗΝΕΣ, με ορθή σκέψη, ανοχή αλλά διερεύνηση και όχι να πιανόμαστε και να καταναλωνόμαστε σε ανούσιες διαμάχες και καταστάσεις που μας οδηγούν στον μηδενισμό ή εκμηδενισμό. Διότι οι Έλληνες παρά την τάση τους στη διχόνοια, τις περισσότερες φορές στο τέλος καταφέρνουν να βρουν την ισορροπία τους και να προχωρήσουν ενωμένοι (εκτός της νεότερης ιστορίας), και να σηκώσουν το λάβαρο του Ελληνικού Ιδεώδες ψηλά. Αυτό εύχομαι και για τη σύγχρονη εποχή μας, γιατί μόνο έτσι ο Ελληνισμός θα αναδειχθεί πάλι η ανώτερη πνευματική δύναμη του κόσμου.
Και εδώ πρέπει να στηριχτούμε, με βάση της κοινής μας καταγωγής, που την αναφέρω μόνο για τα χαρακτηριστικά που μας προσδίδει αλλά και γιατί πρέπει να γίνουμε άξιοι συνεχιστές της, να βρούμε τον τρόπο να γίνει ο Έλληνας, ένας μικρός "θεός".

ΕΡΡΩΣΘΕ ΕΝ ΚΥΡΙΩ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ


Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 19:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύρρα συμφωνω στις σκεψεις σου αλλα η διαμαχη με την θρησκεια που αναπαραγει οπως λες την Ελληνικη σκεψη(αν και θα ηθελε πολυ αναλυση αυτο) γινεται γιατι δυστηχως οπως ειπε και ο Πασχαλης θυμηθηκε πολυ αργα την Ελλαδα και το οτι στηριχτηκε σε αυτη.
Κατα την ιστορια οι αρχοντες αυτης της θρησκειας καταστραφανε και ειρωνευοντουσαν καθε τι Ελληνικο.Φτανανε στο σημειο να συγχεουν τον Ελληνικο με το διαβολικο γιατι δεν τους ειτανε αρεστα τα νοηματα της Ελληνικης σκεψης.
Ξαφνικα ομως θυμηθηκανε οτι ειναι απογονοι του αρχαιου Ελληνικου πνευματος και ενω θα ηθελα να ειχα καλη την πιστη να τους πιστεψω δυστηχως ομως βλεπω την Π.Διαθηκη που βριζει τον Ελληνισμο να συνεχιζουνε να την εχουνε ιερο τους βιβλιο.Βλεπω στις λειτουργιες τους οτι η εβραικη τους μητρα ειναι πανταχου παρουσσα.Την κυριακη της Ορθοδοξιας ψελνουν αναθεματα εναντιον των Ελληνων φιλοσοφων και συνεχιζουνε μεχρι σημερα να αποκαλουνε τους αρχαιους προγονους μου ειδωλολατρες και πλανεμενους.Και το λενε αυτο οι μεγαλυτεροι ειδωλολατρες επι γης που λατρευουνε ξυλα,μαντζουνια,ψωμια και οτι εχει αγιασει ο Αγιος η το αγγιξε το Α.Πνευμα.
Αυτοι που αφορισανε την Ελληνικη επανασταση και ακομα δεν εχουνε ζητησει συγνωμη εχουνε το θρασος να λενε οτι αναπαραγουνε το αρχαιο Ελληνικο πνευμα?

Ενα καρκινωμα ειναι στο κορμι του Ελληνισμου που ομως ξεψυχαει πλεον.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φαεθων
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 12:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φαεθων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ TYANEA
ΩΣΤΕ ΕΛΛΗΜΑΣ ΓΕΝΙΕΣΑΙ?ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΘΕΥΤΗ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΜΕΙΞΙΕΣ.ΟΠΟΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΩΣ ΤΗΝ ΙΝΔΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ DNA ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ.
ΜΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΜΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΑΠΛΩΘΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΗΚΗ ΚΑΙ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΡΙΨΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΠΟΙΟΝ ΤΗΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ.
ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΡΙΠΤΕΤΑΙ ΤΟ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΟΘΕΥΤΟΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ.
Ο ΦΙΛΟΣ LOUCAS ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ.


*ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ ΤΑΓΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ*

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΓΡΑΠΤΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΑΓΕΤΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 13:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΦΑΕΘΩΝ.

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΩΝ ΚΟΣΜΟ.

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΑΝ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΗΚΕΙ.

ΣΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΓΗ.
ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ.
ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΔΟΠΑΤΟΥΝ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΕΡΜΑΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΙΩΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΣΧΥΡΗ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ.

ΦΕΝΟΜΕΝΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ.ΚΑΜΙΑ ΧΩΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΕΙΣ.
ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ)ΟΤΙ ΜΑΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.ΜΑΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΟΜΩΣ.ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΥΚΝΕΙΟΥΝ.

ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΞΑΝΑ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ.

ΕΝΑ ΦΩΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΗΨΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕ.

Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΛΕΣ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΕΙΣ.
ΘΕΛΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ.ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.

Ο ΕΛΛΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΦΩΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

Ο ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΣ ΛΑΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΩΝ ΚΟΣΜΟ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΩΔΕΚΑ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ.

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ.ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΕΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΨΑΞΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ.

ΝΑ ΕΙΣΕ ΚΑΛΑ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 13:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΤΥΑΝΕΑ.

ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΣΟΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ.ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ.

ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΑΓΝΗ ΚΑΡΔΙΑ.ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΓΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.

ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

ΕΡΡΩΣΘΕ.

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 16:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΑΝ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ.

Λάθος Λουκά. Μην εξαδινικέυουμαι καταστάσεις. Ακόμη και μεταξύ τους οι αρχαίοι Έλληνες φερόντουσαν ως υπερδυνάμεις σε ανταγωνισμό. Διάβασε π.χ τον Πελλοπονησικό πόλεμο και τον διάλογο Αθηναίων Μηλίων. Τον είχα παραθέσει παλαιότερα είναι ιδιαίτερα κατατοπιστικός....

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 17:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΠΛΩΤΙΝΕ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙΣ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ.

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΣ.

ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΩ ΟΛΑ ΟΜΩΣ.

ΕΙΤΕ ΕΤΣΙ ΕΙΤΕ ΑΛΛΙΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΑΠΟΚΤΙΣΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ.
ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ.ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ Η ΚΟΡΥΦΗ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ.
ΝΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΩΣΤΑ.ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ.
ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΑΤΥΠΩΝΩ ΣΩΣΤΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ.ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ.(ΛΥΠΕΙ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΠΙΣΤΕΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ)

ΠΟΛΛΑ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΧΩΡΕΣ ΙΣΕΣ ΣΕ ΔΥΝΑΜΗ.ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΕΙΣ(ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ)

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

ΕΡΡΩΣΘΕ.

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 20:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαεθων νομιζω οτι εχω δωσει την απαντηση μου για την βιολογικη σχεση των Νεοελληνων με τους προγονους τους.
Μιλας για επιμειξιες αλλα δεν μου λες ποιες ειναι αυτες.
Ποια τα 400 χροννια απο τους Τουρκους?
Μα αυτοι μας ειχανε στο σβερκο τους απο την εποχη τυ Μ.Αλεξανδρου μεχρι που επεσε η Πολη.
Ποιος εχει μπασταρδεψει ποιον λοιπον?
Επι Μ.Αλεξανδρου μπασταρδεψαμε ολη την Μεσογειο,μεχρι και τους φιλους μας Εβραιους που τα ειχανε δει ολα εκεινη ην εποχη,γιατι πανω στο σβερκο τους ειχανε των Ελληνα και λυση δεν βλεπανε πουθενα.
Γιατι το προβλημα τους ο Ελληνας ητανε οχι ο Ρωμαιος.
Οι Ρωμαιοι μας σεβαστηκανε και αντι να μας δημιουργησουνε προβλημα εμεις καταφεραμε να τους κανουμε να λατρευουνε και τους θεους μας.
Κανενα αλλον ξερεις που να αλλοιωσε την Ελληνικη φυλη?
Εγω προσωπικα δεν γνωριζω παντως.
Το προβλημα θα ειναι αν δεν καταφερουμε να αφομιωσουμε τους μεταναστες που εχουμε εδω αυτη την στιγμη αλλα νομιζω οτι τελικα θα το καταφερουμε και αυτο.
Ειμαστε σκληρα καρυδια για να πεθανουμε φιλε.


Loucas ο σεβασμος ειναι μεγαλο ζητημα.
Σιγουρα οταν δεν σε σεβονται πρεπει να σε φοβουνται αλλα η Ελλαδα αυτη τη στιγμη δεν μπορει να φοβησει την Αμερικη,ουτε την Ευρωπη.
Αντε τα Βαλκανια και τους Τουρκους και αυτα με Αμερικανικα οπλα.
Απο σεβασμο λοιπον πιστευω οι οι Ευρωπαιοι μας τον δινουνε απο την στιγμη που διδασκοναι τα αρχαια Ελληνικα,απο την στιγμη που διαβαζουνε Αριστοτελη και Πλατωνα και γενικως θαυμαζουνε καθε τι αρχαιοελληνικο.
Εσυ φιλε μου αναρωτηθηκες ποσο οι Ελληνες σεβονται την πατριδα τους?
Εγω δεν βλεπω στα σχολεια σεβασμο.Εχουμε γεμισει απο προοδευτικους καθυστερημενους καθηγητες στα σχολεια που οταν ακουνε μαθητη να μιλαει για Ελλαδα τον αποβαλουνε λες και ειναι ντροπη να μιλας υπερηφανα για τη χωρα σου.
Εχουμε πολιτικη ηγεσια που θελει οπως και η νεα ταξη πραγματων να κονιορτοπιοησουνε καθε τι εθνικο σε ολη την Ευρωπη και τον κοσμο.
Πρεπει να γινουμε ολοι Ευρωπαιοι σωνει και καλα με κουλτουρα που θα αποφασισουνε αυτοι.
Οσο υπαρχουνε λοιπον καθηγητες και πολιτικοι ηγεσια που θελουνε να κανουνε τον Ελληνα ισο με τον καθε Αλβανο και Πακιστανο μεταναστη που βρισκεται εδω κεφαλι δεν προκειται να σηκωσουμε.
Και ναι αν σας φαινετε οτι μιλαω ρατσιστικα,ειμαι ρατσιστης.
Πως να το κανουμε δηλαδη τωρα,να ισοπεδωσουμε τα παντα και να δεχθουμε την ισοτητα αναμεσα σε Αλβανικο-Πακιστανικο και Ελληνικο πολιτισμο?
Να συγκιρνουμε Ελληνικο με Κινεζικο πολιτισμο να το δεχθω,αλλα να συγκριθει ο πολιτισμος των ζωων με των ανθρωπων ειναι φυση αδυνατο.
Να τους διδαξουμε ναι,πολυ ευχαριστως αλλα οχι να δεχθουμε και την ισοτητα.
Καπου πρεπει να υπαρχουνε και ορια σε αυτη την ισοτητα αλλα εμεις ως καλα αφεντικα της νεας ταξης πραγματων,των Σιωνιστων δηλαδη τα εχουμε ισοπεδωσει ολα.
Αλλα ειμαι πεπεισμενος οτι οσο και να προσπαθησουνε τα μουτρα τους θα φανε στο τελος γιατι η Ελλαδα γεννησε τα παντα και στο τελος ολα εδω θα γυρισουνε.
Αλλα απαραιτητο συστατικο της Ελληνικης αναγεννησης ειναι να μαθουνε πρωτα οι Ελληνες να σεβονται την πατριδα τους και την πολιτισμικη παρακαταθηκη που τους αφησανε οι προγονοι τους.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 20:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Τυανεα,θιγεις ενα θεμα που ειναι πολυ σημαντικο,
συν τοις αλλοις.
Εχει σχεση με διαφορα που εχω διαβασει απο διαφορετικες πηγες,
εντασσεται στον χωρο της Γεωπολιτικης,και παραδοξα,
τα διαφορα αυτα εναρμονιζονται στο οτι,
ενας τοπος ,χωρος,χωρα,"ποτιζεται" και επηρρεαζεται,
απο το ειδος των κατοικων που ζουν πανω της.
Ετσι λοιπον,μηπως υπαρχει καποιος αλλος λογος,
που η εξουσια η ιουδαιοχριστιανικη -σιωνιστικη,
αλλα και η ταχα αριστερη-προοδευτικη,
βαλθηκε να μας κανει να αγαπηθουμε,
με ολα τα αλβανικα και ρωσικα εγκληματικα στοιχεια,
που πλημμυρισαν την χωρα,την τελευταια δεκαετια?
Το θεμα ειναι τεραστιο,αφορα την αλλοιωση σε πολλα επιπεδα ,
του τοπου μας,που πιστευω οτι γινεται με σχεδιο,
και δεν ειμαι ουτε ξενοφοβος,ουτε μισω τους μεταναστες,
ουτε ειμαι ρατσιστης,απλως αντιμετωπιζω με σκεπτικισμο,
την απο πανω και με το ζορι προσπαθεια,
να αλβανοποιηθουμε και να ρωσοποιηθουμε...
συν τοις αλλοις...
και δεν μιλω για τους εντιμους μεταναστες που ηρθαν εδω να εργαστουν,
για ενα καλυτερο μελλον...εννοειται,
το γραφω,για τον φοβο των ιουδαιων...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 21:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΤΥΑΝΕΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.

ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ.
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΘΕ ΝΟΜΙΜΟ ΚΑΙ ΜΗ ΟΠΛΟ.

ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ.

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ.
ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΣΟΥ.
ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ.

ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ.
ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΙΚΙΕΣ.
ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΝΤΟΝΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΣΙΩΝΙΣΤΗ,ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΑΝΑΤΙΚΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ,Η ΜΕ ΟΠΟΠΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΤΑ ΙΔΕΩΔΗ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΜΩΣΕΙΣ.

ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΝΤΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΗΡΕΜΑ.ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.
ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΔΗ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΗΔΗ.ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ.

ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΘΟΡΥΒΑ.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ.ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΔΙΚΙΕΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.
ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΗΔΗ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑΡΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΙΔΕΩΔΕΣ.
ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΙΑ ΔΙΨΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΣ.
ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΝ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΡΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.

ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ .ΟΙ ΠΛΕΙΣΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΖΩΗ.ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.ΔΕΧΠΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟΝΙΑ ΠΛΕΟΝ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΝΕΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ.

ΑΥΞΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ.ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ.

ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ.ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΑΥΤΩΝ.

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ Helios ΣΥΜΦΩΝΩ.ΑΥΤΟ ΣΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΞΕΙΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΜΕ.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΝΤΙΔΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.
ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 09:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Helios
πιστευω οτι η απαντηση σε ολους αυτος που θα μας πουνε ρατσιστες η φασιστες γιατι αγαπαμε την πατριδα μας και αντιδρουμε στο σχεδιο τους να μας αλλοιωσουνε δεν ειναι αλλη απο τις δηλωσεις του Χ.Κισινγκερ Υ.Εξωτερικων της Αμερικης.Οποιος δεν τις ξερει καλο θα ητανε να τις μαθει για να δουνε το ποσο τελικα μας φοβουνται η οχι.
Το σχεδιο ειναι φτιαγμενο και προετοιμασμενο απο παλι ,απλα τωρα σιγα,σιγα παιρνει σαρκα και οστα.
Ομως η Ελλαδα ειναι εδω για να σταθει εμποδιο σε ολους αυτους και στο τελος παλι εμεις θα ειμαστε οι νικητες.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φαεθων
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 16:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φαεθων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ LOUCAS ΚΑΙ TYANEAS
ΟΣΟ ΑΝΑΖΗΤΑΤΕ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ.
Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΦΕΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΦΕΥ,ΕΙΝΑΙ Η ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΜΑΣ ΣΑΝ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗΣ .
ΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΗΡΞΑΜΕ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΙΚΟΙΟΚΡΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΑΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΛΙΣ ΦΡΟΥΡΙΑ(ΒΑΣΕΙΣ)ΚΑΙ ΑΓΡΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ
ΚΑΘΕ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΓΝΟΣΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ .
ΥΠΗΡΞΑΜΕ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΘΕΩΡΟΥΣΑΜΕ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ(ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΙΑ ΜΑΣ ).ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΚΡΑΙΟ ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΚΑΘΕΣΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ .
ΕΝΑ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΗΛΗΚΙΑ 7 ΕΤΩΝ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΡΟΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ.
ΟΙ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΔΙΝΑΝ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ .
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΕΙ ΟΛΑ ΑΝΗΚΑΝ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΥΠΑΚΟΥΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ ΓΡΑΨΑΝΕ ***Ω ΞΕΙΝ ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΑΙΔΕΜΟΝΙΕΙΣ
ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΟΙΜΕΘΑ ΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΩΜΕΝΟΙ***
ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΛΑ ΥΠΑΚΟΗ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΑΓΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΤΟΝ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ?
ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΡΥΞΗ ΤΗΣ ΙΣΣΟΥ??
Η ΔΙΑΚΥΡΥΞΗ ΤΟΥ ΜΠΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΤΑΞΗ ΟΧΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ.
ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΞΕΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ
Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΟΤΕ ΑΝΕΞΗΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΙΣΟΤΗΤΑ ΟΛΩΝ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΛΗΓΩΣΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΛΗΤΟΥΣ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ.
ΝΑ ΛΕΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΓΙΝΑΝ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 17:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΦΑΕΘΩΝ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΜΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ.

ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΡΜΑΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ,ΤΩΝ ΣΙΩΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ.

ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΕΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ.

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΟΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ.
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΓΩ.

ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ.
ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΞΑΝΑ ΤΟ ΦΩΣ.
ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ.

ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ.ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΕΞΑΝΤΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.
ΑΥΤΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΠΙΣΩ?????

Η ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ????
ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΟΙΗΤΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ???????
ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ??????
ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ??????
ΚΑΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΗΓΟΙ.

ΕΜΕΙΣ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ.ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΛΩΝ.

ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ Ο ΦΩΤΟΔΟΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΠΟΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.

ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΡΧΙΣΕΙ.ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.
ΑΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΚΑ ΕΝΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ,ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ,ΜΙΑΣ ΧΩΡΑΣ.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ.

ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.Η ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ.

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΘΕΛΩ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΟΥ.


ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.
ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 22:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω σε αρκετα με τον φιλο Λουκα.
Εχω να προσθεσω μονο ενα: φιλε φαεθων, δεν εχεις ιδεα απο Σπαρτη... ψαξε στο φορουμ και θα βρεις ενα τοπικ για την Σπαρτη και το πολιτευμα της.

http://www.bydesignwebsights.com/ellashistory
Η πραγματική Ελληνική ιστορίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 23:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρετε Έλληνες

Λοιπόν για να είμαι ειλικρινής δεν πολύ ασχολούμαι με αυτήν την σελίδα αυτήν αλλά μερικά θέματα μου κίνησαν το ενδιαφέρον. Είναι εύλογο το θέμα και πολύ ενδιαφέρον και βλέπω ότι οι αντικρούσεις και οι αντιφάσεις είναι πολλαπλές.

Σε όλη την διαχρονικότητα του Ελληνισμού οι Έλληνες είχανε ένα μέγιστο ελάττωμα τον αλληλοσπαραγμό και θα μπορούσα να δώσω ποίκιλα παραδείγματα αλλά τότε θα χάσω την σειρά που ήθελα να τοποθετηθώ.

Θα αναφέρω μόνο την συμμαχία και την ανάμιξη του Ρωμαϊκού κράτους 200 π.χ. στα ελληνικά δρώμενα και η δήθεν καλοπροαίρετη συμμαχία που αυτή πρότειναν στα Ελληνικά κράτη που ήσαν εχθρικά προς τους Μακεδόνες. Έτσι για να μην μακρηγορώ η Μακεδόνες δεν βρέθηκαν στον Β Μακεδονικό πόλεμο μόνο ενάντια στους Αθηναίους και άλλους ομοεθνείς τους άλλα και απέναντι στην Ρώμη. Στο τέλος βέβαια φάνηκαν τα απολεσματα του πόλεμου αυτού που ήτανε και η υποδούλωση του Ελληνισμού εις τας Ρωμαίους και η διάλυση αργότερα της Μακεδονίας από τους Ρωμαίους η καλύτερα η κατάργηση της το 148 π.χ.

Ενώ λοιπόν η Έλληνες Αθηναίοι και λοιποί πίστευαν στο ότι οι Ρωμαίοι θα τους βοηθούσαν βρέθηκαν θύματα των ιδίων των επίλογων των. Για μια ακόμη φορά αυτοκαταστράφηκε ο Ελληνισμός από τις ίδιες του τις αποφάσεις. Με λίγα λόγια αυτοσπαραγμος σε όλο του το μεγαλείο.

Αντιθέσεις Ελλήνων

Βενιζελικοί Βασιλικοί

Δεξιοί Αριστεροί

Και ένα σωρό αλλά παραδείγματα που αποδεικνύουν ότι ο μόνος αντίπαλος του Ελληνισμού είναι ο ίδιος του ο εαυτός και κανείς άλλος. Είμαστε αυτόχειρες και άξιοι της μοίρας μας.

Ο φίλος ο Λουκάς νομίζω ότι έχει πιάσει το πνεύμα και το νόημα και μπράβο του. Σήμερα βλέπουμε όλοι ότι ο Ελληνισμός όχι μόνο είναι στο στόχαστρο Ανθελληνικών ομάδων του εξωτερικού αλλά και θα μπορούσαμε να πούμε ότι είδη η συρρίκνωση του είναι ήδη σε πλήρη εφαρμογή.

Είναι άραγε τόσο τυχαίο ότι είμαστε πρώτοι στην υπογεννητικότητα στο Κόσμο μαζί με Σερβία ? Είναι άραγε τυχαίο ότι η ιστορία μας κακοποιείται από όλους τους ανθέλληνες σε Αμερική και σε Αυστραλία. Είναι τυχαίο ότι ο Έλληνας είναι με σκυμμένο το κεφάλι ενώ θα έπρεπε να είχε το κεφάλι ψηλά? Είναι τυχαίο ότι όταν μιλάς με Έλληνες για Ελλάδα και αντίδραση πολλοί σου λένε ότι είναι χαμένος χρόνος και ότι οποιασδήποτε αντίσταση στο Όνομα του Δικαίου και του Ελληνισμού είναι ανώφελο και χαμένος χρόνος?

Οι Αμερικάνοι που ιστορικά είναι ανύπαρκτοι και ζούνε πάνω στα συντρίμμια του Ινδιάνικου πολιτισμού είναι υπερήφανοι και την Αμερική την υμνούνε και την δοξολογούν. Οι Εβραίοι που ήτανε ένας νομαδικός λαός να έχουνε το έλεγχο των Μ.Μ.Ε. παντού και πάνω από όλα ακόμα και το έλεγχο της Αμερικανικής Εξωτερικής Πολιτικής.

Εγώ δεν θεωρώ ότι είναι σωστό σαν Έλληνες να είμαστε υπερόπτες γιατί αυτό φέρνει την Καταστροφή. Αλλά τουλάχιστον να ξανά κατακτήσουμε της χαμένη μας τιμή και σεβασμό και αξιοπρέπεια.

Είμαι ορθόδοξος και πιστεύω στον Θεό αλλά ποτέ μα ποτέ δεν σκέφτηκα ότι κάποιος Έλληνας με άλλη πίστη δεν οίνε αδερφός μου. Γιατί και τα αδέρφια μπορεί να είναι το άκρος αντίθετα σε απόψεις και πιστεύω αλλά παραμένουν αδέρφια. Κανείς δεν μπορεί να αναίρεση αυτό.

Στον πόλεμο πόσοι από εσάς θα ρωτούσατε αν ο διπλανός σας στο χαράκωμα είναι χριστιανός, άθεος η ακόμα και λάτρης της αρχαίας θρησκείας εν την ώρα της μάχης? Νομίζω κανείς και ξέρετε γιατί ? Φυσικά γιατί όταν ξέρεις ότι ο άλλος δίπλα σου είναι Έλληνας τον έχεις αδελφό και πατερά. Αλλά αυτά τα καταλαβαίνουμε μονό στις πολύ άσχημες στιγμές του Έθνους και όχι καθημερινά. Ας είμαστε ρεαλιστές και ας μην πολεμάει ο ένας τον άλλον και ας σεβόμαστε τα πιστεύω του διπλανού μας όσο και αν αυτά για κάποιους είναι αντίθετα.

Έχουμε την πολυτέλεια να χωριζόμαστε σε στρατόπεδα σε αυτήν την χρονική στιγμή που θεωρώ ότι είναι κρισιμότατη για τον μεταγενέστερο Ελληνισμό. Θα κάνουμε την Ελλάδα και τους Έλληνες λαό του μίσους η λαό που διδάσκει αγάπη και αλληλεγγύη ? Δεν μιλάω επιθετικά αλλά με θέληση και αγάπη προς την Ελλάδα των προγόνων μας.

Η αφύπνιση έχει ξεκινήσει και όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό και σας το λέω αυτό υπεύθυνα γιατί είμαι και ο ίδιος στο εξωτερικό. Ας βγάλουμε τα γυαλιά τους μίσους και της κακοβουλίας ας γίνομαι ένα και ας πορευθουμε επί των κοινών στόχων που είναι η ΕΛΛΑΔΑ του αύριο . Η Ελλάδα των ονείρων μας και της δικαιοσύνης.

Οργανωθείτε σε ομάδες σε οργανώσεις μην ψηφίζετε τα μεγάλα κόμματα. Μιλάτε στην δουλειά σας για ιστορία για τους ήρωες του 1821 για τους ήρωες του Ελληνισμού.
Το λίγο για εσάς είναι πολύ για εμάς. Φασούλι φασούλι γεμίζει το σακκούλι.

Με το να μιλάτε μόνο για το παρελθόν δεν είναι αποτελεσματικό . Στο εμφύλιο κομουνιστές και δεξιοί σκότωναν αδέρφια εμείς ας φυτέψουμε σπόρους για να κερδίσουμε καθαρές και ελληνικές ψυχές. Με λίγα λόγια να γεννηθούν ψυχές και ανθρώποι που θα νυχευουν στις Θερμοπύλες.

Καβάφης

Τιμή σε εκείνους που στην ζωην των όρισαν να φυλάγουν Θερμοπύλες


Ας είμαστε όλοι ένα σύνολο δυνατό και ο ένας να στηρίζει τον άλλον. Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα μόνο κέρδη μπορούμε να αποκομίσουμε

Να ΣΤΕ καλά Και πάντα να κάνετε το σωστό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φαεθων
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 16:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φαεθων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΝ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΡΙΜΕΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΗΣΩ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΣΚΕΠΤΙΚΙΣΤΩΝ ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΦΙΛΟΣΟΦΩΝ.
*****ΠΑΝΤΙ ΛΟΓΩ,ΛΟΓΟΣ ΙΣΟΣ ΑΝΤΙΚΕΙΤΑΙ******

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1855469
Maintained by Digital Alchemy