ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 17:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Δωσε παλι το site αυτου του Matreya που λες να δω κατι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 19:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Μιχαήλ 34 το site είναι maitreya . com,
maitreya buddha. Θα δεις πολλά εκεί
και διάβασε να καταλάβεις πως
προαλείφεται για μεσσίας όλων...
Δεν είναι θέμα εξυπνάδας,
το λέει πεντακάθαρα, το ...νούμερο...
Περιττό νασου πω για τις ...προφητείες του ( είχε προβλέψει
για Κλίντον, ενώ υποστηρίζει ότι τα άσχημα θα
ξεκινήσουν με οικονομικό κράχ στο χρηματιστήριο
του Τόκυο...
Ήδη τα χρηματιστήρια πέφτουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 19:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Αγαπητέ τρεχαγυρευε αν όντως είχες μελετήσει σωστά τις προφητείες του αναγνωρισμένου αγίου Ανδρέα του δια Χριστόν σαλού θα έβλεπες ότι δεν έρχεται ΑΜΕΣΩΣ ο αντίχριστος μετά τον βασιλιά Ιωάννη. Μεσολαβούν πολλές συντομότερες βασιλείες και ο κόσμος αρχίζει σιγά σιγά να βυθίζεται σε ανηθικότητα η οποία θα είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή που είμαστε τώρα.

Ποιους γέροντες έχεις να αντιπαρατάξεις όταν με αυτά που λέει ο Άγιος Ανδρέας συμφωνούν φωτισμένοι γέροντες όπως οι

πατήρ Παϊσιος
πατήρ Εφραίμ Αριζόνας

???

Μήπως ακούς τον πατέρα Μάξιμο που έχει καταλήξει ακόμα και σε ημερομηνία που θα έρθει ο πλάνος? Αυτός μόνο κράτηση σε αεροπορικά δεν του έχει κάνει.

Λοιπόν ας προσέξουμε γιατί υπάρχουν πολλές πλάνες. Όταν προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε την Αγία Γραφή χωρίς το φως των πατέρων, η πλάνη λόγω υπερηφανείας είναι πολύ πιθανή. Ταπείνωση χρειάζεται.


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 20:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Εν ταις ζοφαραις ταύταις διά τό Γένος ημων ημέραις της βασιλείας του σκότούς, εν τοις δυσχειμέροις γιά τόν νέον Ισραήλ τούτοις καιροις καί χρόνοις, εν τω μεγάλω τούτω κατακλυσμω, οστις κινδυνεύει νά παρασύρη πάντα οσα αιωνες ολοι καί γενεαί ανθρώπων εσεβάσθησαν, εν τη καθολικη ταύτη κρίσει, ην διέρχεται σύμπας ο κόσμος, καί η οποία είναι προάγγελος της παγκοσμίου κρίσεως του Θεου επί της γης, ημεις τό μικρόν ποίμνιον εις ο ευδόκησεν ο Θεός δουναι τήν βασιλείαν καλούμεθα νά επάρωμεν τούς οφθαλμούς ημων καί ανανύψωμεν, διότι εγγίζει η απολύτρωσις ημων.


ολιγον μετα τον ΙΩΑΝΝΗ έρχεται και ο ΄΄λυκος΄΄(αντίχριστος)

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ..........................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 20:59:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Stayros 77, όπως είπε και ο
Κύριος ημών Ιησούς Χριστός, σε «καινούς ασκούς
το νέο κρασί , ότι αν βάλουμε αυτό εις τους παλαιούς
θέλει διαρρήξει αυτούς»
εννοώντας ότι οι νέοι καιροί, θα έχουν και νέους ανθρώπους,
για να εξηγήσουν αυτά που θα γίνουν και χωρίς υπεροψία,
ξέρω να το κάνω αυτό, θείας οικονομίας πρόνοια…
Το πιστεύεις ή όχι…
Τώρα για τους γέροντες, εγώ δεν λέω τίποτα,
γιατί δεν κρίνω, αλλά, αν διαβάσεις την Αποκάλυψη,
αντί να βιάζεσαι να μου απαντήσεις, θα καταλάβεις καλύτερα…
Είναι στο τέλος της που λέει για τη Νέα Ιερουσαλείμ και
όσους θα κατοικήσουν εκεί, που έρχεται με τον βασιλιά που καλείται και Κύριος Κυρίων και Βασιλέυς Βασιλευόντων,
λευκός ίππος, που «εξήλθε νικών και ινά νικήσει…»
Δεν πιστεύω ότι εγώ βλέπω κάτι που εσείς δεν βλέπετε…
Διαβάστε το πρωτότυπο (των 70 ΄) και θα δείτε αυτά που λέω… Να τα γράψω εδώ και να σας τα εξηγήσω;… Ο έχων νου ,…
νοήτω…
Πολλές βασιλείες λές, κιόλας, αλλά δεν υπάρχει
μετά από αυτόν σε πληροφορώ εγώ, καμία άλλη βασιλεία…
Έχει γραφτεί…

Ο πάτερ Μάξιμος, πλανήθηκε όπως εσύ με τους
πεντηκοστιανούς, γιατί ο αντίχριστος ήρθε λέω εγώ,
και σύντομα θα βγεί στα φανερά του χρόνια…Η ημιμάθεια
είναι όντως χειρότερη της αμάθειας… Ρωτήστε, μην
τοποθετείστε τόσο εύκολα… Δεν θέλω να γράψω έτσι
ένα σεντόνι με το τι θα γίνει. Δεν μπορεί, κάτι θα έχετε
διαβάσει...
Ο Ρομιός κάτι ξέρει, περιμένετε, πιστεύω έχει κάτι να πει…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 21:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Έτρεξα να ανέβω στον απέναντι λόφο.

Τα στρατεύματα

είχαν ήδη αρχίσει να φτάνουν.

Είχαν μαζευτεί ήρωες απ’ όλη τη χώρα.

Ο καθένας βαστούσε το λάβαρό του...

και την κληρονομιά των προγόνων του.

Η μέρα ήταν συννεφιασμένη.

Λες κι ο Θεός ετοιμαζόταν να κλάψει

για το χαμό των παιδιών Του.

Λίγο πριν αρχίσει η μάχη ...σιωπή.

Μπορούσες να ακούσεις

τα βλέφαρά σου να ανοιγοκλείνουν.

Που και που μια λάμψη στον ουρανό

και στη συνέχεια

η βοή της βροντής από μακριά.

Σιγά-σιγά άρχιζαν να τρέχουν οι στρατιές

πλησιάζοντας η μία την άλλη.

Μπορούσα να ακούσω

το μεταλλικό ήχο των σπαθιών,

καθώς έβγαιναν

από τις θήκες τους ...για τελευταία φορά.

Μέχρι εκείνη τη στιγμή ευχόμουν

να ήμουν κι εγώ εκεί.

Να μπορούσα να υπερασπιστώ

το χώμα που μεγάλωσα,

να μοιραστώ τη δόξα

και τον ηρωισμό των προγόνων μου.

Μέχρι τη στιγμή που το πρώτο σπαθί

διαπέρασε μια ζωή...

Που μια κόκκινη κηλίδα έβαψε για πάντα

το πεδίο της μάχης.

Τότε έπεσε το πρώτο δάκρυ του Θεού.

Τότε ακούστηκε η βροντή

του πόνου Του από πάνω μου.

Κι εγώ έπεσα στα γόνατα

να προσευχηθώ ...για τις ψυχές

που χάνονταν...

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ...............................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 22:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Τέλος πάντων τρέχαγυρευε πίστευε ό,τι θέλεις....ότι ο Αντίχριστος ήρθε ότι οι Άγιοι είναι λάθος και τα λοιπά.
Δεν θα σε πείσω εγώ, πιστεύω ότι θα καταλάβεις όταν δεις τον βασιλιά Ιωάννη (αρκεί να μην τον περάσεις για τον αντίχριστο)

Δεν επιθυμώ περαιτέρω συζήτηση για αυτό το θέμα. Το θέμα μας είναι ότι τα γεγονότα του γενικού πολέμου κατά ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ ΤΟΝ ΑΙΤΩΛΟ πλησιάζουν ολοένα και περισσότερο.

Και το ξέσπασμα θα είναι ξαφνικό.....

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 22:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Ερχεται ο «Αρρην υιός» της Αποκαλύψεως καί ο αλλος αγγελος ο καταβαίνων εκ του ουρανου, ο εχων εξουσίαν μεγάλην, εκ της δόξης του οποίου θά φωτισθη ο κατά Ανατολάς κόσμος, ο κεκλημένος νά κράξει εν ισχύα φωνη επεσεν, επεσεν Βαβυλών η Μεγάλη οτι ερχεται ο Αρχιστράτηγος Βασιλεύς, οστις θά λυτρώση τον νέον Ισραήλ εκ της νέας βαβυλωνιακης αιχμαλωσίας καί δουλείας, διότι Σύ είσαι ο Βασιλεύς του Νότου οτις θά ορμήσης επί τό κέρας της ισλαμικης Τουρκίας καί θά εκριζώσης αυτο, συμφώνως πρός τάς προφητείας του Δανιήλ, καί κατ΄ ακολουθίαν ολων τούτων οτι Σύ είσαι ο υπό του Θεου προωρισμένος νά εξεγείρης τούς μαχητάς, νά προσαγάγης καί οδηγήσης πάντας τούς πολεμωντας ανδρας καί νά εξαποστείλης τά δρέπανα καί τάς λόγχας, διότι παρέστηκεν ο τρυγητος, διότι πλήρης ο ληνός καί υπερεκχυλειται τά υπολήνια, καί επί πασιν οτι Σύ είσαι ο εκλεκτος του Κυρίου, οστις θά εκδικήσης τό σπέρμα τό πονηρον των αλλοφύλων, ινα μή αναστώσι πλέον καί κληρονομήσωσι τήν γην των Πατέρων ημων καί εμπλήσωσι τήν γην πολέμων, συμφώνως πρός τήν Προφητείαν του Ησαϊου.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2008, 22:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Stayros 77, δεν θέλω να σε ταράξω πιο πολύ, αλλά είμαι
σχετικά κοντά στον βασιλιά που λές…Οπότε δεν θα ταραχτώ
ούτε θα τον μπερδέψω…Εσύ να προσέχεις γιατί ο αντίχριστος
έρχεται με στολή προβάτου, ενώ ο βασιλιάς που λές έρχεται
θυμώδης και με δρεπανωτά δάχτυλα, όπως λένε οι προφητείες…
Οπότε, μάλλον εσύ θα τον μπερδέψεις γιατί είναι βίαιος τύπος, λένε…
Και δεν ταιριάζει με την εικόνα που έχεις γι’ αυτόν… Διάβασε
τον «Ρομιό», καλά τον κατάλαβα εγώ: Αυτός κάτι ξέρει…
Τέτοιους έψαχνα εδώ μέσα και θα τους βρώ, που θα πάει…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 00:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Δεν έχω καμία ανάγκη να διαβάσω κανένα Romio ή stavro77 ή trexagireve.

Έχω την Αγία γραφή, τους λόγους-ερμηνείες των αναγνωρισμένων από την Ορθόδοξη Εκκλησία Αγίων, και τις φωτισμένες απόψεις και ερμηνείες των ταπεινών πλην σοφών γερόντων μας (ιερών και μοναχών).

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 00:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Να μην υπηρχαν και διπλα accounts που δουλευουν τον κοσμο και παιζουν με την νοημοσυνη του θα ητανε λαμπρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 05:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
Καλημερες και απο μενα,γιαννης 30.Παρακολουθω αρκετο καιρο τις ενδιαφερουσες
συζητησεις σας και θα ηθελα να πω και εγω μερικα λογια,μπορει να φανω γραφικος
η καταστροφολογος αλα οκ,ειναι η γνωμη μου.
Πιστευω πωσ τα πιονια εχουν στηθει εδω και καιρο και περιμενουν την καταλ.στιγμη
να γινει το μπαμ.Δεν ξερω αν θα παρουμε την πολην πισω η δεν ξερω γω τι αλλο,με ενδιαφερει
ομωσ πολυ να μην γινω ''σκλαβος'' των μασοναριων και των αθλιων νεοταξιτων(λιγα τα ψωμια τους)και να προσπαθισω να σωσω την ψυχη μου.Σας παραθετω παρακατω 2,3 ενδιαφερον βιντεο
που βρηκα στο ομωνυμο λινκ,αν θελετε σχολιαστε τα,ευχαριστω.

http://www.youtube.com/watch?v=6LeNe5baeKg

http://www.youtube.com/watch?v=E3biFKW_vWY

http://www.youtube.com/watch?v=sPsTobaPmWw
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 06:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
Επισις διαβασα εδω στο εσωτερικα 3 4 ατομα λενε οτι ειδη φτιαχνουν καταφυγια και μαζευουν τροφες.Μηπως ειναι λιγο τρελο αυτο λεω εγω?η μηπως δεν ειναι?,παντως εγω οταν δω πως αρχιζουν τα "οργανα"η φευγω χωριο καβαντζα η μονη εσφιγμενου η κουτλουμουσιου ..εκει με τους
τελευταιους Ορθοδοξους ανταρτες,και ασε τους αλλους να ασχολουνται με το μο.ι της καλομοιρας και της τζεκου και με την σαπιοκοιλια του ζαχου..επειδη δεν θελουν η δεν τους περνει να αναδειξουν στον κοσμο θεματα οπως τους αεροψεκασμους και αλα πολλα.Δειτε ακομα ενα βιντεο
που εχει σχεση με την καθολικη εκκλησια και τον παπα τους,που αρκετοι υποστιριζουν οτι ειναι
το τριτο θηριο της αποκ/ως.Επισις με προβληματισε πολυ η τελ ενεργειες του πατριαρχη που ανοιγετε στον παπα και στην ρωμη παρα πολυ και μιλανε για επανενωση της εκκλησιας..και ρωτω?
μηπως ειναι και αυτος μεσα στο κολπο?δλδ μια θρησκεια μια παγκοσμια κυβερνηση για να προσκηνησει τον ντεμεκ ψευτομεσια τους.Τι εχετε να πειτε πανω σε αυτο?


http://www.youtube.com/watch?v=CnADvXKv7aMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 10:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Ο Θεός ετοιμάζει την αντεπίθεσή του με μια νέα γενιά αγίων. Οι νέοι αυτοί άγιοι θα σκέφτονται τελείως διαφορετικά. Δεν θα φοβούνται κανένα πρόβλημα διότι θα 'χουν εμπειρία Θεού και θα ξέρουν ότι το μεγαλείο του Θεού δεν μαγαρίζεται απ' τη δική μας σχιζοφρένεια κι ακαθαρσία. Θα γνωρίζουν την παντοδυναμία του Θεού και πιστεύοντας σ' αυτήν, θα προχωρούν πάντα ακάθεκτοι μπροστά και τίποτα δεν θα αναχαιτίζει την πορεία τους αυτή προς τη διαφάνεια, την εντιμότητα, την αλήθεια και το φως του Θεού. Κανένα κόστος, όσο "πνευματικό" κι αν είναι, δεν θα τους πείθει ποτέ ν' αλλάξουν την αλήθεια με το ψέμα ή να την υπηρετούν μ' αυτό.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ............................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 11:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δείχνεις πολύ έντονο εγωϊσμό, φίλε Stayros 77,
φαίνεται πολύ…Θέλεις να μάθεις ή πιστεύεις
ότι τα ξέρεις όλα;
Εδώ μπαίνεις για να κάνεις κήρυγμα ή για επικοινωνία,
γιατί εμείς οι υπόλοιποι ναι για το δεύτερο, άσχετα του τι ξέρουμε…

Όσο για την Αγία Γραφή, τους γέροντες και τις προφητείες, ο Απόστολος Φίλιππος στον αιθίοπα που διάβαζε κείμενα της Παλαιάς Διαθήκης, είπε το «γιγνώσκεις τι αναγιγνώσκεις;»
Γιατί η Αγία Γραφή και ο Χριστός με την ξεραμένη συκιά το λέει πεντακάθαρα, "όταν δείτε να βγάζει φύλλα ( να γίνεται το κράτος του Ισραήλ ξανά) κοντά είναι το τέλος"
Στα χρόνια μιας γενιάς από το ’47 μέχρι το 2008,
είμαστε στα όρια…

Πέρα αυτού και η Αποκάλυψη λέει στο τέλος μετά
τον βασιλιά που θα’ ρθεί, ότι ο κόσμος θα ζήσει τέλεια, κι ο ‘Αγιος Κοσμάς ο Αιτωλός για το τι θα γίνει μετά,
τα λέει με τρόπο που εννοεί, ότι δεν θα ξαναγίνει κακό… Λίγη πίστη ,ρε φίλε…

Φίλε Μιχαήλ 32, δεν το κατάλαβα αυτό με τα accounts, τι υπαινίσσεσαι, υπάρχει κανένας που δουλεύει έτσι;…

Φίλε rucunas, καλά τα λες… Όλα είναι έτοιμα και μέχρι
τον Ιούλιο, όποιος θέλει ας ετοιμαστεί,
ψυχικά, όχι με προμήθειες και όπλα, ούτως ή άλλως,
δεν θα προλάβουμε ναρίξουμε ούτε τουφεκιά….
Το κακό θα είναι για τρεις μέρες, δεν χρειάζονται πολλά,
οι προφητείες λένε ότι δεν θα πάθουμε παρά μικρή ζημιά.
Για την ακρίβεια, αρκετή πάθαμε μέχρι τώρα, από δω
κι έπειτα, θα μας προστατεύσει ο Θεός…Πίστη χρειάζεται,
όλα τα’ άλλα θα τα αναλάβει αυτός για να δούμε ποιος είναι Θεός και πόσο είναι θέμα προσωπικής δυνάμεως και όπλων του καθενός…

Για τον πουλημένο Πατριάρχη μασώνο και τούρκο,
θα δούμε σύντομα τη μοίρα του…
Μάθετε από ότι συμβαίνει με την μασώνα τη Γιαννάκου που την κόβουνε κομμάτι – κομμάτι…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 11:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
trexagireve δε ντρεπεσαι παλιο αλητη.Η Γιαννακου ειναι αρρωστη και εσυ μπροστα στην αρρωστια της χαιρεσαι?Τι σκατα χριστιανος εισαι ρε?Και κοψετα διπλα accounts.Ετσι κι αλλιως οι χαζομαρες που λες δε πιανουν τοπο,οσα και να βαλεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 12:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Την εμπάθεια τη δική σου δεν την καταλαβαίνω Μιχαήλ32…
Όσο για την Γιαννάκου, το ότι είναι μασώνα είπα και το ότι την κόβουνε είναι είδηση κι όχι κακία. Φυσικά μαζί μ’ αυτήν φαντάζομαι και σύ πιστεύεις ότι η μικρασιατική καταστροφή και οι σφαγές των Ελλήνων από τους Τούρκους ήταν στρίμωγμα στο λιμάνι της Σμύρνης…
Διπλό account δεν έχω, αλλά εσύ μου θυμίζεις κάτι και μην κρίνεις εξ ‘ιδίων τα αλλότρια. Τι καινούργια προβοκάτσια είναι αυτή πάλι; Μόνο έτσι μπορείτε να πολεμάτε;…
Είσαι που είσαι εμπαθής, μην βρίζεις κιόλας, γιατί δεν σε έβρισα και δείχνεις το ποιόν σου καλύτερα εσύ, όχι εγώ… Κάνεις λάθος για διπλό account, μπορείς να το διαπιστώσεις…Μην εκτίθεσαι τόσο επιπόλαια… Επί της ουσίας τίποτα; Γι’ αυτό σου είπα, κάτι μου θυμίζεις…
Δεν έχω ανάγκη να βάζω πολλές φορές τον εαυτό μου να φαίνεται, αλλά ,συκοφαντώντας με καλά τα καταφέρνεις και φυσικά δεν το περίμενα από σένα… Έχεις πολύ φαντασία ( ή εσκεμμένα όπως είπαμε το λες) γράψε κανένα βίβλιο…
Καλώ τους συντονιστές και τους άλλους γράφοντες, να καταδείξουν τον στυγνό και κοινό συκοφάντη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spyros76
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 12:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spyros76
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΧΗ:
ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ
ΤΗΝ ΕΓΚΑΘΙΔΡΥΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ,
ΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΧΗ ΚΑΛΟΥ- ΚΑΚΟΥ,
ΤΟΝ ΔΙΩΓΜΟ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΣΤΕΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ( ΧΡΟΝΙΑ 3.5 ΕΩΣ 7 ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ),
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 3.5 "ΚΑΛΑ" ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ Α.Χ. , ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΑΦΟΥ ΔΩΣΕΙ ΛΥΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΟΣΜΟΪΣΤΟΡΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ (Γ΄ΠΠ)ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ
Ο ΤΡΙΤΟΣ Π.Π. ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΟΠΟΥ Η ΡΩΣΣΙΑ ΚΑΙ Η ΚΙΝΑ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΕΝΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ 5.5 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΕΒΡΑΪΚΟ ΛΟΜΠΙ ΤΗΣ ΔΥΣΗΣ
Η ΡΩΣΣΙΑ ΔΙΑΜΕΛΙΖΕΙ ΤΗ ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΕ ΑΡΜΕΝΙΑ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝ ΕΛΛΑΣ(ΚΩΝ/ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ) ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΤΟΥΡΚΙΑ.
ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΣΦΑΓΗ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΡΩΣΣΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤ/ΠΟΛΗ
ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΝΗΣΙΑ?)ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΕΝΟΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
ΕΝΤΟΛΗ ΤΩΝ ΗΠΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΓΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΕΤΟ ΣΤΟ ΣΚΟΠΙΑΝΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 12:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αδελφέ Spyro 76 , έχουμε πρώτα τον πόλεμο με
Τουρκία κι εμπλοκή Ρώσσων, μετά την εμφάνιση
αντιχρίστου μετά από 5 μήνες πόλεμο Ρωσσίας ΝΑΤΟ,
δεν νικάει κανένας και 3 χρόνια μετά τον 3ο Παγκόσμιο όπου και θα νικηθεί ο αντίχριστος από τον Ιωάννη και πρώτα αυτός θα έχει σκοτώσει Ενώχ και Ηλία, οι οποίοι θα αναστηθούν…

Σ’ αυτά τα 3,5 χρόνια είναι και η βασιλεία του αντιχρίστου Μειτρέγια που θα φανεί πόσο ανίκανος είναι από το ότι
δεν θα μπορεί να τηρήσει τις υποσχέσεις του προς
τους πλανηθέντες στους οποίους θα υποσχεθεί ότι
θα έχουν άνετη ζωή και δεν θα υπάρχει πρόβλημα επι της γης. Κι αυτό γιατί ο Ηλίας κι ο Ενώχ θα σταματήσουν τη βροχή
και θα υπάρχει πείνα στον κόσμο…Άρα δεν θα έχει
3,5 χρόνια καλά, αλλά 3,5 χρόνια κρυφά, που ζούμε τώρα…

Τα άλλα καλά τα λές…
Εκτός από το ότι μιάμιση μέρα θα χτυπήσει η Ρωσσία την Τουρκία,
γι’ αυτό και δεν θα προλάβουν οι δυτικοί να σταματήσουν
την επίθεση αυτή…
Καλά θα ήταν πάντως να τα έβαζες από τώρα προς το τέλος, κι όχι ανάποδα…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 13:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Trexagireve δέχομαι ό,τι και να μου πεις. Και εγωϊσμό έχω και πολλά άλλα πάθη. Ας με κρίνει ο Θεός.
Κήρυγμα όμως δεν σου έκανα ποτέ. Λέω την αλήθεια της Ορθόδοξης πίστης μας χωρίς να φοβάμαι και απλά πιστεύω ότι βρίσκεσαι σε μεγάλη πλάνη.

Δεν σε ξέρω και δεν σε κρίνω.
Έχω περάσει από εκεί και ξέρω πως είναι.
Κρίνω τις απόψεις σου και μόνο αυτές.
Απόψεις που παραγκωνίζουν ερμηνείες Αγίων οι οποίοι φωτίστηκαν από το Άγιο Πνεύμα λόγω της ταπείνωσης τους και ερμηνεύσαν κατα Θείαν χάριν τις γραφές για μας τους αμαρτωλούς.

Αντίχριστος δεν έρχεται ακόμα. Ο πόλεμος όμως φαίνεται κοντά. Ας μας δώσει Ο Θεός δύναμη να το αντέξουμε αυτό το κακό όπως είπε και ο πατηρ Παϊσιος ώστε να ανατείλει η εποχή που θα λάμψει η Ορθόδοξος πίστη και ο κόσμος θα ευαγγελιστεί το σωστό δόγμα και τη σωστή πίστη.
Θα τον χρειαστεί αυτόν τον ευαγγελισμό γιατι μετά τον βασιλιά Ιωάννη θα έρθουν πολύ δύσκολες μέρες για την ανθρωπότητα.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 14:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Stayros 77, δεν ωφελεί η αντιπαράθεση, αφού δεν την διαβάζεις την αποκάλυψη, ή δεν την έχεις, στην μεταφέρω εδώ, για το τέλος του πολέμου και την νέα Ιερουσαλείμ αν θέλεις δες λίγο τι λέει:

11 Καὶ εἶδον τὸν οὐρανὸν ἀνεῳγμένον, καὶ ἰδοὺ ἵππος λευκός, καὶ ὁ καθήμενος ἐπ' αὐτὸν, καλούμενος πιστὸς καὶ ἀληθινός, καὶ ἐν δικαιοσύνῃ κρίνει καὶ πολεμεῖ• 12 οἱ δὲ ὀφθαλμοὶ αὐτοῦ ὡς φλὸξ πυρός, καὶ ἐπὶ τὴν κεφαλὴν αὐτοῦ διαδήματα πολλά, ἔχων ὀνόματα γεγραμμένα, καὶ ὄνομα γεγραμμένον ὃ οὐδεὶς οἶδεν εἰ μὴ αὐτός, 13 καὶ περιβεβλημένος ἱμάτιον βεβαμμένον ἐν αἵματι, καὶ κέκληται τὸ ὄνομα αὐτοῦ, ὁ Λόγος τοῦ Θεοῦ. 14 καὶ τὰ στρατεύματα τὰ ἐν τῷ οὐρανῷ ἠκολούθει αὐτῷ ἐπὶ ἵπποις λευκοῖς, ἐνδεδυμένοι βύσσινον λευκὸν καθαρόν. 15 καὶ ἐκ τοῦ στόματος αὐτοῦ ἐκπορεύεται ῥομφαία ὀξεῖα δίστομος, ἵνα ἐν αὐτῇ πατάσσῃ τὰ ἔθνη• καὶ αὐτὸς ποιμανεῖ αὐτοὺς ἐν ῥάβδῳ σιδηρᾷ• καὶ αὐτὸς πατεῖ τὴν ληνὸν τοῦ οἴνου τοῦ θυμοῦ τῆς ὀργῆς τοῦ Θεοῦ τοῦ παντοκράτορος. 16 καὶ ἔχει ἐπὶ τὸ ἱμάτιον καὶ ἐπὶ τὸν μηρὸν αὐτοῦ ὄνομα γεγραμμένον• βασιλεὺς βασιλέων καὶ κύριος κυρίων. 17 Καὶ εἶδον ἕνα ἄγγελον ἑστῶτα ἐν τῷ ἡλίῳ, καὶ ἔκραξεν ἐν φωνῇ μεγάλῃ λέγων πᾶσι τοῖς ὀρνέοις τοῖς πετομένοις ἐν μεσουρανήματι• Δεῦτε συνάχθητε εἰς τὸ δεῖπνον τὸ μέγα τοῦ Θεοῦ, 18 ἵνα φάγητε σάρκας βασιλέων καὶ σάρκας χιλιάρχων καὶ σάρκας ἰσχυρῶν καὶ σάρκας ἵππων καὶ τῶν καθημένων ἐπ' αὐτῶν, καὶ σάρκας πάντων ἐλευθέρων τε καὶ δούλων, καὶ μικρῶν τε καὶ μεγάλων. 19 Καὶ εἶδον τὸ θηρίον καὶ τοὺς βασιλεῖς τῆς γῆς καὶ τὰ στρατεύματα αὐτῶν συνηγμένα ποιῆσαι τὸν πόλεμον μετὰ τοῦ καθημένου ἐπὶ τοῦ ἵππου καὶ μετὰ τοῦ στρατεύματος αὐτοῦ. 20 καὶ ἐπιάσθη τὸ θηρίον καὶ ὁ μετ' αὐτοῦ ψευδοπροφήτης ὁ ποιήσας τὰ σημεῖα ἐνώπιον αὐτοῦ, ἐν οἷς ἐπλάνησε τοὺς λαβόντας τὸ χάραγμα τοῦ θηρίου καὶ τοὺς προσκυνοῦντας τῇ εἰκόνι αὐτοῦ• ζῶντες ἐβλήθησαν οἱ δύο εἰς τὴν λίμνην τοῦ πυρὸς τὴν καιομένην ἐν θείῳ. 21 καὶ οἱ λοιποὶ ἀπεκτάνθησαν ἐν τῇ ῥομφαίᾳ τοῦ καθημένου ἐπὶ τοῦ ἵππου, τῇ ἐξελθούσῃ ἐκ τοῦ στόματος αὐτοῦ• καὶ πάντα τὰ ὄρνεα ἐχορτάσθησαν ἐκ τῶν σαρκῶν αὐτῶν.
1 Καὶ εἶδον ἄγγελον καταβαίνοντα ἐκ τοῦ οὐρανοῦ, ἔχοντα τὴν κλεῖν τῆς ἀβύσσου καὶ ἅλυσιν μεγάλην ἐπὶ τὴν χεῖρα αὐτοῦ. 2 καὶ ἐκράτησε τὸν δράκοντα, τὸν ὄφιν τὸν ἀρχαῖον, ὅς ἐστι Διάβολος καὶ ὁ Σατανᾶς ὁ πλανῶν οἰκουμένην, καὶ ἔδησεν αὐτὸν χίλια ἔτη, 3 καὶ ἔβαλεν αὐτὸν εἰς τὴν ἄβυσσον, καὶ ἔκλεισε καὶ ἐσφράγισε ἐπάνω αὐτοῦ, ἵνα μὴ πλανᾷ ἔτι τὰ ἔθνη, ἄχρι τελεσθῇ τὰ χίλια ἔτη• μετὰ ταῦτα δεῖ αὐτὸν λυθῆναι μικρὸν χρόνον. 4 Καὶ εἶδον θρόνους, καὶ ἐκάθισαν ἐπ' αὐτούς, καὶ κρῖμα ἐδόθη αὐτοῖς, καὶ τὰς ψυχὰς τῶν πεπελεκισμένων διὰ τὴν μαρτυρίαν Ἰησοῦ καὶ διὰ τὸν λόγον τοῦ Θεοῦ, καὶ οἵτινες οὐ προσεκύνησαν τὸ θηρίον οὔτε τὴν εἰκόνα αὐτοῦ, καὶ οὐκ ἔλαβον τὸ χάραγμα ἐπὶ τὸ μέτωπον αὐτῶν καὶ ἐπὶ τὴν χεῖρα αὐτῶν• καὶ ἔζησαν καὶ ἐβασίλευσαν μετὰ τοῦ Χριστοῦ χίλια ἔτη• 5 καὶ οἱ λοιποὶ τῶν νεκρῶν οὐκ ἔζησαν ἕως τελεσθῇ τὰ χίλια ἔτη. αὕτη ἡ ἀνάστασις ἡ πρώτη. 6 μακάριος καὶ ἅγιος ὁ ἔχων μέρος ἐν τῇ ἀναστάσει τῇ πρώτῃ• ἐπὶ τούτων ὁ δεύτερος θάνατος οὐκ ἔχει ἐξουσίαν, ἀλλ' ἔσονται ἱερεῖς Θεοῦ καὶ τοῦ Χριστοῦ, καὶ βασιλεύσουσι μετ' αὐτοῦ χίλια ἔτη. 7 Καὶ ὅταν τελεσθῇ τὰ χίλια ἔτη, λυθήσεται ὁ Σατανᾶς ἐκ τῆς φυλακῆς αὐτοῦ, 8 καὶ ἐξελεύσεται πλανῆσαι τὰ ἔθνη τὰ ἐν ταῖς τέσσαρσι γωνίαις τῆς γῆς, τὸν Γὼγ καὶ Μαγώγ, συναγαγεῖν αὐτοὺς εἰς τὸν πόλεμον, ὧν ὁ ἀριθμὸς αὐτῶν ὡς ἡ ἄμμος τῆς θαλάσσης. 9 καὶ ἀνέβησαν ἐπὶ τὸ πλάτος τῆς γῆς, καὶ ἐκύκλευσαν τὴν παρεμβολὴν τῶν ἁγίων καὶ τὴν πόλιν τὴν ἠγαπημένην• καὶ κατέβη πῦρ ἐκ τοῦ οὐρανοῦ ἀπὸ τοῦ Θεοῦ καὶ κατέφαγεν αὐτούς• 10 καὶ ὁ διάβολος ὁ πλανῶν αὐτοὺς ἐβλήθη εἰς τὴν λίμνην τοῦ πυρὸς καὶ τοῦ θείου, ὅπου καὶ τὸ θηρίον καὶ ὁ ψευδοπροφήτης, καὶ βασανισθήσονται ἡμέρας καὶ νυκτὸς εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων. 11 Καὶ εἶδον θρόνον μέγαν λευκὸν καὶ τὸν καθήμενον ἐπ' αὐτῷ, οὗ ἀπὸ προσώπου ἔφυγεν ἡ γῆ καὶ ὁ οὐρανός, καὶ τόπος οὐχ εὑρέθη αὐτοῖς. 12 καὶ εἶδον τοὺς νεκρούς, τοὺς μεγάλους καὶ τοὺς μικρούς, ἑστῶτας ἐνώπιον τοῦ θρόνου, καὶ βιβλία ἠνοίχθησαν• καὶ ἄλλο βιβλίον ἠνοίχθη, ὅ ἐστι τῆς ζωῆς• καὶ ἐκρίθησαν οἱ νεκροὶ ἐκ τῶν γεγραμμένων ἐν τοῖς βιβλίοις κατὰ τὰ ἔργα αὐτῶν. 13 καὶ ἔδωκεν ἡ θάλασσα τοὺς νεκροὺς τοὺς ἐν αὐτῇ, καὶ ὁ θάνατος καὶ ὁ ᾅδης ἔδωκαν τοὺς νεκροὺς τοὺς ἐν αὐτοῖς, καὶ ἐκρίθησαν ἕκαστος κατὰ τὰ ἔργα αὐτῶν. 14 καὶ ὁ θάνατος καὶ ὁ ᾅδης ἐβλήθησαν εἰς τὴν λίμνην τοῦ πυρός• οὗτος ὁ θάνατος ὁ δεύτερός ἐστιν. 15 καὶ εἴ τις οὐχ εὑρέθη ἐν τῇ βίβλῳ τῆς ζωῆς γεγραμμένος, ἐβλήθη εἰς τὴν λίμνην τοῦ πυρός.
1 Καὶ εἶδον οὐρανὸν καινὸν καὶ γῆν καινήν• ὁ γὰρ πρῶτος οὐρανὸς καὶ ἡ πρώτη γῆ ἀπῆλθον, καὶ ἡ θάλασσα οὐκ ἔστιν ἔτι. 2 καὶ τὴν πόλιν τὴν ἁγίαν Ἰερουσαλὴμ καινὴν εἶδον καταβαίνουσαν ἐκ τοῦ οὐρανοῦ ἀπὸ τοῦ Θεοῦ, ἡτοιμασμένην ὡς νύμφην κεκοσμημένην τῷ ἀνδρὶ αὐτῆς. 3 καὶ ἤκουσα φωνῆς μεγάλης ἐκ τοῦ οὐρανοῦ λεγούσης• Ἰδοὺ ἡ σκηνὴ τοῦ Θεοῦ μετὰ τῶν ἀνθρώπων, καὶ σκηνώσει μετ' αὐτῶν, καὶ αὐτοὶ λαὸς αὐτοῦ ἔσονται, καὶ αὐτὸς ὁ Θεὸς μετ' αὐτῶν ἔσται, 4 καὶ ἐξαλείψει ἀπ� αὐτῶν ὁ Θεὸς πᾶν δάκρυον ἀπὸ τῶν ὀφθαλμῶν αὐτῶν, καὶ ὁ θάνατος οὐκ ἔσται ἔτι, οὔτε πένθος οὔτε κραυγὴ οὔτε πόνος οὐκ ἔσται ἔτι• ὅτι τὰ πρῶτα ἀπῆλθον. 5 Καὶ εἶπεν ὁ καθήμενος ἐπὶ τῷ θρόνῳ• Ἰδοὺ καινὰ ποιῶ πάντα. καὶ λέγει μοι• Γράψον, ὅτι οὗτοι οἱ λόγοι πιστοὶ καὶ ἀληθινοί εἰσι. 6 καὶ εἶπέ μοι• Γέγονεν. ἐγώ τὸ Α καὶ τὸ Ω, ἡ ἀρχὴ καὶ τὸ τέλος. ἐγὼ τῷ διψῶντι δώσω ἐκ τῆς πηγῆς τοῦ ὕδατος τῆς ζωῆς δωρεάν. 7 ὁ νικῶν, ἔσται αὐτῷ ταῦτα, καὶ ἔσομαι αὐτῷ Θεὸς καὶ αὐτὸς ἔσται μοι υἱός. 8 τοῖς δὲ δειλοῖς καὶ ἀπίστοις καὶ ἐβδελυγμένοις καὶ φονεῦσι καὶ πόρνοις καὶ φαρμακοῖς καὶ εἰδωλολάτραις καὶ πᾶσι τοῖς ψευδέσι τὸ μέρος αὐτῶν ἐν τῇ λίμνῃ τῇ καιομένῃ ἐν πυρὶ καὶ θείῳ, ὅ ἐστιν ὁ θάνατος ὁ δεύτερος. 9 Καὶ ἦλθεν εἷς ἐκ τῶν ἑπτὰ ἀγγέλων τῶν ἐχόντων τὰς ἑπτὰ φιάλας, τὰς γεμούσας τῶν ἑπτὰ πληγῶν τῶν ἐσχάτων, καὶ ἐλάλησε μετ' ἐμοῦ λέγων• Δεῦρο, δείξω σοι τὴν νύμφην τὴν γυναῖκα τοῦ ἀρνίου. 10 καὶ ἀπήνεγκέ με ἐν πνεύματι ἐπ' ὄρος μέγα καὶ ὑψηλόν. καὶ ἔδειξέ μοι τὴν πόλιν τὴν ἁγίαν Ἰερουσαλὴμ καταβαίνουσαν ἐκ τοῦ οὐρανοῦ ἀπὸ τοῦ Θεοῦ, 11 ἔχουσαν τὴν δόξαν τοῦ Θεοῦ• ὁ φωστὴρ αὐτῆς ὅμοιος λίθῳ τιμιωτάτῳ, ὡς λίθῳ ἰάσπιδι κρυσταλλίζοντι• 12 ἔχουσα τεῖχος μέγα καὶ ὑψηλόν, ἔχουσα πυλῶνας δώδεκα, καὶ ἐπὶ τοῖς πυλῶσιν ἀγγέλους δώδεκα, καὶ ὀνόματα ἐπιγεγραμμένα, ἅ ἐστιν ὀνόματα τῶν δώδεκα φυλῶν τῶν υἱῶν Ἰσραήλ. 13 ἀπ' ἀνατολῶν πυλῶνες τρεῖς, καὶ ἀπὸ βορρᾶ πυλῶνες τρεῖς, καὶ ἀπὸ νότου πυλῶνες τρεῖς, καὶ ἀπὸ δυσμῶν πυλῶνες τρεῖς. 14 καὶ τὸ τεῖχος τῆς πόλεως ἔχον θεμελίους δώδεκα, καὶ ἐπ' αὐτῶν δώδεκα ὀνόματα τῶν δώδεκα ἀποστόλων τοῦ ἀρνίου. 15 Καὶ ὁ λαλῶν μετ' ἐμοῦ εἶχε μέτρον κάλαμον χρυσοῦν, ἵνα μετρήσῃ τὴν πόλιν καὶ τοὺς πυλῶνας αὐτῆς καὶ τὸ τεῖχος αὐτῆς. 16 καὶ ἡ πόλις τετράγωνος κεῖται, καὶ τὸ μῆκος αὐτῆς ἴσον καὶ τὸ πλάτος. καὶ ἐμέτρησε τὴν πόλιν τῷ καλάμῳ ἐπὶ σταδίους δώδεκα χιλιάδων• τὸ μῆκος καὶ τὸ πλάτος καὶ τὸ ὕψος αὐτῆς ἴσα ἐστί. 17 καὶ ἐμέτρησε τὸ τεῖχος αὐτῆς ἑκατὸν τεσσαράκοντα τεσσάρων πηχῶν, μέτρον ἀνθρώπου, ὅ ἐστιν ἀγγέλου. 18 καὶ ἦν ἡ ἐνδόμησις τοῦ τείχους αὐτῆς ἴασπις, καὶ ἡ πόλις χρυσίον καθαρὸν, ὅμοιον ὑάλῳ καθαρῷ. 19 οἱ θεμέλιοι τοῦ τείχους τῆς πόλεως παντὶ λίθῳ τιμίῳ κεκοσμημένοι• ὁ θεμέλιος ὁ πρῶτος ἴασπις, ὁ δεύτερος σάπφειρος, ὁ τρίτος χαλκηδών, ὁ τέταρτος σμάραγδος, 20 ὁ πέμπτος σαρδόνυξ, ὁ ἕκτος σάρδιον, ὁ ἕβδομος χρυσόλιθος, ὁ ὄγδοος βήρυλλος, ὁ ἔνατος τοπάζιον, ὁ δέκατος χρυσόπρασος, ὁ ἑνδέκατος ὑάκινθος, ὁ δωδέκατος ἀμέθυστος. 21 καὶ οἱ δώδεκα πυλῶνες δώδεκα μαργαρῖται• ἀνὰ εἷς ἕκαστος τῶν πυλώνων ἦν ἐξ ἑνὸς μαργαρίτου. καὶ ἡ πλατεῖα τῆς πόλεως χρυσίον καθαρὸν ὡς ὕαλος διαυγής. 22 Καὶ ναὸν οὐκ εἶδον ἐν αὐτῇ• ὁ γὰρ Κύριος ὁ Θεὸς ὁ παντοκράτωρ ναὸς αὐτῆς ἐστι, καὶ τὸ ἀρνίον. 23 καὶ ἡ πόλις οὐ χρείαν ἔχει τοῦ ἡλίου οὐδὲ τῆς σελήνης ἵνα φαίνωσιν αὐτῇ• ἡ γὰρ δόξα τοῦ Θεοῦ ἐφώτισεν αὐτήν, καὶ ὁ λύχνος αὐτῆς τὸ ἀρνίον. 24 καὶ περιπατήσουσι τὰ ἔθνη διὰ τοῦ φωτὸς αὐτῆς, καὶ οἱ βασιλεῖς τῆς γῆς φέρουσι τὴν δόξαν καὶ τὴν τιμὴν αὐτῶν εἰς αὐτήν, 25 καὶ οἱ πυλῶνες αὐτῆς οὐ μὴ κλεισθῶσιν ἡμέρας• νὺξ γὰρ οὐκ ἔσται ἐκεῖ• 26 καὶ οἴσουσι τὴν δόξαν καὶ τὴν τιμὴν τῶν ἐθνῶν εἰς αὐτήν. 27 καὶ οὐ μὴ εἰσέλθῃ εἰς αὐτὴν πᾶν κοινὸν καὶ ὁ ποιῶν βδέλυγμα καὶ ψεῦδος, εἰ μὴ οἱ γεγραμμένοι ἐν τῷ βιβλίῳ τῆς ζωῆς τοῦ ἀρνίου.
1 Καὶ ἔδειξέ μοι ποταμὸν ὕδατος ζωῆς λαμπρὸν ὡς κρύσταλλον, ἐκπορευόμενον ἐκ τοῦ θρόνου τοῦ Θεοῦ καὶ τοῦ ἀρνίου. 2 ἐν μέσῳ τῆς πλατείας αὐτῆς καὶ τοῦ ποταμοῦ ἐντεῦθεν καὶ ἐκεῖθεν ξύλον ζωῆς, ποιοῦν καρποὺς δώδεκα, κατὰ μῆνα ἕκαστον ἀποδιδοῦν τὸν καρπὸν αὐτοῦ, καὶ τὰ φύλλα τοῦ ξύλου εἰς θεραπείαν τῶν ἐθνῶν. 3 καὶ πᾶν κατάθεμα οὐκ ἔσται ἔτι• καὶ ὁ θρόνος τοῦ Θεοῦ καὶ τοῦ ἀρνίου ἐν αὐτῇ ἔσται, καὶ οἱ δοῦλοι αὐτοῦ λατρεύσουσιν αὐτῷ 4 καὶ ὄψονται τὸ πρόσωπον αὐτοῦ, καὶ τὸ ὄνομα αὐτοῦ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν. 5 καὶ νὺξ οὐκ ἔσται ἔτι, καὶ οὐ χρεία λύχνου καὶ φωτὸς ἡλίου, ὅτι Κύριος ὁ Θεὸς φωτιεῖ αὐτούς, καὶ βασιλεύσουσιν εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων. 6 Καὶ λέγει μοι• Οὗτοι οἱ λόγοι πιστοὶ καὶ ἀληθινοί, καὶ ὁ Κύριος ὁ Θεὸς τῶν πνευμάτων τῶν προφητῶν ἀπέστειλε τὸν ἄγγελον αὐτοῦ δεῖξαι τοῖς δούλοις αὐτοῦ ἃ δεῖ γενέσθαι ἐν τάχει. 7 καὶ ἰδοὺ ἔρχομαι ταχύ. μακάριος ὁ τηρῶν τοὺς λόγους τῆς προφητείας τοῦ βιβλίου τούτου. 8 Κἀγὼ Ἰωάννης ὁ ἀκούων καὶ βλέπων ταῦτα. καὶ ὅτε ἤκουσα καὶ ἔβλεψα, ἔπεσα προσκυνῆσαι ἔμπροσθεν τῶν ποδῶν τοῦ ἀγγέλου τοῦ δεικνύοντός μοι ταῦτα. 9 καὶ λέγει μοι• Ὅρα μή• σύνδουλός σού εἰμι καὶ τῶν ἀδελφῶν σου τῶν προφητῶν καὶ τῶν τηρούντων τοὺς λόγους τοῦ βιβλίου τούτου• τῷ Θεῷ προσκύνησον. 10 Καὶ λέγει μοι• Μὴ σφραγίσῃς τοὺς λόγους τῆς προφητείας τοῦ βιβλίου τούτου• ὁ καιρὸς γὰρ ἐγγύς ἐστιν. 11 ὁ ἀδικῶν ἀδικησάτω ἔτι, καὶ ὁ ῥυπαρὸς ῥυπαρευθήτω ἔτι, καὶ ὁ δίκαιος δικαιοσύνην ποιησάτω ἔτι, καὶ ὁ ἅγιος ἁγιασθήτω ἔτι. 12 Ἰδοὺ ἔρχομαι ταχύ, καὶ ὁ μισθός μου μετ' ἐμοῦ, ἀποδοῦναι ἑκάστῳ ὡς τὸ ἔργον ἔσται αὐτοῦ. 13 ἐγὼ τὸ Α καὶ τὸ Ω, ὁ πρῶτος καὶ ὁ ἔσχατος, ἀρχὴ καὶ τέλος. 14 Μακάριοι οἱ ποιοῦντες τὰς ἐντολὰς αὐτοῦ, ἵνα ἔσται ἡ ἐξουσία αὐτῶν ἐπὶ τὸ ξύλον τῆς ζωῆς, καὶ τοῖς πυλῶσιν εἰσέλθωσιν εἰς τὴν πόλιν. 15 ἔξω οἱ κύνες καὶ οἱ φαρμακοὶ καὶ οἱ πόρνοι καὶ οἱ φονεῖς καὶ οἱ εἰδωλολάτραι καὶ πᾶς ὁ φιλῶν καὶ ποιῶν ψεῦδος. 16 Ἐγὼ Ἰησοῦς ἔπεμψα τὸν ἄγγελόν μου μαρτυρῆσαι ὑμῖν ταῦτα ἐπὶ ταῖς ἐκκλησίαις. ἐγώ εἰμι ἡ ῥίζα καὶ τὸ γένος Δαυῒδ, ὁ ἀστὴρ ὁ λαμπρὸς ὁ πρωϊνός. 17 Καὶ τὸ Πνεῦμα καὶ ἡ νύμφη λέγουσιν• Ἔρχου. καὶ ὁ ἀκούων εἰπάτω• Ἔρχου. καὶ ὁ διψῶν ἐρχέσθω, καὶ ὁ θέλων λαβέτω ὕδωρ ζωῆς δωρεάν. 18 Μαρτυρῶ ἐγὼ παντὶ τῷ ἀκούοντι τοὺς λόγους τῆς προφητείας τοῦ βιβλίου τούτου• ἐάν τις ἐπιθῇ ἐπὶ ταῦτα, ἐπιθήσει ὁ Θεὸς ἐπ' αὐτὸν τὰς πληγὰς τὰς γεγραμμένας ἐν τῷ βιβλίῳ τούτῳ• 19 καὶ ἐάν τις ἀφέλῃ ἀπὸ τῶν λόγων τοῦ βιβλίου τῆς προφητείας ταύτης, ἀφελεῖ ὁ Θεὸς τὸ μέρος αὐτοῦ ἀπὸ τοῦ ξύλου τῆς ζωῆς καὶ ἐκ τῆς πόλεως τῆς ἁγίας, τῶν γεγραμμένων ἐν τῷ βιβλίῳ τούτῳ. 20 Λέγει ὁ μαρτυρῶν ταῦτα• Ναὶ ἔρχομαι ταχύ. Ἀμήν, ναὶ ἔρχου, Κύριε Ἰησοῦ. 21 Ἡ χάρις τοῦ Κυρίου Ἰησοῦ Χριστοῦ μετὰ πάντων τῶν ἁγίων• ἀμήν
Φίλε μου δεν ήμουνα ποτέ εκεί που ήσουνα, πίστεψε με...Εδώ και κάτι χιλιάδες χρόνια είμαι σταθερά κάπου...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 14:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΤΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΤΑΧΕΩΣ ΑΠΟΛΗΓΕΙ. ΥΙΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ, ΤΟ ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΥΝΑΨΟΝ ΤΩ ΤΡΙΑΚΟΣΤΩ ΤΕΤΑΡΤΩ. ΕΠΕΙΤΑ ΓΝΩΘΙ ΤΗΝ ΕΠΙ ΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΟΥΣ ΣΤΑΘΕΡΑΝ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑΝ, ΗΝ Ο ΕΝ ΑΓΙΟΙΣ ΑΓΙΟΣ ΣΟΙ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕ.ΚΑΙ ΙΔΟΥ Ο ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΥΙΟΣ, ΩΣΠΕΡ ΕΚ ΒΑΘΕΟΣ ΥΠΝΟΥ ΕΓΕΙΡΟΜΕΝΟΣ, ΔΙΔΩΣΙ ΠΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΝ ΤΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΑΣ. ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΘΕΩΡΩ ΑΥΤΟΝ ΕΠΙ ΛΕΥΚΟΥ ΙΠΠΟΥ ΚΑΘΗΜΕΝΟΝ, ΚΑΙ ΞΙΦΟΣ ΕΙΚΟΝΗΜΕΝΟΝ ΕΝ ΤΗ ΧΕΙΡΙ ΚΑΤΕΧΟΝΤΑ, ΔΙΑΤΕΤΑΓΜΕΝΟΝ ΚΑΛΩΣ ΠΡΟΠΟΡΕΥΕΣΘΑΙ ΕΠΙ ΠΛΕΙΣΤΩΝ ΓΕΝΕΩΝ.


Ανδρίζου καί ισχυε καί εντεινε καί κατευόδου καί ακοντιζε τήν ρομφαίαν σου, Δυνατέ, καί χώρει εις τήν κατοχήν του Θρονου των Προγονων Σου, των Βυζαντινων Αυτοκρατορων. η δέ εντετειχισμένη νυν χρυσή Πύλη, δι΄ ης εισήρχοντο νικηφόροι καί τροπαιουχοι οι Αυτοκράτορες, Σέ αναμένει ινα Σέ ιδη εισερχόμενον επιβαίνοντα ιππου λευκου, φέροντα χρυσουν στέφανον επί της κεφαλης καί δρέπανον οξύ εις τήν δεξιάν ητοι τήν αθάνατον ελληνικήν λόγχην κατά τήν Αποκάλυψιν.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.....................


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannos Cyprus
Νέο Μέλος

Cyprus
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 14:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannos Cyprus
Δίνετε την εντύπωση -ιδιαίτερα τις τελευταίες ημέρες, ότι προβλέπεται πόλεμος πολύ σύντομα. Μπορεί το σκηνικό να είναι στημένο όπως είναι, αλλά τίποτε δεν μας λέει ότι θα γίνει πόλεμος σύντομα. Πόλεμος μπορεί να γίνει το 2008, το 2018 ή το 2028.
Νομίζω ότι είναι λάθος να δίνετε την εντύπωση αυτή.


Θεέ μου καθοδήγα τον κόσμο ώστε να ζεί χριστιανικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 14:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Εδώ και χιλιάδες χρόνια???

Τρεχαγύρευε μήπως είσαι συνομήλικος με τον Αβραάμ και δεν το ξέρουμε?
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά την έχω την Αγία Γραφή.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 16:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Το τι πιστευω ασε με να το ξερω καλυτερα εγω.
Συνεπως υπηρχε παρεξηγηση ως προς τον τροπο που εκφραστηκες?
Αρα 1) Ευχεσαι να γινει καλα η Κ.Γιαννακου?
2)Οταν ειπες οτι την κοβουν κομματι κομματι δεν εξεφρασες κανενα συναισθημα ευχαριστησης?
Οσον αφορα που την ειπες μασωνο,δε νομιζω η ιδια να εχει εκφραστει οτι ειναι μασωνος και καλυτερα να ανασκευασεις γιατι υπαρχουν και οι μηνυσεις.Δημοκρατια δε σημαινει να κατηγορεις ελευθερα τον αλλον χωρις στοιχεια και ανωνυμα.

Καταγωγη απο Μ.Ασια-Κωνσταντινουπολη και δεν δεχομαι απο κανεναν τυχαρπαστο ξερολα και ψευτοπροφητη να με κρινει.
trexagireve Τον κακο σου τον καιρο γνωριζεις το τι θα γινει και ποτε θα γινει.

Οσον αφορα για το τι μελλει γεννεσθαι,τα πραγματα ειναι δυσκολα.Συμφωνω στο οτι ενας πολεμος πλησιαζει και οτι οι προφητειες θα επαληθευτουν.Οποιος πιστευει πραγματικα δεν εχει να φοβαται τιποτα και οποιος το παιζει προφητης,θα ειναι απο τους πρωτους που δεν θα εχουν καλυτερο τελος (χειροτερο τελος και απο τους απιστους).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 17:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΟΣΑ ΜΥΝΗΣΑΝ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ, ΗΛΘΕ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΟΠΩΣ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΤΑΥΤΑ.
ΠΙΣΤΗ ΕΙΣ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΖΩΟΔΟΤΗ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ,ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΙΑ ΤΑΣ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΑΣ ΘΛΙΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑΧΕΩΣ.
ΔΕΙΞΤΕ ΑΝΔΡΕΙΑ ΜΕΧΡΙΣ ΕΣΧΑΤΩΝ.
ΜΕΤΑΝΟΙΑ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΔΙΑ ΤΟΝ ΛΑΟΝ ΤΟΥ ΖΩΝΤΟΣ ΘΕΟΥ..........


Σήμερα δεν υπάρχουν αποφράδες ημέρες. Γιατί οι αλώσεις συντελούνται αθόρυβα, ανεπαίσθητα, μέσα μας


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ....................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 17:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Καλά για το τι τέλος θα έχει ο καθένας μας αυτό το ξέρει μόνο ο Κύριος. Νομίζω δεν είναι σωστό να ταμπελοποιούμαστε ως "πιστοί" ή "άπιστοι". Όλοι μας είμαστε χρεοφειλέτες απέναντι Του, αλλός λιγότερο άλλος περισσότερο, δεν συμφωνείς Μιχάλη?

Η μετάνοια σώζει μέχρι και το τελευταίο λεπτό όπως έσωσε και τον ληστή
Μπορεί ένας "άπιστος" να επιζήσει και να πεθάνει ένας "πιστός".
Τις έγνω νουν Κυρίου?

Εμείς ας είμαστε κοντά Του και όλα τα άλλα είναι δική Του υπόθεση.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 19:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Stayros 77 & MIAHL32, μοιάζει να αγχώνεστε πολύ για το ποιος και τι θα γίνει, δεν χρειάζεται…. Το θέμα είναι να αξιωθούμε να ζήσουμε μετά τον Γενικό ( δηλ. τον3ο Παγκόσμιο) και όπου και να είμαστε θα είναι καλά. Δεν θα υπάρχει αδικών και αδικούμενος, πλούσιος και φτωχός, αυτόν τον κόσμο όχι για τα πλούτη του, αλλά γιατί θα κατοικεί ο Θεός μαζί τους και γι’ αυτό σας λέω ότι τώρα είναι κι ο αντίχριστος.
Δεν είναι θέμα κόντρας, όταν σας λέει κάτι κάποιος, κοιτάξτε το πρώτα και μετά τοποθετείστε…
Μιχαήλ 32, για κανέναν άνθρωπο δεν θα ευχόμουνα κακό, ούτε για τον χειρότερο, γιατί ο Κύριος ημών μίλησε για αγάπη…. Αλλά έχει γραφτεί ότι ο βασιλιάς που θα’ ρθει, θα ξεκινήσει να σφάζει κληρικούς ( σαν τον εν λόγω μασώνο πατριάρχη), όπως επίσης και ότι οι κληρικοί θα είναι οι χειρότεροι τους τελευταίους καιρούς (χρόνια)… ‘Οπως επίσης ξέρω ότι η Γιαννάκου είναι μασώνα ,αν εσένα δεν σε πειράζει, πρόβλημα σου...
Ναι φίλε Σταύρο χιλιάδες χρόνια…, έχεις αντίρρηση μήπως;…
Την Αγία Γραφή να μην την έχεις απλά, αλλά να την διαβάζεις κιόλας, αν σ’ αφήνει ο εγωϊσμός σου…
Μιχαλάκη, θα έρθει η ώρα που θα μετανοιώσεις για τον δικό σου κακό καιρό, προφητέυω… Εγώ σου το είπα, γιατί οι πιστοί των εσχάτων χρόνων δεν πρέπει να είναι φαρισαίοι, σαν αυτούς που σταύρωσαν τον Χριστό…
Καλύτερα λέει να είστε κρύοι ή ζεστοί ότι τους χλιαρούς «θέλω εμμέσει εκ του στόματος μου» κι ο νοών νοήτω…Προφήτης δεν μπορεί να το παίξει κανείς, αλλά όπως είπε κι ο Κύριος ημών «ουδείς προφήτης στον τόπο του» όταν οι κάτοικοι της Γαλιλαίας δεν τον δέχτηκαν. Αν ξέρεις το χωρίο, τότε καταλαβαίνεις και τι θέλω να πω…
Αγαπητέ Ρομιέ, χαίρομαι που μας ταυτοποιήσαν τόσο πολύ, πάει να πει ότι είμαστε κοντά τη διανοία, αλλά αυτό το κατάλαβα από το πρώτο σου μήνυμα… …Υπομονή, φίλε και θα’ ρθει η ώρα… «Και προφητεύσουσιν υιοί και θυγατέρες», κατά τας γραφάς…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 19:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Προφανώς trexagireve είσαι παλαιοημερολογίτης, για να βρίζεις τον πατριάρχη.
Θεωρείς ότι κατέχεις την αλήθεια εσύ και οι εκπεσόντες "ιερείς" οι οποίοι αποκοπήκαν από την χάρη της αποστολικής διαδοχής.

Αν είχες Άγιο Πνεύμα θα φαινόταν και από τα λεγόμενα σου.
Τουναντίον, μόνο ταραχή προκαλείς στον συνομιλητή σου. Κατηγορείς, καταριέσαι (βλέπε Γιαννάκου) υπερηφανεύεσαι ότι κατέχεις όλη την αλήθεια και υποβαθμίζεις τους άλλους.

"Ο αγαθός άνθρωπος εκ του αγαθού θησαυρού της καρδίας προφέρει το αγαθόν και ο πονηρός εκ του πονηρού προφέρει το πονηρόν εκ γαρ περισσεύματος καρδίας λαλεί το στόμα αυτού" Λουκας 6,45

Έτσι εξηγούνται όλα.....
Ας κρίνουν τα παιδιά εδώ στο forum μόνοι τους.
Αν και δεν μου αρέσει να μιλάω έτσι, έπρεπε να σε αποκαλύψω για να μην πλανήσεις και κανέναν άλλον. Μετανόησε πριν είναι αργά.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2008, 20:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Σταύρο 77, φίδι είσαι με τέτοιο δηλητήριο και ρουφιάνος αποδείχτηκες!!!
Επιμένεις ότι είσαι χριστιανός;
Λυπάμαι πολύ για σένα που η περηφάνεια σου και ο εγωϊσμός σου σε τυφλώνουν...
Θα' ρθεί η ώρα που θα μετανοιώσεις πικρά για όσα έγραψες εναντίον μου, κι όχι από μένα ύπάρχει Θεός και βλέπει...
Το μίσος σου δείχνει πόσο χριστιανός είσαι.Εσύ διαφωνείς με τους αγίους και το κακό είναι ότι το ξέρεις...
" Είπεν άφρων εν τη καρδία αυτού..."; Θα δεις σύντομα τα του Θεού και θα δεις και τις δικές σου επιλογές που θα σε εντάξουν...
Ινα πλανηθούν και πολλοί από τους πιστούς..
Ανήκεις στους χλιαρούς και θα έχεις ανάογη αντιμετώπιση από τον Θεό...Ναι στο λέω εγώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy