ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 UFO no2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 11:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία είναι όλα αυτά τα άρθρα αλλα το θέμα αν υλοποιήθηκαν και ποτε
Αυτές οι ιδέες πχ και Λεονάρντο ντα βιντσι είχε κάνει σχεδια για ιπτάμενες μηχανές
Αλλα δεν μπορούμε να ισχυριστούμε ότι υπήρχαν ιπτάμενες τέτοιες μηχανές το 1480
Και χρησιμοποιούνταν .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 12:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κοιτώντας τον χάρτη φίλη ostria μου γεννήθηκε μία απορία.
Βλέπουμε ότι σχεδόν όλες οι εμφανίσεις ΑΤΙΑ πλην ελάχιστων εξαιρέσεων έχουν γίνει στην Βόρεια Αμερική.
Είναι πραγματι ufo; αμφιβάλλω,γιατί είναι πολύ περίεργο οι εξωγήινοι να διαλλέξουν μόνο τους βορειοαμερικάνους για να τους πουν καλώς σας βρήκαμε.Το πιο πιθανό κατά τη γνώμη μου είναι όλες αυτές οι εμφανίσεις να είναι μυστικά όπλα, εξεληγμένα πειραματικά αεροσκάφη των Αμερικανών.

Αυτό λέω και γω αγαπητή κεραυνός. Παίζει βέβαια και το άλλο, ότι οι Αμερικάνοι βλέπουνε ufo (και συνωμοσίες) παντού. Είναι και θέμα κριτικής ματιάς που τους λείπει γενικότερα. Τώρα τελευταία έχουν αρχίσει λίγο να ξυπνάνε. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Oannhsea μας βάζεις εργασία μέσα στις διακοπές;!
Λίγο ως πολύ αυτά είναι γνωστά, και όντως κάποια από αυτά δεν έμειναν στα σχέδια αλλά μπήκαν σε μία παραγωγή έστω και περιορισμένη. Η γνώμη μου είναι πως δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα τόσο καλά ώστε να τα βγάλουν κανονικά στην παραγωγή αλλά σίγουρα το προσπαθούν. Γι αυτό φαίνεται να έχουμε και τόσα ατυχήματα των ufo.

Αντε παιδιά Καλά Χριστούγεννα!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 13:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τον χάρτη πολλά περιστατικά έχει και στην Ευρώπη θα έλεγα περίπου τα ιδία
Μην το βλέπετε μονο ανα χωρα γιατί είναι λογικό πχ η Ελλάδα να έχει πολύ λιγότερες
Αναφορές σχετικά με τις ΗΠΑ καθώς είναι πολύ μεγαλύτερες από εμας.
Η σύγκριση μπορεί να γίνει καλυτέρα ανα ηπείρους δηλαδή Ευρώπη με Αμερική μου
Φαίνονται περίπου ιδία τα περιστατικά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 18:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Αυτό λέω και γω αγαπητή κεραυνός. Παίζει βέβαια και το άλλο, ότι οι Αμερικάνοι βλέπουνε ufo (και συνωμοσίες) παντού. Είναι και θέμα κριτικής ματιάς που τους λείπει γενικότερα. Τώρα τελευταία έχουν αρχίσει λίγο να ξυπνάνε. Κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Oannhsea μας βάζεις εργασία μέσα στις διακοπές;!
Λίγο ως πολύ αυτά είναι γνωστά, και όντως κάποια από αυτά δεν έμειναν στα σχέδια αλλά μπήκαν σε μία παραγωγή έστω και περιορισμένη. Η γνώμη μου είναι πως δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα τόσο καλά ώστε να τα βγάλουν κανονικά στην παραγωγή αλλά σίγουρα το προσπαθούν. Γι αυτό φαίνεται να έχουμε και τόσα ατυχήματα των ufo.

Αντε παιδιά Καλά Χριστούγεννα!




Xμ... το οτι εχουμε περισσοτερες θεασεις UFO πανω στο Αμερικανικο Εναεριο Χωρο, νομιζω οτι αποδεικνυει οτι ειναι αυτοι που ασχολουνται περισσοτερο με αυτες τις "κατασκευες"...


Απο την αλλη, μαλλον δεν θα ηθελαν να μοιραστουν την "τεχνολογια" με αλλες "κατωτερες" (οπως λενε οι ιδιοι) χωρες!

δεν τους "συμφερει" να το κανουν αυτο... θελουν πρωτα να επωφεληθουν οι ιδιοι!

για παραδειγμα, το νεο μαχητικο της USAF, F-22, δεν προκειται να εξαχθει, εκτος αν καταβαλλουν οι "υποψηφιοι" την 10πλασια τιμη που κοστιζει στις ΗΠΑ, και με τα μισα τεχνολογικα μεσα, που εχει το αεροσκαφος!


(απο την αλλη, ποτε δεν μπορουμε να "λεμε" τι γινεται, γιατι ειναι εμποριο...)


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 18:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λίγο ως πολύ αυτά είναι γνωστά, και όντως κάποια από αυτά δεν έμειναν στα σχέδια αλλά μπήκαν σε μία παραγωγή έστω και περιορισμένη. Η γνώμη μου είναι πως δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα τόσο καλά ώστε να τα βγάλουν κανονικά στην παραγωγή αλλά σίγουρα το προσπαθούν. Γι αυτό φαίνεται να έχουμε και τόσα ατυχήματα των ufo.

Αυτή είναι και η δικιά μου άποψη Ostria...
Υπάρχει βέβαια και ένα άλλο στοιχείο.
Δεν ανέφερα τυχαία την General motors...
Είναι ένα παράδειγμα του στραγγαλισμού της τεχνολογίας από τα οικονομικά συμφέροντα.
Για παράδειγμα:
Οι κινητήρες με σύστημα injection (ψεκασμού) χρησιμοποιούνταν ήδη από το 1938 στα γερμανικά μαχητικά και στα ιταλικά στρατιωτικά φορτηγά.
Γιατί όμως έπρεπε να φτάσει το 1980 και ο ανταγωνισμός από την Ιαπωνία για να βάλουν και οι υπόλοιποι κατασκευαστές κινητήρες ψεκασμού στα οχήματα τους; Μήπως γιατί το σύστημα ψεκασμού κάνει πιο ισχυρό τον κινητήρα και μειώνει την κατανάλωση μέχρι και 25%;

Για φανταστείτε λοιπόν ένα σύστημα μεταφοράς στο διάστημα που ΔΕΝ είναι πύραυλος μίας χρήσης. Και όμως αυτά τα οχήματα είχαν προταθεί από το 1950... Όμως τι κέρδος θα έχει κάποια βιομηχανία που παράγει μόνο μερικά σκάφη και όχι δεκάδες πυραύλους;
Το βλέπουμε πιο έμπρακτα στις κινήσεις των ΗΠΑ που είναι δέσμιες των οικονομικών συμφερόντων: ο αντικαταστάτης του διαστημικού λεωφορείου είναι ένας πύραυλος! την στιγμή που Ευρώπη και Ινδία (αλλά και ιδιώτες) εξελίσουν επαναχρησιμοπούμενα συστήματα μεταφοράς...
Για σκεφτείτε τι θα γινόταν εάν έρχονταν και σας έλεγαν ότι ένα σκάφος καταναλώνει το 1/10 του καυσίμου που καταναλώνει σήμερα...
Το Α340 πέρνει 100.000 λίτρα καυσίμου - ξέρετε πόσα βαρέλια πετρέλαιο είναι;
Ξέρετε ότι το 1990 εξέλισαν τους unducted fan κινητήρες με κατανάλωση μέχρι και 20% λιγότερο από τους κανονικούς; Για να μην μιλήσουμε για τους superfan... Που είναι αυτοί μετά από 20 χρόνια;

Όπου βρίσκεται και το σκάφος που έπεσε στο Roswell.
Το έβαλα τυχαία;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2008, 11:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μία μικρή παρένθεση για τα υποβρύχια ΑΤΙΑ - μία άσχετη συζήτηση...
http://www.armchairgeneral.com/forums/showthread.php?t=63751

Το ρωσικό που αναφέρουν δεν ξέρω εάν είναι του 1960 ή του 1914.
1914= ένα θηρίο που θα κινούταν από ατμοστρόβιλους και θα έπιανε τους 40 κόμβους. Δεν κατασκευάστηκε λόγο της κατάρρευσης της Ρωσίας το 1917... (Και επίσης γιατί κάποια άλλα γιγαντιαία σχέδια που κατασκευάστηκαν είχαν αποδειχτεί φαιδρά...)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2008, 11:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το βλέπουμε πιο έμπρακτα στις κινήσεις των ΗΠΑ που είναι δέσμιες των οικονομικών συμφερόντων: ο αντικαταστάτης του διαστημικού λεωφορείου είναι ένας πύραυλος! την στιγμή που Ευρώπη και Ινδία (αλλά και ιδιώτες) εξελίσουν επαναχρησιμοπούμενα συστήματα μεταφοράς...
Για σκεφτείτε τι θα γινόταν εάν έρχονταν και σας έλεγαν ότι ένα σκάφος καταναλώνει το 1/10 του καυσίμου που καταναλώνει σήμερα...
Το Α340 πέρνει 100.000 λίτρα καυσίμου - ξέρετε πόσα βαρέλια πετρέλαιο είναι;


Αυτό που λες είναι σωστό αλλα ισχύει και σαν μια εξήγηση στο ερώτημα εάν
Έχουν ερθει σε επαφή η έρθουν αν θα μας το ανακοίνωναν αμέσως ?η απάντηση
Είναι όχι και ένας απ τους μεγαλύτερους λογούς είναι ο οικονομικός παράγοντας .
quote:
Λίγο ως πολύ αυτά είναι γνωστά, και όντως κάποια από αυτά δεν έμειναν στα σχέδια αλλά μπήκαν σε μία παραγωγή έστω και περιορισμένη. Η γνώμη μου είναι πως δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα τόσο καλά ώστε να τα βγάλουν κανονικά στην παραγωγή αλλά σίγουρα το προσπαθούν. Γι αυτό φαίνεται να έχουμε και τόσα ατυχήματα των ufo

Την ιδία γνώμη έχω και εγώ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2008, 12:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μία μικρή παρένθεση για τα υποβρύχια ΑΤΙΑ - μία άσχετη συζήτηση...
http://www.armchairgeneral.com/forums/showthread.php?t=63751

Το ρωσικό που αναφέρουν δεν ξέρω εάν είναι του 1960 ή του 1914.
1914= ένα θηρίο που θα κινούταν από ατμοστρόβιλους και θα έπιανε τους 40 κόμβους. Δεν κατασκευάστηκε λόγο της κατάρρευσης της Ρωσίας το 1917... (Και επίσης γιατί κάποια άλλα γιγαντιαία σχέδια που κατασκευάστηκαν είχαν αποδειχτεί φαιδρά...)



τα πρωτα υποβρυχια "ΑΤΙΑ" αρχισαν σαν σχεδιο απο την Ναζιστικη Γερμανια του 1936... με προοπτικη εισαγωγης στην παραγωγη το 1941, κατι που απετυχε πρωτα απο ολα για την μειωμενη αξιοπιστια (ειχαν κατασκευαστει 4 πρωτοτυπα).

Ομως το 1945, ενω ηταν ετοιμα για αποδοχη, τους προλαβαν οι Ρωσοι... οι Γερμανοι κατεστρεψαν τα υλικα, οχι ομως και τα σχεδια... τα οποια εκμεταλευτηκαν οι Ρωσοι (το ξερουμε γιατι κατασκευασαν τους γνωστους τυπους υποβρυχιωνyphoon και τα Oscar 2 - ενα απο αυτα ηταν το Kursk - τα οποια ειχαν εξαιρετικα ανεπτυγμενη τεχνολογια (αθορυβη πλευση), παρολο που κατασκευαστηκαν σχεδον 35 χρονια μετα που οι Ρωσοι πηραν τα σχεδια (προφανως πειραματιζονταν)


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν

Edited by - PREDATOR on 29/12/2008 12:46:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2008, 12:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το Α340 πέρνει 100.000 λίτρα καυσίμου - ξέρετε πόσα βαρέλια πετρέλαιο είναι;

λιγα ειπες...


το ελαχιστο φορτιο στην εκδοση Α340-300 ειναι 140.640 λιτρα ενω στην εκδοση Α340-500 ειναι 214.810 λιτρα!



H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2009, 18:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι κάτοικοι μιλούν για UFO
Μυστηριώδεις καταστροφές σε ανεμογεννήτρια στη Βρετανία αποδίδονται σε UFO



Αγνωστοι παραμένουν οι λόγοι που προκάλεσαν σοβαρή ζημιά σε ανεμογεννήτρια στην κεντρική Αγγλία την ώρα που οι κάτοικοι την αποδίδουν σε UFO.

Μία από τις τρεις λεπίδες της ανεμογεννήτριας, μήκους 20 μέτρων η κάθε μία, έχει σπάσει και έπεσε στο έδαφος. Αλλη μία λεπίδα έχει λυγίσει.

Το περιστατικό συνέβη νωρίς το πρωί της Κυριακής.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα Sun, δεκάδες κάτοικοι της περιοχής λένε ότι είδαν κίτρινες-πορτοκαλί φωτεινές σφαίρες να κινούνται πάνω από το έδαφος κοντά στη περιοχή με τις ανεμογεννήτριες, λίγες ώρες πριν κοπεί η λεπίδα.

Τις καταστροφές ερευνά η εταιρεία που διαχειρίζεται τις ανεμογεννήτριες, δηλώνοντας ακόμη ότι μία τέτοια καταστροφή «δεν μας έχει συμβεί ξανά στο παρελθόν». Πάντως το υπουργείο Αμυνας δηλώνει ότι μάλλον δεν πρόκειται να ασχοληθεί.

Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2009, 20:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα μπορούσαν σφαιρικές αστραπές να κάνουν τέτοια ζημιά;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2009, 10:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν από λίγο σερφάροντας σε ιστοσελίδες διαφόρων εφημερίδων είδα αυτό το άρθρο στην espresso, τώρα κατά πόσο αληθεύουν αυτά που έχουν γράψει άγνωστο, αλλά αν είναι αλήθεια παρουσιάζει ενδιαφέροντα πράγματα.

ο αστροναύτης που έφερε στη γη ζωντανό ανθρωποειδές

μπορείτε να το δείτε εδώ

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2009, 11:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα μπορούσαν σφαιρικές αστραπές να κάνουν τέτοια ζημιά;

Δεν είναι αναγκαίο Ostria.
Υπάρχουν στο διαδύκτιο και άλλες καταστροφές από ανεμογεννήτριες. Υπάρχουν και βίντεο "εν ώρα καταστροφής". Θα δεις ότι είναι περίπου τα ίδια τα αποτελέσματα, απλώς από τον δυνατό αέρα...

quote:
ο αστροναύτης που έφερε στη γη ζωντανό ανθρωποειδές

Καλή μου keraynos,
Πρώτον πως μπορείς να εμπιστευτείς μία εφημερίδα σαν την esspreso;
Δεύτερον ποιά η λογική του όλο παραμυθιού;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2009, 11:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OANNHSEA Δεν πάει να πει ότι το απορρίπτουμε έτσι άπλα επειδή δεν μας αρέσει η εφημερίδα ούτε
Βεβαία ότι το αποδεχόμαστε ασυζητητι ας το ψάξουμε λίγο .

Παρακάτω βάζω ένα Link
http://www.madata.gr/index.php/33/30047.html

Και τα σχετικά βίντεο
http://www.youtube.com/watch?v=N5v9j6JA8Wk&eurl=http://www.madata.gr/index.php/33/30047.html

http://www.youtube.com/watch?v=La88g7Z8g_s&eurl=http://www.madata.gr/index.php/33/30047.html

http://www.youtube.com/watch?v=Y3X5oucqQe4&eurl=http://www.madata.gr/index.php/33/30047.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2009, 14:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
open mind ευχαριστώ για τα link, δεν το έχω παρακολουθήσει αυτό το θέμα, εκ πρώτης όψεως μου φαίνεται "υπερβολικό". Θα δούμε.

Δείτε αυτό το βίντεο που έβαλε ενας φίλος από τον Πύργο Ηλείας στο youtube.
http://www.youtube.com/watch?v=G0khhLzr9hs

δείτε και τον διάλογο μας από κάτω.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2009, 17:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ostria Και εμενα τραβηγμένο μου φαίνεται αλλα δεν ξέρεις τι γίνεται η στάση της ΝΑΣΑ μου έχει
Κάνει εντύπωση δεν μπορεί να βγαίνει ο καθένας να λέει ότι θέλει και να μην έχει κυρώσεις .
Τώρα για το βιντεακι που έβαλες είναι κακή η ποιότητα και δεν φαίνεται καθαρά το αντικείμενο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2009, 10:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Open mind δες και αυτές τις φωτογραφίες που έβγαλε και είναι πιο καθαρές.
http://www.youtube.com/watch?v=qJSJMQ1i25g

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2009, 12:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι φωτογραφίες αυτές είναι πολύ καθαρές πρόκειται για περίπτωση ΑΤΙΑ
Τώρα τι προέλευσης δεν ξέρω
Πάντως δεν είναι κάποια γνωστή τεχνολογία καθώς στις φωτογραφίες φαίνεται
Σε μερικές σαν να αλλάζει σχήμα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2009, 12:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Άγγλοι ασχολούνται με τα UFO της Αθήνας!

Η Ελλάδα με τα ούφο της ήταν το βασικό θέμα της χθεσινής ηλεκτρονικής έκδοσης της βρετανικής «Sun», η οποία (αγνοώντας προφανώς ότι το θέμα έχει δημοσιευτεί εδώ και τρεις μήνες στην εφημερίδα «Τα Νέα») αναφέρει ότι διέρρευσαν καταγεγραμμένες συνομιλίες πιλότων της Ολυμπιακής Αεροπορίας με τον πύργο ελέγχου του «Ελευθέριος Βενιζέλος», που έκαναν λόγο για αγνώστου ταυτότητας ιπτάμενο αντικείμενο κοντά στην Πάρνηθα!

Οπως γράφει η εφημερίδα, «η Ελλάδα βρίσκεται στον πυρετό των ούφο μετά την αποκάλυψη ότι τρεις πιλότοι είδαν καθαρά το ίδιο εξωγήινο ιπτάμενο αντικείμενο», κάτι που γνώριζαν εξαρχής οι ελληνικές αρχές, αλλά το έκρυβαν, ισχυριζόμενες ότι οι πιλότοι είδαν απλώς τον πλανήτη Αφροδίτη. Σύμφωνα πάντα με το δημοσίευμα, το περιστατικό συνέβη στις 11 Νοεμβρίου 2007, στις 03:20 π.μ. Μάλιστα, η εφημερίδα δημοσιεύει κι έγγραφο με απόσπασμα από τις συνομιλίες που αναφέρουν ότι ένα «εξαιρετικά ασυνήθιστο αντικείμενο» ακολουθούσε το αεροπλάνο που εκτελούσε την πτήση 266 από Αθήνα για Λονδίνο, αλλάζοντας θέσεις δεξιά και αριστερά του.

«Το αντικείμενο έμοιαζε με αστέρι, αλλά ήταν πολύ φωτεινότερο, μεγαλύτερο και το σχήμα του άλλαζε συνεχώς» αναφέρεται, σύμφωνα με την εφημερίδα, η οποία τονίζει ότι την ίδια στιγμή ανέφεραν το ίδιο και οι πιλότοι που εκτελούσαν τις πτήσεις 730 από Αθήνα για Κω και 700 από Αθήνα για Ρόδο. Μάλιστα, το δημοσίευμα τονίζει ότι την εμφάνιση του αγνώστου αντικειμένου επιβεβαίωσε και ο πύργος ελέγχου, οι υπάλληλοι του οποίου το είδαν να πετάει προς την Κάρυστο της Εύβοιας. Τέλος, επισημαίνει ότι δύο F-16 σηκώθηκαν για να το αναχαιτίσουν, χωρίς ωστόσο να προλάβουν να το δουν από κοντά αφού εξαφανίστηκε με ιλιγγιώδη ταχύτητα, χωρίς να το καταγράψουν τα ραντάρ

ΠΗΓΗ http://www.madata.gr/index.php/diafora/stranges/31122.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2009, 11:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδαν UFO και στην Κόρινθο!

Ξέρω ότι πολλοί δεν θα πιστέψουν όσα λέω, αλλά εγώ είμαι σίγουρος πως είδα στον ουρανό ένα αγνώστου ταυτότητας ιπτάμενο αντικείμενο. Ηταν ένα μεγάλο εξωγήινο σκάφος που δεν έμοιαζε σε τίποτα, ούτε με αεροπλάνο ούτε με ελικόπτερο».

Ο 42χρονος Πατάπιος Παλαιολόγος μένει στον οικισμό Καρπουνάρι, κοντά στον ισθμό της Κορίνθου, και εργάζεται στο Καζίνο Λουτρακίου εδώ και 13,5 χρόνια. Ο ίδιος δηλώνει στην «Espresso» πως το πρωί της περασμένης Τρίτης και ενώ πήγαινε την 11χρονη κόρη του Λεωνιδία-Αθανασία στο σχολείο είδε στον ουρανό έναν... ιπτάμενο δίσκο που εξαφανίστηκε προς άγνωστη κατεύθυνση χωρίς να αφήσει πίσω του ίχνη καπνού και χωρίς να κάνει οποιοδήποτε θόρυβο. Τον συναντήσαμε και μας περιέγραψε με κάθε λεπτομέρεια την -αν μη τι άλλο- μοναδική εμπειρία που ισχυρίζεται ότι έζησε.

«Η ώρα ήταν 8.01 το πρωί και βρισκόμουν με την κόρη μου μέσα στο αυτοκίνητο. Ηταν μια ηλιόλουστη μέρα και ο ουρανός ήταν πεντακάθαρος. Ξαφνικά, είδα ένα τεράστιο αντικείμενο που αιωρούταν πάνω από τον μικρό λοφίσκο, απέναντι από τον οικισμό όπου μένουμε. Ηταν κάτι που έβλεπα για πρώτη φορά και δεν μπορούσα να το πιστέψω. Είπα στην κόρη μου, που κοιτούσε κοκαλωμένη, να μείνει μέσα στο αυτοκίνητο και πετάχτηκα έντρομος έξω για να δω καλύτερα. Πρόσεξα πως ήταν ακίνητο σε ύψος περίπου χιλίων μέτρων από το έδαφος, το μέγεθός του ήταν περίπου όσο ένα σπίτι 300 τ.μ. ενώ είχε στρογγυλό σχήμα και γύρω του υπήρχε ένα δαχτυλίδι. Εμοιαζε με τον πλανήτη Κρόνο και το χρώμα του ήταν ασημί μεταλλικό».

Σύμφωνα με τον κ. Παλαιολόγο, το ιπτάμενο αντικείμενο έμεινε να αιωρείται για περίπου δέκα δευτερόλεπτα, ενώ αμέσως μετά το «δαχτυλίδι» του άρχισε να πάλλεται με απίστευτα γρήγορο ρυθμό. Οπως περιγράφει ο ίδιος: «Ξαφνικά άρχισε να τρέμει πολύ έντονα και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα είδαα μια τρομερά έντονη λάμψη από τη δεξιά μεριά του. Τότε, εξαφανίστηκε! Πραγματικά, ήταν απίστευτο. Συναισθηματικά, είμαι μπερδεμένος. Από τη μια χαίρομαι που το είδα, τόσο εγώ όσο και η κόρη μου, αλλά από την άλλη γνωρίζω ότι ελάχιστοι θα με πιστέψουν».

Περίπου τριάντα λεπτά μετά το περιστατικό, ο κ. Παλαιολόγος πήγε στην Αστυνομία Λουτρακίου και ανέφερε όλα όσα είδε. Ο ίδιος μας λέει πως «με ρώτησαν αρκετά στοιχεία και ήθελαν να μάθουν πολλές λεπτομέρειες. Τους απάντησα σε όλα. Πριν φύγω, μου ζήτησαν τα στοιχεία μου και το τηλέφωνό μου».

Αυτόπτης μάρτυρας παρόμοιου περιστατικού ισχυρίζεται ότι έχει γίνει και η κυρία Ρούλα, γειτόνισσα και συγγενής του κ. Παλαιολόγου. Οπως μας λέει, πριν από μία βδομάδα είδε ένα ιπτάμενο αντικείμενο στον ουρανό πάνω από τον ίδιο λοφίσκο. «Οταν το είδα, η ώρα ήταν 7.00 το πρωί και έτρεξα να το πω στον σύζυγό μου, που όμως ήταν ξαπλωμένος και δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία. Παραξενεύτηκα, αφού πρώτη φορά έβλεπα τέτοιο πράγμα. Μακάρι να ήξερα τι ήταν».

ΠΗΓΗ http://www.madata.gr/index.php/diafora/stranges/31313.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2009, 13:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είδαν UFO και στην Κόρινθο!

Κι αυτός ο χριστιανός δεν είχε ένα κινητό να τραβήξει μια φωτογραφία;
Δύο εμφανίσεις ufo μέσα σε λίγες μέρες πάνω από έναν συγκεκριμένο λόφο στην Κορινθία; Περίεργο μου ακούγεται.
Κανένας χάρτης της περιοχής υπάρχει? Δεν μπόρεσα να βρω κάποιον online.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2009, 16:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την διάβασα και γω την είδηση και μου φάνηκε αρκετά περίεργη, και γω το σκέφτηκα αυτό που είπες ostria, ένα κινητό δεν υπήρχε;Δεν το είδε για κλάσματα του δευτερολέπτου αφού όπως λέει στεκόταν το αντικείμενο και πρόλαβε και βγήκε από το αμάξι και είχε και στιχομυθία με την κόρη του, προλάβαινε και βίντεο να βγάλει και φωτογραφία.

Όσο για χάρτη το μόνο σχετικό που βρήκα σύμφωνα με τα δεδομένα της περιοχής, μία οδό Καρμπουναρίου στην περιοχή του Ισθμού που οδηγεί σε λόφο και υπάρχουν και λιγοστά σπίτια(οικισμός) στη περιοχή μέσω του google earth

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2009, 17:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι αυτός ο χριστιανός δεν είχε ένα κινητό να τραβήξει μια φωτογραφία;


quote:
και γω το σκέφτηκα αυτό που είπες ostria, ένα κινητό δεν υπήρχε;

Σε αυτές τις περιπτώσεις ισχύει κάτι που είχαμε συζητήσει παλαιοτέρα προκειμένου
Να μην χάσεις το φαινόμενο που δεν ξέρεις ποσο θα διαρκέσει το πιθανότερο είναι ότι
Θα προτιμήσεις να το παρακολουθήσεις απ το να μπεις στην διαδικασία να το καταγράψεις καθώς δεν ξέρεις αν θα ξαναεχεις τέτοια εμπειρία .
Παίζει ρολο και η εξοικείωση με την τεχνολογία πχ αν ηταν ο πατέρας μου μάρτυρας μέχρι νεβροί πως βγάζεις φωτογραφία θα είχε φάει κανα πεντάλεπτο οποτε δεν θα κατέγραφε τίποτα αν ήταν ενας έφηβος θα το
Είχε τραβήξει και θα το είχε ανεβάσει ήδη στο διαδίκτυο .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΓΓΕΛΟΣ59
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2009, 21:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΓΕΛΟΣ59  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει επιτέλους φίλοι μου να καταλάβουμε κάτι...U.F.O και γενικά όλες οι αναφορές περί ιπτάμενων αντικειμένων,δέν σημαίνει οπωσδήποτε ότι πρόκειται και περί εξωγήινων!Κατά τη γνώμη μου,όλα αυτά τα θεωρώ ανυπόστατα.Επιτέλους...Τόσα χρόνια και να μήν έχουμε "συλλάβει"έναν απ'αυτούς??Γιά όλα πιά έχουν συνωμοτήσει οι "κακοί"Ρώσοι και Αμερικάνοι?Αυτά,μάλλον τα προωθούν κάποιοι επιτήδειοι πού θέλουν να κάνουν εμπόριο βιβλίων!Θυμόμαστε
(πιστεύω)όλοι το φιάσκο με την υπόθεση ROSWELL...Φυσικά και υπάρχουν Α.Τ.Ι.Α...Τα οποια όμως αποδεδειγμένα,είναι κατασκευάσματα τών Γερμανών στό Β'παγκόσμιο πόλεμο.Και σίγουρα,σύμφωνα και με την τότε τεχνολογία,έχουν κατασκευάσει αντίστοιχα Ρώσοι και Αμερικάνοι.Σεβαστές όμως και οι διαφορετικές απόψεις όλων τών φίλων!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2009, 13:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το έχουμε πει ότι οι περισσότερες περιπτώσεις ΑΤΙΑ είναι εξηγήσιμες αλλα δεν είναι όλες
Αυτές που δεν εξηγούνται μπορεί να είναι και εξωγήινης προέλευσης αν εχεις όρεξη ψάξε
Την περίπτωση του φοίνιξ κτλ .
Τώρα για τους εξωγήινους που δεν έχουμε συλλάβει κάποιον απ αυτούς που λες το περίεργο
Θα ήταν να συλλαμβάναμε καθώς αν έχουν έρθει μιλάμε για τρομερή τεχνολογική διαφορα
Μεταξύ μας αρα θα ηταν απίθανο να αιχμαλωτίσουμε κάποιον .
Σε περίπτωση που όντως έχουν έρθει μονο αν θέλουν αυτοι θα παρουσιαστούν εμείς δεν
Μπορούμε να τους εμφανίσουμε καθώς υστερούμε τεχνολογικά.
Τώρα για τα μυστικά αεροπλάνα των γερμανών μπορει να μοιάζουν εμφανισιακά μερικά.
Με ΑΤΙΑ που θεωρηθήκαν εξωγήινα αλλα σε καμια περίπτωση δεν είχαν τις δυνατότητες
Που εχουν τα μη εξηγήσιμα ΑΤΙΑ αν τις είχαν δεν έχαναν και τον πόλεμο .
Οσο για τα βιβλία αυτό γίνεται παντού βιβλια βγαίνουν για τα πάντα η βίβλος είναι το
Νούμερο ένα βιβλίο σε πώλησης παγκόσμιος παντου υπάρχει εμπόριο δεν μπορείς να
Πεις ότι το ολο θέμα γίνεται μονο για τα βιβλία άλλο το να υπάρχει θέμα και το εκμεταλλεύονται και μερικοί ποικιλότροπος και άλλο το να δημιουργούν θέμα για
Για να πουλήσουν .
Άλλωστε δεν πιστεύω ότι έχουν τόσες πολλές πωλησεις τέτοια βιβλια ιδιαίτερα όταν
Πρωτοξεκίνησε το ολο θέμα ηταν πολύ λιγοι αυτοί που ασχολούνταν με τέτοια θέματα
Τα ΑΤΙΑ ηταν θέμα ταμπού τα τελευταία 10 χρονια έχει γίνει πιο συζητήσιμο το θέμα σε
Αυτό συνετέλεσε η εξέλιξη της τεχνολογίας καθώς πλέον έχουμε παραπάνω στοιχειά
Για ΑΤΙΑ καθώς έχουμε πολλές καταγραφές πλέον ολοι έχουμε μια βιντεοκάμερα
,ψηφιακή ,κινητό με κάμερα αρα ηχούμε καταγραφές ενώ παλαιοτέρα δεν είχαμε τόσες πολλες ηταν λίγες αρα μπορούσαμε να βγάλουμε τους μάρτυρες τρελούς ,χαζούς ,απατεώνες
Και τέλειωνε η υπόθεση πλέον δεν μπορούμε να το πούμε για τόσες χιλιάδες καταγραφές
Πλέον έχουν αποδεκτει το φαινόμενο αλλα το πάνε προς την μυστική γήινη τεχνολογία
Και όταν δεν υπάρχει εξήγηση για το μικρό ποσοστό ΑΤΙΑ που δεν εξηγείται ουτε με μυστική γήινη τεχνολογία το περνάμε στο ντούκου .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2009, 21:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα,
πριν απο μια ωρα περιπου βορειδυτικα της Αττικης και απο νεα μακρη,
φαινοταν ενα εντονο ασπρο φως στον ουρανο σε σταθερο σημειο το οποιο αναβοσβηνε και δεν ειχε καθολου συννεφια και στο σημειο που ηταν δεν ηταν η αφροδιτη
το παρατηρησαν και αλλα παιδια απο διαφορετικα σημεια της αττικης
το ειδε κανεις αλλος εδω ?

ευχαριστω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2009, 11:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι άλλα αρχεία σχετικά με τα ufo βλέπουν πάλι το φως της δημοσιότητας στο Ηνωμένο Βασίλειο. Οι παρατηρήσεις ufo πάνω από αυτή την περιοχή έχουν αυξηθεί τελευταία (με τελευταία περίπτωση της νεαρής κοπέλας που φωτογράφησε ufo πάνω από το Λονδίνο).

Ειδικά μια περίπτωση όπου ένα ufo σε σχήμα διαμαντιού φωτογραφήθηκε δίπλα σε ένα στρατιωτικό αεροπλάνο πάνω από την Σκωτία, φαίνεται ότι απασχόλησε ιδιαίτερα την στρατιωτική διοίκηση, καθώς φοβούνται μήπως οι Ρώσσοι έφτιαξαν κάποιο νέο σούπερ όπλο.

Declassified government files have revealed how Ministry of Defence (MoD) officials launched a top-level probe into a diamond shaped aircraft seen hovering above a Scottish village.


http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/5028058/Revealed-How-the-government-probed-Britains-greatest-UFO-mystery.html

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scotland/7956997.stm


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2009, 11:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπερα,
πριν απο μια ωρα περιπου βορειδυτικα της Αττικης και απο νεα μακρη,
φαινοταν ενα εντονο ασπρο φως στον ουρανο σε σταθερο σημειο το οποιο αναβοσβηνε και δεν ειχε καθολου συννεφια και στο σημειο που ηταν δεν ηταν η αφροδιτη
το παρατηρησαν και αλλα παιδια απο διαφορετικα σημεια της αττικης
το ειδε κανεις αλλος εδω ?

ευχαριστω



Μάλλον δεν είχαμε νεώτερα...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2009, 13:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στο συμπαν αποκλειεται να ειμαστε μονοι μας,το συμπαν καθε τοσο μεγαλωνει...βεβαια εξωγηινοι θεωρουνται και οι οργανιζμοι οπως μικροβια.οποτε ειναι απιθανο να μην ειμαστε μονοι μας.


φυσικα εγω δεν πιστευω οτι ειναι γκρι η πρασινοι,με η χωρις αμυγδαλωτα ματια,με αναστημα σαν απο 1.50μ μωρο και τα λοιπα...
πιστευω απλως οτι δεν εχουν επισκευτει ακομα την γη.

http://img209.imageshack.us/img209/7339/pirates007.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2009, 09:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το βάζω γιατί μπορεί να το βάλει και κάποιος άλλος.
http://www.impactlab.com/2009/05/02/alien-skull-spotted-on-mars-in-satellite-images/
Τελικά τα σιμουλάγκρα σχίζουν και οι φαν της εξωγήινης ζωής είδαν ένα κρανίο εκεί που πριν από μερικούς μήνες είδαν ένα εξωγήινο να περπατά και να αφήνει ίχνη!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy