ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Που χάθηκε η μεσαία τάξη; Γιατί πλέον ζούμε σε μια κοινωνία πολύ πλούσιων και πολύ φτωχών; Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 10:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο για το να καταγγέλεις, φίλε pandi, θέλει τρόπο, για να μην εκτίθεσαι, σε πλεκτάνες,αλλά και μεθόδευση, γιατι και η αλήθεια, πρέπει να βγαίνει στοιχειωθετημένη...Κι ο λαός, πλέον ξέρει τι γίνεται...
Εύκολα θα βγουν κανα δυο, που θα πουν σωστές κουβέντες..
Έτσι απο τον λαό...
Απο αυτόν τον περιφρονημένο λαό,που προέρχονται όλοι και όμως,
τον ξεχνάνε με τον λωτό της εξουσίας...Γιατί, ποιός, θα ήταν καλύτερος απο τους κυβερνώντες;Όλοι όσοι λενε, τα ίδιδα κάνουν
ή θα κανουν....
Η εξουσία διαδφθείρει και η απολυτη εξουσία τρελαίνει..
Ότι λές, μετά, είναι σωστό...Εξουσία Πάπα, που λέμε...
Ο αλάθητος.....
Αυτό πρέπει να σβύσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 13:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Πάρτε και μια αύξηση, 30 % στο ρεύμα, μας λέει η κυβέρνηση...Ανεβάζοντας, τα ήδη υψηλά και παράλογα τιμολόγια της..Φωτοβολταικές ταράτσες και γρήγορα!!!!!!!
Θα μας τρελάνουν;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 13:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσο για το να καταγγέλεις, φίλε pandi, θέλει τρόπο, για να μην εκτίθεσαι, σε πλεκτάνες,αλλά και μεθόδευση, γιατι και η αλήθεια, πρέπει να βγαίνει στοιχειωθετημένη
το θεμα που σ'ουστηλα μ'ουκατσε βρε φιλε και θ'εθελα για λιγω να το κουβεντιασουμε πες μου πια ωρα να βολευει και τους 2 να γει ενας διαλογος ,τοσα γραφουμε λιγος χρονος ,μορφονη,ξεκαθαριζη ερωτιματικα,σου εινε δυσκωλο?οχι επειδη εισε στο επαγγελμα,απλα ανθρωπινα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 13:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι άνθρωποι, είναι υποχρεωμένοι να επικοινωνουν φίλε μου......
Αν δεν επικοινωνούμε, δεν κάνουμε τιποτε..
Απομονωνόμαστε και μας νικάνε εύκολα....
Ναι στο διάλογο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 13:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τωρα μπωρης?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 13:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φίλε μου...Λέγε τι σε απασχολεί, απο ότι συμβαίνει;....
Γιατί, έιπαμε, είναι ολα στημένα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 13:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πηγενε στο αποψης προτασης μμε γιατη εκει ανοικη το θεμα

Edited by - pandi on 28/05/2010 13:49:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 14:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε ρε παιδιά;; Σόρι αλλά επειδής έχω χάσει επεισόδια, τι απέγινε τελικά η μεσαία τάξη;; Μετά από 67 διαδικτυακές σελίδες την βρήκαμε τελικά;; Υπάρχει περίπτωση να την βρούμε;; Μήπως να ζητούσαμε και την συνδρομή της Νικολούλης;;

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 15:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Michael Design, δεν χάθηκε ποτέ, η μεσαία τάξη,
παρά τα όσα γινονταν, γίνονται για να την κάνουν λούμπεν προλεταριάτο,αλλά, πλέον ξέρει και αναπτύσσει αντισώματα....
Ήδη, το διαδίκτυο, έγινε φωνή λαού.....
Μπειτε δείτε και πείτε μου, αν σας φαίνονται για κορόιδα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 15:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΙΔΗ ΚΟΡΟ'Ι'ΔΑ ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΩΝΤΕ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΗ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ , ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΛΑΖΗ ΤΗ ΓΝΩΜΗ Ο ΚΑΘΗΣ ΧΩΡΗΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ,,,,,,,,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 17:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αλλά τώρα, αγαπητέ μου pandi, η ζωή του πολίτη, δεν έχει σημασία...Υπάρχουν κατι "ανώτεροι", θολοί σκοποί, που πάνε πανω απο τον άνθρωπο.....Η παγκοσμιοποίηση, η κρίση στην αγορά, οιστόχοι του...διαστήματος...Ναι, μην γελάς, μας ενδιαφέρει το διάστημα.....Δεν μας φτάνει ποσο στραβά τα πάμε εδώ, θέλουμε να πάμε και αλλού, να τα ρημάξουμε κι εκεί..Τόση ικανότητα!!!!
Κι όμως, τους ακολουθάμε ακόμη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 18:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΔΩ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥΛΟΥΣΑΝ ΟΙΚΟΠΕΔΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥ ΤΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ,ΕΛΑ ΠΑΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΞΩ ΠΟΥ Τ'ΟΧΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ?ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΑ ,,,,,,,,,,ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΝΕΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΓΓΗΝΗ,ΕΛΕΩΣ ΠΛΗΣΗ ΕΓΓΕΦΑΛΟΥ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΜΑΣ...ΤΕΛΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 18:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα σταματήσουν την πλύση εγκεφάλου,οπως σωστά γράφεις φίλε μου.....Αντιθέτως, πλέον, πάμε σε απολύτως παράλογα πράγματα....
Παίχτες ποδοσφαίρου, κάποια εκατομμύρια ευρώ....
Αποστολή στο διάστημα;Κάποια δις δολλάρια...
Κρίση; Ναι την φτιάχνουν, δεν υπάρχει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 18:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην απογοήτευση σου, αποσκοπούν φίλε μου pendi....
Για να τους αφήσεις,εσύ, εγώ,ολοι μας, εντελώς ελεύθερο το πεδίο και να μας κυβερνάνε όπως θέλουν...
Όχι φίλε μου, θέλει αντίσταση, με το μυαλό ενεργό....
Ο λαός θα νικήσει στο τέλος, όπως τόσες φορές έγινε...
Φτάνει να υπάρχει λαός και να μην νομίζουν όλοι, ότι κυβερνάνε με τους λίγους..
Γιατί, υπαρχουν και τέτοια κορόιδα......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2010, 19:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ένα καλό παράδειγμα, φίλε pandi, για να καταλάβεις, πως λειτουργεί το έξωθεν, ελληνικό κυβερνώμενο σύστημα....
Πάμε για εκλογές σύντομα...
Τώρα, μετά τον Μαντέλη και τον Τσουκάτο, θα κατηγορήσουν και
τον Σημίτη,ενώ αυτός θα πάρει μαζί του κι άλλους εν ενεργεία βουλευτές και μέλη της κυβέρνησης ΠΑΣΟΚ...Βέβαιες εκλογές,
εκτός αν το κάνουν γυριστή και την γλυτωσουμε...
Αν όμως, έχουμε εκλογές, η χώρα χάνει...Εν καιρώ εκλογών, γίνονται σημαντικά πράγματα, με πρωτοβουλία Ευρωπαικής Ένωσης, και δεν χρεώνεται έτσι, κανένα ελληνικό κόμμα...
Ούτως ή άλλως, πλέον, μας κυβερνά η τρόικα,ενώ θα γίνουν και χειρότεροι...Θα βάλουν σκληρότερα μέτρα, αν και εμείς δεν είμαστε οι χειρότεροι,οπως ξέρουμε...
Όλα αυτά, πιστεύεις, θα βοηθήσουν καθόλου την Ελλάδα;
Όχι σου λεω, γιατί τα μεγάλα συμφέροντα, μας θέλουν υπο διάλυση, για να μας κάνουν ότι θέλουν...
Εδώ χρειάζεται μια γερή στρατηγική και κινήσεις, που μέχρι τώρα
δεν έχουν γίνει...
Τι λές, θα μας αφήσουν να κάνουμε τίποτε, ή καλύτερα, μπορούμε,έχουμε την ικανότητα να κάνουμε κάποια κίνηση,
που θα μας γλυτώσει;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2010, 23:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ανεργια, μετά την ακρίβεια και τις μειώσεις μισθών και επιδομάτων, την αύξηση σε όλα,έρχεται και σαν φυσική συνέχεια...
Λέει η "Ημερησία":
"Η ύφεση που συνεχώς βαθαίνει στην ελληνική οικονομία φέρνει σε απόγνωση τις ελληνικές επιχειρήσεις, που βλέπουν τις πωλήσεις τους να συρρικνώνονται επικίνδυνα.
Πρώτο «θύμα» στον ιδιότυπο αυτό «πόλεμο» είναι η απασχόληση που μειώνεται καθημερινά λαμβάνοντας ιδιαίτερα ανησυχητικές διαστάσεις.
Τα στοιχεία από τους περισσότερους κλάδους της οικονομίας προκαλούν τουλάχιστον απελπισία, ελλείψει μάλιστα αναπτυξιακής προοπτικής, που θα βγάλει το σύνολο της ελληνικής οικονομίας από τον φαύλο κύκλο της ύφεσης, στον οποίο έχει εισέλθει.
Μερικά από τα κρίσιμα μεγέθη της ελληνικής οικονομίας συνεχίζουν για δεύτερη χρονιά να εμφανίζουν συρρίκνωση και το πλέον ανησυχητικό στοιχείο είναι πως αυτή εντείνεται αντί να δείχνει σημάδια αποκλιμάκωσης.Τουρισμός, οικοδομή και εμπόριο, είναι μερικοί μόνο από τους κλάδους που βρίσκονται στο «απόσπασμα»....
Πάλι ο πολίτης; Τι θα κάνει;Πρέπει να γίνει σκλάβος εντελώς;...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 09:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με 440 ευρώ σύνταξη, με ανεργία που θα φτάσει το 30%,
τότε, πιστεύουν, οι μεγάλοι και ισχυροί, θα ελέγξουν τον απλό πολίτη....
Υπάρχουν όρια, που ξεπρνιούνται και μετά, γίνεται ανατροπή...
Και καθε οικονομική κρίση, για την ανθρωποτητα, έφερε κι ένα πολεμο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 14:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως ο Μάϊος πέρασε...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 16:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καιρός γάρ εγγύς

Τα ψέμματα τελείωσαν.
Καιρός να θερίσουμε οτι σπείραμε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 19:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα στα παιδιά...Τι κανετε κύριοι; Φίλε μου allzzaro, χάθηκες,όπως και ο Εαρινός...Τα είπαμε βέβαια, λίγο με τον Δήμο, αλλά, ευελπιστώ, σύντομα να έχουμε καλύτερη επικοινωνία...
Φοβος και τρόμος, καταλαμβάνει τους πάντες....Δημόσιοι υπάλληλοι,
ιδιωτικοί, όλοι νοιώθουν το μακρύ χέρι της τρόικας....Και φυσικά, όταν φοβάσια, δεν διαμαρτύρεσαι για ότι σου περνάνε..
Φίλε μου Φώτη,τα λέγαμε απο πρόπερσυ και τότε, θέμα ήταν η ημερομηνία...Ενώ εγώ έλεγα, ότι σημασία έχει αν γίνει κάτι, πως θα το δούμε εμείς....
Τώρα τι λές; υπάρχει προβλημα χοντρό, που δνε έχει σχέση με την σπατάλη του πολίτη, του μέσου πολίτη, αλλά, ότι ήταν οργανωμένο σχέδιο,που εξελίσσεται, με απώτερο κσοπό να δημιουργήσουν, ένα λούμπεν προλεταριάτο απο τον μέσο πολίτη και την κατώτερη, οικονομικά τάξη,με ένα φασιστικό σύστημα διακυβέρνησης όπου κυριολεκτικά, θα έχουν δικαίωμα ζωής, ή θανάτου, πάνω σε όλους και όλα;
Για το ο καιρός γαρ εγγύς,εξαρτάται πως τον μετράς...Αν μετράς τα σημεία, είναι όντως, κοντά..Είναι ο καιρός όντως, για θερισμό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 19:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Βαγγέλη γειά σου.
Χαίρομαι που τα είπατε με το Δήμο.
Ξέρεις ήμουν σίγουρος οτι θα τα λέγατε

τρεχαγυρευε

quote:
Τώρα τι λές; υπάρχει προβλημα χοντρό, που δνε έχει σχέση με την σπατάλη του πολίτη, του μέσου πολίτη, αλλά, ότι ήταν οργανωμένο σχέδιο,που εξελίσσεται, με απώτερο κσοπό να δημιουργήσουν, ένα λούμπεν προλεταριάτο απο τον μέσο πολίτη και την κατώτερη, οικονομικά τάξη,με ένα φασιστικό σύστημα διακυβέρνησης όπου κυριολεκτικά, θα έχουν δικαίωμα ζωής, ή θανάτου, πάνω σε όλους και όλα;

Τι λέω?
Οτι δικαιώνεσαι.
Τα όσα προφήτευες τόσα χρόνια σε δικαιώνουν.
Εμένα προσωπικά ή όλη κατάσταση με έχει επηρεάσει φίλε Βαγγέλη.
Ολα αυτά τα περίμενα αλλά όχι σε αυτό το βαθμό.
Σαφώς και είναι οργανωμένο σχέδιο οπως τα έλεγες.
Το θέμα τώρα Βαγγέλη είναι τι μέλλει γενέσθαι.
Απο οτι αντιλαμβάνομαι και απο οτι αντιλαμβάνεσαι δεν είναι κανείς σε θέση να διασφαλίσει τον πολίτη. Προβλέπονται συντάξεις φτώχιας σε όλους μιας και τα ταμεία θα ενοποιηθούν.
Τι μπορεί λοιπόν να κάνει ο πολίτης για να προστατευτεί?

Tι θέλω να πώ με αυτό.
Οτι η ζωή μας απο εδώ και στο εξής δεν θα είναι ή ίδια.
Οσοι δεν λάβουν τα μέτρα τους θα έχουν σοβαρότατα προβλήματα.


Edited by - allzzaro on 04/06/2010 19:48:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις δίκιο φίλε μου allzzaro..Απλά, για να πω την αλήθεια, με ενοχλεί τα μάλα, το να είμαστε ότι ειμαστε, πραγματικά και λόγω, κάποιων μεθοδευμένων καταστάσεων, να συζητάμε, για τέτοια κατάντια...
Να ακούμε για επιστημονικής φαντασίας πράγματα,όπως τη δήλωση, το 2006 στο Τέξας, ενός επιστήμονα, που πήρε το βραβείο του επιστήμονα της χρονιας( έχω ξαναγράψει γι αυτον), όπου για να τεκμηριώσει την ανάγκη μειωσης του ανθρώπινου πληθυσμού του πλανήτη, υποστήριξε, ότι μόνο με ένα ιο, απο αέρα, στύλ Έμπολα, θα πετυχαίνονταν κάτι τέτοιο....
Και το χειρότερο είναι ότι τον χειροκροτούσαν....
Μας σκοτώνουν ρε φιλε, με οργανωμένο σχέδιο, δεν θα μας οδηγήσουν στην εξαθλίωση;
Έχουμε ξεφύγει και ο Όργουελ, θα γίνει προφήτης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σατανικά μυαλά Βαγγέλη..
Φροντίζουν για μας, για το καλό μας..

Edited by - allzzaro on 04/06/2010 21:39:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2010, 21:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε φίλε, δεν έχουν μυαλό..Οργάνωση και μεθοδικότητα έχουν....
Κι εμείς αδιαφορία..Για το τί; Μα για μας τους ίδιους...
Και δυστυχώς, αυτό το έχουμε ..αναθέσει σε άλλους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 20:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέφτουμε όλοι μαζι πέφτει κι η Γερμανια..Αυτή που μας λοιδωρούσε περισσότερο απο όλους....Και βρισκεται χειρότερη απο όλους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 00:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πέφτουμε όλοι μαζι πέφτει κι η Γερμανια..Αυτή που μας λοιδωρούσε περισσότερο απο όλους....Και βρισκεται χειρότερη απο όλους...
ΜΗΝ ΓΕΛΙΕΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ,ΣΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΕ ΑΝΩΤΕΡΗ ,ΕΚΕΙ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΥΖΟΥΝ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΔΩ ΣΕ ΡΙΜΑΖΟΥΝ ,ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΗ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ,ΔΕΝ ΕΙΝΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΧΩ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 08:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν διαφωνείς φίλε μου pandi, απλά δεν κατάλαβες τι έγραψα..Έχει κι αυτή χρέη, έχει κι αυτή κρίση....Και μεγάλη κι όλας....
Και έχε, όσες αντίθετες απόψεις θέλεις....
Χρωστάει πολλά.....
Αλλά, ρε φίλε, όλα αυτά δεν καταλαβαίνεις, ότι είναι παιχνίδι για να πέσει το ευρώ;..Κι η Γερμανία, που έλεγε τόσα για μας....
Σφιχτά το ζωνάρι κι ελλείματα...
Έπεσε το ευρώ;..
Τώρα η κρίση θα περάσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 12:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΕΡΓΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑΙ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΩΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ,ΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΑΛΛΗΘΕΙΑ ΠΟΣΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ? ΓΙΑ Ν'ΑΧΩ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ,ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 13:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΝΕΡΓΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑΙ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΩΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ,ΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΑΛΛΗΘΕΙΑ ΠΟΣΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ? ΓΙΑ Ν'ΑΧΩ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ,ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ




Ειναι επιτακτικη η αναγκη εξοικονομησης 80 Δισεκατομμυριων Ευρω!!


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2010, 19:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίαν σαφής ο φίλος PREDATOR αγαπητέ paidi....Η άλλοτε κραταιά Γερμανία,η τρίτη παγκόσμια οικονομική δύναμη, έχει πρόβλημα....
Πόσο βαρύ δείχνει τώρα, το ότι έχει πρόβλημα και η Ελλάδα;
Καθόλου..Αλλά, εμάς, βγάλανε πρώτα στη σέντρα, για να περάσουν ότι θέλανε και τώρα, αποκαλύπτεται, ότι είναι όλοι χρεωμένοι..
Και γιατί;
Γιατί, έγινε, δεν έτυχε..
Ειναι σχέδιο..Κατρακυλάει το ευρώ...Κάτι πέτυχαν...
Κι ο πολίτης, πιο χαμένος απο όλους...
Τυχαία;Δεν νομίζω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy