ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γαραντζώτης γιάννης

Λυπάμαι Σάκη,το βιβλίο εκδόθηκε αφού είχα φύγει από την Νέα ακρόπολη.
Εσύ που τώρα είσαι αρχηγός, εσύ πρέπει και να μας εξηγήσεις.

Κι εγώ που νόμιζα πως είχες πέσει σε βαθύ διαλογισμό για να μας εξηγήσεις. κρίμα...


Κατ' αυτόν τον τρόπο θέλεις να κάνουμε διάλογο ; Με ειρωνείες ; Λυπάμαι Γιαννάκη. Εγώ έτσι, δεν κουβεντιάζω.

quote:
γαραντζώτης γιάννης

Πάντως Σάκη Κ. , όπως γράφει στην αμέσως προηγούμενη παράγραφο, από αυτήν που σας μετέφερα της σελ 11, λέει..."αυτή η εσωτερική όψη είναι άγνωστη ή έχει δημοσιευθεί πολύ ελάχιστα. Αποτελεί μέρος της διδασκαλίας που αναφέρεται στα μαθήματα στη ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ σε όλο τον κόσμο"


Ε, για να το λέει ... έτσι θα 'ναι.

quote:
γαραντζώτης γιάννης

Δυστυχώς λοιπόν, μόνο εσύ μπορείς να μας εξηγήσεις, τι θέλει να πει ο Διδάσκαλος. Εγώ αυτά τα μαθήματα, δεν τα πρόλαβα. Αν τα είχα προλάβει, πολύ πιθανά να είχα φύγει πολύ πιο γρήγορα. Εσύ πως τα αντέχεις?


Σου είπα πως δεν ξέρω τι εννοεί. Αν θες μπορώ να ρωτήσω και να σου πω. Με την προϋπόθεση όμως, πως θα σταματήσεις το ειρωνικό ύφος σου. Σου επαναλαμβάνω : Σε τέτοιο διάλογο δεν μπαίνω. Αν θες πραγματικά να κουβεντιάσουμε, αν όπως λες θες "ειλικρινή διάλογο", πολύ ευχαρίστως. Αλλά με αυτόν τον τρόπο που μου μιλάς, όχι φίλε.

quote:
γαραντζώτης γιάννης

stiv, λέω τον δεύτερο ρόλο να τον παίξουμε στην κρεμάλα. Να δούμε ποιος θα βρεί το επώνυμο του Σάκη.
Θα πρέπει μόνο να εξαιρεθούν ο Σάκης και η αμαλία, που είναι οι μόνοι που το γνωρίζουν σίγουρα (κατά δήλωση του Σάκη βέβαια).


Άντε λοιπόν... ας αρχίσουμε...

Κ------ς


Αυτό, τι είναι τώρα ; Γιατί το κάνεις ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή stiv, σοβαρά τώρα, δεν σε ενδιαφέρει ο δεύτερος ρόλος, μόνο τον πρώτο ήθελες?

Σου τον παραχωρώ...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικόμαχε, άντε έλα να παίξεις και εσύ, να το διασκεδάσεις, γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί αύριο...
Μπορεί να το ξανασκεφτούν και...νάσου το κεφαλάκι πάνω στον πάγκο του χασάπη...

πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης


Αυτο Γιάννη δεν θελουμε να γίνει για κανένα λόγο, για κανενα μελος μα και για σένα.

ΕΓΏ θα ήθελα να διαβάσω το βιβλίο του λιβραγκα, μα δεν το βρίσκω, ούτε στα ιταλικά ούτε στα αγγλικά.

Γιατι?

Έτσι, διαβάζω γιατι μ'αρεσει το διάβασμα.

Και το μεινκαμπφ του αδολφου έχω διαβάσει, μα αυτο δεν με κάνει, ναζιστη, η ομοοιδεατη κάποιας παράταξης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, εσύ Γιαννάκη, τι νομίζεις πως εννοεί ; Ξέρεις να μας πεις ή δεν ξέρεις ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin
Ακόμη:

ΝΙΚΟΜΑΧΕ,
ξέρεις φυσικά αυτό που λένε για τα "πίτουρα" και τις "κότες"...


Ξέρω,ξέρω!!

Εσυ ξέρεις ότι δεν με τρώνε ποτέ?
Ξέρεις γιατί?
Επειδή...εχω καμουφλάζ παραλαγής!!
Δηλαδή είμαι γνήσιος και είμαι αυτός που λέω και δεν εξαρτώμαι απο κανέναν!

Ομως εσυ admin,νομίζω ότι έχεις ενα ελαφρύ "μειονέκτημα",ή μάλλον δυο.
Α:Μερικές φορές λειτουργείς εν θερμώ και αμέσως μετα με σύνεση.Στον χρόνο που μεσολαβεί,ίσως προλάβει να γίνει το "κακό",ίσως όχι.

Β:Δεν σηκώνεις μυίγα στο σπαθί σου!
Πάντως εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα να συζητώ μαζί σου,για οτιδήποτε.Δεν έχουμε κάτι να μοιράσουμε και δεν γνωριζόμαστε.Ακόμη τουλάχιστον!!Ισως και να κάνω κάποιο λαθάκι εδω και εσυ να με γνωρίζεις μονομερώς,αλλά δεν έχει να κάνει αυτο με οτιδήποτε συζητάμε στο φόρουμ.
Εις υγείαν admin!


quote:
γαρατζωτης
Ωχ! Νικόμαχε. Θα σε φάνε οι "κότες". Μετράς αντίστροφα..

Βάζεις στοίχημα το αυτί σου για αυτό?


quote:
admin
Μην ανησυχείς καθόλου ΝΙΚΟΜΑΧΕ, θα σε σώσει ο καινούργιος Πρόεδρος!

Δεν ανησυχώ καθόλου admin.Εσύ θα με σώσεις!Για τους λόγους που είπα πιό πάνω...


quote:
γαρατζωτης
Άντε Νικόμαχε, μου φαίνεται την σκαπούλαρες...
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν θα υπάρχει και καταγεγραμμένο στην...πίσω μεριά του εγκεφάλου.
Γι αυτό φρόνιμα... μέχρι τουλάχιστον να ξεχαστεί λίγο.
Ζήτα και καμιά συγγνώμη, κάνε και καμιά κωλοτούμπα, δεν κάνει κακό..

Καλά λέει ο Ζιπ.Εχεις καβαλήσει το καλάμι και πετάς ποιό γρήγορα κι απο την Μάτζικα ντε Σπέλλ!!!


quote:
γαρατζωτης
Νικόμαχε, άντε έλα να παίξεις και εσύ, να το διασκεδάσεις, γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί αύριο...
Μπορεί να το ξανασκεφτούν και...νάσου το κεφαλάκι πάνω στον πάγκο του χασάπη...

Και?
Τι σε κόφτει εσένα,τέως αρχηγε επικίνδυνων τέτοιων?


quote:
γαρατζωτης
Νικόμαχε, πρόσεξε, η αμαλία τσαντίζετε όταν , μαζί με τα άλλα, μεταφέρουν και την υπογραφή.

Σε προειδοποιώ για να μην λες πως δεν σε προειδοποίησε κανείς...

Είπαμε...το κεφαλάκι...


Είπαμε είσαι εύκολα κατανοητός,αλλά όταν λειτουργείς υπο καθεστώς ανοησίας,όπως απόψε δεν καταλαβαίνω όλα όσα λές.Τι θέλεις να πεις με το ανωτέρω?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αν θες πραγματικά να κουβεντιάσουμε, αν όπως λες θες "ειλικρινή διάλογο", πολύ ευχαρίστως."

Αυτό Ζιρ, το κρατάω. Όπως θα κατάλαβες, μπορώ να μιλήσω με όποιο στυλ κρίνω πως χρειάζεται.
Εγώ το μόνο που θέλω, είναι να προχωρήσει το θέμα, με καλή διάθεση.
Αν δεν υπάρχει, τι να κάνω, δεν φταίω εγώ...
Εγώ, όπως και να έχει, θα το προχωρήσω...
Όπως δηλαδή έκανα και σήμερα.

Τώρα όμως, σας αφήνω γιατί έχω και άλλες υποχρεώσεις.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα μόλις, είδα και την δημοσίευση του Νικόμαχου.

Μαγκές, μικρέ? Μαγκιές?

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε Γιάννη γιατι φεύγεις τόσο γρήγορα?

Βάλε κάνα κομμάτι ΜΕΓΆΛΟ του δασκάλου να διαβάσουμε. Αφου διάβασα κάπου πως ύπνωτιζε της κότες με μια ματια!

Δεν ξέρεις μπορει κάτι να μάθουμε! Θέλω να ύπνωτισω μια μέρα ένα μέλος του φόρουμ, δεν λέω ποιο, γιατι έχει κίτρινες...

Νικ αύριο η μεθαύριο? πάρε λάπτοπ μαζυ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω μια απορία βρε παιδιά εδω και χρόνια: Γιατί ο γνωστός μας Ντόναλτ Ντάκ, όταν είναι ντυμένος καλύπτεται το επάνω μέρος του σώματός του, ενω όταν βγαίνει από το μπανιο κρατάει μια πετσέτα που καλύπτει το κάτω του μέρος;

;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γαραντζώτης γιάννης

Εγώ το μόνο που θέλω, είναι να προχωρήσει το θέμα, με καλή διάθεση.
Αν δεν υπάρχει, τι να κάνω, δεν φταίω εγώ...
Εγώ, όπως και να έχει, θα το προχωρήσω...


OK, προχώρησέ το. Κανένα πρόβλημα από μένα.

Καλό ξημέρωμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύκολο,

Για να δεις πως βγαίνει από το μπάνιο, και δεν θα κανείς μάτι!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλά, όταν είναι ντυμένος κανονικά όλοι κάνουνε μάτι. Γιατί δεν πειράζει τότε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζιπ


OK, προχώρησέ το. Κανένα πρόβλημα από μένα.

Καλό ξημέρωμα.
........

Είδες ζιπ, που φωνάζες σταυρωσον σταυρωσον....Και να τον πετάξουμε το Γιαννάκη μας?

Και ο νικομαχος να τα βλέπει...και όλοι!

Μπράβο αδέρφια, τώρα ξύγιεστε....εσωτερικα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα καλά, όταν είναι ντυμένος κανονικά όλοι κάνουνε μάτι. Γιατί δεν πειράζει τότε;



Γιατι το συνηθισμένο είναι νορμαλ Για μας, μα όταν βγαίνει απο το μπάνιο...όχι

Υπάρχει και κάτι πολυ απλούστερο.

Για να σκουπιστει...μα δεν νομίζω να ήθελες να ακούσεις μπάναλ πράγματα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α!

Καληνύχτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νύχτα σε όλους..

ΠΛΑΤΩΝΑΣ, ακόμα λιγο, με τη χολή του....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 23:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παλιόπαιδα
Το μικρο σπιτι στο λιβάδι μου θυμίσατε
δεν αντέχω άλλες συγκινήσεις απόψε !
σταματήστε τις καληνυχτες θα βαλω τα κλαματα


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 01:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon

quote:
Το μικρο σπιτι στο λιβάδι μου θυμίσατε

Ού να χαθείς προβοκάτορα.

Οι Γουώλτονς ήτανε!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 07:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
amalia

γαραντζώτης γιάννης, Το ύψος της τεχνικής αρτιότητας των χειραγωγικών μεθοδεύσεών σου, έχει αγγίξει επίπεδα τελειότητας.


Ναι, αυτό του το αναγνωρίζω κι εγώ. Είναι αρκετά εκπαιδευμένος. Απαντάει μονάχα σε ότι θέλει. Τα υπόλοιπα δεν τα βλέπει. Είναι αρκετά καλό ρομπότ. Η εκπαίδευσή του όμως είναι ελλειπής : Δεν έχει μάθει να υπολογίζει ... τον ξενοδόχο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 08:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γαραντζώτης γιάννης

Όπως θα κατάλαβες, μπορώ να μιλήσω με όποιο στυλ κρίνω πως χρειάζεται. μονάχα για ότι με συμφέρει.


quote:
Admin

Όλα τα άλλα γίνονται απλά και μόνον, και με ευκολία που σοκάρει, "θυσία" στον βωμό των ιδιοτελών επιδιώξεων. Τη μία στιγμή "έτσι", την άλλη "αλλιώς" -το εντελώς αντίστροφο- τη μία "μαύρο", την άλλη "άσπρο"...


Είναι εκπαιδευμένος να το κάνει αυτό. Θυσιάζει την αξιοπέπειά του, την υπόληψή του, γίνεται ξεφτίλα [ δεν τον νοιάζει! δεν τον ενδιαφέρει! ] μόνο και μόνο για να πετύχει τον σκοπό του.

Αυτό κι εγώ ομολογώ, τόσο έντονα, δεν το έχω συναντήσει ξανά. Είναι πάρα πολύ καλά εκπαιδευμένος, αλλά όπως είπα και στην amalia ... ο ξενοδόχος ακόμη δεν μίλησε. Ούτε μίλησε, ούτε έπραξε.


Edited by - zip on 28/02/2012 08:13:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 08:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γαραντζώτης γιάννης

Να δούμε ποιος θα βρεί το επώνυμο του Σάκη. Θα πρέπει μόνο να εξαιρεθούν ο Σάκης και η αμαλία, που είναι οι μόνοι που το γνωρίζουν σίγουρα (κατά δήλωση του Σάκη βέβαια).


Και η amalia αλλά και ο Admin γνωρίζουν ποιος είμαι.

***


quote:
γαραντζώτης γιάννης

Από εδώ και μπρος λοιπόν, μιας και οι μάσκες έπεσαν (και ο Σάκης στην ίδια περιοχή με εσένα εργάζεται), δεν χρειάζεται να σε αποκαλούμε Ζιρ, αλλά Σάκη.



κάνε κλικ να κλικαθείς ...

Edited by - zip on 28/02/2012 08:36:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 08:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΤΩΝ forums ΤΟΥ ESOTERICA:

Έχουμε σκεφτεί εκτενώς για το τι είναι πιο σωστό να γίνει τελικά, σχετικά με την ιδιότυπη αυτή παρουσία του γαραντζώτης γιάννης στα forums. Για να διευκρινίσουμε, γράφουμε "παρουσία" διότι θεωρούμε πως δεν πρόκειται για μια κανονική συμμετοχή μέλους στην κοινότητα συζητήσεων του esoterica. Όχι μόνο γιατί συμμετέχει σε ένα και μόνο, ιδιάζων θέμα, αλλά κυρίως διότι χρησιμοποιεί τον χώρο μας όπως και άλλους χώρους συζητήσεων του ελληνικού Διαδικτύου, ως επί το πλείστον σαν πίνακες ανακοινώσεων όπου αναρτά πολλαπλά αντίγραφα των ίδιων κειμένων προς εξυπηρέτηση πάντα της προσωπικής του ατζέντας.

Όσες υποδείξεις-παρατηρήσεις κι αν του έγιναν σε αυτούς τους τελευταίους μήνες που κάνει χρήση του χώρου, δυστυχώς δεν φαίνεται να είχανε κάποια ουσιαστική επίδραση στη δραστηριότητά του και συνεχίζει να καταστρατηγεί κάθε έννοια δεοντολογίας στον διάλογο κι όχι μόνο. Μας έχει φέρει δε στα όρια της αντοχής και της ανοχής μας, εμάς και άλλα μέλη των forums, ουκ ολίγες φορές έως τώρα. Καταστήσαμε σαφέστατο τις τελευταίες ημέρες ότι θα πρέπει αυτή η πολύ αρνητική συμπεριφορά και δράση να σταματήσει. Και φυσικά εξακολούθησαν οι υποδείξεις μας αυτές, όχι μόνο να μην εισακούονται, αλλά να διαστρεβλώνονται και να αντιγυρίζονται πίσω σε εμάς ως προσβολές και επιθέσεις επί του προσωπικού.

Δειγματοληπτικά παραθέτουμε κάποια παραδείγματα από την γενικότερη "δράση" του τελευταίου διημέρου εναντίον μελών των συζητήσεων. Δεν είναι τα μοναδικά, αλλά είναι σίγουρα από τα πλέον βαριά, εφόσον επεκτείνονται ακόμα και στο να υποβάλλουν ιδέες βλάβης της υγείας, αυτοκτονικές ιδέες και νύξεις περί θανάτου, κ.ο.κ.:

1. γαραντζώτης γιάννης, Απεστάλη: 27/02/2012, 07:33:01 - ΠΡΟΣ zip
Zip, συνεχίζεις να ουρλιάζεις.
Μήπως νομίζεις πως είσαι κάτω στον βυθό και πνίγεσαι και δεν μπορούν να σε ακούσουν οι άλλοι?

2. γαραντζώτης γιάννης, Απεστάλη: 27/02/2012, 07:44:40 - ΠΡΟΣ amalia
Θέλω να σε ενημερώσω πως, σαν μέλος του esoterica, εγώ προσβάλλομαι με την παρουσία σου και μόνο, στις σελίδες του φόρουμ.
Η προσβολή όμως που νιώθω, δεν είναι αβάσταχτη. Μπορώ να την αντέξω.

Αν εσύ δεν μπορείς να αντέξεις την δική σου,(σου το λέω επειδή σε βλέπω, πολύ εκνευρισμένη),θα σε συμβούλευα να έβλεπες το τέλος της ταινίας "ο τελευταίος Σαμουράι". κάποια λύση θα μπορούσες να σκεφτείς τότε.

3. γαραντζώτης γιάννης, Απεστάλη: 27/02/2012, 19:12:39 - ΠΡΟΣ ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Νικόμαχε, ξέρεις πολύ καλά πως, την έχεις βάψει και σε αυτή και στην άλλη ζωή.
Κάνε ότι μπορείς λοιπόν για να δείξεις πως είσαι απόλυτα συντεταγμένος με την εξουσία. Δεν ξέρεις, καμιά φορά , μπορεί να φτάσεις γρήγορα στην λύτρωση.


Εκτός των προαναφερθέντων προβλημάτων που σχετίζονται με την παρουσία του γαραντζώτης γιάννης στο παρόν, ιδιαίτερα προβληματική ήταν εξάλλου η κατάσταση που δημιουργήθηκε με την "στρατιά των κλώνων" η οποία έκανε την εμφάνισή της στο θέμα αυτό (και μόνο) συνοδεύοντας την άφιξη του προαναφερθέντος. Σε αρκετές περιπτώσεις έγινε ιδιαίτερα εμφανές το γεγονός ότι οι επιθέσεις που απαρτίζονταν από αποστολή email σε μέλη με στόχο τη δημιουργία κλίματος ψυχολογικής πίεσης, ακόμα και τρομοκράτησης, δημοσιεύσεις φημών και υποτιθέμενων στοιχείων που στόχευαν στο προσωπικό επίπεδο, ανασκαφής προσωπικών δεδομένων κ.λπ., είχαν τουλάχιστον την ενεργό συμμετοχή του, (κατά τη γνώμη μας και μέσω πολλαπλών σχετικών ενδείξεων, ήταν ενορχηστρωμένες και από τον ίδιο, αν όχι ότι ήταν και ο κύριος εκφραστής τους στις περισσότερες των περιπτώσεων).

Χαρακτηριστικό πρόσφατο παράδειγμα κι εδώ, το ζήτημα με το email που δημοσιοποίησε ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και της επικοινωνίας του με τον λογαριασμό pantelis1, η οποία ήταν σαφώς εις γνώση του γαραντζώτης γιάννης ο οποίος τη χρησιμοποίησε στα forums με σκοπό να τον εκφοβίσει:


γαραντζώτης γιάννης, Απεστάλη: 27/02/2012, 11:32:38 - ΠΡΟΣ ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Πολύ οικειότητα διακρίνω, με τον παντελή.
Τι έτρεχε, πίσω από τις πλάτες μας και πίσω από τις πλάτες της Διαχείρισης?
Τι παιχνίδια παίζατε?
Τι άλλαξε, απ ότι φαίνεται, και τα τσουγκρίσατε τώρα?
Μίλησέ μας, πες μας λίγα περισσότερα.
Γιατί δεν αρκέστηκες να επικοινωνείς με τον παντελή, μέσω Π.Μ, αλλά του έδωσες και την ηλεκτρονική σου διεύθυνση.
Δεν ήθελες να μάθει η Διαχείριση αυτά που λέγατε μεταξύ σας?
Μήπως, τελικά, κάποιοι από τους κλώνους, δεν ήταν παρά δημιούργημα δικό σας για να φέρετε εις πέρας διάφορα παιχνίδια εξουσίας που πολύ πιθανά να υποβόσκουν στο φόρουμ, πολύ πιο πριν από τότε που γράφτηκα μέλος εγώ?
Τι τελικά συμβαίνει?
Η οικειότητα, είναι πασιφανής σε όλους. Έτσι δεν είναι?

To email προς τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ δεν ήταν και το μόνο παράδειγμα ανάλογων μεθόδων πίεσης εναντίον μελών τις τελευταίες ημέρες για το οποίο λάβαμε γνώση και τα οποία email αποστέλλονται από αυτό το ιδιόμορφο πλέγμα δορυφορικών λογαριασμών/ταυτοτήτων, καθόσον ο ίδιος ο λογαριασμός γαραντζώτης γιάννης φαίνεται να παραμένει "αμέριμνος" και αμέτοχος στη συζήτηση, αξιοποιώντας όμως κατάλληλα τις επιδράσεις των επικοινωνιών και των πιέσεων αυτών... Μα τι βολικό!

Δεν θέλουμε να επεκταθούμε περισσότερο σε άλλα παραδείγματα για τη διαβρωτική αυτή δραστηριότητα, αυτά όμως και πολλά άλλα μας κάνουν τελικά να θεωρούμε πως δεν είναι δυνατόν να υπάρξει μια βιώσιμη, βάσει της νοοτροπίας του παρόντος χώρου, συμμετοχή ή παρουσία του λογαριασμού γαραντζώτης γιάννης στα forums του esoterica.
Ως εκ τούτου, ο λογαριασμός θα απενεργοποιηθεί εντός του 24ώρου.
Παρολαυτά, ως γνωστόν πάντα αφήνουμε ένα περιθώριο, λόγω της δεδομένης μας πίστης στη δυνατότητα των ανθρώπων να τροποποιούν τις νοοτροπίες και τις συμπεριφορές τους. Και γι' αυτό το λόγο, είναι δυνατόν και στον γαραντζώτη γιάννη μετα την παρέλευση τουλάχιστον ενός μήνα, αν νομίζει ότι μπορεί να συμφωνήσει με τους κανονισμούς λειτουργίας της κοινότητας και με τη νοοτροπία της, αν εν πάσει περιπτώσει σκεφτεί τα ζητήματα που έχουν υπάρξει και θέλει να κάνει μια νέα, αυθεντικά καλοπροαίρετη προσπάθεια, να αποστείλει ένα ενημερωτικό email περί αυτών των διαθέσεών του σε κάποιον διαχειριστικό λογαριασμό και να εξετάσουμε εκ νέου την πιθανή συμμετοχή του στα forums.
Ομολογούμε, ότι παρότι δεν το εμπιστευόμαστε και πολύ αυτό, πάντα ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο.

Πραγματικά, σεβόμαστε και εκτιμούμε τις καλοπροαίρετες προθέσεις μελών της κοινότητας που έγραψαν κυρίως χθες το βράδυ και εκδήλωσαν ακόμα και την γενικότερη διάθεση αποδοχής μιας τόσο ιδιόμορφης συμμετοχής. Δε νομίζουμε όμως πως μπορεί να είναι αυτό καθόλου δημιουργικό πλέον και εξάλλου από την πολεμική του γαραντζώτης γιάννης με την απόφασή μας αυτή απλώς του αφαιρείται ένας από τους πολλαπλούς χώρους του Διαδικτύου όπου μπορεί να την εξασκήσει, με τον ίδιο πανομοιότυπο τρόπο, μη συμμετέχοντας σε ουσιαστικό διάλογο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 09:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia, μόλις σου έστειλα προωθημένο μήνυμα στο mail σου σχετικά με αυτά που αναφέρεις :

"Σε αρκετές περιπτώσεις έγινε ιδιαίτερα εμφανές το γεγονός ότι οι επιθέσεις που απαρτίζονταν από αποστολή email σε μέλη με στόχο τη δημιουργία κλίματος ψυχολογικής πίεσης, ακόμα και τρομοκράτησης, δημοσιεύσεις φημών και υποτιθέμενων στοιχείων που στόχευαν στο προσωπικό επίπεδο, ανασκαφής προσωπικών δεδομένων κ.λπ.".

"To email προς τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ δεν ήταν και το μόνο παράδειγμα ανάλογων μεθόδων πίεσης εναντίον μελών τις τελευταίες ημέρες για το οποίο λάβαμε γνώση και τα οποία email αποστέλλονται από αυτό το ιδιόμορφο πλέγμα δορυφορικών λογαριασμών/ταυτοτήτων, καθόσον ο ίδιος ο λογαριασμός γαραντζώτης γιάννης φαίνεται να παραμένει "αμέριμνος" και αμέτοχος στη συζήτηση, αξιοποιώντας όμως κατάλληλα τις επιδράσεις των επικοινωνιών και των πιέσεων αυτών... Μα τι βολικό!"

Την καλημέρα μου.

[ είδες ο ... ξενοδόχος ; Γάτα ο ξενοδόχος! ]

Edited by - zip on 28/02/2012 09:28:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 10:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι υποχρεωμενος να δημοσιοποιήσω και ένα νέο mail,που έλαβα σήμερα απο το διεγραμμένο μέλος Pantelis1,το οποίο πιστοποιεί την αλήθεια των λόγων της Αμαλία,όπως αυτοί ετέθησαν πιο πάνω!

quote:

padelis peto pantelis.peto@gmail.com

7:59 μ.μ. (Πριν από 14 ώρες)

προς Εμένα
Καλά ρε συ!!!! Τι ξεφτίλες είστε εσύ και Zip. Δεν το πιστεύω!
Μιλάμε για απίστευτα δουλικό το φέρσιμο σας. Ο Πλάτωνας στην αρχή, κάτι πήγε να δείξει, αλλά και αυτός στο τέλος πιστός στους επιβήτορες του!
Τέτοια θηλυκή στάση δεν περίμενα να δω από σας!
Είναι ολοφάνερο ότι τα χάσατε τα πασχάλια και απλά αντιδράτε σαν κουφιοκέφαλοι!
Σε λίγο θα ανοίξετε και τα πόδια στους διαχειριστές δημοσίως!
Πάντως το ότι εξαφανίζονται κάποιοι λογαριασμοί και μετά εμφανίζονται φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχετε διπλούς λογαριασμούς! Είστε κρυφοπουτανιτσες μπράβο!
Ποιο ανοιχτά τα πόδια παιδιά, για να κάνουν καλύτερα οι διαχειριστές την δουλειά τους Νικομαχε και φώναξε λίγο ποιο δυνατά, κι' άλλο κι' άλλο!!! Εσείς τον τρώτε και σας αρέσει!!!

Είναι σαφής απόδειξη της ορθής κρίσης της διαχείρησης,να αποπέμψει τον λογαριασμό γαρατζωτης γιάννης και τους συν αυτώ οδοιπόρους της ολοκληρωτικής σκέψης!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 11:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=j-6iA2AdoAYΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 12:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ... τώρα που το θέμα φαίνεται πως οδηγείται εκεί που έπρεπε εδώ και καιρό [ και χαρά στην υπομονή των υπευθύνων δηλ. του χώρου ], οφείλω [ για να μην δημιουργηθούν περισσότερες παρεξηγήσεις ή θεωρηθεί πως εγώ δημιουργώ / συντηρώ ή υποθάλπτω παραπλανητικές πρακτικές ή διαδικασίες ] να ζητήσω συγνώμη από τα μέλη, τους αναγνώστες και την διαχείριση των forums για το παρακάτω :

quote:

γαραντζώτης γιάννης - Γιατί τόσο πάθος? Μήπως είσαι μέλος?

zip - Ναι. Όχι απλώς μέλος. Είμαι ο νυν αρχηγός της Ν.Α. Θεσσαλονίκης.


Δεν υπήρξα ποτέ μέλος της οργάνωσης Νέας Ακρόπολης, πολλώ δε μάλλον αρχηγός της.

Συγνώμη για την παραπάνω δημοσίευσή μου.

Έγινε, τα λέμε ...

zip® και πάσης Ελλάδος ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 16:06:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
γαραντζώτης γιάννης - Γιατί τόσο πάθος? Μήπως είσαι μέλος?

zip - Ναι. Όχι απλώς μέλος. Είμαι ο νυν αρχηγός της Ν.Α. Θεσσαλονίκης.

Δεν υπήρξα ποτέ μέλος της οργάνωσης Νέας Ακρόπολης, πολλώ δε μάλλον αρχηγός της.

Συγνώμη για την παραπάνω δημοσίευσή μου.

Έγινε, τα λέμε ...



Φίλε zip
δεν χρειάζεται να απολογείσαι και γι'αυτό νομίζω....

Η Αμαλία πρόλαβε και απάντησε πιο πριν κάπου, ότι είσαι μέλος των Ν.Α. (Νέων Αυτοδυτών) Θεσσαλονίκης (έκανες "πραξικόπημα" στην ΕΑΘ ρε μπαγασάκο???) ,
οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Εξ άλλου οι γνωρίζοντες (αλλά και οι μη γνωρίζοντες τα περί εσού, που απλώς διαθετουν λίγη παρατηρητικότητα και common sense), ξέρουν ότι δεν λέγεσαι "Σάκης"...
(εκτός κι αν το κάνεις σαν κάτι κοπελιές που τις ρωτάς -Ποιο είναι το ονοματάκι σας δεσποινίς? -Βίκυ.... -Αχ, τι χαριτωμένο.... -Και από πού βγαίνει το Βίκυ παρακαλώ? -Από το ...Περσεφόνη! [Νταμπλάς εκεί! )

Τώρα για τα "νταλαβέρια σου" με τη Ν.Α. (Νέα Ακρόπολη και ΝεοΑκροπολίστες ή ΝεοΑκροπολιτάνους) είναι κάτι "παλιές αμαρτίες" αλλά δε βαριέσαι, ζωή να'χουμε.....
Εξάλλου εξέτισες τις ποινές σου και μεταμελήθεις κατά τα φαινόμενα, εξ ου και το "come back", αν και πρέπει να'χω χάσει αρκετά επεισόδια στο μεταξύ....

Όσον αφορά κάτι άτομα σαν τον περιώνυμο Γραναζιώτη, Γκαραζιώτη, Γρατζανιώτη, ή όπως αλλιώς τον λένε (εάν είναι το αυτό πρόσωπο , με το αυτό όνομα), ο άνθρωπος δείχνει από τα γραφόμενά του ότι κάτι δεν πάει καλά....(και προφανώς αν υπηρξε και "αρχηγός" της ΝΑ, αυτό δεν τιμάει την οργάνωση, και την "παίρνει στο λαιμό του"...)

Δεν πειράζει ούτε ο πρώτος είναι, ούτε ο τελευταίος, και ειδικά από τους διερχομένους στο Esoterica, όπου η συχνότης μερικών τέτοιων "φαινομένων" υπερβαίνει τα αντίστοιχα ποσοστά που θα αναμέναμε έξω ή αλλού....

Αυτά τα ολίγα και από μένα,
που αν και συνηθίζω να μην μπαινω σε τέτοια τόπικ
απλώς είδα φως και μπήκα (βομβαρδισμούς δηλαδή, τι φως.... ακουγα τις φωνές σας μέχρι πέντε τόπικ παραπάνω.....

Χαιρετισμούς στους γνωστούς και αγνώστους φίλους.


ΥΓ. Δια να αποφύγωμεν ορισμένας παρερμηνείας:

1. Ουδέποτε είχα ή έχω καμιά σχεση με Ν.Α.
Βασικά δεν ξέρω ούτε τι είναι ούτε τι πρεσβευει. Την έχω ακούσει/δει, μόνο ως όνομα οργανωσης.

2. Το παρόν θέμα δεν το διαβασα λεπτομερώς, αλλά "διαγωνίως" για το τζερτζελο και το σουσουρο που δημιουργησε. Παρ'όλα αυτά θεωρώ ότι δεν έχασα ουσιώδεις λεπτομερειες από το ηλεκτρονικό μελάνι που εχύθη αφειδώς και σπάταλα, και έτσι το outline στο οποίο κατέληξα δεν πιστευω ότι απέχει πολύ της πραγματικότητος.

3. Αφήστε το ...Λιβράγκα, και ψάξ'τε για τα ...Φράγκα!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 28/02/2012 16:13:24


-----------------------------------------
Έγινε επέμβαση στο
μήνυμα λόγω παραποίησης
του ονόματος μέλους/εγγραφής
που προσβάλλει εν δυνάμει
την προσωπικότητα του ατόμου.
-28/2/2012-
-----------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 19:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα εσωτερικα, 

ζητω συγνώμη που δεν συμφωνω με την απόφαση σας, και το σκέφθηκα αρκετα πριν σας γράψω, μα αυτο μου υποδεικνύει η ΣΥΝΗΔΕΙΣΗ να πράξω.

Δεν αφορα μόνο τον άνθρωπο Γαρατζιωτη, δεν αφορα μονο τις ιδέες του, που καλώς η κακώς αυτές είναι, κάποτε ήταν προ σε κάτι  τώρα είναι ενάντια σε κάτι, αφορα προ πάντως εμένα.

Δεν προχωράμε σαν άτομα, σε εκείνο το μέρος της ΣΥΝΗΔΕΙΣΗΣ, που λέει, 

πως καθε μελος (ακομα και αν γραφει σε ενα μονο τοπικ, και αποβλεπει σε κατι) έχει δικαίωμα να γράφει τις σκεψεις και τα πιστεύω του ελεύθερα, 

σύμφωνα πάντα με τους κανόνες του φόρουμ. 

Καταλαβαίνω τα περί ψυχολογικής καταπίεσης που ισως ασκήθηκε, μα δεν θεωρώ πως μπορει κάποιος να επηρεάσει τον Νικομαχο τον Ζιπ την Αμαλία η τον Αδμιν. 

Ειλικρινά σας γράφω, 

με λυπεί που δεν θα γράφει πια ο Γαρατζιωτης, και το ίδιο θα έκανα και θα έγραφα, αν επερνε κόκκινο ο ζιπ η ο Νικομαχος και για τα μέλη που γράφουν και αφήνουν κατι στο χώρο,

Στην περίπτωση της Αμαλιας και του Αντμιν, φυσικα αυτο και δεν γίνεται, 

Μα,

σε ένδειξη συμπαράστασης, (σε κάθε αποκλεισμένο)

απενεργοποιουμαι ο ίδιος για ένα μήνα, απο σήμερα.

Πλάτωνας, 
Αδειάζοντας την τελευταία του χολη,  
(απο αύριο δεν θα έχω ούτε και αυτη.)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 20:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΤΩΝ forums ΤΟΥ ESOTERICA: (Διαχ,)

Έχουμε σκεφτεί εκτενώς για το τι είναι πιο σωστό να γίνει τελικά, σχετικά με την ιδιότυπη αυτή παρουσία του γαραντζώτης γιάννης στα forums.

Γ.Γ - Το να έχει κάποιος ιδιότυπη παρουσία σε ένα χώρο, δεν είναι από μόνο του, ούτε καλό , ούτε κακό. Το αντίθετο όμως, το να είσαι ένας, όπως και όλοι οι άλλοι, αυτό ναι, έχει μεγάλες πιθανότητες να είναι κακό.

Διαχ. - Για να διευκρινίσουμε, γράφουμε "παρουσία" διότι θεωρούμε πως δεν πρόκειται για μια κανονική συμμετοχή μέλους στην κοινότητα συζητήσεων του esoterica. Όχι μόνο γιατί συμμετέχει σε ένα και μόνο, ιδιάζων θέμα

Γ.Γ – Δεν συμμετέχω σε ένα και μόνο θέμα, αλλά… κυρίως σε ένα θέμα. Έχω γράψει και στο θέμα για τον Καζαντζάκη και απ ότι θυμάμαι, έχω κάνει διάλογο με την αμαλία σε κάποιο άλλο θέμα.

Οι αφαιρετικές, μεροληπτικές απλουστεύσεις, μόνο για ένα λόγο γίνονται…να ρίξουν λάσπη…

Τι σημαίνει "ιδιάζων θέμα" ?
Μήπως το άνοιξα εγώ?
Εξ άλλου, τι πιο φυσικό να γράψω σε αυτό το θέμα, μιας και είναι αυτό που, επί τόσα χρόνια φιλοξενεί δυσφημιστικές για την προσωπικότητά μου δημοσιεύσεις...

Διαχ. - αλλά κυρίως διότι χρησιμοποιεί τον χώρο μας όπως και άλλους χώρους συζητήσεων του ελληνικού Διαδικτύου, ως επί το πλείστον σαν πίνακες ανακοινώσεων όπου αναρτά πολλαπλά αντίγραφα των ίδιων κειμένων προς εξυπηρέτηση πάντα της προσωπικής του ατζέντας.

Γ.Γ – Εγώ, μόνο διάλογο προσπάθησα να κάνω. Δυστυχώς όμως, το μόνο που συνάντησα….είναι επιθέσεις…
Αυτό, το τελευταίο είναι ολοφάνερο σε όποιον ανατρέξει στις σελίδες του θέματος.

Σε σχέση τώρα, με την κατηγορία πως έχω μετατρέψει τους χώρους συζητήσεων, σε χώρους αναρτήσεων πολλαπλών αντιγράφων.
Είναι ένα μεγάλο ψέμα!
Το μόνο που έχω κάνει, είναι το να μεταφέρω τα αμέσως απαραίτητα δεδομένα για να υποστηριχθεί ο διάλογος.

Διαχ. - Όσες υποδείξεις-παρατηρήσεις κι αν του έγιναν σε αυτούς τους τελευταίους μήνες που κάνει χρήση του χώρου, δυστυχώς δεν φαίνεται να είχανε κάποια ουσιαστική επίδραση στη δραστηριότητά του και συνεχίζει να καταστρατηγεί κάθε έννοια δεοντολογίας στον διάλογο κι όχι μόνο.

Γ.Γ – Όλες οι παρατηρήσεις – υποδείξεις που μου έγιναν, χωρίς καμιά εξαίρεση, δεν αποτελούσαν τίποτα άλλο παρά, παράλογες και αναίτιες επιθέσεις, μόνο και μόνο επειδή ήμουν φορέας διαφορετικών ιδεών.

Διαχ. - Μας έχει φέρει δε στα όρια της αντοχής και της ανοχής μας, εμάς και άλλα μέλη των forums, ουκ ολίγες φορές έως τώρα.

Γ.Γ – Αυτό είναι το μόνο σίγουρο και το μόνο αληθινό, μέχρι τώρα. Απορώ και εγώ , πως αντέξανε. Ξεπεράσανε και τους ίδιους τους εαυτούς τους.

Ξέρετε τι είναι, να επιτίθενται όλοι σε ένα και αυτός αντί να το βάζει κάτω, να εξακολουθεί να αμύνεται?

Στο σημείο αυτό, είναι πολύ χρήσιμο, να κάνω μια τελευταία ανάρτηση…
ΠΟΙΝΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ
Άρθρο 22
Άμυνα.

1. Δεν είναι άδικη η πράξη που τελείται σε περίπτωση άμυνας.

2. Άμυνα είναι η αναγκαία προσβολή του επιτιθέμενου στην οποία προβαίνει το άτοπο, για να υπερασπισθεί τον εαυτό του ή άλλον από άδικη και παρούσα επίθεση που στρέφεται εναντίον τους.

3. Το αναγκαίο μέτρο της άμυνας κρίνεται από το βαθμό επικινδυνότητας της επίθεσης, από το είδος της βλάβης που απειλούσε, από τον τρόπο και την ένταση της επίθεσης και από τις λοιπές περιστάσεις.

Ας έχουμε διαρκώς στο μυαλό μας, τι πιστεύει ο Νομοθέτης για τη άμυνα. Θα μας φανεί αρκετά χρήσιμο στην συνέχεια…

Διαχ, - Καταστήσαμε σαφέστατο τις τελευταίες ημέρες ότι θα πρέπει αυτή η πολύ αρνητική συμπεριφορά και δράση να σταματήσει. Και φυσικά εξακολούθησαν οι υποδείξεις μας αυτές, όχι μόνο να μην εισακούονται, αλλά να διαστρεβλώνονται και να αντιγυρίζονται πίσω σε εμάς ως προσβολές και επιθέσεις επί του προσωπικού.

Γ.Γ – Το να αμύνεται λοιπόν κάποιος, όταν του επιτίθενται….είναι αρνητική συμπεριφορά!
Ούτε μία φορά δεν επιτέθηκα πρώτος!
Αυτό είναι ολοφάνερο σε κάθε αντικειμενικό κριτή.

Διαχ. - Δειγματοληπτικά παραθέτουμε κάποια παραδείγματα από την γενικότερη "δράση" του τελευταίου διημέρου εναντίον μελών των συζητήσεων. Δεν είναι τα μοναδικά, αλλά είναι σίγουρα από τα πλέον βαριά, εφόσον επεκτείνονται ακόμα και στο να υποβάλλουν ιδέες βλάβης της υγείας, αυτοκτονικές ιδέες και νύξεις περί θανάτου, κ.ο.κ.:

Γ,Γ – Ας κάνουμε τον κόπο να εξετάσουμε τα δειγματοληπτικά παραδείγματα της δράσης μου κατά το τελευταίο διήμερο.

Παράδειγμα 1ο… 1. γαραντζώτης γιάννης, Απεστάλη: 27/02/2012, 07:33:01 - ΠΡΟΣ zip
Zip, συνεχίζεις να ουρλιάζεις.
Μήπως νομίζεις πως είσαι κάτω στον βυθό και πνίγεσαι και δεν μπορούν να σε ακούσουν οι άλλοι?

Τι λέω δηλαδή στον Ζιρ ?
Να σταματήσει να γράφει με τεράστια έντονα γράμματα.

Στο διαδίκτυο, που δεν έχει ήχο, αυτό (δηλ η χρήση έντονων μεγάλων γραμμάτων) ισοδυναμεί με ουρλιαχτό.

Εκτός αυτού, ο Ζιρ απευθυνόμενος προς εμένα είχε πει…

Γιατί δεν σε πετάνε έξω με τις κλωτσιές ;;;
[ άνευ πλάκας ]

κόψε τις μαλακίες !
γιατί δεν σε πετάνε έξω με τις κλωτσιές.
8 χρόνια εμείς αυτό το θέμα το είχαμε γραμένο στα παπάρια μας.
Και τον Λιβράγκα και τον Μιβράγκα ... χεστήκαμε!
δεν πας καλά ... δεν πας καλά ...
Άντε ρε ψευτόμαγκα ..

Ποιος προσβάλλει, ποιον?
Εγώ τον Ζιρ ή ο Ζιρ εμένα?
Σαν δεν ντρεπόσαστε…

Διαχ. - 2. γαραντζώτης γιάννης, Απεστάλη: 27/02/2012, 07:44:40 - ΠΡΟΣ amalia
Θέλω να σε ενημερώσω πως, σαν μέλος του esoterica, εγώ προσβάλλομαι με την παρουσία σου και μόνο, στις σελίδες του φόρουμ.
Η προσβολή όμως που νιώθω, δεν είναι αβάσταχτη. Μπορώ να την αντέξω.
Αν εσύ δεν μπορείς να αντέξεις την δική σου,(σου το λέω επειδή σε βλέπω, πολύ εκνευρισμένη),θα σε συμβούλευα να έβλεπες το τέλος της ταινίας "ο τελευταίος Σαμουράι". κάποια λύση θα μπορούσες να σκεφτείς τότε.

Γ.Γ – Στο τέλος της ταινίας …ο τελευταίος Σαμουράι, έχουμε δύο προσβεβλημένους.
Ο ένας είναι ο χαρτογιακάς, διπλωμάτης που όταν του είπε την αλήθεια ο Τομ κρουζ, αυτός έκανε τον προσβεβλημένο και τότε ο Αυτοκράτορας του λέει… Αν δεν μπορείς να σηκώσεις αυτή την προσβολή, να το σπαθί….ξέρεις τι να το κάνεις.
Τότε ο γλοιώδης Διπλωμάτης, κατάπιε την ντροπή του και λούφαξε.

Ο άλλος προσβεβλημένος, ήταν ο Τ.Κ τον οποίο ο Διπλωμάτης χαρακτήρισε σαν εχθρό του Αυτοκράτορα.
Τότε ο Τ.Κ έτεινε το σπαθί στον Αυτοκράτορα και του είπε…Αν η εξοχότης σας με θεωρεί εχθρό του, ας μου πάρει το κεφάλι.

Η αμαλία, μετά την συμβουλή μου, απ ότι φαίνεται προτίμησε να ταυτιστεί με τον Διπλωμάτη.
Τι φταίω εγώ?
Δικιά της επιλογή ήταν…

Διαχ. - 3. γαραντζώτης γιάννης, Απεστάλη: 27/02/2012, 19:12:39 - ΠΡΟΣ ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Νικόμαχε, ξέρεις πολύ καλά πως, την έχεις βάψει και σε αυτή και στην άλλη ζωή.
Κάνε ότι μπορείς λοιπόν για να δείξεις πως είσαι απόλυτα συντεταγμένος με την εξουσία. Δεν ξέρεις, καμιά φορά , μπορεί να φτάσεις γρήγορα στην λύτρωση.
Ο Νικόμαχος ήταν αυτός που μου είπε… Γαρατζώτη Γιάννη
Δεν καταλαβαίνω την επιμονή σου,να μας πείσεις ότι διατελούμε υπο καθεστώς "δικτατορίας",εδω στο esoterica.
Σε κάλεσε κανείς να κάνεις τον απελευθερωτή Ζορό?
Δεν μπορείς να αποδεχθείς το γεγονός ότι η διαχείρηση έχει το μαχαίρι και το πεπόνι?
Τόσο δύσκολο είναι?Αν γουστάρεις κάθεσαι και συμμετέχεις.Αν όχι..σου είπε ο Αίολος τι να πάρεις μαζί σου φεύγοντας!!
Δεν καταλαβαίνεις ότι δεν επιθυμούμε "αναμορφωτές" στο φόρουμ?
και ψεύτες?

Ψεύτη με απεκάλεσε λοιπόν ο Νικόμαχος και πολλά άλλα προσβλητικά πιο πριν.
Δυστυχώς όμως, δεν ίδρωσε το αυτί κανενός.

Όταν, αυτός που έχει σαν θεσμικό ρόλο την υπεράσπιση κάθε ενός που δέχεται μια προσβλητική επίθεση, κάνει τον αμερικάνο ε! τότε τι πρέπει να κάνει αυτός που δέχεται την επίθεση? Να μην αμυνθεί? Όχι βέβαια…

Μόλις τώρα είδα την απάντηση του Πλάτωνα.
Δεν χρειάζεται να συνεχίσω τον σχολιασμό μου.

Ο Πλάτωνας τα είπε όλα…

Συγχαρητήρια φίλε μου.

Αυτό , που έκανες, ήταν το πιο βροντερό χαστούκι στα μούτρα της εξουσίας…


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2012, 20:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επρεπε να είχες φάει σουτ από την αρχή βρε πολιτικάντη της πλάκας.
Κακώς σου έδωσε τέτοιο δικαίωμα ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ.

ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy