ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 10:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Κώστα πάνε στα mail σου. Σου έστειλα κάτι.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 11:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Κώστα μου σε ευχαριστώ. Με βοήθησες πάρα πολύ. Απλά ήθελα πρώτα να σιγουρευτώ για όλα αυτά που σου έγραψα. Από αύριο το πρωί, μόλις ξυπνήσω θα ξεκινήσω να το κάνω. Επειδή πάντα τις πρωινές ώρες μου συνέβαιναν όλα αυτά που σου είπα. Οπότε πιστεύω θα είναι καλύτερα να κάνω τότε την Αστρική Προβολή.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sstratos
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 12:31:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sstratos
Ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα.Καταρχην συγνωμη για οποιαδηποτε ορθογραφικα λαθη,καθως συνηθως γραφω greeklish..
Εχω προσπαθησει πολλες φορες να κανω αστρικη προβολη , αλλα παντα κολλαω μολις αρχισουν οι δονησεις.Εκει νιωθω τα ποδια και τα χερια να "συκωνονται" αλλα νιωθω ενα τεραστιο βαρος στο στηθος , οχι μονο να με κραταει κατω,αλλα να με λιωνει κυριολεκτικα!! καπου εκει τελειωνουν ολα.Η ποιο "καλη" μεθοδος που χρησιμοποιω ειναι να "βλεπω" τον εαυτο μου ξαπλωμενο στο κρεββατι απο την πορτα του δωματιου μου.
Γιατι αυτο το βαρος πανω μου?? αυτη η 1 ερωτηση.
η δευτερη ειναι για το μετα... Δεν ανυσηχω,ξερω οτι καποια στιγμη,αν συγκεντρωθω πιο πολυ,θα τα καταφερω.Μετα ομως την "αποτυχια" , μολις σηκωνομαι απο το κρεββατι και πχ καθομαι στον υπολογιστη η βλεπω tv , παρατηρω το σωμα μου να κανει σπασμοδικες κινησεις.τα χερια τρεμουν η κουνιουνται μονα τους.μην φανταστειτε οτι χτυπιεμαι μονος μου , αλλα κανουν ακουσιες κινησεις μονα τους!!! ειναι φυσιολογικο αυτο??
Σας ευχαριστω για τον χρονο σας και συγνωμη για το μεγαλο msg μου.Περιμενω απαντησεις ! :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 15:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ...
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΗΣ ΡΕΒΒΕΚΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΒΓΗΚΕΣ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 15:39:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
Όχι ακόμα δεν βγήκα από το σώμα μου.
Θα προσπαθήσω αύριο το πρωί, αφότου ξυπνήσω.
Θα σας πω τι έκανα ή τι δεν έκανα.


ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AMTA
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 19:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AMTA
Χαιρετώ σας..
Διάβασα επί του θέματος σε άλλο φόρουμ...

..."Είχα μερικές (μόνο ακούσιες) αστρικές προβολές. Φυσικά δεν συνέχισα να φεύγω. Γύρισα αμέσως πίσω. Είναι τρομακτική εμπειρία. Δεν θα σε συμβούλευα να το δοκιμάσεις. Αυτή η κατάσταση σε οδηγεί σε επικίνδυνες "περιοχές", με εξαιρετικά επικίνδυνα όντα άλλων διαστάσεων. Ο Μπαλάνος είχε γράψει κάπου γι' αυτό, το εξής: "Όταν ανοίξεις μια "τρύπα" στη φυλακή σου, συμβαίνουν δύο πράγματα: 1. Μπορείς να βγεις εσύ έξω, και 2. Μπορεί να μπει "κάποιος" από την τρύπα σ' εσένα. Και αν κάποτε βγεις και συναντήσεις την "έρπουσα φρίκη", (θα καταλάβεις τι εννοώ όταν τη συναντήσεις), τότε γύρνα αμέσως πίσω χωρίς δεύτερη σκέψη". Θα συμφωνήσω με όλα αυτά που λέει ο Μπαλάνος.

Η αστρική προβολή συμβαίνει συνήθως όταν βρίσκεσαι στην κατάσταση μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Τη στιγμή που ο εγκέφαλος περνάει στη φάση τού ύπνου. Και συχνά συνοδεύεται από κραδασμούς στο σώμα, που στο αποκορύφωμα "βγαίνεις". Αν όμως κάποιος εξασκηθεί, βγαίνει πολύ απλούστερα, και σε διάφορες καταστάσεις. Όμως δεν συμβουλεύω τέτοια πειράματα. Ο Θεός επίτηδες έχει κλείσει αυτές τις διόδους μετά την αμαρτία τού Αδάμ, για να μας προφυλάξει από εκείνες τις "οντότητες" (βλέπε δαίμονες) που προανέφερα. Το ότι κάποιες ανατολικές και πνευματιστικές θρησκείες έχουν αναπτύξει μεθόδους να βγαίνουν, είναι μεγάλη απερισκεψία. Έτσι και ανοίξεις τέτοιο "παράθυρο", δεν κλείνει ποτέ, και η συνάντηση με "αυτούς", τραυματίζει την ψυχή ισόβια. Αν δεν φτάσει κάποιος στον "φωτισμό" και δεν δει την άκτιστη Χάρη τού Θεού πρώτα, δεν είναι έτοιμος για τέτοια πειράματα. Μόνο σε αγίους ανοίγει ο Ίδιος ο Θεός την ικανότητα αυτή. Όποιος την ανοίγει μόνος του, κινδυνεύει σοβαρά. Γνωρίζω ανθρώπους που την άνοιξαν, και τώρα πασχίζουν να την κλείσουν και δεν μπορούν. Και βασανίζονται από "επιθέσεις" συχνότατες. Ναι, καλά κατάλαβες. Θέλω να σε τρομάξω να μην το δοκιμάσεις.

Σχετικά με το αν γίνεται "εκούσια" ή "ακούσια", έχω να προσθέσω, ότι ακόμα και στις "ακούσιες" περιπτώσεις (όπως τη δική μου), υπάρχει (ενδόμυχα) μια επιθυμία για την εμπειρία αυτή. Και αυτό δίνει δικαιώματα σε "κάποιους" να μας ανοίγουν τις "διόδους". Γιατί είμαστε περίεργοι. Όμως η περιέργεια σκότωσε τη γάτα... "

Τα συμπεράσματα δικά σας..
Τα σέβη μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

themis4
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 20:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους themis4
καλησπερα σε ολους!πριν ενα χρονο περιπου και για 6 μηνες κατα τη διαρκεια του βραδυνου υπνου αρχισα να βλεπω κατι περιεργα ονειρα,τα οποια τελικα ηταν αληθινα.εβγαινα απο το σωμα μου και ανεβαινα προς τα πανω,με τον καιρο αρχισα να το ελεγχω.χωρις να βλεπω ονειρα πριν ξαφνικα συνεβαινε,οταν ξαναμπενα στο σωμα μου κατευθειαν ξυπνουσα.μια φορα ειδα και αυτο ηταν μαλλον ονειρο ημουν στο σπιτι της συγχωρεμενης της γιαγιας μου,χωρις να ξερω πως.(ημουν σαν πνευμα)κατι με τραβουσε προς τα εξω και φοβομουν η γιαγια μου ανοιξε τα χερια της με εβαλε στην αγκαλια της και μετα ξυπνησα στο σπιτι μου.(μου συνεβαινε οταν κοιμομουν ανασκελα)αν καποιος γνωριζει κατι ας μου πει.ευχαριστω εκ των προταιρων

Edited by - themis4 on 26/09/2003 14:55:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 00:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ Wicca OTI THN ΜΕΘΟΔΟ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ
ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ (ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΕΣ
ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ)ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ

ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 02:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
ΑΜΤΑ πάνω στην ώρα ήρθες. καλά που μπήκα στο φόρουμ τώρα και δεν έπεσα για ύπνο. Αλλιώς θα κοιμόμουν και το πρωί που θα ξυπνούσα θα επιχειρούσα αστρική προβολή.
Με έπιασε μία φοβία τώρα. Και να φανταστείς είχα μεγάλη περιέργεια και θέληση για να το κάνω.
Βέβαια ωραία τα λέει και ο Κώστας, αλλά μάλλον έχει ζήσει την καλή πλευρά των γεγονότων. Εσύ έτυχε να ακούσεις και την άσχημη. Καλά έκανες και το είπες για να γνωρίζουμε τι συμβαίνει.
Δεν ξέρω αν θα αντέξω και δεν θα την επιχειρήσω στο μέλλον, πάντως τώρα δεν πρόκειται να το κάνω αυτό.
Δεν έχω βρει κάτι σίγουρο ακόμα. Ας αρκεστώ στο να βλέπω αυτά που θέλω στα όνειρά μου. Ούτως ή άλλος μου έχουν βγει άπειρες φορές. Το καλο είναι ότι αυτό που θέλω να δω το βλέπω.

Ρεμπέκα μου για τις εκδόσεις ΑΡΧΕΤΥΠΟ έχω ακούσει πολλά και διάφορα. Δεν είμαι σίγουρη, ούτε σου λέω κάτι ώστε να το υιοθετήσεις. Μου έχουν πει πως εκεί συμβάλλουν και γράφουν καμιά φορά άτομα τα οποία δεν έχουν πληρη επίγνωση των καταστάσεων. Σήμερα το έμαθα συγκεκριμένα. Μακάρι να είναι ψέματα.

Τέλος πάντων. Να είστε καλά όλοι σας.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 02:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΠΟΙΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


piece love unity & respect

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 10:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Αφροδιτη ισως να ειναι καλυτερα ετσι. Σιγουρα οταν καποιος βγαινει απο το σωμα του θα συναντησει καλα πνευματα αλλα και κακα απο κατωτερες σφαιρες. Υπαρχουνα παρα πολλα ατομα απο ξενα σαιτ που αλλοι εχουν βγει αλλοι προσπαθουν ακομα. Τοσο τρομερα πραγματα δεν εχει αναφερει κανεις αλλα αρκετοι εχουν να που για περιεργα συμβαντα οταν ειναι χαλαρωμενοι. Να νιωθουν να τους ακουμπαει καποιος, να ακουν θορυβο διπλα τουσ ενω δεν ειναι κανεις, ενασ αναφερε οτιειδε στο τζαμι του ενα περιεργο ον. Εγω κανω διαλογισμο εδω και 20 μερες και η μονη ασχημη εμπειρια μου ενω ημουν απο υπνο και αρχισαν οι δονησεις και ενιωσα να πεταω στο δωματιο ηταν οτι ενιωσα μετα οταν αμεσως γυρισα στο σωμα μου μια κακη οντοτητα, την οποια την ειδα και σε κατασταση παραλυσης. Ηταν μαυρη και αραχνη!
Σιγουρα οπως υπαρχουν οι καλες οντοτητες εδω και οι καλες ετσι και στον αστρικο κοσμο. Οι πιο πολλοι τις εχουμε συναντησει, οι λεγομενοι εφιαλτες. Δεν θα ασχολιομουν με το να την μαθω αλλα απο μικρος παθαινα να συνηδητοποιω οτι ονειρευομαι η να ξυπναω στο κρεβατι και να αιωρουμαι.
Δεν θελω να πεισω κανεναν να συνεχισει την αστρικη προβολη. Οι εξωσωματικες εμπειριες συμβαινουν σε οσους φτανουν κοντα στο θανατο, οσοι ειναι πολυ χαλαροι η εξουθενωμενοι και σε οσουσ μαθουν την τεχνικη. Η κοπελα που απο εδω το εχει χαρισμα και βγαινει οποτε θελει δεν αναφερε τιποτα τοσο περιεργο οσες φορες εχει βγει.
Οταν εισαι εξω απο το σωμα σου οι φοβοι σου, τα συναισθηματα σου παιρνουν μορφη με ολη την ενοια της λεξεως. Αυτο ειναι ενας λογος να μην το κανει καποιος. Οι εμπειροι επι του θεματος λενε οταν εισαι εξω το μονο πραγμα που εχεις να φοβασαι ειναι ο ιδιος ο φοβος.

Φιλικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 10:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΠΟΙΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


piece love unity & respect



Καλησπερα και καλως ηρθες. Αν διαβασεις την προηγουμενη σελλιδα και γενικα τις σελιδες θα παρεις απαντηση σε αυτο που ρωτας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 18:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!
ΑΜΤΑ Η' ΑΤΜΑ;
ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.



Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nikolaos
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 20:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolaos
καλησπερα.βλεπο και λετε κατι που δεν ξερετε καλα,το τι θα δεις κανεις απο εσας δεν το εχει φανταστει.η αγνοια ειναι ευχη.το να ξερεις ειναι καταρα.χαρηκα που τα ειπαμε.θα τα ξαναπουμε φιλοι μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

svenardos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 23:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους svenardos
Παιδιά τελικά όσο και να προσπαθείτε έτσι και με τέτοιες πρακτικές δεν θα καταφέρεται τελικά τίποτα παραπάνω από μερικά εντυπωσιακά περιστατικά που θα έχετε να διηγείστε στους φίλους σας.

Το θέμα είναι να δώσετε κάτι παραπάνω σε αυτό που ονομάζουμε πνεύμα ίσως και ένα παράδειγμα δυνατής θέλησης για να πάρουμε τελικά το δώρο που θα αλλάξει σιγά-σιγά την ζωή μας και θα μας κάνει να πλησιάζουμε στην εσωτερική ολοκλήρωση.

Αλλά είμαστε οι περισσότεροι από εμάς έτοιμοι για αυτήν την αλλαγή?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αφροδίτη1982
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 00:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αφροδίτη1982
svenardos ti 8eleis na peis?
pou na ftasoume?
8elo na ma8o.
esi exeis kapoia prosopiki empeiria.
pisteuo 8a endiaferontan polloi edo mesa na ma8oun.

ILYAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 10:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
Γεια σας φίλοι μου.
Με την έγκριση του διαχειριστή Τhoth σας προτείνω να συνεχιστεί η συζήτηση της αστρικής προβολής σε νέο τοπικ, διότι αυτό έχει γεμίσει με 17 σελίδες και μερικοί χρήστες έχουν πρόβλημα με το άνοιγμα και των 17 σελίδων.

Το νέο τοπικ για συζητήσεις αστρικής προβολής και αστρικών πεδίων είναι αυτό:


Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy