ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
savel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 15:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους savel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

diavasa ligo parapanw oti estalthise sto diastima 'prosklisi'
ston dia na epistrepsei,me xrimatodotisi tis nasa.
kai erwtw:mipws ta megala siwnistika kefalia tis nasa theloun
na traviksoun to xalaki katw apo ta podia mas?mipws,lew ,mipws,
exoun kati allo sto mualo tous?na erthei diladi o dias kai na ton
katastrepsoun pernontas ta inia sta xeria tous?
aples erwtiseis gia ligo provlimatismo.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 23:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΟΥΝ ΤΟΝ "ΔΙΑ" ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ???
ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ (Ο ΔΙΑΣ)ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΦΝΙΔΙΑΣΤΕΙ Ή ΕΧΟΝΤΑΣ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ??
ΜΑΛΛΟΝ Ο "ΔΙΑΣ" ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!?!?!?!?! ΣΩΣΤΑ?
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 00:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΟΥΝ ΤΟΝ "ΔΙΑ" ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ???
ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ (Ο ΔΙΑΣ)ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΦΝΙΔΙΑΣΤΕΙ Ή ΕΧΟΝΤΑΣ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ??
ΜΑΛΛΟΝ Ο "ΔΙΑΣ" ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!?!?!?!?! ΣΩΣΤΑ?
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

συμφωνω απολυτα.

Edited by - CyLight on 18/10/2003 00:51:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 23:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ Η NASA ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ. ΑΛΛΑ ΤΙ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ ΒΛΑΚΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΦΙΝΑΝΕ ΤΗΝ ΑΦΙΝΑΝΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ. ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XAOS
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 23:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XAOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΙΡΘΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΙΝΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΟΠΙΟ ΚΑΛΗΠΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΠΕΠΛΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΕ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΣΤΗΣ 18/10/2003 ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ (ESPRESSO)[ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ 'ΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ].
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣ ΜΑΛΟΝ ΛΙΓΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΑΣ [Ε].
ΚΑΙ ΟΠΟΣ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΣΕ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΛΙΣΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΛΑ ΝΑ ΜΑΘΕΥΤΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΓΙΑ 'ΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΣΕ ΕΣΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

"ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΗΝΕΙ ΑΓΝΩΣΤΟΣ"

ΠΡΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΑ
Π Α Ν Τ Α!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 03:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Filoi tou forum anoi3ate ena entuposiaka trello se diastaseis 8ema auto 8a mporei na katanoh8ei kai na ma8oume thn alh8eia gia tous epsylon otan 3eka8arisoume ston eauto pia einai ta alh8ina pisteuw mas pws eimastan tote kai pws eimaste twra,poioi mas edwsan auta kai meta apo poio istoriko gegonos giname etsi isws oi epsylon na eimaste emeis oi idioi oi ellhnes isws h katoikia tous na einai mesa stis psuxes mas kai mono me thn gnwsh na mporesoume na tous 3anaferoume konta mas.Giati otan o ELLHN 3upna oi alloi siwpainoun!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 07:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΗΠΩΣ Η ΜΥΘΩΔΙΑ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΓΗ ?
ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimel
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 16:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η λύση στο "μυστηριο" περι της ομαδας Ε ειναι απλη και κατα βασιν ετυμολογικη.
Δλδ: Ε = ε-ψιλον
Το αντιθετο του ειναι Ε-χονδρον
Κατα τα φαινομενα εμεις ειμαστε με τους Ε-ψιλους και μας καταδιωκουν οι Ε-χονδροι.
Αν δε εισαι ανορθογραφος μπορει να εισαι Ε-ψηλος και δεν κινδυνευεις αφου δεν υπαρχουν Ε-κοντοι.
Ομοιως μπορει να εισαι Ε-ψυλος, οποτε ουτε ψυλος στον κορφο σου.
Εν κατακλειδι, μαλλον καποιοι δουλευουν καποιους Ε-ψιλο-γαζι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 19:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητοί savel Προμηθέας και ΧΑΟΣ καλώς ορίσατε!
Θα παρακαλέσω τους 2 πρώτους να γράφουν ελληνικά μιας και το εσωτερικά αποδοκιμάζει και αποθαρρύνει την χρήση greeklish. ΧΑΟΣ...
για ΧΑΟΣ εσύ τα πας καλά σε αυτό τον τομέα...


Αν τώρα το πρόβλημα είναι τεχνικό ευχαρίστως και θα σας το λύσει ο αdmin όπως βοήθησε και άλλους στο παρελθόν... Απ'ότι βλέπω εσύ Προμηθέα δε θα το χρειαστείς αφού απ΄'οτι βλέπω το σύστημά σου υποστηρίζει ελληνικά

Μη φοβάσται αν είστε ανορθόγραφοι...υπάρχουν κι άλλοι αν πάλι είναι πρόβλημα οι τόνοι μη βάζετε η γράψτε κεφαλαία... αλλά παρακαλώ Ελληνικά


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 21/10/2003 19:29:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 00:07:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε αβαλλον εχεις δικιο για τα Ελληνικα και εγω αυτης της γνωμης ειμαι αλλα υπηρχε προβλημα γιατι οπως θα δεις και σε αλλα κειμενα που γραφω ειναι Ελληνικοτατα.Το προβλημα...ειμαι ιταλια και μονο ο δικος μου υπολογιστης εχει Ελληνικα και αυτος που εγραψα την παραπανω απαντηση ηταν ενος φιλου του οποιου δεν εχει Ελληνικα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 01:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά το βάζω μιάς και το βρήκα τυχαία και νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον

Είναι ένα άρθρο από την ομάδα Gateway

"Φάκελος Ομάδα "Ε":Μια αντικειμενική προσέγγιση"

http://www.metafysiko.gr/articleload.php?art=arts/39.htm

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tragikos_Klooun
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 14:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tragikos_Klooun  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tragikos_Klooun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι το ξέρουν πως η ομάδα Ε δεν υπάρχει...Όλοι αυτοί,που υποστηρίζουν πως είναι μέλη της,δεν έχουν ποτέ παρουσιάσει κάτι το χειροπιαστό δεν έχουν προβλέψει κάτι που έχει συμβεί...Εδώ έλεγα ν ότι μέσα στο 2003 θα συνέβαιναν διάφορα κοσμοϊστορικά γεγονότα,αλλά ακόμα περιμένουμε...

Έχω ξαναπεί ότι θεωρώ,πως αυτοί που αναπαράγουν και διαδίδουν αυτή την
φημολογία περί της ομάδος δεν είναι τίποτε άλλο από μερικούς ελληνοκεντρικούς που ελπίζουν στην αναβίωση του αρχαιοελληνικού ιδεώδους...

Εγώ παύω να ασχολούμαι με παραμύθια...Ξέρω πως αυτό αντιτίθεται στον ρόλο του κλόουν αλλά εγώ είμαι τραγικός και έχω άλλο χαρακτήρα...

Καλώς ήλθατε πάλι να γελάστε ξανά, από μπροστά σας περνάω με αστεία ματιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 20:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλοι το ξέρουν πως η ομάδα Ε δεν υπάρχει...

Μόνο εσύ το ξέρεις…εμείς εδώ υποτίθεται ότι το ψάχνουμε.
Πες μας βρε αδελφέ λοιπόν, ότι αυτή είναι η γνώμη σου για να ηρεμήσουμε! Τί μας λες ότι όλοι το ξέρουν.

Και ναι εγώ είμαι ένας από τους πολλούς και όχι μερικούς ΕΛΛΗΝΟΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ, που ελπίζουν, αλλά και περιμένουν την αναβίωση του Αρχαίο-Ελληνικού Ιδεώδες.
Από πότε ********, ο ΕΛΛΗΝΟΚΕΝΤΡΙΣΜΟΣ έγινε απορριπτέος και δεν το ξέρω; Μήπως από τότε που επινοήθηκε ο Διεθνισμός;

Ω ΔΙΑ ΗΜΕΤΕΡΕ ΑΜΕΜΠΤΕ

ΑΠΕΡΑΝΤΕ ΕΛΛHN

ΕΛΑ

Έγινε τροποποίηση από τον Διαχειριστή ΤΗΟΤΗ

“ΜΥΘΩ-ΔΙΑ/MOVEMENT II”
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
realistis
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 20:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους realistis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Apopsi mou einai oti den yparxei tipota se oti exw diavasei peri E pou na peithei oti ontos yparxei auti o omada. Orismena pragmata pou grafontai se kapoia 'vivlia' den eustathoun katholou kai einai anakrivies (gia na min pw geliwtites..)p.x. diavasa se kapoio 'vivlio' oti oi "pyrinikoi fysikoi tis thrakis" exoun stin katoxi tous ena yper-aeroskafos...To gelio einai oti autos o 'pneumatikos'-'xarismatikos' anthrwpos pou to egrapse auto kai ypotithetai oti einai leian enimerws, mallon mperdepse to Dimokritio institouto pyrinikis energeis me to Dimokritio panepistimio thrakis,to opoio den exei kamia sxesi me pyriniki fysiki i me kati paromoio...Tha simfonisw oti o Ellinokentrismos den einai tipote to kako (to antitheto malista..),alla ena einai to sigouro..i anaviosi tou Ellinikou pneumatos kai i anavathmisi mas ws Ethnos den prokeite na mas erthei 'ex-ouranou'..Den einai kati pou tha mas dwrisoun oi..'ouranioi pateres',einai kati pou oloi mas prepei na sinisferoume..oxi fysika papagalizontas paralogismous skoteinwn symferontwn..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AEGEWN VRIAREW
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 22:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AEGEWN VRIAREW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THA ITHELA META TIMIS NA DILWSW OTI SIMFWNO, PROS TO PARON, ME TO MELOS REALISTIS.

AEVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 23:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ Η ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΤΕΙΝΕΙ, ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ, ΣΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΗ ΣΧΕΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΕΚΔΙΔΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕ ΨΕΥΔΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΑ Ε ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΞΑΛΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!!


Η ΑληθΕΙα δΕν εΙΝαΙ πΑνΤΑ λΟγΙΚη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AEGEWN VRIAREW
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 23:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AEGEWN VRIAREW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χωρις να επιδιωκω να κατηγωρηθω σαν ξερολας, θα ηθελα να ρωτησω και οποιος θελει απαντα, καποιες γνωμες για τον Α. Κεραμυδα. Προσωπικα μου εχει αφησει την εντυπωση ενος καπως ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΜΕΝΟΥ ανθρωπου. Κι αυτα οσον αφορα το συγγραφικο του εργο πανω στην ομαδα Ε.

AEVΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ny152b
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 00:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ny152b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tin Kalispera mou se olous sas.Eimai kainourios kai to thema "E"me travikse gia allo logo. Stin Kriti ,Ston arxaiologiko xwro KNOSSO, ston throno tou Minoa yparxei ena diplo "E" to opoio vrethike mono stis piramides tis Aigyptou.Gnorizei kaneis ti shmasia toy symvolou autoy?
Filika ny152b

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 00:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Ρεαλιστή, θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί σου, αλλά και με τον τρόπο σκέψης σου. Το ζητούμενο είναι λοιπόν όλοι να συμβάλουμε για την αναβάθμιση του Έθνους αλλά και του κόσμου μας.
Όμως δεν διακρίνεις τα τελευταία χρόνια, όλο και περισσότερο κόσμο να ασχολείται με την Αρχαία Ελλάδα, με την γλώσσα, με την ιστορία και με το μεγαλείο γενικότερα του Ελληνικού Πολιτισμού; Μήπως αυτό είναι ένα δείγμα ότι κάτι κινεί τα νήματα και οδηγεί σταδιακά τους Ανθρώπους στην λεγόμενη αφύπνιση, αποτέλεσμα της οποίας είναι οι περισσότεροι θα έλεγα μέσα σ’ αυτό το FORUM, τόσο εγώ όσο κι εσύ; Ειδάλλως γιατί συμβαίνει να συζητάμε στο πλήθος των θεμάτων του ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ; Αλλά και παντού στην καθημερινή μας ζωή, όλα γυρίζουν γύρω από την Αρχαία Ελλάδα; Παντού ότι και να συζητάμε, τσουπ στην συζήτηση και η Αρχαία Ελλάδα. Παλιά δεν γινόταν αυτό δεν συμφωνείς; Πως αλλιώς θα μπορούσαμε να εξηγήσουμε το παραπάνω φαινόμενο; Μήπως μια ωραία πρωία ανοίξαμε τα μάτια, ταυτόχρονα όλοι μαζί και είπαμε, ωραία σήμερα θα ασχοληθούμε με την Αρχαία Ελλάδα; Δεν νομίζω. Αυτό λοιπόν εγώ πιστεύω ότι είναι χεράκι της ΟΜΑΣ Ε.
Δεν λέω εγώ προσωπικά, ότι αααα η Ομάδα Ε, έκανε αυτό, αααα έφτιαξε το άλλο, αααα έχει αυτά τα υπέρ-όπλα κλπ. Δεν συμφωνώ οπωσδήποτε με τις υπερβολές, που όπως πολύ σωστά αναφέρεις είναι πιθανόν σκοτεινών συμφερόντων, όμως δεν αποκλείω και το ανεξήγητο να συμβαίνει (ανεξήγητο για μας τους απλούς ανθρώπους, τεκμηριωμένο ίσως από την πραγματική επιστήμη, αλλά και αυτήν που δεν έχει αποκαλυφθεί ή ανακαλυφθεί ακόμα). Άρα λοιπόν κατά την άποψή μου ο ρόλος της ΟΜΑΣ Ε, είναι κυρίως η αφύπνιση και μετά όλα τα υπόλοιπα. Όσο για τις υπερβολές, σίγουρα υπάρχουν και θα υπάρχουν και ο λόγος είναι ένας, για να φτάσει η ΟΜΑΣ Ε στις συνειδήσεις των ανθρώπων στα όρια της γελοιοποίησης και κατ’ επέκταση της πλήρους απόρριψης της από αυτούς, αυτός και είναι ο λόγος που υποστηρίζω ότι η υπερβολή είναι έργο σκοτεινών συμφερόντων. Πάντα στην κατασκοπία υπάρχει και η αντικατασκοπία. Έτσι δεν είναι; Για κάντε και τον παραλληλισμό. Στην Ομάδα Ε, υπάρχει και η αντί - Ομάδα Ε, με σκοπό να μπερδέψει, αλλά και να παραπλανήσει τις συνειδήσεις.
Αυτή είναι η άποψή μου και αυτό που εγώ προτείνω, είναι να ερευνούμε τις όποιες πληροφορίες έρχονται στα χέρια μας και να τις φιλτράρουμε (να τις κρίνουμε) όσο μπορούμε καλύτερα. Εγώ προσωπικά έχω σχηματίσει μια δική μου αντίληψη γύρω από το θέμα, όμως το ζητούμενο δεν είναι να αναπτύξω την άποψή μου, αλλά το πώς ο καθένας μας θα αναζητήσει και θα βρει, μόνος του την αλήθεια γύρω από το συγκεκριμένο, αλλά και από το πλήθος των θεμάτων που μας απασχολούν καθημερινά.
Αγαπητοί συν-Έλληνες η μόνη συμβουλή που μπορώ να σας δώσω, είναι η αναζήτησή σας να βασίζεται σε στοιχεία και λογική, χωρίς όμως να απορρίπτεται και το ένστικτο που υπάρχει μέσα σας. Είναι τα Γονίδια τα Ελληνικά αυτά που σας οδηγούν και μην σας φαίνεται παράξενο αυτό, όσο τρελό κι αν σας ακούγεται. Ειδικά για σένα Ρεαλιστή, το οποίο αυτό που μόλις τώρα λέω είναι ενάντια στην αντίληψη του ρεαλισμού, ο οποίος τις περισσότερες φορές, αν όχι πάντα κοιτάει τα πράγματα σκληρά, στεγνά, ψυχρά. Ποτέ όμως δεν έβλαψε το ένστικτο, το πάθος, η θερμότητα, ο Έρως…Ακούστε με λίγο και Ερωτευτείτε την ΕΛ-ΛΑΣ. Θα εκπλαγείτε από το ΦΩΣ των αποκαλύψεών σας.
Γι’ αυτό σου λέω και συμφωνώ εν μέρει με την άποψή σου, δεν πρέπει να κρεμόμαστε από τα χέρια της Ομάδος Ε, (αν τελικά υπάρχει) αλλά να πιάσουμε τα νοήματα της και να πράξουμε τα δέοντα για την επαναφορά των Αρχαίο – Ελληνικών ιδεωδών στην ανθρωπότητα, όπου θα συμβάλει τα μέγιστα στην ανοικοδόμηση και εξέλιξη της ανθρωπότητας αλλά και στην πραγματική σύγκλιση – αλληλεγγύη και ομόνοια των ΕΘΝΩΝ. Και σ’ αυτό είμαι κατηγορηματικός, διότι ο Διεθνισμός δεν ωφελεί σε τίποτα την στιγμή που ισοπεδώνει τις παραδόσεις, τις θρησκείες, την ομογένεια και ομοιογένεια των λαών και Εθνών και κατά συνέπεια τον πολιτισμό, για να εξυπηρετήσει τον αχταρμά, όπου καθένας δεν θα έχει ιδανικά (δεν θα μπορεί να τα υποστηρίξει, μιας και ο καθ’ ένας θα έχει τα δικά του), δεν θα έχει συνείδηση, δεν θα μπορεί να αποφασίζει μιας και η εξουσία συρρικνώνεται στα χέρια όλο και πιο λίγων, επομένως και απουσία της Δημοκρατίας και κατ’ επέκταση ρότα σε μια ολιγαρχία, όπου τα συμφέροντα και ο πλούτος, θα είναι των ολίγων, όπου το ήθος και η τιμιότητα, τα οποία είναι παιδιά του πολιτισμού, της παράδοσης, της θρησκείας και της φιλότητας, θα είναι είδος προς εξαφάνιση και τα οποία θα αντικατασταθούν από την ατιμία και την αλαζονεία της εξουσίας.
Επίσης για να υπάρξει πολιτισμός είναι γνωστό και δεν χωράει αμφισβήτηση ότι προϋποθέτει την ύπαρξη Έθνους.
Τώρα τι ειρωνικό θα μου πείτε; Αυτή η λέξη να χρησιμοποιείται μόνο από Έλληνες, οι οποίοι αντιλαμβάνονται και την ένιά της. Οι υπόλοιποι είναι πληθυσμοί, οπότε και ο συνειρμός δικός σας…
Δεν με νοιάζει θα με πουν ρατσιστή τώρα, μα έχω συνηθίσει, διότι γνωρίζω καλά τον τρόπο που λειτουργούν οι διεθνιστές, όμως θέλω να προσθέσω και κάτι τελευταίο. Το να είσαι Έλλην δεν είναι μόνο και υπεροχή, είναι και βάρος, του τ’ εστίν, δεν αρκεί να είσαι στο αίμα Έλλην χρειάζεται να είσαι κυρίως στο πνεύμα και στην ψυχή για να μπορείς να έχεις αυτόν τον τόσο τιμητικό τίτλο και αυτό δεν είναι ρατσισμός κύριοι, είναι η πραγματικότητα, ή τουλάχιστον κοντά σ’ αυτήν απ’ όσο μπορώ ν’ αντιληφθώ, διότι η Ανθρωπότητα περιμένει από τον Άνθρωπο - Έλλην, αυτός όμως τι μπορεί να της προσφέρει όταν κοιμάται…;

Με φιλικούς χαιρετισμούς, ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 01:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Apopsi mou einai oti den yparxei tipota se oti exw diavasei peri E pou na peithei oti ontos yparxei auti o omada. Orismena pragmata pou grafontai se kapoia 'vivlia' den eustathoun katholou kai einai anakrivies (gia na min pw geliwtites..)p.x. diavasa se kapoio 'vivlio' oti oi "pyrinikoi fysikoi tis thrakis" exoun stin katoxi tous ena yper-aeroskafos...To gelio einai oti autos o 'pneumatikos'-'xarismatikos' anthrwpos pou to egrapse auto kai ypotithetai oti einai leian enimerws, mallon mperdepse to Dimokritio institouto pyrinikis energeis me to Dimokritio panepistimio thrakis,to opoio den exei kamia sxesi me pyriniki fysiki i me kati paromoio...Tha simfonisw oti o Ellinokentrismos den einai tipote to kako (to antitheto malista..),alla ena einai to sigouro..i anaviosi tou Ellinikou pneumatos kai i anavathmisi mas ws Ethnos den prokeite na mas erthei 'ex-ouranou'..Den einai kati pou tha mas dwrisoun oi..'ouranioi pateres',einai kati pou oloi mas prepei na sinisferoume..oxi fysika papagalizontas paralogismous skoteinwn symferontwn..


ΦΙΛΤΑΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΨΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΔΕΙΨΗ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΖΗΣΕ.


ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΕΛΗΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ.
ΕΧΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΙ ΕΣΥ Η ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

ΚΑΙ ΟΜΩΣ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΙΣ ΕΒΛΕΠΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ 100% ΝΑ ΒΑΣΙΣΤΕΙΣ ΣΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.Π.Χ. ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Η ΓΗ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ.<<ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΓΥΡΙΖΕΙ>>

ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ.

ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ <<ΘΕΩΡΙΑ>> ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.
ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΤΟΣΟ <<ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ>>

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ,ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ

ΑΠΛΑ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ.

ΕΤΣΙ ΕΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΕΔΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΤΕ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ,ΠΑΝΤΩΤΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΣΩΣΤΑ,ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ.

Η ΜΕΓΑ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΑΡΝΗΣΗΣ

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tragikos_Klooun
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 11:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tragikos_Klooun  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tragikos_Klooun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οδύσσείε,άλλη φορά όταν απευθύνεσαι σε μένα,θα το κάνεις με πιο κόσμιο τρόπο,γιατί εγώ όταν γράφω μόνο με ευγένεια το κάνω και απαιτώ και άλλοι να πράττουν έτσι όταν αναφέρονται σε μένα...Για την παράφραση του ονόματος μου δεν έχω να πω κάτι,διότι η εμπάθεια δεν απαντιέται,αγνοείται επιδεικτικά!!!

Καλώς ήλθατε πάλι να γελάστε ξανά, από μπροστά σας περνάω με αστεία ματιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 16:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διορθώνω λοιπόν, και ζητώ ταπεινά συγνώμη αγαπητέ Τραγικέ Κλόουν.
Δεν είχα σκοπό να σε προσβάλω, εάν αυτό κατάλαβες. Χρησιμοποίησα την συγκεκριμένη λέξη, (δεν την αναφέρω ξανά μιας και σε ενοχλεί), για να αποδώσω το κλόουν στην Ελληνική του έκδοση.
Συγνώμη αν σε πρόσβαλε αυτό, δεν ήταν σκόπιμο και γι’ αυτό το παίρνω και πίσω, καθώς ευχαριστώ και τον Admin που παρενέβη και αποκατέστησε την φράση, αλλά να ενημερώσω τους υπόλοιπους αναγνώστες, ότι δεν είχε υβριστικές λέξεις, διότι δεν συνηθίζω να χρησιμοποιώ υβριστικές φράσεις και αυτό το ξέρουν καλά, όσοι έχουν διαβάσει τα κείμενά μου.

Φιλικά Οδύσσειος (ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ) και όχι Οδύσείος.

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ny152b
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 00:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ny152b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας και παλι.ισως για εσας υπαρχουμ περισσοτερο σημαντικα θεματα να συζητησετε αλλα αν καποιος γνωριζει μπορει να μου απαντηση στην ερωτηση τι σημαινει το διπλο Ε που υπαρχει στο θρονο του Μινωα στην Κνωσσο της Κρητησ,συμβολο το οποιο εχει βρεθει στισ πυραμιδες τησ Αιγυπτου?
Φιλικα ny152b

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 02:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημερα σας και παλι.ισως για εσας υπαρχουμ περισσοτερο σημαντικα θεματα να συζητησετε αλλα αν καποιος γνωριζει μπορει να μου απαντηση στην ερωτηση τι σημαινει το διπλο Ε που υπαρχει στο θρονο του Μινωα στην Κνωσσο της Κρητησ,συμβολο το οποιο εχει βρεθει στισ πυραμιδες τησ Αιγυπτου?
Φιλικα ny152b

το διπλο Ε, υπαρχει και στο μαντειο των δελφων και μαλλον υπηρχε και πανω στην μυθικη αργω.
το τι σημαινει...εψιλον, με οτι συνεπαγετε απο αυτο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 02:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ny δεν ξέρω και πολλά πράγματα απο την ομάδα Ε, αλλά το διπλό αυτό Έ που λες είναι το σύμβολο την εν λόγω ομάδας. Δεν έχει βρεθεί μόνο στην αίθουσα του θρόνου του Μίνωα, που όλοι οι Μίνωες της Κρήτης συντήρησαν, και στις πυραμίδες. Έχει βρεθεί και σε κάποια αγγεία που εκτίθενται στο μουσείο του Βερολίνου αν δεν κάνω λάθος, όπως επίσης είναι και το σύμβολο που φοράει σαν μενταγιόν ο Βούδας στον λαιμό του. Τι να πει κανείς;;;;
Θα ήθελα να κάνω μια άλλη ερώτηση για κάτι που προαναφέρθηκε: ποιος γνωρίζει κάτι για τον καθηγητή Λιαντίνη; Ήταν καθηγητής μου και η αλήθεια είναι οτι στη Φιλοσοφική τηρείται σιγή ιχθύος...Εννοώ οτι συνήθως για απουσίες καθηγητών ενημερωνόμασταν ενώ στην περίπτωση αυτή τίποτα...

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 10:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη νοελια τι εννοείς?
Δε σε καταλαβαίνω...
Εδώ έχει βουϊξει ο κόσμος τόσο καιρό!
Ο άνθρωπος πήγε να χαθεί...και χάθηκε...
Τι να σας ενημερώσουν για τις απουσίες του?
Δε το ξέρατε?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 14:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon, φυσικά και ξέρω οτι ο άνθρωπος χάθηκε γιατι το ήθελε (αν πραγματικά έχει χαθεί). Δε νομίζω να σκέφτηκες οτι δεν το έχω πάρει είδηση. Μάλλον κάτι άλλο ήθελες να πεις.....Αυτό που θέλω να πω εγώ είναι οτι μέρες μετά τη φυγή του τα μαθήματα δεν ακυρώνονταν και δε μας έλεγαν τίποτα πολύ πριν το πάρουν χαμπάρι τα ΜΜΕ και έχοντας την επιστολή του. Τελοσπάντων δεν είναι αυτό το θέμα όμως.....Εγω ρωτάω αν εχει κανείς πληροφορίες για την εξαφάνιση αυτού του ανθρώπου. Γιατι απο μερικούς θεωρείται οτι ζει; Ποια η σχέση του με τους Ε; Τέτοια πράγματα........!

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 15:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Avallon, φυσικά και ξέρω οτι ο άνθρωπος χάθηκε γιατι το ήθελε (αν πραγματικά έχει χαθεί). Δε νομίζω να σκέφτηκες οτι δεν το έχω πάρει είδηση. Μάλλον κάτι άλλο ήθελες να πεις.....Αυτό που θέλω να πω εγώ είναι οτι μέρες μετά τη φυγή του τα μαθήματα δεν ακυρώνονταν και δε μας έλεγαν τίποτα πολύ πριν το πάρουν χαμπάρι τα ΜΜΕ και έχοντας την επιστολή του. Τελοσπάντων δεν είναι αυτό το θέμα όμως.....Εγω ρωτάω αν εχει κανείς πληροφορίες για την εξαφάνιση αυτού του ανθρώπου. Γιατι απο μερικούς θεωρείται οτι ζει; Ποια η σχέση του με τους Ε; Τέτοια πράγματα........!

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...



υπαρχει ολοκληρη θεματικη ενοτητα για τον καθηγητη, αν δεν την βρεις κανε ποστ για να σου δωσω το λινκ. ας μην ανακατευουμε τις ενοτητες... εδω μιλαμε μονο για τους Ε, καπου αλλου μιλαμε για τον καθηγητη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 15:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ,ΠΑΡΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ.ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΟΜΠΛΑΡΕΙ,ΚΑΤΙ Η ΦΟΒΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗΣ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noelia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 16:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ.
cylight ξέρω σε τι αναφέρεται αυτή η ενότητα, αλλά το ανέφερα γιατί κάποιοι υποστηρίζουν οτι ο Λιαντίνης είναι μέλος της Ε. Νόμίζω οτι το αναφέρω στο προηγούμενο ποστ.
Θα μπορούσες πάραυτα να με παραπέμψεις στην αντίστοιχη ενότητα γιατι είμαι καινούρια και ψιλοχαμμένη;
Ευχαριστώ

Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1865234
Maintained by Digital Alchemy