ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 22:09:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Το ξαναέστειλα φίλε μου ελπίζω να φτάσει αυτή τη φορά. Αν το πάρεις ειδοποιησέ με.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 22:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ gretel για το κόπο σου αλλά το mail.gr έχει κλείσει. Μπόρείς να κάνεις ένα νέο κόπο? Εκανα λογαριασμό στο johnmeletis@freemail.gr Eυχαριστώ και πάλι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BoN
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 06:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BoN
gretel χωρίς να θέλω να σε ζορίσω , θα μπορούσες να μου πείς την άποψή σου , την οποία μου υποσχέθικες ? :)

Τελικά είναι πολλά τα "φαινόμενα" που δεν μπορούμε να κατανοήσουμε !


:)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 22:06:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Μήπως θα μπορούσες αγαπητέ Βον να μου θυμίσεις?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 20:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΕΥΑΡΙΣΤΩ GRETEL ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΕΣ!ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ?ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ? ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 20:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ GRETEL ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΕΣ.ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ? ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ?ΚΑΟΣΩΡΙΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
theosoficus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 12:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theosoficus
να ρωτησω κατι?ποιος απο ολους εσας ειχε αστρικη προβολη και με τι τροπο τα καταφερε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 15:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ theosoficus νομίζω ότι στο:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2213

υπάρχουν οι απαντήσεις που ζητάς.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 20:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2006, 21:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ Kateriniwths31 αν επιμένω στην ανάγνωση των προηγούμενων ενοτήτων της Α.Π. ειδικά του δεύτερου μέρους, είναι γιατί έχουν κατατεθεί σημαντικότατες εμπειρίες από διάφορα μέλη που είναι πάρα πολύ σημαντικές, περιέχουν οδηγίες και είναι μια αρχη για όποιον θέλει να ασχοληθεί.

Σε κάθε βήμα, σε κάθε δυσκολία, μπορείτε να αναφέρετε που σκοντάφτετε και κάθε δυνατή βοήθεια θα είναι στη διάθεση όποιου τη ζητήσει.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sephirothsw
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 17:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sephirothsw
παιδια γεια σας. εχω ξαναασχοληθει με την αστρικη προβολη μεσα απο τα προηγουμενα ποστ αλλα ειχα καιρο να μπω στο site και ειδα οτι φτασατε στην 3η σελιδα κιολας.ηθελα να ρωτισω κατι
υπαρχει κινδινος την στιγμη που θα αφησεις το σωμα σου?
εγω ισως ειμαι λιγο πιο χριστιανος(τουλαχιστον ετσι ελπιζω)και κατα καιρους ακουω για δεμονια και διαφορα αλλα.εφοσων λειπων γινεται καταληψη στο σωμα μας ενω το πνευμα μας ειναι ηδη μεσα αν το πνευμα μας βγει αυτο δεν ειναι επικινδυνο?

"just one more thing...
The people and the friends that we have lost.
Or the dreams that have faded...
never forget them..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 18:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ sephirothsw και μόνο ο φόβος εμποδίζει την έξοδο στο αστρικό πεδίο. Οι κάτοικοι του Αστρικού αναφέρονται στην πρώτη σελίδα του παρόντος τόπικ.

Μη φοβάσαι λοιπόν. Για να μεταβείς σε περιοχές του αστρικού που περιφέρονται κακόβουλες οντότητες πρέπει να το θέλεις, αλλά και να συναντήσεις κάτι αρνητικό τυχαία -το θεωρώ απίθανο- δεν υπάρχει περίπτωση να μπει μέσα σου.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 12:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
Να χαιρετήσω κ εγώ τα μέλη του φόρουμ καταρχήν.

Όποιος ενδιαφερθεί ουσιαστικά με το θέμα Αστρική Προβολή και όχι επιφανειακά θα καταλάβει σε λίγο καιρό ότι απαιτεί αφοσίωση, μεγάλη βούληση και πολύ προσπάθεια για να δει αποτελέσματα ενώ σύντομα αντιλαμβάνεται ότι μάλλον πρόκειται για προσπάθεια πολλών χρόνων παρά εβδομάδων.

Εμένα η έρευνα μου έχει περίπου 2 χρόνια που άρχισε.
Δεν σχετίζεται με συγκεκριμένη θρησκεία αλλα με ενδιαφέρει πάρα πολύ να μάθω την αλήθεια πρώτο χέρι κ όχι από τα αλλοιωμένα κείμενα και τα συμφέροντα κάποιου ιερέα. Έχω μάθει να ψάχνω αντικειμενικές αποδείξεις και να μην επηρεάζομαι από θεωρίες αν δεν αποδειχτούν και επιβεβαιωθούν από πολλούς παρατηρητές κ αυτό ισχύει ακόμη για τα δικά μου πιστεύω.

Είχα περίπου 4-5 εμπειρίες πέρσυ μετά από το Mysticweb astral projection course, οι οποίες όντως μου δώσαν τα ερεθισματα να προσπαθήσω παραπάνω.

Δυστυχώς όμως η αφοσίωσή μουτ δεν ήταν αρκετή, ούτε οι προτεραιότητες τέτοιες ώστε να επενδύσω τόσο χρόνο στο διαλογισμό διότι αυτός είναι και ο τρόπος που κατάφερα να ζήσω αυτά που έζησα.

Καθημερινή προσπάθεια συνειδητότητας και αίσθησης χώρου και χρόνου, προσπάθεια να εξαλείψω τον εσωτερικό διάλογο και να ενεργώ χωρίς λέξεις μέσα στο μυαλό μου, καθώς και τουλάχιστον μία ώρα καθημερινά διαλογισμού όπου καθάριζα εντελώς το μυαλό μου από σκέψεις και κρατούσα πνευματική σιωπή.

Το αποτέλεσμα ήταν να νιώσω όλα αυτά που περιγράφονται κατά καιρούς στη διαδικασία, και όντως κάποια στιγμή ενώ έχω σηκωθεί απογοητευμένος απ το κρεβάτι μου για άλλη μια αποτυχία να αντιληφθώ βλέποντας λίγο διαφορετικό το δωμάτιο (ήταν μεσημέρι ενώ εγώ είχα ξαπλώσει νύχτα, και επίσης το δωμάτιό μου είχε διαφορετική πόρτα) ότι τα έχω ήδη καταφέρει. Αυτό συνέβη μετά από ένα αίσθημα ζαλάδας, ένα βουητό στα αυτιά καθώς σηκωνόμουνα και το κεφάλι μου αισθανότανε βαρύ καθώς σηκωνόμουνα σαν κάπιοιος να το τραβάει να ξαπλώσει.

Το συναίσθημα ήταν πραγματικά απίστευτο. Το θυμάμαι σαν χθεσινή μέρα. Είχα πλήρη ελευθερία αποφάσεων, χωρίς να αισθάνομαι κάποιο σώμα. περιφέρθηκα μέσα στο σπίτι ενώ αισθανόμουνα κατά περίεργο τρόπο το σώμα πίσω στο κρεβάτι μου σα να μαι σε 2 μέρη ταυτόχρονα. Η εμπειρία δε κράτησε ούτε 3 λεπτά διότι τρομάζοντας από την κατάσταση σκέφτηκα το σώμα μου, προσπάθησα να κουνήσω το φυσικό μου σώμα και αισθάνθηκα να επιστρέφω αστραπιαία στο κρεβάτι όπου και σηκώθηκα.

Είχα κ άλλες εμπειρίες σύντομες, κάποιες όχι τόσο ζωντανές, μάλον όνειρα που απλά "ξυπνούσα" μέσα σ αυτά γιατί καταλάβαινα ότι ονειρευόμουνα.

Σταδιακά παρά τις προσπάθειές μου σταμάτησα να χω εμπειρίες διότι όπως ανέφερα ο χρόνος που αφιέρωνα στο διαλογισμό μειώθηκε.

Σήμερα 1μιση χρόνο μετά κ έχοντας διαβάσει αρκετά αναρωτιέμαι αν υπάρχει πιο έυκολος τρόπος να τα καταφέρω με λιγότερο προσπάθεια και να προχωρήσω παραπέρα.

Συνάντησα τρομακτικές σκιές που με κοιτούσαν, μια φορά και τρομάζοντας ξήπνησα αλλά δεν μπορώ να πω αν ήταν πραγματικές οντότητες ή δημιουργήματα της φαντασίας μου. Σίγουρα ο φόβος είναι το μεγαλύτερο εμπόδιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 12:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
Πλέον πιστεύω πως χρειάζομαι καθοδήγηση από κάποιον στην πόλη μου που θα με βοηθήσει, είμαι όμως πολύ καχύποπτος γι ανα εμπιστευθώ οποιονδήποτε με οποιεσδήποτε προθέσεις και δε ξέρω που θα μπλέξω σε φυσικό ή πνευματικό επίπεδο και γ αυτό συνεχίζω την έρευνα μόνος.

Πιο πολύ θα με ενδιέφερε αρχικά να καταφέρω να προβληθώ και να μείνω για κάποια ώρα όχι στο αστρικό επίπεδο αλλά στο κοντινότερο του φυσικού, να ταξιδέψω σε μέρη του πραγματικού κόσμου επ[ιβεβαιώνοντας γεγονότα και λεπτομέρειες που δε θα μπορούσα να ξέρω, να συναντήσω κ άλλους ταξιδιώτες ανθρώπινους και μη και να γνωρίσω τον "οδηγό" ή "άγγελο" μου όπως διαβάζω ότι υπάρχει για όλους.

Νομίζω πως θα βρω βοήθεια να εξελιχθώ πνευματικά έτσι και να καταλάβω πως θα ελευθερώσω την ψυχή μου απ τον κύκλο σταδιακά και συνειδητά. Πάνω απ όλα όμως επιδιώκω την αλήθεια μέσω προσωπικών βιωμάτων κ όχι θεωρίες αλλωνών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 17:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Όποιος ενδιαφερθεί ουσιαστικά με το θέμα Αστρική Προβολή και όχι επιφανειακά θα καταλάβει σε λίγο καιρό ότι απαιτεί αφοσίωση, μεγάλη βούληση και πολύ προσπάθεια για να δει αποτελέσματα ενώ σύντομα αντιλαμβάνεται ότι μάλλον πρόκειται για προσπάθεια πολλών χρόνων παρά εβδομάδων.


Aκριβώς kerberos.

Να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα και να σου ευχηθώ καλούς και δημιουργικούς διαλόγους.

Το βουητό και οι σκιές είναι κάτι φυσιολογικό, συμβαίνουν σε όσους επιχειρούν Α.Π. και δεν πρέπει να μας φοβίζει.

Κάτι συνηθισμένο είναι όταν επιχειρούμε α.π. να νομίζουμε ότι -αν την πετύχουμε- θα εκσφενδονιστούμε στο ταβάνι, και θα βλέπουμε το σώμα μας από ψηλά.

Όχι ότι δεν μπορεί να συμβεί, απλά είναι πιο εύκολο να πειραματιστούμε ξαπλωμένοι σε πλάγια θέση, και να σηκωθούμε να βαδίσουμε στο χώρο όπως κάνουμε στην πραγματικότητα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LUI__XIV
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 19:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LUI__XIV
Καλησπέρα σε όλους. Πραγματικά εντυπωσιάσθηκα από την ποικιλία θεμάτων που παρουσιάζονται σε αυτή τη διεύθυνση. Είμαι νεότατος στο forum και μόλις τώρα μπήκα στο συγκεκριμένο θέμα. Θα ήθελα να παραθέσω και εγώ μια εμπειρία που είχα πριν 14 χρόνια, σε ηλικία 18 χρονών. Ένα συνηθισμένο βράδυ, ξάπλωσα να κοιμηθώ και σε χρόνο που αδυνατώ να θυμηθώ αισθάνθηκα να σηκώνομαι. Η αίσθηση που είχα ήταν εντελώς διαφορετική από κάθε άλλη φορά, γύρισα το κεφάλι μου και είδα το σώμα μου ξαπλωμένο. Χωρίς να μπορώ να ελέγξω την κατάσταση ένιωσα να αιωρούμαι και ξαφνικά να βρίσκομαι στο ταβάνι περίπου, και να αντικρίζω το σώμα μου. Δεν ένιωθα φόβο ούτε αίσθηση πως είχα πεθάνει, αυτό το θυμάμαι καθαρά. Δεν θυμάμαι πως επέστρεψα στο σώμα μου ούτε μπορώ να προσδιορίσω το χρόνο που βρισκόμουν σε αυτή την κατάσταση.
Όταν ξύπνησα το πρωί θυμόμουν καθαρά αυτό που συνέβη, το απέρριψα όμως αμέσως. Ως ορθολογιστής που είμαι, και αρκετά θρησκευόμενος, δεν μπορούσα να το δεχθώ. Θεώρησα πως ήταν όνειρο, παράλληλα όμως περνούσε από το μυαλό μου πως μπορεί να πέθανα και να επανήλθα στη ζωή.
Μετά από καμιά εβδομάδα από αυτό το περιστατικό, την ίδια ώρα πάλι, ενώ ετοιμαζόμουν να ξαπλώσω, την στιγμή που πήγα να σκύψω πάνω από το κρεβάτι μου ένιωσα μια παράλυση και είδα το σώμα μου να πέφτει ακατάστατα στο πάτωμα. Έβλεπα τον εαυτό μου νεκρό και δεν αισθανόμουν τίποτα… Και πάλι όμως δεν θυμάμαι τη στιγμή που ήμουν έξω από το σώμα μου που πήγα, αν πήγα, και πως επέστρεψα. Το μόνο που θυμάμαι πολύ καλά είναι πως ένιωσα ένα τρομερό πονοκέφαλο, σηκώθηκα από το πάτωμα με πληγωμένο το μέτωπο, έκανα ένα παγωμένο μπάνιο και διάβαζα ένα βιβλίο εκκλησιαστικό μέχρι το πρωί από το φόβο μου.
Ποτέ δεν ανέφερα σε κανένα αυτό το συμβάν, και τώρα που το κάνω το κάνω χάριν της ανωνυμίας… Πίστευα πως θα με θεωρούσουν τρελό και αλλόκοτο. Σκέφτηκα να πάω σε ψυχίατρο αλλά ποτέ δεν το έκανα. Αυτό που μου συνέβη μπορεί να είναι αστρική προβολή; Δεν ασχολήθηκα ποτέ με τέτοια θέματα, παρ ¨όλο που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον.
Τέλος πάντων, ποτέ ξανά δεν μου συνέβη κάτι παρόμοιο. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αυτό συνέβη κατά λάθος ή αν φταίω εγώ, δηλαδή εάν χωρίς τη θέλησή μου με κάποιο τρόπο το προκάλεσα. Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει περίπτωση να το ξαναπάθω (Θεός φυλάξει!). Είναι κάτι το φυσιολογικό ( στα πλαίσια του παράδοξου) ;


«απάθεια εστί νέκρωσις ψυχής, και θάνατος ναός προ θανάτου του σώματος»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 19:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητε LUI__XIV αρχικά να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα. Κατά τη γνώμη μου στην πρώτη περίπτωση ήταν αστρική προβολή ενώ στη δεύτερη μια απλή λιποθυμία.

Η ακούσια αστρική προβολή μπορεί να συμβεί -αν και είναι σπάνιο-.
Οι αιτίες είναι ποικίλες. Κούραση, μέθη, νηστεία,κ.λ.π.


quote:
Το μόνο που θυμάμαι πολύ καλά είναι πως ένιωσα ένα τρομερό πονοκέφαλο, σηκώθηκα από το πάτωμα με πληγωμένο το μέτωπο, έκανα ένα παγωμένο μπάνιο και διάβαζα ένα βιβλίο εκκλησιαστικό μέχρι το πρωί από το φόβο μου.

Σε μεγαλύτερη ηλικία δύσκολα θα σου ξανασυμβεί, γιατί ο φόβος είναι μεγαλύτερος. Αν σου ξανασυμβεί πάντως, πριν αρχίσεις να απαγγέλεις το σύμβολο της πίστης, κοίτα τον κόσμο γύρω σου στο αστρικό πεδίο, είναι μια μαγευτική κατάσταση που άλλοι άνθρωποι προσπαθούν μια ζωή να τη βιώσουν.

Το να είσαι θρησκευόμενος σημαίνει ότι πιστεύεις στην ύπαρξη της ψυχής και των ανώτερων φορέων του ανθρώπου.

Αυτά ακριβώς "ταξιδεύουν" στην α.π. Το σώμα είναι ένα τσόφλι που αν το σπάσεις ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΘΑ ΞΕΠΗΔΉΣΕΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

ΚΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LUI__XIV
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 23:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LUI__XIV

__________________________________________________________________
Το σώμα είναι ένα τσόφλι που αν το σπάσεις ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΘΑ ΞΕΠΗΔΉΣΕΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
____________________________________________________________________


Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μου γεννιούνται όμως τώρα κάποια νέα ερωτηματικά. Μου είναι δύσκολο να δεχτώ πως το σώμα είναι ανούσιο, ή όπως ο πατέρας μας ο Πλάτωνας το χαρακτήριζε, ¨φυλακή της ψυχής¨. Η αλήθεια υπάρχει μόνον πέρα από τη σωματική μας κατάσταση; Κατά πόσο άυλη μπορεί να είναι ψυχή μας αφού υπόκειται σε νόμους; Γιατί να ξεπέσαμε σε αυτή την υλική υπόσταση αν είναι υποδεέστερη; Με τρομάζει λίγο αυτή η ανούσια προσωρινότητα σε αυτό τον κόσμο, αν μπορώ να την χαρακτηρίσω έτσι γιατί εύλογα κανείς μπορεί να θεωρεί πως αποτελεί εργαστήρι σμίλευσης ή τιμωρία, αν είναι επηρεασμένος από ανατολικά δόγματα. Η προσπάθεια επίτευξης εσκεμμένα αστρικής προβολής είναι ωφέλιμη για την ψυχή μας; Αποτελεί μήπως κάποιο είδος εξάσκησης και προετοιμασίας;
Μιας και έθεσα πολλά ερωτηματικά, πολλά εκ των οποίων είναι και άσχετα με το θέμα, να σημειώσω και κάτι τελευταίο. Πριν 4 χρόνια είχα επισκεφθεί ένα γέροντα στο Άγιον Όρος, δεν είχα πάει ξανά εκεί και δεν με γνώριζε καθόλου. Χτύπησα την πόρτα, μου άνοιξε και με καλωσόρισε με το μικρό μου όνομα. Στη συζήτηση που είχαμε μου αποκάλυψε όλα μου τα πάθη και επιθυμίες. Στην αρχή πάγωσα, μετά με την αγάπη του, μου μετέδωσε μια απίστευτη γαλήνη. Τον ρώτησα πως μπορεί να ζει εντελώς μόνος και μου απάντησε πολύ συνειδητά και ήρεμα πως κάθε βράδυ στην προσευχή που κάνει συνομιλεί με δεκάδες αγγέλους και μάλιστα του δείχνουν πολλά όμορφα πράγματα, με αποτέλεσμα να χάνει την αίσθηση του χρόνου και του τόπου και να επανέρχεται σε συνειδητή κατάσταση αργά την άλλη μέρα το πρωί, ¨δεν προλαβαίνω να κάνω τις δουλειές μου¨ μου απάντησε πολύ χαρακτηριστικά. Αναρωτιέμαι εάν υπάρχει κάποιος συσχετισμός αυτής της κατάστασης με την αστρική προβολή, μήπως δηλαδή πρόκειται για το ίδιο φαινόμενο (ίσως τιτλοφορημένο διαφορετικά στη θεολογία), ελεγχόμενο και κατευθυνόμενο από το εγώ, ή την βοήθεια κάποιων πνευμάτων (αγγέλων);;


«απάθεια εστί νέκρωσις ψυχής, και θάνατος ναός προ θανάτου του σώματος»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2006, 09:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
Ευχαριστώ Gretel για το καλωσόρισμα και θα θελα να συνεχίσω με μερικές ερωτήσεις.

Από μικρός κοιμάμαμι πολύ ελαφριά και ξυπνάω πολύ εύκολα.
Μου είναι πολύ δύσκολο να κοιμηθώ αν δεν είμαι πραγματικά πολύ κουρασμένος και τότε φυσικά δεν μπορώ να κρατήσω τη συνείδησή μου ξυπνητή.

Τι μπορώ να κάνω για να καταφέρω να χαλαρώσω αρκετά το σώμα μου ώστε να κοιμηθεί ενώ δεν είμαι τόσο κουρασμένος? Μερικές φορές αισθάνομαι στα πρόθυρα του ύπνου, ή ακούω και τον εαυτό μου να ροχαλίζει αλλά όταν προσπαθώ να σηκωθώ πάντα ξυπνάω και σηκώνομαι στον φυσικό κόσμο κ όχι στην αστρική.

Τέλος να ρωτήσω πιο ακριβώς είναι το σημείο που πρέπει να δοκιμάσω να σηκωθώ για να βγώ, όταν αισθάνομαι τις δονήσεις ή πιο μετά?

Να συστήσω σε όλους τους φίλους το mysticweb "astral projection" course καθώς και το βιβλίο "Treatise on Astral Projection" από τον Robert Bruce που θα βρούν δωρεάν για download στη σελίδα astraldynamics.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2006, 10:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
Νομίζω πώς όλες οι θρησκείες λίγο πολύ φτιάχτηκαν από τους δασκάλους για να μας δείξουν το δρόμο. Χρησιμοποίησαν όμως κάποια ορολογία απλή και κατανοητή σε όλους, πολλές φορές όμως αλληγορική.

Σίγουρα οι γέροντες στο Όρος ταξιδεύουν τα βράδια και μιλάνε με οδηγούς, πνεύματα και δασκάλους.
Δε μου φαίνεται περίεργο που σε γνώριζε κλπ. Η ανάπτυξη των τσάκρα και το ξύπνημα του Kundalini δίνει ιδιότητες πέρα από τη φαντασία κάθε κοινού θνητού και γ αυτό πολλοί έχουν πέσει στη μαύρη μαγεία κλπ και χρησιμοποιούν τη γνώση για εγωιστικούς σκοπούς.
Νομίζω πως οι ασκητές ιερομένοι είναι αυτοί που κατεξοχήν ασχολούνται με διαλογισμό και α.π. όμως δεν ταξιδεύουν μόνο στην αστρική αλλά και σε πολύ ψηλότερες διαστάσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LUI__XIV
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2006, 19:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LUI__XIV
Αγαπητέ Kerbere πολύ υποψιάζομαι πως έχεις δίκιο, πως είναι όμως δυνατόν να πετυχαίνουν τέτοια φαινόμενα χωρίς καθοδήγηση, ιδική διδασκαλία ή μελέτη; Αυτό το λέγω διότι έχω διαβάσει πολλά χριστιανικά βιβλία και πρακτικούς οδηγούς, όπως π.χ. τα γεροντικά του Αγίου Όρους. Αναφέρονται πολλά περιστατικά αστρικής προβολής, χωρίς βέβαια αυτή η εμπειρία να ονομάζεται έτσι, αλλά ποτέ δεν περιγράφεται κάποια μέθοδος επίτευξής της, παρά παρουσιάζεται σαν δωρεά του Αγίου Πνεύματος και έμπρακτη παρουσία της χάρης του Θεού, δηλαδή δεν αφήνει περιθώρια μελέτης και έρευνας… Κατά λάθος μπορεί να το πάθει κάποιος, το γνωρίζω. Είναι όμως δυνατόν να προχωρήσει κανείς σε έλεγχο της α.π. μέσα από την εμπειρία; Μήπως αυτοί οι γέροντες, που με τόση ευκολία και τόσο συχνά το κάνουν, το καταφέρνουν με τη βοήθεια ασώματων οντοτήτων (όπως στην προκειμένη περίπτωση-άγγελοι);

«απάθεια εστί νέκρωσις ψυχής, και θάνατος ναός προ θανάτου του σώματος»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2006, 22:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
Φίλε Lui,

Η συνειδητή αστρική προβολή δεν προέρχεται μόνο από την καθοδηγημένη μεθοδική εξάσκηση, αλλά και ως αποτέλεσμα της σταδιακής αύξησης της συνειδητότητας, της διαύγειας του πνεύματος και της εσωτερικής γαλήνης.

Οι γέροντες του Αγ.Όρους δεν χρειάζονται τίποτε άλλο παρά προσευχή, νηστεία και κατάνυξη. Αυτά είναι είδη διαλογισμού και αυτοσυγκέντρωσης τα οποία αν ακολουθηθούν αναγκαστικά οδηγούν στην αύξηση της συνειδητότητας και της αντίληψης καθόλη τη διάρκεια του 24αώρου.
Η αστρικές εμπειρίες έρχονται ως αποτέλεσμα του διαλογισμού λοιπόν.

Έχω ακούσει κ εγώ για πολλέ εμπειρίες υποβοηθούμενες από άλλα όντα, δασκάλους οδηγούς κλπ και σίγουρα ένας γέροντας στο Αγ.Όρος θα έχει τέτοια βοήθεια στην πορεία του αλλά υποψιάζομαι πως φτάνοντας στην αστρική κάποιος τους περιμένει να τους καθοδηγήσει περεταίρω στο έργο τους και να τους τα εξηγήσει όλα αυτά.

Δε χρειάζονται τεχνικές λοιπόν, οι τεχνικές που περιγράφεις είναι οι νηστείες, οι προσευχές και οι μετάνοιες που ακολουθούνται από την Εκκλησία και τον ασκητισμό.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2006, 19:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΚΑΛΩΣΩΡΙΣΩ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΜΕ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΔΙΑΛΟΓΙΖΟΜΑΣΤΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2006, 00:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ φίλε όταν αρχίζουν οι δονήσεις είσαι ήδη σε κατάσταση συνειδητής α.π.

Οι περισσότεροι μοναχοί πραγματοποιούν μέσω της προσευχής -που είναι κατάσταση διαλογισμού- συνειδητή α.π. απλά δεν την ονομάζουν έτσι.

Η καλύτερη θέση για α.π. που λειτουργεί σε μένα είναι ξαπλωμένη πλάγια με το ένα χέρι κάτω απο το κεφάλι στο ύψος του αυτιού και το πόδι που είναι από την πάνω πλευρά με λυγισμένο γονατο.

Έτσι όταν και αν βγεις σηκώνεσαι -γιατί το βάρος μας μας εμποδίζει νοητικά- όπως σηκώνεσαι κανονικά από το κρεβάτι.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΜΠΟΥ_
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2006, 20:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΠΟΥ_
GEIA SAS, EIMAI NEO MELLOS ALLA EIMAI ARKETO KAIRW ANAGNOSTHS TOU ESOTERICA. POTE DEN EIXA PAREI MERWS APLOS ENHMERONOMOUN GIA OLA TA THEMATA MESA APO TIS SHZITISEIS SAS.H ASTRIKH PROVOLH EINAI ENA APO TA THEMATA POU MOU KENTRISAN TON ENDIAFERWN PARA POLU..LOIPON STO THEMA:
PRIN TREIS MERES EIXA MIA EBIRIA KAI THA ITHELA AN KSEREI KAPOIOS NA MOU PEI TI EZISA:ENW KOIMOMOUN EVLEPA ENA POLU ENTONO ONEIRW ALLA KSAFNIKA SAN NA EFIGA APO TO ONEIRW KAI NA KSIPNISA ALLA KATA PERIERGO TROPO DEN EIXA KSIPNISEI.ALLA ANTILANVANOMOUN KANONIKA TO POU EIMAI(STO KREVATI,KAI KATALAVAINA KAI THN KOPELA MOU POU ETYXA EKEINO TO VRADY NA KOIMITHOUME MAZI).PERNANE 5-6 DEYTEROLEPTA KAI ARXIZEI NA MOUDIAZEI TO SOMA MOU(ME EPIASE ENA PRAGMA SAN THN MORA, (MORA ME EXEI PIASEI ARKETES FORES))ALLA EPEIDI EXW DIAVASEI EDW OTI EKEINI THN STIGMH PREPEI NA HALARWSEIS KAI OXI NA TROMAKSEIS KATAFERA KAI HALARWSA KAI ME TO POU HALARWNO ENIWSA SAN NA BITHIZOME ME ILIGIODI TAXYTYTA MESA STO KREVATI ALLA TAYTOHRONA ENIOSA SAN NA EVGAINA APO TO SOMA MOU(MIA PERIERGEI ESTHISI, DEN MOU EIXE KSANATYXH) KAI KATHOS GINOTAN AUTO ARHIZA SIGA SIGA ARHIZA NA AKOUW FONES SAN EIMAI SE ENA HORO OPOU OLOI MILANE KAI AKOUGETE ENA VOUITO.ALLA OSO GINOTAN OLO AUTO EGO EIXA ARXISI KAI FOVOMOUN(PROTOGNORH EBIRIA GIA MENA) KAI KAPOIA STIGMH SKEFTIKA OTI VOVAMAI KAI OTI THELW NA STAMATISEI OLO AUTO KAI APOTOMA SAN NA EPANILTHA STO SOMA MOU,ALLA MOLIS EPANILTHA GIA PERIPOU 6-8 DEUTEROLEPTA DEN BOROUSA NA KOUNITHO EIXE MOUDIASEI OLO MOU TO SWMA KAI ITHELA NA FONAKSW KAI DEN BOROUSA(PISTEPSTE ME HTAN KATI TO POLU ENTONO KAI PARA POLU TROMAKTIKO AUTO).KAI MOLIS KATAFERA NA ANAKTISW TIS AISTHISHS MOU SIKOTHIKA KAI POLU DISKOLA META KSANAKOIMITHIKA!! AUTH HTAN H EBIRIA MOU. THA ITHELA AN KAPOIOS KSEREI NA MOU PEI TI EZHSA KAI TI HTAN AUTO..

ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΟ. . !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2006, 21:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΑΓΑΠΗΤΗ GRETEL ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΗΝ Α.Π.ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η Α.Π. ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ.ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΑΤΕΡΙΝΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 00:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Aγαπητέ Kateriniwths31 έχω κάποιο υλικό αν θέλεις μπορώ να στο στείλω με μέιλ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 00:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ ΜΠΟΥ να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα.

Θα σε παρακαλούσα κι εγώ να γράφεις Ελληνικά


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΜΠΟΥ_
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 13:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΠΟΥ_
ok συγνώμη για τα greekglish.
Και περιμένω απο κάποιον που να γνωρίζει να με βοηθήσει...

ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΟ. . !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΠΟΥ_
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 13:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΠΟΥ_
Αγαπητέ gretel ενδιαφέρομαι και εγω αν υπαρχουν βιβλια σχετικά με την Α.Π.
θα σου ήταν εύκολο να μου έστελνες κι εμενα το υλικό που διαθέτεις;

ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΟ. . !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy