ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΟΡΑ - μία ανεπιθύμητη επίσκεψη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2009, 15:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μονο μια προσευχη?και τι εννοεις οταν φτασω να αναψω το φως εχει φυγει ιδη?εαν κοιμιθω με το φως αναμενο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2009, 15:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φιλε/η αρκει μια προσευχη οσο απλο και αν ακουγεται.Η απλοτητα της ειναι και η δυναμη της.Η μορα επειδη σε παραλυει αν φτασεις να ανοιξεις το φως σημαινει οτι καταφερες ξυπνησες και εχεις λυσει την παραλυση που σου εχει φερει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
darkspawn
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2009, 19:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους darkspawn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και σε εμενα ειχε τυχει το ιδιο,ειχα ξαπλωσει να κοιμι8ω και μετα να ειμαι ανασκελα και να μην μπορω να κουνι8ω,ενιω8α οντος καποια παρουσια στο δωματιο μου,με το ζορι ειχα ανοιξει τα ματια μου,και προσπα8ουσα να κουνι8ω για να σηκω8ω,αλλα που ειχα παραλλυσει,και μετα αρχισα να λεω το πατερ ημων,αλλα οταν ξεκινισα να το λεω ενιω8α σκουντηματα σαν κατι να χτυπουσε,και οσο συνεχιζα την προσευχη γινοταν πιο εντονο,οταν τελιωσα το πατερ ημων συνελ8α και σηκω8ικα να δω στο δωματιο τη πεζει,εκατσα 5 λεπτα να ηρεμησω και επεσα παλι ξερος για υπνο

darkspawnΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maira1204
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2009, 16:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maira1204  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια κι εμενα με εχει πιασει αυτη η μορα αλλα ουτε προσευχη ειπα ουτε προσπαθησα να κουνηθω απλα επειδη ημουν και κομματια αφεθηκα περισσοτερο και εν τελη με αφησε... και στο κατω κατω ποια ειναι αυτη η μορα και γιατι τη λενε ετσι? εχω ακουσει οτι ειναι μια καταραμενη γυναικα απ τον εξω απο δω... αν ξερει κανενασ τιποτα παραπανω περημενω απαντηση...


ΛΕΩΝ

μην πιστευεται οτι ακουτε και οτι βλεπετε...η μονη αληθεια ειναι αυτη που δεν μπορει να αντιληφθει ο φτωχος ανθρωπινος νους!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

darkspawn
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2009, 02:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους darkspawn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια ειναι ενας 8εος ξερει,8ελω μια φορα να την δω να την προτεινω να βγουμε για κανα ποτό..για να μα8εις ποια ειναι στη αρχη του φορουμ εχει τη περιγραφη για το ποια ειναι..

darkspawnΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vampi
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2009, 13:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sigoura to mualo mas pla8ei polla alla merika isws na mhn einai dhmiourghmata tis fantasias mas...egw gia paradeigma exw akousei kapoia fonh na leei to onoma mou vasika na me fonazei..den apanthsa fovh8hka..meta rwthsa mhpws htan h aderfh mou pou me fona3e alla dustuxws den htan auth..genika polles fores exw thn entipwsh pws uparxei mia ontothta mesa sto spiti noiw8w pws kapoios einai enw eimai teleiws monh mou..h kai to allo koufo..ton teleutaio kairo vlepw sunexeia ston dromo atomo..asxetous pou meta e3afanizontai..p.x eimoun sto lewforeio kai koitaga ston dromo apenanti kai vlepw mia kopela me kokkinh mplouza na perimenei sto fanari.pernaei apo to fanari ena ama3i kai meta auth e3afanizetai..kai x8es etsi opws ka8omoun se ena pagkaki se ena parko gurnaw to kefali mou aki vlepw enan antra na kanei jokin forage kolanaki kai mplouzaki me turanta alla meta e3afanisthke...san ti na htan auto
?


mikoulaki mouΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2009, 01:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμενα με ενοχλει απο 3 χρονων ! Πλεον ειμαι 25 και οποτε ερχεται χαλαρα δε με ενδιαφερει και δε φοβαμαι καθολου! Επειδη εχω προσπαθησει να κανω πολλες φορες αστρικη προβολη οταν ερχεται η μορα νομιζω πως ειμαι ετοιμος για αστρικη προβολη με τις δονησεις που μου δινει! εχεχεχεχε

Παντως πανω απο 500 φορες ειμαι στο υπνο μου και ξερω πως ειναι ονειρο και κανω οτι θελω ! Αυτο βεβαια ειναι συνηδητο ονειρεμα ! Αστρικη προβολη ειχα κανει αθελα μου ξυπνησα αποτομα και βγηκε η ψυχη μου και αρχιζα με πολλη ταχυτητα να ανεβενω οροφους ! Δυστηχως αυτη τη εμπειρια δε την ξαναειχα ! Πιστευω παντως πως η μορα σχετιζεται με αστρικη προβολη...............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aghora
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2009, 12:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aghora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω ακουσει απο ενα φιλο για την μορα και επαθα κατι παρομοιο πριν λιγοτερο απο μια βδομαδα..δεν ειμαι σιγουρη αν ηταν μορα,δεν γνωριζω τι ακριβως μπορει,αλλα σιγουρα ηταν ανεπιθυμιτος επισκεπτης..
Εβαλα λιγη ηρεμη μουσικη να ακουσω πριν κοιμηθω(με βοηθαει να κοιμαμαι καλυτερα μετα) κ εκλεισα τα ματια μου..καποια στιγμη αισθανθηκα να ανοιγει η πορτα του δωματιου μου κ να μπαινει καποιος μεσα,ανοιξα τα ματια μου και δεν ειδα κανεναν,εκεινη την στιγμη τρομοκρατιθηκα,αλλα μετα επεισα τον εαυτο μ οτι δεν τρεχει τιποτα. Το θεμα ειναι τι ακολουθησε μετα.Αρχισε να ποναει φρικτα ο λαιμος μου και ανεβασα πυρετο στα καλα καθουμενα..Μετα αρχισα να βλεπω συνεχεια τον ιδιο εφιαλτη(τον οποιο δν θυμαμαι πλεον)Για αυτο ισως να φταιει κ ο πυρετος..
Κατα τα ξημερωματα ο θερμοκρασια μου ηρθε σε φυσιολογικα επιπεδα,αλλα συνεχισα να βλεπω δυσοιωνα ονειρα.Οταν τελικα σηκωθηκα,πονουσε ολο μου το κορμι(και εννουμε ολο!)
Το μεσημερι αποφασισα να ξαναπεσω για υπνο,μηπως και συνελθω απο τα χαλια μου..Το θεμα ειναι οτι παλι αισθανομουν κατι δυσοιωνο μεσα στο δωματιο μου,και οτι παλι ειδα πολυ ασχημα ονειρα,και ξυπνησα με χειροτερους πονους.
Το ιδιο βραδυ πηγα και κοιμηθηκα στον επανο οροφο του σπιτιου που μενουν οι γονεις μου τα τα αδερφοα μου(στον κατω οροφο ειμαι μονη μου)
Εκτοτε δεν με εχει ενοχλησει κατι(και επισης συνηλθα τελειως απο τους πονους)
Μηπως ξερει κανεις τι θα μπορουσε να ειναι αυτο?

You know what happens when you dream of falling? Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you.
And sometimes, when you fall, you fly.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sonia1
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 16:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sonia1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
vasika ustera apo ola auta pou diavasa sto forum exw thn entupwsh pws kati paromoio sunevh kai se mena.htan vradu arga kai koimomoun kai se mia fash akouga kati mesa apo to dwmatio..san fulla,ftera kati tetoio.meta apo ligo eniwsa oti kapoios prospathouse n me travhksei apo to laimo,isws kai na me pni3ei.egw den mporousa n anoi3w t matia mu oute k n kounh9w..eixa paralusei..prospathisa na pw to pater hmwn kai ta xeilia mu den mporusa kala kala na ta kounhsw..meta apo liga deutera ola htan kala..shkw8hka kai anaya to fws kai ola ok.eilikrina den 3erw ti htan=/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2009, 20:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sonia1 καλώς ήρθες στο ESOTERICA .

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να είσαι κατανοητή από όλους μας .

Σ’ ευχαριστώ .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2009, 00:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δε μου λετε ρε παιδια!

γρια η νια ειναι αυτη η μορα?

να ξερω πως να φερθω βραδιατικα δηλαδη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2009, 16:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πνευμα.. παίρνει οτι μορφή θέλεις..

http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=RA0xEZcfAuAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vampi
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2009, 17:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
egw pantws tis teleutaies meres exw thn entupwsh pws ena xeri erxete kai mou xaideuei to podi mou xamhla kuriws thn gampa..alla zw stash kai meta den to 3ananoiw8w..isws einai pou eimai pl fovbitsiarh.isws kai oxi..eseis ti lete?


mikoulaki mouΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2009, 19:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι δε δοκιμάζεις να γράψεις σε ελληνικά?
Το λέω επειδή αυτοί είναι οι κανόνες αλλα και επειδή έτσι το μήνυμα είναι πιο κατανοητό..
Αυτό που αναφέρεις δε μοιάζει να χει να κάνει με Μόρα αλλα εξαρτάται το τι νιώθεις και σε τι βαθμό..

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

penoula19
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2009, 06:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους penoula19  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας..εμενα με εχει πιασει πολλεσ φορες...ολες τις προηγουμενες φορες ξυπναγα το πρωι και φοβομουν...μεχρι που το συνηθισα.την τελευταια φορα που με επιασε ομως φοβηθηκα πολυ..ειδα ενα φιδι το οποιο και φοβαμαι παρα πολυ και κοκκαλωσα..το ενιωθα δεν μπορουσα να κουνηθω...στο καπακι βλεπω νεκρο τον παππου μου στον οποιο εχω τρομερη αδυναμια...ξυπναω αναστατωμενη και βλεπω πανω στο γραφειο μου μια ασπρη μπαλα που εμοιαζε με συννεφο να κινειται ..δεν εδωσα σημασια..σκεφτηκα οτι ειναι απο τον υπνο και ξαναεπεσα...σε δευτερολεπτα αυτη η μπαλα πηρε την μορφη μιας πολυ ασχημης γριας που ηρ8ε απο πανω μου και με επνιγε...αρχισα να λεω το πατερ ημων και με μπερδευε μεχρι που με αφησε και κατευθειαν με πηρε ο υπνος..το πρωι που ξυπνησα αναρωτιομουν αν ηταν ονειρο...αλλα ηταν τοσο αληθινο που τωρα πλεον πιστευω οτι ηταν πραγματικοτητα...
Λενε πως εαν καταλαβουν οτι σε εχει πιασει μορα πρεπει να ερ8ουν με ενα μαξιλαρι και να χτυπησουν 3 φορεσ τον αερα πανω απο το κεφαλι σου για να την διωξουν.επισης λενε οτι σε πιανει μονο οταν κοιμασαι ανασκελα...
Ρωτησα παπα και μου ειπε οτι ισχυει για την μωρα αλλα δεν μπορει να σε πνιξει...πλεον εαν θα με πιασει δεν με τρομαζει η σκεψη της το επομενο πρωινο...ΚΑΛΗΜΕΡΑ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2009, 10:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή vampi, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς έτσι ώστε τα μηνύματα σου να είναι πιο ευηανάγνωστα.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2009, 11:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γεια σας..εμενα με εχει πιασει πολλεσ φορες...ολες τις προηγουμενες φορες ξυπναγα το πρωι και φοβομουν...μεχρι που το συνηθισα.την τελευταια φορα που με επιασε ομως φοβηθηκα πολυ..ειδα ενα φιδι το οποιο και φοβαμαι παρα πολυ και κοκκαλωσα..το ενιωθα δεν μπορουσα να κουνηθω...στο καπακι βλεπω νεκρο τον παππου μου στον οποιο εχω τρομερη αδυναμια...ξυπναω αναστατωμενη και βλεπω πανω στο γραφειο μου μια ασπρη μπαλα που εμοιαζε με συννεφο να κινειται ..δεν εδωσα σημασια..σκεφτηκα οτι ειναι απο τον υπνο και ξαναεπεσα...σε δευτερολεπτα αυτη η μπαλα πηρε την μορφη μιας πολυ ασχημης γριας που ηρ8ε απο πανω μου και με επνιγε...αρχισα να λεω το πατερ ημων και με μπερδευε μεχρι που με αφησε και κατευθειαν με πηρε ο υπνος..το πρωι που ξυπνησα αναρωτιομουν αν ηταν ονειρο...αλλα ηταν τοσο αληθινο που τωρα πλεον πιστευω οτι ηταν πραγματικοτητα...
Λενε πως εαν καταλαβουν οτι σε εχει πιασει μορα πρεπει να ερ8ουν με ενα μαξιλαρι και να χτυπησουν 3 φορεσ τον αερα πανω απο το κεφαλι σου για να την διωξουν.επισης λενε οτι σε πιανει μονο οταν κοιμασαι ανασκελα...
Ρωτησα παπα και μου ειπε οτι ισχυει για την μωρα αλλα δεν μπορει να σε πνιξει...πλεον εαν θα με πιασει δεν με τρομαζει η σκεψη της το επομενο πρωινο...ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

Εσυ μπορείς κ αι κοιμάσαι συνέχεια ανάσκελα? Εγω πάλι ποτέ. Τι ανωμαλία είναι αυτή να κοιμάται ο κόσμος ανάσκελα?
Anyway, πέρα απ τη πλάκα, δεν νομίζω οτι είναι και ότι καλύτερο να αφήνεις μια Μορα να σου κάνει αυτά που κάνει. Το φίδι συμβολίζει την ενέργεια Κουνταλίνη, ή με άλαλ λόγια τη σεξουαλική ενέργεια. Πρέπει να σκεφτείς αν τυχόν κάνεις καταχρηση της τελευταίας γιατι ίσως αυτό να έλκει την κυρία αυτή αν και κάτι τέτοιο δεν είναι αποδεδειγμένο.

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unakite
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2009, 10:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unakite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας. Πριν απο λίγες ώρες γράφτηκα κι εγώ στο φόρουμ σας μόνο- δεν θα ντραπώ να το πω- γιατί μου είπανε πως εδώ έχει αρκετές πληροφορίες για την Μόρα και η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα να το βρω και τόσο εύκολα. Διάβασα τα περισσότερα απο αυτά που γράψατε και εδώ αλλά και στα δύο προηγούμενα θέματα που είχαν ανοιχτεί παλαιότερα. Ανοίγοντας το τελευταίο θεμα (αυτό) δεν ήμουν σίγουρη για τον αν έπρεπε να γράψω κοιτοντας τις ημερομηνίες αλλα καθησυχάστηκα όταν κατάλαβα οτι σ'αυτό το φόρουμ κανείς δεν βιάζετε να απαντήσει και κανείς δεν ντρέπετε να "ξεθάψει" κάποιο τόπικ όταν χρειάζετε.
Αρκετά με τον πρόλογο όμως, θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να μοιραστώ στις δικές μου εμπειρίες μαζί σας.

Η μόρα ή καλύτερα ο ίσκιος -όπως το έμαθα εγώ- μου έκανε συχνά επισκέψεις.
Θέλω να τονίσω ότι μόνο σε μία απο αυτές βρισκόμουν σε φάση λίγο πριν κοιμηθώ και ήταν και η μοναδική φορά που ένιωσα αυτό το πνίξιμο και πιστεύω πως εγώ το προκάλεσα αυτό γιατί προσπαθούσα μάταια να κοιμηθώ γιατί την επόμενη το πρωή δούλευα. Προσπαθούσα λοιπόν να ρυθμίσω την αναπνοή μου, να χαλαρώσω τους μύες μου και να ελατώσω τις σκέψεις μου όσο μπορόυσα. Τότε ήταν που αιστάνθηκα ένα μόυδιασμα αρχικά στα πόδια αλλά και στο στήθος και μετά ένα απίστεφτο βάρος. στην συνέχια η αναπνοή μου διακόπικε για λίγα δευτερόλεπτα και μετά όλα επέστρεψαν στο κανονικό.

Όλες τις προηγούμενες φορές όμως -οι οποίες δεν είναι και λίγες- ένιωσα και είδα αυτό το πλάσμα με τα πολλά ονόματα να περιφέρετε στον χώρο.


Τυχαίνει να έχω πολύ καλη μνήμη και θυμάμαι πολύ καλα οτι καμία απο τις φορές δεν κοιμόμουν και ξύπνισα οτι κάτι μυστίριο ή ήμουν έτοιμη να κοιμηθώ εκτός απο αυτήν που προανέφερα (και δεν είμαι σίγουρη για το άν ήταν αυτό γιατί δεν είδα τίποτα.). Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις ήμουν απλώς στο κρεβάτι μου, καθησμένη πολλές φορές και σκεφτόμουν. Επιδή δεν τα πάω καλά με το τεχνιτό φως συνήθως όταν είμαι μόνη μου επικρατεί απόλητο σκοτάδι στο σπίδι μου κι όμως η μορφή ξεχώριζε πιό μαύρη απ ότι έχω δει ποτέ.
Δεν με σκαρφάλωσε, δεν κάθησε πάνω μου, δεν με έπνιξε.
Μία φορά έπιασε το πόδι μου αφήνοντας μου μία μελανιά(?). Πάντα μα πάντα όμως παρέλια και με πλμίριζε ο φόβος. Θα σας μιλήσω για την τελευταία φορά που με επισκέφτηκε και για την μια και μοναδική φορά που είχα και παρέα η οποία αντιλαμβανόταν την παρουσία του και με την οποία θα ξεκινήσω.

Καλοκαίρι
Βρισκόμουν με μία γνωστή μου στο δωμάτιο μου περίπου λίγο μετά τις 12 το βράδυ και μιλούσαμε περι ανέμων και υδάτων.
Ημασταν και οι δυο καθιστές στο στρώμα στο πάτωμα ακουμόντας τις πλάτες μας στον τοίχο. Εγώ ήμουν ακριβώς δίπλα την πόρτα. Το δωμάτιο φωτιζόταν απο τις λάμπες του δρόμου.
Ξαφνικά η θερμοκρασία του δωματίου άρχισε να πέφτει πολύ απότομα και ένιωσα την πλέον οικία παρουσία του. Η κοπέλα με ρώτισε αν αιστάνθηκα κάτι περίεργο και χωρίς δεύτερη σκέψη της είπα "ναι". Μου περιέγραψε το πως αισθανόταν και ήταν ακριβώς το ίδιο και για μένα. Το πλάσμα εμφανίστηκε στην πόρτα του δωματίου ακριβώς δίπλα μου. Το έβλεπα με την άκρη του ματιού μου γιατί δεν ήθελα να γυρίσω να το κοιτάξω κανονικά, αντίθετα με την κοπέλα η οποία γύρισε προς το μέρος του και έμεινε εκεί ακίνητη και αμίλητη, φανερά φοβισμένη. Για να ηρεμίσω προσπάθησα να το βγάλω απο το μυαλό μου και να σκεφτώ κάτι άλλο, να το αγνωήσω. Τότε ο ίσκιος αντέδρασε σα να ενοχλίθηκε απο αυτό και με κλάσματα δευτερολέπτου εμφανίστηκε στην άλλη γωνία του δωματίου ακριβώς εκεί που κοιτούσα. Σαν να ηθελε να με αναγκάσει να το κοιτάξω. Τότε παρέλυσα κι εγώ. Συνέχιζα όμως να προσπαθώ. Για μερικά δευτερόλεπτα ένιωσα πιο ελεύθερη και κατάφερα να μιλήσω. Μια κραυγή κατάφερα να βγάλω για αρχή και μετά είπα στην κοπέλα να σκεφτεί κάτι άλλο. Ειλικρινά ύδρονα στην προσπάθια μου να αρθρώσω τις λέξεις αυτές.
Αργότερα το πλάσμα ήρθε προς το μέρος μας. Συγκεκριμένα ήρθε και στάθηκε ανάμεσά μας και σαν να γύρισε το κεφάλι του να με κοιτάξει. Μετά κάθησε αναμεσά μας κανονικά. Για καλή μας τύχη το αγόρι μου μπήκε εκείνη την ώρα στο σπίτι και το πλάσμα εξαναφίστηκε.

Η τελευταία φορά που με επισκέφτικε ο ίσκιος ήταν πολύ πρόσφατη. Καθόμου κλασικά οκλαδών στο κρεβάτι μου ακουμπόντας την πλάτη μου στον τοίχο με φάτσα την πόρτα και όπως πάντα απόλιτο σκοτάδι, καθόμουν εκεί καίγοντας εκαττοντάδες εγκεφαλικά κύτταρα προσπαθόντας να λύσω κάποιο πρόβλημα που είχα στο μυαλό μου. Τότε άρχισε να βγαίνει, σαν να φυτρόνει, απο το πάτωμα η γνωστή αυτή παρουσία.
Θα είμαι απόλητα ειλικρινής. Είχα βαρεθεί τόσο πολύ αυτή την κατάσταση
που πραγματικά δεν ήθελα να το ζω άλλο. Απλά ξάπλωσα και κοιμήθηκα. Απο τότε δεν το ξαναείδα και ελπίζω να μην το ξαναδώ ποτέ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2009, 21:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον.. αν ξαναέχεις κάποια παρόμοια εμπειρία πές το μας οκ?
Μια ερώτηση, γιατι δεν σκέφτηκες να πεις το πάτερ ημών ποτέ?

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lycanthropy
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2009, 09:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lycanthropy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera pedia kai egw ime kenourgios stin parea sorry gia ta greekenglish.

egw pedia to viono kathe mera alla den edina kai poli simasia mexri xthes pou itan 10 fores pio entono xwris na vlepo kamia parousia sto dwmatio mono elaxisto pono alla eniotha to soma mou na aiwrite pano apo to krevati otan ola stamatisan imoun kanonika stin thesi mou..skeftome tin epomeni fora pou tha to patho logika simera na to afiso kai na min to polemiso giati mou aresoun tetiou idous empiries... To epsaksa kai epistimonikos alla den me kalipse kamia idea?? mipos ekana mi sinidita astriki provoli?

auto pou o petalouda to onomazi thanato o dimiourgos to onomazi petaloudaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2009, 14:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Το ενδιαφέρων και αυτό που επιβεβαιώνει αυτά που έχω πει παλαιοτέρα είναι αυτή η ομολογία της Unakite

quote:
Τότε άρχισε να βγαίνει, σαν να φυτρόνει, απο το πάτωμα η γνωστή αυτή παρουσία.
Θα είμαι απόλητα ειλικρινής. Είχα βαρεθεί τόσο πολύ αυτή την κατάσταση
που πραγματικά δεν ήθελα να το ζω άλλο. Απλά ξάπλωσα και κοιμήθηκα. Απο τότε δεν το ξαναείδα και ελπίζω να μην το ξαναδώ ποτέ.

Ο φόβος τρέφει το οτιδήποτε αρνητικό. Έπαψε να το τρέφει και κοιμήθηκε. Τόσο δυνατή είναι η «Μόρα» που φτάνει να την βαρεθείς για να σε αφήσει ήσυχο.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λεό
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2009, 20:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λεό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλη την παρέα... Διάβασα μερικές εμπειρίες υπόλοιπων μελών κ έτσι αποφάσιστα να μοιραστώ κ εγώ μαζί σας τις δύο εμπερίες μου, με αφορμή το χθεσινό συμβάν...
Θα μπορούσα να παρομοιάσω την κατάσταση αυτή με κρίση πανικού με τη διαφορά ότι είσαι ακινητοποιημένος κ βλέπεις παράξενα πράγματα, κάτι σαν όνειρο θα έλεγα, ενώ ταυτόχρονα έχεις επαφή κ με το περιβάλλον...
Λοιπόν... Η πρώτη μου εμπειρία ήταν στην περιόδο των πανελλήνιων εξετάσεων. Βρισκόμουν ξαπλωμένος στον καναπέ, απογευματάκι, κ προσπαθούσα να ξαποστάσω. Ενώ βρισκόμουν στην κατάσταση μεταξύ ύπνου κ ξύπνιου, ξαφνίκα άκουσα τις φωνές των γονιών μου, που συζητούσαν, να χάνονται... Ένιωσα μια αφόριτη πίεση στα αυτιά μου κ μου κόπηκε η ανάσα... Ένιωθα οτι θα πνιγώ κ έβλεπα μονάχα τα χέρια μου να κινούνται μπροστά από το πρόσωπο μου, σε προσπάθεια να καλέσω τους γονείς μου σε βοήθεια... Έβλεπα θολά κ σε κάποια φάση είδα να πετάω ένα μαξιλάρι απο τον καναπέ προς την κατεύθηνση των γονιών μου κ κάπου εκεί πέρασε... Οι γονέις μου δεν είχαν αντιλιφθεί τίποτα κ ούτε είχα πατάξει μαξιλάρι...
Εχθές το βράδυ στις 5 παρά τέταρτο το ξημέρωμα (την ώρα την είδα μετά το συμβάν) ξύπνησα απο έναν μονότονο παρατεταμένο κ οξύ ήχο... Ήμουν ανάσκελα κ ήμουν πιασμένος από τα κάγγελα του κρεβατιού μου, που βρίσκεται ψηλά, σαν να με είχαν σταυρώσει.. Εκεί που προσπαθούσα να καταλάβω τι είχε συμβεί, σε δευτερόλεπτα ένιωσα πολύ φρικτά κ μου κόπηκε η ανάσα... Αμέσως κατάλαβα τι είχε συμβεί... κοίταξα με τα μάτια μου αριστερά κ είδα μία μαύρη οπτανσία μιας γριάς... Άκουγα το εαυτό μου νσ φωνάζει ψυθιριστά, με δέος, "Μόοοοοορα... Μόοοοορα...." Ένιωσα να προσπαθώ να αγγίξω με τα χέρια μου ένα προσευχιτάρι που τοποθετει η μάνα μου κάτω απο το μαξιλάρι μου κ ακουγα τον εαυτό μου να λέει δίαφορες προσευχές... Είπα μια φόρα το πάτερ ημών κ είπα τρεις φορές κύριε ελέισον... Άλλα δε σταματούσε... Άκουσα να φωνάζω τη μάνα μου κ την είδα να στέκεται αριστερά μου κρατώντας μου το χέρι... Είπε να μη φοβάμαι, είπε τρεις φορές κύριε ελέισον κ ξαφνικά ένιωσα μιά απέραντη γαλήνη κ είδα σαν απόμακρος παρατηρητής τον ευατό μου να βρίσκεται σε μια παραλία μαζί με τη μάνα μου... Κάπου εκεί βρήκα την επαφή με το περιβάλλον... Ένιωθα πολύ εξουθενομένος κ με πονούσε το κεφάλι μου. Επιπρόσθετα ένιωθα στο λαιμό μου μια πίεση σαν κάποιος να είχε αποπειραθεί να με στραγγαλίσει... Ένιωθα ακόμα την πίεση από τα χέρια κάποιου πάνω στο λαιμό μου... Έπιασα λίγο το λαιμό μου κ τον χάιδεψα απαλά για να περάσει, ήπια λίγο νεράκι κ ξαναέπεσα ευ8ύς για ύπνο.
Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία... Να στε καλά...

Πετσί μου, είσαι το μόνο βιβλίο, που ψέμματα δε λέει κ καίει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2009, 08:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Φίλε Λεό

Ήσουν σε ένα μεταβατικό στάδιο της αστρικής προβολής όταν άκουγες τον οξύ ήχο και ήσουν ακίνητος. Σε αυτό το στάδιο υπάρχει πάντα ο κίνδυνος των ακουστικών ψευδαισθήσεων. Δηλ μπορεί να άκουγες τις φωνές των γωνιών σου και οι γόνοι σου να μην ήταν καν εκεί.

Μετά που ειδές την Μόρα πιστευτώ ότι αν ανατρέξεις στην μνήμη σου βαθιά μέσα σου θα βρεις ότι πριν εμφανιστεί την σκαφτικές στο πίσω μέρος του μυαλού σου σαν ανησυχία. Αυτή η ανησυχία την προκάλεσε.

Μετά από όλα αυτά που πέρασες θα πρέπει να σηκώθηκες κουρασμένος.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimka
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2009, 17:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας

φιλη dimka

Μετά την φθίνουσα ένταση σηκώνεσαι από το κρεβάτι; ή λες «α πέρασε ας ξανακοιμηθώ».
Επίσης αν σηκώνεσαι νιώθεις κουρασμένη;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ


Φίλε ENAΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ,

μετά την εμπειρία αυτή συνεχίζω τον ύπνο μου. Τι θα μπορούσα να κάνω για να αποφύγω την εμπειρία αυτή αλλά και τι μπορεί να είναι αυτό?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amandeus
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2009, 18:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amandeus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ 2 ΦΟΡΕΣ. ΤΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΙΩΘΑ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ...

ΩΣΤΟΣΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ...

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΞΥΠΝΑΩ...

ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΠΟΝΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ...

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΕΠ ΑΥΤΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΕΣΩ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΕΧΩ ΒΡΕΙ.

ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗ, ΕΡΕΥΝΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2009, 23:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Amandeus
Πήγαινε Εδω για το ερωτημα σου:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10232&whichpage=4&ARCHIVE=

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glow
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 19:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
unakite:

αυτο που μου περιγραφεις δεν ειναι ι μορα,με τις αναπνοες που κανεις και την απολυτη χαλαρωση εν τελει,καταφερες να φτασεις σε αστρικι προβολη,οχι να την καταφερεις πληρως ομως...ειναι λογικο σε αυτη τη κατασταση να βλεπεις πραγματα που δεν εβλεπες πριν,μιασ και μπορεισ να αλιλεπιδρασεις με τα πλασματα του "αι8ερα" ι αυλα πλασματα οπωσ ι μορα οι δαιμονες οι αγγελοι τα ξωτικα και οι νεραιδες....

ι μορα παιδια,μπορει να εμφανιστει με οποιαδηποτε μορφη,σινιθως μια ασχημη γρια,στα μαυρα,αλιως μπορει σαν φιδι,σαν μια μπαλα ενεργιας,ι ακομα και σε μια πανεμορφη κοπελα...

το φενομενο μορα εχει ενα κινο σε ολους,1ον την βλεπουμε (με οποιαδηποτε μορφη) 2ον την νιωθουμε,σαν υλη,3ον ειμσατε μεταξυ υπνου και ξυπνιου,και 4ον καταλαβαινουμε οτι παει να μας κανει κακο(πνιξιμο στις περισοτερες περιπτωσεις) επισης οπως εχω ξαναναφερει ι μορα κατα κιριο λογο τιμωρει τουσ απιστους...

παντςς αυτο που μπορω να καταλαβω ειναι οτι οι περισοτεροι απο σασ εχετε εμπειρια αστρικης προβολης(καταλα8ος) την οποια ομως θυμαστε,και απλα δεν ξερετε πως να εξιγισετε γενικα το φενομενο...

αυτο που ειπε το παλικαρι πως ανεβαινε αποτομα οροφους ειναι αστρικι προβολη,και αφου την εκανεσ καταλα8ος,απορω πως την θυμασαι...

εν τελει ι μορα δεν ειναι τοσο ευκολο να ρ8ει,ειδικα σε θιλικα,αν την δειτε θα ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ πως ειναι αυτη,και δεν θα λετε "ειχα μια παρομοια περιπτωση,ι ενα φενομενο,8α λετε ΕΙΔΑ την μοραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2009, 02:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω ειδα την λωρα παρεα με την ντορα!

ποιας θρησκειας απιστος πρεπει νασαι για να παιξεις bontage με την μορα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparrow
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2009, 03:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparrow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΑ 7 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΝΕΙΡΟ Η ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ,ΔΗΛΑΔΗ ΦΩΝΑΖΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΜΟΥΝΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2009, 00:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω μια φορα ειχα ξυπνησει επειδη ειχα βαλει κατι αγριοφωναρες!

μαζι με μενα κι ολοι στο σπιτι!

διαβαζα τοτε το δρακουλα και δεν ειχα αφησει κανενα να κοιμηθει για μια βδομαδα!

και κλειδαμπαρωνα αυγουστιατικα πορτοπαραθυρα μεχρι ασφυξιας!

ποια μορα μου λετε τωρα...!

ο κομης δρακουλας την μασαει για τσιχλα!

p.s. κι ομως το ξυλο απ' τη μανα μου εγω τοφαγα κι οχι ο μπραμ στοουκερ! αδικια ρε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1728516
Maintained by Digital Alchemy