ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 12:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα μπω στο παιχνίδι αποπροσανατολισμού που επιχειρείται.
Το μείζων ΔΕΝ είναι οι διπλοί λογαριασμοί, αλλά οι troll λογαριασμοι..
Επιβεβαιώνω μια συνεχιζόμενη μεροληψία απο μέρους σου.

Προφανώς επιλέγεις τα “μακροσκελή κηρύγματα” που σε αγγίζουν, και καλά κάνεις.
Είναι αναφέρετο δικαίωμα σου

Εμμένω στην προηγούμενη τοποθέτηση μου, που προφανώς το νόημά της ΔΕΝ κατάλαβες.
Έτερον ΟΥΔΕΝ

Να είσαι καλά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 13:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη αλλα η διαχείριση το βλέπει αυτό? Ρωτάω γιατί ασφαλώς πρόκειται για προσπάθεια συγκάληψης απο τον Γιανηψεύτη προς τον Νικόμαχο.

Μας λέει ο Γιαννης οτι ήξερε κάποιον ευάγγελο απο ένα άλλο φορουμ και ρωτά να δεί αν είναι το ίδιο άτομο για το οποίο μιλάμε,ο τρεχαγύρευε δηλαδή.

Εντελώς τυχαία έγεινε όλο αυτό! Είδε τον τρεχαγύρευε σε ένα αλλο φόρουμ,ποιός? Ο Γιαννηςψεύτης? Το κολητάρι του νικόμαχου.Πόσο τυχαίο μπορεί να είναι αυτό???

Ενοείται βέβαια οτι με αυτό που λέει ενισχύει την αποψη οτι νικόμαχος και τρεχα δεν έχουν καμία σχέση.

Δεν θα υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα αν ο Γιαννηςψεύτης απαντούσε στην απλή ερώτηση της Ναρκίσσα.

Που είναι λοιπόν το link που αποδεικνύει οτι όντως ο τρεχα έγραφε σε κάποιο άλλο forum και απο κεί τον είδε ο Γιαννηςψευτης??

Γιαννηψευτη,δώσε το link που αποδεικνύει τον ισχυρισμό σου και θα έχεις το δίκιο με το μερος σου.Απλά πραγματα.

Δεν μπορείς να λές οτι είδες κάποιον κάπου άλλου για να συγκαλυψεις τον φίλο σου χωρίς κάν να μας το αποδείξεις αυτο.Χαιρω πολύ τότε,και γώ μπορώ να πώ οτι μου κατέβει για να πείσω.


Σημ. Ο τρεχαγύρευε έγραφε πάρα μα παρα πολύ στο forum του esoterica.Τόσο πολύ που αναρωτιόμασταν αν κάνει και τίποτα άλλο στην ζωή του.Είναι δυνατόν να έγραφε και σε άλλο παραλληλα? Εμένα μου φένεται πάντως δύσκολο αυτό.Δεν λέω οτι είναι αδύνατον,αλλα όσο να ναι...

Edited by - alex22 on 27/06/2011 13:10:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 14:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς την διαχείριση που και τα βλέπει, και τα γνωρίζει τα δρώμενα, και βεβαίως αντιλαμβάνεται την προσπάθεια αποπροσανατολισμού σε ετεροβαρή θέματα.
Η ερώτηση μου προς το μέλος “Εαρινό” έγινε σε αναφορά του σε παλαιό μέλος “τρεχα...” και το όνομα “ευάγγελος”.
Από περιέργεια περιέγραψα του περιέγραψα ένα γνωστό μου μέλος σε άλλο φόρουμ με όνομα “ευάγγελος” (δημοσιογράφο από την Λάρισα, κατά δήλωση του) που μετά απο έντονες αντιπαραθέσεις μαζί μου από την στιγμή σχεδόν της εισόδου του (πριν 4 – 5 μήνες ) με κατηγόρησε πως εγώ είμαι απο το “εσωτερικά” και με γνωρίζει. (μέχρι τότε δεν γνώριζα την ύπαρξη του φόρουμ σας)

Όταν ο φίλος Εαρινός μου επιβεβαίωσε πως ο δικός σας “τρεχα...” είναι προφανώς ο δικός μου “ευάγγελος”, συνέκρινα το ιδεολογικό υπόβαθρο, τις γνώσεις, τον τρόπο γραφής, το στυλ αντιπαράθεσις γνώσεων του “τρεχάγγελου” με το μέλος Νικόμαχο, και διαπίστωσα πως θα αδικούσαμε τον Νικόμαχο αν τον ταυτίζαμε με τον “τρεχάγγελο” .
Διαφέρουν κυρίως πιστεύω στο πνευματικό/ιδεολογικό επίπεδο, όχι στο τόσο πολύ στο στυλ.

Το στυλ γραφής του “τρέχα...” το γνωρίζεται, είναι αυτό ακριβώς του “ευάγγελου”
Η αποκάλυψη του φόρουμ που γράφει τώρα ο “ευάγγελος” ΔΕΝ προσφέρει σε τίποτα στη διερεύνηση της ταυτότητας του “τρέχα...” που ούτως ή άλως ΔΕΝ γράφει ταυτόχρονα με τον Νικόδημο, και η εμμονή κάποιων μελών στην άσκοπη αναφορά σε λινκ, ΜΟΝΟ κουτσομπολίστικο νόημα έχει, και επιπλέον αποπροσανατολιστικό από το ουσιώδες που είναι η troll λογαριασμοί και troll νοοτροπίες.

Εν πάσι περιπτώσει είμαι πάντα στην διάθεση της διαχείρισης στον αγώνα κατά των “κουκουλοφόρων” του φόρουμ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 14:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gianipseftis, σου απάντησε ο Άλεξ. Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 14:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

η εμμονή κάποιων μελών στην άσκοπη αναφορά σε λινκ, ΜΟΝΟ κουτσομπολίστικο νόημα έχει, και επιπλέον αποπροσανατολιστικό από το ουσιώδες που είναι η troll λογαριασμοί και troll νοοτροπίες.





Ναι, άλλη δουλειά δεν έχουμε από το να κουτσουμπολεύουμε μέσω internet τα forums στα οποία συμμετέχει ο Τρέχα. Αν δεν ήθελες να λάβει διαστάσεις, θα μπορούσες να βγάλεις τα προσωπικά σου συμπεράσματα χωρίς να το δημοσιοποιήσεις καν ή να επικοινωνήσεις μόνο με τη Διαχείρηση.

Αν εγώ έβγαινα και έλεγα ότι σε γνωρίζω μέσα από ένα άλλο site και περιέγραφα μάλιστα και τη συμπεριφορά σου εκεί, λογικό δεν θα ήταν να με ρωτήσεις εσύ ή ο καθένας "ποιο site?".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 14:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε ανθρωπε,τόσο δύσκολο είναι να μας δώσεις το γαμολινκ που σου ζητάμε? Τόσο δύσκολο είναι πιά?

Αν όντως λές αλήθεια,ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν το δίνεις.Τα άλλα μέλη δεν αναρωτιούνται το προφανές εδω πέρα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 14:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, Άλεξ, μη χαλιέσαι. Δεν θα πιέσουμε κανέναν. Απ ό,τι φαίνεται, κανείς άλλος εδώ μέσα δεν θέλει να χαλάσει τη ζαχαρένια του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 14:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως φένεται...

Διπλωματία πανω απ'όλαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 14:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

η εμμονή κάποιων μελών στην άσκοπη αναφορά σε λινκ, ΜΟΝΟ κουτσομπολίστικο νόημα έχει, και επιπλέον αποπροσανατολιστικό από το ουσιώδες που είναι η troll λογαριασμοί και troll νοοτροπίες.





Ναι, άλλη δουλειά δεν έχουμε από το να κουτσουμπολεύουμε μέσω internet τα forums στα οποία συμμετέχει ο Τρέχα. Αν δεν ήθελες να λάβει διαστάσεις, θα μπορούσες να βγάλεις τα προσωπικά σου συμπεράσματα χωρίς να το δημοσιοποιήσεις καν ή να επικοινωνήσεις μόνο με τη Διαχείρηση.

Αν εγώ έβγαινα και έλεγα ότι σε γνωρίζω μέσα από ένα άλλο site και περιέγραφα μάλιστα και τη συμπεριφορά σου εκεί, λογικό δεν θα ήταν να με ρωτήσεις εσύ ή ο καθένας "ποιο site?".



Ο “τρέχα...” ΔΕΝ είναι μέλος του φόρουμ “εσωτερικά” εδώ και κάποιους μήνες, ενώ αντίθετα είναι τώρα ενεργό μέλος σε άλλο φόρουμ.
Η εμπάθεια σας δεν σας επιτρέπει να διακρίνεται την διαφορά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 15:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο “τρέχα...” ΔΕΝ είναι μέλος του φόρουμ “εσωτερικά” εδώ και κάποιους μήνες,

Εsoterica θες να πείς όχι "εσωτερικά",εσωτερικά τί? Ιατρεία?

Για νέο μας το λές τώρα αυτό?

quote:
ενώ αντίθετα είναι τώρα ενεργό μέλος σε άλλο φόρουμ.

Ευχαριστούμε για την πληροφόρηση,μπορείς όμως να πείς και πώς λέγεται το forum που τώρα κοσμεί με την παρουσία του ο τρεχαγύρευε?


quote:
Η εμπάθεια σας δεν σας επιτρέπει να διακρίνεται την διαφορά.

Edited by - alex22 on 27/06/2011 15:08:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 15:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιαυτό επαναλαμβάνω, ΔΕΝ έχει κανένα νόημα αν ο Νικόδημος ήταν ο “τρέχα-βαγγέλης”, όπως τον καταγγέλλει ο Νο1 τρολλάκιας, με προφανή σκοπό το στρίψει ....αλλά “Γαλλικά” αλλού το θέμα , σαν γνήσιος ... “γάλλος” ..... γκλου, γκλου...




Και τωρα εσυ γιατι κατηγορεις τον "Νο1 τρολλακια",οπως λες και εσυ, οτι ειναι ο Glou Glou...?? Και μην πεις οτι δεν το κανεις και ειναι αποκυημα της φαντασιας μου.... Το ποιος αποπροσανατολιζει ποιον φαινεται... Εγω ουτε αποπροσανατολισα κανεναν, ουτε τιποτα...

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 16:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Όταν ο φίλος Εαρινός μου επιβεβαίωσε πως ο δικός σας “τρεχα...” είναι προφανώς ο δικός μου “ευάγγελος”, συνέκρινα το ιδεολογικό υπόβαθρο, τις γνώσεις, τον τρόπο γραφής, το στυλ αντιπαράθεσις γνώσεων του “τρεχάγγελου” με το μέλος Νικόμαχο, και διαπίστωσα πως θα αδικούσαμε τον Νικόμαχο αν τον ταυτίζαμε με τον “τρεχάγγελο” .


Φίλε Γιάννη , με όλο το θάρρος που έχω απέναντί σου θα ήθελα να σου πώ ότι δεν συμφωνώ καθόλου με διατυπώσεις τύπου "Τρεχάγγελος"..
Ο Βαγγέλης μπορεί να είχε τις ιδιορυθμίες του ως άνθρωπος και μπορεί να μην συμφωνούσα σε πάρα πολλά μαζί του και να είχαμε και "επικές κόντρες" αναμεσά μας , ωστόσο δεν παύει να είναι άνθρωπος και να έχει τις δικές του απόψεις και σε κάθε περίπτωση οφείλουμε εν απουσία του να είμαστε πιο ευγενικοί και εγκρατείς απέναντί του . όσο και σε κάθε συνάνθρωπό μας...
Παρακληση -μου- να είμαστε πιο εγκρατείς και μην με παρεξηγήσεις , προσωπικά θα έκανα το ίδιο τόσο για σένα ... όσο και για κάθε συνδίκτυο ως άνθρωπο , ασχέτως των όποιων αντιδικιων-διαφωνιών που ενδεχομένως θα είχα μαζί του!!!
Αν το έλεγες στον ίδιο θα ηταν εντελώς διαφορετικό , μολονότι και σε αυτό το επίπεδο -προσωπικό- οφείλουμε και πάλι να ειμαστε πιο εγκρατείς...αλλα εν πάσει περιπτώσει είναι απών...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 17:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αντιλαμβάνομαι τους λόγους που ο Γιάννης μπορεί να μη θέλει να δώσει το λινκ του φόρουμ. Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να τον πιέζουμε.

Τώρα όσον αφορά τον Ευάγγελο,(αν είναι αυτό το όνομά του) η γνώμη μου για αυτόν είναι ότι πρόκειται για έναν πολύ μπερδεμένο άνθρωπο, που όποτε πάει να προχωρήσει μπροστά μπλέκεται ο ίδιος στα πόδια του και πέφτει κάτω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 18:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Μπερδεμένοι", είναι οι περισσότεροι άνθρωποι φίλε δοκτωρα.

Το θέμα είναι, πως πάνω στην κρίση, μπορείς να δεις τα σφάλματα, και να τα διορθωσεις/ελευθερωθεις απο δαυτα. Όχι να πεις το ξέρω οτι σφαλω, (μα συνεχίζεις το ίδιο βιολί)

Η όλη φάση με τους διπλους λογαρισμους, και το τρολλινκ, σίγουρα έχει πίσω του, αιτίες. Μα δεν φτάνει να γνωρίσεις τις αιτίες που σπρώχνει κάποιο να κάνει οτι κάνει, μα να δει τη στιγμη που το κάνει, πως είναι κουτό. Δεν μένει τίποτα απο όσα λέει/κάνει, παρα μόνο αυξάνει η σύγκρουση και αταξία. Αν είναι αυτο το ζητούμενο απο αυτόν, οτι και να κάνουμε, τον καιρο μας χάνουμε. Αν όμως Υπήρξε (φιλόσοφος/εσωτεριστης/προβληματισμένος) δεν μπορει, κάτι θα κάνει ΤΙΚ μέσα του, για αυτο που προκάλει στο χώρο.

Θα έλεγα τέλος να μην αναφερόμαστε σε απόντες, όσο για την (εξομολογηση καποιασ πραξης) του ζιπ η της chest, καλο είναι να κοιτάζουμε αυτο που παραδέχθηκαν, (το θάρρος και την ειλεικρινια), και όχι τι προκάλει σε μας, μιας και αυτο έτσι και αλλιώς έγινε. Για κοιταχτε και εσείς μέσα σας, δεν έχετε κάνει κάτι στο παρελθόν, που μόλις έρθει στη σκέψη σας, ταραζεσθαι?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 18:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ αντιλαμβάνομαι τους λόγους που ο Γιάννης μπορεί να μη θέλει να δώσει το λινκ του φόρουμ. Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να τον πιέζουμε.

Ενας απο αυτούς μπορεί να είναι το γεγονός οτι δεν θέλει να δούμε δικές του παλιές τοποθετήσεις σε διαφορα θέματα.Ντροπαλό αγόρι.

Παντως εγώ εκανα μια ερεύνα στο google με με το όνομα trexagireve,βαγγέλης,δημοσιογράφος,λαρισσα,ευάγγελος αλλα δεν μου εβγαλε τίποτα άλλο πέρα απο το esoterica.Ο Γιαννηςψευτης,όταν άκουσε το όνομα trexagireve απο τον zip και το ευάγγελος απο τον Εαρινό αμέσως καταλαβε για ποιόν μιλάμε.Αρα στο υποτιθέμενο φορουμ που γράφει ο trexa λογικά θα τον λένε κάπως έτσι,δεν εξηγείται αλλιώς το πώς το καταλαβε ο Γιαννης.Εγω εψαξα αλλα δεν βρήκα τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 20:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός
Φίλε Γιάννη , με όλο το θάρρος που έχω απέναντί σου θα ήθελα να σου πώ ότι δεν συμφωνώ καθόλου με διατυπώσεις τύπου "Τρεχάγγελος"..

Φίλε Εαρινέ θαρρούσα πω θα καταλάβαινες το νόημα του ονόματος «τρεχάγελος»
Αν ο δικός σας «τρεχ…» ήταν κατά δήλωσή του κάποιος «ευάγγελος» Λαρισαίος δημοσιογράφος, τότε είναι ο δικός μου πλέον «ευάγγελος» (κατ όνομα . και όχι «τρέχα….») Λαρισαίος δημοσιογράφος που συμπίπτει να είναι όπως προκύπτει από τις γνωστές σε μένα τοποθετήσεις του στο άλλο φόρουμ., σαν «αιρετικός» παλαιοημερολογίτης, και που διεγράφη πριν 5 περίπου μήνες από το φόρουμ «εσωτερικά» και άρχισε να γράφει σε άλλο φόρουμ.

Με το όνομα «τρεχάγγελος» περιγράφω τον «τρέχα…» τον δικό σας (ένα θεοφοβούμενο άνθρωπο που τον διώξατε για κάποιους λόγους που δεν γνωρίζω- και ούτε με νοιάζει να μάθω - πριν κάποιους μήνες και τον γνώρισα σε κάποιο άλλο φόρουμ., με το όνομα «ευάγγελος»

Ο λόγος που αναφέρθηκα σε αυτόν, ήταν γιατί βλέπω να γίνεται εδώ, πολύς λόγος για τρεχα «τρέχα..», που δεν γνωρίσα, και μια ανέφερες το όνομά του σαν «ευάγγελο», αναρωτήθηκα αν είναι ο δικός μου «ευάγγελος» ο Λαρισαίος ο διαγραμμένος (κατά δήλωσή του)

Το πρόβλημα σας είναι αν ο διαγραμμένος άρχισε να γράφει σε κάποιο άλλο φόρουμ και σε ποιο?

Οι φανατικοί οπαδοί και μιμητές του Monster Troll δεν μετράνε?
Οι τρολάκιδες και οι συνοδοιπόροι τους χειροκροτητές και αυλοκόλακες ακόλουθοι του αρχηγού τρολάκια, δεν σας προβληματίζει?

Μιλώ για αυτούς, που με περισσή θρασύτητα δηλώνουν, πως «ναι μωρέ για πλάκα χρησιμοποίησα την «κουκούλα», έτσι για να βρίσω κάποιον, για να βγάλω τα απωθημένα μου» .

Την μεθοδευμένη και καλοστημένη παραπλάνηση και αποπροσανατολισμό του ενδιαφέροντος σε άλλο θέμα δεν το βλέπουμε?

Ερωτώ πάλυ!!!
Τι ενδιαφέρει, και γιατί να ενδιαφέρει το φόρουμ, το που πήγε και με ποιό όνομα ποστάρει ένα διαγραμμένο μέλος?

Απλή ερώτηση.
Περιμένω μια εξ ίσου απλή απάντηση


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2011, 21:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχάς φίλε Γιάννη και για αποκατάσταση της αλήθειας -τουλάχιστον όπως εγώ την αντιλαμβάνομαι..- έχω να πώ τα εξής..

Τον Βαγγέλη δεν τον διώξαμε εμείς -τα μέλη του φόρουμ..- αλλα η στάση του απέναντι στο φόρουμ και τους κανονισμούς λειτουργίας του φόρουμ και τους οποίους παρ'ολες τις επίμονες προσπάθειες εκ μέρους των συντονιστών να θυμηθεί και να τηρήσει , εκείνος αγνόησε...
Δεν θα μπώ κριτικά πάνω σε αυτό διότι ήταν απόφασή του και προφανώς ανέλαβε και το κόστος -δίκαιο και αναμενόμενο- θεωρώντας προφανώς ότι το κόστος που θα αναλάμβανε ψυχικά μη απαντώντας και με τον τρόπο που απαντούσε θα ήταν πολύ πιο σημαντικό απο αυτήν καθ'εαυτήν την διαγραφή του...
Ως εδώ είναι όλα ξεκάθαρα..τόσο για τον πρώην συνδίκτυο , όσο και για την συντονιστική ομάδα που επέδειξε και εγκράτεια και υπομονή αλλα και επιμονή σε όλες τις υποδείξεις απέναντί του...
Το γεγονός όμως ότι ο φίλος Βαγγέλης επέλεξε αυτόν τον δρόμο , καθ'ουδένα τρόπο αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος ή κάποιοι τον έδιωξαν...Το γνώριζε ότι με αυτήν του την στάση ήταν αναπόφευκτο ότι θα διαγραφεί...όπερ και φυσιολογικά εγένετο!
Αν κάποια στιγμή -δεν θέλω καν να πιστέψω κάτι τέτοιο...- μάθαινα ότι θεωρεί ή θεώρησε ότι τον διέγραψαν και μάλιστα αδίκως , τότε θα έπαιρνα θέση απέναντί του και θα ήμουν και σε κείνον επικριτικός...αλλα προσωπικά θεωρώ ότι ως ενήλικας γνώριζε τα αποτελέσματα της συμπεριφοράς του και τελικά για δικούς του λόγους επέλεξε εκείνος την διαγραφή του..Ο ΙΔΙΟΣ!
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όλοι εμείς που μείναμε -και καλά εδώ..- έχουμε το δικαίωμα ... είτε να τον ειρωνευόμαστε..είτε να τον απαξιώνουμε ως άνθρωπο κάθε φορά που για δικούς μας λόγους μας βολεύει/αρέσει...και δεν αναφέρομαι σε σένα Γιάννη αλλα σε όλους μας , που με διαφόρους τρόπους έχουμε πιάσει -απόντος του ιδίου- το όνομά του....


Αναρρωτιέσαι για ...
Το πρόβλημα σας είναι αν ο διαγραμμένος άρχισε να γράφει σε κάποιο άλλο φόρουμ και σε ποιο"?

και..

"Μιλώ για αυτούς, που με περισσή θρασύτητα δηλώνουν, πως «ναι μωρέ για πλάκα χρησιμοποίησα την «κουκούλα», έτσι για να βρίσω κάποιον, για να βγάλω τα απωθημένα μου» .

Την μεθοδευμένη και καλοστημένη παραπλάνηση και αποπροσανατολισμό του ενδιαφέροντος σε άλλο θέμα δεν το βλέπουμε"?

Σου απαντώ φίλε μου λοιπόν "Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου και μένα προσωπικά αν με ρωτούσαν δεν θα απαντούσα ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.."


Τώρα όσον αφορά τις αιτιολογήσεις περί διπλο-πρόσωπων λογαριασμών και συμπεριφορών , δεν θα ήθελα να πάρω θέση διότι ενδεχομένως θα έλεγα λόγια που δεν θα άρεσαν καθόλου...

Εκείνο που θέλω -εν τέλλει - να πώ , είναι ότι θα πρέπει να δείχνουμε όλοι μας αυτο-συγκράτηση , δεν λέω ασφαλώς και γώ έχω εκτραπεί μερικές φορές και σε ορισμένες έχω ζητήσει συγγνώμη και δεν το μετανοιώνω...ωστόσο είναι επιβεβλημμένο να δείχνουμε αυτο-συγκράτηση και σεβασμό ειδικά σε απόντες..ασχέτως της πικρίας ή του οτιδήποτε άλλο έχουμε ως άνθρωποι απέναντί τους...!!!

Νά'σαι καλά φίλε μου!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 00:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 01:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 08:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
42NA και Dr Jekyll Mr Hyde, θα χρειαστεί μάλλον να εξηγηθούν οι εικόνες αυτές οι οποίες τοποθετήσατε στη θέση μηνύματος.

Δεν είναι σαφείς. Και παρότι μάλλον θα μπορούσε κάποιος να ερμηνεύσει την εικόνα του 42NA ως "διπροσωπία" ή "διπλο-προσωπία" -μάλλον εμπνευσμένη από το αμέσως προηγούμενο μήνυμα του Εαρινού- θεωρώ πως το καλύτερο θα ήταν να το διευκρινίσει ο ίδιος αν θέλει, απλά και μόνον για το δίκαιο του θέματος.

Πολύ περισσότερο βέβαια με προβληματίζει η εικόνα που τοποθέτησε ο Dr Jekyll Mr Hyde του οποίου τη γενική συμβολή στο όλο ζήτημα των Παραπλανητικών Λογαριασμών έως τώρα αλλά και στην παρούσα συζήτηση, θα μπορούσα να χαρακτηρίσω ως διαβρωτική, διασπαστική και δημιουργούσα σύγχυση.
Θα θέλαμε βέβαια για αρχή, μία σαφή εξήγηση για την εικόνα.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 10:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΝΙΑΟΥ...ΝΙΑΟΥ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 11:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός
Κατ'αρχάς φίλε Γιάννη και για αποκατάσταση της αλήθειας -τουλάχιστον όπως εγώ την αντιλαμβάνομαι..- έχω να πώ τα εξής..
Τον Βαγγέλη δεν τον διώξαμε εμείς -τα μέλη του φόρουμ..- αλλα η στάση του απέναντι στο φόρουμ και τους κανονισμούς λειτουργίας του φόρουμ και τους οποίους παρ'ολες τις επίμονες προσπάθειες εκ μέρους των συντονιστών να θυμηθεί και να τηρήσει , εκείνος αγνόησε...

Φίλε Εαρινέ, θα επαναλαμβάνω για ακόμη μία φορά αυτό που αρχικά είχα καταθέσει,(αν είναι λάθος υπέδειξέ το), με αφορμή την ερώτησή μου για κάποιο γνωστό μου χρήστη με όνομα “ευάγγελος” δημοσιογράφο Λαρισαίο, που είχε εκδιωχθεί από το “εσωτερικά” (όλα αυτά κατά δήλωση του)
Δεν αναφέρομαι στους λόγους της διαγραφής του, που είναι εμφανείς, και δεν είναι το ζητούμενο.

Σου έκανα μια φιλική ερώτηση, αν ο “ευάγγελος” που εσύ ανέφερες, έχει κάποια σχέση με ένα παλαιό μέλος του “εσωτερικα” ονομαζόμενο “τρεχα....” ( άγνωστο μου), για το οποίο γίνεται πολύς ντόρος τώρα τελευταία στο φόρουμ, σε μια πρωτοφανή προσπάθεια αποπροσανατολισμού του ενδιαφέροντος, από το μείζον κατά την γνώμη μου θέμα των τρολλάκιδων, στο έλασσον που είναι η ταυτοποίηση παλιών ανενεργών λογαριασμών, με σημερινά ενεργούς λογαριασμούς.

Πέραν της ιστορίας του “τρεχαγγελου”, αναφέρομαι στην διαφορετικότητα των θεμάτων.
Όποιος ΔΕΝ μπορεί να καταλάβει την τεράστια διαφορά των δύο θεμάτων, ή ΔΕΝ μπορεί, ή καμώνεται τον αφελή, ή δεν τον ενδιαφέρει το θέμα των τρολλάκιδων που είναι και το ζητούμενο.

Προσωπικά ΔΕΝ έχω κανένα πρόβλημα να κουβεντιάσω με ένα άτομο που χρησιμοποιεί πολλαπλούς “αβανταδόρικους” λογαριασμούς, που επικροτούν και χειροκροτούν τις θέσεις του (μια πρακτική που και αυτή μάλλον ασκείται).

Κατά την γνώμη μου θα πρέπει το ενδιαφέρον να παραμείνει στους λογαριασμούς, στις νοοτροπίες και στις συμπεριφορές troll, κάθε προσπάθεια αποπροσανατολισμού είναι εκ του πονηρού.

Θέλω να πιστεύω, ότι τα λεγόμενά μου και κατανοητά είναι και αξιολογούνται αναλόγως, από όσους πρέπει, και είναι αυτοί μόνο που με ενδιαφέρουν, και όχι η γνώμη των πολλών..

Φίλε μου η άποψη η δική μου είναι πως δεν πρέπει να επιδιώκουμε να γινόμασταν αρεστοί αλλά χρήσιμοι στον οποιοδήποτε χώρο δραστηριοποιούμαστε, επώνυμα αλά και κυρίως ανώνυμα, γιατί σε αυτό κρινόμαστε.
Πιστεύω πως και στην ανωνυμία μας αν βγαίνει ό καλός εαυτός μας, θα πεί πως είμαστε κυρίαρχοι των παθών μας , και δεν είναι τα πάθη μας κυρίαρχα του εαυτού μας.

Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη, και ενδεχομένως να σφάλω.

quote:
Εκείνο που θέλω -εν τέλλει - να πώ , είναι ότι θα πρέπει να δείχνουμε όλοι μας αυτο-συγκράτηση , δεν λέω ασφαλώς και γώ έχω εκτραπεί μερικές φορές και σε ορισμένες έχω ζητήσει συγγνώμη και δεν το μετανοιώνω...ωστόσο είναι επιβεβλημμένο να δείχνουμε αυτο-συγκράτηση και σεβασμό ειδικά σε απόντες..ασχέτως της πικρίας ή του οτιδήποτε άλλο έχουμε ως άνθρωποι απέναντί τους

Προσπαθώ – όσο μπορώ - να μην εκτρέπομαι, και δεν ανταπαντώ στους υβριστές μου.
Συνειδητά επιλέγω να ΜΗΝ υποβιβάζω τον εαυτό μου κάνοντας διάλογο με τέτοια άτομα.

Καταλαβαίνω πως για κάποιους άλλους μιλάς.
Να είσαι καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 11:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς τα αδέσποτα από πιο πάνω:


Να καλέ, πάρτε! Και μην κάνετε έτσι πια!!

Για όλα τα όντα υπάρχει εντέλει "πρόνοια".
Μερικά μάλιστα, καταφέρνουν να μιλήσουν κιόλας!



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 12:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός
quote:
Εκείνο που θέλω -εν τέλλει - να πώ , είναι ότι θα πρέπει να δείχνουμε όλοι μας αυτο-συγκράτηση , δεν λέω ασφαλώς και γώ έχω εκτραπεί μερικές φορές και σε ορισμένες έχω ζητήσει συγγνώμη και δεν το μετανοιώνω...ωστόσο είναι επιβεβλημμένο να δείχνουμε αυτο-συγκράτηση και σεβασμό ειδικά σε απόντες..ασχέτως της πικρίας ή του οτιδήποτε άλλο έχουμε ως άνθρωποι απέναντί τους

Εχω μια παρατήρηση εδω Εαρινέ.Αυτη η αυτοσυγκράτηση που λές,μπορεί στην τελική-υπάρχει περιπτωση δηλαδη- να αποδειχθεί χειρότερη απο την άμεση εκτόνωση!

Το εχω παρατηρήσει αυτό και στον εαυτό μου αλλα και σε άλλους.Είναι αυτό που λέμε,μαζεύει,μαζεύει,μαζεύει...και το τέλος τί τα κάνει? Που τα πάει? Ολο αυτό το απόθεμα ενεργειας πού καταλήγει τελικά?

Ασφαλώς και συμφωνώ οτι πρέπει να δείχνουμε αυτοσυγκράτηση,ασχέτως αν εγώ δεν το διαφημίζω και πολύ αυτό με την συμπεριφορά μου.Ωστόσο δεν φένεται να είναι τόσο απλή υποθεση,πιστεύω οτι χρειάζονται και άλλα πράγματα για να φτάσει κάποιος να είναι εγκρατείς απέναντι σε προσβολές.Ισως χρειάζεται η καλλιέργεια της ηρεμίας και της πραότητας.

Επίσης μια αλλη παρατήρηση, για τον Γιαννηψεύτη είναι η εξής.Λέει οτι ΔΕΝ μιλάει με ανθρώπους που τον προσβάλουν,τους αποφεύγει επειδή δεν είναι σαν αυτούς.Δεν είναι δηλ.τέτοιας ποιότητας που να κάτσει και να ανταλάξει βρισιές με κάποιον,είναι ανώτερος,σύμφωνα με τα λεγόμενά του.Εγώ πάντως αυτό που έχω διακρίνει σε αυτόν,είναι οτι μετά απο κάποια προσβολή πάνω του,αυτό που κάνει είναι να μιλάει ή μαζί σου ή με τον Νικόμαχο και να πετάει απίστευτη λάσπη για το άτομο που τον προσέβαλε,με έμεσες σπόντες ασφαλώς.Αν Ο Γιαννηςψεύτης όντως έδειχνε ανωτερότητα και δεν εριχνε την λασπη του,τότε εγώ θα τον παραδεχόμουνα,θα του εβγαζα το καπέλο που λέμε.Και μάλιστα θα προσπαθούσα να τον μιμιθώ!Να μάθω απο αυτόν.

Edited by - alex22 on 28/06/2011 12:15:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 13:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

42NA και Dr Jekyll Mr Hyde, θα χρειαστεί μάλλον να εξηγηθούν οι εικόνες αυτές οι οποίες τοποθετήσατε στη θέση μηνύματος.

Δεν είναι σαφείς. Και παρότι μάλλον θα μπορούσε κάποιος να ερμηνεύσει την εικόνα του 42NA ως "διπροσωπία" ή "διπλο-προσωπία" -μάλλον εμπνευσμένη από το αμέσως προηγούμενο μήνυμα του Εαρινού- θεωρώ πως το καλύτερο θα ήταν να το διευκρινίσει ο ίδιος αν θέλει, απλά και μόνον για το δίκαιο του θέματος.

Πολύ περισσότερο βέβαια με προβληματίζει η εικόνα που τοποθέτησε ο Dr Jekyll Mr Hyde του οποίου τη γενική συμβολή στο όλο ζήτημα των Παραπλανητικών Λογαριασμών έως τώρα αλλά και στην παρούσα συζήτηση, θα μπορούσα να χαρακτηρίσω ως διαβρωτική, διασπαστική και δημιουργούσα σύγχυση.
Θα θέλαμε βέβαια για αρχή, μία σαφή εξήγηση για την εικόνα.


Admin...
Yπάρχει ένα βενζινάδικο , κάπου εκεί στην Εθνική στον Ασπρόπυργο που λέει "Αν βρείτε οπουδήποτε καλύτερα καύσιμα απο τα δικά μας , κερδίζετε -αν δεν απατώμαι- 60.000 ευρώ...
Το τι ήθελε να καταδείξει ο φίλος Ντοτόρο'ς με την συγκεκριμμένη φωτό δεν το γνωρίζω , αν ωστόσο αυτός ή ο οποισδήποτε άλλος γνωρίζει οτιδήποτε ευχαρίστως να το ακούσουμε και μείς μπάς και ενημερωθούμε για πράματα που δεν γνωρίζουμε...
Τον ρώτησες και αναμένω και γώ την δική του εξήγηση...που κατ'αρχάς μπαίνοντας πριν λίγο και βλέποντάς την -φωτό- θεώρησα ότι απλά συμφωνούσε μεαζί μου ως προς την διατύπωση που έκανα λεγοντας "διπλο-προσωπία" και τίποτα περισσότερο...αν ωστόσο υπονοεί κάτι άλλο αναμένω με "αυπομονησία"...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 28/06/2011 13:08:30

_________________________________________
Έγινε επέμβαση (διόρθωση) στη χρήση του quote
28/6/2011

_________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 13:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin:

quote:
Προς τα αδέσποτα από πιο πάνω:


Καλημέρα Admin,
μην νομίζεις,τα "σπιτωμένα" αδέσποτα είναι
πολύ χειρότερα από εκείνα που γυρνούν στα
κεραμίδια!

Και ξέρεις,ποιό είναι το δύσκολο(ή ακόμη
και το ...επικίνδυνο...) στην
περίπτωση αυτή;
Το είδος της "πρόνοιας" που τους παρέχεται...

Μην ταΐζετε τα trolls!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 13:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:




ΚΛΕΦΤΗΗΗΗ!!!!!!

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 13:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kapodistria

Μην ταΐζετε τα trolls!!!


Σωστά, πολύ σωστά!
Αν και νεώτερος (σαν μέλος – όχι σε ηλικία) το επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά.

Μην ταΐζεται τα trolls !! Μην τους δίνεται την χαρά της αναγνώρισης. !!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 14:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Alex

Ισως χρειάζεται η καλλιέργεια της ηρεμίας και της πραότητας.


Χρησιμοποιώντας φίλε μου, τις ίδιες ΜΟΝΟ λέξεις της δικής σου πρότασης διαφορετικά, διαφοροποιείται κάπως, το νόημα της πρότασης ..

“Χρειάζεται καλλιέργεια, ηρεμία, και πραότητα”, δεν έχω να προσθέσω τίποτε περισσότερο σε αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2011, 15:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλεξ..

"Το εχω παρατηρήσει αυτό και στον εαυτό μου αλλα και σε άλλους.Είναι αυτό που λέμε,μαζεύει,μαζεύει,μαζεύει...και το τέλος τί τα κάνει? Που τα πάει? Ολο αυτό το απόθεμα ενεργειας πού καταλήγει τελικά"?

Το θέμα είναι φίλε μου να μην μαζεύουμε και σαν έχουμε κάποιο παράπονο-ένσταση ή οτιδήποτε άλλο να το λέμε...να το βγάζουμε απο μέσα μας και να μην μαζεύουμε μέσα μας με αποτέλεσμα να υφιστάμεθα εκρήξεις....
Στο κάτω-κάτω ρε σύ Άλεξ...απλά κουβεντιάζουμε δεν διακυβεύεται δά η ύπαρξή μας ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy