ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Περί Αθεΐας των μελών μας. Μύθος ή Πραγματικότητα?
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 05:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

Συγγνώμη. Έκανα λάθος και παρέθεσα σε λάθος topic, το μήνυμά μου αυτό .

Ου τα πάντα τοις πάσι ρητά


Κηφεας και λάθος...απίστευτο!

Μην ανυσηχεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 05:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Υογκι
Θυμάσαι που έλεγα για αρμονία; Ε, κι αυτή η εγκατάσταση που λες, γίνεται τόσο αρμονικά που μπορεί κάποιος να μη το πάρει χαμπάρι και να βρεθεί προ εκπλήξεων.
Και υπάρχει λόγος γι'αυτή την εγκατάσταση, άσχετα αν λόγω άγνοιας δε γίνεται αντιληπτός.
......

Θυμάμαι! Όταν θέλεις το βλέπουμε εκει κάτω που συζητάμε ήρεμα. Εδω είναι το τοπικ του Πάνου περι Αθειας των μελών, μα θα μπορουσε να συμπληρωθεί....

και περι φασιστικό νοοτροπίας ορισμένων.

Σορρυ πανος, για την εκτροπή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 08:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
YUGI-OH,

δες πως γίνεται το ... καθάρισμα των αυγών σε χρόνο t->0.

ΠΛΑΤΩΝΑΣ,

quote:
Τέλος πάντων, η αντιμετώπιση του καρκίνου του εσωτερικα, θα γίνει εκει που νομιζέι πως είναι δυνατός. Στη χρήση του λόγου, τρομάρα του.

quote:
Πάντως, μια συμβουλη σου δεινώ, αν σου συμβεί και στην πέσει, γαμησε του τη μάνα!

Με την εξαιρετική ποιότητα αυτού του υπέροχου λόγου θα "αντιμετωπίσεις" ... τον "καρκίνο του esoterica" ;

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ,

quote:
Ας δούμε πώς συνάδει ο ψυχολογικός χρόνος σου Πλάτωνα με τον 2ο Νόμο. Ο μικρόκοσμος του εγκεφάλου σου,δηλαδή τα κύταρά του σε σχέση με τον μακρόκοσμό του,δηλαδή το περιβάλλον.Μας ενδιαφέρουν τα κύτταρα της μνήμης εδώ.Κάθε δευτερόλεπτο που περνά,η μνήμη σου αυξάνεται,επειδή και το περιβάλλον αλλοιώνεται,κινείται συνεχώς,με αυξητική τάση σε σχέση με την μνήμη,την οποία συνεχώς αυξάνει.Κινείται δηλαδή προς το μέλλον. Εδώ πρέπει να καταλάβεις,ότι ποτέ κάτι που βλέπεις,έστω κι άν είναι εντελώς ακίνητο φαινομενικά,δεν είναι στην ίδια θέση.Ο μικρόκοσμος του υπο παρατήρηση αντικειμένου [πρωτόνια,ηλεκτρόνια],κινείται συνεχώς.Πάντα προς το μέλλον και ποτέ στο παρελθόν.Εχουμε επομένως,μια ισοδύναμη τάση αύξησης. Το πέρασμα του χρόνου με την αύξηση της μνήμης. Αρα κύριε Πλάτωνα,να είσαι ήσυχος. Δεν λές μπούρδες!!

Μισό sec να το διορθώσω ...

quote:
Αρα κύριε Πλάτωνα,να είσαι ήσυχος. Δεν λές ( μόνον εσύ ) μπούρδες!!

Fixed.

Edited by - zip on 08/07/2012 08:59:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 09:26:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αλλά κάπου εκεί με τα κατσαρώματα της σκέψης και του χρόνου, χαλάει το έργο και η σούπα.
Εκεί για να μαι ειλικρινής, διακρίνονται κενά να μπάζουν νερά με μπουριά.


Τι να κάνουμε YUGI, έτσι γράφει ο Πλάτωνας μας...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 09:32:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Δεν είναι συμπέρασμα, μα γεγονός,
ε αν το λέει ο εκπρόσωπος του απόλυτου, δεν μπορώ να το αμφισβητίσω. Είναι προφανές.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 08/07/2012 09:33:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 09:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Λοιπόν ... μεγάλε φιλόσοφε,

επειδή - τι ώρα είναι ; άντε ρε, πήγε 10 ; - σε καμιά ωρίτσα θα είμαι -30m και πρέπει να συμμαζέψω λίγο το BCD και τον ρυθμιστή μου [ AQUALUNG - Calypso (προς τιμήν του μεγάλου Jacques Cousteau) ], σ' αφήνω τώρα, φώναξε αν θες και τον άλλον μεγάλο επιστήμονα, και την ώρα που εγώ θα ... αιωρούμαι "αγγελικά" στο βαθύ γαλάζιο, εσείς γδάρ'τε τις σάρκες σας και κάν'τε τις ένα ωραίο και νόστιμο μπάρμπεκιου.

Άντε bye ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 10:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Ζιπ

Με την εξαιρετική ποιότητα αυτού του υπέροχου λόγου θα "αντιμετωπίσεις" ... τον "καρκίνο του esoterica" ;
.............
Ο καρκίνος του εσωτερικα ξέρει καλα απο λογοπαιχνιδια, μα ουσιαστικά είναι άσχετος ιδιαίτερα οσο αφορα την κίνησης της σκέψεως, το πως συμπεριφέρεται, και γενικα δεν έχει καμία σχέση με τον εσωτερισμο, παρώτι ασχολήθηκε η και θα το ήθελε.

οντος ζηλιαρης, ( επιθετικότητα) ώς έκ τούτου, είναι αναγκασμένος να κλεβει στιχους, ΝΙΚ, και σκέψεις τρίτων, (δες Ρασουλης, και ζητούμενα απο την κόρης του)

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11386

η να χρησιμοποιεί λόγια αλλων, τα οποία, όχι μόνο δεν κατανοεί, μα τα διαστρεβλώνει, λέγοντας πως είναι μπούρδες.

μπουρδες είναι οι ακροβασιες και μόνο, οι προσπαθείες της γραφής του, γιατι αν μπορει να αποδείξει τι είναι μπούρδες όσο αφορα το χρόνο που έγραψα, ιδού η Ρόδος...

Ξεκινά λοιπόν Ζιπακο, και μάζεψε τη γλώσσα σου, έχεις πολλα ακομα να δεις, να κατανοησεις, και αν μπορεσεις να μας εξηγήσεις, μιας και οι (μπούρδες) σου επιστρέφονται ολοκληρωτικά.


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 08/07/2012 10:22:01

______________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
εμπρηστικού και προσβλητικού χαρακτηρισμού/υπονοουμένου

8/7/2012
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 10:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Δεν νομίζω οτι ο zip προκαλει κανέναν.Απλά σου υποδυκνεί το εγώ σου.Μπορεί να χρησημοποιεί λέξεις που να πληγώνουν,αλλα ουσιαστικά η όλη αντίδραση έρχεται απο το εγώ σου.Αυτός απλά σου το φανερώνει.Δες αυτήν την πλευρά πλάτωνα.

Τώρα που το είδες,δεν αισθάνεσαι οτι πρέπει να το βγάλεις?

Αυτό είναι το θετικό που πρέπει να κρατήσουμε.

Edited by - alex22 on 08/07/2012 10:09:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 10:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

Λοιπόν ... μεγάλε φιλόσοφε,

επειδή - τι ώρα είναι ; άντε ρε, πήγε 10 ; - σε καμιά ωρίτσα θα είμαι -30m και πρέπει να συμμαζέψω λίγο το BCD και τον ρυθμιστή μου [ AQUALUNG - Calypso (προς τιμήν του μεγάλου Jacques Cousteau) ], σ' αφήνω τώρα, φώναξε αν θες και τον άλλον μεγάλο επιστήμονα, και την ώρα που εγώ θα ... αιωρούμαι "αγγελικά" στο βαθύ γαλάζιο, εσείς γδάρ'τε τις σάρκες σας και κάν'τε τις ένα ωραίο και νόστιμο μπάρμπεκιου.

Άντε bye ...



Δεν βιαζόμαστε Ζιπακο, έχεις χρόνο όσο θέλεις....και τραβα και καμμιά μπιριτσα παγωμένη να πανε τα φαρμακεία κάτω,,,,

Θα σου ανταποδίδα τα γελακια, μα έχω σκοπό να σε σιγοψησω στο μπαρμπεκιου της φιλοσοφίας...εκει ζιπ να δεις γλυκά!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 10:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

Δεν νομίζω οτι ο zip προκαλει κανέναν.Απλά σου υποδυκνεί το εγώ σου.Μπορεί να χρησημοποιεί λέξεις που να πληγώνουν,αλλα ουσιαστικά η όλη αντίδραση έρχεται απο το εγώ σου.Αυτός απλά σου το φανερώνει.Δες αυτήν την πλευρά πλάτωνα.

Τώρα που το είδες,δεν αισθάνεσαι οτι πρέπει να το βγάλεις?

Edited by - alex22 on 08/07/2012 10:08:08


Εσυ αλεχ είσαι παιδι μου ακομα ακόλουθος, και συναρπαζεαι απο τα μεταποιημενα λογια. (βασίζεται σε κάποιο φιλόσοφο, μυστη, κλπ και αλλάζει τα γραφόμενα, όπως ακριβώς γίνεται με τα μέλη, παρουσιάζοντας μαλιστα για δικα του.

το τι αποδεικνύει ο ζιπ, είναι μόνο τρίχες...και μάλιστα με τέτοιο κεφάλι, ακόμα και αυτές, τον εγκατέλειψαν

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 08/07/2012 10:15:19

______________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
εμπρηστικού υπονοουμένου που βάλλεται
επί προσωπικού

8/7/2012
_______________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 10:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Εσυ αλεχ είσαι παιδι μου ακομα ακόλουθος, και συναρπαζεαι απο τα μεταποιημενα λογια.

Οχι,να είσαι σίγουρος για αυτό.

Κοίτα το εγώ σου πώς έχει πάρει μπρός τώρα.Δεν είσαι ο εαυτός σου.Αυτό είναι που πρέπει να κοιτάξεις.

Και πλάτωνα δεν έχει σημασία ποιός λέει τί αλλα τί λέγεται, ανεξάρτητα απο το πρόσωπο.

Edited by - alex22 on 08/07/2012 10:16:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 10:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Μα το ΕΓΩ με το ΕΓΩ αντιμετωπίζεται φίλε, γιατι αν χρησιμοποιείς τι συνηδειση, όπως κάνω τόσα χρόνια, ο ΖΙιπ (που δεν ξέρει τι είναι) στην ποδοπατα...

Μα εχε Λίγο υπομονή, δεν θα στραπατσαρω το ιδολο σου, περαν του δέοντος. Έχω απόλυτη επίγνωση ακόμα και όταν γράφω επιθετικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 10:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Καταλαβαίνω τον θυμό σου,απλά είπα μπάς και ηρεμίσουν τα πνεύματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 11:50:21  Εμφάνιση Προφίλ
Γράφονται ουσιαστικά πράγματα με πνευματική χροιά και καλό λόγο που μ'αρέσουν, κι απ'εσένα alex.
Δε ξέρω τι έχεις συναντήσει μέχρι τώρα στο δρόμο σου μέσα απ'τις σχέσεις των ανθρώπων, αλλά καλό είναι να έχεις προσοχή άγρυπνη συνέχεια για να μη χρειάζεται να μαθαίνεις στη πράξη απ'το ζήσιμο με "δύσκολο" τρόπο. Εύχομαι να μη χρειάζεται να συναντάς στο δρόμο σου μέσα απ'το ζήσιμο μακρόχρονες ανθρώπινες σχέσεις με αξιότιμους κι αξιοπρεπέστατους "τυρράνους" που να έχουν και μικρό ή μεγάλο ή κι απόλυτο δικαίωμα εξουσίας επάνω σου.
Κάτι που το χω βιώσει και το βιώνω κοντά εικοσιπέντε χρόνια σε διάφορες φάσεις της ζωής μου με στενά συγγενικά προς εμένα πρόσωπα καθ'όλα κοινωνικά αξιότιμα κι αξιοπρεπή. Τότε η ενασχόληση κάποιου με τη κατανόηση του ΕΓΩ,του δικού του και των άλλων, δεν είναι απλά αναζήτηση με καλή πρόθεση και πνευματικός στόχος πιο πολύ μέσα από θεωρίες, αλλά είναι ζήσιμο με ισχυρά βιώματα και επίγνωση στο πεδίο των σχέσεων[με τον εαυτό του και με τους άλλους].
Κάποιες φορές νόμιζα[ήμουν σίγουρος] πως γνώριζα πολλά και μετά ανακάλυπτα πως δε γνώριζα τίποτα συμπληρώνοντας ακόμη μερικά κενά της γνώσης της ΑΓΝΟΙΑΣ. Έχε προσοχή άγρυπνη σε πάσης φύσεως "τυρράνους", ακόμη και με τον "τυρρανικό" εαυτό σου κι μ'ότι δίνει ευχαρίστηση[που λέει κι ο Πλάτων]. Ακόμη και με τα πνευματικά θέματα που σ'επίπεδο σκέψης και θεωρίας αλλά και συναισθηματικά με αγαλλίαση καρδιάς δίνουν ευχαρίστηση. "Παγίδες" του χωρόχρονου εμφανίζονται παντού, ακόμη κι εκεί που νομίζεις πως δεν τις περιμένεις.

Edited by - YUGI-OH on 08/07/2012 11:51:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karpoc
Νέο Μέλος


29 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 12:17:41  Εμφάνιση Προφίλ

Φίλοι μου, YUGI-OH, ΠΛΑΤΩΝΑ, παρακολουθώ καιρό όσα λέγονται για τον πόνο, τον χρόνο, ότι ίσως, κάποιοι μόνοι τους να νιώσουν τον δικό τους τρόπο να βιώσουν ένα βήμα, (άλμα) αντίληψης και να δουν παραπέρα όπως σωστά είπες YUGI-OH.

Άλλωστε όλοι θα βιώσουν το αδιέξοδο διότι δεν μπορούν να προχωρήσουν περισσότερο από εκεί που βάδισαν και θα γυρίσουν πίσω. Μια λέξη, θα αρχίσει να ζητά εμβάθυνση; Διαλεκτικός ή μη διαλεκτικός; Ο ΔΡΟΜΟς ΤΟΥ ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟΥ δεν προχωρεί βήμα παρακάτω.
Αυτή η διαμονή όλων μας, αυτό το πεδίο ζωής, διατηρήθηκε σε κίνηση από τις αντιθέσεις που εκδηλώνονται σ΄αυτό,(μαύρο ο ένας, άσπρο ο άλλος).
Διακρίνετε μια τάξη έκτακτης ανάγκης; Διακρίνουμε τα δυο είδη αναπτύξεων; Σ΄ αυτό το πεδίο που ζούμε της διαλεκτικής ζωής, διακρίνουμε μια εκφυλιστική και μια αναγεννητική ανάπτυξη. Αναπτύχθηκαν λοιπόν δύο πεδία από τα οποία οφείλει να προκύψει ο διαχωρισμός της μάζας. Όσοι εκφυλιστούν, δηλαδή όσοι καταποντιστούν στην πραγματικότητα των λαθών τους, εισδύουν σε ένα πεδίο κατώτερης ζωής..
Όσοι όμως, αποκτήσουν μια νέα γλώσσα, ένα νέο λόγο, μπορούν να ανύψωθούν σ΄ένα ανώτερο καλό, να εισδύσουν σε ένα πεδίο ανώτερης ζωής. Βλέπουμε εδώ αυτές τις δύο καταστάσεις. Την πρωταρχική κατάσταση του πεδίου της διαλεκτικής ζωής, που είχε σαν σκοπό να μας εμποδίσει να κρυσταλωθούμε, δηλαδή, να συμβεί, μια φυσική και αρμονική συντριβή της μορφής και της εκδήλωσης, διότι όλοι αγκιστρωθήκαμε στα φαινόμενα, αγκιστρωθήκαμε στη μορφή. Η διαμονή όμως αυτή είναι προσωρινή, αυτό το επίπεδο της διαλεκτικής αυτής ζωής είναι προσωρινό, είναι ένα πέρασμα προς ένα ανώτερο καλό.
Υστ.Επειδή όλα στο σημερινό μας πεδίο εκδηλώνονται σε ζεύγη αντιθέτων,(π.χ. καλό- κακό, κοκ.) όλα αυτά συνδέονται μεταξύ τους , το ένα με το άλλο, όλα υπόκεινται σε διαρκή αλλαγή και διάλυση, γι αυτό το πεδίο της ύπαρξης μας είναι μια περιοχή πόνου, οδύνης, συντριβής, ασθένειας και θανάτου. Μπορούμε όμως να βγούμε από αυτό τον κυκεώνα..Πως θα βγούμε; Από τον δρόμο της συντριβής του εγώ. Σας ακούω..


karposΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 12:21:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καταλαβαίνω τον θυμό σου,απλά είπα μπάς και ηρεμίσουν τα πνεύματα.

Είμαι σίγουρος Αλεξ,πώς δεν καταλαβαίνεις και πολλά!
Οχι γιατι δεν θέλεις,αλλά επειδή δεν μπορείς.

Το επιθετικό ΕΓΩ του συνανθρώπου σου,πρέπει να αντιμετωπισθεί με το αμυντικό Εγω του εαυτού σου.

Αλλο είναι να σκοτώνεις το ΕΓΩ σου με την θέλησή σου και κατόπιν υγιεούς σκέψης και άλλο να σου το σκοτώνει κάποιος άλλος με το "έτσι γουστάρω".
πολύ σωστά το είπε ο Πλάτων.<< Θα του μαμήσεις την μάνα>>.
Επειδή,είναι βιαία εισβολή.

Και το ωραίο ξέρεις ποιό είναι?
Ο επιτιθέμενος στο ΕΓΩ σου,είναι τυφλός πνευματικά,απροσάρμοστος,χωρίς καμμία "πνευματική" παιδεία.Γιατι άν είχε δεν θα έκανε τέτοια επίθεση.Και εσυ που έχεις παιδεία,πρέπει να αντιδράσεις σύμφωνα με αυτήν.
Το κατα δύναμιν,βέβαια.

Οταν λοιπόν φθάνει ο κόμπος στο "χτένι" και η επιλογή είναι μια και μοναδική,αυτη θα ακολουθήσεις.

Επίθεση!!!
Θα απαντήσεις στο ΕΓΩ με ΕΓΩ.
Δεν θα βγείς αλώβητος,απο την μάχη αυτή,αλλά θα βγείς σίγουρα νικητής!!

Ο επιτιθέμενος στο πνευματικό ΕΓΩ κάποιου,είναι πάντα κατώτερος απο το εν δυνάμει "θύμα",εξ ορισμού.
Αν ήταν ισος ή ανώτερος δεν θα έκανε ποτέ επίθεση.

Αλεξ συγκρατήσου και απόλαυσε την "μάχη".

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 12:41:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Θυμάμαι! Όταν θέλεις το βλέπουμε εκει κάτω που συζητάμε ήρεμα. Εδω είναι το τοπικ του Πάνου περι Αθειας των μελών, μα θα μπορουσε να συμπληρωθεί....

και περι φασιστικό νοοτροπίας ορισμένων.

Σορρυ πανος, για την εκτροπή...


Ναι, καλύτερα εκεί πιο ήρεμα και να μη γεμίζουμε το τόπικ του Panos.
Κάποια στιγμή[αν κι ελοχεύει ψυχολογικός χρόνος σ'αυτό] πιο ήρεμα κυρίως απ΄τη δική μου τη πλευρά, πρωτίστως λόγω ηλιακού χρόνου[πρακτικά ζητήματα δηλαδή, πηξίματα, εκκρεμότητες, κ.ο.κ].

Και γενικά όσα λες σ'αυτή τη σελίδα και στη προηγούμενη για την εξάπλωση, την αντιστροφή, τη διαβολή, τη φαινόμενη τάξη κι όλο το μηχανισμό του καρκίνου, είναι σα να περιγράφεις ακριβώς αυτό που έχω βιώσει και βιώνω στο πετσί μου με δυο συγγενικά προς εμένα πρόσωπα[κοινωνικά αξιοπρεπέστατα] εκτός εσωτέρικα εικοσιπέντε χρόνια ως τώρα.
Το χω βιώσει στο πετσί μου το Ζ.Υ.Μ.Δ.Σ. Ο.Ε. [Ζηλοφθονία.Υπουλία.Μοχθηρία.Δολοπλοκία.Σκευωρία Ορκισμένος.Εχθρός.]
Και το ωραίο ξέρεις ποιό είναι; Απλά δεν έκανα τίποτα στα συγκεκριμένα άτομα για να το προκαλώ. Αλλά άργησα να μαθαίνω.
Το θέμα ξεκινούσε απλά και μόνο επειδή υπάρχω. Άφηνα πολλά κενά χωρίς επίγνωση αφιερώνοντας χρόνο σε φίλες και φίλους, σε διάβασμα, μουσική, σε ηλεκτρονικούς υπολογιστές, σε αθλοπαιδείες. Τα αυλάκια έγιναν ποτάμια και θάλασσες και η διαβολή, η αντιστροφή, και η εξάπλωση έχει γίνει τόση μεγάλη που τώρα αν μιλήσω ανοιχτά, η εικόνα που έχει διαμορφωθεί σ'άλλους συγγενείς,φίλους και γνωστούς είναι τόσο διαστρεβλωμένη που δε διακρίνουν τίποτα μπροστά τους και θα πέσουν να με φάνε υπερασπιζόμενοι τις διαβολές, τις αντιστροφές των καταστάσεων. Έχουν αρχίσει να σηκώνονται τα πέπλα, αλλά είναι αργή κι επίπονη διαδικασία για όλες τις πλευρές, ειδικά για εκείνους που βρίσκονται σε άγνοια.
Αυτή τη συμβουλή[να τους γ...ω το κέρατο] χρειαζόταν να την είχα εφαρμόσει εδώ και αρκετά χρόνια και αρνούμενος την αταξία στις συγκεκριμένες ανθρώπινες σχέσεις να έμπαιναν τα πράγματα αυτόματα σε τάξη. Αλλά χρειαζόταν πρώτα ν'αναγνωρίσω και ν'αρνηθώ την αταξία μέσα μου που συσσωρεύτηκε απ'την εγκατάσταση που επιβαλλόταν σιγά-σιγά αρμονικά και με προβαλλόμενους θυμούς,φόβους,εκβιασμούς απ'το δικό τους ΕΓΩ και την παθητική αποδοχή τους εκ μέρους του δικού μου ΕΓΩ βρίσκοντας διεξόδους φυγής σε χόμπι,δραστηριότητες και εργασία, δίνοντας αλλού προσοχή βαθαίνοντας έτσι πιο πολύ τ'αυλάκια στο δικό τους και το δικό μου μυαλό.
Ξέρεις τι ανακαλύπτω; Ότι γέμιζα πολλά χρόνια σκουπίδια που χρειάζεται να καθαρίσω και να πετάξω. Να "ξαναγυρίσω" κατά μια έννοια σε εποχές που τα σκουπίδια ήταν ελάχιστα, δηλαδή απο εκεί που ξεκίνησα αλλά αυτή τη φορά με συνειδητή επίγνωση μέσα στη πάλη της ζωής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 12:43:16  Εμφάνιση Προφίλ
ZIP

quote:

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ,

quote:Ας δούμε πώς συνάδει ο ψυχολογικός χρόνος σου Πλάτωνα με τον 2ο Νόμο. Ο μικρόκοσμος του εγκεφάλου σου,δηλαδή τα κύταρά του σε σχέση με τον μακρόκοσμό του,δηλαδή το περιβάλλον.Μας ενδιαφέρουν τα κύτταρα της μνήμης εδώ.Κάθε δευτερόλεπτο που περνά,η μνήμη σου αυξάνεται,επειδή και το περιβάλλον αλλοιώνεται,κινείται συνεχώς,με αυξητική τάση σε σχέση με την μνήμη,την οποία συνεχώς αυξάνει.Κινείται δηλαδή προς το μέλλον. Εδώ πρέπει να καταλάβεις,ότι ποτέ κάτι που βλέπεις,έστω κι άν είναι εντελώς ακίνητο φαινομενικά,δεν είναι στην ίδια θέση.Ο μικρόκοσμος του υπο παρατήρηση αντικειμένου [πρωτόνια,ηλεκτρόνια],κινείται συνεχώς.Πάντα προς το μέλλον και ποτέ στο παρελθόν.Εχουμε επομένως,μια ισοδύναμη τάση αύξησης. Το πέρασμα του χρόνου με την αύξηση της μνήμης. Αρα κύριε Πλάτωνα,να είσαι ήσυχος. Δεν λές μπούρδες!!

Μισό sec να το διορθώσω ...

quote:Αρα κύριε Πλάτωνα,να είσαι ήσυχος. Δεν λές ( μόνον εσύ ) μπούρδες!!

Fixed.



Ετσι λοιπόν Πλάτωνα,όπως λέει και ο Know everything ,δεν λές μπούρδες μόνον εσύ κι εγώ.
Λέει και ο Arthur Eddington,Βρεττανός αστρονόμος,στο βιβλίο του << The nature of the physical world >>.Εκεί όπου αναλύει τα διάφορα βέλη του χρόνου,όπως κοσμολογικό,θερμοδυναμικό,κ.λ.π,αναφέρεται και στο αντιληπτό [ψυχολογικό] βέλος.

Κατα τα άλλα άσε το Ψηφιδωτό Ον,να μαζέψει τις...ψηφίδες του στα -30μ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 13:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
YUGI-OH
quote:
Δε ξέρω τι έχεις συναντήσει μέχρι τώρα στο δρόμο σου μέσα απ'τις σχέσεις των ανθρώπων, αλλά καλό είναι να έχεις προσοχή άγρυπνη συνέχεια για να μη χρειάζεται να μαθαίνεις στη πράξη απ'το ζήσιμο με "δύσκολο" τρόπο.

Συμφωνώ.

quote:
Εύχομαι να μη χρειάζεται να συναντάς στο δρόμο σου μέσα απ'το ζήσιμο μακρόχρονες ανθρώπινες σχέσεις με αξιότιμους κι αξιοπρεπέστατους "τυρράνους" που να έχουν και μικρό ή μεγάλο ή κι απόλυτο δικαίωμα εξουσίας επάνω σου.
Κάτι που το χω βιώσει και το βιώνω κοντά εικοσιπέντε χρόνια σε διάφορες φάσεις της ζωής μου με στενά συγγενικά προς εμένα πρόσωπα καθ'όλα κοινωνικά αξιότιμα κι αξιοπρεπή.

Ευχαριστώ ,πιστεύω οτι όλα θα μας μάθουν κάτι στο τέλος.


quote:
Τότε η ενασχόληση κάποιου με τη κατανόηση του ΕΓΩ,του δικού του και των άλλων, δεν είναι απλά αναζήτηση με καλή πρόθεση και πνευματικός στόχος πιο πολύ μέσα από θεωρίες, αλλά είναι ζήσιμο με ισχυρά βιώματα και επίγνωση στο πεδίο των σχέσεων[με τον εαυτό του και με τους άλλους].
Κάποιες φορές νόμιζα[ήμουν σίγουρος] πως γνώριζα πολλά και μετά ανακάλυπτα πως δε γνώριζα τίποτα συμπληρώνοντας ακόμη μερικά κενά της γνώσης της ΑΓΝΟΙΑΣ.

Μου συμβαίνει και εμένα αυτό,εκεί που είσαι σίγουρος για κάτι,ανακλύπτεις τελικά οτι ήταν απλώς ένα μικρό κομμάτι του πάζλ.

quote:
Έχε προσοχή άγρυπνη σε πάσης φύσεως "τυρράνους", ακόμη και με τον "τυρρανικό" εαυτό σου κι μ'ότι δίνει ευχαρίστηση[που λέει κι ο Πλάτων]. Ακόμη και με τα πνευματικά θέματα που σ'επίπεδο σκέψης και θεωρίας αλλά και συναισθηματικά με αγαλλίαση καρδιάς δίνουν ευχαρίστηση. "Παγίδες" του χωρόχρονου εμφανίζονται παντού, ακόμη κι εκεί που νομίζεις πως δεν τις περιμένεις.

Σοφότατη συμβουλή φίλε μου,να σε καλά.

ΝIKOMAXOΣ

quote:
Αλεξ συγκρατήσου και απόλαυσε την "μάχη".

Νομίζω οτι εδώ στο esoterica μας αρέσει να βλέπουμε αίματα


YUGI-OH τα όσα αναφέρεις περι Ζ.Υ.Μ.Δ.Σ. Ο.Ε καταστάσεις στην ζωή σου,είναι πολύ ενδιαφέροντα και πιστεύω οτι πρέπει να τα συζητήσουμε κάπου με τα άλλα μέλη.

Edited by - alex22 on 08/07/2012 13:25:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 18:40:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μα το ΕΓΩ με το ΕΓΩ αντιμετωπίζεται φίλε, γιατι αν χρησιμοποιείς τι συνηδειση, όπως κάνω τόσα χρόνια, ο ΖΙιπ (που δεν ξέρει τι είναι) στην ποδοπατα...


Τι λες ρε παιδί μου...
Τι μαθαίνει κανείς όσο ζει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 18:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
(Κυρίως) ΠΛΑΤΩΝΑ και (δευτερευόντως) ΝΙΚΟΜΑΧΕ

εάν δεν σταματήσει εδώ ο "πόλεμος" που ξεκίνησε (κάπου προς το τέλος της 16ης σελίδας - για να αναφερθούμε μονάχα στις παρούσες συγκρυρίες) με τον zip (ή εναντίον του zip) θα γίνουν πιο δραστικές επεμβάσεις από αυτές που έχουν ήδη γίνει, δηλαδή την επεξεργασία (διαγράμμιση) προσβλητικών και εμπρηστικών εκφράσεων σε μηνύματα των τριών σας και τη μετακίνηση ενός μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.

Συγκεκριμένα, ΠΛΑΤΩΝΑ και ΝΙΚΟΜΑΧΕ,
επί δύο σελίδες χρησιμοποιείτε μια ιδιαίτερα προσβλητική παρομοίωση εναντίον του συγκεκριμένου ανθρώπου. Ακόμα και εάν θεωρήσει κανείς ως επαρκή πρόκληση το μήνυμα του zip (Απεστάλη: 06/07/2012, 14:27:09, και στη συνέχεια το Απεστάλη: 06/07/2012, 19:08:36) για να υπάρξει μια αντίδραση εκ μέρους σας (και κυρίως εκ μέρους του ΠΛΑΤΩΝΑ) αυτό επ' ουδενί δεν δικαιολογεί τη χρήση του συγκεκριμένου χαρακτηρισμού και μάλιστα να γίνεται αυτό εν χορώ επί δύο ολόκληρες σελίδες!!

Συνιστούμε προσοχή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 18:48:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Συμφωνώ

Και εγώ συμφωνώ, οτι έχουμε πήξει με ένα μάτσο υποκριτές, που φοράνε τη μάσκα της ευγένειας, αλλά δεν το λέω γιατί φοβάμαι την... αντίδραση του.. υγιούς (υπερμεγεθούς πλην ατροφικού)εγώ.
Δεν θέλω να πληγώσω το εγώ κανενός, αναγκάζοντας τον να μπει σε άμυνα. Τον καημένο, τον λυπάμαι. Οπότε χαλαρά παίδες, όλοι συμφωνούμε με όλους!

Και πάνω απ' όλα... γνωριζόμαστε καλύτερα. Αυτό δεν είναι και το ζητούμενο;
Πείτε ναι, για να νιώσετε καλύτερα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 18:53:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Καταλαβαίνω τον θυμό σου,απλά είπα μπάς και ηρεμίσουν τα πνεύματα.

Είμαι σίγουρος Αλεξ,πώς δεν καταλαβαίνεις και πολλά!
Οχι γιατι δεν θέλεις,αλλά επειδή δεν μπορείς.

...

Αλεξ συγκρατήσου και απόλαυσε την "μάχη".


Συγκρατήσου Άλεξ; Δεν βλέπεις τον Νικόμαχο που είναι συγκρατημένος;
quote:

Το επιθετικό ΕΓΩ του συνανθρώπου σου,πρέπει να αντιμετωπισθεί με το αμυντικό Εγω του εαυτού σου.

Αλλο είναι να σκοτώνεις το ΕΓΩ σου με την θέλησή σου και κατόπιν υγιεούς σκέψης και άλλο να σου το σκοτώνει κάποιος άλλος με το "έτσι γουστάρω".
πολύ σωστά το είπε ο Πλάτων.<< Θα του μαμήσεις την μάνα>>.
Επειδή,είναι βιαία εισβολή.

Και το ωραίο ξέρεις ποιό είναι?
Ο επιτιθέμενος στο ΕΓΩ σου,είναι τυφλός πνευματικά,απροσάρμοστος,χωρίς καμμία "πνευματική" παιδεία.Γιατι άν είχε δεν θα έκανε τέτοια επίθεση.Και εσυ που έχεις παιδεία,πρέπει να αντιδράσεις σύμφωνα με αυτήν.
Το κατα δύναμιν,βέβαια.

Οταν λοιπόν φθάνει ο κόμπος στο "χτένι" και η επιλογή είναι μια και μοναδική,αυτη θα ακολουθήσεις.

Επίθεση!!!
Θα απαντήσεις στο ΕΓΩ με ΕΓΩ.
Δεν θα βγείς αλώβητος,απο την μάχη αυτή,αλλά θα βγείς σίγουρα νικητής!!

Ο επιτιθέμενος στο πνευματικό ΕΓΩ κάποιου,είναι πάντα κατώτερος απο το εν δυνάμει "θύμα",εξ ορισμού.
Αν ήταν ισος ή ανώτερος δεν θα έκανε ποτέ επίθεση.



Ρε τι μαθαίνει κανείς όσο ζει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 18:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Και εγώ συμφωνώ, οτι έχουμε πήξει με ένα μάτσο υποκριτές, που φοράνε τη μάσκα της ευγένειας, αλλά δεν το λέω γιατί φοβάμαι την... αντίδραση του.. υγιούς (υπερμεγεθούς πλην ατροφικού)εγώ.
Δεν θέλω να πληγώσω το εγώ κανενός, αναγκάζοντας τον να μπει σε άμυνα. Τον καημένο, τον λυπάμαι. Οπότε χαλαρά παίδες, όλοι συμφωνούμε με όλους!

Και πάνω απ' όλα... γνωριζόμαστε καλύτερα. Αυτό δεν είναι και το ζητούμενο;
Πείτε ναι, για να νιώσετε καλύτερα.



Μια στιγμη εγώ το είπα,εγώ είπα "συμφωνώ".Γιατί δεν γράφεις το όνομά μου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 18:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

(Κυρίως) ΠΛΑΤΩΝΑ και (δευτερευόντως) ΝΙΚΟΜΑΧΕ

εάν δεν σταματήσει εδώ ο "πόλεμος" που ξεκίνησε (κάπου προς το τέλος της 16ης σελίδας - για να αναφερθούμε μονάχα στις παρούσες συγκρυρίες) με τον zip (ή εναντίον του zip) θα γίνουν πιο δραστικές επεμβάσεις από αυτές που έχουν ήδη γίνει, δηλαδή την επεξεργασία (διαγράμμιση) προσβλητικών και εμπρηστικών εκφράσεων σε μηνύματα των τριών σας και τη μετακίνηση ενός μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.

Συγκεκριμένα, ΠΛΑΤΩΝΑ και ΝΙΚΟΜΑΧΕ,
επί δύο σελίδες χρησιμοποιείτε μια ιδιαίτερα προσβλητική παρομοίωση εναντίον του συγκεκριμένου ανθρώπου. Ακόμα και εάν θεωρήσει κανείς ως επαρκή πρόκληση το μήνυμα του zip (Απεστάλη: 06/07/2012, 14:27:09, και στη συνέχεια το Απεστάλη: 06/07/2012, 19:08:36) για να υπάρξει μια αντίδραση εκ μέρους σας (και κυρίως εκ μέρους του ΠΛΑΤΩΝΑ) αυτό επ' ουδενί δεν δικαιολογεί τη χρήση του συγκεκριμένου χαρακτηρισμού και μάλιστα να γίνεται αυτό εν χορώ επί δύο ολόκληρες σελίδες!!

Συνιστούμε προσοχή!




Αγαπητή συντονίστρια, έχω την εντυπωση πως έγινε κάποια λάθος κίνηση απο μέρους σας.

Αναφέρεται ο καρκίνος του εσωτερικα και πως δρα. Μέχρι εκείνο το σημείο, δεν έχει αναφερθεί κανένα όνομα, κανένα μέλος.

Κατόπιν ο ζιπ, αναγνωρίζει τον εαυτο του.

Ακόμα και το (του γάμος τη μάνα), αναφέρεται στον καρκίνο, (για μένα είναι η σύγκρουση) και όχι στη βιολογική μητέρα κανενός.

Παρακαλώ να αποκατασταθεί το ποστ ως έχει έξ αρχής, καθότι ουδεμία προσβολή έγινε επι προσώπου.

Πλατωνας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 19:05:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αλεξ22
Μια στιγμη εγώ το είπα,εγώ είπα "συμφωνώ".Γιατί δεν γράφεις το όνομά μου?


Τι αποδείξεις έχεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 19:12:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πλάτων
Κατόπιν ο ζιπ, αναγνωρίζει τον εαυτο του.

Και εξαπολύει νέους μύδρους!!

Τώρα η Αμαλία θα σε ρωτήσει Πλάτωνα:

ΑΜΑΛΙΑ:ποιός είναι ο καρκίνος του esoterica?

ΠΛΑΤΩΝ:η αδιαλαξία,ο εγωϊσμός,ο ξερόλας,η παραποίηση κ.λπ. Αφηρημένες εννοιες Αμαλία μου.Πάσα συσχέτιση με πρόσωπα του φόρουμ είναι τυχαία.

ΑΜΑΛΙΑ:Ελα τώρα Πλάτωνα,όλοι καταλάβαμε ότι εννοείς τον ΖΙΠ.

ΠΛΑΤΩΝ:Οχι Αμαλίτσα μου,να, φυλάω σταυρό!!!Μόνος του εκδηλώθηκε!!Εγώ φώναξα καρκίνοοοος!!! και αυτός είπε παρώννννν!!!

ΑΜΑΛΙΑ:Αστα αυτά Πλάτωνα,δεν περίμενα ειδικά απο σένα να μιλάς έτσι.

ΠΛΑΤΩΝ:Εε Αμαλία και εγω άνθρωπος είμαι.Εξεμάνην μια φορά στα δέκα χρόνια!Κάνε πώς δεν το είδες!!

ΑΜΑΛΙΑ:Κι εγώ για αυτο σε προειδοποίησα και δεν σου έδωσα κίτρινη απο τα αποδυτήρια.Και μαζί με σένα την γλύτωσε και το άλλο το απροσάρμοστο ο Νικόμαχος.

Σοβαρά Πλάτωνα.
Η διαχείρηση θέλει να προλάβει,δύσκολες καταστάσεις,επειδή γνωρίζει τι εκρηκτικό μείγμα είμαστε και οι τρείς!Τελικά το φόρουμ θα την πληρώσει και θα βγάλει προς τα έξω άσχημες εντυπώσεις.
Ας την βοηθήσουμε.
Εμείς μπορούμε και κολυμπάμε στον ωκεανό,θυμάσαι?
ο άλλος είναι ακόμη στην...πισίνα.
Ας κάνουμε μια προσπάθεια,αρκεί βέβαια να μην προκληθούμε πάλι!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 19:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Dr Jekyll Mr Hyde

quote:
Και εγώ συμφωνώ, οτι έχουμε πήξει με ένα μάτσο υποκριτές, που φοράνε τη μάσκα της ευγένειας, αλλά δεν το λέω γιατί φοβάμαι την... αντίδραση του.. υγιούς (υπερμεγεθούς πλην ατροφικού)εγώ.
Δεν θέλω να πληγώσω το εγώ κανενός, αναγκάζοντας τον να μπει σε άμυνα. Τον καημένο, τον λυπάμαι. Οπότε χαλαρά παίδες, όλοι συμφωνούμε με όλους!

Και πάνω απ' όλα... γνωριζόμαστε καλύτερα. Αυτό δεν είναι και το ζητούμενο;
Πείτε ναι, για να νιώσετε καλύτερα.


Ενδιαφέρον doctor,πολύ ενδιαφέρον αυτό που γράφεις.Δείχνει διάφορα πράγματα για το πώς βλέπεις τους άλλους.Να το έχω υπόψιν μου άλλη φορά για σένα.

Edited by - alex22 on 08/07/2012 19:17:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 19:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Και η φάση Νικομαχε είναι πως με τον Καρκίνο του εσωτερικα, δεν ήθελα να φέρω σε δύσκολη θέση, πρώτα απο όλους την αμαλιτσα μας.

Μα βλέπεις νικομαχε, (και ότι ακολούθησε), πως δεν προσέχουν στο εσωτερικα?

Και με τον Ζιπ θα επερνε μια όμορφη ροη το όλο θέμα...θα μιλάγαμε για πολλα, για τον osho για τον γκουρτζεφ και και....

και στο τέλος θα ερχόταν η όμορφη ερώτηση, και η χαριστική βολή..

Τι είναι η συνείδηση αδερφέ?

Εκει να δεις απαντήσεις και εκπλήξεις...προς καθε ακόλουθο, συνακόλουθο, και παει λέγοντας...

Μας χαλασανε τη διασκέδαση...μα άμα πάω Επίδαυρο, θα περάσω απο λιγουριο...αν είσαι εκει...μετα χαράς ένα καφέ, και συζήτηση για ωκεανούς και πισίνες...


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 08/07/2012 19:26:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2012, 19:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Καλό το μπάρμπεκιου ;

*[ η βουτιά πάντως ήταν ... magic! ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy