ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ - «Κουσούρι» για την Πυρά?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 13:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λύστε μου και μία απορία σας παρακαλώ.....

Γιατί το εν λόγω θέμα είναι στην κατηγορία "Η ΨΥΧΗ" και όχι στην κατηγορία "ΑΠΟΨΕΙΣ" ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Guantanamera
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2006, 20:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guantanamera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο μόνος λόγος που κάποιοι άνθρωποι μισούν τους γκέι είναι το ότι οι τελευταίοι προσβάλουν την αισθητική τους, όπως λ.χ. την προσβάλει ένας άνδρας που πλένει πιάτα ή στις αραβικές χώρες μια γυναίκα που ντύνεται όπως στην Ελλάδα του 2006.

Είναι δύσκολο να αλλάξουν τα μυαλά του οποιουδήποτε. Αυτό συμβαίνει μόνο σε βάθος χρόνου σε μια κοινωνία όταν αλλάζει η ανατροφή και η παιδεία των νέων.

Θα πρέπει πάντως σιγά σιγά να αρχίσουν να στηλιτεύονται άλλου είδους συμπεριφορές κι όχι η σεξουαλικές προτιμήσεις. Έτσι, ένας άνθρωπος που στον εργασιακό χώρο κοιτάει να ανελιχθεί ρουφιανεύοντας και πατώντας επί πτωμάτων, μολύνει την κοινωνία απείρως περισσότερο από ένα γκέι, αγαπητοί μου ομοφοβικοί!

Να μη φοβάστε τους ανθρώπους που ούτε σας πειράζουν, ούτε σας βλάπτουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2006, 21:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο μόνος λόγος που κάποιοι άνθρωποι μισούν τους γκέι είναι το ότι οι τελευταίοι προσβάλουν την αισθητική τους, όπως λ.χ. την προσβάλει ένας άνδρας που πλένει πιάτα ή στις αραβικές χώρες μια γυναίκα που ντύνεται όπως στην Ελλάδα του 2006.

αντε παλι η κατασκευη εχθρων

το οτι θεωρω γελιο τον γκει που γυναικοφερνει ποιο πολυ απο γυναικα δεν ειναι μισος

quote:
Θα πρέπει πάντως σιγά σιγά να αρχίσουν να στηλιτεύονται άλλου είδους συμπεριφορές κι όχι η σεξουαλικές προτιμήσεις. Έτσι, ένας άνθρωπος που στον εργασιακό χώρο κοιτάει να ανελιχθεί ρουφιανεύοντας και πατώντας επί πτωμάτων, μολύνει την κοινωνία απείρως περισσότερο από ένα γκέι, αγαπητοί μου ομοφοβικοί!



ακριβως ενας γκει που ειναι ενταξει στην κοινωνικη του ζωη ειναι ενα ατομο της κοινωνιας

και ενας ρουφιανος ειναι ενα αποβρασμα της κοινωνιας

ο ρουφιανος μπορει να ειναι στρειτ μπορει και οχι
μπορει να ειναι ομορφος μπορει και οχι
μπορει να ειναι αντρας μπορει να ειναι γυναικα

δεν μπορω να καταλαβω την προσπαθεια συγκρισης που θες να κανεις

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 05:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως γιατί δεν βλέπουμε τις λεσβίες να συμπεριφέρονται σαν άντρες ?

Ας πάρουμε για παράδειγμα μια δηλωμένη λεσβία ελληνίδα δημοσιογράφο. Δεν πρόκειται να πω όνομα, όποιος κατάλαβε-κατάλαβε. Την βλέπεις, είναι μία όμορφη (αντικειμενικά) γυναίκα. Την βλέπεις, ειναι γυναίκα. Τώρα, το αν το στυλ της είναι ώρες-ώρες σαν "μαγκάκι", το άμα ντύνεται με κουστούμι και όχι με ταγιέρ, πάλι έχει την θυληκή ταυτότητα πάνω της. Ούτε την φωνή της προσπαθεί να κάνει μπάσα, ούτε κινήσεις αντρικές προσπαθεί να αντιγράψει (δεν έχει και να ξύσει βέβαια ) και στην τελική, ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ


Προφανως δεν εχεις συναντησεις ακομη καποια butch λεσβια!Χωρς να εχω αναγκη να χρησιμοποιησω τις δρακονιες υπερδυναμεις μου προβλεπω οτι θα παθεις χοντρο σοκ.Και επισης παω στοιχημα οτι θα σε αηδιασει εξισου(ιδιαιτερα αμα σου φαει και την γκομενα χιχιχιχι).


Παντως βλεπω μισεις τον τρανσεξουαλισμο περισσοτερο παρα την ομοφυλοφιλια.


quote:
Υπάρχουν ομοφυλόφιλοι και ομοφυλόφιλοι άντρες. Αυτοί που ισοπεδώνουν το φύλλο τους με το ντύσιμο, το φέρσιμο και το όλο στυλ τους, για μένα αυτοί οι άνθρωποι είναι ΑΡΡΩΣΤΟΙ και επικύνδινοι για την κοινωνία. Είναι επικύνδινοι γιατί άμα ψάξετε λίγο για τον βίο και την πολιτεία τους, θα δείτε μία ζωή βουτηγμένη στην κόκα, την παιδεραστία και την κάθε λογής διαστροφή. Όσοι έχετε επαφές με Μύκονο, είναι εύκολο να μάθετε τι γίνεται στις βίλες του κάθε ανώμαλου πεταχτούλη μόδιστρου ή παραγωγού, ή φωτογράφου, ή ηθοποιού

1.Η παιδεραστια δεν ειναι το ιδιο πραγμα με την ομοφυλοφιλια
2.Υπαρχουν και ετεροφυλοφιλοι ανδρες που κανουν οργια με ανηλικες,ζουν μια ζωη βουτηγμενη στην κοκα κτλ.Αυτοι βεβαια αμα πανε με το 15χρονο κοριτσακι βαφτιζονται μαγκες και μαμικουλες.


quote:
Είχα συμμαθητή γκεϋ, από το δημοτικό. Εμείς παίζαμε μπάλλα, αυτός σκοινάκι με τα κορίτσια. Δεν θα πω πως γεννήθηκε γκεϋ, δεν ξέρω σε τι συνθήκες μεγάλωσε, άμα πχ η μανούλα του τον μεγάλωνε σαν κοριτσάκι (είχε πατέρα παπά, τι να πω, σύμπτωση ???).... Τέλος πάντων, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως ήτανε ένα αγόρι σαν όλα τα αγόρια, μόνο που ήθελε να παίζει με τα κορίτσια. Στο γυμνάσιο απλά δεν του έκανα τα κορίτσια το "κούκου" που έκαναν σε μας... Στο λύκειο πλέον είχε πια πάρει τον δικό του δρόμο.... Τότε ξαφνικά άλλαξε η φωνή (έγινε πιο θυληκή) και άρχισε και το κούνημα στο περπάτημα....

Μα την ειχε την προδιαθεση απο μικρος!

Βεβαια δεν ξερω αν το κουνημα ηταν φυσικη εξελιξη ή προσπαθησε να μιμηθει μια συμπεριφορα μπηκε δηλ σε εναν ρολο (οπως συχνα μπαινουμε ολοι) για να μπορεσει να προσελκυσει συντροφο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 12:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνίσω με τον KERRY KING και τον Guantanamera στα :

quote:
KERRY KING
Βλέπεις τώρα τον έλληνα μόδιστρο να ποζάρει για περιοδικό.... Φοράει κιμονό, τουρμπάνι στο κεφάλι και πόζάρει με λάγνο ύφος όσο δέκα Μονρόε..... Που να τον ακούσεις να μιλάει..... Και λες τότε, αφού θέλεις να είσαι γυναίκα, γίνε γυναίκα. Τραβα σαν την Τζένη κι εσύ, φτιάξε μιά τρυπούλα, φύτεψε βιζάκια και βρες ένα καλό παλικάρι να σε πάρει..... Προς τι η διατήρηση της αντρικής ταυτότητας σε αυτή την περίπτωση ???

Υπάρχουν ομοφυλόφιλοι και ομοφυλόφιλοι άντρες. Αυτοί που ισοπεδώνουν το φύλλο τους με το ντύσιμο, το φέρσιμο και το όλο στυλ τους, για μένα αυτοί οι άνθρωποι είναι ΑΡΡΩΣΤΟΙ και επικύνδινοι για την κοινωνία. Είναι επικύνδινοι γιατί άμα ψάξετε λίγο για τον βίο και την πολιτεία τους, θα δείτε μία ζωή βουτηγμένη στην κόκα, την παιδεραστία και την κάθε λογής διαστροφή. Όσοι έχετε επαφές με Μύκονο, είναι εύκολο να μάθετε τι γίνεται στις βίλες του κάθε ανώμαλου πεταχτούλη μόδιστρου ή παραγωγού, ή φωτογράφου, ή ηθοποιού....

Τελικά αυτό είναι που ενοχλεί και όχι η σεξουαλική πράξη. Γιατί δεν μας νοιάζει πως την βρίσκει ο καθένας, με ενοχλέί αφάνταστα αυτή η έκφυλη εικόνα του κάθε γκεϋ που αλλοιώνει την φωνή του και σπάει την μέση του και τον καρπό του...


quote:
Guantanamera
Ο μόνος λόγος που κάποιοι άνθρωποι μισούν τους γκέι είναι το ότι οι τελευταίοι προσβάλουν την αισθητική τους,

Θα πρέπει πάντως σιγά σιγά να αρχίσουν να στηλιτεύονται άλλου είδους συμπεριφορές κι όχι η σεξουαλικές προτιμήσεις. Έτσι, ένας άνθρωπος που στον εργασιακό χώρο κοιτάει να ανελιχθεί ρουφιανεύοντας και πατώντας επί πτωμάτων, μολύνει την κοινωνία απείρως περισσότερο από ένα γκέι, αγαπητοί μου ομοφοβικοί!


Οι ομοφυλόφιλοι δεν εμφανίστηκαν ξαφνικά τα τελευταία χρόνια. Δεν είναι κάποιο φαινόμενο.
Απλά τώρα προκαλούν την αισθητική μας περισσότερο.
Αν όχι όλων, σίγουρα των περισσοτέρων.
Υπήρξαν (και υπάρχουν) πάρα πολύ αξιόλογοι άνθρωποι που ήταν ομοφυλόφιλοι και άφησαν σημαντικό έργο πίσω τους. Αυτούς τους τιμούμε για το έργο τους και το ήθος τους και όχι για τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις.
Αυτές περνάνε στα ψιλά γιατί η προσωπικότητα τους ήταν ποιο ισχυρή από το κρεβάτι τους και δεν έχει κανένας πρόβλημα.
Το πρόβλημα δημιουργείται όταν προβάλεις τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις για να προωθήσεις το “έργο” σου. Κάτι που πιστεύω ότι ισχύει σε μεγάλο βαθμό σήμερα. Και ΑΝ πιστέψουμε και αυτά που γράφονται και ακούγονται, στο λεγόμενο star system δεν πρέπει να υπάρχει ούτε ένας άντρας.
Αυτό είναι κατά τη γνώμη μου που προκαλεί τις αντιδράσεις.

Σου λέει ο άλλος, γιατί δεν υπάρχουν τόσοι ομοφυλόφιλοι στο δικό μου επαγγελματικό χώρο όσοι στον καλλιτεχνικό ;
Μήπως παίζει κάτι άλλο ;
Πως εξηγείται ;
Μήπως για παράδειγμα οι ηθοποιοί έχουν κάποια κλίση στην ομοφυλοφιλία ή οι ομοφυλόφιλοι κάποια κλίση στην υποκριτική ;
Και γιατί στο κάτω κάτω ρε αδερφέ το προβάλεις έτσι ; τι κερδίζεις από αυτό ;

Βέβαια αυτό είναι γενικό και ίσως και άδικο.
Αλλά αυτό πιστεύω είναι, που λαμβάνει ο απλός κόσμος.
Βλέπει τους gay σαν μια «κλειστή ισχυρή κλίκα» που κάνει κουμάντο στα καλλιτεχνικά και την tv.
Βλέπει τους κραγμένους που προκαλούν με την συμπεριφορά τους.
Βλέπει και, σε ποιο μικρό ποσοστό βέβαια, τα τράβελα που είναι μια άλλη περίπτωση.
Αν τα συνδυάσει αυτά στο μυαλό του, μόνο κάτι θετικό δεν μπορεί να βγάλει.

Έτσι καταλήγω στο ότι έχουν και αυτοί σημαντικό μερίδιο ευθύνης για την προκατάληψη που υπάρχει για εκείνους.


Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Guantanamera
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 15:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guantanamera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το οτι θεωρω γελιο τον γκει που γυναικοφερνει ποιο πολυ απο γυναικα δεν ειναι μισος

οκ, στην περιπτωσή σου είναι απλά αηδία ή απέχθεια. Για κάποιους όμως είναι μίσος

quote:
δεν μπορω να καταλαβω την προσπαθεια συγκρισης που θες να κανεις

Δεν γίνεται σύγκριση. Απλά ένα παράδειγμα έφερα ως προς ποιούς αξίζει να απεχθάνεται κανείς και ποιους όχι.
Η διάκριση θα πρέπει να γίνεται με βάση το αν η συμπεριφορά κάποιου έχει σκοπό να βλάψει τον πλησίον κι όχι με βάση τις σεξουαλικές του προτιμήσεις, οι οποίες πάντοτε είναι ακούσιες.

Να το πω και λίγο διαφορετικά : Η αγάπη είναι θετικό συναίσθημα ενώ η παλιανθρωπιά κάτι το αρνητικό και η κοινωνία μας οφείλει να προάγει το πρώτο και να κατακεραυνώνει το δεύτερο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 10:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Guantanamera

Δεν υπάρχει μίσος.... Υπάρχει όντως απέχθεια, ως προς το έκφυλο που εκφράζει και που προκαλεί αηδία. Την ίδια αηδία που μου προκαλεί και η φάτσα του Ολλανδού που αγωνίζεται για το κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία.

@Μedtech

Κι όμως αγαπητή μου, έχω συναντήσει Bitch λεσβία και παραλίγο να φάω και ξύλο γιατί την κοίταγα ολίγον αγριεμένος. Το θέμα όμως είναι πως αυτή την εικόνα δεν την βλέπεις να προβάλεται ΠΟΥΘΕΝΑ. Πέρα από καμμία ταινία, έχεις δει εσύ αυτή την Bitch στην τηλερόραση, στα περιοδικά, στα videoclips ? Ενώ την "Λούγκρα" την έχουν επιβάλει σαν εικόνα φυσιολογική. Γιατί ??? Και οι λεσβίες στην ίδια κατηγορία με τους Homosexual άντρες δεν ανήκουν ?

Η K.D.Lang είναι δηλωμένη λεσβία και μαχήτρια. Η Melissa Etheridge είναι δηλωμένη λεσβία και μαχήτρια. H Martina Navratilova είναι δηλωμένη λεσβία και μαχήτρια. Δηλώνει η εξωτερική τους εμφάνιση κάτι το γελοίο ? Τις δύο πρώτες θα μπορούσες μάλιστα να τις χαρακτηρίσεις γοητευτικές γυναίκες.

Πάρε τώρα και σύγκρινε τα "γκέϋ παλικάρια" που μας κατακλίζουν τα ΜΜΕ..... Τον μόδιστρο/στυλίστα που τρώμε στην μάπα κάθε Σ/Κ, τον γνωστό κωμμοτή, κάτι αστέρια της μουσικής, κάτι ηθοποιούς..... Γιατί αυτοί να βγάζουν την γυναίκα προς τα έξω δηλαδή ???

Μήπως τελικά είναι ψεύτικη όλη αυτή η εικόνα και απλά είναι το κόμπλεξ να προκαλέσουνε και να ασχολούνται οι άλλοι μαζί τους ?

Η αναφορά στην παιδεραστία έχει να κάνει με το γεγονός πως όποια "πονεμένη" ιστορία επόνυμου γκεϋ να διαβάσεις, περιλαμβάνει βιασμό και αποπλάνηση στην εφηβική ηλικία από τον ενήλικο μεγάλο τους (μελλοντικά) έρωτα..... Άστα να πάει δηλαδή..... Μου έχουνε πει ιστορίες του τύπου ο 14χρονος τότε πιστιρικάς να βιάζεται από τον 40χρονο γκευ φίλο της οικογενείας και μετά από 20 χρόνια ο έρωτας αυτός να παραμένει ακμαίος.... Μην τα μπερδεύουμε λοιπόν, είσαι αρκετά έξυπνη να καταλάβεις που το πήγαινα το παράδειγμα με την Μύκονο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 10:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα την ειχε την προδιαθεση απο μικρος!

Βεβαια δεν ξερω αν το κουνημα ηταν φυσικη εξελιξη ή προσπαθησε να μιμηθει μια συμπεριφορα μπηκε δηλ σε εναν ρολο (οπως συχνα μπαινουμε ολοι) για να μπορεσει να προσελκυσει συντροφο.


Δεν αντιλέγω πως την είχε την προδιάθεση, κρατάω μόνο την επιφύλαξη για το πως δημιουργήθηκε αυτή η προδιάθεση.

Τι θα πει όμως "φυσική εξέλιξη" ??????

Γιατί δηλαδή κάποιοι γκευ περνάνε απαρατήρητοι και κάποιοι κάνουν "ΜΠΑΜ" ??? Τι συμπεριφορά θέλει να μιμηθεί δηλαδή ? Των γυναικών ? Άρα θέλει να είναι γυναίκα ? Ας γίνει γυναίκα τότε...

Να προσελκύσει σύντροφο ??? Με το να παριστάνει την γυναίκα ? Μα αφού υποτίθεται πως αυτό που τον έλκει είναι ο άντρας. Άρα θέλει να προσελκύσει "άντρα" ο οποίος την βρίσκει με "άντρες", έτσι δεν είναι ? Γιατί τότε να παριστάνει το θυλικό ? Άμα κάποιος θέλει θυλικό δεν θα στραφεί σε γυναίκα ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 11:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα σε όλους,
το θέμα της ομοφιλοφυλοφιλίας δεν το θεώρησα ποτέ πρόβλημα και πάντα μου έκανε εντύπωση το πόσο πολύ ενοχλεί κάποιους.
αυτή η κατά πολλούς "ανεκτικότητά" μου ίσως να οφείλετε σε έναν παλιό συμμαθητή μου που από το δημοτικό προτιμούσε να κάνει παρέες μαζί μας αντί τα αγόρια και μεγαλώνοντας συνέχισε την ίδια πορεία που τελικά όπως ήταν σε όλη την παρέα αναμενόμενο, ο φίλος μας δήλωσε gay. ήταν κάτι που σε κανέναν δεν έκανε εντύπωση.
πιστεύω ότι πολλοί άνθρωποι γεννιούνται έτσι. όπως πιστεύω ότι υπάρχουν φορές που κάποιος μη ομοφυλόφιλος μπορεί να νιώσει δυνατά συναισθήματα αγάπης, καμοιά φορά και σεξουαλικά, για κάποιον φίλο ή φίλη, χωρίς αυτό να τον χαρακτηρίσει ντε και καλά σαν ομοφυλόφιλο.
όσων αφορά την συμπεριφορά ορισμένων ατόμων που το παρατραβάνε "φωνάζοντας" ή "κράζοντας"τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις, δεν βλέπω πια διαφορά έχουν από την γκομενάρα με το ξόβυζο μπλουζάκι, το φουστάκι μεγέθους ζώνης και το κραυγαλέο μακιγιάζ που περνάει το δρόμο συνάμενη και ληγάμενη, που χαχανίζει με όλους, πιάνει τον έναν και τον άλλο και προκαλεί τον περίγυρο με την αχαλίνωτη σεξουαλικότητά της
ούτε βλέπω καμοιά διαφορά με τον "μαμίκουλα" τον λαϊκό, με το δασύτριχο στήθος και την χρυσή καδένα, που νομίζει ότι το κάθε θυλικό αποτελεί λία των ορέξεών του με αποτέλεσμα να μιλάει χυδαία, να κάνει σχόλια μπλιαξ και να απλώνει τα ξερά του σε κάθε γυναίκα, κορίτσι ή γάτα που βρίσκεται δίπλα του
είναι απλά θέμα αισθητικής ή μάλλον κακής αισθητικής η οποία καλύπτει συναισθήματα ανασφάλιας κυρίως.
γενικά πιστεύω ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσιολογικό αφού υπάρχει από πάντα. βέβαια δεν συμφωνώ καθόλου με την τακτική των ομοφυλόφιλων, που σαν αντίδραση στον πόλεμο που τους γίνεται, πρωοθούν ομοφιλόφιλα άτομα σε συγκεκριμένες δουλειές΄, με αποτέλεσμα την δημιουργία "κυκλωμάτων" και τον αποκλεισμό των ετεροφυλόφιλων ατόμων από αυτές. είναι η ίδια τακτική που καταδικάζουν και αυτοί όταν αποκλείονται από δουλειές λόγω της προτίμησής τους στο ίδιο φύλλο.
γενικά πιστεύω ότι ο καθένας μπορεί να κοιμάται με όποιον θέλει, να κάνει στο κρεβάτι του ότι θέλει φτάνει να μην προκαλεί με τις πράξεις του και να μην ενοχλεί.
η διακριτικότητα δεν έβλαψε κανέναν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 12:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κι όμως αγαπητή μου, έχω συναντήσει Bitch λεσβία και παραλίγο να φάω και ξύλο γιατί την κοίταγα ολίγον αγριεμένος.

Δεν ειπα bitch λεσβια.Ειπα BUTCH λεσβια.Αυτες που εδω στην Ελλαδα στολιζονται με τα εξης επιθετα:νταλικες,χασαπακια,αντρογυναικες.

Πρεπει να ομολογησω οτι και εμενα μου την σπαει το κουνημα,η αλλοιωμενη φωνη,η γοβα σε συνδυασμο με συνδυασμο με δασυτριχη γαμπα κτλ οπως και μου την δινει το packing (ασε..δεν θες να μαθεις τι ειναι) που κανουν ορισμενες butch.(Ξερω βεβαια γιατι μου την σπαει και προσπαθω να μαθω να ειμαι περισσοτερο ανεχτικη.Οπως προειπα εγω εφοσον ενας πολιτης τηρει τις υποχρεωσεις του και σεβεται τους νομους,εμενα δεν μου πεφτει λογος τι θελει να φοραει και ποιον θελει να εχει στο κρεβατι του).

Επισης μου την σπαει ο "καλλιτεχνικος" χωρος.

Αλλα νταξει δεν καθομαι να αρχισω να στιβαζω κουτσουρα.Αμα γουσταρουν να κουνιουνται ας κουνιουται.Αν γουσταρουν να φορανε γοβες ας φορανε.
Αμα γουσταρουν packing ας κανουν packing.

Οσο για τις κλικες υπαρχουν σε ολους τους τομεις και σχηματιζονται απο ολων των ειδων τις ομαδες.

Edited by - medtech on 31/08/2006 12:50:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 13:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ειπα bitch λεσβια.Ειπα BUTCH λεσβια.Αυτες που εδω στην Ελλαδα στολιζονται με τα εξης επιθετα:νταλικες,χασαπακια,αντρογυναικες.

Κάτι σχετικό με το DYKE δηλαδή ???

Θα ήθελα πάντως το σχόλιο σου στο επόμενο ποστ μου σχετικά με την προδιάθεση και την "εξέλιξη". Με ενδιαφέρει πάρα πολύ η άποψή σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Guantanamera
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2006, 16:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guantanamera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν υπάρχει μίσος.... Υπάρχει όντως απέχθεια, ως προς το έκφυλο που εκφράζει και που προκαλεί αηδία. Την ίδια αηδία που μου προκαλεί και η φάτσα του Ολλανδού που αγωνίζεται για το κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία

Όπα βρε KERRY!! Μην τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι!
Η παιδεραστία είναι μεγάλο εγκλημα γιατί εκτός από το ότι το θύμα δεν συναινεί στις ορέξεις του δράστη καταστρέφεται και μια ζωή, η ζωή του παιδιού.

Στην περίπτωση της ομοφυλοφιλίας δεν συζητάμε για σχέση δράστη - θύματος.

Απορώ πως δεν γίνεται εύκολα αντιληπτή η ειδοποιός διαφορά, παρότι συζητήθηκε και προηγουμένως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2006, 11:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί αρπάζεστε από λέξεις και βγάζετε συμπεράσματα ???

Δεν συγκρίνω ομοφυλοφιλία και παιδεραστία και ούτε προσπαθώ να αποδείξω ότι είναι το ίδιο πράγμα για να μου λες πως τα βάζω στο ίδιο τσουβάλι. Το άμα μου προκαλεί την ίδια απέχθεια αυτό νομίζω πως είναι προσωπικό μου δικαίωμα - έτσι δεν είναι ???

Μην στέλνουμε την κουβέντα αλλού σε παρακαλώ.....

Έκανα κάποια ερωτήματα και ελπίζω σε απάντηση - ειδικά από την Medtech.

Edited by - KERRY KING on 01/09/2006 12:02:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2006, 18:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
άτι σχετικό με το DYKE δηλαδή ???

Οχι.

Ο ορος butch χρησιμοποιειται σαν επιθετικος προσδιορισμος ανδρων και γυναικων,τοσο ομοφυλοφιλων οσο και ετεροφυλοφιλων οταν αυτοι επιδεικνυουν "ματσο","ανδρικα" χαρακτηριστικα τοσο στην συμπεριφορα οσο και στο ντυσιμο.


quote:
Θα ήθελα πάντως το σχόλιο σου στο επόμενο ποστ μου σχετικά με την προδιάθεση και την "εξέλιξη". Με ενδιαφέρει πάρα πολύ η άποψή σου

Μα,δεν την ανεφερα?Το παιδι που μου ειπες απο μικρο εδειχνε ταση να κολαει περισσοτερο με τον γυναικειο "κοσμο" παρα με τον ανδρικο.Δεν ξερω βεβαια αν "κουνιοταν" και "λυγιοταν" απο μικρος ή αν επιθυμουσε να κουνηστει και να λυγιστει αλλα φοβοταν να εκφραστει για να μην το παρουν με τα γιαουρτια και οταν μεγαλωσε καπως και δεν φοβοταν πια αφησε τον εαυτο του ελευθερο ή εαν ΠΟΤΕ δεν ηθελε να κουνηστει και να λυγιστει αλλα για να βρει συντροφο αναγκαστηκε να μπει σε εναν ρολο.

Οποτε δεν ειμαι σιγουρη εαν η εξελιξη του ηταν αποτελεσμα φυσης ή υποταγης σε καποιες νορμες.Εδειχνε παντως μεγαλη ταση.

Θα ηθελα ομως αν ανοιξω ενα αλλο θεμα.Πολλοι παραπονιουνται οτι τους κολανε επιμονα και με παντελη ελλειψη σεβασμου καποιοι ομοφυλοφυλοι.

Εδω πρεπει να σας τονισω (απο τις εμπειριες μου ως γυναικα) οτι αυτο δεν ειναι αποκλειστικο χαρακτηριστικο των ομοφυλοφιλων ανδρων αλλα της ΑΝΔΡΙΚΗΣ σεξουαλικοτητας γενικα.

Σπανια θα δεις γυναικα να "κολαει" επιθετικα και αγρια στον οποιονδηποτε αλλα οι ανδρες (επειδη εχουν περισσοτερες "ορμες"??επειδη ειναι "κυνηγοι"?δεν ξερω βρε παιδια γιατι) εμφανιζουν σαφεστατα επιθετικοτητα και επιμονη στο φλερτ τους ειτε ειναι ομοφυλοφιλοι ειτε ετεροφυλοφιλοι.

Για να μη παρεξηγηθω δεν εννοω οτι ολοι οι ανδρες ειναι αναισθητοι,αγριοι,αγενεις και επιθετικοι στο φλερτ τους.

Απλα δειγματα τετοιας συμπεριφορας εχουμε κυριως απο τους ανδρες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 15:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα ηθελα ομως αν ανοιξω ενα αλλο θεμα.Πολλοι παραπονιουνται οτι τους κολανε επιμονα και με παντελη ελλειψη σεβασμου καποιοι ομοφυλοφυλοι.

Εδω πρεπει να σας τονισω (απο τις εμπειριες μου ως γυναικα) οτι αυτο δεν ειναι αποκλειστικο χαρακτηριστικο των ομοφυλοφιλων ανδρων αλλα της ΑΝΔΡΙΚΗΣ σεξουαλικοτητας γενικα.

Σπανια θα δεις γυναικα να "κολαει" επιθετικα και αγρια στον οποιονδηποτε αλλα οι ανδρες (επειδη εχουν περισσοτερες "ορμες"??επειδη ειναι "κυνηγοι"?δεν ξερω βρε παιδια γιατι) εμφανιζουν σαφεστατα επιθετικοτητα και επιμονη στο φλερτ τους ειτε ειναι ομοφυλοφιλοι ειτε ετεροφυλοφιλοι.

Για να μη παρεξηγηθω δεν εννοω οτι ολοι οι ανδρες ειναι αναισθητοι,αγριοι,αγενεις και επιθετικοι στο φλερτ τους.

Απλα δειγματα τετοιας συμπεριφορας εχουμε κυριως απο τους ανδρες.


το προβλημα με τους ομο που κολανε ειναι
οτι ενω τους λες οτι μια τετοια εμπειρια δεν σε ενδιαφερει αυτοι συνεχιζουν

ο τροπος που κολανε μπορει να μην ειναι επιθετικος η αγριος αλλα δεν καταλαβενουν το <<δεν με ενδιαφερει το πισωγλεντι>>

σε εμενα μου εχει γινει αρκετες φορες πεσιμο
και εχω αναγκαστει να φτασω σε σημειο κραξηματος για να σηκωθει να φυγει

το να την πεσεις σε ατομο που εχει τα ιδια σεξουαλικα ενδιαφεροντα με σενα ειναι λογικο μεχρι ενος σημειου να εισαι <<επιθετικος η αγριος>>
αλλα οταν ο/η αλλη σου λεει
<<ξερεις μεγαλε δεν την βρησκω ετσι οπως εσυ>>
και εσυ συνεχιζεις το πεσιμο τοτε και το κραξημο σου θα φας και θα πεις και ευχαριστω

αυτο που μου την σπαει ειναι το σλογκαν που εχουν οταν τους λες οτι δεν σου αρεσει αυτη η ερωτικη κατευθινση

<γιατι εχεις δοκιμασει;;>>

οχι ρε μεγαλε δεν εχω δοκιμασει
οπως δεν εχω δοκιμασει να φαω και σκατα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 21:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το προβλημα με τους ομο που κολανε ειναι
οτι ενω τους λες οτι μια τετοια εμπειρια δεν σε ενδιαφερει αυτοι συνεχιζουν

ο τροπος που κολανε μπορει να μην ειναι επιθετικος η αγριος αλλα δεν καταλαβενουν το <<δεν με ενδιαφερει το πισωγλεντι>>



Mα το ιδιο επιθετικοι και επιμονοι ειναι και αρκετοι ετεροφυλοφιλοι ανδρες!

Απλα εσενα δεν στην εχει πεσει ετεροφυλοφιλος ανδρας για να καταλαβεις οτι η ασχημη αυτη συμπεριφορα δεν ειναι αποκλειστικο "προνομιο" των αδερφων,ειναι γενικο "προνομιο" των ανδρων.


quote:
αυτο που μου την σπαει ειναι το σλογκαν που εχουν οταν τους λες οτι δεν σου αρεσει αυτη η ερωτικη κατευθινση

<γιατι εχεις δοκιμασει;;>>



ΑΥΤΗ η φραση χρησιμοποιειται συχνα και απο επιμονους ετεροφυλοφιλους ανδρες.

Ευχαριστω παντως που μου εδωσες την καταλληλη απαντηση σε αυτη την ερωτηση/εργαλειο της παρενοχλησης:

quote:
οχι ρε μεγαλε δεν εχω δοκιμασει
οπως δεν εχω δοκιμασει να φαω και σκατα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 21:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mα το ιδιο επιθετικοι και επιμονοι ειναι και αρκετοι ετεροφυλοφιλοι ανδρες!

Απλα εσενα δεν στην εχει πεσει ετεροφυλοφιλος ανδρας για να καταλαβεις οτι η ασχημη αυτη συμπεριφορα δεν ειναι αποκλειστικο "προνομιο" των αδερφων,ειναι γενικο "προνομιο" των ανδρων.


μπορει να εχεις δικιο
αν στην επομενη μου ζωη ειμαι γυναικα τοτε θα μπορω να εχω αποψη μεχρι τοτε το βλεπω δυσκολο να μου την πεσει ετεροφυλοφιλος αντρας

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
αυτο που μου την σπαει ειναι το σλογκαν που εχουν οταν τους λες οτι δεν σου αρεσει αυτη η ερωτικη κατευθινση

<γιατι εχεις δοκιμασει;;>>


--------------------------------------------------------------------------------

ΑΥΤΗ η φραση χρησιμοποιειται συχνα και απο επιμονους ετεροφυλοφιλους ανδρες.

Ευχαριστω παντως που μου εδωσες την καταλληλη απαντηση σε αυτη την ερωτηση/εργαλειο της παρενοχλησης:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
οχι ρε μεγαλε δεν εχω δοκιμασει
οπως δεν εχω δοκιμασει να φαω και σκατα
--------------------------------------------------------------------------------


για οτι χρειαστεις μην διστασεις να ζητησεις την βοηθεια μου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Guantanamera
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 21:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guantanamera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άλλο η ομοφυλοφιλία , άλλο η σεξουαλική παρενόχληση.

Το συναίσθημα που θα ένοιωθα αν μου την έπεφτε ένας γκέι, θα ήταν η αμηχανία, όχι πάντως το μίσος (επαναλαμβάνω δεν φταίει για τις προτιμήσεις του και δεν θέλει το κακό σου).

Όταν κάτι τέτοιο πάει να συμβεί, απλά το ξεκόβεις με ένα βλέμμα και κανένας δεν πρόκειται να συνεχίσει. Δεν χρειάζονται πολλά πολλά, ούτε αναλύσεις επί αναλύσεων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 22:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το συναίσθημα που θα ένοιωθα αν μου την έπεφτε ένας γκέι, θα ήταν η αμηχανία, όχι πάντως το μίσος (επαναλαμβάνω δεν φταίει για τις προτιμήσεις του και δεν θέλει το κακό σου).


ποιος μιλησε για μισος;;
θα μας τρελανεις


quote:
Όταν κάτι τέτοιο πάει να συμβεί, απλά το ξεκόβεις με ένα βλέμμα και κανένας δεν πρόκειται να συνεχίσει. Δεν χρειάζονται πολλά πολλά, ούτε αναλύσεις επί αναλύσεων.

οκ
απο την στιγμη που δεν σου εχει τυχει δεν μπορεις να εκφερεις γνωμη

δυστηχως υπαρχουν ατομα που μονο με το αναλογο κραξημο καταλαβαινουν

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 22:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άλλο η ομοφυλοφιλία , άλλο η σεξουαλική παρενόχληση.

Ακριβως.

Ειναι πραγματικα εμετικο να σου κολαει επιμονα Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ.


quote:
για οτι χρειαστεις μην διστασεις να ζητησεις την βοηθεια μου

Γιες μαστερ,θενκς Μαστερ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Guantanamera
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 22:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guantanamera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ποιος μιλησε για μισος;;
θα μας τρελανεις


Μην το παίρνεις προσωπικά, βρε gigenis!

Στα πονηρά βλέμματα σε ένα μπαρ (που μούχει τύχει) αν απαντήσεις με ένα βλέμμα που σκοτώνει, μάλλον ψυχάκιας πρέπει νάναι ο άλλος για να συνεχίσει!

Αν όμως θέλεις να κάνεις χαβαλέ με τον άλλον, τότε μπορεί και να τ' ακούσεις!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 22:32:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιες μαστερ,θενκς Μαστερ.


νο προπλεμο μα'ι' σουιτ δρακονιαν

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2006, 22:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μην το παίρνεις προσωπικά, βρε gigenis!

Στα πονηρά βλέμματα σε ένα μπαρ (που μούχει τύχει) αν απαντήσεις με ένα βλέμμα που σκοτώνει, μάλλον ψυχάκιας πρέπει νάναι ο άλλος για να συνεχίσει!

Αν όμως θέλεις να κάνεις χαβαλέ με τον άλλον, τότε μπορεί και να τ' ακούσεις!


το τελευταιο που θελω ειναι να κανω χαβαλε με τετοια ατομα
και μιλαω για πεσιμο σε διαφορα μερη
μαλλον θα φταιει το οτι ειμαι ενας αδωνης
αλλα περα απο την πλακα μου την εχουν πεσει

σε παραλια ενω ειμαι με το αμορε μου

στον χωρο εργασιας(δουλευα σε βιοτεχνεια γυναικιων ρουχων)
αφου ειχα δημιουργησει επεισοδιο λογο παραληλης σχεσεις με δυο συναδελφισες μου(ντρεπομαι που το λεω αλλα ειμουν χοντρολακαμας εκεινη την εποχη)

στο γυμναστηριο

ειμαι τοσο ατυχος που μου ετυχε μεχρι και ο μηχανικος της εξπρες σερβις να ειναι ομο


αν υπηρχε παιχνιδι παραπλησιο του τζοκερ
<<βρες τον gay>>
ειμαι συγουρος οτι θα επιανα εξαρι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CROWL26
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
511 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 22:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CROWL26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι όντως κουσούρι μια ανθρώπινη επιλογή και δει στις μέρες που πολλοί ευαγγελίζονται την ανεξαρτησία και ελευθερία σκέψεων και επιλογών? Έχουμε δικαίωμα να (κατά-)κρίνουμε τις σεξουαλικές επιλογές των συνανθρώπων μας?


Δεν θα το έθετα το θέμα στη βάση "κουσουρί για την πυρά" διότι ο τελικός κριτής όλων των ανθρωπίνων πράξεων είναι ο Θεός.Απλά τη γνώμη θα ήθελα να προσθέσω μιας και ετέθη το θέμα από τον Giatros.

Κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να επιλέξει όποιον σύντροφο επιθυμεί και του αρέσει για το κρεββάτι του και για την ζωή του.Κατ'αρχήν λοιπόν αν κάποιος είναι ομοφυλόφιλος είναι δικαίωμά του και δεν με ενοχλεί καθόλου.

Με ενοχλεί όμως υπερβολικά το γεγονός να θέλουν ορισμένοι, ιδιαίτερα τη σημερινή εποχή που το φαινόμενο είναι σε έξαρση, να το "περάσουν" μέσα από τα ΜΜΕ με πληθώρα μηνυμάτων ως κάτι το φυσιολογικό.

Με συγχωρείτε πολύ αλλά ομιλούμε για μία ιδιαιτερότητα και μάλιστα αντιβαίνουσα στην ίδια τη φύση του άνδρα, ο οποίος δημιουργήθηκε για να συνευρίσκεται με το αντίθετο αυτού, τη γυναίκα. Υπάρχουν θυληπρεπείς άνδρες εκ γενετείς προερχόμενοι λόγω γενετικών ανωμαλιών αλλά αυτοί δεν είναι ομοφυλόφιλοι.

Φιλικά.-
E.X.OΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2006, 21:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γεια σας. Με λένε Μοz και μου αρέσουν οι άντρες. Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή. Τις υπόλοιπες μέρες (πλην Κυριακής) μού αρέσουν οι γυναίκες. Το έκανα σαν δακτύλιο για να μην βιώνω εσωτερικούς διχασμούς. Τελευταία όμως συνειδητοποιώ ότι πάνω απ όλα μού αρέσει ο Εαυτός μου (και ο μικρός και ο Μεγάλος). Έτσι έκοψα τους εκκλησιασμούς της Κυριακής και τις αναρριχήσεις στο βουνό μετά το Κύριε Ελέησον, για να λατρέψω τον Εαυτό μου. / Την πρώτη Κυριακή έφαγα το μικρό μου δάχτυλο (του χεριού). Μου λείπουν ήδη τρία (αλλά τα αντικατέστησα με καινούρια από τιτάνιο). Ο φίλος μου ο δόκτορας, μου είπε ότι δεν ευθύνεται η εκκεντρικότις μου, αλλά έτσι γεννήθηκα και ότι πάσχω από «αυτο-ερώτικ κανιμπαλίσμ». Ακούγεται εξωτικό και λέω να συνεχίσω να πάσχω. Η φίλη μου η χορεύτρια (η Σεσίλ- σας έχω ξαναμιλήσει νομίζω γι αυτήν) μου είπε ότι αν δεν κάνω κάτι θα καταλήξω «σάιμποργκ». Ακούγεται εξωκοσμικό και λέω να μην κάνω απολύτως τίποτα. Πιστεύω πως πριν το τέλος του έτους θα με έχω φάει και θα με έχω χωνέψει. Είναι ένας «άλλος» τρόπος να γευτώ την Σοφία, την Μεγαλοψυχία και την Παντοδυναμία μου.

((Στο φινάλε... οι άλλοι είναι πιο έξυπνοι ή πιο μάγκες από μένα για να με απολαμβάνουν... και τζάμπα;;; «σάιμποργκ» και πάλι «σάιμποργκ»!))

Mε υπερβόρεια μουστάρδα, μπόλικο κρεμμύδι,
ανανά ψιλοκομμένο, ινδοκάρυδο… και στην κορφή κανέλα!
SeriusBased_M©Z society

-Μoz... θα μου δώσεις καμιά πιρουνιά;
-Αμέ... πού θες, σε ποιο μάτι;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OSIRIS_A_K
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2006, 17:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_A_K  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά από αρκετό απουσίας είδα ότι το θέμα επανήλθε..

1- Θα ήθελα να αναφερθώ στο θέμα ΜΜΕ , δηλαδή δεν καταλαβαίνω πως προσπαθούν να το περάσουν?? Που και πως… πια είναι αυτά τα μηνύματα….
Μήπως λαμβάνετε αυτά τα μηνύματα επειδή εσύ θέλεις να τα λάβεις…
τα ΜΜΕ δίνουν και εκπέμπουν ένα σορό μηνύματα για τα πάντα και για όλα

2- Ένας ομοφυλόφιλος γεννιέται και πεθαίνει ομοφυλόφιλος δεν αλλάζει αυτό είναι δεδομένο
μπορεί σε πολλές περιπτώσεις να μην αποδεχτή ο ίδιος την φύση του και να παίζει ένα ρόλο που οι κοινωνία τον ανάγκασε να κάνει συνειδητά η ασυνείδητα

3- Δεν μπορώ να ακούω μερικούς να λένε δεν είναι φυσιολογικό αυτό δεν είναι το άλλο… το τι είναι φυσιολογικό και τι μη είναι δημιουργία του ανθρώπου τα πάντα μα τα πάντα είναι φυσιολογικά αφού συμβαίνουν….
απλά δεν είναι κατανοητά για τον Α- Β λόγο, ο άνθρωπος με το πέρασμα του χρόνου μαθαίνει γεμίζει με καινούριες γνώσεις αναθεωρεί πράγματα κ πράξεις και τις τοποθετεί σε φυσιολογικά = κατανοητά πλαίσια
αλλά που δεν κατανοεί τα τοποθετεί σε μη φυσιολογικά γιατί για αυτών είναι απλά άγνωστα μη κατανοητά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 15:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι αν ένας ομοφυλόφιλος/η έβλεπε κάποια από τα μηνύματα εδώ μέσα,θα τον/την πιάνανε κλάματα.Συνειδητοποίησα ακόμα μια φορά ότι οι άνθρωποι είμαστε σκληροί και προκατειλημένοι.Και επίσης τσουβαλιάζουμε όλους τους ανθρώπους αυτούς σε ένα τσουβάλι.Τελικά ποιός συμπαθεί τους ομοφυλόφιλους,ποιός έχει φίλους ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ ομοφυλόφιλους,ποιός κρύβεται τελικά;κάτι ονόματα όπως "φτερού" και "butch" είδα να φιγουράρουν,τα αναφέρανε οι όποιοι,αφού τα έχουν ακούσει από αλλους..Όποιος έχει κολλητό/κολλητή του ομοφυλόφιλο από εδώ μέσα,άρα και πρώτο χέρι γνώση,ας μιλήσει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 19:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικα δεν εχω καποιο ιδιεταιρο προβλημα με τους ομοφυλοφιλους.
Ισα ισα καλο ειναι να υπαρχουν για να τους βλεπουμε και να γελαμε.
Πραγματικα καποιοι απο αυτους μου προκαλουν γελιο μεχρι δακρυων.

Οταν καποιος ειναι σωστος απεναντι στην κοινωνια και συμπεριφερεται σαν κανονικος ανθρωπος και οχι σαν τσιρκο, τοτε δεν αφορα κανεναν το τι κανει στο κρεβατι του.
Οταν ομως κουνιεται σα βαρκα, και συμπεριφερεται σαν κατι που δεν ειναι, δηλαδη σα γυναικα, ε τοτε ειναι για πολλες τοματες.

Δεν εχω προβλημα με τους ομοφυλοφιλους οι οποιοι ειναι αξιοπρεπη ατομα, εχω μαλιστα και φιλους καποιους απο αυτους. Εχω ομως προβλημα με τις κραγμενες καραπουσ***ρες. Που τους βλεπουν τα παιδακια να κυκλοφορουν ελευθερους στους δρομους.

Ειναι απολυτα φυσιολογικο για καποιον να αρεσκεται σε διαφορετικου ειδους ερωτικες πραξεις, ειναι ομως παραφυσικο το να απαρνειται καποιος τη φυση του και να παριστανει τη γυναικα ενω ειναι αντρας.

Ε! αφου <<το τριβουν το πιπερι>> τι να κανουμε τωρα....!!!!

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 22:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προσωπικα δεν εχω καποιο ιδιεταιρο προβλημα με τους ομοφυλοφιλους.
Ισα ισα καλο ειναι να υπαρχουν για να τους βλεπουμε και να γελαμε.
Πραγματικα καποιοι απο αυτους μου προκαλουν γελιο μεχρι δακρυων.

Αν είσαι γονιός ή αν πρόκειται κάποια στιγμή να γίνεις, μην το λες αυτό...

maraki8 δεν έχω ασχοληθεί με το παρών θέμα, άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε. Μου αρέσει όμως η προσέγγιση σου...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 12:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάντως παρατηρώ κάτι που δεν μπορώ να το ερμηνεύσω...

λέτε ότι επηρρεάζεται η αισθητική σας και οι αξίες σας
μ'αυτά που προβάλλονται στην τηλεόραση...

οι γκέι,οι μόδιστροι,οι ηθοποιοί,οι τραγουδιστές κλπ κλπ

1)γιατί βλέπετε τηλεόραση ?? σκεφτήκατε ποτέ να την πετάξετε από το παράθυρο ??
2)το πιο πρόσφορο έδαφος για να "οργανωθούν" οι γκέι,είναι ο χώρος του θεάματος
στην οικοδομή και στα ναυπηγεία είναι λίγο δύσκολο να περάσεις τέτοιες απόψεις
άρα,πάλι ρωτώ,γιατί βλέπετε τηλεόραση ??
3)κατά την προσωπική μου άποψη,ο τάδε μόδιστρος,είναι καραγκιόζης
γιατί όχι μόνο φέρεται αφύσικα και προκλητικά,αλλά αν τον ρωτήσεις
γιατί το κάνει αυτό θα σου πει "για τον π....ο μωρό μου"
αν όμως ρωτήσεις τον λάκη γαβαλά,να είσαι σίγουρος ότι όχι μόνο θα σε αποστομώσει,αλλά θα σε κάνει να τον συμπαθήσεις κιόλας
κι αυτό συμβαίνει διότι ο λάκης γαβαλάς είναι συνειδητός καραγκιόζης
ένας καραγκιόζης σαν όλους μας αλλά που έχει το θάρρος της γνώμης του
και κάνει καριέρα με αυτή
αυτό μπορεί και να ενοχλεί πολλούς αρσενικούς,αλλά στη ζωή συμβαίνουν αυτά

εν κατακλείδι,είναι τόσο μπερδεμένη η φάση που καλό είναι να μην
τη συζητάμε και τόσο πολύ
σκεφτείτε ότι πολλοί αξιόλογοι άνθρωποι νιώθουν θλίψη μ'αυτά που βλέπουν να γράφονται,χωρίς καν να ανήκουν ακριβώς εκεί που οι υπόλοιποι προσπαθούν να τους κατατάξουνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy