ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ VS ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ-ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 18
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Gotharom
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gotharom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote] [Γνωριζωντας επισης οτι η φιλοσοφια του χριστιανισμου ειναι διαμμετρικα αντιθετη με αυτη του αρχαιου ελληνισμου/quote]
Πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα...?!
Λες "Γνωριζοντας", αλλα γνωριζοντας απο που...?!?!

Στην Αφρικη θα παω με τους Massai


Τι εννοεις "γνωριζωντας απο που" ;
Απο βιβλια βεβαιως τι αλλο? Δεν ζουσα τοτε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gotharom
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gotharom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εντάξει φίλε Gotharom, τώρα κατάλαβα τι θες να πεις.
Η πιο πρακτική και εφαρμόσιμη (αν όχι η μόνη) εντολή του υποτιθέμενου χριστού είναι: Κάνε στους άλλους ότι θα ήθελες να σου κάνουν εσένα αυτοί.
Ο Σωκράτης όμως το είπε έτσι: Μην κάνεις στους άλλους ότι δεν θα ήθελες να σου κάνουν εσένα αυτοί.
Αυτές οι δύο θέσεις δεν μοιάζουν πολύ; Πήρανε τα λόγια του Σωκράτη, τα παράλλαξαν λίγο και μάλιστα αδέξια, και τα βάλανε στο στώμα του χριστού. Να μια ξεκάθαρη απόδειξη ότι ο χριστιανισμός επηρεάστηκε από τον Ελληνισμό. Λέγοντας αδέξια εννοώ ότι προσθέσανε στο νόημα της φράσης την ιδιοτέλεια.

Ελεύθερος



Ενταξει. Σε αυτο εχεις δικιο. Ομολογω οτι δεν το σκεφτηκα ετσι.

Χαιρετω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι εννοεις "γνωριζωντας απο που" ;
Απο βιβλια βεβαιως τι αλλο? Δεν ζουσα τοτε...


Εννουσα να αναφερεις τις πηγες σου...! Τα βιβλια!
Περιεργη ιδεολογια!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΜΙΑ ΕΞ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ?


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gotharom
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gotharom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

[quote] [Γνωριζωντας επισης οτι η φιλοσοφια του χριστιανισμου ειναι διαμμετρικα αντιθετη με αυτη του αρχαιου ελληνισμου/quote]
Πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα...?!
Λες "Γνωριζοντας", αλλα γνωριζοντας απο που...?!?!

Στην Αφρικη θα παω με τους Massai


Τι εννοεις "γνωριζωντας απο που" ;
Απο βιβλια βεβαιως τι αλλο? Δεν ζουσα τοτε...




Ω... Πρεπει να σου πω οτι προκειται για πολυετη συνγκριτικη ενασχοληση με το θεμα στην οποια περιλαμβανεται η αναγνωση βιβλιων των ιστορικων της Ρωμαικης εποχης καθως και την αναγνωση της Αγιας Γραφης μεχρι και τις επιστολες του Παυλου.

Η τυφλη πιστη στα γραφτα καποιων που ασχοληθηκαν με το θεμα θα οδηγουσε αναγκαστικα σε υποκειμενικα και εσφαλμενα συμπερασματα.

Την γνωμη μου την διμιουργησα λοιπον μεσω της κριτικης αναγνωσης των θρησκευτικων βιβλιων και κυριως μεσω συζητησεων.
Αλλες πηγες απο αυτες, φοβαμαι οτι δεν μπορω να σου αναφερω.

Χαιρετισμους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 10:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δικη σου γνωμη!
Προσωπικα πιστευω πως ο καθεαυτος Χριστιανισμος δεν αντιτιθεται σε κανενα λαο, γιατι απλουστατα δεν ξεχωριζει σε λαους τους ανθρωπους...!

Το ΜΟΝΟ βιβλιο απο το οποιο μπορει να βγαλει καποιος αντικειμενικα συμπερασματα ειναι η Βιβλος.
Πολλα απο τα υπολοιπα δεν αντιπροσωπευουν τον Χριστιανισμο και ισως εξυπηρετουν και συμφεροντα...!
Αν απο τετοια βιβλια εχεις βγαλει τα συμπερασματα σου...
Φιλικα...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gotharom
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 13:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gotharom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δικη σου γνωμη!
Προσωπικα πιστευω πως ο καθεαυτος Χριστιανισμος δεν αντιτιθεται σε κανενα λαο, γιατι απλουστατα δεν ξεχωριζει σε λαους τους ανθρωπους...!

Το ΜΟΝΟ βιβλιο απο το οποιο μπορει να βγαλει καποιος αντικειμενικα συμπερασματα ειναι η Βιβλος.
Πολλα απο τα υπολοιπα δεν αντιπροσωπευουν τον Χριστιανισμο και ισως εξυπηρετουν και συμφεροντα...!
Αν απο τετοια βιβλια εχεις βγαλει τα συμπερασματα σου...
Φιλικα...!

Στην Αφρικη θα παω με τους Massai


Πιστευω οτι με αδικεις. Εγω, λεγωντας θρησκευτικα βιβλια, εννοουσα την Βιβλο (καινη διαθηκη). Δεν ανεφερα αλλα βιβλια εκτος απο αυτα.
Πως καταληγεις στο συμπερασμα οτι προκειται για αλλα βιβλια?
Δεν καταλαβαινω.
Κυριως ειμαι αντιθετος σε καθε αιρεση (Ιαχωβαδες κλπ) και τα γραφτα τους (Αν εννουσες αυτο). Αυτα κι αν ειναι υποκειμενικα...
Για ποια συμφεροντα μιλας? Εδω μια φιλοσοφικη συζητηση κανουμε... Ουτε θα αλλαξουμε τιποτα, ουτε το περιμενει κανεις αυτο απο εμας.
Το πνευμα μας θελουμε να εμπλουτισουμε.
Και βεβαια αντιπροσωπευω την γνωμη μου κι εσυ την δικη σου. Ετσι ειναι.
Και ξερεις κατι; Ειναι καλα που ειναι ετσι, γιατι μονο ετσι αποκτα το ολο ενδιαφερον.

Φιλικωτατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oχι φίλε μου…!
Σίγουρα δεν ηταν αυτή η πρόθεση μου!
Προφανώς κατάλαβα λάθος…
Κατάλαβα λάθος τον όρο «θρησκευτικά βιβλία»…!

Εφόσον λοιπόν τα συμπεράσματα σου έχουν βγει από τη Βίβλο, καλό θα είναι να αναφέρεις κάποια αποσπάσματα της που σε οδήγησαν σ’αυτά.

Μην παρεξηγείς τις προθέσεις μου…
Απλά είμαι περίεργη να συζητήσω με κάποιον που έχει ψάξει το θέμα!


Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 20:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Gotharom

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΣΚΑΛΥ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΟΓΟ ΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΟ ΣΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΤΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279

Edited by - Loucas on 02/05/2004 18:21:45

Edited by - Loucas on 23/05/2004 18:03:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gotharom
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 19:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gotharom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ Gotharom

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΣΚΑΛΥ ΟΛΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΟΓΟ ΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΟ ΣΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΤΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279


Αυτη την στιγμη φιλε μου, διαθετω πολυ λιγο χρονο και δεν μπορω να συνταξω μακροπνοες απαντησεις.

Δωστε μου λιγο χρονο...

Φιλικωτατους χαιρετισμους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 19:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Λουκά.
Το συγκεκριμένο θέμα που θίγεις είναι πολυδιάστατο,και πολυμορφικό.
Σταμάτα να απασχολείς το μυαλό σου με προβλήματα που δεν υφίστανται.
Σταμάτα να σκέφτεσε και να προσπαθείς να βρείς τις λύσεις που αναζητάς στα λόγια τα δικά μου,η κάποιον άλλων φίλων.
Μελέτησε,διάβασε Φιλοσοφία,ιστορία,αστρονομία,μαθηματικά,ιατρική,προσπάθησε να γίνεις ακόμα καλύτερος άνθρωπος,οχι τέλειος γιατί δεν ειναι δυνατό.
Είμαστε άνθρωποι με αδυναμίες,με προβληματισμούς,φόβους.
Σε όλα αυτά μόνο ενα όπλο έχουμε την γνώση και την μάθηση.
Τότε θα είσαι έτοιμος να δώσεις απαντήσεις στον εαυτό σου και να βρείς τον δρόμου που σε εκφράζει.

"ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΙΩΜΕΝΟΥ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ,ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΛΟΓΙΕΤΑΙ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 01:03:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κυριως ειμαι αντιθετος σε καθε αιρεση


Χμ, μάλιστα και ποιος προσδιορίζει τι είναι αίρεση. Η ιστορία γράφεται πάντα από τους νικητές…

quote:

Όταν ήρθαν οι ιεραπόστολοι, οι Αφρικανοί είχαν την γη και οι ιεραπόστολοι κρατούσαν τη Βίβλο. Μας έμαθαν να προσευχόμαστε με τα μάτια κλειστά. Όταν τα ανοίξαμε, εκείνοι είχαν τη γη κι εμείς κρατούσαμε τη Βίβλο.


Τζ. Κενιάτα


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Edited by - ΠΛΩΤΙΝΟΣ on 24/01/2004 01:05:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 10:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΦΙΛΟΣΟΦΕ.

ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΩ.

ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΟΛΑ.

ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ,ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ.

ΕΔΩ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ.

ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.
ΕΧΩ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ.
ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.

ΕΧΩ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ.
ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΕΔΩ.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
ΠΑΝΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΟ.
ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΔΕΝ ΤΙΣ ΙΟΘΕΤΕΙΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ.ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΑΚΟΥΣ.

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ.
ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΚΩΝΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.


ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 10:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστος ο Loukas...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 19:52:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΗ ΣΚΑΛΥ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΑΓΕΣ ΑΠΟΨΕΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΕΔΩ.

ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΑΙΝΑΜΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΑΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279

Edited by - Loucas on 30/01/2004 21:46:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 02:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ SCULLY. MΠΟΡΕΙΣ ΕΛ-ΕΥΘΕΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΙΣΩΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΝΟΗΜΟΝΕΣ. ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΡΧΑΙΟΕΛ-ΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ. ΑΛΛΙΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΧΩΡΟ ΣΥΝΑΞΗΣ ΚΑΦΡΩΝ-NIGHT CLUB- ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΙΣΧΥΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ Η ΘΕΩΡΙΑ ΣΟΥ........ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΛΕΩ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΝΗ ΣΟΥ..ΦΙΛΑΚΙΑ!

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 08:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΦΙΛΕ VAIHINGER

ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΕΔΩ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.
ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΣΚΑΛΗ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.

ΚΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ.

ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.
ΣΤΟ ΖΗΤΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΔΙΑΠΛΗΚΤΙΣΜΟΥΣ,ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΑΧΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΤΟΠΙΚ.

ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΠΑΝΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΙΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΣΚΑΛΗΣ.
ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΚΑΤΕΟΧΗΝ ΒΙΛΙΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΒΙΒΛΙΑ ΕΡΕΣΕΩΝ.

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΑ ΕΙΔΑ ΕΓΩ.

ΟΜΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΗ Η ΙΔΙΑ.

ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ.

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279

Edited by - Loucas on 03/04/2004 23:10:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 20:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΜΠΟΡΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ.

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΙΠΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΜΗΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΝΑ ΧΑΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ ΟΠΟΤΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΤΟΝ 20 ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΛΗ.

ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ ΕΙΤΕ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΕΟ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΕΙΤΕ ΟΨΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΔΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.

ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕ ΒΑΡΕΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΕΤΑΙ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279

Edited by - Loucas on 17/03/2004 22:01:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 18 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy