ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2004, 18:42:26  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη ανήσυχη7 νομίζω ότι στην περίπτωσή σου δεν ήταν τίποτ'άλλο παρά μια σύμπτωση...
Μια φοβερή σύμπτωση...
Ας εξετάσουμε το φαινόμενο από μιαν άλλη πλευρά όχι τόσο εγωκεντρική (δε θέλω να σε προσβάλλω απλά να σου δώσω μιαν άλλη οπτική του θέματος...)
Ξέρεις πόσοι άνθρωποι εκείνη ακριβώς τη στιγμή έκαναν κάτι (το οτιδήποτε) όταν συνέβει ο σεισμός?
Κάποιος μπορεί να έφτασε στην κορύφωση μιας ερωτικής πράξης...
Κάποιος άλλος να μούτζωνε με άχτι κάποιον άλλο...
Κάποιος άλλος που ασχολείται με εσωτερισμό να έκανε μιαν επίκληση...
Κάποια παρέα παιδιών να είχαν καλέσει ένα πνεύμα...

Τι θέλω να πω...
Ολοι έχουν την ίδια πιθανότητα (και είναι πολύ λογικό) να σκεφθούν ότι όλο αυτό που συνέβει εκείνη τη στιγμή είχε να κάνει με αυτούς...
Για σκέψου το ... και θα ήθελα να ακούσω την άποψή σου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 11:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7
Δεν θα διαφωνήσω με την άποψη σου AVALLON, ότι ίσως αυτό να ήταν σύμπτωση. Εξάλλου είμαι πολύ σκεπτικίστρια. Δεν είμαι όμως περισσότερο "εγωκεντρική", από όλους τους άλλους που συμμετέχουν σε αυτό το Forum, καταθέτουν βιώματα, και θεωρούν ότι οι ανησυχίες που έχουν για πράγματα που τους συμβαίνουν, μπορεί να είναι κάτι παραπάνω από τυχαία γεγονότα, χωρίς να σημαίνει, να εξηγούμαστε, ότι μπορεί και να είναι. Γι' αυτό το λόγο και τα έγραψα αυτά. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει, πως λειτουργεί ο "άνθρωπος" και πως αντιλαμβάνεται ο καθένας μας αυτά που υπάρχουν γύρω του, και πως αντιδρά.
Σε ευχαριστώ, πάντως, για τα όσα έγραψες!

ανήσυχη7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 23:53:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν είμαι όμως περισσότερο "εγωκεντρική", από όλους τους άλλους που συμμετέχουν σε αυτό το Forum, καταθέτουν βιώματα,

Δεν είπα ότι είσαι βέβαια απλά ότι το δικό σου βίωμα...(σεισμός) είναι κάτι το οποίο δεν έγινε προσωπικά για σένα ή για να το πω πιο σωστά είναι ένα γεγονός που έχει σημείο αναφοράς αλλά και επίκεντρο πολλές χιλιάδες ανθρώπους που το ζήσανε...
Είναι πιο εύκολο να πιστέψεις ότι είδες φάντασμα παρά αυτό...
Με φιλική διάθεση...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
evi99
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 13:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evi99
αγαπητή Avallon συμφωνω απόλυτα μαζί σου. ομολογώ ότι δεν το είχα σκεφτεί έτσι ως τώρα και αν το σκεφτεί ο οποιοσδήποτε, ο καθένας στην γλυρω περιοχή μπορεί να έκανε κάτι που να νόμιζε ότι έχει σχέση με αυτό το σεισμό.
φυσικά δεν θέλω να προσβάλω ούτε αμφισβητώ όσους γράφουν και μας εξομολογούνται τέτοιες εμπειρίες, απλά λέω να το βλέπουμε λίγο πιο σφερικά το θέμα πριν καταλήξουμε κάπου. sensationf, τις επόμενες φορές που θα νιώσεις αυτότο φως γύρω σου, θυμίσου σε τι διάθεση βρισκοσουν, σε ποιο μέρος και γενικά πράγματα που ίσως σε κάνουν να καταλάβεις περισσότερα για το τί μπορεί να είναι αυτό. ίσως έχει σημασία το μέρος που βρίσκεσαι ή τα άτομα που βρίσκονται κοντά σου όταν σου συμβαίνει αυτό.
επίσης, αν όπως λες νιώθεις ευχάριστα όταν σε τυλίγει αυτό το φως, δεν χρειάζεται να ανησυχείς, μπορεί να προμηνύει κάτι καλό...

don't turn your back on fear...get over itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evi99
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 13:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους evi99
sorry sensationf, την ανήσυχη7 εννοούσα...

don't turn your back on fear...get over itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 15:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Ανήσυxη...Πολύ ωραία η ιστορία με το σεισμό...!
Παρατήρησα που ανέφερες ότι βρήκες αυτό το ραβδί, και το κράτησες, xωρίς να ξέρεις το γιατί...Σχετικά με αυτό θα ήθελα να ρωτήσω...το έxεις ακόμα αυτό το ραβδί...είχε κάτι το ιδιαίτερο (οσων αφορά το μέρος που το βρήκες, το σήμα ή το xρώμα του)...;;!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"


Edited by - scully on 02/06/2004 16:26:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 16:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Για πέστε μου αν ξέρετε κάτι γι'αυτό...
quote:
Πριν από λίγες μέρες γνώρισα μια από τις ιδιοκτήτριες του σπιτιού στο Βόλο.
Οι πρόγονοι της είxαν εκτελεστεί με βασανιστήρια εκεί μέσα από Γερμανους που μπήκαν για να λεηλατήσουν...
Είναι γειτόνισσα μου τώρα, μένουμε στην ίδια πολυκατοικία, απέναντι από το ΤΕΙ στη Σίνδο σαν φοιτήτριες κι εμείς...
Μου είπε όλη την ιστορία για αυτό το σπίτι...και μου έκανε μεγάλη εντύπωση που το βρήκα και εδώ μέσα...
Εία σκοπό να ανοίξω ξεχωριστό θεματάκι...αλλά...νομίζω πως και αυτό μπορεί να με εξυπηρετήσει...

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 08:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλημέρα σε όλους!

Ένας φίλος μου μας διηγήθηκε την παρακάτω ιστορία η οποία συνέβη σε έναν θείο του στην Καλαμάτα. Ο θείος του είναι νέος άνθρωπος μορφωμένος.

Ο θείος του μαζί με έναν άλλο γυρνούσαν βράδυ με το αυτοκίνητο από μία δουλειά. Ο δρόμος περνούσε μέσα από χωράφια. Ξαφνικά βλέπουν στην άκρη ενός χωραφιού ένα άσπρο πραγματάκι. Κατεβαίνουν και βλέπουν ένα μωράκι. Αμέσως σκεφτήκανε ότι οι ιδιοκτήτες του χωραφιού μάλλον ξέχασαν το μωρό τους επιστρέφοντας σπίτι. Αποφάσισαν να το πάρουν μαζί μέχρι το χωριό να δουν ποιανού είναι. Ο συνοδηγός κρατούσε αγκαλιά το μωρό το οποίο ήταν πολύ όμορφο και τους έκανε εντύπωση. Σχολίασαν μάλιστα: "τι ωραίο μωράκι είναι αυτό". Και τότε το μωρό μιλάει κανονικά και λέει : "κοίτα έχω και δοντάκια" και ανοίγει το στόμα του όπου είχε κανονικά δόντια νηπίου παρόλο που ήταν μηνών! Ο οδηγός έχασε τον έλεγχο, πανικόβλητος ο συνοδηγός ανοίγει την πόρτα και το πετάει έξω και φυσικά έφυγαν πανικόβλητοι. Ο θείος του φίλου μου δεν έχει ερμηνεύσει τι μπορεί να ήταν αυτό και ούτε του έχει συμβεί κάτι άλλο περίεργο από τότε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 14:06:46  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα φίλη Narya.

Κατά την γνώμη μου και μόνο πρόκειται για "αστικό μύθο". Έχω ακούσει την ιστορία αυτή ξανά, με την διαφορά ότι έλαβε μέρος στο Γύθειο Λακωνίας.

Να 'σαι καλά!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 22:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM
Σύμφωνα με την παράδοση τέτοια μορφή έπαιρναν κάποια στοιχειά με το όνομα χαμοδράκια. Σύμφωνα με την παράδοση πάντα, τα στοιχειά αυτά προέρχονται από νεκρά νόθα κυρίως παιδιά που πέθαναν πριν προλάβουν να τα βαφτίσουν. Αν και ο όρος απαντάται και στην αρχαιότητα η ερμηνεία που δίνει ο λαός μας είναι αυτή που ανέφερα.


------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 23:32:14  Εμφάνιση Προφίλ
CM μάλλον δεν είδες το μήνυμά μου κάτω κάτω στη σελίδα 17...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 08:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Αγαπητή oneiric,

Μπορεί να έχεις και δίκιο, να είναι αστικός μύθος.
Πάντως θα ήταν πολύ πιο τρομακτική η ιστορία αν το μωρό ας πούμε άνοιγε το στόμα του και είχε κοφτερά και μυτερά δόντια!
Εγώ ομολογώ ότι αυτό περίμενα να ακούσω !

Ο ίδιος φίλος (είναι πολύ σοβαρό άτομο) μας διηγήθηκε πως όταν ήταν φαντάρος σε έναν άλλο θάλαμο υπήρχε ένας νεαρός που θα τον χαρακτηρίζαμε δαιμονισμένο. Μίλαγε με διαφορετικές φωνές κυρίως την νύχτα, τον έπιανε μανία και χρειάζονταν 4-5 φαντάροι να τον συγκρατήσουν, έκανε πράγματα να κουνιούνται και προέβλεπε μελλοντικά πράγματα με πλήρη ακρίβεια. Ο ίδιος είχε βγάλει πολλά λεφτά από προπό, τζόκερ κ.τ.λ. επειδή προέβλεπε τα νούμερα. Στον φίλο μου είχε προβλέψει την ακριβή ημερομηνία και το περιεχόμενο ενός δέματος που πήρε μετά από 1 μήνα. Το πιο παράξενο είναι ότι η γιαγιά αυτού του παιδιού ενώ ήταν σοβαρά άρρωστη και την περιμέναν να πεθάνει δεν πέθαινε με τίποτα. Στο νοσοκομείο οι γιατροί είχαν εκπλαγεί με το περιστατικό, η γιαγιά είχε μείνει 20 κιλά, ένας ζωντανός σκελετός και όμως δεν πέθαινε. Κατά τη γνώμη μου όλη η οικογένεια πρέπει να ασχολιόταν με την μαγεία ή την επίκληση δαιμόνων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 09:34:19  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλη Narya, έχεις απόλυτο δίκιο. Και 'γω όταν είχα ακούσει περί μωρού με... δόντια είχα τρομάξει πολύ!!!

Αυτόν τον φίλο... που προβλέπει τους αριθμούς του Joker, μήπως μπορούμε να τον γνωρίσουμε?! Λέω εγώ!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 13:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
Πάντως θα ήταν πολύ πιο τρομακτική η ιστορία αν το μωρό ας πούμε άνοιγε το στόμα του και είχε κοφτερά και μυτερά δόντια!
Εγώ ομολογώ ότι αυτό περίμενα να ακούσω

Kαι εγώ αυτό περίμενα να διαβάσω...!
Παντως κι αυτός...να πετάξει το μωράκι...είπαμε...δεν είπε και τίποτα κακό...φαντάσου να τον έβριζε κιόλας...!

"Το 23 για τους ιλλουμινάτους...!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2004, 14:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM
quote:

CM μάλλον δεν είδες το μήνυμά μου κάτω κάτω στη σελίδα 17...


"Τάδε έφη Avallon"


Αμάν έχεις δίκιο δεν το είδα καθόλου σου στέλνω τώρα με e-mail μια άλλη διεύθυνση να μου το στείλεις.


------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 08:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Αγαπητή oneiric,

Το ίδιο φυσικά ρώτησα και εγώ τον φίλο μου αν είχε παίξει ποτέ με τα νούμερα που προέβλεπε ο άλλος. Το θέμα είναι ότι τα έλεγε τόσο μπερδεμένα και σε άσχετες φάσεις που οι υπόλοιποι φαντάροι του θαλάμου δεν μπορούσαν να τα καταλάβουν όλα και να τα παίξουν κανονικά. Ο "δαιμονισμένος" όμως τα έπαιζε και έβγαζε πολλά λεφτά από αυτό.
Ξέχασα όμως το πιο κουφό που μου είπε σε σχέση με την ιστορία αυτή. Σε κάποια φάση τους φαντάρους αυτούς τους είχανε στείλει σε ένα άλλο νησί όπου υπάρχει ένα γνωστό μοναστήρι. Εκεί λοιπόν που βολτάρανε, τους πλησιάζει ένας μοναχός και τους λέει πως ξέρει ότι μαζί τους μένει ο τάδε (τον κατονόμασε με το επίθετο και το όνομα του) και να προσέχουν πολύ γιατί αυτός έχει ένα κακό πνεύμα μέσα του. Κόκαλο τα παιδιά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 14:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Πω-πω...!
quote:
Το θέμα είναι ότι τα έλεγε τόσο μπερδεμένα και σε άσχετες φάσεις που οι υπόλοιποι φαντάροι του θαλάμου δεν μπορούσαν να τα καταλάβουν όλα και να τα παίξουν κανονικά. Ο "δαιμονισμένος" όμως τα έπαιζε και έβγαζε πολλά λεφτά από αυτό.

narya...τι σπαστικό που είναι να έχεις δίπλα σου την πηγή και να μην μπορείς να πιεις και εσύ...!
Τελικά δεν έμαθες τί έγινε με αυτόν...;!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZARKOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2004, 15:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZARKOS
Την ιδια ιστορια εχουν διηγηθει και σε μενα αλλα με ενα μωρο που βρηκαν στην μεση μιας γεφυρας και μολις το ειδαν διαπιστωσαν οτι ειναι πολυ ομορφο.Μολις ανοιξε το στομα του ειδαν οτι ειχε κοφτερα δοντια και μιλουσε με παραξενη φωνη...Τελικα το πεταξαν στο ποταμι..........................................
-ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΟ-

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΕΥΘΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΒΙΩΣΟΥΜΕ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2004, 17:08:07  Εμφάνιση Προφίλ
Πριν αρκετά χρόνια ένας φίλος μου από την Πελοπόννησο μου είχε διηγηθεί την συγκεκριμένη ιστορία την οποία μάλλον είχε ακούσει από κάποιους ηλικιωμένους της περιοχής, τονίζοντας στην διήγηση τα κοφτερά δόντια του παιδιού, το παράδοξο της ομιλίας του νηπίου αλλά και την απειλή προς τον χωρικό που το κρατούσε αγκαλιά επάνω στο άλογο πως .. «και δόντια έχω και τρώω κιόλας».. ή κάτι τέτοιο με αποτέλεσμα πανικοβλημένος να το πετάξει κάτω και να τρέξει με το άλογο του μακριά!

Γενικά καλό είναι να μην μαζεύουμε τίποτε από τον δρόμο..


Edited by - XD on 19/06/2004 17:10:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2004, 17:56:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γενικά καλό είναι να μην μαζεύουμε τίποτε από τον δρόμο..


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cleopa
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 02:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cleopa
εχω και εγω μια ιστορια πλιροσ μα πλιροσ αληθινη λοιπον η νουνα του αδερφου μου πριν γινει νουνα δεβ μπορουσε να κανει παιδια απο οτι ξερω και ητανε φιλεσ με την μητερα μου. ενα βραδυ ειδε στομ υπνο της οτι βαφτιζει τον αδερφο μου που ητανε πολυ μικρος και οτι ητανε εγκυος στη βαφτιση του αδερφου μου. Το ειπε στη μητερα μου και τελικα συμφωνησε η μητερα μου. ετσι και εγινε μετα απο 2 μηνες ητανε εγκυος και εκανε δικο της παιδι απο οτι ξερω δεν εχει κανει αλλο αλλα αυτη η ιστορια ητανε μια απο της 2 ιστοριες που ξερω που ειναι αληθηνες τηε αλλη μια αλλη φορα συγχρητηρια στο φορουμ!!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 07:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Αγαπητή scully,

Απ' ότι ξέρω τα παιδιά αυτά χαθήκανε μεταξύ τους, μετά τον στρατό καταλαβαίνεις... Ένας συστυχώς σκοτώθηκε λίγα χρόνια μετά.

Προτείνω να πάμε στη Νικολούλη για αναζήτηση ...
Φτιάχνω και σπίτι τώρα, έχω ανάγκες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 07:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Συμπτωματικά το Σαββατοκύριακο που συζητάγαμε για την ιστορία με το μωρό, μία φίλη μας είπε ότι της έχουν διηγηθεί μία άλλη παραλλαγή.
Πάλι κάποιοι βρήκαν ένα όμορφο νεογέννητο μωρό. Μόλις το έβαλαν στο αυτοκίνητο αυτό άρχισε να μεγαλώνει συνεχώς μέχρι που τρομοκρατημένοι το πέταξαν έξω.

Οπότε φίλη oneiric έχεις απόλυτο δίκιο. Πρόκειται για "αστικό μύθο", σαν την ιστορία με την κοπέλα που κάνει ωτοστόπ και μετά διαπιστώνουν ότι είναι πεθαμένη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 09:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Α...! Μην το λές...που ξέρεις...μπορεί επειδή ακριβώς κατά κάποιο λόγο αληθεύει να έχει κάνει τοοοοόσο εντύπωση που ο καθένας που τη μαθαίνει να βάζει και λίγο αλατάκι πριν την "μεταδώσει" στον επόμενο...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

garbofan
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 12:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους garbofan
paidia geia sas ki apo mena
eimai kainouria sto forum kai kapoia stigmi tha sas pw kai dika mou peristatika ta opoia den eiani toso sygklonistika alla apla perierga.
pros to paron tha ithela na kanw mia paratirisi sta teleutaia posts.
Oi istories pou legontai kata kairous, gia mena exoun alithini vasi.
Diladi, kai i istoria me to diavoliko mwro kai auti me ti nekri kopela pou tin peftei s'opoion vrei mprosta tis (na kanoume kai ligo black humor) exoun alihini vasi.apla, otan tin dihgountai apo genia se genia, kai apo topo se topo, tin potizoun kai me ligi saltsa.etsi gia ti nostimia re aderfe

i zwi einai mikri gia na min einai...kri kriΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alkithoe
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
54 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 18:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alkithoe  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Alkithoe  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Alkithoe

Όντος.. συμφωνω με την/τον garbofan .. Απο στόμα σε στόμα ολο και κατι παραποιητε..


Going Under..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 23:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM
Να επαναλάβω ότι όλες αυτές οι παραλλαγές που λέτε περιλαμβάνονται μέσα στην παραδοσιακή εξήγηση του φαινομένου. Τα χαμοδράκια εξήγησα, στο προηγούμενο post μου, τι πιστεύει ο λαός μας ότι είναι. Σε αυτά τα "μωρά" δίνει χαρακτηριστικά όπως, μακριά δόντια. μακριά μαλλιά, ομιλία. Όλες οι ιστορίες που ακούγονται είναι παρόμοιες και παραμένουν ίδιες εδώ και δεκάδες χρόνια. Ο Νικόλαος Πολίτης αναφέρεται σε αυτά από το 1904 και μιλάει για ιστορίες που έλεγε ο λαός μας από παλιά.

scully Πολύ ωραίος ο Φοίνικας.


------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 09:16:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
scully Πολύ ωραίος ο Φοίνικας.

Και ειδικά αν είναι XF έτσι CM?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 14:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM
quote:

quote:
scully Πολύ ωραίος ο Φοίνικας.

Και ειδικά αν είναι XF έτσι CM?


Χαχαχαχαχαχαχαχα - και VF να είναι δεν λέμε όχι.


------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 16:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Θα συμφωνήσω μαζί σας...!
Καλώς ήρθες στο καινούριο μέλος...περιμένουμε τις δικές σου έστω "περίεργες" ιστορίες...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy