ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ειναι ο Χριστιανισμος Εβρα'ι'κη Αιρεση?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 20:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτά παθαίνει κανείς όταν επικεντρώνεται στο να γίνει ΜΟΝΟ "καλός" χριστιανός...., ξεχνάει πως είναι να είσαι Καλός Άνθρωπος!

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Edited by - ar_ia on 28/11/2010 20:16:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 21:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μαθουμε πρωτα τι ειναι ο ανθρωπος και μετα αρχιζουμε και τους χαρακτηρισμους!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 22:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geostat
quote:

Ας μαθουμε πρωτα τι ειναι ο ανθρωπος και μετα αρχιζουμε και τους χαρακτηρισμους!

Tρία πουλάκια κάθονταν....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2010, 23:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατι τετοιο λεω και εγω,μονο που δεν εχω κεφι για μοιρολογια!

Κοψε το αϊλαϊνερ και ολα μια χαρα!



You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 00:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το αιλάνερ δεν πειράζει, πειράζει σοβαρά τον εγκέφαλο όμως το πολύ λιβάνι
Εκτός από τύπου "αντρικές" εξυπνάδες και να κάνεις την ουρά σε κάθε ανώμαλο κακομοίρη που βρίζει θεωρώντας πως είναι και μάγκας, κάνε και τπτ άλλο εσύ...

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Edited by - ar_ia on 29/11/2010 00:13:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 03:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια κερια και λιβανια,δε με απασχολουν τα δογματα ουτε περιμενω απο κανενα να μου υποδειξη αυτα που θα νοιωθω και θα σκεφτομαι!
Δεν εχω φαει κανενα παραμυθι(κατα καιρους δηλαδη διαφορα αλλα απλα συνεχισαν τη φυσικη οδο) αλλα ουτε και σκοπευω να φτιαξω καινουργια και να αρχισω το παιδομαζωμα,Εν ολιγης τα περικλειω δε με οριοθετουν.Το αϊλαϊνερ ομως;

Λεω να συνεχισω να κανω το τπτ αλλο,


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 09:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλο στο αιλάινερ το μυαλό σου.........

Συνέχισε αυτό το κάτι άλλο....μια χαρά το κάνεις!

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 09:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! οκ αφου εχω και τη συγκαταθεση σου!

Την καλημερα μου


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 09:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και την δική μου καλημέρα!

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 10:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α! οκ αφου εχω και τη συγκαταθεση σου!

Την καλημερα μου


You've got to fight for your right

to fight


Τελικά η Μαϊμού , άφησε το περίστροφο και φόρεσε γυαλιά...διαβάζει και βιβλίο...εξέλιξις...

Καλημέρα Geostat...οφείλω να ομολογήσω ότι είναι πολύ καλή η νέα σου "ψηφιακή"....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 29/11/2010 10:13:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 11:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ναι, αλλά το τι θα ήταν οι αρχαίοι χωρίς τους μυημένους και τους Θεούς τους, δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε.

Αριστοτέλης:

Ακατάβλητος φύσις Θεού θα γεννηθεί που δεν έχει αρχήν. Από αυτόν λοιπόν αποκτά ουσία ο παντοδύναμος Λόγος.

Χρέος έχουμε να θεωρήσουμε το Θεό πνεύμα πανίσχυρο, αθάνατο και τέλειο. Γιατί αν και αόρατος για τα μάτια των ανθρώπων, φανερώνεται με τα έργα του.



Ως ένα σημείο μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου και όντως είναι "πέρα για πέρα" σίγουρο , ότι οι Θεοί τους διαδραμάτισαν κυρίαρχο ρόλο σε πολλές απο τις σκέψεις τους...είτε Θετικά , είτε αρνητικά...και όπως πολύ σωστά είπες "Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε"....

-Όσον αφορά αυτήν την σκέψη του Αριστοτέλη "Γιατί αν και αόρατος για τα μάτια των ανθρώπων, φανερώνεται με τα έργα του."

.... μπορώ να πώ ότι με βρίσκει σύμφωνο...ούτως ή άλλως αυτήν την άποψη έχω και γώ και την έχω πολλάκις καταθέσει...

Απο κεί και μετά αρχίζουν τα δύσκολα...



Καλημερα εΦη,
Πως θα μπορουσες να εξηγησεις εσυ την εμφανιση ενος μυθου που περιγραφει την κατακρεουργηση ενος θεου επειδη υπεκυψε στον πειρασμο τις αυταρεσκειας (αυτα τα καθρεπτακια θαμπωναν ανεκαθεν τους ιθαγενης)
και η καρδια του εγινε αστρο λαμπρο για να οδηγει την ανθρωποτητα;
Μηπως αυτοι οι καταραμενοι ινδοευρωπαιοι ειχαν ανακαλυψει τους καθρεπτες και τους κουβαλουσαν μαζι τους σε ολη τη διαδρομη...θα μου πεις μα και τις λιμνες τι τις ειχαν;
Ακομα και ετσι ομως δεν ειναι σημαντικο οτι εντοπισαν(μονοι τους;μμμ!) την πηγη των δεινων(προσεχε η υπαρξη ειναι αυτη που σηματοδοτει και ερμηνευει την πραξη) που δεν ειναι αλλη απο την αυταρεσκεια...Θυμασαι,καποτε λεγαμε γιατι οι μεγαλοι (πραγματικοι) σοφοι δεν ειχαν καμια ορεξη να αφησουν τη σκεψη τους αποτυπωμενη,ισως γιατι γνωριζανε το πληθος των ερμηνειων και τον απροσανατολισμο της σκεψης αρα και το αποτελεσμα εκ των προτερων(αυτο δεν ειναι το υψιστο δειγμα σοφιας-ειμαρμενη που γνωριζει μονο ο θεος...)σκεψη που ομως δεν τους εμποδισε να μεταφερουν προφορικα το ειναι τους γιατι θελανε να δηλωσουν τη ροη και ας αυνεπαγονταν αυτο την δημιουργια απο τον κυριο ποταμο παραποταμων,γιατι παρα την εκτροπη ζωη και κινηση θα ξεπηδουσε απο το λογο.
Λες οι φραγμοι να ειναι δικο τους εργο;
Λες καποιος που σου μιλαει για το μονοπατι να σου ελεγε οτι πρεπει μπροστα του να ορθωσεις ενα φρακτη;
Μηπως οι φραγμοι ειναι αυτων που θελανε να συγκεντρωσουν τη δυναμη αυτη της ροης (ιδιοτελη κινητρα) ή αυτων που θελανε να επαναφερουν τη ροη στον κυριο ογκο της(ανιδιοτελη κινητρα);
Μα και τα δυο στιγματιζονται απο τι;(κατι μου θυμιζει αυτο περι ατροπων και λυκων)

Ενα ανεκδοτακι γιατι χαθηκα παλι(σιγουρα το γνωριζεις,απλα το παραθετω)
Ειναι ενας γερμανος ενας γαλλος και ενας ελληνας και συζητανε περι ταχυτητας...
λεει ο γερμανος:το πιο γρηγορο πραγμα ειναι το φως,τιποτα δεν μπορει να κινηθει πιο γρηγορα
λεει ο γαλλος:τι ειναι αυτα που λες,δεν υπαρχει πιο γρηγορο πραγμα απο τη σκεψη
λεει και ο ελληνας:τι λετε ρε παιδια,το πιο γρηγορο πραγμα ειναι το κοψιμο...αμα σε πιασει ουτε να σκεφτεις προλαβαινεις ουτε να αναψεις το φως!
Η σκεψη μου δε θα ταχθει ποτε στην υπαρξη των δυο πολων αλλα στη δυναμικη που δημιουργειται γυρω τους ή τουλαχιστον ετσι θελω να νομιζω!

Φιλακια!


ΥΓ.Παντα θα υπαρχει θεμα με το τι κραταει το πιθηκι στα χερια του!
Βοηθεια μας!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 14:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημερα εΦη,


You've got to fight for your right

to fight


Θα σου δώσω την ευκαιρεία εφόσον την επόμενη φορά με αποκαλέσεις με το Νικ που έχω καταθέσει , να συνεχισθεί η μεταξύ μας ανταλλαγή απόψεων...προσωπικά δεν μπορώ να ενδώσω σε μια τέτοια συζήτηση...με ειρωνίες κλπ...

Επειδή δεν θέλω , ούτε να σε βρίσω -δεν μου αρέσει και δεν με εκφράζει- εφόσον αυτό δεν μπορεί να πραγματωθεί απο σένα , θα σε παρακαλούσα να μην ξανα-επιχειρήσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου...

Παράκληση...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 15:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok εΦη,
γιατι ομως πρεπει να σε αποκαλω οπως εσυ αποφασισες και οχι οπως σε αντιλαμβανομαι;

Απο εμενα εχεις το ελευθερο,οχι οτι το χρειαστηκες στο παρελθον...


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 15:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για τον εαρινο με πολυ πολυ αγαπη


You've got to fight for your right

to fight

Edited by - geostat on 29/11/2010 15:11:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 15:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντα υπαρχει λογος...
μα καθε φορα σε λεω...


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 15:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ok εΦη,
γιατι ομως πρεπει να σε αποκαλω οπως εσυ αποφασισες και οχι οπως σε αντιλαμβανομαι;

Απο εμενα εχεις το ελευθερο,οχι οτι το χρειαστηκες στο παρελθον...


You've got to fight for your right

to fight


Κοίταξε να δείς κάτι...
Το γεγονός ότι αντιλαμβάνεσαι τα γύρω σου , με τον τρόπο που τα αντιλαμβάνεσαι όντως είναι ένα θέμα που χρήζει διερευνήσεως...
Οπότε μπορείς να προχωρήσεις σε διερεύνηση...και να πάρεις τις απαντήσεις που -ενδεχομένως- σου χρειάζονται...αυτό όντως είναι δικαίωμά σου...
Δικαιώματα ωστόσο φίλε μου , έχουν όλοι -εις πάν ότι αφρά τους ιδίους και τον εαυτό τους , όπως στο πως π.χ αυτοπροσδιορίζονται- αλλα ταυτόχρονα έχουν και υποχρεώσεις ....
Μια υποχρέωση δε , είναι και ο σεβασμός στους απέναντί τους ...
Περί αυτοσεβασμού δεν θα μιλήσω , μιάς και αυτό είναι ένα θέμα καθαρά προσωπικό του καθενός και ουδόλως με αφορά παρά μόνο για ότι αφορά τον δικό μου "εαυτό"...

....Παράκληση να "κόψεις" την συγκεκριμμένη συνηθειούλα...εντάξει αγοράκι μου ???

Μπορείς να προσφωνείς τον εαυτό σου , όπως θέλεις ωστόσο..ΝΑΙ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 15:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι κοκκινες φατσουλες...

απο... δυσκοιλιοτητα;


Θες και στοιχεια,ξαλαφρωσε πρωτα και βλεπουμε!
Το βιντεακι πως το βρηκες;
Ταιριαστο,ετσι;


The eternal sunshine salute you!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 16:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι κοκκινες φατσουλες...

απο... δυσκοιλιοτητα;


Θες και στοιχεια,ξαλαφρωσε πρωτα και βλεπουμε!
Το βιντεακι πως το βρηκες;
Ταιριαστο,ετσι;


The eternal sunshine salute you!


You've got to fight for your right

to fight


Λοιπόν Geostat...επειδή παίζεις ένα παιχνιδάκι που έντεχνα προσπαθείς να με παρασύρεις σε αυτό αλλα δεν θα το καταφέρεις ουδέποτε ... θα σου πρότεινα και θα σε παρακαλούσα με μένα άλλη φορά να μην ξανα-ασχοληθείς...όπως και γώ εξάλλου...ούτως ή άλλως έχεις ανθρώπους -φαντάζομαι- που αρέσκονται στο να ασχοληθούν μαζι σου και σύ μαζί τους...!!!

Δεν με ενδιαφέρεις ως άτομο καθόλου και μπορώ να πώ , ότι ο τρόπος σου ... μου είναι ιδιαίτερα αντιπαθής...οφείλεις να ομολογήσεις ότι αν μη τι άλλο , είναι ειλικρινής μαζί σου..!!!

Καλή συνέχεια!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 16:24:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα που μπορει καποιος να παρασυρει τον εαρινο...
τι ειμαι αποφθεγμα σε ιστοσελιδα...

Καντε του πριβε χωρο και γρηγορα...
να κανει τα lap dance ανενοχλητος...



You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 16:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ μην δίνεις τροφή στο τρολ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 16:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα που μπαινει και κανενας καινουργιος στην παρεα και μαθαινεις καινουριες λεξουλες...
Αν διαβασεις απο την αρχη της σελιδας ισως σου μπει και καμια ιδεα...να εχει παρεα το κενο οχι τιποτα αλλο...


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 20:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μου πεις ότι δεν μου πέφτει λόγος, αλλά νομίζω ότι έχω το δικαίωμα να σε ρωτήσω γιατί καταστρέφεις το θέμα προσβάλλοντας ασταμάτητα τον Εαρινό, ο οποίος φαίνεται ότι προσπαθεί όσο μπορεί να μην σου απαντήσει...?????

Δεν νομίζω ότι καταφέρνεις κάτι με αυτό...

Δεν την καταλαβαίνω τη λογική σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 20:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα μου πεις ότι δεν μου πέφτει λόγος, αλλά νομίζω ότι έχω το δικαίωμα να σε ρωτήσω γιατί καταστρέφεις το θέμα προσβάλλοντας ασταμάτητα τον Εαρινό, ο οποίος φαίνεται ότι προσπαθεί όσο μπορεί να μην σου απαντήσει...?????

Δεν νομίζω ότι καταφέρνεις κάτι με αυτό...

Δεν την καταλαβαίνω τη λογική σου...



τα τρολ δεν έχουν λογική, σκοπός της ύπαρξης τους είναι να καταστρέφουν
και όταν βρίσκουν ένα κατεστραμμένο μέρος, το φτιάχνουν μόνο και μόνο για να το καταστρέψουν ξανά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 20:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πω, δεν ξέρω...

Καλύτερα να μην απαντάς καθόλου, Εαρινέ.

Καθόλου όμως.

Δεν πρόκειται να βρεις το δίκιο σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκατατζής
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 21:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκατατζής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 29/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 21:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αθεος
και όταν βρίσκουν ένα κατεστραμμένο μέρος, το φτιάχνουν μόνο και μόνο για να το καταστρέψουν ξανά
Να υποθεσω οτι αυτο ειναι απο τα σκατα που πετας στα τρολ ή διαβασες και πιο πανω πριν αρχισεις τα δικα σου;

Narkissa555
Που ειδες την προσβολη;
αν συναναστρεφοσουν εναν ανθρωπο στον πραγματικο κοσμο και επαναλαμβανε συνεχεια αυτο το "ταδε εφη,αλλα εσυ τι εφη; και εφη εκεινο και εφη το αλλο"Οπως και το πρωτο μηνυμα αυτης της ευαισθητης ψυχης που αυτοαποκαλειτε εαρινος,ε! δε θα του κολαγες αυτο το εΦη;(για να ξεχωριζει οτι αναφερομαι σ'αυτο και οχι στην αλλαγη φυλου οπως εχει κανει ο κυριος κατ'επαναληψη με τα geoυχι geoula και αλλους συνδιασμους λες και υπαρχει περιπτωση να με θιξει-εκλεισα τα οκτω πριν καποιες δεκαετιες).Γενικα αν δε λες για αγαπες και λουλουδια και αλλα καλπικα(οσο και ο ιδιος) και δεν εξυμνεις το ανθρωπινο πνευμα(για το οποιο επισης δεν εχει ιδεα και χαιρομαι να το αποδεικνυω
με αντιστοιχους τροπους του σημερινου...στο εΦη κολλησε...απλα για να του δωσω ενα εναυσμα.

Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν για τιποτα,απλα βρισκω μερικες περιεργες συμπτωσεις σε ολους μα ολους τους πολιτισμους και προσπαθω να προκαλεσω το ενδιαφερων καποιον ανθρωπων(οι οποιοι μαλλον εχουν εκδιωχθει κακην κακως απο εδω μεσα οπως φαινεται απο τους ορθολογιστες{διαβασε αυτοανακηρυξη} και τους αθεους με την τακτικη που βλεπεις...εκτος και αν αναγνωρισεις οτι ολα τα δωσαν οι ελληνες οποτε θα βρεις και κανενα αρχαιολατρη συνοδοιπορο.

Αλλα απ'οτι βλεπουμε και εδω δεν τα εδωσαν ολα οι ελληνες και δεν καλυπτομαι απο τη μπαρουφα των ινδοευρωπαιων!

The close resemblance to Greek mythology is believed to be coincidental - there is no evidence of any cultural connection.


Συμπτωση αυτο σχετικα με τη μυθολογια των αβοριγινων συμπτωση το οτι η κυρια θεοτητα των αζτεκων ονομαζεται τεϊταν,συμπτωση που ξεγελασανε τον αλλο με καθρεπτακια και του ξεριζωσανε την καρδια και εγινε αστρο φωτεινο,συμπτωση ο κατακλυσμος(οχι αυτος δεν υπηρξε και μαρτυριες μαστουρωμενων φυλαρχων που δεν εχουν τελειωσει το πλυντηριο(εγω παντως στεγνωσα)δεν λαμβανονται υπ'οψιν),συμπτωση η αναγεννηση απο τα υπολειμματα του κοσμου συμπτωση η εμφανιση του κρισνα του βουδα του χριστου συμπτωση ολα!

Αντε συνεχιστε τα φιλακια και τις αγκαλιτσες πνιξτε και κανενα συντηρητη της χριστιανικης σαπιλας(εδω καλα κανετε μπας και ξυπνησει κανενας Χριστιανος) και ταϊστε οτι θελετε,


Φιλακια!
εδω γυρω παντως θα ειμαι,ευτυχως οχι για να προσφερω φιλε ζιπ φτανει το χαλι μας με οσα προσφερουν ολοι οι αλλοι!


You've got to fight for your right

to fight

Edited by - geostat on 29/11/2010 22:02:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκατατζής
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκατατζής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 29/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Narkissa555 ο λούπους ή Σκατατζής όπως αποφάσισε να αποκαλείτε σήμερα είναι ένα δείγμα της περίπτωσης που σου έλεγα στο άλλο θέμα
τον εκμεταλλεύτηκαν για να κορέσουν κάθε σεξουαλική διαστροφή οι αυτοαποκαλούμενοι γκουρού της γνώσης, με το πρόσχημα ότι θα του μάθουν την αλήθεια περί θεού και ο λούπους συνεχίζει ακόμη και σήμερα να εκπληρώνει τις διαστροφές τους, ενώ μέχρι τώρα δεν έχει μάθει τίποτα
και φυσικά δεν πρόκειται να μάθει από άτομα που δεν ξέρουν,
το έχει καταλάβει ότι τον δούλεψαν γι αυτό έχει και αυτή την συμπεριφορά έσπασε μέσα του η ψυχοσύνθεση του όταν κατάλαβε ότι τον έχουν μόνο και μόνο για να περνάνε την ώρα τους και ποιός ξέρει τι διαστροφικές καταστάσεις βίωσε, αλλά πάρα το ότι ξέρει ότι δεν θα του μάθουν τίποτε έχει ακόμη μια μικρή ελπίδα και στο βάθος κατηγορεί τον εαυτό του ότι αυτός είναι η αιτία που δεν έμαθε τίποτε γιατί του μπήκε το σαράκι της αμφιβολίας μέσα του(εκτός από τα τόσα άλλα που του έχουν βάλει)

__________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΧΥΔΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

30/11/2010
__________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αθεος
και όταν βρίσκουν ένα κατεστραμμένο μέρος, το φτιάχνουν μόνο και μόνο για να το καταστρέψουν ξανά
Να υποθεσω οτι αυτο ειναι απο τα σκατα που πετας στα τρολ ή διαβασες και πιο πανω πριν αρχισεις τα δικα σου;

αρκετά σε τάισα για σήμερα μικρό μου τρολ δεν θέλω να μου παχύνεις αύριο πάλι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σκατατζής
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκατατζής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 29/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy