ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Μάρτυρες του Ιεχωβά Νο. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2009, 18:59:31  Εμφάνιση Προφίλ
trexa

quote:
Τα πάντα εν σοφία εποίησεν

Ποιός;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2009, 19:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ο δημιουργός όσων εποιήθησαν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2009, 19:57:33  Εμφάνιση Προφίλ
trexa

quote:
Ο δημιουργός όσων εποιήθησαν

A! Οκ. Προς στιγμή νόμισα ότι εννοούσες τον Γιαχωβά. Ξέρεις, τον "πλάθω ανθρωπάκια με τα δυο χεράκια".

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2009, 20:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τον έχουμε εξελιγμένο, στην ...νέα έκδοση: "Ελάτε να περάσετε καλά
με αγάπη, Ιησούς"........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2009, 20:58:10  Εμφάνιση Προφίλ
trexa

quote:
"Ελάτε να περάσετε καλά
με αγάπη, Ιησούς"

Οχι, ευχαριστώ. Δεν αντέχω ούτε τους υποκριτές ούτε τους εγκληματίες.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2009, 22:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
εδω ο πιστος θα απαντησει ο ΘΕΟΣ κ ομυστικιστης θα αναρωτηθει ποςιος...το γιατι υπαρχει σαν ερωτημα?κ την αρμονια που αναφερεις φιλτατε ποιος οριζει τις παραμετρους της?μηπως το χω χασει κ παραλογιζομαι ψαχνοντας να βρω την αρμονια που θελουν καποιοι αλλοι να μου μας επιβαλλουν?

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2009, 23:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εντάξει ρε Μακεδών, μπορώ να το δεχτώ, αλλά,με τον
εαυτό σου τι κάνεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2009, 20:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
quote:

Εντάξει ρε Μακεδών, μπορώ να το δεχτώ, αλλά,με τον
εαυτό σου τι κάνεις;

ισως ο φιλος μας να ειναι πραγματικα δυστυχισμενος κ να μην το εχει παρει χαμπαρι.

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2009, 21:45:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
κ την αρμονια που αναφερεις φιλτατε ποιος οριζει τις παραμετρους της?μηπως το χω χασει κ παραλογιζομαι ψαχνοντας να βρω την αρμονια που θελουν καποιοι αλλοι να μου μας επιβαλλουν?

Φίλοι άθεοι του κόσμου,
Ο μύθος του Πρωταγόρα στον έργο Πρωταγόρας του Πλάτωνα(καλά ε παντού κολλάει αυτός ο μύθος χαχα) δίνει νομίζω όλους τους λόγους για τους οποίους ο άνθρωπος κατέληξε να πιστέυει στον θεό.

Δηλαδή ο Πρωταγόρας σε αυτό τον μύθο αναγνωρίζει ένα όντως αξιοπρόσεκτο(και περιφανές) γεγονός: Ο άνθρωπος δε μοιάζει σε κανένα ζώο και μοιάζει ξένος με το περιβάλλον του.
Γιατί ο άνθρωπος είναι ένα ονμ το μοναδικό ον, το οποίο είναι.. απο τη φύση του πολιτισμένο. Δεν έχει δηλαδή χαρακτηριστικά ζώου που είναι απαραίτητα για να επιβιώσει οπότε κατ'αναγαγκασμό οδηγείται στη σύγκρότηση κοινωνιών. Ο άνθρωπος μοιάζει να έχει εξελιχτεί μέσα σε ένα άκακο περιβάλλον και μετά, έχοντας πλέον ανατπύξει αρκετή νοημοσύνη ώστε να επιβιώνει, κάποιος να τον έβαλε στη γη.

Θα μου πείτε εύλογα, πολλά ζώα δημιουργούν κοινωνίες. Ναί, αλλά αυτά το κάνουν απο ένστικτο, εμείς το κάνουμε καθαρά απο επιλογή, για αυτό και αν αλλάξουμε γνώμη μπορεί πχ να αλλήλοσκοτωθούμε, να προδώσουμε δηλαδή την "αγέλη" μας(αυτό δνε έχει να κάνει με την αρχηγία) κάτι που επαληθεύει τη θέση μου οτι πρόκειται για συνειδητή επιλογή αφού τα ζώα ποτέ δεν θα έκαναν κάτι ανάλογο.

Ας το δούμε όμως βιολογικά.
Τι έχει ο άνθρωπος που να τον προστατευέι:
1)Απο καιρικές συνθήκες 2)Απο αιχμηρές επιφάνειες-κακοτράχηλο απρόστιτο περιβάλλον 3)Εξωτερικούς εχθρούς(άγρια ζώα κλπ)
Έχει τρίχωμα? όχι.
Σκληρό δέρμα? όχι.
Φτερά? Όχι
Περισσότερο δυνατό ανοσοποιητικό σύστημα απο τα ζώα δεδομένου των προηγούμενων μειωνεκτημάτων του? Όχι.
Έχει σκληρά πέλματα? όχι(άσχετα αν μπορούν να γίνουν σκληρά με τον καιρό)
Έχει μαλακά πέλματα όπως της γάτας? όχι.
Έχει τρομερή μυική δύναμη?
Τρομερή ταχύτητα? όχι.
Τρομερή ευκινησία? όχι.
Τρομερά αμυντικά και επιθετικά μέσα όπως σκληρά νύχια, μεγάλα δόντια, κέρατα κλπ? όχι

Με λίγα λόγια δεν υπάρχει τίποτα στη γη όμοιο με τον άνθρωπο!
Ο άνθρωπος δεν ταιριάζει σε αυτό το περιβάλλον.
Απόδειξη σε αυτό είναι η κυριαρχία του στον πλανήτη και η ανισορροπία και καταστροφή που έχει υποστεί η φύση απ' την ύπαρξή του.

Αλλά πώς τα κατάφερε ένα "ζώο" να επιβιώσει για τόσα εκατομμύρια χρόνια με τόσα μειονετκτήματα μέχρι να αποκτήσει τη σημερινή του νοημοσύνη?
Δεν είναι άξιο απορίας?

Κάποιοι λένε οτι προερχόμαστε απο τον πίθηκο ή κάποιο πρόγονό μας που μοιάζει εμ πίθηκο. Ρωτάω λοιπόν. Και ο πρόγονος μας πώς επέζησε χωρ΄ςι ας πούμε να χει τρίχωμα?
Θα πεταχτεί λοιπόν κάποιος έξυπνος και θα πει, το τρίχωμα στην εξελικτική πορεία χάθηκε απ τον άνθρωπο.
Και ρωτάω για ποιο λόγο χάθηκε?
Για να χρειάζεται να φοράει μπλούζες ή γούνες(βλέπε Ρωσία) στη διάρκεια του χειμωνα?
Δηλαδή αντί στην εξελικτική του πορεία να βελτιώνεται βιολογικά ώστε να μειώνει τις ανάγκες του, να τις αυξάνει?
Δεν είναι άτοπο?

Επιπλέον ποιός επέλεξε οτι στη εξελικτική του πορεία επαρκούσε στον άνθρωπο η νοημοσύνη του για να επιβιώσει και όχι πχ η ανάπτυξη τριχώματος.
Ή γιατί δεν ανέπτυξε τρίχωμα παράλληλα με όλα τα άλλα?

Και αν ο άνθρωπος ξεκίνησε απο μια μορφή ζωής σαν το πλαγκτόν όπως λέγεται οτι συνέβη με τα άλλα ζωα τότε γιατί δε μοιάζει ακθόλου στα άλλα ζώα?

Όλες αυτές οι απορίες δημιουργούνε σύγχυση η οποία καταλήγει στην απόδοχή ύπαρξης κάποιας έλλογης οντότητας που διευθύνει το οικοσύστημα.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2009, 22:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Φίλοι άθεοι του κόσμου,

Ωπα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2009, 22:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
"quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Φίλοι άθεοι του κόσμου,
--------------------------------------------------------------------------------


Ωπα "
Τώρα αυτό πάλι φίλε μου allzzaro, πές μου, σηκώνει ή δεν σηκώνει ψυχανάλυση;
Και .....άθεος;
Πολλά πτυχία έχετε εσείς εδώ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2009, 23:05:13  Εμφάνιση Προφίλ
Το φίλοι άθεοι ήτσν προσφώνηση!
Όχι δήλωση!
Μη μπερδεύουμε την βούρτσα με την...!

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2009, 23:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Το φίλοι άθεοι ήτσν προσφώνηση!

Πές το ντε.. κοντεύαμε να πάθουμε έμφραγμα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 12:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
προτου αυτοκτονησεις γιατι κατι τετοιο βλεπω να σου πω κ γω μια "ιστορια" ...βγες μεσα στο δρομο κ φωναξε "αδελφε" να δεις ποσοι θα γυρισουνε..βγες κ φωναξε "αρχηγε"να δεις ποσοι παλι θα γυρισουνε..αυτη ησκαρτη ρατσα που θες να πει οτι εμαστε εχει μεσα κ το υψηλο αισθημα δικαιου κ φιλοτιμο.απο την αλλη ολοι εχουμε ακομα μεσα μας κατι απο εκεινο το ον ή οντα που μας εφτιαξαν.ειμαστε απογονοι θεων κ ηγετων.ειμαστε ΕΛ.

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 12:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ορθά ομιλείς φίλε hunter1, αλλά, μόνο και μόνο οι επιθέσεις
συκοφαντιας και διαφθοράς που δέχεται αυτή η χώρα, σημαίνει ότι
παρά το μέγεθος μας, μας υπολογίζουν πολύ...
Θα ρθεί η ώρα που θα πληρώσουν την κακία τους, όσοι μας πολεμούν,απο μέσα κι απο έξω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 12:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
διαβαζω τα παιδια μου για το σχολειο κ αναρωτιεμαι να τους ανοιξω τα ματια λεγοντας τους οτι οτι τους μαθαινουν ειναι ψεμματα κανακριβειες ή να τα αφησω ακομα να βρουν εκεινα την αληθεια?

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 12:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Προσωπικά αγαπητή hunter1, κι εγώ και η γυναίκα μου, προτιμάμε να λέμε την αλήθεια στα παιδιά μας, ασχέτως του όποιου κοινωνικού κόστους....Το θέμα είναι ποιά αλήθεια λεμε;
Την ΑΛΗΘΕΙΑ,δλδ, ποιός την κατέχει για να την μεταφέρει;
Ένα σκελετό αλήθειας θέλω να έχουμε όριο, γιατί την απόλυτη αλήθεια,
κανείς δεν την έχει...
Αλλά, σίγουρα, όσο και να προσπαθούν αυτοί οι δόλιοι σκοτεινοι και
ύπουλοι τύποι να επηρεάσουν το άτομο, απλά σαν γριπη,του δημιουργούν ανοσία, σε κάποια φάση και αυτό δεν θα αργήσουν να το καταλάβουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 14:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
παντως σιγουρα μιλαμε για παγκοσμια συνωμοσια αλλα το σημαντικοτερο πιστευω ειναι να περασουμε στα παιδια μας την ελευθερια να επιλεξουν εκεινα σε ποιο "θεο" θελουν να πιστευουν .οπως ειναι οι μερες κ πλησιαζει κ εθνικη επετειο καλο ειναι να κρατησουμε το φρονημα τους υψηλο.ας τους κανουμε εμβολια αλλα να προσεξουμε τη δοση για να μην τα δηλητηριασουμε..παντως προσωπικα οσο καν αντιδρω σε κοινες ιδεες κ αντιληψεις δεν θα ηθελα να περασω στην απεραντι οχθη οπως μερικοι μερικοι ονοματα δεν λεμε οικογενειες δεν θιγουμε..ντιν νταν ξερεισ πιστευω trexagireve που αναφερομαι..λες να μας ακουσει??

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 17:45:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητή hunter1, δεν είναι η εποχή που ζούμε η εποχή της
ελεύθερης επιλογής, αλλά της καταναγκαστικής, αφού όλα είναι
κατευθυνόμενα.....Τι μπορείς να εγγυηθείς ότι είναι σωστό;Τι
αξίες μας αφήσαν να έχουμε;
Καμία...
Μόνο για συμβιβασμους θα μιλάμε απο δω και πέρα.....
Φτιάξαν τις κρίσεις, για να μας αναγκάσουν να δεχτούμε αλλαγές....Μεγάλες αλλαγές...Αλλαγές, πολύ υποτιμητικές για την ανθρώπινη αξιοπρέπεια,αλλά ποιος αποφασίζει να ορθώσει ανάστημα;
Ποιός τολμά να στηθεί και να πει ότι διαφωνεί;
Στην εποχή της ελευθερίας κάθε ανωμαλίας, δεν ειμαστε ελεύθεροι να
διαφωνούμε....Πρέπει μόνο να υπακούμε...
Τέτοια κοινωνια μας φτιαχνουν...Για μαντρωμένα ζώα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 18:57:01  Εμφάνιση Προφίλ
....... και ως συμπλήρωμα σε αυτά που είπε ο Τρεχαγύρευε, θα πω πως
αφού έπεσαν όλα τα τεχνητά και ανθρώπινα κάστρα/αντοχές, δεν έμεινε παρά να πολεμήσουν (ποιοι; .....) και το τελευταίο που απέμεινε, το οποίο δεν είναι άλλο από την ΠΙΣΤΗ του ανθρώπου. Εγώ πιστεύω πως αυτό δεν θα καταφέρουν να το νικήσουν. Ο καιρός θα δείξει.

Στην Ελλάδα το έργο αυτό το έχουν αναλάβει σήμερα οι νεοειδωλολάτρες, οι οποίοι, όπως φαίνεται, διακατέχονται και από ρατσιστικά έως και φασιστικά αισθήματα (συνεπικουρούμενοι και από κάποιες σέκτες), οι οποίοι προσπαθούν να "σφετεριστούν" τον αρχαίο ελληνικό πολιτισμό, πασαλείβοντάς τον με την αρχαία ειδωλολατρική θρησκεία, χωρίς να αποκαλύπτουν τα ακριβή πιστεύω τους, αφήνοντας πάντα ένα θολό τοπίο να πλανάται γύρω τους, αλλά με ξεκάθαρη πρόθεση πως στόχος και αξίωσή τους είναι η απαξίωση της θρησκείας που ενώνει όλους τους Έλληνες εδώ και 2000 χρόνια τώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 20:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
μας εχουνε κανει κ μας εχουνε κανει..ο καθενας ομως τελικα ως μοναδικη οντοτητα τι κανει?θελουν να μας εχουν παντα υποψιασμενους σε σνωμοσιες κ εχθρους..πραγματικα ομως η ΑΛΗΘΙΝΗ ΠΙΣΤΗ του καθενα μας αν καταφερει καποτε να ενωθει σε μια φωνη θα κουνησει καπως αυτο τον ογκολιθο που μας εχουν πεταξει στο κεφαλι..αν καταφερουμε ο καθενας ξεχωριστα κ αγαπησει τον εαυτο του θα αγαπησει κ τα παντα γυρω του..η θρησκεια μας δεν ειναι τιποτα αλλο απο αυτη την αληθινη αγαπη.φυσικα μιλαω για την αληθινη θρησκεια οχι αυτη που οι κατα κοσμο αντιπροσωποι τους θελουν να μας περασουν.

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shivoleth
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 20:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Shivoleth
iedos Φιλε μου τα εχεις βαλει με ολους απο οτι διαβαζω αλλα πιστευω οτι αξιζει κανεις να ψαχνει για την αληθεια και να ανακαλυπτη κρυμενους θησαυρους ........θησαυρους ΖΩΗΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 20:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
quote:
trexa

Θα ρθεί η ώρα που θα πληρώσουν την κακία τους, όσοι μας πολεμούν,απο μέσα κι απο έξω...



Εσύ μιλάς ή ο Θεός σου????

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 21:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητή μου ar_ia, το δίκαιο βοά και ακούει ο Θεός...Κι αν διαβάσεις
καλύτερα τα ακριβώς πριν εσενα μηνύματα, θα δεις ότι κάτι γίνεται...
Ο κόσμος το ψάχνει...Υπάρχει ήδη αντίδραση σε ότι γίνεται.Και πιστεύω
ότι στο τέλος θα νικήσει ο άνθρωπος, με τη βοήθεια του Θεού, με ανάλογα πνευματικά άτομα...
Ικανοποιημένη;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 22:12:25  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι αξιοπερίεργο το γεγονός ότι τόσοι άνθρωποι, στηρίζουν τις "ελπίδες" τους για το μέλλον, σε μια αυταπάτη.

Και είναι επίσης αξιοπερίεργο, να μιλούν αυτοί για πνευματική ανάταση...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 22:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν ξέρω ,αλλά απο κάτι..καρακάξες που φέρνουν την καταστροφή και
την ερήμωση, την κατοχή και τον εμφύλιο,δεν μου φαίνονται καλύτερες.....Έτσι δεν είναι φίλε μου Γιάπετ;
Όσο για πνευματική ανάταση, φιλε μου αυτή συντελειται..Είτε συμμετέχετε, είτε όχι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2009, 23:10:24  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα....

quote:
Δεν ξέρω ,αλλά απο κάτι..καρακάξες που φέρνουν την καταστροφή και
την ερήμωση,

Προφανώς αναφέρεσαι στη θρησκεία σου και τα παρακλάδια της.
Ιστορικά είναι η μόνη που έφερε καταστροφή και ερήμωση, κατά τη διάρκεια της επιβολής της.

quote:
την κατοχή και τον εμφύλιο,

Δεν γνώριζα ότι αυτά τα δύο τα προκάλεσαν οι... "ειδωλολάτρες".

quote:
Όσο για πνευματική ανάταση, φιλε μου αυτή συντελειται..

Όντως συντελείται, εσείς δεν έχετε καμμία δουλειά μ' αυτήν.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2009, 09:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
quote:
trexa
Αγαπητή μου ar_ia, το δίκαιο βοά και ακούει ο Θεός...Κι αν διαβάσεις
καλύτερα τα ακριβώς πριν εσενα μηνύματα, θα δεις ότι κάτι γίνεται...
Ο κόσμος το ψάχνει...Υπάρχει ήδη αντίδραση σε ότι γίνεται.Και πιστεύω
ότι στο τέλος θα νικήσει ο άνθρωπος, με τη βοήθεια του Θεού, με ανάλογα πνευματικά άτομα...

Ικανοποιημένη;

Όταν δίνεις τέτοιες απαντήσεις θες να είμαι και ικανοποιημένη.....?
Καλύτερα μην απαντήσω σε αυτά που λες γιατί όταν βλέπω αυτά που γράφεις μου έρχονται κάτι "πρωτογενείς απαντήσεις" που λέει και ο Εαρινός, και θα με κόψει η λογοκρισία.....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2009, 09:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
quote:

τρεχα....

την κατοχή και τον εμφύλιο,


quote:
γιαπετ

Δεν γνώριζα ότι αυτά τα δύο τα προκάλεσαν οι... "ειδωλολάτρες".



Και όμως γιαπετ, ακόμη και ο Αρτέμης Μάτσας ειδολωλάτρης ήταν δεν το ήξερες?
Δεν ήξερες, δεν ρώταγες κανένα "χριστιανό" να μάθεις?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2009, 10:25:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
trexa
Αγαπητή μου ar_ia, το δίκαιο βοά και ακούει ο Θεός...Κι αν διαβάσεις
καλύτερα τα ακριβώς πριν εσενα μηνύματα, θα δεις ότι κάτι γίνεται...
Ο κόσμος το ψάχνει...Υπάρχει ήδη αντίδραση σε ότι γίνεται.Και πιστεύω
ότι στο τέλος θα νικήσει ο άνθρωπος, με τη βοήθεια του Θεού, με ανάλογα πνευματικά άτομα...

Ικανοποιημένη;

Όταν δίνεις τέτοιες απαντήσεις θες να είμαι και ικανοποιημένη.....?
Καλύτερα μην απαντήσω σε αυτά που λες γιατί όταν βλέπω αυτά που γράφεις μου έρχονται κάτι "πρωτογενείς απαντήσεις" που λέει και ο Εαρινός, και θα με κόψει η λογοκρισία.....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ



Ar-ia , θα σε μαλλώσω , τώρα!!!

Εγώ ανέφερα για κατάθεση πρωτογενών σκέψεων και απ΄οτι σωστά επισήμανες δεν υπάρχουν...παίζει συνέχεια ο "δίσκος"!!!

Ουσιαστικά -ο καθένας-εμφανίζεται ως το μέσο εκπομπής και αναπαραγωγής ήδη διατυπωμένων θέσεων και σκέψεων , κάποιων άλλων...!

Κατα τ'αλλα , όλοι έχουμε δική μας άποψη..εμένα μου λές..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy