ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΙ ΖΩΔΙΟ ΕΙΣΑΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 32
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 12:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Elpida εσύ είσαι φίλη της Maras και τυγχάνεις ίσως του ίδιου χρέους με τη φίλη σου

Καλέ μου Ramoglou με το «ίσως» δεν κάνουμε δουλεία. Πρέπει να σιγουρευτείς πρώτα και μετά να το συζητήσουμε. Ε μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο καζάνι δεν κάνει.

Υ.Σ. αχ και να χε στόμα αυτός ο καναπές……

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 12:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατη Μαρία-κριός νομίζω πως καθ’ ολοκληρίαν αντιμετώπισα και αντέκρουσα τα όποια επιχειρήματα έθεσαν οι φίλοι και οι φίλες που ανήκουν στα ζώδια της φωτιάς .
Έπαιξα λοιπόν στο «παιχνίδι» , ίσως βέβαια να μην το περιμένατε γιατί νομίζετε πως το καβουράκι θα κλεινόταν στο καβουκάκι του και θα νιώθατε για μια ακόμη φορά ισχυροί , ε sorry που σας το χάλασα ελπίζω να μην αφήσει κάποιο τραύμα αυτή μου η συμπεριφορά και αντίδραση .

Όσο για τον καναπέ του σπιτιού μου θα ήθελα να ενημερώσω πως ίσως ο φίλος ερπετό της Θεσσαλονίκης δεν ενέταξε στη «σκέψη» του πως δε μιλάμε εδώ μέσα ΜΟΝΟ γι αυτά που μπορεί να πάει ένα πονηρό μυαλό .
Ίσως να υπάρχουν και άλλες σκέψεις που θα έπρεπε να γίνουν , π.χ. αν η Mara είναι φίλη μου και μάλιστα πολύ καλή μου φίλη .
Κατά την ίδια λογική θα μπορούσα να κάνω κι εγώ μια νύξη για το τι μπορεί να σημαίνει το «ερπετό» .
Δεν έχω μάθει να θίγω κανένα με υπονοούμενα ακόμα και αν ξέρω κάποια κρυφά πράγματα .

Ελπιδάκι μου λες να μπερδεύω ;
Μήπως θυμάσαι τη φράση «είναι δική μου φίλη !» ;
Άρα το ίσως εσύ πρέπει να μας το αποσαφηνίσεις γλυκιά μου .

No hard feelings guys and dolls ……………Just answers !


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 13:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως θυμάσαι τη φράση «είναι δική μου φίλη !» ;
Άρα το ίσως εσύ πρέπει να μας το αποσαφηνίσεις γλυκιά μου

Γλυκέ μου Ramoglou,

Ναι πράγματι τι θυμάμαι πολύ καλά αυτή τη φράση άλλωστε την έχω ακούσει κάποιες φορές…..

Όσο για αυτό το «ίσως» επειδή μάλλον έχει γίνει παρερμήνευση σου λέω λοιπόν πως τα «χρωστούμενα» αφορούν το καθένα μας μεμονωμένα και δεν παίζει ρόλο το με ποιον κάνεις παρέα.

Χρέη απέναντι στους καρκίνους δεν έχω, κάπου αλλού ίσως ναι, αλλά αναρωτιέμαι όμως με όλα αυτά μήπως τελικά οι καρκίνοι χρωστάνε σε μένα....?

Οι εμπειρίες μου με τους καρκίνους είναι ελάχιστες μέν, αλλά πολύ σημαντικές δε. Μάλλον με πτυχίο με βλέπω να φεύγω από αυτή τη ζωή …. αν και μερικές φορές είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως στο τέλος θα τα καταφέρω, τι λες?

Ας κοιτάξει ο καθένας μας την ατζέντα του να δει που χρωστάει και που όχι… άντε γιατί έχω και κάτι στενότητες τώρα τελευταία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 14:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψυχραιμια παιδια...πολλα χρεη και πληρωμες...να ορισουμε και ταμια αν ειναι !!!!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 21:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

με ωροσκόπο

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME

Edited by - Oannes on 30/09/2003 21:15:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 00:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπορει καποιος να μου πει πως βγαινει ο ωροσκοπος???
ευχαριστω???

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 00:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ryche βαρεθηκες να διαβαζεις 19 σελιδες θεμα ε?

Ο ωροσκοπος μας βγαινει απο την ωρα και την ημερομηνια και το τοπο γεννησης

Αν μας δωσεις τα στοιχεια (και σαφως κατι για το ταμειο....χρωστουμενα ειναι αυτα!!!) θα στο βρουμε

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

theklats
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 00:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theklats  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"Brilliant people talk about ideas. Average people talk about things. Small people talk about other people"

THEKLATSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giota
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 09:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giota  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalhmera sas!!
par8enos kai oroskopo leon!!! mallon kakos sundiasmos

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 10:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kalhmera sas!!
par8enos kai oroskopo leon!!! mallon kakos sundiasmos

καλημέρα καινούριο μέλος!! κάκιστος συνδυασμός.... γη με φωτιά!! πάει τζάμπα ο ωροσκόπος σου μωρέ....

Mr. Ramoglou, πως γίνεται και όλοι είναι εναντίον σου σε αυτό το topic??? με όλους έχεις μία αντιπαράθεση.... πως τα καταφέρνετε έτσι εσείς οι Καρκίνοι δεν μπορώ να καταλάβω.... άντε βρε, καλή σου μέρα και σε εσένα!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 15:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατη Μαρία πρώτα απ όλα καλό σου μήνα και καλό μήνα γεμάτο υγεία και χαμόγελο σε όλους μας .

Κατά δεύτερον και για να σου λύσω και αυτή την απορία …. «Τα ψηλά δέντρα χτυπάνε» .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 16:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα ποιος πάει να τα βάλει με ποιον ? Εμ δεν ξέρουν δεν ρωτούν κιόλας ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 16:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα ποιος πάει να τα βάλει με ποιον ? Εμ δεν ξέρουν δεν ρωτούν κιόλας ?

δηλαδή??????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 16:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλτατη Μαρία πρώτα απ όλα καλό σου μήνα και καλό μήνα γεμάτο υγεία και χαμόγελο σε όλους μας .
Κατά δεύτερον και για να σου λύσω και αυτή την απορία …. «Τα ψηλά δέντρα χτυπάνε» .
Ο κακός λύκος

Επίσης, καλό μήνα, ελπίζω αυτός τουλάχιστον να είναι καλύτερος από τους υπόλοιπους.....

Λοιπόν, τώρα εσύ τι είσαι? Κάβουρας? κακός λύκος? ή ψηλό δέντρο? κάτι σαν ινδιάνικο όνομα μου φέρνει......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 16:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mr. Ramoglou, πως γίνεται και όλοι είναι εναντίον σου σε αυτό το topic??? με όλους έχεις μία αντιπαράθεση.... πως τα καταφέρνετε έτσι εσείς οι Καρκίνοι δεν μπορώ να καταλάβω....

quote:
Μα ποιος πάει να τα βάλει με ποιον ? Εμ δεν ξέρουν δεν ρωτούν κιόλας ?

Καλή μου Μαρία ο κος Ramoglou ανήκει σε μία άλλη σπάνια κατηγορία "καρκίνων" ... ίσως φταίνε οι λοιποί πλανήτες ποιος ξέρει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fos
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 17:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χαιρετω, ως νεο μελος :)

Λοιπον.... Ιχθεις με Ταυρο....

(Τωρα αυτο ειναι καλο ή κακο... δεν το εχω βρει ακομα)

Υ.Γ. Παλι καλα που ολοι λενε οτι δεν ασχολουνται με τα ζωδια.... 18 σελιδες απαντησεις και χρονικα... γυρω στο εξαμηνο :P :P :) :)

Κατακτωντας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΡΓΩ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 19:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΓΩ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίχα κι'εγω την ίδια απορία με ryche
και μιας που υπήρξε "προσφορά" μπαίνω στη φάση της "ζήτησης"
Γεννήθηκα λοιπόν στις 11-1-1979, στις 18:30 μ.μ.
Είμαι "Αιγόκερως" (στο κινέζικο Άλογο-Γή)
Ποιός είναι ο ωροσκόπος μου και κατα πόσο επιρεάζει;
Όποιος/όποια γνωρίζει ας μου πεί δυο λόγια για τον συνδιασμό...

Ευχαριστώ προκαταβολικά !

Ά και καλό μήνα σ'όλους!


¨ΑΡΓΩ¨ γιατί δεν βιάζομαι και η Ψυχή μου λαχταρά πάντα ταξίδια...

Edited by - ΑΡΓΩ on 01/10/2003 19:21:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 20:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΓΩ:

Κατά τη γέννησή σας ανέτελλε ο Λέων, ένα ζώδιο που ανήκει στο στοιχείο της Φωτιάς και της Σταθερής τετραπλότητας. Η φύση σας είναι ανοιχτή, ευγενική, τίμια, μεγαλόψυχη, φιλοσοφική και γενναιόδωρη. Χαρακτηρίζεστε από ευθύτητα, αξιοπρέπεια, ενεργητικότητα, ειλικρίνεια, ενθουσιασμό, αυτοπεποίθηση, ευσπλαχνικότητα και τρυφερότητα, αρετές οι οποίες μπορούν να σας προωθήσουν στην ζωή, αν βέβαια καταφέρετε, στην αρχή, να τις φέρετε στην επιφάνεια, και μετά, να τις καλλιεργήσετε ακόμη περισσότερο. Θέτετε μεγάλους και μακροπρόθεσμους στόχους. Είστε μάλλον επιδεικτικοί, γεμάτοι αισιοδοξία και ελπίδες.
Ξοδεύετε χωρίς ιδιαίτερες αναστολές την ενέργεια και την ζωτικότητά σας, όταν έχει κεντριστεί η συμπάθεια και το ενδιαφέρον σας. Είστε ιδιαιτέρως στοργικοί και παθιασμένοι στην αγάπη.
'Εχετε φιλανθρωπικές ανησυχίες, χάρισμα, κοινωνικότητα, αφοσίωση, έμπνευση, προσαρμοστικότητα και εφευρετικότητα. Οι φιλίες σας είναι σταθερές, ευχάριστες και αξιόπιστες με την διάθεση σας, ανά πάσα στιγμή να σταθείτε στο πλευρό του ατόμου το οποίο πιστεύετε ότι χρειάζεται τη βοήθειά σας. Λατρεύετε την πολυτέλεια, την μεγαλοπρέπεια και την άνεση.

Δυνατό σημείο του ΛΕΟΝΤΑ, η οργανωτική του ικανότητα, η τάση του να μπαίνει επικεφαλής, να οδηγεί τους άλλους, κάτι που δεν εκφράζει καθόλου την Παρθένο, που προτιμά την αφάνεια, την μετριοφροσύνη και την αυτοκριτική.

Στα μειονεκτήματά σας τα οποία χρειάζονται προσπάθεια βελτίωσης, συμπεριλαμβάνονται η υπερβολική υπερηφάνεια, ο καταναγκασμός των γύρω, κάτω από την υποταγή σας, η υπερβολική αυτοπροβολή, οι δραματικές σκηνές, το πείσμα, η ανυπομονησία και ίσως ο σνομπισμός. Επίσης θα πρέπει να έχετε και κάποια προσοχή στις υπερβολικές σπατάλες.

Το παρουσιαστικό σας αποτελείται από ένα γερό και αθλητικό σώμα με ευθύ παράστημα, καλοσχηματισμένη πλάτη και πρόσωπο γεμάτο υγεία, μάτια ζωηρά, συνήθως ανοικτού καστανού χρώματος, πλούσια ανοιχτόχρωμα μαλλιά με αποχρώσεις από κατάξανθα, μέχρι καστανά, ροδαλή επιδερμίδα και συνήθως γενικά μεγαλοπρεπή εμφάνιση. Οι ασθενείς που προσβάλουν την πλάτη και την καρδιά είναι αυτές που θα πρέπει και να τεθούν υπό την προσοχή σας.

Λόγω της τάσης προς το δράμα, κάποιοι από εσάς που έχουν αυτήν την Αστρολογική επιρροή θα μπορούσαν να γίνουν καλοί ηθοποιοί. Τα ηγετικά σας προσόντα μπορούν εύκολα να σας ανεβάσουν σε προεδρικές θέσεις στη ζωή. Η αγάπη σας για την πολυτέλεια μπορεί επίσης να σας ωθήσει σε ενασχόληση με εμπόριο κοσμημάτων ή οποιουδήποτε άλλου είδους που να εμπνέει τον θαυμασμό.

Άρα ο ωροσκόπος σου είναι ΛΕΩΝ .

Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 20:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου Μαρία

Η έκφραση-χαρακτηρισμός «καβουράκι» δόθηκε από εσένα .

quote:
……..
Ότι και να μας πει από δω και πέρα ο κ. Ramoglou (καβουράκος)……..

Το κακός λύκος είναι το όνομα που μου έδωσε ο Νονός μου , ο οποίος δεν είναι άλλος από τον Thoth ( μόνο τρισμέγιστο θα μπορούσα να είχα Νονό ) , σε παλαιότερο τόπικ .

Όσο για τα ψηλά δέντρα αυτά ανήκουν εκτός από τη φύση και στις παροιμίες-αλληγορίες .

Σας έχω πει να θυμάστε τι λέτε και να μην μπερδεύεστε .

Αν πάντως θέλεις να τα συνδιάσεις και να σκεφτείς Ινδιάνικα θα μπορούσες να πεις «Ο Κάβουρας που μεταμορφώθηκε σε Κακό Λύκο και ανέβηκε στο Ψηλό Δέντρο» , ένα ξάδελφο μου τον έλεγαν «Ο μεγάλος βράχος που κύλησε από την κορυφή στην πλαγιά και έπεσε στο ποτάμι» αλλά εμείς τον φωνάζαμε απλά «Πλούτς» .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 21:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν πάντως θέλεις να τα συνδιάσεις και να σκεφτείς Ινδιάνικα θα μπορούσες να πεις «Ο Κάβουρας που μεταμορφώθηκε σε Κακό Λύκο και ανέβηκε στο Ψηλό Δέντρο» , ένα ξάδελφο μου τον έλεγαν «Ο μεγάλος βράχος που κύλησε από την κορυφή στην πλαγιά και έπεσε στο ποτάμι» αλλά εμείς τον φωνάζαμε απλά «Πλούτς» .


Και σε να τωρα δηλαδη πως θα πρεπει να σε φωναζουμε για συντομια?
"Ω! Θεε μου" ??

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 23:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
RYCHE XAIRETA MARA

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΡΕΛΙΚΑ ΤΡΟ ΞΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ!!!ΝΑΙ ΟΛΟ!!!
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΜΑ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΚΑΜΩΜΑΤΑ ΣΑΣ...

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ...24/06/1978 10 Η ΩΡΑ...ΤΟ ΠΡΩΙ...

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΑΡΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΠΟΝΤΟ ΣΤΟΥΣ ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΗΤΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΡΑΜΟΓΛΟΥ...

ΑΣΧΕΤΟ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΕΛΗΝΗ...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 04:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ryche :

Κατά τη γέννησή σας ανέτελλε ο Λέων, ένα ζώδιο που ανήκει στο στοιχείο της Φωτιάς και της Σταθερής τετραπλότητας. Η φύση σας είναι ανοιχτή, ευγενική, τίμια, μεγαλόψυχη, φιλοσοφική και γενναιόδωρη. Χαρακτηρίζεστε από ευθύτητα, αξιοπρέπεια, ενεργητικότητα, ειλικρίνεια, ενθουσιασμό, αυτοπεποίθηση, ευσπλαχνικότητα και τρυφερότητα, αρετές οι οποίες μπορούν να σας προωθήσουν στην ζωή, αν βέβαια καταφέρετε, στην αρχή, να τις φέρετε στην επιφάνεια, και μετά, να τις καλλιεργήσετε ακόμη περισσότερο. Θέτετε μεγάλους και μακροπρόθεσμους στόχους. Είστε μάλλον επιδεικτικοί, γεμάτοι αισιοδοξία και ελπίδες. Ξοδεύετε χωρίς ιδιαίτερες αναστολές την ενέργεια και την ζωτικότητά σας, όταν έχει κεντριστεί η συμπάθεια και το ενδιαφέρον σας. Είστε ιδιαιτέρως στοργικοί και παθιασμένοι στην αγάπη. 'Εχετε φιλανθρωπικές ανησυχίες, χάρισμα, κοινωνικότητα, αφοσίωση, έμπνευση, προσαρμοστικότητα και εφευρετικότητα. Οι φιλίες σας είναι σταθερές, ευχάριστες και αξιόπιστες με την διάθεση σας, ανά πάσα στιγμή να σταθείτε στο πλευρό του ατόμου το οποίο πιστεύετε ότι χρειάζεται τη βοήθειά σας. Λατρεύετε την πολυτέλεια, την μεγαλοπρέπεια και την άνεση.Δυνατό σημείο του ΛΕΟΝΤΑ, η οργανωτική του ικανότητα, η τάση του να μπαίνει επικεφαλής, να οδηγεί τους άλλους, κάτι που δεν εκφράζει καθόλου την Παρθένο, που προτιμά την αφάνεια, την μετριοφροσύνη και την αυτοκριτική.
Στα μειονεκτήματά σας τα οποία χρειάζονται προσπάθεια βελτίωσης, συμπεριλαμβάνονται η υπερβολική υπερηφάνεια, ο καταναγκασμός των γύρω, κάτω από την υποταγή σας, η υπερβολική αυτοπροβολή, οι δραματικές σκηνές, το πείσμα, η ανυπομονησία και ίσως ο σνομπισμός. Επίσης θα πρέπει να έχετε και κάποια προσοχή στις υπερβολικές σπατάλες.
Το παρουσιαστικό σας αποτελείται από ένα γερό και αθλητικό σώμα με ευθύ παράστημα, καλοσχηματισμένη πλάτη και πρόσωπο γεμάτο υγεία, μάτια ζωηρά, συνήθως ανοικτού καστανού χρώματος, πλούσια ανοιχτόχρωμα μαλλιά με αποχρώσεις από κατάξανθα, μέχρι καστανά, ροδαλή επιδερμίδα και συνήθως γενικά μεγαλοπρεπή εμφάνιση. Οι ασθενείς που προσβάλουν την πλάτη και την καρδιά είναι αυτές που θα πρέπει και να τεθούν υπό την προσοχή σας.

Λόγω της τάσης προς το δράμα, κάποιοι από εσάς που έχουν αυτήν την Αστρολογική επιρροή θα μπορούσαν να γίνουν καλοί ηθοποιοί. Τα ηγετικά σας προσόντα μπορούν εύκολα να σας ανεβάσουν σε προεδρικές θέσεις στη ζωή. Η αγάπη σας για την πολυτέλεια μπορεί επίσης να σας ωθήσει σε ενασχόληση με εμπόριο κοσμημάτων ή οποιουδήποτε άλλου είδους που να εμπνέει τον θαυμασμό.

Ο Ωροσκόπος Φωτιά χαρίζει στον κάτοχό του ενεργητικότητα, ζωτικότητα, και αντοχή. 'Oποιο κι αν είναι το κυρίως Ζώδιό του, θα κυριαρχεί στις καταστάσεις και θα παίρνει γρήγορες αποφάσεις. Ο άνθρωπος αυτός έχει μεγάλη αυτοπεποίθηση και επωφελείται πάντα από τις ευκαιρίες που του δίνει η τύχη, στην πραγματικότητα είναι πάντα διαθέσιμος όταν το καλεί η στιγμή και αρπάζει, στην κυριολεξία, την κάθε ευκαιρία.

ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΔΕΝΤΡΟ ΠΕΣΑΤΕ;

ΜΗΛΙΑ
(αγάπη ) : λεπτή κατασκευή σώματος, μεγάλη γοητεία, έλξη, ευχάριστη αύρα, φλερτ. Περιπετειώδης, ευαίσθητος, πάντα ερωτευμένος, θέλει αν αγαπάει και να τον αγαπούν, πιστός και θερμός σύντροφος, πολύ γενναιόδωρος, επιστημονικό ταλέντο, ζει για το σήμερα, φιλόσοφος καριέρας με φαντασία.
ΜΟΙΡΑ

21 ΜΟΙΡΑ

Επιλέξτε ημερομηνία γέννησης : 24 Ιουνίου 1978
Επιλέξτε ώρα γέννησης : 10:00

Εαν είναι σωστό και ακριβές το 10:00 τότε έχεις ωροσκόπο Λέων


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 04:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mara για σένα απλά ΤΟΛΗΣ !

Ryche φίλε μου δεν είναι άσχετο , όλοι οι Καρκίνοι έχουν κόλλημα με τη Θάλασσα και τη Σελήνη .
Διότι είναι στοιχεία του νερού και έχουν κυβερνήτη τη Σελήνη .
Μη ξεχνάμε και το μαγνητισμό νερού – Σελήνης .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 11:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλε σειιιις ο Αιγοκερως ειναι τρομερο ζωδιο τελικα!!!!!!(αντε καλα μυαλααααααααααα)χαχαχαχα....τι λεγαμε , τι ειπατε? ε να μη με παινεσω λιγο, χιχιχιιχι

Με πολυ ατελειωτη αγαπη
Η τρελλοκοτσιδου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 11:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ...24/06/1978 10 Η ΩΡΑ...ΤΟ ΠΡΩΙ...

24/6 γεννήθηκε και ο old tiger!Βέβαια σε άλλη χρονολογία. Που είσαι τιγράκι?

Και την ίδια μέρα και ο άντρας μου! Βέβαια σε άλλον αιώνα!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 15:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΔΡΟΧΟΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 15:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
avallon η συνδρομη στους ΡΟΥΦ ποσο ειναι????

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 16:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΜΑ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΚΑΜΩΜΑΤΑ ΣΑΣ...

Μα τι θελει να πει ο ποιητης????Ποτε δεν θα καταφερω να επικοινωνησω με καρκινο τελικα!!!

quote:
ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΑΡΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

Προλαβε ο Ραμογλου... κατι σε "το ενα χερι νειβει το αλλο και τα δυο το προσωπο" μου θυμιζει αυτο

quote:
ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΠΟΝΤΟ ΣΤΟΥΣ ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

Ο λογος???

quote:
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΗΤΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΡΑΜΟΓΛΟΥ...

Και καρκινος και Σαββατογεννημενος??? Τι καρμα κουβαλας παιδι μου??!!!!
Οσο για τον Ραμογλου δικο μας ειναι οτι θελουμε του κανουμε (αμ πως!!! μονο εγω χρωστουμενα?? πριτς!!)

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 19:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΑ
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΕΡΩ...

ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΣΤΟΝ ΛΕΟΝΤΑ...ΧΜΧΜ..
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΦΙΛΗ ΜΑΡΑ?
ΝΑΙ 10 ΑΚΡΙΒΩΣ...

ΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΧΑΝΕΙ
ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 20:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
avallon η συνδρομη στους ΡΟΥΦ ποσο ειναι????

Tι είναι αυτό???

Elpida μου πόσο δίκιο έχεις... Τι μιλάει μωρέ ο Ράμογλου και υποστηρίζει τους καρκίνους? Μακράν απέχει...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 32 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy