ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Η πολιτική εξουσία στην Ελλάδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2009, 18:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Κορυφαία" συνέντευξη έλληνα εν ενεργεια βουλευτή.
'Ετσι να παίρνουμε μια ιδέα για τους 300....
Ειδικά η απάντηση στην ερώτηση "Τι ψήφισες στις τελευταίες εκλογές" είναι όλα τα λεφτά. Το αν τον σώζει πως η συνέντευξη δώθηκε το 2001 το αφήνω στην κρίση σας....

http://www.klik.gr/165/psarianos/index2.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gilgamesh
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
210 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 03:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά κορυφαία συνέντευξη KERRY KING. Μπράβο σου και πάλι μπράβο σου.

Εγώ ποτέ δεν συμπάθησα τους βουλευτές τους ΣΥΝ, εκτός ορισμένων φωτεινών εξαιρέσεων. Ειδικά ο εν λόγο βουλευτής μου ήταν ο πλέον αντιπαθής.

Εσύ KERRY στάθηκες στην ψήφο του και στο χαρακτηρισμό για το κόμμα που ψήφισε. Εγώ θα σταθώ σε μια άλλη απάντηση του.

Ρωτάει η δημοσιογράφος

Πότε θα πάψεις να είσαι τόσο ορμητικός;

Και απαντά ο τωρινός βουλευτής

Δεν είμαι. Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά δεν νομίζω ότι είμαι. Kαι γιατί άλλωστε; Όταν μένεις στου Παπάγου και κυκλοφορείς με μια Ferrari Testarossa και έχεις καταθέσεις στην Eλβετία, τι ορμητικός να είσαι;

Προσέξτε ξανά τι είπε.

Όταν μένεις στου Παπάγου και κυκλοφορείς με μια Ferrari Testarossa και έχεις καταθέσεις στην Eλβετία.

Όπως λέει και ένας καλός μου φίλος...
Αριστερές συνειδήσεις με δεξιές τσέπες.

Εφόσον γεννήθηκες με σώμα θνητό, φρόντισε να αφήσεις πνεύμα αθάνατο.
Αριστοτέλης speakingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2009, 10:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε gilgamesh η Ferrari (αν δεν κάνουν πλάκα) δεν είναι τίποτα μπροστά στα πλούτη του κοπτόμενου για την γενειά των 700 ευρώ.

Ούτε τα περί ψηφοφόρων και κόμματος είναι το ζουμι της συνέντευξης, στο κάτω-κάτω οι χαρακτηρισμοί αυτοί αγγίζουν το ίδιο το κόμμα και τους ψηφοφόφους του, αφού έτσι αισθάνονται δικαίωμά τους.

Εδώ είναι το ζουμί :

- H δε καταγωγή μου εξ αίματος, η απευθείας ελληνική, δεν είναι τεκμηριωμένη.

- Eννοείς ότι δεν είσαι καθαρόαιμος;

- Aκριβώς. Nομίζω ότι έχω καταβολές από τουρκόσπορους, Aλβανούς και τέτοια, είμαι λίγο μπερδεμένη φυλή, δεδομένου ότι το σόι του πατέρα μου ήταν από τη M. Aσία και της μάνας μου από τον Παρνασσό, από την Aγόριανη. Δηλαδή, είμαι Bλαχομικρασιάτης με καταβολές αρβανίτικες και τουρκικές ενδεχομένως. Kαι είμαι λίγο μπερδεμένος. Kι επειδή τώρα τελευταία με αυτό το καθαρόαιμο ελληνικό με τη σημαία, την Eλλάδα, τα χρώματα, την ορθοδοξία κι όλα αυτά γίνεται μεγάλη φασαρία, το γεγονός μού προκαλεί δυνατές αναταράξεις στο πολιτισμικό μου και κοινωνικό γίγνεσθαι. Eίμαι πάρα πολύ συγχυσμένος και σε ένταση, γιατί τσακώνονται όλα αυτά τα παρελθόντα μέσα μου για το ποια είναι η σημαία, ποιος την κρατάει, ποιος δεν την κρατάει, ποιος κρατάει τι...

Μου λύνει πολλές απορίες αν μη τι άλλο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gilgamesh
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
210 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2009, 00:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάλα έτσι και αλλιώς KERRY KING από τον συγκεκριμένο κύριο δεν περίμενα να ακούσω τίποτα διαφορετικό.

Ας περιμένει μέχρι να γεμίσουν την Ελλάδα μετανάστες για να βγει και Υπουργός και να δίνει και την σημαία σε όποιον θέλει.

Κάποιων ανθρώπων θα τρίζουν τα κόκκαλα τώρα αλλά...


Πάντως τα πράγματα σοβαρεύουν.
Δίαβαζα σήμερα σε δυο εφημερίδες τι γίνεται με τα ποσοστά της μετανάστευσης. Μάλλον να το γράψω πιο σωστά...της Λάθρομεταναστευσης.

Στην Ιταλία και στη Μάλτα ήδη τα καμπανάκια σφύριξαν στην Ε.Ε.
Είπαν χρειαζόμαστε βοήθεια δεν μπορούμε άλλο μόνοι μας πια να τα βγάλουμε πέρα.

Ούτε στην Ελλάδα έχουμε οργανωμένη υπηρεσία. Αλλά τα ίδια συμβαίνουν και στην Ισπανία.

Κανονικά πρέπει να υπάρξει πολιτική βούληση για αυτό το θέμα. Σε συνεργασία η Ε.Ε. με τις χώρες που δέχονται τους λαθρομετανάστες.

Εφόσον γεννήθηκες με σώμα θνητό, φρόντισε να αφήσεις πνεύμα αθάνατο.
Αριστοτέλης speakingΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy