ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΟΡΑΤΟΙ ΑΣΚΗΤΕΣ-Υπάρχουνε?Πού βρίσκονται και ποιός ο ρόλος τους?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
diego
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2009, 23:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχα λες και σου καταφερα χτυπημα νοκ νταουν κανεις


τεσπα καμια προσπαθεια απλα μου αρεσει αυτη η ανταλλαγη αποψεων


ασε που εχασε και η παναθα πριν απο λιγο και ειμαι χαλιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2009, 07:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε, είμαι σε μια ηλικία που μου επιτρέπει να διαβλέπω κάποια πράματα στον συνομιλητή και σε βάθος χρόνου να υπολογίζω που θα καταλήξει η «συζήτηση». Από το προτελευταίο σου post πέραν πάσης αμφιβολίας επιβεβαίωσα κάποια πράγματα για τον συνομιλητή μου και έτσι εγκαταλείπω την περαιτέρω συζήτηση μας διότι την θεωρώ μάταιη και τούτο το λέω με καλή διάθεση και δίχως να θέλω να σε προσβάλω για αυτό σου ευχήθηκα μάλιστα καλή συνέχεια στην «απολογητική σου» προσπάθεια. Προσωπικά σέβομαι την πίστη του κάθε ανθρώπου ανεξαρτήτως θρησκευτικών προτιμήσεων και έτσι έχω αποφασίσει όταν συνδιαλέγομαι με πιστούς να μην τους θέτω σε πειρασμό καθώς δεν έχω κανένα δικαίωμα να τους ταράσσω την πνευματική τους γαλήνη (και αν δεν θέσω σε πειρασμό την δικιά σου πίστη, θα μπορούσα να θέσω σε πειρασμό την πίστη κάποιου άλλου που μας διαβάζει ή που θα μας διαβάσει στο μέλλον). Όταν δε, συνδιαλέγομαι με «απολογητές» (ρόλος που γνωρίζω) αρέσκομαι να διακρίνω το επίπεδο της απολογητικής τους και αν μου κεντρίζει το ενδιαφέρον συνεχίζω αν όχι τους εύχομαι καλή συνέχεια.

Υ.Γ.
Πανάθα ε;.. μην σκας βρε, μπάλα είναι και γυρίζει .

Edited by - XD on 29/07/2009 07:52:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

diego
Μέλος 1ης Βαθμίδας


79 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2009, 18:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επανερχομενος στο θεμα θα ηθελα να κανω μια διευκρινιση στο θεμα της Δευτερας Παρουσιας...


Σε οσους την προσμενουνε μονο παντα ετσι
Ως ειναι γνωστον οταν ο αντιχριστος αρχισει την διακυβερνηση του οι πιστοι θα καταφυγουνε στα βουνα αντιμετωπιζοντας σοβαρα θεματα επιβιωσης(σιτησης,ακραιων θερμοκρασιων κλπ),ο δε αντιχριστος και τα οργανα του που εκεινη την περιοδο θα κατακλυσουνε την Γη,θα αρχισουνε ενα αγωνα διωγμων στους κληρικους και καταστροφων σε εκκλησιες και ναους.. ως αποτελεσμα για 3,5 χρονια η Γη θα μεινει χωρις Λειτουργιες προς τον Θεο!

Ισως αν η παραδοση βγει αληθινη τελικα οι αορατοι να ειναι και οι καταλληλοτεροι να τελεσουνε την τελευταια Λειτουργια επι Γης... ποιος ξερει αραγε ομως??!!Το αφηνω εδω αυτο..

Σε εσχατολογικα θεματα παντως(ειναι παντα επικαιρα αυτα) εχοντας διαχρονικα στραμενο το βλεμμα μου προς την Ιερουσαλημ προσεχω την πορεια του Εβραικου εθνους με μεγαλο ενδιαφερον..
Απο το 1948 οπου γινανε και επισημα Κρατος,την οικονομικη και πολιτικη κυριαρχια τους σε ολα τα επιπεδα(βλεπε οι σοφοι της Σιων),ακομα προσεχω περιεργες κινησεις και τεραστια εμμονη των Εβραιων για την επαναφορα του ναου του Σολομωντος που ως γνωστον εχει μεγαλη αξια(κυριως συναισθηματικη για αυτους) αλλα για να γινει αυτο πρεπει να καταστραφει πρωτα το τεμενος του Ομαρ..
anyway


Μεγαν σημαδι θα ειναι το νεο χτισιμο του θρυλικου ναου του Σολομωντα


Υ.Γ(προς xd)επειδη κανω και εγω ψυχογραφημα του συνομιλητη μου κατι μου λεει πως θα επανελθεις..,ναι ειναι αυτο το ιδιο που μου λεει πως ανεβαζουμε και την τηλεθεαση στο topicΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy