ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Η ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 21:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Το άτομο που αναφέρω παραπάνω, (Σταυρος) και πίνει για να ξεχάσει τη θλίψη του, από τον υποψήφιο βουλευτή που αυτές τις μέρες θα σε γλύψει για την ψήφο σου, και τον αναζητητή του Θεού…. η των εξωγήινων…. σε τι διαφέρουν?"

Οι βουλευτές δεν νομίζω ότι μας γλύφουν για τη ψήφο.
Απλά γελάνε πίσω από τις πλάτες μας.
Η δημοκρατία δεν είναι το πολίτευμα που θα φέρει την ευτυχία
στον κόσμο.
Η δημοκρατία σκλαβώνει τον άνθρωπο στο χρήμα.
Το ξέρω πάρα πολύ καλά αυτό γιατί βίωσα και με πολύ λίγα λεφτά και με πάρα πολλά.
Όσο πιο πολλά λεφτά έχεις τόσο πιο ελεύθερος είσαι.
Η τέχνη της εξουσίας είναι να πείσεις το λαό ότι η χώρα του ή κάτι άλλο,είναι ιδανικό.
Οι άνθρωποι κάνουν τα πάντα για μια μεγάλη ιδέα.
Το να πίνει κάποιος για να νιώσει καλύτερα ή για να επιτύχει κάτι
αυτό δείχνει την αδυναμία του.(έτσι νομίζω τουλάχιστον)
...

Γεια σου για τώρα


"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 13:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Izaura,

Συνήθως συνομιλώ με Ανθρώπους που δεν είναι απλά ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ, μα ενδιαφέρονται να μάθουν κάτι παραπάνω για τους ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ, όσοι τουλάχιστον έφτασαν να δουν πως η ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ για τον ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ είναι περιοριστική, ( ο ΕΑΥΤΟΣ, από ΦΥΣΗΣ του είναι ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ)
Ίσως ο Σοφός ΣΩΚΡΑΤΗΣ να ήθελε να πει *(και) αυτό... με το ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ… και βεβαια προσπαθούσε… μέσω της κατανόησης… (Γνώθι σεαυτόν)

Μικρέ μου φίλε, αλλού σε ρώτησα τι είναι η εξυπνάδα….και η απάντηση σου δεν ήταν ούτε για το δημοτικό…

Εδώ οι απαντήσεις σου είναι για 10χρονους και ούτε…μιας και σε λίγες γραμμές φάσκεις και αντιφάσκεις…

quote:
Η δημοκρατία σκλαβώνει τον άνθρωπο στο χρήμα.
Το ξέρω πάρα πολύ καλά αυτό γιατί βίωσα και με πολύ λίγα λεφτά και με πάρα πολλά.
Όσο πιο πολλά λεφτά έχεις τόσο πιο ελεύθερος είσαι

Σε άλλο ΤΟΠΙΚ για το ΘΕΟ… μας λες πως γνωρίζει πολύ ΣΟΒΑΡΑ… και πως σκέφτεται…


quote:
Σε όλες τις άλλες ερωτήσεις που έχουν οι αγαπητοί μου αδελφοί που μπήκαν σε αυτό το θέμα ,ξέρω την απάντηση, επεiδή απλά ξέρω το "θεό"
και ξέρω πως σκέφτεται πάνω κάτω.
Μιλάω πάρα πολύ σοβαρά και αν και πολλοί θα γελάσουν με τη γνώμη μου
νιώθω ωραία που κάνω έναν αδελφό μου να γελά,έστω και από άγνοια!

Και σε μένα λες πως η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ είναι ΣΧΕΤΙΚΗ….

Τι άλλο μένει να πούμε φίλε GrecoRalien…

Οι πεποίθησης σου ίσως βρουν απήχηση σε Παπαγάλους, (χαζοπιστους)… μα όχι σε φιλοσοφικά μυαλα.

Να περνας καλα!


Αγαπητέ και Ευγενικέ Just_A_Man,

Γνωρίζω πως ορισμένα που γράφω, δύσκολα πάνε κάτω…Αν έγραφα ότι θέλει ο κόσμος να ακούσει…. ίσως να είχα και οπαδούς... και να έκανα χρήματα…

Είναι εμφανές πια, πως οι άνθρωποι στη Σύγχυση τους, δημιουργούν ΑΥΘΕΝΤΙΕΣ ώστε να διαλύσουν ετούτη την Σύγχυση, μα το μόνο που καταφέρνουν είναι να χειροτερεύουν την κατάσταση. Αν κάποιος το δει ΑΥΤΟ καθαρά, το μόνο που τον απασχολεί πλέον είναι το Ξεκαθάρισμα αυτής της Σύγχυσης….Η λατρεία κάποιου (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΑΝΩΤΕΡΟΥ) παύει να έχει ΝΟΗΜΑ…

Όπως βλέπεις δεν μου αρέσουν τα Βιολιά….ούτε τα κρυφτούλια....

Δεν παει καποιος στην αγάπη, αυτή εμφανίζεται….όταν μέσα του είναι ΚΑΘΑΡΟΣ. Όταν τα πολλά βρουν ΤΑΞΗ….τότε μέσα κάτι ΑΝΘΙΖΕΙ…. και ΕΥΩΔΙΑΖΕΙ…

Να εισαι καλα με ομορφο παντα λογο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Izaura
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 20:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Izaura  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Izaura  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Izaura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δημοκρατία σκλαβώνει τον άνθρωπο στο χρήμα.
Το ξέρω πάρα πολύ καλά αυτό γιατί βίωσα και με πολύ λίγα λεφτά και με πάρα πολλά.
Όσο πιο πολλά λεφτά έχεις τόσο πιο ελεύθερος είσαι.

Aν μου λες ότι αυτά τα λόγια είναι για δεκάχρονους, τότε το μόνο που σημαίνει αυτό,είναι ότι είσαι ένας σκλάβος του συστήματος που ποτέ δε γνώρισε τη δύναμη,ούτε θα τη γνωρίσει...
Αυτό σημαίνει ότι ποτέ δεν πήγες με 4-5 γυναίκες έξω και με ένα
BMW ή ποτέ δεν ... 3-4 γυναίκες μαζί...
........
Επίσης,ένας φιλόσοφος κρίνει κάτι,όταν πρώτα μάθει τι είναι...


"Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 22:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω μα εσύ είσαι φαινόμενο!!!

Πέντε γυναίκες βρε θηρίο!!!…

Πω πω... και πως τα καταφέρνεις?

Με αναστάτωσες….μόνο με τη σκέψη…. Και τι θα κάνω... Θα πήγαινα για εξομολόγηση, μα έφυγε από την ενορία μας… η καλόγρια με το μαστίγιο...

Έχεις και ΒΜW? ΩΩΩ τι μου λες…εγώ ούτε πατίνι….Λεωφορείο και στρίμωγμα!

Άμα έρθω στην Ελλάδα θέλω να με πας Βόλτα!!!

Πστ, και που είσαι! *(Ο Χριστός είπε ο έχων δυο χιτώνες...)…..
Εσύ έχεις πέντε… εγώ ούτε κατσίκα…μη με ξεχάσεις!

Στο βαθος θα δεις πως ειμαι καλο παιδι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy