ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 LEGION
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 09:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν βρεις χρόνο πες μου από που κατεβάζεις ταινίες?
Βρίσκεις και με ελληνικούς υπότιτλους?

Επειδή κάποιες από τις ταινίες με υπότιτλους που κατεβάζω μου εμφανίζουν "ορνιθοκινέζικα" ;P και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό!!

Ευχαριστώ!!




κατεβαζω ταινιες απο το btjunkie.org, εχοντας το προγραμμα μtorrent (που ειναι free να το εγκαταστησεις).

Συνηθως στο btjunkie εχει και υποτιτλους ελληνικους για καποιες ταινιες, αλλιως ψαχνω στο google οτι καλυτερο βρω!

Το αν δεν μπορει να τους παιξει το προγραμμα προβολης που εχεις (ποιο χρησιμοποιεις? εγω το VLC και DVX) ειναι μαλλον λογω ασυμβατοτητας του αρχειου. Μπορει να μην αναγνωριζει καποιους υποτιτλους, ισως και λογω της γραμματοσειρας...


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 16:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε PREDATOR ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

Βασικά και εγώ από μTorrent κατεβάζω και από τα ίδια προγράμματα προβολής (VLC - DivX) βλέπω τις ταινίες, αλλά κάποιες από αυτές (όχι όλες)που έχουν τους υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο αν και έχουν κατάληξη (srt) όμως το αρχείο εμφανίζεται σε άγνωστη μορφή και δεν καταλαβαίνω το γιατί??

Αν έχεις καμία ιδέα let me know!!
Ευχαριστώ πολύ

"Τελικά την βρήκες την ταινία σε τόρεντ?"



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2010, 16:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σ' αυτον τον υπολογιστη δεν εχω τη "δυνατοτητα" (εξαιτιας καποιων προβληματων)... αλλα θα το ψαξω οταν μπορεσω...



NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 11:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου PREDATOR, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, αλλά βρήκα τον ένοχο.. εντάξεί, το έλυσα το θεματάκι, όντως είχε σχέσει με τις γραμματοσειρές, μου έδωσες την ιδέα.. και το έψαξα λιγάκι παραπάνω και μαζί με κάτι άλλες διαδικασίες, τα κατάφερα... ελπίζω :))

Σε ευχαριστώ!!!



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2010, 13:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΟ ΣΕΙΡΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ OFFICE



NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 12:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σαι καλα!!!


quote:
ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΟ ΣΕΙΡΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ OFFICE


Το Prophecy το βρήκες τελικά?




THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2010, 14:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το κατεβασα, αλλα δεν προλαβα να το δω ακομα!


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2010, 05:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To είδα απόψε.
Ηταν απλά ένα καλό εργάκι αλλά όχι κάποια ταινία που σου μένει στη μνήμη για καιρό ως κάτι εξαιρετικό. Γενικά έχει μπόλικη δράση, συνεχόμενο πιστολίδι, αιματηρές σκηνές με δαγκωματιές, δύο εντυπωσιακούς αγγέλους σε πρωταγωνιστικό ρόλο αλλά από αντίθετες παρατάξεις και γενικά η ταινία κυλάει γρήγορα και ομαλά χωρίς να κουράζει.

Το κύριο μειονέκτημα όμως είναι η υπόθεση. Μου φάνηκε αρκετά αφελής και εκτός τόπου και χρόνου. Και αν η κύρια υπόθεση δεν είναι ενδιαφέρουσα τότε δύσκολα δένεσαι με μια ταινία. Προσωπικά με απωθεί η θεματολογία των αγγέλων στις ταινίες. Οσο για τα υπόλοιπα θετικά στοιχεία, αυτά τα βρίσκουμε και σε πιο προσεγμένη μορφή και σε άλλες ταινίες, γι'αυτό και πιστεύω ότι το LEGION είναι απλά μια καλή, διασκεδαστική ταινία χωρίς κάτι το ξεχωριστό και αξιομνημόνευτο.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy